Új privát üzeneted érkezett!

Barbi, és Ádám 1,5 órás alvásával sem alszik jobban vagy többet éjjel? Gondolom az éjjelek nem jobbak, akkor biztos sokszor írnád, ha igen.

Zsu, boldog évfordulót nektek!!!

Zsuzsi, szigettel kapcsolatban tarts ki, már lassan vége. Cipőt itthon nem adok rájuk. És hogy mi az egészséges? Szerintem ezt is dokija váltogatja. Én ugye mindkét gyerekemet ugyanúgy kezelem pl. egyiken sincs itthon cipő. Livinek mégis nagyon szép a talpboltozata, Dorkának hozzá képest lényegesen egyenesebb, talán lúdtalpas is. Akkor most hol az igazság? (Szerintem valahol odaát... :lol: :lol: :lol:)
Betegséget meg nem ártana most már elhagyni. Nem kéne vért venni hátha abból kiderülne valami? Azért ez már tényleg túlzás.
Na megyek, megyünk anyuval pénzt költeni. Kéne nekem egy-két felső ami jótékonyan takar...

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Julcsi, Zsuzsi, sajnos az éjszakáink dettó ugyan olyanok, mint voltak. Sőt, most odáig fajult megint a dolog, hogy bár a múltkor már visszaszoktattam az ágyába, de megint mellém költözött. Elalszik a helyén, aztán valamikor az éjszaka közepén amikor felébred nem hajlandó az ágyában visszaaludni, csak mellettem. És ugye most, hogy beteg volt inkább kivettem, érezzem mennyire lázas. Azóta meg még nem volt erőm visszaszoktatni.

Ez a napi 1,5 órás alvás meg azért is alakult így, mert reggel 8-9 között kel. (ami tök jó) Így kimarad a délelőtti alvás, csak 1x alszik. Az meg nem nagyon hosszú.
Én mondjuk sokkal jobban szeretem, ha 2x alszik naponta. Az neki is jó, nem zizi és nekem is kényelmesebb, mindent megtudok csinálni. De ugye ez nem kivánságműsor.

Zsuzsi, én sem adok a lakásban cipőt rá. Télen is max. mamusz volt a lábán a hideg kő miatt. Viszont a kertben a fűben ő mindig mezítláb van.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Tegnap éjjel ismét jót bulizhattak a Szigeten, nem is értem, ha én itthon ennyire hallom ők ott hogy nem süketülnek meg?!

Julcsi: Nagyon jól megfogalmaztad a gondolatomat, tök mindegy, hogy adok rá cipőt vagy nem akkor is lehet lúdtalpas, ha én megteszek mindent.
Azt a doki is mondta, hogy a lakosság 70% lúdtalpas, az én családomba meg majdnem mindenki. Biztos örökölte a kiscsaj.

Barbi: a nővérem kislánya ugyan ezt csinálja, éjjel valamikor át kell vinnie maga mellé, de onnantól alszik is rendesen. Lehet ez a megoldás, ha bírod, hogy melletted alszik, és így nyugi van, lehet bele kell törődni. Egyszer csak kinövi ezt is.

Nálunk a nappalokkal van most gond. Ha nem alszik délelőtt, már délbe nem lehet bírni vele. Ebéd után képes 3 órát aludni, de 7 fél 8-ra már megint tiszta zizi. Akkor viszont már késő újra lefektetni. Nem tudom mit csináljak. Lehet előbbre kell hozni az esti alvást.

Most se aludt vissza, még játszik az ágyában. Megyek kimentem, mert már mindent berángatott magához a pelenkázóról.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 

 
 

Ja még a betegségéről, az egészben az a furi, hogy megint nem látszik rajta semmi. Igaz most egy kicsit köhög, de inkább úgy hallatszik, mintha erőltetné. :shock:

Megint a fogára fogom, szerintem az gyengítette meg az immunrendszerét. Pedig még vitaminokat is kap, lehet ezért nem lesz betegebb.

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi, szerintem is alkat kérdése, hiszen én is ugyanúgy kezeltem mindkét gyereket, MIndkettőn volt cipő amíg meg nem tanultak járni, kint a kertben sose, (jó most Katának nincs kert, de a homokban mezitláb van) És Bence lúdtalpas, Kata meg nem.

Sziget rettenetes lehet, megértem hogy kivagy....

Betegséget én sem értem, én tuti kivizsgáltatnám, nem kérdezel rá a dokitól?

Jajj, a múltkorihoz, nálunk 9-kor van alvás.

A jókívánságokat köszönjük, nagyon jól éreztük magunkt tegnap, mégha az anyagi helyzetünk miatt nem is mehettünk el sehova

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsi, félreérted, az, hogy mellettem alszik fél éjszaka nem jelenti azt, hogy nyugodtan alszik reggelig. Sajnos. Mellettem is kel sokszor, csak könnyebben megnyugtatom és gyorsabban visszaalszik. Mi már csak így maradunk, talán csak akkor fogok éjjel aludni, ha elköltözik a saját lakásába. Ki tudja.

Zsuzsi, szigettel kapcsolatban tarts ki, már nem sok van hátra. Nálunk csak akkor hallom, ha még este nyitva van a bejárati ajtó, meg minden ablak. De ha becsukom, a lakásban már csend van.
Mikor én is a Madarász utcában laktam, még a számok szövegét is hallottuk. Úgy mint ti. Szörnyű volt, 1 hétig nem aludtunk. Próbáltuk a nyaralást úgy időzíteni, hogy azon az 1 héten ne legyünk otthon.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nálunk a Szoni volt velünk alvós ugyebár, de ő is nyugodtan szundizott, mikor már nálunk volt.
Nem tudom mitől ébred ilyen sokszor a drága!!!!! :roll:

Zsuzsi:tarts ki a Szigetnek mindjárt vége, és remélem a lánykád is gyorsan rendbe jön!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Végre vége a Szigetnek! Mától újra csend lesz éjjel. :lol:

Barbi: tényleg félreértettem, azt hittem melletted, alszik Ádám nyugodtan.
Meddig szedtétek azokat a bogyókat, amiket múltkor kapott? Semmit nem segített?

Márti: nem vagy valami bőbeszédű mostanában, minden rendbe?

Folyt. köv. csak telefonálok.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!

Nincs valami nagy pörgés ma reggel. Egyedül a Zsuzsi tartja a frontot?

Zsuzsi, pont ma reggel mondta a Jakupcsek a tv-ben, hogy milyen visszafogott volt a szigeten a zene, bár ezt is elég nehéz elviselni, aki arra lakik. És folyton csak a III. kerületet emlegetik, nem is értem miért, hiszen a XIII-ban is úgy hallani, de még nálunk is. Tegnap este itt is olyan hangos volt!

A bogyót 3 hétig szedtük, semmi eredménye. Úgyhogy nem is rendeltem belőle, kb. 7000.-ft, tök felesleges, ha nem használ.

Hogy van a Szandi?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Nem megyünk a héten a Balcsira, majd csak jövő héten.

Edit, hogy van apukád?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Zsuzsikám:köszi a kérdést :roll: , hát tegnap kicsit depis voltam, nem tudom miért :shock: ,ma meg a TB-ben voltunk!!!!! :?
Röpke 40 perc alatt sikerült új TB kártyát kapnom(még a lánykori nevemen volt az előző :mrgreen: ), aztán mondta a néni, hogy mittomén milyen neven van a cég ahonnan eljöttem gyedre :shock: , meg azt nem is látja, hogy GYEDEN vagyok :shock: :shock: :shock: , erre átmentem a másik ügyintézős helyre a jogviszonyomat tisztátni, mert akkor az orvosi ellátással gondom lehet :shock: :evil: , közben Rolandkám szórakoztatta a kölyköket vagyis inkább ők szórakoztak vele!!!!!! :wink:
Röpke 1 órát vártam, de már úgy voltam vele, hogy 1-2 perc és sikítozva kirohanok :evil: :evil: :evil: , 2-en voltak előttem és kb. fél óra volt, mire az én sorszámom jött, mert persze össze-vissza mentek a számok :evil: , és ez a néni mondta, hogy ezen a néven van a munkáltatóm(nem az ahogy hívják :shock: ) ettől vagyok bejelentve, itthon megnéztem jó a dátum a neve meg hogy más az nem érdekel, a néni is azt mondta az a lényeg, hogy van nyitott jogviszonyom és írtunk 1 papírt az Államkincstár felé, hogy ugyan jelentsék be , hogy gyeden vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :x Mikor kijöttem, már szédültem, mert magamnak hideg élelemmel nem készültem(arra sem nagyon, hogy ma ezt intézzük, csak arra volt dolgunk), mondanom sem kell, hogy egyik helyen sem adták át se nekem se a gyerekeknek a helyet!!!!!!!!!!!! :x
Röviden ennyi!!!!
Na megyek, mert kistesó meg én még nem ettünk!!!! :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Tegnap este visszaolvasgattam egy kicsit-napok óta nem jártam erre felé :oops: -,irni is akartam,de aztán elcsábultam a 3.műszakra.
Ahogy látom nem csak nekem nincs kedvem irogatni :cry: ,ugy látszik ez olyan csoportos depi lenne????Vagyis ugy gondolom,hogy ez nem depi ,csak nyár van és vagy megyünk valamerre,vagy kint vagyunk az udvaron,amikor meg bent vagyunk,akkor próbáljuk behozni a lemaradásunkat.Remélem,ha majd elkezdődik a suli-ovi,akkor azért mindenki visszatér.

Ami igy a tegnapi olvasás után megmaradt kérdések az eszemben:
Márti,nálunk egyáltalán nincs egyik oviban sem beszoktatás, max.annyi,hogy az egész naposak 1-2 napig hazamehetnek ebéd után /ha anyuka kéri/.Sokkal rosszabb a gyereknek is és a szülőnek is,ha napokig ott vannak mellette.

Zsu-baba????
Én sem adok a lakásban cipőt a gyerekre.
Receptes topic-mostanában még ide sem jövök,nem hogy recepteket irogassak-szóval rám ne számíts.

Alvás-nálunk fél 9-9 között van alvás,reggel olyan 7 körül / mostanában :lol: / ébredés,és napi 1x-i alvás ebéd / ?/ után olyan 1 óra körül.Ja,és olyan 2-3 órát alszik .

Edit-csinosak vagytok a képeken-anyukáddal voltatok?

Márti-nem értelek-miért kell elájulni a képedtől?/ fú,ez most nagyon kétértelmű ez a szó /Nagyon csinos kismama vagy rajta,és hogyha nem titkolnád ennyire a súlyodat ,azt mondanám igy kép alapján, hogy nem vagy több mint 60 kg.Szerintem hizni sem hiztál még,de az a 10 kg fogyás nagyon látszik rajtad.De mivel nagyon titkolózol, ezért inkább nem feszegetem tovább ezt a kérdést.

Zsuzsi,remélem Szandi már jól van már,tényleg nagyon érdekes ez a virusos majd bakteriális mandulagyulladás.

Akit most kihagytam az ne haragudjon meg már rám,de gőzős sincs ,hogy mit akartam még irni.
Nem igérek semmit,hogy mikor jövök megint legközelebb,de remélem most már helyrerázódok teljesen.

puszi mindenkinek
bibolya
 
 


Barbi: akik nem a Sziget környékén laknak, szerintem el se tudják képzelni, mennyire hangos a zene.
Kösz a kérdést a Szandi teljesen jól van. Néha egy kicsit köhög, de más tünet nincs.
A barátaink kisfia volt ilyen rossz alvó, mint az Ádám. Végül szegények beletörődtek, hogy mellettük alszik a gyerek, és így legalább ugrálni nem kell hozzá. Most 3 éves, már a saját ágyában alszik, de azért néha éjjel átmegy hozzájuk.

Hála istennek a hiszti is alább hagyott, azt hiszem rájött, nem ér el vele semmit. Pár napja a fejét verte a földhöz, de én nem hatódtam meg. Annyit ért el vele, hogy lila foltok lettek a homlokán.

Márti: megetetted Mini manót?
Tényleg van valami, amit most jobban kívánsz? Nekem semmi ilyen nem volt, és olyan jókat derültem a kolléganőmön, amikor pl. mustáros kenyeret akart mindenáron enni.
Nekem szerencsére az ilyen hivatalos ügyeket általában az anyukám elintézi. Egyedül a TGYÁS-t kellett nekem, de hihetetlen milyen tömeg volt.

Julcsi: múltkor kérdezted az alvajárás, jelentem nem lehet kinőni. Tegnap éjjel mászkáltam és magyaráztam ezerrel valamit a Ferkónak. Én ebből semmire nem emlékszem! :shock:

Na megyek, takarítok egy kicsit amíg alszik a Szandi. Nem is értem, szinte egész nap pakolok, de valahogy soha nem látszik.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ibolya:jó,hogy jössz :lol: :lol: :lol:
60 kg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ez aranyos , még fénykoromban sem annyi voltam!!!!

Tegnap azért szórakoztattak a manók rendesen:Szoni intenzív tanfolyamot tartott a tesókájának, hogy hogyan kell az elefántról(az a felfújt akármi amin ugrálni szoktak) leesni, ezt már múltkor is gyakorolta a fiam, de most nem oldalra borulás volt a feladat, hanem előre :lol: :lol: :lol: , jót röhögtem rajtuk.

Aztán eddig azt mondogattam a Zsombinak , hogy kisbaba van a pocimban, nem nagyon hatotta meg max. rázta a fejét, tegnap, meg mondtam, hogy KISTESÓ van anya pocijába,erre felcsillant a szeme, huncutul vigyorgott, és ma a kérésemre puszit is adott a kistesónak!!!!!Nekem nem, de ez a legkevesebb!!!!! :mrgreen:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti, nagyon édes lehetett Zsombi, ahogy a pocakodat megpuszilja!
Szoni milyen kis okos, hogy így megérti már a kistsó dolgot. Zsombinál is értette?

A Szandi se ad mostanában puszit, max. hatalmas ölelést kapunk. Pedig pár hete még fűnek fának osztogatta a csókokat.

Új szavunk van: papu – papucs. Ma szinte csak ezt hajtogatta.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Sziasztok!!!

Ismet eltuntem... Eleinte nem volt idom, aztan meg nem ment a gepem. Egyszeruen nem tudott bekapcsolni, egy bizonyos pontnal allandoan ujraindult. Meg most sem megy abszolut rendesen (lasd, nincsenek ekezetek), de holnap remelhetoleg mar mindent megcsinal Istvan, sot, meg FireWall is lesz a gepen, es akkor a virusok sem fognak idegesiteni.

Szoval jol vagyunk, kisse faradtan a hetvegi szulinapi hajsza miatt, aytan hetfon/kedden paradicsomot ;s ketchupot befoztem, ez utobbit csak ma sikerult uvegekbe tennem.

Millio keppel is ados vagyok, kirandulasokrol, syulinaprol, mindenrol... De csak kicsit kesobb tudok jonni, mert most Istvannak kell inget-nadragot vasalnom, mert zenelni megy este.

Jovok... :) (remelem... :oops: )

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Zsuzsi:igen Szoni már tudja és akkor is tudta , nagyon várta Zsombit is és most a kistesót is!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Zsombor gondolom meg még belejön ahogy nő a pocakom!!!! :wink:
Nincs extra kívánságom kajaügyben, mostanában a főtt kaját nem komálom, de ennyi, mondjuk a Zsombival faltam a jégkrémeket :oops: , most ez sincs!!!!!

Apukám ma volt itt, mondtam neki, hogy Zsombinak kéna majd 1 gyerekágy, azt mondta megcsinálja :shock: :wink: , végülis van még bőven 5 hónap, addig hátha.....tudni kell róla, hogy nagyon jó dolgokat csinál, de ugye jó munkához idő kell!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja és jövő héten megyek a védőnőhöz és a Nanduhoz is, már alig várom ...................a Nandut :mrgreen: , a védőnőt kevésbé :x .

Edith:hajrá , remélem megjavul a gép és akkor tudsz jönni!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nalatok sem megy a babanet? mert mar egy jo ideje kinlodok a bejutassal! :evil: :evil: :evil: Jobban mondva csak a Tarsalgo nem jon be, maskepp meg csellel sem sikerult volna belepnem. :roll: :roll: :roll:

Istvan zenelni ment, Krisztat lefektettem mar, ugyhogy tennek kepeket. Nem igerem, hogy keves leszek. :wink: :roll: :oops: :P :lol:
Ezek a kirandulason keszultek.
A ket baba:
Kép Kép
Kriszta napraforgo magot szemezget:
Kép
Kriszta kirandul: Kép
Fociznak a kicsik es a nagyok: Kép
Kriszta eszi azt a par szerencsetlen szem malnat, amit talaltam neki: Kép
Masodik alkalommal, amikor gyerekek nelkul voltunk:
Kép

Na kb. ennyit valogattam ki, szigoruan szelektalva. Sok alkalommal, pl. a folyoban furdeskor nem keszult kep, mert nem mertuk vinni a kamerat. At kellett kelni a folyon es nagyon meredek helyeken ereszkedni-kimaszni. :roll:
A szulinapi kepek meg nincsenek a gepben, de majd potolom azokat is. Egyelore ennyi...

Ay utobbi heti termest csak ugy nagyjabol atfutottam.
Zsu, boldog evfordulot!
Sajnalom a kis betegeskedoket! Gyors gyogyulast, ha valamelyik meg mindig beteg!
Evi, Krisytanak is vannak sokat alvos idoszakai, most a deli masfel orara van raallva, es este 8 utan mar olyan zsembi, hogy alig lehet birni vele.
Marti, hat, tudd meg, hogy igenis csinos vagy!!!! Ahogy te leirtad magad eddig, rossyabbra szamitottam. :wink: :P :lol: Tudod, lokott vagy, na! Julcsi is mind mondogatja neked! :lol: :lol: :lol:
Zsuzsi, multkor anyosom mondta, hogy szerinte Krisztanak sullyedt a bokaja az egyik laban. Az o csaladjaban tobben ludtalpuak, koztuk Istvan is. A csaladorvossal nemsokara talalkozunk, eloszor neki akarom megmutatni, es ha ugy gondolja, majd o kuld tovabb ortopedushoz, de en is azon csodalkozom, hogy mitol lehet, hisz most is legtobbet mezitlab van. Ugy latszik, ha valakinek hajlama van valamire, nehezen lehet elkerulni. :roll:

Na, kb. ennyi jutott eszembe. Most mar remelem, lassan vissza tudok en is kapcsolodni. Leginkabb azt remelem, hogz Istvan befejezi holnap mindennek az ujratelepiteset, es akkor ezutan mar nem lesznek bajok...

Jo ejt mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Meg nehany kozbe-kozbe keszult foto:

Sajna Krisztat szoritjak a sajat cipoi. Az enyemek jobban tetszenek neki :lol: :lol: :lol: :
Kép
Veszedelmes csaj a lanyom, meg a rokon sracokkal is kikezd :wink: :wink: :wink: !
Kép
Igy orult nekunk, amikor megerkeztunk:
Kép Kép Kép Kozben allandoan ju-ju-ju-t mondott, es forogva ugrandozott. Azt hittem, felfalom. Es pesze, bogtem... :roll: :oops:
Kukoricaeves:
Kép Kép
Egy napon a csajom eltunt. :? keresem mindenhol, hat o az erkelyen garazdalkodik. Fazott szegenykemnek a nyaka, ezert be kellett bugyolalnia ... bugyikkal. :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép Kép Kép Kép Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Ez a szandalos kep :D :D :D :
Kép

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, de sokkal nem lettem okosabb. Ultrahangot nem csinált, mert mittudoménmérnem, majd jövő héten kell mennem megint, akkor les zultrahang is. A ,éhem nem nagyobb, a melleim viszont igen (ja ez utóbbit nem a doki mondta :):):):))
A doki szerint is lehetséges a strand-hideg víz miatti barnás folyás, és hogy az akkor a mensim lett volna, ez esetben a jovó héten kellene megjönnie. (ahhoz 30 napra)
Csinált rákszűrést, az 3 hét.

Szóval nesze semmi fogd meg jól :)

Nagy kisérletben vagyunk :) Levettük a Kata ágyáról a rácsot. Na nem mer ilye nhülyék vagyunk, és szeretjük ha átjár jozzánk, hanem mert 2 hónapig nálunk fog lakni a barátnőm albérletben és át kellene vigyük a Kata ágyát a Bencéhez. Azonban tács nélkül beférne a Bence ágya alá, így jobban elférnének. Szóval kíváncsi vagyok, hogy elalszik-e. Bár szerintem most elaludt, mert már 3/4 órája letettük és még nem jelent meg. Majd a délutáni alvásra leszek nagyon kíváncsi :)
Meg hogy mikor ébreszt reggeé minket :)

NA megyek is

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Márti, én úgy várom már, hogy menj a Nanduhoz! Mindenről számolj majd be, mit mondott, miket beszéltetek.
Egyáltalán nem is émelyegsz? A szédülések elmúltak már?

Edith, de jó hogy jöttél!
Akkorát röhögtem a bugyifelvevős Krisztán, hogy az István kérdezte mit nevetek. Neki is megmutattam gyorsan a képeket, mondta is, hogy milyen bájos a kiscsaj, és milyen jófej, hogy így felöltözik.

Erről jut eszembe, én meg már kezdtem azt hinni, hogy az én kisfiamnak identitászavara van. Ugyanis kirámolja a fiókomat, és a hálóingeimet a nyakába akasztja és úgy mászkál. Már kezdtem aggódni, hogy csak a női ruhák jönnek be neki, gond lesz később. De tegnap az apja ingét is magára húzta, nem is akárhogy! Az ujjába beledugta a kis fejét és úgy mászkált a lakásban. Úgyhogy megnyugodtam.

Zsu, még egy vérvételre sem küldött el a doki? Az szép. Akkor most várhatunk jövő hétig.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Jo reggelt!
Valami hulye telefonon beszelt a lepcsohazban, de olyan hangosan, hogy szinte mindenkit felvert. :evil: :evil: :evil: Azt hittem, kimegyek hozza es felkepelem. Pont a szomszedek elott volt. Na, mindegy, hulyek is vannak a vilagon. :roll: Szerencsere Kriszta nem hallotta.

Zsu, tenyleg, eleg nemtorodom az a doki, ha csak ilyen feluletesen vizsgalt meg. Remelem, tenyleg nem derul ki semi rossz, es nemsokara megnyugtat majd. :)

Barbi, ay ingujj-suveges Adam sem lehetett semmi! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: No ne izgulj, hat orvendj, hogy a noi cuccok tetszenek neki! :wink: :wink: :wink:
Kriszta tegnap egy melltartomat is elcsent, mondvan, hogy budi (bugyi), de amikor felvilagositottam, hogy az melltarto, elkezdte hajtogatni, hogy metato, metato. Mar megnevezi a ruhak kozul a melltartot, a bugyit, a zoknit, a nadragot es a bodyt. :)

Ma megyek a hugommal estelyiruhat venni neki, lehet Istvan addig felkel es ujra babralja a gepet, ugyhogy nem tudom, mikor jovok ismet, de azert remelem, nemsokara. :) Ha irtok, es meg itthon vagyunk, lehet, hogy meg irok.

Most megyek, igyak egy kicsi kavet, amig Kriszta felkel.
Szep napot mindenkinek!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Hát sajnos az sztk, az sztk :(:(::( NIncs pénzem magánorvosra :(

Viszont: A kísérletünk teljes sikerrel zajlott egyenlőre, Kata sem este, sem éjjel, és még reggel sem jött ki az ágyából :) Bár reggel azért kijöhetett volna :)

Ha vasárnapig úgy látom hogy így menni fog, akkor rendesen átalakítjuk az ágáyt. Mert most csak levettem az egyik oldalon a rácsot. De olyan büszke vagyok a kislányomra :)

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Barbi, identitászavar miatt ne aggódj, a Katának az apja 44-es bakkancsa a favorit :) Néha az én cipőmet is felveszi, de 10 esetből 9x az apjáét :) Aztán mindig orrabukik, mert nem bírja előrébb húzni :)

Az én jányom is sokat dumál már, nagyjából megjegyezni sem tudom már. Végülis ha nem is használ minden szót, akkor is utánunk mondja. De egyenlőre csak a két szótagos szavak mennek.

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


http://w3.enternet.hu/pocy01/rdc/ujsag.html
Vettünk a Szonónak ilyen cipőt, azt a 899.- Ft-osat, nagyon jó könnyű, bár nem tudom , hogy mekkora a kiscsajszik lába, de nekem tetszett főleg ennyiért....persze lehet, hogy valami márkásabbat szeretnétek :roll: :oops: .

Barbi:tudod majd mailben mesélek!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ja és Edith, azt tudom, hogy lökött vagyok!!!!!! :wink:
Kriszta nagyon édes kiscsaj, a bugyi hordás meg tök jó, mert legalább leszedte helyetted a szárítóról!!!!!!!!!!!!!!!! :mrgreen:
Anyám már túl vagy a félidőn, nem semmi :shock: , úgy repül az idő :lol: .
Én ma leamortizáltam magamat teljesen, de. vásároltunk, majd rántott patisszont csináltam, és most kókuszkockát, lassan fel sem tudok majd állni!!!!!!!!!!!!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Alvásidőben akartam jönni,de nálam nem jött be a babanet.
Most meg valamiért hol van netem,hol nincs,5 percenként bont a gép.

A "borulós" attrakció nálunk is rendszeresen van porondon az ágyon /de van ugy,hogy a földön is megy/. Hol fejjel előre,hol oldalra /persze az ágy szélén,hogy tuti szívinfarktust kapjak/.Ja,meg nagyon megy a motorozás is ,de az is ezerrel.Szédületes tempóban tudja hajtani,futni kell mellette ,ha utol akarom érni.Persze a kert nem elég nagy neki,ezért kijárunk a mellettünk lévő térre.

Barbi,ne búsúlj,a Gergő ugyanigy belebújik minden ruciba ami a keze közé kerül.Neki tök mindegy mi az,minden a fején köt ki. :lol: .A papucsaimba meg persze belebújik és ugy szambázik vele a kövön.

Edith,irtó édes a Kriszta,ahogy eszi a kukoricát.A pocakod is szépen alakulgat,de ne idegeskedj miatta,a többedik terhesség mindig hamarabb meglátszik és a hasad is nagyobbra fog nőni-ez ellen nem fogsz tudni mit tenni.Inkább gyere,irj nekünk a "bánatodról" majd mi akik már túl vagyunk több terhességen bátorítunk.De persze a többiek is nyugodtan-nem félreérteni a mondatomat!!!

2 kismamánk is van,de semmit sem tudunk a terhességeitekről-pedig ahogy olvasgatom nem csak én lennék rá kiváncsi. :oops:

Zsu,hát igen,nálunk is sajnos ugyanilyen az sztk-s nőgyógyász. Mikor terhes lettem a Gergővel ránézett a papíromra,hogy 33 éves vagyok meg van már egy 7 éves lányom ,az volt a kérdése,hogy megtartom a babát?Mikor erre azt mondtam,hogy még nem döntöttünk,meg sem próbált meggyőzni a baba megtartásáról.Neki csak 1 voltam a 100 közül akitől megint nem kapott "hálapénzt" a munkájáért.

bocsi,de most lelépek-anyósom beállított egy nagy tálca fánkkal :lol: és ha nem sietek mindent felfalnak elöttem.
bibolya
 
 


Ruhatéma. Akkor már megnyugodtam, ha a többi csemete is előszeretettel "hordja" anyuci bugyijait, ruháit. Nálunk még favorit a melltartóm, amit gondatlanul valahova elérhető vagy megmászva elérhető helyre rejtek. Én meg rendszerint frászt kapok, hogy nehogy megfulladjanak, ugyanis a melltartót nyakba akasztva kell hordani, majd így veszekedni a nehezen megszerzett zsákmányon... addig amíg anya észre nem veszi. De nálunk valamiért izgalmas dolog a szennyestartó is. Lehet, hogy nincs rendesen kifejlődve a szaglóérzékük? Habár ma a Dorka fintorogva rakta vissza apja zokniját amit előtte kibányászott. Jó lenne ha okulna belőle... 8)

Barbi, szerintem ne félj Ádám identitászavarától. Livi nagyon sokáig a pocakomban Daninak volt nevezve. És a végén mikor kiderült, hogy a vélt fütyi csak a köldökzsinórja volt, azon paráztam, hogy akkor most majd biztos identitászvavaros lesz. De eddig még nagyon csajos. A fiad nagy nőcsábász lesz tuti, emlékezz, hogy megtépte a Szonit. Az oviban is így "szokás". :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Edith, Kriszta jól nyomja a pasizást! És olyan szép kis szöszke fürtjei vannak. Neked meg tessék vigyázni magatokra! Egyik mondatodban írtad, hogy meredek helyen kellett mászkálnotok. Remélem legalább ki voltál párnázva! Hugodnak hova kell estélyi?

Márti, szép volt a TB-s kálváriád! Na meg a mai is. Ja, ksözi a linket, holnap már tudjuk hova megyünk "bótba". :lol: :lol: :lol: :lol:

Ibolya, fánk, hmmm. Remélem helyettünk is ettél! :lol: :lol: :lol:

Zsu, Kata ágya hogyan férne be Bence ágya alá? Meghagyjátok a keresztlécet (vagy mit) és úgy? Vagy hogyan? Ha túl bonyi elmagyarázni majd fényképezd már le ha megcsináljátok. Engem is érdekelne... Doki? Szép!!! Még jó hogy az egészségedet és az életedet teszed le ismeretlenül is bizalmi alapon.

Zsuzsi, kialudtad magad? Vége a szigetnek. :lol:

Most kicsit depifélés vagyok. Illetve ez nem is jó szó, csak olyan elkenődött vagy mi. Sokan emlékeztek még arra a nagyon kedves régi kérdésre amit ismert-ismeretlen(!!!) feltett amikor a gyerkők kicsik voltak: "Szopiznak még?" Na úgy veszem észre a jelen életkori általános kérdés a szobatisztaság. Tegnap kint voltunk a tesómék telkén. A csajok egy kis ládaféle mellett álltak pucéran és pacsálták kifelé a vizet. A szomszéd néni persze odajött gyönyörködni, majd anyukámmal elkezdtek beszélgetni a szobatisztaságról. Anyum mondta, hogy még pelusoznak és hogy 1,5 évesek. Erre a nő azt mondja, hogy tényleg és még nem szobatiszták? És hogy akkor ő most megdorgálja őket, mert egy éves kor után szobatisztának kellene lenniük. Nem bírtam megállni, csak annyit mondtam oda neki, hogy én nem erőltetem, tudják ők, hogy mikor mi a jó nekik!!! Aztán elkezdte mondogatni, hogy van az a pelenkareklám (biztos ti is láttátok) amikor a kisfiú "szupermennek" érzi magát az új pelusában és hogy az a gyerek 3 éves (mondjuk szerintem 2 körüli lehet nem több, de tévedhetek!) és hogy lesülne a bőr a képéről ha a gyereke 3 évesen még pelenkázna. És olyan nagyokosan adta elő az egészet, mintha a gyerekeim legalábbis nem tom milyen idióták vagy mik lennének. Eleve, mi a fenéért kell egy idegennek okoskodni? Miért nem lehet tiszteletben tartani a szülőt? Olyan érzésem volt/van, mintha rossz szülők lennénk, mert NEM ERŐLTETEM a bilizést. Persze tudják, hova WC-zünk mi és nekik ott a bili, ültek rajta, megbeszéltem velük, hogy szóljanak kaki-pisi ELŐTT, Livi kétszer bele is csurizott. És? Ugyanúgy nem szólnak. Én meg kérdezgetem, de NEM ERŐLTETEM. Mit csináljak? Vegyem le a pelust és erőszakkal, fenyítsem, meg a gyerekeimet, hogy ne merjenek pelusba csinálni? Olyan érzésem van, mintha ez lenne az elvárt. Anyum is csak azt hajtogatja, hogy drága a pelenka. De nem fogunk tönkremenni abba a heti pár ezer forintba, mások cigire meg piára meg ruhára többet költenek. És itt van az ösztönöm, hogy a gyerekem szólni fog ha kényelmetlen a pelus és szólni fog ha bilizni akar és itt vannak az elvárások. És tudom, hogy az ösztönöm a helyes és aszerint is fogok cselekdni, de ki kellett öntenem a lelkem. És tudom, hogy vannak gyerekek akiket egy évesen zavar a pelus és csak bilizik. De az enyémek nem ilyenek viszont a Dorka elénekli a boci boci tarkát sokszor helyes hangfekvésben (lehet ez nem nagy szám de pár napja "produkálja" és elfogultan büszke vagyok rá). Nem tartom valószínűnek, hogy az elmúlt pár ezer év társadalmának anyukái erőszakkal ültették volna a gyerekeket bilire. Valahogy mégsem pelenkában szoktak érettségizni az egészséges gyerekek. Ti hol tartotok ebben a témában? És mi erről a véleményetek? Na meg ANDI a tiéd különösen érdekelne (persze a többieké is, ne értsetek félre!), hogyan oldod meg a dupla bilizést. Próbáltad már?
Bocsi, ha sok voltam, de tegnap óta forrongok és a mai "tíz évben egyszer találkozunk" ismerősöm csak rátett erre.

KépKép
kgiulia
 
 


Julcsi,teljes mértékben igazat adok neked.Egy gyereket nem lehet siettetni,hogy holnaptól már csak bili van és kész.Neki arra meg kell "érnie"szellemileg,és valahol kedve is kell,hogy legyen hozzá.Szerintem egyik gyerek sem marad pelusban /ez hasonló a csak pépes étel evéséhez/ és legkésöbb az ovikezdésig szobatiszták lesznek.Ezt /is/ kár erőltetni,mert akár több hónappal is visszadobhatja a gyerek kedvét az egésztől.Nálunk az Enikő 21 hónaposan /májusban / dobta el a pelust egyik napról a másikra ,de én bilit is csak elötte 1-2 héttel vettem.És szerintem amit meg kell velük értetni,hogy a bili az nem játékszer-semmi keresnivalója a játékok között.Vannak az ismeretségemben olyan gyerekek akik csak 3 évesen lettek szobatiszták,de amig a szülőket ez nem zavarja,akkor az ismeretlen ismerősöket miért?
Nálunk a köv.a szitu:ha érzem ,hogy bekakilt megkérdezem tőle,hogy van-e kaki-majd amikor már erre a kérdésemre nem heves fejrázás és anya elöli menekülés lesz-hanem bólogatás,na majd akkor léptünk 1 lépéssel közelebb a bilizéshez.De addig teljesen feleslegesnek érzem még a bili vásárlását is.
Szóval én még várok,de azért bőszen figyelem a gyerek reakcióját.

Ja,és csak megnyugtatásképpen-a Gergő nem beszél,sőt még csak nem is énekel.Egy pár napja kezdett el handa-bandázni elég rendesen,de az értelmes szavaknak a zömét nem ejti ki-max.a szó első 2 betűjét.De ez mellett mindent megért-csak rajta múlik,hogy teljesíti-e a kérésemet.

Remélem egy kicsit sikerült megnyugtatni,hogy még semmiről sem vagytok lemaradva./szerintem :lol: /
bibolya
 
 


ja,fánk-hhmmm nagyon finom volt.Amit a nyaralás alatt lefogytam 2 kg-ot,na azt a héten tuti visszahiztam.A héten olyan fincsi pizzát sütöttem / Márti féle receptből :lol: / ,na meg ma a fánk!!!!!!!!!!
bibolya
 
 


Sziasztok!

Ismét megy a gép rendesen!!!! Hurrá! Igaz, még nincs rajta minden, de a legszükségesebbek már megvannak! :)

Nem voltatok valami bőbeszédűek ma! :P

Á, Ibolya, csak ennyi bánatom lenne, hogy nagy a pocakom! (Persze, amikor baba van benne! :roll: :oops: ) De mivel Krisztával nagyon későn kezdett látszani, és elggé pinduri is volt, nagyon furcsa nekem, hoyg félidősen már ekkora. Az már jobban zavar, hogy jópár kilót is felszedtem már (pontosan nem tudom, mert mindig mást mutat az a hülye mérleg, biztos kifogyóban az elemek), min. 5 kilót, de már mutatott 9-cel is többnek az induláshoz képest. :shock: :shock: :shock:
Amúgy pedig mit mondjak? Én mindig elmondtam, mi a helyzet! Kopp-kopp jól érzem magam. Múltkor éreztem azt a görcsféleséget, de nem ismétlődött. Ma hajnalban szúrt a hasam, mert 4 és fél órát nem voltam vécén :D , és görnyedten mentem ki, de utána megszűnt. Néha valami nyilallást érzek a szeméremcsont tájékán, de nem vészes, és ez ismerős is Kriszta óta. Ezenkívül semmi baj. Eddig nagyon ritkán, 2-3 alkalommal volt gyomorsavam, de olyankor mindig olyasmit ettem előtte, aminek sejtettem, hogy ez lesz a hatása.
Mütyürke nagyon élénk kis pöttöm, most már naponta többször is érzem, és már boxolni is tud, nemcsak fészkelődni. :lol: :lol: :lol: Sokszor már szabad szemmel is láthatóak a rezdülések. De IStván még nem érezte. Hiába teszi oda a kezét, neki nem akar moccanni. Pedig Krisztát már második alkalommal megérezte. Valószínű, ez a babó nem lesz annyira közvetlen, mint a nővérkéje. :) Kriszta pedig nagyon szereti a pocakomat, simogatja és puszit is ad rá. Ha megkérdezzük, mi van anyu pocijában, azt válaszolja, hogy tetó, azaz tesó. :D :D :D Az az érzésem, hogy nagyon fogja szeretni az apróságot, és biztos nem lesz baj kettejük között. :)

Julcsi, valóban felháborító az esemény! Én biztos kiosztottam volna, hogy legyen szíves és ne szidja a gyerekemet, csakis az én dolgom, hogy mikorig pelenkázom. Elvégre nem ő veszi nekeik a pelust!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Mivel kérdezted, elmondom, nálunk mi a helyzet. többé-kevésbé ugyanaz, mint nálatok. Kriszta már érzékeli, és látszik is rajta, amikor valamelyik dolgát végzi. (A pisit is ált. kakának hívja. :roll: ) Nagyon sokszor szól előre, és ha nagy dologról van szó, van, hoyg a bilibe sikerül. A pisit hamarabb elereszti. A gyakoribb még az, hoyg mondja kaka, de az már a pelusban van. :lol: :lol: :lol: De van, hogy előre mondja. Szóval én úgy könyvelem el, hogy haladunk, bár semmit sem erőltetek rá. Van, hogy egy nap több alkalommal gyűl valami a bilibe, van úgy, hogy egész nap semmi. Szóval, szerintem ez így helyes, és tudom, hoyg ha elfogadom az ő ritmusát, akkor talán sokkal eredményesebbek leszünk!
fel a fejjel, és ne gondolj az ostobákra, akik csak fecsegnek. :evil: :roll:

A húgom esküvőre megy szombat éjjel és arra kellett volna az estélyi, de végül nem azt vett, mert isten őrizz miféle csicsás modellek vannak! Ami árban, színben és modellben is megfelelő lett volna neki, azt még nem varrták meg erre a lagzira! :wink: És nagyon örültem, hogy nem nekem kellett ruhát venni, mert én sem igazán kaptam volna magamnak! :P
Különben a fél napnál többet a városban töltöttük, du. 4 után érkeztünk haza, és képzeljétek, kriszta csak akkor aludt el. Pedig babakocsival voltunk, és aluhatott is volna, de túl sok érdekességet látott! :)

Na, most megyek, mert már félhulla vagyok. Holnap, remélem, még jövök :)
Jó éjt!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Ismét megy a gép rendesen!!!! Hurrá! Igaz, még nincs rajta minden, de a legszükségesebbek már megvannak! :)

Nem voltatok valami bőbeszédűek ma! :P

Á, Ibolya, csak ennyi bánatom lenne, hogy nagy a pocakom! (Persze, amikor baba van benne! :roll: :oops: ) De mivel Krisztával nagyon későn kezdett látszani, és elggé pinduri is volt, nagyon furcsa nekem, hoyg félidősen már ekkora. Az már jobban zavar, hogy jópár kilót is felszedtem már (pontosan nem tudom, mert mindig mást mutat az a hülye mérleg, biztos kifogyóban az elemek), min. 5 kilót, de már mutatott 9-cel is többnek az induláshoz képest. :shock: :shock: :shock:
Amúgy pedig mit mondjak? Én mindig elmondtam, mi a helyzet! Kopp-kopp jól érzem magam. Múltkor éreztem azt a görcsféleséget, de nem ismétlődött. Ma hajnalban szúrt a hasam, mert 4 és fél órát nem voltam vécén :D , és görnyedten mentem ki, de utána megszűnt. Néha valami nyilallást érzek a szeméremcsont tájékán, de nem vészes, és ez ismerős is Kriszta óta. Ezenkívül semmi baj. Eddig nagyon ritkán, 2-3 alkalommal volt gyomorsavam, de olyankor mindig olyasmit ettem előtte, aminek sejtettem, hogy ez lesz a hatása.
Mütyürke nagyon élénk kis pöttöm, most már naponta többször is érzem, és már boxolni is tud, nemcsak fészkelődni. :lol: :lol: :lol: Sokszor már szabad szemmel is láthatóak a rezdülések. De IStván még nem érezte. Hiába teszi oda a kezét, neki nem akar moccanni. Pedig Krisztát már második alkalommal megérezte. Valószínű, ez a babó nem lesz annyira közvetlen, mint a nővérkéje. :) Kriszta pedig nagyon szereti a pocakomat, simogatja és puszit is ad rá. Ha megkérdezzük, mi van anyu pocijában, azt válaszolja, hogy tetó, azaz tesó. :D :D :D Az az érzésem, hogy nagyon fogja szeretni az apróságot, és biztos nem lesz baj kettejük között. :)

Julcsi, valóban felháborító az esemény! Én biztos kiosztottam volna, hogy legyen szíves és ne szidja a gyerekemet, csakis az én dolgom, hogy mikorig pelenkázom. Elvégre nem ő veszi nekeik a pelust!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
Mivel kérdezted, elmondom, nálunk mi a helyzet. többé-kevésbé ugyanaz, mint nálatok. Kriszta már érzékeli, és látszik is rajta, amikor valamelyik dolgát végzi. (A pisit is ált. kakának hívja. :roll: ) Nagyon sokszor szól előre, és ha nagy dologról van szó, van, hoyg a bilibe sikerül. A pisit hamarabb elereszti. A gyakoribb még az, hoyg mondja kaka, de az már a pelusban van. :lol: :lol: :lol: De van, hogy előre mondja. Szóval én úgy könyvelem el, hogy haladunk, bár semmit sem erőltetek rá. Van, hogy egy nap több alkalommal gyűl valami a bilibe, van úgy, hogy egész nap semmi. Szóval, szerintem ez így helyes, és tudom, hoyg ha elfogadom az ő ritmusát, akkor talán sokkal eredményesebbek leszünk!
fel a fejjel, és ne gondolj az ostobákra, akik csak fecsegnek. :evil: :roll:

A húgom esküvőre megy szombat éjjel és arra kellett volna az estélyi, de végül nem azt vett, mert isten őrizz miféle csicsás modellek vannak! Ami árban, színben és modellben is megfelelő lett volna neki, azt még nem varrták meg erre a lagzira! :wink: És nagyon örültem, hogy nem nekem kellett ruhát venni, mert én sem igazán kaptam volna magamnak! :P
Különben a fél napnál többet a városban töltöttük, du. 4 után érkeztünk haza, és képzeljétek, kriszta csak akkor aludt el. Pedig babakocsival voltunk, és aluhatott is volna, de túl sok érdekességet látott! :)

Na, most megyek, mert már félhulla vagyok. Holnap, remélem, még jövök :)
Jó éjt!

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Bocs', hogy kétszer küldtem el. Azt hittem, nem ment át. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Nagyon álmos vagyok már és a kezem is fáj, de muszáj reagálnom Julcsi írására.

Pont a hétvégén volt téma az anyukámnál is, hogy se a Nini se a Szandi nem szobatiszta még. Mi ennyi idősen már azok voltunk. :shock:

Igen ám, de azt mindenki elfelejti, hogy anno a mi gyerekkorunkban mosni kellett a pelenkát!! És a manókat is előbb zavarta, ha pisisek, kakisak. Ha ma is ilyen pelenkák lennének, gondolom mi is előbb kezdenénk a bilire szoktatást.
Szerintem semmiről se vagytok elkésve, igenis akkor kell a bilire szoktatni őket, amikor már ők jelzik. Ez olyan mintha erőltettük volna, hogy járjanak. Majd eljön ennek is az ideje.

Amúgy meg büszke is lehetsz a lányokra, a Szandi max. utánunk la-la-lázik. És még egy mondókát se tud. :oops:

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Jó reggelt!

Most csak gyorsan, mert éppen átolvastam, amiket írtatok, és szeretnék Julcsinak reagálni. Bővebben meg majd alvásidőben tudok úgyis jönni.

Szóval, bilizés!
Nálunk nincs is ilyen, mivel abszolút nem értik/érdekli őket. Pár hete vettünk bilit, a WC-ben leledzik, hogy azért ne legyen annyira szem előtt, mert csak bohóckodnak vele, tologatják, azt meg nem szeretném. Ha én WC-re megyek (természetesen jönnek utánam :oops:), akkor általában kicibálják az előszobába, és ráülnek, közben vigyorognak ezerrel. Ennyi a tudásunk. Mivel szoktam ilyenkor mondani, hogy: psss, ezt mondogatják ők is. De nem csinálnak semmit. Nálunk még azt sem mondják, hogy van-e kaki a pelusban, szóval én még nagyon korainak tartom. Lemaradva úgy érzem, hogy nem vagyunk, persze nekem is vannak rosszabb pillanataim, amikor szar anyának tartom magam, aki vmit vagy mindent nem csinál jól, de próbálom győzködni magam. Tudom, hogy minden - számomra - mérföldkövet kicsit végigparáztam, úgy mint, "sose tanulnak meg ülni, állni, menni", és eddig mindegyik megvalósult. Mostanában a beszéd és a bilizés miatt érzem néha ezt, de meg kell tanulnom bízni a gyerekeimben, okosak, ügyesek, eddig még mindenkinek sikerült ezeket is megtanulnia, nekünk is menni fog. Én örülni fogok, ha 3 évesene szobatiszták lesznek, és mehetnek oviba. Addig meg bízom a jövő nyárban.

Az okos, tanácsokat osztogató emberek meg menjenek a sunyiba. Távlatokból már könnyen dumálnak, idővel minden megszépül, még ha nehezen is vették ők is annó az akadályt. Nálunk ugyan még a bili téma nem jött elő az utca emberénél, de múltkor már átkiabáltak nekem a túl oldalról, miközben a boltból jöttünk haza BABAKOCSIVAL, hogy "De azért már tudnak menni, igaz?". Szóval, azt is simán elvárnák, akiknek fogalmuk sincs az ikrek neveléséről, hogy két, örökmozgó, önállósódó, saját akarát érvényesíteni szerető 1,5 évessel gyalog menjek a boltba egy olyan főúton, ahol tőlünk 2 méterre egymást érik a száguldozó kamionok. Nekem sajnos ez nem megy. Mégha át is kiabálnak ezért az emberek a túloldalról mindenféle okosságot. És úgy döntöttem, hogy nem is érdekel, fontosabb a gyerekeim biztonsága, egészsége. Már a helyi boltba is rémálom a vásárlás, mert oda nem fér be a babakocsi. Így egyik gyerek a kezemben, abban, amelyikben a kosarat is cipelem, a másik kezemmel vezetem a másik gyereket, hogy többé-kevésbé arra menjen, amerre mi, és a harmadik kezemmel pakolom a cuccokat. És közben arra figyelek, hogy egyik gyerek keze se érjen el sehova, mert akkor tuti rámolnak lefele. A pénztárnál viszont muszáj mindkettőt leraknom, mert fizetni nem tudok másképp, de volt már olyan, hogy az alatt a 2 perc alatt mindkettő elrohant, és a raktárból bányásztam őket elő. Persze ehhez a turnénkhoz kell a boltosnénik empátiája, segítőkészsége, ha mást nem abban, hogy ne kapjunk rosszalló pillantásokat. Az már hab a tortán, hogy legtöbbször vki hozza utánam a bevásárlókosarat, és teszi bele azt, amit mondok. Csak én érzem magam ilyenkor rém hülyén.

Na, kicsit elkanyarodtam a témától, de olyan sokszor felháborítanak az emberek a hülye kérdéseikkel, beszólásaikkal, pedig próbálom trenírozni magam ellenük.
Szumma szummárum, Julcsi, semmiről nem vagytok lemaradva, nagyon ügyesek a lánykáid, ha majd csak egy év múlva tökélesedik is ki a bilizés, mint olyan, akkor is nagyon ügyesek lesznek, más meg foglalkozzon a saját dolgával!!!!
Ami az ikerséget illeti, nem szabad akkor sem megijedni, ha az egyik manód már ügyesek bilizik, a másik meg abszolút nem még, mert lehetnek ilyen téren is teljesen mások. Szeritem egy a lényeg: bízni kell bennük, ha megérnek rá, akkor bilizni fognak, az meg teljesen természetes, hogy ki előbb, ki utóbb.

Nagy-nagy tapasztalatot sajna nem tudtam megosztani veled, mert mi sem tartunk még ott, hogy legyen, de bátorítani mindenképp szeretnélek, mert nagyon ügyesek vagytok!!!!!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na igen a sok okos mindent tudó emberek!!!!!
Nekünk is mostanában sokan kérdezték, hogy már nincs pelus :shock: :shock: :shock: , de mondom van, merthogy elvileg nem látszik!!!!(kéne szemüveget iratni gondolom :mrgreen: )
Én is elgondolkoztam ezen, mert persze vannak olyan gyerkők akiknek ez már korán megvalósul, Roland öccse a mendemondák szerint 1 ÉVESEN már szobatiszta volt :shock: :shock: :shock: !!!!
Én még nem tudom elképzelni a Zsombiról, bár amikor pancsiztak a nagy melegben és ugye látta már Szonit lent pisilni(mert a hangyákat lepisilni sokkal izgibb a lánykámnak, mint bemenni :oops: :lol: )akkor ő is leguggolt és mondta, hogy pssssssssssssss és egyszer :lol: :lol: :lol: sikerült is pisilnie!!!!!
Na ennyi, de én nem parázok, Szonó is 2 éves kora után világosodott meg, és ezt meg kell tanulniuk, hogy hogyan kell visszatartani.
Nekik ez pont jó tanulás, hogy látják, hogy anya-apa hova megy pisilni és amikor majd kell az infó előveszik az okos kis fejükből!!!!!
Én azt szoktam mondani, hogy nekem nincsenek csodagyerekeim, persze nekünk mindkettő az a maga módján egy egy külön csoda, amiket tudnak és ahogy előadják ezt, szóval no para és tessék valami frappáns mondattal készülni, hogy ne TE érezd magad hülyénak Julcsikám mások okoskodása miatt!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Én meg azon szoktam gondolkodni mostanában, hogy mi lesz itt velem a 3 gyerekkel :shock: :lol: 8) :lol: , tegnap ettől a 2 kis gézengúztól is úúúúúúúúúgy lefáradtunk, hogy nagyon pedig itthon volt a Roland!!!!!!Zsombi is most fél 8kor ébredt :shock: :shock: :shock: ,persze majd alakulnak a dolgok, remélem hamar összeszokunk!!!!! :mrgreen:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jól elbeszélgetek magamban :lol: :lol: :lol: , de azon is szoktam filózni, hogy Szonikám megy oviba................szinte még csak most született, és milyen nagylány lett és majd meg kell felelnie az elvárásoknak, kiderül, hogy hogy neveltük, vagy hogy nem :shock: :? , ez egy megmérettetés neki és nekünk is szerintem :roll: olyan mintha kirepülne a családi fészekből a nagyvilágba!!!!! :oops:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nagyon köszönöm a megnyugtató szavaitokat!!! Amiket leírtatok, kb. magunkra ismerek. Egyik írásból egyik, másik írásból másik gyerekemre. És az valóban eszembe sem jutott, hogy a régi szövetpelushoz képest a mostaniak valóban sokkal kényelmesebbek lehetnek.
Az ikres bilizésben az a nehéz, hogy ha az egyik szól, hogy bili, akkor persze a másiknak is egyből rá kell ülnie és persze ő is pelus nélkül akar AZONNAL. Ha még eddig is kitart a bilit kérő gyerek, tuti, hogy mindkettő a bilin csücsülve nyúlkál bele, és az én két kezem nem mindig elég a négy apró és gyors kezecskéhez. Aztán ott van az "én már kész vagyok és elaszaladok" dolog, ami szintén elég mókás ha sikerült a bilizés és egyszerre jut eszükbe. Szerencsére nem akarnak vele játszani, mert azt következetesen nem engedtük első perctől. Mondjuk csak azután hogy először találkozván vele, természetellenes gyorsasággal a fejükre húzták, gondolom azt hitték, hogy kalap. Ők ráülnek szívesen többnyire a bilire viszont a Livit nehéz onnan lerobbantani. A Dorka megunja és hagyja a pelust visszaadni, de a Livi képes lenne sokáig ott csücsülni. Lehet, hogy kényelmes széknek nézi? És persze a Dorka ha látja, hogy a Livi még mindig a bilin ül, ő is egyből vissza akar ülni. Szóval pelus le és kezdődik minden elölről.
De akkor megnyugodtam csak a régi okosok állnak úgy hozzá többnyire ehhez a témához. És megnyugodtam. Ti azért mégiscsak kompetensebbek vagytok ebben mint a pár gyereket felnevelt NAGYIK, akik már jó 20 éve nem élték át mindezt nap mint nap!

Andi, az ikresek annyira ki vannak szolgáltatva az embereknek, nem? Úgyértem a toleranciájuknak, figyelmességüknek. De legalább a szájukat befognák a "jóakarók". Inkább segítenének kosarat cipelni vagy a gyereket elkapni a raktár előtt. De annyira ritka a normális ember.
És képzeljétek. Tegnap előtt a zebrán majdnem elütöttek minket. Mentünk át a két gyerekkel már a felénél jártunk és lazán elhajtott előttem a kocsi. A Livi a hátamon volt még szerencsére a Dorka picit lemaradva anyuval. A kocsinak ha egy PICIT kinyújtom a kezem megsimogathattam volna a tetejét. És amikor üvöltöztem azt sem hallotta meg. Mintha vak és süket lett volna. A motoros átengedett, ez meg mögüle kihajtott és előzött. És látszott hogy észre sem vett minket. Habár majdnem a lábamon ment át. Durva volt.

KépKép
kgiulia
 
 


Mártikám jár az agyad látom! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Lányodat én nem féltem, remekül fogja venni az akadályokat. Sokszor elnéztem ahogy a 3 kisebbel bánik. És igen néha nála is elszakad a cérna, néha nem érzi az erejének a súlyát (mert ugye ezt is meg kell tanulni), összességében véve remekül kijön a gyerekekkel. Igen kicsit kirepül a fészekből, mert ez azért más dolog mint a szopi "leválasztás" (ami ugye úgy volt ahogy, nálam sajnos sehogy de nem ez a lényeg) vagy a szobatisztaság, hiszen ez mind házon belüli esemény. És a csajodat egy cseppet sem féltem. Titeket jobban, hiszen tök nehéz lesz feldolgozni, hogy a "kicsi" lányodnak már nagyvilági dolgai vannak. Persze nem lesz olyan nehéz hiszen időd sem lesz nagyon ezen agyalni. És nem is igazán három gyerekkel leszel otthon, hiszen a Szoni oviban lesz. És el leszel foglalva a "most oviba visszük, aztán otthon főzök, mosok, takarítok, gyereket nevelek, játszom velük, Szoniért megyek oviba..." És mindegyik kimozdulás fel fog érni egy fárasztó kirándulással. 8) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Szóval sem unatkozni nem fogsz, sem gondolkodni, mint most. Nem lesz rá időd. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Jó reggelt!

Megpróbálok gyorsan írni, amíg az Ádám a kiflijével van elfoglalva, cserébe telemorzsázza a lakást. :?

Julcsi, pont a Mártinak meséltem, hogy nálunk még mindig ez volt a fő kérdés a Balcsin: Meddig szopizott? Szerintem naponta hárman kérdezték meg. Mert vagy most született unokájuk, vagy dédunokájuk, vagy a szomszéd csajnak gyereke, tök mindegy, mindenki ezzel volt elfoglalva. Az x. kérdés után már mondtam, hogy 1 évig. Kész!

Bili: amikor ilyen jó idő van, és kint vagyunk a kertben leveszem az Ádámról a pelust. Naponta 2x kakil, reggeli és ebéd után. Ehhez órát lehet igazítani. De a Balcsin egyik nap elcsúszott az ebéddel, én meg nem is figyeltem, hogy még nem jött meg a 2. kaki, levettem a pelust. Persze kakilt menet közben. A hintaágy előtt sikerült ez a mutatvány, ahova a papa szőnyeget tett, hogy a manók a betonon ne üssék meg magukat, ha elesnek. Tehát az Ádám kakilt, én összetakarítottam és vittem a budiba a termést, a papa sikálta a szőnyeget, a barátnőm takarította az Ádám fenekét. Mire visszaértem a WC-ről újra kakilt, ezt játszottuk 3x mire befejezte.
De! Őt baromira nem zavarta, hogy most mi történt. És ugyan úgy pisil is, ha nincs rajta pelus, szinte észre sem veszi.
Úgyhogy szerintem is, amíg ő nem érzékeli a kis agyával, hogy most mi történt, addig tök feleslegesen erőltetném. Hiába kérdezem én, hogy kakiltál? Nagyon büdi a feneked. Semmi, csak néz rám. De nem is zavarja, ha véletlenül valamit csinálok és csak pár perc múlva tudom kivakarni a kakiból az sem baj neki.

Ne is figyelj az "okos" emberekre! Igen, van olyan baba, aki 1 éves kora körül szobatiszta, ez tök jó, de sajnos ez a ritkább.
Mivel ezek a pelusok tényleg nagyon jók már, és a gyerek nincs a pisiben kakiban bennük, ezért nem is érzékeli a dolgot, később jön el az idő, hogy bilizzen.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Julcsi:na az tuti , hogy gondolkodásra nem jut majd időm!!!!! :mrgreen: Meg enni sem, szóval tuti gyorsan lefogyok!!!!! :lol:

Még a szobatisztasághoz annyit, hogy én meg azon paráztam anno, hogy hogy lesz az, hogy a Szonival rohanok a wc-re a Zsombi meg majd szépen tolerálja ezt, pont kaja közben vagy valami olyan közben ami neki fontos.És valahogy ez is megoldódott, a fiam is volt, hogy várt és a Szoni is...majd a csajoknál is kialakul valami, vagy rájöttök, hogy mi a célravezető!!!!!
És abba a textil pelusos dologba igaza van a Zsuzsinak, mert abban tuti kényelmetlenebb bármit elviselni :roll: .
A lánykám amúgy teljes nyugalommal elüldögélt a kakijában, ahogy a Zsombi is,tehát a csajaid már ügyesebbek, hogy szólnak néha!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Julcsi tényleg ne foglalkozz ezzel, hiszen a mai világban nem az a normális ha egy gyerek 1 évesen szobatiszta. Szvsz az gyerekkínzás, terror, nagy részben. A Gyerekek 2-4 éves koruk között érnek meg arra, hogy érezzék azt hgoy pisilni KELL. Bence a születésnapja előtt lett szobatiszta, 3 nap alatt nappalra és éjszakára is, de van olyan gyerek, aki 1-2 hónapig is tanulgatja ezt. Szóval telejsen gyerekfüggő. Egyébként a Bence még mindig bepisil éjjel, és közölte velünk a doktornő, hogy ez kb 6 éves koráig teljesen normális.

Vmelyik újságban láttam is huggies pelust 3-5 és 4-7 éves gyerekeknek :) Volt fiús is, lányos is :):):):):) Mondjuk most elég gáz neki a pelenka, mert 2-3 het eelkezdődött nála a reggeli merevedés (meg is lepődtem, ez tényleg ilyen kiskorban jelentkezik??) És akkor fáj neki, hiszen szorítja a pelus...

Barbi, a szoptatásos kérdésre én mindig azt válaszolom idegeneknek, mert egyszerűbb mint magyarázkodni :)


Egyébként a KAta sem szól, és ha épp nem csíp a kaki, ő is jól elvan vele, amíg észre nem veszem :) Ha kérdezem hogy van kaka? Akkor egyszerűen elkezdi levenni a pelenkát, akár van, akár nincs :)

Nem is gratuláltatok az én ügyes jánykámhoz aki rendes ágyon alszik :)
Julcsi le fogom neked fotózni :)

Éjjel egyébként Bence felsírt (inkább üvöltött) mert elkezdett vérezni az orra. De most nagyon, meglepődtem, nem is állt el könnyen... Na az a lényeg, hogy Bence sír, én ugye felébredek, bemegyek hozzá, és a következő pillanatban hallottam a pici trappoló lábakat :) Hát a KAta teljes sebességgel rohant a bátyjához, felmászott hozzá, cirógatta, és mondta hogy sssss :) Annyira aranyos volt :) Semmi sírás hogy felköltötték, hogy sötét van, rohant a bátyjához :) NA persze totál kinyíltak ettől a csipái, utána jól szórakoztunk még vagy fél órát :? :? Aztán szólt az apja hogy mostmár aludni kellene, mire KAta elrobogott a szobájába. Amíg utolértem, műr be is mászott az ágyába :)

Na megyek ebédet főzni hogy mire felkelnek, kész legyen.

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Persze hogy kifelejtettem ezt-azt:

Márti, én is hasonlóképpen vagyok az ovival, olyan érzés, mintha kiszakítanának belőlem egy darabot :( Kicsit aggódom, hogy nem lesz-e rossz, fog-e enni, szótfogad-e majd az ovónéninek stb, de végülis itthon jó gyerek és hgoy ott is az legyen azt az ovónéninek kell kiérdemelni :)

Ma volt a pulmonológián a Bencével, meg lellenőrizték a tüdejét is, teljesen tiszta szerencsére. Mostanában néha fullad a Bence, azért vittem el. Végülis más ok nincs rá, mint hogy kezdődik a parlagfű szezon, amit a csodamasinánk se képes kiszűrni, főleg ugye hogy rengeteget vagyunk kint a levegőn. Kapott valami asztmásoknak való rágótablettát. És a Fül-orr-gégre is eljutottun kvégre, kapott az orrvérzésre valami kenőcsöt...

Na eldugulok...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Csajok!

Látjátok ti is a Lillypie vonalzókat?Segítene valaki,hogy ez mit takar?
bibolya
 
 


Ma majdnem nem lett ebédünk.Reggel a férjem halat kért,amit meg is vettem a boltban /hekk törzs/.1/2 12 volt ,mire kiengedett,szedem ki a zacskóból mosnám meg és a legnagyobb megdöbbenésemre pikkelyes volt a hal és még itt-ott belsőség is maradt benne!!!!!!!!!!!!!! Csak azért nem vittem vissza ,mert akkor már tuti nem lett volna délre ebéd a páromnak.

Ma megvolt a Gergőnek az első nagyobb balesete.Még születésekor kapott a kolleganőimtől egy nagy ,nagyon puha kutyust,amit a napokban fedezett csak fel :oops: / jobb késön mint soha/.A játéka abból áll,hogy négykézláb ráugrik,ráhasal teljes lendületből /megüli mint a pacikat/,és sikongat neki.Na most eddig ezt a produkciót a szőnyegen hajtotta végre,ma valamiért kikerült a konyhába a kőre és kicsit túlugrott a drágám.Szó szerint lefejelte,leorrolta a követ,a felső ajka nagyon csúnyán felrepedt,dőlt belőle a vér.Mindketten láttuk az Enikővel,mégsem tudtunk semmit sem tenni ellene.De ami a legérdekesebb az egészben,hogy az Enikő jobban megijedt mint a Gergő.5 perc sírás után a Gergő már megnyugodott,elfogadta a cumiját is,az Encsi még 10 perc után is remegett az ijedségtől./// és még azt mondja nekem,hogy nem szereti a tesóját :roll: ///
bibolya
 
 


Ibolya:azt, hogy mindenki szabira ment!!!!! :mrgreen:
De legalább kiderült, hogy a kistesó is csókos, nemcsak a Szonó!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Ibolya, sajnálom a Gergő balesetét. Mi már öreg motorosok vagyunk e téren, az Ádámról éppen elmúlik egy sérülés, jön a következő.
Az a nagyon csúnya seb az állán még mindig látszik, ott a piros folt.

A mai napon éppen a konyhakövön taknyolt el. Ugyanis ott a kutya vize amit ő nagyon szeret kiönteni. És mikor Ádámkánk nem alszik, akkor felteszem a pultra (az udvaron is van tányérja a Susynak), úgyhogy nem bírja kiborogatni. De ma valamiért elfelejtettem feltenni, és egy pillanatra nem néztem oda. Persze már rohant is, kiborította és taknyolt a vizes kövön egy akkorát! A homlokán lett egy piros dudor. Szerencsére ez most nem olyan vészes, már nem is látszik.

Ti hogy bírjátok ezt a meleget? Én már megőrülök, éjjel alig aludtam, annyira melegem volt, a lakásban van 100 fok, az udvaron dettó. És oooolyan ideges és feszült vagyok ettől a melegtől, hogy jobb, ha mindenki kikerül.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám:én sem bírom ezt a meleget :x , én is feszült vagyok főleg, hogy a gyerkőcök rápakolnak jó pár lapáttal erre a helyzetre, de biztos nekik is a meleg tesz be!!!!! :?

Apósom most este elment sétálni velük, meg a Somával kb. 45 percet tuti távol voltak, sajnáltam is gondolatban szegényt, hogy majd cipelheti őket haza 8) , de NEM mindenki a saját lábán túrázott :shock: , és itt ugye jó kis meredek utcák vannak, azt mondta a papa, hogy Zsombi is csak úgy baktatott felfelé mint a nagyok!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: Elámultam teljesen, de mikor bejöttünk, pancsi , vacsi és már szunyál is!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?