Új privát üzeneted érkezett!

Köszi mindenkinek az infót!

A Peg Peregot a másik topicban is nagyon dícsérikKép

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Betsy,boldog szülinapot Saskiának!

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Sziasztok!
2 napja nem tudok bnetezni, visszaolvasni egyelőre esélyem sincs, csak Minyunak szeretném megköszönni, hogy betett a táblázatba!Kép
Eccer csak jövök, ha visszaolvastam.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 

 
 

Minyu!
Ha nem szólok későn, akkor mi szívesen elmegyünk az örsreKép Te hány órára gondoltál?
Épp ma voltam a családinetesekkel az állatkertben, rögtön ki is derült, h nem ekkora gyerekeknek való. A gyerek az almát meg a banánt nézte a majom ketrecébenKép Mondjuk, ezt sejtettem is, inkább azért mentem, hogy társaságban legyek. De játszóra szívesen megyünk, állítólag holnap is szép idő lesz.
Szóval, ha nem reagálsz, nem megyünk.

Saskiának nagyon boldog első születésnapot kívánunk, és persze még vagy 100 hasonlót.

Vigantol: én naponta egy cseppet adok, de van, hogy becseppen a kettő. Olyankor másnap nem adok. Viszont volt egy idő, amíg két cseppet kellett adni, amit vérvétel alapján döntött el a gyerekorvos. Elég korrekt dolog, legalább nem lövöldözik a levegőbe, hogy egy csepp kell-e vagy kettő.

Na megyek, puszi mindenkinek:
Annamari

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Annamari Kép
Nekem fél 9 és 12 között teljesen jó bármikor. Irok számot:
70/ 285-2531 ha a közelben vagytok irj smst, vagy csörgess meg, hogy mikor jó nektek és talizzunk valahol. Mi ugyis ottvagyunk, nektek meg gondolom a napirend nem mindegy.
Ez többieknek is szól, mert minnyá bemegyünk Petsre, és nem olvasom. Ha akar még valaki jönni nosza! Kép
pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Lányok!
Tudtok olyan bizonsági zárról, amit fiókra lehet szerelni, hogy a manó ne húzogassa ki állandóan. Szekrényajtóra szerelhetőt már vettünk, de fiókra valót sehol sem találunk. Kép
szilbee
 
 


A D-vitaminnal kapcsolatban csak annyit, hogy ezek után én is csökkentem az adagot ... , hiszen ahogy Roberta is mondja, sokat vannak a picik most már "napon" (értsd ezt levegőn)... Nálunk azért is kell vigyázni,mert nagy a hajlam a vesekőképződésre. Kép Nekem is meg édsapámnak is volt.

Más! Levente végre elindult!!!! KÚSZIK!!!! Ezt is megértük 9 és fél hónaposan. Kicsit gyorsra vette a tempót, ugyanis 1 hét alatt megtanult kapaszkodva felállni, önállóan felülni és kúszni. Kép Kép Kép Biztos úgy gondolta, van mit bepótolni dögivel. Kép
szilbee
 
 


A D-vitaminnal kapcsolatban csak annyit, hogy ezek után én is csökkentem az adagot ... , hiszen ahogy Roberta is mondja, sokat vannak a picik most már "napon" (értsd ezt levegőn)... Nálunk azért is kell vigyázni,mert nagy a hajlam a vesekőképződésre. Kép Nekem is meg édsapámnak is volt.

Más! Levente végre elindult!!!! KÚSZIK!!!! Ezt is megértük 9 és fél hónaposan. Kicsit gyorsra vette a tempót, ugyanis 1 hét alatt megtanult kapaszkodva felállni, önállóan felülni és kúszni. Kép Kép Kép Biztos úgy gondolta, van mit bepótolni dögivel. Kép
szilbee
 
 


brrrrrrrrrr Babanet Kép
szilbee
 
 


Szia Minyu!

Érdekel persze, elküldenéd?
D vitamint nyáron én sem adok neki, akkor éri elég nap. Kép

Sziszike

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok lányok!

Csak egy villanásra jöttem mert valami fránya front miatt majd szét szakad a fejem.
Sajnos látom,hogy épp lemaradunk egy talizásról.
Legközelebb korábban beszéljünk róla.Amúgy az Árkád nekünk is jól megközelíthető.

D vitamin - én a kezdetektől napi egy cseppet adok és nyáron majd csak 2-3 naponta ahogy eszembe jut.

Néhány infó Andrisról aki tegnap volt Kép hónapos. 8800g és 72cm. 2db áttört fog, és a kúszás után tegnap felállt!!!
Kép

Nándinak és Saskiának!
KépKép

Kép
flocika
 
 


Csatlakozunk a szülinapi jókívánságokhoz,
Nándinak és Saskiának boldog szülinapot!!!Kép

Andrisnak meg gratula a hófordulóhoz! Mi 16-án leszünk 9 hónaposak, szintén 2 fogunk van és pár napja álldogálunk.
Ami még újdonság, hogy mutat a tárgyak felé, emberekre az utcán, meg kéredzkedik fel ölbe. Mármint nem kiabálva, mint eddig, hanem nyújtja a kezeit. Tök ari.
Súly kábé 7100, hossz kábé 70.

Kép
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Flocika!

nem maradtál le a taliról, sajnos én sem tudtam menni, pedig nagyon szerettem volna. Na, de majd legközelebb hamarabb egyeztetünk és akkor összefutunk valahol. AZ örs szerintem jó, viszonylag jól megközelíthető minden irányból.

Jaj, elfelejtettem írni, hogy nagyon régen megérkezett a kupon, és nagyon szépen köszönöm, csak mindig olyankor jutott eszembe, amikor már kikapcsoltam a gépet. Szóval még egyszer köszi szépen.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok

D-vitamin: Oli 4 hós kora óta 3 naponta kap 1 cseppet. Azért ilyen keveset, mert 4 hós korára a kutacsa 1 ujjnyi lett. 8 hós korára pedig záródott is.

Minyu
Én is szívesen taliznék, de mi csak hétvégén érünk rá, meg hát szombatonként szoktunk anyuékhoz menni (Pestre).

Szilbee
Ha jól emlékszem az Ikeában van fiókra biztonsági zár.

Ana

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Szilbee,
én a fiókra is azt a chioccósat tettem rá, amit szekrényre is árulnak. Nem tudom milyenre gondolsz. Csak simán fel kell ragasztani, és jól használható.
Gratula a kúszáshoz!Kép

Taliban mi is benne vagyunkKép

D vitaminból én is napi 1 cseppet adok születése óta.

Floci, rég jártál erreKép

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Kép

Kép
flocika
 
 


Gyors kérdésem lenne:

hétfőn voltunk bőrgyógyásznál Nóri piri popijával, mert a dokinő kencéire nem reagált. Bőrgyogyó szerint se vészes, kicsípte a kaka, aztán a köv. kakákban lévő bacik irritálják. Adott valami gyógyszertári gyógypopsikrémet, amivel kedd óta kenem, de semmi javulás nincs. Szerintem 3 nap alatt már kéne látnom valami változást, nem? A gyanúm most a Pampersre terelődött, mert akkor váltottam, amikor a piri kezdődött. Előtte Libero volt, de gondoltam a nyárra vékonyabb a Pampers. Szerintem van valami ebben, aminek olyan fura szaga is van, amit Nóri nem bír.
Nem tudtok erről valamit, hogy melyik pelus az, ami nincs átitatva semmivel?

Képek szuperek! Kép Rózsaszín Nike-gombóc a virágok között tünemény! Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Dóri

Lehet hogy a pamperst nem bírja. A barátnőm kislánya 3 hónapig kínlódott mire elmúlt a popsijáról a pír. Õk már mindent kipróbáltak, voltak bőrgyogyinál, Heim Pálban. Mindenhol mást kencét kapott, végül már annyir gáz lett a fencije, hogy szinte sebes volt. A gyógyszertárban ajánlották neki a Curiosa nevű kenőcsöt és lám bevált. Néhány óra alatt rendbeszedte a csaj fenekét. Amúgy Õk is gondoltak a pelusra, váltottak, de nem javult.
A Moltex öko pelus egyáltalán nincs fehérítve. Kimonodottan allergiára hajlamos babáknak ajánlják és olcsóbb mint a többi. Pelenkafutárnál is lehet kapni. Ha jól emlékszem 35 ft darabja. (Itt Cegléden 21 ft darabja)

Ana

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Ana,
Nórinak nem is romlik. Minden doki, akinek mutatom azt mondja, hogy ááá, ez semmiség. Tényleg nem csúnya, de valami nincs rendben, azt látom. Ökopelusban még nem gondolkozom, a Libero 8 és fél hónapig tök jó volt, egyszer sem volt piri a feneke, ezért nem gondolom, hogy különösebben érzékeny lenne. Lehet, hogy bebeszélem magamnak, de a Pampersnek van egy fura gyógyszaga. A Liberonak nem volt. Ez a kenőcs viszont jól hangzik! Kép

KépKép
KépKép
jdora
 
 


Jdora!

Nekünk is akkor pirosodott ki Gergő popója, amikor pampersre váltottunk. Rögtön piros lett a popója, csak én nem váltottam elég hamar, így be is gombásodott. Szerintem nem is szellőzik rendesen, azért telepedett meg a gomba. A gombát kikezltük, de a pamperst továbbra sem bírta, így visszatértünk a liberora, és láss csodát, azóta teljesen rendben van, még kicsit sem piros, pedig ma egész nap nem kentem semmivel, mert elfogyott a popsikenőcsünk is, de még halvány piros sem lett.

Ha síma popsikrém és nincs gomba, akkor hatnia kellett volna 3 nap alatt. Szerintem válts pelust, ha akkor sem múlik, akkor érdemes kezelébe venni canestennel. Ja, mi 4 hétig kentük míg elmúlt a gomba.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Jaj, a liberoról annyit még, hogy a koraszülött osztályon is abban voltak a bébik, igaz spéci méretű pelusban. De amint nőttek a babák, rendes bolti méretűt kaptak. Szerintem lehet bízni a minőségében.

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilbee!
Ne haragudj, én a 2006 nyáriaktól vagyok. Véletlenül olvastam amit a kisfiad mozgásfejlődéséről írtál, és nem akarok okoskodni csak egy tanács, ha nem haragszol. Én megkésett mozgásfejlődésű gyerekek terápiáját tanulom éppen, és tudom hogy abból később lehet nagy probléma, ha egy kisgyerek a fejlődés egy egy állomását kihagyja, vagy felcseréli, vagy túl gyorsan lép tovább. A kúszás, mászás nagyon nagyon fontos!!! Érdemes odafigyelni hogy eleget kússzon és jól begyakorolja, ne váltsa fel túl korán az állás és járás, mert a későbbi harmonikus, koordinált mozgáshoz stabil alapok kellenek. Nem akartalak megijeszteni és bocs hogy belekotyogok, tényleg csak jó szándékból írtam. Ha esetleg bármi nehézségetek, kétségetek lenne - vagy bárkinek mozgásfejlődéssel kapcsolatos gondja volna - keressétek meg Lakatos Katit a HRG alapítványnál, szerintem ő a legjobb szakember a témában. Nem neki akarok reklámot csinálni, de sajnos látom hogy sokszor a szülők későn veszik észre, hogy esetleg gond lehet.
Bocs mégegyszer, remélem nem haragszol.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Szücsi!

Csongim is egyszerre kezdett mászni és még ugyanaznap felállt (8 hónaposan)!!! Előtte már 1 hónapja ült, és ülésből indult a mászás. Kúszni nem kúszott egyáltalán, mert utált mindig hason lenni, hiába erőltettem, csak nyűglődött és visszakéredzkedett hátra. A felállást szintén nem tudtam megakadályozni-vettem volna el minden kapaszkodótól? Szerinted gond ez,hogy nem kúszott, és állni hamar kezdett? Lépegetni most oldalazva tud, előrefelé még nem érdeklődik, ill. csak ha tolhat valamit maga előtt(a vezetgetés nem érdekli). Végülis mennyi időt kellenne kúszni-mászni?

Köszi. üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Mariann

Tényleg senkit sem akarok ijesztgeni, de sokszor oka lehet későbbi mozgásfeljődési problémának, ha egy szint kimarad. A kúszásnak és a mászásnak többféle jelentősége van, pl. hogy a test két féloldalát összehangolja, az asszimetrikus mozgásnak ( a kéz-ellentétes láb egyidejű megemelésének) a súlypont-áthelyezés során az egyensúly fejlődésében van szerepe, ezenkívül a kitámasztás, fejemelés képessége fontos a testtartás szabályozásában ami pl. esésnél nélkülözhetetlen. Ezek stabil kiépüléséhez sok gyakorlás kell (1-2 hónap), hogy majd a bonyolultabb mozgások ráépülhessenek. Ha nem szeretett a kisfiad hason lenni, annak oka lehet nyaki-vállövi hypotónia ( izomtónus gyengeség), mert kényelmetlen lehetett így a kitámasztás. Nem kell a felállást direktben megakadályozni, de sok olyan helyzetet kell teremteni amiben a kitámasztást, kúszást mászást gyakorolhatja fejét emelve. A terápiában is pótolni próbálják a kimaradt lépcsőfokokat. Én még csak tanulom ezt, látatlanban amúgy sem lehet megítélni van-e gond vagy nincs. Ha nyugtalanít, inkább nézesd meg, az alapítványról a www.bhrg.hu -n találsz bővebb infót. A tanfolyamunkról amire én is járok a "saját" topicunkban írtam rövid összefoglalót, ha érdekel olvasd el: Szülészetek, kórházak>36 éven felüliek> május 9 archív.
Azért remélem, minden rendben lesz de szerintem egy vizsgálatot megér. Ha bármi gond van, minél előbb elcsípik, annál hamarabb behozható a lemaradás. Üdv: Icus

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a köszöntéseketKép

Sziszike
Ne okold magad! Nem biztos az sem, hogy a D-vitamin vezetett a vesekő-kialakulásához. Igazából vesekő nagyon sok féle lehet az összetétele alapján.
A legfontosabb, hogy próbáld minél többet itatni Annát.

Olyan szépek a fórumos gyerekekKépKépKépKépKépKép

Mariann
Kúszás-mászás, felállás, lépegetés, pakolás ezek nagyon jól mennek. Lassan megtanuljuk, hogy az ágyról nem fejjel előre érdemes lemászni...Kép
Kezdünk beszélni... és próbálkozunk az önálló evéssel...

Minyu
99%-ban németül beszélünk, magyar minimális...
A német a fontosabb, mert ugye ezen a nyelven kell a környezetével megértetnie megát. Magyar kötődésünk meg nincsenKép (1-2 barátom van Mo-n)

Szücsi
Sasa már tud lépegetni, de ha valamit gyorsan el akar érni, akkor inkább mászikKép

Betsy
Vendég
 


Betsy

Ez a jó!!!
A mászásnak sokáig elsődleges szerepe van, hagyni kell, hogy ebben megerősödjön.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Dóri!
Pont ugyanez a gondolatom nekem is, mert Livinek kb. 1 hete brutálisan ki van csípve a popója, pont, mióta újra pampersezünk (újszülött korában használtam egy darabig). A neogranormon kenőcs nagyon jó rá, 2 napja kenem azzal neki. Még a fürdővíz is csípi szegénynek. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de én is a pampersre gyanakszom. Az sem kóser vele, hogy szabályosan kijön belőle a pisiszag, és nem azért, mert annyira régóta van rajta.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, a mozgásszintekről én azt hallottam, hogy pl. az olvasásban mutatkozhat meg, aki nem mászott, az nehezebben fog olvasni. De ezek szerint későbbi mozgásproblémákat is okozhat? Bár én sem másztam, de tök jól olvasok és a járásommal sincs gond.Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi!
Lívia nagyon szép kislány!!!Kép


Flocika!
Boldog hónapfordulót!Kép

D-vitamin: 1csepp, ha nem felejtem el!Kép
Én is úgy tudom, hogy nem szabad többet adni, de persze, ha a doki mondja...

Jdora!
Nálunk sem vált be a Pampers! És ha baj van, én is Neogranormont használok!

Mozgás: Regivel 1hónapos kora óta járunk fizióra, mert a jobb fejbiccentő-izma rövidebb volt, mint a másik és csak egy irányba tartotta a fejét. Utált hason lenni, emelte a fejét, de csak azért, mert feszült a hátizma. Sokat kellett tornáztatni és még most is járunk szakemberhez, aki a mászást sokáig tanította Reginek, de mostmár ügyes! Azt mondja a hölgy, hogy ilyenkor erősödik, fejlődik a hátizom és többet nem! Ez az alapja a jó, helyes testtartásnak és mindennek a későbbiek során. Javasolja, hogy sokat másszon a kicsi, hívogassam egyik helységből a másikba, késztessem mozgásra! Igyekszem is, de nagyon szeret álldogálni és oldalazva lépegetni! Nem tanítom járni, de ha próbálná is, nem szabad a kezénél fogva, csak a hóna alatt a mellkasánál!!!
Remélem, nem lesz baj vele, ha nagyobb lesz!Kép

Puszi

Kép
rayo
 
 


Gabuska
Én is úgy hallottam, hogy a mászás kimaradása dislexiához vezethet.

Szücsi
Nekem mindkét fiam ugyanazon napon kezdett mászni mikor felállt. Milánkám 9 hósan tette ezt, de menni csak (egyedül, stabilan) 14 hósan kezdett. Annyira sokat mászott, hogy minden nacija kikopott a térdén. A betonon meg úgy mászott, hogy felemelte a popsiját és talpon ment és a keze is lent volt. Viszon nem kúszott. Sokat feküdt hason, de ha valamit el akart érni inkább odagurult.
Oli viszon kúszott. Bár Õ 7 hónaposan kezdett mászni és akkor is állt fel. Oldalazva megy már a bútorok mentén.

Pampers: mi használtuk és meg voltam vele elégedve. Nem éreztem furcsa szagot rajta, de sokan szidják. Mi olcsó pelust használunk és nem piros a lurkó popsija, nem folyik ki belőle semmi, nem vastag. Én annak örülök, hogy már vannak ilyen pelusok és nem kell egész nap textilpelenkát mosni, fertőtleníteni.

Ana

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Mászás
Sasa 3-4 hónapos kora óta a padlón van... KépKép
Ott tornázhatott mindig kedvére...
Én egyébként nagyon ellenzem a bébikompot, járóka is csak addig van használatban nálunk, mikor éppen nem tudok a gyerekre figyelni (WC, fürdőszobai elfoglaltságom van...)

Pelus
Ehhez nem tudok hozzászólni... nekünk nagyon bevált a DM-s, BILLA-s pelenka...
Vendég
 


Szücsi
Nem gond, hogy írtál... de azt tudnod kell, hogy Levente sokkal nehezebb, mint álatlában a 9 hónapos babák. Három hónapos korára már megduplázta a súlyát és ennek a nagy súlynak köszönhetően mindent később kezdett el csinálni. Most 10 és fél kiló. Ez kb. 12-14 hós babasúlynak felel meg. Egyébként nem rémlik, hogy mondtam volna azt, hogy állna egyedül... Valamint nem cserélt fel semmit. Most mászik és közben megtanult felülni. Ez egy 9 hós babánál tök normális. Szerintem. Vagy nem?? Én egyébként egész kicsi kora óta, hagyom hogy önállóan mozogjon a földön. Szerintem nem akadályozom a mozgásfejlődésében.... ső épp ellenkezőleg. Nagy mozgásteret biztosítok számára. Sz'al nem hinném, hogy ne gyakorolhatná a mászást kedvére. Viszont szerintem sem erőltetni sem visszafogni nem szabad a mozgásfejlődést.
szilbee
 
 


Hahó!
Hát a tali elmaradt, legközelebb majd idöben szólok, csak BKriszta csak csüt. mondta le a talit (ált. hetente megyünk hozzájuk)

Sziszike Kép
Homeos doki néni (én is itt a babaneten kaptam a cimet) Dr Miklós Anna 06/20 9344-982 kedden 17-19-ig van homeopátiás magánrendelés az Akácfa u. 62-ben, a Dob utca és a Király u. között van. Nagyon kedves, nagyon aranyos, mikor Nándival voltunk egyszerre többet kérdezett, mint asaját gyerekorvosunk eddig összesen Kép És ami nekem nagyon tetszett, hogy nem elvakult homeopata, mert mondta, hogy ha elöjön a kruppos köhögés, akkor ha csak köhögés adjak homeos bogyókat, de ha rohama van, akkor rectodelt kupot a popójába, és mentö, mert komolyan kell venni. És én ebböl azt szüröm le, hogy nem csak a homeopátia világában gondolkodik, hanem ésszerüen az egészségmgörzés és gyógyitás világában.

Dóra Kép
Énis az ökopelust ajánlanám, bár mi nem használjuk, de lehet, hogy javitana. Ez a moltex, ez nem a mosható fajta, hanem eldobhatós, csak asszem valami kukoricából van. De ebben nem vagyok biztos.

Betsy Kép
tök érdekes, mert neünk mostanában a DM-es nagyon nem jó, mert ha 2 óránál többet van rajta, akkor "kiázik" belöle a betét. Nem tudom jól megfogalmazni, de a börén kis papirdarabkák vannak. De ez csak az utóbbi néhány hónapban. A billa meg kivonult Mo-ról, ha jól tudom.
Csajod nagyon ügyes, hogy már önálló evéssel próbálkozik. Nálunk még nagyon nem megy a kanállal evés, de a szilárdabb dolgokat (pl husi, vajaskenyér, fött répa) ügyesen felcsipegeti a tálcáról.

Mászás: nos én is azt hallottam, hogy nagyon fontos a mászás, kúszás, viszont anyu elmondása szerint én sem másztam, hanem 10 hónaposan már rendesen jártam. Enyémgyerek nem ennyire önálló, most kezdett el mászni, kúszni néhány hete kúszik. Mi jártunk Dévényeshez, örömmel jelenetm, hogy pénteken voltunk utoljára. Kép Most már én is úgy éreztem, hogy teljesen utolérte a korát, már feláll kapaszkodva, butorok mellett oldalazva lépeget is, kúszik-mászik és persze felül

Na, megyek, mert megmelegszik a 6 puttonyos aszucskám Kép Kép

Pusza mindenkinek

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu

A moltex nem kukoricás, hanem nincs fehérítve, a kukoricásnak valami más a neve, de elfeledtem Kép
A Herbaházban vett anyukám egyszer.
A moltexet mi használtuk/használjuk és szerintem jó, nekünk bevált. Szerintrem a Libero irreálisan drága.

Ana

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Én a Liberot mindig a börzén veszem, vagy amikor akciós. A börzén 2500 Ft egy csomag. Gondolhatod, nálunk duplán fogy. De mondjuk nem mindegy, h milyet veszel, mert ha nem elég jó, gyakrabban kell cserélni, és akkor ugyanott vagy. Meg aztán úgy vagyok vele, hogy inkább fizetek havi 1000-2000 forinttal többet a Liberoért, minthogy megint Canestenre vagy valami hasonló finomságra költsek. Canesten 800 Ft, összesen 4 tubussal ment el, mire kikezeltük a Gergőgombáját. Viszont nagyon elégedett voltam a babylove-val a kicsi méreteknél. Mostanában nem nagyon vettem. A Huggiest is szerettük régebben, ez a méret viszont hosszú és keskeny. Ezt nem szeretem.

Minyu! Mirefel a nagy borozás?

KépKép

Kép
bannamari
Budapest XIII. kerület
 
 


Egy kis szundi a friss levegőn, autós ülésben... Kép
Kép
Ilyen pöpec fekvőtámaszokat csinál...Kép
Kép
szilbee
 
 


Én is Liberót használok. Sőt én popsikenőcsből is csak nagyon keveset, .éppenhogy. Szerencsére sosem volt csúnya a popsijaKép

Szilbee,
Jól gyúr a gyerekKép Ugyanilyen gatyája van Zalánnak, de kétszeri kimosás után irtó bolyhos lett. Tietek? Asszem a Corában vettem.

Betsy,
Ha meg szabad kérdezni, hogy kerültél ki?

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 


Hrk
Mi kaptuk a gatyát, de valószinűleg onnan van, mert én is láttam ott ilyet. Egy kicsit nekünk is bolyhos lett. Szerintem a kegyetlen sok gurulástól meg kúszásgyakorlástól. Kép Kép
szilbee
 
 


Szilbee
KépKépKépKép kezdi a kondizást a gyerek.... és milyen szép egyenes háttal...KépKépKépKép

Minyu
Próbálkozunk kanalazniKépKép a vége fürdés és konyhatakarítás...

Hrk
Megismertem a páromatKépKépKép... lassan 12 éve vagyunk együtt...
Vendég
 


Sziasztok!

Pelusba én felváltva használom a Pamperst és a Liberot. Napközben Pampers, éjjelre Libero. Nekem eddig még nem volt gondom egyikkel sem, azt leszámítva, hogy a Pampersnek szerintem nem jó a méretezése (előbb kell váltani nagyobbra). Szintén a börzén veszek nagyobb mennyiséget. Popsikrémet keveset használok, de mindig a gyógyszertári készítményt.
Mászás: egyszer elvittem Dévényezni enyémgyereket, mert aggódtam, hogy nem fejlődik rendesen a mozgása. Gyógytornász megnyugtatott, hogy minden oké, de ő is felhívta a figyelmemet, hogy mászásra majd figyeljünk nagyon, ha eljön az ideje. Õ azt mondta, hogy rendesen mászni max 1,5 éves korára kell megtanunlnia a gyereknek és nem feltétlen probléma, ha felcserélődik a sorrend (az a lényeg, hogy ne maradjon ki). Nálunk Anna 7,5 hós kora körül egyszerre kezdett több dolgot csinálni (4kézláb, felállás). Jelenleg attól függ, milyen kedve van, van, hogy kúszik, de van, hogy lépeget (kapaszkodva). Mászás csak segítséggel megy neki, pedig régóta kiskutyázik. Ezt csak azért írom, mert szerintem nem szabad beskatulyázni a gyerekeket, mindegyik más.

Roberta

Kép
smici_robi
 
 


Roberta
Teljes mértékben egyetértek veled!!! Én is így gondolom. Kép
szilbee
 
 


Sziasztok! Tegnap ellátogattunk az orvosi ügyeletre! Reggel már lázasan ébredt Milánka, reggelijét kibukta, kúp, aztán láz (38,8 végbélben), aztán ügyelet. Egy fiatal dokinőci volt, csak tippelt szegény, mi lehet a baj, vírus, húgyúti fertőzés,... Kérdezem:foga esetleg. Hát nem is tudja... Hétfőn menjek a gyerekorvoshoz. Szóval kapott 3 kúpot (asszem 4-et lehet adni /nap), hűvösebb vízben fürdettük, de semmi. Szerencsére étvágya volt. Szegénykém mennyit sírt! (én meg vele együtt) Ma nincs láza, viszont alig eszik. Úgyhogy holnap irány a doki.

Valaki írt múltkor az ún. 3 napos lázról. Mi az?

Mozgás: másfél hónapja tanult meg 2 nap alatt rendesen mászni, felállni, ma már oldalazva lépeget. A járást tuti, hogy nem sürgetem, én is 14 hósan indultam el. Milán sem pehelysúlyú, legalább 10,5 kg! Jó, hogy írtátok, hogy a hóna alatt kell vezetgetni. Én ezt nem is tudtam Valahol olvastam, hogy a járás ösztön, azt nem lehet tanítani, magától fog jönni.
Nem minden gyerek lesz dyszlexiás, aki nem mászik, csak a dyslexiások között sokan vannak akik nem másztak. Na ezt jól leírtam!

Pelus: Pampers, Libero. Itthoni használatra dm-es, bár mostanában 2-3 óránként cserélni kell.

bockbrigi
 
 


Sziasztok!
MegfáztunkKép
Mindkét gyerek,meg én is.Máté tegnap lázas volt,2.éjjel nam aludt,most is egész nap nyüglődik,semmi nem jó.Lányom kölcsönbe,úgyhogy fiam nyüglődését leszámitva nyugi van itthon.

Minyu,te szegény!Veletek rendes az a vadállat drnő?
Neki köszönhetem,hogy a lányom megutálta az orvosokat!Sokáig sírógörcsöt kapott ha csak meglátott egy fehér köpenyt,olyan szinten elbánt vele az a dög.
A héten összefutottam egy családdal,ahol ő a doki,szegényeket úgy küldte el vizsgálatra,hogy el se mondta minek.Csak a vérvételnél világositották fel a szülőket a kórházba,hogy ezek műtétre váró betegeknek való vizsgálatok.

megyek is,mert még most,2 év elteltével is felmegy az agyvizem,ha eszembejut az vadállat.

Sziasztok

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Brigi
Oli is lázas volt az éjszaka. 39,4 volt neki. Mi is voltunk ügyeleten, de a doki azt mondta a fogától nem lehet ilyen magas láza. (max 38 popsiban). Hozzátenném, hogy csütörtökön Milcsi volt lázas (csak láz, se orrfolyás, se köhögés), mára meg Oli lett beteg. Valszeg Milántól kapta el. Én is a 3 napos lázra gondoltam, de cak 1 napig volt lázas és nem lett pöttyös. Tavaly ilyenkor hasonló betegsége volt Milunak, de akkor telibehányta a gyógyszertárat. Most csak itthon hányt egy kicsit. Oli nem hányt, mondjuk nem is evett ma még semmit. Inni sem sokat, csak szopizott.
Dislexiával kapcsolatban igazad van!

Pelenka: amíg liberót, pamperst használtunk havi 15000 ft-ot költöttem pelenkára, most csak havi 7000 -t . Szerintem nem mindegy. Nem kell gyakrabban cserélni és nem pirosodik a gyerkőc fencije. Krémet mi is gyógyszertárit (vanilliás popsikrém, 30 ft) használunk.

Szilbee
Levente lassan mehet már konditerembe is Kép

üdv: Ana, Milán & Olivér

Kép
gyomberana
 
 


Tündérke Kép
Alig hiszem el, hogy egy azon személyre gondolunk. Velünk nagyon kedves volt, nagyon sokmindent elmondott, mindent, amire kiváncsi voltam. Felirta nekem a homeos bogyokat, söt, még miután hazajöttünk eszembe jutott, hogy emlitette a gabonákat felhivtam, mondta, hogy most nem alkalmas,mert beteg van nála és 5 perc mulva visszahivott és lediktálta. Sajnálom Kép , hogy igy jártatok, velünk abszolut normális, kedves volt, alaposabban megvizsgálta Nándit, mint a mi gyerekorvosunk...

Brigi, Ana Kép
Néhány héttel ezelött Nándi is beteg volt, neki is magas lázzal kezdödött. Ami nekem tanulság (bár lehet, hogy ezt mindenki tudta rajtam kivül):
ha magasra megy a láza (38 fölé) akkor amidozophen tartalmu kupot adni + hütöfürdö (lassan hüteni a vizet és miután elérte a 32-33 fokot max 3 percig benne hagyni, szárazra törölni) 1 óra múlva mérni újra lázat, ha még magas, újabb hütöfürdö, vagy teljes testes borgatás, 10 perc múlva ismét lázmérés, ha még mindig nem megy lejebb, akor rubophen tartalmú gyogyszert (ha megeszi akkor kanalasat, pl Panadolt, ha nem, akkor talán van kup) és igy folytatni. Ennek az az elönye hogy az amidozophen tartalmu kupt is csak 3-4szer adhastz egy nap, meg rubofen tartalmut is, de a köztes idöben lehet a másikat adni, mert nem ugyanaz a hatóanyag. Remélem, érthetö voltam. Az a lényeg, hogy legyen benne sok hütöfürdö is, mert az gyorsabban leviszi, mint a kup.

Szilbee Kép
fekvötámasz Kép

Betsy Kép
jólvan, már azt hittem, nagyon le vagyunk maradva evésileg. Igy mi is próbálkozunk néha, bár ritkán, mert hamar elvész a sikerélményem Kép

pusz

Kép
Kép
Kép
minyu
 
 


Minyu,egészen addig,amig tudtunk a zsebébe tenni valamit,velünk is rendes volt.Ráadásul a férjemnek és a tesóinak is ő volt a dokija gyerekkorukba.Szóval még azt se mondhatjuk,hogy vadidegenek voltunk.Az a baj,hogy már nagyon rég túlvállalta magát,és türelmetlen lett,nem figyel oda.
De mondom,amig volt pénzünk,és adtunk,addig normális volt.
Elég szomorú,hogy egyes orvosok már csak akkor képesek normálisan bánni a beteggel,ha telerakják a zsebét.Különösen kiborít,ha gyerekkel bánnak el.
Ha utólag visszagondolok,voltak nagyon nevetséges "gyógymódok" a tarsolyában.

Na megyek,esti banzáj vanKép,egyik itt,másik ott nyavajog.

Kép

Kép
tündérke26
 
 


Sziasztok!

Livi is megint lázas, 39, mint 3 hete.
Mi 30 fokos vízben hűtjük, max. 10 percig, így mondta az ügyeletes doki még múltkor. Persze megint hétvégén lett beteg. Ráadásul most van a 13. évfordulónk a férjemmel. Még jó, hogy nem vagyunk babonásak...
Kúpot kap 6 óránként, közte a 3. óránál Panadolt. Hűtőfürdő + kúp lefekvés előtt.
Az az egy szerencse, hogy pont holnap kell menni tanácsadásra. Bár inkább a délutáni betegrendelésre, majd fekhíjjjom az orvost.

Jobbulást a többi beteg törpikének!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gyomberana,
Livinek volt 3 napos láza 2-3 héttel ezelőtt. A 3 napig tartó magas láz (amit nem igazán lehet levinni, akármit csinál az ember...), a 3-4. napon kiütések, de akkor már láztalan a gyerek. Mi azt hittük, hogy bárányhimlős Livi, de végülis ez volt. Azt nem árulta el az orvos, hogy mitől van, csak annyit, hogy vírusbetegség. Nem írt fel rá semmit, magától megszűntek a pöttyök pár nap alatt.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szücsi!
Köszi a választ! Kép
A kúszást szerinted még be lehet hozni? Mi motiválná rá? De mégis, szükséges ez, ha mászik???Mászás 2,5 hónapja megy,tehát már megvan az általad írt idő, bár rengeteget áll is ugyanennyi ideje, igazából állva szeret játszani,amióta ezt tudja,ülni se szeret,(peluscsere is csak állásban megy Kép )a mászás csak helyváltoztatáshoz kell. De motiválni fogom több mászásra. Ezt a dislexiát én is hallottam, bár szerencsére több olyan ismerősöm van, aki nem mászott,már felnőtt, és kutya baja nem lett ettől. Igazából mindenki nagyon ügyesnek látja...csak tényleg nem szeretném, ha később gondja adódna.
Azt meg jó lett volna,ha valaki mondja,hogy hypotónia lehet az oka a nem-szeretek-hason lenni dolognak,én többször mondtam a gyerekdokinak annak idején,de nem mondott rá semmi ilyet.
Majd megnézem az általad ajánlott helyeket a weben,még nem volt időm.

Üdv:Mariann

Mariann
Kép
kmarian
 
 


Gyors gyógyulást minden babának!!!!
Zalán "csak" taknyos.

pusza

Rita és a fiúk
Kép
Kép
hrk
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?