Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kiscsikó:Boldog 5. et

Kernico:
Boldog 7. et.


Nekünk nem lesz keresztelő. majd ha nagyobb lesz eldönti mit is akar.
Amúgy semmi bajom a keresztelővel és azzal sem, aki hisz Istenben, vagy Buddhában, vagy Krisnában vagy bármiben..
Az viszont zavarni szokott ha rám akarnak valamit tukmálni.
Itt a Krisnásokra gondolok, mikor meg akarnak állítani az utcán, vagy a bevásárló központban odajönnek könyvet ajánlgatni, meg adomábnyokat gyűjteni.
Ha akarok úgyis adok, de ezt az intenzív pofátlanságot nem szeretem.

Én vagyok, aki egyenlőre a névadón gondolkodik a fent említettek miatt. Ja és azért is, mert én sem vagyok megkeresztelkedve.(bár ahogy olvasom ez nem kizáró ok)
De mondom ha akar , majd a névadó után is megteheti, hogy megkeresztelkedik.
Végülis ha belegondolok, akkor a házasságkötést is előbb a polg.hiv-ban kell kötni és utána templomban. Hivatal nélkül nem is lehet egyházi ceremónia.
Úgyhogy ha lesz bármi is nálunk, az egyenlőre névadó lesz.


Ante:
Jó ez a ház is.
Végülis hogy döntöttetek? vagy még áll a dolog?
Még nem sikerült kifundálni melyik a jobb verzió?

Még nem jött a fizupapírom, kivi vagyok mennyi az annyi.

Kép
zsuzsu74
 
 


A fiúkról a képek nagyon jók.
Ákos, Dani, Simon. Kész fiatalemberek lettek! :-)

Kép
zsuzsu74
 
 


Magi
Nekem ez mar egesz honap volt,pont ezen lepodtem meg :shock:
Nahatha valami konyvelo topictars tudja majd,meg utananezek en is neten.
Hat en atextil pelust csak a feje ala hasznalom,eteteshez mindig a kepen latott eloket.Ugyhogy jo esetben heti egy fogy 8) Mar nem bukik ugyhogy nme kell a vallamra sem :) Egyebknett ha mar tul szurke es nem sikerult kifeheriteni akkor megy a kukakba,ugyis annyi maradt Alexrol,vagy meg mindig jo port torolni vele :wink:
En meg ebbol a szempontbol para vagyok,itt a sok szilva anyueknal,de meg nem merek adni Leonnak,mert csak 8-9hosra mondjaa tablazat.Talan majd ket het mulva elkezdem,kar lenne kihagyni a lehetoseget.

Ja igen akik adtok sutotokot a babanak,igazi tokot adtatok mar????

Ante
Bar tudom nem mervado,de nekema masodik jobban tetszik,lehet mert talan jobban szines kivulrol.

Zsuzsu
Szerintem ez egy jo hozzaallas,ha te sem vagy megkeresztelve ,illetve vallasos akkor kar a keresztlosdi.Egyebkent nekem az is fura akik nem is jarnak az eletben templomba de minimuma Bazilika kell nekik a felhajtashoz,es az mar reg nem az eredeti mondanivalorol szol :?
En jarok,bar sajnos ritkan templomba,ugyhogy en nem erzem kepmutatasnak a keresztelot.

Kép
Kép
kataa
 
 

 
 

Kata:
Igen na azt én sem nézem jó szemmel, hogy idézőjelben mennyire tuti egy Bazilikában tartandó ceremónia csak azért mert Bazilika, vagy ne adj Isten a Mátyás templom. merő nagyzolás és képmutatás....De aki szívből érzi, annak biztos nagy élmény, hogyha ott tarthatja a z esküvőjét.
:wink:
Amúgy szoktam menni templomba és hiszem, hogy van valami felsőbb hatalom. De ugyanakkor ugy is vagyok vele, hogy ha hiszek benne, akkor hiszek benne, nem kell erről nekem papír. Attól, hogy meg lennék keresztelve lehet, hogy nem járnék többet templomba, mint így, hogy nem is vagyok.
Jujj, kissé belekavarodtam asszem. :wink:

na de azt akartam kihozni, hogy mivel én is járok templomba, néha bedobok pénzt is az adománygyűjtőbe, ezért mondom, hogy ha Fanni majd akar, akkor legyen neki keresztelő is.
pl unokatesómat 12 éves korában merítették meg , azaz keresztelték meg. Akkor valami medencébe kellett belemenni.

Szóval nem vagyok ellene semminek, amit majd a jány akar az lesz.
addig meg "csak" névadója lesz ha lesz.
Bár még annak sem néztem utána, hogy van-e még ilyesmi.

És amúgy milyen itthon lenni??
Fiúk élvezik? Gondolom. Hisz a nagyszülők, esetleg rokonok, barátok....
mennyi időre jöttetek? Egész nyárra, vagy mentek hamarosan vissza?

Kép
zsuzsu74
 
 


Ja még azt kifelejtettem, hogy azért írtam, hogy nem szeretem ha rámtukmálnak dolgokat, mert volt ilyen és családon belül. ugyanis a keresztanyámék régen is jártak templomba. akkor tényleg templomba. Volt, hogy velük mentem. Aztán meg amikor jött ez a Hit gyülekezet azóta oda járnak. Ott is voltam velük párszor, de aztán nem mentem, nem éreztem magam oda valónak. Erre megkaptam, hogy biztos azért, mert a sátán van bennem. és ha elmegyek, akkor majd ott a sátán is kijön belőlem és megtisztulok. Mondtam, hogy ti menjetek ha akartok, de énrám ne kényszerítsetek semmit. Elmentem, megnéztem milyen, de valahogy annyira műnek találtam. Nem beszélve arról, amiket erről hallani. aki tag annak tizedet kell fizetni, meg hasonló.... Ha el is megyek én biza csak sima templomba, ahol egyedül lehetek a gondolataimmal. Ez az amerikás majmolós dolog nem szimpi mindazonáltal, hogy a zenék azok nem rosszak, tényleg jó meg minden, de ennyi. Akinek tetszik menjen, legyen ott boldog, csak ne mondja rám azt, hogy ha nem megyek, akkor a sátán befolyásol..,.
Na eldugulok eme témában.
Amúgy senkit nem akarok bántani aki oda jár vagy bármilyen ilyen megmozdulásra. Szíve joga. Itt csak azt írtam le, hogy azt nem kedvelem, ha rám akarják ezt eröltetni csak azért, mert ne adj isten én "még" nem vagyok megkeresztelkedve.
De hinni attól még hiszek! :wink:
Mert ugye nem attól hisz az ember bármibe ha meg van keresztelve. Ez az én privi véleményem!
Na tényleg befejezem az eszmefuttatásom.


Akkor én is kérdezek:
Jó, hogy felvetődött az etetőszék kérdése.
milyen a jó?
Fa, amit át lehet asztalnak és széknek alakítani?
Vagy egy műanyag?
Ki milyet tervez beszerezni?

Kép
zsuzsu74
 
 


Niki:
Megjött a fotó amit rendeltél?
Én még nem küldtem el, de fogok.
Kivi leszek mennyi idő, míg megküldik.

Kép
zsuzsu74
 
 


Na jól elbeszélgettem magammal, :lol: megyek is, úgyis fürdetés van......

Kép
zsuzsu74
 
 


Lányok!
Én erről a fotó dologról lemaradtam. Mi is ez??

Mi műanyag etetőszéket néztünk, olyat, ami 7 pozicíóba dönthető, így már most is tudja használni. Szerintem az könnyebben tisztítható, mint a fa.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem, megjöttünk mi is a nyaralásból, most megyek vissza olvasni :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Üdv Sziszi!

Tinu! Hát nálunk is nem alvás van, viszont Veronika még az almalét éppen hogy megitta, tehát mis sem voltunk!:)

Marslakocska!
Két anyaság!:) Nálunk a falon van a tükör, ahova fel szoktam emelni Veronkikát és nagyon szereti magát nézegetni benne és mindig összetaperálja a tükröt. Aztán ugye én is látszok benne és néha nézi a tükörképem majd rám néz, aztán vissza a tükörre. És szerintem nem érti, hogy lehetek két helyen. Magát ugye valszínű még nem ismeri fel.

Kiarának boldog 7. hónapot!

Mági! Ti nem vagytok összeházasodva? És csak így hirtelen csinálnátok egy esküvöt,a keresztelő mellé?! Kettőt egy csapásra? Nem is hallottam még ilyet, hogy egy etetőszék 7 fokozatban dönthető. Nem tudnál képet feltenni róla? Én úgy gondoltam, hogy majd akkor veszek széket, ha már tud rendesen ülni.

Winnie!
Beszámolót kérünk!:) Jó volt?

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


A gyermekgondozási díj a figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának 70 %-a, azzal, hogy a gyed maximálisan megállapítható bruttó összege igazodik a mindenkori minimálbérhez, a gyed legfelejbb havonta a mindenkori minimálbér kétszeresének 70%-a lehet. Ennek megfelelően a gyermekgondozási díj 2007. évi felső határa havi bruttó 91.700 Ft.

A gyermekgondozási díj összegéből az adókedvezmények figyelembevételével a személyi jövedelemadó-előleget, a biztosítottat terhelő nyugdíjjárulékot, magánnyugdíjpénztári tag esetén a magánnyugdíjpénztári tagdíjat a folyósító levonja.

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Jó reggelt!

Szerintem állapodjunk meg a tali időpontjában, most hogy Winnie is megérkezett. :)
Mivel jövő héten sz@r idő lesz, nem most megyünk anyósékhoz, hanem csak jövő pénteken. Ezért nekünk jobb lenne, ha azon a héten minél később lenne. Ha jól rémlik, a csütörtök még mindenkinek jó volt. Lehetne akkor csüt?

Hát ma éjjel is hánykolódott eleget T Ünci, úgyhogy kezdem azt gondolni, hogy nem a gyümikkel volt a gond. Egyszerűen ilyen a gyerekem emésztése. :? És azért ébred gyakrabban, mert már tud forogni. Most is azért kelt fel, mert beütötte a fejét a rácsba. :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Ante: Lidinek is boldog 7. hónapot. Olyan nagyok már nem? :o

Sziszi: Köszi, akkor remélem majd nekünk is megoldható lesz. Én is ebben bízok. :D Üdv. közöttünk!
Mesélj magatokról. Hogy hívják a kisfiadat? Hol laktok? ...

Mi kaptunk etetőszéket unokatesóm haverja csinálta Szerbiában azt hiszem. De láttam már itthon is ilyet. Fából van, állítva etetőszék, ha egyik oldalára döntöd, akkor hintázni tud benne, ha a másikra, akkor kisasztal székkel. Nem túl divatos ennek a mintája, de szerintem aranyos. Amíg meg nem tud stabilan űlni, addig meg pihenőszékben eszik. De nagyon jók vannak műanyagból, amik dönthetők, meg minden. Meg az a fa is jó, ami később asztal+szék lesz. Én is ezen dilemmáztam, amikor megkaptuk, így megoldódott. :D

Winnie: Mesélj, álmodozni szeretnénk mi is, akik itthon voltak. :(

Tükröt Kiara is imádja. Tapogatja, magyaráz neki, engem is csak abból néz, ha ott vagyunk. Mikortól tudják kb. hogy azok ők? 1 évesen már igen? :?: :?: :?:

Mági: Nállunk én húzom az esküvőt. :lol: De majd jövőre.

Na sziasztok

Kép
kernico
 
 


Nico: .Apa református, én katolikus, keresztapa katolikus, keresztanya külföldi állampolgár. Ákos református lett. Nem volt gond. A református egyház nem csinál ilyenből gondot. Mi esküvőnk két papos volt, ref templomban. Gyöynörű, igazi személyes ceremónia volt, mindenki meghatódott. Fordítva már bajos lett volna.
Nekem is a második ház jobban tetszik, kívülről, de hát ugye ez csak a látványterv alapján mondom. én is mediterrán stílus párti vagyok, talán ezért jött be a második ház. Hát az meg külön szuper lenne, ha a hiteltől megszabadultok! Nálunk ilyenre nincs remény. Majd tíz év múlva! :? Próbáljátok azért saját magatok is hirdetni a lakást, ne egyből ingatlanossal. Vagy ha igen, vigyázat a szerződéssel, vannak benne kisbetűk.....!

Zsu: hát igen, bizonyos vallások, gyülekezetek meg tudják vadítani az embereket! Hihetetlen miket lehet hallani. És az ilyen tized, meg hasonlók még csak a töredéke annak, mik vannak még. Volt osztálytársamat is beszervezték, és olyan agymosáson ment át, hogy az ihaj meg csuhaj! :shock:

Na, kivi vagyok erre a gyedre....biztos pofon lesz az összeg!

Winnie: üdv újra itthon. Na milyen volt????????????????????

ÉÁn nem tudom mi van, de Ákos már a negyedik napja éjjel két óránként ébred..sírva. Szerencsére hamin visszaalszik, de megviseli őt is az éjszaka. Ez lehet a fog dolog??? Eddig átaludta az éjszakákat, erre most meg.......kukorékolunk. :roll:
Vendég
 


Bocsika ha nem részletezem de minden hófordúlós babaának nagyon sok boldogságot kívánok :):):):):):):):):)

Tükröt Gegge is imádja amikor meglátja magát benne mindig széles vigyorral nyugtázza :):):):):):)

Sziszi üdv körünkben gyere gyakran és mesélj magatokról :)

Nálunk már nagyon alakul a fogacska már látom a vékony fehér csíkot de még jelentem nem tört át :( annyira mondjuk nem viseli meg Gegét.

Tegnap kipróbáltuk a krumplit megföztem simán és kis anyatejjel elkevertem vagyis pépesitettem nagyon ügyesen megette izlett neki :)

Winnie mesélj milyen volt egy kicsit had ""irigykedjünk "" mi mondjuk most még nem megyünk sehová nyaralni sajnos anyagi okok miatt :(:(:(:(:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit tudok most írni, az én kicsi fiam egész du sídogált és dajkálni kellett.Már elég rég volt ilyen.Jön az első fogacskája, végreee!
Elég későn szerintem, 7 hónapos elmúlt.

Próbálok visszaolvasni, mert nagyon le vagyok maradva, ti már sokat tudtok egymásról.Igyekszem pótolni!

A babáitok gyönyörűek! Ezt szívemből mondom, nem győztem gyönyörködni bennük.Olyan jó nézni a képeket.Majd én is teszek fel.

Pár szó rólunk: két fiam van. A nagyobbik 14 éves Máté, (első házasságomból), A kicsi a második páromtól van, hét hónapos Csanád.Hét éve vagyuk együtt, Székesfehérváron lakunk.Elég rövid voltam, majd jövök még, felébredt a kisfiam.
sziszi22
 
 


Sziasztok!

Kernico, köszönjük szépen átadtam Lidinek! :-)
Tükör téma asszem ez előző baba magazinban volt benne, hogy kb másfél éves korukban jönnek rá a babák ha ráfestünk az arcukra valamit, hogy azt lelehet törölni és ők vannak a tükörben. De lehet, hogy most az időpontban tévedek és később.

Kataa, Zsu már megvan melyiket vesszük meg. Az első lesz mivel itt jobban lehet variálni a bútorokkal és itt 11nm lesz a konyha nem pedig 5. :-) Pedig az első desingosabb de csak ennyi ami jó benne meg a nagyobb erkély, de ha van terasz akkor nem megyek úgysem annyira az erkélyre.
Világosabb is az első lakás jóval. Tehát novemberi költözéssel lefoglalózzuk a házat a jövőhéten és elkezdjük hirdetni a mostani lakást amiben lakunk.

Mági, van még eladó ház mellettünk. :-)

Zsu, az a fajta etetőszék és hozzá a fa kisasztal nem jó. Én ezt használat közben láttam mivel a sógornőmék ilyet használtak az első gyermeküknél, de a másodiknál már nem olyat vettek.
Pl etetőszéknél jó ha van tálca ami viszonylag mély mert akkor abban a kajával tud játszani, hogy megismerje az állagát stb-t.

Sziszi, üdv közöttünk. :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!
Na ma bejártuk a piacot, Brendont, Kenguru Goldot. Keresztelő ruhát akartunk venni, de egyszerűensehol sincs!! Az a baj, hogy ha valamit a fejembe veszek, akkor addig megyek, míg úgy nincs! Namármost ruhából van elképzelésem, de egyik helyen sem találtam megfelelőt. A habosbabost utálom, nem is illene Annához.
Hát ha a GYED tényleg ennyi lesz, akkor nem is tudom hogy fogunk élni... egyik hónapról a másikra...

Ma megint jól evett a kisasszony, délután sem kellett neki tápi! Ezt így nagyon élvezem :)

fnoe:
Mi már 5 éve házasok vagyunk, 2002 aug. 10-én volt az esküvőnk. De ez polgári volt, egyházi esküvőnk nem volt még (és gyanítom nem is lesz ..)
Mindjárt keresek az etetőszékről képet.

ante:
megyünk lakni mellétek! Tudsz alkudni mondjuk félárra? :) Hú! Boldog hófordulót Lidinek!

Tali nekünk is jó csütörtökön!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =2&whid=25

ez pl. 5 pozicióba dönthető. Nem találtam a 7 pozicíósat...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Esetleg tudnátok segíteni, a képeken nagyon sokszor piros a szeme a babónak. Pedig be van kapcsolva a piros szem effektus. Ha van valami ötletetek megköszönöm.
Csanád játszik:
Kép
sziszi22
 
 


Látom Winnie ismét itt van köztünk, hiányoztál, mert olyan lelkesen tudsz mindenről írni, és nem kell már Noéminek egyedül éreznie magát, amit említett hiányolva Téged.

Winnie: mesélsz nekünk? Biztosan sok képet is csináltatok és láthatjuk mi is? Rékád hogyan viselte, hamar megszokta az idegen környezetet?

Ági:
kiváncsi vagyok én is, hogy milyen etetőszéket tartotok jónak, mert járókát már vettünk, mert ami van az csak udvarra jó. Etetőszéket is kell beszereznünk és szeretnék én is praktikusat venni, főként ami könnyen tárolható, mert csak időnként lesz használva.

Ante:

Lidinek is boldog 7. hónapot. Megkéstem egy picit, annál nagyobb szerettel köszöntöm, kívánva Neki is a legjobbakat.
Kép

Sziszi én is üdvözöllek!

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok!

Ante:
Boldog 7.et Lidinek!

Winnie:
Üdv újra körünkben. meséééélj!

Sziszi!
Üdv neked!

Talitábla:


Név:---------------------------Időpont:------------------------Óra-perc:

1. Tinu ................................. 19, 20......................................14 óra
2. Mágnes..............................19 ... .......................................14 óra
3., Zsuzsi ............................. 19 ........................ .................14 óra,
4. Kiscsikó......................... ....19., 20 ...................................14 óra
5. Niki (csernusn)....................19...........................................14 óra
6. Antekirt.............................. 19 ..........................................14 óra
7. Kernico................................19...........................................14 óra



Engedelemmel akkor a délutánokat és a "mindegyeket" kijavítottam 14 órára , ha ez így mindenkinek oké.
Ha nem, akkor majd variálunk.

És akkor a 18.-át lehúztam, maradt csak a csüti, esetleg aki még írt mást, azt is hagytam benne.
Úgyhogy jelenleg akkor ennyien lennénk,és ez a felállás.

Etetőszék:
Én még nem tudom, hogy melyik a legjobb, igazán nem láttam mind a kettőt üzemben, csak műanyagot. Ezért kérdeztem, hogy ki mit vesz, miket tartotok jónak.
Akkor majd műanyagot lesek én is, mert hamarosan kell, mert Fannika már a babakocsiban is felül egy másodperc alatt.
van, hogy igen mélyen alszik, majd egyszer csak szem kipattan és már ül is fel pillanatok alatt. :lol:


Deszilvi:
ja igen azt nem is mertem leírni, hogy a tized az mind semmi az agymosáshoz képest.Hihetetlen, hogy átformálnak embereket. Döbbenet.

Ma megint sütöttem. annyira fáradt vagyok, hogy csuda. Fanni is fenn volt vagy 3 szor, alig aludtam. Akkor vásárlás, meg takarítás, meg aztán sütügetés. Este 9 re lettem készen.
Jól kidöglöttem.
Na most el tudnák egy hátmasszázst képzelni magamnak. :lol:

Na megyek is.
nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziszi!

Van köztün sok ügyes, gyakorlott fotós, biztosan Ők is elmondják a javaslatukat.

Nekem is volt ilyen problémám a piros szemmel. Azt szoktam tenni, mielőtt kicsinyíteném a képet az Effects-nél a Red-Eye Removal lehetőséggel a szemeket egyenként retusálom, Ok-zom és csak azután kicsinyítem a megfelelő méretre.
Nem vagyok nagy szakértő, de nekem ez a legegyszerűbb és sikerülni is szokott.

roni nagyi

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


húúúú, mikorra jutok a végére, még csak most kezdtem a 170.-et, mondjuk nem is volt osk időm olvasni....

Gyorsan, tali: nekem azon a héten csak 20-a lenne jó, céges tréningezünk a héten csütiig Almádiban, úgyhogy ebből sajna asszem kimaradok. :( majd legközelebb! ;)

na, megyek fejni, holnap remélem már végére érek az olvasásnak és írni is tudok :) meg reagálni, amire emlékszem....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


annyit azért még írok, hogy nagggggggggggyon jó volt :) :) :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok
En is csak gyorsan,mert le ragad a szemem....

Etetoszoek temaban:En jol utana neztem anno amikot vettuk,mert tudtam tobb gyerekekt kell kiszolgalnia.Fontos volt hogy biztonsagos legyen ,ne doljon fel,meg ha imbolyog is benne a gyerek.Tobb fokozatban dontheto legyan a hattamlaja ,nagy eteto talcaja legyen ami leveheto es igy a baba az asztalhoz huzhato kesobb benne.Ja es legyen biztonsagi ov is benne.
Nekunk a Brevi marka jott be.nem volt olcso,anno 25ezer,de most is olyan mintha uj lenne.

Zsuzsu
Egyetertek,hihetetlen ami ilyen helyeken folyik.nekem van ismeros mas agymosos helyrol is :shock: Le sem akarom irni,mert ki tudja ki olvassa.De azert kivi lennek a tapasztalataidra,akar priviben is ha raersz valamikor 8)

Noemi
Ja en is ezt az osszeget talaltam,de azt hiszem ebbol lejonvalami levonas nem???Senki nem konyvelo itt kozotunk???
Csak akkor nekem miert 67ezret kuldtek...annyit nem vonhattak le....

Winnie
Udv itthon,gondolom firss ude kipihent vagy :lol: :lol: Nagyit is vittetek ugye?
Na mar besegitesz dolgozni?Mennyit kell majd bejarnod?

Kép
Kép
kataa
 
 


Látom, a keresztelő-névadó sokaknak feladta a leckét vagy legalábbis sokakat fogalalkoztat a gondolat - engem is.

Én evangélikus vagyok, a párom semmilyen, sőt abszolút ateista. Igazándiból a szüleim szeretnék nagyon, hogy meg legyenek keresztelve a gyerekek (evangélikusra). Nem vagyok templomba járó, én belül hiszek, magában az egyház intézményében nem. A ceremóniát szép eseménynek tartanám, de végülis úgy beszéltük a párommal, majd ha a gyerekek szükségét érzik, ők döntenek.
Mindkettőnket megbotránkoztat, hogy élnek és virulnak olyan közösségek, amelyek "agymosást" végeznek és ámulunk, hogy mennyire el lehet bolondítani az embereket!
Két közeli ismink is teljesen kifordult magából. Az egyik kiemelkedően jó eszű, kedves, aranyos leányzó volt, amikor a főiskola alatt megkörnyékezték. 2 évre teljesen megszakította a kapcsolatát a családjával, nem tanult, lezüllött, minden pénzét és értékét odaadta nekik. Évekbe telt, mire ki tudott kecmeregni a dologból, komoly külső segítséggel lehetett kirángatni a fertőből.
A másik meg "új családjának" hívja őket.
Ezen esetek is hozzátettek ahhoz, hogy a párom azonnal robban, ha szóba kerül a vallásosság témája.
Persze lehet, ezek szélsőséges tapasztalatok, de arra pont jók, hogy férjemet még inkább megerősítsék ateizmusában (bár mint mondtam én abszolút különválasztom a hitet az egyháztól, valami felsőbb hatalomban hiszek, de nem nevezné sem Istennek, sem másnak).

Najó, vége az eszmefuttatásnak, csak azért írtam le az álláspontomat, mert jópáran megosztottátok velünk a gondolatokat és hát beszélgetünk. :oops:

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Kata,

Én megkaptam az enyémet és én beszéltem a könyvelőnkkel, és mondta, hogy nekem a 18% adót vonják, vajon neked is???LEhet, hogy adójóváírást sem kapsz az a 9000 ft. de valaki mondta, hogy lehet 36os adót is vonni, és az már nagy különbség....


a többit később.....

csernusn
 
 


Sziszi: valszeg túl közelről fényképezel, és ezért lsez piros a szem. Próbálj meg távolabb állni, és inkább rázoomolni. vAgy ha közelről szeretnél fotót csinálni, tegyél a vaku elé egy vékony szalvétát, pauszpapírt...ami nem engedi direktbe levillantani a szemet. Ha meg mégis, photoshop vagy hasonló szerkesztő programmal egy kattintással lehet korrigálni. Sajnos a kompakt gépek vakuteljesíménye fix, és ki kell tapasztalni, mi az a távolság, ahol a legjobban működik. Az sem jó ha túl közel, de az sem ha túl távol vagy. De ha van egy olyan kedvenc képed, amit szeretnél kinagyítani, csak zavaró a szem, küld át, és apa megcsinálja.

Ja tényleg üdv itt, gyere gyakran, sokat tanulhatsz a lányoktól! Csanád nagyon aranyos baba!

Na látom a szektás téma mindenkinél ledobja a láncot!

Roni nagyi: fogacska ügyben Ákos nem mérvadó, szerintem neki bújnak elő túl hamar a fogacskák...na meg a lányod addig örüljön, míg nincs mivel harapni! :lol:

Másnál is okoz extra sok kaksit a fogak bújása??????????? Tegnap 5 kakkeros pelus volt, de nem hasmas, csak szinte minden kaja után nyomott egyet. :shock:
Vendég
 


Etetőszék: mi fa széket vettünk. Nagyon stabil, ezzel aztán tuti nem dől fel. Magassága állítható, és később széknek is használható. Tálca levehető. Háttámla viszont nem dönthatő. biztonsági öv van benne. Ákos ezt keresztelőre kapta.

http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25


Alig várom, hogy már üljön benne.
Vendég
 


Sziasztok!
roni nagyi és deszilvi: Köszönöm a tippeket! Ki fogom próbálni, mert nagyon idegesit ez a dolog. Madj beszámolok, mire jutottam.

Köszi a kedves fogadtatást! Nagyon jól esik, nem is keresgéltem, talán jó megérzés volt, hogy ezt az oldalt választottam.

Etetőszék: 3 hete használjuk, nekünk fix a háttámla nem dönthető, csak a tálca állítható ( 3 fokozat ), jól ki van párnázva, szerintem jó.Persze csak és kizárólag, ha már ülni tud.Ja és használtan vettem, kevesebb mint féláron, annyi hibája van a lábrész kikalimpálta, az előző gyerkőc, igy feljött a műbőr része.
Na megyek kockát gyártani.
Ez lenne: Kép Etetőszék
sziszi22
 
 


Én holnap megyek Örsre. Kiscsikó, Winnie? :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok,
először gyorsan, amire emlékszem:
köszi a köszöntéseket, mi is kívánunk mindenkinek, aki átlépett:-)))
Kata, 91700*(18%+8,5%)=67400 Szóval 18% az adó és 8,5 a nyugdíjjárulék.

Jó kis mozgalmas napjaink voltak:-) Voltunk Árkádban, Ikeában, Minimanóban, Kenguruban, cégemnél és az esküvőn:-)
Babakocsi lázban égtem, ilyet vettünk:-)
http://interstore.hu/cgi-bin/interstore ... =__yupala3
A színe nem ilyen, hanem barna-kék. volt narancssárga, de ahhoz nem volt bundazsák, így lemondtam róla. Ja, és esővédő is van hozzá. Amíg ott voltunk, addig végig benne volt Ádám és úgy láttuk élvezi:-)) A Kenguruban vettük.

Az esküvőre nem vittük, csak egy kicsit a vacsira. Jól bírta a kocsit, úgyhogy valszeg tényleg az violt a probléma, h nem szemben volt velem. Sajna elhúzódott, így kb. egy órácskát volt ott, mert 1/4 9-kor "haza" kellett vinni a panzióba, ahol aludtunk, mert nyűgi volt. Akkor megetettem és bealudt, így mi visszamentünk apával. 1/2 1-ig voltunk:-) Táncoltunk kicsikét:-))) Szupi volt. Ádám akkor felébredt, de csak azért mert kis szobánk volt és még beszélgettünk:-) Megetettem és 6-ig még aludt:-) Akkor indultunk vissza Pestre:-)) ( A Velencei tónál voltunk:-))

A cégnél is jó volt, megállt a munka:-) Kenguruztunk és a bkv-n mindig elaludt:-))))

Ja és szombat reggel reggeliztünk a barátaimmal, tuti volt:-) Hálás köszönet az anyukámnak!!!!!:-))

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Tinu, így most sajna már nem jó a holnapi bevásárló-túra.
Reggel megyünk mérésre a védőnénihez:-)

És csütörtökön megyünk a Margitszigeti Szabadtéri Színpadra Jekill és Hyde-ra. Nagyon várom, remélem Ádám is és akkor is szépen fog aludni:-))) Nagyon szeretem azt a musicalt és még pocakosan vettük a jegyet:-))))

A tali csütörtök továbbra is jó nekünk:-)

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Sziasztok!
Sziszi:
Nagyon szép kisfiad van, még így piros szemmel is :)
És milyen ügyesen ül!

Zsuzsu:
Fanni hogy ül fel? Hasizomból? Vagy oldalra fordul, és úgy? Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy fogunk majd mi is eljutni ülő pózba. Egyenlőre hasból próbálkozik a drágám. :)

Hát etetőszék terén azért vannak árak. Meg is rémültem, de azt hiszem be fogunk ruházni egy masszívba, végül is sokáig tudja használni, aztán a másik 2 gyereknek is jó lesz majd.

deszilvi:
nekünk is sok a kakink. Eddig napi egy volt, de volt, hogy kimaradt egy-egy nap. Most napi 3-4 kaki is van. Én örülök neki, mert így legalább nem bántja a pocit semmi, na meg a pelenkázón olyan jókat tudunk játszani :)
Egyébként nekünk szerintem nem a fogtól van, hanem a hozzátáplálástól. Egy hete naponta kétszer eszik szilárd ételt, és azóta van sok kaki.
Ma salátát főztem neki krumplival. Hááát...A krumplit egyszerűen nem tudom tökéletesen leturmixolni, és öklendezett tőle, én meg vadásztam ki a szájából. A zöldségeket amúgy sem komálja annyira, azért 50 ml-t megevett belőle. Du-n. viszont egy egész banánt bevágott. :)

Niki:
nem tudod, ha véletlenül 38 % adót vonnának, akkor ezen menet közben lehet változtatni? Bár én nem írtam alá semmilyen papírt, hogy magasabb adót vonjanak..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mágnes!

Anyós pajti a Mária nevü bababoltaban vett gyönyörű keresztelő ruhát 4 e ft-ért! 3 részes és nagy a választék!

XIII. Visegrádi utca!

Szép estét!
mot
 
 


mot:
Igen, ismerem a boltot, megnézzük! Köszi!
Amúgy mi van veletek? Eltűntél, mint a szürke szamár... :?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági:
hasizomból húzza fel magát fekvő heyzetből szinte. A végén fogja csak meg a babakocsi oldalát és akkor tud totál felülni, akkor kapaszkodik.
Amúgy ha leteeszem ülni, még nem tudja tartani magát. Csak akkor ha kapaszkodik valamiben, de akkor olyan kis egyenesen tartja magát.
Bizti Anna is hamar rájön.
na meg erősödik a hasizmuk.
Mondtamis Fanninak, hogy nem elég korán kezdeni a kockás hasra gyúrást, mikor hasból jön felfelé. :lol:

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!

Ante!

Sok sikert az új lakáshoz! Lesz most bőven elfoglaltságod, mire mindent elintézel a vásárlással ill. az eladással kapcsolatban. Vagy apa azért segít? Végülis a költözés sem egyszerű egy babával, főleg hogy Lidi addigra már lehet szaladgálni fog!:)

Mági!
Képzeld mi Veronika születésekor kaptunk egy fehér, tök cuki ruhácskát, ami kb. 74-80-as (persze olyantól akinek nincs gyereke és nem tudta, hogy az mikor lesz jó) Már akkor kitaláltam, hogy az lesz a keresztelős ruci és akkor tartjuk, ha belenő. Úgy tűnik jó lesz rá (1 hét múlva lesz a keresztelő), viszont hosszú ujjú és nadrágos!:( Tehát ha 40 fok meleg lesz, valószínű kéne keresnem egy másik rucit!:) :wink: :roll:
Ti hányan lesztek? Hogy állnak az előkészületek? Mi 20-an leszünk, szűk család! :lol: :lol: Bár ha mindenki élne, akkor még kb. 6 fő lenne :( AMúgy szerencsére sikerült szakácsot szereznünk, így nem nekem kell ennyi emberre főzni, sütni. Asszem nem bírtam volna Veronika mellett időre elkészülni. Így kényelmes,e gyszerű és biztos fini lesz. MErt hát azért nem mindegy, hogy 2-4 adagra készülök vagy 20-ra :wink:

Sziszi!
Nagyon szép nagy fiad van!:)

Kata!
Én könyvelő vagyok, bár nem bérrel foglalkoztam eddig. Egyébként is Kiscsikó leírta a lényegét a Gyed számításának.

Üdv Noémi

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Újra én!:)
Képzeljétek Veronika tegnap rájött, hogy a 10 cm-es küszöböt, hogy is lehet átkúszni :lol: NAgyon édi volt, azóta is gyakorolja. Én naiv meg azt hittem, hogy majd az egyik szobába leteszem, akkor ott is marad. :oops: :lol:
Ja és tegnap már megettünk egy egész őszibarit! Hip-Hip Hurrá! :lol: Persze lereszelve adtam, de a lényeg, hogy benyelte!
Éjjel viszont ismét fél 3-kor kelt és utána óránként, majd 7-kor már abbahagyta!:( De úgy tűnik a második fogacska hegye is kint van!!!! Bár gondolom míg teljesen ki nem bújik, addig ez így fog menni :? :roll:

Noémi és Veronika

KépKép
fnoe
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, ez alkalommal is csak 4 napig élveztük a kórház vendégszeretetét... Remélem, hogy legközelebb nem kell menni... Gyerek megkapta a prevenar oltást és aznap este jött ki a kruppja... Anyuka nem merte beadni a steroid kúpot...

Aztán meg jöttek az amerikai vendégek, akik két hétig voltak babalátogatóban, így semmi időm nem volt...

Látom lesz tali. Megpróbálunk elmenni, bár nekünk aznap fejlődésneurológiára kell menni...

Babaszék:

A stokkenak nagyon jó a széke:
http://www.unicobutor.hu/stokke.php?inf=gy_tt

azért merem javasolni, mert ez végigkísérhet iskoláskorig, sőt én is imádtam rajta ülni. Mi kaptunk egy bunny nevű olasz széket ajándékba, de amúgy ezt vettem volna meg.

Más: beszámolok a gyerekről is. Kishercegnek kibújt a két alsó foga, kúszik, mászik, felül, ááldogál, lépéseket akar tenni... Hja és tapsol :-) Tűnemény egy kiskrapek... Már 9700 gramm, eszik mint az anyja :-) Erről jut eszembe. Akartam nektek írni, hogy bébikaja a DMben a legolcsóbb, legalábbis a HIPPek. Semelyik hypermarket nem tud beelőzni :-) Ja és ha a 15% kedvezményt is megkapod, akkor jobb nem is mesélni... Máté már a 220 gr adagokat eszik, imádja a kenőmájas kenyeret, virslit, banánt, sonkát. stb... Ma sárgabarack yoghurtot evett. ..

Na mentem tentézni, mert a Drága mostanában éjjel is nagy szeretettel szopizik....

Jó éjt

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Na végre befejeztem, hú, mennyi mindenről volt szó :)

Etetőszék, tök jó, hogy szóba került, mi is lassan keresőben vagyunk, de én elvielg kisasztallá, székké szétszedhetőt akartam volna venni. az annyira gáz?

Keresztelő: mi egyszerű eset voltunk, én gyakorló katolikus (bár baba óta egyelőre kevésbé gyakorló... :? ), keresztszülők is, apa nem gyakorló református, úgyhogy egyértelmű volt a katolikus esküvő. És én hittanra is járatni fogom, meg ha lehet, majd katolikus (ált) iskolába. Én eléggé úgy látom, hogy annyi rossz van a világban, meg eléggé kiordulnak magukból az emberek és értékek, hogy nem árt, ha a gyerek (itthonon kívül) is jó környezetben van, és azt az értékrendet tanulja, tapasztalja, amit mi is képviselünk. PErsze tudom, hogy az értékrend nem feltétlenül vallásfüggő, de nagyobb esélyt látok íg rá, hogy megkapja, ha értitek, mit mondok....

Fotókérés: én is első nap kértem, és sehol semmi :(

Tök jók a képek mindenhol, és utólag is gratula minden hófordulóhoz!

A nyaralás nagyon jó volt, lehidaltam, hogy mennyire bababarát.... szobában kiságy, pelenkázó, kád, bili, WC-szűúkítő, mosdósámlifellépő alaptartozék, de igény szerint adnak cumisüvegmelegítőt, esernyőkocsit, bébiőrt, hátihordót, stb igény szerint... Étteremben etetőszék, ez mondjuk alap, de bébikaja, üveges bébiételek is, meg este kevernek pépet is. Plusz nagyobbaknak terbegríz, vagy tejberizs minden nap, ezt én is élvezkedtem, na meg minden nap zabkását reggeliztem, hmmm, de fini volt :) visszatérve, előke is alaptartozék. Medencetérben is volt járóka, hogy baba ellegyen, míg szülők pancsiznak, de ezzel együtt ezt nem sokan használták ,de mindenhol pelenkázó, házakban (Szilvi, az Ulrich házban voltunk) baba-mamakonyha, 2 külső játszótér, belső is, ovi, bölcsi gyermekmegőrzéssel, minden nap progik külön 3-8 évig, és 8-13 évig, gyermekmedence kint és benn, babauszi (árban benne van), szóval király!!!
Mi voltunk kétszer babauszizni, nem is volt sírás az elején, na a második nap végén az oktató bemerítette, akkor azért eltört a mécses, de addig tökre tetszett :) meg piciknek volt "höccögtető" program, ez olyan ringató féleség volt, csak rövidebb, egy szűk fél óra, ez is tökre bevált, úgyhogy azóta itthon is "höccögünk" :) már amennyi lovagoltató versikét meg tudtam jegyezni ;)
De főleg 1-2 év múlva lesz ez jó hely, úgyhogy asszem visszatérünk :)
amúgy Rékababa tök jólviselte az utat, talán látszik, hogy ez már a 3. kirándulása volt, nem volt nyüglődés. Csak a reggeli vacsi nem mindig tetszett, hogy ki kellett bírni a babakocsiban, de ha fogtam a kezét és fél kézzel ettem, elég jól elvolt. Meg elkezdett jobban enni szerencsére, rögtön jobban is hízik...
Meg tovább fejlődik, 4kézlábazás most már hipphopp megvan, ő is csinált már olyat, hogy lábfejre / lábra "állt", és vagy guggolt a lábaival, vagy fel az égbe a popsit :) meg küzd a felüléssel, oldalt kinn a keze... de ülni még nem stabil...

KÉpek, vannak, még kicsinyíteni kell...
köszi a hiányolásokat, jól esett :)

Ante, gratu a házikóhoz!

Ihianya, örülök, hogy megoldódtak a gondok, reméljük, így is marad...

Gratu mindenkien a fogakhoz!!! MI az eddiginél is brutálisabban nyáladzzunk, de még sehol semmi...

Éjszakák: mióta elmentünk, nálunk is rosszak,többször felnyekken éjszaka és tekereg, küzdi magát vissza oldalra....

Hú, Tinu, ez így hirtelen jött, hogy Örs holnap... csüti fele esetleg?

Én meg könyvvizsgáló vagyok, de lövésem nincs, hogy fog kijönni a gyed... :oops: :wink: de bíztam ilyen 80 körüli összegben, hát ezek szerint nem :(

Noémi, asszem te kérdezted, mondtad, hogy tejtesó, ja persze fizet valamennyit, de nem ezen akarok meggazdagodni :) úgyhogy az "anyagköltséget", a tejes zacsik árát szoktam elkérni, ebbe kerül nekem az egész...

Kata, céges tréning, még azért nem megyek vissza dolgonzi :) úgyhogy ez félig nyaralás lesz, egy szekciót fogok tartani, kül meg ha épp tudok, akkor beülök a többi előadásra, de mivel apa szervezi az egészet, így legalább együtt leszünk :) és üdv itthon!!!

Na, apa végzett a pancsival, megyünk aludni :)
kicsit hosszú lettem, sorry.... :oops:

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Winnie: én ma mindenképpen megyek Örsre, mert akarok biosárgarépát venni Tüncinek. Nem baj, majd legközelebb (a másik kuponnál). :)

Mági: olyan hülyeséget álmodtam veled. :? Haragudtál rám, mert ott hagytad, hogy vigyázzak a babádra (álmomban nem olyan volt, mint Anna), én meg elkezdtem ringatni és nem szabadott volna a lába miatt. Aztán még több időre ott hagytál, mert mentél kaját csinálni neki. :shock: :lol: Na, fejtsem meg, hogy ez mit is jelent, igaz? :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Tali: nekünk jó más nap is, ha így többen tudnak jönni.

Winnie: Üdv. itthon. De jó lehetett. Mi majd max augusztusban nézünk valamit, de valahová KELL most már nekünk is menni. Megérdemeljük!!!!!! Csak apa legyen itthon egy pár napot. :roll:
Katolikus suli: abban egyetértek, hogy ami mostanában folyik, az tuti nem jó példa a gyerekeknek, de én a katolikus sulikról is rosszakat hallottam. Vannak ismerős gyerekek, akik oda járnak, és szinte több balhét csinálnak, meg nagyobbakat a szigorúbb szabályok miatt, mint az állami sulikban. De aztán ki tudja, ha belegondolok, ők mégis "jobbak" mint akik nem oda járnak. Mármint ezek az ismerős kölkök.
Én inkább vidéki sulira szavazok ebből a szempontból, és remélem mire Kiara annyi idő lesz, valami Pest melletti kisváros kertesházában fogunk lakni. :D Az állam leesett, hogy ott mennyire figyelnek a gyerekekre, és milyen normális értékrendet tanítanak. És mivel kevesebb a létszám, szinte egyenként foglalkoznak velük. :o :o :o :o
De ez csak az én véleményem. Aztán ki tudja még, hová fog járni. Apának is van beleszólása. :wink:

Bunny: De akkor azóta nem volt gáz Mátéval remélem. Nagyon ügyi, miket csinál már.

Kiara még csak kúszik. Foga nem látszik, hogy nagyon ki akarna jönni, de most egy pár napja ő is esténként is szenved. Dobálja magát, nyekereg, de nem kel fel szerencsére.
És nemtom, valaki próbálta-e már a Nestlé Kerti Zöldségek babakaját, de szerintem nem jó. A kukorica miatt ami benne van úgy felfújódott szegény, hogy csak na. Ezenkívűl a sárga színe megfog mindent. Képzeljétek csak estére tűnt el az arcáról a sárga szín (úgy nézett ki, mint aki májbeteg :shock: ), és ma a kakijától a feneke is besárgult. Pucoltam rendesen vagy 10 percig, de még mindig olyan kicsit. :roll: :shock: :shock: A cumisüveg szilikonját (amiből utánna ivott egy pár korty vizet) meg ki kellett dobni, mert a szájából kicsit rákerült kívűlre és utánna kb. csak egy órával volt időm elmosni, és már nem jött le. Ilyen guszta sárga volt az egész. :shock: :shock:

Na jó megyek, bocsi ma elég negatív vagyok. Próbálok aludni picit amíg ő is szunyókál, mert kb. 4 óta fent vagyok. De legalább ma megyünk hekkezni a munkatársaimmal délután. :D :D Addig össze kell kapni magam. :roll:

Kép
kernico
 
 


Winnie,
tök jó hogy ilyen jól éreztétek magatokat, és neked úgy látom a munkahelyed nagyon bababarát.:)))

Kata,
Közben megnéztem, hogy nekem is csak a csal.pótlékkal több, hát elég nevetséges.:((((


Zsu,
NEm semmi Fanni ha hasból felhúzza magát, nekem Dani csak ól, de felülni még nem tud. Viszont a hétvégén a gumicsónakba (felnőtt nagy csónak) beleraktük és majdnem kimászott belőle az oldalán, pedig olyan magas, hogy fel tud benne állni, és felhúzta magát rajta.

Fogak még mindig sehol, már kezdem rosszül érezni magam, hogy fogatlan lesz Dani.:))))


Na megyek mert sír a drágám.:)))

csernusn
 
 


Kiscsiko
Nagyon designos a kocsitok :wink: Milyen voltaz elozo hogy abban nem volt el a kispasi?
Koszi,akkore ezek szerint ennyi az annyi.... :wink: hat majd megszokom ,azana gyeshez kepesz meg soknak is fog tunni :lol:

Szilvi
Nagyon jo az etetoszeketek,ez olyan mint Bunny linkelt be.Ezek tenyleg sokaig jok nekik.Az enyem magassagat is lehet allitani.Egyebkent majd 3 evig hasznaltuk,aztan meg mar ugyis a nagy asztalhoz akar ulni O is :D

Noemi
Vege a jo vilagnak ha Veronika mar a kuszobon is tul jutott :D
Koltozes babaval nem olyan veszes,en mar csinaltam Alex 8 hos koraban is,meg most is a kicsivel.Minden szervezes es egy segitokesz ferj kerdese :wink:

Nalunk a hasizombol felules babakocsiban megy,de ez meg nem nevezheto igazi felulesnek ,majd ha a foldon magatol felul.Persze eloszor negykezlabazik es abbol ugyeskedi ki magat.

Winnie
UDv itthon.Ja akkor videkre mentek es felvatva tudtok Rekara vigyazni,az meg megkulon jo hogy fizetnek is erte :wink:
Hat en is egyet ertek,nekunk is katolikus magan suliba fog kint jarni Alex ha elkezdi az iskolat majd.Videki kis iskola sem rossz, mert keves a gyerek,de annak meg mas a hatranya...

Niki
Majd jon Dani foga is,legalabb nem fogja megszenvedni a dolgot.Bar nalunk osszesen 2 delutan volt cicibubus tole,egyebkent nem zavarta.Mar latszik neki jololyan edesen vigyorog vele.

Kép
Kép
kataa
 
 


Hát félig hiába mentem az Örsre. A C&A-ban nem találtam semmit, úgyhogy nem is vettem semmit. A biozöldséges nem volt nyitva kivételesen. Viszont vettem Holle rizspépet. Meg magamnak gabonakávét. Van ott egy nagy biobolt és benéztem. Szerintem tök jó.

Kép
Kép
tinu
 
 


Kata, egy Cam Apollót vettünk még pocakosan. Azt mondták jó újszülött kortól. Mint később kidirült, ez egy sportkocsi, így csak hátulról tolható. Télen nem volt gond, mert aludt benne, de mostanában ordított. Már mindent megpróbáltam, játék rá stb. de nem volt jó. Aztán kiderült valszeg az a baj, h nem lát engem. Sprotkocsiban pedig ritka v még drágább, mint ez volt, amit szemből is lehet tolni. Sajna nem néztünk akkor elég jól utána, és nem akartam 2 kocsit, de mégis az lett belőle.

Így most azt megpróbáljuk eladni. Ha vkit érdekel ilyen, csak kék+van egy esernyőm hozzá és egy esővédő. Így 20e ft-ra gondoltam.
http://www.bababirodalom.hu/product.php?id=471#

KépKépKép
kiscsiko
 
 


Csernusn,
ne aggódj, nem lesz fogatlan Danid! Még nekünk sem jött ki.... csak a nyálazás meg a nyügi van. Nagyfiamnak 8 és fél hónaposan bújt ki az első. Legfeljebb annyi, hogy később kezdi váltani a fogait, mi pl. januárban és márciusban esett ki a két alsó, az egyik felső most kezd mocorogni. A többiek meg már pár hónappal korábban elkezdték a váltást. Addig is van ideje erősödni a maradandóaknak gondolom.
Szóval nyugi!

Kép
Kép
marslakocska
 
 


Sziasztok!

Kernico, igen muszáj kimozdulni kicsit, hajrá nektek is! egy kis nyaraláshoz...
katolikus iskola: igen, én is hallottam rosszat is, hát majd nagyon szét kell nézni, hogy azért bigott se legyen, mert azt nem akarom... lehet, kicsit nagyok az igényeim, de szerencsére még nem tartunk itt :)
másrészt meg - ahogy hallottam másoktól - alsóban nem is annyira az iskola számít, hanem egy jó tanítónéni, ha az meg jó, akkor majdnem mindegy, hogy katolikus-e, legfeljebb majd a 4 év után kiveszem...

Kata, azért fizetni nem fizetnek érte :) de szívesen okítok, egy kis változatosság. És az unokahúgomat visszük babysittelni, apának azért elsősorban a többiekkel kell majd foglalkoznia, ha már ő lesz a főnök :)

gyed: hát akkor én is készülök erre a 67 e Ft-ra :( családi pótlék nálunk idén apának megy, mondjuk tök mindegy, legfeljebb kevesebb "zsebpénzem" lesz, többet kell kunyizni :)

És akkor néhány kép:

Előszö két babauszis:

Kép uszkálok

Kép locsolnak

"höccögtető" közben, épp höccögünk, de tetszik :)

Kép

ez a kedvencem, tök jól sikerült véletlenül elkapni apillanatot :)
Kép épp hanyattborulok

és két ügyeskedős:

Kép 4kézláb

Kép tanulgatok felülni

KépKép

KépKép
winnie27
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?