Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Vasárnap itt is rossz idő volt...
Levi kapott egy táskát (alkalmi, mert idén két esküvőre megyünk) a mamitól...
egész nap bent játszottunk... :?
Ma végre délelőtt szép napsütés volt (most ismét jönnek a felhők) :roll:

Gem
Gyönyörűek a csajok! :wink:

Nyafi
...ha felkel Levi - lemérem (de tudod... minden gyerek más :roll: )

HOLNAPRA DRUKKK!!!!

Szilvió - lehet ismét jön egy front?
Levi mostanában hisztisebb... nekünk így jelentkezik :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Gem, édesek a lányok.
Kia, Levi is nagyon jóképű, mint mindig.

Szilvió, nem emlékszem hány fognál tartotok, de a rágók és a szemfogak nagyon megviselik a csöppégeket, ráadásul nem könnyen jönnek ki. Ja és a teóriám: hét végén, vasárnap telihold lesz. Bármi is, kitartást hozzá, lehet csak a dackorszak kezdődik.

Blanka is rosszul alszik most, pedig az utóbbi időben elég jók voltak az éjszakák, többször aludta át. Bár most náthás egy kicsit, ez is közrejátszik.

Külalak: hát nekem volt egy bizonyos veszteni valóm, a derekam, egyedül ezzel nem volt bajom, 61 cm-es volt, szerintem soha többé nem lesz olyan. Ráadásul még legalább egyszer újra jó nagyra növesztem majd :D Súlyban már elértem a terhesség előttit, de fürdőruhában nem úgy nézek ki. :(

Nyafi, lemérem majd én is Blanka fejét, de szerintem ne aggódj, a képek alapján nagyon szép arányos Gigi.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Nyafi
47 és 48 cm között van. (33-mal született)

...de miért lenne kicsi a 45? :roll:

http://digiscience.rufftech.hu/calc/calculator_03c.html

Ezt most találtam... :lol:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 

 
 

Kia
Ebből a kalkulátorból mi bőven kilógunk felfelé?! :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Fejkörfogat Napsinak is 45 cm. A kalkulátor szerint mi is kilógunk, de lefelé. Normálisan fejlődik, okos, ügyes - igaz alig mond pár szót - akkor miért baj, hogy nincs nagy feje??? Sztem arányos és kész...

Fogak, mi most várjuk a 6-at. Nálunk ez nagyon lassan megy, dehát ez van.

Alak-kérdés, én is kész vagyok. Bár nekem még csak 1 csemetém van, teljesen együttérzek Veled Cas. Csíkjaim csak oldalt vannak a csípőmön, a hasamon nincsenek, meg persze a fenekemen a combomon. Ja, amiről nem esett szó, és engem rettentően zavar, a felkarom a hónaljamnál úgy lötyög, mint a 80 éves nagyimnak... :shock:
Nekem sokat segített az ellipszis-tréner, de abbahagytam, mert elkezdett fájni/kattogni/pattogni/recsegni a térdem, amiben ráadásul csontkinövés is van. Azóta persze minden dkg visszajött. :cry: :roll: :evil:

Teszek én is pár képet, aztán megyek, mert még ma jó időt mondanak itt nálunk, aztán megint jön a "derűre ború". :?

Kép Kép Kép Kép

Kép
tittina1982
 
 


Cas, Te is tegyél képet a gyerkőcökről lécci!

Gem, még mindig csodaszépek a Csajok! Látom Zsófi is pizsiben alszik. Nekünk is át kellett térnünk rá, mert nem találok Napsira való rugit. A Kisebbiked nagyon huncutnak látszik, Rebeka meg kész hölgy már...

Kia, nagyon komolyak a babával játszós képek. :) Levi is milyen nagy fiú...

Szisz05, nagy kópémak látszik a Te csajod is, ahogy "vicsorít". :)

Nyafi, ne törüdj senki véleményével! Gigi nagyon szép kiscsaj, arányos. Egyem a szöszke göndör fürtjeit.

Szilvia72, a Fiaid ... Hát jajj az ottani lányoknak... nagyon jóképű pasi mind2.

Ancsa, mi sem megyünk semmire a bilivel... voszont nagyon édes abban a kis blúzban meg farmerszoknyában...

Remélem nem hagytam ki senkit...

Puszi minden Babónak és Anyukának...

Kép
tittina1982
 
 


De igen, kihagytam: :oops: Edith szőkeségeit. Gyönyörűek! Puszi Nekik is.

Kép
tittina1982
 
 


Titti
Kérésed számomra parancs! :)
Kép
Napsi is milyen nagy csaj már! Annyira aranyos a sütis képen (is)! :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


CSajok!

Új problémám van: ver a gyerek. Csak engem, meg a nőneműeket.
Mondjuk ma felszedem a földről, ahol a koszt maszatolta. Felemelem és már üti is a fejem, húzza a hajam, amit ér.
Az eddigi könyvek szerinti taktika: fáj anyának, nem szabad.... Semmit sem ért. Ilyenkor a szemkontaktust sem tudom felvenni vele.
Átlagban naponta háromszor tutira megismétlődik a jelenet. És még ugye engem annyira nem is zavar,de amikor az anyukámat üti meg, azt nagyon nem szeretem. Ötletünk nincs, örülnék valami jó tippnek:))

Azóta szerencsére nem ismétlődött a nem alvás. Foga még csak 7 van:(( A fejkörfogatot meg nem írom, de a múltkor éppen ráment a tescos 2-4 éveseknek való sapka.

Beadattam az oltást, nem volt egyenlőre semmi baja. De már vonakodva jött be a rendelőbe:(

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Szilvió
CSilla meg rákapott a csipkedésre. Elég durván csinálja! Sokáig magyaráztam én is, hogy fáj, nem szabad, de csak vigyorgott. Úgyhogy végül én is megcsippentettem az arcát, ahol ő az enyémet, és amíg nem hagyta abba, addig én se. Eléggé meglepődött. Utána elmagyaráztam neki, mi történt, nem tudom mennyit értett belőle, de azóta nem csipked.
Szerintem egyszerűen nem tudják még, mekkora erejük van, és hogy fájdalmat okoznak.
Nehéz ügy. :(
Ja, a hajhúzásról is így szoktattam le.

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok Csajok!
Az államvizsgám úgy zajlott, hogy egy prezentációval meg kellett védenem a szakdogám, 10 perc volt, 3 dolgot is belekérdeztek, 5-ös lett, aztán húznom kellett egy Humánerőforrás menedzser tételt az is 5-ös lett, és egy jogtételt, az is 5-ös lett és mondta a vizsgaelnök, hogy külön gratulál a megfelelő jogi szóhasználatért. És én lettem egyedül a vizsgázó csoportban akinek mind a három ötös lett, úgyhogy az eredményhirdetésnél még külön gratuláltak. A diplomámba pedig 4-es lesz beírva, mert a tanulmányi átlagommal is összevetik és az csak 3.36 század. Úgyhogy ne vessetek meg érte, de nagyon büszke vagyok magamra. Anyósomnak mikor hazaértem vittem egy hatalmas virágot, azzal köszöntem meg hogy az elmúlt másfél évben sokat vigyázott a lányomra.
Ma megyek dokihoz, kikérdezem fejkörtérfogat ügyében. Nekem nem jön be sajnos a kalkulátor…bejön a link kék a széle középen meg nagy fehér semmi. Valaki kiszámolja akinek bejön?
Mindegyik gyerek nagyon helyes. Azt akartam írni, hogy baba, de már egyik se az…
Jaj de örülök Titti, hogy végre újra jelentkeztél!!!Nagyon hiányzol ám!
Én is visszahúztam amikor hajat húzott. Mikor meg üt, akkor mondom hogy nem szabad, anyát simisimi. Vagyis felajánlok új alternatívát. Ált. beválik. Van, hogy nem. Akkor lerakom éss otthagyom.

Kép
nyafi
 
 


Gratulálok az államvizsgádhoz!! :D Ez aztán igazi teljesítmény gyerkőc mellett! Az anyósnak vitt virágtól meg teljesen meghatódtam... Egyrészt nagyon rendes tőled, másrészt nálunk ilyesmi (mármint valós, gyerekvigyázós segítség) nincs. :? Csak a duma megy, meg hogy adjuk oda a gyereket egy pár napra, amikor meg azt mondom, hogy előtte le kellene egy kicsit egyedül menni vele a játszóra, hogy szokják egymást, akkor értetlenkedés van és nem-akarom. Még soha nem rakták tisztába, nem etették meg, stb... egyedül Ritát. Így hogy adhadtnám oda?! Na de mindegy, nem akartam panaszkodni, csak kicsit kezdek parázni, ki fog vigyázni tündérkémre, amíg megszületik Bercel. Utána nem gond, párom vesz ki szabit, és apa-lánya programokat csinálnak, amíg bent üdülünk a kicsivel.

Rita múltkor engem is pofon ütött. :roll: A játszón voltunk, valamiért lehajoltam hozzá, s mivel nem tetszett neki, kaptam egy rendes, tenyeres sallert.... Csak néztem, mi nem ütjük meg a gyereket, viszont a játszón nem csak jó dolgokat tanult. Aztán elmondtam neki, hogy fáj, ilyet nem csinálunk, és ahogy Nyafi, én is azt mondom ilyenkor, hogy "Anya simis". Ez használni szokott akkor is, ha morcosan megy oda egy gyerekhez (pl. mert elvette a játékát), de tegnap például odáig fejlesztette ezt, hogy a megkívánt motoron ülő gyereket megsimizte, majd elkezdte lehúzni a motorrol. :shock: :D

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Aha, én is mondom, hogy simi-simi, és akkor Csilla módosít ütésről simogatásra. Simi-simi-simi-simi, vigyorog, aztán puff, kapok megint egy taslit. :lol:
Érdekes, mert Sebi soha nem ütött senkit. Ordított, meg hisztizett, meg néha fel is lökte azt, aki zavarta a köreit, de nem ütött. Na az oviban ezt is remekül megtanulta. :?
Csilla viszont egyből üt, ha vmi nem tetszik. Szerencsére azért ritkán... :roll:

Nyafi
ÓRIÁSI GRATULA!!!!!! :D
Drukkolok, hogy nagyon szuper állást találj magadnak! Ahogy elnéztem, a netes álláskínáló oldalak teli vannak HR-es hirdetésekkel!

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Ó Cas és melyik az az állásportál?

Kép
nyafi
 
 


Nyafi: én is nagyon gratulálok!
Épp tegnap futottam bele az érettségi bizi, diploma, egyéb oklevél hármasba és bizony így utólag én is büszke voltam.
Ma már nem biztos, hogy menne. GYerek mellett biztos nem.:)

Dorottya: Nyafi kivételes kapcsolatban van az anyósával, sajnos nem minden anyós-meny kapcsolat ilyen.

Most így két nap múlva úgy gondolom, hogy fáradtság kell a veréshez és az, hogy nem tudja másképp kezelni, amikor megfogod és felemeled.
Nálunk a simi-puszi nem nagyon megy, más esti simi is csak ritkán jár. De majd kipróbálom.
Amit még nem értek, az a pelenkázástól való iszonyodás. Másfél éve minden reggel úgy kezdődik, hogy pelenkázás-öltözés. MOst meg közli,hogy nem-nem és megy a cirkusz. ÉS csak rosszabb, ha előtte engedem játszani.

Különben nem csak panaszkodni akarok, mert néha tényleg tüneményes meg már ismételget utánunk mindenfélét. Csak azt a pár dolgot, ami nem tetszik jó lenne kikezelni.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Voltunk ma a gyerekorvosnál, nem kapta meg az oltását, mert megy a pocója, valószínű, hogy a foga miatt, de le kell adnunk egy székletmintát holnap. Hát remélem könnyebb lesz, mint pisit gyüjteni, mert az nem jött össze annó. Azóta egyébként dafke nem kakilt. Remélem reggel összehozza. Megnézte a fejét és mondta, hogy a kutacs össze van nőve, de a csontok még nem, úgyhogy még fejlődik és tud nőni a feje. Ez egy másik doki volt, helyettesített. És mondta, hogy van hasfal sérve!, de most még nem kell vele törődni, csak ha kijön, akkor nyomás a sebészetre és műtét, de biztos, hogy meg kell műteni még suli előtt, csak várjunk vele, mert ez igazából egy öt perces plasztikai műtét, de az ilyen kicsinek nagyon nehéz, ha meg már elmúlt négy akkor meg lehet vele dumálni, és lehet helyi érzéstelenítésben. Iszonyú sokat hízott, most 10550gr és 82cm. És el voltak ájulva, hogy tud páros lábbal ugrálni, meg mutogatott a virágra, mondta, hogy ott, meg hogy hapci. És nem sírt egy picit se.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi, végre én is lemértem a fejét, 47 cm, de a kutacsa már be van nőve. Ezek szerint a helyettesítő orvos jobban megnézte a gyereket, mint a saját dokitok?! :shock: Az durva, hogy ő kiszúrta a hasfal sérvet, a ti dokitok meg nem.... Nem akartok dokit váltani? :?:

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Ehhez a megnézni dologhoz én is hozzátenném még, hogy a 15 hónapos oltásnál abban maradtunk, hogy megnézi a fütyijét és ha kell felír szteroidos kenőcsöt. Nos, a pelenka még csak le sem került róla (én hülye, meg elfelejtettem). Megkérdezte tőle, hogy hol van a Nestlé maci füle, de ugye a gyerek meg volt szeppenve. Kint meg mondogatta, hogy szia, meg maci.
Anyukám is kérdezte, hogy nem kellene általánosságban megnézniük, hogy megfelelően fejlődik-e?!
Amúgy nálunk is a helyettesítő doki szúrta ki a szívzörejt.

Amúgy mi 94 cm-t és 13,26 kg-t mérlegeltünk, ami azért vicces, mert a 92-es bodyk még lötyögnek rajta.

Én ma nagyon büszke vagyok a kicsi fiamra, mert a játszóházban szólt, hogy kaki van a pelusban:))

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Nagy híreim vannak!
1 Kislányomat felvették az egyik bölcsibe, amelyik közelebb van hozzánk, úgyhogy biztosan tudok tőle menni dolgozni.
2. Tegnap mondta, hogy kaka, utána pedig kakilt! Mikortól lehetne megpróbálnom a bilit szerintetek?
3. Miután ennek így örültünk, nem szólt semmit, de életében először beleszxrt a fürdővízbe. Csodálatos látvány volt.
4. Jön két alsó szemfoga, ezzel így már 14 lesz, és mióta a dokinéni megvizsgálta, gyönyörű a kakija, úgyhogy sikerült is leadni már tegnap a mintát.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok,

Most csak gyorsan jottem, nagy hir van:
Ma 2. napja, hogy nincs cici. Az elmult 1 hetben mar napi 1-re csokkent a szopi szama, tegnap meg emlegette egyszer ugyan, de akkor epp nyakig voltam oltozve, aztan mondtam neki, hogy majd kesobb, de aztan valahogy elsikkadt a dolog utana. Ma meg meg nem kerte. Azert leulni meg nem merek, mert akkor az eszebe jut, ugyhogy egesz nap allni kell vagy mozgasban lenni. A cicim meg sem erzi az egeszet, jol ereztem, hogy az elmult idoben mar csak cuminak hasznalta.
A delutani elaltatas olben fel-ala jarkalva tortenik, este meg beteszem a kisagyba, es hat -es fejsimire elalszik.

Nyafi, megintcsak gratula a diplomadhoz.

Megyek, remelem meg tudok jonni, csak lejart a mosogep.
_jáde_
 
 


Nekem is az a nagy hírem, hogy felvették ide a bölcsibe. Sajnos az nincs olyan közel hozzánk, legalábbis gyalog, gyerekkel.
Amúgy nekem egész hétvégén azon járt az agyam, hogy úristen, hogy fogjuk csinálni.
De most azt mondom, hogy csak sorban, előbb ki kell derítenem, hogy mit gondol a főnököm.

Nyafi: én is lelkes voltam tegnap. Ma mondta, hogy kaki, elhittem és semmi sem volt a pelusban. Szóval majd ez is hosszabb folyamat, gondolom.

Jade: jó fogyókúra lehet folyton mozogni:) De azért csak így tovább!

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Napsi nagyon szép lányka :P
...és a tesók is (Cas).. mennyire hasonlítanak :shock: :D

A "ver a gyerek" téma
Levi is... engem nagyon ritkán... de az apját annál gyakrabban :lol:
Valahogy le kell erről szoktatnom :roll:

Mostanában olyan cuppanós puszikat ad (főleg nekem, de már kapott 1-2
alkalommal apa, papa és mama is :lol: )
Szilvió - Ádám hatalmas fiúcska... 94 cm :shock: és több, mint 13 kg :shock:
Manó pár hónapja nem hízik semmit... most szépen lemegy róla a felesleg, pedig
szereti a hasát. :roll: (magassága 83 cm)

Nyafi
NAGY GRATULA az ötös vizsgához!! Nagyon ügyes vagy!!! :wink:
A sérvet nagyon sajnálom.

...a gyerekre vigyázás...
..én nem szívesen adom oda (vagyis ide) majd..
Após (néha Anyós is) szereti Levit csokival és más (szerintem felesleges dologgal) tömni...
de mindezt titokban... (én is adok neki édességet - de nem minden nap :? )

Jáde
..de jó nektek, hogy már nincs cici... hogy ilyen könnyedén veszi Bálint.
Mi még csak.. néha elfelejtjük...
Még este van... a hónap végén jó lenne az estit is elhagyni..

Levi már rengeteg szót mond.. eddig írtam is...már nem bírom követni sem :lol:
A lakás... lehet, hogy mégsem veszik meg, pedig a vevőnek nagyon tetszik...
csak ez ügyvédjük egy... :evil: pár nap és kiderül, hogy mi lesz... :roll:

Jó éjt!

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Sziasztok!

Nagyon sokat változtak a gyerekek. Napsi és Csilla is nagyon szép. Csillának milyen sokat nőtt a haja! Nagyon aranyosak a tesóval.

Nyafi, gratulálok az államvizsgához, le a kalappal, joggal vagy büszke magadra.
A sérvet ti nem látjátok? Mikor szokott kijönni? Blankának volt lágyék és köldöksérve 1 hónaposan, egyszer már leírtam a történetet, a lényeg, hogy találtam olyan orvost, aki adott esélyt arra, hogy elmúlik, pedig neki a petefészke dudorodott ki rendszeresen, és igaza lett, kinőtte. Persze a hasfalsérvről nem tudok sokat. Mindenesetre tudok nagyon jó gyereksebészt, megkockáztatom, hogy az egyik legjobb itthon (magzatot is sikeresen operált anyukája hasában!!).

Jáde, Kia ügyesek vagytok az elválasztással. Mi lassan haladunk,a nap közbeni már elmarad, a karomban alszik el 4-5 mese után, de az esti és reggelihez vonakodva nyúlnék én is hozzá. Este olyan jól esik nekem is így altatni, reggelire meg nem tudnék mit adni neki, annyira kevés dolgot fogad el (rizst mégsem adhatok :D ) Szóval nekem kell rászánni magamat.

Blanka egyelőre nem verekszik, 1-2szer ütött talán, de egyáltalán nem jellemző. Ő dobál inkább, sokszor földhöz vágja ami a kezében van.

Ami nagyon édes mostanság, hogy szalad mindig hozzánk széttárt karral, felemelt fejjel vigyorogva és jó szorosan átöleli a nyakunkat. A múltkor pedig egy ilyen ölelés közben mondta, hogy "sze". Hát én biztos vagyok benne, hogy ez az első szeretlek, mivel én is mindig mondom neki, ha átölelem. Mitagadás, megkönnyeztem rendesen.

Nálunk is elkezdődött a bilizés, úgy egy hete fürdés előtt ráültettem, aztán én is ráültem a wc-re és belepisilt. Azóta így megy minden este. Én is csodálkoztam, mert nem akartam siettetni. Persze attól még messze vegyunk, hogy az ingert jelezze és vissza is tartsa, csak úgy látszik el tudja indítani, ha szeretné és kell is neki.
Nyafi, a kádban nem lehetett vidám látvány, nekünk a nagyban még nem volt...

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Szisz megköszönöm, ha elküldöd a doki számát! Gratula a bilihez. Látok egy kis kitüremkedést, és annó a saját dokinkat kérdeztem is, de az nem látta.

Kép
nyafi
 
 


megnyírták a csajom tegnap. Kép

Kép
nyafi
 
 


Nyafi :D
Gratula (vizsga, fog, bölcsi, bili)!! Tényleg ügyi vagy, s lehetsz is büszke magadra (vizsga)!
Csini Abigél rövidebb hajjal is :wink:
Sérvet sajnálom, reméljük, hogy szépen elmúlik magától :roll:
Mikortól keresel munkát?

Cas :D
Tesók csudiszépek :wink: , s mint két tojás :lol: Apáé a domináns gének?? :wink:

Gem :D
Jó látni Benneteket, s nagyon szépek vagytok! Rebeka szereti az ovit, ugye??

Jade :D
Ügyi vagy elválasztás ügyben! Jó lehet Neked, egész nap mozgásban :wink:

Bölcsiseknek gratula!
Mi is megyünk :wink: Már jó ideje mondják nekem is, ha akarom Marcit bölcsibe adni, már ideje lenne beíratni...hát múlt héten elmentem, s már lekéstem a májust, de volt még hely :lol: Barátaink kisfia is idejárt, 6 éves koráig maradhat...először januártól akartam, de mondta az "óvonéni, hogy akkor "lemarad" a könyvekkel :shock: :shock: néztem is, hogy mi van, smondja, hoogy hát a színek, meg a formák, stb.. :lol: szóval novemberben indul a beszoktatás, s addig tart, még nem megy örömmel. Síró gyereket nem hagynak....s tényleg még soha nem hallottam ott gyereket sírni (pedig sokat jártam a kis Erikért)

Sziszi :D
Ügyesek vagytok billivel! Én nem tudom, hogy mit csináljak, de még szívem szerint várnék vele, pedig Marci majdnem minden kakit bejelent már..van, hogy előtte szól, van, hogy utána :roll:

Többi anyukának mi a véleménye a biliről??? :roll:
S a WC szűkítőről?? Mi kaptunk már két zenélő bilit is (az egyik tiszta olyan, mint egy fotel), de valahogy nekem a wc szűkítő jobbnak tűnik :roll: hétvégén veszünk egyet, de én tényleg csak jövőre tervezem élesben kezdeni :roll:

Napsi :D
Nagyon szépek vagytok! S te nagyon ügyes vagy!!!!

Edit :D
A te két szöszi lányod is gyönyörű!! Nagyon örültem Neked is, amikor láttalak!!! Tényleg gyere sűrűbben!!!

Fogyókúra: Én nem panaszkodhtok (azt hiszem pedig, hogy én vagyok itt a legvénebb :oops: ), a súlyom, a formám elég szépen visszarendeződött, de a löttyedt bőrömmel nem nagyon tudok mit kezdeni :cry: most kezdtem járni tornázni....itthon is tudnék, de muszáj kimozdulnom néha :roll: s egész más úgy tornázni, hogy látsz másokat is magad körül "szenvedni" :lol:

"Gyerek rúg, csipked, dobál, üt" téma: nálunk szinte minden játszik....én is a simi-simi, puszit ad variációt próbálom, de nem mindig (sűrün) jön be....ha hiszti van, akkor elég durva a kis Manóm :roll: Ma is akkora sallert kaptak a boltban :oops: persze nagyon fáradt volt, de akkor is....vissza nem akarok ütni, mert akkor meg azt tanulja meg :oops:

Remélem, hogy semmit/senkit nem hagytam ki, most már mennem kell, mert Marci napi alvásdeje egy-másfél- max.két óra, s ilyenkor kell mindent megcsinálnom.....

Ja, még annyi, hogy Marcus már nagyon szépen "beszél", jó pár szót tisztán, egy csomót az ő varriációjában (pl: zokni - koncsi), de nagyon ügyi....itt-ott, erre-arra, ide-oda szavakat már haszálja a jelentésük szerint is...holnap buli van, mert másfél éves lesz a kis rosszcsont :wink:

+1x puszi Nektek, s majd jövök új képekkel is hamarosan :wink:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


:oops: :oops: bocsi a sok hibáért :oops: kaptak a boltban=kaptam a boltban :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Nyafi, küldtem privit.

Kép

Kép
szisz05
 
 


Sziszi
Tényleg nagyon ügyesek vagytok a bilivel.
Levi azóta nem mondja, hogy kaka - biztos tudja, hogy mit akarok :?
A cici - valóban, Neked kell eldöntened, hogy ma még van, de holnaptól már nincs. :roll:

Szerencsére a reggeli cici nem hiányzik Levinek... eszébe sem jut..
és azon csodálkozom, hogy kibírja reggeliig. Csak vizet iszik addig.
Imád egyedül enni - a kis tányérjába kap darabokat mindenből és együtt reggelizünk...

(azt, hogy "sze..." már én is hallottam :lol: )

Giginek még így is több haja van, mint Levinek :P Édes!

Szilvi
Nekem a wc szűkítő (főleg a fellépős) jobban tetszik, mint a bili...
...de lehet kipróbálunk egy bilit.... :roll:

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Én is úgy gondolom, hogy wc szűkítő és fellépő lesz nálunk. Minek rászoktatni a bilire, aztán meg a wc-re?!
De nálunk még semmi ilyesmi (jelzés,bilizés, egyebek)nincs. Amúgy egy kisfiú szerintetek hogy bilizik? Akit én láttam a wc-be pisilt és a bilibe kakilt.

Próbálom a simi-simi módszert. Annyit javult a helyzet, hogy hamarabb abbamarad a verés és általában megkapom a simit. Viszont most már az apjának is odacsap néha. És persze megy a "nem,nem"-ezés.
Viazont nálunk idegenek előtt angyal és csak itthon hisztis-általában. Minden reggel ordítva indulunk:)

Szilvia: én már próbálkoznék a szoktatással, főleg ha szól is előtte.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Szilvi tegnaptól már keresek munkát. Szeptembertől megy a kicccsaj bölibe, addig el kell helyezkednem. Jó végre hallani rólatok! Ha ilyen szépen jelzi, akkor a kakit érdemes mindenképpen megpróbálni. Nálunk bili lesz sztem. Egyszerűbb, mert kinntre is vihetem és főleg ott van. Eltüntkék? Tessenek jelentkezni!

Kép
nyafi
 
 


Tegnap az működött, hogy úgy tettem, mintha sírnék, s így rögtön simizett - pedig előtte tényleg nagyokat ütött :shock: amíg rászóltam, hogy nem, vagy kértem, hogys simizzen, addig semmi hatás, csak erőteljesebb ütések :shock:
Szilvió! az a jobbik eset, hogy nem fordítva csinálja Ádám, rosszabb lenne, ha mindenki más előtt ütlegelne :roll: 8)

wc szűkítő - talán azért is könnyebb, mert tőlem is látja, hogy azon ülök.....az nálunk program, ha ketten vagyunk, hogy Anya megy pisilni 8)

Szoktatás - annyira picinek tartom még :roll: na majd meglátom

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Mikortól érti meg, hogy álljon meg, vagy, hogy arra jöjjön, amerre mennünk kéne????
Ma besokalltam egy kicsit, mikor cuccunk a játszón letéve, Marci meg szalad a másik irányba....s csak akkor tudom rávenni, hogy arra menjen, amerre én szeretném, ha felkapom őt :roll:

Nálatok is ez van, vagy én nem tudok csak mit kezdeni a kis másfél évesemmel??? vagy esetleg sokat várok még tőle??

Babakocsit - ha egyedül megyek vele - már nem merek vinni, mert nem marad meg benne sokáig, s utána már nem tudok kocsit tollni, s gyerekre is figyelni :roll: Pedig még jól jönne sokszor....gondlotam, hogy veszünk egy könnyű esernyőkocsit....tapasztalat?????

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szilvi72
Igen, az apai gének mindent visznek! :lol:
CSilla azért leheletnyit hasonlít rám is, legalábbis jobban, mint Sebi. (CSak az elálló fülüket örökölték mindketten tőlem. :()
Bili: én is várok még, és valszeg a szűkítőt is bevetem, aztán majd amelyik jobban tetszik a kisasszonynak. Egyébként nálunk is program a közös pisilés, lelkesen tekeri le a wcpapírt, mindig megcsodáljuk a produktumot meg a lezuhogó vizet is. :lol:
Bölcsi-ovi: én beirattam Csillát 2010. szeptembertől bölcsibe, de a szívem mélyén azt remélem, hogy inkább csak decemberben kezdi majd, és akkor már az ovit. De erre meg elég kicsi az esély. :(
Mesélj Kristófról is! Mi van vele?
Esernyőkocsi: nekem régóta az van, a nagy batárt száz éve nem használom. És én kegyetlen vagyok: vagy jön a lábán arra, amerre én akarom, vagy beültetem a kocsiba, akárhogy is hisztizik. Utcán nincs pardon. Pláne amikor még Sebire is kell figyelnem, aki most tanul bicajozni!

Szilvió
A bilin azért van elöl az a "púp", hogy a kisfiúk se pisiljenek ki belőle, ha ráülnek. :D Sebinek azért persze néha sikerült. :lol: De ő hamar átszokott a szűkítőre, az tetszett neki, hogy az olyan "mászókás". :)
És nem akarlak megvigasztalni, de kicsi fiad viselkedése ijesztően rímel az én fiam viselkedésére. :shock: Csak kitartást tudok hozzá kívánni! Sebi kemény jellem, borzasztó erőszakos, de nagyon szeretetreméltó tud lenni - ha akar! :D

Nyafi
Nézted az állás-kereső portálokat? jobline, cvonline, ilyesmikre gondoltam. Van sok hirdetés? Vagy nyár=uborkaszezon?

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Wc-re mi is ketten megyünk :lol: (itt a mosókonyhában van... addig Levi elfoglalja magát
ezzel-azzal :P )

Ma megvolt a 18 hós szuri és a Meningoc.
Volt sírás :( Amióta kórházban volt nem szereti - már a vizsgálatokat sem :cry:
(pedig előtte milyen kemény legényke volt :( )

A bölcsi..
nekünk már most tél elején menni kell(ene).. beszoktatás... belegondolni is rossz :cry:
Jó lenne, ha még úgy 3 évet maradna itthon.. (minden a tesótól függ - remélem meg akar születni jövőre)

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Nahát, minden anyuka megmutatja a pisilést?
Nálunk kinyitja az ajtót, letépi a papírt, töröl alul és újabban ezután még a száját is beletörli. Hogy ezt kitől látta?!

És most már mondja, hogy "nem akajo".

Én alapból kocsiba teszem, ha megyünk valahová,még akkor is ha hiszti van. Ahogy kiérünk a szabadba úgyis leköti a bácsi, meg a repcsi, meg a csip.
Nálunk sem jön, vagy csak lassan és állandóan cipelteti magát.

Szóval ne keseredjem el, minden gyerek ilyen?! Csak az a baj, hogy én néha érzem, hogy odasóznék neki:( MErthogy a szép szó nem használ.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Miért Cas eláll a fülük? Én nem láttam a képeken.
Szilvi! Nálunk is volt ilyen korszak, de idővel szépen megtanulja, hogy ha nem is melletted, de kb irányban haladjon. Kismotor? Nálunk szépen bevállt, most már a kutyával együtt tudunk úgy sétálni, hogy Gigi motorozik Nyafi sétál én meg terelgetem őket és nem áll meg minden kavicsnál, meg nem csókolja halálra az autók rendszámtábláit (mármint a kiscsaj), nekem az volt a halálom, mikor gyakorolta a lépcsőzést és az úttesten is ezt akarta gyakorolni a járdaszegéllyel. Kb 3 hete már egész jól haladunk. Esernyőkocsit nem hiszem, hogy fogja proponálni, ha a rendesért sincs oda. Nekünk a rendes van, Titi és nagyon jól bevált. Lehet kapni itthon tolható biciklit, ami fogja az oldalát is. Az Auchanban kb 7e ft. Ha viszont szeret motorozni, akkor mindenképpen az a jó megoldás.
Ma voltunk a bölcsiben, Gigi elment mellőlem teljes öt percig, csak picit volt megszeppenve, aztán boldogan mérleghintázott. Negyed órát bírt a sok gyerektől, aztán odaállt az ajtóhoz, hogy köszi elsőre ennyi volt. Szeptembertől tudunk menni beszoktatni, addig nem mehetünk, de a gondozónénik nagyon aranyosak voltak, úgy néz ki, 19 gyerek van 3 gondozóra.
Szilvió nálunk is megy a nyitott ajtónál pisi, wc papír leszedés, de attól falnak megyek mikor rácuppan a wc kefére.

Kép
nyafi
 
 


A wc-kefe nálunk nem játszik. :wink: Viszont mi is ketten járunk wc-re, és cafatokra tépi a wc-papírt. :P

Rita addig megy velem, amíg el nem fárad (kb. 500 m), utána megáll, és nekilát egy fűszálat vizslatni. :lol: De mi ált. babakocsival közlekedünk, még régebben volt néhány próbálkozás, hogy vegyem ki, de akkor hősiesen ellenálltam neki, és most eszébe se jut, hogy kiszállhatna út közben is.

Én is wc-szűkítő párti vagyok, a bilizést nem tudom neki megmutatni. Újabban hasra fekszik, ha valaki bezárja maga mögött a wc vagy fürdőszoba ajtót, és kukucsol a szellőzőn keresztül. Nagyon édes, meg kell zabálni.

A szeretetnyilvánítás nálunk a plüss játékokra és apára korlátozódik, ha megkérdezem, hogy engem szeret-e, akkor ált. legfeljebb egy huncut mosolyt kapok. Viszont ma úgy megkérdezte a párom tőle, hogy anyát szereted, hogy én nem voltam ott, és kitörően mondta, hogy sze, és mutatta is, ráadásul többször is (az ölelve ringatásból lett egy speciális mozdulat, ami azt jelenti, hogy szeret - balra-jobbra forgatja a felső testét, és a kezét a melkasához teszi, vagy, ha olyan kedve van, akkor összecsippenti az ujjait, és a szíve fölött balra-jobbra húzogatja).

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Szilvió
Hajaj, nekem is az egekig szökött mindig az agyvizem, mert Sebinél se használt soha a szép szó. (Most látom CSillánál, hogy léteznek olyan gyerekek, akikre elég egyszer rászólni, és megérti! :lol:)
Én olyankor a szekrényajtókat csapkodtam mérgemben.
Sebinél mindig mindent 150-szer el kellett magyarázni (pl. ne rágcsálja meg a hosszabbítót a számítógép asztal alatt), csakazért is ment vissza, mert nagyon-nagyon izgatta az adott dolog.
Ilyenkor sajnos tényleg nem segített más, csak ha rácsaptunk a kezére (mert annyira nem vidám pl. terítékestől lehúzott asztalterítő alól a szilánkok közül előkeresni a gyereket).
Úgy kb. 4 éves kora óta kezd igazán érteni a szóból, de még most sincs semmi veszélyérzete, és a kompromisszumkészségén is van még mit fejleszteni! :lol:

Nyafi
NAGYON eláll a fülük! :lol:
Majd teszek fel képet! :lol:

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Szófogadás: hát igen, most már nevelni kell, nincs mese. Azért hiányzik az az időszak, amikor csak babusgatni, kényeztetni kellett :) , de persze ez még izgalmasabb. Nekem viszont sokszor az motoszkál a fejemben, amit egy barátnőm mondott, hogy mi lesz, ha folyton letöri az akaratát a kisfiának, nem fogja érezni, hogy elérhet valamit ha nagyon akarja. Persze nem a veszélyes, tilos, nem illendő dolgokról van szó. Most próbálok olyan rendszert kialakítani, hogy a kockázat nélküli dolgokban dönthessen bizonyos határok között és ez úgy néz ki működik, csak baromi nehéz következetesnek maradni, ráadásul sok idő kell, míg látszik valamicske eredmény.
Összességében nem az a fő célom, hogy szófogadó legyen, hanem persze hallgasson ránk, de merjen próbálkozni, legyen kezdeményező. Én nagyon szófogadó voltam világ életemben, aztán felnőtt koromban ez a feltétlen szabálytiszltelet és mindhalálig becsületesség nem mindig célrevezető, nem tudok rugalmas lenni.
Blankánál úgy tűnik szintén szükség van egy kis bátorításra, ezért nehéz őt nevelni és engedni egyszerre, de minden gyerek más, nekem nincs összehasonlítási alapom.
Remélem érthető valami, kicsit kusza lett, még magamban sem tisztáztam le mindent, olyan nagy felelősségnek érzem a gyereknevelést...

Bilizés: köszi a dícséreteket, de azért ez még messze van a valós jezéstől, bilihasználattól. Eredetileg úgy gondoltam jövő tavasszal, nyáron fogunk bele komolyabban, nem akarom egyáltalán siettetni. A szűkítő nekem is szimpi, itthon majd biztosan lesz neki, de a bili most azért sikerélmény, mert látja benne a pisit :) na meg ha elutazunk valahová és ott nincs szűkítő, vagy kétes a wc tisztasága, nem árt a bili sem. Kakit azért nem szeretnék sokat abból takarítani.

ölelkezés: Blanka is keresztbe teszi a mellkasán akezét, ha látja, hogy mi vagy a tv-ben a plüssálatkák átölelik egymást.

Szilvió: nagyon ügyes Ádám, hogy ilyen két szavas kapcsolatokat mond! Látod, nem kellett aggódni a beszéde miatt. Blanka régen beszél és rengeteg szót tud, de csak egyszavazik (illetve ilyeneket: söt, söt (mutogatja a szemét), lámp = azaz kapcsoljam fel a lámpát, mert sötét van)

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Nekem az a kedvencem, amikor hazajön a játszótérről az apjával és már az ajtóban meséli nekem, hogy "hinta-palinta", meg "homoko" meg "jepcsi". Apropó: szerencsénk van, mostanában a felszálló gépek felettünk mennek el. Engem nem zavar a hang, viszont ő láthat egy csomó egész nagy repcsit:)

Sziszi: én értem miről beszélsz, csak néha úgy érzem, hogy ehhez az egészhez baromi fáradt vagyok. És bizony következetesnek lenni nagyon nehéz.

Nem tudom, más fiús anyuka mit szól hozzá, de nálunk nics puszi (max. egy héten egy), nem tud ölelni (jó, hát nem is tanítottam neki) és ha összedugjuk a fejünket, előbb-utóbb tuti lefejel. Jó, ha nagyon fáradt, akkor hagyja magát szeretni.
És ha alvás után megyek hozzá, már nincs lelkes "annya", csak "tejja":))

Mi is voltunk ma a bölcsiben, de itt csak kijött hozzánk a vezetőnő. Nagyon kedves volt, meg is jött a kedvem és már kicsit bízom benne, hogy sikerülni fog. Ja, és a fiam délután mondta, hogy bőcsi:)

Cas: igen, ez a csak azértis van nálunk is. Nem hiszem, hogy a határait próbálgatja már, inkább csak nagyon érdekli a dolog. És a figyelemelterelés egyre kevésbé működik.

Szilvió

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
sszzilvia
 
 


Sziasztok!

Cas... tényleg nem lehet látni elálló füleket.

Levi már tud szeretni.. ma este is kapta 3 "nyálas puszikát" :lol: (mást nem nagyon puszilgat)
(de, ha épp nincs jó kedve én is fejelést kapok - Szilvió :roll: )
...de a babákat állandóan puszilgatja, etetni akarja.. pl. cseresznyével, pikótával..stb :P

..."a szép szó nem használ"... igen nálunk sem :?
látszik rajta, hogy érti, de azért is azt csinálja, amit nem kellene :?
..sajnos néha rácsapok a kezére én is... :(

Kép
Kép
Kia
fné kia
Nyíregyháza
 
 


Tegnap voltunk du barátnőmékkel strandolni. Giginek folyamatosan fülig ért a szája, meg kurjongatott, labdázott, dobálta egy vadidegen kislánynak, és mikor először kiszedtem, sírt és rugkapált, hogy köszöni, ő nem uzsizik. De aztán beverte barinőmék cseresznyéjét és utána még egy emberes adag lángost. Aztán azt mondta köszi anyu és elcsattogott pelenkában a vízbe. Tusi hozta utánunk az úszópelót. De érdekes, hogy mikor másodszor mondtam, hogy most már megyünk haza, engedelmesen megfogta a kezem és szépen elcsattogott a medencéből. Mondta a Tusi, hogy két és fél 3 óra elég nekik és igaza volt.
Szilvi én szerintem nagyon jól látod, hogy kis dolgokban engedsz neki. Én pl mindig meg szoktam kérdezni, hogy melyiket kéri tízóraira. Kiveszem a joghurtot, meg a banánt és ő mutassa meg. De azért ne engedj sok mindenben, mert én pl észre se veszem és csak a béke kedvéért szoktam engedni. Aztán, ha feltünt, hogy most ő nyert, akkor visszacsatogok és már következetes vok, de ki tudja, lehet van ami nem tünik fel. Asszem az elég lesz az egójának.
Miért nehéz a Blankát nevelni, ha bátortalan? Ezt a részt nem értem. Hogy bátor legyen?
Szilvió! Szerintem nagyon fontos, hogy megtanítsd ölelni a fiad. Az én férjem a mai napig nem tud. Most már alakul, de még mindig csak inkább lapogat, meg simiz, minthogy alaposan megöleljen. Az anyja nem tanította, mert fiú…

Kép
nyafi
 
 


Nevelés
Nyilván meg kell hagyni azt is, hogy az ő akaratuk érvényesüljön ésszerű határok között. De vannak esetek, amikor nincs demokrácia, és én döntök. Sebinél ez mindig óriási küzdelem volt, CSillánál meg a világ legtermészetesebb dolga. És nem én lettem ilyen szuper anyuka közben, hanem egyszerűen ég és föld a két gyerek. :lol:
Mindenkinek csak kitartást tudok kívánni, és igen, következetesnek lenni iszonyat fárasztó, de hosszú távon megéri. Én most látom, Sebinél.

Szilvió
Figyelemelterelés?! Egy idő után mindig jót nevettem a nevelési könyveken! :lol: Sebinél SOHA nem vált be a figyelemelterelés 1 éves kora után, addig is csak mértékkel. De ma is olyan: ha vmit akar, akkor azt tűzön-vízen át. Ami egyfelől nem is baj, mert legalább tud küzdeni, és ez az életben nem lesz hátrány. Másfelől így baromi nehezen szocializálódik, mert egyszerűen képtelen felfogni, hogy pl. az oviban vagy a családban másnak az érdekeit is nézni kell néha, nem csak az övét. És így érik nagy csalódások, pl. amikor az oviban nem akarnak vele játszani a többiek. :(

Nyafi, Kia
Köszi, de ezt nézzétek! :lol:

Kép Kép

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Cas, tényleg alig látszik! Én egyáltalán nem aggódnék a fülük miatt, annyira édesek! És ha nem hívod rá fel a figyelmemet, észre sem veszem.

Bölcsit Rita megúszta, itthon marad öcsikéjével egy évet, majd három éves korától fog oviba járni. Őszintén szólva nem szeretném, hogy a bölcsis betegségeket hazahozza, és körbefertőzzön mindenkit. Ha majd Bercel egy éves lesz, Rita elmegy oviba, így lesz egy évünk a beszoktatásra :lol: , a betegségekből való meggyógyulásokra, és Bercel is jobban fogja már viselni a fertőzéseket.

Ti bárányhimlő ellen beoltatjátok a piciket? Gondolkom rajta, nem tudom, hogy legyen.... A háziorvos azt mondta, hogy ha szeretnénk, akkor tőle lehet, de hát ez nem segítség. Ritának érzékeny a bőre, ezért tartok egy kicsit attól, hogy a bárányhimlő nagyon csúnyán jelentkezne nála.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 


Dorottya
Nekünk pont az ekcéma miatt nagyon ajánlotta a dokink a barihimlő ellenit! Sebi meg is kapta, Csilla is megkapja ősszel.
Ismétlőt egyelőre nem, hátha elkapják ovi alatt mindketten, és akkor csökkent tünetekkel megszerzik a védettséget egy életre.
Ha nem kapják el, akkor kapnak majd nagyobb korukban ismétlőt is. Ezt okoskodtam ki, de még konzultálok a gyerekdokival, szerinte jó-e ez így.
Hazahozott cuccok: sajnos oviból is jön minden, mi novembertől áprilisig folyton betegek voltunk. :(

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Sziasztok!

Nyafi: úgy értettem, hogy egy igazi kis rosszcsontot "csak" visszafogni kell, míg Blankát bizonyos dolgokban visszafogni, sok más esetben bátorítani (pl.: hogy nyugodtan koszolja össze a kezét stb). Így értettem a nehézséget.

Cas: ez nagyon érdekes amit az oltásról írtál. Heim Pálban nekünk is azt mondták, hogy feltétlenül oltassuk bárányhimlő elleni. (Most a szomszéd gyerekek épp elkapták), de még nem néztem utána. Ez tényleg működhet így, és egész életre védettséget szerezhet ilyen módon??

A következő héten lehet, hogy nem jövök, nyaralunk a szüleimnél, már nagyon várom.

Sziszi

Kép

Kép
szisz05
 
 


Cas sztem meg tényleg nagyok, de a többi képen nem tünt fel. Megműtteted őket suli előtt? Asszem tb-re ingyen megcsinálják és csak pár perc helyi érzéstelenítésben. Vagy fogadják el önmagukat? És gyakran van, hogy nem akarnak oviban játszani vele emiatt? Cas és előtte járt a fiad bölcsibe, én úgy emlékszem nem. Mert valószínű az immunrendszere nem szokott még közösséghez…
Figyi Szisz cseréljük el három napra a kölkeinket, vagy tudod mit gyere át két hét múlva, akkor már itthon leszünk, egy egész napra és én a tiedre vigyázok, te meg az enyémre. Hidd el estére össze fogja koszolni a kezét, te meg a végkimerülésnél fogsz tartani. De azt viszont komolyan mondom, hogy gyertek át!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziszi
Mostmár látszik, hogy az utóbbi években bárányhimlő ellen oltott gyerekek is el tudják kapni a bárányhimlőt, de SOKKAL enyhébb tünetekkel zajlik le náluk a betegség. És mivel átesnek a betegségen, így megszerzik a védettséget egy életre.
Ha vki csak az oltást kapja meg, azt még nem tudják, hogy pl. 20 év múlva mennyi védettséget ad - és felnőtt korban sokkal nehezebben visel a szervezet egy ilyen betegséget.
Ezért azt találták ki, hogy ismételni kell az oltást. De persze így se tudja senki, hogy 20 év múlva mi van, hiszen nincs még annyi idős az oltás.
Ezért okoskodtam ki a fentebb leírtakat... De én is tisztázni akarom még a gyerekdokival, hogy ez tényleg így működik-e?

Nyafi
Operáltatni biztos nem fogom a fülüket! Egyelőre egyáltalán nem zavarja őket, a kortársak meg észre se veszik.
Csillának amúgy is hosszú haja lesz, jól eltakarja majd. Sebi meg fiú.
Nekem is ilyen fülem van, csak kamasz koromban zavart egy darabig, akkor folyton kibontva hordtam a hajam, aztán már nem érdekelt.
Ha kamasz korukban nagyon zavarja őket és ők szeretnék megoperáltatni, akkor esetleg szóba jöhet, bár én már hallottam olyat is, akinek megoperálták, és néhány hónappal később már visszaállt az eredeti állapot...
Sebi nem járt bölcsibe. De Dorottyáéknál is ugyanez lenne a szitu...

Kép
Kép
Kép
cas
 
 


Akkor oltatunk, köszönöm az infókat!! Legalábbis egy oltást biztos fog kapni (Cas, ha kaptál választ a gyerekdokitoktól, kérlek, írd meg!).

Én is azt hallom mindenkitől, hogy az első közösségbe járós helyen - akár ovi, akár bölcsi az - elég sok nyavalyát összeszed a gyerek. Azért remélem, számít majd valamennyit, hogy naponta 4-5 órát játszótéren vagyunk, ahol rengeteg gyerek van, tőlük is össze tud szedni mindenfélét.

Kép
Kép
d0r0ttya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?