Új privát üzeneted érkezett!

Mariann,
boldog névnapot!!!
:D

Egyetértek a lányokkal, csak én nyuszi voltam leírni, de köszi nekik, hogy megtették.
Nekem 12 éves koromban váltak el a szüleim, de már 10 évvel előbb kellett volna... Többször úgy volt, hogy válnak, a bátyámmal örültünk, hogy na végre, aztán folyton meggondolták magukat. :? Nem volt semmi extrabrutál, "csak" az állandó veszekedések, meg lerítt róluk, hogy utálják egymást. Ezt csak azért írom, hogy megerősítsem a többieket, sokkal jobb csonka családban nyugalomban. És a csonkaság sem tart örökké, ha talál az ember párt magának.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Jó reggelt!

Én is egyetértek a többiekkel, de Mariann, ezt neked kell tudnod. Mi csak haloványan látunk (hallunk) bele a dolgokba, mondjuk gondolom nem a szép dolgokról nem beszélsz, hanem a még rosszabbakról. :cry:

Boldog névnapot kívánok!

Ma reggel Jázmin láztalanul ébredt! remélem nem is lesz már lázas!

Holnaptól megint munka! Most valahogy nem várom annyira! De mindjárt téli szünet!

Adri! Milyen munka lenne? Teljes munkaidő?

Jövő héten, ha megyünk az autóért, valószínűleg veszünk már néhány ajándékot karácsonyra. Rolinak egy emeletes garázst néztünk ki a Coraban. Jázminnak fogalmam sincs!

Ti hogy álltok? Vannak már tervek, kinek mit vesztek? Hátha adnátok valami jó ötletet? Mit vesztek a kicsiknek?


Most megyek, mert hiába netezek a konyhapulton, így is kifutott a leves! 8)

Kép
szly27
 
 


Mariann, ezt most neked névnapodra!
Kép

Szly, te ilyen ügyes vagy, hogy reggel már meg is főzöl?? Én sokszor csak délben találom ki, főleg a levessel szoktam bajban lenni. Karácsonyra még nem gondoltam, nálunk nem is szoktak nagy ajándékozások lenni, elmegy a pénz az utazásra. Azt hiszem nem tudnék akkora ajándékot felajánlani, amiért a fiúk ne mennének haza a nagyszülőkhöz.

Pat, sajnálom, hogy anyukáddal összevesztél! Eddig úgy tűnt, hogy jól megvagytok. Remélem ezután is így lesz. Mindenkinek vannak hibái, az övéit már évek óta megszokhattad és megbocsátasz neki. Én is neheztelek a bátyámra, amiért bírálja a nevelésemet, de túllépek rajta. Például azt mondja, ne engedjem Csonginak, hogy zselézze a haját, mert holnap-holnapután cigizni kezd, vagy még rosszabb. Ő a fiát nem engedte volna be a lakásba ilyen fejjel. Elismerem, ügyes gyerekeket nevelt, de biztosan nem azért, mert megszabta, milyen frizurát hordhatnak:)

Gabi, ugye én is elváltam, a gyerekeimnek nem az volt a baja, hogy nem az apjukkal együtt neveltem, inkább az, hogy elköltöztünk a nagyszülőktől.

Berni, kérdezted, csak elfelejtettem válaszolni. Szerintem mind a két intézményt felhívhatod és kérsz időpontot, mikor nézhetitek meg, hogy megismerkedjetek a gondozónőkkel.

KépKép
Kép
el..né
 
 

 
 

Sziasztok!

Sly! Gratula a kocsihoz! Szuper hogy ma Jazmin laztalanul ebredt, szoritok, hogy most mar igy is maradjon.

Adri! Biztos nem konnyu a ket pici baboval, de le a kalappal elotted, hogy meg rank is szansz idot! :D A hasfajas pedig bizony elmulik, igaza van a lanyoknak. Meg ket honap es vege lesz. Szerencsere. Rebus nekem is nagyon hasfajos volt.

Pat! Jo lehetett kikapcsolodni kicsit a gyerekek nelkul. En mindig Egerben tudok kicsit kimozdulni csak Rebus nelkul, mert itt nincs kire hagynom. De megyunk Magyarorszagra hamarosan. :D

Szintus! Mar csak harom honap!!! Hogy rohan az ido! :D Orulok, hogy jol vagytok.

Reka! Megvannak mar az eredmenyek? Remelem Mate csak egyre erosodik, es el is hagyhatjatok a korhazat. Jobbulast Gyurinak is!

Mariann! Szomoruan olvastam mi tortent. En is Berni allaspontjavl ertek egyet. Persze te tudod, milyen a kapcsolatod Hou-val, de jol gondold meg, hogy mennyi szeretetet, tamogatast kapsz tole, mennyire amithatsz ra, ha ugy hozza a sors. Aminnak pedig szereto kornyezet kell. Akar hogy is dontesz, akar mit hoz a sors, okos lany vagy, jol fogsz donteni. En szoritok Neked.

Mi jol vagyunk. Rebus meg mindig nathas, mar 2 hete, ezert ma nem viszem uszni. Mondjuk nem tudom mit csinaljak vele, mert meg vacak is kint a ido, ki sem tudunk menni setalni. Talan megkerem a ferjem, menjunk el valahova.
Tegnap Halloween volt. Jott par "boszi, ordog es egyeb szellem". Rebusnak nagyon tetszett.
Meg jo, hogy vettunk egy nagy doboz csokit. Igy is mind elfogyott.
Szerencsere miuta 2 darab csoki maradt a dobozban mar nem jott senki.

Megyek, megkeresem a teamecseseket.

Kép
atina12
 
 


Mariannak :D Kép

Boldog névnapot kívánok!!!

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!
Hááát,azt hiszem Szintus ezzel az idézettel nagyon beletrafált!!!Úgy legyen!!!!! :wink:
Majd jövök!!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a névnapi jókívánságokat, bár nem ma van, mert én Mariann vagyok (ápr.27) és ma Marianna nap van, de mivel ezt csak családtagok tudják, így mások ilyenkor köszöntenek úgyhogy köszönöm szépen. Egyébként csak pár éve van benne hivatalosan a naptárban korábban csak az Újember naptárban volt.

Az együttérzéseket is köszönöm szépen. Igen én is úgy gondolom, hogy ez volt megírva nekem valamiért (az első fiam halálát is csak így tudtam feldolgozni, hogy hiszek az ezotériában).
Houval még együtt vagyunk (a héten csendesen) veszekedés általában akkor van ha én sem hagyom szó nélkül a dolgot. Ha elengedem a fülem mellett akkor nincs vita csak ezt sokszor már nem bírom megállni.
Valóban rengeteget gondolkoztam, hogy mi legyen velünk, bekeményítsek vagy hallgassak? Nem vagyok okos, hülye vagyok, mert eddig is tűrtem, de valamennyire még mindig szeretem sajnos. Annyi mindenen átmentünk az elmúlt 11 évben és azt is be kell látnom, hogy ha anno mikor anya meghalt ha ő akkor nincs mellettem akkor apát be kellett volna adni valamilyen otthonba, mait nem élt volna túl lelkileg és a lakás is úszott volna, mert ugye sokat kell befizetni egy öregek otthonába. Akkor együtt felújítottuk, berendeztük csak élvezni nem tudtuk sosem.
Egyébként akik jól ismernek minket belátják, hogy alapjába véve Hou nem rossz ember csak kegyetlen szája van és lelkileg már nagyon megtört. Bár ez nem mentség a viselkedésére, de sajnos neki is elég nehéz élete volt amiért ennyire bizalmatlan..
Szóval a legközelebbi barátnőim akik ismerik a helyzetem is úgy látják, hogy bár jobb egyedül, mint veszekedésben, de próbáljak nyelni és kerülni a vitákat (Ámin miatt), mert egyenlőre nem ugrálhatok amíg nincs megfelelő jövedelmem. Bár Hou nem támogat anyagilag, mert a lakást én rendezem, de éhen nem fogunk halni.
Errefelé rettenetesen nehéz munkát találni, nagyon sok ismerősöm munkanélküli pedig gyerek sincs.
Tudjátok felelőtlenség lenne Ámin miatt ha hirtelen elzavarnám amíg nem tudok megfelelő anyagi hátteret biztosítani magunknak. Ha pénzel nem is támogat, de legalább vigyázna a gyerekre ha arra kerülne a sor.
Szóval valóban sokat agyalok, de egyenlőre várok még, bár azért már elmentem a bíróságra megtudakolni, hogy hogyan kell beadni a válópert. Hou is már ezerszer elmondta, hogy elmegy mondtam is neki, hogy pakolhat, de mégse megy sehová. Mondtam neki más örülne, hogy vénségére van egy szép kisfia és minden ami kell, nemhogy élni csendben nyugalomban.
Na már megint felébredt Ámin úgyhogy megyek.

Kép
havacska
 
 


Sziasztok!

Szintia, szép a virág és az idézet!

Mariann, még te is tartod el!? Írtad, nincs munkája...Az igaz, hogy nagyon frusztráló lehet az egy férfinak. Hát ha úgy érzed, hogy azt kell tenned, akkor tarts ki mellette. Sok-sok erőt kívánok hozzá és azt, hogy Áminban nagyon sok örömöd legyen.

Voltunk a temetőben, Csanád áhítattal nézte a gyertyák lángját:)

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli!

Bár nem állandó a munkahelye, de van/volt munkája mindig, mint tolmács ami elég jól fizet csak legyenek rosszalkodó kínaiak (rendőrség, bíróság, határőrség stb. helyeken tolmácsol vagy néha 1-1 magánszemélynek). Félreérthetően írtam elnézést, megkeres egy jó fizetésre valót csak általában külön kasszán voltunk. A rezsit és a csekkeket már évek óta csakis én fizettem és a magam dolgait mindig, ő pedig rengeteg dolgot vásárolt a lakásba. Nameg gyűjti a régi fényképezőket, kínai érméket, bélyeget porcelánt stb. úgyhogy ő is bőven költekezik, ami annyira nem zavar, mert korábban sokat casinózott és örülök neki, hogy inkább másra költi a pénzét. Engem az zavar/bánt, hogy veri magát, hogy Ő mi mindent vásárolt és az én pénzem ugyan hol van? Szerinte a tesómékat támogattam (ez nem igaz) és őt hülyének néztem. Az, hogy a rezsire, megélhetésre és apának a gyógyszereire meg minden másra elment nem hajlandó belátni.

Kép
havacska
 
 


mariann!
abban egyetértek,h amig úgy érzed,h nem tudsz megállni a saját lábadon anyagilag,addíg próbálj visszahúzódni,de azt tudnod kell,h tartásdíj az azért van...meg,ha ő nem keres,akkor most is csak magadra számíthatsz(főleg,mert írtad,h vmennyit azért ad).minden ember más mentalitású,de én azt az elvet vallom,h egy életünk van és jogunk van,azt a lehető legboldogabban leélni!!!!!!nekem is voltak "zűrös"kapcsolataim,én aza a tipus vok,aki kűzd még akkor is,amikor már mindneki látja,h veszett fejsze,de mindig úgy gondoltam,h csak akkor vok nyugodt,ha elmondhatom,h mindent megtettem!és így utólag visszagondolva,tiszta a lelkiismeretem,nem rajtam múlt.ezt azért írom,h te is próbáld meg,amiről úgy gondolod,esetleg segíthet(szakkönyv,párterápia...),de ha nem működik,igeni hinned kell,h nem maradsz egyedül és egyidő után élvezni fogod az életet :wink:

bocsi,állíts le minket,ha sokat okoskodunk :lol:

joli!
ma én is megdöbbentem:anyukám templomban van urnával.ma elmentünk,Dorkó is lejött az altemplomba és hihetetlen módon csak suttogva beszélt.még azt is,h anya :) pedig abszolut nem szokott :oops: vhogy megérezte,h itt mindneki csendben suttog,akkor ő is.kicsit elcsuklott a hangom,mikor ölbevettem és megmutattam neki,h nézd csak,oda van kiírva annak a mamának a neve,aki már az angyalokkal lakik :cry: de jól esett,mikor kérdeztem tőle,h hol van a mama neve kiírva és mutatta.tudom,nem érti,de a lelkem kicsit megnyugodott.és neki is nagyon tetszettek a gyertyák,mécsesek.

szép nap volt,jó éjt!

Kép
berni1
 
 


mariann!
most olvastam az új hsz.od,de nem változott a véleményem.lényegében nem keres,te állsz helyt mindenben!!!!!!!!!így végképp szégyellheti magát anyagi ügyben!viszont a tartásdíj,akkor summás,mert azt a fizuja százalékát adják :wink: :lol:

Kép
berni1
 
 


Itthon vagyunk, holnap kihívom a gyerekdokit és megbeszéljük, hogyan tovább. Máté beteg még, de láza nincs, így haza tudtak engedni. A vasa katasztrofálisan alacsony, azt pótolni kell. Amúgy jókedvű.

Puszi, holnap tán többet tudok írni.

Éviről nem tudtok valamit?

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


réka!
végre jóhírek!és az kiderült,h mitől ilyen alacsony a vasa?azon kívül van baja?(nem mintha,nem elég)gyuri merre?és ő hogy van?
ne gondold,h az a apár sor kielégítő ilyen közrémület-okozás után :lol: amúgy miért vittétek körházba?annyira nem ivott?vagy hányt?vagy mitől száradt volna ki?

és csilla?

Kép
berni1
 
 


Réka, és a kakiminta?
Vasra mit kaptatok?
Livi tavaly a multikid vassal nevű szirupot kapta, hatásos volt szerencsére. Mondjuk nemtom 1 évesen lehet-e ezt szedni.

Mi ma nem temetőztünk, múlt héten elintéztük, bár én is szeretem a gyertyákkal, krizanténnal teli temető látványát, de a gyerekek miatt inkább nem a zsufiban mentünk. És hát a múlt héten még nem igazán égtek gyertyák.

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Tegnap mi is voltunk temetőkben! Este! Kicsit nyüszi volt Roli, mert fázott a keze, de a fények nagyon tetszettek a gyerekeknek.

Vettem az Aldiban overált. A kisfiúsok jobban tetszettek, de szerintem 2500-ért ajándék! Ami Jázminnak volt, az is aldis, tavaly vettük, most pont jó. Semmi baja, jó minőségű. Nem a legvastagabb, de mi főleg autóval megyünk, szóval elég. 86-92-est vettem, mert most a 74-80-as pont jó. Így lesz jövőre is!

Réka! Örülök, hogy otthon vagytok! Most hogy így mondod, tényleg elég fehér volt mindig Máté a képeken, ez a kevés vas dolog szerintem nem mostanság alakult ki nála! Továbbra is jobbulást!

Mariann! Nagyon nehéz lehet egy ekkora döntést meghozni! Kívánom, hogy a legjobban sikerüljön. Én azért nem adok tanácsokat, mert még soha nem voltam ilyen helyzetben.....

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Hurrá, Máté, örülök! Most már biztosan kilábaltok ebből a csúnya influenzából. Várjuk a további híreket És még mindig küldjük a gyógypuszikat. Gyurinak is jobbulást!

Mariann, így már tisztább a kép, bár azért nem jó:( Van még valaki külön kasszán? Én nem tudom elképzelni, hogy lehet megoldani...

Szly, Jázmin már teljesen jól van?

Berni, okosabbak ezek a gyerekek, mint ahogy el tudjuk képzelni!

Indulok Csanádért a bölcsibe, alig bírom kivárni, hogy leteljen a megbeszélt idő.

KépKép
Kép
el..né
 
 


Igen, ez a külön kassza érdekes.

Mariann,
ha pl. cipő, ruha kell Áminnak, azt is csak Te veszel? Meg a mindennapi apró-cseprő dolgokat. Az tiszta, hogy a rezsit az egyik fél fizeti csak, azt konkrétan el lehet különíteni, de a többi? :shock:
Úgy kell elképzelni, mintha csak lakni járna hozzátok valaki csak ez a valaki épp a férjed? :roll:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Most csak röviden, mert Ártemisz itt rosszalkodik mellettem. (Niki még alszik)

Réka, örülök, hogy jobban vagytok, és otthon! Nehéz lehetett.

Mariann! Nagyon sok együttérzést küldök neked, és kitartást kivánok. Én nem irok semmi "jótanácsot", mert szerintem Csak Te tudod, és érzed, hogy mit bir el a kapcsolat és mennyi türelmed van. Kicsit úgy is érzem lányok, hogy rosszul eshet Mariannak, ha ennyi negativot irtok Hou-ra igy ismeretlenül, mert szerintem Mariann ahogy irta még szereti, és akkor nem esik jól ilyeneket hallgatni. Nem ismerjük személyesen, és nem tudunk elég részletet, hogy megitéljük.

Ha nálunk külön kassza lenne, akkor én a hid alatt laknék most és kenyéren és vizen élnék, vagy még azon sem amióta nem dolgozom...(mivel itt nem dolgoztam hivatalosan nem kapok semmiféle támogatást).

Nálunk : Ártemisz már pisilt is és kakilt is bilibe! Én nem eröltetem, ha ő szól, akkor ráültetem.
Ma olyan balhé volt az egyik kis barátnőjével a sétánál egy labda miatt, hogy Ártemisz húzta a kislány haját, az meg úgy megkarmolta az arcát, hogy sebes lett...Mi lesz itt még, ha megnő Niki! :)

Anyósom a múlt héten elesett Ártemisszel a karjában, kiment a bokája. Mivel nem javult ma elment ortopéd orvoshoz, kiderült, hogy el van törve, úgyhogy gipsz 1 hónapig. Ennyit a segitségemről...Most nekem kell majd őket is segitenem (főzni stb..)De nem panaszkodom, megérdemlem, mert annyit mondogattam, hogy "nekem nem kell segitség stb.." most kipróbálhatom :oops:

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Adri,
én épp azért nem írtam Hou-ra semmi rosszat, amit Te is mondasz.
Csak Mariann esetéről ami eszembe jutott, azt írtam le. Meg bíztatom, hogy ha lépni kell, merjen lépni. :wink:

Gratula a bilihez!!!

A sérülteknek viszont jobbulást!!!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Adri jobbulást anyósodnak,sajnálom a lábát :(
Hát igen,jobb ha az ember nem mondogat ilyesmit,
mert az általában visszaüt :shock: :roll:
Most akkor lett még egy gyermeked,hisz ha valaki eltöri a lábát,akkor olyan magatehetetlen....
Ártemisz a kis harcos :D 8) Bizti lesz búnyó még,ihaj(emlékezz csak vissza te mennyit verekedtél a tesóddal,no én rengeteget,3 tesóm is van :lol: )Szly is irta,hogy bizony Jázmin verekedni azt tud...(ezen akkor jót mosolyogtam :) )

Fruzsi no ő nem tud verekedni,ha elmegyünk a barátnőmékhez ott a gyerekek már nagyobbak és ha megcsapják akkor csak áll szegénykém és sír.No de azthiszem majd ő is begyakorolja a tesóval idővel.... :roll: :lol:

Szly most egy kicsit irigykedem,hogy nem vagyok M.o.-n és nem tudok eljutni az Aldiba,ugyanis nálunk még sem ALDI,sem LIDL-nincs.Ezeket nagyon hijányolom,de reménykedem,hogy nemsokára nyílnak.:)
Egyébként jó,hogy ilyen sok a konkurencia jól lenyomják az árakat,nekünk vásárlóknak pedig jól jön :wink:

Réka örülök,hogy jobban van Máté :D
Ilyen gyerekkorban pedig van az,hogy a gyermek vérszegény,nem?
Ugye ha csak szopizott(majdnem)akkor nincs honnan vasat gyüjteni.(sztem,lehet tévedek)Lánytesóm is mindég v.szegény volt gyerekkorában.De alig evett,ugy kellett belekönyörögni minden falaltot :?
Gyuri még lázas?

Atina az bizti szép lehett,amikor jöttek a kisboszik szerepelni.
Aranyosak,én olyant csak filmekben láttam :D
Nálunk csak betlehemet járnak a gyerekek 8)

Joli csak te nyugodtan tárd ki a szívedet nekünk,hisz mindenkinek megvan a saját gondja.Gondolom senkinek sem fenékig tejfel az élete :roll:

Lányok mit tudtok a CRP-röl?A legútobbi v.v.-len az eléggé magas volt :roll: Holnap reggel kell mennem megísmételni a v.v-telt. :? :( Már annyira unom ezt a szaladgálást....

Kép
Kép
szintus
 
 



Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Rákos megbetegedés :cry: :cry: :cry:
Hát igen.Nagyon félek ezektől a dolgoktól.... :(

Kép
Kép
szintus
 
 


Sziasztok!

No, most kicsit kipufogom magam.
MIkor Mátéval bementünk a kórházba, akkor 39,2 volt a láza, ment még tovább is és előtte egész nap ment a hasa és egyet-egyet rókázott is. Előző éjjel megjártuk az ügyeletet is.

Az a doki aki felvette, tündéri volt, mindent alaposan megvizsgált és végigkurkászta a laborokat is és mindenre rákérdezett, mit mennyit evett aktuálisan, korábban. Végül teljes kivizsgálást rendelt el.
A székletvizsgálat végül elmaradt, mert úgy döntöttek, hogy ha nem fostos (másnap már nem volt az) akkor nem sürgős, majd a gyerekorvosunk ha nagyon akarja... (a vas miatt lett volna indokolt, nincs-e valami anyagcserezavar a háttérben)

A dolog múlt hónap elején indult, utoljára elsején jártunk közösségben, utána rögtön beteg lett. Onnantól nem igazán fogadott el szilárd kaját a kedvenceken kívül (Túró rudi, két falat banán stb) és mennyiséget nem volt hajlandó enni semmiből. Ehhez hozzá jött, hogy kibújt egy rágója és valószínűleg fájt az ínye is. Egy szó mint száz, visszaesett hozzátáplálás vonalon elég rendesen. (nyár óta együtt reggeliztünk kenyeret ezzel-azzal, tízóraira is kapott valamit gyümifélét, vagy amit találtam itthon, ebédelt velünk, uzsi környékén megint próbálkoztam ezzel-azzal és vacsizott velünk. Ezen túl meg tejecske minden mennyiségben. Erre az elbocsátó doki leírta, hogy kizárólagosan szoptatott és a vérszegénység hozzátáplálási hiba eredménye.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Felmerült bennem ezek után, hogy ha ő beteg és nem tud enni, akkor vajon megvonja-e a családja tőle az egyetlen tápanyagforrást, amit fel tudna dolgozni? És vajon van-e gyereke.... A slusszpoén az volt, hogy szerinte pszichológiailag károkat okozok azzal, hogy szoptatok. Könyörgöm, 15 hónapos és nem 4 éves!!!!!! Arról nem is beszélve, hogy immunológiailag is kedvező ha kapja a tejet.... most legalábbis állatira jól jött....
Ettől függetlenül lehet jó szakember, de hogy itt és most marhaságokat írt le, az tuti.

No, mindegy az én "kizárólagosan szoptatott" fiam most tolt be egy tisztességes adag rakott krumplit.

Adri, hajrá! Szegény anyósodnak jobbulást! Téged nem féltelek, eddig is állati ügyesen szervezted a dolgokat, most is menni fog minden! Drukkolok! Bilizős Ártemisznek meg nagy puszi az okos buksijára!

Szintus! CRP miatt ne aggódj! Holnapi vv-nél már minden rendben lesz!

Szly, kérünk fotót az overallról! És a csini manóidról is!

Ancsa, gyógypuszik a nagylánynak! Jó lehetett a sok boszipalánta :)

Mariann, ma még nem írtál! Megnéztem egy filmet, (persze miközben épp pszichót csináltam a fiamból tízórai után - szoptattam) Fireproof a címe. Rátok gondoltam....
Írtad: „Nem vagyok okos, hülye vagyok” EZ NEM IGAZ! Te egy értékes, klassz és vonzó nő vagy nehéz élethelyzetben, de ki fogsz ebből is mászni, magadért, Áminért és a jövőtöért. (ölelős szmájli)

Pat, anyukáddal rendeződött a vitátok? Hiába, csak az tud igazán megbántani, akit nagyon szeretünk…

Joli, zselé :) Soha komolyabb vitátok ne legyen! Bár bántani nagyon tudnak az ilyen mahaságok…. Engem bátyámék azzal izélgetnek, hogy a hordozás nem jó, miért szállok bkv-ra… engem is bánt néha, pedig tényleg jószándékkal teszik. Azért remélem, ennél nagyob konfliktusunk sose lesz 

Éviék jól vannak, csak nagyon sűrű volt a program és nem jutott netezéshez.

Temető….
A hivatalos dátumok idén kimaradnak… ha picim rendbejön teljesen, akkor futunk egy kört.

Csilláról nem tudtok valamit? Ancsa?

Hosszú lettem… bocsi.

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


sziasztok!
szétvet az ideg!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: ajánlgatom az overállt és pont én nem kapok? :roll: :lol: azt hittem leütöm az eladócsajt.mikor mentem du,4db volt kibontva+kb 10db neylon,amiben voltak.mondjuk csak egy 98as méret volt,mármint csak volt,mert csak a csomija volt ott.kérdem az eladót,mikor kapnak még?mire közölte,h ennyi volt.gondoltam,megcsapkodom,hátha még előkerül a raktárból,de hát Dorkó is velem volt.valóban apróbetűvel ott volt,h korlátozott számban,de könyörgöm:tényleg elhiszi vki,h 14db-ot kaptak???? :lol: ez csak vicc!!!

gondoltam,h lesz negatív ráolvasás mariann-problémában.igyekeztem nem véleményt mondani Hou-ról és nem tanácsot adtunk,csak véleményt írtunk,nem? :lol: én legalábbis örülnék,ha olvashatnék véleményeket,ha megosztom itt a problémám.ha nem,akkor meg nem is tudtok róla :wink: :lol:

adri!
Ártemisz rendkívül ügyes!!és én örülnék,ha Dorkót látnám "bunyózni",ő csak itthon vagány,amúgy mindnet elvesznek tőle a játszón :roll: nekem meg megszakad a szívem :D

joli!
jópofa beszólás volt,h már alig várod,h leteljen az idő :lol: mennyit volt ma?hogy bírta?

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!
Köszi minden véleményt és nyugi nem sértődöm meg semmilyen negatív véleményen. Még ha nem is fogadom meg a tanácsokat, de érdekel mindig, hogy más mit gondol vagy mit tenne. Persze nem ismertek minket és nehéz pár mondatból tiszta képet kapni főleg, hogy csak az én verziómat hallottátok. Az elmúlt héten szélcsend volt, hétfőn átrendeztük egy kicsit a lakást, hogy Áminnak külön szobája legyen és mivel együtt aludtunk eddig, így most Áminnal ketten alszunk a másik szobában. Nem olyan rossz, nem hallgatom a horkolást.
Gabus!
Korábban én szinte mindent előre megvettem Áminnak, már sok évvel ezelőtt elkezdtem a baba ruhákat gyűjteni, mert tudtam, hogy lesz egy fiam és amikor a másik meghalt szépen elcsomagoltam őket és félretettem, hogy hátha. Így mire Ámin megszületett egy hatalmas bőrönd babaruhám volt csak átmostam-vasaltam. Emellé még rengeteget kaptunk is, és néha turizok is, így csak pótolgatni kell néha néha, amit mostanság Houra bízok, így cipőket, sapkát, kesztyűt és pár apróságot ő vesz. Pl ma is voltam turizni (nyáron voltam utoljára) és vettem 1 kis inget és pulcsit Áminnak, de majd csak 2-3 év múlva lesz jó rá, de ha valami tetszik és jó minőség akkor előre megveszem. Később csak egyre drágábbak lesznek.Tavaly rengeteg pelust is megvettem előre, mert olcsó volt és volt rá pénzem, így még azt használom most is. Szeretek előre bespájzolni dolgokat ha van rá pénzem.

Szintus!
Nyugi, semmi gond nem lesz! Nem lehet!!!!!!!!!!!

Réka!
Hát felháborító, amit a doki mondott. Méghogy pszichológiai károkat okozol? Én még ilyet nem hallottam, hogy egy 15 hónapos gyereket ne szoptasson az anyja ha igényli.

Adri!
Szegény anyós, bár jól megjárta, de azért szerencse, hogy nem lett nagyobb baj, mármint ez is elég csak arra gondoltam, hogy Ártemisszel esett el...... Tavaly télen én is elcsúsztam az utcán Áminnal az ölemben, de szerencsére térdre estem és sikerült megtartanom a fejét, de nagyon megijedtem.

A temetőt én szombaton jártam meg (egyedül), gondoltam hátha kevesebben lesznek, de így is annyian voltak, hogy ihaj.

Kép
havacska
 
 


Sziasztok!

Berni! Ha gondolod én holnap megnézhetem, hogy nálunk van-e még overál és vehetek neked. Mondd meg milyen színben, milyen méretben, most úgyis megnézted és elpostázom neked!

Réka! tényleg nem normális a doki! Képet majd rakok, csak most a másik gépre töltöttem fel.

Szintus! Ne izgulj! Rögtön a legrosszabbon akad meg a szemed. Valami gyulladás volt a szervezetedben és ennyi. Kaptál rá ab-t? Minden rendben lesz!

Adri! Jobbulást anyósodnak! Sajnálom, hogy ő is a nyakadba szakadt. remélem hamar elbiceg otthon.

A külön kasszán én is csodálkozom, furcsa lehet. Nálunk minden közös, de főleg én kezelem a pénzt. Én fizetem a csekkeket, bevásárlás, stb. Gyuri főleg csak tankol magának, meg a kajáját fizeti a munkahelyén. Én mindig próbálom mondani neki, hogy legyen nála pénz, de nem hajlandó pénztárcát tartani, meg pénzt sem.

Kép
szly27
 
 


Nem is írtam, hogy a cicánkat a ház előtt elütötte egy autó. Meghalt szegény. Pedig már olyan szép volt. Még reménykedtünk, hogy nem a miénk, de sajna nem jött vacsizni, meg én ránézésre mondtam, hogy ez Csipesz. Sajna Roli is látta, igaz csak az autóból és nem tudja, hogy az pont a mi cicánk volt. Sajnálom szegényt! :-(

Kép
szly27
 
 


Jaj és Berni! Ha olvasod és kell az overál, minél előbb írj légyszi, mert itt is elfogyhat!

Kép
szly27
 
 


Tényleg nyugodtan írjatok jót rosszat bármikor bármire, nem sértődöm meg. egyébként meg nem írnám le nektek ha nem érdekelne ki mit gondol.

Egyébként a korábbi körkérdésemre senki nem válaszolt, így újra felteszem: ki mit gondol az új oltásról és beadatjátok-e magatoknak vagy a gyerekeknek?

Berni!
Ha esetleg van másik Aldi nézd meg ott is. Nálunk 2 Aldi van és én is jártam már úgy, hogy az egyikbe már elfogyott valami, de a másikban még volt.

Kép
havacska
 
 


[quote="havacska"]E írta:havacskagyébként a korábbi körkérdésemre senki nem válaszolt, így újra felteszem: ki mit gondol az új oltásról és beadatjátok-e magatoknak vagy a gyerekeknek

Akkor én senki vagyok. :lol: Kábé azt írtam, hogy nem adatom be a gyerekeknek, a dokink nem lelkesedik érte, meg amúgy is kapnak elég oltást. Idén a sima influenza oltást sem adatom be, mert tavaly (Livi tavaly előtt is) megkapták, aztán 1 hét összefüggő betegségmentes időszakunk nem volt áprilisig, akkor meg úgyis mindegy.
Az a baj, hogy én már nem tudom mit higgyek. Eddig úgy voltam vele, hogy akkora szám nem lehet, amennyire felkapták a témát, és szakemberektől is főleg azt lehetett hallani, hogy olyan a lefolyása mint a "hagyományos" influenzáknak, és abba is belehalhat, aki eleve beteg más miatt, meg az oltásról sem csupa bizalomgerjesztőt mondtak, írtak. Csak most itt ez az ukrán pánik, az egész ország maszkban, a parlamentjükben is maszkban üléseznek, ahogy a hírekben lehetett látni. És ők már aztán tényleg közel vannak. Egyre inkább elbizonytalanodtam, bár a gyerekeket továbbra sem oltatnám be, mert tudtommal egészségesek (szervileg), magamon viszont már gondolkodom, mert szívbillenytű nagyobbodásom van, nem egy nagy was ist das, de van pár dolog, aminél figyelembe kell venni. Pl. minden műtéti beavatkozásnál ab-t kell kapjak, szülésnél szintén, nem lehet magas lázam, de nem olyan betegség, amit a mindennapokban észlelek magamon. Szóval bújkál bennem a kisördög, hogy inkább adassam be magamnak feleslegesen, minthogy baj legyen. De hogy ne legyen olyan egyszerű döntenem, mi van, ha épp az oltóanyagtól lesz bajom. Tudom, ne mondjatok semmit... :oops:

Mariann,
egy időben én is vásároltam így előre dolgokat, csak sokszor úgy jártam, hogy mire hordani lehetett volna már nem tetszett, így elő sem lett véve. :oops:

Livire jók a tavalyi overállok, kabátok, csak már nem kell alul felhajtani, vagy a kabit az ujjánál, Nórinak meg ugye ott a kész ruhatár évek óta. 8)
Bélelt magasszárú cipőt meg épp ma vettünk L-nek, az első, amit felpróbáltunk jó lett rá, még 3ezer sem volt.

Réka,
nem akartam mondani még pár napja, mikor beszéltünk, de más ismerősöm is mesélte, hogy az akkor 10 hónapos fiát szoptatta a Lackóban, és a nővérek ki voltak akadva...
Én már amúgy sem veszem komolyan a zárójelentéseket, nagyon sokszor volt már, nálam, apukámnál meg a gyerekeknél is, hogy olyan dolgok voltak leírva kórelőzményben, amik sosem történtek meg, Livi pedig "egészséges fiú újszülött"-ként hagyta el az István kórházat, a majdnem teljesen vak apám egyik zárójában pedig leírták, hogy a bentlét alatt az infúzió hatására sokat javult a látása, és már újságot is olvas, holott látóideg sorvadása volt, ami ugye jobb sosem lesz, csak rosszabb...

Szintus,
bocsi, nem olvastam el a linket, csak láttam, hogy leírja mi az a crp, nem akartalak megijeszteni!

Na, valaki nyöszörög a bébiőrben. :arrow:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Nnnnya, épp az éjjel láttam egy tudósítást az ukránoktól, meg egy magyar orvos véleményét, és még azt megvárom, hogy a gyerekorvosunk mit mond a telefonban, de valószínűleg oltatunk...
Zolinak a munkahelyén be is adják térítésmentesen (ELMÜ).

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szioasztok!

Már megint csak kutyafuttában, Vincét "kiiktattam", egy Thomas-os DVD-vel, mert ha itt van, nem tudok írni tőle! :oops: :? De fél 1-re rohanok Violáért az oviba, úgyhogy csak pár szó...

Jól vagyunk, múlt héten őszi szünet volt, és Viola is otthon volt, esélyem se volt gép elé ülni.
Én mára megnáthásodtam, meg mintha Vince is, de szerencsére más nincs.
Oltás: mi a férjemmel beoltattuk magunkat, pontosabban a férjem oltott be engem :) ,én annyira nem akartam. de ő jött, és bökött, szóval viccen kívül, ő oltáspárti, és Violát is beoltatjuk a héten, a mai újságban olvastam, hogy Vincét is lehet már, így val.leg őt is! Mi minden oltást beadattunk a gyerkőcöknek eddig, az összes nem kötelezőt, úgy vagyunk vele, hogy lehet, hogy ritkán van szövődménye ezeknek a vírusoknak, de ha épp a mi gyerekünknek lesz baja, azt sose bocsátanám meg magamnak. Az oltási szövődmény meg sokkal ritkább és jelentéktelenebb. Ismerőseim mindig hülyének néztek, hogy én beoltatom őket bárányhimlő ellen is, nem olyan vészes betegség, mondták ők, és tényleg hamar átvészelték, de pl. kivétel nélkül mindegyik gyereknél maradt vissza "bárányhimlős folt-luk" (nem tudom, hogy nevezik), és főleg arcon, na most nekem az se hiányzik, mert felnőttként, főleg lányként bizti zavarni fogja! De ez csak az én véleményem, sajnos tudom, hogy ezek az oltások nagyon drágák, és nem mindenki engedheti meg magának, ez elég szomorú! :(

Szopi: éjszaka következetesen nem szoptatok, ébred így is Vince, de hamar visssza is alszik, nem kell ringatnom se, csak kicsit megölelem, remélem nemsokára ez is elmarad. Reggel és este viszont kapja, kell is neki, igényli!

Réka!
Köszi az érdeklődést még egyszer. Én jól beolvastam volna a dokinak, de sajnos ez a szemlélet van, amikor én a szememre kaptam a szteroidot, akkor is "megkaptam" a szemésztől meg az asszisztenstől, hogy "még mindig szoptat?"???? És mellé hüledező szemek!
Kicsi Máténak sok-sok gyógypuszi megy!!! Tényleg, Gyuri, és TE hogy vagytok?

Mariann!
Remélem ennyi rossz után már tényleg jó dolgok is történnek Veled, sok puszi és ölelés nektek!

Most nem tudok másnak írni, kérlek ne sértődjetek meg ezért, rohanok az oviba, de igyekszem ma még jönni, és a képeket is végre feltölteni!

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Sziasztok!

Réka
Örülök, hogy Máté már jobban van!!!
Elég kiakasztó ez a hozzállás a szopira, én is kaptam már tágra nyílt szemeket, amikor Máté 13 hónaposan még szopott. Én főleg az idősebb korosztálytól tapasztaltam ezt.
Ismerősi körben van több gyerek, akik 2 éves korukig főleg szoptak, és semmi bajuk nem lett tőle.

Mariann
Őszintén sajnálom a történteket! Kívánom, hogy most már jó dolgok történjenek veled. Ámin viszont ott van van neked, aki mindenért kárpótol. Ha lesz időd, tegyél majd képet a nagyfiúról, hadd gyönyörködjünk benne!

Évi
Ügyes vagy, hogy tartod magad az éjszaka nincs szopihoz! Így tovább. Vincét leköti a Thomas? Mátét nem érdeklik még a mesék.
Várjuk a képeket!

Szly
Szegény cicus. :-(

Szintus
Biztos nincs semmi probléma, ne izgulj!

Adri
Nem lehet könnyű két kicsivel, le a kalappal előtted, nagyon ügyesen csinálod. Anyósodnak jobbulást!

Berni
Tegnap én is voltam az Aldiban, és itt is eléggé meg volt fogyatkozva az overáll állomány.

Bea
Jól eltűntél megint! Jól vagyok? Írjál egy pár sort!

Oltás
Anyós ma oltatta be magát, mert ő mindig mindent el szokott kapni. Én nem terveztem, hogy beoltatom magunkat, de egyre bizonytalanabb leszek.


Máté szerencsére már jól van, elég hamar átvészeltük az első bacinkat. Pénteken már nem is látszott betegnek. Tegnap voltunk orvosnál, és rendbejött a füle és a torka is. Az ab-t sajnos még ma be kell szednünk, és elég küzdelmes beadni, kezdi kiismerni a cseleket.
kittina30
 
 


Szly
Szerencsére az idén karácsonyi ajdánékötletekből jól állunk, mi is elkezdjük időben a bevásárlást, hogy ne kelljen tömegben, lökdösődve vásárolni.
Máténak távirányítós autót veszünk (oda van a távirányítókért), meg valami egyszerűbb autópályát, amin tudja tolni az autókat.
kittina30
 
 


Évi,
ugye hogy csak el kellett határozni magad? Ügyes vagy!!!

Mi is beadattunk minden oltást eddig (kullancsos kivételével), idén először döntöttem úgy, hogy az infuenza ellen felesleges. De lehet, hogy a gyerekdoki rábeszél, hogyha a h1n1-et beadatjuk, akkor a szezonálist is. Jáááááááj, még rágódok.

Örülök, hogy mindkét Máténk jobban van. :D

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk az oviból, cudar idő van...

Gyorsan írok még, amíg elvannak a gyerkőcök!

Szly!
Anyuékhoz is nemrég vittünk egy kiscicát, innen a szomszédunkból, mert a gyerekek imádják őket. (Nálunk nem lehet, mert van egy cicagyűlölő szomszédunk! :evil: ) És másfél hete őt is elütötte egy autó, Pont amikor mi Olaszo.-ban voltunk. :(

Kittina!
Nem köti le Vincét sem, csak szereti a zenéjét, mindig kicsit belenéz, közben jön-megy.

Örülök, hogy jobban van Máté! Stramm kiskölyök, hogy még csak 1x volt beteg! :wink:

(Közben már gyilkolásszák egymást, remélem azért be tudom fejezni az írást! :evil: )

Adri!
Anyósodnak jobbulást, én is mindig küzdök magammal, mert nehezen fogadom el a segítségét, aztán meg örülök, hogy nem kell pl. gyerekekkel mennem bevásárolni, stb. :roll:

Szintus!
Osztom a többiek véleményét, miért is lenne probléma, nyugi, ne aggódj annyit! :wink:

Berni!
Szly ötlete jónak tűnik!
Mi szerencsére kaptunk ismerőstől, csak épp Vince nem nagyon szereti!

Gabi!
Én ma megyek Violkának cipőt venni, meg kell egy bélelt gatya is, mert egy sincs, és persze harisnyát nem hajlandó felvenni!
Te hol vettél Livinek cipőt? Vincének meg tegnap vettem a Deichmann-ban, klassz, magasszárú, múltkori hozzászólásokból okulva mellőztem az összes használt cipőt, ráadásul Vincének begyulladt a nagy lábujjaa körömnél, meg a bőr is lejött picit, nem hiszem, hogy a cipőtől, de sose lehet tudni!

Ennyire telllett egyelőfre, Vince toporzékol, üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 


Évi,
mindent a Skálában veszek. :oops: Ruhát, cipőt, játékot. Ez van közel, és szerencsére mindent árulnak, nagyon ritka, hogy nem kapok valamit és máshonnan kell beszereznem.
Ha Livi hazajött délután, lefotózom, hogy milyen faja a cipője alig 3ezer forintért. :) Noname.

Én még a bélelt gatya alá is adok harisnyát. :oops: Mikor már 3 fok van reggel. Abból indulok ki, hogy nekem sem elég ilyenkor a bélelt nadrág, fázom abban is. Azért a lányokat mindig figyelem, hogy nem izzadnak-e bele, de eddig még nem. Livi meg már ugye szólni is tud, ha túl melegen öltöztetem fel.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Holnap korházba kell mennem,a crp 23(kevesebb mint múltkor,de akkor is magas...)
Lehet bentfognak...ha hazajöttem jelentkezem.. :cry: :cry: :cry:
Puszi mindenkinek! :)

Kép
Kép
szintus
 
 


Szintus, de mit mondanak, mi lehet a baj?
Ne félj, nincs semmi!!!
++++++++++++++

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Most talán van időm írni is, nemcsak zugolvasni! De kivagyok ettől a sz… géptől, mert percenként szétkapcsol a net, és utána újra kell indítani a gépet, hogy újra fellépjek… Lehet, újratelepítem a Win-t, talán akkor jó lesz.

Réka,
örülök, hogy jobban van Máté! Az orvos meg monnyon le! Volt valakinek egyébként olyan, hogy kórházban megúszta beszólás nélkül??? Erre tényleg kíváncsi lennék.

Kittina,
pici Mátédnak is jobbulást! Behegedt már a szemöldöke? Minket is ért ám kisebb baleset. Ez az okos gyerek lerántotta tv mellől a hangfalat. Nem egy nehéz darab, de a sarka pont a lábfejére esett… Volt egy kis sírás, meg húzta el lábát, amikor meg akartam nézni, de aztán pont jött egy kedvenc zenéje a tv-ben, úgyhogy sietett segget rázni. Akkor már nem volt semmi baja. Persze pont a sírásra toppant be az apja, aztán amikor elmondtam mi történt, ketten jól elverték a buta hangfalat…

Évi,
fiam is ilyen viszonyban a Thomas-sal mint a tied! A zenére rázza a seggét, közben meg jön-megy.

Mariann,
sajnálom, ami veled történik. Remélem rendeződnek a dolgok mihamarabb. (ha beleszólhatnék, azt mondanám, amit Berni, hogy ez az egy életünk van, töltsük el hát a lehető legboldogabban.)

Szly,
sajnálom a cicust. Fiam biztos sokkot kapott volna, mert cicamániás lett. Ha meglátja a Whiskas, vagy Auchan-os reklámot, megy és szétcsókolgatja a tv-t.

Joli,
Csanád nagyon ügyes a bölcsivel. Én már előre félek, mi lesz, mert nagyon anyás!

Csilla,
utólag is részvétem! Sok erőt kívánok neked!


Védőoltás: mi nem adatjuk be a védőoltást. (Hanem inkább a 15 hóst, megyünk is a héten.)

Külön kassza: nálunk ilyen nincs. Bár mi „együtt nőttünk fel”, és amióta dolgozunk, minden közös.

Fiam pár hete átesett a „háromnapos lázon”. Szerencsére egy nap alatt. De olyan magas láza volt, hogy kezdtem beparázni. De hamar kiheverte. Sőt még élvezte is az éjszakai hűtőfürdőt…

Járással picit előre léptünk, talán. A járássegítő már időnként érdekli, ha vezetjük, akkor szépen megy, és tegnap este többször elengedett kézzel állt. Remélem, Karácsonyra lesz belőle valami.

Kép
bébé01
 
 


Szintus! Nagyon sajnálom, meglátod minden rendben lesz, jó, hogy figyelnek rátok! Fruzsi kivel lesz?


Évi! Jó hogy írtál! Nem jött ki semmi mellékhatás rajtatok az oltástól? Én ettől félek! Csütörtökig el kell döntenem, hogy beoltatom-e magam az ingyenessel, vagy sem.

Egyre többen oltatják magukat. Ez az ukrán járvány is elbizonytalanít. Most már végképp nem tudom!

Kép
szly27
 
 


Oltás.... talán az idény jellegű oltásnak látom értelmét, azt lehet, beadatjuk magunknak, de lehet hogy nem, annyi mindenen túl vagyunk már... Ukránoknál nem sertésinfluenza van amúgy...
Mi még a 15. hóssal is várunk amíg lehet, most nagyon kiütné a picurt.

Szintus, gondolunk rád! Remélem, tényleg nem lesz semmi baj, csak azért ilyen elővigyázatosak, mert babát vársz! Most mindenki annyira aggódik a lehetséges járványhelyzet miatt, hogy duplán oda fognak figyelni rád! Sok-sok puszi nektek!

Szly, cicátokat nagyon sajnálom.

Szopatatás vonalon sajnos nagyon nagy a sötétség a fejekben itt kicsiny hazánkban. Nem is számítottam arra, hogy megússzuk beszólás nélkül, de a zárójelentés kicsit szíven ütött. Az hogy vidéken hagynak éhenhalni egy babát, akit nem szoptat az anyja, itt meg egy beteg gyereket ne szoptasson... szóval hihetetlen a dolog. Az egészben az a legrettenetesebb, hogy egészséges, sok tejjel rendelkező mamák gyerekeit szoktatják át tápszerre, orvosi javaslatra.... MInek? Az más, ha valakinek nincs teje, vagy gyógyszert szed, esetleg a gyerekek elválasztják magukat, de ha a kicsinek erre lenne igénye, akkor miért baj?????
Rendben, én teljesen nyugodtan szoptatok ellenszélben is, de miért kell ellenszélben? (És én nagyon örülnék, ha nem lenne ennyire cicis, jó lenne már egy peteérés, de ha nem ért még meg Máté a kistestvérre, akkor így a jobb...)

Puszi

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Én rábíztam magunkat az orvosunkra, előbb felhívtam, azt mondja oltsuk be őket. Hát legyen. Fel is írta már.
He-he, legalább meglátogatom a saját háziorvosomat is, jópár éve nem voltam nála. :oops:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
annyit írtatok,hogy elvesztettem a fonalat,nem is győzök mindenre reagálni! Családtagjaim elmentek pizzáért,így van egy kis időm! Rólunk még annyit,hogy Márk 2 hét kihagyás után tegnap megkezdte az ovi,és egész nap sírt! :cry: Ma bementem ebédre,hogy legalább egyen,de az óvónéni szerinte ma is soxor szolgáltatott nekik "zenét"! :cry:

Mariann!
Én nem tervezek oltatni. A gyerkőcöket itt is beoltanák ingyen,de az itteni dokinéni szinte lebeszél az oltásról mindenkit!a kötelezőkön kívük,mi csak a Pneumococcus ellenit adattuk be Márknak.

Réka!
Örülök,hogy kiengedtek titeket,remélem Máté gyorsan helyrejön és a vasa is visszaáll a normál szintre. Sajna nem tudom mi a neve,de lehet kapni a gyógyszertárban JÓÍZŰ szirupot,azt hiszem málnás és egész kicsi kortól adható vashiányra!Bár biztos ajánlottak valamit a nagytudású szoptatásellenzők is! :evil: :evil: Hihetetlen!!! Megmondom őszintén én sem vagyok híve a 3-4 éves korig történő szopinak,de azért Máté mág csak nemrég múlt 1. amúgy Mira egy ideje már leszokott a cickóról. Többször nem kérte amikor kínáltam,így véget vetettünk a dolognak,és szerencsére mégis elalszik,pedig nagy félelmem volt!

Sly!
Én is sajnálom a cicust,egyszer a miénket is elütötték,bár az a nagyszülőknél volt.,de a kedvenc volt! :cry:

Gabus!
Az csak jót jelent ha ritkán látod a dokit! :wink: Szupik a vonalzók!

Szintus!
Remélem gyorsan kiengednek!!!Minden rendben lesz ne izgulj...bár ezt már nem olvasod! :oops: Várunk vissza!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


sziasztok!
szly!
bocsi,már lefeküdtem :oops: megköszönöm,ha megnézed,a 98-104es kellene(ha jól láttam,így vannak szmozva,úgyh a 86-92 már kicsi)a szín mindegy,nekem a barna tetszett,de jó a kék is,csak rózsaszínt ne :lol:

oltás:mi nem oltunk,remélem,ha gond adódna,kikezelik. :) a mellékhatások meg úgysem most jönnének ki az oltástól...én nem oltattam eddíg sem magam influenza ellen,Dorkót sem fogjuk,hacsak vmi újjal meg nem győznek.nekem is van eü-s ismerős,ott meg a nem mellet pártolnak.nekem csak az fura,h egyik napról a másikra hirtelen olthatóak az 1 é gyerekek :roll: hát,mindegy fejlődik az orvostudomány.lehet,felelőtlen vok,de meg sem kérdeztem a dokit :oops: nem vok meggyőzve,h tényleg ennyire szükséges...

szoptatás:akkor én nem fejtem ki a véleményem,mert én meg ilyen korban már elvből nem szoptatnám(bocsi réka,a ti jelenlegi esetetek kivétel,a betegség thök más,ott bármit) :oops: de ez nem azt jelenti,h negatív véleményem lenne arról aki szoptat,mindnenkinek szíve-joga eldönteni.és persze nem a tápláló,tejtől duzzadó anyukákra gondolok.na,nem megyek bele,csak a ringatón is "fura",mikor önkiszolgálnak a 1,5é körüli gyerekek :shock: :oops:

Dorkó ma taknyolt egy nagyot hazafelé tesóméktól,persze a betonon.az overáll miatt már nem tudta lerakni a kezét,az én kezemből meg kicsúszott az övé és pont pofára :roll: eddíg is hittem az őrangyalokban,de ezután sincs kétségem,mert azt hittem felszakadt a szája egy ekkora arcraeséstől,DE csak a foga vérzett épphogy pár mp-ig :roll: (ilyenkor eszembe jut,h tuti anyum velünk van :oops: tudom,szentimentalizmus :) )

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Egyszerűen lehetetlen mindent leírni, amit szeretnék! Így inkább csak röviden szemezgetek.
Évi,Bea örülök, hogy jelentkeztetek!
Szintus, ugye mégsem kellett kórházba feküdnöd?
Berni, van valami előrelépés a bölcsivel?
Gabi, gratulálok a vonalzóidhoz!
Pat, hát persze hogy sírt, hisz otthon jobb volt és kiesett a ritmusból.
Adri, gratula Artemisznek, mamájának gyors gyógyulást!
Mariann, én sem terveztem beadatni az oltást.
Csanád ma sem sírt, amikor ott hagytam a bölcsiben:) És most már nem hordozza a cumisüvegét egész nap, csak akkor kapja oda, amikor alszanak. Úgy tűnik, nem elég neki az a két óra, amit ott alszik :roll: Ha nem foglaljuk el, akkor 6 körül kidől. Pl. ma is, hagytam aludni egyet, erre most még nem alszik! pedig reggel muszáj lesz ébresszem...

KépKép
Kép
el..né
 
 


Sziasztok,újra itt!
Hát ahogy itt olvasom,pont a dokiknak van negatív véleményük a szoptatásról??? Milyen világot élünk????
Elég bizarr történet,ha egyáltalán igaz,de jópár éve olvastam a Kiskegyedben (szerintem annyira nem bulvárlap,és fényképek is voltak a családról) egy nőről,aki óriási méretű franciaágyat csináltatott,hogy az ISKOLÁBÓL hazajövő 7 és 10 éves lányai t egyszerre tudja szoptatni!!!Szerintem ez morbid és beteg és ez már az "undi" kategóriába tartozik!!!! (bocsi,ha valaki nem így gondolná...)

Bea!
jó,hogy te is írtál végre!!!
Szétcsókolgatja Máté a tv-t a cicás reklámnál----ezen besz@rtam! :lol: :lol: :lol:

Kriszti!
Pont ezt akartam én is kérdezni,hogy a többi babót már leköti vajon a mese???Vincét ki lehet iktatni Thomassal? :lol: :lol: Mira ha meghallja a "Rolli,Polly,Olly" vagy valami hasonló című mese zenéjét,odaszalad a tv-hez,és nézi vagy 1 percig...ennyi!Pedig de jó lenne mondjuk 1 óra mese naponta!!! :D

Mariann!
Én őszintén remélem,hogy tényleg nem bántottunk meg téged,mert nem ez volt a szándék. Bár szerintem itt nem arról van szó,hogy Hou-ról írtunk volna rosszakat,hanem amiket írtál,véleményeztük,és osztottuk a tanácsokat! :wink: Azért be kell látni,az elmesélt történések alapján,nem tudjuk aranyba foglalni a férjed nevét...
Áminnak hogy tetszik a külön szoba (veled)? :)

Gabus!
Figyuuuuuuuuuuuuuuuu! Ha arra jársz megnéznéd nekem,hogy milyen árban vannak a poncsók! Tudom,hogy már unjátok,hogy nem tudok leszakadni a témáról! :oops: ,de amit eddig láttam 5-6 Ft,és annyit nem adok érte! :evil: Aztán ha úgy alakul vennél is nekem??? Nagyon szemtelen vagyok? :oops: :oops: :oops:

Berni!
Eddig mi is mindig megúsztuk az eséseket,bár amikor a gyerek fejjel vana földön,és sírt mint a gép,akkor nekem is hasonló gondolataim vannak,hogy most tuti szétment az álla,ömlik a vér a szájából,kitört a foga! :x

Meséltem már nektek,hogy vagy 2 hete Márk eltűnt Szombathelyen? A belvárosban leparkoltunk,én kiszálltam parkolójegyet venni,az autómata kb 50 m-re volt a túloldalon. Mire visszamentem az autóhoz,a férjem ott állt Mirával.Kérdezem hol van Márk,mondja,hogy utánam jött! :? Még figyelte míg átjött az úton (ez amúgy 1 sáv,és mivel belváros nem is nagyon járnak már arra autók). Ő kereste az egyik oldalon,én Mirával a másik oldalon. A férjem amúgy már tiszta ideg volt,láttam rajta...én meg tök nyugodt,tudtam,hogy a közelben van... Pár perc múlva a szemközti MKB bankból szólt ki a biztonsági őr,hogy ott a gyerek,csak az autómatából akart pénzt felvenni!szerinte! He-he! Igazság szerinte még letolni sem tudtam,de azért mondtam,hogy ilyet ne csináljon többet.Aztán elmesélte,hogy azért ment be a bankba,mert azt hitte odamentem,és meg is kérdezte a bizt.őrt,hogy hol van az anyukám??? A vicc a dologban,hogy odafizetjük a lakáshitelt,tehát tényleg odajárunk...

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Jó reggelt!

Pat, képzeld, én meg azt nem mertem megkérdezni, hogy ne vegyek-e nektek egyet, ha van Mira méretében. :oops: Gondoltam mit buzogjak. Na, két beszari, ha összeáll. :lol: :lol: :lol:
Amúgy rengeteg kislányt látok itt a lakótelepen ponócsban, ha a Skálában nem is, valahol a közelben tuti árulnak. Tesco pl. A Skálában nem néztem egy ideje, hogy van-e.
Méret? Írjál centist és hónapost is, mert hol így, hol úgy méreteznek.

Anyukámon láttam, hogy az ő korosztályuk úgy volt "tanítva", hogy a babának az első pár hétben, ne adj isten hónapban kell csak az anyatej, aztán már nem fejlődik tőle, így irány a konyha, főzelék, leves. Én 2 hónaposan lettem főzelékfaló. Na ezt mostanság elképzelni sem lehet. 6 hetesen elválasztott, mert az volt a köztudatban, hogy csak addig van értelme. Ennyit tesz 30 év...

Na igen, ezek a kis büdöskék gumiból vannak. Olyan eséseket úsznak meg karcolás nélkül, ha nem látnám nem hinném el. Livi is amiket csinál néha Nórival, én tuti tolószékben kötnék ki, ő meg csak rötyög rajta. :shock:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szintus
Remélem minden rendben veletek!

Bea
Jó, hogy jöttél. Szegény Pupák, biztos jól megijedt a hangfaltól. Máténak még sebes a szemöldöke, majd ha lejön róla a seb, kiderül, hogy behegedt-e rendesen. Remélem nem fog meglátszani.
Pupák karácsonyra biztos szaladni fog.

Patr
Márk jól rátok ijesztett.
kittina30
 
 


Sziasztok!

Szly!
Eddig semmi mellékhatást nem észleltem magamon, kb. másfél hete adattam be az oltást. Gyerekek holnap vagy holnapután kapják meg.

Gabi!
Köszi, holnap a kínaiban nézek én is gatyát. Cipőt ma megnézzük, van egy megszokott helyem, magyar termék, és az ára sem szokott vészes lenni, ez egy diszkont, és itt nem messze készítik.

Szintus!
Sajnálom, hogy be kell feküdnöd, remélem hamar kiengednek, sok +++++++++++++++++++++ megy!

Bébé!
Cica nálunk is sláger, ha az utcán sétálunk, és lát egyet, már fut is feléje, sajnos még anyuéknál is nagyon keresi a kiscicát! :(

Pat!
Ti mindig elhagyjátok Márkot? :) :wink: Csak vicc volt, én bizti infarktust kaptam volna! :roll:
Én elképzelhetetlennek tartom, hogy vince egysszerűen ne kérje a cicit, az éjszakai se könnyű menet, ma éjjel, fél óráig nyüszögött, végül elaludt, de sokszor kel, de nem engedek, mert így hamarabb visszaalszik, mintha szopizna! Viszont reggel, este kéri, néha napközben is!

Berni!
Bevallom, én is szoktam adni Ringatón Vincének cicit, ha nagyon kéri, de elvonulok vele, és ált.ban pár perc az egész, legalább nem üvölt, mondjuk nem vagyok egyedül, szerintem ez másnak is természetes. Szerintem azért is kérik ott gyakran, mert leülünk a szőnyegre, ölbe vesszük a piciket, és mivel szoptatásnál is így teszünk ált.ban, azt hiszik ez következik, nem? :) Legalábbis szerintem.

Gabi!
Jók a vonalzóid megint! :)

Üdv: Évi

KépKép
KépKép
KépKép
jevi26
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?