Új privát üzeneted érkezett!

Rékacs és még akit érdekel ezt találta.
http://babanet.hu/publ/szoptatas.htm
bombomanyu
 
 


hol vagytok?Kép
tán babáztokKép?
esztyx
 
 


SziasztokKép
RékacsKép
nagyon köszi, nekünk is a második ami kelleni fog szerintem....azt még elárulod honnan lehet ilyen homeos könyvet szerezni???

Lányok... tudja valaki, hogy így hogy szoptatok lehet-e szoláriumozni?? nem lesz attól semmi baja a tekcsinek? mert akkor míg a babó alszik behuppanék egy kicsit......
puszi
edwig
Vendég
 

 
 

Figyeljetek, tudna valaki olyan valakit mondani, aki profin vigyázna Leventére? Fizetnénk, csak olyan kellene, aki tényleg ért az ilyen picikhez.

Noémi
vghnoémi
 
 


Sziasztok!
én már egy csomószór írtam és soha nem megy el.Kép
a talis képeket is már kétszer próbáltam feltenni.
valszeg azér ez a nagy pangás mer mindenki hasonló kudarcokat él át.
tegnap tök jót cseteltünk a yahoon.
a talis képeket egyébként oda raktam fel.

Hana megint fél kettőig nyúzott. Nem tudom mi lehet a titka az éjfél környéki alvásnak.

Rékacs, szegénykém, ne aggódj, stramm csajszi vagy! Előbb utóbb éhes lesz a kiscsaj és rájön, hogy az még mindig a te cicid.

Edwig, Eszter2004-el már egy ideje filózunk ezen a szoli témán. Nem tudunk róla hogy ártalmas lenne. Mondjuk extra folyadék bevitelre biztos szükség van szoli mellett. Most ezt atláltam ki, de mindjárt rákeresek a neten, hátha írnak valamit a témában.

A kaki témához nem nagyon tudok hozzászólni, de úgy tűnik ragályos. Szerintem egy-két hasfájós éjszaka miatt még nem kell hasfájósnak nyilvánítani a babát, nem? csak mert Hanának is van, hogy gondjai vannak, de hát az lehet a kajámtól is. Mindegy, Hana nem hasfájós és kész. Miféle hasfájás az ami az anyu ölében megszűnik.

Márti, az írásodból úgy tűnik, hogy már nem olyan végzetesen szörnyű ez a kaki téma Beninél se. Ha jól veszem ki ölben szeret kakilni a drágaKép Egyébként nagyon kis helyes a képeken.

Orbis, látom jobb kedved van. Javulgatnak a szopi gondok? Technikás már a kiscsaj? Nagyon kis maszatdrágaság azon a képenKép

Tali jövőhéten Rékacsnál???

Egyébként reggel a jó ciciből etettem, a másikat meg lefejtem. Egy óra alatt mindössze 30ml-t sikerült belőle kicsavarni. Ez szörnyű! Nem csodálom, hogy Hana elégedetlen vele. Mit csináljak? A gyereket etessem a másikból, ezt meg fejjem kétóránként? Úgy utálok fejni.

Kép

KépKép
savitri
 
 


azt olvastam szabad szoláriumozni, természetesen mértékkel

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

Most jöttünk haza a sétából, végre alszik egy kicsit!Bár amikor elkezdek ide írni,akkor mindig felébred!Kép

Lili!Ha 30-at fejtél, akkor még kb 30-at ki tud szívni a melledből, olvastam!Én is útálok fejni, én azt csináltam,hogy a rosszabbikból is szoptattam és már tudtam,hogy kiürült a mellem rajtahagytam percekig, hogy még szívja az üreset és ettől szerintem még jobban beindul,jobban mintha fejőgéppel nekiesnél!Utánna még mindig átteheted a jobbikra!!!
A hasfájásról meg annyit,hogy pont ez az,hogy addig nem aggódtam volna, ha nyűgös lenne és ha felkapom,megnyugszik!Nálunk kígyózik és visítva sír kaja után következő szopiig a következő kaja előtt fél óráig!Szóval nem hiszem,hogy csak kicsit fájna neki!Sajnos!

Noémi!Nekem lehet,hogy van,akit ajánlani tudok!Szülésznő végzettsége van,de amúgy szociális munkásként dolgozik,és nálunk Dávidra fog vigyázni!Ha gondolod, megbeszélem vele, és megbeszélhettek vele egy ismerkedős találkozót, és eldöntitek!

Na pihizek, amíg fel nem ébred Ő manósága!

Taliban benne vagyok!
Remélem megjavul végre ez a babanet!!!
Katy
 


Eszti! És mikorra oldódott meg?Nálunk egy hete tart,pont!

Edwing! Ahol homeos gyógyszer cvan abban a patikában tudnak adni,ha minden igat!

TALI!!Jövő hét szerda nálam! ÉS nagyon sok bizattásra van szükségem,így mindenképp gyeretek!!!!!!!

Brigi! KAty! Köszi!!!!
rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Lili! Téged meg most rakott ide,pedig tök rég írtál.Én nem értem ezt a babanetet.
köszi a bíztatást! Most pl pont azt csináltam.Szegény ygereket kiéheztettem fél 10-kor evett utoljára és fél háromig elhúztam az időt.Így evett a cicimből 100-at!!!!!JUHÉJJ!! De szigorúan kétszer öt oerc.Ennyit hajlandó egyszerre szopival tölteniKép
Szerintem a béna cicvel kezd most egy jó darabig, azt gondolom az segít!

tegnap kerestelek Titeket a cheten,de senkit nem találtamKép

NA,lemegyek anyuhoz enni,Hanga elaludt és meg ma még egy falatot nem ettem.Csak bőgtem.NA, így korekt a fejfájás!!!

JA, Márti ! Minden érdekel kaki ügyben!!!Szerdán nálam megbeszéljük!!!De gyertek,ám!!!!!
No,persze itt a nagy krízisben a jót ée sem írom!!4Hát tegnap este volt kaki. Nekünk úgy tűnik bejön a Levolac(kop-kop-kop).Most azt mondta a drnéni,hogy akkor napi egy kanál és az hátha elég.Majd meglátjuk!

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Cicmerák, én csak vasat eszek, vitamint nem, ezt kérdeztem meg a doki bácsitól, azt mondta egyem.

Esztyx, úgy örülök, hogy te is ezt írod, hogy nem fetisizálod csak a szoptatást, mert lelkileg én is megszenvedtem, míg kényszerűségből, de lemondtam róla. Bűnösnek éreztem magam, állandóan bőgtem, a gyerek üvöltött, nem hízott, mindenki idegbeteg volt köröttem, Száva is, én is, aztán mivel kiderült, hogy kevés a tejem, döntöttem. Azóta nyugalom van, a gyerek kiegyensúlyozott, én is lassan összerakom magam. Fejek, amit tudok, sajna nem sokat,kb. napi 300-at össz-vissz, és ez jó, ha a napi mennyiség harmada. Pedig a Fitolacot is iszom, nektársört is szereztem, de elég kevés tej van, azt Száva megkapja és egyébként tápszer. Ez van. Már meg (bele)nyugodtam.

Szóval azt mondjátok, szabad a szoli? Engem is izgat a téma.

Tegnap én is négyszer próbáltam feltenni képet, mindannyiszor elküldött a babanet a fenébe, valami műszaki okra hivatkozva.

Talán most sikerül
marengo
 
 


Száva 25 naposan, II. 21-én, amúgy tegnap volt négy hetes.KépKép
marengo
 
 


No, még egy kicsit.KépKép
marengo
 
 


Szuper aranyos Száva!

Én nem fetisizálom a szopit.Csak tök szar,hogy végre megtermeltem a kellő mennyiséget erre nem kell neki.
Arról meg nem is beszélve,hogy a tápszer sem kell. NA akkor,hogy legyen,mi???
Mondjuk,ha arra gondolok,hogy ennyi volta szoptatás a szívem szakjad...akkor lehet mégis fetisizálom....hmmmm....nem tudom....de ez így tök hülyeség,nem én akarok szoptatni...tej van... agyerk meg éhes,tehát józan paraszti ésszel szopni akar..akkor miért nem jön össze???????ÖSSZE KELL JÖJJÖN!!!!!Most azt a döntést hoztam,hogy ha éhes lesz eszik,nem kap semmit csak cicit,vagy????
NA,kezdek teljesen bepörögni,pedig tényleg nm csak evésből all a világ,de komolyan az elmúlt heteim folyoton erről szólnak.Ennek mikor lesz vége??????

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs, nagyon megértelek, és ne add fel, ha neked van tejed, akkor van értelme a küzdésnek, nálam , sajna nem volt.Nyugi, bár én is ettől kaptam frászt, ha valaki ezt mondta, de, ha nálatok van "anyag", akkor nem lehet nagy a baj, csak őrült rossz kivárni, míg helyrejön. Próbáld kibírni, bár kívülállőként, tudom, könnyű pofázni.
marengo
 
 


Edwing! Most látom csak félig válaszopltam!Szerintem mehet olyan aki nem ott szült,mert tőlünk sem kérdezték,hogy ott szültett-e.De hívd föl.Azzal nem vesztesz semmit.

rékacs

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs!
Emlékszel mit mondtam amikor már nagyon szerettél volna szülni?-Hogy engedd el magad és Hangát!
Igazad van, mert könnyű ezt mondani, most mégis megint ez jutott eszembe!
ENGEDD EL MAGAD! LAZÍTS!
Minden dolog adott,hogy szopizzon a kislányod és fog is, ebben biztos vagyok! De biztos tudod azt is,hogy esetleg ő is megérzi a mostani feszültségedet!?

Kép
Ilona
Vendég
 


köszi ilona!félkeues vagyok,bocs a ki betűért)
megpróbálom könnyedén venni.reggel is azt hiszem azt szúrtam el,hogy tiszta para voltasm,hogy vajon most mennyit eszik stb.
most esztisre veszem,ha tudom....
most pont fejek...............Kép a kisasszony 70-et evett 4 perc alatt,azéert tök ügyi,nem tíz perc alatt degeszre ehetné magátKép

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Előbb írtam egy csomót, és véletlen nyomtam egy f5-öt Kép Kép Kép Mindig ilyenek vannak. Írok, aztán eltüntetem, vagy nem engedi, én meg arra jutok, hogy az égiek így akarták Kép

Szóval Rékacs, tarts ki. Olvastam egy cikket, hogy hogy lehet visszaszoktatni a cumizavaros gyereket a cicire, és abban azt a rettenetes módszert alkalmazták, hogy nem kapott mást a csemete, csak cicit... ÁLLítólag 3 nap... meg gondolom nem olyan jó a hangulat közben...Lehet, hogy az lll tud valamit ilyenre? Ez olyan, mint a cumizavar, csak épp nem a cicit, hanem az új ízt kell megszoknia. Fene beléd RÉkacs, kellett neked ilyen fini tejet termelni eddig Kép Menni fog, én nagyon bízom benned, amit elhatároztál, eddig megcsináltad a gyerekkel kapcsolatban, szóval mennek a pozitív energiák. És asszem te nem fetisizálsz, hanem rosszul viseled a kudarcot, és ezért piszkál, hogy nem passzol össze a Hanga meg a tejed soha Kép De lehet, hogy tévedek, és nem jól ismerlek, ami nem lenne csoda, elvégre annyira nem mélyreható ez a babanet Kép

Márti, nagyon sajnálom Kép Gondoltam rá, mikor írtad, hogy használtak a bogyók, és lett kaki, hogy remélem nem megint csak egyszer, ahogy szokott... Olyan rossz, hogy mégis Kép Kép De már csak egy hónap, nem? Mondom én, hogy csak... Úgy szeretnék valami vigasztalót neked, de nem megy. Beni meg csudaszép, egészen kisfiús a képeken...
Viszont ma ráadtam a kisharisnyát Rékára, amit kapott tőled, igaz még lógott a lába végén, de igen szexi volt így is Kép Bár nem volt rajta sokat, csak néhány órát, mert kicsit nehéz így pelusozni, meg hasmasszírni, mert neki is kicsit fájogat a pocak, de messze nem ilyen rossz a helyzet, mint nálatok.
És még azt is írom, hogy a krém amit adtál, szuper, már kedden (két hét) semmi var nem volt a seben, csak a rózsaszín heg van, ami jó vékony. Azért még kenem hűségesen, hátha használ még valamit Kép

Marengo, hihetetlenek ezek a grimaszok Kép Nagyon aranyos a SZávaleány!!

Savitri, nem lehet, hogy valami kódolt üzenetet kapnak ezek a lányok meghatározott időpontokban? Merthogy Réka sem hajlandó a hajnali evés után visszaaludni egészen hétig. Hétkor bevágja a szunyát. SZerintem az űrből várják az utasításokat, vagy valami. AZ enyém hét körül, a tied meg kettő körül... egyenlőre nekünk ez az egyetlen fix pont a napirendünkben. Kép (meg a fürcsi 8 körül)

Még biztos akartam mást is írni. Ja, igyen Rékacs, ha csetelni akarsz, és valaki ott van, megcsörgeted, és lerakod. Ha az illető ráér, megy. Ez volt az egyezményes jel még pocakosan. Tegnap Noéminél működött Kép
Na, befejeztem.Szép estét, és most már csak kicserélik lassan azt a szervert, és jó lezs a babanet...

kikocska
 
 


Sziasztok!
Rég jártam erre.Na de most is csak beugrottam,hogy elhalmozzalak titeket a Királyfim képeivel.KépPuszi.Dia és Domi.
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Helló!

Már szinte nem is tudok jönni...Kép

Rékacs,
tudom, hogy kicsit allergiás vagy az LLL-re, de olyan jó megnyugtató dolgokat írnak ilyen ügyekben! Most vettem meg a füzeteiket, postaköltséggel 800ft. Van egy füzet a szopási sztrájkról is. Neten is el lehet olvasni, lll.hu. Az ilyesmi el szokott múlni!KépKépKép

Savitri,
ha nem haragszol érte, volna egy ötletem a rossz cicire, a 30-asra. Mi lenne, ha mindig először abból szoptatnál, ha csak pár percre is elfogadná, és aztán áttennéd a másikra? Akkor jó sok szopási inger érné, és biztos felszaporodna benne a tej. Kellemesebb is, mint a fejés! Meg együtt a kettő még jobb.

Hát Esztyxnek igaza van, tényleg mindig csak az észt osztom. De panaszkodni valahogy nincs kedvem, sokáig tartana, és még el is kenődnék. Meg most pont jó kedvem is van. Persze úgy könnyű, hogy ma Imi itthon volt!!!Kép

Pusz:
Vica
mvica
 
 


Vica, hogy haragudnék már! köszi a tippet, én is ezt okoskodtam ki, meg végülis a többiek is ezt írták.
mindenkinek köszi
Az én aggodalmam csak az, hogy fejés közben látom, hogy működik a béna cici: az elején semmi aztán jön a tejleadó reflex, akkor dől egy kicsit, aztán megint semmi csak ha minden szívás előtt pihenek kb 7 mp-et. Na ehhez Hanának nincs türelme. Amikor eljön ez a várakozós rész, elkezdi rángatni a cicit. Ilyenkor tudom, hogy már nem jön, de ő még akar és akkor átrakom a másikra. Így hogy mindig szoptatok a jó ciciből is nem az lesz, hogy ott is egyre több lesz? Tulajdonképp nincs baj, mert a jó cici mindent megold, csak zavaró ez az asszimetria.

KépKépKépKikocs, nagyon tetszik az űrlény elméleted!KépKépKép

Száva nagyon aranyos! Jó kis képek!

Katy, az a visítva sírás meg kígyózás nem hangzik bíztatóan. Szegény Dávid! meg szegény te! Remélem segít majd valami, nem csak a kivárás.

KépKép
savitri
 
 


sziasztok!

kicsit aggódva várom a mai éjszakát....eddig kisangyal volt a kisfickónk....ma meg olyan nyugtalan!!! egy ideje letettem aludni, evés után, persze, és csak kiköpködi a cumiját, ami után tök ideges lesz, és próbál odakúszni és visszagyömöszölni a szájába, de mivel ez nem megy, így hörög-morog, amire én megyek, és visszateszem neki. ezt ma kb 30szor már eljátszottuk...és most is már hörög...megyek....jó, megint nyugi lesz pár percre... nem értem!! kakil rendesen, büfi is van, talán túlfárasztotta magát?! mert aludna, az látszik, meg ringatássla már elaludt egy párszor, de ha leteszem, kezdődik!! megint megyek...egy csomószor már evett is, nem éééérteeem!!! ja, és ami még tetőzi a frusztráltságom hogy ma vetít marci, és reggel visszautazott anyu, úgyhogy tök egyedül vagyok ezzel az első rossz éjszakával!! ááááá

no jó, még felteszek egy képet, ,itt még nem nyugtalankodott....Kép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


................iszonyú béééna vagyok!!!!!!!!!!!!!
végre rájöttem mi baja volt picurnak! ugyanaz mint múltkor....szegényem át volt ázva!!! áááá szörnyű vagyok! ő meg annyira türelmes bénaanyjával!!! annyi legyen mentségemre, hogy az általam varrt kis farmer gatyóban volt, ami még nem lett kimosva, így nem annyira nedv-áteresztő....így csak késöbb szivároghatott ki....

ja, kukihelyzetről, nem találom már ki írta, ,de én úgy tudom hogy lefelé érdemes becsomagolni, mert akkor kevesebb az esélye hogy kijöjjön fölül, úgy, ahogy nekem kijött! (nem mindig jut eszembe ez a remekség....) és a húzogatásról azt tudom hogy még korai, csak 3-4 hónaposan kell...nemtom, ja, meg ha rendesen pisilnek, és nem piros a hegye, akkor nem lehet baj.....

no, jó éjt, megyek alukálni!!!
bagz, a bééénaaaa
és simon, a rendkívül türelmes kis tüneménybaba

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Nálatok mennyit esznek a babák? Naponta 8x120ml-t eszik Száva és holnap lesz egy hónapos. Nem sok ez? Bár a védőnő szerint a súlyuk 1/6-át kell naponta megenniük, és akkor ez rendben is van, mert ő most 4500g. Hetente 30dkg-ot hízik, ez nekem egy kicsit soknak tűnik, de hát tudom, hogy a tápszeres babák "fújódni" is szoktak.
Szerintetek?
marengo
 
 


Sziasztok!

Hasfájásügyben hétfőn nyilatkozom,addig tesztelés alatt áll a szer!Reménykedjünk,mert akkor sokunknak megoldódna a problémája!

Köszi Lili!Nem akartam én sajnáltatni magunkat,mert ettől eltekintve DÁvid megkapta a "mamabarát baba" címet,(Kriszta által,de én általam is),mert nincs rá panaszom!Nagyon rendes fiú!Csak ecsetelni kívántam a helyzetet,hogy sajnos tényleg nem arról van szó,hogy ha felkapom elhallgat!

Ja és el kell Kriszta helyett dicsekednem, mert Andris fia (akit sokan ismertek)tegnap megtette első lépéseit!!!Hurrá!!!

Bagzer!Ne aggódj az átázásokon,kinövitek!De tényleg mi is az elején nagyon sokszor átáztunk!Mondjuk azóta max. 1 -2 pelenkázást hagyunk ki éjjelente!

Jimbone!Hát ez nagy genyóság mindeki részéről!Én is utána érdeklődtem még a terhességem idején,hogyan lehet tejet leadni,és én már akkor kiakadtam ezen az egész rendszeren!Mert kinek van arra ideje,hogy babával ilyen vizsgálatokat csináltasson!A terhesség alatt meg ki fogja előre látni,hogy lesz e plusz teje nem?
Az egyik ismerősöm hasonlóképpen járt és Ő a szomszéd menyétjének adta a tejét!Kép

Kikocs!Engem is csörgessetek meg,ha chat közelben vagytok,mert éjjel én is itt ültem,hátha,de nem!
Ja és ezek szerint a lányos mamáknak meg a hajnalozás jutott ki osztályrészül, a fiúsoknak meg általában a pocakfájás!Szép mondhatom!
Ja és pár napja sikerült elolvasnom a szüléstörténeted és irigykedek ám,hogy Ti mindannyian mennyire érzékletesen letudtátok írni az egészet, mert én nem érzem ezt igazán A mienknél!No dehát ezért nem mentem magyar tanárnakKép

Na meg képezeljétek tegnap este óta szédülök és nem tudom miért!Van ötletetek?Pedig az Elevitet is szedem még!

Meg írni akartam,hogy minden kép és főleg minden baba gyönyörű!És ameddig nem tudunk még mindannyian találkozni, addig én kifejezetten örülök, hogy láthatom a babáitokat hogyan fejlődnek!
Márti Nektek külön látványos, ahogy Beni megemberesedett!!!

No puszi mindenkinek!!!

És örvenjünk,mert süt a nap, és lehet menni sétálni!!!

Katy és Dávid
4 hét + 5 nap
Katy
 


Marengo!

Dávid is 4500 gramm fölött van nem sokkal, és jóval többet eszik!Átlag 130 és 180 gramm között!Mondjuk a doki sokalta,hogy sokat ezsik,de hétfő óta Dávid magától ritkította a kajákat és általában már csak 4 óránként eszünk!Szóval szerintem meg fog ez oldódni magától!Ne aggódj!Ja mondjuk a tápszernél több idő kell a felszívódásra nem?
Katy
 


Bagz, nagyon sármos a kis Simon! és milyen helyes fiús cumija van. Amit leírtál én azt hívom cumibajnokságnakKép

KépKép
savitri
 
 


Csajok, ne sokkoljatok ezekkel a számokkal! Segítség!

Rékacs, jól látom, 4 perc alatt 60? És utána lefejsz 120-140-et? Jó ég! Ezek aztán a számok. Ha közben Hanga jól van, láthatóan nem éhes és eleget hízik, akkor biztos nincs baj, de drukkolok, hogy hamar visszatérjen a Nálatok megszokott étvágy és mennyiség!

Marengo, 300-at tudsz lefejni, és ez a harmada? Ha így állnánk, az én kicsim éhenhalna. Viszont nagyon helyesek az egyforma beállítású képek (mint ahogy minden más babuskép is Kép)!

Szerintem ne kezdjünk nagyon számokkal variálni, mert más a babák étvágya és a tej összetétele is, ahogy Brigi írta, ha jól emlékszem.

Sétálni ma jósolták az időjósok, mert holnap hideg és még ki tudja mi lesz szerintük.

Szép hétvégét!

Hanitka
hanitka
 
 


Sziasztok!

Katy!
Én is szédülök sokszor, én a vérszegénységre fogtam, meg nálam van az alacsony vérnyomás is. Arra használ egy nagyon híg tejeskávé általában.
Ez a kígyózás tényleg nem hangzik jól! Szegény Dávid.
Néha én is úgy gondolom, fájhat Bogyóka pocija, mert nagyon erőlködik meg nyöszörög, és grimaszol hozzá. Sokszor még álmában is. És az is előfordul, hogy evés közben felsikolt. De szerencsére ez nem rendszeres, csak néha fordul elő, és nagyon türelmes baba, ritkán sír közben. De én akkor is annyira sajnálom.

Viszont az éjszakai ébrenléteket asszem a kelleténél kevésbé tolerálom. Pedig igazán nem panaszkodhatok, de azt a keveset is sokallom. És ilyenkor rendre kell magamat utasítanom, hogy nyugi, majd elalszik, én mag majd alszom reggel, és különben is ő az első, ez általában használ, akkor bírom egy ideig, meg magamhoz térek, aztán ez fokozatosan párolog el, és kezdem újra. Ez veletek is így van, vagy csak én vagyok nagyon türelmetlen??

Ez a cici-ügy meg hosszadalmasabb mint amire számítottam, a csúnyábbikból még mindig nem tud enni, még most is valami csúnyaság jön a sebből, alig javul. A végén tényleg valami drasztikusabb gyógymód fog kelleni Kép A másikból azért néha eszik, de nem mindig, mert még nem tökéletes az sem, és nem akarom, hogy visszaessen, szóval fokozatosan szoktatom.

Na de szerintem ennyi rólam bőven elég!
A babák szuperaranyosak, Áron tegnap minden tiltakozásom ellenére megmutatta őket Bogyókának is (informatikus a lelkem, nem hiába) de aztán Domi fütyis képénél gyorsan eltakarta a szemét, azt mondta, ez még korai neki KépKép

Ja, majdnem elfelejtettem: tegnap egy nyikkanás nélkül fürödtünk!!! Végig egy hangja se volt, se az olajozásnál, se a fürdésnél, se a törölközésnél meg öltözésnél! Hurrá!

Ez a tejleadás tényleg szemétség! Bár azt hiszem, minket sajna nem érint Kép Már szedem azt a homeos bogyót, remélem segít!

Raktam még ide képeket: Boróka, meg Áron minden nap tesz fel arra a honlapra, aminek az elérhetőségét feltettem a Yahoo-ra!

Puszi: Orbis
orbis
 
 


Orbis, én is türelmetelen vagyok éjszaka, azt találtam ki, hogy csokit eszem-Lili is ezt csinálja-, és picit magamhoz térek így. Szegény, úgy sajnállak a cicigonfdokkal! Meg Esztert is, meg mindenkit...

Katy, neked meg kitartás. Talán nem durvul el a helyzet... Ha ez vígasztal, Leventénél időszakosan vannak ilyen dolgok, hátha Dávidnál is csak valami átmeneti. De ilyenkor neki se szűnik meg ölbevételre. Sajnos. Viszont amikor már elfogadja a cumit két roham között, általában jobban tud pukizni, mert ellazul. Én ilyenkor masszírozni se tudom, annyira befeszít. Viszont a kendő után mindig tök jókat pukizik, próbáld ki. Mondjuk legalább 3 óra után szerintem...

És mosolyog egy csomót, képzeljétek!!! Rám isKép Főleg, ha énekelgetek nekiKép És 3 napja nagyfiú. Látványosan értelmesebb, sokat elvan magában, ha felveszem, tudja, hogy enni fog, nem sír, mikor éhes, és érdeklődik minden iránt. Szinte mindig értem, mit szeretne, sokkal kifejezőbb az arcmimikája is. Nagyon édes. Éjszaka mondjuk most korábban kel, meg csak először 5, utána 3 órákat bír ki, de bízom benne, hogy csak fejlődési ugrásról van szóKép Tudok mellette dolgozni simán, mert elnézeget. Meg próbálgatja a hangjátKép

Nem tudok mindenre reagálni, de olvasok ám.
Bagz, a fütyilefele állítás nekünk bejött, nem folyik ki. És éjszaka kétszer nem cserélünk pellust. Néha háromszor, de nem jön ki, bár reggelre tele van. Mit használtok?

Ja, Lili, én is úgy szaporítottam a jobb cicim, ahogy Vica írja, és bejött. Hajrá!!!

Vica, öröm olvasni, reméltem, hogy nem akadtál még ki teljesen.. Nem lehet könnyű...Kitartás.

Rékacs, neked is! Menni fog a dolog. És nekem is jó a tali jövő héten.

Puszi,
Noémi és Levente, a 10+2
vghnoémi
 
 


Sziasztok!!!
ÁÁÁ végre, már tiszta elvonásos lettem!
azt se tudom, mit írjak, na íroma híreket:
-leesett a köldökcsonkunk két napja! Szuper, csak egy pici rész nómaradt vissza, de az is szépen szárad.
-ma voltunk először sétálni, rögtön 40 percet, és nagyon jó volt, Era is meg én is borzastóan élveztük!
-cici: hát, én leálltam a fejéssel, mert azt vettem észre, hogy megzavarja a rendszert, ráadásul nem is igazán jött belőle, de amikor szopi van, akkor tuti jön, mert Era nyel nagyokat! Ja és én nem is mérem, mert nincs mérleg, úgyhogy fogalmam sincs mennyit ehet, de szerintem hízott, úgyhogy én nyugodt vagyok.
Rékacs, hallod, szerintem nálad is minden renben lesz! Tudod én is paráztam, és azaz engedd el magad dolog nálam tökre bejött!
-ez mai hír, egész pontosan mostani: ERA SZOPJA AZ UJJÁT!!! MÉghogy elvesztik ezt a képességüket Kép teszek majd róla képet, gyorsan lekaptam Kép
-volt ám Apa kalamajkánk, és úgy de úgy szidtam, hogy csak na, erre ez a nyamvadt babanet nem engedte elküldeni, biztos a cenzúra...Kép mostanra meg az egész már szót sem érdemel

Aztán mi is van még?
Este néha szereti az ágyát, néha nem. Van, hogy alszik egyedül éjféltől 5-ig, tegnap pl csak velem volt hajlandó aludni. Hát mit tehettem?!Hagytam Kép
Tegnap óta vannak éber időszakaink is, ilyenkor nézeget, és szereti, ha beszélünk hozzá. Olyan helyesen nézeget, néha olyan szemei vannak, mintha azt akarná mondani, Anya, én mindent tudok ám! Kép Kép Kép

Bocs, hogy most nem reagálok senkire, de annyit írtatok, hogy tényleg nem tudom mire mit írjak.

Ti mikortól kezdtetek talizni? Már úgy mennénk mi is!!! Olyan fura lesz.
Amikor megszülettek a babák, és már Anyaként újra jöttetek, nektek nem volt olyan érzésetek, hogy most kicsit újra kell ismerkedni?

Na, megyek lassan, már fél órája nem puszilgattam meg a lánykámat Kép

Teszek ide képeket is, nehogymá pont mi maradjunk le Kép
Íme a kis ribizlilányKép
Kép Kép

Kép Kép

Puszi nektek,
Aura és Erika (akinek ma kéne megszületnie a kiírás szerint Kép )
2+1
aura
 
 


Lili, nyugtass meg, hogy a lányod ma aludt, viszont ébren volt 7-kor...ugyanis nekünk megvolt az első hisztis éjszakánk Kép VBagyis este. összevissza evett tegnap, és ettől felborult a napunk, estére eddig még mindig visszaálltunk, hogy 8-kor lehetett fürdeni, de most 9-re csúszott. Na, és onnantól fogva üvöltött folyton, kézben is általában, csak néha nem. Még jó, hogy Gergő besegített. Szóval fél 10-től folyamatosan mentünk vele fél 2-ig, meg indőnként masszír... Kép és fél 12-kor evett, és nem jelezte, hogy éhes lenne, azért nem is erőltettem, főleg, hogy a hasa fájt szegénynek, kukackodott, nyögött meg sikoltott is néha Kép Elképzelésem nincs, mit ehettem... Na, és annyira elfáradt, hogy nem kelt fel enni egészen reggel 6.10-ig, amivel helyrerakta a napunkat, azóta háromóránként eszik (mondanom se kell, 7.20-kor aludt vissza, az üzit megvárta Kép) Ja, a cicim annyira bedurrant, hogy 170-et fejtem le belőle, miután evett... igaz, a másikból is fejtem vagy 50-et, mert csomós volt. Viszont aggasztó módon Réka nem annyira nézeget, mint szokott, és félünk, hogy megint estére tartogatja magát... Kép Egyébként én arra jutottam, hogy esetleg a vas, amit szedek, tehet be neki, az az én hasam is megfogja... merthogy kb azóta nyűgizik, mióta szedem. MOst elkezdtem Magoros anyateát inni, ami sajna tejszaporító is, ami nekem is bőven van, és nem akarnám szaporítani, de hátha jóttesz majd neki, mert anyagcsere-javító is. És semmit nem eszem, ami bizonytalan...
Jimb, én is gondolkoztam rajta, hogy adjak le tejet, de ha ennyire bonyolult, lehet, hogy mégse állok neki. Viszont ha kell valakinek, nagyon szívesen adok tápszer helyett. Asszem egészséges vagyok... Kép És ha már itt vagyunk, mikorra fehéredik ki a tej? Nekem még mindig sárga...

Orbis, én azzal tartom magamban mindig a lelket, hogy szegény Mártiékra gondolok, hogy nekik milyen rossz, és tulajdonképpen én összetehetem a kezemet, mert angyallányom van. És igyeksezm nem nekimenni az ajtófélfának Kép

És mi úgy igyekszünk megőrizni a gyerekben az éjszaka-tudatot, hogy nem teszem tisztába, és nagyon nagyon gyenge fény van, a 25-ös izzó le van takarva, annyi fény van csak, hogy a cicivel a szájába találjak evésnél. És ezt is lekapcsolom, ha már büfi van, meg az evés utáni 20 perc-fél óra séta... És nem nagyon beszélgetek vele, csak ha muszáj.

Katy, szerintem tök jól írtad le a szüléstörténeted, nemtom, mi bajod. Csak neked más, mert te ott voltál, és úgy nem lehet leírni, ahogy az ember érezte... Kép
És ezennel kijelentem, hogy nekünk jutott hasfájás és hajnalozás is...

Orbis, remélem a helyzet csak egyre jobb lesz, és további gyógyulást.

Aura, olyan jó, hogy veletek minden rendben! Meg Noémi, tök jó, hogy már ilyen nagyfiad van. Viszont szerintem már ezer éve nem is láttam róla képet Kép Pedig már biztos nagyon csecsemőformája van! Kártyaolvasó a rúterban? Kép

Na, ég rakok ide egy képet, hogy hogyan kell cipelni Rékát órákon át (az egyetlen pozíció, ahol elallgat...bár nem hiszem, hogy jót tesz a gerincének Kép)

Kép

kikocska
 
 


Na!!!
Végre van időm, babanet is működik, tesóm se kotlik a gépen, és erre sehol senki Kép

Akkor gyorsan jól megdícsérem az összes bébit! Olyan szép mindenki!
Kikocs, csúcs ez a tartás, és Réka olyan szép formás!

Ahogy elnézem a topicbabákat, rá kell jönnöm, hogy csak nekem sikerült szegény porontyomat jól összenyomorgatni a szülőcsatornában Kép
Jut eszembe, készül a szüléstörténet is, ha valakit még érdekel, csak asszem jó hosszú lesz, meg Era jó baba, de így, hogy egyedül vagyok vele, azért eléggé leköt Kép

No megyek, hátha van valaki chaten!
Puszka, Aura
aura
 
 


Muszáj-muszáj a jó hírt elújságolni... Kép Én úúúúgy örülök! Ügyeletes ma a drbácsi és voltunk (majdnem) 6 hetes vizsgálaton és végre megszabadultam a makacsul ragaszkodó varratoktól és egyébként is az összes ilyen izgulástól, a többi jó oldalát pedig úgyis tudjátok. Kép Kép Kép Kép

Jimbone, Kikocs,
Tej-ügyben akár ráférne egy reform erre a rendszerre, gondolom, hogy pocakosként is megcsinálták a vizsgálatok nagy részét. Tök rendi Tőletek ez a segítő szándék!
Kikocs, Neked meg külön köszi a felajánlást!

Üdv, Hanitka
hanitka
 
 


Kikocs, ezt a vas dolgot valaki mintha már írta volna, nem??? vagy elevittel volt, de végülis asszem az volt, hogy amint abbahagyta a szedést, minden rendbejött!

nekünk még megvan a köldökcsonk!! mi is az eddigi rekord? mert mi hétfőn leszünk 3hetesek...

nemsokára etethetek megint, ma elég sűrűk voltunk, meg megint átázott a fiú, de most hamar felismertem, szerencsére!! az éjjel jónak mondható, kb 3szor ettünk, aztán mindketten visszaájultunk, mondjuk ez eddig mindig így volt. asszem volt kitől örökölnie az alvás tudományt!Kép

no, még talán a chaten.....
ja, és egy mai képKép

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 


Jöttem megintKép

Volt evés, most alszik a Nagymamán Kép Nekem meg kivételesen volt időm is meg kedvem is fejni, és a rossz ciciből kijött 40ml, szopi után! Nálunk ez szuper, mert asszem olyan jól működika kereslet-kínálat, hogy pont annyi tejcsi van, amennyinek lennie kell, azaz amennyi Erának pont elég.
Azért mertem mégis fejni, mert remélem hamar visszatermelődik. Ha mégsem így lesz, sürgősen abbahagyom! Így, vagy úgy, az igaz, hogy nem árt a raktározás, de ha nem megy nem fogom erőltetni.

Kikocs!
Elgondolkodtatott a kérdésed. Fogalmam sincs meddig és milyen színűnek kell lennie a tejcinek de nekem már a kórházban kifehéredett. Az most akkor jó, vagy nemjó?! Hm.
Mondjuk azt mondják nincs olyan, hogy rossz tej, de mostmár csakazértis furdal a kíváncsiság.

Nem bírom ki, teszek még képet!
Anyával:
KépKép
aura
 
 


Aura!

Olyan édes Era!Mintha ki lenne festve!Cuki!!!
A tej meg jó!NÁlem már szinte víz színű főleg az eleje!

Hanitka!Én is már nagyon várom a 6hetes vizsgálatot és reménykedek benne,hogy mielőbb eljön végre!!!MÁr annyira akarok egy nagy forró fürdőt venni!!!Ja mert a hason alvás nem jött össze,attól függetlenül,hogy azt mondtam az lesz az első,amit megteszek!De hát tudjátok,hogy miért de nem jöhetett létre!

Aura!meg azt akartam írni Neked,hogy nehogy már iyleneket gondolj!!!Engem érdekel a történeted, meg ugyanúgy ismerlek és imádlak, mint pocakosan!Nem is értem ez miért kérdés!!!Kép

Na mentem Megasztárt nézni!
Puszi:Katy
Katy
 


Aura:
Nagyon szépek vagytok!!
Ja és az én tejem kb 1 hetes korban fehéredett ki. Én meg nem tudtam, hogy ki kell, és jól megijedtem KépKép Jó hülye vagyok mi??
Ja, erről jut eszembe! Szerintetek van olyan, hogy túl híg a tejem? Mert tápszerből elég neki 100-120, tejből meg néha simán bevág 150-et is. Most is annyit evett a lefejttel együtt.

Na most csak gyorsan felteszek egy képet, az előbb csináltam:
Szieszta apával.
Kép

Na meg elújságolom, hogy épp az előbb szopizott a kevésbé sebes mellemből, az már egyáltalán nem fáj, nem is éreztem. És abból én max 30-at tudok fejni, ő viszont 60-at evett!!!
Úgy örülök!!

Pusszpussz:
Orbis, és Boróka (2+3)
orbis
 
 


Na ugye, mondom én, hogy nem mindenkinek egyforma a teje. Mindenkinek olyan amilyenre a babájának szüksége van.
Aura: Erabébi nagyon szép és egyáltalán nem meggyötört.
Bagzer: úgy látszik mostanában gond van a pelusokkal. Nálunk is van átázásKép. Sőt ma mind a 2 gyerkőcöt át kelett öltöztetni mert átáztak. Azt hiszem márkát cserélünk. Simon nagyon szép krapekKép
Én nem tudom, hogy Máté mennyiket eszik, de ma próbakép minden szopi utánn fejtem, és hajnal 2-től mostanáig majdnem 0.5l jött összeKép Ezt Bömbi be is termelteKép
Andrisnak gratula az első lépésekhez.
Na lápek én is pihizni egy kicsit addig mig nem ébred őurasága, csak még egy kép igaz ez tegnapi
Kép
Pusz és nyugodalmas jó éjszakát Mindenkinek
Brigi és Máté 6hét+2nap
bombomanyu
 
 


Sziasztok! Na, így megasztár-szünetben írok, bár nem egy nagy eresztés valahogy most ez, biztos azért, mert mindenki beteg volt. Kicsit mérges vagyok a zsűrire, mert vannak emberek, akik bármit csinálhatnak, akkor se fog tetszeni nekik, és mindig lehúzzák, akármilyen jót csinál. Mások meg akármilyen szart is előadhatnak, azt áradoznak róla... Én nagyon sajnálom, hogy van közük a döntéshez, és nem bízzák a közönségre... Na, sebaj. Tudom, ez nagyon off it a babák között, de nem beszélek másokkal, csak veletek Kép Rájöttem, hogy az is idegesít, ha felhívnak. Tök jól elvagyok itthon a Gergővel a Rékával meg a Brútusszal meg a babanettel. És untat meg idegesít mindenki, akinek nincs babája Kép Még azok is, akik az enyémről akarnak tudni... Pedig tudok másról is beszélni, mint a csemetelány... Na, befejeztem. Kép

Na, utánanéztem, elvileg az első héten kell érett tejnek lenni a sűrű, sárgás ragadós előtejből. Na, nekem még mindig olyan erős tehéntej állagú, sárga, ragacsos tejem van. És kedden leszünk három hetesek, és csütörtökön volt két hete, hogy van tejem. De Réka egész jól van... Úgy tűnik a pocakja is jobban van. Nem tudom az anyateától-e vagy mert nem ettem azt, amitől tegnap fájt neki. Már letettük éjszakára. Elég keveset vacsizott, de lefejtem a tej elejét, írtátok korábban, hogy attól is fájhat a hasa. GOndoltam úgyis van bőven... Meg a vasat sem vettem be már. Legfeljebb tovább szédelgek itthon, de olyan rossz, amikor sír. Inkább nekem fájjon alapon, meg később megyünk ki. Majd tologatom a babakocsit a körfolyosón.
De akkor lehet, hogy ki kellene dobnom, amit fejtem tegnap. A reggeli már jó volt, a délelőtt már elég nyugis volt...
Ja, tényleg, Hanitka, meg bárki, kell akkor (sárga) tej? Mert akkor aktívabban fejek, meg sterilizálok fejés előtt.

Aura, szerintem Era szép és aranyos is. És pl én nem is tudtam volna összenyomorgatni, mert nem volt hajlandó belemászni a szülőcsatornába. Lehet, sejtett valamit Kép Ja, és én is kíváncsi vagyok egy tökéletes szüléstörténetre, és nekem inkább azt nehéz megállni, hogy ne írjak mégezerszer többet magunkról, mert halál uncsi lenne, és így is túltengek, úgy érzem, a kilóméteres hozzászólásaimmal...
És Simi meg Máté is szépek. Bömbi meg nagyon huncut Kép

Orbis, hajrá!

Eszter, neked meg fel a fejjel, és biztos nem segít, ha bőg az ember, de szerintem biztos még rosszabb, ha feszült és ideges, inkább bőgje ki magát. De már biztos túl vagy rajta lassan, és rettentősok tejed lesz. Kép

Bagzer, a köldökcsonk mint megállapítottuk, akkor esik le hamarabb, ha "agresszíven" van alkoholozva meg hexaclorophenes hintőporral kezelgetve.

No, asszem szólottam.

Kikocs meg Réka, akinek remélhetőleg nyugodtabb éjszakája lesz

kikocska
 
 


Na, a lányos mamák közül most én hajnalozok Kép Hirtelen eszembe jutott így éjnek-évadján, hogy talán épp márc.1-ig lehet jelentkezni vizsgára a suliban, így gyorsan megnéztem a neten, de egyáltalán semmit sem találok a suli rendszerében. Úgyhogy ha nappal lesz utánaérdeklődök valaki hasonló cipőben járó csoporttárstól.

Kikocs,
Egyelőre elég Hankának a tej (az okosok szerint), bár egy ideje lesben áll a polcon a tápszer is és állandóan méricskélünk, hogy kell-e. Nem eszik túl sokat, de eleget hízik, és elég nyugodt baba. Amíg nem fordul rosszabra a helyzet és nem kell tápszerrel sem pótolni, addig nem élnék a lehetőséggel, de nagyon köszi! Egyébként én attól is kiborulok, ha kiborul (már 2x előfordult) valamennyi a lefejt tejciből, a szívem szakadna meg, ha ki kéne dobni...
Szerinted az is idegesítene, ha a nem babások, akik felhívnak, a Megasztár igazságtalanságairól akarnának Veled diskurálni? Kép Egyébként Nekem is hasonlók jutottak eszembe tegnap (bár mi szimultán néztük a box-meccsel).

Most újra néztem a képeket ezen az oldalon - általában csak egyben szoktam megdicsérni, mert mindegyik nagyon helyes, de most mégsem. Simon nagylegény, és ez a sötét cumi - igazán fiús! Erika is nagyon szép kislány, a nagyonrózsaszín képek hümmdejók, de persze Anyával is! Kikocs, én azt hiszem rossz kondiban vk, nem bírnám órákig hordozni eképpen. (ha mégis kell, Apucinak kölcsönadom Kép) Orbis, Boróka is szép lány, mert én néztem már a weben, továbbra is csúcs szövegeket írtok hozzá és az külön jó! Brigi, Neked is nagyon helyes és olyan "jógyerek" mindkét kissrác a képen. Igaziból is?

Na, megyek aludni mostmár.

Ciao,Hanitka
hanitka
 
 


Na mielőtt regényt írnék, kipróbálom működik-e ez a vacak, mert gyanús ez nekem, hogy hajnal óta semmi!!
orbis
 
 


Szóval akkor csak nem ér rá senki.

Én épp most tettem le a kiságyba édesdeden alvó Bogyókámat, remélhetőleg szunyál úgy 4-ig.
Éjszaka megint jó kislány volt, sőt most még annál is jobb! Éjfél körültől 10-ig aludtunk, persze azért ettünk közben 2x-is, de szépen vissza is aludt.

Eszterrel mi újság? Rég nem írt. Vagy elkerülte a figyelmemet? Mindenesetre remélem minden oké vele!! Meg persze Petrabébivel.

Kikocs, én tökre megértelek. Én is nagyon jól elvagyok így négyesben (Bogyó, Áron, Babanet meg én Kép) bár sajna holnaptól csak hármasban, mert apa visszatér a dolgos hétköznapokhoz Kép Kicsit félek.

Nem tudom ki írta, hogy a babáknak a súlyuk 1/6-át kell megenni. Ezt honnan tudjátok? Mert én számoltam-osztottam-szoroztam, és ha ez így van, akkor nem is vagyunk olyan feneketlen bendőjűek. 150 körül eszik ugyan, de csak 5x egy nap. És az kb annyi, mert 4200 gramm körül van mostanság.

Nálunk is átázások vannak!
Eddig Pampers-t használtunk, az egyszer sem ázott át. Most kaptunk 2 csomag 92 darabos liberót, és naponta 2x öltözünk Kép Asszem visszatérünk. De mire ez elfogy...

Aura, Era tényleg édi nagyon!! Az összenyomorgatás nem látszik sokáig. Meg ha jól sejtem, akármennyire összenyomorgatva is világszépe nemigaz??? Kép
És az a rózsaszín szerkó nagyon csini! Nekünk tök fiús ruhatárunk van. Úgy vagyok, mint Kikocs. Ami eddig uniszexnek tűnt, az most fiús... de így is jól áll!!

Na és egy kép: (remélem nem raktam még fel...)
Így tartja már a fejét! (ilyenkor tárgyal a macikkal!)
Kép

Puszi: Orbis és Boró (2+4)
orbis
 
 


Na, megállapítottam, hogy igazi csodalányom van. Kis különc. semmit nem szeret, amit a más babák szeretnek... Nem szereti a babakocsit, a hordozót, a cumit,a játékokat, a levegőztetést, hason feküdni... Csak anyát meg apát, azokat is csak ha enni kap meg ha felalá hordozzák... Én ezt nem értem. No, sebaj, nekünk jó így is Kép azon filózok, hogy hogy fogunk így sétálni menni, meg ilyenek... Talán majd megváltozik. Vagy egyik kezemben a gyerek, másikkal tolom majd a babakocsit Kép

Hanitka, asszem igen, az is idegesítene.nagyon szívesen beszélek a gyerekemről, mert fantasztikus egy csajszi, mindig visszafogom magam. És szívesen hallgatok másokat is. de ha megcsörren a telefon, ideges leszek, hogy hagyjanak már békén Kép és gyakran gőzöm nincs, miről beszélünk, csak mondom, hogy igen meg nem, meg aaha... apukám ráadásul különös tehetséggel bír, hogy akkor hívjon, mikor fürdi, etetés van, vagy épp sikerült elaludnom...

Orbis, Boróka nagyon bölcsen nézeget! Kép
Rád meg gondolok holnap, de ne aggódj, mert a lányzó megérzi rajtad, és hisztisebb lesz. És lehet boldogulni jól, én már kipróbáltam Kép majd mesélj, hogy hogy telt az első nap kettesben!

no, szép vasárnapot!
Kik. meg Réka, akinek sokkal jobban van a pocakja az intézkedéseknek hála

kikocska
 
 


Sziasztok, Aura, mint ahogy láttad, az én Szonjám is össze van nyomorgatva. A doktornéni azt tanácsolta, hogy a fejformája miatt érdemes fejtartó párnát venni neki, de sajnos mi még nem találtunk ilyet bababoltban. Esetleg nem tudjátok, hogy hol lehet kapni? Egyébként Aurával egy szobában voltunk a kórházban, a kislányaink ugyanakkora paraméterekkel születtek, sőt a szülésznőnk is ugyanaz volt. Jó olvasni, amiket írtok és nagyon szép babácskáitok vannak! Sziasztok:
Lili (manka79)

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Sziasztok!

Nagyon édes minden babó Kép

Bocs, hogy nem reagálok mindenre, rengeteget írtatokKép de ki vagyok egy kicsit akadva. Most mondjátok meg, én vagyon totál hülye, vagy jogos a felháborodásom?? Bár látom Kikocs is hasonlóan gondolkodik Kép

Szóval a telefonok. A tököm ki van már velük. Tényleg mindenki csak lehetetlen időben tud telefonálni??? Kezdve a bátyám éjféli! hívásától anyám naponta bejelentkezéséig. De az sem megoldás, hogy kikapcsolom, mert amint visszanyomom, még többen hívnak, hogy csak nincs valami baj, miért voltál kikapcsolva???

A másik a látogatók. Én nem hiszem el, hogy az emberek nem tudják, hogy mennyit illik egy kisgyerekes családban vendégeskedni. És basszus még a finom jelzésekre sem veszik a lapot.
Mindezt tetézve a sógornőmék bejelentették, hogy hétvégén jönnek fel hozzánk (ők ketten, plusz a két gyrek) és itt is alszanak!!
Már mikor anyósék itt aludtak, az is elég cinkes volt, elvégre mégsem szólhattam rájuk, hogy na mostmár húzás lefeküdni, mert nyűgös vagyok. Szépen megnézték nálunk a filmeket, fürdés, meg vacsi, nekemn meg már épphogy fenn nem akadt a szemem a fáradtságtól.
Meg nem tudom, hogy gondolták, hogy itt alszanak. Nekünk egy egy plusz két félszobás lakásunk van. Az egyik félszoba a gyereknek van berendezve. A nagyszobában vagyunk mi a gyerekkel egy viszonylag nagy kihúzhatós kanapén, amin hárman jól elférünk. A másik kisszobában van ugyan ágy, amin két felnőtt épphogy elfér. És most micsináljak?? Vegyem a két gyereket még pluszba közénk? Vagy mi? Egyik sem kicsi már. Meg könyörgöm influenza járvány idején? Mikor mindkét gyserek folyamatosan beteg szokott lenni??
Meg én még nem vagyok hozzászokva a premier plánban való szoptatáshoz. Jó, biztos lesz majd idő, mikor olyan lesz, mint egy orrfújás, de most még olyan személyes, intim dolog. Mikor itt voltak anyósék, és én jeleztem, hogy na most elmegyek szoptatok, hát nem utánnam jött az após, és belenézett a fejünkbe mintegy öt centiről?? Mi lesz itt akkor, ha még négyen lesznek, el sem tudok menni sehova.
Hát kész vagyok!
Szerintetek én parázom túl??


Üdv. cic
cicmerák
 
 


Ezt még reggel írtam:
Már olyan bizalmatlanul nyitom ki a babanetet. Most is csak remélem, hogy miután írok egy csomót nem nyeli el a digitális semmi.
Közben jöttek levelek a yahoo-ról is és most nem tudom pontosan hova reagáljak. Az is eszembe jutott, hogy vannak ám más webhelyek is fórum lehetőséggel, esetleg kereshetnénk egy működőbbet is. Na jó lehet csak türelmetlen vagyok. De akkor is annyira megbénult így ez az egészKép
Ennyit a nyavalygásról.
Tegnap olyan szép napunk volt, igazi családi szombat.Kép Délelőtt a szanszkrit tanárom jött át a családjával babanézőbe és nagyon kellemes volt. Mert nem minden látogató kellemes ám! De gondolom ezt már ti is tapasztaltátok. Azt figyeltem meg hogyha a látogatás nem Hana körül forog, akkor nekem nagyon fárasztó. Nagyon nehéz Hanára és a vendégekre egyszerre figyelni. De tegnap nem ilyen volt. Az egész család papa, mama két gyerek Hanával foglalkozott, neki örült, Hana meg olyan édes volt mindenkire mosolygott, meg dumált nekik a maga módján. Ettől persze mindenki elájult, nekünk meg hízott a májunkKép
Aztán ebéd után, elmentünk a felvonulás térre megnézni a rengeteg traktort és ott is mindenki a poncsó alatt lapuló bébin csodálkozott.Kép
Estefele azonban már megint egy megmagyarázhatatlan síró roham tört Hanára. Lehet, hogy sok volt neki amit mi annyira élveztünk? A dézsában viszont megnyugodott és mosolygott, de előtte a masszázs elmaradt mert úgy sírt. Fürdés után folytatódott, végül úgy aludt el, hogy fekve szoptattam és mind a ketten belealudtunk. Jó érzés volt, hogy ez kihozta a sírásból, mert ez a módszer eddig még nem működött. Teljesen leszoktam arról, hogy szoptatással vígasztaljam, mert utána mindig annyit bukott, hogy az senkinek se volt jó. De most elmaradt a bukás, éjfél körül meg átvittem a saját ágyába.

Erről az anyatejes cécóról már én is hallottam. Ez is olyan ördögi kör mint a csecsemők örökbefogadása. Hisz muszáj nagyon szigorú feltételeket szabni, mert életek függnek tőle, de pont ezek a szigorú szabályok lehetetlenítik el a helyzetet. Anyukám amikor engem szoptatott egy másik mamának adta a felesleges tejét, minden köztes elemet kihagyva, de azt mondta még így is nagyon fárasztó volt, hogy szoptatás után állandóan fejnie kellett még egy adagot. Később a kóbor macskák tálkájában kötött ki a drága nedűKép

Katy, nem tudom mi lehet az a szédülés én vérnyomásra tippelnék, vagy vércukorra. Mindenképp pihenj sokat és egyél. Ezt a nagymama ösztönöm mondja. Tudod jó kis tyúkhúsleves meg ilyenek.

Orbis, az éjszakákkal én is pont így vagyok. Nagyon nehéz, mert fizikailag nem bírom. És én is fegyelmezni szoktam magamKép

Aura, minden rózsaszín fóbiám elmult.Kép Era annyira helyes a rózsaszín cuccaiban. Olyan kis bogyó, meg kell zabálni. Katy már hozta a 4 hetes Dávidot hozzánk talira. Ez bátorság kérdése. Szerintem ha kendő van nagy baj nem lehet, de ez rajtad is múlik mennyire vagy bátor, meg ugye elég messze laksz mindenkitől.6 hét után viszont szerintem mindenképp érdemesKép
Én is éreztem ezt az anyaként újraismerkedni dolgot.

Kikocs, sajna már egyáltalán nem emlékszem, hogy zajlott a péntekről szombatra este, de azt hiszem megint éjfél után kerültünk ágyba.Kép Viszont a lányod nagyon nagyon édi azon a képen. Kitartás! megoldódnak majd ezek a poci és hiszti problémák. Na látom máris jobb. Tök jó!

Bagz, azt hiszem még mi tartjuk a rekordot a 22. nappal

KépKép
savitri
 
 


el se hiszem, átment
akkor most visszaolvasom ami azóta történt
meg itt egy kép a traktorral
Kép

KépKép
savitri
 
 


Savitri! Király képKép

Hát nemtom, nekem még mindig nem megy a yahoo Kép
A leveleket kapom , de fellépni nem enged. Csak azért írom, hogy ne mondjátok, hogy halál paraszt vagyok, amiért ott a lehetőség, és nem megyek.

ÉÉÉÉÉs ma 1 hónapos GergőKép

cic
cicmerák
 
 


Orbis!!
ez vicces, én meg a liberoval vagyok elégedett, és most egyet használtunk a soksok(hetvenvalahány, asszem) darabos pampersből, nem cserélünkKép???? már akartam is kérdezni, hátha valaki...
ja, és tök ügyesen tartja a fejecskéjét!!

Aura, én is akartam már írni, hogy nem is nyomott az a kölök!! és cuki a kis rózsaszín holmikban!!

Kikocs, vééégre eszembejutott, köszönjük az érdeklődést, helyrejött a gennyes hólyag!!

most rohanok, majd jövök

KépKép

KépKép
bagzerka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: