Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csütörtök óta most értem ide...

Még egyszer valaki kérdezte, hogy mekkorák a csajok, merthogy aggódom a méreteik miatt. Dorina: 9200 g, 78 cm, Livi: 8100 g, 74 cm. A Dorka szerintem még okés súlyban, de a Livi olyan kis pöttöm. Viszont tök jó, mert már nem csak a méretei miatt aggódom. A Livi menés közben a belső lábélén megy. Úgyértem nem csak a lábfejét fordítja befelé, mert azt már tudom, hogy az normális így egyensúlyoz. Hanem a belső lábélén megy, ami viszont szerintem nem normális. A Rolnad is mondta, hogy tornáztatni kéne. Most ezzel kapcsolatban két kéresem lenne vagy a Barbihoz vagy az Izához. Megkérdeznétek nekem, hogy ilyenkor mit kell csinálni? Úgyértem pontosan hogyan kell tornáztatni meg ilyenek? Nem tudom, hogy Barbi vagy Iza találkozik/beszél-e előbb a Lillával vagy az Annával, de komolyan aggaszt ez. A mi ortopéd gyerekdokinhoz nem sok a bizalmam, begyöpösödött vén szatyor aki mégcsak rá sem mosolygott soha a gyerekekre a csípőszűréseken. A házi gyerekdokinkat meg nem szívesen zavarnám ezzel, annyi dolga van mindig, ti meg hátha tudtok segíteni.

Márti, a képek és a bicajok tuti jók!!! Bevallom nekem Szoni cangája jobban tetszik ilyen tündéreset még nem is láttam. Oké, annyira nem is néztem de nagyon ari.

Edit, akkor mentek pihenni kicsit? De jó! És mikor? Vagy ez még csak terv szinten van?

Iza, annyira jó hogy irogatsz!!! Mi nagyon megszerettünk titeket (habár a Dénessel mi még nem találkoztunk, de ami késik...) és jó hogy itt vagy köztünk. Annyi pozitívum van benned, ami hidd el átsugárzik hozzánk is. Szóval ha időd engedi, gyere, gyere, gyere...

Andi, mennyiért vettetek esernyőre csukhatós kocsit? És tud valamit? Mert abban is láttam olyat ami dönthető, kicsit, ill. nagyon, de nem tudom hogy milyet kéne venni, praktikus-e ha drágább, de dönthető.

Edith, Kriszta valóban nagyon hasonlít anyósodra. De ne feledd, olyan emberke lesz amilyenné te neveled. :lol: :lol: :lol: (merthogy neked is volt gondod anyóssal)

Húú, nem is tudom mit akartam még írni. Gondolom ezen már nem is csodálkoztok.

Ja Barbi! Nem küldenéd erre azt az ügynököt? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mi minden nap csavarogtunk. Vettünk háti horozót és annyira jó, hogy van. Nem is tétlenkedtünk, minden nap mászkáltunk, gyúrunk a nyári kirándulásokra. Már csak azt kéne kitalálni, hogy a cuccokat ki hozza velünk, merthogy ha ketten vagyunk nincs több szabad hát a hátizsákoknak.

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Szerda óta én sem jutottam ide... Igyekeztem visszaolvasni, de biztos, h mindent nem sikerült megjegyeztem. Márti, a szülinapos képek nagyon jól sikerültek, Szonilány tényleg csinos abban a harisnyában, szoknyában! Samu nem tudja még használni a háromkerekűt, Zsombi tök ügyes! Márti, kérdezted még valamikor a múlt héten, hogyan készítem az almateát (bocs, h eddig nem reagáltam, mindig kiment a fejemből, mire ide kerültem): felforralt vízbe teszek szárított almát (kalifa) és egy kis citromfűvet, lefedve állni hagyom kb 20 percet és kész.

Iza, tényleg jó, hogy újra írsz ide - bár mi még személyesen nem találkoztunk, de ami késik ugye... Örülök, hogy most már nem annyira fájdalmasak az emlékek. Egyébként az nagyon orvos függő, hogy ki mennyi időt javasol az új babaprojekt előtt. Egy barátnőmnek szintén egy évet mondott a dokija, bár hozzátette, hogy fizikai értelemben elég lenne a 6 hónap (sőt akár a 3 hónap is). Nagyon szorítok nektek, hogy hamarosan bekopogtasson hozzátok egy csodás kicsi jövevény!
Ja, kérdezted, hogy a barátnőd kislányának nembeszélése mit jelenthet. Az egyik kollégám kislánya szintén nem volt hajlandó beszélni 2,5-3 éves koráig. Ő egyszerűen ilyen, keveset beszélő, halk szavú - az öccse egy évvel fiatalabb nála, és végül egyszerre kezdtek beszéni, a kisfiú 2 évesen, a kiscsaj 3 évesen. És ők itt élnek Magyarországon. Egy másik sztori: egy barátnőmék fél évre Németországba költöztek, amikor a kislányuk másfél éves volt. Azt mesélte, hogy egyrészt a kislánynak nagyon lelassult a beszédfejlődése, másrészt tök ideges lett, amikor a szüleit németül hallotta beszélni (nyilván nem értette, mit mondanak). Szóval szerintem nem kóros, ha egy 2 és fél éves kislány egy többnyelvű környezetben nem beszél még - ha másképp viszont kommunikál (pl. mutogat).

Elmentünk hosszú hétvégére, mi is gyúrunk a tavaszi-nyári kirándulásokra - mint Julcsiék. Csak - ránk oly' jellemző módon - az utolsó pillanatban találtuk ki, hogy merre is menjünk. Először (még hétfőn) a Bükkbe készültünk a barátainkkal, aztán különböző okok miatt kedden már anyuékkal terveztük a zempléni rokonlátogatást (apukám arról a környékről származik), végül az öcsémék meghívását fogadtuk el: a felesége pécsi, és már régóta hívogat minket hozzájuk - megmutatni Samut az anyukájának :).
Igy csütörtök reggel elhagytuk a fővárost, túráztunk a Mecsekben nagyokat, pl. felmásztunk a Tubesre, néztünk katicát, ibolyát, hóvirágot, medvehagymát (a többit nem ismertem fel...). Szombaton visszafele még beugrottunk Balázs apukáját névnapja alkalmából felköszönteni, ma pedig a Pilist céloztuk meg hegymászás-szalonnasütés-baráticsevej céljából (a háromgyerekes barátainkkal mentünk). Háti hordozó nekünk is nagyon bejön, Samu imádja. Julcsi, végül mennyiért sikerült venni? - szerintem mi is beruházunk egybe, ami nálunk van, az kölcsönbe kaptuk, de szerintem innentől intenzív használat jön.

Edit, örülök, hogy sikerült a kiruccanás! És drukkolok, h ne legyetek betegek! Ma a barátnőm elég durvát mesélt: az ovis farsangon egy anyuka azt mondta, hogy bár a lánya reggel 40 fokos lázzal ébredt (influenza), de teletömte lázcsillapítókkal és elvitte a farsangra, mert olyan drága volt a jelmez :roll: Persze a fél ovis csoport beteg lett (OK, nem biztos, hogy emiatt, de ez azért durva), az ő gyerekeik is két hétre kidőltek...

Most jó sok lettem, bocs, akit kihagytam, Samut kicsit altatni kell...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Ami még eszembe jutott:

Iza,a barátnőd elvitte a kislányt dokihoz? Én is az autizmus miatt kérdezem. Viszont az is lehet, hogy csak simán jól elvan egyedül és ő olyan kis egyedüllevős fajta. Amikor egyedül játszik a kislány ki tudják zökkenteni valamivel? Tehát be tudnak kapcsolódni a játékába és hagyja? A nem beszélés szerintem alkat kérdése is lehet. Árpi családjában gyakori (igaz elsősorban a kisfiúk körében), hogy 3 éves korig egy szót sem beszélnek, majd megindul... és le sem lehet őket lőni. Na a csajaimra ugyan ez nem igaz... :lol: Viszont ha a dokik mindent rendben találnak a kislánynál nyugtatgasd a barátnődet, mert ha szorong valami miatt azt a gyerek megérzi és ez is lehet ok a hallgatásra.

Évi, igaz, hogy használt háti hordozót kerestünk, de ami strapabírónak tűnt az nem sokkal olcsóbb mint újonnan. Így 12600 Ft-ért (/db) vettünk kettő Neónato háti hordozót. Ha majd kinövik (15 kg ig jó, kb. 3 év) akkor meg eladjuk. Nagyon tetszik, pille könnyű a váz, a gyerekeknek is kényelmesnek tűnik. Ha használtban gondolkodtok és nem sűrgős akkor lehet, hogy éredemes lenne kinéznetek a börzére. Viszont ahol vettük van % kedvezményünk, ha érdekel titeket (vagy valakit a többiek közül) szóljatok.
Szép az az ovis anyuka... Nem is mondanék rá semmit... felelőtlen!!! Legalább befogta volna a száját.

Egy kicsit dicsekednék a csajok új tudományával. Fújják az orrukat pzs-be. Persze néha nincs rá affinitásuk, de a legtöbbször kérésre fújják. És ha valamit odaadnak mindig mondják, hogy tessék. Persze kb így: tesssz. És ez most annyira jó játék, a felhalmozott játékot egyesével odaadogatják és mondogatják, hogy tesssz. :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 

 
 

Sziasztok!

Ezt a hozzászólást már vagy 2 órája megírtam, de nem tudtam elküldeni, mert nem ment a net. Aztán rájöttem, hoyg a kábel miatt szarakodik, és bár fogalmam sincs, hogy melyik vezeték volt ott hátul a neté, jól benyomkodtam őket, és láss csodát: van net! Ez aztán a számítógép-gugru! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

Akkor bemásolom, amit írtam, bár azóta még születtek hosszászólások:


"NA, egy nagy SZIA, mindenkinek!

Végre én is leülhettem ide, és mire elolvastam két nap termését, leesett a net. :evil:
Túl részletes nem leszek, de kicsit megpróbálok reagálni. :)

Barbi, Ibolya, Andi, nemcsak az asztalosokkal és a burkolókkal van baj, amikor otthoni munkáról van szó, hanem a villamosmérnökök is hagyják „érni” a dolgokat. Emlékeztek, mikor volt nálunk a nagytakarítás, amikor Kriszta sem volt itthon 2 napig? Nos, december elején, és akkor rendeztük kissé át a szobákat, hoyg átkerült a számítógép, és azóta ma jött el annak az ideje, hogy István szépen összefogta a kábeleket és a fal mentén ügyesen elvezette őket, szóval civilizált külsőt adott nekik. Eddig kerülgettem, húzogattam őket, hogy a Kriszta szobájánál becsukhassam az ajtót! :roll: Ja, és nem beszélve arról, hogy van rossz kapcsoló és konnektor, ami a „szerelő” munkájára vár. :roll:

Márti, a képekből ítélve jó buli lehetett, sajnálom a koccanásos incidenst! A manók ajándékai szuperek, jó, hoyg örültek si nekeik. Tényleg, Zsombi evett a tortájából? Én ma döntöttem, hogy Napocska-tortát csinálok Krisztának túrókrémmel, amit sütőtökkel fogok sárgára illetve nnarncssárgára „festeni”, mert azért ételszínezőt neki még nem használnék. Magamnak pedig a megszokott és jól bevált Gyümölcsös zselatintortát készítem, mert azt mindenki szereti. :)

Julcsi, a csajoknak ekkora a mérete, és te sírsz????? Szerintem tök normálisak, tekintve, hoyg ők nem onnan indultak, ahonnan a többiek! Fölösleges aggódnod. Csak ártasz vele magadnak! :P Örülök, hogy sokat tekeregtetek! Mi is szerettünk volna csavarogni tegnap valamerre, de tegnaptól elromlott az idő. Nem esik (bár tegnap este szemerkélt egy keveset, és természetesen, épp tegnap pucoltam ablakokat :roll: ) de elég hideg van, és tetézi a hideget a szél is. Ügyhogy itthon ültünk és filmeket néztünk.
Apropó film, ajánlhatom A jövő kezdete című filmet is!

Ma délután vendégeink voltak, egy pár, akinek 2. gyerekként van egy éppen 10 hónapos fiacskája. NA, az aztán kövér. Nem tudom, hány kiló, de majd mutatok képeket. Igaz, 5050 g-mal született. Hát, Kriszta nem tudott mit kezdeni vele, az 5 éves tesóval fogócskáztak, játszadoztak, Bálint csak ült (ülni ül, de mászni nem tud) és nézte őket, szótlan volt, aztán feloldódott annyira, hogy a zörgős játékokkal játszott. Hát, nekem szörnyen furcsa volt. Igaz, Már el is felejtettem, milyen az, amikor leteszem valahová, és ugyanott találom. :) de én nem is bánom, hogy olyan kis fürge-ürge a lányom, legalább „él” és életet visz a legsivárabb hétköznapokba is! :) "


Jó éjt mindenkinek! HA valami kimaradt, holnap még pótolom! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith, valószínű azért találom kicsinek a csajokat, mert a velük egykorú gyerekek közül Zsombit látom sűrűn. És ugye ő elég hosszú baba.
Rakok képeket, aztán nem írok többet, mert velem van tele az oldal.

Kép Dorina így hamizott egy kis zsömit, de a naptól hunyorgott

Kép Itt éppen Livi hamizott

Kép Dorka így aludt a háti hordóban... Gödöllőn

Kép Livi meg így

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok! :D

Most csak gyorsan irok,mert mar zuhi utan jutott eszembe h. nem kapcsltuk ki a gepet,es gondoltam megnezlek Titeket.Viszont a kontaktlencsemet kivettem es nem nagyon latok igy nelkule. :D
Holnap du.majd jovok ujra,napkozben anyukamat latogatjuk meg Miskolcon.

Szoval most csak Julcsinak irok,

Julcsikam,vidd el Livit az Annaekhoz,hidd el meger egy ranezest.Ha nincs semmi baj,ugysem tartanak ott(rengeteg a gyerek,meg kulonben is mas a szemlelet)ha meg van valami aprosag akkor a legjobb kezekben vagytok es vszinuleg par kezeles alatt renbehozzak.Ha gondolod szolj es segitek h gyorsan sorrakeruljetek.
Megnyugtataskent,en allitolag az egyik labamon labujjhegyen allva setalgattam 2 labra allasom elejen,aztan leszoktam rola :lol:
De komolyan ne ijedezz foloslegesen,meg kell nezetni es aztan megnyugszol!!! :D

Szep jo ejszakat mindenkinek :D
rillisz
 
 


Sziasztok!

Julcsi: nagyon jók ezek a képek a csajokra. Annyira édesen alszanak a hordozóban.
Súlykérdés: Nini 16 hónapos kb. 9500 g és 75 cm. Szerintem nincsenek lemaradva, ahogy Edith irta, ha azt vesszük honnan indultak.
A Szandi is fújja az orrát, mikor januárban beteg volt, mindig törölgettem neki. Aztán egyszer mutattam neki, hogy kell fújni. Azóta apja minden este fürdés közben fújja neki. :lol:

Márti: csatlakozom a többiekhez, nagyon csini Szoni a szoknyában. Zsombi meg igaz kis hapsi. (a Rolandnak tényleg nagyon jól áll az egyenruha :oops: :lol: )

Iza: köszi a tippet a krémről, holnap megnézem a patikában.

Andi: már többször akartam kérdezni, miért akarsz diafilmeket? Lehet, hogy hülye kérdés, de már rengeteg mesét lehet nézni a tévében. A hangulata persze nem ugyan az. :oops:

Anyuéktól kapott a Szandi egy járássegítőt, és képzeljétek lazán végigmegy vele a szobán. Ha én fogom a kezét akkor meg egyből leül. :shock:
Végre valahára elkezdett pá-pát inteni. És a legaranyosabb, kiszedte a táskából a sapkáját és a fejére tette. Azt hittem megzabálom.
Mindezt egy nap alatt. Van, hogy hetekig semmi újat nem csinál, most meg egyszerre ennyi minden.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Ani:Bendusnak boldog első szülinapot, ha erre jársz!!!! :lol:

Julcsi:akkor nem stresszelünk sűrűn a jelenlétünkkel, ha neked ez így jön le!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: És különben is a Zsombi kb. dupla súllyal született, FIÚ és az apja 1.95 magas!!!!!!!!

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:nagyon ügyi a lánykád!!!!Rakhatnál képeket!!!! 8)

Évi:köszi a receptet, arányokat kérdezném....de gondolom érzéssel!!!! :wink: 8)

Zsombi nem evett a tortájából, szerintem hideg volt neki(amúgy tényleg isteni fincsi volt és ő szereti a túrós cuccokat) inkább pogit evett!!!!! :shock: :D
És köszi a Szoni dícséreteket!!!!Szerintem is szépséges!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Jó reggelt!

Márti, teakészítási arányok :D Tényleg fogalmam sincs - almából 3-4 dl vízhez kb kismaréknyi, citromfűből olyan kávéskanályni... ? Ahogy sikerül... Ha szép aranysárga színe van, akkor fincsi. És nem teszek bele cukrot, az almától nagyon finom magában is. Ja, és az eredeti recept ajánl egy csipet ánizsmagot is bele.

Julcsi, szerintem is a leírt paraméterek alapján a lányaid teljesen OK-k. Már többször hivatkoztam a Kismama magazinra :) (Mikor született Samu, a párom vett egy éves előfizetést, most járt le :). Abban egy gasztroenterológus doki harmadik kislányának fejlődését követte nyomon egy cikksorozat az első évben, és bár a kiscsaj több mint 4 kg-vel született, egy évesen éppencsak 8 kg volt. Mivel az apja szakterülete éppen ez, valószínűleg hiteles amit mond: szerinte ez így teljesen rendben van, ha a gyerköc egyéb területeken jól fejlődik. Lánnyoknál a 8kg egy évesen az elfogadható.

Zsuzsi, gratulálok Szandi pápájához és mászkálásához! Ja, és Livinek és Dorkának is az orrfújáshoz! Édesek lehetnek!

Megnézegettem az utóbbi napokban feltett fotóitokat, annyira jó látni, hogy a picurok milyen hihetetlenül ügyesek és aranyosak. Edit, Virág az előző oldal tetején levett a lábomról: a mosogatógép előtti csajszis beállása nem semmi! Ádám és a DVD sorozat szintén elég ütős, nagy csibész lesz a kiscsávó, az biztos! Kriszta huncutszériája is arra utal, hogy Edith, te sem fogsz sokat unatkozni a csajszi mellett :) Julcsi, édesek a lánykáid a hordozóban - érdekes, Samu nem aludt el benne egyszer sem, pedig jó sok időt eltöltött benne. Folyamatosan nézelődött, kurjongatott, magyarázott...
Mi is csináltunk egy rahedli képet a hétvégén (végre vittük magunkkal kirándulni a gépet is), de a masinát Balázs apukájánál felejtettük Dunaújvárosban - majd ha visszakerül, mutatok én is újabb Samufotókat.
No, megpróbálom a lakást a romjaiból újjáépíteni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


és még valami: Julcsi, hol vettétek a neonato háti kütyüt?
Én megnéztem, nálunk most egy chicco van, az is elég jól müxik.
erpé
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors kérdés:

Milyen köptetőt ajánlotok? Tudom nemrég volt szó róla, de nem találom :( És most indulunk dokihoz, (mindkét gyerek taknyos+köhög)
utána mennék gyógyszertárba. Remélem addig vki megszán engem :)

Ha hazajöttünk írok majd bővebben is :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsu:a Julcsiék a Stodalt használják, én a lándzsásutifüvet!!
AZ Edit vagy a Timi írt még valamit, ha jól tévedek???? :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti köszi!

Mostmár megyünk:(

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Egy kicsit szakmailag szólnék hozzád.A Mucopront a legjobb köptető!Olyan esetekben alkalmazható ahol tényleg sok a lerakodótt váladék.Én minden gyerekemnél ezt használom.Amikor csak azért köhögnek mert folyik le a garaton a váladék akkor nem használom mert nincs mit felszakítani,ilyenkor elég valamelyik gyógynövényes szirup.De ha fel kell oldani akkor a legjobb a Mucopront.Most nem az orvosodat akarom védeni,hisz nem ismerem,de a legjobbat ajánlotta a rengeteg köptető közül.Tehát nagyon nem mindegy mikor milyen köptetőt használunk,ezt az orvosok többsége azért el tudja dönteni melyiket ajánlja.Én most is használtam Hannának,még egy éves kor előtt is,igaz csak 2x1 kávéskanállal kaphat.Az én gyógyszerkönyvem nem írja,hogy nem lehet 2 év alatt adni.Még egy fontos,hogy semmilyen köptetőt ne adjunk estére-én 4 után már nem adok-mert éjszakára köhögtetni fog.Éjszakára lehet adni egy kis köhögés csillapítót,ami igaz elfolytja a köhögést,de nyugton hagyja a gyereket.Aztán napközben lehet köhögtetni a köptetőkkel.

most találtam meg ezt a Timi írta

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsu!

Ha komoly a dolog, én Solvolant használok, ha nem nagyon gáz, akkor Prospant. Timi a Mucoprontra esküszik.

Márti!

Zsombi taknyija hogy van? Virágot még nem viszem vissza a dokihoz, láza nincs, nem nyűgös, de szívatnom kell az orrát. Jól aludt, eszik, de rekedt. Várok még egy pár napot, ha nem múlik, megyünk vissza.

Julcsi!

Szerintem is rendben vannak a csajok súly ügyben, Virág hosszát nem tudom, kb. 74 cm, 8700 gramm. Hát Ő sem lesz egy szumó birkózó. Egyébként Barnus is alacsony a korához képest. Csináltak neki röntgent térdízületről, csípőízületről, kézfejéről (ha betokosodnak, megáll a növés). Minden rendben, genetikailag ilyen.
Egyébként hogy álltok a felnőtt kajával? Leírnád hogy néz ki a napi kajarend? Annyira tanácstalan vagyok, hogyan csináljam a felnőtt kajához szoktatást. Valószínű, vennem kellene egy nagy levegőt és rábízni a csajra. De Barnus ahogy elkezdte enni a mi kajánkat, sajna utána alig evett főzeléket, hiába raktam elé. bezzeg a kapart szalonna bejött neki.

Tündériek a csajok, ahogy alszanak a hordozóban. Hogy bírja a hátatok a súlyukat?

Írtam már, hogy áttört a 12. fog? Remélem, ha ezek teljesen kinőnek, utána csend lesz hetekig. Légyszi-légyszi!

Gondolkodom, hogy a Graco babakocsinkat eladom, van egy esernyőre csukható, de nem dönthető alvó pozícióba. Szóval lehet, hogy egy utolsó járgányra beruháznék, ami esernyőre csukahtó és dönthető teljesen. Van valakinek valami tapasztalata?

Évi!

Köszi a dicséretet, nekem is az a kép tetszik a legjobban, olyan rajta, mint egy manöken.
Egyébként tényleg nagy csirkefogó, de így imádom!

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Márti!

Tudsz valamit Hannáról? Hogy van a fülecskéje?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Sziasztok!

Edit, az este írtam a naplónkba Kriszta kajálásáról, ezen a hétvégén több olyasmit kapott, amit eddig nem, és úgy nézett ki, hogy ízlenek neki. de mégsem eszik rendesen. Nekünk is áttört a 11. fogacska, a bal alsó rágó, és lehet, hog y emiatt. HA nem zavar, inkább bemásolom azt, amit a naplóba írtam, hoyg ne fogalmazzak még egyszer.

"Péntek. Az evőkéje azóta sem jött helyre, eszik néhány falatot, majd csak kínnal (részemről) hajlandó megenni az étel többi részét, de általában meghagyja legalább felét. Ez most nagyon új dolog nálunk, mert ilyen nem szokott lenni.
Péntek este új étellel bővült a Kriszta étlapja, ugyanis azon az estén adtam neki először néhány szál sült krumplit, amit élvezettel elszopogatott a drágám. Sült halat is kapott mellé, egész jól bevacsorázott belőle. Aztán jött a gyümölcssaláta is, amit magunknak készítettünk, de persze, Krisztát is beleszámoltuk a létszámba! Így lefekvés előtt már csak tápszert ivott, nem kellett tejpépet készíteni neki....´Szombaton ismét kapott enni egy számára eddig ismeretlen valamit, amin nagyon gondolkodtam, hogy adjam-e vagy sem: fasírtot. Kriszta eddig még nem evett nemhogy sült húst, de még disznóhúst sem. Aztán arra gondoltam, most már hamarosan úgyis meg kell szoknia a mi kajáinkat, úgyhogy összetörtem egy fasírtot és elkevertem paradicsompürével és főtt rizzsel. Ízlett neki, ügyesen rágta is, de fele mégis megmaradt. A mai tízórai barackos joghurt, meg a déli répa-krumpli-csirkemell-főzelék is ugyanarra a sorsra jutott. Jaj, a barackos joghurt után kapott néhány falat rántottát kenyérrel, ami nagyon "csúszott" neki Délben a főzelék mellé pedig kapott savanyú uborkát, aminek csak amúgy csámcsogott. Este a narancsos tejpépet megette és tápszert is ivott utána, de nem tudom, miért nem eszi néhány napja rendesen a darabos kaját. Vajon felbolydult az eddigi rendszere a bevezetett (az eddigieknél valamivel természetesen, sósabb, fűszeresebb) felnőttes ételek miatt? Vagy éppen ezért, mivel karakteresebb az ízük, nem bír belőlük sokat enni? De a répás főzelék az olyan volt, mint az eddigi ételei, csak darabosabb valamivel! Azt külön főztem neki, mert most végülis csak kóstoltatom a mi ételeinket!"

Szóval, én így csinálom. Főzöm, illetve készítem az ő kajáit is, és amikor mi olyat eszünk akor a mienkből is kap. Vagy, most már látod, fasírtot is adtam neki. A rágással nincs gond, azt ügyesen csinálja. De szerintem nem lehet egyből csakis abból adni neki, amit mi eszünk, nem?! Fokozatosan kóstoltatok mindent.
Ma kb. ilyen volt/lesz a napirendje:
-fél 6 előtt tápszer, kb. 170 ml volt
-fél 10 után krémsajtos kenyér avokádóval, natúr narancslé, majd pufulec (valami puffasztott kukoricalisztből készült sós nasi, hasonlít a snack-hez, de natúr, enyhén sós, múlt hétedn adtam először, és alig győzi magába tömni)
-Amikor felkel, kap az én spenótos pizzámból
-uzsira joghurtot kap majd valamilyen gyümölccsel
-vacsorára pedig tejpépet, majd tápszert (azért van, amikor a tejpép kiesik, ha előtte eszik valami mást.)


Bocs', hogy ilyen hosszú lettem.


Ani, nagyon boldog első szülinapot Bendusnak!!! Hol vagy?????

Julcsi, olyan aranyosak a csajok alvás közben a hordozókban! :) Mintha nem is múltak volna egyévesek! :)

Évi, igazad van, nem fogok unatkozni Kriszta mellett, csak egy a bibi: MÁR MOST nem unatkozok!!!! :) :P

Zsuzsi, gratulálok a fogacskához, pápázáshoz! És légyszí, mutass képeket már Szandiról!!!! :):):)

Zsu, remélem, hogy nem mond valami nagyon rosszat a doki, kívánom, hogy minél hamarabb jöjjön helyre mndkét manó. Köhögésre én is használom a Stodalt, de amikor kimondottan köptető kell, akkor a Humex-et adom.

Edit, küldök még Virágnk is gyógymanókat! :)

Képzeljétek, tegnap Krisztának is állandóan nedves volt az orra töve. És ma is folyt egyszer-egyszer az orra. Nem kellett szívni, csak letörültem, de nagyon remélem, hogy nem lesz semmi komolyabb. Jövő hét végén oltást kell kapnia, és nem szeretném, ha ismét elmaradna vele. (Tavaly egy betegség miatt 2 hónapot csúsztunk minden oltással.) Most nem adok neki semmit, csak C-vitamint és gyümölcsöt, amennyitcsak bír, illetve inkább gyümölcslevet itatok vele, mert azt gyakrabban teszi egy nap.

Na, puszi mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi, igen, a diafilmnek teljesen más a varázsa. Először is, nem egyedül ül a tv előtt, hanem együtt vagytok, olyan, mintha mesekönyvből olvasnál neki. (Nekünk is kell majd filmet venni, már írtam a vetítő meglett, de a filmek nem. )
És egy másik érv, én imádtam összebújni anyuval és bámulni a mesét a falon. Az meg külön élmény volt, ha én tekerhettem a vetítőt.
Aztán lehet, hogy a mai technika már jobban leköti majd, bár nem hiszem. Ha nem engedem, hogy mindig a tv-t bámulja jó lesz egy kis változatosság.

Edit, az azért jó, hogy nem nyűgös Virág. Talán nem is lesz semmi komolyabb és gyorsan elmúlik ez a takonykór.
Gratula a 12. fogacskához!
Barnus hogy érezte magát újra az oviban?

Évi, ha meglesz a gép várjuk a legfrissebb fotókat.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Márti!
Szülinapos képek szuperek, nagyon szépek a manóid, mint mindig. Az ajándékok is nagyon klasszak, látom volt is sikerük.
Zsombi használja a kisszéket? Én is gondolkodtam két kisszékben, van egy kisasztal a szobájukba, ahhoz, de nem tudom elképzelni, hogy az én örökké mozgásban levő gyerekeim akát 1 perce is letennék a seneküket.
Apa zászlóvivő képe is szupi, nekem olyannyira hasonlított a mellette álló úriemberre (akit Edit is említett), hogy függetlenül attól, hogy személyesen is találkoztunk már, meg kellett néznem párszor a képet, mire eldöntöttem, hogy melyik is ő. :oops: Persze a zászló is segített. :wink:
Mindkét torta nagyon szép volt, külön gratula Rolandnak a Zsombi féle tortához.
Nem emlékszem, leírtad már a receptjét? Ha nem, akkor elküldenéd nekem? (Azért majd megpróbálok visszaolvasni, hátha mégis rábukkanok. )

Ibolya!
Jobbulást Neked, gyúgyulj meg gyorsan! Remélem múlóban a náthád.

Edit!
Nagyon örülök, hogy jól sikerült a kiruccanásotok, jól éreztétek magatokat! Remélem kicsit fel is töltődtetek!
Örömmel olvasom a Kolpingos terveiteket, remélem majd meglátogattok bennünket is.

Julcsi!
Szuperek a képek a csajokról, tök jó, hogy így bevált a háti hordozó. Nagyon édesen alszanak benne.
Ne aggódj a kilókon és magasságokon, dokinénitek tuti szólna, ha nem tetszene neki a dolog. Alkatilag ilyenek, amúgy meg minden rendben velük. Dehogy lesznek törpenövésűek! Valóban "rossz" alanyt találtál az összehasonlításhoz. :wink:
Esernyőkocsi: mi 9000 Ft-ért vettük darabját, két pozícióban dönthető, ez azt jelenti, hogy egy ülő és egy pihenő. Feküdni nem lehet benne, de mivel az enyémek nem is emlékszem, hogy mikor aludtak utoljára benne, így nem láttam értelmét. Egyébként egyenlőre bevált, a manók is szeretik, ebbe nem kell feltétlenül bekötnöm őket, mert nem tudnak kijönni/kiesni olyan egyszerűen.

Na, még akartam egy csomót írni, meg egy-két képet is feltölteni, de Flóra máris üvöltve felébredt, mennem kell. Azért ha hagyja, majd még jövök.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Na doki megvolt, mindkettő vírusos, nem vészes. Állítólag a fél lakótelep köhög, és taknyos :( Meg az egész bölcsi :(

Megkérdeztem a doktornőt melyik köptető legyen, azok közül amit itt olvastam, és ő is a mucoprontot ajánlotta. Estére meg kapnak sinecoc-ot, hogy éjjel ne köhögjenek. Meg KAta kapott gyógyszertári (barna) orcseppet, mert az szuperül bevállt. Igaz ha használom, két napig ömlik a takony az orrából, de 3. napra semmi nincs, teljesen kitisztítja...

Edith, Kata is sokkal kevesebbet eszik a felnőtt, igazi darabos kajából, mint amit nem kell, vagy csak kicsit kell rágni.
Szerintem ez azért van (vhol olvastam) hogy az agy a rágás mennyisége alapján dönti el, hogy éhes-e még a szervezet, vagy sem. És ugye a darabosat jobban kell rágni :) De ugyanúgy fejlődik (ill. persze már lassabban) mint eddig, nem fogyott, jókedvű.

Bencét el kell vinni vérvételre, meg vizeletvizsgálatra, mert még mindig bepisil, és alig eszik. Már olyan szinten nem eszik, hogy az tényleg aggasztó....


Edit, Milyen graco-d van?

Én most a Graco mosaic-ot néztem ki magamnak, bár ne mvagyok az esernyőkocsik híve, de ráuntam az Iglesinára. Mopndjuk szupi kocsi (olyan mint a PP Aria) meg van lábzsákja, esővédője, és csak 6 kg, de mostmár nagyon úgy érzem hoy újítanom kell :)

Mennem kell, de még ma teszek fel képet is :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Na ismét van netem! :)
A volt férjem feleségét kértem meg,hogy írjon a nevemben,hogy pár napig nem leszek.Ma sikerült visza kapcsoltatnom!Még nem tudtam viszaolvasni a több,mint 2oldalas termést,így most nem tudok reagálni az írásotokra!Nagyon hiányoztatok! :)

Hanna jól van,bár a füle változatlan.Majd szerdán lehet,hogy ki kell venni a tubust,mert az is visszafertőzhette.Ma volt kontroll labor,én intéztem,így levetettem az immunszintet néző cuccost is.
Reggel megyünk ismét a dokibához.Ma jól eláztunk,mert akkor szakadt legjobban amikor a kocsiból kiszálltunk.Igazából csak én áztam,mert Hannát védte az esővédő. :roll: Aztán még gyorsan lementem az UPChez új szerződést kötni,hogy legyen netem.mire hazaértem már vissza is állították.Ennek kifejezetten örültem!


BENDUSNAK BOLDOG ELSŐ SZÜLINAPOT!

Most megyek olvasni! :)

Puszi

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Évi, mi az Elefáni babaoltban vettük a hordozót a Baross utca 10-ben. Ide van kedvezményünk amit kihasználhattok ti is akármire. Sok jó dolog van ott csak győzze az ember pénzzel... :lol:
Itt a link: http://bababolt.echt.hu/
Ha érdekel szólj és valamikor átjuttatjuk hozzátok a kedvezményes kártyát vagy elugrotok ti érte. Megbeszéljük.

Edit, a lányok is kissebb mennyiséget esznek a darabos kajából. Egyszer egy másik fórumon olvastam, hogy ilyenkor ez normális, mert a darabos kaját ugye meg kell rágni/nyammogni és hamarabb felfogja az agyunk, hogy jóllaktunk, mint ha csak nyelni kéne. Amúgy lehet, hogy ezért mondják, hogy többször meg kéne rágni az ételt, és akkor nem lenen ennyi elhízott ember. (Itt most magamról beszélek, mert mindig kapkodva eszem és ez látszik is rajtam.)
Amúgy a lányoknál még mindig van csak nekik főzelék, mert nem akarok úgy járni mint te Barnussal. Viszont ha olyan kaját eszünk akkor sokszor a mi kajánk alapanyagát dúsítom fel valamivel. Mármint ha nagyon intenzív az íze. Azt nem tudom, mikortól kezdjem el, hogy már nem főzök nekik. Habár gyakorlatilag már a mi kajánkat eszik csak felturbózva. Viszont már nem vagyok szívbajos mindenből merek nekik adni falatkákat. Oké tejet nem. De pl. már a kiránduláson ettek kalácsot és tepertős pogit is. Igaz, hogy azt manyizgáltam, nehogy nagy tepertő legyen benne. Hát nem tudom mennyit tudtam segíteni, igazából én tanulok tőletek... :oops: :lol:

Andi lefényképeznéd a babakocsitokat? Vagy mi a neve? Rákeresnék. És miért nem esnek ki belőle?

Timi, örülök, hogy tudtál jelentkezni. Hanna fülében a tubust hogyan rakják be? Vagy ez olyan pici, hogy simán a hallójáraton át helyezik be? Mikorra lesz eredménye a vérvételnek?

Ani, boldog szülinapot Bendusnak!!!! Nem tudom, hogy olvasol-e még minket, de remélem a jókívánságaink odaszállnak.

Márti, mi van a kistökössel?

KépKép
kgiulia
 
 


Timi, jó hogy újra onlány vagy! Ezek szerint a volt férjed nejével jóban vagytok? Az azért erős, hogy a fültubus is visszafertőzhet...

Julcsi, köszi a felajánlást a kedvezményes kártya ügyében! Így mennyivel volt olcsóbb? Még nem döntöttük el, hogy veszünk-e magunknak is egyet, vagy kölcsönözzük hosszabb távon a barátainktól. :D Az ő gyerköcük nem szereti (2 éves), a másik meg még csak 1 hónapos, szóval lehet, h ott most nem nagyon kell.

Azt pedig eldöntöttem, hogy ha lehetőségem van rá, minden nagyobb babacucc beruházás előtt kipróbálom először az adott dolgot, azaz kölcsönkérem valakitől kis időre. Az első babakocsira kiadott pénz tiszta pénzkidobás volt nálunk: használtan vettem egy szuper ABC Design ezerfunkciós kütyüt 45ezerért, és örültem, h milyen jó vásár, mert újonnan 100ezer - no, Samut ez a legkevésbé sem érdekelte, volt benne vagy 3x, mindenhova hordozókendővel jártunk, mert utált feküdni a kocsiban (konkrétan üvöltött, ha beletettem). Mióta ülni tud, azóta meg van egy könnyű esernyőkocsink (toprider, 19ezer huf) - tökéletes, ezt szereti. Azóta pl. az utazóágy vásárlás előtt kértünk egyet kölcsön kipróbálni, megmarad-e benne a gyerköc - szerencsére csipázta, így aztán mertem én is venni, és most a hátihordozó is így járt :)
Nyilván, mindent azért nem lehet előtte kipróbálni - pl. a cipőket :)

Ja, írtátok, hogy a gyerköcök nem merték letenni a fűbe a kezüket (már amelyik) . Samu is ezt csinálta pénteken Pécsen a kertben, maj' megszakadtunk a nevetéstől, annyira mókás volt, ahogy azon küzdött, nehogy le kelljen tenyerelnie :D Másnap szerencsére már nem volt gondja a fűvel, lelkesen szedegette a virágokat és a fűszálakat.
No, megyek, befejezem a mai ebédet. Meg a teregetést.
Aztán meg elugrunk egy ismerős hasonló korú babához látogatóba.
Szép délutánt!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Andi!

Többször szemezgettem már a Kolpinggal, de mindig a betegségek tartottak vissza. De ma rákérdeztem, mi van, ha beteg a kölök, és nem tudunk menni. Láss csodát, nem veszik el a lóvé, hanem orvosi igazolást küldve átteszik másik időpontra az ott tartózkodást. Szóval úgy tűnik, máj. 1-től 4-ig ott leszünk, és semmi pénzért nem hagynánk ki, hogy lássunk Titeket.

Zsu! Graco ultima babakocsink van. Szeretem nagyon, de utazáskor gáz, mert félig van vele a kombi autónk csomagtartója.

Semmit nem eszik Bence? Azért a 16 kiló valahogy csak feljött rá. Az én fiam meg hiába eszik, nem hízik. Engedélyezel neki nasit, cukros üdítőket vagy az sem kell?

Márti! Merre vagy?

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Itt vagyok, olvastalak titeket, csak nem volt mit írni!!! :shock:

Meg a Julcsival lesakkoztuk a témát :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!
Nagyon jó lesz a Kolping, imádni fogjátok!!!!!!Tuti nem lesz betegség akkor!!!!! :wink:

Én is most szeretném eladni az ABC Design babakocsinkat, mi sem igazán használtuk ki és olyan nagy batár elfoglalja a csomagteret!!!!Én is egy esrenyőre csukhatósat szeretnék.Hírdetem bőszen remélem valaki beleszeret, mert nagyon jó, csak mi nem babakocsiztunk nagyon, de ezt nem tudhattuk előre!!!! :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Évi, mi is ki akartuk próbálni a háti hordót, de a környezetünkben senkinek nem volt. Így mi lutriztunk, egyedül Livit próbáltuk bele, hogy kilát-e. Mert volt nekünk olyan csúcsszupi kengurunk újszülöttkortól (tehát jól tartja hátát), amit nem tudtunk használni, merthogy a pöttömök nem láttak ki belöle. Belecsúsztak és szó szerint csak két kis apró láb látszott ki belőle. Kedvezménnyel vettük 12600Ft-ért. Mi úgy döntöttünk, hogy ez volt a legolcsóbb új hordozó. Úgy vagyok vele, hogy majd eladjuk ha nem kell és nekem már megérte, hogy megvettük. Amikor ezzel megyünk valahova mindig elmondom, hogy mennyire jó találmány ez. Kocsi híján ezzel be tudunk vásárolni a nagymamarollerrel.

Edit, én nem is gondoltam, hogy létezik ENNYIRE bababarát hotel. :? Kár, hogy kevés ilyen van...

KépKép
kgiulia
 
 


Na, egész eddig nem jutottam gép elé, most is csak pár percre, mert közben készül a kaja, apa meg szórakoztatja a gyerekeket. Szóval, most csak gyorsan az eddig született hozzászólásokhoz:

Julcsi:
Mi egy elég egyszerű esernyőkocsit vettünk, annyival jobb a sima 4000 Ft-osnál, hogy van alul hálója, meg tető rajta, és két pozícióba dönthető. Egyébként Pikolo, ITT tudod megnézni. A miénk az S9-es. Nálunk kicsit olcsóbb volt a boltban, mert kaptunk 10 % nyitási kedvezményt.
Azért tudnak most szabadabban ülni benne, mert az előző ABC Design kocsinknál nem volt a lábuk között külön pánt, csak ha bekötöttem őket. És az én drágáim lefele közlekednek, vagyis kicsúsztak volna belőle, így viszont nem tudnak. Sőt, így lehet kicsit hajolgatni is.
Kép Kép

Edit!
Nagyon örülök Nektek, akkor ezt meg is beszéltük. Szeretettel várunk benneteket! Kb. 5 percre lakunk a Kolpingtól. :wink:

Na, jövök még irgatani, ha hagyja a családom. Lehet csak este lesz belőle, de megpróbálom előbb, mert este meg indul a Győzike show (Edit :wink: ), és az a kedvenc műsoraim egyike. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na, megint itt vagyok. :)

Évi!
Jól hangzik ez a kirándulás Pécsre meg a Pilisbe, szerencsére nagyon szép idő is volt hozzá.
Barátnőd sztorijához no comment, vannak még hülye emberek.

Julcsi!
Gratula a csajoknak az orrfújáshoz és a tessz-hez. Olyan ügyesek már!

Zsuzsi!
Milyen ügyi már Szandi is! A tanulási folyamat nálunk is hasonló, ha beindulnak, akkor nem állnak meg egy dolognál.
Diafilmek: én nagyon szerettem annak idején, így velük is meg szeretném ismertetni, aztán majd eldöntik, hogy tényleg jó móka-e. Nagyon jó hangulata tud lenni az elötétített szobában való vetítésnek . Később pedig nagyon hasznosnak találom az olvasás gyakorlására, mert élvezettel csinálják, rövidek a szövegek és sikerélményük van. Persze csak akkor, ha tényleg szeretik.

Ani!
Nagyon boldog első szülinapot kívánok Bendusnak!
Mi van veled? Nagyon régen jártál erre! Ha benézel, írj kicsit magatokról! Remélem minden rendben!

Edith!
Remélem Krisztánál ennyiben is marad az orrfolyás! A C-vitamint nagyon jó, hogy kapja, talán enyi is elég lesz! Drukk!

Zsu!
Örülök, hogy nem találtatott nagyon komolynak a lurkók betegsége. Kívánom, hogy tényleg pár nap alatt túl legyetek rajta! Mikor kell Bencét vinni a vérvételre? Mit fognak tudni megállapítani? Keresnek konkrétan valamit?

Timi!
Örülök, hogy ismét van neted! Nagyon szorítok, hogy most már ne legyen újabb gond Hanna fülével. Mindenesetre örülök, hogy most jól van!

A teával kapcsolatban szerettem volna kérdezni, hogy a mi - vagyis a felnőtteknek való pl. Lipton teát - mikortól lehet adni a manóknak? Mitől nem kaphatnak még?

Na, még szerettem volna egy-két képet feltenni a tegnapi játszóteres kiruccanásunkról, de arra már végképp nincs időm, majd talán holnap. Bár azok, amiket a babakocsi miatt tettem fel, azok is ott készültek.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Most értem csak haza (na jó azóta törpök már ágyban) odaát volta msegíteni a hugomnak csomagolni....

Zsandi, igazából Kata ha 3x köhögött akkor sokat mondok... Bence egyáltlaán nem, ma, pedig szaladgált is eleget, úgyhogy bizakodom. Bencének ma az orra se folyt, Katának is max 5x kellett megtörölni. Bezzeg ha nem vittem volna le őket orvoshoz :):):):) Még jó hogy csak mi voltunk a rendelőben, így tuti nem kaptak el semmit.

Holnap megyünk Bencével, pisit is vinni kell, nézik hogy nem vérszegény-e, ill a vizeletét a bepisilés miatt. Mert még mindig bepisil :(

Edit, a csokit-kekszet-fornettit-stb azt korlátlan mennyiségben megenné ha hagynám....de rendes kajából alig eszik. Pedig mostmár csak akkor kaphat bármi édességet, ha szépen eszik.
Rendszeres volt, hogy napi 1 vmit kaphatott, ha mentünk boltba. Ez legtöbbször túró-rudi, kinder, néha nyalóka. Ma már ezt is csak ebéd/vacsi után kaphatja meg. És nem elég ösztönző ez sem :( Ilyenkor közli hogy majd holnap megeszi...

Leginkább az a baj ezzel a 16 kg-al, hogy 2 évesen 15 kg volt, 3 évesen 15,5, most meg 16. (ruhában, de cipő nélkül)

2 éves koráig nagyon jó evő volt, hízott is rendesen, ugye egy évesen 10 kg volt, 2 évesen 15. Azóta meg semmi :(

Zsandi a fekete teában koffein van, azért nem ajánlatos nekik adni, főleg ha jót akarsz magadnak :) Ne mtudom mikortól lehet kapni, Bence már jóideje kap, Kata meg vagy zöld teát kap, vagy a herbária gyermek teáját. De leginkább vizet iszik. Tényleg nem is mondtam :) Kata elfogadja a vizet :) Úgyhogy már csak azt kap, pár csepp citromlével. Csak néha csinálok neki teát. (Bence is 1 éves kora körül szokott át a citromos vízre.)

Megyek is mert hulla vagyok, a képek csak elmaradnak, ezer bocsi :( Pedig olyan jók lettek a 2. szülinapi képek...
Holnap remélem ideenged a zuram annyi időre hogy lekicsinyítsem és feltegyem őket...

Pusz

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Edit, nekem Graco Quatro Tour van és imádom :) Mondjuk nincs autónk, így ne mtudom mekkora helyet foglalna benne (sejtem nagyot) viszont egy komplett bevásárlókocsi tartalma belefér :)

Bkv-hoz az Iglesina Esspresso-t használom, az kocsiban is kis helyet foglal. Sztem kisebbet mint az esernyőkocsik.

TÉnyleg megyek :)

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Most csak rövid vagyok! :( De aztán remélem, jövök még! :)

Ma van a húgom 18. szülinapja. (Ekkora szemtelenséget, hogy valaki ilyen fiatal legyen! :wink: :roll: :P :P :P )
Tegnap este tortákat sütöttünk, mert ma viszi a suliba, ott ünnepelnek, most pedig megyünk szendvicset készíteni és szezámmagos sósrúdat sütni. Amikor végeztünk, ha Kriszta is engedi, jövök. Addig is puszika mindenkinek! :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Mindenkinél vacakol a babanet vagy mindenki világgá ment?????? :shock: :lol:

Edtih:nagyon boldog szülinapot a szemtelenül fiatal hugodnak!!!!! :lol: :lol: :lol:

Örömmel közlöm, hogy a Zsombi megy!!!!!Még azért rozoga, de tegnap este azt játszotta, hogy a nappaliból a kisszobába átsétált az apjához!!!! :shock: :shock: 8) Ami nem kis táv!!!Nagyon ügyimanó!

Zsu:remélem hamar rendbe jönnek a gyerekek!!!!

Most ismét kissé magam alatt vagyok, de már el sem kezdem sorolni, hogy mi a bajom, meg ez amúgy sem egy lekisegélyközpont!!!!! :roll: 8) Tudom mindenkinek megvan a maga gondja! :?

Barbikám:aranyórát alakítasz már megint????? :shock: :D

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edith!
Nagyon boldog 18. szülinapot kívánok a húgodnak!
Akkor otthon is lesz banzáj?

Zsu!
Köszi a teás infót, ennyivel is beljebb vagyok. Én sajna azt sem tudom, hogy mi fán terem (teafán :lol: )

Most elővettem az összes itthon létező teát, és áttanulmányoztam, hátha megokosodok, de nem. A Liptonra rá van írva, hogy 100 % feketetea, akkor azt már tudom, hogy ezt nem lehet. Pedig a dobozát olvasva megörültem: Lipton Green Label - kitaláltam, hogy biztos zöld tea. :oops: A Pikwick-re nincs ráírva, hogy milyen teából van. Van itthon Herbáriás gyerektea is, azon meg azt látom, hogy 4 éves kortól. Meg egy doboz csipkebogyó, de azt meg nem jó nap mint nap adni, nem? Szóval, teljes káosz. Így jár, aki nem szereti a teát.
Pedig arra gondoltam, hogy le kéne cserélnem ezeket az instantokat, mert sok fogy belőle egy nap (nagy iszákosok a gyerekeim), költségkímélőbb lenne a filteres.
Na, nem baj, hátha előkerülnek a többiek is, és valaki még ír a témában. :wink:

Andi
Kép
zsandi
 
 


Márti!

Nekem sem jött be eddig, egész azóta, amióta elaludtak a törpék. Gondoltam, ennyit a szerencsémről. Biztos azért van, mert elhatároztam, hogy a mai alvásidőben punnyadni fogok itt a gép előtt.

Nagy-nagy gratula Zsombinak! A rozogasága szerintem egy-két napon belül el fog múlni, és fogócskáznak majd Szonival!

Andi
Kép
zsandi
 
 


Na sziasztok!

Mártikám, nekem sem jött be a babanet, amikor ide keveredtem. Aztán meg inkább elmosogattam és kiteregettem. :wink:

Zsombinak hatalmas gratula a menéshez. Az tényleg nem kis táv amit megtett, nagyon ügyes. Puszit neki!!!

Edith, a valóban szemtelenül fiatal hugodnak millió puszi születésnapja alkalmából.

Andi, jók a képek, hogy megy már Marci. Én még nem is láttam róla képet, nagyon tetszik.
Ha lesz időd tedd fel a többi játszós képet is.
Teához nem tudok hozzászólni, nekünk is csak Lipton van itthon, de mivel senki nem issza, így alig fogy.
Az Ádám vizet iszik és gyümölcslét, ha beteg, akkor szoktam azt az instant teát adni neki.

Mártikám, mesélj mi a baj. Ha nem is tudunk segíteni, legalább kiírhatod magadból. Ha akarod.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Na, én útratettem a húgomat, vitt tortát, szendvicset, sósrudat és üdítőt. Muszáj volt taxival mennie, különben nem tudott volna mindent elvinni.
Aztán becsöppentek anyósomék, pont jókor, mert legalább elkísérhettem Anit a taximegállóig. Nemrég mentek el ők is, kriszta mindjárt lefekszik, a lakás rendben, főznöm nem kell, csak majd estére valamit Istvánnak, mert csak későn jön haza kiszállásról. Fene a jódolgomat, assem tudom, mikor volt ilyen utoljára! :P :P :P :roll: :roll: :roll:

Márti, nagy-nagy gratula Zsombinak a járáshoz!!!!! :D :D :D :D :D :D
Te pedig igenis panaszold el a dolgokat, mert ha nem vagyunk lelkisegélyközpont, majd legfennebb kikiáltjuk magunkat annak! :) Mondd el nyugodtan, ha segít! :)

Andi, illetve Márti is, köszi a köszöntést a húgom nevében! :) Itthon olyan nagy banzáj nem lesz. Majd vasárnap összegyűlünk és megünnepeljük, de csak a család. Mi nem nagyon szoktunk haverokkal ünnepelni, mert általában 100 helyről kellene összegyűlniük, és így nehezebb egyeztetni. Az osztálytársakkal is ezért ünnepelnek a suliban. :) Majd mutatok tortás képet is! :)
teakérdésben én sem tudok érdemben hozzászólni. Én azt mondom, hogy a legzsebkímélőbb a víz. :roll: :P Nálunk nagyon jól műkszik. Amikor beteg, én akkor főzök Krisztának teát, olyankor pedig vagy házi, szárítottmentából készítek, vagy van még megmaradva ilyen babakorban használandó görcs elleni tea, amiben kömény, édeskömény, kamilla, meg mittomén mik vannak még. Szerintem finomak és ezek sokkal egészségesebbek is. Almateát pl. főzhetsz úgy is, hoyg amikor almát hámozol, a héját félreteszed és megszárítod. Ugyanúgy használod, mint ahogyan Évi írta.

Zsu, örülök, hogy a manók csak kcisit betegek. remélem, gyors lesz a lefutás mindkettőnél. :)

Edit, merre vagy? Ti holnap ünnepeltek? Zajlik a készülődés? :)

NA, megyünk ebédelni, aztán lefektetem Krisztát.

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Timi:Hannának boldog hófordulót!!!!Akkor már mehettek az oltásért!!!!Vagy most nem????? :shock:

Á nincs nagy gond csak ami eddig :roll: :( , de majd csak lesz valahogy!!!Csak már tényleg nem tudom optimistán szemlélni a dolgokat!!!!Már nem megy!!!!Meg ez a hülye eső...meg minden! :roll: :evil:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nálunk meg szakad a hó! Persze nem marad meg, de azért esik. Enyhén hangulatromboló, így március végefelé.

Igen, a víz lenne a legjobb, de az nem csúszik annyira. De majd próbálkozom.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

teakérdéshez - én nagy tearajongó vagyok :)

Szóval mind a zöldtea, mind a feketetea tartalmaz elég sok koffeint, sőt a zöldtea 2x annyit, mint a feketetea. Csak a kávéhoz képest kevesebb a koffeintartalmuk.

Ime egy rövid leírás a teákról a Fogyasztóvédelem honlapjáról:

"A puttonyba leszedett tealeveleket a feldolgozás helyén a napon fonnyasztják, kézzel, vagy géppel sodorják, majd meleg levegőjű teremben fermentálják (erjesztik), ezután aszalják.
Zöld tea: a tealeveleket nem fermentálják, hanem fonnyasztás után sodorják és aszalják. Kevésbé aromás, de élénkítő hatása nagyobb, koffeintartalma 2-4 % (0,003-0,008 g/ 1 csésze tea).
Fekete tea: a fermentálási folyamat befejeződése után aszalják. Illatos, zamatos tea, koffeintartalma 1-2 m/m % (0,0015-0,004 g/ 1 csésze tea).
Sárga tea: a fermentálás folyamatát félidőben megszakítják, a teát így aszalják. Illatosabb, zamatosabb, mint a zöld tea.

A lényeg, kisgyerköknek nem ajánlott még sem a fekete sem a zöld tea a koffein (=tein) tartalma miatt.
Andi, szerintem a gyógynövényeket ha variálod, akkor lehet sokféle fincsi teát készíteni: csipkebogyó, kamilla, citromfű, stb. Samunak az almatea nagyon bejött, és jóval olcsóbb, mint az instant cuccok.
Megyek dolgozni!
Üdv:
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


A játszóteres képek


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Mártikám, nyugodtan írd ki ami fáj!!! Hidd el ennél olcsóbb gyógyszer nincs. Mi bármikor szívesen meghallgatunk és ha segíteni nem is tudunk, a kezdet meg tudjuk fogni. Vagy virtuálisan megölelgetni. Szóval ha úgy érzed nyugodtan könnyíts a lelkeden.
Zsombiról meg mondtam, hogy szerintem pénteken már járt. De ha te tegnaptól számítod... akkor HATALMAS GRATULA neki! :lol: :lol: :lol:

Andi, vannak kifejezetten gyümölcsből készült teák. Amikor terhes voltam azokat ittam. A márkát nem tudom, én a tesco-sat vettem, abból volt többféle is. Viszont mivel én sem vagyok tearajongó nem tudok ennél többet segíteni. Talán ha drev lenne olyan kedves benézni (majd mondom neki :lol: ), akkor lehet, hogy tudna segíteni. Na ő tearajongó.

Edith, boldog szülinapot nagyon fiatal hugodnak. Én már arra sem emlékszem mikor voltam annyi... :lol:

Zsu, kissebbek hogy vannak?

Edit, remélem jól vagytok mindannyian és csak a készülődés miatt nem jelentkezel.

Timi, Hannának boldog hófordulót!!!!

KépKép
kgiulia
 
 


Közben felkerültek képek. :lol: :lol: :lol:

Andi, mennyire szép lett Flóra pofija. Teljesen eltűnt róla a babás pofika, mostmár csajos. (tudom mit várok az egyévesektől...) Nagyon tetszik. Marci pedig annyira csibészesen vigyorog... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok, itt a teafelelős... :lol:

Fekete teát semmiképpen sem szabad adni a pici gyerekeknek, a teintartalom és a fermentálás miatt. A zöld tea is tartalmaz annyi teint, ami miatt nem szabad adni. A Mate típusú teákból pedig kimagasló teintartalmuk miatt még a felnőtteknek sem ildomos túlzottan sokat fogyasztani. Filteres teát a filter miatt ne adjon senki, nem is beszélve arról, mennyi szennyezés van bennük...

A gyógynövény teáknál csak gyógyszerkönyvi minőségűt szabad adni, orvosi vagy gyógyszerész javallat esetén. A filterest felejtsétek el itt is.

Gyümölcstea ügyben körül kéne néznem, abban nem vagyok túl járatos, szerintem ott fontos az alapanyag, és hogy ne gyümölcsízű fekete tea hanem valóban gyümölcsalapú tea legyen. A legjobb az ismert helyről származó szárított gyümölcs teaként való használata, az könnyű és tiszta.

Egyelőre ennyi, próbálok okosodni majd még a dologban, most várnak a csapágyak. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Nálam sem volt babanet!
Köszönöm a köszöntést a ma 15 hónapos lánykám nevében! :)

Márti,
az oltást nem tudom mikor kapjuk meg.Ma beszéltem a doki néninkkel de szóba sem került.Szerintem ő is elfelejtette,most csak a fülére koncentrálunk.

A tubust ma kivették a füléből.Reggel bevittem,megint sok váladékot szívott le a doki,mondta,akkor holnap kiveszi.Megkértem,hogy inkább ma.Egy nap alatt már úgysem jön rendbe,ha 3 hete folyik.Természetesen megcsinálta.Egy kicsit bealtatták,aztán leszívta megint a váladékot.Másfél óra alatt ugyan annyit szívott le.Most leoltotta.Kiváncsi leszek mi jön vissza.Holnap kontroll.Most várjuk,hogy rendbejöjjön.Ha nem,akkor tényleg műtét lesz a vége!A laborunk nem sokat javult,még mindig gyulladást mutat.Az immunszintre nem mondtak igazából semmit,pedig alacsony lett.
Én sem vagyok valami jól!Ez a hidegfront nagyon megvisel!2 napja szét megy a fejem,annyira fáj!Nálunk tényleg nagyon hideg lett!
Bevettem egy erős fájd.csillapítót,a fejem még mindig fáj,viszont szédülök.Jól kicsesztem magammal!
:evil:


Julcsi,
a tubust altatásban teszik be a dobhártyába a hallójáraton keresztül.Az a lényege,hogy meg legyen a szellőzés,és ha esetleg váladék termelődik az kifele tudjon ürülni.Akkor szokták betenni amikor nincs gyulladásban a középfül.Nálunk muszáj volt gyulladás alatt betenni,mert sok volt a genny.Most sajnos emiatt kellett kivenni,mert valószínű irritálja a tubus a még mindig gyulladt területet.Talán most megnyugszik a dobhártya,mert most is duzzadt.Várunk,aztán csak lesz valahogy....

Évi,
igen jóban vagyok az ex-férjemmel és a feleségével is.Tök normális nő,meghát ha azt veszem ő neveli a fiam.Az Áki is szereti,még egyszer sem panaszkodott róla.A múltkor adott 1 karton gyümölcslét,mert egy kamionos cégnél dolgozik és vmi miatt megsérült az egész szállítmány és ő is kapott pár kartont,egyből szólt,hogy szeretjük e mert szívesen ad nekünk is.Tényleg jól esett,hogy gondolt ránk.

Most megyek,mert már írni is alíg tudok a fejfájástól!

Puszi

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Ami még eszembe jutott: a teákban lévő koffeint azért nevezik állítólag teinnek, mert együtt utalnak a koffein és a teofilin tartalomra. A teában kb. feleannyi koffeintartalom van mint a kávéban és dupla idő alatt szívódik fel. Ha sokáig áztatjuk a tealevelet akkor csersav (tannin) szabadul fel, ami még inkább tompítja a koffein hatását, cserébe viszont baromi keserű ízt kölcsönöz.
Vendég
 


Julcsi:csütörtökön voltunk nálatok :lol: , de akkor szerintem csak a csajoknak akart imponálni a kisgazfickó, mert itthon csak kisebb távokra ment gyalog!!!!Amúgy mászkált!!!! :lol: De tegnap csak kamilláztunk, az előbb is itt ültem és megjelent a kis menőmanónk!!!!

Timi:sajnálom ezt a macerát a Hanna fülével!!!!Még szerencse, hogy nem viseli meg olyan nagyon!!!!

Nálunk:már a Szoni is taknyos, Zsombi köhögött is kicsit!!!Úgyhogy benne vagyunk a "jóban" megint!!!!! :? :evil:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Engem sem engedett be reggel óta a babanet. :twisted: .

Mártikám,légyszives panaszkodj,hisz tudod,ha már csak kiírod magadból már sokkal könnyebb.És különben is nekünk csak elolvasni kell,nem meghallgatni :lol: ./ezt viccnek szántam,nem megsértődni!/
Nagy gratula Zsombinak a menéshez!

Andi-a Liptonnak,Pickvicnek a gyümölcsös teáit ihatják a manók,mert a gyümölcsteákban nincs koffenin.Azt nézd a teáknál,hogy fekete tea ne legyen benne.

Julcsi-csak megerősítenélek benne,hogy a csajok súlya és magassága tökéletes.Enikő 1 évesen 75 cm és 8300 g volt,51 cm-vel és 2800 g-mal született.Manapság pedig 140 cm és 26 kg.Ja és a 37.hét elején született.De ha megnyugtatlak vele a fiam 56 cm-vel és 3400 g-mal született 1 hónapja pedig 77 cm és 9600 g-volt.De egyikre sem mondta azt a doki,hogy baj lenne velük.

Edit-én most nézegetem a bababarát szállásokat és tudnám ajánlani a balatonföldvári Anna-Mária-Vilma hotelt.Mi már 3x is nyaraltunk ott,igaz akkor még nem volt átépítve és nem volt wellnes szálló.Hasonló lehet mint az Alsópáhoki-de valamivel olcsóbb.http://www.amv.hu/
Mi ugy néz ki hogy ide megyünk nyaralni június utolsó hetében.
Én a felnőtt kajához ugy szoktattam,hogy a sajátja után mindig megkostoltattam a miénkkel is és igy lassan átszokott a mi kajánkra.Én a Gergőnek már nem fözök külön,van itthon 1-2 babaétel arra az esetre ,ha valami olyat föznék amit még nem evett.pl ha csinálsz fasirtot krumplipürével /én vajjal+tejföllel keverem ezt már eheti/ kezdetnek kevesebb fasirtot beletörsz a krumpliba.Főzeléket meg nem muszáj már minden nap ennie a gyereknek,hisz mi felnöttek sem eszünk minden nap,de ha a családnak fözöl valami fözeléket azt már simán eheti a kiscsaj is.A Kismama magazinban olvastam azt hiszem a múlt haviban,hogy 1 éves kor felett már lehet adni tejet forralva pl.ha a fözelékbe tejet teszel jól felforralva már eheti a gyerek.
Én ma rakott zöldbabot csináltam ,de most nem tejfölt tettem a tetejére ,hanem basemell mártást /ebbe ugye tej van/ és abból is adtam a gyereknek.Remélem nem lesznek következményei.

babakocsi-én most vettem egy ABC D.Handy Plust-ez több fokozatban dönthető,5 pontos az öve,kupolás,pici hálós,és a lába között van az a gyerekfogó hogy ne tudjon kicsuszni./a Gergő is olyan mint az Andi gyerekei,ha valami nem tetszik neki,akkor hiszti gyanánt hátradobja magát és ki akar csúszni a kocsiból/

nem tudom még mit akartam irni,/igy jár az aki nincs itt minden nap,/olvasok vissza,hátha még eszembe marad akkor .
bibolya
 
 


Márti!

Mennek a gyógymanók mindkét gyerkőcnek! Gratulálok Zsombinak! Virág is áll már pár másodpercig teljesen egyedül, guggolásból feláll, és mindig vezettetni szeretné magát.

Voltunk ma dokinál, mert nagyon rekedt a drágám. Köptetőt kell adnom, meg átmosta az orrát. 2X10 ml sóoldatot fecskendez be egyik orrlyukán, a másikon leszívja, majd fordítva ismét. Kb. 3 perc tokkal- vonóval a művelet, remélem használni fog.

Kérdeztem a dokit a HA tápszerről. Ő mindenképpen azt adna, mert szerinte a sima tápszer és a tej sokban nem különbözik egymástól. A tápszer is tejporból van, csak az nem kész állapotban, mint a tej. Szóval vettem még ma HA-s tápot.

Kérdeztétek a szülinapot. Április első hétvégéjén tartjuk hivatalosan, Barnusével együtt. De azért egy kis meglepit kap majd a csajszi.

Andi!

Nem láttam a Győzike show-t, de felvettük videóra. Annyira kipurcantam estére, hogy elaludtam.

Flóra szerelése nagyon csajos. Hol vetted neki ezt a farmer szerkót? És a kendője nagyon dögös. Marci pedig igazi csibész, erre mondom, hogy a szeme sem áll jól. Flóra a Te öledben ül a hintán? Nagyon csinos vagy, felesleg sehol rajtad!!!

Teát passzolom, Virág vizet iszik, néha Milupa granulátumot.

Edit

KépKép

KépKép
edit74
 
 


egy pár kép a hétvégi grillezésről

ime a csipet-csapat-mindenki megtalálta a maga helyét: Kép

amerre a Gergő járt,arra ment a kis csapat is Kép

igy kell gyite pacizni Kép

sül a fincsi husi és halacska Kép

igy kell enni egyedül a husikát-hmm nagyon finom volt Kép

és a felügyelő bizottság -a barátnőm /leendő keresztmama/ és én /sajnos már én vagyok a kövérebb/ Kép
bibolya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?