Új privát üzeneted érkezett!

Katus:az okosabbak ajánlása szerint este vagy esetleg délelőtt meg este.Ha tudsz időziteni akkor egy nagyobb szopiszünetben.

Ja csajok!!!Ne felejtsétek el,hogy 6 hetesen,meg 3 hónapos korban-de lehet még a két hónapos is ott van,erre nem emlékszem-van a növekedési ugrás,amikor több tejet igényel,de a kinálat nem tud olyan gyorsan beállni,ilyenkor szokták úgy érezni hogy kevesebb a tej-és sokan ilyenkor is hagyják abba szopit,emiatt-de áll.egy hét alatt ez rendeződik,az sem baj ha az idő alatt kevesebbet eszik.Pont ez a téma egy másik fórumon,én tudtam erről de most hogy ott irták igy eszembe jutott hogy irom nektek is hátha vki nem tudja.
lehet nekem is hamarosan bejátszik ez a dolog

Katus:nyami,küldhetsz.és ügyi vag,én azóta is itt netezek-pihiképpen!!! :wink:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


ja Ex:azért ez nem semmi hogy a méhlepényen keresztül is allergizálhat,ezt még nem is hallottam.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Katus!
Hát akkor tényleg nincs ötletem, ebből is látszik, hogy mennyire alkati kérdés, hogy kinek mennyi a teje. Hiába mondja az LLL, hogy csak rajtunk múlik ez nem igaz. Én pl nem iszom laktoherb teát és örülök, ha napi 1 liter folyadékot legyűrök, mégis annyi a tejem, hogy a nagyfiam is abból kakaózik. Most már elkezdtem lefagyasztani betegség esetére vésztartaléknak. Lakroherbet meg majd akkor, ha úőgy látom apad.

Pilchard!
Könnyen elment pénzről ne is beszéljünk. Én tegnap elmentem Blanka anyakönyvi kivonatáért és 8eFt-omba került a parkolás :( Nem vettem észre a táblát, mert a bal oldalon parkoltam és végig álltak a kocsik, elég széles út. Nem volt logikus, hogy parkolni tilos, pedig az utca végén ott volt a tábla, mint utólag láttam. Persze mindenkit megbüntettek, de ettől nekem nem jobb :( És ez már másodszorra fordult velem elő 1 éven belül, pedig akkor megfogadtam, hogy nagyon figyelek. Most fizethetek a saját hülyeségem miatt.

Sírással kapcsolatban én is azt gondolom, hogy fel kell venni, mert egy ilyen kisbaba még nem hisztiből sír és nem tud manipulálni. Ha sír annak oka van. Az is lehet, hogy csak anya közelségére vágyik. Én inkább megadom neki.

Ma is nagyon nyügik vagyunk, biztos a meleg. Most is itt van az ölemben.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 

 
 

BOLDOG ANNA, PANNA ÉS ANIKÓ NAPOT! :d

Pil, mivel fekve szoptatok, nem különösebben érdekel, ha nem alszik vissza, mert én biza visszaalszom :). Aztán kicsit később megébredek, addigra ő már bealudt, és akkor rakom csak át a helyére.

pogacsa
 
 


Pil!
Kész a sajtos palacsinta én már most ebédelek itt a gép előtt.
( mert ugye anyuka akor ebédel amikor a baba alszik)
Megy a fénypostával mert a felét meghagytam neked.

Nyanya!
Sajnálom, hogy megbüntettek. de miért kellett neked menni az anyakönyvi kivonatért?
Nálunk a kórházban odaadták akb. a 4. napon.

Én is felveszem a kisbabámat ha sír.Nyilván 3 hónapos kora után másképp csinálom majd.

Most ment el a védőnénim.
Megnyugtatott azt mondta, hogy mindíg csak a gyarapodást nézzem azzal ne foglalkozzam, hogy mennit szopik.
Hetente min 150 gr-ot kell híznia ha az megvan akkor nincs gond.

Nem szabad enni: kukorica, nyers hagyma,sárgadinnye,sárgabarack cseresznye, nyers uborka stb.( ami puffaszt)-tökfélék és olyan héjjas zöldségek, gyümölcsök aminek nehéz megemészteni a héjját.

Szabad enni: meggy, őszi barack, nektarin, görög dinnye, szilvát héjj nélkül, szerintem ez vonatkozik a szőlőre is.

Biztosan van még más is de most ennyi jut eszembe.

Encus, Jurem hol vagytok, lehet, hogy már meg is szültetek?

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Eddig az ősziekhez irogattam, de a babám inkább nyári lett... :lol:

Mit lehet ilyen melegben a nyűgös babákkal csinálni? Szegényem izzad, sírdogál...
Vendég
 


Sziasztok!

Bár már hallok némi ébresztgetős-nyújtózkodós nyöszmörgést a másik szobából, még megpróbálok írni. :)

Nagyon jó volt Félegyházán, szinte végig kint voltunk a telken, ott viselhető a kánikula. Szombaton flekkeneztünk, hatalmasat kajáltam, de most lazulhatok, ugyanis pont annyi a súlyom, mint a terhesség előtt. :) Na persze ez nem azt jelenti, hogy nincs mit leadnom...
Kedden el kellett mennem a dokimhoz, ugyanis képzeljétek, már több, mint egy hete vérzek. Nem tudtam, hogy most ez mestruáció-e, még nem számítottam rá, szoptatok, a tejem mennyisége sem csökkent. Megvizsgált alaposan a doki, azt mondta, hogy minden rendben, valszeg megjött, és írt fel vérzéscsillapító gyógyszert meg Ergam cseppet, amit nem fogok szedni, mert rá van írva, tejapasztó... Remélem elég lesz a gyógyszer is, és végre elmúlik, mert már nagyon kontrolloznánk... :)

Nagyon aranyosak a babás képek, Pil és Pogi babóik édik együtt, és Doren Virágjának nagyon dögös a szerkója! :)

Pil, és láttam bekerült Nyuszókám is az albumba, köszi! :)

Az új babókhoz gratulálok, sok boldogságot kívánok mindenkinek! :)

Az újonnan érkezőknek üdv itt a csapatban, örülök, hogy még mindig bővülünk. Így remélhetőleg Pilnek is lesz majd mindig olvasnivalója, mikor Ameli alszik... :) :) :)

Mellszívó: én Avent kézit használok, az elején az enyém is majdnem a kukában landolt, de aztán rájöttem a trükkjére! Le kell venni azt a gumis részt, ami a tölcsérnél van, ami eredetileg a mell védelmére szolgál. De csak arra jó, hogy nincs tőle vákum, viszont nélküle úgy szív, hogy csak na! Türelem persze kell hozzá, én csak esténként fejek, de mindig előhozza a tejleadó reflexet.

Mellvédő krém: én Babylove-t használok, szerintem tök olyan, mint az aventes, csak jóval olcsóbb. Nekem bevállt.

Izzadás és hintőpor: akartam feliratni hintőport tesómmal, de ő nem ajánlja hajlatokra, mert csak becsomósodik, "bekövesedik" ott a hintőpor, és még pirosabb lesz a baba bőre, mert kidörzsöli. Így marad a vizes pelussal áttörlés, meg minél kevesebb ruci, hogy ne izzadjon.

D és K vitamin: K vitamin csak szopis babáknak kell, ha már hetente csak egyszer is kap tápit, akkor nem kell. D vitamin két hetes kortól egy évesig naponta egy csepp, és ajánlatos kiskanálba öntött anyatejbe, vagy tápiba cseppenteni, nem pedig az egész üveg kajcsiba, vagy egyéb folyadékba, ugyanis az olaj nagyon tapad, és ott maradhat az üveg falán. Ha kanálból kapja, akkor úgyis lehet látni, hogy begurul-e az olajcsepp. Én a folyadék közepébe cseppentem, így a kanálra sem tapad, és tuti a szájába megy.

Szilvi, jó lehetett a pelenka-reptetés! :)

Ha jól emlékszem, Amandi írta, hogy csak lefejve, üvegből eszik a baba. Ne add fel a szoptatást, mert én is így voltam, de két hét után kidőltem a sok fejéstől! Hidd el fog ő szopizni is, mindig próbáld rátenni cicire, egyszer úgyis annyira éhes lesz, hogy rá fog kapni. Én így voltam vele, igaz, hogy visított, de megharcoltuk, tömtem a szájába, és végül elkapta, ráérzett, és azóta sincs gond, szopizik szépen, és nagyon is szereti, sokszor még most is csak azon nyugszik meg, ha nagyon nyűgös.

Egyik nap jót nevettem a saját hülyeségemet, kezdek már baba-szinten beszélni. Julcsi egyik este nagyon nyűgös volt már, odamentem hozzá, és kezdtem a mondatot, amin jót nevettek a szüleim: Nyuszi-muszi, ne legyél már ilyen harci-morci, tudod, mindjárt jön a fürcsi-pancsi, aztán kajcsi-majcsi cici-miciből meg cickó-mickóból, majd büfi-möfi és kaka-maki, végül szundi-bundi. Na, hát ilyen értelmes lettem, duplázva beszélek, és mégcsak fel sem tűnik, csak akkor, amikor a szüleim pukkadoznak a röhögéstől. :)

Na lépek, mert lassan kajcsi-majcsi, és még addig rengeteg elpakolni valóm van, valahogy megérkezés után sosincs hozzá lelkierőm, így mindig másnapra marad. :)

Itt kánikula, egy szál bugyiban és melltartóban leledzek, és csorog a víz a hátamon...

Andi és Julcsinyuszi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Ja, igaz, hogy regényt írok, de azért valamit mindig sikerül kifelejtenem!

MINDEN ANNÁT, PANNÁT, ANIKÓT ISTEN ÉLTESSEN!

Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Bocs... az előbb lemaradt a vége...

Nagyon szépek a babáitok :lol:

Gigi
Vendég
 


Gigi, hát túl sok mindent nem lehet tenni a meleg ellen. Ha csak nem vagy boszi, és mondjuk esőfelhőket varázsolsz a házatok főlé! :) Na jó, már nekem is biztosan az agyamra ment a hőség... Én csak max. egy bodyt adok rá, nyitva az ablak, próbálok egy kis légmozgást csinálni. Meg itatni, ha elfogadja vízzel, ha nem, akkor szopi.
Mikor szültél, hogy hívják a babót, és eredetileg mikorra vártad? Szóval írj magadról, ha van kedved! :)

Egyébként kidőltetek? Mi van, nem bírjátok a nyári kiképzést? :) :) :)

Én meg itt henyélek a gép előtt, nem bírok megmozdulni...
Csak az ujjaim mozognak, így még nem izzadok annyira... :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


itt vagyok ragyogok!

Gombi jó hogy megint itt vagy.
Megyek mert a kis pióca orít pedig most aludtunk 1 órácskát adok neki egy kis cickó-mickót.

Kép

Kép
katus73
 
 


Katus!
Nálunk is volt bent anyakönyvező de csak egy cetlit adott, amivel mehetek be az anyakönyvi papírért. Ja és rá volt írva, hogy az anyakönyvi hivatalnak 30 nap áll rendelkezésére a kiadáshoz. Ugyan ettől a nőtől kaptam egy másik papírt amire az volt írva, hogy 15 napon belül menjek el a tb kártyáért a Teve utcába és szükséges hozzá a szül. anyakönyvi kivonat. Jó mi? Még jó hogy nem 30 nap múlva készült el.

Képzeld nekem is járt itt a védőnéni tök váratlanul egyszercsak felcsöngetett. Pedig megbeszéltük, hogy majd keresem, ha szükségem van rá, bár ezt még a terhességem alatt beszéltük. Azért aranyos és egyáltalán nem tolakodó ezért nem is rosszallottam, de ha még egyszer váratlanul beállít, azért szólok, hogy inkább ne. Pont szoptattam és félbe kellett hagynom. Megkérdeztem a kaja dolgot. Kb 6 óra alatt megy át az anyatejbe, de persze attól is függ, hogy mit eszem. A gyógyszer pl nagyon hamar átmegy, de azt úgysem szedek szoptatás alatt.

Szőlőt héj nélkül? Hu az elég macerás. Paradicsom is allergizálhat. De mézet azt lehet enni. Eszem is egy mézes kenyeret.
Sárgadinnyét és sárgabarackot miért nem???

Gigaboszi!
Lányom is nagyon nyügi a melegtől. Sokmindent nem tehetünk. Délalőtt kitettem babakocsiban a teraszra azt nagyon élvezte, mert legalább volt egy kis levegő. Hányadik hétre született a babád, hogy ősziből nyári lett? Eléggé nyár közepe van 1 hónap múlva is még nyári lett volna.

Mézgombi!
Mellszívó: Azzal a gumis résszel is van vákum nálam, csak arra is rá kell érezni. 3,5 éve nekem is majdnem a kukában landolt, de már nagyon profi vagyok.
Mellvédő krém: Nekem a nőgyógyászom írt fel gyógyszertárit. Kis tégelyben helyben keverik és szerintem tök jó és kb 35Ft, ami nem elhanygolható. Kipróbálni érdemes, biztos ír fel a védőnő vagy gyerekorvos is.

D vitamin: én egyből a szájába cseppentem, amíg tátog a ciciért és utána iszik rá tejecskét.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


sziasztok!

bocs a kicsiért, de kende babum épp kábuldozik a bal vállamon, egy kézzel pötyögök... :lol:

először is: boldog névnapot minden annána és anikónak!

marcy, mári, banya!
nagyon nagy gratulám, jó egészséget nektek és a babuknak!

pil!
jó, ha ideteszem a képet? ha nem, akkor elküldöm mélben.
Kép

evés (mármint az anyukáké): szerintem, meg a védőnőnk szerint is tök egyéni, h ki mitől hasfájós, én kb. két hete sárgabarit zabáltam be, volt is másnap üvöltés, de pl. a lecsótól nem volt gondja. adom neki az infacolt, azóta okés a dolog...

amandi: ne add fel!!! próbálkozzatok minél többször, egyszercsak rá fog érezni!

gigi!
üdv köztünk! írj magatokról egy kicsit!

csajok, ma voltunk méreckedni... figyu: 4620 gramm és 54 cm az én kis vasgyúróm!!! vagyis két hét alatt híztunk 64 dekát... nem is csoda, iszonyú jó étvágya van, néha még túl is eszi magát, oszt akkor jön a buki...

jók legyetek, puszika nektek és a babócáknak!

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!!!

Már sokkal jobban vagyok!!!:)

Mindenkinek gyönyörű a babókája,cukik!!!

Mézgombi!Jó,hogy itt vagy,édes lehet,ahogyan a babókával beszélsz!:)

Pilchard!E-mailben mentek a képek!!!Köszönöm a felrakást!!!
Mi a héten fogjuk valószínű kilövettni a csajszim fülét!!!
Az a fülbevaló lesz a fülében,ami az én üknagymamámé volt.aztán mamáé,anyué,enyém!Kis kék virág,biztos emlékeztek rá!!!(régen minden kislány babának az volt)!:)

Pogi!Lázasodott Gergő este???

Kisvirág!Hol vagytok????Írj,hogy mi újság!!!!

Puszika mindenkinek!!!

Kép
szgoron
 
 


Jaj de jó!!!!

Sikerült a Némóm!!!!:):):):)

Én is kívánok minden Annának,Pannának,Anikónak
BOLDOG NÉVNAPOT!!!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok,

Nem tudom, hogy mi van ma, de ha lehetseges, meg rosszabbul vagyunk. Sokkal kevesebbet eszik Andris, es nagyon aggaszt a dolog. Eddig olyan szep mennyisegeket evett, most meg meg a hajnali, es a reggeli eteteskor is 20-40 grammal kevesebbet. Eddig legalabb ez biztos volt, hogy jo nagyot bekajal.
Ebed utan is megprobaltam ravenni egy kis alvasra, annyira szeretnem, ha legalabb akkor aludna a kovetkezo szopiig, de osszesen fel oracskat szunnyadt.
Pil: azt irod, hogy ilyenkor no meg a tejcsi igenyuk, de ha minel gyakrabban teszem a mellemre akkor csak max.40 grammot ha eszik. A reggeli utan is masfel oraval el kezdett uvolteni, mellre tettem, es 40 grammot birt enni. Persze ezutan amikor eljott az ebedido, hiba tettem mellre ossz. 70 grammot sikerult belediktalni.
Ez az igeny szerinti szopi nem tudom, mikor fog bejonni, de felek, hogy elmegy a tejcim, pedig eddig olyan jo volt.
Holnap kellene elmennem a 6 hetes kontrollra, de nem tudom, mi lesz igy a Babaval, es a ferjemmel. :(
Az a szaporito fejes, 7-5-3-1 :( Nekem altalaban, amikor fejek, akkor valtogatom a ket mellemet eleg surun, mert egyet sziv a gep, es a kovetkezore nem jon semmi. Ujra varni kell egy par masodpercet. Lehet, hogy technikam rossz? Egyatalan, milyen utemben kellene, hogy szivjon a gep, ahogy a baba csinalja? Vagy hagyjam, hogy jol meghuzza?
Tele vagyok most ketseggel, olyan jo lenne valaki, aki mindig megmondja, hogy most miert sir a baba, es mit kellene csinalnom....
Most megyek, bizom benne hogy az uzsi sikeresebb lesz.
Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Macsek! az én babám is ezt csinálja ilyen piciket szopik és mma elég sokat sír.
Kitartás!

Kép

Kép
katus73
 
 


Macsek:a szaporitó fejésnél nem baj ha nem jön tejcsi,az inger a lényeg ami éri a mellet.

Amelita kb.6 hetes koráig,de lehet még tovább is nem evett meg egyszerre 50gr-nál többet,én is tök kétségbe voltam esve,de hiába csináltam bmit nem kellett neki több.A babák mindig annyit esznek amennyi az igényük,nekem evett 50-et de azt az elején óránként is akár.Aztán magától beállt a dolog,amikor már mindent kipróbáltam,mindenkinek elhittem a mit mondd,és kipróbáltam mindenki módszerét,de nem jött be egyik sem,na és amikor már nem stresszeltem és azt mondtam azt teszem a mit a szivem diktál,akkor nem volt gond.

Gigaboszi:üdv nálunk.Irj Magatokról,ha tudsz tegyél fel képet is!!

Mézgombi:ANNYIRA JÓT NEVETTEM!!!!!!!!!Köszike!
Amúgy én kidőltem,szunyáltam kicsit.vagy szundi-bundiztam? :D :D :D :D :D :D
Vérzés reméljük elmúlik,a hülye cseppet be ne szedd!!!!!

Norwell:jó lesz itt is,már felraktalak.Persze először beirtam hogy Satuk-olivér,aztán gondolkodóba estem,és rájöttem hogy milyen marha vagyok megint.Macseknak először petit irtam be.Szépen hizik Kende babó.

Szilvi:felrakatam.én emlékszem arra a fülbevalóra!!!!!!!!!!!!,nekem kék volt.vagy az csak kékben létezett??

Katus:nem ért ám ide. :( :( :(

Már unom hogy nem tudok mit enni,mindig tészta vagy rizs,brrrrrrrr,de nem is tudom mit ennék,viszont éhezek most is!Ja ,de most tudom,PALACSINTÁT!!!!!!!De asszem inkább süttetek anyuval péntekre,mert most nem birnék ebben a melegben.Szenya vagyok igaz????

JAJJ CSAJOK!!!Lőjetek le,de én akkor is annyira szeretnék egy nagy talit,úgy dumcsiznék mindenkivel,meg megnézném a babókat!!ráadásul a tavasziak megint szervezkednek,ilyenkor mégjobban elkap a hév!!!LÉCCI!LÉCCI!LÉCCI!!!!!!mondjatok rá vmit!!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pil, én benne vagyok a taliban!!!!! Nekem csak egy gondom van, hogy nincs kocsink, így nehezen közlekedek, a babakocsink dögnehéz, BKV-zni nem tudok vele, így marad az a lehetőség, hogy férjurammal cipeljük a babót hordozóban... Mi hosszabb távon csak így tudunk közlekedni, egyedül nem tudok menni. Szóval kibővíthetnénk családi talira... Aug. 26-27 hétvége valszeg nem jó, de a többire még nem tudok időpontot. De akár csinálhatjuk szeptemberben is, akkor már talán mindenki babója szállítható lesz, és kicsit hűvösebb is van.
Tehát én támogatom nagyon a tali ötletet! :)
Ja, és örülök, hogy tetszett! :)

Nyanya, én nem tudnám a szájába cseppenteni, mert kaja előtt úgy jár keze-lába, hogy örülök, ha kanállal be tudom célozni a száját. :)
Hát, nekem gumival nem jött be... mármint a mellszívó. :lol:

Macsek, sajnálom, hogy ennyit nyűglődtök. :( Sok tippem nincs, nálunk is az a helyzet, ha Julcsi nem akar aludni, akkor aztán riszálhatom, meg hókuszpókolhatok, ő nem alszik, sőt, olyankor csak kézben van meg bőgés nélkül.
Ma délután pl. azon aludt el, hogy leraktam a mi ágyunkra és ő felfedezte a sötétítő függönyt, ami lengedezett a széltől, elkezdte nézni, végül lecsukta a szemét. :) Hogy örültem! :) Pedig előtte vagy egy óráig szenvedett, semmin nem bírt elaludni.

Szilvi, örülök, hogy már jól vagy! :) Olyan benga vagyok, nem is kívántam jobbulást!

Na megjött apjuk, megyünk postára, asszem küldtek valami lóvét, csak azt nem értem, hogy miért nem hozza fel a postás?!

Pussssszzz!

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Pilchard!
Én is olyan szívesen mennék a talira, de csak ha kicsit hűvösebb lesz az idő. A babanetes tali nekünk túl korai, még csak 2 hetesek vagyunk és nem akarom nagy tömegbe vinni, meg nekem elég lenne egy kis topiktalálkozó, mert a babanetesen csak bolyonganék a tömegben.
Ma is szakad rólam a víz.
Holnap be kell mennem a munkahelyemre papírokat intézni, remélem Blanka is jól bírja majd az utazást

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Mézgombi!
Nekem meg az a gondom, hogy bénán tájékozódom ezért ha a férjem nincs velem akkor sehová nem találok el. Szóval ha nem családos tali, akkor mehetnénk együtt is, az Örsig még eltalálok egyedül is onnan meg navigálhatnál :)

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya, hát olyan jót röhögtem!!! De még a férjem is! Én navigálni! Hú, talán jövőre oda is találnánk! :lol: Echte vidéki lévén még mindig rácsodálkozom pl. egy-egy épületre azon az útvonalon, ami a pályától a lakásig tart, és persze a férjem irányításával vezetek. :)
Csak BKV-val tudok közlekedni, úgy minden megy, holl kel átszállni meg mire, de ha autóról van szó, akkor megáll a tudomány. :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Eredetileg aug.25-re voltam kiírva... július 21-én 35. héten megszületett Peti... előtte már voltak gondjaim...

http://s31.photobucket.com/albums/c376/gigaboszi/PETI/

Itt van néhány kép a tündérkirályfimról :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Üdv!
Gyors bekukk, ma Peti nagyon nyügi...most anyum ringatja a fenekét...
Gombi, Julcsinak boldog 2. hónapot! Aranyos a szöveged.
Gigi, üdv köztünk, írj magatokról!
D vitamin: én egy kanálba cseppentem, rá nyomok némi anyatejet, és be a szájába...elfogadja. Még jó, mivel mikor beteg volt, az egyik gyógyszere kanalas volt, a másikat meg adagolózni kellett.
Pil, mociboci (Gombi féle mondás): mocorgás.
Nálunk dögmeleg van... :( Szerintem Petinek is ez a baja, remélem, este azért aludni fog (eddig mindig aludt este, akármilyen nyűgös is volt).
Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Ex.most nézem csak hogy Peti fogja a csörgőt.Ti adtátok a kezébe?Mert Amelita nem fog még semmit,még nagyrészt ökölben van a keze.

Képzeljétek!!!!Most hozott Peti nekem egy 19-es monitort,akkora király,most itt élvezem hogy milyen nagy.Mi tv-t is ezen nézzük,úgyhogy nagyon örülök.
Már két hete fáj a hasam ,olyan mintha meg akarna jönni,de még nem jött,nem is szeretném.Jól megvagyok nélküle.

Szeptember 2 vagy 9,augusztus 19 kinek melyik lenne jó?Nem nyugszok,amig nem talizunk!!!!!!! :D :D :D
És mindenki törje a buksiját helyszint illetően.

Voltam ma is fagyizni,már szinte mindennapos.fincsi carte' door,nagyon szeretem.
Amelita ma nagyon jó baba volt,evett,játszott és nagyokat aludt.

Gigaboszi:Petike is elveszlik acumi alatt :D :D Az a kép tetszik nagyon ahogy fogja az arcát.Most mekkora a súlya?Hol szültél?

Mézgombi:persze,családos talira gondoltam.Apukák majd szórakoztatják egymást.

Még kicsit netezek,ha van itt vki irjon.

Fairy:ejnye-bejnye :wink:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Pilchard
2600-zaljöttünk haza... itthon nincs mérleg :oops: :oops: :oops:
(hanyag anya...)
Én nem méricskélem, hogy mikor mennyit eszik... csak para-mamaságom nőne...
Debrecenben, a klinikán szültem...

Végre csak 25 fok van... Peti beájult... :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Debrecen.Király hely,ott laktam 4 évig,imádtam!!!!!!!!!!!!!!!
Ha neked ez a jobb ne is mérd!!Ettől nem vagy hanyag anya.
A klinikán dolgoztam,dea nőgyógyászatot nem ismerem,mert amig ott laktam olyan bajom nem volt.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Mézgombi!
Sebaj, majd útvonaltervezővel kinyomtatjuk az utat és valahogy csak eltalálunk. Térkép mindig van a kocsiban. Megaztán ketten csak jobb eltévedni, mint egyedül :) De az is lehet, hogy valami ismerős terepen lesz a randi és akkor nincs is gond. Csak várjuk ki az időpontot és a helyszínt, na meg hogy családos vagy baba-mamás tali lesz e és aztán visszatérünk az utazásra.

Gigaboszi!
Akkor Te mindenképp ide tartozol, mert aug. 25.-én még tombol a nyár. Nem is értem mit kerestél az őszieknél. Nem is picia kis Peti. Ahhoz képest, hogy 35. hétre születet nagy baba. Ja és nagyon édes. Kár hogy nem lehet kinagyítani. Mennyivel született? Ja közben látom hogy írtad. Mi is 2600-al jöttünk haza és már 3120g.

Pilchard!
Nekem talán a szeptember jobb, de csak azért mert távolibb időpont és Blanka még olyan picike a nagy társasághoz.
Amúgy a helyszínről van valami ötleted?

Ma esti fürdetés
Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Hát ez a mai meleg nálunk is éreztette a hatását, sokkal kevesebbet ettünk. Van viszont jó hírem is: ma reggel végre sikerült kicsit szopizni, este is volt valami, bár 3 cuppogás-2 oááá-3 cuppogás... volt a műsor, de mindig kereste utána a cicit. Persze utána azért kellett a cumisüveg is. Délben persze csak játszott a cicivel, és közben nagyon huncut volt a tekintete.
Úgy látszik én viszonylag szerencsés vagyok, mert Márk a melegre úgy reagál, hogy felébreszthetetlenül alszik.

Macsek, a szezámkrémporhoz szerintem nem kötelező a méz, az csak azért van, hogy vlami íze legyen, és hogy a por valamilyen formában fogyasztható legyen. Ha van valami más, amivel kicsit folyósíthatod, akkor szerintem azzal is megy.

amandi
 
 


Sziasztok!

Pilchard!Hol van a képe Rencsinek,én nem látom,vagy nem tudom megnézni?(nem szemrehányás):)
Én is benne vagyok a taliban,olyan jó lenne!
De jó,ti mindjárt 3-hónaposak vagytok,és adhatsz már gyümit,céklát,tököt stb.Amelinek!
Én már alig várom,hogy tudjak adni!
Amúgy,már két hónaposan állítólag,lehet adni a forraltvízbe facsart grapefruit levet!Én mondjuk azért meg várom a 3-hónapot!
Nekem azóta végigalussza az éjszakát ,szerintem most állt be teljesen!!!!:)
Holnap megyünk csípőszűrésre,és mi is kapunk maj a jövőhéten szurcsit!:):(

Szép estét kívánok mindenkinek!!!

Ma nekem megjött!:( :evil:

Valami nem stimmel még mindíg velem,néha úgy benyilal a hasam,hogy a beszarás kerülget!(szószerint):) :lol:


Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Pilchard
Én is a klinikán dolgoztam... :lol: :lol: :lol: :lol:

Nyanya
Mikor irogatni kezdtem, akkor az ősziek voltak a hasonló gondokkal küzdők... itt inkább előrébb tartó kismamik voltak...
Egyébként elég sok aug-i mami van az ősziek között :lol: :lol: :lol:

Szgoron
Azért a hozzátápival érdemes legalább a 4-5 hónapos kort megvárni...
Vendég
 


Szilvi, nem volt láz!

Nekem sem jött be gumival a mellszívó. Anélkül viszont annál inkább.

Gigaboszi, mi 34+3-ra születtünk. Hogyhogy máris otthon lehettek? Nincs semmi gond? Mégcsak mérned sem kell???? Nahát, micsoda mázlid van!!!

Pil, én tanítok aug 29-szept 11-ig a CEU-n (ma derült ki), szóval nekem inkább előtte lenne jó. Fura lesz, hogy pont angolul kell kezdenem a fél év kihagyás után... remélem, menni fog.

pogacsa
 
 


Sziasztok,

Pil, leirom nagyjabol egy "normalis" napunkat....
Reggel 5-6 kozott ebredes, kajci, utana meg szundi kb. 9-ig. Utana ujra kajci, es ha szerencsenk van, akkor egy kicsi pihi, hogy en is ossze tudjam szedni magam, majd jatszoszonyeg, foglalkoztatjuk egymast. Ezutan 12-1 kozott ebed, es ekkor szeretnem, ha egy kicsit aludna, es nem a bomboles kozepette kellene ebedelnunk nekunk is. Uzsonna 3-4 kozott, seta, ha nincs rekkeno hoseg, ezutan 6-7 kozott vacsi. Vacsi utan egy kis foglalkoztatas, esetleg vacsora Apaval. Este 8-9 kozott furcsi, es potvacsi, ezutan bealtatom a vallamon, kb. 15-20 perc. Most mar egy jo par napja nincs problema az ejszakai elalvassal! Ez a legkonnyebb.
Ez a meleg jol betesz nekunk is, sokszor minden borul, es sokkal kevesebbet eszik, mint eddig. Tobb mint egy hete, meg volt, hogy tobbet evett, mint 800 gramm egy nap, most meg orulok, ha belemegy 700... :( Remelem, nem kezdunk el fogyni.

Vitaminok: nekunk ket cseppet kell szedni a D vitaminbol, es szedunk meg A vitamint is. Este potvacsi elott egy kiskanalba lefejek tejet, es ebbe cseppentem a vitaminokat. Kapunk meg egy lottyot, ami a bofogest segiti elo, azt ketszer kell egy nap adni. Es van meg az infacol, szoval, mire cire teszem, addigra jol megkuzd erte:-). Apa segit legyozni a lurkot.

Holnap kellene mennem 6 hetes kontrollra, nem tudom Apa hogy birja majd, ha megint masfel orankent jon ra a kajalhatnek....Drukkoljatok legyszi!

Most megyek aludni, udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


a taliban mi is benne lennenk, de szerintem inkabb szeptemberben, addigra mi is nagyobbak leszunk, es talan nincs ez a nagy meleg. Nagyon nem birom:((((((((((((((

Kép

Kép
macsek7
 
 


Sziasztok!

Fotók Milán babáról.

Az első születéskor,
a második peluscsere után,
a harmadik pedig az első nagy ordítás (nem is volt több):
Kép Kép Kép
edina77
 
 


jó reggelt!

Szilvi:a vonalzóm feletti linkre kattins,ott vannak a képek!
A hozzátápival nem értünk egyet :D :D :D :D :D :D ,ha lehet és tudom akkor 6 hónapos korái csak tejcsit kap.

Viszont lányok most irom Nektek,a 2005 őszi topic már kettészakadt a hozzátáplálás kérdése miatt,és a tavasziaknál is volt most egy kis vita,szóval nehogy ez nálunk is vita tárgya legyen.
Ok?


Avent mellszivó:nekem gumival is műkszik,bár az elejeén kell egy kis idő amig a vákum létrejön,és a reflex beindul,de a madela kézihez képest ez egy álom,az szó szerint letépte a cickó-mickóm(Mézgombi!! :D :D ),és a csuklóm is pár perc után le akart szakadni.


Macsek:nem hiszem hogy fogynátok,sztem ne aggódj ennyire ezen a kaja dolgon.Mondjuk igy leirva nem tünik vészesnek,bár más ott lenni,látni,hallgatni.A babakocsiban el szokott aludni?És vajon a déli kaja után miért sir?Cicin sem alszik el?Azon is sir?Vagy nem próbáltad még hogy hagyod kicsit komfortszopizni?

Nyanya:nagyon cuki,és olyan kis picinek tünik valóban. :) Úgy megfognám hogy milyen érzés!
bár ha a 3500 gr-os Kendét pihének éreztem,akkor Blankát nem is érezném :D :D

Edina:Milán is nagyon édes,hány centi és kiló?Ő is picurnak tünik.a 2.képen nagyon komoly a fiatalúr.Betegyem vmelyiket a tablóba?


Azt figyeltem meg hogy a fiúk sokkal komolyabbak a képeken,a lányok olyan huncutabbak.Ti nem igy látjátok?

Na most felirom kinek mia jobb,augusztus vagy szeptember,és átlagolok.De jó lenne ha arra is adnátok választ hogy melyik szombat,szóval dátum szerint.amiket felvetettem.
helyszinben meg mindenki törje a buksiját!!

Tegnap beszéltem kicsit skypon Szőkemlindával,az épitkezés miatt nagyon fáradt,olvasni szokott,megigérte hogy ad majd hirt dőnként Magukról.és Ő is nagyon örülne egy nagy talinak!

Na megyek reggelizek!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok.nem tudom mit egyek,nem kivánok semmit de éhen halok. :( :( :(

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


hol vagytok???

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Azért irkálok ennyit,mert Pogi férje Ákos,megcsinálta nekem hogy a vonalzóm felett a 2006 nyári kisbabák szöveg látszódjon,és azt néztük meg hogy működik e.
Ákos:Nagyon köszönöm!!!irtó rendes vagy!!!!

de ettől függetlenül tényleg nem tudom mit egyek,és tényleg hol vagytok? :D :D :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,
csak gyors eletjel:)
Ma reggel beallitottam az orat, hogy mire felebred Andris en mar keszen legyek, ne utana kelljen kapkodni...
Ejjel volt nagy siras, nem tudom , miert, mert nem szokott felebredni csak 5-6 kozott:(( Ferjecskem atjott a nappaliba dolgozni:(
Pil, nekunk barmelyik hetvege jo, de minel kesobb, ha lehet. Nem szeretem beletenni az autos ulesbe, mert mindig eves utan kell elindulnunk, hogy a kovetkezo etetesre itthon legyunk, es olyankor mindig visszabukik a kajabol a felig ulos poz miatt.
Az hogy miert utal ebed utan aludni azt nem tudom. Bealszik a cicimen, es jo esetben 15-20 percet szunnyad, utana felebred, es kiabal. A babakocsiban tobbnyire alszik, de az utobbi idoben ott is egyre tobb az eber allapot. Nezgelodik, rugkapal....
Viszont par napja hatarozottan mosolyog ram, elolvadok tole:))))) Ezert megeri a sok gyotrodes!
Most megyek, delutan pedig dokibacsihoz kontrollra! Lehet, hogy mi is kitesszuk este a 18-as tablat! :)
Udv: Macsek

Kép

Kép
macsek7
 
 


Itt vagyok!

Pil!
Reggelit vagy az ebédet nem tudod?

Én ebédre egy kis pörköltet csinálok csirkemellből tarhonyának, apának vacsorára virslis lecsót Katus pedig hot-dog-ot fog vacsorázni.

Tegnap este megcsináltam a szaporító fejést ( lejött 60 ml).
Reggelre pedig csak az egyik cicimből szopott 120-at. a másik nem is kellett neki.
Ezt meddig érdemes csinálni?

Macsek!
Nekem kb 100gr-al szopik kevesebbet Panna úgyhogy szerinem egy cipőbe járunk.
A védőnő azt modta erre, hogy addig ne aggódjak amíg növekszik a súlya.
Az enyém is most kezdet el mosolyogni.

fülbevaló: Pannának még a kórházba betették az én babakori fülbevalómat. Később majd kap valami komolyabbat.

hozzátáplálás: szerintem egy kizárólag anyatejes babának nincs szüksége 5-6 hónapos korig az anyatejen kívül semmi másra.Természetesen ha elég az anyatej.

tali: Mi sajnos nem tudunk elmenni mert 200 km az nagyon sok egy ilyen pici babával.

Pogi!
Mi az a CEU?

Amandi!
Látod menni fog ez a szoptatás.Hajrá!!!

EX! Mostanába olyan ritkán jössz és nagyon keveset írsz, csak nincs valami baj?
Aggódom miattad!

És vajon mi lehet Encussal és Juremmel mert most ők következnek a sorba.
Természetesen a többieket is hiányolom akiknek csak olvasni van idejük.

Kép

Kép
katus73
 
 


B...., a harmadik túró rudinál tartok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Pil,Szilvi!

Mi ez a hasfájás?

Kép

Kép
katus73
 
 


:roll:

Kép

Kép
katus73
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Ma olyan büszke voltam Márkra. Reggel negyed ötkor hallottam, hogy felébredt, próbáltuk megetetni, de alig evett, és látszott rajta, hogy nagyon küzd. Egy kis kakit próbált kinyomni. Szegénykém erőlködött, de nem ment, hiába próbáltunk neki segíteni masszírozással, tornával. Két és fél órán keresztül erőlködött egy hang, egy sírás nélkül, közben néha bealudt pár percre, de nagyon dolgozott. Reggelre aztán sikerült kinyomni, és utána olyan mosolygós lett. Látszott rajta ahogy megkönnyebbül. Azonnal tisztába is tettem, és a kaki már akkor olyan száraz volt, hogy alig bírtam letörölni a popsijáról. Küzdős kis legényke :) :) :)

Hiába mondják, hogy az anyatej mellé nem kell nekik vizet adni, ez a ma reggeli eset számomra bebizonyította, hogy neki bizony szüksége van rá ebben a melegben. Tegnap alig ittunk vizet, és ez lett a végeredmény.

A tali nekem elvileg bármikor jó. Igaz mi még elég kicsik vagyunk, de már így is sok látogatónk volt, megszoktuk a jövés-menést, és minden egyes nappal csak nagyobbak leszünk. :)

amandi
 
 


Sziasztok!

Csak egy nagyon gyors hsz-ra jöttem, mert nagyon nincs udőm. :cry: Bogi nagyon nyűgös, gyötri ez a szemét hasfájás. Az ezzel kapcsolatos válaszokat nagyon köszönöm nektek, rendesek vagytok!

Pil! Bekerülhetünk mi is az albumba? :roll: Beteszek egy képet Bogiról. Remélem, beférünk még mi is. :)

Tali: ha szívesen láttok, én is szívesen mennék, jó lenne találkozni, még akkor is, ha csak alig írtam ide eddig. De ha elmúlik ez a gyötrődős időszak, aktívan szeretnék jönni. Én is a szeptemberre szavazok az időjárás miatt, de úgy látom, ezt már le is tudtátok. :) A helyszínen én is agyalok, biztos sikerül összehozni valami jót. :)

Bogi képe:
Kép

Szép napot :)

KépKép
fairy
 
 


Sziasztok!
Ffairy:persze,beraktalak.sajnálom a hasfájást,amikor tudsz viszont gyere ám!!

Katus:rá se ránts,én is nyomtam ma már egy twixet,meg egy kakaós csiguszt.A Te ebédedet és a Katus vacsiját is elfogadnám. :D :D

A reggelim már igy megvolt(csiga),ebéd passz,vacsi bundáskenyér sajttal!!
EMLÉKEZTEK?Egyszer egy nap véletlenül tök sokan azt ettek,mi meg akik diétáztunk csorgattuk a nyálunkat :D :D :D .bennem élénken él!!!!!

Nekem két hete fáj a hasam,mintha meg akarna jönni,de ne akarjon,én sem akarom!!! :twisted: :twisted:

Amandi:ezek a kaki gondok :( :(
én utálom,mert Amelink hig,ill.pont amilyen lennie kell,de mire kijön az kész küzdelem.Persze ezt mindig cicivel a szájában végzi.
Titeket is felteszlek,ha küldesz képet.

Katus:nemcsak Ex,de Pogi is ritkán és keveset ir.Sajnos.De ha rajtam múlik akkor nem hal ki a topic! :D :D :D :D :D :D :D
Úgy is mondhatnám hogy rajtam nem fog múlni!!!!

És Zsu,Csandy,Kari,Satuk,Blackrose,Szücsi,Marcy,Mari,Hello,kisvirág,Potter is régen irtak,hogy csak pár az utóbbi időben aktivabb tagokat emlitsek.Akiket nem irtam ,azok is adhatnának jelet magukról,mert még van sok név.Ha meg olvastok csajok irjatok legalább pár sort4
Mondjuk két-három gyerek mellett már érthető hogy kevesebbet tudnak netezniSzóvall félreértés ne essék,nem szemrehányás,csak HIÁNYOZTOK!!

Ex:nem irt még Encus hogy szült e?bár akkor úgyis megirnád :D :D
elküldenéd nekem a számát emailban?

Nem sokára nekikezdek csomagolni,basszus két napra megyünk,de iszonyú sokmindent kell vinni egy ilyen pici babával :D :D :D Itt nem is számit hogy 2vagy 7 nap,ami kell az kell.

puszi.még jövök,de úgyis tudjátok :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ex:e küldenéd nekem emailban a táblit?mert tudod vak vagyok :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Megebédeltem és lecsúszott a 4. rudi is :oops:
Közben ki is vasaltam, de jó lenne egy kicsit mostmár pihenni.
Úgyhogy megyek is.

Macsek!
Még azt is mondta a védőnéni, higy ne foglalkozzak azzal, hogy mennyit szopik inkább csak azzal, hogy mennyit gyarapszik.
Lassan erőt kell vennem magamon és visszavinni a mérleget.

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Jöttem volna én már reggel is, de a kisasszony ma úgy dönött, hogy felhagy a délelőtti alvás számomra jólbevált hagyományával... Ehelyett rájött, hogy ő bizony nagyon anyás, és csak rajtam akart lenni, de olyan édesen bújt, hogy annyira nem is bántam... :)

A CEU az a Közép-Európai Egyetem.

Én sem tudom, hogy mit egyek ma, tegnap kivettem a fagyasztóból pulykahusit, majd abból csinálok valamit.

Na, ismét nyekere van, ha nem alszik el időben, akkor ez van, tök nyűgös egész nap.
Pedig ma bejelentette anyóspajti, hogy beugrik hozzánk, sz'al némi rendtétel nem ártana. Ráadásul a férjemnek ma tovább kell maradnia az irodában, így nem is lesz itthon, mikor jön anyós. JAAAJJJ, annnyira várom..... : :x

Mennem kell, erősödnek a hangok... :)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?