Új privát üzeneted érkezett!

Eddig nálunk az volt, hogy hába aludt el később Máté, akkor is fent volt fél6-6-kor, de tegnap is és ma is tovább aludt. És még mindig alszik.

Használ még valaki rajtunk kívül hordozót autósülésként? A miénk 13 kilóig jó, és még tök jól elfér benne a gyerek, ráadásul nagyon jókat alszik benne. Az autósülés mennyire kényelmes alváshoz?

Nem tudok Mátéra cipőt adni, mert nem megy rá, igaz, hogy még cipőboltokat nem jártam vele, hanem kaptunk cipőket, és azok nem igazán jók, mert nagyon pufi a lába. Meg persze el sem viseli, egyből veszi le, miután nagy küzdelmek árán ráadtam.
Mondjuk még Máté nem jár önállóan, és most inkább mászatni szeretném, de az udvarra azért nem ártana cipő vagy szandi.
kittina30
 
 


Kitti! Mi már kb 7 hónapos kora óta nem használunk hordozót! Kinőtte! Nem súlyban, hanem széltében és hosszában! Az autósülésben is remekül tud aludni!

Szandit meg keress három csatosat. Mind a három csatot tudod nagyobbra állítani, így belefér a pufi lábfeje! Cipőt is biztos fogsz találni,csak tényleg szét kell néznetek Mátéval együtt!

Kép
szly27
 
 


Tényleg, a 3 csatos szandik biztosan jók. Hát ez az, hogy Mátéval együtt. :-D Rosszul van, ha a lábához nyúluk, a körmét is erőszakkal kell levágni.

Mi még széltéban és hosszában is kényelmesen elférünk a hordozóban. Vagy a hordzónk nagy, vagy a gyerekem kicsi?
kittina30
 
 

 
 

Szerintem a hordozótok nagy! Máté milyen súlyú? Így kép alapján nem tűnik kicsinek!

Kép
szly27
 
 


Máté 9 kiló 20 deka volt a legutóbbi mérésen, a centijét nem tudom, de jó hosszúnak tűnik.
kittina30
 
 


Felébredt, most tovább húzta, mint tegnap, megyünk reggelizni, aztán átbabakocsizunk az egyik kolléganőmhöz.
kittina30
 
 


Akkor egyáltalán nem kicsi Máté! Jófajta hordozót vettetek!

Kép
szly27
 
 


Jó reggelt!

Ártemisz is még 2x alszik, délelőtt is és délután is, de én nem bánom. Igy is este 9kor lefekvés van és alvás reggel 8ig.

Kitti! A hordozóval szerintem az a gond, hogy azt még menetiránynak háttal kell bekötni. Ha ez titeket nem zavar, akkor miért ne utazhatna benne? Minket azért zavart, mert igy én nem láttam mit csinál ő hátul, ő meg nem látott ki rendesen. Az autósülésből rendesen kilát, én is látom, hátra tudok adni neki kekszet vagy játékot stb. És ugyanolyan jókat tud benne aludni :)

Mi is nemrég vettünk egy új kis szandált, amibe mezitláb is lehet, mert jó nyitott, meg orthopédiai meg bőr meg minden. Jó drága is volt, de nem baj erre nem sajnáljuk a pénzt, fontos hogy jó kis cipellője legyen. De próbálni mindenképpen kell, legalábbis nekünk, mert igy is csak az ötödik üzletben találtunk olyat ami méretben jó volt rá, hiába volt a többi is 19-es...

Szly, én most mindenképpen úgy érzem, hogy nem szeretnék harmadik gyereket. Sok-sok okból. Nem tudom, hogy ez meg fog-e változni pár év múlva, de most biztos nem rögtön. Úgyhogy jobb, ha kettővel kalkulálunk :) . A Nikoletta nem hiszem, hogy görög eredetű név lenne, de elég népszerű itt.

megyek vasalni :cry:

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Hát, kíváncsi leszek ma hányszor alszunk, mert fél 1-kor aludt el, és még mindig alszik. Lehet, hogy ebből csak 1 alvás lesz, vagy 2, de akkor este 10-ig fent lesz, aminek nem igazán örülnék. Kinek van kedve este 10-kor nekiállni edzeni? Nekem nagyon nincs, de most már szerda óta lógok, muszáj lesz mozogni.

Minket nem zavar, hogy menetiránnyal háttal utazik, mert mindig mellé ülök a hátsó ülésre. Szerintem nem is maradna nyugton, ha nem látna. A hordozónk meg szerintem nagyobb, van benne egy betét, amikor még kicsi volt azt kellett bele tenni, mióta meg nagyott azt kiszedve kiválóan elfér még benne.

Voltunk kolléganőmnél, akinek két kisgyereke van, Máté mintagyerek volt, szépen eljátszott magában, miután meg hazaértünk jól kitombolta magát, aztán el is aludt. :-)

Ti mikortól használtok cipőt, szandit? Kérdeztem védőnőnket, és azt mondta, hogy addig nem kell, amíg nem jár egyedül, nem áll szépen stabilan, mert addig csak akadályozza a mászásban. Néha jó lenne az udvaron, mert sokszor félek, hogy valamibe belelép, bár ezen kívül biztos nem árt neki, ha mezítlábazik. Főleg mondjuk a játszótéren kellene.
kittina30
 
 


Adri! Én meg még szeretnék harmadikat, de valószínűleg már nem lesz. Vágyok rá, pedig még Jázmin is kicsi! De az eszem tudja, hogy elég lesz kettőt felnevelni, így ha nem változik semmi, akkor marad a két gyerek nálunk is.

Kitti! Én akkortól adtam Jázminra cipőt, mikor már igényelte, hogy kézen fogva vezessük. Idebent persze mezítláb van, de kint szandában, cipőben!

Kép
szly27
 
 


Kitti! Ha jó nektek igy menetiránynak háttal, akkor miért ne utazhatna benne akár 13 kgig is? Én sokat viszem Ártemiszt egyedül kocsival, ezért ez nem volt nekünk jó megoldás.

Én is rendes cipőt (nem csak "disznek") azóta adok rá, amióta a sétánál sokat áll, és jár kézen fogva. Amig csak ült a babakocsiban, meg mászott addig nem adtam én sem. Itthon mezitláb van, zokniban mert nálunk kő van, és a homokban is mezitláb van, csak a sétánál a betonon van cipőben.

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Kitti!
Cipo nalunk is csak akkor kerult Rebus labara, mikor lepegetni kezdett. Tenyleg nincs ra szukseg addig. Itthon Rebuson sincs cipo, az udvaron is csak akkor, ha kicsit nyirkos a fu ( altalaban az :( ).

A hordozot mar mi is lecsereltuk, naluk meg kilora boven beleferne, de hosszban mar nagyon kicsi lett. Egyebkent en nagyon bena hordozot vettem, valami neve sincs vacak. Hat igen, igy most megtanultam, olcso husnak hig a leve.

Sly!
Clark cipok? En ismerem, hogyne! Itt Angliaban egy nagyon jol ismert cipos. En csak onnan veszek cipot magamnak is, a ferjem is es Rebusnak is onnan vettunk. Egyreszt bor, altalaban kivul-belul, masreszt jo minoseg es nem utolso sorban szokott lenni learazas, gyarkran 50-70%. :D Pl. most. :D
Szoval csak rajta, nagyon edes cipocsket talaltal. :D

Velunk amugy nincs ujsag. Rebust elkezdte erdekelni a kanal. Mar csak ugy lehet eteni, ha van kulon tala, kanala es o is probalkozik. Azota minden ebed utan mosom a ruhajat. :roll: Ma sikeresen magara is ontotte a talkajat, meg szerencse, hogy mar alig volt benne. De nem ertem, hogy hogy csinalta, hisz ott ultem elotte, de mar csak azt lattam, hogy PLACCCSSSS.

Ma mentunk volna Londonba, de a ferjem elnezte a menetrendet. Ott vartunk az allomason, mikor kiderult, legalabb egy oraig nem lesz vonat. :roll: Nem vartuk meg. A ferjem hazajott a kocsival, mi meg Rebussal hazasetaltuk. Gondoltam jol kifarasztom, had setaljon csak. A 20 perces utat 40 perc alatt tettuk meg. :D Es jol kifaradt a kiscsaj! :lol:

Kép
atina12
 
 


Hali!

Végre mi is itthon, igaz vártak már itthon a hangyuszok :x . Mára már egy sincs. Meg a krumpli úgy berohadt, hogy fel kellett mosnom néhányszor, mire a szag is kiment. Meg akkor már a hűtőt is kimostam, most alig volt benne valami.

No de azért már jó itthon lenni, igaz Bogi teljesen hozzá szokott a velem alváshoz (én is :roll: ). Volt is tegnap este nagy ordítás, végül az ágya mellé ültem és végig fogta a kezem, míg elaludt!

Ó, nagyon boldog 1. születésnapot Pupáknak!!!

Jók a képek, remélem mindenki jól kinyaralta magát! Nekünk is jó volt, teljesen el voltam kényeztetve.

Ancsa, köszi a képeket, szépek vagytok.

Bogika most már szinte egyáltalán nem mászik, se kint se bent.

Papa meglátta: E, Te jársz? :lol: .

Cipőt még mi is csak mostanság kezdtünk el hordani, én eddig vastagabb zoknit adtam rá.
Ancsa, milyen árban vannak azok az akciós 19-es cipők 8) ?

Nem Kriszti? Most megkavartatok a Kittivel :D ? Szóval biztonságosabb, ha menetiránynak háttal utazik a baba ameddig csak lehet. Nekünk csak 9 kilóig volt jó (ami még jó lenne most is :oops: ), de már hosszra nőtte ki Bogi is.

Pat, nyugisabb napok jöhetnének már rátok! Nem árulod el a terveteket? Kifúrja az oldalam a kíváncsiság?


Ó valamit elszúrtam, már mindegy!

Pá, vacsi van.

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Mi van,ha ha kihúzom a lábam szófosást kaptok?! : :twisted: :lool: na nem baj, de ne is várjátok, hogy most szép sorban reagáljak mindenre! :wink:

Attila, sok boldog szülinapot kívánok!

Pat, örülök, hogy sikerült megoldást találjatok, de hogy semmi felmondási idő! :roll: Hová sietett annyira az az idősebb pár? Hogy nem tudtak még várni a beköltözéssel egy hónapot :evil: A gyerekek hogy viselik, hogy új helyen kell lefeküdni?

Csilla, Réka, adósok vagytok a képekkel! Igaz volt itt a napokban annyi jó kép! Sok szép gyerek és anyuka :) Inkább nem emelnék ki senkit, jó? :P

Adri, gratulálok a kislányhoz!A férjedet megértem, én is mindig vágyni fogok egy kislányra :) És az nem akkora baj, hogy vannak hagyományok! Tovább kell vinni őket...Ha meg nagyon nem tetszik a Nikoletta, lehet Lettának is becézni :)

Kriszti, én is csak járáshoz adtam cipőt Csanádra, az első hetekben magasszárú puhatalpút, majdnem mint a zokni, csak mégis kicsit tartotta a lábát.Aztán amikor már annyit szaladt, hogy annak kirúgta az orrát, akkor kapott keménytalpút, a magas szár maradt. Még Csanád is hordozóban utazik az autóban, de mindig van mellette valaki.

Szly, tiszta haszon, hogy nem működött az anyatanya :) Mirusnak jó alvókája van, irigykedhetek ? :) Ti a nyaralás alatt versenyeztetek, hogy minél több szép helyen megforduljatok? 8)

Ancsa, a gyerekeink összebeszéltek!:shock: Nemhiába születtek egy napon :) Csanád is mostanában kanalaz egy üres tányérban és adogatja nekem a levegőt :D Nálunk a menetrendet kizárólag én szoktam elnézni :) Aludtunk már emiatt állomáson gyerekestül! (Csanád még nem volt meg)

Szintia, hogy van Fruzsi?
Berni, hát Dorkó?

KépKép
Kép
el..né
 
 


Mi Keszthelyen voltunk a hétvégén. Amit az itteniről halottam, ahhoz képest szép időnk volt:) Szombaton reggel indultunk, 4 órát vonatoztunk, amire megérkeztünk az ismerősökhöz, már esett is az eső. Jó hideg lett utána, de azért rendületlenül mentünk ki a szabadba, akkor is, ha Csanád próbálta végigmászni az összes pocsolyát :) Van ott egy kutyus,nagyon jó játszótársa volt Csanádnak. Képeket most nem töltök fel, volt a napokban elég :x :lol: Na jó, még a gépről sincsenek letöltve :oops: Vasárnap amikor már le lehetett volna menni fürödni a Balatonra, Csanád elaludt, aztán ebéd és jöttünk haza. Ennyi erővel a Mátrában is tölthettük volna a hétvégét, de azért jól telt :)

KépKép
Kép
el..né
 
 


sziasztok!
most rövid leszek,bocsi

pupáknak nagyon-nagyon boldogot utólag!!!!!!!!!!!!

dorkó meggyógyult,ahogy a nagykönyvben meg van írva,szombattól lázmentes és elevenebb,mint valaha :) viszont a férjem szombat reggel egy rossz mozdulattal leamortizálta magát.3 helyen van gerincsérve,ha vigyáz nincs gáz,de ezzel a mozdulattal becsípte és azóta csak fexik,max.4kézláb közlekedik :cry: minden,de minden a nyakamba szakadt :cry: úgyh igyexem jönni,csak legyen energiám 8)

Kép
berni1
 
 


Pupáknak nagyon boldog 1. születésnapot kívánok!!!

Végre visszaolvastam a lemaradásomat.
A képek nagyon-nagyon jók mindenkiről, de tényleg (nem részletezném).

Adri! Gratulálok a nő uralomhoz, a Nikoletta tényleg nem rossz, de őszintén szólva szerintem az Ártemisz név gyönyörű. Nem lehetne vagy ott nem szokás, hogy 2 utóneve legyen? Így te is választhatnál egyet. Ha mégsem akkor meg kitalálsz egy szép becenevet neki. Ezen a téren megértelek, mert én is jobban szeretném ha egy hasonló szép és különleges neve lenne, mint Ártemisznek. Na nem mintha a Niki nem lenn szép, de....
Megértem, hogy a férjed szeretne egy fiút is, gondolom hasonló lehet a gondolkodásuk, mint Ázsiában vagy legalábbis nem olyan, mint mifelénk.
Kínában a fiú a minden! Természetesen szeretik a lányokat is, de egy fiú az egy fiú. Nade még pár év múlva meggondolhatod magad és talán lesz egy kis trónörökös is. :wink: Különben meg, mint ahogy a jó öreg mondás tartja: "mindegy csak egészséges legyen". És valóban ennél nincsen fontosabb :!: :!: :!:

Kép
havacska
 
 


Berni,
örülök, hogy Dorkó jól van, férjednek pedig jobbulást!
Meddig tart neki, míg elmúlik ez?
Nem válaszoltál, hogy ismered-e Keszin Gyér Andit. :wink:

Adri,
mindketten jól gondoltuk, fülzsírdugó volt. Kimosták és jónapot. Mondjuk percre pontosan 3 órát ültem a fülészeten... :evil:
A Nikoletta szép név, bár ha neked nem jön be, akkor gondolom nem vígasztal, ha nekünk tetszik. Van, aki Lettinek becézi, arról mi a véleményed? :)

Én már elég korán adtam cipőt Nórira, mert ha lementünk a játszótérre, és még nem volt nyári meleg, akkor kellett valami a lábára, ami a zokninál masszívabb, melegebb. Ha saját kertünk lenne nem lett volna rá szükség. Persze ezek csak olyan "komolytalan" cipőcskék, gumi talppal és vászon felsőrésszel.

Bébé,
nem hozol szülinapi képeket? :wink:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Tiszta őrült vagyok,hogy alvás helyett itt ülök! :oops: egyszerűen bagoly típusú ember vagyok (a galamb??? férjemmel ellentétben),így nem tudok korán feküdni...de kelni sem! :oops:

Adri!
szerintem is adjatok 2 nevet a babónak,és akkor lehet a másikon szólítani,úgyis az ragad rá :wink: Az avatarod tuti,meg Ártemisz új vonalzója is! :D Az nem lehet,hogy a kistesó mégis fiú???
Én Sly álláspontján vagyok,szeretnék majd még egy babát,mert imádtam terhesnek lenni,fiatal is vagyok,meg hát jó a kicsi a háznál...de több,mint valószínű,hogy már nem lesz! :(

Berni!
Gyógyulást a férjednek,húúú,nem vagy könnyű helyzetben!! A gerincsérvét nem kell műteni? Vagy annyira nincs rossz állapotban?

Bea!
Kérünk szülinapi képeket!!!!!

Amúgy érdekes,hogy mióta Kittina mondta,hogy ő Krisztina,inkább azóta hívják többen is Kittinek! :lol: :lol:

Mira is azóta hord szandit,mióta lépeget. Nem tudom,ti hogy vagytok vele,én eddig mindig azon az állásponton voltam,hogy a lábbeli tartsa a gyerek bokáját stb.stb.,de mostanság egyre többet hallok a puhatalpú cipőkról. www.liliput.hu :arrow: :arrow: ezen az oldalon van egy meglehetősen meggyőző írás arról,miért is jó a puhatalpú cipő,milyen hatással van a lábra,meg hogy hogy dolgoznak benne az izmok...nem is tudom,talán ki kéne próbálni... :roll: Még egyel több dolog,amiről homlokegyenest más véleménnyel van mindenki! :evil:

Alvás: Mivel gyermekeim az én típisomba sorolhatók,10 előtt nem tudom őket letenni,cserébe alszanak 9-10-ig. Márk egyet alszik 2 körül,2-3 órát,meg Mira is 1-et,bár ő 12-13 óra körül,ő is kb. 3 órát,de így sem alszanak el este korábban. Nagyritkán előfordul,hogy nem jön össze a hosszú alvás,mert autóban vagyunk,és fel kell ébresztenem,mert nem akarom őket bent hagyni,akkor van úgy ,hogy Mira még egyet nyom,este amikor már nem kéne!!!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Joli!
Örülök,hogy jól sikerült a kiruccanás!! Hogy bírta Csanád a vonatozást?????

Sly!
2007-ben adták át a csúszdákat,gyereknapkor,és az a jó benne,hogy ingyenes. Hagymacsúszda ezen kívül csak Mogyoródon van,és szerintem is szuper,főleg a vízbeérkezés! :lol:

CSilla!
Nagyon kiváncsi vagy...nem félsz az öregedéstől??? :lol: :lol:
Amúgy nem olyan nagy durranás.Van közvetlenül mellettünk egy másik ház,amit bérlünk,és vendégekkel próbálunk tölteni,az uram szeretné megvenni. Az én nagy bajom,hogy könnyűszerkezetű,és elég sz@r az állapota,de fel lehetne pattintani,és hatalmas az udvara,ahová apartmanok lennének építve,többek között egy saját magunknak!!! Végre lenne egy teljesen külön életünk! 8) Szerintem a szemben lévő oldalon lévő üres telek,jobb biznisz lenne,mert oda azt építünk,meg olyat,meg abból amit mi akarunk,de hát ez van mellettünk,össze is van nyitva a 2 tele...szóval ez az ésszerű...hát ennyi!

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Reggelt! Méghozzá jót! :D

Cipő - ennek sincsen semmi konkrét oka, de sosem foglalkoztam vele, hogy a cipő, szandi milyen. Ha a gyerek azt mondja, hogy kényelmes neki, ill. nem beszélő korban látszik, hogy szépen tud benne lépkedni, nem lötyög, nem szorít, akkor rég nem érdekel, hogy milyen talpú, kérgű stb. :oops: De ne értsétek félre, semmi gondom azzal, ha valaki felhasználja a szakértők véleményét cipi vásárlásakor. :wink:

Ha valaki aggódott a férjemért, akkor jó hírem van, érik a kiköltözés a gyerekszobából. :lol: Nóricica már alig-alig ébred fel. 8)

Pat,
ismered a Szent Orbán szállót? Mennénk oda szeptemberben.
Tudom, már írtad, de lécccccci mond a Ti neveteket, és a honlapot is. Köfi. (puszi ikon)

A fiókák reggelit követelnek, mellesleg nekem sem ártana. :arrow:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 



jó reggelt!

Gabuska! De édi Nóri és milyen ügyesen eszik!

Joli4 Nem mindig volt jó idő a Balatonban való fürdéshez, ezért jártuk körbe a környék strandjait, kerestük a meleg vizet! :lol: Ja és megint kereszteltél! :)

Patr! Látom jól megy a panzió, ha terjeszkedni akartok! 8) Remélem sikerül! :)


Nálunk lassan mindenki beteg. Roli tegnap nagyon rosszul volt, rázta a hideg, fájt a hasa, csak nyögni tudott szegény. Mára jobban van. Este Gyuri kezdett el hányni, éjszaka még többször hányt, most megy a hasa, elment az orvoshoz. Jázmin reggel óta mér kétszer fosizta össze keményen magát. 11-re viszem dokihoz!

Én még bíírom!
:lol:

Kép
szly27
 
 


Hűazannya, jól benyeltetek valamit! :shock: Jobbulást!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok!
gabi!
mi két éve lakunk Dunakeszin,úgyh nem sok embert ismerek,andit sem :cry: bocsi :)
pat!
én is úgy hallottam,az a jó,ha erősödnek az izmok.Dorkó ezért van sokat mezitláb :oops: még jó is,ha rálép 1-2 kőre.a kertbe hoztunk nagyobb köveket a dunapartról,avval akarom körberakni a terasz falapjait.1 oldal már megvan.így igazi talpmasszírozónk lesz :lol: már csak Dorkóval kéne megértetni,h nem kéne széthordani :lol: :lol:

szly!
jobbulást nektek!

ja,apa dereka változó,h mikorra áll helyre :roll: azt mondták addíg nem műtik,míg nagyon sz@r nem lesz :? a férjem meg hallani sem akar róla,mert mindneki azt mondja,h a műtét sem segít.ez van,szenved :)

Kép
berni1
 
 


Hali!

Pat, már érzem, ahogy mélyülnek a ráncok! De Te vagy a hibás, mert csak egy fél mondattal beültetted a bogarat a fülünkbe 8) . Mindenesetre szorítok, hogy összejöjjön, amit tervzetek.

Hihetetlen, hogy már minden apróságnak megjön az esze, és kezdi átaludni az éjszakát, csak ez a Bogicska :? , el kell beszélgetnem a fejével. És igen is felébred rá a nagyobb testvér, pedig Toncsi aztán tud aludni, de Bogi meg ordítani tud kiválóan :wink: .

Ma már a küszöbön is átlépett Bogi kapaszkodás nélkül, egyre ügyesedik.

Mariann, apud most otthon van már, vagy még kórházban van? Javul az állapota?
Hou-nak a nagyobb gyerekei is fiúk?
Áminról nyugodtan hozhatsz képeket 8) .

Gabuska, nagyon ügyes Nóri, Bogit még nem igazán érdekli a kanál, nem akarja kivenni a kezemből, addig nem erőltetem :oops: . Nem vagyok a magam ellensége :lol:

Berni, jobbulást a párodnak.

Szly, Nálatok meg az egész családnak!!!

Majd később jövök még!

Nagyon eltűntek az újak, vagy csak én vagyok felületes és mindenki nyaral?

Kész a kávém :D

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Köszi a sok-sok cipős hsz-t. Akkor jól gondoltam, hogy ráérünk még azzal a cipővel.

Nem tudom, hogy még mit akartam írni, rohanok...

Ja, újak, Jurko Editék nyaralnak, erre emlékszem. Pumpcli régen jelentkezett. És Bébé is eltűnt, hallod Bébé!!! Ha nem nyaraltok, tessék jönni legalább annyira, hogy mi van veletek!

Szly
Jobbulást a családnak!

A héten mi is átalusszuk az éjszakát, jó mondjuk a hétből még csak 2 éjszaka telt el... Majd meglátjuk...

Sziasztok!
kittina30
 
 


Berni,
akkor nem ismerheted tényleg, hisz ő pont 2 éve nem lakik már ott.
Úgy értettem, hogy egy adott alkalommal mennyi idő, míg elmúlik a hátfájása a férjednek? Napok? Hetek?
Még egyszer jobbulást neki!

Csilla,
én is ezt a véleményt osztom, nem szeretek minden kaja után takarítani, nem erőltettem én sem a kanalazást. Csakhát volt a szülinapja, ahol szabad volt neki, és láttuk, hogy egész tűrhetően bánik vele, így azóta néha engedtem neki, most meg már elvárja, hogy nála legyen a kanál. :lol: De ha elkezd vele bohóckodni rögtön elveszem.

Mai játszós képek
Kép Kép Kép Kép

Otthon pedig ez a katicabogárka várt minket (plusz egy bibi) :lol:
Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csilla, már én is akartam írni az újaknak, hogy ne ijedjenek meg attól, hogy sokat írunk, nem kötelező mindenre reagálni, a legfőbb az, hogy írjon mindenki magáról.

Szly, elnézést kérek Jázmintól! És a többi érintettől :) Gyógyulást az egész családnak, remélem csak futó dolog!

Berni, jobbulást kívánok a férjednek! Dorkó pedig kell dolgozzon valamivel és azok a kövek jó alanynak tűnnek :)

Gabi, hogy ez a Nóri milyen ügyesen eszik! :o És fésülködik :) De az ütemes kopogás forrására nem jöttem rá... Örülök a férjednek! :lol:

Pat, Csanád elég jól bírta a vonatozást, odamenet aludt egy órát, jövet kettőt. Eszegetett, játszottunk..végig a babakocsiban ült, nem vettem ki, mert meggyűlt volna a bajom a futkározással. Még jó, hogy a gyerekek is bagoly típusúak:) Nálunk szerencsére mind egyformák vagyunk. A tervekhez sok szerencsét kívánok!

KépKép
Kép
el..né
 
 


Joli,
a kopogás azért van, mert a fésű odaütődik az etetőszék hátához. :wink: :lol:
Miért örülsz a férjemnek? :shock:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Ja, már tudom. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Pat, liliputi.hu , elírtad... Máté puhatalpúban nyomul, barna kisautós van neki, most kezdi kinőni. (a héten rendelem az L-est, mert az M-esbe már nem fér zokni.) Mászni is jó, meg járni is. Ja, és próbáltunk mást is, de ez az egyetlen, amit nem utál és nem akarja leszedni. És tényleg nem izzad bele, pedig kicsi fiam rettenetesen izzadós. (Amúgy az ő hátihordozójukban cepelem őbabasága fenekét - nem, nem szerződtem velük, csak bejöttek a cuccaik)

A kántorképzős oktatói munkámnak idei évre VÉGE!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem sokára normálisabban is tudok majd reagálni, most nem fussa energiából....

pusszancs

Máté, Ákos, Gyuri és Réka
KépKép KépKép
kindertojas
 
 


Hello csajok!
Ma olvasható mennyiséget termeltetek! :? Mindenki strandon volt,mi? 8)

Sly!
Hűha,nem hangzik túl jól ez a sok minden amit írtál!!! bitos egy forrásból ered,ha rajtad jívül az egész családot elérte a kórság!!! Remélem te azóta is megúsztad, a többieknek pedig nagyon gyors gyúgyulást!!!

Réka!
Ja, Liliputi! :) Ezek szerint nektek bejött a cipő!! Én a katicásat néztem Mircsinek bentinek,kintre maradok a keménytalpúnál...sajna nálunk nem lehetséges a mezítlábaskodás. Egyrészt cipő nélküli létet nem ajánlanak betonra,hanem kimondottan göröngyös,földes/füves talajra,az edzi az izmokat,nekünk meg sok a térkő,ahol meg fű van,ott annyi darázs,meg bogár,meg van kavicsos rész is,az meg szúr!

Berni!
Nekünk is van ismerősünk,akinek többször (talán 4-szer?) műtötték a gerincsérvével,de nem tökéletes még mindig...

Gabus!
Nem ismerem a Szent Orbán szállót,sőt azt sem tudom merre,van,de most megkeresem! :D (mi Patrícia vendégház néven futunk :oops:,és ha beírsz a google-be,biztos megtalálsz, Bük/ Bükfürdő részen )
Édik a képek a csajokról,megint mintha jobban hasonlítanának! :roll: Látom,Livi vitt magával egy adag állatot! :lol: :lol: Ja,és Nőresz tényleg nagyon szépen kanalaz,ráadásul előkéje sincs rakva! :shock:

Csilla!
Eljön majd a ti időtök is,általában iskoláskor körül már minden gyerek átalussza az éjszakákat!! Ne add fel! :lol: :lol:

Mi strandon voltunk ma,1-től fél 7-ig. szupi időnk volt,Mira még aludt is egyet a kocsijában,pedig nagy vízimádó a kiscsaj.Olyan jól eljátszik 2 kis pohárkával! :D Persze Márknak is a legjobb időtöltést,az volt,hogy két db féllityis üveget töltögetett vízzel,kb másfél órán át! :shock:

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Hali!

Réka, akkor egy kis pihi! Nem olcsók a cipők, de aranyosak.
Nekem volt régen egy vékony talpú cipőm és úúúúúúúúúgy utáltam, ha ráléptem egy kőre :oops: .
Boginak egy Toncsitól örökölt szandija van, Asso az 19-es méret. Akkor Máténak már jó nagy lábikója van. Bár nem tűnt fel a talin :wink: .

Na, még pár talis kép:
Máté és Toncsi:
Kép

Máté és Csanád:
Kép

Bogi:
Kép

Bogi délceg járása:
Kép

Máté (még) kevésbé délceg járása:
Kép

Csanád:
Kép

Anyák:
Kép

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Van még kép :wink: !
Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Bocs a mennyiségért, de már nem válogattam :wink: .

Pussz

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!

Annyira jók a talis képek! Babák cukik. Máté úgy közlekedik, mint az én Mátém. :-D

Patr
Másfél órán keresztül töltögetni egy üveget? :shock: Irigy vagyok!


Mackótestvér 2 zenéje kiváló altató, nem tűnt álmosnak a gyerek, de bekapcsoltam, sétáltunk, és Máté elaludt. :-D

Megyek főzni.
kittina30
 
 


Szly! Gyógyulást a családnak!!! remélem te nem kapod el, mert akkor aztán ki fogja őket ápolni :)

Kriszti! Bocs és mégegyszer bocs, a Kittiért, mostmár hogy rámszóltak a többiek meg fogom jegyezni :wink: :)

Csilla! Tök jók a talis képek, irigy vagyok!

Gabus! Nagyon ügyes Nóresz! Ártemisz is kb. igy eszik kanállal, csak mondjuk maximum 2 falatot, utána inkább játszani kezd, és akkor én elveszem tőle :oops: mert úgy látszik a maszatoláshoz én sem vagyok elég türelmes anyuka... :oops: :oops:

Nálunk most semmmi újság, folytatódik a hőség, mi strandolunk, apa jó sokat dolgozik, tegnap elment reggel és csak este 10kor jött haza. Persze szivfájdalma az volt, hogy Ártemiszt nem látta egész nap...

még alszik, addig pihizek, kávézok

KépKép

KépKép[/url]
neirda
 
 


Sziasztok!

Hát sajnos én sem úsztam meg, de úgy tűnik könnyebben viseltem, mint a többiek. TEgnap délután lázas voltam, meg rosszul voltam, éjszaka rázott a hideg, de mára már jól vagyok. Se hányás, se hasmenés. A többieknek még megy a hasuk, de egyébként már sokkal jobban vannak.

Ma megint ügyintéztem: Otp, Erste, földhivatal. Délben végeztem. Még egy kis pénzt is fogunk kapni, tök jó!

Nagyon jók a talis képek. Toncsi és Bogi sokat változtak. Minden baba nagyon aranyos!

Gabuska! Jól áll a kalap a lányoknak!

Kép
szly27
 
 


Sziasztok!

Vírusos lett a gépem, bekrepált! Nem tudom mikor tudok jelentkezni! Most anyóséktól írok!

Kép
szly27
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek



Kép

ayse
 
 


Ez elég szörnyen hangzik, szegény kisfiú, nagyon szorítok a mielőbbi gyógyulásához!!! Gyönyörű kis prücsök!
Egyből Szly-ék jutottak eszembe, hála az égnek, hogy nekik minden jól alakult.

Lányok végre alszanak, amióta Bp-en voltunk, Bogi nem hajlandó egyedül elaludni, csak ha mellette ülök és foghatja a kezem :roll: . Javaslatok :wink: ?

Apa éppen ünnepli egy baráti család legifjabb férfitagját, tegnap született. A 3. fiú a családban apája nagy örömére, gondolom most már anyájának is :lol: .

Pakolászás volt ma a lomosban és Bogica ollyan de ollyan mocskos lett, fülig érő vigyorral a szurtos képén mászkált a csupa poros polcok között. Annyira cuki volt.

Van egy halom vasalnivalóm :twisted: .

Jó éjt!

Beférünk a dinnyések csapatába :lol: :
Kép

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Rolika, remélem felépülsz!

(Ezért nem merem elengedni a lányokat víz mellé úgy, hogy én nem vagyok ott. Tudom, akkor is lehet baj, ha velem vannak, de ha nem vagyok ott, halálra izgulom magam, hogy figyel-e rájuk eléggé nagymama vagy bárki, és nem fulladnak-e meg a medencében. De tudom, hogy ez nagyon rossz tulajdonság, ez a beszariság, de sajna nem tudok ellene mit tenni.) :oops:

Újhegyi strand
Kép Kép Kép Kép Kép

(Medencés kép nincs, egyedül voltam velük, nem volt kapacitásom rá.)

Talis képek de jók! Tetszik Bogesz ruhája! :)

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


sziasztok!

Teljesen el vagyok csúszva, elkezdtem visszaolvasni majd úgy döntöttem írok, mert megint nem lesz időm. Azért a fényképeket megnézegettem és nagyon jók, mint mindig.
Nade szegény beteg kisfiú ha nincs agyműködése és ha valamilyen csoda folytán visszatérne sem lenne már egészséges agya, ugye? Milyen szép kisfiú, nagyon sajnálom.
Mennyire szörnyű most a szüleinek. Csodák pedig vannak csak hinni kell!!!

Tegnap előtt este hirtelen abba kellett hagynom az írást, így pótolnám.
Apa a körülményekhez képest jobban van, kórházban van és még szondán táplálják, de ma már ivott szájon át is pár kortyot.
A doki kérdezte, hogy haza hozzuk-e (pár nap múlva kiengednék) vagy átküldi a krónikusra. Hát én kértem, hogy tegyék át, mert hátha erősödne még egy kicsit, így nem tudom mihez kezdenék itthon vele. Teljesen magatehetetlen.

Igen Hounak vannak gyerekei bőven. Én a 3. feleség vagyok. Egy volt otthon még régen ott egy lánya van kb.22 éves.
Itt magyar volt a 2. és egy fiú meg egy lány van (15-12 évesek). Az elmúlt 2 évben tartja velük kicsit jobban a kapcsolatot és most voltak itt 3. alkalommal nálunk, de mindig csak 2-3 napig.
Próbálunk programokat szervezni nekik, de nem igazán látom, hogy annyira élveznének bármit is. Kicsit furcsa gyerekek nekem. Érdektelenek, Hou szerint nevelés kérdése, nem tudom. Egyébként Pest környékén élnek vidéken és az anyjuk miatt nem tartotta velük a kapcsolatot. erről regélhetnék, de nem idevaló téma. Bár Hou is megéri a pénzét, de az exe és a volt anyós tényleg nagyon gázosak.

Cipő kérdés: én télen ugye adtam rá a hidegben kocsicipőt, itthon tappancsos zokniba kavar (nehogy elcsússzon mezítláb). Utcára pedig magas szárú cipő/ szandál domború betéttel, de nem nagy márkásak.
Most csak 1 képet küldök, mert ennyit sikerült tegnap lekicsinyítenem. Rettenetesen sok idő amíg betölti a képeket.
Jó éjt!

Kép

Kép
havacska
 
 


Szly!
Gyógyuljatok meg mielőbb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
havacska
 
 


Mariann, aranyos ez a megfogalmazás, hogy vannak gyerekei bőven. :lol:

Hát, ez az egy kép nem sok, viszont nagyon aranyos. :wink: :)

Apukádnak a legjobbakat kívánom!

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Livi ma megnézett egy Alma videót, amit amúgy nem szeret. Kérdően néztünk rá, erre ő: már unom a nemszeretését. :lol:

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én megint csak most értem ide,de sajna megint nem volt túl sok olvasnivalóm!
Szegény Roli!Mielőbbi felépülést neki!!! Nagyon drukkolok!!!!!!Azért ez nagyon durva!Most tényleg nem akarok kötekedni,meg semmi rosszindulat nincs bennem,a kérdést pusztán a tudatlanságom vezérli,de a vízbeesés hogy vált ki agyleállást???Ha olyan sokáig vízben volt a kisfiú,hogy-hogy nem fulladt meg?
Ez iszonyat,én is ezért utálom a medencénket...látod Gabus,még úgyis megtörténhet a baj,hogy a gyerek mellett van valaki,bár a mi esetünkben a férjem volt ott...és azért az mégis más :? De azért én osztom a nézeted,inlább félni,mint megijedni! Bár mikor Márk anyuéknál volt,egyszer elmentek a strandra,de tudom,hogy a szemüket le nem vették a gyerektől!!Ilyen szempontból 101%-osan megbízom bennük,más kérdés pl. az édességevés,de az más lapra tartozik....

Kriszti!
Márk 2 üveggel játszott! :lol: Mira meg 2 pohárral...ma utoljára,mert valaki tetves barom ellopta az összes játékunkat a medencéből...poharakat,labdát,kannát,3500Ft-os naptejet!!! :evil: :evil: Hogy szakadna le a keze a Kalányos/Kolompár családnak :evil: Kint voltunk ma is a strandon,és Márknak wc-re kellett mennie,aztán meg ettünk kürtőskalácsot,és mire visszaértünk mindent összeszedtek!!!Pedig eddig mindig minden megvolt!!! :x

Sly!
Jó,hogy te ilyen erős vagy,és nem hagyod magad legyőzni egy betegségnek! :wink:

Csilla!
Na jó,Bogi is belefér a dinnyét egészben evők sorába :shock: :shock: amúgy tündéri ez az alváspóz! :) ami meg a kézfogásos elalvást illeti: ma voltunk egy üzletben,ahol természetesen egyedül voltam a 2 gyerekkel,egyik mellettem a másik ölben...csörög a mobil...Mirát letettem,ezzel a lavina elindult.Míg én próbáltam komolyan telefonálni,addig ő 3 stóc ruhát borított le,Márk a rózsaszín kalaptól kezdve a piros hajráfon át egészen a lila napellenzőig minden felpróbált,majd kisvártatva megjelent egy "karral" a kezében,és közölte,hogy a próbababa keze lejött meg a füle is eltört. Itt közöltem az emberkével,akivel telefonáltam,hogy inkább visszahívom,mert alkalmatlan vagyok a kommunikációra annyira röhögtem! :oops: :lol: :lol: Szóval csak arra akartam kilyukadni,hogy legközelebb elhozom nektek a próbabab karját! :lol: :wink:

Mariann!
Remélem apukád gyorsan megerősödik,és mihamarabb jobban lesz.Így van ez,egy idő után a szüleink lesznek a gyerekeink,nekünk kell segíteni,ellátni őket,de azért kisgyerkőc mellett,remélem nem szakad még ilyen tennivaló a nyakadba!! Testvéred esetleg nincs aki be tudna segíteni az áplásban?Ámin amúgy tündéri a képen,a GYÓGYVÍZBEN!Ejnye-bejnye! :lol:

Többiek merre csvarognak????

KépKép
Kép
patricia83
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon sajnálom a kisfiút.Tényleg nagyon nagyon kell rájuk vigyázni!

Csilla! Nagyon cuki Toncsi!

Mariann!További jobbulást apukádnak! Nagyon édi Ámin! Sima úszógumiba teszitek? Nincs "gatyája"? Nem csúszik ki belőle?

Gabuska! Nagyon cukik a gyerekek! Én sem engedem el senkivel vízhez, pláne ezek után.

Patri! Ez a boltos sztori jó! :lol: Mondjuk én lehet nem nevettem volna rajta hirtelen! Sajnálom a cuccaitokat. Én ilyen szempontból parás vagyok, a pénzt mindig visszük magunkkal a babakocsiban. A babakocsi mindig az aktuális medence mellett áll. Homokozó cuccot ugyan hagytunk homokozóban a Balcsin, de szerencsére minden mindig megvolt.

Jázminnal ma már elhasználtuk a szokásos napi pelenkaadagot. Nagyon nagyon megy a hasa. Reggel óta kétszer volt, éjszaka meg 3-szor! Inni nem nagyon akar. Nem tudom mi lesz így. A fiúknak is megy még a hasuk, de legalább Roli iszik!

Én már teljesen jól vagyok!

Kép
szly27
 
 


Pat,
sztem az lehetett, hogy elájult és sokáig nem kapott oxigént az agya.
Bár semmit nem tudok az esetről, így nehéz következtetni.
Néztem a 2005 őszi topikot, nem találtam semmit, de azt hiszem ők már inkább babafalvára írnak.

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Pat nos ez a boltos sztory nagyon jó!Hangosan vihogtam rajta a
Fruzsi meg velem nevetett!
:lol: Olyan aranyos volt(lehet keveset lássa az anyukáját nevetni :oops: :oops: :oops: )Próbababa keze:)))))))))))))
Nos feldobtad a napomat az biztos.......
Egyébként "élőben"is ilyen humoros nőci vagy?

Nagyon sajnálom ezt a kisfiút,gyógyulást neki!
Szegény szülők..... :( :( :( :( :( :( :(

Nagyon kell vigyázni a csemetékre,még a pici vizben sem szabad soha egyedül hagyni!Szóval én is egy nagy paramami vagyok,de ez így van rendjén! :wink:
Pl.(ne röhögjetek)én magam nem megyek bele a Fruzsival az itthoni medencébe,mert félek,hogy rosszul leszek(elájulhatok,ugye.....)és akkor mi lesz a gyerkőccel...
Kizárolag a férjem társaságába megyünk fürödni együtt
:wink:

Szly jobbulást a családnak!Adsz valamit a gyerkőcöknek hasmenésre?Ivás..... :(
Fruzsinak is megy a hasa de neki éjszaka soha nem szokott kakis lenni a pelus...Te erős vagy és rajtad könnyen átment a betegség :wink:

Mariann örülök hogy jobban van apud! :!:
A gyerkőcök viselkedése szerintem is nevelés kérdése!
Ha esetleg az édesannyuk a párod ellen nevelte a gyerekeket,akkor nem is kell csodálkozni rajta,hogy ilyenek(még jó,hogy nem szemtelenkednek veled).....

Gabus a képek,mint mindég szépek!
Nekem nagyon tetszik a kukorica evős 8) :wink:

Csilla kézfogás :wink: ---Fruzsi csak ugy hajlandó elaludni,ha hozzám van simulva(szó szerint)mással még viccből sem akar aludni(max.ha nagyon-nagyon álmos....)

Adri csini vagy,olyan helyes kis pocid van!
A Nikoletta név nekem szép(nem a favorit,de szép)
Két kislány is gyönyörű----bár elárulom a párom is kisfiút szeretne(nos,majd látjuk.......)

Talis képek nagyon jóóóóókkkk :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?