Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kiváncsi lennék mi van Zsu-val, lehet, hogy már babázik?!

Fütyi: azért kérdeztem, mivel én is korainak tartom a macerálást és egy éves koráig még bőven van idő, hogy változzon a helyzet, ha netán szűk lenne. Szóval anyóspajti okoskodása letojva magasról.

Potter
Akkor ezek szerint örülnöm kell, hogy ennyi is van? De most csak 1x kaptam ergamot a szülőszobán a többi az nem az volt, viszont a lányommal végig azt kaptam, sőt ugye hazajövetelkor egy kis üveggel is megdobtak, hogy az összeset benyalni. Akkor három hétig tudtam "szoptatni" (jobban mondva fejni, mert nem volt hajlandó szopizni). Sajnálom, hogy későn világosodtam fel, hogy milyen következményei vannak ezeknek a szereknek, ha tudom, akkor megtagadom, hisz megtehettem volna. Késő bánat...

Kisvirág
Én is ittam a laktoherbet, meg szedtem a homeóst, próbáltam külön is, de a laktoherb nem használ most, így arról leálltam, maradt csak a homeós. Azért az vígasztal, hogy jut valamennyi anyatejhez a gyerkőc. Olyan jó nézni, ahogy nagyokat kortyolgat a Drága :)

Üdv:
Csibemanó

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


NO az ígért fotók!!!!

Kép Hátizom gyakorlat

Kép Anya és lánya

Kép pucis

Kép ördög és pakol

Kép Apához dőlve

Kép Tomi meg a legjobb haverja reggeliznek

Kép A macskám \"ennyire bírja\" a meleget

Kép Plichard féle nutellás kalács általam történt adaptációja

No ennyi hirtelen!!!
Már igen csak nyúlik a pofám, szóval szunyálok egyet!!!

Apropó!!
Talival mizujs?
Mi ugyan nem hinném, hogy megyünk, mivel pont jövö kedden kell mennem kontrollra is....
Tényleg ha valamelyik BP-inek van kedve és energiája akkor talizhatnánk. :)

Na de most pápá!!!

pusszka!!

Blackrose

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy gyors kérdés: azt vettem észre, hogy így a vége felé, minta kevesebbet mozogna Marcika :( . Normális ez??? Csak azért furcsa, mert eddig szinte egész nap mozgolódott, most meg éppen csak a reggeli, ebéd, vacsora után egy kicsit :( .
Pénteken megyek dokihoz, mindenesetre megemlítem neki, bár írnom kellene a mozgásokat.

Blackrose: édes a kis Adél :) . Tomi hogy viseli a kis hugocska érkezését??? Még Tomi is olyan kis pici, bár mi is így tervezzük, hogy 2 év legyen a 2 gyerkőc között.

Puszi
Eni

Kép
marcy
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi mindenkinak az infókat!!! Remélem bírom a fájdalmat szerek nélkül, bár nagyon alacsony a fájdalomküszöböm!

Nem választottam szülésznőt, nem is beszéltünk ilyesmiről a dokimmal. Remélem így is foglalkoznak majd velem. Deák a dokim.
Nagyon édes Adél, a rugi nem is illik hozzá :cry:
Tesóka is cuki!

Jujujj! A hétfő nagyon itt van! Még nem érzem a vesztem! Meg néha biztonságosabban érzem kinn...nekem is nagyon mozgékony a babám de néha belustul és aggódom...de a végefelé tényleg kevesebbet mozognak állítólag.

A fütyis téma még mindig izgat, olyan rossz, hogy eltérőek a vélemények. De néha a vízban meg lehet mozgatni neki szerintem. Úgyhogy megértem, hogy a védőnőt sem viseli el mindenki, de azért jó hogy vannak. Meg pl. persze hogy vannak anyukák, akik zokon veszik ha rászól a védőnő, hogy ne vegye be a cumit az anyuka a szájába, mert szájpenész stb. és ez rosszul esik, valaki meg örül, hogy de jó, nem tudtam. Persze a stílus sokat számít!

Mi is várjuk majd a hathetes kontrollt :oops: , mert mi már régóta szenvedünk...de még meg sem született :?
Vajon mi hogy fogunk szopikázni, alukálni? Én is szeretném a szomszédokat, meg a barátokat megtartani :D
Üdv:Mári
mári
 
 


Most láttam a Spektrumon egy szuper műsort az volt a címe, hogy Az embergyerek: arról szólt, hogy a pici babák hogy jutnak el oda, hogy felülnek, elkezdenek mászni, aztán felállnak és járnak. Közben mindenféle kísérleteket végeztek, hogy mennyire érzékelik a veszélyeket. Nagyon érdekes volt, jó, hogy pont észrevettem.

Mári: fütyivel kapcsolatban: egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy nem szabad hozzányúlni, húzogatni. Egyébként nekem is furcsa lesz, hiszen mi is kisfiút várunk és a családban nem igazán voltak kisfiúk a közvetlen környezetben. Én is próbálok minél többet olvasni könyvtárban, a neten, de persze majd a saját tapasztalat lesz az igazi.

Kép
marcy
 
 


Sziasztok!

Tegnap este már csak olvasni tudtam,most leültem irni,de közben már nyekereg Ameli,de próbálkozom.

Látom tegnap mindenki szenvedett,panaszkodott,beállok én is,egyszerűen meg lehet bent dögleni,kint meg megfővünk,szóval sehol nem jó,nálunk nincs szúnyogháló és igy nem szeretem kinyitni az ajtót mert 100 légy jön be 5 perc alatt,igy meg szó szerint fulladok a lakásban,tegnap este is rosszul lettem,és ez már nem először fordul elő,aztán persze rájöttem-be kell valljam férfiasan-magamhoz képest jócskán túlsúlyban vagyok,szóval ez csak rátesz egy lapáttal a meleg mellé,úgyhogy komolyan csinálnom kell vmit,mondjuk nem szigoró diétára gondolok,de a nasit csökkenteni vagy hanyagolni kell mától.
Úgyhogy Mári :Te kérdezted,rengeteg süti maradt,pedig csomagoltunk is,most már csak max nézhetem őket.
Amelita állandóan tömi az öklét a szájába,állandóan szopizna,de most aközben is új dili szokást vette fel,sziv egyet-ketőt és hátradobja a fejét,és ezt csinálja rendszeresen.ha leveszem ciciről akkor meg sir.Úgyhogy a szopi is kész nyűglődés.

Csibemanó:nekem is irtak fel itthonra ergamot,én sem tudtam csak később hogy apaszt,de szerencsére eddig nekem nem kellett pótlás.nekem a sör nagyon hatásos,csak éppen hiztam tőle sokat.az urtica nekem nem használt,én ricinus chommunist eszek,az hatásosabb nekem.A laktoherbtől fáj Ameli hasa,én fitolacot iszok,sztem az még jobb is.

Blackrose,Norwell:édesek a bébik nagyon!!!A kalács is kivánatós,de nekem most......itt egy nagy sóhaj van

Mézgombi:sajnálom,látom nagyon szenvedtek,nem is csoda a 10.-en,én itt a tégla házban olvadok el.

Kisvirág.én onnan számoltam az időt amikor végzett eddig,mert sokáig evett-30-40-50 perc,mikor hogy-de most már pár napja hamar megeszi,igy a kezdés majdnem a vége is.na remélem ezt érted,a meleg az agysejtjeimet nagyon kárositja.

Jajj,a lényeg!!!KanyinGRATULÁLOK ÉS SOK TEJCSIT NEKTEK!

Zsu:????????????????????????????

Szilvi:nehogy félre értsd,de miért kell az etetések közt aludnia Reninek?Mi evés után játszunk,és ha elfárad alszik.
Az más ha magától nem érdekli még a világ és azért alszik,de nekem a soraidból úgy jött le mintha aludnia kellene ha akar ha nem.

Mi vettünk nemrég járókát,emelhető a magassága,ott szoktunk játszani,van már sok haver,ha elfárad akkor vagy alszik,vagy nyűglődik,de akkor kézben van,körbejárjuk a lakást,nézelődik.szoktunk csupaszkodni is hogy kicsit szellőzzön a nunija,ezek a pelusok olyan szorosak,persze mert Ameli tiszta hurka-gyurka :D :D ,mi már a 3-as pelust használjuk!

A ház nagyjából visszaállt eredeti állapotába,tegnap reggel 5-kor vagy 50 poharat mostam el! :twisted: :twisted: mondtam is Petinek kész szerencse hogy nem birjuk a kupit,és nem vagyunk egy elfekvős tipusok,mondjuk hevernénk vagy délig,és térdig járnánk a szemétbe mert nem zavarna.A mosógépre még vagy 5 adagnyi mosás vár,csak győzzem teregetni,még jó hogy hamar szárad.ja,és persze-én nagy pohártörő vagyok-ez a z ünnep sem múlhatott el enélkül,sikerült 3-at levernem,szegény kiscsajszi úgy megijedt,nagyon sirt,annyira sajnáltam,szidtam is magamat hogy milyen béna vagyok.

Katus:teszek fel majd képet,csak még nincs a gépemre áttöltve.

Hello:áááááááá....ezeket a sütiket két napig sütötte a srác,ezt képtelenség lenne pici baba mellett megcsinálni.de tény hogy jó egy cukrász a családban,irtó finomak voltak.
a képeket peti tesója csinálta,majd azért válogatok és egy két jobbat felteszek.

hát egyenlőre ennyi,puszi Mindenkinek!!!!
És kitartást a hőséghez!!!!!!!(nekem fogytán van)

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


blackrose: a cicád nagyon komoly :-)

Ime új pocakos fotóm, 36+4. Kép
edina77
 
 


Sziasztok!!!

Egy kis kérdőív akinek van ideje rá!!

http://www.boldogszuletesert.hu/index_k ... rdoiv.html?

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

Hááát, mi is túl vagyunk rajta... :oops: Férjem megejtette tegnap a 6 hetes kontrollt. 8) Amúgy, furcsa volt egy kicsit, de azért jóóó! :lol:

Potter: passz! Mármint, hogy Nórinak miért csak a cseri alakú cumi jön be. Talán ez jobban emlékezteti őt a cicire.

Pil: Ameli mit csinál éjszaka? Ő átalussza, vagy szoptatod még? Hogy néz ki egy napotok? Van már benne valami rendszer?

Mári: szerintem, ha ennyire aggaszt ez a fütyi-téma már most, kérdezd meg a szakembert. (A védőnő nem az......) Pl. egy gyermek-urológust.

Blackrose: nagyon édi a lánykád!
Norwell: a Te bébid is! Mind2töktől kérdem: mikor lesz szüléstöri?

Lányok, ez a dm-es melltartóbetét tényleg nagyon gáz. Baromira szöszöl. Kénytelen leszek átállni valami másra.

Pussz, Hello
hello
 
 


Ex! Hogyan szívta meg a bnőd a spirállal? Mi történt vele?

Érdekes amit az Ergam cseppekről írtok. Nekem is be kellett még itthon szednem belőle két üveggel, de nem lett tőle kevesebb a tejem szerencsére. (Bár én is meglepődtem, amikor olvastam a leírásában, hogy szoptató nők nem szedhetik! :oops: ) Tegnap mázsáltam Nórit: 4 és fél kiló a szentem! 6 hét alatt a másfélszeresére hizlaltam a pici lányt... :lol:
hello
 
 


Üdv!
Na igyekszem gyors lenni, mert asszem lassan kajaidő lesz. Két napja nagyon nyügi Peti... :( Most is kettő óta van az ágyikójában, hajnali négy és du. kettő között kb. 1 órát aludt - sétáltunk...
Kisvirág, szvsz az evés legyen még igény szerinti. Én Petinél a tápival is így csinálom, és hozzáteszem, a dokinő azt írta a tápis recepre, hogy 6*150 ml... Peti egy nap 5* eszik... Igaz, tegnap a 6. is becsúszott, de akkor csak 100 ml, utána aludt hajnali négyig. Egyébként én a kezdéstől nézem az időt...
Fejni csak akkor érdemes, ha szopi után feszül még a cicid, és érzed, hogy van még benne "érdemleges" mennyiség. Én azt hallottam, hogy 5 milliért nincs értelme, az gondot se okoz, de tapasztaltom ugye nincs.
Csípőszűrés: nálunk hathetesen van.
Norwell, Peti a tápi mellett is bukik, én azt gondolom, hogy ezzel se lehet őket túleteteni...legalábbis Peti ebből is kilöki a felesleget... :)
Szilvi és Hello, :oops: Nálunk rég nem volt...a gyerek nyűgössége miatt...reménykedek...de óvatosan kell, mert Feri megy pénteken a dokibácsihoz...
Gombi és Potter Ági, ahogy írtam, a kicsi fiunk sincs topon, én sem... Ma négy órát aludtam, éfjél és négy közt, azóta semmit. Nekem du. nem megy a tentizés...
Blackrose, én is teszek ide egy cicát:
Kép
Szerintem Adél nagyon hasonlít Tomira!
Mári, Peti nagyon tud sírni, panelban lakunk, de a szomszéd lány azt mondta, hogy még nem hallotta... Szóval ne aggódj a szomszédok miatt! :)
Hello, a barátnőmnek begyulladt a spirálnál a méhe...persze nem ez a jellemző, de nagyon megszenvedett vele szegény.
Szilvi, egyre többen mondják, hogy Peti rám hasonlít. :D
Edina, szépen kerekedik a pocid!!!
Na lépek, lassan kelnie kéne a gyerkőcnek, de lehet, hogy napközben annyira kifáradt, hogy később kel fel.
Jók legyetek, amint tudok, dobok friss táblit...lehet, hogy most? Nekiállok, és lesz vagy nem.
Lett. :D

Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Hello.:rtam sokat és elszállt,most irtó pipa vagyok.
szóval nálunk az van hogy szopi után játék,közbe ha el van egyedül is akkor mosogatok,esetleg főzök vmi gyorsat,beteszem a gépbe a ruhát,stbb,ha igényel akkor beszélgetünk,ott vagyok vele.reggel 9 körül mindig megyünk boltba ,postára,közben elalszik.szopiidők változóak,függ a kedvétől,időtől,a nappali alvástartalomtól,szóval azt nem tudok mondani.Este hat után sehogy se jó,nyügi ezerrel,akkor kézben apánál,vagy cicin.fél 8-ra már nagyon elege van,akkor megyünk fürdeni,szopi és 8-fél 9-kor alszik.hajnalban pedig 1-3 között vmikor eszik,két hétig mindig 3-kor evett,utána jött az első ilyen nagyon meleg hét,azóta mikor hogy.Ma hajnalban pl.csak 4-kor kellt,én meg 3-kor kiugrottam az ágyból hogy úristen,mi van amelivel hogy nem evett még.viszont ma 2x riasztott a légzésfigyelő is,nem tudom valós volt e,én megsimiztem és mocorgott,csak az én szivem kiugrott a helyéről,nagyon éles a hangja.Ja,és néha az éjszakai szopi után úgy dönt hogy kialudta magát,olyankor jön mellém és álomba szopiztatom,mert nem fogok olyankor játszani vele,a következő 5-6 körüli evésekor már nem alszik vissza,akkor kijövünk a nappaliba hogy apa aludhasson ,és egy jó fél órát játszunk,aztán még alszik megint 1-1,5 órát.Tudom ez másnak embertelen idő,de mivel este 8-kor már alszik,hát szegénykém jmár 5-6 körül nem akar,de nekem ez nem gond,én birom a korai kelést is,meg ha nagyon fáradt vagyok nappal akkor alszok vele .
Az esti lefekvést meg nem tudom húzni,már próbáltuk későbbre tenni,de nem megy,végül is nekünk jó,mert akkor tudunk mi is beszélgetni,tv-ni esetleg,vacsizni eggyütt,stb... :D :wink:

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Kisvirág:tudom már,akartam Neked irni,ha növelni akarod a mennyiséget akkor csináld a szaporitó fejést!!7-5-3-1 percig,felváltva mindkét mellen.
Hatásos.
Akik kérdezték azok között mi vagyunk a legnagyobbak,és még most is rendszertelenül eszünk,úgyhogy ne aggódjatok,bár sztem ez amúgy is babafüggő.


Szilvi:jajj remélem nem haragudtál meg !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Encus:csak legalább annyit irj hogy minden ok Veletek!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Csandy,Tjuca,Katus,Satuk!!!!!!!Rég irtatok magatokról,babákról!!!!!Hol vagytok?????????

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ha Pogi nem a balatonon süttetné magát,most biztos irná hogy unatkozok,meg hogy Ameli alszik.
Az első nem igaz,csak lusta vagyok máshoz,meg a vasalást most öngyilkos merényletnek tartom.Amúgy mindjárt jönnek bnőmék babalátogatóba,úgyhogy nem foglalom itt a helyet mások elől.
Puszika.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!!!

Pilchard!!!Dehogy sértödtem meg!!!Semmi gond!!!Azért vagyunk,hogy megosszuk egymással a dolgokat,ötleteket!!
Én kajcsi után be rakom az ágyba és elalszik!!!!Ennyi!!!Ha esetleg nem alszik arra is vonatkozik a sírás,de csak két etetés között!!!!
Mi 12-15óráig szórakoztatjuk,foglalkozunk egymással!!!!:)
Nekünk is bejelzett a figyelő!!!!!!!!Megráztam a gyereket(óvatosan azért)és az meg aludt tovább!Meg sem sértődött!!!Én is megilyedtem nagyon!!!!

Csak ennyi,mert pancsi!!!!
Meg volt a kontroll!!!!

Szabad az út!!!!!:):):):):):):):):)Szupi!Csak kár,hogy apa éjszakás!!!
Spirálra itt a vény!!!2-hét és fent lesz!!!!:)

Puszóka!!!

Kép
szgoron
 
 


sziasztok!
csak annyit:félreértettél Ex! A Szomszédok és Barátok közt sorozataimra lesz-e időm, úgy értettem! :lol:
Jó éjt mindenkinek, egyébként 8 percenként keményedtem, de most semmi :D
Mári
mári
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyok végre!
Mindíg az történik, hogy végigolvaslak benneteket és mire elkezdenék gépelni mennem kell mert vagy sír a pici vagy van valami más. Gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Szoptatás: Én is megszenvedtem vele az elején. 2 hétig nem tudtam csak az egyik vagy a másik cicimből szoptatni mert sebes lett mindkettő. Még az volt a szerencse, hogy nem egyszerre. A sebesből mindíg lefejtem és azt cumisüvegből adtuk oda Pannusnak.
állandóan elaludt a cicimen és nem tudtam felébreszteni ( szerintem a császár miatt) ezért azt csináltam, hogy egy hidegvizes pelussal törölgettem az arcát, ez bevált mert attól felébredt. Ez jó is volt mert akkor nagyon meleg volt ( most is az van).
De a 3. hétre minden rendbe jött és aztóta nem kell a cumisüveg mert szépen szopizik igaz egy alkalommal mindkét mellből.
3900 -al született (3630 volt amikor hazahoztuk) és most 4330.
Ja és vedelem a Laktoherb teát.
Egyébként ma egy hónapos.

Az biztos, hogy sok szenvedéssel jár eleinte a szoptatás és nagy kitartás valamint akaraterő kell hozzá és az sem hátrány ha az ember lányát valaki támogatja lelkileg.

Csípőszűrés: nálunk 3 hónapos majd 1 éves korban van. Nyilván akinek valamilyen problémája van azt el kell vinni hamarabb az ortopédiára.

A napirend még nálunk sem tökéletes az fix, hogy 7x szopik és este 9-kor fekszik le utána pedig leközelebb hajnal 3-kor majd 6-kor kel magától és kéri a szopit.

Pil!
Jól esett, hogy hiányoltál majd ha már a nagyobbnak vége az oviszünetnek és a férjem is visszamegy dolgozni akkor biztosan több időm lesz netezni.

Ex!
Én például azért nem merem a gyereket a hasán altatni mert így sokkal nagyobb a bölcsőhalál kockázata.

Infacol: mi minden szopi előtt adjuk neki és talán úgy néz ki, hogy segít nem ordít olyan sokáig szegénykém. ( Este lefekvés előtt szokott fájni a hasa és amikor nem adtuk neki rendszeresen akkor volt, hogy sikított a fájdalomtól.

nektek mikor ment vissza a hasatok a hejére méármint a gyomor része, mert alul a pocakom leolvadása még eltart majd egy darabig.

Apropó nem tudtok valami jó kis "fogyókúrát" természetesen olyat ami a tejtermelésnek nem árt amitől a 7 kg feleslegem lemenne. Mozgás kizárva.

Na most ennyire futotta megyek mert indul az élet.
Puszi mindenkinek!
katus73
 
 


Sziasztok,

Katus, szerintem ne a kajan probalj meg sporolni, mert az kell a tejcsihez. Probalj meg minel kevesebb edesseget enni, es minel tobbet elmenni a babaval setalni. Napi 1-2 ora seta csodakra kepes! :-)
Lehet, hogy a haskoto is segitene. Nekem is van, de ilyen melegben nincs lelkierom meg azt is felvenni, majd visszamegy az ovon aluli reszem...., meg ha lassabban is....
Infacolt mi is adunk a babanak minden eves elott, es attol ugy tunik sokkal jobban van, es a bufi is talan gordulekenyebben megy. Egyebkent nalunk is bealszik a mellemen, de ezt a hidegvizes pelusos dolgot ki fogom probalni, koszi a tippet.
Udv: Macsek
macsek7
 
 


Sziasztok Lányok!

Férjem most hívta fel a babaüzletet, mert ugye már 1 hónapja megrendeltük a babakocsit :evil: , hogy ugyan már, mikor mehetünk érte??? Az volt a válasz, hogy szabadságolások vannak mindenhol, de megpróbálják a jövő heti szállítmánnyal elhozatni... :evil: . Csak egy kicsit vagyok mérges :evil: , végülis még van 2 hét a szülésig!!!!!!!!!!!!

A kisszekrény is csak másfél hét múlva lesz kész, úgyhogy nem kapkodtuk el a dolgot...

Na mindegy. Tudna nekem valaki abban segíteni, hogy bár volt már róla szó korábban, de elfelejtettem, hogy melyik melltartó betétet érdemes megvenni???? Most már lassan aktuális lenne. Előre is köszi az infókat :) .

Üdv.:
Eni

Kép
marcy
 
 


Szisztok Csajszik!

Nekünk is javasolták az Infacolt, ezért én is szereztem be, és adogatom neki evés elött. Úgy néz ki, hogy használni fog, mert nem annyira síros, nyügős és hamarabb elalszik.

Ma du. megyünk be a munkahelyemre, bababemutatót tartunk. Szegény ilyen sok ember között most lesz először, kíváncsi leszek, hogy fogja bírni.

Puszika mindenkinek:
Annamari+Dominik

Ja és gratula mindenkinek akik mostanában szültek, és a babáknak sok tejcsit.

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok!

Egyre nehezebben bírom ezt a meleget. Szegény gyerkőcökkel bent kell kuksolni késő délutánig, mert hőgutát kapnának. Szegény lányom csak les, hogy miért nem engedi ki anya.
Most már a Levente is bodyban van, de ne tudjátok meg, hogy amikor hazahoztuk milyen kis fázós volt. Ugye nagyon visszaesett a súlya (2610g-ről 2250g-re) és a zsírréteg (már ha annak lehet nevezni) lejött róla, így nem volt mi melegítse. Szegénykém itt bent a 26-27 fokban hosszú ujjú bodyban pántos rugi, kis sapi és takaró, így érezte jól magát, míg fel nem szedett valamennyit.
Ma voltunk vele a gyerekorvosnál mert múltkor becsipásodott neki a jobb szeme, kamilláztam de nem ment le róla, szóltam a dokinak, írt fel szemcseppet. Az a szeme helyre is jött, de átment a másik szemére is és mostmár lassan másfél hete változatlan a helyzet, ezért ma megnézettem. Mondta a doki, hogy nem tud mit tenni, el kell vinni szemészetre, mert lehet, hogy el van dugulva a könnycsatornája, ha könnyes a szeme állandóan akkor biztos, hát igen, nekünk a bal szemünk könnyes mindig :cry: . Szóval holnap kérek időpontot, remélem nem fogják rögtön macerálni, hanem csak megnézik és írnak valami spéci szemcseppet. A barátnőm kisfiának anno átfújták a könnycsatornáját, a szülőket a beavatkozás alatt kizavarták, nem lehettek bent. Csóri gyereket betekerik egy lepedőbe úgy fogják le és egy kis csövet tudnak a könnycsatornába és átfújják a járatot...hátborzongató, állítólag nem fáj, de kérdem én, megkérdezték bármelyik gyereket is erről, aki tudott is volna nyilatkozni róla???

Pilchard
Ez a szaporító fejés hatásos? Múltkor nem írtad ezt nekem, én meg még nem hallottam róla, de most kipróbálom. Mennyi ideig kell így szopiztatni, amíg a kívánt mennyiséget el nem érjük?

Mondtam a védőnőnek is, hogy nem tudom feljebb tornázni a mennyiséget, de semmi tanácsot nem tudott adni. Mondjuk ez a nőci olyan szerencsétlen, hogy semmiben sem tud tanácsot adni, ha kérdezel tőle...Ja és kérdezte, hogy mennyi a súlya a Leventének, mondtam, hogy 2920g, erre azt mondja, hogy az szép, túlságosan is. Anno a sógornőmnek azt tanácsolta, hogy ne adjon a gyereknek annyiszor cicit, mert sokat hízik, fogyókúráztassa. Egy másik ismerősnek meg azt ajánlotta, hogy ne hagyja a gyereket sokat aludni, mert akkor híznak és sokat hízott a gyerek. Azt hittem dobok egy hátast... :shock: :shock: :shock:

Képzeljétek milyen öröm ért ma! Rámjött az egyik régi gatyóm :D :D :D

Na eldugulok!
Üdv mindenkinek:
Csibemanó

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Katus,
örülök, hogy normalizálódnak a szopis dolgok. Szeretnél csak egy mellből szoptatni? Nekem ebben a dögmelegben van, hogy nem jön össze, de nem gond.

Csibemanó,
nekem bejött ez a szaporító fejés pl.

Ex,
most látom csak, hogy benne vagyok a táblában. A tübbi adatom: 30 éves vagyok, Budapesten lakom, a MÁVban szültem, és első baba.

Pilchard kérdezte egyszer, hogy adtok-e vizet? (Nem emlékszem a válaszokra.) Mikor érdemes? Érdemes egyáltalán? És olyankor mennyit adtok? Annyit, amennyit tejből/tápszerből inna?

Babaaltatás,
jól esett, hogy sokan leírtátok a véleményeteket, tapasztalatotokat.. Olyan ez, mint a szerelmi bánat...várom, hogy vki megmondja a megoldást, ami persze nincs, de idővel úgyis elmúlik.
:D
potter_76
 
 


Hello lányok, hol vagytok????

Csibemanó, Te hogy bírod benn tartani a gyergőket egész nap? Én megőrülnék, ha a nagyobbikat nem vinném sétálni, akármilyen hőség is van odakinn... Amúgy egy olyan játszóra járunk mostanában, ahol locsolják a füvet és az alatt rohangászunk a gyerekkel... :lol: A fején persze sapi vagy pelus van a nap ellen. Szerintem még így is sokkal jobb, mint egész nap a lakásban!
Amúgy a kisfiamnak már legalább 5x átmosták a könnycsatornáját, de minket nem küldtek ki. És nem is csavarták lepedőbe (talán csak a kis csecsemőkkel teszik azt?), de 4-en fogták le... :( Valszeg tényleg nem fájhat, mert amint kész van, abba szokta hagyni a bömbizést. A szülőnek persze tényleg nem túl kellemes látvány így a csemetéje... Jobb, ha hamarabb elviszed, mert mi hónapokig vártunk vele (folyton könnyezett a jobb szeme, de gondoltuk, majd elmúlik) aztán ez lett a vége. És szvsz még hátra van neki is néhány átmosás.

Pil, köszi, hogy leírtad a napotokat részletesen. Megértem, hogy mérges voltál, amikor elszállt először... én is az lettem volna. Ezek szerint azért még Ti is esztek éjjel. Sajnos nekem ez a reggeli korán kelés megy a legnehezebben, főleg, hogy éjjel sem lehet egyhuzamban többet aludni 2-3 óránál. Lassan már csak egy élő hallottnak kezdem érezni magam.

Marcy: egy biztos, a dm-es melltartóbetétet nem ajánlom, mert az nagyon szöszöl.

Katus: én is pont most jöttem rá, hogy fogyózni kéne sajnos... 76 kilóval mentemm szülni és 6 héttel utána 70 vagyok. :roll: Ez nekem nagyon sok!!!!! (60 körül vagyok alapjáraton...) Nagyon nem érzem így jól magam. Nekem is adjatok tippet!!!

Szilvi, majd írd meg, mennyi volt a spirál!

Pusz, Hello
hello
 
 


Ja, még valami!!! Nem ismer valamelyikőtök egy antik bútor becsüst? Szükségem lenne rá. Ha tudtok valakit, szóljatok! Köszi.
hello
 
 


Hello:tulképp én is most jöttem rá hogy alig alszom,és ez eddig nálam sose volt gond,de most vhogy kezdek én is zombisodni.

Rajtam is van 6-8 kiló plusz,és mint irtam fulladok is,de mit egyek,állandóan éhes vagyok, az éjszakai szopinál is lyukad ki a gyomrom! :twisted: :twisted: Persze csak olyat kivánok ami hizlal. :twisted:

Csibemanó.nekem hatásos,de nem tudom meddig kell csinálni,én csinálom minden este.

Marcy:én csak a chiccot tudom ajánlani,a többi....nekem nem jött be más.

Katus:nekem nem ment vissza és sztem sose fog :( :(

egy hájas gumihasú bálna vagyok lassan.
Én is két ciciből szoptatok mindig.

Szilvi:örülö!!!! :D :D ,de titkon ezt vártam,nem olyannak gondollak aki sértődős.
Akkor hajrá!!!!!!!!!!!!!!! :wink: :wink:

Mi estére hullák vagyunk...................


Kisvirág:megvan a kocsi,ird meg emailban a számod,és akkor megbeszéljük a fagyizást.

Most is olvadok el,Ameli is többet alszik mint szokott,nincs gáz,nem tudok főzni,itt éhezek.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!!!

A csajszikám szunyál,én meg itt!!!!:)

Ma megfürdettem,mert olyan melege volt,állítólag szabad,és utánna szunyált is egy jót!!!:)Édeske!!!Imádom,mert ő az én kislányom!!!!!!:)Rimel is!!!!:)

Pilchard!!!
Sértödős vagyok,de csak a magam módján!!!:)Ilyeneken nem!!!
Gyere át!!!Karfiol levest csináltam egy egész kondérral!:)Szereted?
Én igen!Nyami nyami!
Én is egy disznó és tehén keveréke vagyok! :lol: Tiszta gáz!De ez van!!!Most nyomtam be egy egész Merci csokit!!!
Már csak ez az édesség volt itthon!!!Rá vagyok kattanva az édesre!!!A menő most a vanilliás karika... mit nem adnék most érte....!:)
Te nem próbálnád ki az amit én csinálok,alvás,etetés ügyileg???Vagy neked ez brutál???:)
Lehet tök fogékony rá Ameli,és akkor lenne időd a dolgokra!!!!Hidd el lehet őket rendszerezni!!!Rafkósak ám,azért kér örökké enni!:)
Esetleg próbáld ki!Tényleg honnan tudod ha sír,mi a baja???
Mert nálunk az annyiból jó,hogy időre megy minden,mert következtetni tudok mi lehet a baj!
A szapotító fejésnél mik azok a számok???Percek???
Pusza!

Hello!Sajna nincs ismrősöm,de kérdezősködöm!!!:)
Megírom majd a sprál árát állítólag(doki mondta tegnap)6000Ft körűl van!Aranyozottat javasolják!Szerinted fáj a felrakás???
Én mosható melltartó betkót vettem!Tök jó még mindig!De a csőtörést azért ez sem bírja!!!!:):):)


Potter!!!
Én adok neki forralt vizet!Én baromságnak tartom azt az állítást,hogy az anyatejben az is megvan!Az egy zsíros valami,én is szomjas lennék!Meg ebben a melegben....!Én adok!!!
Azon kívűl meg régen azt mondták ADNI KELL,születéstől fogva teát vagy vizet!Most meg nem!!!Na ez a f..ág!Mi történ változtak a gyerekek,már nem szomjasak????Nem értem!De ez én vagyok!!!
Itatom,de nem mint egy tevét!!!:)Pl.az enyém meginná az egészet!Úgy 10-20ml
Ilyen melegben lehet adni!

Csibemanó!
Jó neked!!!És örülök,hogy örülsz!!!:)
Bár rám is mennének a régi gatyók!
Itt vannak a jobbnál jobb nyári cuccok,és helyette 1000Ft-os kínai a menő most nálunk!!! :lol: :cry: :roll: Pilchardéknál is!!!! :lol:

Katus!!!Jó,hogy írtál!!!Azért gyere ha tudsz!!!Meleget,hogy viselitek???

Vajon Pogiék,hogy vannak!?De jó nekik!Irígykedem!!!:)

kajcs idő!Már írtam az hiszem!Akkor változtatok HAT ÓRA!!!!!:):)


Puszika

Kép
szgoron
 
 


Megint itt vagyok!

Pil!
Amióta ajánlottad a chicco melltartó betétet azóta nem vagyok hajlandó mást használni kész anyagi csőd mert egy doboz 1500 ft a tescóba. de ez a legtutibb betét.

Macsek!

Az a helyzet, hogy egyenlőre nem tudok annyit sétálni mert még mindíg fáj a hasamon a vágás. Egyébként nem eszek nagyon édességet csak néha egy kis "tejszaporító " jégkrémet és piros pöttyös túró rudit. Szerencsére azért nem olyan vészes a helyzet mert mint amikor Katát szültem mert akkor 20 kg kellett megszabadulni. ( Sikerült is de csak 1,5 év alatt.)
Na majd jövő héttől erőt veszek magamon mert akkor már egyedül leszünk Pannussal itthon.
ja és most is rajtam van a haskötő. Az tényleg segít?
Potter Ági !
Nekem teljesen jó így, hogy két ciciből szoptatok, mostmár kb 15-20 perc alatt végzünk a szopással.

Helló!
Én pont így álltam az első gyereknél és szoptatás végéig 70 kg maradtam.

Csibemanó!

A védőnőd nagyon gáz!

Képzeljétek el a férjem most hozza az előző házasságából született 2 fiát ( 7,13 évesek) hozzánk 10 napra. (4 hete szültem császárral).
Egy kicsit korainak tartom de hát " Ha megvette had vigye"

Azt mondtam neki, hogy semmit nem fogok csinálni , erre ő azt mondta majd főz, mosogat, mos takarít. Hát kiváncsi leszek.
Egyébként szeretem a fiúkat csak most egy kicsit sok lesz ez nekem.
Remélem nem ítéltek el miatta. Azért írtam ezt le mert nincs akinek elpanaszoljam.

Na megyek egy kicsit ledöglök mert nemsokára érkeznek!
katus73
 
 


Kép


Kép

Kép

Kép

Kép

Szarakodik a net,ezeket gyorsan elküldöm,majd jön a többi,meg irok is.pusza

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok Csajszik!

Egyetértek Szilvi álláspontjával, hiszen az anyatejben lehet, hogy van víz is. De ilyen nagy hőségben,ahogy mi is szomjasak leszünk a pici babák is megszomjazhatnak nem? Én is adok neki vízet vagy teát, csak egy pár korty erejéig.
Állítólag meg is lehet fürdetni őket napközben is, ha ilyen meleg van, jól esik nekik.

Puszika mindenkinek:
Annamari+Dominik

KépKép
pannamari
 
 


Üdv!
Fürdetés: én ezzel kapcs. azt gondolom, hogy bármikor lehet fürdetni! Szvsz nem árt!
Altatás: Katus, tisztában vagyok ezzel... De ez olyan, mint bármely más kutatás...az egyik ezt mondja, a másik azt...pl. a mi időnkben meg a hason altatást favorizálták, mert úgy nem fullad meg a gyerek...
Szomjúság: elvileg úgy van, hogy az anyatej, amikor szopiztatsz, az elején vizesebb, a végén zsírosabb. Ezt olvastam nemrég. De Peti tápit kap, és ez mellett néha megkínáljuk édeskömény teával, de csak nagyon ritkán iszik belőle, akkor is kb. 10 ml-t, pedig egy napra csinálok neki 1,5-2 decit. Most másfajtát vettem neki, talán az jobban fog neki ízleni. Én ezeket nem ízesítem be.
Alvás: ma kiszámoltam, két nap alatt kb. 8 órát aludtam. A ma hajnalunk nyűgös volt, anyukám dajkálta álomba Petit, aztán meg ment dolgozni... Ráadásul nem is tudtam visszaaludni rendesen, mert ma voltam vérvételen, és hétre oda kellett érnem a laborba. Viszont jó hír, hogy az éhgyomri vércukrom 4,39 lett, a terheléses meg 4,17. :lol:
Mári, bocsika félreértésért. :D
Marcy, nem tudom, nekünk a kismama csomagban volt egy minta, szemre egész jónak néz ki, Mimi melltartóbetét. Vastag, és van rajta ragasztócsík.
Potter, majd frissítek. Remélem, nem gond, hogy betettelek!
Pil., édik a képek.
Csibemanó, jó kis védőnőt fogtál ki. :? Az alvós résszel még egyet is értek, mert akkor fejlődnek, ha jól alszanak (persze erőltetni ezt se lehet), de hogy anyatejes babát fogyóztatni???

Na, most ennyi, tesóm jön ide.
Pusz. Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pilchard!!!
De édes Ameli!!!A 3.kép nagyon komoly!!!:)
Megint alszik a csaj,igy itt vagyok!!!
Ha e-mailben küldök neked képet Reniről akkor felraknád nekem!!!Csak ha nem baj!Apára hiába várok!!!
De szegénykém,a melóból jön oszt megy!:(
De tényleg csak ha nem gond!!!

Ex!!!

A cica nagyon komoly!Petit már ki is túrta!:)
Nem gáz majd a cica szőr a babónak???Mondjuk nem kell őket félteni!:)
Blackrose cicája is kész!!!Ilyet még nem is láttam!!!Perzsa cica ez!Ugye???

Fúj némi szél,szerintem eső lesz!!!Juhéj!:)

a Liberó pelusokon vannak nyuszik,gyüjtsétek met k..va jó játékot adnak 5 nyusziért!Lamaz vagy milyn játékot!(nem tudom leírni)5ezer egy olyan játék legalább,és a gyerkőcök imádják!!!
Csak az a gáz,nekem nincs olyan lapom amit vissza kéne küldeni!!!!Ki kéne nyomtatni de nekünk nincs nyomink!:(

Kép
szgoron
 
 


Üdvözlet mindenkinek!

Itt Zsuzska férje beszél.
Zsuzska sajnos nem tud itt lenni köztetek, met jobb dolga akadt.
Hétfő este 21.51-kor teljesen váratlanul megszületett Kata lányunk.
3300 gramm és 57 centi. Anyut kicsit megviselték a dolgok, de mindketten nagyon jól vannak és gyönyörűek.

Endre
zsu11
 
 


Zsu:jajj de jó,GRATULAA !!!!!!!!!!!!!!!SOK TEJCSIT!!!!!!!!

Ex:én spec háton nem altatnám,éjszaka is akkorát hányt,mondjuk pont melette voltam,de nekem sokkal biztonságosabb hason.

Katus:örülök hogy bejött Neked is a betét,én itt reklámozom állandóan :D :D

Szilvi:ne viccelj már,küldjed a képeket nyugodtan.
Most már van rendszer a napjainkban,de Ameli már kaja után igényli a játszást,beszélgetést,meg nem bir ki ilyen melegben 3 órát kaja nélkül,és nem tudnám hagyni sirni ,meg éheztetni.Ez vn,én meg ilyen vagyok!! :D :D Most már majdnem mindig tudom mi a baja,ha mégse jövök rá akkor :( :( :( vagyok,akkor jön a cici.
Jók a képek mi?csak sirós van a templomiak közül! :(

Aszaporitó fejésnél a számok percek!


Csajok:én ezt nem birom,el fogok egyszer ájulni,ez a lakás egy katlan!

Ja,Szilvi:a kedvencem az after eight és a raffaelló.A z elmúlt 3 napban 4 raffaellót kaptam,és egy doboz after eight is ott figyel a spajzban. :D nem is merek arra járni...........


Még pár kép:
Kép

Kép

Kép


Kép


Pogival váltottunk sms-t,nem tud vagy nem fürödhet,igy szenved,Gergőt viszont körülrajongják!!!!!!!!!!!! :D :D

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok,

Bocsi lányok, hogy betörök ide hozzátok, csak Pilchardnak szeretném üzenni, hogy megírtam neki a homeós infókat a tavaszi topicba.

Minden babának és mamának jó egészséget és sok boldogságot kívánok!

Vali

KépKép

KépKép
vanillka
 
 


Hali

Potter, Pilchard
Úgy néz ki hatásos lesz ez a szaporító művelet. Lehet, hogy féreértettem, de én most úgy csinálom, hogy a gyerkőcöt "használom" fejőnek és így szopiztatom. Az első után is és most is 60ml-t szopizott a 30-40ml helyett. Vagy szopiztassam rendesen és utána fejjek a megadott séma szerint?

Hello
Az "egész napot" ne szó szerint értsd. Ebéd után alszik kb. két órát és olyan 4h fele szoktunk kimenni, akkor már van is valamennyi árnyék az udvarban. Itt falun sajna nincs játszótér, így marad az udvar, de itt is bőven feltaláljuk magunkat.

Zsu
Hatalmas gratula, sok boldogságot és tejcsit!

Na megyek aludni.
Üdv:
Csibemanó

KépKép
KépKép
*csibemanó*
 
 


Pilchard!!!

Ez az utolsó kép is komoly!A piás üveg!!!:)És még vigyorog is!:)Ameli Ameli!:)
Küldöm a képeket csak most az újakat nem találom!
Nagyon szépen köszönöm!!!

Zsu!!!NAGY NAGY GRATULA!!!:)
Ezek szerint már nem csak 10percesek voltak! :lol:
Sok tejcsit!!!

Ja Kriszti!Isteniek a hidegtálak!!!Psszolj csak egyet!:)

Jó éjszakát!

Kép
szgoron
 
 


Sziasztok!

Nagy gratula az új babáknak és a mamáknak!

Most olvastam a másik topicban, hogy tegnap délután megszületett Nyanya Blankája, 2890 gr. és 53 cm. Gyors és könnyű szülés volt, jól vannak, a kislány csajos, hajas és gyönyörű :D :D :D

Jó olvasni a babázós gondokat de hozzászólni (még) nem tudok, papírforma szerint még bő két hét, vagy ki tudja :D
Nem is volt időm mostanában írni, múlt héten még vizsgáztam, de majd igyekszem most már képben lenni.
szücsi_66
 
 


Sziasztok!

Zsu, Endre: GRATULÁLOK Katához! Sok boldogságot! Kérünk majd szüléstörit!

Szilvi, foggalmam sincs, hogy fáj-e a spirál felrakása! Nekem még sosem volt! Nem is tudok róla túl sokat sajna!

Pil, cuki ez a kiscsajszi! Én úgy látom, hogy hasonlít picit az én Nórikámra! Ő is ilyen kis pufóka, már ne vedd sértésnek! :lol: Jók a hidegtálak is!

Katus! Remélem, nem maradok 70 kiló a szoptatás végéig! Az előző bébinél szopi közben fogytam le 10 kilót, de az 1 évig tartott! Remélem, ezúttal sem lesz másképp! Bár olyan messzinek tűnik az még... Addig meg bele sem bírok nézni lassan a tükörbe! :(

Lányok! Tervezi valaki, hogy megy a babanetes talira 29-én?

Jó éjt!

Hello
hello
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsu, Endre: Gratulálok a babához :) :) :) !!! Köszi Endre, hogy jelentkeztél, sok boldogságot kívánok :) !

Pil: még hogy nem készültek jó képek a keresztelőn :) . Ameli tündéri édes kisbaba ha sír, ha nevet :) .

Csajok, nem tudom, Ti hogy vagytok vele: tegnap este esett egy kis eső és most olyan párás a levegő, hogy megfulladok. Kezdek így a vége felé egyre nyűgösebb lenni :( .

Azt hiszem gyorsan átmegyek boltba reggeliért még mielött 35 fok lenne, aztán ki sem mozdulok itthonról, ha rajtam múlik.

Még jelentkezek :) .

Üdv.:
Eni

Kép
marcy
 
 


Jó reggelt!

Zsu, Endre gratulálok Katához jó egészséget és sok tejecskét kívánok.

Pil!

Nagyon édi Ameli a fényképeken , légyszi tegyél fel olyan képet ahol jobban látszik a ruhája mert érdekelne.
A hidegtálakat csináltattátok? Nagyon gusztusos!
Nagyon korán kezdi az Unicum ivást ( ha jól láttam) a kis bébi.

Víz itatás: Azt olvastam, hogy az anyatejes babáknak nincs szüksége vízre ha rendesen szopik, viszont a tápszeres babáknak kell adni vizet a nagy melegben.

Puszi:Kata
katus73
 
 


Sziasztok!

Az elmúlt napok hősége miatt nem tudtam írni, Julcsi tiszta nyűgi volt. De olvasni azért bekukkantottam.
Miután végigszenvedtünk pár napot azzal, hogy össze-vissza és órákig kajált, egyszer még az esti fürcsi is kimaradt, mert úgy bealudt, tegnap úgy döntöttem, hogy próbálok némi rendszert vinni az életünkbe. Már kezdtem nagyon kikészülni, semmire nem volt időm, éjjel meg szopi, és állandóan hulla voltam. Tegnap hatszor evett, ha szopi után még nem lakott jól, és a mérleg szerint is meg kevés volt, akkor nem haboztam, csináltam tápit pótlásnak. Máskor vártam, hátha megnyugszik, - mert a "papírforma szerint" elégnek kellett volna lennie- , de csak nagy üvöltés lett mindig a vége. Elég nagy étvágya van, gyarapodik is szépen, tegnap mértem, és már majdnem 5 kg! (4940 g) Tegnap mindig nyugodt lett kaja után, ha fent volt, akkor szórakoztattuk egymást, vagy nagyokat szunyált, mi is fürödtünk egy frissitőt napközben, este fél 9-kor megfürdettük, előtte sétáltunk, hogy bírjon aludni, és így 10-kor már szunyált egyészen negyed 6-ig! :) Hát, alig hittem a szememnek, átaludta az éjszakát! :lol: Ilyen még nem volt! Aztán szopizott 90-et, megkapta a tegnap este lefejt 40 tejcsit pótlásnak, és most ismét durmoll. Ma sikerült még 12 óra előtt megreggeliznem... :)
Szóval nem rossz dolog némi rendszer...

Ja, és apa is megejthette végre a 6 hetes kontrollját... :oops:

Zsu, GRATULÁLOK! Jó egészséget és sok tejcsit a babónak! :)

És Nyanyának is nagy gratula, hátha mejd egyszer benéz ide is, és elolvassa! :)

Rajtam kb. 4 kg plusz maradt a terhességet közvetlen megelőző súlyomhoz képest, de akkor volt rajtam felesleg, így kb. 8 kg-t kellene fogynom. Hát, nincs nagy kedvem még ezzel foglalkozni...
Szerencsére a hasam az visszament, "csak" az alsó úszógumi maradt. De a régi gatyók feljönnek! Az más kérdés, hogy állnak. :lol:
Szombaton lesz a férjem doktorrá avatója, szerencsére az a rucim jó, amiben tavaly voltam az enyémen. Még jó, hogy nem egy suliba jártunk. :lol:

Nekem a Baby Bruin melltartó betét jött be a legjobban, pedig rengeteget kipróbáltam. A Tescoban 385 Ft, nedvességmegtartó fólia van rajta, így ez még nekem nem ázott át.

Hello, én gondolkodom a talin! Így legalább mi is találkozhatnánk a topikból.

Pilchard, nagyon édes a lánykád! A hurkákkal mi is hasonlóan állunk! :) De szerintem ez még ebben a korban csak érdem! :lol:
Julcsi háton alszik, de oldalra fordítja a fejét, nem egy bukós típus, talán kétszer volt, hogy fekvés közben jött vissza a kajcsi, de akkor is simán a pelusra, volt, hogy fel sem ébredt. Tehát szerintem így nem gond a háton fekvés sem.

Én is szoktam néha forralt babavizet adni, mikor úgy gondolom, hogy szomjas, de annyira nem rajong érte.

Katus, hát... kitartás a srácokhoz! Nem irigyellek az biztos...

Blackrose, nagyon szép a kiscsaj! Az ördögös szerkó tényleg nem illik rá... Inkább kis angyal! :)

Valaki írta, hogy szülés után kapott oxitocint (nem tudom hogy kell írni), és hogy tejapasztó hatása van. Hát, ezt furcsálltam, mert én meg direkt azért kaptam, hogy beinduljon a tejem! Méhösszehúzódást segíti, eredetileg nem kaptam, de mikor a 3. napon sem volt még semmi jele a tejcsinek, megkérdezte a doki, hogy kérek-e ilyen szurit, mert ez is segíthet. Mivel ahogy a méh húzódik össze, hatással van a tejtermelésre. Így kaptam két napig egy-egy szurit. És lett is tej.

Na, így hirtelen ennyi, megpróbálok még jönni ma.
Lehet, hogy én kezdem a napot? :lol:

Hát, akkor mindenkinek vidám reggelt, és szép napot! :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Közben ketten is beelőztek! :) Mi ez a nagy frissesség ma...:)

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!

Csak azért írok, mert olyan rendes a fogadott szülésznőm, éppen most hívott telefonon. Nem volt semmi különös, csak jólesik, hogy érdeklődik utánam :) . Kérdeztem tőle, hogy vegyek-e előre mellszívót, de mondta, hogy nem biztos, hogy szükségem lesz rá, úgyhogy feleslegesen ne. Ha mégis kell anyáék, vagy a férjem is meg tudja venni.
Kérdezte mennyit híztam, jó-e a vérnyomásom, vizesedek-e? Úgyhogy most jó kedvem van, mert tudom, ha a dokim nem is lesz már itthon, amikor szülök, a szülésznőmre biztosan számíthatok :) .

Pil, Ex, Mézgombi: köszi hogy reagáltatok a melltartó betéttel kapcsolatban. Azt hiszem kipróbálom a chicco-t, aztán majd meglátjuk.

Ma megyek védőnőhöz, holnap NST-re. Remélem ma a védőnőnek lesz rá lehetősége, hogy bemutasson a leendő háziorvosnak és akkor ez is kipipálva :) .

Encus: nagyon régen nem jelentkeztél. Remélem nincs semmi probléma :( . Szerintem a festéssel vagy elfoglalva, a babasarkot készíted elő :) . Azért jelentkezz, ha van rá lehetőséged, jó lenne hallani rólad, rólatok.
Mári: hogy érzed magad? Férjed jól van???? Zsu volt az, aki hozzánk hasonlóan júl. végére volt kiírva. Irigylem, hogy már megszületett a babája, de nem szeretném sürgetni a dolgokat, elindulnak a mi babáink is a nagy útra, ha úgy érzik itt az idő :lol: . Már olyan közel van és akkor már mi is csatlakozhatunk a már gyakorlott anyukákhoz :lol: :lol: :lol: . Nagyon várom, bár minden pillanata szép a babavárásnak is :lol: .

Üdv.:
Eni

Kép
marcy
 
 


Éppen azt néztem/számolgattam az utolsó táblázatban, hogy ugyanannyi kisfiú született eddig, mint kislány, ha Zsu kislányát is hozzáadjuk. 14-14 :) (Ha jól számoltam :) ).

Na, csak ennyi.

Kép
marcy
 
 


Marcy, ez tök jó, egyenlő az arány! :) Én meg most azt néztem, hogy van aki már 41 hetes terhes is elmúlt... Lehet, hogy ki kellene őket venni, mert gondolom csak nem jelentkeztek, azért nem tudjuk, mikor születtek meg a babák.

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Üdv!
Új anyukáknak hatalmas gratula. Ennek örömére friss tábli. :)
Én nem tudom, mi van Petivel...egyszerűen nem akar aludni, ha csukva van a szeme, akkor is inkább szundikál... A hasa nem fáj, akkor keservesen szokott sírdogálni, most meg csak nyöszörög, és nehezen nyugszik meg. Most minden kaja után kakil...ma felhívtam a védőnőt, mondta, hogy nem hasmenés, ez egy kicsit megnyugtatott, de engem zavar, hogy minden evés után van széklete...viszont tény, hogy most nem visít a hasfájás miatt.
Na tábli, aztán megyek.
Ági

Kép

Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Üdv!
A sokheteseket a köv. frissítésnél kiszedem!
Az arány Nyanya kislányával 15:14-re módosult. :lol:

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok lányok!

Az őszi babásoktól kukkantottam be hozzátok, szoktalak néha olvasgatni benneteket, hasznos infókat gyűjtve :wink:
Most azért szántam rá magam az írásra is, mert látom, többeteknek van cicája (Exdeus, Blackrose)!
Nekünk is van egy sziámi cicánk, rövid szőrű.
Ti hogyan oldottátok meg az újszülött - cica kontaktust? Úgy értem, amikor hazakerül a baba, mire kell leginkább figyelni, mik a tapasztalatok? Nagyon izgulok, nehogy bármi történjen, a cica akaratán kívül. Persze oda fogunk rá figyelni, de azért szívesen venném a tapasztalataitokat, ha megosztanátok velem.
Egyébként aug. végére várjuk a kislányunkat, már nagyon izgulok!
Köszi szépen előre is a tanácsokat!

Kép
mamy
 
 


Sziasztok Csajszik!

Pil: Nagyon guszta a képeken a hidegtál. Ameli olyan édi kis pufok baba, nagyon sokat nőt. Tündéri a keresztelős képeken. Tényleg hogy bírta a viszes dolgot? A képen látszik, hogy volt visítás és sírás. De nagyon csini volt a kiscsajszi.

Szilvi: hogy is van ez a Liberos nyuszi gyűjtögetés? Hol mit kell gyűjteni, és honnan lehet beküldő cetlit szerezni?

Marcy: én használtam a Fixies (azt hiszem így írják) melltartóbetétet, ez is jó, csak ilyen melegben nagyon meleg, mert vastag. De igazuk van a többieknek a Chicco mellt. betét nagyon jó vékony, de nem engedi át a nedvességet, mert a hátulja ilyen műanyag szerű réteg+ ragasztós. Egy picit drágább, de tényleg jó, megéri ezt venni.

Puszika mindenkinek:
Annamari+Dominik

KépKép
pannamari
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?