Új privát üzeneted érkezett!

Hali Csajok!

Azur, sajna nem tudom, mért nem müxik, még az is lehet, hogy én rontottam el vmit... Milyen levelező progid van? Más, Danóm haja 6 hetes kezdett hullani, de annyira, hogy lefésültem a fejéről (egy ideig nem is fédültemKép). Zsófinak szerencsére fokozatosan kopik, sőt ma megállapítottam, mintha kezdene dúsulniKép. Úgyhogy nopara, teljesen normális a FiadKép. Valszeg azon az oldalon kopasz, amelyiken sokat fekszik, nem? Szopi alatti zabbantás teljesen egyéni, nálunk csak annyi, hogyha nemmegy Zsófinak a rottyantás, iszok egy kis narancslevet (én). Hagyd el pár napig a paradicsomot, ha attól fáj a pocakja, elmúlik. Ha nem, tovább kell próbálkozni... jobb ötletem nincs.

Maci2 szerintem is drága, bár átlátszót csak ott kaptam (különben a METROban jó indulókészleteket lehet kapni). Zsófi se lázasodott be (koppkoppkopp), viszont esti szopi közben panaszkodott...

Árkádos talizók, léccilécciléci, referáljatok, hogy milyen wc-s lehetőségek vannak egy komoly 2éves számára, oksi? Legközelebb miis mennénk...

Holnap délelőtt indulunk, akkor még küldök egy körmélt, (aki addig bejeltkezik a hiányzókból belekerül, aki nem, az csak egy hét múlva), benne az eddig felmerült dolgokkal. Hogy fogom én bírni 9 napig nélkületek??

Kakukkfű, lap megvéve, ti meglesve, Danónak is nagyon teccKép, szépek vagytok!Kép

Magdi, Gömb jó bulizást!

Andi, jó fürge dokinénitek lehetKép

Virga, attól az ajaxos reklámtól énis falramászok grrrrr...

Na menek, dógozni kéne...
Pussz
Zsófi
csucsuka
 
 


Franyó

átmehetsz az Árkádon belül is, szerintem úgy talán egyszerűbb, nem kell járdán le-föl. És mikor kijössz az Árkád másik végén, pont szembe találod magad a játszótérrel Kép
Ja, és szerintem pokrócot ne hozzál, nem-igen lehet ott leteríteni. Viszont arra gondoltam, ha nem férnénk el a játszón, akkor át lehet majd menni az IKEA előtti parkba, ott sok pad van

Andi
psandi
 
 


SZiasztok!

Magdi, ma kaptad ezt az időpontot? Márcsak azért, mert az én szept 9-emet is kihúzták, oda is került de. 10 órakor egy üres hely! Lehet, hogy 12-én luk volt nekik, nem tudom, de a betegfelvételis csaj maga ajánlotta, hogy tud adni korábbit. Lehet, hogy mázlim volt. Mondjuk nem lesztek elkésve semmiről, mi aug 12 vel is közel 4 hónaposan megyünk.

Még egy a fertőtlenitőről: legtöbbet neomagnol a porszivós orrszivó fertőtlenitésére használtam belőle. Arra tuti jó. RÉgen a 150 dbos kb. annyiba került, mint két 10 dbos. Sajnos azóta jól felnyomták az árát.

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

most csak gyorsan, mert párom megjött, nemsokára indulunk

Magdi,
számot mentettem, de most nem hiszem, hogy lesz időnk, jól betáblázott programra számítokKép
azért ha mégis úgy alakulna csörgök.Kép

Franyó,
gratu a Haladó szinthez!

Mindenkinek köszönöm a drukkot nagypapámmal kapcsolatban.
most rohanok, vasárnap este jövök, pusza
Timici
timici
 
 


Sziasztok, lányok

Ezermestereknek: az e havi Burdát 3-as csomagban lehet kapni 650,-ért, a szabásmintás, az Édes Otthon meg a Finom Falatok együtt ennyi. És a szabásmintásban vannak kismamamodellek. (Ezt lehet, hogy a pocisoknak kellene átdobni?)

Évi,
Lőttem neked egy mélt, de most látom, hogy Petra hasfájós, gondolom nem sok időd van...Kép Melyik csodaszert próbáljátok? Én Infacolt vettem, de eddig nem kellett...

Anita
A kórházban nekem egy tisztán gyógynövény alapú hashajtót adtak, szerencsére nem kellett, de nagyon kíméletes volt a többiek szerint, (így én az enyémet hazahoztam), a neve Laxbene.

Azúr
Sajna vitorlázni nem szoktunk, de a férjem imád minden sportos túrázáshoz/lovagláshoz/vadászathoz/vitorlázáshoz kifejlesztett szupi vízálló cuccot. Kép Ezekből csak a túrázás és a lovaglás játszik, tavaly óta ugye csak ő lovagol... De tele vagyunk ilyen célú márkás cucokkal (na jó, ez nagyképűen hangzik, de nekem soknak tűnik ahhoz képest, hogy hányszor használjuk őket), mert a férjem nem tud ellenállni nekik...Kép
A barátnőm kislánya már 1,5 hónapja hasfájós, mindent mondtak már neki, a tejterméktől kezdve a cukron át mindent, hogy ne egye. Aszonta, hogy ő már tiszta vizen is elélne, ha elmúlna a hasfájás, de sajna semmitől nem javul, pedig szinte csak a ráolvasást nem próbálta. Ami a legjobban bejött neki, valami filléres gyógyszertári kutyulék, amiben kis görcsoldó meg nyugtató van, azzal időlegesen javul a helyzet, de már alig várja, hogy 3 hónapos legyen Orsi, mert állítólag addig tart... Szóval én szerencsés vagyok, de türelmet kívánok neked!Kép

Na, megyek, a Navigátorban mindjárt az anyatejről lesz szó, érdekelKép

Pusza
Elli+Kevin (ma 7 hetes)
ellimami
 
 


Na, ezt még nem hallottam. A cumisüveg-használat a pöszeség egyik fő okozója (lehet), mert egyoldalúan fejlőd(het)nek az állkapocs izmai.
Hm. Megyek szoptatniKép

Elli
ellimami
 
 


Lányok,
mi van? Frissítek, erre az én 3 órával ezelőtti üzim az utolsó??
Mindenki hosszú7végézik?
Elli
ellimami
 
 


Sziasztok,

majd még jövök, most gyorsan két kép a legifjabb szigetelőkrőlKép:

Kép

Kép

Na jó, legyen 3, ez annyira édes, remélem, Gombóc nem lesz mérges, hogy feltettemKép.

Kép

pusz,
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


SziasztokKép

KangiKép

Tali ügyben 1 órát engedélyezett ApaKépKép
Ha benne vagy Tőlem oké. Ő addig elmegy ruháért az óvoda utcába.

Heni
heni1979
 
 


Ja, persze a SzigetKépKép
ellimami
 
 


Sziasztok!
Négy hónapos a fiam, oltást túlélte. Bezzeg a második éjszakán, mikor már nem adtam kúpot, nyűglődött. Szerintem ma is fáj a lába, mert egész különös szögben tartja. Próbáltam utánozni, mert szerintem tuti combokat és hasizmot tudnék csinálni a gyakorlattal, háááát, nem bírtam egy teljes percet!
15 hónapos oltás: Nekem a harmadik gyerekem a Marci. A lányoknál sosem volt három szúrás. Nem extrázik itt valaki? (kullancs, hepatitis, egyéb önként vállalt nyavalyák). különben azért combba szúrnak, mert a lábukat tudják legkevésbé kímélni a kis nyavalyások. Kata a 15 hónapos oltás után alig bírt járni, de mondta a doki néni, hogy minél többet mozgatja, annál hamarabb javul. Ez a kicsiknél is így van. Aki meg vállba kapta, sokkal tovább nyűglődött, mert a karját tudta kímélni.

Hogy álltok hajhullással? Mert az normális, hogy a babák hullatnak (a többségen még magzat-bunda van születéskor, meg utána), na de az anyukák? Másfél hónapja marékszám hullatom amúgy sem sűrű hajkoronám. Normális ez? Lehet tenni ellene valamit?
Csalánkiütés. Tudtok róla vmit? A terhesség alatt kezdődött, és valamitől rendszeresen előjön. Nem is múlik el teljesen, mindig ott vannak a kis foltok, csak néha halványabbak. Ma borzasztó, mert tele van a talpam is. HELP!!!
Szigetelőknek gratulálok. Én örülök, ha a hármashatárhagyu reptérig eljutok. Ma volt először kb., 5 hónapja, pedig csak 20 perces séta, és a gyerekek azt hiszik, hogy megnézzük a Himaláját. Na jó, ebben benne van a gyógyuló lábtörés is. Viszont legalább már gyógyuló.
Bokatöréssel van valakinek tapasztalata? Műtött érdekelne. Köszi a segítséget.
Sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Anyóséknál vagyunk, egy internet caféból írok. Kb 20 perc volt, mire a férjem (rendszergizda lévén...) megcsinálta a gépeket, hogy menjen a net rendesen. Kép Lényeg a lényeg, már hiányoztatok, úgyhogy egy gyors helyzetjelentés: Beki nő, mintha húznák, anyóssal mennek a viták. Tegnap megitatta Bekit citromlével a tiltásom ellenére, ma tudtam meg. Én finoman megkértem, hogy többet SOHA ne tegyen a kérésem ellen, a férjem meg vagy 3 órán keresztül veszekedett vele, könnyekig... Amúgy Hajdú-Bihar megyében laknak, csak hogy a tájszólást be tudjátok azonosítani Kép.

A tali nagyon tetszett, jó volt veletek élőben találkozni Kép.
Leszter kp, köszi a képeket!!!!! Kép

Sajna nincs időm visszaolvasni, mert ezt a kőkorszaki netet is aranyáron mérik Kép... De azért a legjobbakat kívánom mindenkinek, babócoknak jó növekedést Kép.

Pusz
Miszike
miszike
 
 


Sziasztok!

Rohanás volt az egész nap.

Zulu! Milyen volt? Hogy bírták a csemeték a Sziget-feelinget? Nem volt nagy por? Mi holnap megyünk. Hol táboroztatok le?

Beu
beu
 
 


Beu: lehet mi is holnap megyunk ki Szigetre, meg kene neznem a programot, melyik hetvegi napon menjunkKép Ha holnap megyunk, osszefuthatnank akar....Kép Apa egyebkent most is szigetezik, a galadKép

orsoly

Ps: Zulu, nagyon arik a kis szigetlakokKép
orsoly
 
 


Sziasztok!

Ma először megkóstoltattam Lilivel az őszibarackot! Hát nem csak fintorgott, de szegényt még a hideg is kirázta. Bezzeg a finom édes sárgadinnyét nevetve nyalogatta!

Timici
Dehogy diétázom a szülés óta, elég volt terhesség alatt!-szerencsére nincs is rá szükségem, már most 4 kg-al kevesebb vagyok mint a terhességem kezdetén. Először próbáltam tartani amit mondott a védőnő, hogy mit ne egyek, aztán meguntam és mostmár mindent eszek, szerencsére Lilinek semmi baja, nem hasfájós.

Zulu
Jók a szigetelős képek!

Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Anita!

én is valéam i növényi alapú hashajtót vettem be a kórházban (amit ők adtak valami kanalas az semmit sem ért), valam borzasztó kimondhatatlan nevű, fém dobozban lehet kapni, olyam lapos fém dobozban , és 2 sorpos a neve csupa mással hangzó torlódással. jó elmagyaráztam, nem?O

Sziget: Képek szuperek!!! Kangim te végül belevágsz a jó pédák után?Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Voltunk ma Arival szopis világnap ünnepségen. Persze megdobtak piciny csomaggal a védőnők, értékeltem, hogy mindenféle babódolog mellé tettek egy Avonos kebel regeneráló krémetKép

Ki akartunk menni Férjjel, keresztlánnyal a szigetre ma este-éjjel, Julka biztosan megorrontottaKép, mert olyan ordibákat művelt, hogy anyukám nem vállaltaKép, mert hátha éjszaka is baja lesz.

Ildi (Azur)Kép szerintem 0 éves kortól repülőzhet a gyermek. Ami bizti, 2 éves korig ingyenes. Őszi babák előnyben, 2 nyaruk van! Hajhullás mindenféle formában normális.

ZsófiKép Andrisnál 9 éves létére max. 2 nap 1 nadrág. De biztos még vesznek egy párat Férjjel egy újabb feledékenységi rohamukbanKép

SofkaKép nekem is marékszám hull, kb. fél éves korukban szünt meg az eddigi gyerekeimnél. Én viszont örvendek neki, mert rengeteg hajam van, terhesség alatt egy szál sem hullt ki szinte, most normalizálódik a helyzetKép Állítólag ilyenkor hull ki az ami 9 hónap alatt nem. Csalánkiütéssel most kínlódom, fogalmam sincs, hogy mitől lett, nem szokott.

KakukkfűKép gyönyörűek vagytok a képenKép, a lányom ( a nagyobbik persze) már akkor mutatta nekem, hogy milyen szép kép, amikor még fogalmunk sem volt arról, hogy ti vagytokKép

Ífjú szigetesekKép

Urszila
urszila
 
 


Sziasztok!

Zulu
Jok a kepek! Latom jol ereztetek magatokat! Kép

Miszike
De jo,hogy bejelentkeztel! Mar reg irni akartam,hogy nagyon eltuntel! (persze nem tudtam mi miatt... Kép ) Anyos Kép

Ma koncerten voltam.1000 eve nem hallottam elo zenet. Olyan jol esett! Kép Holnap meg megyunk anyosekkal (Kép ) kirandulni, mar elore fazom tole. Nem akarna esni az eso? Kép Rokonok vannak naluk vendegsegbe es muszaj menni Kép
Bocsi,hogy csak ennyit irok, kidoltem! Kép
Norka
norkini
 
 


Sziasztok lanyok!

Vegre megszuletett a mar tobbszor is beharangozott szulestortenetem. Remelem, tetszeni fog!Kép
leszter
 
 


Sziasztok,

alszanak a skacokKép.

Beu,
minitali remek volt, kissé kalandos. Megpróbálom leírni, hosszú lesz, akit nem érdekel, ugorgyonKép.
Részemről a budai rakpart bevétele volt az első probléma, de némi férji rásegítéssel abszolváltam a feladatot. Út közben jött egy telefon Gombóctól, hogy a kocsi indexe rendetlenkedik, vissza kell mennie, hogy megnézzék. Közben én a parkolással küzdöttem, sikertelenül, és egyszer csak azon kaptam magam, hogy ismét a rakparton repesztek, a Batthyany tér felé, mert csak ott lehet lekanyarodni róla. Sebaj, ismét nekigyűrkőztem, hogy átszeljem a várost. Most a Dísz tér felől támadtam, az első adandó helyen leparkoltam a kocsit, és gyalog kocogtam tovább. Gombóc addig megvette a jegyeket, hogy azzal már ne töltsünk időt. Átverekedtük magunkat a tömegen a babakocsikkal, és sikeresen landoltunk a Szigeten. Ott többnyire sétálgattunk, óriási feltűnést keltveKépKépKép. Kifelé szintén izgalmas volt, mert a tömeg épp befelé nyomult, egy szűk, kordonnal elkerített járdán, mi meg kifelé. Félúton aztán egy rendőr megkönyörült, és kinyitotta a kordont. De innen még újabb tömegen kellett volna átverekednünk magunkat, ezt már nem vállaltuk be, úgyhogy elsétáltunk a Kaszásdülői HÉVmegállóig, ott van egy aluljáró. Szigetre igyekvő ifjoncok segítségével le-és feljutottunk, innen már csak egy laza séta volt az autókig.
Gyerkőcök jól bírták, Zsombit úgy lenyűgözte a sok ember, hogy még az evésre sem akarta pazarolni drága idejétKép, Maca pedig békésen rágcsálta a könyvecskéjét. Aztán kb. egyszerre kidőltek, mi meg elindultunk kifelé.
Por nem volt vészes, tömeg nagy, de kis csapásokat kerestünk, ott viszonylag nyugi volt.

Maci_2,
szerintem drága, ennyit csak Marabuért szoktam adni, igaz, az az egyik legjobb. Hobbyboltban 800 körül van egy nagy tubus. Ja, látom Franyó is írtaKép.

Azúr,
ne aggódj a hajhullás miatt, mindig ott kopik jobban, ahol sokat dörzsölődik a kobakjuk.
Pocakfájás: K betűsök, paradicsom, hüvelyesek, narancs(-lé), élesztős cuccok okozhatnak hascsikarást a töpörtyűknél. Próbáld figyelni egy pár napig, hogy milyen kaják után fáj a pocakja, és azokat hagyd ki.
Szopisteát nem iszol? Mert annak is lehet sajnos ilyen hatása.

Mókuska,
gyűrűKépKépKép. Én is most írtam a Duplós lánynak, azt mondta, aug. vége felé lesz.

Zsuzsi,
jaj, dehogynem hiányoztok, a talin el sem tudtam köszönni Tőletek, mert nem akartam belezavarni a kendősszopibaKép.

Franyó,
óóó, ez nagyon megnyugtató, nem csak az én férjecském ilyen romantikus alkatKép.
Annácska fogainak hajrá, hajrá, bújjanak ki gyorsan, ne kínozzák a kiscsajt!

Virga,
ez a parkolda tényleg nem hangzik valami jólKép. Nálunk a ház aljában van a garázs, de még így is elég macerás a két gyerekkel plussz csomagokkal felvonszolódni a másodikra.
Ajax: borzalmasKép. Biztos viccesnek szánták, és biztos az én humorérzékem nem elég jólfejlett, de én ezen a reklámon sírni tudnék inkább.

Elli,
én fiús anya is vagyokKépKépKép.

Évi, Anita,
pocakfájás hesshess!Kép

Zsizsa,
sterilezés: nekem gőzölős van, mert a nagyobbik lurkóval üvegeztünk, és sokmindent kellett sterileznem. De a szüleimnél mikróba tehető doboz van, az is teljesen jó, és nem drága.
Én cumikhoz nem szerettem a Neomagnolt és a Chicco folyadékot sem, mert büdik, és mégiscsak vegyszerek.
Fejvédő: nálunk van, és bevált, reggelenként értékes félórákat nyerünk azzal, hogy a Maca a medvéivel beszélgetKép. Nekem mindkét gyerkőcöm elég kucizós, szeretnek odabújni a védőhöz. Légzést nem tudja akadályozni, mert nem szorul a matrachoz, az orrocskájuk pont a kettő közé esik.

Kakukk,
holnap megnézlekKép.

hú, jó hosszú lettemKép

pusz
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Leszter,
úgy meghatódtam a sztorin, ilyenkor úúúúúgy rámjön a szülhetnékKépKépKép. Illusztráció rulezKép!

Urszila,
és jó volt az ünnepség? Ilyenkor előadások vannak?

Norka,
koncertKép. Sajnos holnapra nem mondtak esőt felétek. Kitartás!KépKépKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Hali Csajok!

Sofka, mi éedekel műtöttboka kapcsán? Hajam hull elég aggasztó mértékben, bár nekem terhesség alatt is hullott... lehet, szimplán kopaszodokKép
Nem extráztunk tavaly Danóval... de majd utánanézek, kullancsos szurit adattam neki pluszban, de azt idén.

Zulu, szóval elleptétek a szigetetKép Jó kis kaland lehetettKép

Urszila, aventos fincsi krémKép, nyafka JulkaKép

Miszike, HajdúBiharban hová valósi ifjú apa? Mer' én is arrafelé születtemKép

Édesdrága rokonok bejelentkeztek ma ebédre (tegnap délután, persze apánál, mivel én hárpia vagyok ilyen téren), így csak 4óra felé tudunk indulni grrrrrrrr

Leszter, érdemes volt kiböjtölniKépKépKép, nagyon jó volt olvasni (meg nézni)!

Na menek, legyetek jók, búcsúzik egy öreg hoszonéves, majd friss harmincassként fogok visszatérni, jövő vasárnapKép
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Leszter!
Nagyon jó volt olvasni a történetedet, szinte sajnáltam, hogy én már nem szülök többetKép

Kakukkfű!
Gyönyörűek vagytok az Anyák Lapjában!

Még mindig vacakol a gépünk, mire elolvaslak titeket, iszonyú lassan, már nem marad időm válaszolniKép

Árkádos minitali:
nagyon-nagyon szeretnék menni, de se jogsim, se kocsim, a párom dolgozik hétfőn, tömegközlekedéssel megoldhatatlan. Fél órát kellene gyalogolnom a házunktól 3 gyerekkel a vasútállomásig, felkínlódni egy vonatra, majd fél órát vonatozni a déliig, a Délitől metrózni az Örsig, mindezt egy háromévessel, egy másfél évessel, meg egy három hónapossal...Legmeredekebb rémálmomban sem tennék ilyetKép
De ti érezzétek jól magatokat!!!

Anyakati
anya_kati
 
 


Sziasztok!

Leszter
Nagyon jo volt olvasni, potyogtak a konnyeim. Persze nem a burokrepesztesnel... Kép Nem ertem, nekem az picit sem fajt es a doki nem maradt bennem utana?!

Hajam nekem is hullik, pedig mar eleg mini!

Lanyok
Tegnap picit vereztem, mar azt hittem megjott. Erre ma semmi! Kép Viszont kepzeljetek, kijott Jazi elso pici figacskaja. Semmi nyivakolas vagy ilyesmi. Ma veletlenuk jatekbol raharapott az ujjamra es mad elajultam! Kép Igy a fogacskara fogtam,hogy "Nyugos a kiscsaj" , igy nem mentem el Apaek (lelkileg)rokkantrokonsagaval kirandulni Kép
Enyem az egesz nap, no meg a kis fogas kiscsaje! Kép

Udv. mindenkinek ilyen szep reggelen
Norka
norkini
 
 


Nahat, figacska! Mik vannak? Kép Kép
norkini
 
 


Műtöttboka: nEM ott fáj, ahol kellene. Hanem a lábfej középső részén. Április 1-én műtötték. Doki oda se bagozik arra, amit mondok. Tapasztalt bokatörő véleményére lennék kíváncsi. Mindkét oldalon vágták. Egyiken csavar, másikon lemez meg csavar. Kül és belboka, ugró és sarokcsont törött. Hm?
Leszter, jó kis szülés volt, az ember tényleg kedvet kap hozzá. Oxytocint szerencsére csak az elsőnél kaptam szülés közben, másodikkal az indításoknál. Szóval az a mérhetetlen és elviselhetetlen . Félek tőle mint a tűztől, ezért a második és harmadik szülésnél pszichésen kivédtem a csapást. (Elsőnél este indult a vajúdás, reggel kötötték be az oxit, és du. 5-re lett baba. Azt sem tudtam, ki vagyok. Mikor elrendelték, hogy két fájás jobb, két fájás baloldalon, nem tudtam összeszámolni.)
Urszila! A Te csalánod milyen jellegű? Múlós, stb? Sofka
Anyakati! Sose add fel a reményt, miért ne szülhetnél. Bár meg kell hagyni egyelőre alaposan belehúztál!!!
sofka
 
 


Szasztok, nincs sok időm írni, húgom itt éjszakázott, míg én egy haverral voltam kénytelen TESCO-ba menni, mert tegnap iszonyatosan meghúztam a csuklómat, annyira, hogy fogni, vezetni, stb is alig tudtam KépKépKép
Mára már kicsit jobb.

Norka Kép
gratula a figacskához Kép És foga mikor lesz? Kép

Sziget-tali: tökjók a képek, mi nemtom, megyünk-e, majd még kiötlöm, és akkor holnap kiderül Kép

Megyek, mert a húgom Julcsi-képekért vinnyog KépKépKép

Pussz
Kangi a csuklós
kangi
 
 


Sziasztok!

Mégsem megyünk a szigetre. Gyerek nyűgös, meg különben is, olyan pici még. Nem mertem elindulni.

Viszont,ami még rosszabb: Ma kettő, azaz kettő órakor kelt. Miért???Kép

Leszter! Kicsit most sajnálom, hogy csaszival szültem. Aztán voltak részek, ahol nem! Kép Érdemes volt ennyit várni a történetre, igazi kis műremek kerekedett belőle.Kép

Norka! Ez tök jó. Mármint a fogacska. Kép Meg az, hogy kibuliztad a nemkirándulást. Kép

Anyakati! Sajnálom, de megértelek.Kép

Miszike! Végre megvagy!Kép

Toffi! Te még mindig nem!Kép

Beu
beu
 
 


Lányok!

Sajnom most sincs sok időm írni, csak ismét pár kérdés fogalmazódott meg bennem. Nagyon bízom benne, hogy tudtok majd segíteni Kép.
Robókám ma 18 napos, a levegőn már 1 órácskát is eltöltöttünk. Azt mondták , hogy fokozatosan szoktassam hozzá. de innen mekkora léptekkel haladhatunk? Jó idő van és nem tudom mennyi időt töltsön már kint?
A kis körmét mikortól érdemes és ajánlatos levágni?
Pelusból most a legkisebb méretüt használjuk, egy kisebb zsákkal kaptunk egy ismerőstől, de nem tudom később melyik márkát érdemes venni?
Cumi ügyben is kérdeznék: tegnap este nagyon nyügi volt Robóka, igaz szerintem most nem a pocija fájt( lehet,hogy már most a nagyik hozzászoktatták a fenékrázáshoz?)és annyira nyügi volt, hogy már nem tudtam mit tenni odadatam neki a cumit és azzal elaludt.Ma is cumizott egy kicsit.
Tudom, hogy ez nagyon gyerekfüggő dolog, de szerintetek ezzel már kezd "rászokni"?
nem vagyok ugyanis cumipárti, de tegnap már nem tudtam mit kitatlálni.
Felvenni sem akartam sokáig, mert egy picit tartottam, de úgysem nyugodott meg...
Még egy kérdésem lenne: Ti meddig fejtétek a tejcsit? Tudom vkinek több van és sokáig kell, de azt is hallottam, hogy ez egy idő után beáll.
A szoptatás nálatok első időkben meddig tartott?
Robika sokszor elalszik szopi közben, büfizéskor persze felébred és néha ( nem mindig) még éhes, ilyenkor ismét cumizunk, csak akkor én már egy picit fejtem a ciciből.
Azt sem tudom, hogy fejni a szopi után mennyi idő elteltével lehet még? Mert most még könnyű volt, mert volt segítség és szopi után én fejtem, a nagyik büfiztettek vagy éppen este a párom, de jövőhéttől élesbe megy Kép
Segítsetek nekem légyszi.Annyira tanácstalan vagyok ezekben a dolgokban, ti pedig már profik vagytokKép Kép.
Robika nevében is és természetesen én is nagyon köszönöm a sok sok segítséget amit tőletek kapok, és kaptam eddigKép.

Mindenkinek jó hétvégét!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Névszerint nem sorolom fel az összes babát, de mindenkinek gratula a fogacskákhozKépKépKépKép

A mi fogunk még sajna nem jött ki.KépKép

Anita: A fiam télen született őt rögtön vittük ki sétálni, és nem is szoktattam hozzá, első körbe már félórát sétáltunk. A szülésfelkészítőn volt egy aranyos dokibácsi aki azt mondta, ha már a kórházból kiviszük a kicsiket akkor már levegőn vannak tehát lehet vinni sétálni őket. Igy hogy már 3hetes lesz a kicsid szerintem amig jól érzi magát a levegőn nyugodtan legyetek kint többet is, amig van rá lehetőség és ilyen jó idő van, mert ha bejön az ősz nehezebb lesz az eső miatt.

Itt egy pár kép Márkról

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Sziasztok
Andy
andy78
 
 


Anita!

Körmét vágni kell, különben karmolja magát, sőt Téged is.
Akkor fejjél, ha a melled nagyon telt. Ne szoptatás után, mert túltermelésed lesz, és ördögi kör alakulhat ki, olyasféle, mint a teheneknél. Hacsak nem akarsz tejadó anyuka lenni. Én utálok fejni, így aztán nem is szoktam túlzásba vinni a dolgot. Ha nagyon tele van, sokszor megszoptatom az én igényeim szerint a lurkót! Levegőm meg ilyenkor annyit lehetsz, amennyit akarsz a babával. Csak ne vidd tűző napra, és ha túl nagy a meleg, jobb neki a hűvös szobában. Ha nyűgösek a picik, érdemes őket napközben is megfürdetni, pelusnélkül hagyni stb.
Kangi! Borogasd azt a csuklót, mert szükséged lesz még rá! sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Anita: levegő bármennyit, közvetlen napot 10 és 4 között ne, meg szerintem amikor a levegő 30 fok meg fölötte, akkor se, csak ha olyan árnyas helyen vagy ahol nincs ilyen meleg. Köröm: amig törik magától én addig nem szokam vágni, kb 2-3 hónaposan már nem fog magától törni, akkor kell. Eleinte jobb vigyázni, ANcsinak akórházban vágták, jól be is gyulladt a széleinél.
Pelus:van egy pár pelusos topik, ha ráérsz... egyébként mindenkinek más válik be, érdemes több fajtából egy-egy kis zacskóval venni, és látni fogod nektek melyik jó. Én szeretem, ha derékban is gumis (libero, babylove) van akinek nem jön be. Nálunk a tesco gazdaságos is jól működött nappalra, ez olcsóbb, csak nem szellőzik annyira. Piaci noname-ekkel viszont jobb vigyázni, azok sokszor nagyon gyengék. MÉret: nem tudom, hol vagytok most súlyban, de 5 kg fölött már többség babának kényelmesebb a midi méret, bár elvileg 6 kg-ig elég a mini (mi 6 kgig hordtuk, sokat halmoztam fel, a baba meg veszettül hizott..., a végén már kicsit vágta acombját)
Fejni nem kell, csak akkor, ha nagyon feszül, nem érdemes minden szopi után, mert nem tud beállni a kereslet-kinálat. Szopik ennyi idősen másnál is egy óra körül vannak, fokozatosan fog csökkenni, mi most 3,5 hónaposan kb 15 percnél tartunk. De pl. ma hajnalban egy órát cicizett a leányzó és bizony nyelt is közben rendre. Cumi nagyon baba függő, vannak babák, akik gond nélkül szopnak a cumi mellett is, de van, akiknél megzavarja a szopit. Ha győzöd cicivel és elfogadja, akkor legoptimálisabb a komfortszopit is cicin elégiteni ki, jót tesz a termelésnek is. Ha a cumi mellett maradsz, arra számits, hogy nagyon könnyen beleesik az ember, hogy egyre könnyebben odaadja, minden nyikkre, és eygszer csak azt veszi észre, hogy éjjel nappal a szájában van. Én az első gyerekkel jártam úgy, hogy nagyon nagy volt a szopi igénye, ha cicire tettem minden kievett és aztán fájt a hasa és bukott, mert többet evett, mint a pocija birta. Igy bevetettük a cumit, ami egy darabig jó is volt. 2 hetes kortól éjjel 5-6 órát aludt, másfél hónaposan meg már 8-10 órákat. AZtán 3 hó körül elkezdett éjjel ébredni, és én -nem akarván visszaesni- a cumit dugtam a szájába, amivel valahogy el is aludt. Viszont ekkor lecsökkent a gyarapodása, kevés lett neki a tej. Ma már tudom, kellett volna inkább éjjel is cicit adni cumi helyett... Ezért aztán most 4. babával veszettül küzdök és juszt sem adok cumit, félek ettől a hibától. Pedig most bőven van tej és sokszor azért nem kell nek ia cici,mert csak cumizna, de jön a tej.... Jó tudom, sokat nemsegitettem ezzel... Fejésről mégegy: ha eddig mindig fejtél, érdemi mennyiséget is, akkor csak fokozatosan hagyd el, ne hirtelen, hanem csak előbb egy-egy alkalmat, aztán apránként már csak napi egy-két fejés, végül az se. Ha nem sok jött le, akkor ez nem gond, akkor teljesen abbahagyhatod, szoritkozva arra, hogy akkor fejj, ha érzed, hogy feszül, kényelmetlen. Én most ővele nem fejtem, az első 2 hétben feszült sokat, akkor néha fejtem (napi egyszer, este kb), azóta csak akkor, ha éjjel többet alszik és reggel elég egyik cici neki és tudom, hogy még 3-4 óra mire újra eszik, a másik cici meg este óta teli van.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Leszter szuper a szulestorteneted.

Zulu
ugyan Urszilat kerdezted, hoghy milyen volt az unnepseg de..
Odaertunk, kaptunk tombolajegyet Urszila a 38-ast en a 44-est. Eloszor a polgarmesterhelyetes asszony tartott egy rovidke beszedet (mennyire orul, hogy ennyi baba van Godolon es az anyukak szoptatjak a babakat babla.....)meg agyon dicserte a vedonoket. errol nekem teljesen mas a velemenyem Kép Majd az egyik vedono modott egy rakas statisztikat 1999- tol mostanaig. Majd felsoroltak a tejleado anyukakat akiknek ajandek csomag is jart az elso 15 anyuka nem volt ott. Ezutan jott egy kedves musorka. Majd a tombala ahol kihuztak a 36 37 39 40 41 42 43 45 46 szamokat az ajandekokert, a vegen rajottek, hogy maradt nehany szal virag akkor kihuztak a 38-ast es 44-est. volt nemi vendeglatas is suti meg udito csak nem lehetett hozzaferni annyian voltunk.

Na megyek mert Bori nyakig sz@ros es apaja nem bir vele (ekkora kakait en sem szeretek egyedul kipucolni egyszerubb ketten furdetni lavorban.)

Ari
ari
 
 


Leszter Kép
szuper a sztori, letört kedvemet (Apacuka a Szigeten) jelentősen javította!!! ... bárcsak nekem is sikerült volna ...

Beu Kép
hívtalak, aztán most olvasom, hogy nem mentél ki Kép

Sofka Kép
aha, egész éjjel gyógynövényes lötyivel borogattam, sztem attól javult meg. Még ma is be-bedörzsöltem, és éjjelre megint borogatok.

Pussz
Folytonnyafi Kangi
kangi
 
 


KangiKép

Nem reagáltál a tali- ajánlatraKép

Heni
heni1979
 
 


Heni Kép
marhakangi vagyok! Mail ment!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


KangiKép

Nem vagy marha, mail mentKép

Lányok help!!

Hogy tudnám Dorinát cirka egy hét alatt leszoktatni az éjszakai ciciről?
Mert gondolom az a 3 korty éjjel 5-6X nem éhség ellen van, hanem megszokásbólKép
Éjjel próbáltam vizet adni neki, de mélységes felháborodásában fél ótánként kelt fel.

És egy hét múlva megyünk nyaralni, és a mamámon nem akarom, hogy cicit követeljen, mert tudom, hogy nem éhes, hanem csak ellenőrizni jön.

LeszterKép

Köszi a szüléstörténetet, nagyon szép, és meghatóKép

AndyKép

Márk nagyon aranyos babaKép


Majdnem elfelejtettemKép
Kibújt a 8.fogacska isKép

Heni
heni1979
 
 


Sziasztok!

Zulu, koszi a kepeket! Kép Amiket en csinaltam, azok tok homalyosak lettek. Kép

A Sziget-tali jo volt, a legedesebb egy hapsinak a beszolasa volt:
"MI van gyerekek, kihoztatok anyatokat is? " Ugy rohogtunk...KépKépKép
Azert ha kimegy meg valaki, es a kijaratnal nagy tomeget lat, szoljon azonnal egy rendezonek, hogy szedjek szet a kordont es engedjek ki. Mi ott kuzdottunk vagy 50-60 m-t a befele nyomulo tomegben, mig azt a rendort sikerult elcsipni, es kieresztett minket. Kép Viszont mindenki nagyon segitokesz volt, tisztara, mint Karacsonykor...Kép

Leszter,
nem semmi a szulessztorid! KépKépKép

Zsofi, elore is boldog szulinapot! Kép Lesz nagy unneples? Kép

Norka, gratu a fogacskahoz es az anyos leszerelesehez! Kép

Anita, szerintem mar nyugodtan levegozhettek. A kormet ZSombinak en mar egy hetesen levagtam, igaz, remego kezzel. Kép

Andy, de jok a kepek! Kép Az ifju informatikus. Kép

KAngi, csuklodnak jobbulast! Kép

Heni, foghoz szinten gartula! Kép

Sziasztok,
Gombóc, aki most lebukott, hogy is nez ki...Kép
gombóc
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok, csak viharfelhők szállták meg a családi életemet, úgyhogy kicsit ki vagyok purcanvaKép Nem akarok sokat panaszkodni, a lényeg csak annyi, hogy a férjem teljesen kifordul magából, ha itt a fia, aki mellesleg egy elég furcsa kiskrapek. Én igyekszem roppant toleráns lenni, de néha kifejezetten idegesít a kölökKép
Ja és persze Zsebi tegnap óta lázas délutánokat produkál nulla alvással, és nem bírok rájönni, mi a baja, mert a lázon kívül nincs semmilyen tüneteKép Ha csak simán megfázott, az nem nagy gond, de attól reszketek, hogy a vesemedence tágulatával van összefüggésben a láz. Úgyhogy hétfőre pisit is facsarhatok a lyányból.

Kangi, te szegény félkarúKép De látom, már javulóban a helyzetKép Én a Tesco-zás után szoktam hadirokkant lenni, mert Zsebi kenguruban lóg rajtam, amit a derekam és a lábam szeret nagyon, Timi meg közben néha gyengéden áttolja a lábamon a kocsitKép Viszont a férjem szerint csak így szabad velem vásárolni menni, mert nem tudok Zsebitől ruhát próbálni, ami erősen kíméli az ő pénztárcájátKép

Sofka, én csak a hajhullásban vagyok érintett, úgyhogy a törött boka témát kihagynám. Nekem az első terhességem alatt folyamatosan hullott a hajam, erre azzal vígasztaltak, hogy szülés után megáll a dolog....tévedtek. Kb még 6 hónapig hiába kentem bármit a fejemre, a gyerek rendszeresen a hajszálaimat szopogatta az ujjai közöttKép Aztán elmúlt, de 2 hónap múlva már újra terhes voltamKép Felkészültem a legrosszabbra, de most a terhesség alatt nem volt hajhullás, viszont nem is sűrűsödött a hajam. Most kezdett csak egy kicsit potyogni, bár Zsebi erősen besegít a hezitáló hajszálaknakKép Anyukám azért vett nekem a fodrászától egy Par-O-Star nevű tubusos löttyöt, amit simán be kell maszírozni a fejbőrbe és allítólag nagyon hatékony erre a nyavalyára. Ha lesz egy kis időm, talán kipróbálom.

Norka, gratula a fogacskához! Timi is ilyen észrevétlenül cápásodott elKép

Leszter, nagyon tetszett a sztori, a képes illusztrációkkal meg egyszerűen szuper volt. Fogadjunk, hogy a suliban is mindíg tiéd volt a legszebb olvasónaplóKép
Amikor mások történeteit olvasom, azért mindíg hálát rebegek, hogy én olyan gyorsan tudok szülni mindenféle rásegítés nélkül. Az oxitocin gerjesztette fájásokat nem szeretném kiprószálniKép
Teljesen más: mi lett végül Petra szagos fülcsijével, kicsit lemaradtamKép Azért érdekel, mert Zsebinek is szaglik picit az egyik füle, és bár minden fürdés után igyekszem tuti szárazra és tisztára törölni kívül, de csak érzem azt a szagotKép De semmi más gyanús jel nincs, csak én is szeretek mindennek a végére járniKép

Beu, a válasz:csakKép Ha szerencséd van, ez egyszeri eset volt...ha nincs, majd elmúlik ez isKép

Miszike, de jó, hogy jelentkeztélKép Anyósod nagyon bosszantó egy jószágKép Az enyém már tudja, hogy a férjem mindenben mellém áll, úgyhogy nem próbálkozikKép

Márti, nem felejtettelek ám el én se, csak amilyen szétszórt vagyok így este, mindíg kimaradt a hiányolásodKép Gyere, ha tudsz, már nagyon rég írtál a csemetékrőlKép

Anyakati, én még két lánnyal se nagyon merek nekivágni hosszabb túráknak, mert valami mindíg balul üt kiKép Szerintem te is csak reálisan mérted fel a helyzetetKép, de egyszer ezen is túlleszünkKép De most én is nagyon sajnálom az elszalasztott talit, főleg,hogy az Árkádban még nem is jártam...brühühü.

Timici, a lila nyuszira gondolsz? Mert akkor a lényeget nem is láttad belőle, mivel Zsebi korára való tekintettel egyelőre belső szervei nélkül üzemelKép Teljes valójában ugyanis ugrál és zenél a lelkem, csak az elemek delejezettségére kell ügyelni, mert fogyófélben az erős idegzetű dedek is sírva fakadnak a nyuszi dalátólKép Egyébként Clementoni játék és már kb 2 éve vettem a Mega Toysban 2600 pízér, de mostanában is láttam több helyen, csak az árát nem tudom.

Franyó, igen, már festetem a hajam, így fel vagyok készülve a Zsebi gyártotta ősz szálakra isKép

Kakukkfű, én is rohantam megnézni az Anyák Lapját, tényleg nagyon szépek vagytokKép Mi újság az alvás fronton?

Zulu, Gombóc, ti aztán talpraesett mamik vagytok, le a kalappalKép Én bizony még egy gyerekkel is gyáva lettem volna a szigetezéshezKép
A képek nagyon szupik.

Csucsuka, jó öregedéstKép

Na, menek én is aludni, ki tudja mit tartogat kicsit lázas gyermekemKép
pussz
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beugrottam nehogy nagyon lemaradjak.

Leszter
Nagyon jó a szüléssztori, már én is gondolkoztam rajta hogy egyszer leirom-ha másnem csak magamnak emlékbe.

Sofka
Az én hajam is marokszámra hullik!

Andy
Márk lassan már igazi férfi! Nagyon aranyos!

Anita
Mi nem szoktattuk Lilit a levegőztetéshez, mert mikor 2 hetes lett és kivihettük volna csunya szeles idő volt. Aztán az első séta a védőnőhöz volt (a rendelő az utcánkban van, szóval nem volt tul hosszu), utána már órákat voltunk kint vele.
A cumival ugy voltam mint te, szopizavar szerencsére nem lett viszont a cumira rendesen rászokott, sőt mostmár az ujját is szopja ha nincs cumi. Nálunk a konfortszopi nem jött be, hiába akartam/akarom én tovább szoptatni ha egyszer ugy dönt, hogy elég akkor elég.
Bár kb. egy hónapja egyre többször elalszik szopizás közben, szóval fejlődik a csaj!

Na jó éjszakát mindenkinek!
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Gombóc!
Tök jól! Kép

Andy! Márk gyönyörű!

Heni! Sajnos nincs ötletem, nálunk nics hasonló probléma. Remélem, a mostani visszafejlődés ellenére nem is lesz.

Ari! Hát ez nem valami angy szám volt. Legalább virágot kaptatok?

Anita! A lányok mindent leírtak már, úgyhogy csak röviden. Körmét én sűrűn vágtam, mert karmolta magát. Még most is. Azt hiszem, 10 napos koráig nem lehet. De nem emlékszem pontosan. Csak a sarkánál vigyázz. Fejni csak akkor fejj, ha szaporatani akarsz. Egyébként fölösleges macera, beáll magától. Legalábbis nekem beállt. Szerintem is levegőztetheted, bár én majdnem egy hónapig nem vittem ki. Igaz akkor kora tavaszi hüvi volt. Csak a szélsőségektől óvd. Pelus: próbálkozni kell, bár nekünk a Pampers bejött, mást nem is nagyon próbáltunk. Nem kell megvárni, hogy teljesen feszül, lehet váltani korábban is.
Cumi! Szerintem ezt neked kell eldöntened. Meg a babádnak. Én sem akartam adni neki, de mikor nagyon sírós volt, megpróbáltam. Nem kellett neki. De ha megnyugtatta volna, most cumizna.

Én is egyedül, apa szigetel. Viszont most vasalnom kell!! Ha törik, ha szakad. Még majd benézek, hátha jön valaki. bár most nagy a pangás.

Beu
beu
 
 


Ami kimaradt:

Sofka, nekem is ezerrel hullik a hajam. Ezert vagattam le, de az se segit.Kép Lassan megkopaszodom. Es ami a legrosszabb, anyukamhoz hasonloan, egesz koran elkezdtem oszulni. Jol fogok kinezni felkopaszon es oszen. Kép
A fodrasz szerint amig tejtermeles van, addig hajhullas is, mert ez valojaban gyulladas, a mellmirigyek be vannak gyulladva, ezert termelik a tejet. AZt is mondta, ha abbahagyom a tejtermelest es tovabb hullik, csinaltassak verkepet, mert akkor lehet, hogy valaminek pl. vas, magnezium stb. a hianya a gond.
(Bokam szerencsere eddig nem volt eltorve, igy abban nem tudok segiteni.)

Miszike, jol kiosztottad anyosodat. Es jo, hogy a ferjed melled allt. KépKép

Gombóc
gombóc
 
 


Franyó,
Köszi az infót. Azt nem tudom, hogy ez kicsi vagy nagy, mert csak egy féle méret volt és most láttam először.Kép
Hú, Te már ilyen sokszor írtál!

Kakukkfű,
Nagyon édes és profi a kép! Hogy kerültetek bele?

Roninak tegnap lefekvés előtt 38-ra felment a hője (popsiban), biztonság kedvéért kapott kúpot.

Csucsuka,
Te is hiányozni fogsz.Kép

Zulu,
Képek nagyon jók! SzigetelőkKép

Sofka,
Hajhullásban sorstárs vagyok.Kép SAjnos nem tudom mivel állíthatnám meg. Revalidot lehet szedni szoptatás alatt???
Ja, és Roninak (4 hónapos) az utóbbi napokban kezdett el hullani a haja.

Miszike,
AnyósKép Kitartás!

Leszter,
Jó volt olvasni a történeteteketKép

Köszi mindenkinek az üvegfestékes válaszokat! Majd megnézem hobbiboltban.

Norka,
Fogacskához gratula.

Nem jutottam a végére, de most megyek, apa vár. Jó éjt!

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Leszter
szüléssztori nagyon jó, és a képek is

Kakukkfű
én is megvettem az Anyák Lapját, nagyon szépek vagytok Kép

Norka
gratula az első fogacskához - na meg az elmaradt kiránduláshoz Kép

Anita
levegőn nyugodtan maradjatok, amíg jól esik, csak ne a déli napsütésben. Mi inkább késő délután szoktunk sétálni, de az ősz közeledtével egyre jön majd előrébb az időpont, míg gondolom télen már délben fogunk Kép
körmét szerintem már vágd, mert a babáknak még nagyon puha a körme és könnyen beszakadhat, ami fáj. A sarkokat ne vágd ki.
Mi baby love pelust használunk, ez kíméli legjobban a pénztárcámat.

Andy
Márk a kis informatikus Kép nagyon ari!

Heni
gratula a 8. fogacskához Kép

Kangi
jobbulást a csuklódnak Kép

Momo
Zsebi láza Kép

HOlnap lesz a Dani keresztelője Kép közösen az unokatestvérével. Utána fini ebéd anyóséknál.
Dani tegnap kapta a 3 hós oltást és ma estére megint belázasodott, így lefekvés előtt kellett megint kúpot adnom, de remélem holnapra már semmi baja nem lesz.

A DM-ben a Huggies-hoz van ingyenes úszópelenka, ha valakit érdekel.

Na megyek, mert apa reklamál Kép

Andi
psandi
 
 


Ja még annyit,hogy ma 1 éve fogant a Dani Kép
Andi
psandi
 
 


Sziasztok lanyok!

Koszi mindenkinek a szulestortenet-tetszesnyilvanitasokat.Kép

Voltam ma a bunkozos boltban, es egesz kulturalt volt a kiszolgalas, pedig kipakoltattam egy csomo bodyt, aztan nem vettem egyet sem. Viszont valamelyik este voltunk a Duna plazaban a Westelnel ugyintezni, percrol percre nyugosebb es ehesebb Petraval, babakocsival, es 1 ora varakozas utan meg mindig nem kerultunk sorra, sot, 6-ossal kezdodo sorszammal (a mienk ilyen volt) nem is hivtak senkit. Ekkor kicsit nyugos lettem, es elkezdtem balhezni, ugyhogy azonnal odahivtak a pulthoz. Szerencsere mar nem vartak sokan (mindenki elobb sorra kerult, mint miKép), ugyhogy megusztuk a meglincseltetest.

Azur,
Van tartalek tejem a fagyasztoban, es Petranak is vannak tartalekai. Nem tudom, melyikre gondoltal.Kép
A torna egesz biztosan segiteni fog, es drukkolok, hogy Te se idegeskedj ezen.Kép

Franyo,
Mi ujsag tejci temaban? Az az erdekes, hogy a 70g (?) utan Petra aludt reggel 9-ig. Masnap este 170 g-ot evett, es utana ejszaka tobbszor is fenn volt, 6-kor pedig enni kert, ami mar eleg reg nem fordult nalunk elo, altalaban 8-9-ig alszik. Ki erti ezeket a gyerkocoket?! De a lenyeg, hogy ugy erzem, a tejmennyiseg normalizalodott.Kép

Norka,
Kerdezd mar meg a vedonodet lecci, hogy az en Petrammal akkor most mi van? Csak mert o is Jazmin is....Kép Vagy ha a Petra nevet hasznaljuk, a Jazmint nem, akkor tutira lany???Kép
A szobatarsamnak (a korhazinak, nem pedig az itthoninak.Kép) sem fajt a burokrepesztes. Nekem viszont nagyon. Nem tudom, miert....
FigKép

Myssnia,
Hozzadbujos Szilard nagyon edes lehetett!Kép Szerintem nagyon jo megoldast talaltal az altatasra, gratula!Kép

Timici,
Jobbulast a nagyszuloknek. Hogy vannak?

Csucsuka,
A 15 hos oltas 3 szuri??? Szegeny kis 15 honaposak.Kép
Boldog szulinapot, elore is!Kép

Zsizsa,
Nalunk nagyon bevalt a fejvedo. Petra mar par napos koratol nezegette, es a mai napig is sokat nezi, szerintem tetszik neki a kek szine.Kép Az elso hetekbena mi agyunk feloli reszet visszahajtottam, igy jobban ralattam, aztan viszont mar tobbet mocorgott, es parszor beakadt a kidugott keze az agy melletti polcos kisszekrenybe, ugyhogy a visszahajtast visszahajtottam.Kép

Gomboc,
A hordozonk ugyanolyan, szinre is.Kép Nagyon jok a szigetes kepek! Zulu, ez ratok is vonatkozik!Kép

Sofka,
Hajam nekem is hullik, kb. annyi ideje, mint neked, es eleg aggaszto mertekben.Kép Hajmosas utan, mikor belenezek a kadba, csodalkozom, hogy meg a fejemen is maradt valami.Kép Van egy babamsszazsos konyvem, abban talatam egy masszazsolaj kevereket (fejre), amit kifejezetten a szoptatas alatt hajhullasra javasolnak, ha erdekel, leirom. En meg nem probaltam, es azt sem tudom, hogy ezt mennyi ideig kell a fejen hagyni, csak par percig, vagy egy ejszakan at? Van valakinek tapasztalata?
Aztaaa, reggeltol delutanig oxitocin? Nekem a beadas utan kb. 10 perc mulva megszuletett Petra, el sem tudom kepzelni, hogy ezt egy napig ki lehessen birni.Kép

Miszike,
Citromle.Kép

Anyakati,
Szerintem fogsz meg szulni.Kép Ha a picik megnonek, szerintem hianyozni fog a babazas.Kép

Beu,
Toffi es csaladja ha jol emlekszem, anyukajaeknal van, 3 hetre mentek asszem.

Kangi,
Orulok, hogy kicsit viditottalak.Kép Legkozelebb meg sikerulni fog neked is, es kesz.Kép

Momo,
Mitol furcsa a kissrac? Es az apja? Kitartas!Kép
Zsebinek laztalansagot es negativ pisieredmenyt kivanok!Kép
OlvasonaploKép
Fulbudi: Elmentunk a fuleszetre, megvizsgaltak, majd valami piros oldattal kitoroltek Petra fulet. Nem volt begyulladva, csak keveske fulzsir es hamtormelek okozta a szagot. Azota sokkal jobb a helyzet, alapesetben egyaltalan nem lehet erezni, furdes utan ha nagyon szagolgatom, akkor meg igen.

Mokuska,
Szerintem erdemes leirnod a sztorit, magadnak is, de szerintem minket is erdekelne.Kép

Na jo ejt:

Leszter
leszter
 
 


Mi az, ma még senki nem járt erre?

Kangi,
Remélem jobban van a csuklód! Vigyázz jobban magadra! (Mondom énKép)

Beu,
Pár napja Roni is 2-3 között kel először enni. Tegnap már 1/2 4-ig húzta, kezdtem reménykedni. De ma megint (3/4 3). Nem tudom miért?

Anita,
Szerintem ilyen jó időben nincs nagy különbség a benti és a kinti levegő között. Gyorsíthatod a levegőhöz szoktatást, akár kisebb sétát is tehettek.
Ha a körme már elvált a bőrétől, akkor vághatod. Én akkor szoktam, amikor már karmol (magát és engem is).
Pelusból vegyél több fajtát, próbáld ki nektek melyik válik be. Nekünk volt Liberó, Pempers, Huggies. Nem volt gond egyikkel sem.
Roni nem cumizik, ebbent nem tudok segíteni.
Valahol azt hallottam, hogy legalább 6 hetes (ugrásig) korig érdemes fejni. Bár van olyan vélemény is, hogy teljesen felesleges. Sokat segítettem, mi?Kép
Első időben 1-másfél óráig is eltartott a szopi (sárgaság miatt mindig aludt, úgy kellett ébresztgetni).
Meddig tart a büfiztetés? Ha nem hosszú idő, én megvárnám, hogy kell-e még Robikának és utána fejnék.

Andy,
Képek jókKép
Roninak is van ilyen kacsacsaládja.

Ari,
TombolaKép

Heni,
Éjjeli szopi leszoktatáshoz nem tudok hozzászólni.
FogacskaKép

Momo,
Apa ügyben kitartás. Kiscsajnak drukk, hogy ne legyen semmi baja! Lehet, hogy a nyafitól megy fel a láza.

Andi,
Lázmentes keresztelőt!Kép

Tegnap sógornőéknél voltunk. A szokásos: Roni kézről kézre jár, de csak fogják, nem beszélnek neki, és várják hogy mosolyogjon vagy csináljon valamit, kiscsaj meg csak ásítozik.Kép Ja és azt is megkaptuk, hogy az ő gyerekei 4 hónaposan már egy csomó mindent csináltak (pl: hangosan nevettek, fordultak). Párom közölte, hogy Roni is tudja már ezeket otthon.Kép Na és az elmaradhatatlan ivás kérdés újabb fokozata: És a többiek sem adnak neki? (1. látogatás: Nem adok neki?, 2.: És mit szól ehez a védőnő?)
Hazafelé vettünk őszibarit. A 10-es úton (Bp felől nézve) közvetlenül a solymári kereszteződés után van egy barackos, 150 Ft/kg. Vettünk 8 kg-t, fagyasztok is (érett, befőttnek nem igazán való), de nagyon finom.

Roni ébredezik, megyek.

Maci_2
maci_2
 
 


Jo reggelt!
Koszonguk a fIgacska gratulakat! Olyan edi, mindig belemaszik a szajaba a mutatoujjaval es simizi a fogat (azaz figat Kép )! Kép

Andi
Remelem minden ok a keresztelon! Kép

Momo
Nem lehet konnyu... Kép Probaltal beszelni a fejevel? Vagy most nem olyan a szitu? Kiserult,hogy mitol volt a laz? (Remelem mar nincs!)
Csondes capasodas Kép

Maci2
Roni biztosan azert nem forog vendegsegben, mert nem iszik cukros teat! Kép

Leszter
Ahogy elneztem a vedonot, hasonlo meretu problemakkal nem nagyon birna megkuzdeni (azaz,hogy most mi a helyzet Petra leanyzoddal aki Jazmin is Kép )

Lanyok
En nemtom mi van? Jazi a mult7 ota felebred fel1kor szopizni. De nem minden nap...szerintem tul faradt este,hogy kiszopizza az osszes tejet,mert mikor kijovok Tole, meg boven csordogal a nedu. De eddig is igy szopiztunk. A melegtol lenne? Nincs 5letetek?
Talaltam egy kakiltatos pozt, ha Apa keznel lesz fotot is teszek majd fel. Par napja fedeztem fel, de nalunk annyira bejott. Ugy fogom Jazit,mint a nagyobb kislanyokat szoktak fogni az anyukajuk a parkban mikor pisilnek. Ertitek?!..... Kép
Fogas gyerkocok anyukai : Jazi fogat meg nemigen latni,inkabb csak erzem.Mennyi ido alatt no meg "igaz" fogga?
Ja,meg1 kerdes. Vedono azt mondta nen gayon adjak gyumilevet Jazinak, inkabb vizet. Na de nalunk ez a fo kakiltato segedeszkoz (persze a szabadalmaztatott pozzal 1utt!). 1 nap van,hogy siman bevag 2 decit. Szerintetek gaz, vagy mi?

Norka & kakilt Jazmin
norkini
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy itt zavarlak benneteket, de asszem ti fogtok tudni segíteni.
Az ágynemű garnitúrát, ami belsővel együtt van, hogyan kell mosni? Illetve lehet centrifugázni? Nem gyűrődik össze a belső szivacsa? Mosta már valamelyiktök? Illetve ha igen, akkor hogyan?
Köszi
Szisz
szisz
 
 


Megint szabadságon vagyok, a család nagyja elhúzott a Balatonra.

Julka általában 5-6-ig alszik,, de néha ő is felébred 2 fele. Az éjjel én is másfél órát olvastam, pedig tuti nem voltam éhesKép De máskor nem olvasok Julkával egy szobában, mert szunyikivégző lámpa ilyenkor nem müxik, agyoncsípték szegénytKép

LeszterKép nagyon jó szüléssztori, érdemes volt várni rá! Külön értékelem a telefonálós összeállítástKép Julkás talis képetek is nagyon jó, majd a következőn én is kérek Petrával!Kép
Nagy türelmetek van, én kb. 10 perc után közlöm a közönséggel, hogy itt egy baba, és most én következemKép Annyi jóérzés szokott lenni az emberekben, hogy rábólintanak, kivéve az útlevél fényképnélKép

NorkaKép szerintem mehet a gyümilé már Jazinak, elvégre mindjárt 6 hónapos! Pacific helyett inkább adjál neki Kecskemétit vagy Hippet, azok garantáltan biok. Gratula fogacskához! Megnövés változó és főleg észrevétlen. Ha megharapna, legyél szigorúKép és rögtön vedd le a ciciről és mondd határozottan, hogy NEM.

MomoKép remélem, mégis inkább egy kis vírus, mint vese. Két rossz közül a kisebbik.

AnitaKép mi váltogatjuk a pelusokat, hol a Pampers kisebb, hol a Libero. Most éppen Libero midi van, gumirozott hátul és kisebb, mint a Pampers Midi. Körömvágásnál az a fontos, hogy szilárdan tartsd az ujjacskát.

HeniKép gratula a sok fogacskához! A babusok, gyerekek általában másként viselkednek anyajelenlétben, mint hiányban, éjjeli szopit hátha csak a te jelenlétedben igényli.

BeuKép virágot kaptunk, kisorsoltak akkor végre minket isKép KrizantémotKép

MaciKép Revalidod nem tudom, de én inkább nem, nem hiszem, hogy szopira bevizsgálták. Állítólag az a haj hull ki, ami nem hullott ki terhesség alatt. Vsz meg fog állni hamarosan. Hajasbaba Roninál is természetes, van aki hamarabb, l. Julka, van aki később hagyja el a magzati haját.

Holnap mégsem tudunk menni Árkádos taliraKép, jön Julka 3 éves bukaresti vőlegénye (ott is élnek magyarokKép) a barátnőmmel és az apjával körítve. Kíváncsi vagyok az I. találkozásra, eddig csak virtuálisan nézhették meg egymástKép

Megyek rendet rakni, a csomagolástól megint zilált a ház. Nekem most a nyaralásból csak a munka jutKép Panaszkodás ugyan nix, én választom a kényelmesebb itthonlétet.

Urszila
urszila
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?