Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt Csajok!!! :)

Csatlakozom, a mi kis Hercegnőnk is két napja Hiszti Krisztit játszik!!! Tuti a hülye idő!!! TArtsatok ki, HŐSÖK vagytok!!!!

:)

Millió puszi!
mot
 
 


Beszti, a Clorox van színes ruhákra is csak az nem fehér hanem most vagy kék vagy zöld színű most konkrétan nem emlékszem. Amúgy én a színes ruhát is beleteszem pl. rózsaszín, zöld, drapp stb és nem viszi ki a színét csak a kaksit.
A zöldkakival kapcsolatosan meg Lidi sosem sír, hogy éhes kb három óra után úgy kell nekem rátennem a cicire, hogy egyen mert még akkor sem szól. Tehát nem az,h ogy gyakran szeretne enni és nem tölt elég időt a mellen. Bár én csak abból tudok kiindulni, hogy a dokinő mit mondott és ő nem említette ezt amit Snoopy írt. De mindig csak estére jön elő a zöld kaki? Előtte egésznap szép sárga.
De jó nektek, hogy a fürdetőkrémet amit ti is használtok naturlandosat azt tégelyben adják. Nálunk nem és elég nehéz így fürdetni Lidit. Két emberes munka így mert apa tartja és nem fürdetem Lidit. Mi mikor váltottunk popsikrémet gyógyszertárit azt egyáltalán nem bírt Lidi popsija így most itt áll egy tégely feleslegesen.

Mekkora cuccot pakol bele a kislurkód, hogy semelyik pelus ennyire nem bírja? :-)
Viszont nem tudom látni nem láttam még én csak hallottam, hgoy van olyan ami csak fiúknak vagy csak lányoknak jó pelus. Ez kicsiben is létezik? Esetleg próbáltátok? Hátha.

Tinu, én is nagyon fáradt vagyok mert Lidi mostanában nem alszik jól és lassan két hete kétszer kel fel éjszaka és eddig egyszer kelt.
Hiába hozzászoktam milyen jó dolgom is volt :-).
Én is egy hete megvagyok ijedve a súlygyarapodás miatt. Mert most egy hét alatt 70g-ot hízott csak. Eddig mindig 200-300 között voltunk egy héten. Bár így meg is volt a havi egy kiló súlygyarapodás.
Egyébként képzeld el, hogy anyum engem csak hat hetes koromig tudott csak szoptatni mert annyira megijedt egyik napon, hogy elapadt a teje egy nap alatt és utána meg antibiotikumot kellett szednie, így nem szoptathatott tovább. Na a lényeg, hogy én hathetes koromtól állítólag főzeléket kaptam és nem adott nekem tápszert egyáltalán.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Mágnes, nagyon szépséges a kislányod és édes a rucija is, igazi kiscsaj :-)

Kép

Kép
antekirt
 
 

 
 

Sziasztok, az én kismanóm pont az ellenkezőjét produkálja az idő miatt. Minden etetés közt alszik egy fél órát. ez tök jó, bár most nyügike volt egy kicsit. Eddig ő napközben alig aludt.

Bunny, nem tudom elérkezett-e az idő, de dani két három hét éjszakai átalvás után már a második napja 2.50-kor felkel meg 5kor tegnap, ma meg 6kor és nem is aludt el utána.

Nekem Vanish stickem van, ugyanaz mint a szappan, csak stick formában, egyébként mivel nálunk a kaki ritka jelenség, a ruhák sem piszkolódnak már, sőt nem i tudom pisiset is mikor mostam utóljára. Helyette buktás van.:(

A naplót egyébként kb havonta vezetem és egy oldalnyit írok, addig a fejemben őrzöm a dátumokat.Mindig elfelejtek írni bele.:)

Ti milyen gyremekdalokat ismertek, énekeltek a gyerekeknek? Nekem anyósom énekelte a Szép csillagos az ég címűt még anno ákoséknak, most meg én éneklem Daninak és nagyon szereti. :)

csernusn
 
 


Ja mági, ez alkalmi ruha?:) egyébként Sünikének nagyon jól áll:))

Ja és Mot,
Tegnap hazajött a férjem és kaja után mivel már nem volt kedve boltba menni megetettem Danit és elmentem ém. egy órát voltam oda, amit állítólag Dani végigüvöltött (szerintem ez nem teljesen lehet igaz), és Ákos egész este azon volt hogy én egyedül hagytam őt, és ő nem tud egy síró gyerekkel mit kezdeni, mert amit tudott mindent megcsinált vele. (peluscsere, ringatás, éneklés, stb) Hazajöttem nálam is nyöszizett, de nem sírt tovább. Ebből kiindulva nem hagyom egyedül a férjemet "ilyen sokáig" egyedül a fiával.:) Pedig ha együtt vagyunk , akkor apánál is jól el van. Ennyire érezné hogy itt vagyok vagy sem????

csernusn
 
 


Ja, nekem is van kérdésem: ti hogy használjátok a fürdetőkrémet? Mi belemorzsoljuk a fürdővizébe. Vagy rá kellene kenni a testére?

Niki: épp én is a gyerekdalokon és mondókákon gondolkozom. Egy csomó eszembe jut, de csak a felét tudom. :shock: PEdig olyan édesen figyel már Tündér, hogy muszáj neki gagyarászni. Csak figyel, figyel és közben vigyorog. :lol: Iszonyú helyes. KÁr, hogy ilyenkor nem tudom lefotózni.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu !

Nálunk is ez a szitu van, hizással kapcsolatban!!!

Ugyanaz!!!!! :)
mot
 
 


Niki: én is ettől félek, hogy ez lesz pénteken. Bár a férjem mellé jönnek apósék is erősítésnek. Csak elbírnak hárman egy ilyen kicsi gyerekkel! :D :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Niki, az ébredések náluk is kb ebben az időpontban vannak mint nálatok csak annyi a különbség, hogy félháromkor, félötkor és félhétkor kell és onnantól nem alszik tovább.

Tinu, mi úgy szoktuk, hogy a kád aljára kenünk egy kis krémet és arra nagy sugárban engedjük a zuhanyt és az felhabosítja. Majd mikor Lidi fürdik akkor meg Lidire kenjük.

Én a Tavaszi szélt szoktam neki énekelni és az Este jót. De a Tavaszi szélre mindig bealszik, bár lehet, hogy inkább hamar elalszik minthogy a hangomat hallgassa :-). Vagy úgy csinál csak, hogy azt higyjem milyen szépen énekelek, hogy eltudom altatni és így legalább abbahagyom ha azt látom, hogy alszik ő meg megszabadul a hangomtól.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Sziasztok!

Na megpróbálok egykézzel írni. Mindíg olyan sokat írtok, hogy mire elolvasom a lánykám már nyügi lesz és nem tudok írni.
Pedig annyi minden eszemben van.

Pelus: most pl. a tesco-s vált be, de nem tudom meddig.... Tegnap napközben ráadtam egy sleep and play-t és úgy pisilt ki belőle, hogy a pelenkában nem volt pisi :shock: .

Kencék: én johnsons fürdetőt használok már kb. egy hónapja, a haját is azzal mosom. Popsikenőcs a bepanten vált be a legjobban meg a sudocream.

Én is cloroxot használok a kakira, úgy ahogy Antekirt írta.

Nem tudom miért de napok óta kevesebb a tejem.... Már elkezdtem megint szedni a homeos bogyót, meg fejek ezerrel. Sajna azt nem tudom, hogy Mese a héten mennyit hízott mert már visszaadtuk a mérleget. Azt tudom, hogy a múlt hónapban 70 dkg-ot hízott.

Két napja már mi is többször kelünk :( .

Snoopy! Nagyon aranyosak a gyerkők! Hogy Neked még jelmezt varrni is van időd...... :shock: .

Mágnes! Nagyon csini a kislány!

Lányok! Kinek volt már keresztelŐ? És hogy zajlott? Leginkább a református érdekel, ha valakinek volt már.

Na ennyi volt, sír a Nőci.

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép

KépKép
mandula35
 
 


Üdvözlet Mindenkinek!

Nem vagyok elveszve, csupán alig marad időm írni. Azért mindent utólag elolvastam és örülök,hogy vannak ismét újak. A képeket nézve csoda szépek a babák. :D

Unokám is szépen fejlődik, és már szopizásban átlépte a (nekünk) bűvös 100 gr-os határt. A sárgasága még egy picit fenn áll, most vettek ismét vért és várjuk az eredményt.

A pelus szappannal való mosása nagyon jó, de javaslom, hogy a lúg semlegesítésére az utolsó öblítő vízbe (10 l-hez kb.1dcl 10%-os) ecetet tegyetek. A peluson száradás után nem érződik, de a baba bőrét megóvja, nem okoz irritációt az esetleges szappan maradék. Az ecet öblítéskori használata minden mosószeres mosás után szerintem hasznos. :lol:

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Cic!

Na, ez jó volt! Bár az elején nem értettem,hogy minek a hang? :lol:

KépKép
mandula35
 
 


Tinu :)

Fürdőkrém: én az egész tubust belenyomom egy 1,5 palackba, majd rá kb fél liter víz és összerázom!!! Esténként abból töltök!!! Nálunk ez a módszer bevált!

Puszik :)

Az üvöltést TI - ANYÁK sokkal jobban viselitek, nagyon jól vagytok kódolva!!!

:)
mot
 
 


Megvettük az 5. féle pelust, Libero(3)Midi, hát ez kicsit még nagy, vagyis az oldalán nem simul eléggé, de megvolt az első átázás nélküli éjszaka.
Ákos már a 4. napja szivat minket este. Délutántól nyügi van pocakfájás miatt, esti torna után csak pukik jönnek, este fürcsi, öltözés, hálózsák, kajcsi, bealvás, sikeres ágybatétel, fél óra alvás, nagy nyöszörgés, cumikiköpés, és egy HATALMAS ROTTTTYYYY, és telenyomja a pelust, pontban fél tízkor! Negyedik napja!!! Utána lámpa, vetkőzés, törlés...és a kis lurkó hatalmas szemekkel nézi a macikat a szobában, és esze ágában nincs fáradtnak lenni. Da aztán szerencsére cickón egyből bealszik. Viszont utána pause nélkül nyomja fél4-4-ig, és vissza reggel 7-ig! Hát ha erre beáll, akkor egy szavam sem lesz!

Dalok: Én megtaláltam anyuáknál a 20 éves Paff a bűvös sárkány gyerekdal kazettámat, hát én azt annó rongyosra hallgattam, és még jópár dalnak a szövegét tudtam, sé még megy a kazi, ezt hallgatjuk naponta, én meg éneklek neki közben. Figyel rá! Most kináztem egy szép könyvet (majd a nyuszi hozza), ami tele van gyerkmondókákkal, ezt először én fogom forgatni, hogy megtanulja a versikéket. Így is rengeteget mondókázok neki!

Mosoly: hát nálunk egy hete van igazi tudatos mosoly, főleg de, és akkoer kapjuk, ha odahajolunk, beszélünk hozzá, és ő vigyorral jutalmaz. De ez enm az az álomvigyor, hanem tök tudatos. Férjem a favorit nála, ő 10-ből 9x kap vigyort, csak még hang nincs hozzá, pedig annyira tátog, mintha mondani is akarna valamit! Kicsit korai ez a vigyor, de nagyon boldogok vagyunk.
Ákos napok óta húzza fel magát, de néha már megrémülök, annyira nekirugaszkodik, úgy kell visszanyomni a kis testét.

ébred...jövök még
Vendég
 


Még egy kérdés: tudom, hogy sok folyadékot kell inni, hogy legyen tejem. Mindegy, hogy mit? Jó az ásványvíz is?

Én verseket is szoktam mondani Mesének. Itt van jópár:

http://www.partedli.hu/versek.htm

KépKép
mandula35
 
 


Mandula mi is a keresztelőn gondolkodunk és úgyan így a reformátuson. Néztem a neten hátha van valami, hogy működik, de sajnos nem találtam róla semmit szinte. :-(

Kép

Kép
antekirt
 
 


Mandula én is csak ásványvizet iszom főleg. Rostos ne legyen lehetőleg. De pl meggylé ilyenek lehetnek.

http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=24016 ezt érdemes elolvasni a szoptatással kapcsolatban

Kép

Kép
antekirt
 
 


....na nesze neked pelenkadícséret, azt hiszem elkiabáltam. Ákos felébredt és tócsában feküdt, de még a kókuszpólya is víz volt! Utána meg engem pisilt le! Öltözött mindenki! :evil:
Viszont azt hiszem kicsit éhes volt a csemete, ebédre 180-at beszlopizott :shock:

Mágnes: hol rendelitek, csináltatod a fényképes matricát? Mi is szeretnénk ilyet, de nem tudom hol lehet, és most hogy írtad eszembe jutott. És hol lehet ilyen panadol kérdőívet kitölteni?

Fürdető: mi is gyógyszertári krémet használunk, a vízben morzsoljuk szét. Hajmosáshoz viszont nivea babasampont, mert hát jó hosszú Ákos haja! Először kamillateával kezdtünk, de attól nagyon kiszáradt a bőre. Meg a doki írt fel kimondottan babáknak szintén gyógyszertári babakrémet, ez most jól bevált.

Mandula, Antekirt: nálunk is most lesz keresztelő, Húsvétkor szintén református. Be kell menni a hivatalba, a lelkésszel egyeztetni, befizetni az (elmaradt) egyházadót, és nagyjából ennyi. Tesómék most jönnek haza külföldről, legközelebb meg majd csak nyár végén, ezért tettük mi ilyen koránra. Hát de nem semmi, szűk családi kör, meg két nagyon jó barátpár, és ripsz-ropsz 23-an leszünk! Ti mikorra tervezitek? Kik lesznek a keresztszülők?

Roni nagyi: örülök hogy bejelentkeztél, és hogy Laura jól van. Nem is tudtam, hogy a besárgult babáknál ez a dolog ilyen sokáig is elhúzódhat.

Snoopy: te egy energiabomba vagy! :D A gyermekeid irigylésra méltóak, hogy ilyen power-mamival rendelkeznek! Mikorra tervezitek a költözést? Sokmindent kell átalakítani? Sikerült eladni a régi lakást? A nagyság miatt kerestetek újat?

Niki: hát az tuti, hogy a babák megérzik a mama jelenlétét, illetve hiányát, és nálunk is ha üvöltés van, cirógathatja bárki, csak nálam nyugszik meg. De Ákos szerintem már az apukáját is kezdi megismerni, mert mondom a mosolyosztás nála működik ezerrel! Pedig sajna mostanában nem sokat látja, annyit dolgozik! Mostminden az ő nyakába zúdult!
Vendég
 


Szilvi, nálunk a keresztszülők a párom testvére lenne és a férje. Az a baj, hogy minekünk bármikor jó lenne csak sajnos ezt nem tudtuk, hogy működik a dolog és senki nincs a családban akit megtudnánk kérdezni. Mert oké, hogy a nagyszülők, szülők megvannak keresztelve de a gyerekek nincsenek.
A keresztelő után kell tartani valami kis mulatságot? Kiknek kell ott lenni nem elég csak a keresztszülők? Szabad tudni mennyi az egyházi adó? Ja és a hivatal az területekre van osztva? Bocs, hogy ilyeneket kérdezek de én még nem voltam ilyenen és nem is vagyok megkeresztelve. Ja és nekem is megkell keresztelkednem vagy a keresztszülőknek?
Bocs, hogy sokat kérdeztem. :-D

Kép

Kép
antekirt
 
 


Most komolyan, mennyi időt kéne egyben átaludnia nappal egy két hónapos csecsemőnek? Lehet, hogy én vagyok eltévedve, és normális, hogy egy óra altatás után félórát aludjon a kiságyában? :shock:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, elvileg 16-18 órát. De szerintem ez nem mérvadó. Lidi sem egy nagy alvó nappal. Pl ma tök sokat fent van tegnap meg állandóan bealudt a játszószőnyegén. Igaz nem sokáig aludt de azért fél órákat aludt.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Brigó,

Zsombi hatalmasat nőtt! Nagyon aranyosak...

Folttisztítóként én is Vanish-t használok, de a folyékony változata nálam sem jött be; szóval a szappanra voksolok. Bár nálunk szerencsére a libero abszolút bejött, egyáltalán nem folyik ki a cucc.

Niki,

Nálunk is ugyanez van, én ugyan nagyon ritkán hagyom apával a kicsit, és akkor is csak rövid időre - illetve, ha valami elintéznivalóm van, azt megpróbálom reggelre időzíteni, akkor ugyanis még nagyon víg kedélyű a kiccsaj :lol: . Egyébként hisztizik, amint kiteszem a lábam, pedig imádja az apját :shock: Biztosan érzik, hogy nem vagyunk ott.

Roni nagyi,

Jázmin is sárga volt, kb. 2,5 hónapos koráig :shock: :shock: Pedig rendesen evett, igaz közben kórházba kerültem, ami mindenkit nagyon megviselt -legfőképp a kicsit; rettenetesen aggasztott a dolog, de szerencsére mindent rendben találtak, s az orvos szerint valószínűleg csak anyatejes sárgaság volt. Szóval ilyen is van.

Én is énekelgetek a bébinek, bár rá kellett jönnöm, hogy alig tudok már gyerekdalokat, azokat sem pontosan...úgyhogy a neten kersgélek...

eddig ezt találtam: www.ringato.hu

Szilvi, sajnálom, hogy nem vált be a libero :(

Cic, ez nagyon jó volt! :shock: :shock: :lol: :lol:

Mi most váltottunk Johnson's fürdetőre a gyógyszertáriról; popsikenőcsben pedig a Sudocreamet használjuk; ja és testápoló is Johnson's.

Kép
Kép
szana80
 
 


Tinu,

Jázmin nagyon ritkán alszik át órákat napközben; 15-20 perceket alszik max., s 2hónaposan is nagyjából ezt művelte. Bár Mini nagyon érdeklődő baba, irtó kíváncsi, s inkább "játszik", sajnálja az időt az alvásra...ennek persze az a következménye, hogy estére halálosan elfárad, s már 8-kor mély álomba szenderül... :lol: :lol:

Kép
Kép
szana80
 
 


mondoka.lap.hu

Kép
Kép
szana80
 
 


CSajok! :)

Kedvesemnek egy babás társ ajánlott egy homeós bogyót! Tejserkentő az is!

URTICA URENS TABLETTA!

Vélemény??? Ismeri, használja valaki???

:)

Picúrkánk alkalmanként 80-140 között cicizik, kell még fejni?????
mot
 
 


Antekirt: hát ha a férjem hazaér, megkérdezem őt a részletekről, ő a református kettőnk közül, biztos jobban tudja. Na meg ismeri is személyesen a lelkészt, nálunk biztos nem lesz gond. Én katolikus vagyok, de Ákos is református lesz, apukája után. Tesóm szintén katolikus, de attól még lehet keresztapa, a barátnője meg spanyol, de szerintem ez sem gond. A reformátusok nem olyan szigorúak e téren, de ez lelkész is válogatja.
Nálunk dupla egyházi esküvő volt, két pappla, vagyis hát református templomban egy lelkész és egy katolikus pap (unokabátyám). Nagyon klasszul megoldották. az eskü egyik részét nekem mondta a pap, a másikat meg a lelkész Endrének. Viszont nem a tanuk fogták a keresztet, hanem a férjem nekem(reformátusoknál nincs ilyen) és lehetett gyűrűhúzás is. Szóval ilyen egyveleg volt, de nagyon szép!
Igen, a körzeti plébániára kell bemenni, de ha ti sem vagytok megkeresztelve, akkor nem is kellett eddig egyházi adót fizetnetek (pár ezer ft)
Mi ebédelni megyünk utána, de ez téynleg a szűk rokonság akik jönnek, csak hát ennyien nem férünk el nálunk. Persze ez nem kötelező, de mi tartunk utána egy kis családi ünnepséget, főleg hogy ugye eleve Húsvét lesz.

Tinu: ez nagyon változó szerintem. Ha álmos Tünde, tuti bealszik. Ha szar idő van, többet alszanak, ha leveggőn vannak akkor is, ha meleg van, nemalszanak annyit. Ákos tegnap pl szinte egész nap aludt, most is piheg csendesen. A lényeg, hogy éjjel ne legyen hancúr! :lol:
Vendég
 


deszilvi:
www.babaazautoban.hu vagy a másik: www.babyonboard.hu

A héten Panna is negyed órákat alszik...már tiszta depis vagyok, nem tudok enni sem tőle..

mot:
én használtam a homeosbogyeszt. nekem bejött, bár azóta nem szedem,lehet,újra kéne kezdeni. :?

gyerek ismét kézben,viszem is sétálni, úgy legalább nyugi van.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Szilvi, nagyon köszönöm, hogy megkérdezed a férjedet.
Nálunk nem volt egyházi esküvő csak sima polgái, de az is nagyon szép volt. De olyan rossz, hogy az ember csak egyszer éli át azzal a férfival akit szeret.
Csak a férjem van megkeresztelve, ő református.

Tinu, én nem merem levinni ilyen időben Lidit sétálni úgy fúj a szél és hideg van. Bár most voltam a védőnőnél felhívott aztán lementünk méreckedni mert nem volt senki, de csak kézben vittem le gyorsan mert itt van velünk szemben, de még én is fáztam pedig télikabiban voltam.

De annyira buta idő van ezen a télen, hogy nem sokat voltunk kint Lidivel és félek, nehogy az immunrendszere rovására menjen.
Ti, hogy látjátok ezt? Sokszor voltatok kint?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt: én csak akkor nem megyek, ha esik. De tegnap még úgyis lent voltunk, mert csak csöpögött. Jól felöltöztetem a gyereket, a babakocsi is véd. Egyébként én nem értem, miért is kell mindennap levegőzni, de mindegy. A lényeg, hogy én sétálok, a gyerek meg alszik. Az immunrendszerének nem hiszem, hogy jót tesz az a sok szmog. :roll:

Kép
Kép
tinu
 
 


Mennyi balkezes,tok fura :lol:

Persela
Szegeny,akkor neked ez a varandossag nem volt nagyon oromteli de lenyeg ,hogy elmult es helyre allt a csaladi beke.

Wiinie
Igen elso gyereknel az ember meg it babanaplot,masodiknal mar sajnos nem.Vagy csak en vagyok lusta :oops: Le kene tolteni innen amiket irok rola,az is egy jo naplo lenne.
Leon nekunk mosolyogni a 6. heten kezdett.
Elso babaval mi ket hosan utaztunk tobb napra,Leonnal mar a1 hosan.Nyugodtan nekivaghatttok majusban mar ti is.
Minem hasznalunk babaolajat.A gyogysertari furdetot es ennyi.Szep a bore.

Magnes
Miert is kell babaolaj?mert szaraz a bore?
nagyon szepseges a ruhacskatok :wink:

Antekirt
Hat mi ugy csinaljuk hogy rakenjuk a babara a furdeto kremet es a vizben emg szepen lemossuk rola.
En is foleg asvanyvizet iszom,meg alk.mentes sort.Neha valami gyumilet de higitom vizzel azt is.

Niki
Szep dalok vannak az egyszervolt.hu-n is.De vettem mondoas,salos konyveket meg Alexnales azokban csom regi elfelejtettem talaltam.
Lehet hogy tenleg csak tulzott a ferjed,szoktasd csak szepen hozza a gondolathoz,hiszen egy ora nem a vilag ,annyi neha neked is jar :wink:

Roni nagyi
Remelem mar lassan mulik a sargasag,Alexnal nekem is 6 hetig masszivan megvolt.

Tinu
Nem tud valaki segiteni?Hogy napkozben aludhass,mert nem johaz ember kimerult sokaig.Vagy hetvegen napkozben zard magadra az ajtot es baba addig apazzon :wink:

Snoopy,
Koszi a segitseget elore is.
Leon 8-9*eszik naponta.Mindket mellbol eszik,Kb 15 percig eszik osszesen,de uresre szivja.Hiaba eroltetem utana mar nem ker,reggeltol delutanig ettol is jol lakik.Naponta kakil es a pisi is OK.
Hetente 15 dkg volt eddig,ez az utolso het most csak 6dkg :oops: Es ezen a heten volt hogy tobbszor kellett neki este a tapi.
Delutan 3 es este 10 kozott eszik legalabb 5szor.Este mar tobb ideig ,mert valtogatom az oldalakat de egy ido utan beidegesedik mert nem jon neki...Na ilyenkor jon az hogy tuti ehes mert ott is sir este mar.Igen erzem a tejleado reflexoet,mindig van,este is.Talan emlekszel irtam,hogy nekem Alexxa lnem volt,ezert volt ez az elejen fura.
Hat en bevallom az iden vettuk vagyis kaptuk a jelmezt.De tavaly sajat keszitesu volt.

na ennyit engedett a kisfonok.

Kép
Kép
kataa
 
 


Tinu, mi nem voltunk mindennap levegőzni csak amikor jobb idő volt. Nekünk nincs esővédőnk azért nem tudok lemenni. Bár kenguruval is lelehetne menni de a szél miatt nem merek. Meg az öltöztetés miatt. A téli overálba megsül az átmenetit meg ilyenkor hidegnek tartom hiába öltöztetem jól alá akkor meg megsül abban is.

Kataa, még mielőtt berakjátok Leont a kádba ezelőtt eltudjátok kenni rajta a krémet? Mi azért szoktuk előtte habosítani mert szereti a habot meg, hogy így is hasson a kiszáradástól :-D. Egyébként mi a vízben szoktuk bekrémezni.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Mandula!

Én részben ellentmondok Antekirtnek: ihatsz rostosat is, ha jó esik. Igaziból nem számít, mit iszol, csak kellő mennyiséget (a túl sok se jó!). Persze azért pl. kóla és társait jobb elkerülni, rostosakat is injább a cikk szerint higítva. (Érdemes figyelni az így bevitt kalóriára is!!)
De az ásványvíz is tökéletesen megfelel.

Hízás: írtam, hogy nálunk nem volt meg most a kívánt súly, heti lebontásban csak 9 dkg/hét jön ki. Na de az első hónapban 1,5 kg-t, a másodikban is 80 dkg-t hízott. Összességében 2,73 dkg-t 3 hónap alatt. Úgyhogy engem egyáltalán nem izgat.
Meg sokat nőtt és sokat fejlődött is. Ő szeret hason lenni, nézelődik, komunikál, tárgyakat nézeget és ha közel van, akkor nyúl is utánuk.
Meg van elég pisis-kakis pelusa (sőt éjjel éppen a sok pisi a gond), nem hiszem, hogy ezzel a súlyadattal túl sokat foglalkozni kellene.

Tinu!

És azt próbáltad, hogy nem kelsz vele olyan korán, hanem hagyod mocorogni, esetleg simogatod, de nincs aktív dolog (beszéd, zaj)?
Pl. ma Simon 6-kor már tiszta éber volt, de én hasrafordítottam, aztán hagytam. Ez nálunk még reggel beválik, elszórakozik, aztán bealszik még valamennyit. Napközben is szoktam azt alkalmazni, hogy nem veszem föl rögtön, ha felébred,mert pl. a déli hosszabb alvásánál is látszik, hogy vannak éberebb periódusai az alvásának, amikor egy picit esetleg megébred, még sírhat is, de aztán nagyon hamar vissza is alszik rendesen. (Mondjuk Simonnál ez viszonylag könnyű, mert van maga által kialakított alvásrendje, így tudom, mikor aludna még.)

Antekirt!

Nem tudom, hogy van-e külön fiú-lány pelus. Olyat csak leszoktatópelusban láttan, ilyen kicsiknek nem.
Én is szoktam a kádba habosítani, de a tégelyt is odateszem, és a kényesebb részekre és a fejecskérr külön is kenek, amit persze lemosok.
Igaziból csak egyszer kell tégelyes, aztán azt ki lehet öblíteni és a tubusból bele lehet nyomni.

Niki!

Az biztos, hogy megérzik. :D Az enyémek is. Pl. hiába alszanak tiszta mélyen, ha elmegyek, 5 perc múlva biztos ébredés van. Mondjuk apujuk nálunk nagyon ügyes, Simont is tudja kezelni.

Itt van néhány kép:

Séta:
Kép
Fürcsi:
Kép
Nézegetem a Legoembert:
Kép
Az autó is érdekes:
Kép
Elfáradtam, pihenek:
Kép

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti igazad van ezt el is felejtettem, hogy a rostosat is lehet higítani. Pedig én is csináltam.
Nekünk mindig tubusos krémet ír fel a dokinő, ebből lehet kérni tégelyeset is? Naturlandos van nektek is?
Én is a krémmel szoktam megmosni Lidi buciját nem is használunk sapmont külön. Előtte sem olajozunk semmit.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Nagyon szép szemei vannak Simonnak és tök jó, hogy már utána nyul a tárgyaknak és nézegeti. Lidit abszolut nem érdekli ő inkább tekereg össze-vissza és a kezét zabizza rágja. :-D

Kép

Kép
antekirt
 
 


Na most elégeltem meg a kisasszony válogatósságát! 3 napja befeszít, ha cicin van, alig szopik valamit, aztán követeli a tápot. Most viszont úgy döntöttem, nem adok neki! 90-et szopott, és még evett volna tápit, de nem! Majd legfeljebb 1 óra múlva éhes lesz, akkor megkínálom cicivel. Előbb utóbb csak rájön, hogy nincs más! Tele van a mellem, és nem kell neki! :evil:

fürdető:
mi is a vízben habosítjuk fel, mint tinuék.

kata:
igen, száraz Panna bőre, bár azt mondta a védőnő ,már nem muszáj az olaj, de mostmár elhasználom. Szerintem, ha száraz neki továbbra is, akkor olajozok majd..

mi minden nap megyünk sétálni, általában összvissz 5 órát, ezt két turnusban. Panna nagyon jót alszik a levegőn. Nagy szélben én sem viszem ki, de esőben, ha szemerkél ,rádobom az esővédőt, aztán irány Horány.. :)

beszti:
milyen ügyesen fog már Simon! :D Ezek szerint Pannánál is számíthatok nemsokára erre. Már úgy várom!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

KÖszi mindenféle választ...

Mi is gyogyitári fürdetőkrémet használunk, popsikrémből valami kevertet, van kettő, egy pirospopsira, az Neogranormonos; vagy hogy kell írni, a másik meg nemtom :)
Sampont nem használunk, olajnak meg sima gyogyitári napraforgóolajat.... meg még arcára Linola Fettet, mert az tök száraz. Meg volt még koszmóra a szaliciles kréme....

ójaj, folytköv, sírás van...l

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Azt nem értem, hogy ha nem álmos, akkor vajh miért alszik el erszényben és miért nem ébred csak akkor, mikor kiveszem? Most akkor álmos, vagy nem? :shock:
Beszti: nem tudom hajnalban nem macerálni, mert azért nem tud visszaaludni, mert jönnek a pukik (vagy nem jönnek, de a lényeg, hogy azzal kínlódik). Rúgkapál, hason már nem marad meg, háton meg nem tud elaludni. Ilyenkor egy ideig hagyom háton, hogy valamennyi kijöjjön, majd megszopiztatom, akkor egy ideig (fél óra max.) megint alszik.
Kata: a férjem nem tud vele mit kezdeni, ha sír, én meg nem tudok aludni, ha hallom, hogy sír. De már kitaláltam, hogy holnap ő viszi sétálni, én meg addig alszom egy kicsit.
Ma elhatároztam, hogy holnap nem iszom laktoherbet, csakis vizet. És nem eszek semmi szélcsinálót. Mit egyek? Kekszet? Vagy banánt? Nem merem már semmit. Kipróbálom, hátha valami kajától van ez az állandó sorozatlövés. Mikorra lesz mindennek hatása a tejre? Már másnap? Vagy aznap? Vagy csak később?

Beszti: Simon nagyon édes! És már így tud fogni? AKkor nemsokáraz az enyém gyereknek is menni fog? Annyira várom!

Antekirt: nekünk sincs esővédőnk. De ha csak csöpög, akkor nem esik bele. Nem adtam ma sem rá téli overállt, hanem egy vastagabb tavaszit, alá meg egy vastagabb pulcsit, sapit. Rá a kocsi felseje. Szóval nem hiszem, hogy így megfázna.

Kép
Kép
tinu
 
 


Nagyon köszönöm a kedves szavaitokat és, hogy nem felejtettek el. :D

deszilvi: Ákos biztosan már erősebb baba, mint Laura. Sajnos még most kezd evésben és gyarapodásban fejlődni. Nem aggódtunk a sárgaság miatt, mert tudtuk, hogy ez várható lesz. Már 3400 gr és ma amikor ott voltam 120 gr-ot szopizott. Még mindig 3 óránként kér napközben, este 2 szopi 2 óránként, de éjjel azért 5,6 órát szépen átaludja és már nem kéri a szopit. :lol:

Szana8o: Természetesen jobb lett volna, ha nem húzódik el ennyire a sárgaság. A doktornő már 2 hete javasolta, hogy legyen sokat napon, persze fokozatos szoktatással. Naponta sokat van levegőn.

Laura a karomban:
[url=http://kepfeltoltes.hu/view/070320/Nagyival_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]

Kép
Kép
roni nagyi
 
 


Sziasztok Csajok!

Aranyosak vagytok, de egyre gyakrabban érzem úgy magam, mint egy 10 gyermekes ír mosónő.

Akinek semmilyen pelus nem jön be: próbáltátok már a Fixiest? Már kevés helyen lehet kapni és nem is olcsó. De nekünk nagyon bejött. Egyébként nálunk kapható. először tartottam tőle, hogy mivel hátul nincs benne gumi, hogy ott majd kifolyik valami. De nem!

Menni a deddel? Hat hetes volt amikor sítúrára mentünk. Ilyenkor a gyerkőcök még kevés helyet igényelnek (bár a cuccuk már most is sok, de nem lesz kevesebb :D ), viszont igazán csak egy meleg fészekre és anyára van szükségük. A környezet kb mindegy. Ami a későbbieket illei: sokkal nehezebb triciklivel és egy meghatározott játszótérhez ragaszkodó ifjúval utazni. Úgyhogy hajrá!

Mágnes: profi! Ne hagyd válogatni. Sötétkamra hangszigetelve? A ficergés, tegergés általános ebben a korban. Szívok vele én is. Főleg ha azt gondolom, hogy szopi közben valami érdekeset csinálok, mondjuk TV-t nézek, vagy ha bárki ott van rajtunk kívül....

Jelmez: varrni szinte semmit. A fülek Prücsön a két évvel ezelőtt alkotott mókusból maradtak vissza. csak a farkát varrtam most. A többi gyüjtés, és vágás(fehér mellény). Ami nyerő, hogy a gyerekeim egészen kis kortól megőrülnek az arcfestésért. El nem tudtam képzelni, hogy nyugton végigüljenek egy ilyesmit. Ami fontos, hogy ismerj egy csomó gyereket-szülőt. Arcfesték, narancs felső és erősen használd a fantáziád.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok szavazzatok a kicsimre :D
http://www.gyermekruha.hu/index.php?tod ... orszam=321

Amúgy mi már két hetesen voltunk levegözni még a doki sem ellenkezett azt mondta ha jó az idö és nem fúj nagyon a szél -5 fokig lehet menni nyugodtan.

Érdekes nagyon sokan mondtátok hogyx a jhonsons fürdetö nem jó de a kórházba is azt használták és itthon is bevált.Nem szárad a böre töle.Az arcán viszont nagyon durva a kiütések most már szárad neki le de nagyon csúnya kiváncsi vagyok mit mond rá a doki.Mamegyünk ráadásul ma lesz a két hós oltás kiváncsi leszek hogy viseli.Habár én nem félek az oltásoktól talán ö sem fog :D legalábbis én bízom benne:)

nika70
Salgótarján
 
 


Jó reggelt mindnkinek,

Úgy látszik ez a fürdetőkrém csak nekünk nem jött be, bár em Danin észleltük a hatását, hanem apa kezén mert fürdés után jól kimarta neki.:( De lehet hogy más körülmények is bejátszottak akkor. Mi Níve koszmi elleni sampit használunk, bár Daninak nincs a fején szerencsére, és néha ha eszembe jut akkor mosom meg. Fürdőhabnak, amíg kicsi volt, addig kamillás víz, most meg johnson's-t annak ellenére, hogy a nővérem azt mondja abban van a legtöbb káros, még felnőttekre is veszélyes kémiai vegyület. Ja és olajat is használunk, meg testápolót is persze nem egyszerre, d eszép nagyon Dani bőre.szerintem később nem lesz ennyi kozmetikai szere.:)

Ákos egyébként ügyes Danival, tök jól el tudnak lenni, az mondjuk igaz, hogy sokáig nem, ő is mondta, hogy azt várja, amikor már, lehet őt felnőttes dolgokra tanítani, mint horgészás, biciklizés, stb.Meghát a sírással melyik férfi tud kezdeni valamit.:)

Egyébként nem tudom, hogy jön-e vissza a jóidő, de Dani ma megint átaludta az éjszakát!Hurrá!!!!

Tinu,
Besztinek igaza van, nekem is aludt már vissza Dani, ha meg nem akkor hallgatom a gagyarászását, nagyon üdítő arra kelni.:)


HÁrom nap óta Dani szopja az ujját, persze a cumija is meg van még, most akkor mit csitnáljak? Vagy várjam meg a fogzás végét???Vagy adjam a cumit, vagy elvegyem????

Beszti,

A babakocsink is hasonló, és Simon ruhájából is van nekünk:) Az a kiskocsi a kezében hátrahúzhatós??? mi szeretnénk neki egy olyat, egyébként nagyon szép baba, tetszenek a képek.:)

MÁgnes,
néha be kell keményíteni, nekem Dani többször evett de keveset elég sokáig, és most pár napja alakult ki nála, hogyha elég, akkor beveszi a szájába a cicit, két három másodperc múlva elfordul és ezt ismétli. Ezt még nem csinálta, de most már tudom, hogy ez jelenti az evés végét nála.

csernusn
 
 


Sziasztok!

Nika, Johnson termékek azért vannak a kórházkban mert szerződésben állnak velük és így olcsóbban kapják. De tény, hogy nem javasolják sokan.

Tinu, én a paradicsomos dolgokat iktattam ki az étrendből pl pizza meg ilyenek azért mert Lidinek fájt tőle a pocija.
Míg nem tudta a pukikat kinyomni addig adtam neki a babamosoly édesköményteát. De úgy csináltam, hogy én ittam meg a nagyobb részét de neki meg kb kiöntöttem egy kis cumisüvegbe 20-40ml-t és azt kanállal adtam neki minden étkezés előtt, kivétel éjszaka. Na akkor könnyebb volt már a puki is és a kaki is.
Vagy próbáld meg, hogy eszel egy kis szilvalekvárt vagy aszaltszilvát az is segít.

Niki, cuminélkül is elvan Dani? Ha igen akkor ne add oda szerintem. Úgyis ott a kis kezecskéje rágni és szopizni.
Mondjuk nekem azt mondta egy fogorvos, hogy ne adjak cumit ha lehet mert állítólag mikor jönnek a fogak és cumizik akkor kifelé nyomhatja a fogait. Bár nekem könnyű dolgom van mert Lidi elég nyugis és a cumi sem kell neki.

Ma éjszaka megint alig aludt Lidi. Háromszor keltem fel éjszaka tiszta kóma vagyok, de nappal nem tudok aludni. :-(
Eddig mindig egyszer kelt fel Lidi most nem tudom miért 2-3-szor. Valóban a fogak miatt? De hiszen azok még nem jönnek, a rügyeknek meg nem kellene ilyen hatásuknak lenni még.
Szerintetek mitől lehet?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Jobb napot! :D
Hát a tegnapi nap.... Panna délután 4-től 10-ig semmit sem aludt! Másfél órán átt masszívan ordított, ha kézben volt, ha ágyban, mindegy volt neki. Aztán csak alvást színlelt, folyton kiverte a cumit a szájából, és sírt utána. Végül gondoltam, akkor karban altatom, de ott is ugyanezt produkálta. Aztán fürdés után elájult, olyan fáradt volt, de egy körül ébredt is, szívni kellett az orrát. Ki kellett kapnom a kiságyból, mert lenyelte a trutyit, nem kapott levegőt. NA ettől kezdve mellettem aludt, és persze semmit, féltm, nehogy megfulladjon..

Remélem ma jobb lesz, itt süt a nap, bár hideg lett...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Tinu
Mi sem minden nap jartunk a hideg,kodos napokon,csak ha szepen sut a nap,de akkor is max 2 orat.O alszik itthon is,tehat nem ezert kell a seta.
En sem rogton veszem fel Leont,es delelott az eteteesek utan a kisagyaba rakom,szepen elnezege es ha mar nagyon nyugos akkor veszem ki,de ezt O alakitotta ki maganak.
Na ez jo otelte,elkuldod oket setalni,es te tudsz pihenni :)

Roni nagyi
Nekem nem altszik a kep,tedd fel kerlek ujra.

Antekirt
Igen siman lejon a krem a testerol a vizben, es el is tudjuk rajta kenni.

Beszti
Simon nagyon edes,szerintem most ezeken a kepeken nem hasonlit a kozepsokre.Na mar O is autozik,tipikus pasi,Alex is ad a baba kezebe autokat O meg nagyon nezegeti oket.

Kép
Kép
kataa
 
 


Jó reggelt!

Úgy látszik, csak panaszkodni kellett. :D Meg egész jó éjszakánk volt. Fél négykor keltünk, igaz, egy óra hosszán át ment a szopi több részletben, két pelenkázással egybekötve, viszont utána sikerült visszaaludnunk és 7-kor keltünk igaziból. Juhééééé! 8)

Ha már annyit esett szó a kéztömködésről:
Kép nálunk is ez az új módi
Niki: szerintem nem kell ezen aggódni. Hadd szopja a kezét, ha akarja. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Hát ha pracli evés akkor én is rakok fel egy képet. :-) Kép Nyami


Ti éjszaka szoktatok pelust cserélni?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt: de jó! Gyűjteni kéne a kézevős képeket a többi babánál is! Ugyanaz pepitában! :lol:
Ha hallom, hogy vannak történések, akkor szoktam pelust cserélni. Egyébként nem. Ha nincs kaki, van, mikor teljesen elfeledkezem a pelenkacseréről napközben is. :oops:

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu, igen a többi babáról is kellene kéznyamis kép :-).
Én nem szoktam este pelust cserélni mert Lidi csak pisil. A pukit meg megtudom különböztetni a kaksitól :-).
Van egyébként, hogy egész éjjel nem pisil csak reggel mikor felkel de akkor jóóóó sokat :-). Van vagy félkiló a pelus akkor.
Szokott érte szólni Tündi ha nem cserélsz pelust?

Kép

Kép
antekirt
 
 


Antekirt: nem szokott szólni a pelus miatt. Éhség miatt sem. AKkor sír, ha a pocija/belei randalíroznak, meg ha álmos. És a titokzatos fürdés utáni sírás, ami nem tudom, melyik kategóriába esik. :shock:
Hát a kakilás most már nem zajos Tündérnél. Ez is változás. Hangtalanul csinálja, viszont látszik rajta, hogy nyom. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Nálunk sem szól a pelus és az éhség miatt, csak ha álmos. De az addig tart míg elnem kezdem vetkőztetni fürdéshez. Onnantól nem sír.
Lidinél sem zajos már a kaksi :-D tény, hogy olyan aranyosak mikor nyomnak és látszik az arcukon. De azt vettem észre Lidinél minnél jobban erőlködik annál jobban nem megy a kaksi viszont ha ellazul akkor simán. Ilyenkor ha látom, hogy erőlködik és nem megy akkor szoktam cicire venni és akkor ott simán tud, mert ellazul.

Kép

Kép
antekirt
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?