Új privát üzeneted érkezett!

Nyuszi,
NEkem picikét késõbb lenne jó a mai nap. Fél 1-1 között jönnek a tejcsiért, és csak utánna tudok indulni. Mondjuk 2óra?

Sajnos most nincs idõm elolvasni mindent, de azért puszi mindenkinekKép.

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Nyuszi!

Hol vásároltál bodykat?
Egy pár elkélne 68-asokból, föleg mivel a 74-eseket kölcsönadtam a szomszédba, és addig amig nem feltétlenül kellenek, nem akarom visszakérni. Igaz, mostanában egy kicsit jobban kedvelem a hosszúujjú póló + nadrág megoldást (alá adok ujjatlan bodyt, hogy a dereka biztos védve legyen), de ártól függöen hosszúujjú body is jöhet.Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


sziasztok
Tegnap megkaptuk a kéthónapos oltást, plusz kértem a meningococcus ellenit is. Oltás után is tök jó kedve volt hannának, aztán elaludt, s egy óra mólva éktelen ordításra ébredt. Nagyon bepirult neki az oltás, biztosan nagyon fájt. Borogattam, így két óra alatt teljesen lement, de addig nagyon-nbagyon fájdalmasan sírt szegényke. Kép Láz nem volt, viszont pozitívum, hogy a tegnapi volt a legjobb éjszakánk. Kép Valszeg csak az oltás miatt.

Sasha
Hanna is hasfájós Kép. És mi is sokszor késõ éjjel alszunk csak el. Nekünk az espumisan nem jött be, a Gripe Water viszont igen, csak nem kaja után, hanem a két kaja közötti idõben adom, kicsit többet, mint egy kávéskanállal. És hanna csak hason alszik. Még ha fekveszopi után el is alszik háton, egy idõ után át kell fordítani hasra. Én egyébként háton altatni jobban félek, mint hason a fulladás miatt. Azért is vettünk kókuszmatracot, hogy aélulról is szellõzzön. Egy peulst kell tennem a lepedõ alá, mert bukik többször, viszont maga alá gyûri a pelust, ha nem a lepcsi alatt van.

Na pusszancsa,
bringa és hanna (két hónapos)
bringa
 
 

 
 

Sziasztok!

Sikeresen túléltük a tegnapi napot.
Balázs szerencsére nem lázasodott be. A délelõttöt átaludta, de fél egytõl fél négyig fájhatott szegénykének valamije, mivel idõnként elég élesen felsírt. Elég szörnyû érzés volt, hogy nem tudtam rajta segíteni. De egyszer csak elmúltak a fájdalmai.
Este aludt egy jót (9-tõl 6-ig).
És most ismét alszik.

Sasha,
Balázsnak is fájt kezdetben a hasa. Ez azt jelentette, hogy délutánonként kezdõdött a dolog. Én a cseppeket csak akkor adtam, ha láttam, hogy fáj neki. Általában 30-40 perc alatt segített neki. Késõbb már hetente csak egy két délután volt hasfájós. Mára pedig már lazán eregeti a pillangókat. (Néha már álmában is.) Szóval lehet, hogy már három hónapos kora elõtt elmúlik. Nálunk valahol a 6.hét és a 2 hónap között történt. Szóval kitartás!

Kaki téma
Nálunk még mindig napi 2-3 alkalommal van. És igen jó mennyiségben. Gyakran már a pelenka is megadja magát.
De gondolom ez a nagy mennyiség elsõsorban Balázska jó kis étvágya miatt van.

Én múlt héten vettem meg Balázsnak a 74-es body-kat. (Most a 68-asokat hordja, de néha, ha kifogyunk belõlük, akkor szoktam már rá adni 74-est is, egy kicsit még nagy, de legalább kényelmes neki.) Én Prince Oliver-t szoktam venni. Nekem a Baross utcában található Babakelengye bolt vált be. Itt 800-900 Ft-ba kerülnek, de ha 10000 ft fölött vásárolsz egyszer, akkor attól kezdve 10% kedvezményt is kapsz. Illetve itt eléggé nagy a választék.
Rugiból pedig a LeoPoldi nevezetût kedvelem, mert aranyosak és könnyû a babára adni. Méretben nagyobb, mint a Kengurugold, mivel abból már csak a 68-as jó Balázsra, míg LeoPoldiból még a 62-es is.
Ruha témában kb. ennyit tudok írni.

Egyébként lakik még valaki a VI. kerületben?

Puszi mindenkinek
Pszi és Balázska (10 hetes)
pszi
 
 


Mi a XIII. kerületben lakunk, és egy Kenguru Gold esik közel hozzánk. Tegnap voltam benn, van bodykra, rugikra meg külön együttesekre is kedvezmény. Vannak 10%-os engedménnyel bodyk, 25%-kal bodyk, rugik és kétrészesek, és vannak 50%-kal meleg téliek, de ahogy elnéztem, azok nagyobbaknak (80), de volt egy-két kisebb is közte. Én en hálózsákot vettem 899-ért Kép Igaz, hogy 80-as, de majd belenö, úgyis hosszra gyúr.

zsani
zsani
 
 


Beszti

A Nagy Lajos király útja 112 ben van a Mini Manó nevû bolt. Ott vettem tegnap bodykat 700-1000 Ft közt. Van köztük Prince Oliver meg Tommy márkájú, nagyon jó minõségnek tûnnek, mindegyiken van valami minta. Én õszintén szólva sima egyszinût kerestem, de miután ezek olcsóbbak voltak, mint az egyszínûek, amiket a múltkor a Tescoban vettem, nem hagyhattam ott õket.Kép
Elég olcsó a bolt szerintem, vettem 5 bodyt (hosszúujjú), egy plüssrugit, egy hálózsákot (62-86), két pár zoknit, két rágókát és meghosszabbítottam a mérlegbérletet még 3 hónappal és összesen 15 ezer pénzt fizettem.Kép

Ilke

Jó,akkor késõbb indulunk. Majd írok SMS-t.Kép

puszi
Nyuszi és a 14 hetes Emi Manó
Nyuszi
 


Zsani!

Te is egeszsegügyis vagy???????
BAr mint eszrevetted,nem egesz friss a tudasom,Képde azert en apolonö vagyok.
Mi Ausztriaban,Becsben elünk.

Csics!
Köszi a gratulat!
Megy vissza a gratula,de mas tartalommal:Peti sikereihez gratulalunk!!!JOl halad!Kép

Ugy nez ki,hogy megusszuk az oltas következmenyeit laz nelkül,bar kicsit melegebbnek tünik Rebi kobakja.
Ejszaka nem volt semmi különös.
Azert azzal meg el akarok dicsekedni,hogy az oltas közben es utana sem volt semmi bömbiKép!

Mindenkinek kellemes napsüteses setakat kivanok!
Kryss&Rebi

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Köszi a bolttipeket! Szerintem az elsö gyerekemnek rögtön 4.-ként kellett volna születnie, mert addigra annyi rucink lesz! Mert hiába van ugy szükösen elég rucink Nátánnak, ha van valami olyan, ami tetszik, bizony kap újat is!Kép
Most átnéztem a nagyobb ruhácskákat ami Beniröl maradt, és azért kéne még néhány új darabbal pótolni (74-es mérettöl kezdve már elég sokat hordta öket, és van amelyiken látszik.Kép)

Zsani!

Hálózsákból amugy is két számmal nagyobbat kell venni, mert ugy kényelmes neki, ha jócskán hosszabb, mint ö (ezt még régebben bababoltban mondták, de én is igy tapasztaltam). Ez idönként baj lehet, mert persze bövebbek is, mint ö, de ha jól van varrva, akkor nem okoz gondot.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ha már a ruhavásárlásnál tartunk... nem tudja valaki, melyik cégnek vannak lábfejes 74-es rugijai? Mert a Kenguru Goldtól eddig csal lábfej nélkülit láttam, más meg itt a környéken nincs. Jó, a szigethalmi piacra járnak ki készítõk, de õk is lábfej nélkülit árulnak. Noémirõl maradtak, de a nagyja csupa rózsaszín, ráadásul mikor õ ezeket hordta, már javában mászott, ettõl kicsit viseletesek. Mindenképpen kellene 1-2 új darab. Mondjuk az utazás kicsit zûrös, mert nincs jogsimKép, a férjem dolgozik, a két gyerekkel pedig nem túl egyszerû beutazni.
Ha még vásárolni is szeretnék, abba inkább bele sem gondolok. De meg lehet oldani némi nagyszülõi segítséggel, csak tudni kell, hová menjek, hogy keresgéléssel ne teljen az idõ.
Köszi,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kryss: igen, egészségügyis vagyok (meg informatikus mérnök is, de azt nem müvelem, csak estin jártam), röntgenasszisztens voltam 8 évig, de mióta gyereket akartunk, azóta gyerekorvos mellett dolgozom.
Jó lett volna hamarabb tudni, hogy Bécsben laktok, mert ott vettük a babakocsit, és alig találtunk egy boltot, ahol lehetett kapni :=( Jó lett volna némi info. Na, de megyünk mi még oda KépKép

Beszti: mi hálózsákból 1 számmal nagyobbat szoktunk ráadni, és abban is elvan. De ez a 80-as egyébként is rém nagy KépKépKép De azért este felpróbálom rá, ha nem lesz túl nyügös.

Kik jönnek a Bababörzére?

zsani és Juli, aki ma 12 hetes
zsani
 
 


Na itt vagyok,Kép
Nyuszi,
Képzeld Lili még mindíg alszik!Kép Hazajöttünk és nem vettem ki a kocsiból, mert még aludt, csak kicsit kicsomagoltam.

Börze,
Mi is megyünk a börzére, akkor lesz valami találka?

Panda,
Nekünk pont Kenguru Goldos rugijaink vannak amik lábfejesek. A Duna Plaza-val szemben kicsit beljebb van egy nagy boltjuk, hát ott elég nagy a választék, kicsi és nagyobb gyerkõcökre is lehet vásárolni. Mi egyszer már beszabadultunk odaKép. Szerintem érdemes megnézni. El is akarok menni majd valamikor oda, de még megnézem a börzét elõbb, aztán amit nem kapok, azt majd ott pótolom.

Na megyek, hihetetlen ez a lány, még mindíg szunyálKép. Sebaj addig beteszem a sütõbe a vacsitKép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke,

Most itt nézegetem a rugikat,amiket vettünk...KépJó alvókája van Lili babának. Emike igazán tanulhatna tõle.Az úton hazafelé még szundított egyet az autóban, utána hami és most meg itt tornázik a baby Gymben,vagy trapéz vagy mi. Persze 7-8 körülre úgy elfárad mint a csuda, bealszik, úgy kell ébreszteni a fürdés elõtt.
Örülök, hogy találkoztunk ismét,csak egyet felejtettem el megkérdezni, hogy szuperál a kenguru?

Panda

Most vettem 4 db rugit a Manónak, kettõ lábfejes. A Kenguru Goldban vettem õket.

Nyuszi
Nyuszi
 


Panda!

Kenguru Goldot a soroksári Megatoysban is találsz, azt talán könnyebb elérned (a HÉV utvonalán van), de én is szivesen segitek a kivitelezésben (pl. jövö hét csütörtökön a férjem szabin van, akkor van itthon autó, el tudlak vinni, nincs nagyon messze). Nyugodtan vegyél igénybe!KépKép
Ha érdekel a dolog, az e-mailem a profilomban, irj!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ilke: én is a Gyöngyösi sétányon lévö Kengururól beszéltem, ott vannak most nagy akciók (lehet hogy a többiben is, azt nem tudom).

Jó éjt mindenkinek!!

Az éjjel álmodjátok meg, hol találkozzunk a börzén.

zsani
zsani
 
 


Segítsetek Lányok!

10 hetes múlt a kisfiam és kb. másfél hete kezdtem el szedni a szoptatás alatt is szedhetõ fogamzásgátló tablettát. Erre ma megjött a menszeszem. Ez a tabletta hatása, vagy anélkül is megjött volna? Mert ha az, akkor abbahagyom a szedését.
De ha nem, akkor ezek szerint már van peteérésem és akkor semmit nem ér már ez a fajta tabletta? Úgy tudtam, hogy a szoptatás alatt termelõdõ hormon elvileg akadályozza a peteérést.
Volt már valamelyikõtöknek ilyen tapasztalata?
Mit tegyek?

Elõre is köszönöm
Pötyi
pötyi
 
 


Sziasztok!

Még olvasni is jo, hogy mennyit vasaroltokKép Egyreszt, mert nem csak en teszem ezt, masreszt meg olyan, mintha en is Veletek vasarolgatnekKép Irigylem azokat, akik mennek a borzere!!
Errol jut eszembe, hajnalban oraallitas. Kivancsi vagyok, hogy a babak mikor allnak at majd. Nalunk kb egy hete most a 8 orasi szopi utan nincs bealvas, hanem meg legalabb egy oras dumalgatas, hancurozas, es olyan 9-10 koruli rajtautesszeru elalvas. Es 6kor reggel ebreszto, kajcsi, majd alvas 9-1/2 10 ig is, amikor a totalfoodos fiu ebreszt minket. Ez igy szamomra tokeletesKép

Potyi,
sajna nem tudok hozzaszolni erdemben. En is felirattam dokival, de mivel 1 ev mulva szeretnenk a kov. babanak "hozzafogni", leszavaztam a tablettat. A dokim egyebkent azt mondta, jo ez Continuen(?)-tabletta, csak pontosan, szinte orara pontosan kell szedni.
Ha nem terveznenk gyerkocot meg ily rovid idon belul, akkor en azt a hormonos spiralt tetetnem fel, azt hiszem.

Rita,
olvastalak a szopiban a gondoddal. Agci jol mondja, a levegoztetes az, ami bevalik, anyatejjel bekenve. Irod, hogy babad utalja a bimbovedot. Szerintem akkor nem kene azzal szoptatnod, mikor en voltam hasonlo cipoben, en is kiprobaltam, de Reka is lazadozott ellene, majdnem ketszer annyi ideig tartott a szopi, erosebben is szivta, rradasul nem is hizott azon a heten, gondolom, nem tudott annyit enni azon a vacakon keresztul. Pokolian faj, tudom, minden egyutterzesem a TiedKép

Kryss,
deugyik vagytok, sirasmentes oltasKép

Rugik: en meg kimondottan a labfej nelkulieket keresem. Ugy vettem eszre, hogy a meretekre nem lehet adni, mert egyikbol a 68as nagy, a masikbol a 74-es kicsi.. Es emiatt, ha nem pont jo Rekara a ruci, mindig kijon a labfeje a helyrerol, annyit mozog. Nomeg miota a szajaba veszi a labat, remenytelenKép Becsipi az ajkai koze a rucit, a labat meg kinyujtja kozbenKép Nincs az a rugi, amiben szepen visszacsuszna a helyere a laba.
Viszont halozsakbol en elcsesztem, nekem bezzeg nem mondtak a bababoltban, hogy nagyobbat vegyekKép Nemsokara kinovi, nem lesz eleg hely neki benne, pedig nem volt olcsoKép De azt hiszem, a kov. mar en varrom meg, kicseszek a bolttalKép

Jo hetveget es ne dolgozzatok sokatKép
-Afonya
-Afonya
afonya
 
 


Pötyi!
Van ún. áttöréses vérzés, ami a hormonok ellenére is megtörténhet. Hogy ilyenkor van-e peteérés is, azt sajna nem tudom. Az én dokim nem ajánlotta ezt a fajta tablettát, mert szerinte nem biztonságos, úgyhogy más védekezési módot alkalmazunk szoptatás alatt. Bár a barátnõmnek kifejezetten javasolta az orvosa. Hozzáteszem, 3 vagy 4 db.-ot vett be. és neki is megjöttKép úgyhogy abba is hagyta. Szóval, tanácsot adni nem tudok, ezek tapasztalatok.
Esetleg írj az Erazmuszos topicba, ott válaszolnak a kérdésedre. Vagy Csákány M. Györgynek is írhatsz, de nem tudom, õ hol fordul elõ. A "Császárral szeretnék szülni"c. topicot tuti olvassa (ott kicsit off a téma, de nem baj), bár szerintem Erazmuszhoz is benéz.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Pötyi!
Most néztem, hogy Erazmusz már elég régóta nincs jelen, próbáld meg Dr. Csákány M. Györgyöt.
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok Lanyok,
Remelem nehanyan emlekeznek ram itt is.: ))))
Vegre bejelentkeznek En is ide mert oktober 08-an megszuletett Alexander 3100 grammal es 54 cm-el.
Koszonm mindenkinek aki innen is gratulalt: ))))
Programozott csaszar elott 1 hettel jott a mano.
A szules nem fajt,sot nagyon jol vagyok azota is,mar egyaltalan nem erzem a helyet a sebnek.
Viszont aludni nem tudok jol,pedig a baba ejszaka 5 orat is alszik,de ne mar nem vagyok a regi mely alvo.
De neketek ezt nem ekll magyarazni,a babaval egyutt jott az aggodas is.
Sot az eves sem a regi,nem nagyon esnek jol az etelek,pedig eszem hogy legyen valamennyi tej.
A baba nagyon edes,imadom.Eddig sokat alszik es csak keveset sir.
Sajnos a szopi nem ugy alakult ahogy felkeszultem ra elmeletben.Kaptam egy jo kis mell gyulladast a korhazban amit nem segitettek kikezelni,itthon aztan segitseggel jobb lett de a tejem azota sem sok,igy ket nap depi utan kap tapszert is potlasnak.
Pedig iszom literszamra teat,sokszor szoptatom,kifejem utatna geppel ,kezzel,sot Alex is jol szopik csak sajnos nincs sok.
Bar nagy nehezen sikerult elernem a vedononel hogy kapjak anyatejet a Kozponti Anyatejgyujtobol hetfotol.
Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?????Kapott valaki mar onnan????
En csak attol felek hogy nehogy hasfajos legyen a baba tole.Eddig hala Istennek nem volt az,imadja a tapszert is.
Hetfon visszuk korulmetelni a picit ,mert a doki szerint szuk a fitymaja es amugy is be kene neki metszeni.Igy inkabb a korulmeteles mellett dontottunk.
10 perc a mutet de utan egesz nap megfigyelik,igy delutan johetunk csak haza.
Drukkoljatok legyszives hogy minden Ok legyen.

Kata007.
Kuldenek 2 kepet,tedd fel legyszi a keptarba .Koszi elore is.
Puszi
Kataa es a 18 napos Alexander

Kép
Kép
kataa
 
 


Potyi,
ezt talaltam Neked, itt vannak pozitiv es negativ velemenyek is: http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/1186.html?1035551031
-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak Titeket, de szoktam olvasni a leveleiteket, mert hasonló gondokkal küszködtök, mint én, és ezért felesleges nekem is kérdeznem, mindig választ kapok, és sajnos ritkán tudok a géphez ülni.

Rövid bemutatkozás. Zsuzsa vagyok Gödöllõrõl, van egy kisfiam akit Elõdnek hívnak és ma pont 10 hetes. 2002. augusztus 17-én született 54 cm és 3800 grammal. Szép egészséges babus, csak aludni nem szeret, Nekem általában napi 4-5 óra jut, akkor elégedett vagyok. Ezért nem szoktam írogatni, mert a levelekre reagálni csak napok múltán tudnék.
A gondom az alvással van, mert éjszaka nem alszunk max 4 órát és akkor is arra ébredünk, hogy úszunk a pisiben. Tudom napközben is rengeteget termel, de éjszaka mivel alszik nagyon rossz, hogy minden ruhácska csurom víz. Ti milyen pelust használtok, ami elég nedvszívó? Mi Pamperst használunk nappal jó de...

Néhány reagálás. A szélcsõt mi néha napján használjuk, kb. hetente, kéthetente, amikor már nagyon kínlódik. Ez egy vékony gumicsõ, ami fõleg a gázokon segít nekünk, amikor már a pocak teljesen fel van fújódva és nagy a hordó a pocakban. Ilyenkor kijön minden ami ott felesleges. Van nagyon kis vékonyka, az teljesen megteszi, csak a sugár útjába kell állni...
A cumi dologról annyit, én nem kaptam meg a babám a kórházban csak a negyedik napon, mert leesett a cukra és inkubátorba tették, vajúdás után császárral született a kicsim, és mire kiértem az inkubátorokhoz nagy nehezen addigra már vígan rágta a cumit. Tehát ez nagyon vigasztaló, és ha nem kell kiköpi, ami általános, de néha nagyon jól meg van vele. Nagyon hiányzik, ha nincs meg, bár ilyenkor is kiköpi.
Várom a reagálást a pelusra.
Valaki megmondaná mennyit bír agy gyerek fenn lenni huzamosabb ideig? Nálunk 16 óra a csúcs 3/4 óra sétás-alvással és néhány 5 perces átveréssel. Most azért írhatok, mert apa fogja a kezében, és nem én.

Várom a leveleiteket

Köszönöm
Zsuzsa
Névtelen
 


Kataa!

Elsöször is hadd gratuláljak itt is.KépKép

Abból amit irtál, azt gondolom, hogy szeretnéd szoptatni Alexandert (szóval amit itt fogok irni, nem azért irom, mert rossz anya lennél a tápszer miatt, csak azért, hátha segithet a tejcsitermelés növelésében). Akkor viszont ne add fel! Ha jól szopik Alexander, akkor segiteni fog abban, hogy visszajöjjön a neki megfelelö mennyiség, Sajnos a tápszer nagyon sok esetben beindit egy olyan kört, aminek az a vége, hogy elfogy a tejcsi.
Szóval sok energiára lesz szükséged, de szerintem menni fog, ha akarod:
1. néhány napra minden egyéb dolgodat felejtsd el. Bujjatok be együtt a babával az ágybaKép, és mindannyiszor, ahányszor kéri, add neki a cicit. Én, ha kevés volt (vagy esetleg most az bármikor), akkor ugy csináltam, hogy megkapta az egyiket, aztán a másikat, aztán megint az elsöt, mindaddig, amig elég nem lett neki. A tejtermelödés legjobb ingere maga a szopi. Nem kell betartani a 15-20 percet (amit pl. a könyvek irnak), lehet egy mellen több ideig is, csak arra kell vigyázni, hogy ne vedd el töle túl korán, mert akkor nem jut a tápláló hátsó tejhez, meg arra, hogy biztosan jó technikával szopizzon, nehogy kisebesitse a melledet. Ha jól szopik, akkor akár órákig is teheti, akkor sem lesz sebes a melled. Ezzel a módszerrel néhány nap alatt lehet elég tejed ujra.
2. ha mindenképpen kell tápszer, akkor is arra vigyázz, hogy elöbb mindenképpen kapja meg a cicit, szerintem mind a kettöt.
A mellgyulladás önmagában egyébként nem indok arra, hogy abból a mellböl abbahagyd a szopit, söt a láz sem, a gyógyszerszedés sem (magas láz, mellben tapintható csomók esetében antibiotikumot ad a doki, de van olyan (Augmentin), ami mellett lehet szoptatni). Én minkét mellemmel éltem meg mellgyulladást, volt, hogy szinte egymást érték (az ok az volt, hogy volt egy mellsebem (én is császárral szültem, alig birtam mozogni, forogni, valószinü ez volt az oka a sebnek), és onnan sajnos könnyen bejutnak a bacik), ennek ellenére Nátán végig szopizott, és végig volt elég tej, ugy is, hogy csak az egyik mellemet kapta (a szervezetem átállt arra, hogy csak egy mellböl szopik, és abban termelödött elég).
Sok sikert!KépKép

Zsuzsa!

Mi is Pampers-t használunk, és 8-10 órát is kibir. Próbálkozz éjszakára egyel nagyobb méretet, mint nappalra. (A maxi méret még a 3,5 éves fiam pisimennyiségét is bent tudja tartani éjszaka (ö még éjszaka bepisil).)
De ha esetleg már maxit hordanátok, akkor próbáld a juniorral éjszaka.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Szia Csics! Nem tudom kinek van igaza a szelcsövel kapcs.,de en egy doktor patikus csaladban voltam babysitter es ök nagyon elöszeretettel alkalmaztak.Lehet, hogy csak a vedönödnek nem szimpi., a lanyom legalabbis ket eve nem szokott hozza. Persze nem vitatkozni akartam. Sziasztok.
nyuli
 
 


Zsani,
Én nem teszek Lili alá semmit, sõt szerintem csak puha lenne a fekhelye tõle és ugye most ebben az idõben az a cél, hogy „kemény”, egyenes legyen alatta az ágy. Egy vastagabb rugit szoktam éjszakára ráadni és egy közepes vastagságú paplannal betakarom, viszont neki 5 cm vastagságú a matraca. Biztosan nem fázik, mondjuk nálunk 24-25 fok mindíg van.
Igen Gyöngyösi sétány-Kenguru Gold, tényleg egyrõl beszélünkKép.

Sasha,
Hát nem lehet könnyû most neked, kitartás.

Nyuszi,
Most olvasom a kaki témát. Nálunk naponta 1x-2x van kaki, és szinte mindig délután. Éjszaka és délelõtt szinte soha. Viszont van egy póz ami mindig elõsegíti, úgy hogy háttal az ölünkbe vesszük és kicsit hátradõlünk. Így pillanatok alatt telerakja a pelust. Szerintem a kétnaponkénti kaki nem vészes, ha viszont erõlködik akkor jó rásegíteni egy kis maszírozással, biciklizéssel.
Szerintem ha a lázmérõre rá lehet szoktatni a babákat akkor erre a szélcsõ bigyóra is, nem? Én mindegyiktõl idegenkedek. Inkább maszíroznám, ültetném, hasratenném.
Holnap megyünk a börzére, úgy tervezzük, hogy a papa fogja magára venni Lillust a kenguruban. Remélem jól ellesznekKép.

Rugikkal kapcsolatban:
Mi elég sok újrugit kaptunk ajándékba az elsõ hetekben, ezért ami lábfejes volt, arra mindre varrattam kicsit gumit a sarkához, így bárhogy mocorog nem bujik ki a lába belõle. Nagyon sajnáltam amikor rugdalózott és miután beakadt a lába, már nem tudta kinyújtani. Mostmár csak olyat veszek aminek a lábában gumi is van. Így az sem baj ha kicsit nagyobb.

Kataa,
Gratulálok AlexanderhezKép! Szerintem az nagyon jó, ha kapsz majd anyatejet, én oda adok le már lassan két hónapja(Részemrõl eléggé vigyázok, hogy mit eszek, szerencsére Lili nem volt hasfájós.). Szoptass minél gyakrabban, az növeli a legjobban a mennyiséget, nekem ez már többször segített és persze sok ásványvíz, pihenés, semmi stressz.

Zsuzsa,
Éjszaka is ügyeltek rá, hogy lefelé legyen a kukaca? Igaz nekünk leánykánk van, de többektõl hallottam, hogy azért folyt ki mert fölfelé volt.

Akkor holnap megpróbáljuk felfedezni egymást a börzén, habár gyanítom, hogy elég nagy tömeg lesz?Kép

Pusz,
Ilke és a 15 hetes Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Kataa!

Itt a kép, még ma felrakom!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Panda!

Ma voltam egy Auchanban, és direkt miattad megnéztem: vannak ilyen méretben lábfejes rugik nálunk is.
(Végre vettem Beninek is még nadrágot (pl. egy kertészgatyót), meg Nátánnak is kaptam nem melegitö jellegü szövetnadrágot, tegnap a férjemmel is végigpróbáltattam az itthoni nadrág és zakókollekcióját, kiderült, hogy neki is van elég (már csak kabát kell a télhez), ugyhogy most én jövökKép)

Beszti
Beszti
 


szia Kataa
nekem sincs elég tejem igy megtudlak érteni de ne légy szomoru te nagyon klasz anya vagy Kép

Zsani,Ilke
én is megyek holnap a börzére csak nem tudom mikora sikerül oda érnünk remélem fogunk találkozni Kép én lehet hogy visszem petikét is de apukája mindenképen jön Kép

Rugikal kapcsolatban
mi csak lábasrugikat kedveljük igy csak ilyenünk van Kép ezekböl nekünk is volt nagyobb de ezekbe mind belenöt Kép ezért is szeretnék kimeni a börzére hogy vegyünk néhány 68-st meg 74-es hogy nekejen venni egy darabig Kép

Hálozsák téma
mi most egy 68-as hálozsákot használunk eben kényelmesen eltud leni van a lábainak hely a mozgásra .

Pötyi
ne aggodj nekem is megjöt anak elenére hogy szoptatam pedig mindeki azt mondta hogy nem fog megjöni nem hiném hogy a tabbletátol jöt meg .

Zsuzsa
egyetértek Besztivel mi is Pempörs használunk és egész sok pisit képes felfogni .

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Szia Pötyi,
tényleg ne aggódj! Van akinek így, van akinek úgy. Szerintem nem a tabletta hatása, mert én szedtem 6 hetes korától(Continuin), egészen 7 hónapos koráig(július), akkor egyéb okokból elhagytam, és csak szeptemberben, a tabletta elhagyása után 2 hónappal jött meg. Szóval, szvsz nem a tablettától jött meg. De az is lehet, hogy most elsz, azátn a köv hónapban meg nem.

Kataa,
ilyen pici babánál hidd el, semmi nem lehetetlen szopi ügyben!Kép Fogadd meg Beszti tanácsait, és bízz magadban! Mindig mindkét mellbõl szoptasd meg, nem baj, ha elhúzódik a szopi 40-50 percben, kicsi a babád még, belefér. Sûrûn szoptasd, 2-2,5 óránként, akkor lehet, hgoy 1-2 nap múlva már a tápszer sem kell.
Esetleg 1-1x próbáld kihagyni a tápszert vagy nemrég olvastam egy nagyon jó ötletet, hígabbra csináld a tápszert mint ahogy kellene, így a következõ etetésnél éhesebb lesz a pici, jobban "rámar" a cicire, nagyobb vehemenciával fog szopizni, így több fog termelõdni!Kép
Hidd el, idõvea az alvás gondjaid is megoldódnak, csak nyugi! Ha nem esik jól az étel, ne egyél, de amit eszel azok jók legyenek, csirke, zöldség, gyümölcs, jó kis húsleves. Nem fontos, hogy sok legyen, inkább a minõség! Ne igyál literszámra teát, az nem igazán jó, meg teljesen meg fogsz tõle csömörleni. Szopis tea elég, 1-1 bögrével reggel-este, fontos azoban, hogy szopi elõtt, után igyál 1,5-2 deci folyadékot. Ez lehet akár víz is.
Egy kérdés:
Mibõl gondolod, hogy keévs a tejcsi?
Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok, de inkább e-mailben.

Többiektõl bocs a hosszúságért.

Ha még esetleg olvassátok, én úgy hallottam, hogy a börzére érdemes korán menni, és ha vmit meglátsz, megtetszik, vedd meg mert mire visszamész 100%, hogy megveszik.
Minden jót:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Kataa: elöször is naaaagy gratula, örülök, hogy újra látlak!! KépKépKép
A szoptatással kapcsolatban egyetértek Besztivel (bár ez nem van mindig igyKép). Szerintem is szoptass minél többször, és szaporodni fog a tejed. Mondom ezt én, aki szinte születése óta tápszerezi a gyerekét. Viszont nagyon fontos, hogy mindig elöször szopi, utána dudli! Én ezt mindig becsülettel betartom, és nem ugyan még mindig nem elég a tej Julinak, de most is kb. ugyanannyi tápszert fogyaszt, mint 1 hónapja, pedig most fejlödési ugrása is van. Én azt is szigorúan betartom, hogy nem adok neki teát, hanem mindig cicit, és rendületlenül cicizünk addig, mig csontra ki nem üriti, és még pár percig utána is. Szoktam váltogatni is szopi közben a mellet, ha látom, hogy lustul v. elpilled közben.
Ami nekem még segitett, az az Urtica urens nevü homeopátiás szer, CH 5 v. maximum 9-es potenciálú. A C5-öt naponta 3x3 golyót, a C9-et naponta 2x3 golyócskát kell elszopogatni belöle. Próbáld ki, ha nem használ, legfeljebb kidobtál az ablakon 300 forintot Kép
Jó tejszaporitónak mondják még a Macikávét is (az a cikória v. milyen kávé)...
Légyszi ne vedd kioktatásnak ezeket, amiket irtam, csak gondoltam leirom, mik az én tapasztalataim, hátha segit.

Zsuzsa: gratula a babához Kép Az is valami, hogy olvasni jut idöd. Mi is Pamperst használunk, és Julinak nem folyik ki. Most éppen Huggiest használunk, mert ebböl nagyobb a mini mint a P-böl ( a P. midije viszont még nagy Julira, ki érti ezt?!), de abból se folyik ki.
Viszont hülye szaga van. Nincs valakinek valami tapasztalata a Huggies-val?

ilke: a szélcsöre azért nem lehet rászokni (vagyis szerintem kevésbé), mert az puha gumiból van, mig a lázmérö kemény. Szóval, ha választani kell, akkor a szélcsövet választom.

Ha valaki holnap lát egy skótkockás Budmil baseballsapkás öreg csajt, akkor kérdezze meg, hogy én vagyok-e KépKépKép

Jó éjt!

zsani
zsani
 
 


Szia Sasha és a többiek akiknek hasfájós a babájuk!

Ausztriában lehet kapni egy nagyon jó kenõcsöt, amit a baba pocakjára kell kenni, attól elmúlik a hasfájás.
A neve Windsalbe, azt jelenti szélkenõcs.(Bocs ha valaki tudta)

Sziasztok: Zsanett
Zsanett
 


lányok
én pulcsiba megyek +ujjatlan krémszinü kabát lesz rajtam +rövid vörös hajam van mostmár ugynézek ki mint a profilomba lévö képen csak rövid hajal ha ilyen csajt látok kárdezétek meg nem -e én vagyok Kép

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Én zöld széldzsekiben megyek, skótkockás Budmil baseballsapka, kék hátizsák. Mindjárt indulok is Kép
zsani
 
 


En meg talpig nathasan irigykedemKép
afonya
 
 


Kedves Csics!
Te nem vagy magyar? Miért írsz ilyen sok helyesírási hibával? Nem kötözködök, csak érdekel.
rbogi
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,
en is azt hallottam, fiuknal a futyirendezgetes fontos dolog elalvas elottKép En DMes BabyLove-ot hasznalok, de elso 2 honapban PAmperset hasznaltunk.
Alvas: 16 oras nemalvas, azert az eleg sok. Nalunk is volt egy olyan idoszak, amikor csak 10 perceket aludt napkozben Reka. Aztan egyszer elkezdtem irni, hogy kiszamoljam, mennyit alszik, es akkor kiderult szamomra, hogy az az alvas csak nekem tunt 10 percnek, valojaban volt felora is, csak huss, elropult gyorsanKép

Kataa,
gratula, egeszseget es sok boldogsagot a babadhoz.
Tejcsi-ugyben igaza van a lanyoknak, kitartas.

Szelcso, lazmero: en semmi mestersegesnek nem vagyok hive, bizom a termeszetben. Mondjuk, a napi 3-4szeri kakalassal nalunk nincs is ra igeny. Az elso hetekbeli hasfajossagnal irt fel a gyerekorvos valami gyogyszertari kevereket, de hozzatette, nem igazan szereti felirni, mert tk. ez is gyogyszer, es egy parhetes csecsemot nem kene gyogyszerrel tomni. Ugyhogy a keszen kaphato tobbi csodaszerrol hallani sem akart. Viszont adott egy kajalistat, hogy mit egyek, ha azt akarom, kicsit meghajtsa a babat, mi az, ami megfogja a szekletet. Es persze masszirozas, torna, biciklizes a babaval. Persze konnyen beszelek, nalunk az elso par heten kivul nagy gondok nem voltak.

Na, aztan majd meseljetek, ki mit vettKép
-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Köszi az alvással kapcsolatos válaszokat. Még próbálkozunk...

De lenne egy újabb kérdésem. Szerintetek elképzelhetõ, hogy Peti újabban csak azért kel fel hajnalban enni, hogy "ciciszkedjen"? Úgy értem, hogy szerintem nem éhes, csak a közelség, a cirógatás kell neki? Azért merült fel bennem a lehetõség, mert korábban csak egyszer kért éjjel enni, 1-2 körül és aludt 7-8-ig. Az éjszakai evés most is megvan, de 5-6 körül újra fennvan, és nem igazán érzem, hogy éhes lenne. Eszik, de nem sokat, és rövidesen bealszik. A baj az, hogy ezután egy-másfél óra múlva újra ébred, újra cici, és újra egy óra alvás. Ez van kb. két hete. Szóval, szerintetek? Vagy ennyire változó lenne az étvágya? Imádom, amikor bújik, de egy kicsit fáradt vagyok.

Gyönyörû idõ van, sétáljatok sokat! Mindenkinek szép vasárnapot!

Dió és a 15 hetes Peti
Dió
 


Szisztok Lanyok,

Beszti,
Nagyon koszonom a hosszas tanacsokat.Teljesen igazad van,nem ezen mulik a rossz anyasag,a baj az hogy azt sujkoljank belenk hogyha tapszert adsz akkor rossz anya vagy.Meg jo hogy ezt nem vettem magamra,de azert elegge megviselt.
Tobbek kozott azert is nem tudtam ide bejelentkezni mert eddig minden praktikat kipropbaltam szopi ugyben.Mivel regota olvaslak titeket is meg tajekozodtam mindenhol elmeletileg ki vagyok kepezve.
Anyukam itt volt ket hetig es addig volt ido mindent kiprobalni,sot meg a hazban lako csecsemos nover is segitett aki a Sopf-Meriben dolgozik tobb tiz eve.O is azt mondta hogy sajnos ez van csak arra vigyazzak hogy ez a 20-30 gramm ami van megmaradjon.
Remelem a kapott anyatej jo lesz Alexnak: ))))))

Ilke,
En is remelem hogy csak ilyen joszandeku anyak adjak le a tejet mint Te vagy es Ok isiodafigyelnek az etkezesre,hszen a a sajat babajuknak is ez az erdeke.

Kata007,
Koszi szepen : ))))

Agci,
Neked is koszi tippeket, lehet hogy igazad van az onbizalom hianyzott es a tulzott aggodas hogy nem lesz tejem.De mivel mikor hazahoztuk nem hizott semmit egy heten keresztul (Persze csak 30-akat evett )es sokat aludt talan ezert nem termelodott eleg.
Bar anyai agon ugyanilyen problemaval kuzdott a rokonsag minden tagja,sot a noverem is : (((
Azert is tanulmanyoztam mindent elore hogy nekem sikeruljon.
De azert meg nem adtam fel,minden csepp fontos neki.
Kerdeznek en szivesen csak mar azt sem tudom mit kene.
Lehet hogy tenyleg nem kene innom ennyi teat (napi masfel liter )viszont az evesre odafigyelek nagyon,csak jokat eszem akkor is ha nem esik jol.A terhesseg alatt is igy csinaltam.
A higitott tapszert is kiprobaltam mar.Annyi volt a hatas hogy 2 orankent felkelt az igaz de tej akkor is csak ugyanyannyi volt : (((
A valtott cicko az megy ,sot utana ki is fejem.

Kakilas ugyben,
A doki neni szerint a tapszertol kakil ketnaponta igaz akkor jo nagy adagot : )))Bar elotte azert szenved egy kicsit de a maszirozas,tornaztatas altalaban segit.

Bocs lanyok hogy hosszu voltam.

Zsani,
Koszi,es hol lehet ilyen homeopatias szerekhez jutni,mert meg meg soha sem probaltam.?????????
Mennyivel egyszerubb volt az amikor csak azzal a gonddal kuzdottunk hogy milyen fatylunk legyen az eskuvon, igaz : )))

Mindenkinek jo borzezest aki megy: )

Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Lányok!
Köszi a ruhatippeket! Beszti, Neked külön, hogy miattunk körülnéztélKép Azt hiszem, az Auchanban fogunk vásárolni, mert úgyis készültünk egy nagybevásárlásra. Legalábbis énKép

Kataa,
légy üdvözölve! Gratulálok Alexanderhez, és kitartás a szoptatásban!

Tényleg, Lányok, Ti leírtátok valahová a szülésetek történetét? Ha igen, hová? Szívesen elolvasnám, ha tudnám hol van. Gondolom, valahol a " Friss kismamák"-ban, de mire ott megtalálja az ember, beleõszül. Szóval, ha megírjátok, hol van, elolvasom.
Köszi,
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kataa,
felre ne erts, en sem kotozkodni akarok, szerintem is baromsag, hogy rossz anya az, aki nem szoptat /mondjuk aki nem is akar, az mas kerdes. De Te megprobaltal mindent, azt irtad, szal nehogy magadra veddKép/ Szoval hogy lehet, hogy potlast kap Alex, Te pedig fejni tudsz meg a szopi utan? En sose tudtam ertekelheto mennyiseget fejni. Igaz, nem is nagyon tortem magam. Es hogy ossz. 20-30 gramm tejcsi van csak, azt honnan tudod?

Panda,
ezek szerint Te kihagytad a borzet? Szulestortenetemet itt nem irtam le, nem igazan jartam a Frissbe, de mailben egy-ket ismerosomnek elkuldtem anno.

Olyan jo ido van ottkinn, en meg ittbenn szenvedek a nathammal, semmihez sincs kedvemKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Szoval mi is megvagyunk (kösz Áfonya a hiányolást Kép), és mi is kicsit szobafogságban. Pedig nálunk egy nagy Cora bevásárlás volt betervezve, (akciós járóka,bundazsák, autós ülés meg stb.)de Lili tegnap du. óta olyan nyûgös, hogy az csak na Kép...még a doki nénit is áthívtuk tegnap este. Szerintünk a foga, bár kicsit hõemelkedése is van, de iszonyatos erõvel vesz mindent a szájába, ömlik a nyála....stb. Doki néni szerint inkább kicsit a torka, de szerencsére nam azonnal antibiotikum párti - úgyhogy most kivárunk. Apa egyedül bevásárol... Kép

Kataa!
Én igazán átérzem a problémádat, hasonlót éltünk át, néha még ma is rossz kedvem lesz, ha a szopira gondolok, de már sokszor "eldöntöttem", hogy azért is jó anyuka vagyok, mégha nem is sikerült szpotatni sokáig Lilit. Mi is hordtuk neki az anyatejet, illetve hordjuk még most is, csak nem nagyon kell már neki, mindenesetre 4 hónapig csak akkor kapott tápszert, ha nagyon muszály volt. Hasfájás: ha hordjátok a tejet, akkor nem nagyon tehetsz mást, mint próbálsz megbízni abban, hogy az a másik anyuka is megnézi, hogy mit eszik. Hasfájásból nekünk nagyon kijutott, volt, hogy már le is akartak beszélni az anyatejrõl, de mi fontosnak tartottuk és kitartottunk...de bevallom nem volt könnyû. Végigpróbáltuk a recept nélküli hasfájás elleni szerek repertoárját, nekünk a Gripe Water vált be, bár teljesen nem oldotta meg, de sokat segített.

Nem válaszoltatok nekem meningitisz (remélem jól írom)oltás ügyben. Nem kötelezõ, de a doki nénink most javasolja. Van valakinek tapasztalata?

Üdv mindenkinek

bera és Lili (mindjárt 5 hónapos)
berka
 
 


szia beraKép
Nekem a doki meg sem emlitette ezt az oltast, igaz, mi csuszunk oltasilagKép

Reka megtalalta a ketreceben a cumijat, amit valamelyik nap adtam oda neki, hogy jatsszon vele /nem cumizik/. Szepen meg is fogta, aztan elkezdte ragcsalni a peremetKép Es nyafogni kezdett, mert utban volt a cumiresze, a szopoka, nem tudta tole bekapni a muanyagotKép Minden reszt megragott, csak azt nem, amit szokas. Sikerult felvenni videora, olyan edes voltKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok lányok!
Itt még nem bírtam hozzászólni mert nagyon ritkán jutok nethez. Üdvözlök mindenkit és gratulálok azoknak akik idõközben átjöttek a babával.

Kataa
Nekem sem volt elég tejem. A bal oldali mellembõl egyáltalán nem jött semmi hiába a szopiztatás, tea stb. Én 3 nap ordítás után fanyalodtam a tápszerre. Szörnyû volt, az orvos szerint ki kell éheztetni, és akkor majd szopik rendesen, de könyörgöm, ha nincs mit (jelzem szegényke 2800g-al született, és eddigre már csak 2500 volt). Úgyhogy bõgtem, aztán amikor végre kapott tápot úgy evett, mint aki még soha nem is evett, és végre jól lakott. Akkor meg azért bõgtem, hogy itt éheztetem szegénykémet 3 napja. Azóta is szopik (csak a jobb mellembõl), aztán kapja a tápot. Hát ez van.

Sasha
Nekem azt mondta a kórházban a csecsemõs fõnõvér, hogy 1 óránál többet ne legyen mellen (Hanna legszivesebben folyton a szájában egy mellel lenne).

Cumi ügyben:
Hanna nem marad meg cumi nélkül, ha játszik vagy magyaráz akkor ok. De elalvás, nézelõdés stb. csak cumival megy.

Kérdés
Éjjel 2-3-ig gyönyörûen alszik, akkor megetetm, de utána az istennek sem akar elaludni, már mindent csinálunk vele, ami eszembe jutott, de 1-2 órát mindig szórakoznunk kell vele, mire elalszik, akkor meg lassan már jön a reggeli evészet. SZóval nem igazán sikerül így aludni nekünk. Mi a fenét lehet tenni ilyenkor?

Üdv
dec8 (és a 6 hetes Hanna)
dec8
 
 


Sziasztok,
Megjöttünk a börzérõl. Sajnos nem sok mindent találtunk ami kellett volna, így utána még a Mega Toys-ba is ellátogattunk, és megvettük ezt a Babay Gym-et. Nekem nagyon megviseltnek tûntek azok a rucik amik ott voltak. Így inkább csak pelenkát, popsitörlõkendõt vettünk, azt viszont elég olcsón. És kaptunk ajándékokat isKép. Mi úgy oldottuk meg, hogy a papán volt Lili kenguruban, így tudtam nézelõdni is. Viszont az a tömeg elég rossz volt.

Nyuszi,
Nagyon jó volt a kenguru, Lili szinte az egészet végigaludtaKép.

Panda,
Én is leírtam a szülésem történetét a Friss Kismamák-ba. Július végefelé küldtem el ha jól emlékszem.

Áfonya,
Jobbulást neked!

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok LányokKép Bocsánat, hogy off leszek,de Besztit itt tudom a leggyorsabban elérni...
BesztiKép
Megigértem, hogy jelentkezem, ha túlvagyok a mütéten. Nos most már túlvagyok és megirtam a részleteket a "Ma megint megjött"...-benKép Remélem Veletek minden rendben van és szépen gyarapszik NátánKép

Puszi Mindenkinek és sok-sok boldog babás pillanatot kivánok no meg persze kitartást a kezdeti nehézségekhezKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Nem sikerült még elolvasnom a napi termést, csak Kataa-nak válaszolok:
Kataa: a homeopátiás szereket elvileg minden gyógyszertárban lehet kapni. Szerintem kérdezd meg ott felétek, hátha van. Ha nincs, akkor én vehetek neked, mert itt nálunk van. Tényleg, merre is laktok?
(igen, a fátyol kérdés egyszerübb volt, mégis mennyit tanakodtunk rajta... KépKépKép

zsani
zsani
 
 


Panda,
Megnéztem pontosan Júli.20. 9:20, olyan jó volt megint elolvasniKép)).

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


sziasztok
leírnátok, hogy este hogyan altatjátok a babákat? és maguktól alakították ki, vagy hogyan alakítottátok az alvást? nagy probléma nálunk, van hogy egyáltalán nem alszik el az éjszaka közepéig.Kép
néha már nem tudom, mit tegyek. hanna sokat sír, s gyakran az sem vígasztalja, ha felveszem. csak sír... nem tudom, mi az oka. igaz hasfájós, de mostanában már napközben is bömbizik, ha másnak odaadom, akkor még inkább. de a legrosszebb, hogy nálam sem hagyja abba.a hordozókendõben ordít Kép mit csinálok rosszul????

dec8
üdv itt Kép úgy látszik, a hannák már csak ilyenek. a mi hannánk kétszer kel minden éjjel, az elsõnél ált. visszaalszik (kb éjfél és 2 között, attól függõen, hogy mikor alszik el), de a másodiknél, kb. 3-4 órakor, teljesen felébred, két órát fent van. én sem tudom mit lehet ilyenkor tenni.

bringa és hanna (9 és fél hetes)
bringa
 
 


Panda,
Kosz az udvozlest: )
Az en szules storym oktober 16-an 18.29-kor irodott a frissben.
Mivel csaszar volt,nagy izgalmak nem voltak hala Istennek.Viszont kellemesen csalodtam abban hogy utana menyire jol ereztem magam J

Afonya,
Szoval a szopi ugy toretenik hogy megmerem elotte es utana is +hozzaadom azt a 10grammot meg uvegeben ami lejon.
Sajnos mindig 20-20 gramm van per cici : (((

Bera,
Koszia biztatast.Aterzem a helyezeted.Egyenlore napi fel litert fogunk kapni egy honapon at.ha nagyon nyugi lesz tole akkor meglatjuk hogy mi legyen.
Alex nagyon nyugott baba eddig.Minden eves utan szepen elalszi ka kovetkezoig.Mindenki mondja is hogy nagyon kiegyensulyozott.Lehet hogy nem eken megkavarnom a kapott anyatejjel???Mar ebben is bizonytalan vagyok,pedig annyira akartam es harcoltam hogy kapjak,mert a dokino+vedono nem volt ebben partner.Tiszta hulyeseg,de most meg attol felek hogy rosszat teszek vele ha fajni fog a hasa.
Bocs a tulzott aggodasert dehat Lanyok Ti leglabb megertitek hogy ez egy nagy dilemma.

Dec 8,
De jo hogy Te is itt vagy : )
Ismeros az erzes,csak nekem a 3100-rol lefogyott 2900-ra es nem akart elmozdulni onnan mig nem kapott tapszert.
Most viszont mar 3170 gramm : ))))
Nalunk minden ejszaka mas.Az estek tobbsegeben alszik 5 orat utana 4-et.De van amikor olyan kis ehes hogy 3 orankent felkel.Abbol egyszer tuti elringatas a vege.

Zsani,
Koszi,megkerdezem a gyogyszertarban. Ha itt nem lesz akkor majd felkutattatom a ferjecskemmel.

Lanyok,
Holnap drukkoljatok legszi hogy minden Ok legyen a akorulmetelesnel.Reggel fel 8-ra megyunk ,de csak delutan johetunk haza mert megfigyelik a beavatkozas utan is egy ideig.

Na jo ejt mindenkinek,
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Eddig csak gyors olvasgatásra jutott idõm, de most tudok irni is gyorsan kicsit!Kép
Köszönöm a reagálást mindenkinek! Tényleg jól esett!

Velünk annyi az újság, hogy rájöttünk közösen a párom, anyukám, meg én, hogy a Gabi nem mindig éhes és nem mindig fáj a hasa, egyszerüen csak csüngeni akar rajtam. Tegnap, meg tegnapelõtt iszonyat volt. Szinte semmit sem aludtam a 2 nap alatt. Gabi 3-5 órákat akart a cicin lenni és csak 2x aludta végig a 3 órát. A többi idõben ilyen 20 percekre aludt be. Én tegnap este már olyan szinten ki voltam készülve el sem hiszitek (na jó talánKép). Tegnap már a szemem nem birtam nyitva tartani mert annyira égett, fájt és szúrt, majd megõrültem. Megfájdult a fejem és olyan 8 órára már hányingerem is lett a fáradtságtól és attól, hogy még enni sem tudtam, mert a gyerek egybõl nyekergett, ha észrevette nem vagyok ott. Aztán 8 körül a párom és az anyósom elzavart fejni egy kis tejcit és bezavartak az egyik szobába, hogy aludjak már, mert igy rövid idõn belül kikészülök. Már csukott szemmel közlekedtem, úgy fájt már. Aztán lefeküdtem, a baba még hiányolt kb 30 percig, addig itt nyugtatgatták (elõtte kb 5 órát cicizett 20-25 perces bealvásokkal tarkitva) meg ringatták és még fél óra múlva odaadták neki a tejcit is és utána a babó is aludt éjjel 1-ig. Akkor én már 4 órája aludtam. Ekkor jött a párom ébreszteni és olyan kipihenten és üdén ébredtem talán el sem hiszitek mit jelentett az a 4 óra nekem.KépKépKép Megszopiztattam a kicsit, 15 perc alatt kiszivta ami kell neki, utána hagytam még egy 10 percig cumizni és már aludt is!KépKépKép Utána végig igy aludtunk éjjel. Iszonyuan jó volt végre aludni is! Szóval akár szemétség akár nem, de tényleg igaza van a páromnak, hogy igy nem mehetett tovább. Azóta Gabi 3 óránként eszik. Láthatóan, érezhetõen 15-20 perc alatt jóllakik és utána már csak cumizik. Viszont nem engedek, mert kell azért neki a komfortszopi, csak lecsökkentettem 20 percre. Ez igy 40 perc szopit jelent. Ha a Gabin múlna a komfortszopi eltartana egész nap. De csodálkozom, ha fáj a hasija, meg nem éhes (vagy mindig éhes) hiszen egyfolytában csorog a szájába a tej. Jaaa és úgy vettem észre, hogy az alatt a 2 nap alatt nem is volt annyi tejem, fõleg már a végére. Hát inni, enni csak negyed annyit birtam, mert idõm nem volt rá, mert inkább pihentem amennyit birtam. Szóval muszály volt ezt bevezetni, de nem igazán tetszik még a kicsinek, de sajna muszájKép Ha elitéltek, ha nem, de a 3-5 óra már nem a komfortszopi kategóriába tartozik és ez most lehet hogy drasztikus lépés volt, mert igy kicsit még nyöszörög és karban van elringatva cumival, de igy kb 10-20 perc és alszik is 3 órát. De ha kevesebbet is aludna mondjuk 2,5-et akkor is megetetném, csak tudja megemészteni. Szóval ennyi...
Viszont mindjárt kel kb 30 perc úgyhogy megyek is kicsit a dolgomraKép

Puszi mindenkinek remélem mindenki nagyon jól van és az anyucik tudnak aludniKépKépKép
szép álmokat
sasha és Gabi-baba

Kép
sasha
 
 


Draga SashaKép
Dehogy itelunk, szerintem mindannyian pont ezt mondtuk, hogy komfortszopival egyutt is boven eleg az egy ora cic, es legalabb egy ora cicimentesseg utana. Es akkor talan a hasa sem fog fajni a sok nassolastol, vagy legalabbis kevesbe. Nomeg Te sem keszulsz ki teljesen. Csak hat nehez hallgatni, ha sirKép Es persze legegyszerubb cicire tenniKép
Hajra Sasha, evek kerdese es osszeszoktokKép

es most rohanok, mert tunderi lanyom uvolt, mint egy sakal, ahelyett hogy aludna
afonya
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?