Új privát üzeneted érkezett!

Sasha,
nekem azert kicsit hosszunak tunik az a 2-3 oras szopi. Az igeny szerinti szopi, az rendben, de azert ez mar tobb annal szerintem. Kerdezted errol mar a szakembereket?
Tenyleg jo kis vasgyuro lehet Gabid, ha egy het alatt ennyit hizott.Kép Reka egy honap alatt hizik kb fel kilot.
Es egyebkent jol vagy, birod a gyurodest?Kép Olvastam valamelyik topicban, hogy nem emlekszel az elso honapokra mar.. ugye milyen gyorsan telik az ido?KépKép

Conti,
nalunk az oltasosok sem mehetnek be soron kivul, be is cseszne. Viszont sokan odahozzak a tanacsadasra a beteg gyerekuket is, mert tudjak, akkor sokkal kevesebben vannak, mint rendelesen. RemekKép
Es milyen kenocsot irt fel a doki? Milyen tunetei vannak Bettinel az ekcemanak? Mi is ezzel kuzdunkKép

-Afonya
afonya
 
 


Lecsereltem a profilkepet a mostani kedvencemre, most az "oreglanyos" kep van fennKép
-Afonya
afonya
 
 


sasha: azért legyél csak büszke KépKép Juli 1 hetesen megfordult a hasáról hátára vagy 5x. Biztos jó nagy lendületet vett, hogy sikerült neki. De mi akkor is olyan büszkék voltunk.
Tényleg, lányok! Juli most lassan már 3 hónapos, és nagyon emelgeti a fenekét, mint aki kitámaszt a megforduláshoz. Nektek csinál/t ilyet már a gyerköc? Ettöl mennyi idö múlva várható a megfordulás?

Csics: nem lehetne azt a képtár cimet kicsit pontosabban? Mert igy sajna én nem tudom...

Conti: akkor én karácsonykor kapok majd valamit, mert mi csak szeptember elején küldtük el :=(

Afonya: mi sose engedjük be a beteg gyerekeket a tanácsadásos bejáraton. Elég szomorú, hogy nálatok bemehetnek. Én kifejezetten mérges szoktam lenni az olyan szülöre, aki betegen akarja bevinni a gyerekét az egészségesek (föleg csecsemök) közé, és átirányitom a másik bejárathoz.
De szép ez a gyermek KépKép És mennyi haja van!!!

zsani
zsani
 
 

 
 

Irtam egy csomót, erre elszállt...Kép

Panda!

Igen megyünk, minél korábban (egy picivel 9 elött), hogy a párom utána tudjon menni dolgozni hamar.
Szerintem elég feltünöek leszünk, ha az itteni állapotokból indulok ki, mert nem melegitönaciban leszünk (bocs, ha te isKép, de nekem ez még furcsa (elsö alkalommal, amikor itt orvoshoz mentünk, ugy nézhettünk ki emiatt, mint a marslakók a földi halandók között: párom öltönyben, én normális ruhában, a gyereken is rendes ruha (eddig nem kiöltöztünk, egyszerüen igy szoktuk meg)...)
Nem hiszem, hogy sok öltönyös (legalábbis öltönynacis, inges, nyakkendös, pulóveres) apuka rohangászna ott, de ha mégis, akkor: a párom szemüveges, rajtam egy kék termo fölsö és fekete naci lesz, hosszú barna hajam van (bár lehet, hogy összekötöm), Nátánt pedig egy kék és kockás autósülésben visszük és biztos, hogy egy nagyon aranyos kétfülü sapka lesz rajta. Ez elég sok egyedi jel, ugye? Biztos megismersz majd...KépKép És én miröl ismerlek fel?Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Afonya, zsani, Pszi!

A képtárat csak az tudja megnézni, aki magát is megmutatja. Kép
Vagyis anno, a friss kismamákkal csináltunk egy képtárat, hogy arcot is tudjunk rakni a nickekhez. Akik akkor az elsõ képeket felrakták, vagyis mi, már azt hiszem mindnyájan meg is szültünk. Azóta sok új kép van, a sok új kismamáról. Kép
Viszont volt egy megállapodásunk:
Levédjük jelszóval és csak az férhet hozzá, az nézhet meg bennünket, aki maga is megmutatja magát (na ezt jól megasszontam Kép).
Aki késõbb csatlakozott hozzánk, küldött magáról legalább egy képet, és azonnal megkapta a jelszót. Utána már persze bõvítettük és csináltunk egy UH-os és egy gyermekes albumot is a kismamákon kívül.

Ha kíváncsiak vagytok ránk, és nem szégyellitek megmutatni magatokat nekünk, akkor várom a képeket és küldöm a jelszót.

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata: igy már ok, és küldtem is képet. Csak Csics úgy mondta, mintha természetes lenne, hogy mindenki tudja... Végigkutattam az egész Babanetet, hogy hol lehetnek, de igy már értem, miért nem találtam.

Képzeljétek: Juli már második napja alszik 5 utánig. Ma kifejezetten én ébresztettem, mert fodrászhoz mentem 7-re, és nem akartam, hogy az apájának ébredjen fel. Most meg durmol, pedig csak 1 cicit üritett ki.
Remélem rendszert csinál a késöi kelésböl ;)Kép

zsani
zsani
 
 


Sziasztok,

Pszi,Nyuli

Üdvözlet és gratulálok.Kép

SashaKép

Az a 2-3 órás szopi tényleg sok egy kicsit nem? Nem szívja Gabika tele magát levegõvel?

Áfonya

Gyönyörûséges a Kismanód!!!KépKépKép

Lányok,
AKiknek már fogzik a Manókája.Kép
Ti használtok valami gyógyszert, vagy kencét, hogy ne fájjon nekiÍ?Tegnap határozottan az volt az érzésem, hogy fáj az ínye, mert nagyon nyügi volt és sehogy sem akart aludni délután.

Ilke,

Hova tüntél? Jó lett a hordozó? Csütörtökön vagy pénteken lehet, hogy megyek a Megatoysba, ha jó idõ lesz!?Kép

pusz
Nyuszi és Emilia, aki ma 14 hetes
Nyuszi
 


Helló!

A 2-3 órás szopi csak ritka, akkor amikor nagyon-nagyon-nagyon fáj a hasa, de mivel adom neki az Espumisant már nem tart olyan sokáig. Csak cumival nem akartam kiváltani azt a hosszú szopit, de egyszer azért bedugtam a szájába mert már a cicit is kiköpte mert folyt belõle a tej és sajna csak a cumival nyugodott megKép Hiába massziroztuk, mászkáltunk vele meg minden, úgy sajnáltam és a cumi hopp megnyugtatta és mivel nem jött belõle semmi nem tetézte a bajtKép De ebbõl nem csinálok rendszert pedig jól áll nekiKép
Az hogy sok levegõt nyel az igy igaz! Azért büfiztetem olyan iszonyuan sokszor, hogy a fél órás szopi is eltart 1 órátKép És jön is büfi rendesen, de inkább elhúzom a szopit, mint 3 óra üvöltés, mert fáj.KépKép Szóval "csak" 3x volt 2-3 óra szopi.
Jaa valamit azért elfelejtettem! A mérleg amin mértük nem bizots hogy pontos adatokat mutatott! A védõnéni is sokallta, meg a pelenkáját is elfelejtettem lemérni és nem grammos mérleg voltKépKépKép Jó hogy most mondom mi? De akkor is 60 dkg-ból bizots hizott 5 nap alatt 20-at nem? Én már azzal is megelégednékKép
Ma reggelre Gabikának a pelusa átázott! Annyit rakott bele. Volt kaki és fõleg pisi, át is áztatta még a rugiját isKép De ennek csak örülök még, hiszen igy tudom, hogy rendesen eszik és fejlõdik. Hú, létezik, hogy kinõtte az egyik rugiját és kissapkáját? Az egy dolog, hogy az 56-os rugi épphogy jó volt rá pár napja, de a 62-esbe meg már nemveszik bele,hanem a kis keze pl már nem tünik el és nem kell felhajtani a rugi ujját...

Na jó igy reggelre elég sok lükeséget birtam összehozni, de nézzétek elKép
sasha&Gabi

Kép
sasha
 
 


Csics,
Megnéztem Petikét, nagyon aranyosKép.

Iancsa,
Gratulálok AlmababáhozKép!

Zsani,
Sajna még én sem kaptam TGYÁS-t, pedig Lili már elmúlt 3 hónapos. Tényleg nagyon lassan mûködik ez az egész. Szerintem nem is gondolnak bele, hogy szükséged lehet rá, pedig nem mindenki milliomos aki babát vállal.

Parazita,
Hû, nem lehet most egyszerû neked. Mielõbbi jobbulást kívánok a párodnak, neked pedig kitartást.

Áfonya,
Nálunk is az igazi nagy kacajokat mindig csak apuci kapja, nekem inkább csak a magyarázás marad. Azért az is nagyon édesKép.

Nyuszi,
Itt vagyok, az utóbbi napok kicsit nehezek voltak (nem Lillus miatt) de most már okés minden. Túlvagyunk az utazáson is, Lili nagyon jól viselte, visszafelé majdnem végig aludt a kocsiban. És éjszaka sem ébredt fel a nagymamiéknál. Úgy és annyit aludt mint itthon. A hordozót még szokjuk, kicsit furi neki, de szerintem jó lesz. Olvastam, hogy Emi milyen jól viselte az oltást, ügyes volt.
Nekem valszeg a péntek lenne jó.

Forti,
Mizujs veletek?

Pusz,
Ilke és Lili

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!

Megkapta Ádám a 4 hónapos oltást. Eléggé sírt, de ahogy betettem a babakocsiba, semmi baja nem volt. Itthon gyorsan kúp és borogatás, mert a BCG-s lába kezdett nagyon piros lenni. Egyelõre vidám, pedig ma még alig evett, valahogy nincs kedve hozzá. Nagyon muris a két egyébként sem sovány combjain a nagy dunsztkötésselKép
Lefrissebb paraméterei (4 hónapos és 10 napos ma) 67 cm és 7960 g. Nem kicsi...KépKép

Beszti!
Kár, hogy nem tudtunk többet beszélgetniKép, de legalább találkoztunk. Már nem volt idõm reggel írni, hogy miben leszek, de bíztam abban, hogy így is felismerjük egymástKép
Én sem voltam még soha melegítõben orvosnál, és a gyerekeket is normálisan szoktam felöltöztetni. Nekem is furcsa, ahogy néhányan képesek eljönni (lyukas nadrág, kinyúlt melegítõ stb.) Most is voltak néhányan...

Befejezem, mert még van egy kis dolgom ("sütni" fogok holnapra valamit), ha tudok, este még jövök.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Zsani,
Reka most kezdte pupositani a feneket egy hete, de meg nem jottem ra, mit akar csinalniKép Neha feloldalasan csinalja, akkor olyan, mintha hanyatt akarna fordulni. Mondjuk, 3 honapos kora elott mar visszafordult neha, gondolom veletlenul, de akkor meg mas technikavalKép Ha nem feloldalasan, akkor meg ha alatamasztom a talpat, eloremaszik, de lehet, hogy ez meg a reflex: Kerdeztem tole, hogy mit akar, de nem valaszoltKépKép
tanacsadas: hat ez az, en is merges szoktam lenni, csak nalunk egyreszt egy helyen van, nekik a tanacsadas utan kene jonni a beteg gyerekekkel, masreszt ranezesre nem mindig tudom, hogy beteg-e. MEg igazabol nem akarok veszekedest, szerintem a dokinak kene szolni nekik.Kép

Kata,
tudom, hogy hogy van ez a keptar, csak eddig lassu netem volt, eselyem se volt megnezni annyi kepet. Aztan meg keptelen vagyok megjegyezni, kinek mennyi idos a babaja, igy mindig ranezek a profilra, mielott valaszolok. Ugyis olyan edesek ezek a babak, jo nezegetni oketKép

Nyuszi,
en mar 2 honapja azt hiszem, hogy jon a Reka foga, ugy folyik a nyala, ragcsalja oklet, meg mindent, amit be bir gyurni a szajabaKép Es kenyelmes rafogni, amikor nyugos napja vanKép Aztan egy kis dudoron kivul semmi nincs meg. A vedonom azt mondta, hogy az elso 2 also fog fajdalommentesen jon ki /altalaban/.

Zsani, nyuszi, koszonom a dicseretet az "oreglany" neveben isKép

Sasha
ez a beirasod mar hasonlitott a regi onmagadhozKép Ugye, hogy nem erdemes beruhazni kis rucikbol, olyan gyorsan kinovik? Nehany ruhat egyszer vett fel Reka is, aztan ment is a dobozbaKép Hiaba mondtak nekem is anno, hogy ne vasaroljak annyitKép

Mi meg mindig nem kaptunk 4 honapos oltast, pedig lassan mar a 5 lesz az esedekesKép Hulye natha miatt csuszik minden, utaznank is hetvegen, de lehet, oda se tudunk menni, raadasul Reka hanyt meg bukott par napja, ugyhogy mindig lestem, mit csinal, nehogy megfulladjonKép De talan most kilabalunk vegre. Ja, es en is vettem ezt a Sterimar vagymi orrcseppet, ugyhogy most a porszivozas megvan 2 mp alatt, nincs boges. Helyette akkor van, mig megprobalom a cseppet bejuttatni az orrabaKép
Hu, ez a melegito-dolog. Sokaig en is "kioltoztem", de mostanaban ugy idozitem, hogy vedono utan meg setalunk, akkor Reka is elalszik, pl tegnap tobb mint 3 orat tologattam!! Azert ezt a magas sarku utcai cipomben /amirol irtam, hogy kenyelmetlenebb, mit szules elottKép/ nem birtam volna. Megallni meg nem lehet a kocsival, mert akkor indul a nyekergesKép Jo, mondjuk nem lyukas melegitoben, hanem "igenyes" budmilban, meg hozza sportdzseki, de attol meg melegitoKép

Na, meghoztak a pottomot, kajaido vanKép
-Afonya

OFF: Agci, ideert a csomag, koszonomKép
afonya
 
 


Zsani
bocsánat azt hitem neked van jelszavad a képtárhoz .

Ilke
lesznek még fen képek mert most van egy csomo Kép a hétvégén mást nem is csináltam mint fotoztam petikét Kép

Sasha
az nem baj ha nem kell felhajtani az ujját már azt jelenti hogy belenöt a 62-es ruháiba ha kinöte volna azt észre lehet veni mert akor nem tudnád alul mondjuk begombolni a rugikat badyikat vagy nem tudnád a fején áthuzni különben mi is 62-es ruhákat hordunk kivétel a hálozsák abol mindig nagyobat veszünk hogy tudjon rugdalozni bene Kép .melesleg tényleg nem kell tul sok ruha mert a felét se tudja felveni mert kinövi .

Kata007
küldök néhány ujabb képet Petikéröl feltenéd ha lehet ?

Lányok
szerintetek atol lesz valaki jo anya ha cumit ad a gyerek szájába és csak szoptat ? mert anyukám szerint igen. ma ezeket mondta nekem hogy miért nem adok neki cumit hisz minden babának van cumija és hogy mien jol elvan vele mert ha nála van akor cumit is kap a szájába én meg elvböl nem adok neki cumit és idáig megvolt a cumi nélkül anyu meg ad neki pedig tisztán és érthetöen megmontam nekik hogy nem kell cumi a petikének .

na megyek
Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Áfonya
tetem fel képet a profilomba Petikéröl most már ott is meglehet nézni Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 


Hát sziasztok!

ÁfonyaKép

Már úgy ahogy kezdek magamhoz térniKép Ma pl. lementünk a piacra, meg a közibe addig anyós vigyázott a Gabira. Nem cipeltem csak 1 zacskó WC papirt és mégis úgy elfáradtam. Ez normális? Iszonyu gyengének éreztem magam, erõm semmi. Aztán még szédülni is elkezdtem és nagyon melegem volt. Hazajöttünk aludtam valamennyit és most jobb, de nem is tudom.Kép

Csics!

1 db 56-os rugija van azt is kaptuk és az is használt. Csak bodyból van neki 56-os, de azok még jók rá. Bevallom a Gabinak van cumija... vészhelyzet esetére. Amikor már nagyon fáj a pocija és nem jön több büfi sem és még és már kajálás közben is bukik (mint tegnap!Kép cici a szájában, csak szivja, szivja és egyszer csak jön vissza a tej, de a cicit ki nem köpnéKép) akkor nincs mese sajnaKép Nem tudom miért fáj neki ennyireKép Ill. tudom, csak úgy sajnálom, és úgy látom minél többett eszik annál rosszabb lesz neki! nem nekemKép Szóval muszály.
Na most elgondolkodtam, hogy nem csak magamnak irtam-e ezt?Kép Én sem akartam cumit adni nekiKép

na megyek mert már nyöszörög, felébredt
sasha

Kép
sasha
 
 


Áfonya!
Gyógyszertári kenõcsöt kaptunk, ami elõre ki volt keverve, szóval valami általános kenõcs lehet. A tünetek: Piros kiütések foltokban a kézfején, kevés az arcán, lábán. A nõvérének ugyanez volt, õ késõbb kapott szteroidos kenõcsöket is, amit nagyon nem komáltam, remélem most nem kerül erre sor.

Sasha! Emlékszem, kb. három hetes lehetett Betti, mikor elmentem az egyik multiba, hát majdnem elájultam, annyira lefárasztott, szóval bízd csak másra a bevásárlást még pár hétig!

Conti + Betti 14 hetes

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok,
A párom túl van a mûtéten, reméljük, minden rendben. Pénteken elvileg már jöhet haza Kép Szerencsére az anyukám itt van velünk, úgyhogy õ vigyáz Solymira két szopi között, és nagyon sok háziumunkát elvégez, úgyhogy nem roppanok össze és el tudok járni a kórházba is.

Sasha,
Solymi hajszálra ezt csinálja, mint a te Gabid (cici szív, tej kiköp, vadul kúszik kézzel-lábbal, hasfájás, pelus telikakilása, stb.) Úgylátszik, ilyenek ezek a fiúk Kép Cumit én is csak vészhelyzetben, egyszer: egy darabig elvolt vele, de aztán kiköpte. Ma mintha mosolygott volna! Mikor viszont a hóna alatt fogva felemelem, tisztára olyan fejeket vág, mint a "Halló, halló!"-ban a táskás szemû Ezredes. Jó kis dagadt madár lett...

Üdv:
Zita+Solymi
parazita
 


Panda!

Örülök, hogy találkoztunkKépKép, pedig azt hittem, hogy amiatt, emrt késtünk az eslöre eltervezetthez képest, nem fogunk... Sajnos reggel valamiért rámjött egy hasmenés.Kép
Nagyon csinos voltál, nem csalódtam!Kép Nekem egyébként nagyon szokatlan ez a melegitös dolog (itt folyton mindenki mindehova abban rohangál...), nem mintha én idönként nem mennék el melegitöben valahova, de azért ez nekem már túlzás. Hogy orvoshoz is képesek igy menni! Vagy én vagyok túl városias???

Afonya!

Biztos nem rád gondoltam melegitöügyben! Mint mondtam, én is szoktam, de akkor rendesen sportcipövel, mostanában rendes felsövel. Teljesen oké, hogy nem mindig lehet kiöltözni (mondjuk én ma még mentem tovább a párommal be Pestre, ugyhogy nekem kellett). Itt sajnos nem erröl van szó.

Nátán még mindig nem kapta meg a 3 hónapos oltást (persze a védönénik azt mondták, hogy nem lóverseny, amiben igazuk is van, de 1. jobb elöbb túlesnie rajta 2. olyan sok oltás jön egymás után). Mert Beni bárányhimlös (a szomszédban kapta el, és nem is baj, mert jobb ilyen korban túlesni rajta), de a dokinéni nem akarja a bárányhimö + oltás kombinációt kipróbálni. Bár elég valószinü, hogy Nátán nem lesz bárányhimlös, mert a szomszédban 2 hete azok, ugyhogy már elkaphatta volna, ráadásul én voltam és Nátán csak szopizik. De persze jobb az óvatosság.KépKép

Nyuszi!

Létezik fogzási fájdalom csillapitására készitmény, olyan amivel be kell kenni az inyét, de most nem jut eszembe a neve (hiába, régen volt már a Beni ennyi idös). Kérdezz rá a gyógyszertárban, ott tudni fogják. Nátán is nyáladzik már egy ideje, de szerintem neki még soha nem fájt az inye. Biztos, hogy az volt a baja?

Csics!

Szerintem a cumi valamilyen szinten szükségmegoldás, és csak akkor szabadna használni, ha már nincs más mód (nem mondom, hogy nem lehet olyan baba, akinek mindenképpen kell). Nekem egyik gyereknél sem kellett, és nem érzem bajnak! Eggyel kevesebb gond.

Sasha!

Akármit is irnak rá, vannak az egyes méreten belül is méretkülönbségek. Pl. Nátán most hord egy 74-es hosszúujjú rugit, ami kisebb, mint némelyik 68-asa.
A babák egyébként sokat nönek eleinte, aztán meg változó, hogy mikor mennyit. Pl. Beni annak idején 55 cm-rel született, a 13. heti méréskor 65 cm-nek mérték, de csak a 23. hetinél mérték 66 cm-nek. Érdekes, nem?

Beszti
Nem birtam eldugulni, bocs!Kép De ma egy kicsit kiengedtem, mert Beni a szomszédban hagytuk, a férjem ment dolgozni, én meg mászkáltam Pesten egy picit (vettem könyvet, meg festéket...) persze Nátánnal együtt. Olyan jó voltKépKépKép, régen nem csináltam ilyesmit!

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Jó reggelt!

Conti!

Pedig ma már nem érzem magam olyan gyengének, biztos azért mert aránylag sokat és jól aludtamKép

Zita!

Örülök, hogy a párod jobban van és nemsoká otthon lehetKép Cumit én 2x dugtam a szájába, és õ is kiköpi, meg kicsúszik neki, de 2-3 órás szopi után szerettem volna, ha legalább 1 órát pihen a pocakja, legalább addig amig sikerül kikakálnia magátKépKép Azóta már szerencsére jobb a helyzet, remélem nem lesz mégegyszer ilyen nagyon rossz neki!Kép

Beszti!

Lehetséges, még nem nagyon figyeltem meg a méretkülömbségeket, csak a pelenkánálKép A Pampers az jó neki, de a Huggies már nagy, pedig a méret ugyanakkora...Kép

Végre jobban aludtam és aránylag sokatKépKép Persze 3 óránkénnt fennt voltam, de Gabi valahogy ma éjjel gyorsan végzett a szopikkal, vagy csak én is bealudtam?Kép Elõ szokott fordulni. Most reggel meg 8-kor kelt (5-6 között aludt el) szopi, kaki, tisztábatevés, espumisan cseppek, kicsi szopi, büfi és bealudt. 10 perc mulva keserves sirás hallatszik. Gondoltam magamban nem lehet éhes... most evett! Aztán valakitõl, valamelyik topikban olvastam,hogy az éjjel közepén a babája elkezdett bömbizni és egy határozott mozdulattal a hasára foditotta és kuss lett. Hát alkalmaztam és azóta kuss vanKépKépKép Biztos a pocija rendetlenkedett és most hogy nyomja kicsit igy nem fáj...Kép

Na megyek kicsit a dolgom után.
sasha&Gabi

Kép
sasha
 
 


Csics: ezen a képen Petikéböl nem sok látszik, csak hogy ezerrel alszik KépKépKép Nem baj, már nemsokára lesz jelszavam a képtárhoz, és beöltözés nélkül is meg tudom nézni Kép
Cumikérdés: Julinak nincs cumija, mert nem kell neki. Nálunk megegyezés volt, hogy csak végsö esetben vetjük be, addig beszélgetünk vele, énekelünk neki, simogatjuk, stb. (szerencsére nem bukós). Van egy NUK cumija a szekrényben, de még nem volt használva, csak egy próba erejéig, amikoris a szoba túlsó felébe köpte ;)

Elvek: nekünk is vannak nevelési/egyéb gyerekkel kapcs. elveink, és megköveteljük, hogy igenis mindenki tartsa be, aki a babánkhoz közelit. Ilyen pl. a kézmosás Kép Nálunk is elöfordult, hogy az egyik kolléganöm mindenáron Juli öklét próbálta a szájába gyömöszölni, csak mert sirt (én közben simogattam a hátát- mert én- vele ellentétben- tudom mitöl nyugszik meg), én pedig kikértem magamnak, eléggé megkérdöjelezhetetlen hangon. Tudom, hogy egy szülövel szemben nehezebb érvényesiteni az elveket, de tartsatok ki.

sasha: nem akarok töled több ilyen sok szomorú fejet látni!!! Tessék mosolyogni igy: Kép Gondolj arra, hogy el fog múlni a hasfájás, és Gabi mosolygós, vidám, kiegyensúlyozott babává nevelödik. Fel a fejjel!

Na, megyek, mert nyekereg az én vidám és kiegyensúlyozott babám KépKép (akinek álmos az anyja)

zsani
zsani
 
 


ZsaniKépKépKép
Oké!

Lányok!
LÉtezik, hogy egy 2 hetes csecsemõ izzad? Ma voltunk lent elõször és kicsit túlöltöztettem Gabikát, mert hidegebbnek gondoltam a levegõt... És olyan kis nyirkos volt az alsó réteg ruha. Egyébként nagyon jót aludt a levegõnKépKépKép

pusz-pusz
sasha ésa a ma 2 hetes Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok

Áfonya, Csics
Megnéztem a profilban a képeket, nagyon tündériek a babáitok. Kép

Sasha
Sajnálom hogy Gabikának is fáj a pocija, de réméljük hogy ugyan olyan gyorsan elmúlik mint Levinek elmúlt, 8 hetesen már nem fájt neki. Addig meg használtuk minden evés után a Sab cseppeket.
Levinek is van cumija és használja is. Nálunk is a hasfájós idõszakban kellett, azóta használja, elalváshoz. Azt olvastam hogy a hasfájós babák azért szívják olyan veszettül a cicit, mert nem tudják megkülönböztetni a hasfájás érzését az éhség érzésétõl. Úgyhogy ha a fülükön jön is ki a tej, akkor is esznek. Ezért jó a cumi ilyenkor mert ha már jól lakott és fáj a poci, akkor azt szívhatja.

Ilke
Vagyok, csak nem jutottam géphez a napokban. Írok majd. Kép

Zsani
Nekem Levi még semmi hajlandóságot nem mutat a forgásra, de azt már veszettül tudja jelezni ha nem jó neki hason vagy háton. Úgyhogy egyenlõre mi forgatjuk. Én is alig várom már hogy maga eldöntse hogy hogy jó neki és csinálja is. Kép Kép

Zita
Sajnálom ami a pároddal történt, jobbulást neki.

Forti és Levi

Kép
Kép
forti
 
 


Nyuszi!
A fogzásra Dentinox nevû szer van, ha esetleg még nem jutottál volna hozzá az infóhoz.

Sasha!
Tudom, hogy nem vigasztal, de az én gyerekeim is hasfájósak voltak. Ádám nem annyira, csak rövid ideig fájt a hasa, talán 2-3 hétig. Noémi viszont rettenetesen. Amíg nem tudtam, mi a baj, volt úgy, hogy napokat végigordított, nem tudtam letenni a kezembõl, 5 percekre aludt el Nem az a tipikus esti hasfájás volt, amit a könyvek írnak, hanem állandó. Végül nekünk is az Espumisan segített. Onnan tudtam meg, hogy már nem hasfájós, hogy egyszer elfelejtettem venni, mikor elfogyott, nem adtam, és nem fájt a hasaKép Kb. 3-3,5 hónapos volt. Szóval, vége lesz egyszer, de addig ki kell tertani. Tudom, hogy az ember szíve majd' megszakad, mikor csak sír az a szegény gyerekKép

Kélpzeljétek, ma reggel Ádám felkelt, de nem aludt vissza szopi közben (1/4 7 volt), de én még álmos voltam, visszatettem az ágyába ébren. Noémi is felkelt pisilni. Míg kint voltam vele, hallottam, hogy a fiam tele torokból mondja a magáétKép A kislámpa fel volt kapcsolva. Mikor visszajöttünk, Noémit letettem, lekapcsoltam a lámpát. Ádám abban a pillanatban befejezte az "elõadást", picit mocorgott, és ELALUDTKépKépKép Azt hiszem, ezt ki fogom próbálni az esti fektetésnél is, hátha nem kell már szopival elaludni, hanem sikerülni fog natúr is. Bár ma még elég aluszékony volt, gondolom, a tegnapi oltás miatt. Most is itt alszik az ölemben. Beszélgetett, beszélgetett, egyszer csak azt vettem észre, hogy hortyogKép Most aztán ébreszthetem fel kajálni, mert anékül aludt el.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


sasha: létezik Kép Az öltöztetésröl: én is mindig túlöltöztettem az elején (értsd: 100 fokban volt rajta egy vastag rugi a body felett, meg sapka, hogy nehogy megfázzon KépKép A védönö meg lehülyézett. Persze elötte ö mondta, hogy jól öltöztessem fel... Most úgy öltöztetem (bár lehet, hogy csak az én gyerekem ilyen "nem fázós"), hogy a body és a rugi fölé adok egy vastagabb kocsikabátot (olyan vattával bélelt, elég meleg), alulra viszont semmit (ja, zokni van a lábán a rugi alatt, mert a lába mindig hideg). A babakocsink lábzsákja bélelt, és még be is takarom egy nagyon meleg pléddel. Elöször beöltöztettem alulról is, de vetköztetéskor olyan meleg volt a combja, hogy megijedtem. Azóta nem bugyolálom annyira. És nem fázik Kép Viszont már ráadtam a vastag sapit.

Úgy látszik, ma szómenésem van...

zsani
zsani
 
 


Sziasztok!

Panda!
Akkor a fenti apróhirdetés törölve??? KépKépKép

Zsani, Pszi!
Remélem a mailt megkaptátok a jelszóval.
Képeket felraktam, meg lehet õket nézni! Kép

Pszi!
A Balázskájéból csak kettõt raktam fel (amin nekem a legédesebb volt, bár mindegyiken tündéri Kép). Ha gondolod felrakom a többit is, vagy majd küldesz késõbb is ha kicsit nagyobb lesz.

Csics!
Eddig még nem kaptam új képeket!
Küldheted, felrakom!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Hali!

Gabi este 11 óta szopizikKép most mi a fene legyen?Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Szegény sasha! Mi meg aludtunk közben Kép
Én, akármilyen kegyetlenül hangzik, de mindig elvettem Julitól a cicit, ha már fájt a szopi (légyszi senki se mondja, hogy nincs jól mellre téve, mert csak akkor fájt, mikor már többedik órája szivta-szerencsére mi nem jutottunk tovább a 2 óránál). Kicsit pihentünk, aztán visszakapta, ha akarta-de ált. nem akarta.
sasha: és nem alszik el közben? Folyamatosan szopik?

Csics: aranyos Petike az elbújós képen KépKép

Jó volt látni a képtárban, hogy kikkel is beszélgetek én itten Kép

Tényleg, akkor vasárnap a Bababörzére nem beszélünk meg valami ismertetöjelet? Rajtam egy iszonyat gyerekes fehér bojtos sapka lesz, kék és piros norvég mintákkal KépKépKép

zsani
zsani
 
 


Zsani!

Fájt a pocijaKép Pedig kapott cseppeket, csak azt hiszem nem itta meg mindet és azért. 3-kor kapott még cseppeket és visszakapta a cicit, 20 perc múlva aludt, de addig még a cicin is orditott. 2-tõl már az sem nyugtatta meg, pedig volt kaki is pisi is. Nem értem. Jól szopizik, mert érzem hogy jól kapja be, mert az elsõ szivásoknál fáj, ha jól csinálja, aztán meg csak akkor ha nem. Mindegy, mert 2-3 ig cumit adtam neki, azzal úgy ahogy elvolt, addig is amig kicsit emészt szegény, de én kikészültem ma éjjel. Aludtam 3 és fél kemény órát. Most már evett és megint alszik, és én is visszadõlök még.Kép Csak az a baj, hogy a 3 óra alatt sikerült veszettül elaludnom bal oldalt a nyakam...
Az a fránya pocak!

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziaztok!

Remelem, nem vitaindito lesz, amit mondokKép Elrebocsatom, hogy Reka igazabol nem volt hasfajos, persze az elso hetek nalunk is azert elegge "kakisak" voltakKép Az en melleim kisebesedtek /Zsani, egyetertek VeledKép/, ugyhogy en nem amugysem birtam orakig szoptatni. Na a lenyeg: szerintem 3/4 - 1 oranal tovabb nem kell szopiztatni a babat az elso idokben sem, persze, ha nem alszik el kozben. Es ebben az 1 oraban boven benne van a komfortszopija is. Es egy ilyen egyoras cumizgatas utan en megprobaltam kihuzni 2 orat szopimentesen. Mert azert annak a tejnek emesztodni is kell, meg a pocinak is pihenni neha, meg a gazoknak urulni... /meg az en sebes mellemnek isKép/. Persze ezt nagyon rugalmasan kezelve. Es ha igy sikerulne csokkenteni a hasfajas miatti sirast, akkor meg tudnad keresni, a tobbi sirras okat.. mert az ilyen pottomok ezeregy okert is sirhatnak am, nemcsak az ehseg, a poci.
Megegyszer hozzateszem, nem vagyok szakerto, az en lanyom csak a szokasos, elso hetekre jellemzo hasfajos volt, es Te tudod Sasha a legjobban, mi a jo a babadnak, mert Te latod.

Ezt elkuldom eloszor, nehogy elszalljonKép
-Afonya
afonya
 
 


Tegnap este kipróbáltam, és magától elaludt! Letettem hasra, pár perc duma, aztán szunya!KépKépKép Talán menni fog mostmár... Pedig emlékszem, hogy 5 hetes korában mennyire kétségbe voltam esve, hogy nem alszik el magától. Lehet, hogy már korábban is ment volna, csak nem próbáltam.Kép
Igaz, az éjszaka azért felébredt vagy 5-6 alkalommal(+Noémi
2-3x)Kép de ne akarjon mindent egyszerre az ember. Azért azt remélem, hogy nemcsak elhúzta elõttem a mézesmadzagot, aztán minden marad a régiben...

Sasha, te szegény!
Nem tudok mit mondani, csak azt, hogy aludj, amennyit bírsz! (Nekem is mindenki ezt mondjaKép)
Nekünk van egy bontatlan üveg Espumisan, még Ádámnak vettem, de nem kellettKép Elküldjem? Ti úgyis sokat használjátokKép

Most bedugulok, csak az örömhírt akartam leírni, most viszont vár a két gyerekemKép, meg vagy 6 órányi vasalnivalóKépKép

Panda

panda
Halásztelek
 
 


A tobbi akkorKép

Csics,
cumiugyben Besztivel tokeletesen egyetertek. Biztos vannak babak, mint pl Fortieknal, akiknel a hasfajossag miatt nem megy maskepp, mint cumival, de a babak nagy tobbsegenel inkabb az anyukak kenyelmi megoldasa a cumi. Hanyszor latni, hogy a gyerkoc elkezd sirni, erre gyorsan benyomjak a szajaba a cumit, csak hogy elhallgasson. Haaat..
Elvek: mint ZsaniKép En kemenyen ragaszkodom hozza, akar szuleimmel szemben, akar anyosomekkal. Mondjuk Anyosek messze laknak, nemsokara utazunk hozzajuk, majd meglatjukKép De azt mar itthon leszogeztem, ha etetni probaljak valamivel, ha.. szoval barmi olyat tesznek, amit en hatarozottan megtiltottam, felpakolom a gyereket es hazajovunk. Csics, Te vagy az Anyja Petikenek, Tied a felelosseg, hat legyen Tied a dontes is! Nalunk Apum szokta neha elvinni setalni Rekat, mar az elejen megmondtam, gyereket kocsibol ki nem veszunk, akkor inkabb irany haza, ha mar nagyon sir. Vagy hogy nem kapkodjuk fel az elso sirasra, hanem csorgozunk, hasraforditjuk, stb.. Nem akarom raszoktatni ezekre, mert en vagyok utana itthon vele egesz nap. Neha nevetve /némi ellel emlegetik/, de kit erdekel?Kép

Panda,
nalunk is ez van egy hete. MAr nem alszik el az esti szopi utan, hanem mocorog, dunnyog, aztan egyszercsak ugy maradKép KEzeben meg ott a jatek, megall a levegoben, s alszikKép Igy viszont este 10kor van elalvas, es a reggeli 6os szopi utan visszaalszik. HurraKépKép

Bababorze reszunkrol lefujva, nem utazunk, igy nem megyunk odaseKép Ill. ferjem latva szomorusagomat, mondta, menjek fel egyedul, de egyreszt igy nem eri meg, masreszt ugye az etetes..
afonya
 
 


Sasha,

Egyetértek Áfonyával, bár Emília sem volt különösebben hasfájós szerencsére.Kép Szóval próbáld meg kicsit redukálni a szopit.Tényleg ezer más ok miatt sírhat, fél, unatkozik, fázik, álmos!,stb.stb.Nekem az bejött pl., hogy hagytam hanyattfektemben a mellkasomon elaudni és csak ezután tettem be a saját ágyikójába. Én sem értek igazán hozzá, de lehet, hogy a több órás szopi nem igazán javít a hasfájósságán...

Ilke,

Holnap elnézek a Megatoysba, csatlakoztok Lillussal? fél 12- 12 körül van egy szopi, utána szoktunk sétálni.Szóval olyan 1-1,30 körül érnék oda szerintem.De majd küldök SMS-t.

cumikérdés
Emike kb. 6db cumival rendelkezik, ebbõl 2-t fogadott el, eddig kb. háromszor. Szerintem egyáltalán nem bûn cumit adni a babának, van akinek szüksége van rá, van akinek nincs.Kép

Panda

Nagyon köszi az infot, majd kipróbáljuk a Dentinox-ot. Lehet már 3 hónapos kortól adni?

Beszti

Gondolom, hogy az lehetett a baja, mert sem éhes, sem álmos nem volt, amúgy általában nagyon nyugodt baba. És veszettül gyömöszölte befelé az öklét. És mikor az ujjammal masszíroztam neki az ínyét, egyáltalán nem tiltakozott.Kép
De nem piros az ínye még.

Lányok,

kakilástéma
Manóka hetek óta 3-4-5 naponta kakil. Normális ez? Legutóbb a hatodik napon, mikor már 2 napja erõlködött is, meglázmérõztem, de nem szeretném, ha rászokna. A dokinõ szerint anyatejes babáknak nincs sok salakanyag, de nyugtassatok meg, hogy nálatok is hasonló a helyzet. Mármint hogy nincs minden nap kaki.Vagy mit egyek?Vagy mit ne egyek?Kép Vastablettát nem szedek.(pedig kéne)

PUSZIKA
Nyuszi és a 14 hetes Emília
Nyuszi
 


Sziasztok!

Kata!
Köszi, hogy felraktad a képeket. Csak azért küldtem olyan sokat, mert még nem tudtam, hogy milyen rendszerben vannak a képek.

Ma mi is túlestünk az esedékes mérésen. Csemetém pillanatnyilag 6,85kg. Igaz kb. 2 hete náthás egy kicsit, de úgy tûnik, hogy a fejlõdését nem vettette vissza.
A betegség miatt csak most kapta meg a 2 hónapos szurit.
Szegény eléggé sírt, de már elaludt.
Milyen mellékhatások várhatóak szerintetek?
A doktornõ szerint lehet órákig tartó sírás, esetleg láz.
Nálatok hogy zajlott le?

Pszi és Balázska (majdnem 10 hetes(holnap lesz))
pszi
 
 


Áfonya: örülök, hogy sok mindenben egyet gondolunk Kép Kár, hogy nem jöttök a Börzére, de érthetö. Lehet, hogy csak én vagyok olyan "nemtörödöm", hogy otthon hagyom a gyerekemet Kép

Nyuszi: persze, hogy nem bün a cumi. De akkor igenis bün, ha a szülök nem akarják, és egy kvázi kivülálló akarja eldönteni helyettük.

Kaki: Julinak kétnaponta van, de akkor nagyobb adag Kép
Van a házunkban egy lány, aki minden pelenkázásnál lázmérövel "tömködi" a gyereket, mondván, hogy "segit neki" kakilni, merthogy nyög. Hát, én hallottam nyögni a gyereket, és nem tünt kinlódónak, csak szimplán nyomott. Én meg megpróbáltam meggyözni, hogy nem tesz ezzel jót, de nem gyöztem meg. Már kicsit morbid gondolat, de eszembe jutott, hogy vajon a férjének miért nem csinálja ezt v. magának, hiszen egy felnött is nyög a vécén...

Na, eldugulok és megnézem a csemetémet, mert fél órája ennie kellett volna, de csak aluszik a drága Kép (ma megint 6-kor ébredt, csak utána nem akart visszaaludni, végül jót beszélgettünk, és utána elszunditott)

Ja, ezt még elmesélem, mert olyan aranyos Kép Mostanában a férjem tápiztatja Julit az utolsó etetéskor, mert igy én tudok mást csinálni. Eddig mindig röhögtem rajta, hogy nem tudja Julit megbüfiztetni, és mindig fel kell vennie az ágyból, miután lefektette, mert kijön a büfi, a kiscsaj meg nyüszög, hogy még éhes. Erre tagnap (ö fáradt volt, és nekem jutott a tápiztatás is-tényleg, mért van, hogy csak a férjek lehetnek fáradtak?) megint én tápiztattam, és velem is azt csinálta, hogy büfizés közben elalszik, aztán mikor leteszem, hatalmaaaaaaaaaaas, oltárinagy büfi kijön, ö meg rájön, hogy még éhes KépKépKép Ezt csináltuk is párszor, erre 4. alkalommal jól megtréfált a lányom: felveszem, iszik két kortyot, majd kilöki, vigyorog egyet és elalszik. Na, gondoltam, igy kell átverni a szülöket KépKép

Olyan aranyos, mikor nem sikerült normálisan megfogni a letevéskor, és valamelyik testrésze lehuppan (meg annyit tekereg, nyújtózkodik közben, hogy csoda hogy nem esik le), és elég mélyen alszik már, akkor a letevés után egyet nyökörög (amolyan "jajhaggyatokmáraludni"), befészkeli magát a helyére, és elalszik Kép

Na, még egy utolsó: ti tesztek alá valami melegitö alkalmatosságot? Én simán a matracon altatom (lepedö persze van!!), de a lány a házunkban tett alá valami pehelypaplan-szerüséget, hogy ne fázzon. Mit gondoltok erröl? Mondjuk ö hanyatt altatja a gyermekét... Mindegy, én vékony takaróval takarom be Julit, és egyáltalán nem veszem észre, hogy fázna (melegek a végtagjai, meg a pocija is).

zsani
zsani
 
 


Zsani,


Teljesen egyetértek, én is utálom, ha anyu beledumál a dolgaimba. Õ pl- már adná neki az almát. Én még várok.KépAzért azt nem merné megtenni, hogy a tudtomon kívül adjon neki.
Én is teszek Manó alá paplant.Vékonyat.Csak puhább,mint a matrac.

Nyuszi
Nyuszi
 


Lányok!

Én sem értek egyet azzal a sok szopival, de úgy szeretnék segiteni rajta. tegnap 2 óra után már a cumihoz nyúltam megint, mert már nem tudtam mit is csinálhatnék, akkor irtam is, persze választ nem vártam azonnalKép reméltem mindenki tud aludniKép Szóval néztem nem fázott, mert meleg volt mindenhol, de lázas sem volt, olyan pont jóKép Azt hiszem inkább melege lehetett kicsit. 2 körül át is pelenkáztam, hátha az a baja, de nem. Húzkodta a kis lábikóját, nyöszörgött, aztán orditott a cumit mindig kiverte a szájábol ahogy kalimpált, vagy csak úgy kiesett, mert már épp elaludt volna... szóval csak a pocijára tudtam gondolni, mert minden mást kipróbáltam. Gabi meg csak nézelõdött és követelte a cicit. Aztán visszaadtam neki 1 óra elteltével (2-3), elõtte kapott Espumisant és 20 perc múlva aludt. Most vagy beájult, vagy a cseppek hatottak vagy sikerült kinyomi belõle a gázokat mert tornáztattam ami jólesett neki szemmel láthatóan. Persze az is érdekes volt, mert ha nem volt cumi a szájában akkor a pánik indult, viszont úgy volt neki jó, hogy én kicsit hátradõlve ültem, Gabi a mellkasomnak támasztottam háttal és a kis lábát meg finoman nyomkodtam a pocijához, meg "bicikliztünk", de mindezt úgy, hogy a cumit fogjam finoman oda mert képes és úgy elbambul, hogy kiesik és akkor jaaaaaaajjjj vanKép

Szóval értitek ugye?Kép Viszont szopi közben meg nem tudom tornáztatni, mert akkor olyat bukik mint a ház! Amit õszintén szólva nem is csodálok!Kép

Most is itt mûsorozott 10-12-ig. Szopi kb 30 percig, utána majdnem bealudt, de mégsem aztán nézelõdött, aztán pelenkáztam, mert kakis lett, aztán pelenkázás közben kis fürdetés is bejátszott, meg átöltözés, mert a pelust aláraktam már, de még a köldökét csináltam mikor jött a fisi-fosi+pisi egyszerreKép Jelentem a falat már 2x lepisilteKép Nem voltam elég szemfülesKép De nem látszik meg a falon, a kis rózsavizKép
Utána még egy kis szopi, kb 15 perc, oriási büfi és beraktam az ágyába. Úgy nézett ki elaludt, de 5 perc múlva panaszos sirás. Bejövök, hasraforditom, 5 perc múlva újra ordit, most az oldalára forditottam és nyugiba van már azóta!

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Tanácsot szeretnék tõletek kérni altatással kapcsolatban: az van, hogy Peti nem hajlandó délutánonként aludni. Míg délelõtt és este gond nélkül, legfeljebb kis nyügivel le tudom tenni aludni, addig délután képtelen vagyok. Nem arról van szó, hogy a gyerek nem álmos, és én le akarom nyomni, hanem arról, hogy álmos, dörzsölgeti a szemét, nyûgös és mégsem hajlandó aludni. Próbáltam már mindent: ha az ágyába teszem, sír; ha a nagyszobában teszem le, úgy, hogy én is ott vagyok, sír; ha mellé fekszem, sír, szóval nem igazán használ semmi. Kézben pedig nem igazán akarom és nem is tudom altatni, mert nehéz. Ja, és szopi közben sem alszik el. Szóval nem igazán értem. Van valakinek valami jó módszere?

Zsani!
Szerintem felesleges a matracra lepedõn kívül bármit is tenni. És igen, nálunk is csak apa fáradtKép

Sasha!
Ez a hasfájós idõszak tényleg nehéz, de meglásd, egyik napról a másikra elmúlik, és akkor majd már el sem hiszed, hogy voltak nehezebb idõk is.

Nyuszi!
Nálunk sincs minden nap kaki! Ne izgulj, és ne hagyd, hogy mások idegesítsenek vele. Nekem az anyósom - egészségügyis - a sírba kergetett, hogy a gyereknek bélcsavarodása lesz, és hõmérõzzem, mert kétnaponta kakinak kell lenni! Aztán a védõnõ nekem is elmagyarázta, hogy az anyatejben nincs rost, és nincs mit kikakilni. Mondjuk õ a gyümölcs bevezetését javasolta, hogy az majd megoldja, de nem kezdtem el adni neki.

Na, minden jót mindenkinek!

Dió és a 3 hónapos Peti
Dió
 


Sziasztok!

Mi vegre megkaptuk a 4 honapos oltast. Hat ilyen uvoltest mar regen hallottam Rekatol, alig birtam megvigasztalniKép Es mivel most is volt a tanacsadason egy kohogos gyerek, szoltam a dokinak, hogy nem jo ez igyKép Mondta, O szokott szolni, kulturaltan, aztan ezek utan atiratkoznak masik dokihoz. Gondoltam magamban, annyi baj legyen. Kov. fokozat, hogy en szolok majd nekikKép
Ti hogy borogatjatok ilyen idoben a combjukat? Ugy, hogy erjen is valamit?
Pszi, az elozo oltasoknal eddig nalunk semmi baj ne volt, jobban aludt aznap RekaKép Estere en is adtam mindig egy kupot, megelozeskepp. DE van, aki panazkodott mar, hogy nyugosebb volt a babaja, de laz szerintem kup mellett nem szokott lenni. Es szep nagy lehet a csemetedKép

Nyuszi,
kaki ugyben mi a masik veglet vagyunk, napi 4-5, epp minap mondta egy doki, hogy ez meg sok. A szopistopic szerint az anyatejes babaknal a napi 10tol a 10naponta 1ig minden jo, persze ha nem erolkodik egyebkent.

Zsani,
aranyos a sztoridKép Hee, nem azt mondtam, hogy nemtorodom vagyol, csak nekem 2 ora az ut fel a borzeig, lanyom meg csak szopik, a fagyasztott tej poharbol eleg macera, nomeg kocsival egyedul Pesten kovalyogni sincs kedvemKép
Szoval sok kis indok miatt jott ki a vegeredmeny. Bosszubol viszont talaltam ma egy hatalmas turkalot es bevasaroltam a gyereknekKépKép

Matrac: en nem teszek Reka ala semmi plusszot, hason es hanyatt is alszik, mikor hogy. O csak ejszaka alszk az agyaban, akkor van rajta egy vekonyabb hosszuujju pamutrugi /pizsama/, es egy ujjatlan, de vastag halozsak. Takarot ugyanis nem tur meg magan, pillanatok alatt lerugja. Raadasul reggelre megfordul 180 fokot is akar, max. osszeturna a takarot, ha tennek ala. Es felnek, hogy megfullad. Ezen okbol pelus sincs a feje alatt, igaz, sose bukik. Nameg panelben lakunk, nincs hideg. Szerintem ha meleg keze-laba, akkor biztos nem fazik.
Nameg mi megvettuk a kokuszmatracot, ha most tennek ala valamit, akkor mi ertelme volt?Kép

SashaKép
Ilyen nalunk is volt elso hetekben, hogy a szemkozti fal is kakas lettKép MEg vegig a szonyegen, meg Apa szobainason allo borkabatja /ezt nem is tudjaKép/ Aztan inkabb felaldozom magam, s legyozve a felreugrasra buzdito osztont inkabb eleallok a sugarnakKép

Dio,
esetleg ha a setalast akkorra idozited? A levegon, tologatas kozben nem alszik el?

bera, hol vagytok? Mi van Veletek?

-Afonya
afonya
 
 


Panda!

Drága párom hülyéskedett, mikor mondtam, hogy nem emlékszem a készitmény nevére a fogzáshoz, hogy biztos "Dentinox". Merthogy a denti meg ilyen szavak a foghoz kapcsolodnak. Ezek szerint eltalálta? Hi-hi...KépKép
Küldjek még vasalnivalót? Nekem még van szintén órákra való!

Nyuszi!

A fogzást nem azért kérdeztem, mert nem hiszem el, hanem azért, mert ugye sok más baja is lehet. Bár egy kicsit korán lenne a fog, de azt se gondoltam voltna, hogy az én 3,5 hónapos Nátánomnak is lesz ilyenkor már foga. És van!!!KépKép Még csak nagyon picit bújt elö, de határozottan ott van, látni is lehet az inyében a fehérséget, meg érzem is, hogy van egy kicsi kint már. (Egy hónapja a dokinénink azt mondta, hogy valószinü korán lesznek fogai, hát eltalálta!Kép)

Sasha!

Eleinte Nátán sem akarta elengedni a cicit, egy idö után elvettem töle (igy is elég sokáig, volt hogy egy órát is tartott a szopi), most meg már simán elengedi. Igaz, a szopi elején a száját sem akarta kinyitni rendesen, most meg már olyan néha mint egy kisoroszlán evés elött, úgy nyitja. Vááááá!KépKép
Hasfájásnál meg nagyon fontos, hogy ne legyen órákig rajta. Meg az is, hogy rendesen kiszivja, mert a laktózgazdag elsötej jobban megterheli a pocit, figyelni kell, ne csak azt kapja.
Nagyon egyet tudok érezni veled, emrt Nátán csak az életének 2. napján szenvedett meg a pocijával (azt mondják azért, mert át kell állniuk a magzatvizröl az anyatejre...), de nem volt egy leányálom egész délután babusgattam (a császár után...). Ja, és én ezután tettem hasra már a kórházban is.
A maszirozás nagyon jó ötlet! Valamikor korábban le is irtam, hogy én milyen mozdulatokat tanultam hasmaszirozásra, megkereshetnéd, ha érdekel (bocs, de nincs rá energiám...)

Cumi: Áfonyával egyetértve nekem sem azzal van bajom, hogy szükség esetén legyen cumija, hanem azzal, hogy szinte elvárják az embertöl, hogy a gyerekének legyen. Mintha minden baba ezzel születne alapfelszerelésként!Kép És sokan ugy is kezelik, hogy ahelyett, hogy megpróbálnák kitalálni, hogy mi baja, zsupsz be a cumi.
Szóval nem bün a cumiKép, ha nem az anyát helyettesiti (simogatás, ölelés, felvevés).

Pszi!

Én ugy tudom, hogy a 2 hónapos oltásnak nem velejárója a láz. Persze azért lehet láza.
Nálunk nem volt mellékhatása, talán egy kicsit többet aludt a következö nap.

Zsani!

A lázmérös kakilás nem oké nagyon, mert "rászoktatja", csak nagyon különleges esetben szabad csinálni. Olyan butaságnak hangzik! Nátán is nyög kakiláskor, söt belevörösödik, meg fintorog is (nagyon murisan néz kiKépKép). Aztán ki nem volt eddig ugy életében, hoy nagyon nehezen jött ki...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


kata007 küldtemneked ujabb képeket remélem megkaptad. sasha mi nekünk a szönyeg szokot pisis leni ha nem vagyok elég gyors . matractéma én se teszek semmit a matracra csak lepedöt . zsani mi megyünk a börzére csak még nem tudom hogy mibe megyek én azt akor szoktam eldönteni mielöt elindulok valahová lányok képzejétek ma a gyogytornásznál petike megprobált hátrol hasra fordulni bár még nem megy neki de már probálkozik amogy nagyon jol haladunk a gyogytornász szerint.majd még irok . puszant csics és a 11 hetes petike
csics
 
 


Szia Sasha! Jaj mintha magunkat olvastam volna. Ugyan az a szitu, olyan kis hashajos a Marco, mar azt sem tudom mit egyek, de szerintem nem a kajatol, hanem az ahogy eszik nyel sok levegöt es ezert lesz olyan gazos. Tegnap vetettem a ferjemmel a patikaban szelcsövet. Nektek van? Csak ugy jöttek a fenekeböl a pufik, meg a kakik. Utana megnyugodott. Ma pedig felfedeztem, hogy nagyon szeret a hasan aludni, eddig nem is probaltam. Igy meg 3 es fel orakat aludt, evett, aludt, evett. Egesz kenyelmes volt, meg gombocot is tudtam fözni. Tenyleg te hogy boldogulsz? Fözes, takaritas, gyerek? Köszi,hogy meghallgatatok sziasztok.
nyuli
 
 


Nyuli,
szoktad szopi kozben is bufiztetni esetleg? Szerintem majdnem minden baba szeret hason aludni, foleg az elso idokben, csak most a bolcsohalal miatt nem javasoljak /de igazabol ez evente valtakozik, mikor mit talalnak ki okkent/ Erdemes kiprobalni, mikor ott vagy vele, hogy szeret-e ugy aludni. A hasuknak biztos jobb, Reka pl a mai napon hasonfekve mindig bufizik egyet oriasitKép Gyere maskor is, mindenki tapasztalatat szivesen hallgatjuk.
afonya
 
 


Nyuszi,
Solymi is legalább 4-5-ször kakil egy nap. Ráadásul jó hígat, és mindig pelenkázás közben szereti kilövellni...

Panda,
Örülök, hogy akkor nekem is van reményem arra, hogy egyszer talán magától elalszik.

Fejlõdés!!! Kaptunk egy ágyraforgót meg egy ágyrácsra szerelhetõ, mindenféle kütyükkel ellátott macit. Ha nyugodt, akkor akár 10-15 percig is elvan a kiságyban EGYEDÜL, hogy ezeket nézegeti meg csapkodja!!!!
Most letettem (persze a kanapéra, nem az ágyába), és már percek óta nyugiban van, ami nagy szó.
A kispapa szombaton jön haza a kórházból!!!! Már alig várom. Nagyon rosszak az éjszakák egyedül... Álmos is vagyok. Ha az anyukám nem lenne, már csak egy igen piszkos csontváz lenne a helyemen, mert se enni, se fürödni nem tudnék a kis örökéber mellett...

Nyuli,
Mi az a szélcsõ?

Sasha,
Mélységesen együttérzek veled. Talán a 3. hónapra elmúlik... Nálunk mintha enyhült volna a hasfájás-porbléma, amióta nem eszem tejterméket.(Jóformán semmit sem eszem, mert a zöldségek legnagyobb része is puffaszt, és nem merek kísérletezni, és ha eszem, akkor is inkább csak kutyafuttában kapok be valamit. Már visszafogytam terhesség elõtti súlyomra.)
parazita
 


Sziasztok!

Zsani!
En sem teszek Rebecca ala semmit a matrac es a lepedön kivül,minek?Nem tudom elkepzelni,hogy alulrol fazna..

Cumi-kerdes
Rebinek felajanlottam de nem kell neki.Ha elfogadta volna,lehetett volna neki,de igy inkabb csak engem hasznal cuminakKép

Dio!
En a cicit javasoltam volna,de hat irod,hogy nem müködik... Kép
Különben nem tudom,hogy mit is javasoljak.
Friss levegö???
Hallottam, mar olyat is, ha a babo nem tud elaludni,beültettek az autoba,elindultak, es 10 perc mulva mar aludt is.Az en gyerekeim ezt biztos nem csinalnak,az tuti.
Ma egyebkent Rebi tök jol elaludt magatol,ringatas nelkül,haromszor is!

Folyt.köv.-Rebi ebren van!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!

Dió!
Ha vígasztal, nem vagy egyedül. Kép
Talán tudod, hogy Dóri nagyon jó kislány. Éjszaka 9-tõl alszik felébredés nélkül reggel fél 7-ig, de akkor is költeni kell, mert visszük a tesót suliba.
Délelõtt szintén nincs gond az alvással. Vagy a kiságyban alszik el, vagy szopi közben, vagy éppen mellé fekszem. Mikor, hogy alakul a nap.
Viszont délután....
Sehogy és sehol nem jó. Csak az ölemben tud elaludni. Ott viszont 2 perc alatt. Én talán elrontottam, hogy engedtem a hisztinek, de úgy vagyok vele, hogy 10 percet kibírok amíg elaltatom. Ugyanis ha mélyen elaludt le tudom rakni. Na nem a kiságyba szoktam, csak a mi ágyunkra, hogy ne vegye észre. Kép
Én azt mondom, hogy ilyenkorra már elfáradnak, és a fáradságtól nem tudnak sehogy sem elaludni. Inkább altatom ölben 10 percig, minthogy kínozzam az ordítással. Ez legalább mûködik.

Kata és Dóri (5 nap múlva 5 hónapos)

KépKép


KépKép
kata007
 
 


csics!

Megkaptam a képeket és már fel is raktam õket!

Szép álmokat mindenkinek!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Itt a folytatas!
Dio!
Gratula a 3 honaphozKépKépKép!

Nyuszi!
Rebi minden nap kakil,(szinte) es szinte mindig többször.
De ahogy Afonya is irta,naponta 10X vagy 10 naponta egyszer - mind Ok,amig a babo jol van (ha csak anyatejen el).

Sasha!
annak idejen Aaron is lepisilte a falat,ill.a csempet onnet meg lefolyott a pelenkazo möge.Kép
Rebi pedig ugy kakilt a konyhapadlora,hogy pelenka volt rajta es a pelusban alig lett valami.Persze a konyharuha is kapott belöle!Kép

Zita!
Azert remelem,nem hagyod magad lecsontvazasitani!Kép
Es kitartas,hamarosan nem lesz olyan üres az agyikad!
A szelcsö az olyan, mint amit a beönteshez is hasznalnak.Tehat ha be tud menni a folyadek, akkor ki is tudnak jöni a gazok,ha bedugjak a vegbelnyilason.Persze van különbözö meretben...

Nalunk Rebi ma kapta meg az elsö oltasat,itt igy szokas.En nem adok neki se borogatast,se kupot.Csak ha valami ok van ra.Laz eseten is csak,hogyha 39,0°C föle megy.
De remelem nem lesz ra szükseg!
Ma voltunk a dokineninel,minden rendben.Meg is lett merve a kis husgomboc!Rövid,de vastag!Kép 58 cm es 6280gr!
Tegnap lett Rebi 3 honapos!

Mindenkinek nyugodalmas joejt!
Kryss&Rebecca (3honapos!!!)

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Hahó,

Rgész nap nem írtam, most is csak röviden.Végre volt kaki.KépÉs lázmérõ nélkül-Kép hurrá!
És bevásároltunk 68-as bodykból .Egész olcsók voltak és tök jó minõség!
Beszti vásároltál már? Még azért körülnézek holnap a Megatoysban is.Kép

Na puszi

Nyuszi és a 14 hetes Emike
Nyuszi
 


Kata
köszi szépen Kép

Nyuli
nekem azt mondta a védönö hogy nem ajánja a szélcsövet mert álitolag hozá lehet szokni helyete inkább ajánlot egy viamint ami étvágygerjesztö és kicsit higabb lesz a széklete a petikének bevált bár mi étvágysegitönek hasznájuk de az unukatesoja meg hasfájásra pontosaban ara hogy könyebben tudjon kakilni és igy ne fájon a hasa .bevált a Neve VITAKOLÁN .

Puszant Csics és Petike
csics
 
 


Kryss: ti hol laktok?

A szélcsö nem beöntöcsö Kép Máshol vannak rajta a lyukak és nagyobbak KépKépKép (csakhogy okoskodjak a "nagy" egészségügyis tudásommal)

Áfonya: nem azt mondtam, hogy te mondtad, hogy gondatlan v. milyen vagyok KépKép Én mondtam magamra.

Juli ma 12 hetes. Húha KépKépKép

Na, megyek, mert mocorog a kis 12 hetes, remélem felébred, mert folyik a tej ezerrel Kép
zsani
 
 


Zsani
mi megyünk a börzére de én még nemtudom mibe megyek ezt majd még eldöntöm lehet hogy a piros nadrágomba egy hozávalo felsövel remélem összefutunk majd Kép

Lányok
Petike tegnap elöször probált átfordulni a hátárol a hasára Kép de még nem sikerül neki és mindezt a gyogytornász szemelátára Kép ugyhogy nagyon megdicsérte petikét hogy mien szépen halad Kép lassan már imbolygás nélkül megtudja tartani a fejét bár még nem mindig sikerül Kép .
köszönöm szépen a cumi hozászolásokat én továbbra is kitartok amelet hogy nincs cumi és eböl egy jotányit se engedek Kép tényleg a legtöbb ember azt hiszi hogy a cumi az is a a gyerekhez tartozik ugy mint a ruha ezért ha nincsen akor fölháborodnak hogy miért nincs .

Matractéma
petikének sincs a matracán a lepedöjén kivül semmi de nem is kell .

Kryss
bldog 3honapos kort kvánok rebinek Kép

Pszi
nálunk nem lett semmi gond a 2honapos oltásnál csak egy kis nyügöség volt estefélé de más nem

Lányok
Kata rakot megnt fel képeket Petikéröl Kép

Puszant Csics és Petike Kép
csics
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?