Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Edit! Remélem már nincs gond!!!! A lázgörcs szörnyű lehet, nekem sikerült elkerülni szerencsére. De hajlam is kell hozzá. Úgy tudom ha 38,5-ig elkapod akkor lehet csillapítani gyógyszerrel, fölötte nem! Főleg a lázgörcsre hajlamos gyerekeknek nem.

Márti, gyógypuszik mennek a kicsiknek! Olyan rossz a tél, mi is folyton taknyosak vagyunk, ez néha még súlyosabbá is válik...

Barbi, mindkét pasidnak utólag is nagyon boldog névnapot:)
Bocsi hogy nem jöttem de 4 napig be se kapcsoltuk a gépet :)

A mi karácsonyunk szuperul telt, minden finom volt, egy csomó ajándékkal lettünk gazdagabbak :)

De a legnagyobb hír az volt, hogy 24.-én reggel észrevettem hogy kibújt a Kata foga :) Ma már szvsz több mint két mm, minden mosolygásnál látszik :) és a mellette levő is szépen duzzad már :) El se hiszem hogy nem maradunk fogatlanok:)

Majd teszek fel képeket is, de szerintem csak hétvégére fog összejönni, mert ma romeltakarítok, hiolnap vendégeink lesznek, holnapután mi megyünk vendégségbe.

Márti az én uram is dolgozik, igaz csak ma, csütörtök-péntek szabad, de szombat-vasárnap megint dolgozik :(

Puszi mindenkinek!

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Márti!
Sok-sok gyógypuszi megy Szoninak, gyógyuljon meg minél hamarabb.

Mi még négyesben vagyunk itthon, mert apa csak jövő héten megy dolgozni, de ma már kint dolgozik a műhelyben itthon, szóval a feeling a régi. Ráadásul ma este jönnek hozzánk a barátaink, és még vacsit kéne főznöm, de hozzá sem kezdtem. Most viszont kidőltek a gyerekek, úgyhogy futok is, hátha mégis utolérem magam.

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsu!

Örülök, hogy jól teltek az elmúlt napok. Gratula Katica első fogacskájához.

Andi
Kép
zsandi
 
 

 
 

Zsu, gratulálunk Katica fogacskájához!
(neked is köszi, átadom nekik)

Andi, én olyan hülye vagyok, az előbb az újraírt levélből kimaradt, hogy milyen szépek a gyerekek. Nekem leginkább az a kép jött be, ahol Flóra, mint egy igazi modell feszít, félig behúzott lábbal. Marha aranyos.
Jó bulizást estére!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Köszi lányok a gyógypuszikat!!!! :lol: Átadom az illetékesnek.

Jó volt a karácsony, sok-sok játékot kaptak a manók, örültek is nagyon.Mi meg gyönyörködtük bennük.Meg jó volt együtt lenni a családdal!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, drev:sok-sok puszit küldünk a 11 hónapos lánykáitoknak!!!!! :wink:

Zsu:gratulálok a fogacskához!!! :lol:

Edith:remélem minden rendben van már!!!!! :roll: Hogy telt Kriszta első karácsonya?????

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


a képek:

bontogatás:
Kép


Zsombi tapsol:
Kép

gyönyörűnk:
Kép

a 4 kismanó:
Kép

a 3 gézengúz sasolja az ajándékokat:
Kép

bontogatnak a manók:
Kép

tapsoló Szoni:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Livinek és Dorkának nagyon boldog 11. hónapot kívánunk! :P

Márti, Szonja még mindig gyönyörű! És milyen dögös ruhája volt. :lol: Majd megmutatom az Ádámnak, reményeim szerint most alszik. :wink:
Zsombi mit szólt a fához?
Ki a másik két törpe?

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Szia Barbikám!!!Azt hittem már mindenki világgá ment!!!! :shock:
A Roland öccsének a gyerekei.
zsombi imádja a fát, mikor a közelében vagyunk mindíg próbál levarázsolni róla valamit!!!!Vicces volt a díszítés is, Szoni ügyesen rakta fel a díszeket, Zsombi meg vagy kóstolgatni szerette volna, vagy rángatta a kiszemelt lógó dolgot!!!! :wink: :lol:
Van egy tök jó képem a kis Dorottyáról, de nem tudom , hogy felmerjem-e rakni.Hátha valakinek nem tetszene a dolog!!!! :roll: :shock:
És rájöttem ám, hogy nekem van a legügyesebb lánykám a világon, igaz utálja az orrszívást és sír szegénykém, de hősiesen viseli, az orrcseppezést is, a gyógyszer bevételről nem is beszélve!!!!Annyira büszke vagyok rá!!!! 8)

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Edit drága:írj egy pár sort, ha levegőhöz jutsz!!!!Sokat gondolok rátok!!!! :( Puszi nektek

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Látom nincs nagy forgalom.

Julcsi: nagyon boldog hófordulót kívánok a lányoknak!

Márti: nagyon jók a képek, Szonika még mindig gyönyörű, Zsombi meg igazi kis hapsi.

Mi ma csak pihiztünk, ki sem tettük a lábunkat a lakásból.

Képzeljétek, kaptam a szüleimtől baba szakácskönyvet, anyóstól meg lábost – gondolom célzás volt, hogy főzzek a gyereknek és ne üveges kajákat adjak. :lol: :wink: Vannak benne jó dolgok, meg egy táblázat, hogy mikor mit lehet adni.

Mi még mindig nem töltöttük le a képeket a gépről, most csak ez az egy van. A nővérem küldte át.

Kép

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi:édesek a gyerekek!!!!! :wink: A lányok szeme egyforma ha jól látom?????? :lol:
És , hogy viselik a szétköltözést főleg így Karácsony környékén a tesód gyerkői????? :roll:
Szandinak milyen kis tündér arcocskája van, mint egy kis angyal!!!! 8)
Lazuljatok csak ,amíg tehetitek!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Márti: a nővéremék most az anyuéknál vannak 23.-a óta. Holnap meg utaznak Németországba egy barátnőjéhez pár hétre. Egy kicsit jobban vannak, nincs idejük befordulni. Anyáék meg kényeztetik őket mindennel.
A két csajszinak csak a szemformája egyforma a Nininek világoskék, a Szandinak meg sötét.
Annyira aranyosak együtt, folyton ölelkeznek, meg pusziszkodnak.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Szép jó estét mindenkinek!

Nincs itt valami túl nagy élet mostanság, remélem mindenki ejtőzik kicsit, kipihenitek a nagy karácsonyi sürgés-forgást.

Márti!
Nagyon jók a karácsonyi képek, tündériek a gyerkőcök. Az 1 ágy - 4 gyerek párosítás is szuper. Zsombi micsoda komolyan csodálta a meglepiket, játékokat, nagyon édes. Szoninak meg még mindig nagyon tetszik az összekötött haj.

Julcsi!
Nagy-nagy puszi a majdnem egy éves nagylányoknak!

Zsuzsi!
Jól hangzik egy az átpihizett nap! Jól tettétek. Nagyon jó a kép a 3 gyerkőcről, nagyon szép gyerekek.

Évi, Edith, hogy telt a karácsony?
Edit, mi a helyzet nálatok? Gyógyulgattok már?

Andi
Kép
zsandi
 
 


Andi, mesélj,
milyen volt a tegnap este? Jól szórakoztatok? Kész tudtál lenni mindennel?

Zsuzsi, gyönyörűek a nővéred gyerekei. Én állandóan a szemeket nézem, (régebben a pasikban is, hiszen az mindent elmond :lol: ) és nagyon szép szemük van.
És Szandi azzal a csattal, tök ari.

Megvettük Ádámka első fogkeféjét. Na halljátok, ennyi foggal már kell! :lol:
Holnap kipróbáljuk, kíváncsi leszek.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


NA mi is jól eltűntünk! 24-e óta még csak csavarogtunk, minden nap van valami családi progi. Mondanom se kell a csajok rendesen el vannak fáradva. :lol:

Köszönjük szépen a hófordulós kívánságokat.

Barbi, gratula az első fogkeféhez! Biza kell is az! Amúgy milyet vettetek?

Zsuzsi, nagyon vigyázz tesókádra. Az ünnepek elmúlás után, amikor elmúlik a nyüzsi nehezebb lehet. Nagyon puszilom őket. Tudom, nem adod át, mert lehet nem mondod el neki, hogy ide megírtad a bajt. Ennek ellenére puszild meg őket helyettem is, legfeljebb ne mond meg kitől jött. Kívánok nekik gyors megnyugvást. Hát, amit a pasinak kívánok azt inkább nem írnám le... Amúgy szerintem a lányoknak az álluk is hasonlít picit, nem? És a szemvonaluk is. A színt ezek szerint nem láttam jól, mert az is hasonló.

Andi, mesélj mi volt a vacsival? Bevontad a vendégeket a főzésbe?
A képek nagyon tetszenek. És mindig ledöbbenek, mekkorákat nőnek a "kicsikéid". Na ez persze nem csak rátok vonatkozik és ezt a legtöbb feltett képnél meg szoktam jegyezni, de mindig fura, hogy mennyire telik az idő.

Márti, hogy van Szoni? Láz? És Zsombi taknyazása? Enyimeknek bejött az oscillococcinum(na, lehet, hogy nem így kell írni...).

Mi hálistennek fogzunk. Illetve Dorinám erőteljesen gyúr az idei 9. fogra. Ezért nyáladzik ezerrel, szó szerint egyfolytában csordogál a nyála. Kicsit taknyaznak, de nem vészes és úgy látom elmúlóban. Livi tudatosan gyakorolja az egy ültő helyéből való felállást, már tök sokáig megáll, közben meg pakolgat mindent. Jól bírja a kiscsaj, akkor is feláll amikor már nem lát ki a fejéből, ilyenkor általában fenékre huppan, perlekedik kicsit és újra feláll. Szó szerint összeesik a fáradságtól. És tök fura. A Dorka kezdett el kapaszkodva lépegetni és kapaszkodás nélkül állva maradni. A Livi ezt valahogy elleste tőle, mert látszott rajta, hogy tudatosan gyakorolja az állva maradást. És az is látszott, hogy nekünk produkálja magát. Mostanra Livi stabilabban álldogál egyedül, viszont Dorka kézenfogva nagyon szépen lépeget. Aztán megsértődik ha szerintem elég volt az "erőltetett" járkálásból. Ja, és Dorina elkezdett a telefonba "halló"-zni, mindig mondja, hogy "HAA-HAA". Livinek tök mindegy mivel telefonál, ő tud a babával is... :lol:

NA ennyit a csajokról, csak még mielőtt megunnátok. Most ti jöttök.

KépKép
kgiulia
 
 


A SZonit én már gyógyultnak nyilvánítanám, tegnap hívott a Barbi és ennek a kis banyámnak be sem állt a szája közben!!!! :wink: Nem lázas már, az csak az első este volt.Szerdán , sok trutymó volt még az orrába, tegnap már alig, Zsombi még mindíg taknyos,. de már ő sem annyira!!!
Tegnap 5kor kelt a kiskrapek, ma fél 6kor :roll: , végülis 1 szavam sem lehet , mert napok óta totál átalussza az éjszakákat!!!Nagyon rendes tőle!!!! :lol:

Zsuzsi:az jó, hogy a szüleid így szeretgetik a nővéredéket, rájuk is fér!!!!Éa az , hogy most így kimozdulnak, elutaznak az is nagyon jó ötlet, meg legalább tesód sem lesz egyedül!!!Lesz társasága.

Zsombi új mutatványa:berreg vagy mit csinál a szájával.Tudjátok mikor búgtok és a mutatóujjatokkal az ajkatokat birizgáljátok!!!Na ezt is tőlem tanulta, csak ő az öklét használja!!!!Állandóan tapsol, meg olyan kis mókás!!!!

Julcsi:én nem untam meg a beszámolót!!!! :shock: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Karácsony előtti képek:
maszatkáink:
Kép


össznépi csipcsipcsóka:
:lol: Kép

Szoni apukámmal:
Kép

huncutka:
Kép

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Kép
ez a huncutka :lol:

na úgy látszik az apukám és a Szoni nagyon tetszett a gépnek, pedig nem 2x raktam fel!!!! :lol: :shock: :roll:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


És mikor legyen a januári tali??????Jövő 7-en nem jó????Vagy az túl gyors????Nálunk lehet nyugodtan, de kaját most nem ígérek, azt már le sem írom, hogy miért, nehogy megint valaki letoljon, hogy nyavajgok!!!!! :shock: :?
De amilyen jól ellevelezgetek itt ma magamban.................... :? nem is lesz válasz :roll: :shock:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Mártikám, én itt vagyok!
Nekem tuti nem jó a jan. 7., mert szülinapozunk.

Nagyon jól áll Szonónak ha csat van a hajában. Meddig tűri?

Julcsi, miket tudnak már a csajok! Baromi aranyosak lehetnek.
Fogkefét a DM-ben vettük a BabyLove márkájút. (ez volt csak)
3 db van benne, mi rögtön a középsővel kezdjük, amit akkor kell, amikor már van fog. Az első csak olyan ínydörzsölő.

Ja, és vettem neki csőrös poharat. Hátha használja. És rájöttem, hogy vagy én várok nagyon sokat, vagy nem tudom, de alig találtam olyat, aminek fogantyúja is van. Hiszen a cél az, hogy a kis kezével tudja megfogni. Olyan nagy elvárás ez? A nagy bumszli poharakat pedig nem fogja tudni megfogni. Na mindegy.

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Mártikám, szerintem a kajakérdés eddig se volt gond. Viszünk kenyeret, mindenki hoz valami rávalót(felvágottat,sajtot,vajat) oszt össznépileg jóllakunk a szendvicsekkel. Én meg vihetek még egy adag(ami nálam jó nagy adag, mert nem tudok két személyre főzni) valamilyen majonézes sali vagy tésztasalit oszt csá. Eddig is te akartál főzicskélni, nyanyesz. Szal ne parázz. Mi most nem modnunk semmit a tali időpontjára, mert a lakástól függ minden. Ill. a hiteltől. De egy "lájtos" bababuli kíséretében mindenki jöhet falat vakolni vagy tapétázni vagy mi. Amúgy a képek jók mint mindig. Nekem a legjobban az össznépi csókázás tetszik. Apukádon tök jól látszik, hogy mennyire élvezi. A büszke papi... a legnagyobb gyerek. Enyim is ilyen. Szegényke négykézláb mászkál a csajokkal a nemrég műtött lábprotézisével és a fájó hátával. De legalább olyankor jókat alszik éjjelente.

Barbikám, remélem a 7en már tudok tuti időpontot mondani Istvánodnak. Mármint, hogy mikortól jöhet dógozni. Na meg persze lehet, hogy le fogom fárasztani a hülyébbnél-hülyébb kérdéseimmel. :oops: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Barbi:rövid ideig tűri a hajában lévő bizgentyűket , kis anarchista amúgy is. :wink:

Jó akkor passzolom a babatalit, aki erre jár ugorjon be :roll: , akkor soha senki , igaz????

Julcsi:mi már akartunk jelentkezni, tapéta vakarászásban, glettelésben és falfestésben tök jók vagyunk!!!!Ezt itt nálunk mi csináltuk, úgyhogy nézzétek meg a referencia munkát!!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Julcsi, én meg elfelejtettem írni, hogy köszönjük szépen, de szerintem már nem fog kelleni a járóka. Már szabadon garázdálkodik, többnyire, ami nála azt jelenti, hogy ugyan még nem mászva, de gurulva mindenhova odajut.
Ha berakom négykézlábba úgy marad, és egyszer már egyedül is feltolta magát, de még azért lustizik inkább. És a kezét nem használja, inkább a fejére érkezik.

Ja, fesésben én is jó vagyok, az összes plafont én festettem, és az előszobát a fürdőt és a WC-t. Igaz, 5x annyi ideig tartott, és a legkisebb tedivel kentem, mert a nagyot el sem bírtam, de azért szép lett.
De minden tiszteletem a festőké, én úgy gondoltam, nem lehet ez olyan nehéz, csak húzogatom a falon a tedit és kész.
Ja, csakhogy rögtön leestem a létráról tedivel együtt. Merthogy az festékesen bazi nehéz, én meg ugye az antiizom...

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbi:na az vicces lehetett :wink: :lol: :lol: :lol: , hogy nagy elánnal felmászol és jól leesel, nagyon megütütted magad?????? :shock:

Én egyszer úgy röhögtem:a Szoni kersztapjával sétáltunk és szegénynek kiment a bokája, de én meg nem bírtam abbahagyni a nevetést, mert olyan vicces volt ahogy eltűnt mellőlem, összecsuklott!!!!Tudom én dög!!!! :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


BARBI! NAGGGYON JÓ LEHETETT, AHOGY LEPOTTYANTÁL MÁRMINT HA NEM ÜTÖTTED MEG MAGAD KOMOLYAN. Amikor Árpival olvastuk, nagyot nevettünk. Úgy látom te ilyen vicces emberke vagy akivel mindig valami vicces történik (tudod, takaróvá átváltozott gyerek meg a többiek).

KépKép
kgiulia
 
 


Ja nem is meséltem, ugye a lánykám már sokszor megállapította hogy kövér vagyok :shock: :oops: , erre valamelyik nap is szóba került a téma azt mondja:" anya te nem vagy kövér, hanem szép vagy!!!!!"Azt hittem megzabálom!!!! :lol: :wink:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Nem ütöttem meg magam, csak szépen lehúzott a létráról a tedi. :lol: Azért festek azóta a kicsivel, azt elbírom. :wink:
Julcsi drága, szerintem mindenkinek van valami idétlen story-ja, csak nem mindenki írja le. :lol:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Barbikám, tévedsz. Velem nem nagyon történnek ilyen vicces dolgok. Mert én okos vagyok(tudom ez vicces). :lol: :lol: :lol: :lol:

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Egy gyors bekukk. Visszaolvasni csak gyorsan (=felületesen) tudtam, alapvetően a fotókat pörgettem át, nagyon jók lettek, jólesett őket nézegetni!

A karácsonyunk címszavakban:
beiglis, töltöttpulykás, rokonlátogatós, pihenős, náthás, nevetős, éneklős, degeszre evős és sok meglepetéssel teli - egyszóval nagyon jó volt.

Egy rossz dolog történt csak: sajnos Samu elkapta tőlem a náthát, és épp 24-én döntötte le a lábáról (előtte 2 éjszakánk szörnyű volt) - így a 24-i fotókon szegény elég ramatyul néz ki. Azóta minden OK, rendbejött gyorsan. Láza nem volt.
Csupán az egyik ajándéka zökkentette ki aznap - bár az sem nagyon látványosan. Íme:
Kép

És ez az ajándék volt az (lüke táncolós-éneklős-idegeimremenős béka):
Kép

Névnapi jókívánságokat utólag is nagyon köszönöm mindenkinek, Ádámnak és Istvánnak én is hasonlókat kívánok!
Edit, olvastam, mi történt veletek, remélem, azóta rendben van minden!
Most mennem kell, majd igyekszem még jönni!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Bocsánat az eltűnésért. Akkor volt baj, most már nincs, de az ünnepek miatt nem tudtam jönni. MAjd visszaolvaslak, mert nagyon régen elmaradtam.

Az ünnepek jól és szépen teltek. Igaz, alig voltunk itthon, de akkor is. :) Most már szomorkásabb a helyzet, mert náthásak vagyunk. Igen, így többes számban, ugyanis én is Kriszta is taknyolunk. De szerencsére nem vészes a helyzet, már jövünk helyre.

Köszönöm mindenkinek, akitől kaptam, a karácsonyi üdvözléseket, utólag kívánok én is mindenkinek boldog névnapot, hófordulókat! A manók a képeken egyszerűen GYÖNYÖRŰEK. :)

Szilveszterkor István zenélni fog egy étteremben, de én is ott leszek vele, úgyhogy biztos jól fog telni. Kriszta IStvánnak a szüleinél lesz.

Bár megpróbálok még jönni, gyakrabban benézni, azért kívánok már most mindenkinek Boldog Újesztendőt, jó szilveszteri bulizást! :)


"Utolsó napján ennek az évnek
szerencsemalackák ismét útra kélnek.
Azt kívánom neked, hogyha arra járnak,
nézzenek be hozzád, s maradjanak nálad."


"Virradjon rád szép nap,
Köszöntsön rád jó év,
Kedves hajlékodba költözzön a jólét,
Lelkedbe boldogság, a szívedbe béke,
ezt kívánom Neked az új esztendőre!"


Kép :)

Edith, Kriszta és Boróka
Kép
Kép
sedith
 
 


Edith:örülök, hogy rendeződött a dolog és hogy jól telt a karácsony!!!!!A nátha nem jó hír, gyorsan gyógyuljatok meg!!!!!És jó bulizást szilveszterre, azért legalább együtt lesztek mégha dolgozik is a párod!!!!! :wink:

Én is kívánok mindenkinek minden szépet ezzel a versikével, ha addig nem "beszélnénk"!!!! :wink: 8)
Új esztendő új jót hozzon, régi jótól meg ne fosszon,
s ha már több jót nem is hozhat: vigye el a régi rosszat!!BUÉK

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Zsuzsi:nagyon boldog hófordulót a nagylányodnak!!!!! :lol:

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Szandinak én is nagyon boldog hófordulót kívánok!

Márti!
Ezek a képek is nagyon jók, amiket felraktál.

Edith!
Örülök, hogy megoldódott a probléma. Remélem hamar kilábaltok a náthából. Jó szórakozást kívánok nektek szilveszterre, és persze boldog új évet a jövőre nézve.

Évi!
Örülök, hogy a náthát leszámítva jól telt nálatok is a karácsony. Nagyon jó a kép Samuról, milyen nagy már ő is.

Julcsi!
Ha így haladnak a csajok, akkor lassan túl is lesztek ezen a fog kérdésen, már majdnem a fele megvan. Nagyon ügyesek, hogy így álldogálnak már. Lassan tényleg a járás jön. És ezek a dumák haláliak lehetnek. Nálunk csak egyet tudnék tudatosra mondani, vagy nem tudom, hogy minek nevezzem. Flóra, ha eszik, akkor közben azt mondja: nyam-nyam-nyam. Lehet, hogy nem tudas, mindenesetre csak evéskor mondja. :)

Andi
Kép
zsandi
 
 


Zsuzsi! Szandinak nagyon boldog hófordulót kívánunk mi is!

Andi, szerintem tudatosan mondogatja, hogy nyamm. Biztos mondod nekik te is és azért nyammog ő is. Nem fura? Nemrég születtek most meg már akaratuk van. Csemetéknek bejön a járárssegítő? Használják?

KépKép
kgiulia
 
 


Sziasztok!

Julcsi!
Lehet tényleg tudatosan mondja, néha tényleg szoktam mondani, mindenesetre messze nem annyiszor, mint mondjuk a nem szabad-ot, azon mégis néha röhögnek. Akaratuk az abszolút van, sőt Marci fiam nagyon hisztis, már képes a földön vergölődni, ha valami nem úgy alakul, ahogy ő szeretné. :)
A járássegítő még csak játékként funkcionál, jó nyomogatni rajta a gombokat, és összecsukott állapotban a földön tologatni. Igazi járássegítőként a gurulós fotel és az étkezőszékek vannak befogva. :D

Mivel azt hiszem, hogy holnap már nem fogok ideérni, mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Kép

Andi
Kép
zsandi
 
 


Sziasztok!

Újabban nehezen alszik el Samu, keservesen sírni kezd, amikor lerakom. És szegénykém nagyon belelovalja magát. Áll az ágyában a rácsba kapaszkodva és csak úgy folynak a könnyei. Van valami tippetek? Nem fogadja el a cumit (és ha eddig megvolt nélküle, nem most szeretném rászoktatni), nincs kedvenc alvós kütyüje (bár próbálkozom ilyenekkel, de sem a macik, sem a pelusok nem nagyon hatják meg). A cumisüveggel elaltatja magát, de csak ha van benne tápi - na de erre aztán nagyon nem szeretném rászoktatni, és persze ha elringatom, hozzámbújik, az is müxik, de ment már az elalvás neki egyedül is egy jó ideig.

Pótlásként: az elmúlt néhány napban hófodulót ünneplőknek utólag is nagy gratula! Ádámnak a 9.hónaphoz, Dorkának-Livinek a 11.hóhoz és persze Szandinak a nyolcadikhoz - ha valakit kihagytam, ezer bocs! A számokat elnézve itt van a nyakunkon az első évforduló, és aztán már az évek számlálása következik...

Én is BUÉKot kívánok mindannyiatoknak!
Üdv:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok!

Bocsi hogy nem jöttem, de nálunk is program-program hátán :) 27.-én volt Bence 3,5 apa és én meg 3 évesek :) Így tortával ünnepeltünk :) 28.-án a kiscsaj keresztapja volt nálunk, 29-én meg a szomszédban buliztunk :) Ma kicsit életunt (vagy másnapos) vagyok, még a gyerekekhez se ige nvolt kedvem :(
Holnap pedig a másik barátnőmékhez vagyunk hivatalosak.

Kata második foga is jön, és újabban nem hajlandó kapaszkodás nélkül állni... Lehet elesett, csak én nem tudok róla :( (?)

viszont a Fotelt használja kiugrónak és nekifutásból szokta elkapni a lábunk :) Így már 2-3 lépést is megtesz :)

Nem tudom írtam-e, de voltunk tanácsadáson és 8700 g, és 69 cm (még mindig) Állva meg csak 67 :) Gondolom a kitámasztás miatt :)

Jön a második foga is, jól megvan neki dagadva. Taknyos is rendesen, hiába a szívás és az orrcsepp :( jövő héten le kell vinnem vesznek tőle váladákot tenyésztésre, bár a dokinéni szerint csak a foga. De már több mint egy hónapja taknyos folyamatosan:(

Aludni alszik, mostmár inkább 2x, mint 3x nappal, de továbbra sincs vele gond. Szerencsére ne mviseli meg a foga.

A hófordulósoknak én is gratulálok :)
Olyan furcsa hogy mindjárt évesek lesznek :o

Nekem is már csak 2 hét a szülinapomig:) Hiába, öregszem. Tamás is 29.-én már 28 éves lesz. Úgyhogy januárban is lesz mit ünnepelni :)

Na megyek mert nem látok ki a fejemből :)

Ha nem írnék holnap: Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánunk!

Pusz

ZSu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó reggelt!

Szandikának nagyon boldog hófordulót kívánunk! :P

Évi, nálunk hasonló a helyzet alvás terén, azzal a különbséggel, hogy ő ugyan elalszik rendesen, csak éjjel valamikor felkel és nem hajlandó visszaaludni.
2 hete csinálta először, akkor két napig szórakoztatott éjjel, aztán a 3. nap már aludt rendesen. Ki érti?
De ma éjjel dettó, 1/2 1-3-ig muzsikált. Felvettem, semmi baja, még a képembe is röhög. Mikor visszaraktam, hogy nem érdekel, sírjon csak majd elalszik, ahogy te is írtad, annyira belelovalta magát, még a könnyei is folyt, piros volt a kis szeme. Persze megint felvettem. Nem értem miért csinálja.

Ha nem jutnék már ide, BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Sziasztok!

Szandinak és az ikreknek,Livinek és Dotinának boldog hófordulót!

Egy pár karácsonyi képet én is szeretnék megosztani veletek! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép

Kép
Kép

Pusz

Timi
timiban
 
 


Bocsi Julcsi természetesen Dorinát akartam írni! :oops: :oops:
timiban
 
 


Sziasztok!!!

Nem lehet, hogy ez a szeparációs szorongás????És éppen éjjel jön ki raktuk????Nem bírnak nélkületek lenni.Csak egy tipp!

Jancsi és Juliska, avagy a szeparációs szorongás feloldása

A Jancsi és Juliska című mese a gyermekek legnagyobb szorongását fejezik ki. Ha a gyermek éjjel a sötétben felébred, attól retteg, hogy szülei magára hagyták. Kezdetben az anya, a gyermek minden igényét kielégíti, ahogy azonban nő, a gyermeknek el kell viselnie a frusztrációkat is.

A szorongás a fejlődés folyamán előre meghatározható időpontokban jelentkezik, jelezve ezzel egy új fejlődési pontot. Az első pont a 8 hónapos kor körüli idő, - szorongás az idegenektől -, ez akkor jelentkezik, amikor a gyermek meg tudja különböztetni a környezetében lévő felnőtteket. A számára fontos, ismerős felnőttek "eltűnésére" - ha nem látja őket - sírással reagál, ugyancsak sír, ha idegenek jelennek meg a környezetében. Ekkor mondják az anyukák, hogy egy percre sem tudják magára hagyni a gyermeküket, mert hevesen tiltakozik. A babakocsiba vagy a kiságyba "benéző" idegeneket sem üdvözli az addig megszokott mosollyal, könnyen sírva fakad, nem engedi, hogy idegenek hozzáérjenek, felvegyék.
A második pont a 2 -2,5 éves kor, amikor az ún. szeparációs szorongás jelenik meg. A gyerek ekkor ébred rá önálló létére arra, hogy másoktól különálló ember. A világ is kitágul számára, a sok érdekes dolog mellett még több félelmet keltővel is találkozik. Gondolkodásának, emlékezetének fejlődésével fantáziája is aktívabban működik. Ekkor kezd el félni a gyerek az egyedülléttől, a sötéttől. Igényli a felnőttek jelenlétét, mert számára az jelenti a biztonságot.
Végül a harmadik, fejlődés során jelentkező szorongás a serdülőkorban tűnik majd fel.
Mit lehet tenni? Nem kell erőltetni a gyereket, nem kell "tréningeztetni, szoktatni". Mivel a gyermek nem tudja okát adni rossz érzésének, csak rontani lehet a helyzeten. A szerető, elfogadó, de megfelelő korlátokat szabó környezet megnyugtatja a gyermeket, biztonságot ad számára. Ahogy a világról szerzett ismeretei nőnek, lassan megtanulja uralni szorongását is. Addig pedig égve lehet hagyni a kislámpát, s ha kéri el kell kísérni a másik szobába.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


Gyöngyözik a pezsgő szól a trombita,

hidd el , hogy 2007 lesz éveid legjobbika!

Dolgozz, szeress, és keresd a szépet.

Adjon a jó Isten, nagyon boldog új évet!!!



Kép

Mindenkinek BUÉK!

Timi és családja
timiban
 
 


Sziasztok

Köszönjük a köszöntést!

Barbi, Évi: Szandi ugyan ezt csinálja, már napok óta nem alszunk éjjel. 1-kor kezdi és kb. 4-re sikerül újra az ágyába tenni. Tegnap éjjel még sírni is hagytuk az ágyában, de az sem segített, a végén már annyira hüppögött, hogy muszáj volt kivenni.
Már azt hittem mi rontottunk el valamit, de ha nálatok is ez van, akkor már tényleg nem tudom miért csinálja.
Lehet, hogy valami front van?

Zsu: nagyon ügyes Katica, lassan tényleg elindul.

Andi: mi is kaptunk járássegítőt, de a Szandi sz@rik rá. Néha meglökdösi, de nem nagyon izgatja, hogy tologassa.

Szandi kb. 1 hete rázza a fejét, ha valami nem kell neki. Nem tudom, kitől látta, mert én nem csinálom ezt. A „nem szabad” is ritka nálunk, mert max. a TV-t nem tapicskolhatja. De annyira aranyos és teljesen jól használja, mert ha valami nem tetszik neki, egyből rákezd.
Tegnap meg elkezdte mondani, hogy ba-ba-ba meg ta-ta-ta.

Sajnos lebetegedtem, annyira fáj a torkom, hogy nyelni sem tudok. Ma reggel meg már a Ferkó is panaszkodott.
Remélem a kiscsaj nem kapja el.

Zsuzsi

KépKép
zsuzsi78
 
 


Utolsó napján ennek az évnek,
Szerencse malackák megint útra kélnek.
Azt kívánom NÉKED, hogyha arra járnak,
Térjenek be Hozzád, s maradjanak Nálad!

Kép

KépKép
zsuzsi78
 
 


Zsuzsi, mi is éjjel 1 körül kelünk. Esetleg egy tali abban a pár órában? Ha már úgysem alszunk! :lol: :lol: :lol:

Márti, lehet benne valami. 2 napja borzasztóan köhög. (persze, itt voltak az unokahugomék, a kicsi borzasztóan meg volt fázva, miért ne kaptunk volna valamit? :evil: )
Tegnap azt hittem, hogy biztos valami bújkál benne, azért nem alszik, majd jól előtör a nátha. De milyen betegség oldódik meg az anya karjában, ha függőlegesbe kerül a baba? És szó szerint kiröhög. Ha felveszem még mosolyog is, aminek nagyon örülök, de nem az éjszaka közepén. :?

Timi, látszik, hogy mennyire élvezték az ajándékokat a gyerekek. Ezek a képek mindent elárulnak, bármi kétséged is lenne valaha, csak nézd a gyerekeid csillogó szemét. :wink:

Barbi
Kép
b_barbie
 
 


Csak még egy kép! :lol:
Kép

Timi
Kép

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Nagyon köszönöm az érdeklődést és az aggódást!

Márti, Neked külön köszi a telefont. Tudom, hamarabb ígértem reagálást, de átjöttek a szomszédék, utána meg mamáztunk.

Szóval nálunk már csak nátha van, de az mindenkinél. Így orrszívás, orrfújás van egész nap.

Utólag boldog hófordulót mindenkinek!

A képek nagyon jók, sajna nálunk most a történtek miatt csak néhány készült.

Kívánok Nektek nagyon boldog Újévet!


Szeretettel: Edit

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép

KépKép
edit74
 
 


Ha a Jó Isten ma éjjel letekint az égből tudni fogja,ma mit kérnék szívből.
Áldást, Békét, Boldogságot annak,
kik szívemhez mindíg közel vannak.

Szonja 2004.02.24.
Zsombor 2006.03.13.
Anissza 2008.01.09.
"Abból tudhatod, hogy a gyermekeid kezdenek felnőni, hogy olyanokat kérdeznek, amikre van válasz."
"Csak a szeretetet lehet vég nélkül osztogatni, úgy hogy közben mégsem fogy el."
bmo
 
 


BUÉK

Barbi
Kép
b_barbie
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?