Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mazsi is beteg :(
Mióta itt vagyunk a nagyinál először. :( :( :(
Láz,hőemelkedés nincs csak eszméletlenül dől a taknyi,kb .1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 x kell szívni még éjjel is. :evil: :evil: :evil: és szegényem ennek megfelelően hisztis is. :cry:
Úgyhogy elég mosott sz@rnak érzem magam.

Viszont ma a nagyitól(anyukám) kaptunk nyuszira vadi új tavaszi cipit 20-as és nagyon vagány sötétkék- drapp. 8) 8) 8) és két ROKI FIGYELJ!!!sima(nem mintás)pamut harisnyát,aminek a talpán csúszásgátló van!!!!!! :D :D :D
Potom 1900 Ft/db :shock: :shock: :evil: :evil: :evil: jó hogy lehet kapni........szenyóság!!! :evil: :evil: :evil: :evil:

Majola
engem érdekelne a First,régebben használtam és tényleg csomó mindenre jó és sokáig elég csak nem volt kitől utánrendelni.
Konkrétan megírnád mennyiért hozza a lány?
Annácskának jobbulást!!!!és puszikat és Julcsinak is, csak úgy,mert cuki!


Minden betegnek gyógyulást!!!!!

Nyúlné,
hát ezért nem jött össze a chat tegnap!!!! :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :evil:


Ayse,
szegény férjed. :( :( :(
Hülye tahó igazgató! :evil: :evil: :evil:


Totka,
jajjj annyira sajnálom ezt a szemmizériátokat! :(
Nagyon drukkolok majd megint,mikor is kell??? :roll:
Anyósék.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :cry:


most megeszem egy vajaskenyeret............. :oops:


Bodza,
én szedtem Algopyrint szopi alatt,de az nem paracetamol,most nem tudom hogy mi van,nekem Rózsa Ibolya mondta hogy lehet,aki LLL-es szopis tanácsadó........ :roll: :roll: :roll:
annamami
 
 


Csibb,
dobjál már képet Normafát járó Cukikáról,annyira régen csodáltuk! :D :D :D
annamami
 
 


And,

Elküldenéd priviben a Somló-féle orrcsepp receptjét?
Akkor Pro Fam.-ra én is tudnám íratni Mazsinak szükség esetén!
Nagyon megköszönném! :wink:
annamami
 
 

 
 

Ayse,

van skype-od???? :roll: :wink:
annamami
 
 


Prüntyi!
köszi!! megnézem :)

Annamami, mindjárt leslattyogok érte, akkor már a sütireceptet is megnézem :)

algopryrint én nem vennék be. egyrészt, amikor 1-2 hetes volt Eszti, nekem lett egy j kis szövődményem, ami miatt tömtem magamba az algopírint, amikor elolvastam a használati útmutatót, és azt írták, hogy enm ajánlott (aztán felhívtam az bügyeletet, és azt mondták ne parázzak). másrészt, ami miattm most vénykötelessé tették ezt a gyógyszert, hogy ritkán okozhat ún. agranulocytosist, azaz lenullázza a fehérvérsejtszámot. én már találkoztam ilyennel felnőttnél. ha elég a paracetamol, akkor inkább csak azt vegyél be Bodza!

Hajni, egyik anyós sem tökéletes :wink: legalább van :)

még az aloéról akartam írni, hogy én annyira, de annyira szkeptikus vagyok, hogy már engem is zavar :oops: mindenre jó, ettől vagyok hitetlen. persze tudom, hogy gyógynövény, meg minden, csak amikor feltalálják a mindenre ha spanyolviaszt, akkor eltántorodom. tudom, szélsőség vagyok, és hát végül is, ha nem árt.. na mindegy, el vagyok.

KépKép
KépKép
and
 
 


naaaaa, hol van mindenki????? :( :( :(
annamami
 
 


And,
de jóóó hogy itt vagy!!! :D :wink:
annamami
 
 


na jó,akkor lefekszem.........így jártam.....jó éjt!
annamami
 
 


Csibb, köszi a pü-t!

márványos süti ("egyensúly"):

15 dkg rama
15 dkg cukker
2 tojás
40 dkg liszt
1 sütőpor
1/4 l tej
1 vaníliás cukker
reszelt citromhéj
csipet sót
2 ek kakaó
2 ek cukker
2 ek tej

rámába felváltva belekeverve a cukrot és a tojást jól kikeverni (felhabosítani), ezzel elkeverni a sütőporos lisztet (kicsit nehéz kikeverni, én most géppel csináltam). bele a tejet, fűszereket. elfelezzük a tésztát, és az egyik felébe beletesszük a maradék hozzávalókat ( a 2 ek-nyi cuccokat), ez lesz a kakaós rész. én kicsit kevesebbet veszek ki a kakós résznek. őzgerinc formát kibélelek sütőpapírral, és belerétegezem a kézféle tésztát, úgy, hogy a tetejére világos kerüljön. villanysütő 225 C, gázsütő 4. fokozat.
ha kihűlt, a tetejére csokimáz jön, de lehet citromos cukormázat is tenni. a csokimázat úgy csinálétam, hogy 2 tábla étcsokit gőz fölött megolvasztottam, ehhez tettem 1 dl tejszínt.

hamar megvan, nem olyan vészes, ami abból is látszik, mert én is megcsináltam :)

KépKép
KépKép
and
 
 


közben megnéztem a grace klinika végét :wink:

KépKép
KépKép
and
 
 


jobbulást a többi taknyosnak is :D
jóéjt :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok! :D

Az én fiaim is taknyosak, így a kullancsoltást is el kellett halasztani. :cry:

Narancsos-csokoládés muffin
Hozzávalók:
1 narancs
1,75 dl narancslé
15 dkg cukor
20 dkg liszt
2 teáskanál sütőpor
1/2 teáskanál szódabikarbóna
1 narancs reszelt héja
10 dkg étcsoki (vagy tejcsoki) törmelék (Én a legjobban a Lidl-es J.D.Gross Madagascar 46 %-os csokival szeretem. Ez átmenet a tej és az ét között. Elég kakaós, de azért lágy is.)
1 tojás
0,7 dl étolaj vagy 10 dkg puha vaj

Elkészítés: A narancsot megmossuk, meghámozzuk, felgerezdeljük, és kis darabokra vágjuk, a narancslével együtt püré állagúra mixeljük. Egy tálban a lisztet összekeverjük a sütőporral, szódabikarbónával, reszelt narancshéjjal és a csokidarabokkal. Egy másik edényben a tojást felverjük, és jól kikeverjük a cukorral, olajjal vagy vajjal, és a narancspürével. Hozzáadjuk a lisztes keveréket, és lazán összedolgozzuk az egészet. Muffinsütőbe tesszük, és előmelegített sütöben, kicsi vagy közepes lángon 20-25 percig sütjük. A tészta 12 muffinhoz elég.

Zsuzsa! :D

A recepteket én is mentettem, meg is csinálom hamarosan őket.

Prüntyi! :D

Ne izélj már! Kíváncsiak vagyunk, miket csinál Tüncsi. Írjál, nem fogunk irigykedni, és tudjuk, hogy nem vágsz fel. Szerintem se szoktasd a ti ágyatokba.

Totka! :D

Remélem, semmi komoly nincs Panni szemével.

Barbi! :D

Mondtam Szabolcsnak, hogy Libegőztetek, mert én is szeretnék, de azt mondta, ne menjünk, mert mi van, ha Bubus egyszercsak leveti magát a mélybe. :evil: Olyan ügyi Leon!

Zsóf

Kép
Kép
göndörzsóf
 
 


Segitség!!!!
Tudtok valami húsvéti ételt, amit nem túl bonyolult elkésziteni, de azért ünnepi???? Valami sült husi, vagy nemistudom :?: :?: :?:

Zsóf, narancsos muffin biztos lesz, nagyon fincsi volt.

Akik papirban sütitek a muffint...nektek mindig kijön belőle? Van valami trükkje? A túrórudis (Csibb, isteni, kedvenc lett) például nem jön ki nekem rendesen.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Nahát, hogy milyen pangás van!!! :shock: :shock:

Annamami
Képzeld, elfelejtettem fényképezőt vinni... :oops: Fent jutott eszembe, hogy de kár, tök jó fények voltak, meg lett volna téma is bőven... :roll: Erre mondaná Nyúlné, hogy "tipikus :roll: :roll: "

Libegőzés!!!
Most villant be a megoldás, hogy olvastam Zsófi írását!!! :idea:
én úgy csinálnám, hogy kendővel, vagy kenguruval az utazás idejére magamra kötném!!! úgy ficánkolhat, nem tud leesni!!!
úgyhogy lassan megyünk is, mert itt van egy köpésre tőlünk!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


lélekben kezdem magam készíteni a takonykórra, mert annyi a beteg baba, hogy ezt mi sem úszhatjuk meg... :roll:

Mindenkinek gyors jobbulást kívánunk!!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Majola
melegen nem jön ki!!! de ha már kihűlt, egész jól le lehet húzni róla! Örülök, hogy ízlik!!! :D

Ja, még Jucinak akartam írni, hogy az simán lehet, hogy nagy lángon sütötted, és azért nem volt jó a közepe!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Majola
kaja ügyben nem tudok segíteni, mert mi ilyenkor három napig sonkát, tojást, tormát, hagymát, retket, stb. eszünk. nem szoktunk nagyon más ünnepi kaját főzni vagy sütni.
de engem is érdekelne, ha van valakinek jó ötlete!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan tudok jönni, de ezt engedjétek meg nekem, ha már napokon keresztül teszteltük a mikrónkat, és elhangzottak érvek, ellenérvek.j

Most találtam ezt a cikket:

http://www.napi.hu/default.asp?cCenter= ... nID=328448

Kép
kuha
 
 


ja, és nem is írtam, hogy milyen béna anya vagyok!!! :cry:

tegnap szinte hozzávágtam Fanni fejét az ágy széléhez... :oops: :cry:
le akartam rakni az ágy mellé, hogy kapaszkodjon a szélébe, erre vett valami furcsa lendületet, és majdnem kiesett a kezemből, viszont annyira már nem voltam gyors, hogy a feje nem koppanjon... :cry:
azt hittem, a homlokát ütötte be, de később láttam, hogy a szája repedt fel... a fogának hál istennek nem lett újabb baja...
úgy látszik, mivel nekem ez a fog mizéria a rémálmom, most már mindig ilyen fogveszélyes baleseteink lesznek... engem meg éjszaka is kiver a víz, ha rágondolok...
szegénykémnek még mindig be van dagadva a kis szája... :cry:

mellesleg mindig is utáltam ezt az ágyat a hülye 10 cm széles pereme miatt!!! :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Csibb!
Dehogy vagy béna, ilyen mindenkivel előfordul!

Hajni!
Jobbulást kívánok Nektek ...

és Kisnyúlnak és Marcinak és az összes kis betegnek, remélem több nincs!!!!

Juci!
Gratula! Biztos nem volt könnyű....

Majola!
Én elég egyszerűen megoldottam idén a Hsvétot, ha az égiek is úgy akarják: p-sz-v Sopron, h szüleim, k a férjem anyukája. Szerintem sonkát se fogok venni.

Nálunk sonka szokott lenni az ünnepi menü.

Azért írok egy egyszerű húsételt, szerintem elég finom és gyorsnak, goyrs, ha akrjuk, akkor ünnepinek is nevezhetjük:

Kiklopfolsz karajszeleteket, sózod, kicsit borsozod, olajjal kikent tepsiben pirosra sütöd. A végén rákensz tejfölt és reszelt sajtot szórsz rá, 5 percre visszadugod a sütőbe. Rizzsel, barackbefőttel isteni.

Vagy sajtos csirke, amit jénaiba kell tenni panírozva egymás ttejére, de a zsemlemorzsát sajt helyettesíti.

Vagy baconba gönygyült csirkemáj. Én még pár aszalt szilvát is szoktam közé dugni és kakukkfűvel megszórni.

Rólunk:
Ma megpróbálkoztunk a Tesco Gazdaságos Bébiszittyóval. Andris 10 perc után sírva jött haza. Nagyon anyás, bizonyos szempontból anyásabb, mint Lili. Ezt most nem tudom jól leírni, valahogy máshogy ragaszkodnak hozzám, máshogy szeretnek. Lilinél nem kérdés, hogy én vagyok a Nr. 1, Andris szívébe többen beleférnek, Lili és Apa természetesen a fő helyen. Ennek ellenére Lili jól elvan másokkal is, Andrison látom, hogy nem kispiskóta lesz a közösségbe szoktatás se. Amikor tanítok, azalatt a másfél óra alatt is végig hallom, hjogy ütemesen mondja Anyu, Anyu, pedig játszik közben.
2 hét múlva egyik nap megint átmegyek és én is ott játszom, rákövetkező nap megpróbálom otthagyni.

Ma volt egy kis jelenetem az oviban. Van a Roli a csoportban, aki állandóan zaklatja Lilit, tegnap pl. a Tropicariumba mentek és végig az új cipőjét taposta direkt. Ami egy bazi jó kis elefanten cipő amúgy és nem azért vettem, hogy 2 nap múlva úgy nézzen ki, mint amin átment az úthenger. Meg olyanokat is mond Lilinek, hogy megöli és Lili majd megtudja, hogy milyen nálunk a füstölő. :shock: :shock: :shock: És egyéb válogatott hólyeségeket. AMikor Lili elmondja neki, hogy az annyukája, vagyis én, mondta, hogy az nem úgy van, akkor én hülye és buta vagyok (ezt minimum 15x hallottam az utóbbi időben). Most elfogyott a türelmem, szóltam az ovónéninek, aki egy elég jó megoldást választott, odahívta Rolit és mondta, hogy a Lili anyukája szeretne beszélni vele. A kiskölyök persze egyből támadásba lendült át, hogy véletlenül lépett Lili lábára (mondtam neki, hogy én Lilinek hiszek, mert nem szokott hazudni), meg hogy ő meg csúfolódik. Dehát kénytelen volt belátni, hogy így nem viselkedhet tovább és az anyukájával is beszélni fogok, ha folytatja. Nem hinném, hogy ettől megjavult, de talán egy időre más célpontot keres magának. :?

Az oviban van egy élő nyuszi.
Lili megkérdezte:
- Tényleg ide tudták hozni az igazi Húsvéti Nyuszit? :lol:
(mi mást felelhettem volna, minthogy tényleg, annyira akarta ezt hallani :D)
Andrisnak is tetszett, bár amikor elhaladt a kukás autó, arról nem bírta levenni a szemét, s a nyusziról teljesen elfelejtkezett. :)

ayse
 
 


Majola!

Mégegy:
csirkemell kockákat beszórsz görög fűszerkeverékkel, olajban kisütöd (mi vokban szoktuk, de a sima serpenyő is megteszi). Rizs, jóféle natúrjoghurt, görögsaláta jár hozzá.

ayse
 
 


Ja és muffinpapír: szerintem abból nem jön ki. Én úgy értelmezem, hogy az nem is cél.

ayse
 
 


egy gyors nyuszihíradó:
biztos,ami biztos,így az ünnepek elött elvittem Fülorrgégészetre(doki nénik ajánlotta,a Péterfybe rendelt),hát én ilyen édes,kedves dokinénit ritkán láttam,vagy soha! :shock: nyuszi se tudta eldönteni,hogy most sírjon vagy se :lol: ,azért sírt egy kicsit!
szerencsére fülével semmi,de semmi baj,torka is csak picurit piros,taknyi van!átmentünk doki néninkhez,ő is megvizsgálta,ott azért határozottabb volt nyuszi :lol: ,és ő is megállapította,hogy nincs nagy baj,viszont láthatóan jön egyszerre 3fog,az meg minket eddig mindig kicsinált! :?
megmértük,9600 at nyom,jan.31.-én volt9300,tehát 2hónap alatt hízott 300at,az úgy nyuszinál rendben is van! :wink:
majd ha meggyógyul,akkor kapja meg a 18.havi oltást és a bárányhimlő ellenit,állítólag azt lehet egyszerre! :roll:
úgyhogy így vagyunk,nem vészes,persze most még vigyázni kell,de nagyon még hőemelkedése sincsen!
na mentem is,köszönjük az aggódást,minden téren!remélem én is ,hogy hamar rendeződnek a dolgok,mert ez így most nem leányálom.. :?
pusszantás mindenkinek!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Csibb!

Bocs, elfelejtettem írni, hogy szerintem nincs baja a hangfalnak, Gabi legalábbis nem szólt :P :P

Beteg babáknak, mamáknak további jobbulást kívánok!!!!

Most megyek és ledőlök egy kicsit, amíg a fiúk is alszanak.
Remélem Noel is...... :?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Gyors bekukk...

Kicsit elfoglaltak vagyunk, tegnap anyumnál lebzseltünk.....ma piacon és Auchanban voltunk..Lénával :shock: :shock: (hulladögfáradt vagyok :evil: )....
Most kint alszik a babakocsijában...miután irtóra kikapott :oops: :( (mert folyton direkt lerúgdalta a takaróját és a cipőjét is :twisted: )....Ilyenkor mindig lelkiismeretfurim van, hogy csapkodom a kis kezét...de hát más nem hat sajna :( :(

Ayse!

Hűűűűűűűűű hát ettől félek én nagyon...
Én az ilyen kiskrapekokat fognám és a falhoz vágnám...idegemben :oops: :oops: :? :?
Mert jó, oké..vannak civódások, csúfolódsás stb...amit igen a gyerekeknek kell leboxolni egymás között...ezzel is tanulják az érvényesülést... :roll:
De szerinttem ez már túlmegy minden határon.... :evil: :evil: :evil: :evil:
Tudsz valamit a kiskrapek családi hátteréről....

Nyúlné!

További jobbulást Kisnyuszinak...

Megyek én is legalább egy KV-t iszom, amig nyugi van....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Hahó!!

:( :( :( :( :( :(
Nem megyünk a Balcsira,mert nincs hely!! :evil: :evil:
Ez elrontotta tegnap az egész napomat!! :( :(
Már úgy beleéltem magam!!!
Na mindegy,megyünk a barátainkkal Tiszalúcra és sütünk fincsi husikat!!
Ja és még a tegnapi nap végére,jött ez a Kód neve:merkúr cimű film,amiben volt az autista kisfiú és ez annyira felzaklatott,hogy csak bőgtem,meg bőgtem!! :oops: Nem is néztem végig!!

Óóóóó,azért egy valami nagyon jó csak történt!!!
Jó lett az AFP-m!!!! :D :D
Nektek milyen mértékben mérték???
Mert Melivel Mom-ban,most pedig nanogramm/ml-ben jött meg az eredmény!!
34,2 lett,ha minden igaz ez jó!!

Rókica.
Hogy megy a főzőcskézés???

Prüntyi!!
Jujj,de jóóóóó!!Akkor nyáron talizunk a Marinában!!!! :D :D

Kuha.
Titeket elkerülünk,ugye?? :( :(

Totka.
Jajj,de sajnálom,hogy Pannának is menni kell!! :(
De inkább előbb,mint utóbb!!
Akkor jó a lencse??

Barbi.
Jól hangzik ez az ovi,de tényleg kicsit sokan vannak!! :?

Megann.
Köszi,egyre jobban vagyok!!!! :D

Duda.
Nati jobban van??

Bodza.
És ti,jobban vagytok??

Juci.
Anatómiához gratula!!Az a lényeg,hogy görbül! :wink:

Húsvéti menü!!
Nálunk lesz sonka,kolbász,főtt tojás,szilik (imádom!!!!),kalács és sok-sok süti,amit persze nem én sütök!! :lol: :lol:

Ma meg lecsós-tarhonyás husit csináltam....remélem jó lett,még nem kóstóltam!!!!

ancsi26
 
 



Segitsetek már,légyszi!!!!

Hogy tudom Meli képét kicserélni???
Meg magamat is vissza akarom varázsolni,de nem megy!!!! :evil: :evil:

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Nyúlné!

Hurrá, hogy Kisnyuszinál nincs gond a fülekkel!! Reméljük, mostmár jobban van!

Ayse!

Azért ez a kisfiú tényleg nagyon durva! És az óvónéni nem figyelt fel ezekre a dolgokra korábban?? Lili nem szólt neki ezek előtt???
És van valami tipped, hogy miért spécizte ki Lilit magának? VAgy mással is ezt csinálja?
És mégegy kérdés: ismered az anyukáját? Milyen viszonyban vagy vele? Nem volt vele korábban nézeteltérésed? Csak azért kérdem, mert amikor írtad, hogy a kisfiú lehülyézett és lebutázott téged, akkor azért átsuhant az agyamon, hogy nem véletlenül az anyukája szavait ismételte vissza?? Sajnos soxor előfordul, hogy hallják a gyerekek a szülőktől, és rögtön visszamondják...
Szerinted?
Azért kíváncsi leszek, hogyan fog reagálni a fiúcska anyukája, amikor beszélsz vele. Azért az elég sok mindent el fog ám árulni!!!
Majd írd meg mindenképp!!
Mikorra tervezed, hogy "elkapod" az anyukát??

Ancsi!
Mi sajnos elkerüljük egymást Balcsin, mert mi júni végén megyünk. Eredetileg júni 25-én mentünk volna egy hétre, de előrréb tolódott egy héttel, úgyhogy júni 18-án megyünk. De ahogy olvasom, Prüntyivel mont tudtok talizni, igaz?
Remélem, azért akkor már jó idő lesz...

Göndörzsóf!
Hát hallod, ez a narancsos muffin recept igencsak szíven ütött!!! Azonnal elmentettem, és szerintem hétvégén megcsinálom, az hétszentség!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Csibb!

Ágy :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
De nyugi, ez bárkivel előfordul!!
Én pl. egyszer úgy fordultam ki a szobából, hogy közben Gergő a kezemben nyomott egy csavart, és azzal a lendülettel, végigszántottam a fejét az ajtófélfán. :oops: :oops: :oops:
Gondolhatod, volt üvöltés, meg pukli a fején...

Benianyu!

Veletek mindenk okés? Te is ritkán jársz itt mostanában...

Juci!

Tuti biztos, hogy görbülni fog a vizsgád eredménye, nem tudom elképelni, hogy nem.
Biztos vagyok benne, hogy Te nem az a nemtörődöm fajta vagy, aki nem tanul a vizsgára.
A többihez meg gratula!!!

Kép
kuha
 
 


Ancsi!

Megkérdezhetem, mi az a szilik???? :roll: :roll: :oops: :oops: :oops: :oops:
Mi is megvettük a sonkát, jó nagyot, és háztáji, onnan van, ahonnan a kolbászt és hurkát szoktuk venni. Jóóóó nagy füstölt sonka. MI főzve nem igazán szeretjük, csak így, simán füstölve, főtt tojással, meg újhagymával, meg retekkel.
Igaz, mi már kb. két hete eszegetjük...
Húsvétkor úgysem leszünk itthon...
Anyuéknál szintén lesz sonka, meg isteni finom töltött és székelykáposzta (egyben :lol: :lol: ).
Meg még finomabb gyümölcsleves, igaz, nem kimondottan húsvéti kaja, de hát Robi is imádja anyu gyümölcslevesét, úgyhogy az ő kedvéért is!

Totka!

Anyósék nem semmik hallod!! HÁt akkor inkább adtak volna egy kis pénzt, hogy vegyetek valamit Pannának is!!

Egyébként , lehet, hogy most furcsákat fogtok gondolni rólam, de:
egyrészt, én tökre elfelejtettem, hogy húsvét aprópójából kéne venni valamit Gergőnek, másrészt meg valahogy nem is érzem szükségességét.
Úgyhogy tőlünk nem kap semmit húsvétra, max. némi csokikát.

Ez gáz szerintetetek???

Kép
kuha
 
 


Kuha!

Húsvét:

Szerintem egyáltalán nem gáz...
Sőt én már az unokaöcséimen is gondolkozom, 8 és 6 évesek...
Azt hiszem miniális csokit kapnak...mert a mikulások is a kukában landolnak mindig... :? Plüssnyuluk, bárányuk, stb...meg már van egy rahedli....Ezért nem érdemes pénzt kiadni..űúgyhogy lehet hogy inkább majd kapnak egy kis pénzt(mármint anyukájuk)...


Lénának igazi nyuszija lesz Húsvétra :D :D Ennyi :D

Gyümölcsleves....azt én is imádom....miből csinálják anyukádék igy kora tavasszal????

Ancsi!

A szilik engem is érdekel..soha nem hallottam róla...

Húsvéti kaja nálunk...

Azt hiszem kicsit túllőttem a célon...
Vettem 2 kisebb füstöltcsülköt, egy kilónyi füstölt combot és tarját...
Ahhoz képest hogy itthon sem leszünk... :roll: :roll:
Na mindegy, nem főzöm meg mindet, max lesz majd nemsokára egy csülkösbablevesem meg egy lencsefőzelékem tarjával is :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:


M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha!

Ja........ha még nem késő...
Tudod még mit kap Léna húsvétra????

Azt hogy együtt festünk tojást...
Kopirozom Rókica találmányát..magam mellé állitom Lénát egy székre(na nem mintha magától nem állna)...és festünk együtt tojglikat...meg felmatricázzuk őket...
Szeirntem ez nagy élmény lesz neki :D :D :D

Szerintem Gegőcének is tetszene a dolog... :wink: :wink:
Még nem késő tojifestéket venni :wink:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann!

Igazi élőnyuszi???

Hű, csinálj sok-sok fényképet, és számolj be, hogy tetszett Lénának!!!
Azt hiszem, mi csak jövőre vállaljuk be esetleg Gergőnek.
Bár, abból kiinadulva, hogy a cicákat mennyire szereti, biztos nagyon örülne neki!!


Gyümölcslevest anyum saját, általuk eltett befőttekből csinálják. Barack, meggy, cserkó, és egy kevés szilvát is el szoktak tenni, direkt erre a célra.
Ja, és van ám finom fekete szeder bokrunk, abból is van (nem kevés) a mélyhűtőben... Nyam-nyam, én is imádom!!

Kép
kuha
 
 


Kuha!

Ok, csinálok jó sok képet :D
Ahogy ismerem Lénát neki is nagyon be fog ám jönni..
Tuti hogy éjjel nappal tömni fogja répával meg fűvel :lol: :lol: :lol:
Dagadt nyuszi lesz :lol: :lol:

Mellesleg férj nagypapája tenyészti őket.. :D , ilyenkor húsvétra, direkte pároztatja az anyákat..hogy legyen sok kisnyuszi és viszi őket a piacra eladni... :D :D :D :D :D úgyhogy nem kell messzire mennünk érte..

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Kuha!

Jaaa, így könnyűűű!!! Mert általában utána mindig az a probléma, hogy mi legyen a nyuszikával?? Legalábbis , nálunk emlékszem, mindig ez volt!
De jó, nagyon kíváncsi vagyok...!!!

Kép
kuha
 
 


Szilik=sárgatúró!!!

Ha a google-be beütitek,hogy húsvéti sárgatúró,kiad egy csomó receptet!!
Én is csak azóta tudok erről mióta Zolit ismerem.
Még sose csináltam,mivel eddig anyósom készitette,de most kipróbálom.....azért dédi is készit nekünk,biztos ami biztos!! :lol: :lol:
Én nagyon szeretem!!! :wink:

ancsi26
 
 


Kuha!

Jól elbeszélgetsz magaddal :lol: :lol:

Ancsi!

Na majd megnézem... :wink:

Anyósod nem jöhet ki a kórházból Húsvétra??? :roll:

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Megann/Kuha!
Nem igazán van kapcsolatom a családdal. Annyit tudok róluk, hogy úgy 3 éve jöhettek át Erdélyből, 2 gyerekkel és nagyjából két bőrönddel. Eszméletlen ügyesek, már ami az anyagiakat illeti, a férj ács, az anyuka takarít házaknál, pont amire ezen a környéken szükség van. Már autóval járnak. Valószínű, hogy az új egzisztencia megteremtése sorn nem sok idő jut a gyerekekre. Valószínűleg Roli otthon is problémás eset lenne. Ha szólnak nekik az ovónénik, elereszti a füle mellett. Meg sokszor úgy vannak vele, hogy rendezzék le a gyerekek egymás között.
És ez bizony nagy dilemma. Roli másfél évvel idősebb Lilinél, mivel tavaly nem volt iskolaérett. Lili meg lány, meg félénk is, ami vonzza az aggressziót. Nem szokott visszaütni, teljesen megdöbben, ha erőszakoskodnak vele a gyerekek. Szóval ilyen áldozattípus.

Ha fiú lenne, talán más lenne a hlyzet, Andrissal biztos máshogy állok majd hozzá, de igazából nem tudom. Próbálom Lilit is rávenni arra, hogy védje meg magát, de most elszakadt a cérna.
(ez a Roli volt az is, aki a popsijába autókat tologatott)

ayse
 
 


Nálunk Lili igencsak hosszú listát írt a Nyuszinak, most megyek és legalább egy részét beszerzem :D

ayse
 
 


Megann!

Ja!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bakker, lehet, hogy már hülyülök is??????

Ancsi!

És a sárga túrót, csak úgy magában kell enni, vagy valamihez????

Ayse!

Hát igen, elég nehéz ügy, de talán az tényleg segítene, ha megpróbálnál az anyukával beszélni erről.

Egyébként át tudom érezni Lili helyzetét, mert kisiskolás koromban én is ilyen voltam, ráadásul volt egy lány (mondjuk úgy, hogy a kisebbséghez tartozott), aki ugyan idősebb volt nálam egy évvel, de évfolyam társam volt. És már nem is emlékszem pontosan, a kiinduló okokra, de engem is terrorban tartott...
Csak én nem mertem soha szólni a szüleimnek, mert mindig azt mondta, hogy ha szólok nekik, vagy a tanárnak, akkor megver!!
Így hát nem szóltam, de nagyon féltem tőle.
Soha nem felejtem el, Anitának hívták.

Aztán szerencsére , kb. harmadikban, elköltöztek, és másik iskolába került...

Kép
kuha
 
 


Ayse!

Szegény Lili, remélem hamar abbahagyja az a kisrác az agresszióit felé :(

Én Lívin is úgy látom, hogy hagyja, hogy "bántsák"
Remélem kinővi....... :? :? :?

Mea
mea
 
 


Lili milyen horószkóban született?

Lívi szűz nappal- skorpió ascendensel.
Remélem a skorpiója egíti majd ilyne helyzetekben :D :D :D

Többiek!

Tényleg ki tudja gyerekének az ascendensét a szűz mellett????????
(Gondolom a legtöbben szüzek itt ugye???)

Írjátok meg, kiváncsi vagyok, mert tök sokat számít (külvilág felé) az ascendens.

Mea
mea
 
 


Ja és találtam egy bio termékes(habfürdő, krémek stb érzékeny bőrnek is jó) honlapot, hátha valakit érdekel még rajtam kívűl:

http://www.biobaby.hu/

Mea
mea
 
 


Ja és vásároltam megint egy csomó jó kis cuccot a vaterán!
:oops: :oops: :oops: :oops:
ajánlom egyébként, csak türelem kell hozzá de nagyon jó kis cuccokat lehet kifogni és jó áron, meg lehet alkudni.
Vannak úh termékek fent, használtak és minden amit csak akartok :wink:

www.vatera.hu
(azt hiszem regisztrálni kell, de tényleg megéri szerintem)

Mea
mea
 
 


Kuha!
Majd ha ráértek, mennénk megint :D .................?!?!

Ja, képzeljétek már kiürítettem a fél lakást, a sok ruhát meg könyveket átvittük, meg Lívi cuccai közül egy csomót.
Már csak a maradék van+konyhai cuccok+egy két bútor.
De még hátravan 3 hét a határidőig, remélem hamarabb is tudunk menni, de azért fáááááááááááj a szívem.....................leginkább a kertét, amit saját magunk csináltunk :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
A házért nem annyira, de a kert hiányozni fog.
Mennyit szenvedtünk érte, locsóltam, ülettünk.............................
Na mindegy most már előre kell tekinteni!!!!
De azért akkor is :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Bocsi Lányok, tudom van akinek sokkal nagyobb baja van, csak jól esik néha kiönteni a lelkemet Nektek! :oops:

Mea
mea
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Azért meglátogattok ott is 1x legalább????????????????????

Mea
mea
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy velem örültök!
Igazából ezzel a kettessel nem vagyok elégedett, ugye :? , ha lett volna még egy napom...
KUha
Aranyos vagy, de ha tudnád, hogy milyen linkségeket műveltem a fősuli alatt!
Állítom, hogy az egész topikot lekőrözném :oops:

Csib
Remélem Fanni szája hamar kiheveri az esetet. Sajnos előfordul, emiatt ne okold magadat! :wink:

Ayse
Hát ez nagyon rossz helyzet! Tényleg bicskanyitogató a kiskölyök!
Szerintem is ez már az a pont amikor Neked közbe kell avatkoznod. Szegény Lili, biztos kap egy pár leckét az élettől majd amíg kicsit megtanulja megvédeni magát!
Marcinak az a legújabb, hogy verekszik :oops: Simán behúz egyet a másik gyereknek, ha valamivel nem ért egyet.
Ja erről jut eszembe egy édes történet.
Voltunk a Kenguru játszórészlegében valamelyik nap. Kb 15 percet töltöttünk ott. Ott volt kettő 3 év körüli kislány, már bőven beszéltek.Marci bement egy házikóba és utána ment az egyik kislány. Marci erre szegénynek lekevert egyet. Én mondtam Marcinak, hogy cirógatni szabad a kislányt, stb.
Erre megsimogatta.
Van ott egy olyan autó amivel minden gyerek imád játszani. Marci épp bele akart ülni amikor uez a kislány oda szaladt és elvette Tőle. Látta a kiscsaj, hogy Marci arca már torzul és gyorsan elkezdte Neki mondani, hogy ciróka-ciróka! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Olyan aranyos volt, hogy inkább adtam Marcinak más játékot és hagytam a kislányt érvényesülni az autóban.

Totka
Szorítok, hogy minden rendben legyen a kórházban!Sajnálom, hogy Pannának is mennie kell. Tényleg annyi jó van a rosszban, hogy legalább Veled lesz majd.

Nyúlné
Szegény Kisnyuszi! A fogok minket is kicsinálnak. Én legalábbis erre fogom, hogy Marciba belebújt a kisördög kettő hete. :lol:
Amúgy nem panaszkodom rá!Mert napi 2-3 órákat aludt a drága és ez nagyon jól jött a vizsgára!

Ancsi
De jó,hogy jó lett az AFP eredménye!
Sárgatúrót én is szeretem!

Bodza
Hogy vagytok? Hogy van Édesapád?

Annamami
Mazsinak jobbulást!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Juci!

Nagyon is jó az a 2-es!!!!
Főleg gyerkőc mellett!
Gratula!

Mea
mea
 
 


Megann.

Áááááá,nem engedik!!Nem eszik,nem iszik csak infúziót kap!!
Ja,egyébként tegnap lett hely a Hospise alapitványnál,úgyhogy most már ott van!!!
Sajnos gondolom mindenki tudja,hogy ott már kik vannak!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kuha.
Mindenhez lehet,kell enni!!!Sonkához,kolbászhoz......

Mea.
Meli is szűz,de azt nem tudom mi az ascendense.....sőt azt se tudom mi az!! :oops: :oops: :oops:
Felvilágosit valaki????

Hééé,eddig majd ki ugrottál a bőrödből az új ház miatt.....na,jó gondolom azért kicsit rossz,de ott nagyon jó lesz nektek!!! :D

ancsi26
 
 


Sziasztok!

Ma a kontaktlencsibe alszok, egész nap bent van, eddig ok.minden vele!! :roll: :roll: :roll:

Ma a gulyásleves mellé Apa Csibi -féle túrórudis muffint rendelt!!!!(Csibi, nemcsak Nyúlnéra, de már Rád is féltékeny vagyok!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )
Fini lett, Pannikirálylánynak is ízlett, mindjárt mutatom, hogy....... :lol: :lol: :lol: :lol:

A papírral én is gondban voltam, eddig a muffinok alá nem raktam semmit.Na venném le róluk, beleragadt mint állat....... :? Mire rájöttem, hogy hidegen kell leszedni , így is lett, tök jóóóóóó!!!Apa elájult, milyen ügyi vagyok!!!! :oops: :oops:



Szeptemberben, mikor Gyopároson voltam az eü.-konf-n, volt szerencsém a repivacsináűl a kórházigazgatómmal egy asztalnál ülni, akkor mondta, hogy Molnár eü.miniszter úr szétbasssza(bocsi), az eü.-et, utánnha nem ad fél évet, lemond.
Hát így lett.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?