Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, a rizssalimbol kimaradt a tonhal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ancsi,
Fiam is mondja, es ma reggel ahogy vittem a dadamhoz, akkor is mondta, valamint, hogy -na menj mar anya!!!!!
Tenyleg meg lehet zabalni oket!
Akkor szoritok, hogy legyen hely, biztosan nagyon jo lenne!!!!!!!!!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Pruntyi,

Meg azt akartam irni, csak szita az agyam, hogy bar az eszem nekem is azt diktalja, mondjam, hogy ne vedd magatok koze, mivel akkor vege az egyedul alvasnak, plane, ha Tuncsinek is igenye van erre. Semmi baja nem lesz, ha egyedul alszik el, ugye a nagykonyvekben is ez van irva :roll: De valahogy megis leirom, hogy Mat mindig is velem aludt el, utana betettem az agyaba es ott aludta at az ejszakat! De meg 5 evesen is igy volt, nem akart nelkulem aludni, en nem a kezet (hallod Megann), hanem a fejet simiztem! :lol: DE! De nem ereztem terhesnek a szitut, mert ha vendegeink voltak vagy valoban mas dolgom volt, vagy mashol aludt, akkor nem kerte ezt, megertette, hogy nem tudok es kesz! Nem is emlekszem kirivo esetre, nekem is es neki is megfelelt ez!
Most mar persze egy mese vagy beszelgetes utan alszik is, dehat o mar nagyfiu ugye!
A kicsivel mas a helyzet! Nemreg erkeztem el odaig, hogy ki tudok menni a szobajabol, anelkul, hogy uvoltene es meg mindig probalkozik, de vele semmi fele keppen sem csinalnam vissza a dolgokat, most enekelek, meselek neki megpuszilgatom es be az agyba es kemeny vagyok am, mivel utana meg ott a masodik!!
Szoval ket gyerekkel igy konnyebb ez a szitu, hogy be az agyba es alszunk :oops: :oops: Viszont reggel ha koran kel es utana nem dolgozok, nincs suli, akkor visszafekszek vele az agyra es egyutt durmizunk meg!!! De az esteknek nagyon orulok igy!

Szoval nincs erre szabaly, csak a szive!! Ha neked szukseged van erre es Tuncsinek is, miert ne, ha teged ez nem zavar! Csak utana nem szabad haragudni, ha raszokik :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Majola!

Először is köszönjük újfent a lehetőséget hogy ott lehettünk! Mindannyian nagyon jól éreztük magunkat, Szilvi fenekét megint volt aki ringassa, és Zsuzsa is szépen elhablatyolt meg játszott. És köszönjük az érdeklődést is, végül nem lett a hőemelkedésből semmi, csak azt vettem észre, hogy jön felül a rágófoga egyik oldalon, persze ezt csak csikizés közben tudtam kilesni, amúgy nem engedi hogy a szájában kutakodjak!!! Persze felhívtam az orvosát, hogy mit szól, de ő azt mondta, nyugodtan menjünk le a Balatonra, és figyeljem a lázát. De nem ment feljebb. Viszont ma reggel megint 37,6 volt popsiban, de erre is csak legyintett a doki bácsi, hogy ha ez betegség lenne, akkor három nap alatt jelentkezett volna, és valószínűleg csak a foga.

A tonhalas paradicsomszósz receptet elmentettem, bár akkor is nézetem mikor csináltad! Ezen a héten én is megpróbálok főzni, nem rendelek kaját... :shock: Remélem nem halunk éhen...


Annamami!

Neked meg köszönjük a homeobogyókat. Kipróbáltam, és Vivi két dózis után tényleg elnézelődött egy félórát mire újra elkezdett sírni... azóta még nem volt alkalmam újra kipróbálni őket... viszont ma reggel az én szegény ártatlan meggyanúsított kislányom olyan mintababaként viselkedett egy 2007 tavaszi babás talin, hogy alig győztem mentegetőzni, hogy mit panaszkodom rá :D. Szinte egy hangja sem volt, szépen elnézelődött az ágyon. Így próbálja az ember bemutatni, hogy milyen nehéz eset is tkp az ő gyereke. :evil: De lehet a tanulság az, hogy állandóan babatalira kell járni. :lol:


And, Göndörzsóf!

A ti receptjeiteket kéééérem!!! A narancsos muffin meg az az egyensúly sütemény is ISTENI finom volt!


Rólunk:

Lementünk a Balatonra a hétvégén, én, a két lány meg anyukám... Az indulások meg érkezések eléggé neccesek még... de végeredményben tök jól sikerült. Egy csomót voltunk kint a kertben, Zsuzsa teljes extázisba esett a locsolás, fűnyírás és egyéb kertápolási tevékenységek láttán. Zsuzsa külön szobában aludt, meg mi is Vivivel. Jövő héten tartja anyukám a nagy húsvéti összejövetelét lent a Balatonon, akkor telt ház lesz, és elvileg egy szobában kéne lennünk négyünknek (én, David, Vivi, és Zsuzsa). Hát majd elmesélem hogy sikerült. :shock:

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 

 
 

Tüncsi fürdik, Apával, pizzám a sütőben...de addíg is...

Ancsi De jóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó! Igeeeeeen, mi júli 5-19-ig ha jól emlékszem!!!

Anikó, igen, köszi, érthető volt!

Majd este jövök még!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


szép jó estét!

megjöttünk Szegedről.Hmmm........
Panna:sajnos, neki is be kell feküdnie velem május végén a klinikára, mert csak bódításban tudják megvizsgálni a szemét(ultrahang+még valami, égő, mert kétszer kérdeztem rá, latinul mondta, le is van írva, de ölég rondán írt a Tanár,A blephalítist jól kezelték, még kapott rá kencét.Az az egyik baja, a másik, amitől a két szem közti eltérés van(szerinte, és ezt fogja a vizsgálat kizárni, v.alátámasztani), a jobb szeme gyengénlátó. :(
nekem meg akkor megcsinálja a kozmetikai műtétet.Két napot fogunk a klinikán tölteni, a 3.napon jöhetünk haza.Kértem, mivel azért nem épp a szomszédból jövünk, együtt fekhessünk be Pannával.Megoldható.
Azért eléggé el vagyok a kislány miatt keseredve, a Tanár nyugtatott, ha gyengénlátó is, akkor csak az egyik szeme, és ezt ragasztással korrigálható, kb.fél év alatt helyreáll, és nincs szemüveg, stb, stb.Mondjuk, ha netán ez lenne, nemtom hogy fogja megtürni a Drágám, hogy fél évig az egyik szemén ragtapasz lesz.


Egyébként nagyon rugalmasak voltak a klinikán, Pannának se beutalója nem volt, ill.Szeged az nem a mi területileg illetékes kórházuni, és semmit nem kellett Nekik fizetni, és a Tobradex kenőcsét is egy origi. dobozzal előkaptak egy szekrényből, tehát még recit sem írtak fel.Meg voltam lepődve.Ja, és borítékot akartam a Tanárnak csúsztatni, és fel volt háborodva.


Szemészetből mostmár az egész topik ki van okosítva, mehetünk szakvizsgázni.Sajna :? :(

Benianyu, Csibi!

Ma reggel berakom a csodakontaktlencsémet, és délutánra tisztára könnyezett a JOBB!!! szemem, és bevörösödött.Agyő lencse!!!Négy év után megőrülök, annyira ÚÚÚÚTÁLOM a szemüveget.Azt hiszem, én ezt kaptam a sorstól, ezt a szemmizériát. :cry:
Mondjuk, ennél nagyobb bajom/unk ne legyen soha.
Végül nem a mellkasom nyitották meg, v.nem a koponyámban buzeráltak.

Bocsánat lányok ezért a sok nyügimért. :oops:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Anikó, salireceptet jegyeztem, ki fogom próbálni. Róki, ez nektek is jó, tejmentes!

Szia Ancsi :wink: Már hiányoltalak, csak nem irtam még.

Most megyek alukálni, lányok már az ágyban vannak.

KépKép

KépKép
majola
 
 


A bódítástól is félek, mert nálunk a gyerkőcök, főleg az ilyen picik, mint Panna, annyira megkavarodnak az altatószertől, rúgnak, vágnak, harapnak....
Mondom én:eü.-i dolgozónál rosszabb, okosabb beteg nincs másik a Földön!!

Illetve csak az én egyszem Pincurkámról van szó!!

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Benianyu
Tegnap éjjel(pedig be se vacsiztam),elég bizarr álmom volt:Benivel laktunk egy szállodában, és a dinoszauruszok meg akartak enni Bennünket.Honnan szedtem ezt, lila ibolyám nincs....(a dínókat meg nem bííírom!!!)

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Barbi:
kérdezi férjem(tudod, akváriumőrült):
milyen a felújított akváriumház az állatkertben????A régit sem látta, és kíváncsi, hogy ezt érdemes e megnézni?Nekem a régi tetszett nagyon!!!A képeitek szupik, a krokis a legjobb!!És klassz a napszemcsid a rózsaszín poncsival!!!! :wink: :wink: :wink:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Sziasztok,

Totka, jó hogy megoldható az együtt befekvés, ha már muszály.
Azért igy ő is könnyebben fogja átvészelni. Remélem ezzel meg is oldódik a dolog.

Anikó, egyenlőre semmi nincs. Szerencsére pöttyök elkerültek. Remélem csak ér valamit az az oltás ha már beadattam.

Pusz mindenkinek.
K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ayse
Tyúkanyó tanító néni nekem is nagyon szimpi!!!!! :) :)

Azt hiszem menni kéne aludni, mert szétmegy a fejem! :(
Betegeknek jobbulást!Natikirálylánynak, Esztinek, az Ő kedves Édesanyjának, Kuhának!

Nállunk Dédi taknyol nagyon, remélem, mi nem kapjuk el!

Szép álmokat, rózsás csókókat, magamnak meg dínómenteset!

Pussz.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Totka!
Neeee már! :( Szegény ti! :(
Jó a rosszban, hogy legalább együtt lehettek a kh.-ban. :?
Remélem, a körülményekhez képest a lehető legjobban jöttök ki ebből a helyzetből!

Anikó!
Köszi, hogy leírtad a véleményed! :)
Ti pont ezt használtátok?
A nővérem már használta a 3 éves fiánál és náluk semmi gond nem volt. :roll:
Rákérdezek majd!

Ancsi!
B.fenyves! :)

Na, Zsófi, tényleg elő azzal a narancsos muffin recepttel légyszi!
Én ugyan nem ettem belőle, de nagyon jól hangzik! :D

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


természetesen Eszti kedves mamija And, utánna és kötőszó kellett volna

Hűűűű, Majola magyar tanárnénitől egy fekete pont! :lol: :lol: :lol:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma oviban, maga az óvoda nem egy nagy szám, régies, de tiszta nagyon, nagy ablakos világos termek vannak, meg óóóóóriási udvara, rengeteg játékkal, csúszdával, homokozóval, szóval az szupi.
Nagyon sokat foglalkoznak kézműves dolgokkal is, van saját tornaterem, versenyeket nyernek a gyerekek rajzból pl.
Viszik őket úszni, jön fejlesztő pedagógus hozzájuk.
Reform konyha van, helyben főznek, szénsavmentes ásványvizet isznak a gyerekek, durum tésztát esznek, magos pékárut.
Ovivezető nagyon szimpi volt, egy-két óvónénivel is találkoztunk, ők is aranyosnak tűntek.
Be lehet menni minden délelőtt az udvarra játszani, hogy ismerkedjünk az ovis nénikkel, a jelentkezésnél meg figyelembe veszik, ha kinéztünk egyet.
Egy dolog nem tetszik, hogy szerintem nagyon sokan vannak egy csoportban :( 25-26 gyerek...... :?
Na mindegy, mert amíg Leon bölcsis, tuti ide fog járni Noel, aztán majd meglátjuk. Ha tetszik neki és maradni akar, akkor itt marad.

Anikó!
Köszi, aranyos vagy :D
Jól hangzik a rizses sali, mentettem :wink:
Jaj de irigy vagyok a tengerpart miatt, szuper lehet!

Ancsi!
Drukkolok, hogy összejöjjön a Balcsis hétvége :wink:

Róki!
Jó, hogy nem lett betegség a hőemelkedésből, gondoltam Rátok a hétvégén, hogy lementetek-e?!

Hajni!
Nagyon szép a felújított akvárim, persze oda külön kell fizetni, a rendes belépőn felül. :evil:
Viszont érdemes megnézni!
A rosszban is jó legalább, hogy együtt tudtok befeküdni a kórházba. :?
Sajna Leon szeme se tökéletes, vissza kell majd mennünk a szemészetre, valószínű neki is kell majd szemüveg........
Nekem is már 2 évesen volt, ragasztani is kellett.

Nem akarlak megijeszteni, de barátnőm is hasonlóan járt, mint Te a kontaklencsével :( :(
10 év után egyszerűen nem bírta a szeme, kipróbált egy csomó fajtát és mindegyikre begyulladt, könnyezett, pirosodott a szeme. :(
Sajna nem is lett jobb, ő is gyűlöli a szemüveget, így megműttette a szemét, azóta tökéletes. :?

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Hajni!
Akkor ez a jó a rosszban...hogy legalább együtt mehettek!
Én a depinél éreztem így, hogy mért mérte rám ezt a sors???? De kilábaltam belőle és ennél sokkal de sokkal rosszabb dolgok is vannak :? :? :?

Anikó!
Gratulálok Matnek!
Egy ideje figyelgetem már a kisebbikedet, ő is a zseniképzőbe járhat, asszem :D

Barbi!
Melyik ovi az?
Én a Diószegibe jártam.

Rólunk:
A férjem ma annyira felidegesítette magát a munkahelyén, hogy egy pillanatra elsötétült előtte a világ... Most komolyan megijedtem :(:(:(

ayse
 
 


Prüntyi és többiek..

Léna mostanában sajnos mindig kivétel nélkül arénázik lefekvéskor.... :( :( :(
Ilyenkor mindig kijövök..majd visszamegyek, betakarom, jó éjt kivánok..odabújtatom hozzá az összes macit és kijövök..
Nem tudom mit csinálhatnék még hogy ne sirjon....mert kivenni nem akarom... :? :?
Remélem leszokik róla :roll: :roll:

Ancsi!
Hogy vagy???
Hányinger????

Barbi!

:? :? Sajnos ez egy átlagos oviscsoport létszám... :(
Mennyi ovónő van egy csoporthoz????

Nekem ez volt a döntő érv...hogy az egyik bölcsibe 15-19 gyerkőc van egy csoportban, a másikban 12-13...
Meg hát hiába mondják...hogy egy főovonéni plusz 2 dada van egy csoportban...szerintem soha sincsen az hogy ténylegesen mind a 3 gondozó bent van a csoporttal...sőt..szerintem már a 2 is csak akkor ha valami foglalkozás vagy csoportmunka van... :? :?
Ez a nagy magyar valóság :(
De a többi azért szimpi :wink:

Totka!
:( :( :(
A lényeg hogy legalább foglalkoznak a dologgal...
A Te szemedet sajnálom.....akkor ez most azt jelenti hogy végérvényesen vissza kell térned a szemüvegre??

Beninanyu!

Miért nem mentetek Mendánozni,????(ha nem vagyok indiszkrét)

Ayse!

Akkor azért szurkolok Tyúkanyóért... :wink:
Férj :( :(
De ugye otthon már nem volt rosszul????

M.

Kép

Kép
megann
 
 


sziasztok!

Ayse, vigyázz emberre! enyém is hajlamos felidegesítenie magát, hiába mondom, hogy az nem segít semmin, csak magának árt :(

egyensúly receptért majd szóljatok, ha elfelejteném, de már le nem megyek érte. :oops:

Hajni!
nagyon sajnálom, hogy nincs rendben Panni szeme :( te viszont egy szuper anyuka vagy, mert mindent megtettél, hogy ez kiderüljön, és Panni szeme meg fog gyógyulni!!!!!!!
nekem sajnos későn vették ezt észre, és most az egyik szemem 7-8-as, ezért azt nem is használom, de egész jól el vagyok így is. de ha anyu nem visz az ötödik dokihoz, akkor fél szememre megvakulok, és sosem lehet tudni, bármikor történhet valami a jó szememmel. ez van, megszoktam.

Évi!
én még ezt a fluimucilos orrcseppet adom az esztinek, amit Nyúlné apósdokijától lestünk el (ez feloldja a trutyit). de novorint is kapott este, mert be is van dugulva neki :( mást ő sem kap.

most megyek kókadni

KépKép
KépKép
and
 
 


jajj, figyeljetek, akinek van ekcémás tapasztalata, már megint :evil:
Esztinek totál terjednek ezek a fránya pöttyök, már minden testrészén van, és van, ahol csúnyább. az ekcéma tud ilyen gyorsan romlani????
holnap felhívom a bőrgyógyászt. kezdek aggódni, akkor mi a fenének kenem rá a szteroidot, ha sz.t se használ :evil:

KépKép
KépKép
and
 
 


Totka!

Szegénykéim, remlem mihamarabb túl lesztek ezen a nehéz időszakon!


And!

Milyenek azok a pöttyök,
Lívinek is vane gy csomó, de mindig azt mondta doki, hogy pókcsípés! :? :shock: :?

Meg Lívinek a könyökénél k van száradva a bőre, de nagyon, rendesen érdes....

Amúgy most ő is beteg picit, bár csaka nózija folyik de köhögni köhög rendesen....már jó lenne, ha vége lenne a sok járványnak :?

Beteg mamáknak és babáknak jobbulást!!!

más: már alsó szintet is festik, úgy hogy most majd készítek belső képeket is és majd felteszem, de ez el fog még tartani pár napig :D

Ja és bekrepált autómon a váltó, így most sehova sem jutok el, még a házikóhoz sem :( :cry:

Remélem, hamar megcsinálják!

Legyen szép napotok!

Mea
mea
 
 


Sértődés téma:

Engem sem hiányol mindenki, de nem is haragszom ezért! :wink:
Hiszen én sem tudok mindig mindenkiére reagálni, mert van, hogy sajnos nem is vagyok úgy képben.... :?
Úgy-hogy szerintem ez tök felesleges dolog!!!
Megsértődni :wink:

Mea
mea
 
 


And, ha valóban ekcéma lenne, akkor a szteroidos krémnek, 2 nap alatt már használnia kéne...ha nem használ, akkor nem biztos, hogy ekcéma....Tüncsinek, kb 1 hete volt nagyon furcsa kiutése...az ő ekcémás foltjaitól kicsit eltért...szerintem a málna ütötte ki...és ami a legfurcsább volt, hogy a hajlatokban, csuklón...a hason egy csikban (deréktájt) és a hátán voltak kis 1 forintos foltjai...és olyan volt mint sok kis tűhegy...piros és viszketett neki...kapott fenistil cseppet is (azt mindíg kapja)...és ma már szép...nem jött ki azóta....

De mikor anyumnak mondtam, azt mondta, hogy lehet, hogy átment rajta a rubeola...mert nekem is kb ennyivel el volt intézve annak idején... szóval, mivel hétvége volt doki nem látta, mire mehettem volna dokihoz elmúlt...így nem tudom meg mi volt! :)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


sziasztok!
....
a fene,fel is ébredt nyuszi!amúgy beteg lette!takony,láz...
juhéjj! :?

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Hajni, szegény, jó kis tortúra elé nézel. De az tényleg szerencse, hogy Panni veled lehet és hogy ilyen rendes dokit fogtál ki.

And, sokan dicsérik az Aloe First-öt ilyen esetekben. Épp most levelezek egy lánnyal, aki megy és nagyker áron hozna, ha kell.

KépKép

KépKép
majola
 
 


And4
A szteroidnak tényleg hatnia kellene.
Az ekcéma eszméletlen gyorsan tud terjedni.
Most Andris bőre is tiszta száraz, érdes, szinte mindenhol :(:(:(
Arra gondolok, hogy ez a tél végi vitaminhiány se tesz jót. Sok gyümit/zöldséget eszik, de az úgy látszik nem elég.

Nagyon sokat beszéltem a lelkére tegnap a férjemnek, hogy ne húzza fel magát ennyire, mert nem éri meg.
Ez az elsötétülés mifene? Felment a vérnyomása???

Prüntyi!
A rubeolának még jele a megduzzadt nyaki/tarkó nyirokcsomó.

A 15 hósban benne volt a rubeola elleni oltóanyag.

ayse
 
 


Andris ma nagyon nyafi volt, le is feküdt már aludni :shock: . Csütörtökön kapta a szurit, ma van a 6. nap. ez már lehet annak a hatása?

ayse
 
 


And,

Ha nem mulik akkor mindenfelekeppen vidd el dokihoz, annyi fele-fajta kiutes van, hogy csak egy borgyogyasz tud rendesen konzultalni ilyen esetben. Ertem arra, hogy nem mulik sot terjed is!

Rokica,
Itt irnam, hogy Balazs szaja korul is kicsattog, ha paradicsomot eszik! De nem azert mert allergias a paradicsomra, hanem erzekeny a bore es kicsipi a paradicsom leve!
:lol: :lol:
A gyerekek meg mar csak ilyenek, ha tarsasagban vannak, valahogy erot vesznek magukon!

Duda,
Nem pont ezt, hanem egy ehhez hasonlo keszitmenyt, de az osszetevok olvasottak alapjan uazok! Harom evesen mar ok, de egyebkent a legegyszerubb, ha kiprobalod eloszor magadon es meglatod milyen hatasa van, hozzateve, hogy a pici babak bore azert sokkal erzekenyebb! Persze ez csak egy maganvelemeny!
Jobbulast kivanok!!!!

Ayse,
Lehet valami idovaltozasra is erzekeny, de azt hiszem igy valahogy van az oltas utant koveto 7-15 napig! Remelem csak az ido es nem lesz semmi baja Andrisnak!!
Lili jobban van??
Gratula tyukanyohoz, azt kivanom, hogy olyan dontes szulessen, amit Lili szeretne!

Hajni,
Szegeny miken mesz keresztul :oops: :( Meg szerencse, hogy egyutt lesztek valoban ebben a szerencsetlen helyzetben!
Nagyon-nagyon sok erot szerencset es kitartast kivanok neked!
En amondo vagyok, hogy jobb hat honapig ragsztot hasznalni mint egy eletre rossz szemmel elni :idea: :( Es valoban nagyon lelkiismeretes vagy, le a kalappal!

Megann,
Lena azert hoborog mert probalkozik :mrgreen: Nalunk nagyon ritka, hogy Balazs ne hoborogne estenkent :( bar tegnap peldaul egy-ket visszajoves utan bealudt. Ebbol a szempontbol legalabb van haladas :idea: Dehat nalunk meg csak egy jo honapja megy igy, addig bennmaradtam vele a szobaban, o az agyban en a matracon!! De nalatok ez igy van mar regota ugyhogy ahogy ismerlek :lol: Lena hamar fel fogja erni esszel, hogy hiaba probalkozik :lol: :oops:
Egyebkent csak annyit, hogy szerintem Lena annak ellennere, hogy neha kiborit teged, nagyon simulekony am! Lasd abbol, hogy megtiltottad a cumit , elfogadta, egyedul alszik gond nelkul kicsi koratol, jol turi az utazast stb! Ugyhogy csucs lanyod van :lol: :lol:


Ayse,
Ferjnek valoban nem kellenne idegeskednie, sajnos az ilyen jelek lehetnek egy egyszeru vernyomas ingadozas jelei, de nehogy komolyabb baja legyen, annyit nem er meg semmilyen munka!!!!

Aniko

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Húú, látom, mennyi a beteg babónk megint. :( :(
Jobbulást mindenkinek!

Anikó!
Köszi! :)
Végül inkább nem bíztam a véletlenre a dolgot és lementünk a dr. nénihez.
Nati fél éjszaka köhögött, úgy éreztem, több ez, mint sima nátha.
Sajnos megint hörgkurut, azt mondja a dr. nő rengeteg most az ilyen kis beteg.
Náthával jár és azonnali hurutos köhögéssel. :(
Fene vigye! :twisted:

Ayse!
Jaj, szegény Apa! :? :(
De nem a gyerekek idegesítették fel ennyire, ugye?
Vigyázzon magára!

And, Kuha!
Tényleg, após féle orrcseppet is kap Nati! :? :)
(meg most már antibiot is :( )

Zsuzsa!
Az aloet mire ajánlják?
Megfázásra, vagy az Eszti féle bőrtünetekre? :roll:

Andi&Nati


KépKép
duda
 
 


Andi, elsősorban bőrtünetekre, ezért irtam. De most hogy mondod: azt is irják, hogy orrba és torokba fújva náthára és torokfájásra is jó. Sajnos nem tudom, milyen idős kortól használható.
Pedig engem is érdekelne, mert Anna megint náthás, és már nem tudom, mit tegyek vele. Mindjárt jön a doktornéni. Szörnyű, hogy állandóan visszaesik szegényke. Amúgy jókedvű, nincs láza, de éjjel sokszor kel, eldugul az orra.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Mi most jöttünk meg egy bő 2 és fél órás vásárlással egybekötött sétával. És szeretném elújságolni, hogy Gergő, akivel eddig soha nem tudtam babakocsi nélkül menni sehová sem, mert még véletlenül sem arra jött, amerre én akartam (hallod, Benianyu!!!), végiggyalogolta) az utat, végig fogta a kezemet, vagy ha nem, akkor is gyönyörűen jött mellettem!!! Visszafelé, meg dombnak felfelé!!!!! Igaz, látszott, hogy fáradt, és lassabban is jöttünk felfelé, mint lefelé, de jött végig, hősiesen!!! Én jobban elfáradtam, szerintem mint ő!!!
Nagyon büszke vagyok rá, és remélem, megtartja jó szokását, mert szívem szerint már elhagynám ezt a rohadt babakocsit.
Csak jó lenne, ha szokná a sétát, meg a gyaloglást, hogy legalább a buszmegállóig, stb. el tudjunk menni gyalog. A buszozást meg szerintem külön élvezné babkocsi nélkül. Amúgy is odavan a buszokért, mindig, mikor mondom neki, hogy megyünk pá-pá, akkor mondja, hogy busz... :lol: :lol: :lol: :lol:

Prüntyi, And!

Ekcémához és hasonló dolgokhoz sajnos nem tudok hozzászólni, Gergőnek soha nem volt semmi hasonló.
Gyerek korunkban, egészen pontosan 1986-ban volt nekem is és az öcsémnek is valami, ami tök olyan volt, mint az ekcéma, de a dokik szerint nem az volt, és soha senki nem tudta megmondani, hogy mi az. MIndegy, erre most nem térnék ki, azt atomfizikus szomszédunknak sajnos volt rá tippje, és valószínűleg igaza is lehet, mert millió vizsgálat utána sem tudták (akkor még) a dokik, hogy mi a szösz. De a lényeg, hogy elmúlt.
Arra viszont emlékszem, hogy nagyon rossz volt, és véresre vakartuk magunkat a tesómmal.

Duda!

Sajnálom, hogy Natinál megint előjött a hörghurut, remélem, az antibogyó gyorsan helyredobja.
Gyógypusszok repülnek!

Nyúlné!
Ez Kisnyúlra is vonatkozik, oda is mennek a gyógypuszik!

Totka!

Hát, tényleg úgy kell felfogni (tudom, hogy könnyen beszélek), hogy szerencsére meg lehet oldani, hogy együtt feküdjetek Pannával a kórházba. Biztos, hogy mindkettőtöknek könyebb lesz így...
Kontaklencsét sajnálom, hogy nem bírja a szemed... :( :( :(

Anikó!
Most jut eszembe, hogy valamelyik nap kérdezted, hogy mi ez a kakukkfüves csirke recept?
Bocs, le akartam írni, de aztán kiment a fejemből.
Szóval, Barbi receptje, úgyhogy most szó szerint leírom neked (bemásolom), amit ő írt a receptről. Én egy az egyben így csináltam meg, és tényleg nagyon fini lett:

"A répát és a krumplit nyersen reszelőn lereszeled. Már ha van olyan reszelőd, amivel meg tudud csinálni
Nem hajszál vékonyra, hanem kicsit vastagabbra.
Csirkemellett vékony szeletekre vágod.
Kivajazod a tepsit, bele egy réteg krumpli, répa, megsózod, borsozod, kakukkfűvet szórsz rá. Erre jön a csirkemell, ami be van sózva. Egy adag tejszszínnel meglocsolod, utána megint répa és krumpli, só, bors, kakukkfű. A tetejét megint meglocsolod tejszínnel, szerecsendióval megszóród.
Alufóliával letakart tepsiben sütöd kb. 1,5 órát. Utána leveszed az alufóliát és sajtot reszelsz rá, amit kicsit rápirítasz még.
Isteni finom és gyorsan össze lehet dobni, csak a sütés sok.....
"

Ayse!

Andris a 18 hós oltást kapta most??? Akkor számítsak rá, hogy Gergőn is kijön?? Az tök jó lesz, mert ahogy most számolgatom, jövő kedden kapja, és pont rá egy hétre megyünk a bölcsibe beíratkozni....

Na, most hirtelen ennyi jutott eszembe...

Kép
kuha
 
 


Ayse, ez nálunk nem szempont, ugyanis, az ekcémával a szervezet állanó gyulladásos állapotban van...és hónapok óta duzzadtak a nyaki nyirok csomói az egyik oldalt...mostanában ugyan nem néztem, hogy ment e lejjebb...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


a FIRST-öt nyugodtan lehet már fújkodni,nekünk is ajánlotta após,amikor közép-fülgyuszink volt,de ajánlja ő mindenre,nagy Foreveres! :wink:
at azért nem tudom biztosan,hogy Annának is lehet e már,de ha beszélek vele megkérdezem!
AND!
ha érdekel nekünk nagyon megaszupi gyermek-bőrgyógyászunk van,Szalai Zsuzsának hívják és a HeimPálba főorvos vagy mi,de a Margit krt-on van a magánrendelője,nem occsó,de nyuszit mindig rendbe vágta(pedig nem semmi dolgokat produkáltunk vele csecsemőkorába) és Csibb Fannijának is ő mondott valamirevaló diagnózist a bőrbigyóira!szóval,ha gondolod!
na mentem is!
minden betegnek gyógypuszit,már ami megmarad,kap nyuszi is bőven most....bár úgy látom annyira nincs nagy baj!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


Barbapapa,

Most olvastam az ovival kapcsolatos hozzaszolasodat!
Szerintem ne aggodj a letszam miatt, nalunk is ez volt Mat koraban, a lenyeg, hogy az ovi megfelelo legyen es az ovonenik aranyosak! Egy ovoneni + dada megbirkozik ennyi gyerekkel szerintem ez eleg altalanos letszam!

Kuha,
Koszi szepen, receptet mentettem!!!!!!

A.

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Sziasztok!

Mi is betegek vagyunk, mindhárman. :(

Köhögünk, nekem a fejem is fáj (nem tudtok vmi fájdalomcsillapítót, amit lehet szoptatás alatt is?). A gyerekek jobban viselik, mint én, én sokkal nyűgösebb vagyok.

Többi betegnek is jobbulást!

Anikó! De jó lesz nektek a tengernél! Szép időt kívánok!

Barbi! Szuperek az állatkertes képek. Mi nővéremékkel jövő héten tervezünk kimenni a szegedi Vadasparkba. Már nagyon várom!

Totka! Jobbulást nektek! Remélem rendben lesz minden mindkettőtök szemével!

Duda! Az aloét bőrkiütésre ajánlják.

And! Sacinak is voltak ilyen apró kiütései, amire én is azt hittem, ekcéma. A bőrgyógyász azt mondta, hogy vmi vírusfertőzés, adott rá vmi egyszerű gyógyszertári kenőcsöt (nem szteroid), és azt mondta, hogy magától is elmúlna, de több hónapba is beletelhet a teljes gyógyulás. Ezt kb. 3 hónapja mondta, és igaza lett, mostanában tűntek el végleg a pöttyök.

Ayse! Párodnak jobbulást, és sok pihenést!

Ébredés van...

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


And,

Meg annyit ezzel az ekcemaval kapcsolatban, hogy nem valtottal veletlenul mosoport, obliot?? Erre is lehet allergias!

A.

KépKép
KépKép
aniko47
 
 


Bodza!
Rubophen!!!!

Kuha!
Gratula Gergőnek!!!
Ez a 15 hós volt, ami a barikák és utána benyalt édes pici varangyok miatt most lett aktuális.

Prüntyi!
Szegény Tüncsi!

Nyúlné!
A bőrgyogyó címével engem is megdobnál priviben???
Köszi!!!!

Köszönjük a férjemnek a jobbuláskívánást. Mire hazaért semmi baja nem volt és nagyon remélem hogy nem is lesz.
Egy óriási ökörségen húzta fel magát. Az elnök-igazgató anélkül, hogy elolvasta volna, odaadott neki egy levelet, hogy oldja meg. Ez egy kérdőív volt, amit a kerültebe kellett visszaküldeni és arról szólt, hogy milyen pedagógiai munkát végez az iskola a diszlexia kezelésétől a mindennapi testnevelésen át a tanulmányi versenyekig. Valszeg arra kell, hogy eldöntsék, melyik suli a leggyengébb láncszem és ezért bezárandó. Sajnos ezt a férjemen kívül senki se fogta fel. Ő meg úgy oldotta meg a feladatot, hogy megkérte az egyes kollégákat, akik azon a területen dolgoznak, hogy írják le neki, hogy mit kell tudni azon a területen. Ezt ő hétvégén összesítette, begépelte és tegnap, a határidő napján odaadta az elnök-igazgatónak. Az igazgató meg elkezdett vele ordítozni, hogy ő ezt hogy képzelte, hogy utasítgat embereket munkára, és úgy kellett volna csinálnia, hogy leül egy gép mellé, maga mellé kéreti a tanárokat és beírja, amit azok diktálnak :shock: :shock: :shock: :shock: . Mindezt annak tudatában tette, hogy voltak olyan "kedves" kollégák, akiknek megerőltető volt 6-10 mondatot leírni és fúrtak egyet a háta mögött. És persze a vége is az lett, hogy nem megköszönték a munkáját, hanem mégegyzer jól lebaszarintották :(

ayse
 
 


Ayse!
A Tétényi úton van az ovi és a bölcsi is, egy épületben.
Férjed :( :(
Eszméletlen, hogy emberek milyen bunkók tudnak lenni :(
Ezt a munkahelyi furkálást meg soha nem értettem....... :?

Megann!
2 óvónéni meg egy dadus van, aki mindig bent van a gyerekekkel és játszik, foglalkozik velük, van valami spec. képesítése minden dadusnak pluszban.
A bölcsiben meg se kérdeztem hányan lesznek.....jövő héten oda is elmegyünk.

Betegeknek jobbulást kívanok!!!

Évi!
De ügyes Gergő a sétálással!
Mi voltunk ma piacon, meg játszin, de vittem a babakocsit kivételesen....
Nagyon sokat kellett volna gyalogolni és ha mindent el akartunk intézni, gyalog tuti nem sikerült volna.

Leonka alszik, Noel már fent van, vonatozik a nappaliban.
Nolcsi mostanában nem akar aludni délután :( Egy órát csendben van az ágyában, utána elkezd kiabálni, hogy vegyem ki, de egy percet nem alszik.
Ennek ellenére minden nap berakom az ágyába, nagy százalékban erdménytelenül......

Kép
Kép
Kép
barbapapa
 
 


Sziasztok!

Na túléltem a mai napot... Eddig. MÉg este angol.
Anatómia görbül, de épphogy :oops:
Többi eredményét még nem tudom, remélem azok jobbak lettek.
Csütörtökön még angolból írunk, aztán kicsi szünet. És 21-én megint három tantárgyból vizsga. MÁjus 21-én.

Most csak bejelentkeztem, szerintem ledőlök.
Kb negyed 4 fele értem haza, Marci még semmit nem aludt addig egész nap :? Szélhámos, nem hajlandó napközben aludni, csak ha velem van itthon.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Totka
jaj, de sajnálom, ami a szemetekkel történik!!! :cry:
de ez tényleg jó, hogy együtt tudtok befeküdni!!!

Kontaktlencse :( , én tuti addig gyűjteném a pénzecskémet, amíg össze nem jönne egy szemműtét, nem bírná a hiúságom a szemüveget. gyerekkel meg pláne!!! állandó rohangálás, leizzadás, folyamatosan csúszkálna az orromról a szemüveg. engem idegesít, meg mióta van lencsém, a csőlátás is idegesít, hogy csak a kereten belül látok... :?
Drukkolok, hogy minden simán menjen a műtéten, meg a Pannás dolgokkal kapcsolatban is!!!

Ayse
Férjed :? Pihenjen többet! ha tud...

Nem tudom, Nyúlné mennyire elfoglalt a beteg Nyuszija mellett, de én most pont ráérek, mert Fanni alszik, küldöm priviben a bőrgyogyi elérhetőségét!

Beteg babáknak, mamáknak gyógypuszik!!!!

Barbi
remélem a hallgatásod a hangfalról nem jelent valami rosszat!!! :oops:
Jók az ovis hírek!!

And
Jobbulást Esztinek!!! szerintem is vidd el bőrgyógyászhoz!!!

Kuha
Gratula a Gergőnek, a hősnek!!! :lol:

olyan szuper napjaink vannak, szinte egész nap kint vagyunk, ma a Normafán voltunk, kajáltunk a síházban, réteseztünk, és óriásit sétáltunk!!! Fanni egyre többet akar menni a saját lábán, egyedül még nem olyan bátor, de ha fogja az egyik kezével a kezem, már nagyon gyors is tud lenni.
és egyre kevésbé fárad el... ez a derekamról viszont nem mondható el... :? :lol:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Juci
Gratula a vizsgáidhoz!!! az a lényeg, hogy görbüljön! :wink:
Drukkolok, hogy a többi is meglegyen!!!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Nyúlné, tudom, hogy kisebb is gondod is nagyobb ennél, de nagyon nagyon örülnék, ha apósdoki mielőbb mondana valami okosat a försztről. Anna olyan hangokat ad, mint egy kisoroszlán :?

Ayse, úgy látszik, az iskolákban ez a szokás. Nálunk is mindig azt osztották ki, aki lelkiismeretesen dolgozott.

KépKép

KépKép
majola
 
 


Most látom megint mennyi betegünk van...jobbulást mindenkinek!

And, Szalai doktornőt már nekem is ajánlották mások, de eddíg nagyon jó dokinőnk volt a madarászban...de már hetek óta beteg szegény, nem tudom mi baja....úgy hogy mi is át fogunk mennia Heim Pál-ba...

Kép

Kép
prüntyi
 
 


köszi az ekcémás kommentárokat. asszem benevezünk erre a bőrgyógyászra, még elmesélem apának is.
a miénk azt mondta, hogy ez bármitől lehet, és az ekcéma is tud ilyen gyorsan terjedni. ha valóban az atópiás típus, akkor lehet a fogától, egy fertőzéstől, tápszertől, stb. tápszert tegnaptól már nem is kapott, mert eszembe jutott, hogy kb egy hónapja kezdtük, és korábban sosem volt bajunk a bőrével, hátha.
azt mondta kenjük valami zsírosító krémmel, ahol gyulladt, ott a szteroiddal. sajnos most megy külföldre, csak utána tudja megnézni.
még az a ciki, hogy a házirvoshoz azért nem vittem most, mert nem azt a krémet kenjük az Esztire, amit ő mondott :? , végül is hasonlót, mert szteroidot, csak gyengébbet.

KépKép
KépKép
and
 
 


Mea!
a leírásod alapján sztem simán lehet az is ekcémás jellegű d9olog :( nem tudom mennyi pókotok van, hogy folyamatosan azok csípkednék Lívit?? megpróbálom majd lefotózni a mi pöttyeinket.

Ayse, igen, vérnyomás probléma lehet. hirtelen magas vagy hirtelen alacsony vérnyomás is csinálhat ilyet, de itt inkább arról van szó, hogy egy pszichés stressz okozta ezt. azért ilyen rizikófaktorral (főnöke, munkája) érdemes megnézni, hogy rendben van-e a vérnyomása.
egyébként egy agyrém, hogy milyen hülyék tudnak lenni emberek. nagyon sunyi és primitív dolog sztem :(

a kütyü jól működik, múltkor nem írtam.

a recepttel még lógok, tudom...

most rajzolok Esztivel, majd talán még tudok jönni.
kérek akkor egy bőrgyogyó elérhetőséget!! köszi!!

KépKép
KépKép
and
 
 


ja igen
Bodza! paracetamol tartalmút lehet, mert ayt már kaphat Kristóf is. (rubophen)

Juci! hajrá, ügzes vagz! szóval ügyes vagy :) a lényeg, hogy görbül!

KépKép
KépKép
and
 
 


and
Küldtem neked is pü-ben!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Majola!
megkérdeztem apóst,azt mondta lehet fújkodni Anna torkát,de mindenképpen lássa orvos is,ha nagyon csúnyán köhög vagy ilyesmi....blabla,de ezt úgy is tudod! :roll:
Bőrgyogyit már tudjátok 8)
nyuszi a kezdeti nehézségeken túl van,bár holnap azért elrohanok vele gégészhez,mert nehogy megint a fülére menjen,aztán a dokinéninkhez!aztán jelentek!
tegnap este nagyon fölszökött a láza,kapott kúpt,jó szar éjszakánk volt,ma reggel azért még kúp volt,de aztán csak hőemelkedése vagy az sem,takony van bőven,és a mai napot szinte átaludta,persze sírdogálva,szerintem az orra miatt,anyum szerint a hasa miatt...tény,hogy levegőt nem kap,csak dől a taknyi, és az is tény,hogy ma egész nap fingadozott ,de nemrég :mrgreen: :twisted: ,túl vagyunk a nehezén,csak felül ne fertőződjön,ugye!
na mentem!
puszi csajok,még lehet jövök!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


jaaaaaaaaaaaaaaaa, AND!!! Most jelent meg egy új krém az ekcémára...2 napja vettem! Tiszta gyógynövény!!! Perilla a neve, a Biomed család terméke!

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Szép jó estét!

Betegeknek jobbulást, a bőrtünetekre is vonatkozik!
Eddig Panninak gyönyörű kreol a bőre, remélem, ez így is marad!!!(nekünk van ugye más :? :? :? :( )

apával, anyummal tiszta taknyok vagyunk, az én fejewm szétmegy, dől az orromból a cucc.Panni nak csak lájtosan folyik, Ő a legegészségesebb.Én Coldrexen élek.
Bodza
én Panadol Ultrát szedtem, nagyon jóóó, és nekem is azt mondta a dokink, mint And!!!!Lehet, mert már 3 hónapos kortól a kicsiknek is lehet paracetamol tart.látz, fájd csill.-t.
Ayse
stresszűző th.-t sűrgősen kreálj LiliAndrisApunak!!!!!


Egy kérdés(lehet béna lesz :oops: :oops: :oops: ):
Panna két hónapja ugye, hogy egyeltalán nem szopizik.Normális, ha még mindíg csordogál picit a tejcsim??????????????

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Juci
ügyi vagy, gratula az anatómiához!!!!!!!!!



Ja, ma egész nap lencse volt/ van még mindíg rajtam, és semmi bajom!Marhuljak meg, ha én ezt értem!!!!! :oops: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Még egy szösszenet, ami miatt a vérnyomásom az egekbe szökött, csak a jókislányos nevelésemből adódóan nem anyáztam.....!
Anyósék ma jöttek névnapot , és Húsvétot köszönteni.Húsvétra én, és Csaba kaptunk egy-egy pizsamát(nekem, mondván úgyis kell a kh.-ba).PANNA MEG SEMMIT, de semmit mivel Ő még pici, és úgysem értékeli!Egy szem unokájuk, nem mondtam, hogy a csillagokat hozzák le Neki az égről , de a helyett, hogy nekünk adtak, vehettek volna valami könyvecskét, plüsnyulat, v.bármi jelképeset.

Ezt csinálták tavaly is. :evil:

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 


Szétnyomott taknyi fejjel is eddig iwiweztem, hogy kiket nem találok meg, szédület......... 8) 8) :oops:
De mostmár asszem lefekszem

Ancsi
nem ma voltál az AFP eredményért?OK minden?



Jó éjszakát.

KépKép

Hajni&Panna
totka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?