Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hazaértünk...egyre nehezebben viselem az autókázást. Ált minden hétvégén megyünk haza, ez kb. 135km, és pont ma gondolkoztam el azon, hogy meddig merjek menni?

Boldog Anyáknapját! Én is kaptam ma virágot a férjemtől, hát meg is hatódtam rendesenKép

Pilchard, üdv újra köztünk!

Blackrose, remélem sima utad lesz holnap fel Pestre!

Én tegnap este már azon aggódtam, hogy normális-e az az intezív mozgás amit a Manó művelt, mert én belefáradtamKépKép Éjfélig nem hagyta abbaKép

Voltunk pénteken 4d-n, ééééééééééééééés ....nincs nekiKép Kislányunk leszKépKép
Van valakinek adata a súlyra vonatkozóan, a 28. hétre? 1370g-t mondott a doki...lehet hogy ennyinek kell lenni, de olyan hihetetlen, hogy már ekkoraKép

zsu 28+2

Kép
zsu11
 
 


Zsu!
A 25. héttől ír súlyt is.
http://www.inetcom.hu/andrea/babasmamas/adatok.htm

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok,

Blackrose, szaporodtok Kép Nem tudsz megijeszteni, tudom, hogy a hányás-hasmenés is lehet előjel Kép , szerencsére most nem az volt.
Hajrá Adél, most már mindent bele! Kép

Pogi, én még 20-áig kihúznám Kép Bár a férjem most már ha egy-egy mocorgásnál eltorzul az arcom, kérdezi, hogy hozzam a táskát?... Kép

Encus, azért remélem a barátodéknál megerősödik a baba!

Pilchard, üdv újra itt! Nagyon ügyi vagy! Milyen volt a meglepi? Kép Nagylánynak jó étvágya van?
Ha tudod, inkább minél előbb írj születéstörténetet, én kiváncsi vagyok rá Kép

Nyanya, szupi, hogy írtál. Kordában tudod tartani a cukrodat?

Zsu, gratula a lánykához Kép Két éve a fiam a 28.héten 1367 gr volt Kép Végül 2650 gr-mal született, de azért mert toxémiás lettem a terhesség végére.

Na, és egy 38.heti pocakkép Kép

Kép

Jó éjt mindenkinek,
Doren

Kép
Kép
doren
 
 

 
 

Sziasztok!!

Egy gyors éccakai reakció!!
Amúgy csak azért vagyok ébren, mert egyrészt izgulok, másrészt most tuti alszik a gyerek(jó mélyen) így utána tudok nézni hogy BKV-val merre hogyan tudunk ruccanni apával. Kép
Már csak 3 óra és egy kicsi és indulunk! Kép

Pilchard:
Gratula az első éjszakához!! A mienk olyan volt, hogy este Tomi evett, aztán szunyált én is bealudtam és olyan fél 12 fele sírva ébredt... én meg tök megijedtem, mert azt hittem tök régóta sírt, pedig nem. Megetettem, de közben a bőgés rázott, mert hogy sírt és biztos nem vagyok jó anyja. Aztán virgonckodott, elaludt olyan 2 fele. de egy óra múlva kelt evett akkor vissza aludt. Aludt 5 ig majd nem aludt vissza inkább bőgött. És kb 2 hétig ezt csinálta hogy minden második kaja után nem aludt vissza, csak egy kicsit kumott. Így mi is másnapos bálna fos jelleget öltöttünk. Kép
Ezek után kíváncsian várom Adéllal hogy lesz. És hogy felébreszti-e Tomit.
Báááár mondjuk vele nem lesz azért annyira első az az első, mert az Istvánban éjjel is kinn vannak a bébik, így talán ügyibb leszek, mint Tomival voltam.

Gombi:
No te már kórház közelben vagy! Kép Szóval hajrá!!!
Drukkok mennek, hogy mire haza érek már te is babázz!!

Zsu:
Én is remélem, hogy nem lesz semmi gáz!!
Bár mondjuk nem bánnám, ha már ma túl lennék a lényegi részeken, de ebben nem is nagyon reménykedem. Pedig tök jó lenne!!!

Doren:
Hajrá biza!!!Mint írtam felőlem ma jöhetne is... csak azt várja meg, hogy a buszról leszállva beérhessünk a kórházba. Kép
És olyan furi belegondolni, hogy ma elmegyünk és már csak akkor jövünk haza, ha Adél megszületett.És főleg , hogy akkor már 2 gyerekünk lesz. Kép Kicsit azért félek tőle. DE megfogjuk oldani a helyzetet. Kép

Amúgy szép nagy a pocid!!
Az enyim mintha összébb ment volna... Nem értem!!

No megyek sunyok még 5 ig egyet ha tudok!!

Legyetek jók!! És mindenki vigyázzom magára!! A hozzám hasonló végén járóknak meg: HAJRÁ CSAJOK!!
Kivi vagyok ki mikor szül. Kép

Pussz!!

Blackrose(kerek 39 hét)

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Jó reggelt lányok!

Mézgombi szép nagy a pocakod!Ez a száj megnyúlás nem olyan durva de általában ahogy előjön utána2-3 nap múlva szülés következik! Persze ez sem törvényszerű de nekem így volt az első babával.

Pilchard!
Irgum-burgum, szerintem neked még nem nagyon kellene vasalni.Most az a dolgod,hogy feküdjél, szoptassál és aludjál!!! Ez parancs.

Babamozgás: nekem is volt olyan, hogy a vége felé Katus nem mozdult én is pánikba estem de egy kád víz segített és újból hullámzott a víz.

Doren neked is jó nagy a pocakod és mintha egy kicsit már le lenne ereszkedve. Vagy tévedek?

Csütörtöktől én sem leszek hétfőig mert a fürdőszobánkat újítják fel és elköltözünk addig anyukámhoz.
Megrendeltük a gyerekszoba bútort és lehet, hogy 3-4 hét amíg megérkezik egy kicsit izgulok emiatt mert az orvos szerint addigra meglesz a baba.Mondjuk a kiságy és a pelenkázó megvan csakhát a ruhák szanaszét a szobában.

Katus 35+0

Kép

Kép
katus73
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves hozzászólásokat a babakocsinkhoz Kép!
Trita, mi is a rossz utak miatt vettünk ilyen nagy kerekűt.
Exdeus, persze ízlések és pofonok..., azért választottam 3 kerekűt, mert jobban elfér mint a 4, ill. könnyebb vele fordulni.

Norwell,
Jobban vagy? A felfázásod elmúlt? Szép a pocakod Kép! Kitartás!

Mézgombi,
de nagy pocód van már! Kép

Szőkemelinda,
vérvétel Kép

Doren,
hasgörcs Kép. Jobban vagy már?

Blackrose,
Neked is kitartás!
Ugyan a találka elmaradt, de kívánom, hogy jöjjön össze, amit elterveztél! Jelentkezz majd, hogy mi újság!

Pilchard,
még egyszer gratulálok Kép!
Várjuk a beszámolót és a képeket! Örülök, hogy ilyen boldog és vidám vagy! Kép

Doren,
jó a pocakod és a nadrág is szupi Kép!

Csajok,
lehet, hogy butaságot kérdezek...normális az, hogy 25 hetesen szinte egyik napról a másikra megduzzadtak a szeméremajkaim? Az egyik oldalon minta ha duzzanat v. daganat is tapintható lenne, ill. szabad szemmel is látható. Fájni nem fáj, sőt nem is érzem, csak tusoláskor vettem észre. Nyugtassatok meg! Homályos emlékeim vannak duzzadásról, de mintha a terhesség elejéhez kötném az olvasottakat. Segítség! Kép Aggódok!

Adi 25+2
adi77
 
 


Üdv!
Adi, fordulás könnyebb???? Na erre azért kíváncsi lennék...habár tény, hogy sz*r úthoz masszív kocsi kell!
Duzzadással kapcs. nincs ötletem.
Doren, szép pocikád van. Nekem elvileg ma lesz friss...mert a kicsi digigép kölcsön van adva, a jobbikat meg a garázsban hagyta a férjem, mert ugye annak ott a helye. Kép
Zsu, megnéztem, mi a 28. héten 1440 grammosak voltunk. (Hí, de rég volt!)
Kíváncsi leszek a holnapi dokilátogatásra...ugye vérzés szerint egy hét múlva kéne szüljek...

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok4

Tigris csak velünk alszik,és csak cicin hajlandó elaludni!!ja és persze állandóan éhes!!Kitől örökölhette?Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Amúgy jó éjszakánk lett volna,csak igy hogy mellettem alszik,én igy nem tudok aludni.De az első fürcsit végig üvöltöttük,utána meg aludt 4 órát,ami nála a csúcs eddig.
Amúgy meg meg kell zabálni!!!

Peti fáradt,de ő tudot aludni kicsit,anyósom főz,igy én csak babázok.
Nagyon fáj a hasam,látványosan húzódik vissza,gondolom azért fáj,meg fáj a gátsebem,de az most piszkosul.
Holnap megyünk a gyerekorvoshoz,csak én nem tudom mit húzok magamra.Bár egy tréning alsót már fel tudtam venni.

Most a szép babakocsiban alszik,mert szellőztettünk a szobába,de nehéz menet volt mire elaludt.Peti mellkasán aludt el.
Reggelre úgy összefosta magát hogy még a body is ment a szennyesbe.
Most mennem kell.puszi.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Üdv!

Pilchard, ez a nyelvnyújtós kép...szenzációs! Kép
Szupi, hogy van segítséged, ezért lesz jó nekem is, mert finoman fogalmazva ki leszek szolgálva...
Ma du. megyünk díszlécet nézni a szobánkba a kábelcsatonra fölé. Na meg a Metroba vásárolni.

Ági és TörPeti

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Egy gyors látogatás. Eléggé magam alatt vagyok mostanában, még a babanetet se nagyon olvasgattam. Néha kicsit világvége hangulatom van. Nemtom miért. Kép
Pilchard. Gyönyörű kislányotok van. Tényleg mintha nem is újszülött lenne. A történetet én is nagyon várom. Az első éjszakátokat olvasva, mintha a saját 3 évvel ezelőtt átélteket láttom volna leírva.

Doren nagyon csinos vagy, szép kis pocakkal. Engem itt a munkahelyemen simán lepingvineznek. Hát ölég gáz. Kép

Mézgomb. Hát Te is szépen kigömbölyödtél.Ari vagy.

Veráska. A kisfiad nagyon szép, gyönyörű család vagytok. Gratulálok.

Én asszem mindjárt elalszom ülve. Du. megyek pedikűröshöz. Már alig várom, hogy normálisan levágja a körmömet, mert az valahogy nem igazán jön már össze.

Képzeljétek pénteken mentem a lányomért a bölcsibe és nem nagyon akarták őket kiengedni, mondván még uzsiznak. Egyszer csak kiviharzott 5-6 gyerek egy szál tulipánnal, meg egy-egy kis közösen készített anyáknapi lapocskával, amire ők rajzoltak. A párom is bent volt, mert utánunk hozta az esőkabiját, mert el kezdett esni az eső. Hát mit mondjak folyt a könnyem és persze a párom is alig bírta visszafogni magát. Annyira édesek voltak.
Beirattam oviba is, nagyon nehéz döntés volt. Kettő van a környékünkön, hasonló távolságra az otthonunktól, de mindkettő más elvek alapján végzi a munkáját. Az egyik nagyon tetszett kívűl, belül. Sok játékkal, rengeteg foglalkozással. Játékos tanulással. Viszont csak vegyes csoportok vannak, ami azt jeletni, hogy 5-6 évesekkel is együtt lesz. A másik lerobbantabb, kevés foglalkozással, inkább egyéni játékkal, árnyékos udvarral. Viszont vannak kis, közép, ill. nagycsoportok. Végül az elsőnél döntöttem, remélem nem bánom meg.

Pusszancs mindenkinek. Próbálok egyet nyitott szemmel aludni.Kép

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Csak egy pillanatra jelenkezem, mert tanulok de nagyon.
Pilchard, nekem is a nyelvnyujtogatós tetszett a legjobban, de a többin is gyönyörű. Amúgy fel a fejjel, hamarosan megszokjátok egymást, és már könnyebb lesz, legalábbis ezt hallottam.Kép

Doren, úgy tűnik, mintha elindult volna a pocak lefelé.KépKép

Blackrose, Gombi, nagy kalappal, és ha tudtok, azért jelenkezzetek!

Ex, Katus nektek is jó munkát!

Most én sem leszek egy hétig, holnap megyek még ctg-re, aztán irány Kaposvár. Megyek anyukámékhoz, meg vizsgázni. A héten 3 vizsgám van. (Az anatómia pénteken lesz. Még a felénél sem tartok, de ha nem sikerül most, majd januárban újra megyekKép) Vasárnap este jövök, úgyhogy akkor tudlak titeket olvasni. Addig is mindenkit puszilok!
Kitartás! Aztán ha valahol action van, írjatok!
Puszi:

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Hahó!

Na mindenki kianyáknapjázta magát tegnap? Kép

Doren, aszta, jó nagy már a pocód! Nekem most valahogy nem nő olyan nagyon, teszek fel én is képet (szombaton készült):

Kép

Blackrose, drukkolunk, h minden ok legyen itt Pesten!!!! Jó, h végre itt leszel a kórházhoz közel!!! Ha tudsz, innen is írj majd!!!
Aranyosak ezek a "rossz anya vagyok" megnyílvánulások... persze csak így kívülről, mert hiszen mindenki jó anya, ösztönösen, csak nem merjük elhinni!

Katus, ha fürdök, nekem is mindig beszáll a hullámzásba a babóca is Kép és hát mostanában ellenvélemény ide vagy oda, én biza fürdök, mert az esetleges aranyeremnek érezhetően jót tesz. Meg ha esetleg most szülök, már az sem olyan nagy gáz, már elvileg túlléptük a kritikus 2kg-ot. Bár ma UH-n fog ez ténylegesen kiderülni, fél5-re megyek. Majd drukkoljatok, h ne legyen sokkal öregebb a lepényem!!!!!

Adi, nekem is meg vannak duzzadva, no para! Bár nekem mintha több-kevesebb mértékben, végig lett volna ilyesmi...

Pilchard, hát, ez a baba ZABÁLNIVALÓ!!!! És máris mosolygós!!!! Sztem egyenlőre nem baj, ha kicsit kényeztetve van, hiszen alig született még meg, nekem azt mondták, h olyan 6 hetes koráig nem nagyon kell ráerőltetni semmit amit nem akarna. Ráérünk utána rendre szoktatni Kép Fú, nagyon remélem, h nekem is lesz folyamatos segítségem... ha neked fáj a pocód, mi lesz a császárom után??? Jaaajkezdekbeszarni...

pogacsa
 
 


Üdv Mindenkinek!

Hát alig bírlak követni benneteket, az igazság pedig az, hogy mostanában nincs is nagyon időm, annyi munkám van.

ZSU11!!! Én is voltam május 05-én 4D-s ultrahangon a Praxisban, délelőtt 9.40-re mentem. Hát nagyon nagy élmény volt. Ez a Győrfy szuper. Ráadásul nemcsak a látványt nyújtja, hanem tényleg egy teljes genetikát is csinál. 28+4 idősen 1422 grammot mért súlyra, ha kíváncsi vagy a többi adatra, szívesen leírom. De mivel különböző nemű a babánk, teljesen eltérőek a méretek....

Pilchard! Nagyon gratula és vigyázzatok nagyon magatokra!!

Kislányom ma elment kirándulni Szilvásváradra, persze végig fogom izgulni az egész napot. Még soha nem engedtem el egyedül, de annyira vágyott. Remélem minden rendben lesz vele.

Hétvégén esküvőn voltunk az I.kerületben, hajnali 2-ig bírtam, akkor már azt hittem, hogy szétveri minden belső részemet a babócám. Most vagy nagyon bulizott, vagy ki volt a .....-e. Mert persze fiú, még akkor is ha a múltkor egy kicsit megviccelt bennünket.

Alig tudom elhinni, hogy ennyire mennek a napok... Lassan szépen egymás után.....

Szép napot mindenkinek!

Emese 29+0

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!

Nyanya, , Doren, Jurem, Exdeus köszönöm az adatokat..ezek szerint okés. Ma amúgy megyek a dokihoz is este, és biztos ő is megnyugtatKép

Pilchard gyönyörű a kiscsaj, és milyen huncut...már mostKép

Melinda kitartást a tanuláshoz!

Pogi szorítok a jó eredményért!

Nagyon lehangoló ez az idő, és belelszom a könyveimbe...meg képzeljétek el két napja megint úgy émelygek és hányingerem van rendesenKép


zsu 28+3

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Nyanya, , Doren, Jurem, Exdeus köszönöm az adatokat..ezek szerint okés. Ma amúgy megyek a dokihoz is este, és biztos ő is megnyugtatKép

Pilchard gyönyörű a kiscsaj, és milyen huncut...már mostKép

Melinda kitartást a tanuláshoz!

Pogi szorítok a jó eredményért!

Nagyon lehangoló ez az idő, és belealszom a könyveimbe...meg képzeljétek el két napja megint úgy émelygek és hányingerem van rendesenKép


zsu 28+3

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Nyanya, , Doren, Jurem, Exdeus köszönöm az adatokat..ezek szerint okés. Ma amúgy megyek a dokihoz is este, és biztos ő is megnyugtatKép

Pilchard gyönyörű a kiscsaj, és milyen huncut...már mostKép

Melinda kitartást a tanuláshoz!

Pogi szorítok a jó eredményért!

Nagyon lehangoló ez az idő, és belealszom a könyveimbe...meg képzeljétek el két napja megint úgy émelygek és hányingerem van rendesenKép


zsu 28+3

Kép
zsu11
 
 


Üdv!

Zsu, itt süt a napocska! Kép Mindjárt indulok ebédelni, szombati ballagási maradék sült husit...nyami-nyami. Kép
Edit, szép meglepi lehetett. Óvoda ügyében én a másodikat választottam volna...de ugye kinek mi. Kép Igazából nekem csak annyi a fenntartásom, hogy az idősebbek szerintem egy kicsit erőszakosabbak lehetnek a kisebb gyerkőcökkel, és az óvónéninek is csak két keze és egy szája van.
Pogi, azért szép kerek a pocód neked is! Az enyém most megállt, legalábbis szerintem. De este majd kiderül, ha lesz kép.
Jurem, izgulással óvatosan!
Melinda, vizsgákhoz mennek a vagonok! Kép

Ági és TörPeti
Ui: aki most tervez vásárolni, és esetleg "netfüggő", írjon már pár oldalt, ahol lehet hűtőt, fagyasztót nézegetni. Nálunk hamarosan az lesz a soros. Az arukereso.hu-t már felleltem, de talán van jobb is.
Na húzok öltözni.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Pogi!
Lemaradtam valamiről, miért is lesz neked császár?
Egyébként nem fáj annyira a császár vágás a szülés után ki lehet bírni és még ülni is tudsz.Az a lényeg, hogy minél hamarabb fel kell kellni az ágyból és mozogni mert akkor hamarabb gyógyul.Eleinte nehezen megy a felkelés az ágyból viszont könnyebben tudtam járni mint a sima hüvelyszüléses mamik.

Pilchard!
Gyönyörű szép a kislányod és ezt nem csak azért mondom mert így szokták hanem mert ez az igazság. Ha nem lenne ilyen szép akkor inkább nem mondanék semmit rá.

Puszi: Kata

Zsu!
Nekem is előjött újra hányingerem de ez így volt Katánál is.

Melinda!
Ügyes legyél a vizsgákon, szorítok.

Kép

Kép
katus73
 
 


Ex:
http://hutoszekreny.lap.hu/ , www.briver.hu , www.markabolt.hu, www.muszakidepo.hu , http://www.haztartasigepek.xls.hu/index1.htm
Amúgy én a mosógépet a muszakidepo.hu-ról rendeltem, a mosogatógépet meg a markabolt.hu-ról (Electrolux)

pogacsa
 
 


Sziasztok Csajszik!

Probléma volt nálunk a nettel, ezért nem jelentkeztem eddig. Jó sokat termeltetek az elmúlt napokban, nem gyöztem visszaolvasgatni. Csak most értem a végére.

Mi ma este magyünk doki bácsihoz, hát kiváncsi vagyok mit mond. Már elég kényelmetlen így a vége felé, állandóan helyezkedik Dominik. El sem hiszem még 2 és fél hét kb. Kezd elöbújni a para bennem. Hú, na jól van egyenlöre nem akarok rá gondolni.

Pilchard: nagyon édi a baba.

Ja, üdv az újaknak, akiket nem tudtam üdvözölni.

Most hirtelen ennyi, majd még jelentkezem.
Puszika mindenkinek:
Annamari+ Dominik

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok!

Hát a hétvégét átvészeltük, úgy kirándultam volna...Néha fel is keltem az ágyikómból... Legszívesebben azért tényleg csak pisilni meg zuhanyozni kelnék fel, de kettecskén nehéz megoldani. Úgy sajnálom a férjecském, nagyon drága, de mindent azért nem csinál meg. Úúúúgy takarítanék egy nagyot!

Melinda: a dokim Deák Mihály, sehol nem hallottam még róla, nekem a barátnőm ajánlotta, ő szült nála. Kalandos vérvételed voltKép Vizsgák miatt nem irigyellekKép, de drukkolokKép

Kisvirág! Köszi! Én sem aggódnék annyira 1 cm miatt, de a felpuhulás vagy elsimulás aggaszt. Gondolom ez azt jelenti, hogy csak egy hajszál tartja, hogy ki ne nyíljakKép amúgy mióta fekszem, nem érzem ott lenn azt a feszítő érzést, ami azt hittem, természetes. Azért vigyázz magadra te is, tudom, lakásfelújítás miatt nehéz.

Exdeus:festés miatt neked is Kép Mi is festettünk volna, mert bár tiszta még a fal, de minden fehér. Meg egy gipszkartonfalat is szerettünk volna kábelek eltüntetése miatt, de ezekről lemondunk. Örülünk, ha mindent megveszünk, ami kell a babaváráshoz. Fotógépet is veszünk akkorKép

Mézgombi: nagyon rossz ez a félelem... Anyukám a hugommal úgy járt, hogy mondták, nem találják a szívhangot, menjen be a kórházba. Mit élhetett át, míg megvárta a buszt-falun ritkán jár-, meg amíg bedöcögött a busz a városba...apukám katona volt akkor. De minden ok volt. A dilemma, menni be a kórházba, vagy csak képzelődünk...én is 2x bementem volna, mert rámjött, hogy szivárog a magzatvizem. De csak para volt, olyan, mikor elutazunk és tudom, hogy biztos kihúztam a vasalót, de mégis végigizgulom az utat. Csak hogy legyen mi miatt izgulnom...

Doren: ilyen nacim van nekem is, szeretem. A pocim még nem ilyen szép nagyKép

Blackrose: kibírtátok!!! Vajon meddig? Köszi a listát.

Andi: szeritem is normális, sok minden változik ott is, még a színe is. Én is az elején már észrevettem. Én is megijjedtem , amikor kúpot tettem fel, mert belülröl is más lett, rögtön az elején keménybe ütköztem, na nem részletezem... De ezekról a változásokról csak a szakkönyvek írnak.

Pogácsa: Neked is szép pocid van. Lepényke miatt szorítok!


Pilchard! Nagyon édes baba! De jóóó már nekedKép
Szegény cicikédKép Édes szenvedésKép Gyermekorvos? Már vinni kell ilyen picúrkán?

Kanyin: jó lesz az az oviKép Aztán jön a suliválasztás, meg mi vár még ránkKép

Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Pilchard, mikor írtam még a nyelvnyújtogatósat nem láttam, de nagyon cuki. Azt, hogy mi a jó, azt nem tudom. Mi is nagyon kényeztettük az elején a lányomat, mert hát mit is tehet az ember egy újszülöttel, pláne ha alig több mint 2 kg. Nagyon nehezen kezelhető gyerek lett belőle, de nem biztos, hogy azért. Tehát, mindenkinek magának kell eldöntetni, hogy hogy akarja csinálni.

Ex. Hidd el nekem sem volt könnyű döntés. Mind a két helyen beszéltem az illetékessel, megnéztem a foglalkozást is. Beszéltem anyukákkal a játszóról akiknek oda jár a gyereke. Akinek a vegyesbe jár, azt isteníti, akinek a korosztályosba az meg azt. Szóval nem igazán tudtam biztonsággal dönteni. Azt mondják a nagyobbak segítenek a kicsiknek öltözni, a kicsik sokat tanulnak a nagyoktól, stb. Szóval nagyon nehéz volt. A családban mindenki erre voksolt így ezért döntöttem emellett. Sokkal jobban felkészítik őket az életre, az iskolára. Azt meg ki tudja eldönteni, hogy mivel teszel jót. Csak reménykedni tudok, hogy nem fogom megbánni.

Az újakat én sem üdvözöltem még, elnézést. Jó, hogy még gyarapszunk. De azért fogyunk is, már úgy értem mint pocakasok. Kép

Kép
Kép
kanyin
 
 


Jaj csajok!
Olyan mérges vagyok!
2 éve próbálkozom futómuskátlival az erkélyünkre, de mindíg satnya maradt, nekünk volt a legcsúnyább, míg másoknak szépen bebokrosodott. Mikor még nem feküdtem, lebeszéltem egy virágárussal, hogy beülteti nekem. A férjem el is vitte a ládákat-2db-, majd értement. Az egyik láda gyönyörű már most, a másik... le lett permetezve, mert meg van perzselődve, csenevészek, gyengék. A férjem persze nem viszi vissza, de mérgelődik, mert jó drága volt, 4500. 3-3 tő. Remélem helyrejönnek.

Mári

Kép
mári
 
 


Üdv mindenkinek!

A hétvégém nagyon zsúfolt volt, most olvastam vissza a hozzászólásaitokat.
Pilchard, tündéri a kislányod, annyira jó nézegetni a képeket. Ne aggódj, idő kell ahhoz, hogy összeszokjatok. Kicsit irigyellek, hogy már túl vagy rajta és foghatod a kezedben, ugyanakkor meg félek is, hogy hogy lesz mint lesz.
Melinda, köszi a tanácsot, magasabban feküdtem az éjjel és tényleg jobb volt így sokkal. De valahogy nem is gondoltam erre, mert mindig hason alvó voltam és úgy alacsonyan volt a fejem.

Beléptem a 38. hétbe, egyre közelebb van a nagy nap. Ráadásul mindenki azzal riogat, hogy megváltozott az arcom és biztos hamarabb fogok szülni. Hát majd kiderül...
Képzeljétek ma délelőtt kimostam az összes babaruhát és most itt száradnak a száríton. Olyan édesek. Ma akarom megcsinálni Barnabás ágyacskáját is, hogy mire a férjem hazajön meglepődjön.
Jaj, egy gyors kérdés. Kb. 3 napja nagyon fájnak a térdeim, még alvás közben is. Szerintetek ez mitől van? Vizesedés lenne? Vagy csak nem bírják már a gyűrődést? Szerdán megyek CTG-re, majd akkor megkérdem a dokit.

Üdv és kitartás mindenkinek!

Kriszti
krisz77
 
 


Üdv mindenkinek!

A hétvégém nagyon zsúfolt volt, most olvastam vissza a hozzászólásaitokat.
Pilchard, tündéri a kislányod, annyira jó nézegetni a képeket. Ne aggódj, idő kell ahhoz, hogy összeszokjatok. Kicsit irigyellek, hogy már túl vagy rajta és foghatod a kezedben, ugyanakkor meg félek is, hogy hogy lesz mint lesz.
Melinda, köszi a tanácsot, magasabban feküdtem az éjjel és tényleg jobb volt így sokkal. De valahogy nem is gondoltam erre, mert mindig hason alvó voltam és úgy alacsonyan volt a fejem.

Beléptem a 38. hétbe, egyre közelebb van a nagy nap. Ráadásul mindenki azzal riogat, hogy megváltozott az arcom és biztos hamarabb fogok szülni. Hát majd kiderül...
Képzeljétek ma délelőtt kimostam az összes babaruhát és most itt száradnak a száríton. Olyan édesek. Ma akarom megcsinálni Barnabás ágyacskáját is, hogy mire a férjem hazajön meglepődjön.
Jaj, egy gyors kérdés. Kb. 3 napja nagyon fájnak a térdeim, még alvás közben is. Szerintetek ez mitől van? Vizesedés lenne? Vagy csak nem bírják már a gyűrődést? Szerdán megyek CTG-re, majd akkor megkérdem a dokit.

Üdv és kitartás mindenkinek!

Kriszti
krisz77
 
 


Sziasztok!

Pilchard, üdv újra itthon! Kép Meglátod, hamar belejössz majd a dolgokba... Azért a saját ágyatokban való alváshoz ne nagyon szoktasd hozzá a bébit, mert később nehéz lesz kitessékelni onnan! Kép A többiekkel ellentétben, nekem a hordozós kép a kedvencem. Kép És tényleg, tulajdonképpen, miért kell holnap orvoshoz vinned őt??? Ilyenkor a gyerekdokik kötelesek kimenni Hozzád, hivatalból! (És még fizetned sem kell érte.)

Doren, Neked szépen megnőtt a pocakod az utolsó (35 hetes) kép óta! És én is mintha úgy látnám, hogy lejjebb is ment már. Lehet, hogy napokon belül már Te is babázol újra? Kép

Mézgombi, a Te pocakod is szép, szerintem nem is túl nagy, pont jó. Kép

Pogi, csini vagy a képen, az UH-hoz megy a drukk!

Kanyin, mostanában nekem is szokott depis hangulatom lenni, elég gyakran. Talán a hülye frontoktól, vagy a terhességi hormonoktól, de én sem tudnám konkrétan megmondani az okát. Reméljük, jól választottál ovit a lánykádnak!

Melinda, jó tanulást! Szerintem, tutira meglesz az anatómia vizsgád... Csak nem küldenek már el egy pocakos nőcit, nemde? Kép

Mári, remélem meggyógyulnak a muskátlijaid.

Ex, én még életemben nem rendeltem műszaki cikket a netről, és amúgy sem vagyok netfüggő, úgyhogy sajna nem tudok Neked tippeket adni. Kép

Nem tud valaki véletlenül valamilyen receptet, amihez extrudált natúr kukorica őrlemény kell? Pl. puliszka vagy ilyesmi? Van itthon egy zacskóval (300 g), és fogalmam sincs, mihez kezdhetnék vele.... Várom a tippeket!

Üdv, Hello (36+6)
hello
 
 


Sziasztok!

Plichard, nekem is a hordozós kép a kedvencem , olyan kis gombóc a lányod:-)

Lányok!

Múlt pénteken voltam dokinál. Lábam olyan szinten ronda, hogy újra megmérette a vérnyomást, és még egyszer elküldött pisilni, miután meglátta:-(
Almanapot kell tartanom egy héten egyszer, ezt írom azoknak, akik szintén vizesednek. Szóval egész nap alma, ha nagyon nem bírod, akkor nyers zeller (na nálam nincs nyers zeller, mert az nem csúszik), és max egy túrórudinyi száraz sajt. Na most ettől várom a megoldást, a sószegény diéta és a polcolás mellett. Ezen kívül most 2100 a cervix a múltkor 2000 volt, most mi van, bezáródik??? Ezen nem is morfondíroztam, hanem azon, hogy bevéste a kiskönyvbe, hogy vérzékeny. Na ezt úgy képzeljétek el, hogy alig ért hozzá, és mire hazaértem a tisztasági betétem tiszta vér lett. Ez mi a túrótól van??? Amúgy CTG-n minden ok volt, Stöpszli becsületesen ugrabugrált, úgyhogy nem volt szükség az elektrosokkolóra:-)
Ma volt itt a védőnő, és adott egy csomó receptet, rendicsek volt. Én is mostam egy adag ruhát, ott lógnak. Egyrészt édik, másrészt azért rámjött a pánik:-)
Na megyek főzök egy kis főzeléket. Bocs, hogy nem válaszoltam mindenkinek külön-külön, de az energiáim vészesen fogynak:-( Mindenkire gondolok, de ahhoz jegyzetelnem kellene, hogy mindenkinek érdemben tudjak válaszolni!

Pussz:

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok lányok!

Látom mindenki jön- megy már a városok között, meg nagy lakás felújításban, átrendezésben van.

Mostanában én sem tudok majd minden nap jönni de igyekszem.

Mindenkinek kitartást, aki meg a finisben van annak meg nagy drukk!!!

Olyan jó annak, aki már teljesjogú mamaként ünnepelhetett tegnap. Párom engem is meglepett de én már úgy szeretnék babázni!!!! Kezdek türelmetlen lenni.

Pannamari,
a para már nálam is kezd jönni.
most vagyunk kerek 37. hetnél:-) hihetetlen gyorssan megy az idő!

Nyanya67,
jó volt rólad is hallanai.

Kisvirág,
nem semmi hogy már Te is a 30. hétnél jársz. Örülök hogy jól vagy:-)

Utazó kismamáknak minden jót és ha net közelben lesztek azért írjatok mi van veletek!

Aki még felújít annak meg kitartást!

Pilchard,
De jó neked!
Nagyon édes a baba. Ha van időd azért várunk egy-két praktikus tanáccsal ami eszedbe jut!

Judit 78,
Veletek mi van?

Örülök hogy Csandyékkal is minden OK.

Vigyázzatok magatokra lányok és a babókra is és szép napot!
Kari
(37+0)
kari
 
 


Juca! Pont hogy kezd kinyílni a külső méhszáj! Gondolom, ez neked már nen gond, a végefelé vagy, ugye? Én pont ettől félek a 29. héten.
Annamari

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Csak egy kis körülnézés. Kép

Mézgombi: meggyszósz, mintha ismerős lenne Pilchardtól. Kép Jó nagy a pocakod és mintha menne lefelé. Jól rátok ijesztett Julcsa. Főleg mert tényleg sokat írtad, hogy rengeteget mozog. Szerencsére nincs baj Kép Mond meg Julcsinak ne ijesztegessen benneteket. Remélem minden ok lesz az NST-n. Amúgy nekem az a furcsa, ha valamelyik nap sokat mozog a kis lustaságom Kép Milyen mások a babák.

Melcsi: haladunk szépen Kép A vérvétel miatt Kép Megy a drukk ezerrel neked. Bizti ügyi leszel.

Szilvi: egyszerűen rohan az idő. El sem hiszem, hogy már nekem is csak 10 hetem van. Annyi mindent kell ez idő alatt még tennem, hogy hipp-hopp el fog menni az idő és csak azt veszem észre, hogy már a parkban tologatom Mogyikát. Szegénynek még mindig nincs neve.

Ex: mikor benyögtem, hogy akkor nyomtatom az olvasnivalót akkor láttam apun, hogy nem nagyon tetszik neki, de lenyelte Kép Muszáj neki Kép Mindent a kicsi feleségéért Kép
Látom kezdődik nálatok is a felújítás. Vigyi magatokra nagyon!!!

Doren: pénteken jó car éjszakád volt. Kép Nektek sincs túl sok idő hátra. Lehet ezek már előjelek Kép Szép nagy a pocid és neked is lent van már. De izgi.

Encus: akkor nálatok is indul a felfordulás. De tök jó lesz mikor kész lesz a festés. Most itt vagyok Mogyika szobájába. Igaz most minden ide van behalmozva, de ennek ellenére tök jó, hogy kész a szobácskája Kép
A barátodéknak megy a drukk. Próbáljanak megnyugodni! Nem lesz semmi baj. Bár nem tudom kap-e hormonpótlást a lányt, de az sokat segítene. (Saját magamról tudom.) Én a 6-7. héten véreztem / görcsöltem és most itt vagyok 30 hetesen úgyhogy drukkk nekik!

Pilchard: de jó, hogy már otthon vagy Kép Várjuk a történetet. Nekem már most erőt adtál, mert tudom mennyire paráztál a szüléstől és tessék holnap újra megcsinálnád Kép Ez annyira jó.
Tündéri szép Ameli. Csak csodálni lehet őt Kép

Nyanya: de jó, hogy hallattál magadról. Sajnálom a hátfájást. Bár olyanom nekem is van.

Zsu: grat a kiscsajhoz. Képet kérünk róla! Hányinger miatt Kép

Pogi: jó a pocaképed Kép

Mári: kitartást a fekvéshez. Majd a párod takarít. Ezzel te most ne foglalkozz!!!

Rólunk:
Az éjszakák nekem most nagyon jók. Biztos, mert napközben kifáradok a meló és a sok mászkálás miatt. Tegnap még villanyt is szereltem. Kép Amúgy a felújítás szépen halad. A hétvégén szétverték a fiúk a nappalit, fürdőt és a konyhát is Kép Térdig állt a por. Én csak egy fél órát voltam itthon amíg megkajáltattam őket, aztán mentem is vissza anyumhoz. A héten remélem meg lesz a nappali. Jöv héten meg jön a burkoló. Remélem ha minden jó megy még 3 hét és kész lesz.
Mogyika jól van, csak szegényke az utóbbi időben rengeteget csuklik. Annyira sajnálom őt. Mit lehetne tenni ilyenkor?

Teszek fel pocakképet. Ez még 29. héten készült.
Kép

Nem tudom mikor jövök, de addig is mindenki vigyi magára! Puszi nektek.
Kisvirág

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!

Pilchard!
Nálam is a nyelvnyújtásos kép a befutó!!! Nagyon édes a kicsi pofija Amelinek!!!Kép
Az elkényeztetés meg szerintem olyan dolog, hogy attól nem lesz baja a kicsinek, ha melletted van, attól viszont lehet, ha nincs melletted...

Juca!
Szegénykém, nagyon nem irigyellek a diéta miatt... A 2100 azt jelenti, hogy 2 cm-es a méhnyak, és a külső méhszáj kinyílt. De ez Nálad már nagyon jó időben van, úgyhogy ne izgulj!!! A vérzékenység is szerintem ettől van. Egyébként a múltkor engem is jó mélyen vizsgált a doki, fájt is öléggé... A hasad még fenn van?

Lányok!!!
Nemsokára nem győzzük nézegetni a sok-sok babás képet!!!Kép

Blackrose!
Juj, nagyon szorítok Nektek!!!

Pogica!
Nagyon csini a pocakod, és milyen fenn van még!Kép

Adi!
Igen, köszi, épp ma kell bevennem az utsó gyogyit, amit kaptam rá, legalább a gyomorfájásom elmúlik talán.

Doren!
Nagyon szép a pocikád!Kép

Melinda!
Drukkolok a vizsgáidhoz! Jujj, a hideg is kiráz erre a szóra...KépKépKép

Krisz!
Szerintem már a vége felé abszolút nem csoda, hogy fájnak a térdeid, hiszen ha nem híztál sokat, akkor is terhelve vannak rendesen. Pihizzél sokat!

Kanyin!
Az óvodákról: mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is. A vegyes csoportra igaz lehet, hogy a nagyok erőszakosabbak, viszont a kicsik nagyon sok mindent tanulnak tőlük, a nagyobbak pedig azt, hogyan kell a kicsikkel együtt élni, segíteni nekik (dolgoztam mindegyikben, tudom a különbséget). Szóval szerintem jó választás volt!

Mári!
Pihizzél sokat, és akkor nem lesz gond! Ennyi idősen nekem is a koraszülés volt a legnagyobb parám, de szerintem mindegyikünknek... Kép

Zsu!
Sajnálom a hányingert, nincs semmi, amitől elmúlik?

Annamari!
Már csak két és fél hét??? Húúúúúúú.....Kép

Mi szerdán megyünk 34. heti vérvételre, meg aznapra várom a védőnénit is. Elhatároztam, hogy összepakolom a kórházi csomagot, biztos, ami sicher alapon... Szerintetek nem korai még?

Pusszantás mindenkinek, szép napot!!! A nagyonfiniselőnek ezer drukk!!!!!!Kép

Sziótok

Norwell+Kende baba (33+4)

Kép
Kép
norwell
 
 


Öhm... csajok, akinek már volt faros babája... annak is leszáll a végére a pocakja? Mert ahogy Norwell is írta, a babóca csak nyujtogatja felfelé a buksiját, és semmi jelét nem adja annak, h lejjebb akarna mászni... Én meg persze nem kapok levegőt, csak ha jóóóól kihúzom magam...

pogacsa
 
 


Norwell!

Köszi, nem is aggódom, mert én annak drukkolok, hogy nyíljon ki magától:-) Diéta nem különösebben megerőltető, de az, amikor reggel nem tudok leguggolni, mert annyi víz van a lábamban, hogy olyan, mintha sok golyót töltenél a szopipárnába, és nem lehet összenyomni rendesen. A vérzékenység sztem nem ettől van, részint mert orvos nem volt durva egyáltalán, soha nem az, és volt már, a terhesség alat, amikor házaséletet éltünk.
Ja és még egy rossz hír, akit érint: a nem leváló placenta hajlam örökölhető, nem törvényszerű, de a hajlam meglehet. Anyunál egyik szülésnél sem vált le a placenta :-( Ezt ha gondoljátok említsétek meg a szülésznőnek, akit érint.

Juca

tjuca
 
 


Sziasztok!

Újra jelentkezem. Szombaton megint volt egy kis parám, sikerült elrontanom a gyomrom egy doboznyi eperrel, rendesen görcsölt, férjem kérdezte, ez most szülés lesz? Kiderült, megint nem, mondjuk gondoltam, mert a derekam egyáltalán nem fájt. Nekem is kb. 2 hetem van, de remélem még megvárja a baba a hajfestést, mert nagyon ramatyul festek, és milyen a nő. rondán nem akar szülni, ugye? Jaj, le kell írnom az Anyák napjai ébresztést. Jön a fiam, és azt mondja, Boldog Szülinapot, virág, puszi. Édes, nem nagyon akarta megérteni, mi az, hogy nem szülinap, hanem Anyák napja. Na jó, 2 évesen.. Pilchard! Édi a baba, nekem is a hordozós kép tetszik, és már nagyon várom a szüléses sztorit! Kérdés: Ti mennyi rucit pakoltok a babának a kórháziba, csak hazamenőset?

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!

Régen nem írtam, de többnyire olvasom a topicot, csak be vagyok havazva egy intenzív szakmai tanfolyammal. Nem vagyok teljesen képben, mindent nem tudok visszaolvasni, de látom, beindult a babaeső, hurrá!

Gratula minden anyukának!!!
Pilchard, gyönyörű a kislányotok, és szép nagy baba Kép

Kanyin
Én húsz évet dolgoztam vegyes csoportban, és jók a tapasztalataim róla. A nagyok - ha jól van nevelve a csoport - rengeteg toleranciával, empátiával és segítőkészséggel tudnak a kicsik felé fordulni, a kicsiknek pedig van kit utánozni, így sokmindent hamarabb megtanulnak. De bármelyik csoportforma lehet jó, sokkal inkább az óvónő személyiségén múlik a dolog, hogyan kezeli a konfliktusokat. Az pedig tiszta kiscsoportban is akadhat bőséggelKép, a vegyesben szerintem kevesebb, mert a nagyok már sokmindent tudnak.


A finisben lévőknek sok erőt a nagy eseményhez, a többieknek további boldog babavárást!

Ma kezdtem a 29. hetet. Elkezdtük a szülésfelkészítőt a János kórházban. Jár valaki oda?

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


sziasztok! Megjöttünk!

Eredmények: BPD 86 OFD 107 TAD 85 AC 261 FL 67 súly 2000, lepény továbbra is I-II, még a végén kihúzom a kiírt időpontig??? Amúgy most is egy héttel kisebbnek becsültek, nem tudom miért.

pogacsa
 
 


Sziasztok!
Pogi! Akkor lepényke ok!!!! Szupi. Az adatokhoz nem értek, de én is akárhányszor megyek uh-ra, annyiszor fiatalabb a babó 3 nappal. Most mihez tartsuk magunkat? Én az utolsó előtti értéket veszem alapul, már nem akarom tovább fiatalítani. Nekem minden nap számít! Te miért szülnél hamarabb? Rémlik, hogy neked is feküdnöd kell, kellett...
De megyek is, jön a férjecském...

Mári

Kép
mári
 
 


Sziasztok!

Pogika!
Húúúú, szép hosszú combú lesz Kispogi!Kép Örülök, hogy a lepény is maradt I-II. Te egy héttel vagy épp előttem, most néztem a táblit.Kép Miért ne húznád ki, a lepény miatt? Egyébként a becslés szerintem nagyon szubjektív.

Szücsi!
Gratula a 29-hez! Ez már a 3. trimeszter!Kép

Colett!
Szegény apára rájött a frász...Kép Bár szerintem mi ugyanígy be fogunk parázni, előre bele sem gondolok...KépKépKép

Juca!
Ilyenkor mit csinálnak az emberrel? Műtéttel választják le a méhlepényt, gondolom... jujjjj...

Norwell+Kende baba

Kép
Kép
norwell
 
 


Norwell!

Igen. Bár anyunál kétszer nem altatták, egyszer igen. Fájdalomcsillapítás van természetesen, csak macerás, hogy tovább tart a stoppolás.

Juca

tjuca
 
 


Szücsi: Én a Jánosban fogok szülni, és én is szeretnék járni a felkészítőkre, de eddig senki nem tudott felvilágosítani. Hívtam a korházat is, de meglepő módon soha nem tudtak adni senkit aki tudna segíteni. Szóval ha tudsz segíteni bármi infóval, én magyon megköszönném. Ha jól tudom kedden tartják és én már mennék is holnap, de nem tudom mikor indul a félkészítő.

Előre is köszi

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Csajok, ma is végigolvastalak benneteket, de nem nagyon van erőm írni. Ma egész nap nagyon bágyyadt voltam, délután meg volt a nagyobbik lányomnak az anyák napi előadása a suliban, utánna meg szülői, amin nagyon kellett figyeljek, hogy neki ne ugorjak a tanító néninek. Olyan pocsék dolog, mert az első benyomással ellentétben nem bírom a tanító nénit és nem nagyon tudok mit tenni ellene, mert a suliból nem akarom elhagyni, más normális osztály meg nincs. Remélem, hogy a Vivivel nagyobb szerencsénk lesz. Ott az egyik tancit ismerem és a másik is nagyon szimpi, de hát.,... Remélem, hogy mindenkinek jó éjszakája lesz.

Kriszta: irigylem a csöpp kiscsajodatKép Az ágyba fektetéssel tényleg óvatosan majd, de szerintem még a nagyon kezdeti időszakban elmegy.

Legyetek jók

Puszi mindenkinek

Enci és Eperke
Kép
encus
 
 


Encus

Én is a "János Kórház szülészet" topicból szereztem az értesüléseimet. Keddenként van 5 órától a Szülészet épületében, az első emeleten a Könyvtárban. Érdemes korábban menni mert sokan összejönnek, alig van hely. 6 téma ismétlődik folyamatosan, bármikor be lehet kapcsolódni. Múlt héten kezdtük mi is, az újszülöttről volt szó, mondtak is két dolgot ami elég furcsa volt pl:

1. állítólag minden babát betesznek 1-2 órára az inkubátorba születés után, akkor is ha semmi baja, mert ezzel segítik az alkalmazkodását a külvilághoz, hogy az anyaméh melege után átmenetileg annál hűvösebb, de a környezetnél melegebb közegben legyen egy kicsit. Ezt kicsit furcsálltuk de azt mondták ez így szokás és a baba érdekében van - hát biztos nem akarnak rosszat.

2. A másik, amiről megoszlanak a vélemények, a glükózos víz itatása. Sok helyen olvastam pl. a Kismamában hogy ez nem jó, ellenzik, itt viszont fontosnak tartják ezért adnak 5%-os glükózos oldatot. Azt mondta a szülésznő, ez azért kell mert 1-2 napig nincs , vagy nem elég az anyatej, viszont a sok folyadék kell, mert ez segíti hogy a gyengén működő máj fel tudja dolgozni a festékanyagokat, és a vese ki tudja üríteni a szervezetből. Ellenkező esetben jön a kóros sárgaság, a festékanyag lerakódik az agy egyes sejtjeiben és visszafordíthatatlan folyamatot indíthat el. Hát, őt hallgatva elég logikusnak és meggyőzőnek hangzott. Kár hogy a különböző orvosok nem értenek ebben egyet, így szegény kismamákat ellentétes információk árasztják el. Azt is mondta, nem igaz hogy ez károsan befolyásolja a szopit, neki 5 gyereke született itt és mind jól szopott, a glükóz ellenére. Többen is rákérdeztek erre, mindenki kicsit ódzkodott ettől de hát biztos tudják mit csinálnak...
Ha minden igaz, holnap is megyünk a párommal, vagy csak én egyedül, még nem tudom. Azt hiszem most a szoptatásról lesz szó.

Icus

Kép

Kép
szücsi_66
 
 


Üdv!
CSak most értem ide. Ebéd után vásárolni mentünk (Metro, Délcell- itt vettünk díszlécet, hogy eltakarja majd a kábelcsatornát), utána meg a férjem villanyozott egy kicsit, meg fúrt...és nemrég pancsiztam le, és jöttem ide. Kép
Pogi, köszike az infokat, majd megnézem. Szép UH-s eredményeid vannak! Hajrá, így tovább.
Kanyin, tény, hogy nem tudod, hogy mivel teszel jót, ezt az élet megmondja. A lényeg, hogy Te bízz magadban, és abban, hogy JÓ döntést hoztál...attól függetlenül, hogy másoknak más jön be.
Mári, én nem szomorkodok a festés miatt, én már alig várom, hogy megszépüljünk. Kép A lényeg, hogy TörPeti is kivárja a végét. Muskátli miatt Kép. Én most hepi vagyok, ma vettem észre, hogy végre elkezdett gyökerezni a vízbe tett ibolyatő, ami a múltkor sikeresen kifordult a helyéből.
Juca, a méhszájad éppen hogy kinyílt...méghozzá megközelítőleg 1 ujjnyit a legutóbbi állapothoz (2000) képest. Hozzám csak a szülés után hozza ki a védőnő a recepteket, aztán majd valaki rohan kiváltani...vagy nem tudom.
Hello, receptötletem nincs, de egy kereső csodákat tehet...de ugye Te nem vagy netfüggő. Kép Én már rendeltem sokmindent a neten, és a keresztapám is azt javasolta, hogy nézzek szét, mert ha szerencsém van, akár 5-10 ezer forintot spórolhatok a helyi árakhoz képest még akkor is, ha hozzáteszem a szállítási költséget.
Kisvirág, ahogy nézem a pocid, erről is lerí, hogy Mogyikának mogyórója van. Kép Olyan kis hegyes.
Norwell, az én kórházi csomim 90%-ban már a 32. hét táján egybe volt téve, szóval egyáltalán nem korai!
Colett, én meg fazongyantáztatni akarok még szülés előtt. CSak kérdés, hogy mikor menjek, mivel a férjem ezen a héten kap fizut, és ugye nem nagyon akarom, hogy sokat borotváljanak a szülés során, mert attól nagyon kipörsög a bőröm...de majd megálmodom. Kép
Szücsi, én azt mondom, NE hagyd a cukros vizet!!!! Tényleg nem jó. Akkor már inkább adjanak tápszert...szerintem. És végül is a TE gyereked, igaz, nem járhatsz mindig a nyakukra, hogy mit adtak a gyereknek. És az a másik, hogy a természet csodálatos módon alkotta meg a bébijeinket, bőven rendelkeznek annyi zsír és tápanyag tartalékkal (ha időben születnek persze), hogy akár a sima forralt vízzel is ellennének, megfelelő kivitel (értsd: sokszor próbálni szoptatni) mellett. Egyébként nem a pótlás adása a gond (mert amit adnak, azt szinte mindig, mindenhol pohárból adják), hanem maga a cukor!
De ez szubjektív magánvélemény.
Ma egész du. fájt a fejem, még most is hasogat egy kicsit. Este háromszor keltem, egyszer kicsi dologra, kétszer meg nagyra. Ez utóbbin nagyon meglepődtem, mert ilyen nem fordult elő, mióta babás vagyok...és előtte se sűrűn. Kép

És íme a mai fotók:
Kép
Kép

Na, mára ennyi voltam, nem tudom, mikor leszek a legközelebb.
Üdv. Ági és TörPeti

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Jó híreim vannak. Este voltunk dokinál és C:3000!!!!KépKépKépKép a 25. héten :2100 volt, nem tudom hogy lehet, de most madarat lehetne velem fogatni. Igaz azóta szinte csak ágyban pihenés van, meg abból is érzem, hogy tényleg minden ok ott benn, hogy egyáltalán nem fájt a vizsgálat, pedig nekem mindig szokott.
A Manó is teljesen jól van, fejjel lefelé, persze tudom, hogy ez még nem jelenti azt, hogy így is marad, mert még forgolódik össze-vissza.
Az UH -os adataink: BPD: 76mm, AC: 24,67cm, FL: 5,39cm, OFD: 8,82 cm

Mindenkinek jó éjszakát!

zsu 28+3

Kép
zsu11
 
 


Sziasztok!

Hol vannak ezek a babák,nem akarnak kibújni??????

Nagyon tanácstalan vagyok,mert nem tudom eldönteni hogy elég e a tejem a kistigrisnek,de sztem nem,és éhezik szegénykém.Vagy nem tudom,már annyit sirtam.Este 1,5 óra alatt 4x szopiztunk,kb.fél óra múlva mindig felébred és eszik,de nem is tudom hogy nyel e,csak cumizik,vagy éhes de nem jön annyi tejcsi.
Az áttevéssel ma nem is próbálkoztam,mert ahogy leteszem a kiságyba kipattan a szeme.
Mit csináljak?
Peti szerint éhezik,nem elég a tejem.

Olvaslak titeket kaja közben,vagy ha alszik,de nem tudok még egyesével reagálni.

Szilvi merre vagy?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Pogácsa,
szép a pocakod és nagyon csinos vagy. Kép

Mári, Pogácsa,
köszi, a duzzanatos megnyugtatókat! Kép

Norwell,
sztm. nem korai összepakolni, hátha kiderül, hogy még valami hiányzik. Annál meg nincs rosszabb, ha (ne adja Isten) a szülés korábban beindul és nem állsz rá készen. Az unokatesóm is így járt, jó egy hónappal korábban szült és még semmijük sem volt. Az apuka szerzett be mindent a kórházban töltött idő alatt.
Erről jut eszembe (én erről lemaradtam anno), Csandyval mi történt? Miért szült korábban? Hányadik héten?

Banya,
Mizujs?! Minden oké?

A babám eddigi buborékos mozgása kezd határozott és intenzívebb mozgásba átmenni. Napközben többnyire alszik. Este és reggel akciózik, de szerencsére még mindig nyugodt éjszakáim vannak. Kép A kocsikázás a reggeli mocorgás után újra elringatja, csak én viselem egyre nehezebben a rossz utakat, gödröket. A párom viszont nagyon figyelmes,inkább a kicsivel hosszabb utat választja, csak ne legyen nagyon hepe-hupás. A hétvégén voltunk ballagáson Nagykanizsán és már bántuk, hogy a forgalmasabb, de jobb út helyett a nyugis, de döciset választottuk. Egyébként jól éreztük magunkat, csak elég fárasztó volt, hogy minden ismerős elvárta, hogy még "5" percre ugorjunk be hozzájuk Kép. Ahhoz képest, hogy próbáltunk mindenhonnan időben elszabadulni, reggel 5-től este 9-ig talpon voltunk. Összefoglalva: jó volt, de elég is volt.
Nem tudom mi lesz a júl. 15-i esküvő meghívásunkkal. El kellene mennünk, de már 35 hetesen 200km-re (BP-en) leszek az orvosomtól és a választott kórháztól. Vélemény?

Puszi!
Adi 25+3
adi77
 
 


Pilchard,
Tudom könnyen beszélek, de NYUGI! Ne idegeskedj, mert az tényleg apadáshoz vezethet! Lehet, hogy még nem indult be teljesen...sztm. ha kéri adj neki. Kitartás Kép!
adi77
 
 


Pilchard!

Ha nem vagy benne biztos, hogy elég-e a tej akkor szerezzetek egy mérleget és néha mérd le mennyit szopik a kicsi.Biztos vagyok benne egyébként, hogy eleget szopik csak te aggódsz túlzottan.ha leméred néha akkor biztosan meg fogsz nyugodni.Egyébként mennyi pisis pelusa van egy nap? ( jó duci pisis pelusra gondolok)

Én a babával való együtt alvást nem támogatom.Amikor Katát hazahoztuk a kórházból azonnal külön szobába tettük és nekünk bevált, de mondom az első pillanattól kezdve.
Persze minden gyerek más Kata egy tündér volt, lehet, hogy Panna pedig folyamatosan fog sírni akkor majd én is újra gondolom ezt az elkülönítés dolgot.

Ja megérkezett a gyerekszoba bútor tegnap este így nem kellett csak 1 hetet várni a 3 hét helyett.Természetesen a férjem hajnal 1-ig szerelte össze.

Kép

Kép
katus73
 
 


Adi!
Én most töltöttem a 35 hetet és biztosan nem indulnék el 200 km-es útra.De én most ezt a 2. terhességet elég nehezen bírom.

Kép

Kép
katus73
 
 


Jó reggelt, sziasztok! Én is jelentkezem! Kép
Adi! Te már megint nagyon úgy viselkedsz, mint én... Kép Ikertesó! Kép Nekünk is van július 15-re esküvőmeghívásunk... csak azzal a különbséggel, hogy az Pécsen lesz. Én is gondolkodom, hogy elmenjek-e, de azt hiszem egy jó kajcsit megkockáztatok, ha még semmi jele nem lesz, hogy Kamilla ki akarna bújni. Kép Persze nekem könnyebb a döntés, mert itt helyben van a buli.
Amúgy tök jól vagyok. Ma reggelre megfájdult kicsit a torkom, de nem vészes. A közérzetem teljesen jó, mostanában kevésbé vagyok fáradékony is. Ha jó az idő, egyszerűen szárnyakat kapok.
Fejembe vettem, hogy megcsinálom a középfokú angol szakmai nyelvvizsgát is, most elkezdtem tanulgatni. Hétvégén lemegyünk Balcsira valószínűleg, bár az úttól én is félek kicsit, 2 hete voltunk Pesten, és nagyon rosszul viseltem az autózást. Kép
Más különösebben nincs velem, ma lesz itt a melóhelyen egy gyűlésünk, ahol talán végre eldől, hogy mi lesz a munkával, ki helyettesít, mikortól, stb... De nagyon félek, hogy idegeskedés és veszekedés lesz belőle...

Kép
Kép
banya1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?