Új privát üzeneted érkezett!

Megann,
Ha Léna látja, hogy Te is és Apa is rendet raktok, akkor ez lesz neki idővel a természetes. Nem mondom, hogy Beni mindig rendet csinál magától, főleg, ha Dani okozza a kupit, de természetes neki, hogy rendet rakunk együtt. Úgy nem megyünk el itthonról, hogy a gyerekszoba nincs rendben és fürdeni sem. :)
Imádom a gesztenyét! :) :) :) Te csináltad?

Juci,
Hello! :) :) Hétfőn séta rendben! :) :) Kutyulis? :) A részleteket majd msn-n. 1/2 9 felé visszük Benit oviba.
Boldog szülinapot a tesódnak! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Juci!
Abba még Lilinek se sikerül elsőre beletalálnia!
Nálatok működik?

Meg én nem is láttam orkánt ebben a méretben (akár egyujjast is).

ayse
 
 


Ayse,
Létezik ilyen pici orkánkesztyű, mi vettünk anno Beninek. Én a pamutkesztyűvel sem boldogulok, azt meg sem próbáltam.
Ráadásul Dani lecibálja, ha egyáltalán rá tudom adni és próbálja elhajítani, de oda van kötve és ettől ideges lesz. :)

Rokica,
Zsuzsa milyen sok mindent tud már mondani! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 

 
 

Juci!
Eszti lábát valami elektromos ingerlő készülékkel akarja a gyógytornász kezelni, hogy erősödjön az az izma, amelyiket ő gyengének véli, ami okozza a csámpizást és lábujjhegyezést. érted???! :lol:
igazad van, amit Marci sezmélyiségéről mondtál szerintem. a felnőttek között is van olyan, akirögtön mindenkivel leáll akármiről beszélgetni és vigyorogni, van, aki megválogatja, hogy kivel áll szóba. miért várjuk el minden egyes babától/kisgyerektől, hogy mindenkire vigyorogjon és közvetlen legyen? :roll: ő ilyen és ezt tiszteletben kell tartani.
jó lehetett a nagy családi kajálás! jó sokan voltatok :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Rokica,
Még a múltkor szerettem volna írni, de elfelejtettem, hogy van Pampers 4+ pelus is, az a 4 és az 5 között van. Lehet, hogy az passzolna most Zsuzsának.
A kórházzal kapcsolatban meg, lehet, hogy külön-külön kéne időpontot kérned. Akkor biztosan a szakorvossal találkozol.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Benianyu
Ok :lol: , igen kutyulisra gondoltam ha nem gond.

Megann
Marci olyan szépen pakolgat maga után. Persze nem tökéletes a dolog :P Mondjuk tény, én folyamatosan pakolok :oops: és biztos valamennyire ez is "adottság" vagy mi.

Ayse
Én láttam kötöttet, hát tény kicsit nagy, de nem vészes.
Mondjuk Andris kezére lehet , hogy vészesebb, Marcinak a keze is elég méretes. Az Auchan-ban, Dunakeszin van ilyen boltok közötti árus. Ott kb 500 ft-ért láttam. Ettől függetlenül 2 ujjasat vettem. Nem túl vastag, de jobb, mint a semmi.
Ujjacskákat meg bele kell igazítani :wink: :P

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Ja, és a legfontosabbak:

mama
dede = apu
om = home

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Juci,
Oké, persze! :) 10 körül ugye jó lenne?

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Kuha
Köszönöm szépen, hogy így utánanéztél ennek a macska riasztó micsodának. Ma hoztak nekünk is ilyen újságot, majd jól utánanézek a honlapjukon.
Küldj már légyszi pár szeletet ebből a guszta püskökkenyérből :o

Megann
Remélem pótoltad Apa hiányos ismereteit kakaó készítés terén :wink:
Lénának jobbulást. Találtál valami homeos cuccot végül?

Rókica
Nálunk is Apa az ügyeletes éjszaka, ez idáig nagyon bevált. Az alvásba pedig, ha beleszólhatok szerintem is az a legszerencsésebb, ha Zsuzsa külön szobában Szilvike pedig veletek alszik.

Ancsi
Nem csoda, hogy sírtak a nagyszülők :wink:

Duda, Totka
Hajrá fogyókúra :wink:

Kép
Kép
maresz
 
 


And
Köszi, csak tudod olyan furán jön ki ha valaki barátkozni akar Vele és Ő menetrendszerűen elhúzza a fejét, kezét, mikor mihez érnek hozzá. És ha épp nem az ölemben van, akkor rohan a lábamhoz és kapaszkodik belém. Ok, ma fáradt is volt. De mondom, én megértem Őt maximálisan. Nekem is sok idő kell hogy igazán beszélgessek. Azt, hogy a "tapiztást" nem szereti, azt meg pláne megértem. Én is utálnám, ha idegen simkorásznának.

És Te nem vagy szkeptikus ezzel az elektromos módszerrel kapcsolatban?

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Benianyu
Persze, olyan 10- 10.30 körül gondolom.

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


kezdem magam rosszul érezni, hogy Eszti nem mond még túl sok értelmeset, vagy csk én nem vagyok elég ügyes, hogy észre vegyem.
az állathangok mennek (cica, kutya, boci, orozslán -ez ugyanaz, mint a cica :), halacska, lovacska, néha tigris, ami szintén a cicák családjába tartozik :D)
papa , ez az apja és nagyapja is
talán a gyere van még, amit utánoz
egyébként minden baba :) de a rendes baba, az másmilyen hangsúlyú baba, mint minden más baba :)
és van sok halandzsa, amitől elolvadok, amikor hallgatom :)
majd belejövünk mi is, csak már úgy várom, biztos nagyon aranyosak, ahogy ismételgetik a tanult szavakat :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Megyek lányok, mert még ki kell teregetnem egy adagot, hajat akarok mosni és holnap kiránduláááááááás! (Remélem nagyon) :lol:

Jó éjt!

Kép

Kép

Juci, Leila és Marci
juci6
 
 


Pamutkesztyűnk van, ujjatlan, úgy értem, hogy egy kis zsákocska és Andris is leveszi rögtön.

Megnézném Danit, ahogy mérges lesz a bumerángkesztyűre! :lol:

Kuha!
Ha valami nem jön ki, vagyis ha olyan anyagú a tepsi/sütőforma, hogy beleragad, akkor a megoldás: libazsírral kell kikenni!
De ez most szerencsére nem így lett!!!

Bodza írta már ezt a püspökkenyeret régebben is, én is kedvet kaptam és karácsonykor azt sütöttem (a szokásos félnapos pepecselé helyett, mert akkor volttam beteg).

ayse
 
 


Juci: röviden és tömören: DE.
EGYÉBKÉNT VALAMELYIK NAP hoppá :) szóval a héten a család két férfitagjával talákozott Eszti, és ő is ugyanezt csinálta, pedig ő nem szokott ilyen lenni. nekem is furcsa volt, de szerencsére nem erőltették, és én sem erőltettem. a felnőttekkel ráér bratyizni, de az azért tényleg jó, hogy a gyerekekkel elvan.

KépKép
KépKép
and
 
 


Juci:

Azt hiszem te kérdezted, ugye? Hát ha kórházba megyek, akkor Daviddel lesz Zsuzsa, nem hiszem hogy tanácsos vagy szerencsés lenne őt oda magammal vinnem, még akkor sem ha különszobába mennék, amit egyelőre nem tervezek. Bár most elgondolkoztam azon, hogyan fogja David abszolválni a helyzetet, tele van önbizalommal, de fogalma nincs pl hány kanál por kell a tápszerhez, és nem tudom, adna-e napi ötször enni a gyereknek, vagy csak amikor eszébe jut és már nagyon nyűgös, szóval lehet hogy túlélőtábor lenne 4 napig. Meg hogy mit... Mikor 1-1 napra elmegyek, akkor azért feltalálja magát. De Zsuzsa etetése még nekem is fejtörést okoz, kiváncsi vagyok, David mit kezd vele majd.

Pörög itt az élet, de szerintem jobb lenne ha szépen elmennék aludni. Ki tudja milyen éjszakánk lesz... Olyan 8 óra óta nem ébredt Zsuzsa...

Jó éjt!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


igen, én is elképzeltem Danit, ahogy próbál megszabadulni a ragadós kesztyűtől :lol: :lol: :lol:

Ayse, és az egyujjast nem próbáltad? abban talán tud fogni, és akkor nem olyan zavaró. vegyél egy pom-pomot (ha akarod egyujjas kifordított bundakesztyű, tök hasznos :D)

KépKép
KépKép
and
 
 


szép álmokat mindenkinek! menjetek csak én még visszaolvasom azt az egy oldalt :D

KépKép
KépKép
and
 
 


Szép jó estét!

Na, csak ideértem :) Tegnap este elaludtam Balázs mellett, már nem tudtam jönni.

Itt is jó hó van, nem nagy, de az előbb még esett hozzá. Nem vártam egy csöppet sem, de a srácok annyira élvezik, hogy így természetesen én is örülök :)

A vonatutunk nagyon klassz volt. Taxival mentünk a Keletibe, mert nem akartam idegeskedni azon is, hogy lekéssük a vonatot. És a cucc se volt kevés, pedig nagyon igyekeztem. Egyszerűen hármunknak egy táskába képtelen voltam besuvasztani mindent :oops:
A vonaton nagyon édesek voltak a fiúk, mondjuk Gergő nagy felfedező volt, így Balázzsal nem nagyon tudtam eleinte játszani, de ő is jól elvolt. A végén már Gergő annyira összehaverkodott az egész kocsi összes utasával, hogy simán lejátszottunk két parti kinevetavégént-t Bazsival, az utasok meg terelgették a kicsit :)
A dülöngélő vonat sem volt neki akadály, jött, ment föl és alá, kutatott a bőröndökben, meg ilyenek. A nagy kihívás az volt, amikor leszállás előtt öt perccel elaludt, így kellett felöltöztetnem mindhármunkat, és leszállni az alvó manóval a kezemben. Persze mire elkészültünk, már mindenki leszállt, nem tudtak segíteni. Anyukám meg nem talált parkolóhelyet, így később ért a vonathoz, már bandukoltunk. Tesómékhoz mentünk először, ott ebéd, majd hatalmas havas játék kint, eszméletlen nagyot játszottak. Tesóméknak van egy 7 hónapos kutyája, de akkora már most, mint egy kisborjú :roll: Gergő meg csak ment utána, gyömöszölte, teljesen oda volt tőle. Aztán még bent is játék. Sógorom dobol, és hazavitte a dobfelszerelését, a gyerekek meg előszeretettel gyakorolnak rajta. Nemtom, tesóm hogy bírja idegekkel... Mindkét fiam imádta ezt is :) Leszenk képek, majd otthon fölteszem őket.
Este anyukám elhozott minket anyósomékhoz. Ma itt voltunk, itt is tök jó, szépséges idő volt, sokat voltunk kint, szánkóval is, álaltokat etettünk, meg ilyen kalandok :) Szóval jó döntés volt, hogy hazajöttünk :) A holnap izgi lesz, mert ilyet még Balázzsal sem csináltam egyedül, hogy visszafelé is vonattal mentünk hármasban, de remélem, attól, hogy nem lesz újdonság már, azért jó lesz.

Folyt.köv.

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Brigi hála istennek elviseli magán a kesztyűt, sőt ha elfelejtem hümmög, mutogatja a kezét és nyitogatja az ujjait. Vettem neki egy ujjast és öt ujjast is. De az egy ujjast szereti, ezt könnyebb felvenni. Ma is jó sokat voltunk kinnt, hógolyóztunk, sétáltunk. A hólapátolás tetszett neki a legjobban.

Ayse
Képzelt vásároltunk az Ikeában. Étkező+nappali bútorok :roll: . Férj még mindig azt szereli. Azt hiszem holnap is ez lesz a program.

Kép
Kép
maresz
 
 


And, Ayse
Nem is gondolnátok, hogy Dani milyen méregzsák tud lenni ilyenkor! :wink:
Igen! Pompom! Nagyon bírjuk! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Megyek segítek neki. Észt osztani nagyon tudok :wink: :)
Jó éjszakát.

Kép
Kép
maresz
 
 


Jucc,
Elég vizuális típus vagyok, a vonatról való leszállás a sok csomaggal és az alvó Gergővel + Balázzsal, nem lehetett egyszerű mutatvány. Minden elismerésem! Bár én is vállalnám az ilyet, ha nem lenne más lehetőségem és a lényeg, hogy milyen jó napotok volt ma! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Én is mentem aludni. Holnap megint futóversenyre megyünk.
Jó éjt! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
benianyu
 
 


Jucc!
hűűűű de jó programotok volt ma!!! ez nagy élmény lehetett a fiúknak! várjuk a képeket!

Maresz, Évi!
azt a macskás linket innen nem tudom megnyitni, de ha ez az az ultrahangos kütyü, akkor nem igazán érdekel. még, amikor pici volt az Eszti akkor gondolkodtam rajta, de mivel nemtudom milyen frakvencia hogyan ha rá, ezért nem akartam, mert ezek folyamatosan bocsátják ki magukból az olyan frakvenciájú ultrahangot, amit a macsekok nem bírnak. szóval nem tudom mennyire biztonságos ez.

Évi, asszem kitalálok arra a napra valami programot, amikor a szökés első része lesz, majd szólj légyszi :wink: hátha akkor megússzuk... nálunk a szökés reklámja alatt sem lehetett hangoskodni :shock: ilyet még nem láttam :)

Maresz, hajrá bútorok :) biztos szép lesz!

KépKép
KépKép
and
 
 


Jó éjt a pihenni vágyóknak!
(nálunk Apa még nézi a filmet és nincs kedvem egyedül felmenni).

Maresz!
Kitartás! És milyet?

ayse
 
 


Jucc!
Nem semmi bevállalós vagy! Még anyós is!!!!
Biztos rendben lesz az út!

Mi viszont műsast :lol: fogunk venni, hogy a tető alá ne költözzenek vissza a madarak. Összesz.rják az erkélyt, nem is tudtunk még kinnt napozni rajta.

Műkutya? :lol: :lol:

ayse
 
 


Ja és én is túl hangosan vettem ki az előbb a zacskóból a mézeskalácsot! :lol: :lol: :lol:

ayse
 
 


Csak mert annyit írtatok a püspükkenyérről! És ha csak írtatok volna!

ayse
 
 


műsas, műkutya :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Andi!
lehet, hogy pofátlanság reklámozni Nyúlné-apósdoki családot, de ha ilyen nagyon tapadós trutyi van Nati orrában, amilyen az Esztiében is volt, azt nagyon nehéz kiszedni! még ott is szörnyűlködtek, hogy ez tényleg durva :( és ez gondolom elkerülhető lenne, ha jól szívtam volna neki :( :( :( pedig tényleg szívtam sokszor, meg sterimar, meg miegymás, de pl nem tudtam, hogy a nasivin ennyire rosszat tud lenni, és azért volt mit csiszolni a technikán. nem utolsó sorban apával együtt mentünk, ős is látta, és itthon együtt csináltuk. mondjuk múltkor el is olvastattam vele, amit Nyúlné írt, úgyhogy már ő is profi :)
a gyógytornász meg azért jön házhoz, mert azt a helységet, ahol eddig dolgozott már nem tudta bérelni, így megéri neki. pedig eddig is sok betege volt.

Viki, ne már, hogy a csatot is kikapcsolja a fiad :shock: :shock: mondjuk ő minidg Eszti előtt járt egy pár hónappal, akkor talán még van egy kis időnk...

és köszönjük a somlóis kép dícséreteket :)

most azért vagyok ilyen fitt, mert Esztivel aludtunk du-n 3 órát :) apa nem ébresztett fel, pedig ha fennt vagyok én tuti kinyitom a szobaajtót Esztinek, mert este 6-ig aludtunk :)kicsit későn tudtuk ágyba tenni...

KépKép
KépKép
and
 
 


havas Kisnyuszi nagyon aranyos!

Meli kistesója nagyon aranyos levelet írt a nagyszülőknek!!! nagyon megható lehetett a jelenet :)

KépKép
KépKép
and
 
 


Véget ért a film. Én is nyugóvóra térek.

Jó éjt!

ayse
 
 


Szóval amit csütörtökön szerettem volna / tudom, a legtöbb már lerágott csont, meg nem is aktuális.../:

Rokica :) Örülök, hogy Zsuzsa jobban van, ez aűmost a lényeg. De az nagyon nehéz lehet, hogy ennyire nem tudtok pihenni. Meg hogy David iylen nehéz eset. Az jó, hogy a bölcsikérdés eldőlt. Úgy tűnik, itt is mindenki látja, hogy Zsuzsának most a bölcsi hiányzik a legkevésbé :) Írtad, hogy Zsuzsával nem bújsz össze a "betörés" miatt, és hogy majd Szilvivel újra jöhet a szép összebújás. Én biztos nem bírnám ki, hogy egy ilyen nehéz időszak után ne térjek vissza a megszokott dolgokhoz / kiságy nélkül alvás, stb/, de Nálatok elvileg még jól is jött tényleg. Csak nehezen alakul. De el tudom simán képzelni, hogy ahogy gyógyul Zsuzsa kis lelke, egyre jobbak lesznek az éjszakák, és ha meg is gyógyul teljesen, és megerősödik, minden jó lesz. Akartam kérdezni / lehet, hogy írtad, nem mindenre emlékszem :oops: / levegőzésre mit mondott a doki? Mikor mehettek ki? Vagy már voltatok? Mert az tényleg nagyon fontos egy gyereknek, és Zsuzsa, ha jól sejtem, hetek óta nem volt kint. Ez is simán javíthat az éjszakákon. Amúgy annak idején, amikor Gergőt vártuk, mi is sokat agyaltunk rajta, hogy fogunk majd aludni, hiszen Balázs átjárt hozzánk, Apa is baromira ellenzi ezt, mert őt is zavarja, két gyerek meg pláne. Gergő eleinte bölcsőben aludt, és mindig vissza is tettem, hogy ne szokjon ő is az ágyunkba, de aztán ő is rajtamlógós lett, így jött az a megoldás, amit Te is írtál, hogy rács leszed, ágyhoz tol, így egész jól elférünk. Jobbat nem tudok :(

Benianyu :) Kérdezted Balázs oviját. Szeretnénk, ha menne ősztől, ő még nem annyira. Sokat várok az ovitól/ mármint hogy Balázs javára lesz/, de nem tudom, mi lesz, ha továbbra is ellenkezik. Küszöbön áll a költözés, de még nem tudjuk, hova megyünk, így az ovi is kérdéses addig.

Szobatisztaság: Ayse tapasztalataival megegyezőek az enyémek is. / ha korán kezdték nevelni rá a gyereket, elhúzódott, ha magától, de később, akkor tök megbízható azonnal/. Azt, hogy 5 éves korig normális a bepisilés, én is így tudtam . /Bazsim 4ésfél, és éjjel még pelusos, és csupa pisi a pelus...,/
Nálunk is a kikás fellépő megy kezdetektől /illetve az állvapisilés :) /
Gergő is jön utánam, ha vécézek, tépi a papírt, de ő ül az összehajtott fellépőn, és magát törölgeti :D

Andi, Totka :) Vége a szopinak :( :) Nagyon ügyik vagytok, ez nagyon hosszú szopi, és szerencsések vagytok, hogy nem kell később azon agyalnotok, hogy meddig hagyjátok szopizni? :)

Bodza :) Saci nagyon édes lehet, Gergőm is nagyon lelkes ciciző :)

Andi :) Én is így voltam az újpesti lakásunkkal, mint Te: amíg nem vot gyerek, föl se tűnt a rossz levegő, a zaj, stb. Utána viszont menekülni akartam onnét! Kicsit félekj olyan helyre költözni, ahol nagy a nyugi, és nincs minden a szánkban, de a kettő együtt nem biztos, hogy megy, és első a nyugi!

Ingatlanadó :evil: :evil: :evil: Ezen már én is totál kiakadtam. Épp csütörtökön volt nálunk egy pasas, aki hitel ügyben próbál segíteni nekünk, és eléggé elkeserített. Havi 150Ezres törlesztés vár ránk, és ehhez fizessünk adót is? Miből foguk élni?
Ráadásul a gyerek elszórta az öthetes lottószelvényemet :evil: :)


A műsason meg a műkutyán jót heherészek itt magamban :D

És a képek nagyon jók! Somlóis trambulin Esztivel, havazó Kisnyuszi, Davallia új "szerzeménye" :) , Benianyu-család. Remélem, nem agytam ki senkit!

Lassan lépek, Gergő állandóan fönt van, így nem tudok a gondolataimra figyelni.
Holnap este otthonról is próbálok jönni!

Szép vasárnapot!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


szia Ayse, jóéjt :)
a box még tart, úgy hallom :evil:

Manka, tök jót nevettem, a vízvezetékszerelős sztorin, nagyon aranyos lehetett Jack :) persze ez neki nem vicces...
és jó utat, érezzétek jól magatokat!! menjetek, ha tudtok!!!

Rokica, értem én ezt a nagy dilemmát ágy-szoba-gyerek-David ügyben, de próbáld az eddig elért eredményeket megtartani. és zstem is jó, höogy már kezded higítani a tápszert. most már jól van Zsuzsa, egész nap együtt vagytok, látja, hogy számíthat rád. biztos lesz visszaesés a tesónál, de majd megszokja azt is... ez az esti tápszer-rizstej-víz mennyiség nem semmi!! ezen nem tudom hogyan lehetne változtatni, lehet, hogy tényleg arról van szó, hogy ott-vagy-e, azon kívűl, hogy megszokta

Zsuzsa! nagyon jó, hogy tudsz adni tejet Rokicáéknak!! tényleg olyan megható ez a kis csapat, mindenki ahol tud segít :)

a cipőkérdés: Esztinek azért kell a cipő, mert befelé áll a lába, és ha mezítláb van, akkor a sarkát úgy forgatja, ha nem is látványosan, és ezért kell a cipő, hogy a bokáját tartsa, hogy ott ne rögzüljön egy rossz tartás.egyébként majd nyáron a füvön mezítláb.

KépKép
KépKép
and
 
 


na odamegyek apához, megnézem mennyire élvezi a boxot...
jóéjt :)
és hajrá fogyókúrások :D én is az akaratgyenge drukkolók csapatába jelentkezem :wink:

KépKép
KépKép
and
 
 


Sziasztok!

Ancsi!

GRATULÁLOK!!!! Kívánom hogy jól legyél és könnyen menjen minden a terhesség alatt. Érezd magad jól!!!! És vigyázz magatokra!!!

Davallia!

Neked vagyis nektek is gratulálok. Gyönyőrűek vagytok!!!

És minden elismerésem a két vagy többgyermekes anyukáké illetve kismamáké... :roll:

Többieknek is minden jót, és remélem mindenki élvezi a havat :twisted:

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Jóóóóó reggelt!

Látom, a tegnapi napközbeni nagy pangás után belendültetek estére rendesen!
Végigolvastam mindent, reagálni majd később fogok.

Most csak egy valamit szeretnék:

Megann!

Íme a Bodza féle püspökkenyér recept!!!

http://www.csomopont.hu/konyha/a_r_t/recept/203.htm

Gergő már 6- kor fennt volt, tápszer után nem is akart visszaaludni.
Most Robi próbálkozik az alvással, de hát Gergőnek köszönhetően a kevés sikerrel.
(nyúkál az orrában, húzogatja a szemét, meg nyomkodja befelé :lol: :lol: :lol: )

Most megyek reggeli csinálni, később majd jövök!

Pusz!

Kép
kuha
 
 


Jó reggelt lányok!

Hová lesz a kirándulás?

Juci, köszi :) akkor ezek szerint te is tornázol... :lol:

Majola, nekem az jött be annó (bár Tüncsi alig bukott), hogy van ilyen fürdő lepedőnek rult pelus, ami vastagabb mint a kis pelus, és kicsit nagyobb is, és azt be tudtam hajtani a matrac alá...de ez később kellett nekünk, mkor már forgott...addíg jó volt a hagyományos pelus....de Anna hogy gyűri úgy össze?

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Húúúúú, hát Tüncsi nagyon sok szót tud, nyilván nem mindent ejt tökéletesen...meg is vagyunk lepdve rendesen...inkább csoportokban írom le...úgy jobban össze tudom szedni...

Emberek: anya, apa, mama, papa, baba, Anna, Andráska (angaka), Angyalka (angaka), néni, bácsi (bá), Réka (kóka) Tüncsi,

Állatok: itt inkább a hangokat mondja ő is...de van amelyiket már modja is mint szó, pl cica, hal, fóka, de modja, kutya (vu-vu), kacsa (háp-háp), liba (gá-gá), paci (nyerít egyet :lol: ), boci (múúú), nyuszi (musz-musz), majom (mak-mak), maci (brum-brum), csibe (pipipi), kecske (mek-mek), béka (brek-brek)...más nem jut eszembe

Kaja-pija: enni, inni, ham-nyam, banán, alma, keksz, gríz (tejbegríz), hús, borsó, tea, Kubu ( :lol: ) , tejci, tök,

egyéb: tok, olló (ojjó), golyó, puta (labda), traktor, autó, csücs, állj, pancsi, haj, hát, popó, láb, bibi, cipő (úgy-ahogy), táska (táá), nem, na-na, adá (adjad), gomb, dob, homok, hó, hold, busz,...most ennyi..,

de minden két - három napban mond újat... :shock:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


még pár eszembe jutott...
szamár (iá), hinta-palinta (majdnem énekli), kaka, kuka, építsünk, apuci, egy, , anyáé, apáé, babáé, mamáé (tisztában van, hogy az valakié), hapci, hógolyó

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Jó reggelt..

Kuha, Maresz...

Ne is mondjátok a hoemos cuccot..
Mivel itt a patikában nem volt babás füzet...mondtam férjnek hogy menjen be a kedvenc patikánkba és hozzon onnan, ott van babás füzet...
Na erre mit hozott bogyó helyett...
Orrsprayt- :evil: :twisted: :twisted: :twisted:
Na erről ennyit...
Elolvastam...ez is orrfolyásra, náthára való.....de...hát nem erre esküdtök itt....
Egyébként Euphorbium comp-Heel a neve...

Rókica!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Hűűűűűűűűűűű mennyi mindent tud Zsuzsa.....
Nagyon ügyes kiscsaj...
Ezek szerint inkább angolul tud, mint magyarul???

Jucc!
Jujjjjjjjjjjjjjj de szuper lehetett nektek :D :D
Annyira idilli ahogy leirtad... :D :D (csak apa hiányzik a képből :( :? )
Pont tegnap este beszéltem szomszédasszonnyal hogy mennyire fontos hogy a szülők ne legyenek korlátoltak(és itt most magunkra gondolt), mert mondta hogy a lánya (7 éves) nemrégiben ült először földalattin és majd összekakálta magát úgy félt...
Vonaton meg még nem is ült... :shock:
(mert ugye ahol mi lakunk csakis autóval van a közlekedés)..
És igen...ami nekünk gyerekkorunkban természetes volt(bkv), az sok mai gyereknek kuriózum.... :?
Úgyhogy jó lesz, ha majd én is bevetek egy kis hévezést, buszozást...villamosozást...
Emlékszem imádtam a Deák térig metrózni gyerekkoromban, mert ott volt mozgólépcső :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

And!

Ne izgulj, minden rendben van Esztivel..
Mindent megért és ez a lényeg...a beszéd meg majd jön amikor úgy gondolja...de akkor aztán csak győzd hallgatni :P :wink: :wink:

Juci!

Marci szerintem a Te egyéniségedet örökölte...meg ugye folyton változnak is...
Léna is hirtelen nagyon tapadós lett...viszont megmaradt barátságosnak...
Tegnap is átjött szomszédasszony, mondtam hogy adjon neki puszit..ő meg ment és adott... :D :D

M.

Kép

Kép
megann
 
 


Nem fogjátok elhinni...

A kölcsönautó is lerobbant alattam. :( A kisboltba menet ma reggel kigyulladt egy jelzőlámpája, hogy a motorral valami baj van, szervízbe kell vinni.

A miénket még mindig nem hoztuk el a szervízből mert eddig se idő se pénz nem volt kifizetni...

Komolyan mondom olyan mintha valami átok ülne rajtunk...

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Ja még valami....

Lemértem Lénát....

9,4 kg...

Szerintem nem sokan vagyunk ilyen morzsák...

Talán Majola Julcsija, meg Kisnyúl ilyen morzsa...de már ez sem biztos...

Csak azért mértem le...mert bementünk a bölcsibe és mindenki mondta hogy pilyen picik vagyunk :(
És én is láttam hogy egy év múlva ilyenkor meg sem fogjuk közeliten a mostani 2,5 éveseket... :(

Mondjuk mindig is picik voltunk és én is a legkisebbek között voltam egész 14 éves koromig....

M.

Kép

Kép
megann
 
 


még egy pár :lol: : ott, ott van, oda, hoppá, putty, ablal, foci, poci, túró rudi (dudi)

Kép

Kép
prüntyi
 
 


ablak :lol:

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Csak kapkodom itt a fejem, hogy Zsuzsa és Tüncsi is milyen sok mindent beszél már . :shock: :shock:
Meg hát persze Julcsi is, de róla eddig is tudtam.

Azt hiszem, mi csatlakozhatunk And-hoz, és Esztihez... :) :)

Nem mondanám, hogy túl sok mindent mond Gergő.

Álltahangokat utánoz, úgy mint kutya (va-va) cica (mia), boci (bú) , paci (csattog a nyelvével :lol: ), hal (tátog a szájával).
MOndja hogy kakas (ka-ka), aztán jelzi, ha éhes (hamma),
ezen kívül felismeri a cicit (tcici), utánozza a porszívó búgását (búúúúúúúú), a keksz-et kek-nek mondja, újabban a víz-re pedig azt mondja, hogy dzí :lol: :lol:
Egyébként egyfolytában mutogat mindenhová, és ezt mondja: dzööö, dhűűű :lol: :lol:
Ja, mondja, hogy apa (azt, hogy anya, még véletlenül sem), papa, mama, baba.
Mondja, még, hogy ott (otta)
Ha kukucskál valahol, azt mondja, kuk.
A telefont pedig, mikor a füléhez teszi, a halló-ra azt mondja, hogy holla.
Ja, és a Dolly kutyánknak is kiabál (Dádli!)

És persze ezerrel halandzsázik, akárcsak Eszti.

Na, így leírva mégis csak soknak tűnik, de hát közel nem annyi, és nem olyan szavak, mint amit a csajok tudnak már.
(például hold, hó, homok stb.)

Ja, és a legújabb :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

CSikken , most figyelj: Gergő kb. 3 napja sikítozik, akárcsak Roli!!!!
Már az agyamra megy, komolyan mondom.... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Kép
kuha
 
 


LÁNYOK!!!! Baba-mama hetek a Corában! Febr. 1-18-ig!!! Nagyon jó akciókkal!!!! Ilyen ceruzás kisszék 1600.-ért kisasztal, 3400.-ért,

Cleo!!! Tanuló kutyus! 600.-ért

Kép

Kép
prüntyi
 
 


Úgy látom mi is le vagyunk kicsit maradva beszéd ügyben. Brigi még azt sem mondja, hogy Anya. Mondja, hogy Ap (Apa) Pa (Papa) Ma (Mama) pa (lámpa) inta-panta (hinta-palinta) Mac (Macika) ba (baba) és pár állatot utánoz. Jelzi ha éhes és szomjas. Az igen és a nem szó helyett bólogat vagy rázza a fejét.

A hó nálunk szinte teljesen elolvadt :cry:

Ayse
Leksvik sorozat, antik páccal. Nagyon szép, ha kész rakok fel képeket.
Lassan már nálunk is lehetne talit rendezni, ha nincs túl messze nektek.

Megann
Én már nem is csodálkozom Férjek bevásárlásain. A Brigi közel másfél éve alatt nem sikerült megtanulnia, hogy milyen popsitörlőt használunk :twisted:

And
Igen, ez az ultrahangos kütyü. Elgondolkodtató amit mondasz róla :?

Kép
Kép
maresz
 
 


sziasztok!
ma a nyulak képviselték a topikunkat a Műv.palotába!rengetegen voltak,a végén már annyira,hogy el is jöttünk(mások is hüledeztek,hogy ilyen még nem volt),de Kisnyuszi remekül érezte magát és aranyos volt!
ilyenkor mindig megnyugszom ,mert ennyi gyerek között ő se nem túl csendes,visszafogott se nem túl hangos,durva!kicsit hangos,kicsit eleven,kicsit beszari,de nagyon-nagyon édes nyuszim van! :P :P :P

Megann,szerintem mi is ott vagy még ott sem tartunk,majd sokat járassuk egy helyre a poronytainkat és akkor nem lesznek egyedüli pöttömök! :wink:
szókincsünk nekünk nagyon gyatra,de ezt már írtam múltkor!mi nem agyra gyúrunk :shock: :? :lol: :lol: :lol: ,de mint elfogult anyuka inkább azt mondanám,hogy szókincsünk egyenlőre rejtett érték maradt! 8)
na megpróbálok visszaolvasgatni,de nem igérek semmitmostanság kiszámíthatatlanok a srácok alvásügyileg! :twisted:

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 


jessszus,de le vagyok maradva :shock: :shock: :shock:
And,de örülök,hogy sikerült eljutnod Zsuzsi (nénihez :lol: :lol: :lol: )-hoz!én is mindig kifekszem,hogy mi minden marad egy nóziban!és igen,nagyon odaadó és lelkes,lelkiismeretes és folyamatosan jár képzésekre,nagyon rákattant erre az orrszívásos-arcüreges-fejlődéstgátló dologra!szerencsémre!most már szerencsénkre! :wink:
Majola
látom nagyon okosodtok!arra viszont ma,ha tényleg betérnek hozzánk Győrből visszajövet,rákérdezek,hogy újramelegíteni vagy újjat forralni kell,mert nem mindegy és nekem határozottan az rémlik,hogy mindig új adagot kell készíteni!lehet abban van a félreértés,hogy lehet e többször egymás után többet gőzőlni! :roll: vagy lehet,hogy a kihűlt vizet lehet újra forralni,és abba kell viszont új adag sót,ill.szódabikarbónát önteni??? :?: :?: :?:
Duda,csak szólj ,ha úgy érzed mennétek,mert megadom apósfeleség számát és tudtok időpontot kérni!

Emese és MarciKépKép
nyúlné
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?