Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mostanában tényleg annyi vendég jön Hozzánk, hogy alig jutok ide... Tegnap is éjfélkor mentek el! Mondjuk tök jó volt, kártyáztunk, egy pókerparty erejéig még Emma is beszállt! Majd dobok képet, olyan kis cukker volt! :D
De hogy milyen nehezen aludt el este...Még 1 órakor is fent volt, pedig fürdés után le is fektettük! :? Nem tom mi volt vele, de mikor 7-kor fel akart kelni, szájába dobtam a cumit (hát olyan kómás voltam, fél 3-kor feküdtem le :D), és aludt 9-ig. :lol:
Csomót kéne tanulnom, de úúúgy nincs kedvem! :roll:

Sielés...én úgy félek tőle! :oops: El se mernék indulni, tuti szembetalálkoznék az első fával! :)

Petra! Nagyon cukik a képek, Eszti elbűvölő! :D Titokban reméltem, hogy Emmának is kék szeme lesz, mint nekem (nekem olyan zöldeskék), de a barna volt a domináns! :D

Csilla! Emma is csak 600-at hízott az utóbbi hónapban, na és??? Én ráadásul tudod, hogy sokszor jöttem neki cumisüveggel, de ha nem kell neki több! A dokid nincs tisztában a helyzettel, az egyszer biztos! :evil: Milánunk csodásan fejlődik, ezen ne aggodalmaskodj!
A mi dokink sem egy mai kakas (hihi), de abszolút nem érdekli mennyit hízik Emma. Amíg csak anyatejes, nem is foglalkozik vele. Csak a védőnéni méri, de az sem mondja sose, hogy kevés.

Timóca! Hát megütköztem ezen az illeték dolgon. Sándornak el sem merem mondani. Mi a lakásra még tavaly kifizettük az illetéket (akkor még nem tudtunk Emmáról), de az örökösödési illetéket csak múlt hónapban küldték ki. Gondolkodás nélkül ki is fizettük...pedig abból is le lehetett volna faragni??!! :x
Nem is hallottam még ilyet hogy elengedik...nagy gratula! Karácsony előtt ez nem jön rosszul! :D

Manóci! Nálunk olyan kupi van az asztalon, hogy nem tudnám hova tenni Emmust! :D :oops:

Szilvih! Jaj, de cukik lehetnek a szerelmes gyerkőcök! :D Én még emlékszem, hogy oviban én is megőrültem egy gyerekért (nemcsak én, szinte mindenki belé volt zúgva), még a nveére is pontosan emlékszem! Kergettük a kertben, mindenki érte harcolt! :D
Pedig a képekről visszanézve, nem s volt olyan helyes... :D

Ja, el is felejtettem írni, hogy jól láttad, én is eljutottam fodrászhoz! De nekem egyszerűbb a dolgom, a család barátja fodrász! :D

De jó, ma nem kell ebéden törnöm a fejem, maradt a tegnapi kajából! Mindenkinek ajánlom a Knorr tejszínes-paprikás alapját! Nem szeretjük általában az ilyen poros alapokat, de ez tényleg nagyon fini volt! :D

Teszek képeket, bár később úgyis felkerülnek az albumba, de nem bírom ki itt se! :D

Kép Emma kártyázik
Kép kockáztassak?
Kép
Kép
Kép
Kép
KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Manóci! Ja, akartam még kérdezni, hogy az asztal Ikeás? :D Mi is akarunk ilyet, mert elméletileg majd a mostani számítógép-szoba lesz Emmusé, és akkor ki kéne vinni az irodai cuccost a nappaliba! :)

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Tegnap Csilla névnap volt! Most tartottad? Ha igen, BOLDOG NÉVNAPOT! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 

 
 

Nagyon aranyosak vagytok mindannyian, sokat számít, hogy tudom más is úgy gonsolkodik mint én. Akkor nem csinálok nagy hülyeséget.
Szlvih, tegnap megkerestem egy magánorvost, de köszönöm az ajánlatot. Vagy tudod mit? Mégiscsak kérem a tel. számot. Nem baj az ha tartalékban van egy másik drnéni :) Pláne, ha homeós, hmm, lehet hogy jobb is mint a másik?

Edina, a csajunk egyre szebb! Akkora változáson mennek át az első hónapokban, amikor abból a kis ráncos újszülöttpofijukból szép kerek kisbabaarc lesz! Vagy csak én csodálkozom rá mindig? Milu az első hetekben olyan volt mint egy kis vak mókuskölyök. Most meg kész pasi :) :D :lol:
Nevemnapja áprilisban van, de most hogy mondod...a mostanit is tartani fogom!

Timi, tömjed, tömjed azt a gyereket! Olyan kis egyszálbelü :lol: édes Marcipánom, hát hogyne érdeklődne a kaják iránt. Már most tudja mi a jó!

A gyerekem 2 órája alszik :shock: ezért nem hízik az a büdös kölök, mert egyfolytában alszik!

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Én irígykedem ám kicsit a hozzátápis anyukákra! :oops: Látom, hogy így is van kínlódnivaló, de már annyira szeretném, ha mi is eljuthatnánk odáig, hogy lehet Tamarának adni végre ezt-azt! Szörnyű ez a napi para, hogy mennyit szopik, elég-e a tej, miért hízik, miért nem hízik... De bevallom ez volt a nagy álmom, amikor már terveztük a babát, hogy hátha sikerül 6 hónapig (na jó 5 és félig :lol: ) CSAK szoptatni! Tomival nem sierült sajna és azóta is lelkiismeretfurim van....És Ti valamennyien olyan ügyik vagytok, hogy sikerült! Szóval még másfél hónap aztán miénk (is) a világ! :)

Csilla: Klassz, hogy megnyugodtál! Egy barátnőm ugyanígy járt, nem győzte b...szogatni a dokija az idétlen súlygörbéivel, meg kivizsgálásaival, (szúrkálták jobbra-balra) ami persze azt mutatta, hogy a gyereknek SEMMI baja. Azán megunta átment egy másik dokihoz, aki csodálkozott, hogy mit kellett ezt a gyereket vizsgálgatni, teljesen okés! Nem tartozik a ducusok közé, na és akkor, mi van??? Azóta is egy helyes arányos 5 éves kisfiú!

Timóca: alma :lol:

Dincus: Látom Emma is ölbenülős fajta :lol: Tamara is imád ücsörögni!

Szilvih: Biza 73-asok vagyunk! (nem mai csirkék.... :oops: )


Láttam valakinél olyan fotót, aminek a széle olyan elmosódott, homályos volt. Annnnnyira tetszett! Elárulnátok hogy csináljátok? Priviben is jó! Léccci!
v.erika
 
 


Csilla, még az jutott eszembe tegnap, hogy azért is váltanod kellene, mert ennek a dokinak SOHA nem fog megfelelni ám Milán!!! Elkezdődik a hozzátápi, és akkor meg az lesz a baja, hogy ilyen vitain,m eg olyan kúra, mert Milán egyszerűen ilyen típus lehet!!!!!!!
Még emlékszem gyerekkoromból a Vitacolan ízére, (pedig nem mai csirke vagyok, ahogy Erika is írta :lol: ), mert engem is mindig tömtek, és mindig elégedetlenkedtek!!!!!
Anyukám meg állandóan tukmálta belém az ételt, mert meg akart felelni. Így állandóan tehernek éreztem az evést, vmikor középiskolában csodálkoztam rá arra, hogy egy kaja igenis lehet finom, és lehet azért enni, mert egyszerűen finom... Nem azért, mert kell....
Ez nem lenne jó Milánnak sem... :roll:

Erika, nem tudom, miért irigykedsz, szoptatni sokkal egyszerűbb... :roll: ÉS ha ennyi ideig tudtál, miért lenne bármi gond vele??? Itt van nagy példánk, Nelli, aki két gyerek mellett a harmadikat végre tudja szoptatni, és most már fel sem merül benne, hogy gond lehet...

TÉnyleg, Nelli, ezen vagy a jövő héten viszed DOmcsit??? Összefolynak a hetek, bocs....

MA nagy sikerélmény ért: Felpróbáltam a kosztümnadrágot (nagyon vékony koromban vettem), és tök jól beleférek!!! Igaz, azlrt nem pont úgy áll, mint amikor vettem, de jövő hétre, amikor megyünk egy céges vacsira, megfelel..... :roll:

Adjatok tanácsot légyszI:::: Most melyik fazonú kosztümfelső a divat? Nekem van egy tök hosszított, meg egy nagyon rövid, és még be is van karcsúsítva.... Szerintetek melyik áll közelebb a mostani trendhez???? :roll: Újat venni nem akarok azért, hogy fél évben egyszer felvegyem, de azért a jobbikat szeretném.....

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvih: nézd meg: e szerint a rövid

http://www.s.oliver-shop.de/webapp/wcs/ ... 3155.23193

Hogy kimentünk a divatból!!!! :lol: :lol: :lol:
v.erika
 
 


Szilvih,Na ne haragúdjál, de azért ezt a linket nem kellett volna föltenni! :twisted: :twisted: Hogy itt csorgassuk a nyálunkat?????? :P :lol: :lol: Gyönyörű helyre fogtok menni, jó nektek!Én is úgy elmennék már egyszer telelni, ilyen csodaszép havas környeztebe!Szóval megesz az irigység, tudd meg :!:
Dorka ovis sztori, tök ari :)

Ruha:szerintem a hosszabb fazonú jobban divat mostanság, bár lehet ízlések és pofonok :wink:
Most voltam kicsit körülnézni, és inkább ilyen tunika jellegű blúzok, blézerek, pulcsik voltak többségben :) /nekem ez most különösen előnyös :oops: a kis kövér testemre :P /

Timi,Marci alma :) tök jó!Mi is elkezdjük az almalét merttegnap mondta avédőnő, hogy tegyek a sinlacba kk almalét, aztán jöhet a barack, majd a sütőtök lé! :) Vettem is ma corába hippes leveket, a következők a gyümipürék lesznek :wink:

Azt szeretném kérni, hogy gondolkodtama naptár dolgon amit a múltkor írtál, hogy ti csináljátok.Nem tudsz kicsit segíteni benne, hogy mégis hogyan?valami sablon alapján, vagy van esetleg valami oldal ahol lehet ilyet?mert úgy szeretnék kari ajándéknak, és az lenne azért az igazi, ha mi csinálnánk!Köszi előre is :)

Era,szerintem is jobb szoptatni, és mindennek eljön az ideje.Ne sürgesd az időt, lesz amikor visszasírod meglátod :wink:

Dincus,kártyás Emma :lol: :lol: nagyon cuki!Ő is korán kezdi :wink:
Asztak IKEA-s igen!Nálunk szinte minden az :wink: én szeretem nagyon!Jó nekem se minden tetszik onnan, de jobban bejön mint a KIKA!Ja nekünk is azért lett ez a választás mert kikerült a gépterem :lol: a nappaliba, és én nem nagyon szeretem mikor minden elől van!Akkor olyan a szoba mint egy iroda, ezzel meg be lehet csukni :wink:

Csillu,helyes menj is másik dokihoz :)

amúgy ne parázzatok, nézzetek meg minket!Hannus aztán tényleg kicsi, és nekünk is a görbével jönnek örökké!Én aztán elvittem sok helyre, és hála Istennek semmi!Lagalábbis úgy néz ki/kopp,kopp/
Szép kis hurkás törpilla!Nem lehet minden baba Marcipán :wink: igaz Timi?! :lol: Mindegyik a saját ütemébe fejlődik, és kész!Nem lehet őket beskatulyázni egy sablonba!Szóval nyugi!

Szilvih+Era,én öregebbe vagyok :oops: 72-es! :( Mondjuk ez így nem gáz, mert abszolút nem érzem magam annyinak, de amikor kimondom, vagy leírom :x :x fura!


Ma olyan rossz éjszakánk volt, hogy csak na!megint bedugult Hannus orra, és tele van!Szívni kell, meg csöpizünk!Egész éjjel úgy kínlódott csórikám, én meg azért mert halál fáradt voltam/vagyok/ és nem tudtam aludni! :(
Holnap jön a mama majd kicsit átpasszintom unokázni!Én meg elmegyek pedikűröshöz egy kis kényeztetésre :wink:
manóci
 
 


jaj, Szilvih,már tök soxor akartalak kérdezni csak mindíg elfelejtem, hogy sikerült a kocsiból a légzsákot kiszedetni?Vagy mi lett a történet vége?
manóci
 
 


Móni, hagytuk a fenébe... Ha hosszabb útra megyünk,hátra kötöm be Lillát,é s igyekszem inkább a Suzukit használni. Ha mégis légzsákkal előre kötöm be, akkor meg úgy vezetek, mint apósom, úgy negyven körüli max sebességgel... :lol:

Dincus, nagyon jók a képek!!!! Különösen a kártyázós!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Nálatok nem lehet kikapcsolni a légzsákot? (nálunk ki lehet, ha előre ül Marcipán)

Móni: írtad, hogy nem lehet mindenki Marcipán... Nekem meg az jutott eszembe, hogy az orvosknak teljesen mindegy, ha akarnak, valamibe úgyis bele tudnak kötni: Hannus, Milán túl soványak, tömni kell őket, Marcipán meg túl kövér, fogyóztatni kell :roll: Úgyis mindig valami alapján be tudják bizonyítani, milyen vacak anyák vagyunk :wink: :lol:
Naptár - majd írok és küldök privit...

Erika: én photoshoppal csináltam a halványított szélt, de más fotós programok is vannak, amikkel lehet minden félét szerkeszteni.

Kép
Kép
timóca
 
 


Erika, köszi a linket!!!

Timi, nem, nem lehet kikapcsolni, és azon vagyunk felháborodva, hogy amikor pocakkal vettük az autót, erre direkt rákérdeztem, és azt mondták, hogy csak szét kell húzni vmi biztosítékot, és meg van oldva a dolog. Aztán persze nem így volt, de már nem is idegesítem magam...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!
Pár napja nem tudtam írni,sok dolgunk volt.
Tegnap anyós megint alakított. Ott voltunk náluk. Ott volt sógornőm is(heroinos 7éve+évente 1-2abortusz). Sógornő kezébe ült manó,anyós meg fényképezte. Már csinált vagy 5öt és kb12,5méterre a picitől vakuzott.Odaszóltam,hogy a vakut nem kéne a szemébe. Visszaszólt,h nem néz bele. Mondtam: akkor jó. Kimentem páromhoz udvarra.Mentünk be kezet mosni,mert kutyáztunk. Erre anyós a konyhába áll és mutatja a képeket,h manó nem nézett bele. Mondtam,rendben. Erre elkezdett ugatni minden előzmény nélkül,hogy én milyen neveletlen vagyok,mert hogy képzelem,hogy rászólok stb. Meg hogy én problémás emberként bekerültem a családba és azóta mindíg vita van stb. Meg anyámat szidta,hogy nem nevelt meg stb.Erre én diszkréten elkezdtem öltöztetni Trúdit. Anyós ott állt mögöttem és kiabált a gyerek előtt velem. Én hallgattam,némán öltöztettem Trúdit. Erre azt mondta,hogy én mehetek,de manó ott marad. Mondtam: Valószínű! Meg mondta,h nekem nem muszáj oda mennem... Ösdszegezve:az volt a nagy bűnöm,h szóltam,ne vakuzzanak a szemébe a picinek....
Hihetetlen! Nem?

Kép
cs.adri
 
 


Elírtam: kb 1,5méterre vakuzott.

Kép
cs.adri
 
 


Kedves Édesanyák, Édesapák!

Ezúton szeretném megköszönni bizalmukat azoknak a kedves látogatóknak, akik már írtak. Bízom benne, hogy sikerült megfelelő lelki támaszt nyújtanom azok számára, akiknek erre volt szüksége, és megoldást találni és kivitelezni azt mások esetében.

Továbbra is várom leveleiket a pszichotanacs@freemail.hu címre. További információkat a www.pszichologia.mlap.hu oldalon olvashatnak. Újabb értékes, érdekes gyerekdalok stb. kerültek feltöltésre a www.pszichologia.multiply.com oldalra – érdemes ellátogatni és kinek mi tetszik letölteni.

A legjobbakat kívánva: Nisreen
nisreen
 
 


Adri,anyós Kép ez kemény!Küldd már el a jó ku...a anyjába!Hát megáll az eszem!Te nagyon türelmes vagy!Én már szerintem kinyitottam volna a csúnya számat, de akkor többet nem lenne ránk kiváncsi :lol: :twisted:

Ne is törődj velük, egyértelmű, hogy neked van igazad!Csak tudom ezt nehéz............
manóci
 
 


Sziasztok!
Ha nem gond utólagosan is, de csatlakoznék hozzátok!
Már régen bejelentkeztem ide a babanetre, de mostanában kezdtem el irogatni, és most vettem észre a topikot.
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Nem jó hírrel jövök most , ma reggel meghalt a tatám. :( Én még ilyen közeli hozzátartozót nem veszítettem el, ráadásul nagyon szerettem őt. De nem tudom miért van, egyszerűen nem tudok sírni, pedig úgy fojtogat, érzem, hogy megkönnyebbülnék, de nem megy. Nem tudom miért lehet ez így.

Adri!
Manócival teljesen egyetértek, küld el melegebb éghajlatra kedves anyóst. Trúdinak egyáltalán nem tesz jót, hogy kiabálás, veszekedés van körülötte.

Szilvi!
Tényleg furcsa, hogy nem tudod kikapcsolni a légzsákot. Elhiszem, hogy bosszankodtál miatta.

Dincus!
Emmád az avatar képen zabálnivaló!!!!!!!!!!!!!!

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi, sajnálom... De lehet, hogy jobb így neki, nem? Már nagyon beteg volt... A sírás meg majd jön, meglátod, és megkönnyebbülsz.
Adri hogy viseli??

Csadri, nem tudom, mit mondhatnék. Akkor te vagy a feketebárány? Jogosan szóltál, a gyereked érdekében. Anyós biztosan feltüzelte magát ellened, amíg kint voltatok. Próbálda férjedet a magad pártján tartani... HA nem megy, olyan úgysincs, hogy te mehetsz, a gyerek meg marad. :lol: Esetleg ő kuncsoroghat majd, ha te azt mondod, hogy ő mehet... :roll:

Bibis, üdv itt, valahonnan ismerős vagy... MEsélj kicsit magatokról...

Már ezer éve akartam írni, hogy az a Babé sampon nekünk nagyon bejött... Pár mosás után tényleg lejött az összes koszmó Lilla fejéről, de még a DOrkáéról is a többéves... :lol: Most nem tudom, mit csináljak a samponnal, mert nem tetszett az erős illata, csakúgy nem használom...

KÉszen vannak az útlevelek, úgy néz ki, pénteken megyünk Sopronba!!!! (Ha a bacik és vírusok is úgy akarják..... :roll: )

Nelli! merre vagy?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szylvi: Őszinte részvétem! Igen, biztos jobb lenne, ha tudnál sírni, fel kell dogozni a gyászt.... De jönni fog az.....
Mikor kezded a munkát?

Adri: Rendbe kellene tenni anyóskát, hogy tudja merre hány óra! Minél hamarabb annál jobb. :twisted:

Bibis: Üdv itt!

Szilvih: Sopron, Ausztia? Gyúrsz a síútra mi??? :lol: Jó kis kirándulás lesz? Hol szálltok meg?

Ma 4 hónapos Bumbikám! Lemértem és ebben a hónapban 330 g-ot hízott. Nem valami sok. Az első két hónapban 1-1 kilót, a harmadikban 700 g-ot, most meg 330 g-ot. Mindegy hízik. Nem?
Olyan kis aranyos, megzabálom! Ami csak a keze ügyébe kerül már tolja is be a szájába. Van hogy 3 csörgő lóg ki belőle... És csak mosolyog, csak mosolyog.... Meg sikítozik, meg hangosan kurjongat. Na befejezem az ömlengést. :oops: :oops: :oops:
v.erika
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Szylvi, :cry: :cry:

Adri,
ez valami döbbenet, katasztrófa, de komolyan, Téged meg egyszerűen csodállak a türelmedért... én anyósom sem kispályás, én meg szókimondó és nem tűröm a beleugatást. :x ha olvasgattál korábban, én leírtam az esete(i)met... :roll: :roll: :(

Szia Betty :wink:

Szilvi,
irigykedem ám most rendesen, érezzétek nagyon jól magatokat! :) Nekünk az építkezás mellett semmi extrára nincs keret. :?
Többéves koszmó: Gergő kaparászta a fejét, megkurkásztam :) , és mintha koszmós lett volna :shock: :lol: , beolajoztam a fejét, és le is jött. :shock: :lol: :lol: neki is makacs egy dolog ovlt emlékszem anno, na de ennyire :lol: :lol:
Vendég
 


Szylvi :cry:

Adri: anyósod :evil: . Nem is tudom, én mit csinálnék...

Szilvi: érdekes ez a koszmó. Livinek nem volt, és Marcipánnak meg most jött ki - legalábbis most vettük észre, de csak egy kicsi helyen, mikor vágtuk múlt héten a haját. Azért jött a védőnő, megnézte, hogy biztos az-e, és mivel kicsi felületű, elég olajozni, 1 órát hagyni, és lemosni (ha nagyobb lett volna, receptet adott volna). Kétszer csináltam, és nagyon sok lejött. Még az is, amiről nem is tudtam, hogy koszmó (azt hittem, olyan halvány barnás mintás anyajegy szerű a bőre, de most az is lejött :lol: ) Ilyen nagy hajú babáknál viszont ez az olajozás nem valami jó :roll: , hiába mossuk meg utána, másnap is olyan, mintha tiszta zsíros lenne a haja :roll: . Baba sampont még nem mertem neki használni, de amit írtál, Babé sampont lehet, hogy kipróbálom. Lehet kapni simán boltban, vagy gyógyszertárban?
Én is irigykedem a sítúra,meg hétvégi Soproni utazás miatt :lol:

Betty: üdv itt :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, én is próbáltam az olajozást Dorkánál, de úgy döntöttem, hogy inkább a koszmó... :oops:
Gyógyszertárban lehet kapni, de szívesen adok a miénkből kipróbálásra, sőt lehet, hogy az le is hozná, nekünk is gyorsan ment, pedig nagyon olyan volt...

Dóri, 8 éves koszmó :lol: :lol: :lol:

Erika, meghiszem, hogy odavagy a manódért... :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Halihó Lányok!

Először is mindenkinek gratula a szép Babához!!!
Az én pici Fiam is hasonló korú, ezért bátorkodtam írni, bár én egy másik topic oszlopos tagja vagyok :lol:

Csillának írnék elsősorban, hogy megnyugtassam:
Csongi 6770 gramm volt a múlt héten. 3460-nal született, és 67 cm most már (56-ról nyúlt meg a Drága). Na most Ő egy kicsit idősebb.
A doki az ég világon nem szólt semmit. Nem húzogat görbéket, ám teljesen tökéletesen elégedett Csongi fejlődésével. Csongi inkább nyúlánk, mint dundi, és ezzel az égvilágon semmi baj nincs.
Ha a Fiad jókedélyű, fejlődik (értelmileg), nem sír állandóan, akkor nem kell izgulni. Ő tudja a legjobban, mennyi kell neki.

Engem is sokszor cseszegettek (család egy-két tagja, még a mai napig pedzegetik a témát), hogy ennak, meg annak mennyi a teje, utalva arra, hogy nekem kevés van (2 ciciből eszik, és nem fél perc alatt szívja ki a tejet, hanem szépen komótosan), és szegény pici Babám nem eszik eleget.
Na ilyenkor fel tudok robbanni.

Csemetém szépen fejlődik, sokat nevetgél, ennél több bizonyíték nekem nem kell.

Nem beszélve a nővérem kisfiáról, aki most 7700 gramm (10 hónapos múlt), 3940-nel született. Ő is vékonka, kis léptékben halad (holott már kap mindent, 3x kiegészítést), de a doki nem paráztat azzal, hogy keveset eszik.

Szóval a alényeg a lényeg, szerintem ha a Kisfiad nem mutatja az állandó éhség jeleit, normálisan 3-4 óránként szopizik, és nem ordít egy álló nap, akkor szerintem nem érdemes már most kiváltani egy szopit. Egész életében ilyen vacak kajákat fog enni, minek azt sürgetni???!!! A dokit meg váltsd le szerintem.

Kedves Erika, szerintem, hogy meddig tudsz szoptatni, az a hozzáállásodon múlik (legalábbis én így gondolom). Bízz Magadban, és a cickóidban!!!. Miért ne tudnál szoptatni, miért ne lenne elég. Tapasztalatból mondom. Az elején állandóan paráztam, jesszus, elég lesz estére, eleget eszik, stb., ennek megfelelően vészesen kezdett apadni a tejem (mint az imént említettem, voltak ezt erősítő hozzáállások a környezetemben). Aztán átírtam a gondolataimat. Persze, hogy elég lesz, nincs ok, amiért ne tudnék annyi tejet adni a babámnak, amennyire szüksége van. Ő hozzám jött, engem választott, tehát én képes vagyok ellátni Őt. Csak ennyi. A 6 hónapot simán, sőt még azon túl is biztos bírják a cickóid (én speciell, lehet, hogy hülyének néztek, bár hiszek benne nagyon, meg szoktam köszönni nekik, hogy segítenek ellátni a babánkat), a hozzátápit pedig nem kell sürgetni, elég macera van vele. A szopi a legeslegeslegkényelmesebb.

Adri, minden tiszteletem a Tiéd, anyóssal kapcsolatban...ez szörnyű, asszem én sem bírnám szó nélkül. Nekem szerencsére szerencsém van Anyósékkal.


Bocsi, hogy így ismeretlenül beleszóltam a dolgokba, de hátha segít egy másik ember tapasztalata is.

Pusza Mindenkinek

Ág

:lol:

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Csongi méretei: :D

Kép Kép
Kép

KépKép
KépKép
ragota
 
 


ragota, üdv itt!!!

NAgyon édes kisfiad van!!
DE amiért gyorsan írok, az az, hogy vigyázz ezekkel a csupi képekkel!!!! NAgyon édesek, csak nem egyszer hallottam olyat, hogy csupi képeknél megnő a távolkeleti letöltések száma.... Tudod, mire gondolok... Ezek a szemetek mindenhol ott vannak, pláne a gyerekes fórumoknál.
Félre ne érts, nem prűd vagyok, vagy ilyesmi, csak többször hallottam ilyet...
NA nem folytatom tovább, remélem, nem sértődsz meg....

Kép
Kép
szilvih
 
 


Ágota (vagy Ági? az aláírásodból nem derült ki :D ),
üdv. itt. :) Szép a legyéned, jól kinyújtózkodik a 2. képen.

Erika,
ez a jaj mennyit hízott a héten tényleg idegesítő. Nem egyformán hízik uaz a baba sem mindig. hjaj, ezek a védőnők meg némyely dokik.. :roll:

Az , hogy emnnyi ideig tudsz szoptatni nem mindig hozzáállás kérdése, látom ezt magamon pl. Akinek tényleg nem elég már a teje. Ez van. nem izgatom magam, hanem megetetem mással.

együtt alszanak a kicsik! Egy szobában is. :) hurrá van :wink: :lol:
Férj meg Fóton az áccsal bizniszel. de nem is bánom, szeretek néha magam lenni, amolyan bak tulajdonság. :)
Vendég
 


juj Szilvi, miket írsz.. de igazad van tényleg, én is hallottam vhonnan ilyenről és valami döbbenet.. :evil: :evil:
Vendég
 


Ági, nagyon köszönöm a hozzászólásodat, megnyugtató tudni hogy nem csak az én gyerekem ilyen "vézna". Mellesleg az enyém jobban nyúlik, 51 cm-rel született, és 5 hónaposan 68 cm.
A súlyuk viszont egyforma.

Szilvih, én nem tartom magam hülyének, de egyetlen szót nem értek abból amit írtál. Mi az a CSUPI kép??? És a távolkeleti letöltés?????

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!
Szóval magamról: Veszprémtől 15km-re lakunk egy faluban anyósomnál. :? Én törzsgyökeres veszprémi vagyok, nem tudom megszokni a falusi életet igazán.
Nekünk ő az első babánk, a mi szemünk fénye.

Szylvi
Sajnálom a tatádat. :cry:
Vendég
 


Hu, Szilvih, eszembe nem jutott volnailyen, de jó hogy mondod! Tényleg vigyázzunk a pucér képekkel. De, hogy vannak emberek, akik ilyen édes kicsi babákat CSAK azért nézegetnek!!!!!! :twisted: Felháborító! :twisted: Hogy száradna le nekik.....

Ági: Sajna nem csak mindíg akarat kérdése a szopi. Nekem ez a tapasztalatom. A szakszerű segítség hiánya olykor elront mindent. Nálunk a védőnő, mint olyan nem működik. Nem jár ki, ha meg véletlenül kijön (asszem eddig 2X jött...) és megkérdeztem, hogy akkor most fejjek, vagy se a válsz a következő volt: Van aki fej, van aki nem. :roll: Azannya hétszentségit-gondoltam, ettől aztán menni fog a dolog... Utána pedig azt az okos tanácsot adta, hogy mérjek minden szopit (éjjel is!!!!) és adjam össze a grammokat....
Na erről ennyit..... :lol: Még jó, hogy van net és tényleg annyi hasznos tanácsot kaptam!
Sajna 8 éve még nem volt net, védőnőm ott sem volt, ahol akkor laktunk, és mint kezdő anyuka, hamar elvesztem, hibát hibára halmoztam, és senki nem segített...
De most már 4 hónap megvan és én olyan büszke vagyok! Tudom másnak ez nem nagy szám, de nekem borzasztó sikerélmény.
Csongi nagyon édes! :lol:
v.erika
 
 


Tejóég! Ilyenre nem is gondoltam! Kirázott a hideg. Köszönöm, hogy szóltál, nem vagyok szokva az ilyen perverz, abnormális barmokhoz, erre nem is gondoltam... :cry:

Csilla, na tessék. Ahhoz aztán kell energia, hogy ekkorát nyúljon a Nagylegény!

Dori, Erika, igazatok van, vannak persze körülmények, amikor ha kékre-lilára fejed Magad, akkor sincs...bár nem értem (komolyan), hogy milyen fizikai, testi ok húzódik meg emögött? Én mindig lellki háttérre gondolok, tán ez is pszichoszomatikus. De ez csak az én feltevésem, hála Istennek már nincs ilyen problémám (van -e elég, stb), és bízom benne, nem is lesz.
A legjobb persze, ha az ember nem parázik, nincs lelkiismeretfurdalása, ahogy Dori is írta. Ha éhes a gyermek, adunk Neki.

A meztelenkedős képekről pedig ezúton leszoktam.

Pusza

ÁGOTA :lol:

KépKép
KépKép
ragota
 
 


Képzeljétek csajok, szerda éjjel Brigi fulladásosan elkezdett köhögni, nagyon megijedtünk, bevittük a kórházba :( Tegnap délután jöttünk haza. A hörhurut nagyon eldurvult, a sok nyák letapadt :( Kapott sós-paxirasolos inhalálást, és mivel a vérvétel bacit is kimutatott, kapott AB-t :( :( :(
Teljesen kész vagyok. Kórháztól kórházig járok. Csütörtökön viszem Domit.
Szegény Brigi nem is evett úgy mostanában. A kórházi mérlegen kevesebbet mutatott, mint a dokink mérlegén több mint 2 hete :roll: Kiváncsi vagyok, majd a mi mérlegünk mit mutat. Hízni bizti nem hízott sokat. Viszont nőtt 3,5 cm-t 1,5 hó alatt.

Most már eléggé görcsös lettem, mert szegényre örökké rá fogják hozni a betegséget, és nem szeretném az egész telet a kórházban tölteni. A fül-orr-gégész szerint ha ez gyakran ismétődne, meg kellene nézni, nincs-e valami szűkülete.

Egy jó dolog volt: nagyon büszke voltam magamra, hogy mikor kérdezték bent, mit eszik, azt mondhattam, hogy MÉG CSAK SZOPIK :lol: :lol: :lol:
Tegnap igaz egy kicsit megcsappant a tej, de talán mára rendbetettem.

És a nagy hír: kibújt a kórházban az első foga :( Én nem örülök neki, hogy ilyen hamar jött, viszont észre sem vetem, csak ráharapott a kezemre. meg előtte sokat matatott a szájába és nyáladzott.

Bocsi, hogy nem tudok visszaolvasni, de időm semmi.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Hát Nellikém, nem irigyellek benneteket ... :(
már elég régóta taknyoskodott Brigi, nem? Szívtátok rendesen az orrát egyébként , jött is neki?

Jaj, remélem nem lesz ez ismétlődő dolog, és "csak" a nátha szövődménye. :? És valóban büszke lehetsz magadra a szopi miatt! :wink: :D :D

én meg benyomtam egy aranygaluskát :lol: no nem gyártottam itt nagy "magányomban", hanem férj hozta a közeli cukiból..
Vendég
 


Üdv az újaknak :) :)

Nagyon aranyos a kisfiad, Ágota :)

Nekünk szerencse koszmónk sose volt :wink: így nem igazán tudom mit - hogy kéne csinálni!

Nelli,ez nem semmi,szegény Brigi :( de jó, hogy büszkén mondhattad a szopit :wink:
Csütörtökre megy a drukk Dominak. Kép gondolom már elegetek van :!:
manóci
 
 


Szylvi,most olvastam csak visszább :oops: és láttam a rossz hírt!
Őszínte részvétem!!! :(
manóci
 
 


Koszmó: nekünk volt Dorkával, és a doki felírt olajat, amivel kenni kellett, és lekapargatni a koszmót.

Dóri :)
Szívtam mint állat az orrát, mentek az orrcseppek is, mégis ez lett. viszont van a férjemnek egy inhalálója, ha fúj párát, akkor veszek vele sóoldatot és nyákoldót, és ha megint náthás lenne, egyből használni fogom.

Szylvi :)
Őszinte részvétem :(

Erika :)
Brigi is hasonlóan hízott: első két hónapban 1-1 kg, 3. hónapban 42 dkg, és szerintem ebben a hónapban angyon keveset, vagy semmit a betegség miatt. Teljesen normális a csökkent ütemű hízás, mert ha mindig 1 kg-t híznának hol lennének 1 évesen???

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli, feltűnt ám, hogy nem vagy!!! SAjnálom Brigit... HOgy kapta az AB-t? injekcióban? Volt ágyad, tudtál aludni?? EL is hiszem, hogy büszke vagy a szopira, megdolgoztál érte!!! :lol: Domcsi hogy viselte?
Persze, hogy most nem fog annyit hízni! Sok babának már a fogzás is elég, nemhogy ez!

Csilla, leesett már, hogy mi az a csupi kép??? :lol:
TÉnyleg konkrétan hallottam már ilyet ismerőstől, hogy állandóan terhelt volt a szerverük, és nagy nehezen rájöttek, hogy az oda feltett fürdőzős képekre kattantak rá a szemetek...

Bibis, szegény te, van remény arra, hogy majd vmikor különmenjetek anyósodtól? VAn jó oldala is, biztos, de én nem hiszek a több generációs együttélésben... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


most, hogy ennyire beszéltünk a havi hízásokról, tök kiváncsi vagyok Marcus mekkora, majd szerdán viszem a két minit, Viki kapja a 18 hós szuriját némileg csúsztatva, Marcit mázsáljuk.

Nelli
, tényleg mely intézményben voltatok? :roll:

Tudjátok ki volt nagyon régen, Jovika! Adhatnál életjelet... :D
Vendég
 


Nelli: sajnálom ezt a betegeskedős időszakot nálatok, nagyon borzasztó lehet :cry: . Szívből kívánom, hogy mihamarabb gyógyuljanak meg csemetéid.

Szilvi: ilyen pedofil dolgot én is hallottam még régen, azért nem is szoktam sose ilyen képeket feltenni :evil: . De tényleg felfoghatatlan, hogy amiről mi azt gondoljuk, hogy milyen édes kisbaba, másnak teljesen más jut eszébe :evil:

Ágota: örülünk, hogy írtál :lol: . Tényleg hasznos a net, én is több tanácsot kaptam itt az évek alatt, mint mondjuk a védőnőktől, gyerekorvostól. (bár a mostani védőnénink nagyon aranyos :lol: )

Mellesleg Marcipán se hízott már 2 hete semmit, az utolsó hónapban 200 g-ot összesen. De mivel még így is hatalmas fiú, senkinek nem jut eszébe azt mondani, hogy nem kap eleget enni :wink: :lol: (8,4 kg)

Móni: nem felejtettelek ám el, majd írok e-mailt :wink:

Kép
Kép
timóca
 
 


Szilvih, leesett :oops: de csak én vagyok ilyen naív????? Meg isnézem a fotóalbumban van -e ilyen képünk.
Vendég
 


Sziattok! Nnna, végigolvastam.....pfúúúúúúúúú
Ma megint koránkelős a fiam, úgyhogy van időm bőőven.

Szylvi: kicsit megkésve csatlakozom, de én is nagyon sajnálom ami történt!!!!!!!!Remélem hamar megnyugszik a lelketek.

Lányok: mi az a koszmótlanitó szer? Koszmó bomba kéne nekünk is, mert az olajozás nagyon hatástalannak bizonyult.

Újak sziasztok!

A pedofil állatokhoz nem tudok mit hozzáfűzni... egyszerűen nem is tudjuk sokszor elképzelni mire képesek némely -embernek nevezett- főemlősök :evil: ...

Timi: Marcipán már 8,4 kg ? :shock: :shock: :shock: Én a héten viszem mérlegelésre a kis díjbírkózót, de érzésem szerint most nem hízott sokat.

Mát több mint egy hónapja nem iszom a "tejcsináló" teát, de pár napja észrevettem hogy kevesebb, később indul meg szopi közben. Annyire szeretem,hogy Eszter meg olyan kis türelmes csak szívja-szívja kitartóan és nem dühöng, mitha tudná, hogy anyu most így műkszik :roll:

Karácsony közeleg :lol: ! Már nincs egy hónap sem :lol: :lol: :lol: !

Kép
Kép
petra78
 
 


Szilvi :)
Közben olvasgattam vissza, és írtad, hogy merre vagyok. Nagyon jól esett :lol:
Lilla meggyógyult?
Érdekes, hogy a 2,5 nap alatt hogy rendbe tudták tenni Brigit, mert már nem folyik az orra, előtte meg 2 hétig taknya nyála egybefolyt.
Szájon át kapja az AB-t, ma utoljára. 1*1,5 ml-t. Cedaxot.
Ágy: én ahhoz vagyok szokva, hogy nincs ágy. Vagy széken vagy bevitt kempingágyon aludtam mindig. Most is bementünk (mentővel) éjjel, leültem a székre, és reggelig ott nyomorogtam. Reggel olvastam a mellettem lévő ágyon, hogy mama ágy. Csodálkoztam is. Megkédeztem a nővért, lehet-e azon szoptatni és aludni. Válasz: hát, bővítették az ágyszámot, és ha jön valaki, át kell adni, bla-bla. Na napközben volt egy kedves dokinő, akinek említettem, hogy valószínű, azért is eszik kevesebbet Brigi, mert nem ülve szokott szopizni. Kérdeztem, használhatnám-e az ágyat. Mire ő: persze, az az én ágyam. kell a szopi miatt a pihenés is. nagyon kedves volt. Így ágyam volt, bár aludni sokat nem aludtam.
Kifogtam egy olyan nőt az értelmi fogyatékos gyerekével, aki egyfolytában beszélt. Jöttek hozzám látogatóba, és nem tudtunk beszélni, mert ő válaszolt helyettünk :roll: Én nagyon csodálom, ahogy ellátta a gyerekét, csak azt nem értettem, hogy egy kisded osztályra hogy lehet berakni egy 17 éves magatehetlen gyereket? Ott rakta tisztába is. Éktelen bűz volt, és féltem, hogy Brigi más valamit is összeszed.
János kórházban voltunk. Múlt évben Domival töltöttem ott 2 hetet a sebészeten egy baleset miatt. Visszajáró lélek leszek, csak mindig más gyerekkel :(
Már gondolkozom azon, hogy összeállítok magamnak egy kórházi pakkot, és mindig csak az épp aktuális gyerek cuccait kell berakni mellé.

Timi :)
8,4 kg? nem semmi.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Dincuska! Nagyon komoly ez a kártyázós kép! :)

Szilvih! Gratula a kosztümnacihoz! Én nem tudom, mikor leszek újra régi formámban. A kezdeti súly már oké, de plusszal indultam, le kéne faragni még jópár kilót a következő baba előtt. :wink:
Babét mennyi ideig hagytad a buksiján? Pénteken vettem, mert elegem volt, hogy sehogy nem tudom eltüntetni. De nekem tetszik az illata! :)
Sopron! :) Októberben voltunk! Imádom! :)


Adri! Nem is mennék a helyedben. Viszont a baba hozzád tartozik, úgyhogy akkor őt sem fogják látni, ha ilyen „kedvesen” viszonyulnak hozzád!
Törpikének nehéz volt a vasárnapja, a délutáni alvás csak félórásra sikerült, így kicsit nyűgi volt már 4 körül. Após mondta, hogy adjam oda, mert ő jobban meg tudja vígasztalni…Szerinted? Mondjuk jobban viseltem, mint amikor 4 hetesen játszotta el ugyanezt. :evil:

Betty! Üdv! :) Mióta laktok falun? Nincs esély visszatérni Veszprémbe? Az sem lehet semmi, anyóssal egy fedél alatt. Mondjuk anyósfüggő! :)

Szylvi! Őszinte részvétem! :( A sírás nem mindig jön azonnal. Ha valaki miatt úgy érzed (pl gyerekek miatt), hogy tartanod kell magad, akkor kicsit később jönnek a könnyek, amikor egyedül vagy. Nekem a nővérem miatt kellett tartani magam anno, mert ő közelebb állt az apai nagyszüleimhez, ráadásul pszichésen is nagyon labilis volt abban az időben. Aztán esténként sírtam a szobámban egyedül.

Erika! Ebben a hóban mi sem híztunk sokat szerintem, de majd védőnéni jól megmondja szerdán. Én meg majd bólogatok, hajajövök, és elfelejtem, amit mond. :)
És a négy hónap szopi! Igenis nagy dolog!!! :)

Ragota! Üdv! Nagyon szép a kisfiad! :)

Dóri! Én vízöntő, de nekem is kell néha az egyedüllét. Most persze a fiammal. De néha direkt élvezem, hogy párom később jön haza (havi 1-2 nap), és kettesben zajlik az esti rituálé! :)

Nelli! Huh! Nem semmi, amin keresztülmentek! Jobbulást minden gyerkőcnek!
Fogacska és szopi! :)

Még koszmótéma: Mit tudtok, mitől van? Védőnéni aszonta, hogy az anyatejtől. :shock: De a barátaink kislánya csak 4 hós koráig szopizott, mégis volt egyévesen koszmója! :?: :?: :?:

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Dolli: Nem hiszem hogy az anyatejtől lenne a koszmó, mert kb. 2 hete vakartam le a 8 és fél éves Tomi fejéről egy adaggal, pedig hol van ő már az anyatejtől? :lol: :lol: :lol: És Dóri 9 éves Gergője sem hiszem, hogy gyakran szopizik. :lol: :lol: :lol: Ezek a védőnők! Miket tudnak kitalálni! :roll:
Nekünk az olaj+sulfuros sampon + hajkefélés vált be, ámbár még mindíg van neki, de dogozunk az ügyön ezerrel.
Nelli: Mennek a drukkok, hogy gyógyuljatok meg hamar, és felejtsétek el örökre a kórházi kezeléseket!
v.erika
 
 


Erika! Én is így gondolkodtam. Márminthogy a védőnői hozzászólásról. De ő ilyen okos! :? :?:
Akkor azért reménykedem, hogy elmúlik egyszercsak. :)

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szeborreás dermatitis (zsírosan hámló bőrgyulladás) A hajas fejbőr, az arc, a fül, a hajlatok, a törzs bőrének sajátos, körülírt, zsírosan hámló, minimális beszűrődéssel (göbös tapintatú a bőrből kiemelkedő terület) járó folyamata. Okai tisztázatlanok, létrejöttében anyai hormonhatások játszhatnak szerepet. Lefolyás: kezdetben a fejbőrön, a szemöldöktájon koszmós felrakódást látunk, a folyamat innen terjed a fül mögötti tájra, a hajlatokra, a fartájra és a hátra. Sárgás-vörös hámló, összefolyó területeket is megfigyelhetünk a pelenkával borított területeken. Néhány hónap alatt megszűnik, kialszik a folyamat, majd a serdülőkorban újra feléled. A betegség jóindulatú, a legtöbb csecsemő néhány hét alatt meggyógyul. Kezelés: A fejbőr felrakódása gyakran nehezen távolítható el. Használhatjuk a közkedvelt, de könnyen avasodó napraforgóolajat, de jobb a bőrgyógyász által felírt megfelelő krém használata. Fürdetés előtt olajból és krémből pakolást készítünk a gyerek fejére, mely a legerősebb lerakódást is szépen leválasztja. Egyéb bőrfelületek kezelésére bőrgyógyász ill. gyermekorvos "olaj a vízben" típusú krémeket ír fel, melynek használatával a bőreltérés rendbe hozható.

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Hú, jó, hogy írtátok a meztelen képekről... Elképedtem, hogy ilyenek vannak! Nekem is a naív hozzáállásommal...nem is feltételeztem ilyet! :oops: Na majd én is törlök le a fotóalbumból is lehet!

Sajnos pont oldalváltás volt, úgyhogy nem tudok mindenre reagálni.

Erika! A szoptatással én is úgy vagyok egy kicsit, mint te. Tudom, hogy ez a legegyszerűbb, de én is nagyon sokat kínlódok a tejcsiért. Minden alkalommal szívom, iszom-eszem rendesen, tejszaporító bigyuszokat is szedek, mégis sokszor van, hogy 100-at megeszik utána. :roll:
Nekem a 6 hónap a célom, utána én csak reggel meg este tudom szoptatni a suli miatt. Jövő félévben muszáj lesz bejárnom a héten legalább 2szer egész napra. :?

Nelli! Nagyon sajnálom ezt az egész tortútát, amin keresztülmentek! Mostmár remélem túlvagytok egy életre ezen a sok kórházbajáráson! Büszke lehetsz magadra, hogy a tejcsit ilyen szépen megtartottad! :D

Timóca! Marcipán jó nagy legény! :lol:

Talival mizújs??? Úgy emlékszem beszéltük, de aztán én lemaradtam...

Mi jól vagyunk. Ma akartunk oltásra menni, erre még szerencse, hogy telefonáltam a védőnéninek, mert kiderült, hogy a doki bent sincs. :evil:
Szerdán meg megyünk ortopédiára, remélem minden oksi lesz a csajszival!
Képzeljétek, már olyan nagyokat lubickol a vízben, hogy a fél víz kint landol! Olyan ééédi! :D
Apánkkal ma akarok beszélni, hogy vigyük mán el babaúszni... :lol: Eddig azért nem akartam, methogy megfázik meg mittomén, de annyi sok jót hallok róla. Nem akarom, hogy Emma, a kis bálna, kimaradjon ebből az élményből. A héten telefonálgatok majd ez ügyben.
Valaki tud véleményt mondani?

Lassan jöhetnének a karácsonyi receptek csajok! :D Amit egy ilyen kétbalkezes kevésbé konyhai egyed, mint én is meg tud csinálni! A receptes oldalunkra, aki tud írjon! Majd én is teszek fel egy muffin receptet, ami nagyon bevált. A sületlen tésztát fel tudnám falni! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Láttátok már ezt?

http://babawiw.hu/

Ari ötlet! :D

Regisztráljatok, és jelöljetek be. (Molnár család)

Pusz

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Babé: min, 5 percig hagytam rajta, majd vakargattam. 2-3 alkalommal lejött, csak a kutacsál maradt egy pici. De állítólag minden napi mosásnál kapargatás nélkül lejön, de nekem túl erős volt az illata, így siettettem...

Kép
Kép
szilvih
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?