Új privát üzeneted érkezett!

Snoopy
Nagyon imadom a szakszeru kiegeszitesedet :lol:
Bocs a megfogalmazasert,en is ugy ertettem hogy a babanak keves a tej,nem ugyhogy neki keves a melleben,mert ugye azt irta hogy jonne meg.
A bimbovedo tenyleg csak farasztja az ilyan pici babat,en probaltam amikor nagyon fajt tutod a beteg oldal,de szegenykemc sak dolgozott...dolgozott aztan alig jott valami :x
Leon annyira megszokta ezt a borkontaktus dolgot,hogy csak ugy szeret enni ha csupasz a karom :lol: Nagy rafkos lett :lol:

Kép
Kép
kataa
 
 


Úgy tűnik, most az a módszer válik be, hogy megetetem - ez kb. 10-15 perc, bealszik, majd a böfiztetésnél felébred (persze böfi nincs), ekkor újra megetetem és ezt eljátsszuk néhányszor. Ezzel a módszerrel most kb. egy órán át szopott. :shock:
Bevált még a szopi, pelenkázás és újabb szopi verzió is.

Kép
Kép
tinu
 
 


Tinu,
teljesen ok szerintem ha 1 órát szopizik így. Ne aggódj, lesz ez még rövidebb is. Tudod, minél több inger, annál több tej. Csak arra vigyázz, nehogy rosszul kapja be a bimbót és kisebesedjen, mert akkor az ilyen maratoni szopik nagyon durvák. :cry:

Kata,
jah, minden szakmánál így van, nálunk a jogászokkal a legrosszabb, ők mindenhez értenek. :roll:
Hogyan használtad a bioprton lámpát?

Andi,
mi újság?

Mágnes,
próbáltatok már másfajta cumit is?
Nálunk is hipernyűgi volt Réka ma. Én a frontra fogtam és produkciós irodává váltam, hogy kellően elszórakoztassam :P

Nálatok hogy alszanak a dedek? Enyém lány reggel kb. fél nyolckor kel, utána még mosolyog beszélget, van, hogy egy órát is. Aztán eszik. Délelőtt alszik egy fél órát babakocsiban, és délben kér enni. ( Ez nem percre pontosan van így, csak nagyjából, fél óra miatt nem variálok az írásban) Déltől 4-ig alszik, majd kaja után valamikor alszik egy fél órácskát, és 7-kor fürdünk, utána kajcsi, 10-kor megint kajcsi - na EZ óramű pontossággal van :shock: - és utána 3 és 5 között valamikor megint eszik. Ahogy számolom alszik eleget, 12 órát éjjel, és nappal 5-6 órát, de nagyon furcsa, hogy így egyben nyomatja. Lehet, hogy azért mert akkor alszik Ákos is, és akkor van nyugi??????
vizimano
 
 

 
 

Sziasztok!

Vizimano!

Enyémlány eléggé kiszámíthatatlanul alszik. VAgy éppen nem alszik. Ő reggel 6 és 8 között eszik, majd napközben kb. két-három óránként. Több etetés közt egyáltalán nem alszik. VAn olyan, hogy kb. öt percet sikerül szundiznia. De olyna is van, hogy vagy délelőtt, vagy délután egyhuzamban alszik két órát is, de akkor aznap már nem nagyon viszi túlzásba. Fél hétkor pancsi, hétkor vacsi. Éjfél és 3 között valamikor eszik, majd ettől függően 6 és 8 között....
Remélem érthető voltam. :oops: Nem tudom pontosan leírni, mert minden nap máshogy csinálja. De hogy nappal alig alszik (vagyis nekem úgy tűnik), az tuti. :)

Szijjasztok!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Hahó!

Rendszer? Egy tuti. Szerintem: éjszaka ,amikor sötét van. Ekkor kellene aludni. Fürdés este.
Ehhez képest neki egy tuti az este haáromnegyed 8 és fél 9 közötti alvás. Azt ne kérdezzétek, hogy ekkor miért ébred fel és mennyi macera visszaaltatni, mert a végleges elalvás fél tíz és fél 12 között bármikor lehet. Innentől az első szopizás kezdete fél2 és fél 7 között bármikor lehet. Ha nappal van, akkor vagy 2-3 órákat alszik és csak enni kel fel, vagy 1.5 órás ébrenléteket produkál 20 perces alvásokkal, konstans félóránkénti szopizással és folyamatos nyüszögéssel. A két véglet között bármilyen kombinációval. Ez semmilyen összefüggésben nincs az esti elalvással, vagy az éjszakai alvás hosszával.
Csináljátok utánunk, ha tudjátok! :D

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Beszti: ez a kalácsrecept zseniális! Nagyon klassz lett, én még megbolondítottam csokidarabokkal, aminek a fele beleolvadt, de nagyon fini ízt adott neki!
Cic, tudom ajánlani, de remélem már te is kipróbáltad!

Én még mindig duóban, holnap újra uh, azátn majd meglátjuk. Baba semmit nem reagál erre az időre, olyan kis nyugis éjszakánk volt, semmi icegés-ficegés, kinyomjuk a mami oldalát.....

Andiról nem tud senki-semmit? Pedig tuti baba van már!

Kellemes vasárnapot mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Rég nem voltam erre, sajnos nem sok időm van. :( Jázi amúgy sem egy nyugodt leányzó, de most már Zsombi is igényli a szórakoztatást.
Általában úgy telnek napjaink, hogy reggel 8 körül reggelizik a legényke, aztán tisztába tevés, tisztogatás, játék (gagyarászok neki ezerrel, a csörgőt rázzuk neki Jázival, vagy a zenélő körforgó megy, egy kis simi-simi), aztán szépen lefáradt Zsombi, és elalszik. Teljesen a kövezkező etetésig. És akkor kezdődik minden előlről. Este 7-kor fürdünk, és általában 9-10 között eszik utóljára, aztán alszik reggelig. :) Viszont a szopival gondjaink vannak, mert ha már nem dől neki a tej, akkor kiköpi a cicit, hiába, hogy éhes. Nincs türelme szívni, pedig van még a ciciben, csak már nem ömlik a szájába. Így aztán csak ki-be lökdösi a szájából, és ordít. :( Van vkinek vmi tippje, hogy mit csináljak? Egyébként pénteken volt 5,44kg és 64cm.


Szilvi!
Ha ilyen nyugis éjszakátok volt, az már jelenthet vmit! :D

Vizimano!
Üdv! Emlékszem ám rád a tavaszi babás topikból. :D
Nem semmi szülésed volt, gondolom a csaszitól való félelem beindította a dolgokat.

Tinu!
Gratulálok Tündéhez, nagyon szép, és a születése sem sikerült bonyolultra. :)
Mi is így voltunk, hogy itthon még fogyott Zsombi (kórházból 3850-nel jöttünk haza, itthon lement még 3800-ra), de aztán amikor tényleg beindult a tej, és ébresztgettem én is, hogy felkeljen szopni, akkor minden rendbe jött!!!

Kata!
Igen, jól eltűntem, de talán neked, mint kétgyerekes anyának, nem kell magyaráznom, hogy miért. :)
Örülök, hogy meggyógyultatok!!!
A múltkor mi is betegek voltunk, egyedül Zsombi úszta meg. :)

Bunny!
Hogy fér bele Máté gyomrába 280ml???Az majdnem 3dl!!! Zsombi rekordja 150ml volt.
Le tudnád írni abból a könyvből, amit kaptál, hogy mennyit kell enniük a babáknak?

Moték miért viszik Krisztinát bölcsőhalál szűrésre? És egyáltalán mi az?

Mágnes!
Van úgy, hogy Zsombi szájából is kiesik a cumi, mintha nem tudná színi, de ilyenkor visszateszem a szájába, és egy kicsit ott tartom a kezem, hogy ne tudja kiköpni, ráharapjon.
Érdekes, nekünk meg a liberóból már az 5-8kg van, pedig most haladtuk meg az 5 kg-ot, és a 3-6kg már kicsi. De szerintem ez függ attól is, hogy milyen hosszú a baba, mennyire széles a csípője.

Niki!
Nagyon édes Dani!

Balesetek nálunk is előfordultak. :( A legutóbbi, ami a múlt héten volt, hogy Jázi szembe fújta magát domestos spray-vel. Irtózatos ordítás, gyorsan kimostam neki, irány a szemészet két gyerekkel, odatelefonáltam, azt mondták sürgőséggel soron kívül fogadnak, mégis várnunk kellett egy órát. De a lényeg, hogy szerencsére semmi baj!

Winnie!
Óriási gratula a kiscsajhoz! Jó egészséget nektek!!!

Cic!
Nagyon édesek a gyerekek!!!Mit nem adnék, ha Jázit is ilyen közel tudnám engedni Zsombihoz!!!
Bocsi, de azért jókat nevettem, hogy mik történtek szegény Gergővel. A kedvenc, hogy a fején még pattant egyet a hangfal. Bocsi mégegyszer, de elképzeltem és nem álltam meg nevetés nélkül. :oops:
Egyébként nem semmi, ami volt a rendelőben. Annyira bunkók tudnak lenni az emberek, mitnha nekik nem lett volna gyerekük. :twisted:


Na. most ezt elküldöm.

Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Éjszakai ébredés: szerintem is, egy pici babánál még természetes, ha éjszaka többször is felébred, és sír, de monjuk, amikor Jázi 1 éves volt, és egyszer 19× keltem fel hozzá, na azt nagyon meguntam. Persze ez egy folyamat volt, először próbáltuk kitalálni, hogy mi a baja lehet, fáj vmije, szomjas, stb, de aztán rájöttünk, hogy nincs neki semmi baja, így maradt a sírva hagyás.Érdekes, azóta alszik éjszaka, kivéve, ha jön a foga vagy beteg. Az együttalvás nem jött be nálunk, mert Jázi csak rugdosódott, hánykolódott, nem feküdt nyugodtan. :( Volt olyan, hogy kettőnk között feküdt, és mégis leesett az ágyról. Persze ehhez kellett az is, hogy hullák voltunk a férjemmel a sok éjszakai kelés miatt. Na, és azt mondanom sem kell, hogy tiszta idegbeteg lettem a nemalvástól. :( Azóta sem tudjuk mi volt baja, lehet, hogy pszihés eredetű volt.

Ilgya!
Pöttyökkel nem csináltam semmit, elmúltak maguktól!Nyugi, én sem hittem az elején, hogy tényleg elmúlnak, de még sincs már egy sem! :)

Tünde!
Gratulálok Ákoshoz!!!
Megy a szopi?

Zsuzsu!
Jól néztek ki a képeken!!

Bunny!
Nagyon ügyes Máté, hogy megfordult! Ilyenkor olyan büszkék tudnak lenni magukra! :D

Kata,Niki!
Jól néznek ki a srácok az egyenszerkóban!Sajna mi már kinőttük. :( :cry:


Szilvi!
Km, km, egyébként a tescoból van a ruha. :) Nem is gondolná az ember, hogy ott is lehet ilyeneket venni!

Zsanett!
Én is gratulálok Lillához, ha lesz időd, gyere és írj!!!

Nika!
Neked is gratulálok a legénykéhez!!

Kismama!
Már biztos te is babázol! :)


Kép

Kép


Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


sziasztok,

meddig kell fejni? nekem annyi idomet elveszi, h mire vegzek a szoptatassal, az elozo alkalommal lefejt tej bekanalazasaval, a fejessel mar kezdhetem elolrol az egeszet.

KépKép
felixanyul
 
 


Na sziasztok megjöttünk.Ma engedtek haza a kórházból.Röviden a születéstörténet :
18 án be kellett gfeküdnöm mert itt ez a szokás.Másnap ott-re kellett mennem ez olyan vizsgálat mint az nst csak oxitocint adagolnak kis mennyiségben hogy hogyan reagál a méh a baba a méhösszehúzódásra. Na a gép szerint voltak fájásaim de én nem éreztem semmit. Három óra múlva leszedtek az oxiról és Két óra múlva vissza kellett mennem. Mikor másodszor voltam vissza az akkor ügyeletes doki azt mondta menjek el uhra és vért is vettek tőlem ami kimutatta hogy valami fertőzésem van szóval 5x 10 ml antibiotikumot is kapok vagy amig a baba meg nem születik, ez volt ebédidőben egy kis levest ettem és már mentem is vissza az nst-re
Doki kiértékelte az uh-t és azt mondta a baba szíve tahicard (bocsi nem tudom hogy írják) Az uh szerint vizenyős volt a baba de állítólag ez azért volt mert én is vízesedtem.Na erre a doki nagy körmondatokkal azt mondta hogy meg kéne inditani a szülést. Mondtam jó ha ő igy gondolja ő a szakember.Onnantól kezdve egy falatot nem ehettem meg nem is ihattam.

Doki egy nagy farok volt Már ment volna haz meg amúgy is mindegy nem részletezem.Feltett valami zselét és otthagyott az éjszakásnak aki egy tündéri pasas.Na a zselé hatására megindultak a fájások de nemnyiltam semmit sem.Egész éjszaka bent feküdtem a szülészeten meg mászkáltam.Reggelre elmúltak a fájásaim :)
Reggel ez már szombaton volt jött a főorvos ő volt az ügyeltes és mondta hogy egy újnyira vagyok nyitva. Elkezde adni az oxitocint de most már rendesen ne tudjátok meg 2 perces óriási fájásaim voltam de nekem meg sem kottyantak.Éreztem de valahogy nem vettem fel hogy fáj.Igaz a derekam majd leszakadt stb de semmi komolyabb. Egész nap étlen szomjan kaptm az oxitocint.Na a vérnyomásom nem tolerálta volt hogy 170 re felment.
Este levettek a gyógyszerről aztán figyelték mi lesz ekkorra már 2 újnyira tágultam de a méhem barimar nem akart leszállni a szüléshez. Estére gyógyszer hatása nélkül kisimultak a fájás görbéim.Ekkor mivel a babának baromira erős és jó szívhangja volt és a szülésznő baromi rendes volt szólt a fődokinak hogy két napja étlen szomjan vagyok aludni sem aludtam péntek óta igy kaptam egy kis pihenőt de reggel vissza kellett mennem.Kpatam újra az oxit amig be volt kötve 2 perces fájások de fel sem vettem.Leszedtek a gyógyszerről fájás one megint elmúlt. Kettőkor ez már vasárnap volt doki úgy döntött nem vár tovább csaászározni fog ja és a két újj már nem változott. A két főorvos volt az ügyeletes kettőkor megkaptam az utsó antibiotikumot háromkor már toltak is a műtöbe.Spinális érzéstelenitést kaptam végig ébren voltm.15.38 perckor felsírt a kisfiam és a műtőben mindenki egyöntetüen azt mondta hogy gyönyörű a kisfiú.4150 g és 58 cm 9/10 aphgarral. Oda is hozták hozzám adtam neki pár puszit de a könnyeimtől nem sokat láttam csak éreztem hogy nagy puha és selymes kisbabám van. Utána 24 óra fekteteés semmi mozgás az osztályon viszont rátették egyből cicire a babát.Nagyon nehezen indult be a tejem de lekopogom most már van bőven igaz lapos mellbimbóm van szóval csak bimbóvédővel tudok szopiztatni de nem bánom.Baba sokat szopizik de mennyiségre nem sok ezért utólag kell saját tejcsivel utána potólni de nem bánom az a lényeg hogy szopizik is és lassan csak majd belejön és akkor már ő is ki fogja tudni szívni a tejcsit.

A kórház bariomi jól áll a dolgokhoz akik nem tudnak szoptatni azok babáját más kismamák hőkezelt anyatejével táplálják szigorúan cumi mnetesen.Mikor már volt tejem az én babaám már csak az én tejemet kapta a potláskor is.

Hát röviden ennyi a 44 óra igy lett ennyi de tényleg szar volt étlen szomjan.

Varratomat ma szedrték ki és szerintem ki lehet bírni.Az érzéstelenítéstől két napig baromira fájt a fejem de most már minden rendben leszámítva hogy a vérnyomásom magas maradt kicsit.De azt mondták ez lehet a gyermekágy hatása is .

Pár órásan:
Kép

20 órásan:
Kép


2 naposan sírva :)
Kép


mai friss :)
Kép

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok,

Akkor én is leírom az itteni napirendemet.:)

reggel felkelünk szopi fél hét fél nyolc körül, innentől fogva esti fürcsiig, közel 3 óránként eszik.Az tetszik benne a legjobban, hogy a reggeli után nagyon kipihent elbámészkodik, bohóckodunk neki, megnézi, ahogy megreggelizünk teátfőzünk, stb. A többi etetés közben csak akkor alszik szinte, ha kézben van. Mondjuk filmet nézünk vagy tvünk. A tízórai utáni sétánál, alszik kb fél órát, a séta sem tart tovább 1 óránál mert utálja vagy a babakocsit, mert nem lát ki, vagy a hideget, vagy a pattogós utat.
Kaja után mindig nyugodt, de kb egy óra eltetltével, főleg, hogy most nincs kaki, kezdi a tekergőzést meg a sírást, mert annyira nyomna de nem jön. Ez kb egyszer kétszer van naponta.

A fürcsi után eszünk és vagy elalszik a cicin, vagy ébren beteszem a kiságyba és alalszik magától, éjjel kétszer eszik több mint 3 óránként.

Ma anyóséknál kétszer négyóránként eszik, és már 3 órája alszik. most már lassan felébresztem:)

Pesten remélem hasonlóan leszünk, mert ez elég kényelmes, már nem adok neki két napja semmilyen hasfájás elleni szert, de talán nem is nagyon igényli már.

Bimbóvédő, én is használtam, de már nem, szerintem tényleg igaz lehet, hogy idővel, ha amell is rááll a szpoira, akkor jobban tudja a kisbaba bekapni, ugyanis nekem már nagyon jól kiszívja Dani, a befeléfordulómat, és már nincs szükségünk rá.


Nika,

Nagyon aranyos a kisfiad, Gergő. a szülésért sajnállak, mert elég sok mindenen mentél keresztül, de a szülésben a gyönyörű kisfiad a lényeg, és gondolom ezt te is így látod:)


Brigó,

Zsombinak nagyon jó a sérója:))))


Na megyek most,

Szilvi, mikor szeretnél szülni, kivárni a 40 hetet, vagy esetleg most? mert akkor úgy szurkolok:)

csernusn
 
 


Sziasztok!

Felixanyul!
Nekem azt mondta a védőnő, hogy 6 hétig nem árt, de ti már egyébként is túl vagytok ezen az időn. Én úgy terveztem, hogy a 3 hónapos ugrást megvárom, illetve, hogy legyen a fagyasztóban elég tej. Most járok ott, hogy 20 aventos pohár megvan, és még 6db van. Szóval így pont kijön kb a 3 hónapos korra. Persze én nem fejtem minden szoptatás után, sőt volt, hogy napokat is kihagytam.

Nika!
Háááát, én sem irigyellek. :( De a lényeg a végerredmény :D
Nagyon szép legényke Gergő, és gondolom a friss kép már otthon készült :)

Niki!
Megnéztem a képeiteket, és képzeld, Zsombi is kapott olyan kapucnis pulcsit, amilyen az egyenruhás képen van Danin. Kíváncsi vagyok Leonnak van e :P


Férjem melózik, Zsombi alszik, de szerintem 9 körül kel kajálni, Jázi épp teázik. Mily szép az élet ..... De tutttti, hogy Jázi akkor lesz álmos, amikor Zsombi felkel, és majd hisztizik nekem szopizás közben. Hacsak nem úgy altatom Jázit, hogy Zsombi szopizik. Na, majd meglátjuk :)


Jó éjszakát mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigo: Igen már itthon vagyunk ma jöhettünk haza:)

Niki: Én is úgy látom hogy lehett volna rosszabb is de hát a kisfiam mindent felülmúl apja is nagyon büszke rá most is ő dajkálgatja mert szopi után nem nagyon akar aludni d hát ez már csk igy van nappal alszik éjszaka meg rajcsur.A pocakomban is ezt csinálta de azért bizakodom benne hogy hamarosan ez is megváltozik :)

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok

Tinu
Ismeros,az elejen nekem is 1 orakat szopizott ugyhogy volt egyamsik egy oram a kovetkozig.Ez most errol szol,ugy van rendjen :wink:

Vizimano
Naponta 4*hasznaltam es 5 percig iranyitottam a sebre.De ez a nagyon nagy lampa volt,amiket intezetekben latni,a kicsival szerintem lehetne naponta tobbszor is.
Gondolom neked azert fura mert a nagyfiad nem volt ilyen alvos.
Nekem masodik babo is ilyen,ugylatszik ez csaladi vonas :D
Szovl nalunk ugy van hogy 8-kor eszik aztan 11-kor ,majd 3-kor.Ezek kozott vegig alszik.Majd delutan harom es este 10 kozott eszik vagy 4*,de erre nincs rendszer.Es csak fel orakat alszik,mert ilyenkor mar itthon van a teso :lol:
Madj fel 11-tol alszik reggel 8-ig,ugy hogy egyszer ebred enni.
Ez kb 16 ora naponta,ez telejesen megfelel egyekkora gyermek alvasigenyenek.

Brigo
Zsombi haja nagyon vagesz :)
Hat magyarazni azt nem,planehogy Alex lassan ket het itthon a betegseg miatt,mar jol van de megszerdaig itthon tartom.
Mivel O kozosseg imado igy nehezebb vele itthon,mint mielott eljart volna.Egesz nap jatszast igenyel,estere kivagyok mint egy liba. Holvannak mar a szep idok amikoregyedul is eljatszott...
Neked Jazi? Bar a szopi alatt azert megerti,csak akkor is ott sertepertel :lol:
Jelentem Leonnak nincs egyen pulcsija :lol: De ha tudtam volna..
Van neki hasonlo de vilagoskekben,az is passzol a szerkohoz :wink:

Nika
Hat ez tenyleg nem semmi hogy a vege megis csaszi lett,ennyi ido utan.Miert nem hamarabb ha mar ugysem tagultal?
Baba edeske.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Csajok!

Én szívesen bemásolom, amit a könyv ír, de szerintem az nem mérvadó! Mert minden babának más az evés igénye!!

Ha akarjátok felteszem szívesen

Más:

ki mikor fogja gyereket visszaköltöztetni a saját szobájába???

fejés: én még most is szoktam néha fejni, frissítem a tejtartalékot... :-) Bár azt hiszem, hogy ha féléves koráig Mátét szoptatni tudom és úgy tűnik, hogy igen, akkor nem lesz rá szükség. De jó lesz a főzelékekbe :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Táplálkozás

első hónapban

Anyatej (AT): naponta körülbelül 5-6szor.
Mesterséges táplálás (MT) esetén testsúlykilogrammonként 120-150 gramm naponta

A második hónap folyamán

AT: bizonyára észre fogja venni, hogy megváltozik a tej színe. Ez teljesen normális folyamat, hiszen az anyatej (AT) folyton, a csecsemő tápanyagszükségleteinek megfelelően változik. A baba napközben 5-6 alkalommal eszik, általában 3-4 óránként, éjszaka pedig 5 óránként.

Ne feledje, h a tejtermelésben vannak bővebb és szűkebb periódusok. Ha az utóbbi történik, ne aggódjon, ürítse ki melleit szoptatás után. Igyon sok folyadékot, pihenjen és gyakrabban tegye mellre a babát, amikor kevesebb a teje. Ez az állapot ritkán tartós.

MT: 6 cumisüveg, 120 gramm/alkalom

Ezt eddig egy könyvből másoltam, de mérges lettem a harmadik hónapnál, mert az írja, hogy lehet adni a gyereknek citrusokat, holott az allergizáló... Ezt baby service 2000 című füzetecskéből volt.

Ez meg a Kecskeméti termékek "Az első falatok" füzetecskéből
na a táblázat:

életkor
0-3 hó
folyadékigény ml/ttkg/nap: 150-170
energiaigény kcal/ttkg/nap: 110-120
napi táplálkozás gyakorisága: 5 v. 6
egy étkezés során elfogyasztott mennyiség ml: 120-180

4-6 hó
folyadékigény ml/ttkg/nap: 130-155
energiaigény kcal/ttkg/nap: 100-110
napi táplálkozás gyakorisága: 4 v. 5
egy étkezés során elfogyasztott mennyiség ml: 180-210

7-9 hó
folyadékigény ml/ttkg/nap: 125-145
energiaigény kcal/ttkg/nap: 90-100
napi táplálkozás gyakorisága: 3 v. 4
egy étkezés során elfogyasztott mennyiség ml: 210-240

10-12 hó
folyadékigény ml/ttkg/nap: 110-125
energiaigény kcal/ttkg/nap: 80-90
napi táplálkozás gyakorisága: 3 v. 4
egy étkezés során elfogyasztott mennyiség ml: 210-240

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Kata,
köszi a választ, majd ha lesz egy kis időm a törpök mellett, akkor megpróbálok szerezni kölcsönbe ilyen lámpát. :D Neeem, Ákos nem volt ilyen "alvós". 6 hetes korában zokogva hívtam anyumat telefonon, hogy a gyerekemnek nem fog kifejődni az agya, mert csak ordít, visít és tekereg. Folyton fájt a hasa szegénynek, így kaja után másfél óra szenvedés következett, beájulás, kaja szenvedés. Nem véletlenül szereztem be a kendőt is, hisz letenni nem lehetett.....

Brigó,
jaja, ezt imádom én is amikor EGYSZERRE kell mindkettőnek minden. A türelem folgalmát életkori okokból nem ismerik... Akkor legyen az ember kreatív. Néha sajnálom, hogy nincs még néhány pár kezem :D Természetesen én is emlékszem rád és szépszemű Jázibabára is :D

Bunny,
nálunk én alszom Rékával, mert ha bevinném a hálóba, akkor Ákos is akarna jönni.... Ákossal is vele aludtam amíg át nem aludta stabilan az éjszakát. Nálunk ez így alakult, nekünk így kényelmes, ráadásul a hálószoba is megmaradt nekünk 8)

Felixanyul,
fejni tudomásom szerint addig kell amíg a kereslet-kínálat be nem áll, ill. ha szaporítani akarsz, vagy fagyasztani, vagy csak + tejet h. más is meg tudja etetni pl. pohárból a dedet.

Niki,
nagyon sajnálom a kaki gondot, Réka sem adja könnyen, kb. 2,5 nap után kezdi zavarni, de akkor addig nem is nyugszik amíg meg nem szabadul tőle. :wink: Remélem a jó kis napirend marad. Férjed mikor szakvizsgázik? Ez talán a legretekebb rész, meg nekem a bünti is ilyen volt, de csak a vizsgáztatók miatt, maga a tananyag jó volt. MEg neki a drukk.
vizimano
 
 


Bunny!

Akkor a 3. hónap leírása jól jelezte, hogy kételkedjünk az első kettőben is. :D
1. hónapban 5-6 szopi? Kac-kac. :lol: :lol: Az enyém biztos nem olvasta :lol: , de így tuti nem fogja rajtam a citrusféléket 3 hónaposan számonkérni.
Ill. már most is "kap", mert én bizony eszem.
Nagyon fura, hogy Máté lassan 6 hónapos! :)
Ha jól értékelem a helyzetet, Simon nem kerül saját szobába. Eddig egyszer aludt az ágyában, és épp ezért inkább a saját ágyunk megnagyobbítására törekszünk (most külön alszunk a párommal, én Simonnal a nappaliban, mert ami ágyunk csak160 széles, nem férünk el rendesen). Már rendeltünk szivacsot hozzá...
Külön majd akkor kerül, ha 1. vagy elkészül az új házunk 2. vagy szeptemberben az iskolakezdéskor Beninek alakítjuk ki azt a szobát, ami Simoné, hadd legyen neki kiskamaszként külön szobája.

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!
cumi ügy: van kétféle cumink, Avent és Nuby. Rájöttem, hogy a drágám ,amikor már majdnem bealszik ,elernyed a szája, és így kipottyan, ezt viszont észreveszi és sír. De elkezdtem azt csinálni, hogy amikor felsír a kiesett cumi miatt, akkor nem adom vissza neki, hanem inkábbsímogatom a hátát, a pocakját. Nem szeretném, ha csak a cumi nyugtatná meg.

Alvás:
Panna 8 és 9 között eszik a fürdetés után. Aztán leteszem, elalszik, és éjjel felkel 4-5 óránként enni.Így mi már csak 7 alkalommal eszünk. Ha beszlopálta az adgját, alszik tovább. Sosem kellett még éjszakáznunk, le is kopogom.
Nappal is többnyire nyugodt,reggel öltözés, kaja, aztán alvás. Addig én sterilezek, reggelizek, mosogatok, felmosok, mosok, és a következő etetésre készen is vagyok.:) Délután tévézés, vasalás.Szóval tényleg nem panaszkodhatom, néha vannak nyűgösebb időszakok, dehát melyik az a baba, akinek nincs.

brigó:
moték a háziorvostól kértek beutalót bölcsőhalál (SID - így írják? ) szűrésre. A Heim Pálban csinálják, egy szondát levezetnek a baba orrán, ami állítólag nem fáj neki, és ráragasztanak zsinórokat. A vizsgálat 8 órán át tart, azt hiszem egy százalékos arányt kapnak a végén. Nekik bejelzett a légzésfigyelő többször is, bár a kókuszmatrac miatt, azoknál a lapot a tetejére kell rakni, és nem a matrac alá.
Zsombi nagyon vagány! Ilyen hapsi kell a lányomnak! :D

A leányzó ma úgy összekakilta magát, hogy a body hátulja fullosan szaros volt, úgy összepréselve, mint egy jó nagy tehénlepény! Valószínűleg dobhatom ki, mert hiába dörzsöltem folttisztítóval, nem jött ki.. Adok még egy esélyt a mosógépnek, aztán meglátjuk...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Na én mig mindig duóban, és minden ok nálunk, éjjel is csak azért nem aludtam jól, mert rengeteget ittam este, meg sok gyümölcsöt ettem, és hát ezért szaladgáltam óránként. Ákos aludt mint a bunda. Ma voltunk megint uh-n, hát a feje összement, múlt héten 101mm-t mérte, most meg 98-at. Én már nem izgulok ezen, valahogy csak kibújik! De!!! Kellett volna csinálni leoltás kontrollt ab kúra után, és képzeljétek, nem tudta a doki megcsinálni, mert nem kapott a kórház ilyen pálcikát!!!!!!!!Már egy hete nincs nekik, és az akutt betegeknál sem tudnak csinálni leoltást. Úgy ki volt akadva ő is! Bezzeg, arra telik, hogy az egész számítógépes rendszert átszervezzék, meg minden vizsgálatot pontozzanank, hogy melyik doki miket végez el. Mint egy részletes számla, olyan uh papírt kaptam! Pénteken nst újra, meg vizsgálat, aztán jövő héttől ha addig nem lesz semmi, akkor naponta uh, nst felváltva! Én bízok benne, hogy pénteken már babázni fogunk!

Brigó: nagyon jófej Zsombi ezzel a séróval!
Nika: hát ez nem semmi, de ezt én sem értem, miért hagytak ennyi ideig szenvedni. én megbeszéltem a dokival, ha nem megy a dolog, és ő is úgy látja, akkor inkább toljon a műtőbe, de ne hagyjon minket 12 órán át vajúdni!
Nem akarok gonosz meg kötekedő lenni, de nem lehet, hogy ez volt a hátránya annak, hogy nem volt dokid? Csak kérdezem!!!! Tényleg nem bunkóságból, de ez a 44 óra azért nagyon durva!!! Viszont örülök, hogy már otthon vagytok, és minden ok Gergő babával!

Andiról még mindig senkinek semmi híre?

Na, lassan Winnie is hazahöhet a kórházból! Remélem jelentkezik hamar.

Kata: hát akkor még szerdáig mindkét kezed foglalt lesz. De legalább Alex már jobban van! Gondolom ő is várja az ovit, meg a kispajtikat, hogy legyen kivel játszani. Ezért foglal le ennyire! Anyukád megérkezett, vagy már el is ment? Nővéredék nem jönnek haza valamikor?
Tesóm már nézegeti a repjegyeket, ő a gólyahír hallatán először egyből gépre akart ülni, és jönni hozzánk, de lebeszéltük, mert akkor úgyis pár nap kórház, aztán meg pár nap édeshármas, és utána már jöhet! Így most februárra nézegeti a hazautat!
Vendég
 


Mi is voltunk SIDS vizsgálaton... ennél egy kicsit bonyolultabb, de röviden úgy van, ahogy Mágnes írta :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


deszilvi: nem azért nem előbb hanem azért mert aki meginditotta az látott okot az inditásra de aki folytatta az meg azt mondta ha lehet természetesen kéne szülni a császárt ebben a kórházban csak nagyon indokolt esetben csinálják mert bababarát és az elvek azok hogy csasz csak végszükség esetén nálam három nap után döntött úgy az orvos aki ott a fődoki hogy kimondott oka nincs de vessünk véget a szenvedésnek mert semmi látszatja nbem volt hogy Gergő meg akarna születni. ezért lett műtét belőle de nem bántsam meg lehet simán sokkal rosszabbul is járhattam volna. ki tudja.
bunny: ez a vizsgálatz garantálja hogy nem lesz baja a babának?

nika70
Salgótarján
 
 


sziasztok!!!!



jelentem január 20.-án 13:25-kor MEGSZÜLETETT a kisfiam Karczag Patrik Dominik.3670g és 51 cm.jól vagyunk ma jöttünk haza mert belázasodtam.
majd ha lessz időm megirom részletesen is röviden annyit hogy 4 óra vajudás után császár lett.nem akart kijönni a buksija.

nagyon jó baba szopizik rendesen,és hála égnek van is mit.

akkor majd irok.
kismama18
 
 


Kismama! Gratulálok! Majd tegyél képeket.

Nika! Neked is gratula, egyébként pont azt akartam kérdezni, mint Tinu. :roll: :roll:

Bunny! Tényleg, de nagy már Máté! Tervezed a hozzátápit már féléves kora után? Képzeld, az én fiam a klasszikus rendet borította. Almát a mai napig nem fogadta el, ő sütőtökkel kezdett. Biztos az édes íze miatt.
Tej: hát én nem töltöm meg a mélyhűtőt most az elején, csak annyit fejek, hogy annyi legyen, amennyi arra az időre kell, ha el kell mennem. És megfigyeltem, hogy ha Gergőnek anyatejjel csináltam valami kaját, és mondjuk olyan tejből, amit még kéthónapos korában fejtem le, azt nem ette meg, de pl ha két héttel korábbi fejésből akkor igen. Gondolom más az íze, ahogy korszakonként változik.

Napirend??? Nincs még, majd kialakul. Kb. nyolc körül kelt minket Gergő, hogy simogatja LÉnát és beszél neki, aki még aludna. Na erre felkelünk, Lénát tisztába teszem, majd Gergő hajkurászom a pelussal és a ruhával, aki közben kihordja a játékait, mintegy tankcsapdákat állítva nekem. :wink:
Aztán Gergő kaja (állunk a hűtő előtt, ő válogat), eddig próbálom lénát szórakoztatni. Gergő eszik, iszik, szerencsére elég önállóan, csakhát utánna takarítani...
Léna eszik, általában bealszik..
Innen meg tök rapszódikus, mikor mi.
ami még fix, hogy kb fél hétkor Gergő fürdik, majd Léna. Utána szunya. Ebből az egyből nem engedek. Persze plusz minusz fél óra belefér.

voltam dokkernál, minden ok. Nekem simán felírta a Depo Proverát. Megkérdeztem a babára és a szoptatásra vonatkozó hatását. Azt mondta, hogy rengetegszer írta már fel ezt és a Cerazettet. A Depo-t azért nem szokták szeretni, merthogy nincs tőle menzez. No engem ez hidegen hagy. Azt mondta, hogy nem lesz kevesebb vagy más a tej tőle.
No majd meglátjuk. Azért utána kérdezek még.

Mennem kell, pusz, cic
cicmerák
 
 


Bunny
Ugyi vagyennyi tejjel,aztan kerdes akarja-e Mate majd a foziket ezzel.En siman a fozovizzel higotottamanno es nagyon jo volt igy is.Szerintem most is igy fogjuk csinalni.

Vizmimano
Na akkor neked kijart egy ilyen nyugodt kislany :wink:
En tartottam tole hog am asodik nem lesz szulobarat,de ez bizonyitja hogy ketszer is lehet szerencseje az embernek :P

Beszti
Jo ez az agy nagyobbitas :lol:
Neked a nagyok siman megszoktak kesobb a sajat agyat a tietek utan?Vagy csak akkor mikor ma nem szoptak?

Magnes
Hat ez erdekes,mert a tanfolyamon azt mondtak a Madaraszban hogy kokuszmatrac ala kell tenni a legzesfigyelot,ugy mint minden egyeb matracnal.Remelem Moteknal teves volt a jelzes csak.

Nika
Nekem is ugy tunt hogy a dokik adtak kezrol -kezre.De lenyeg hogy ez neked nem tunt olyan hosszunak es vegul minden ok lett :wink:

Szilvi
Hat nekem is kene meg par kez...Alex mar unja itthon es igy emg nehezebb.Szerencsere minden delutan sikerul aludnia velem egyutt.
Anyu itt volt ket napot,az nagyon jo volt,tudtam fekudni,szerintem azert voltam 4 napig lazas mert nem tudtam kifekudni.
Noveremek minden evben majusban jonnek egy honapra.Mi voltunk meg Leonnal a pocimban augusztusban. Anyuek meg mindig februarban mennek hozzajuk.PErsze varja hogylassa,mert O lesz neki is a keresztanyja.
Gondolom a te tesod is jol meg fog lepodni majd ha meglat a babaval :wink: :)

Kismama
Gratulalok a babahoz!!!

Cic
Ez most melyik amit felirt?Az injekcio?
Kivancs ivagyok milyen tapasztalatod lesz.
En mostazert sem akartam a Cerazettat,mert olyan nehezen jott ossze a tej,nem kockaztatok,mert nekem apasztotta rendesen Alexnal azt a keveset is.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, visszaolvasni esélyem sincs.
Mi jól vagyunk, Ákos ügyesen szopizik, nagyon büszke vagyok rá és magamra is, hogy most úgy néz ki, sikerült. :)
Kisfiam szuperjó baba -eddig-, eszik-alszik, esténként van kicsit fent, akkor kéri többször a kaját, gondolom kell egy kis idő, amíg beáll az esti tejtermelés is.

Snoopy, milyen igazatok volt, tényleg nem a teáktól és mástól lesz a tej, mert én nem iszom semmi tejserkentőt.

Nem tudom, Andiról van-e híretek, jan. 25-én megszületett Lili, 0. óra 51 perckor, vákuummal, mind a ketten jól vannak, és ha jól tudom, tegnap haza is mehettek.

Szilvi, már csak a Te Ákosodat várjuk?

Új babáknak mamáknak gratulálok!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Szép jó estét mindenkinek!

Kata!
Hát, nem egyszerű Jázival. Ő is az állandó szórakoztatást igényelné, csak nagy ritkán hajlandó eljátszani egyedül. Persze tudom, ezért vagyok itthon, hogy vele is foglalkozzak, csak mégis egy kicsit előnyben részesítem most Zsombit. Meg aztán a háztartást is el kell látni valahogy, persze nem kell semmi komolyra gondolni, mert rájöttem, hogy még egy ideig nem lesz nálunk olyan rend és tisztaság, mint a gyerkőcök előtt. Még a kaját is hozatom, hogy ezzel se kelljen kínlódni.
Próbálom egyébként őket összehangolni, ha Jázit kell tisztába tenni, akkor viszem Zsombit, és addig lefektetem Jázi mellé (Jázit gyerekágyon teszem tisztába, nem pelenkázólapon. Asszem ott nem férnének el :) ), ha Zsombit szoptatom, Jázival játszok vmit, de általában zenét kapcsolok be neki, és addig táncol, stb.

Bunny!
Én szerintem nyáron megpróbálom egybeköltöztetni a gyerekeket, de ha zavarják egymást, akkor Zsombi visszajön hozzánk.

Köszi, hogy kiírtad, ami a kajálásról szól.

Ugye te voltál, aki hajnalban is fejt, mert annyi teje volt? És sikerült "leállni" róla? Mert emlékszem, hogy Snoopy írt egy módszert, csak nem tudom bevállt-e.


Vizimano!
Igen, ezt jól írtad, Jázinak sincs semmi türelme. Mindig mondom neki, hogy várjál, mindjárt, csak ez vagy az, na és akkor ilyenkor jön a hiszti. Persze próbálom azonnal "kiszolgálni", de vannak olyan esetek, amikor kénytelen várni.


Mágnes!
Akkor már értem, hogy miért mennek Moték a vizsgálatra. Azt hittem, csak úgy, de ezek szerint a légzésfigyelő miatt.
Anna jöhet Zsombinak, csak előtte szokjon le a tehénlepényekről! :D

Szilvi!
KITARTÁST!!! Végülis időpont alapján még ráérsz, csak ugye a méretek mutatnak mást. Kíváncsi vagyok mekkora méretekkel születik meg ez a gyerkőc.

Kismama!
Hatalmas gratuláció!!!!

Andi!
Akkor ezúton neked is gratulálok!Ha lesz időd, gyere és mesélj!


Jó éjt mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó!

Igen, igen én fejtem. Már nem fejek, de reggel mindig fejfájással kelek. Máté eddig átaludta az éjszakát és reggel egy csomót beszippantott. Most hajnalban megint felkel, amióta náthás... Szegénykém :-(

Kataa

én Máténak szoktam adni régebbi tejet és elfogadja... Különleges egy fickó :-) Amúgy a kórházban mondta a kezelőorvos, hogy valószínű nem fogja elfogadni, de még augusztusban lefejt tejet is nemrégiben megitattam vele... Semmi gond nem volt. Most ciciből etetem, mert az okosok azt mondták, hogy ha beteg vagy akkor termelődik az ellenanyag. De frissíteni kell a tartalékot hamarosan... Mert nemsokára a szeptemberi tejek is lejárnak... HOgy telik az idő

Kókuszmatrac, SIDS, stb

Ahány ház, annyi félét mondanak és annyi féle légzésfigyelőre esküdnek. Mi sokat kérdeztünk anno, mert nálunk is beriasztott anno a légzésfigyelő... Mekorra dilemma volt, hogy hogy is altassam a gyereket... A kórházban azt mondták, hogy hason, mert ha bukik a gyerek, így nem fullad meg. A madarászban, hogy csak is háton, mert a kutatások szerint a bölcsőhalál kevésbé fenyeget... A háziorvos közölte, hogy ő látott így is, meg úgy is meghalni gyereket... Na így légy okos. Ja és oldalt se fektesd, mondták, mert az rossz a csipőjének... Na gondoltam, akkor majd lógatom...

Mi is voltunk a Madarászban vizsgálaton 3x is mert 1x amikor beriasztott, aztán vissza kontrollra miután 1 hónapig Máté légzéstámogatót szedett, de ez a vizsgálat nem sikerült, mert gyerek túl sokat mocorgott, pukizott, stb... Szegénykém, hogy fel volt mminden féle elektródákkal szerelve. ET is megirigyelte...

Szóval én is úgy tudom, ahogy KAtaa mondta, mindegy milyen matrac, de alá kell, hogy menjen... Nem véletlen Angelcare-jük van?? Az igen sokszor beriaszt, mert nagyon érzékeny :-(

Cic

Doki azt mondta, hogy már elkezdhetjük a hozzátápit. De még várok... Mert ugye Máté 5 hónapos, de még csak 3 hónapos lenne... így minimum 1 hónapig még húzom. Gyümilevet már ivott. ízlett is neki... Igaz, hibát is csináltam, mert azt írja, hogy egyszerre csak egyfajtát próbálj ki... Persze okos én, mit adtam neki: Ribizli, szőlő, alma keveréket. De nem lett semmi baja... így nem kellett kiszűrni, hogy ha allergiás lett volna, akkor mire is...

Mágnes:

nem vezetik le a baba orrán a szondát... Csak ráragasztanak egy érzékelőt és szegény gyerek olyan, mint a kismalac, akinek vasat tesznek az orrára, hogy ne tudjon túrni. Szegény gyerekeket ez irritálja a legjobban. Elég sok mindent követnek még nyomon. EEG, EKG, szaturáció, stb és ezek alapján szűrnek....

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Köszönjük a gratulációkat, már jó régóta itthon vagyunk, de még nem nagyon volt időm írni.

Gergő nagyon jó baba csak Attila viseli nehezen, hogy nemcsak ő van, folyamatos törődést igényel.

Gratulálok én is mindenkinek, akinek megszületett a babája, Szilvinek pedig drukkolok a szüléshez.

Gergő:
Kép

Kép

Most megyek etetni.

Üdv.
Éva

KépKép

KépKép
balázs_Éva
 
 


Hűhaaa, beleolvastam az őszi babák topikjába és ott kiborult a bili.... Nem is gondolnám, hogy valaki egy fórumot ilyen komolyan tud venni, hogy bőg amiatt, hogy valaki csúnyát ír...

Na ezt jól megírtam....

Azt hiszem, itt az ideje a tentének....

Jó éjt

Újdonsült Anyukák! Gratula!!! Andikamama, Anyukád mit szólt :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


sziasztok,

Új ötlet azoknak akiknek a kisgyerekük ölbebaba. Apuval beszélgettünk a bölcsőről, meg a hintáról és hogy Dani a bébihordóban a kocsiban mindig elalszik. Erre apukám, hozott két gumipókot és a bébihordót felakasztotta a lépcsőnk vasszerkezetére és most Dani abban hintázik és alszik:)

Kipróbáltam vele a kengurut is, ami elvileg 2 hónapos korától használható, mert merevített a háta, de még 5 percig volt el benne nyugton, meg azért még csuklik benne, mármint össze, szóval várok még a huzamosabb használattal, vagy jól beöltöztetem, hogy kitöltse a kengurut.


Egyébként jól vagyunk, szerintem ma megyünk vissza Pestre, mert apa állítólag nem tud itt tanulni:)))

Andikamama, Kismama,

Gratulálok a kisbabák születéséhez!!!


Andi,

anyukádnak mit kellett szólnia???
[quote] írta:jdonsült Anyukák! Gratula!!! Andikamama, Anyukád mit szólt

csernusn
 
 


Ja és Dani már 5,15 deka volt két napja!!!! Hurrá, mert szerintem most többet szedett fel itthon:)

itt épp húzza a hajam:)
Kép


És képzeljétek, ma már nézta az öklét ahogyan hadonászott!!!
És testileg is érintkezik Trombival, az elefánttal:) Lökdösi:)

csernusn
 
 


Niki

azért írtam azt Andykamamának, mert anyukája folyton piszkálgatta, hogy mikor szül már.... És most a kérdés az volt, hogy mit mondott a mama :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Na most megpróbálok gyorsan és halkan írni, mert Léna itt szunyókál mellettem, fiúk elmentek, hátha lesz egy kis időm.

Andynak Gratula! Vákum kellett?? majd biztos mesél ha lesz ideje. Én nagyon várom már!

Tünde! Tegyél majd fel képeket!

Bunny! Jaja, olvastam én is az őszieket. Hát.. mit mondjak. Én itt örülök, hogy felnőtt emberekkel társalgok :wink: Ezt a megsértődős meg jólvanakkortöbbetnemjövök dolgot kicsinyesnek és gyerekesnek tartom. Annak is örülök, hogy pl amikor a könyv dologban nem értettünk egyet, akkor nem sértődtél meg. Meg ugye nincs is miért.

Niki! Tök jó a kép :)

Mágnes! Te kérdezted a kakifoltos dolgot? Én a Wanish (így kell írni) szappanra esküszök, nem a porra, nem a gélre, a szappanra. Forró víz ráfolyat a foltra - szappannal suvickolás - forróvíz, addig, míg el nem tűnik. Én most csináltam meg egy nyakis fosos bodyt, amibe már egy hete beleszáradt :oops:

Snoopy! Nekem is bejött az, hogy tea nélkül is jó sok tejem van. Baracklevet és gyümölcsteát iszok helyette - úgyis gyűlölöm a kömény ízét. :?

Éva! Milyen kis morcin néz Gergő az első képenL! :) Nagyon zabálni való :)

Kataa! A szurit írta fel. :) Nem mondom egy kicsit én is félek, de utána kérdezek majd védőnőnél, meg talán a gyártónál is. De ahogy olvastam neten, oda is le van írva, hogy nem befolyásolja a tejet. Most úgyis várni kell még vele, két hétig nem lehetne még szexelni, Pedig túl vagyun már egy páron :oops:
Ja, és kérdezte a doki, hogy milyen élmény volt a szülés? Mondtam, hogy jó, bár még mindig tartom, hogy a kitolás most nehezebb volt, mint az elsőnél. Bár egy szavam sem lehet a másfél órás szülés miatt. És azt mondta ,hogy sokat szeretnének ilyen sszép és rövid szülést, mint amilyen az enyém volt :) Hát jól estek ezek a szavak, megmondom őszintén. Adtunk neki két képet, örült nekik.

Szilvi! Kitartás!

No pá! cic
cicmerák
 
 


Az én nagykisfiam meg már két éves! Hogy röpül az idő! Élvezzétek ki minden percet, mert hipp-hopp és nagy szőröslábú kamaszok lesznek.
cicmerák
 
 


Cic!

És még ez a hattyúk tava.... De gyere, mert imádunk és a többi....
Hát én is örülök, hog ynálunk ilyen jó a társaság :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Tunde
Nagyon orulok hogy most igy sekerult.Tudod mit,szerintem neked is a jott be hogy masodik gyerek es mar nem idegeskedtunk annyit az elejen.Nem ?vagy Zitaval mi is volt ???

Andy
Gratulalok a kislanyhoz,remelem azert minden ok!

Brigo
Alex ketevesen meg jol eljatszott egyedul,csak az ovi ota ilyen hogy otthon is csak veleunk jatszik.Persz ertheto ,mar nagyobb es jon a csomo szerepjatek :P

Bunny
Van hidegparasitotok???Az jo a nathas babanak ejjelre a szobaba.
Meg anyatej es Sterimar az orraba es szivni hogy ne rakodjon nagyon le.
Igen jo neki most a cici,nekem amikor en voltam beteg az vedte meg hogy ment az ellenanyag.

Eva
Gergo nagyon pasis :D

Niki
Dani latom mar edz teged :lol:
Tenyleg jo otlet a hinta abban elnezelodik es el is ringatja.

Cic
Varom majd a tapsztalatod a szurival.Bar a gyarto biztos jokat mond,arra nehez hagyatkozni.
Lehet ez is alkat fuggo,nekem a Cerazetta is apasztotta atejet,masnak meg nem.igy legyen okos az ember...
Gergonak boldog szulinapot!!!!!!
Igazadvan,nezegetem allandoan a kicsit,mert tobb babank mar nem lesz es ez olllllyan jooooo :D

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Cic!

Ez fogamzásgátló???

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, végre Tündi hízni kezd... Kopp-kopp-kopp.
A védőnő ma azt mondta, hogy szopi után azért fejjek, hogy lássam mennyi tejem van. Ti mikor adjátok oda a babának lefejt tejet? Ha simán hűtőbe teszem, utána azért fel kell melegíteni neki, igaz? Azt tudom, hogy 24 óráig jó még a hűtőben. Csak azt nem értem, hogy mikor adjam neki oda??? Szopi után?

Kép
Kép
tinu
 
 


Nektek van különbség a szülés előtti és utáni szexben???

csernusn
 
 


Tinu

azt mondják, hogy a lefejt tej hűtőben 72 órán át tárolható

Nem szabad mikróban melegíteni, hanem meleg vízben állni hagyni

Én Máténak oda szoktam adni és abba teszem bele a d vitamint. Általában az esti szopinál, mert akkor kevesebb a tejem

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


http://www.iboly.hu/faq_storing_milk.htm itt bővebben olvashatsz a tárolásról

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


itt meg a csecsemő gyarapodása: http://www.iboly.hu/faq_gain.htm

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Niki!

Mi az a szex :P

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Cic! Gergőnek boldog szülinapot!!!
Gátvédelemmel szülted Lénát? Nekem most az volt, és emiatt nekem is nehezebb/fájdalmasabb volt a kitolás, de utólag persze sokkal jobb, mintha nyisszantott volna a doki.

Niki, húú, de jó ez a kép rólatok! Most is váltásban vagytok éjszakánként a nagymamáknál? :wink:

Kata, igen sokat számít a tapasztalat a szopiban, meg sztem gyerekfüggő is. Zita kis méregzsák volt, hamar begurult, Ákos türelmesebb, meg most én is sokkal nyugodtabb vagyok, és eddig (kopp-kopp-kopp) úgy tűnik, elkerül a szülés utáni depi is.

Ákos annyira kis picike baba, hogy venni kellett neki kisruhákat, mert minden hatalmas volt rá, és pelust is be kellett szerezni kisebbet. Szerencsére szépen gyarapszik.

Mágnes, nem tudom, feltettétek-e a szüléstörténetemet és a képeket, nyugodtan mehet a honlapra!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Andi és Kismama!
gratulálok! Nagyon sok boldogságot kívánok!

Niki,
van különbség, mostmár 2 gyereket kell megvárni hogy bealudjon :wink: Viccen kívül, én nem érzek különbséget, bár rendszeresen végeztem intimtornát.:)

Most kapta meg Réka a 2 hónapos oltását, és egyszerre megkapta a fülbevalóját is. Védőnéni csinálta neki, nem is sírt nagyon. Azt hittem rosszabb lesz. :shock: Sokan kegyetlen anyának tartanak - gondolom - de én már a kórházban meg akartam csináltatni, de ott nem volt ember aki hajlandó lett volna rá, így most kerítettünk rá sort.
Tegnap hiperszuper nyűgiség volt, nagyon nem bírja Réka a szelet. Ákos ma nagymamázik :wink: Szavamra mondom : hiányzik a kis zsezsgése.

Cic,
boldog második szülinapot Gergőnek.:) Nagyon gyorsan megy az idő, hisz én még olvastam a másik topicot, amikor megszületett Gergő.:)

Most visszaolvasok, és folyt. köv
vizimano
 
 


boldog szülinapot Gergő

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Sok voldogságot az uj anyukáknak és babáknak!

Cic!
Fiacskádnak boldog szülinapot! :D

Bunny!
Jó, hogy ideírtad a mennyiségeket kaja terén.
Szerintem fel kéne tenni a honlapra és akkaor nem kell majd keresgélni, ha szükség van rá.

Én sem tudom mennyit szopizik Fanni, bár egyszer kétszer előtte és utána is lemértem, de az meg olyan macerás, mert nincsen kéznél az a fránya mérleg. Egyszerűen sehova sem tudom tenni, hogy ne legyen útba. Földön van jelen pillanatban és mire észbekapok már a cicin lóg a kisasszony. Megfogadom, hogy na akkor majd a következő etetéskor bevetem a mérleget is, de akkor is lecsúszom róla. Mindenesetre csak van ott annyi amennyi neki elég, mert 3 órákat ki szokott azért bírni.

Kérdés: Tegyük fel, sikerül totál elhagyni a tápszert. Akkor kell a K vitamint adni egyből ugye? Vagy hogy van ez? :shock:

Alvás: Éjjel nem akaródzik neki aludni.
Nem tudom mi lehet a baj, mert volt kaja, pisi, kaki, puki, dögönyözés, tisztába tevés és miegymás és egyszerűen nem akar aludni. Vagyis vissza aludni. Van valakinek ilyen gondja esetleg jó tipp?
Tudom, hogy minden baba más és más, de talán...
Múltkor ugye panaszkodtam, hogy csak ölben van el, de ez nem baj, viszont ha elnyugszik a karomon, megpróbálom betenni a helyére, hát egyből kipattan a szeme és totál éber lesz. És ez megy akár 2-3 órán kersztül is egyfolytában. Nekem meg ugye nincsen szivem hagyni sírni sokáig....
Nálunk ez a gond ujabban. És nem csak a frontok miatt szerintem. Lehet, hogy a hasa a ludas, azt sem tudom. Annyira nem szokott tekeregni, csavarodni, meg a rúgkapálni hogy arra gyanakodjam, bár minden lehetséges. Tapasztalatom ugyebár nincsen ezügyben...

Más:
Ti köttök Babakötvényt (start számlát) a kicsinek?
Oké, hogy adják, elvileg ingyen van..
Csupán kérdeztem, mert aki itt volt nálunk és elmondta,hogy ez mi, azt is megemlítette, hogy nem mindenki él ezzel a lehetőséggel.
Mert valljuk be, hogy nem egy nagy összeg lesz, a kamat sem jó, nem is érdemes hozzá tenni, és ami engem a legjobban felháborít, hogy meg van szabva mire költheti majd 18 éves korában.

Császárseb:
nekem még van olyan rész, ami érzéketlen, olyan zsibbadós ha hozzáérek. Ezt érzem a vágás közepén és a köldök - vágás közötti has területén is. Remélem, hogy azért ez majd meg fog változni, mármint előbb utóbb újra érezni fogom a hasamat azon a területen is.

Vizimanó:
Azért valamennyire megnyugtattál, hogy neked is volt ilyen érzéketlenség és elmúlt. Kár, hogy nem emlékszel meddig tartott.

Vérzés:
Van olyan akinek letelt a 6 hét és még mindig van valamennyi??

Szilvi!
Kitartás előbb utóbb kibújik a trónörökös! :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Na végre!!!!!

Kedves Andy és Kismama,

gratulálok a babákhoz, és minden lehetséges jót kívánok Nektek!


Andy: hát már komolyan aggódtam miattatok, sőt, tegnap már sms-t írtam neked, aztán a listán vettem észre, hogy a te számod nincs meg! Így nem tudtam elküldeni, de aztán ma jött a hír! Én is remélem, hogy minden ok.

Kedves új kismamák, várjuk ám a fotókat, meg a bejelentkezéseket!

Hát nekem kalandos éjszakám volt. Nem tudom ki emlékszik, de én nagy migrénes vagyok már évek óta. A lényeg, hogy a baba első mozduláakor volt utoljára migrénem, azóta azt sem tudom, mi az a fejfájás (szeptember1.) na tegnap be lett pótolva az elmaradt idő. Olyan fejfájásom volt, migrénes hogy azt hittem belepusztulok, és már ilyenkor ugye semmi gyógyszert nem lehet bevenni, a homeosbogyó meg nem használt. Na mondom, ha ma éjjel kell szülni, akkor az nagyon mókás lesz, mert hogy két ekkora fájdalomra nem tudok koncentrálni az tuti. Reggelre múlott csak el, úgyhogy végigszenvedtem az éjszakát. De szerintem ez jel volt, a hormonok megint változnak, aztán........ki tudja? Férjem az elejétől fogva azt modja, hogy jan. 31.-én fog Ákos megszületni. Hát majd meglátjuk! Menni már alig bírok!

Niki: eza kép tényleg nagyon tündéri!

Na msot csak ennyi, mert papának még dolgozni kell, hogy jövő héttől csak ránk tudjon koncentrálni!

Holnap azért még jövök!
Vendég
 


Jaj, ezt azért még fontos:

Gergő: nagyon boldog 2. szülinapt kívánok! A legszebb ajándékot idén biztos te kaptad a kishugi személyében!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?