Új privát üzeneted érkezett!

Nelli, ügyes vagy, kell is ez, hogy néha egyedül menjünk!Erre jó ürügy is most az ünnepek :) :wink:
manóci
 
 


KÉpzeljétek, voltam ma baba-mama jógán... A Lónyay utcában van egy stúdió, oda nyertem bérletet. Egész jó volt, végre kicsit ÉN is fontos voltam, tegnap már nagyon le voltam eresztve... Úgyhogy feltöltődött anyukák, erősítsük a topikot!!! :lol:

Timi, ma egy kicsit elmélkedtem a fertőtlenítős témán, amikor Lilla a babaülésének a csatját eszegette... :oops: :lol: Most, amikor már mindent a szájukba vesznek, édesmindegy... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Manóci: Aranyos vagy, de Tominak júniusban volt a szülije :lol:

Én is csavarogni voltam ma. Boltoztam. EGYEDÜL! :P Tényleg kell ez egy nőnek. Még a pénteki tömegnyomor sem zavart! :D

A Corába kellene elugrani, játék akciók vannak! Tomi Legoja 5000 ft-al olcsóbb, mint máshol!
v.erika
 
 

 
 

Kedves Édesanyák, Édesapák!

Pszichológus, családkonzulens édesanya vagyok. Négy éves ikergyermekeim egyike súlyos fejlődési rendellenességgel született, az ő fokozott ápolása, gondozása miatt munkámat itthonról végzem. Így elmondhatom, hogy elméleti tudásomat ugyan az egyetemen szereztem, de ikergyerekeim és a betegséggel járó teendők sok mindenre megtanítottak a gyakorlatban.

Gyerekneveléssel, családi gondokkal, párkapcsolati nehézségekkel, személyes jellegű problémákkal küzdő személyek bizalommal keressenek fel egy e-mailben, segítek megtalálni a jó megoldást és kivitelezni azt. Akinek egy kis bátorításra, problémáinak megoldásában segítségre lenne szüksége, de a távolság miatt, vagy bármi más okból kifolyólag nem tud személyesen keresni fel egy szakembert, annak ideális megoldás lehet az e-mail-en át történő konzultáció (pszichotanacs@freemail.hu). Lásd még: www.pszichologia.mlap.hu

A www.pszichologia.multiply.com oldalon ingyen letölthető anyagok várják a kicsiket és a nagyokat egyaránt: babazenék, gyerekzene, kifestők, rajzfilmek (angol, magyar), oktatóprogramok, könyvek, zene minden kornak... A feltöltés folyamatos, érdemes többször benézni.

üdvözlettel, Nisreen
nisreen
 
 


Era,de ciki :oops: :oops: :oops: bocs, de esküszöm úgy láttama vonlazón, hogy 8 éves, és pár napos...... :roll: :? Lehet álmos voltam?Mint most is :lol:
Corába, igen meg tudom erősíteni, hogy szupi játékok vannak!Én amúgy is oda járok vásárolni, de most résen kell lennem, mert amit akartam hannának a daloló, zenélő mesekönyv, /fischer Price-os/már nem volt :shock: És az is olcsóbb mint máshol!De állítólag kapnak még mindne játékból!

Szilvih,tök jó, ha jól érzed magad feltétlen hsználd ki!Én meg már egy masszázsra mennék, mert Hannus ugyan könnyű, de azért a sok fogástól fájdogál megint a hátam!Jólesne egy kis kényeztetés :wink:
manóci
 
 


Brigi nagyon taknyos még mindig, és nagyon csúnyán köhög. Érzem, hogy hátracsorog a váladék, de nagyon rossz hallgatni.Szerintetek megmutassam azért a dokinak? Mikor kint volt, még nem köhögött.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli,szerintem mindenképp!Hátha kapna valami gy. szert és akkor hamarabb kikecmeregtek belőle :(

Ez az idő, undorítóóóó Kép

Du. megyünk Hannusnak emléklap, és emlékplakett átadásra!
Tök rendesek itt nálunk, díjjazák, ha ide szülsz, és van egy ilyen:"Örülünk, hogy megszülettél" plakett átadó! :)
Majd csináltatok apával képet rólunk, és küldök!
manóci
 
 


Móni: de jó :lol: . Várjuk a képeket :lol:

Lányok, úúúúgy el vagyok keseredve :cry: . Már megint kijött rajtam egy csúnya izé, és ma felvágták :cry: . Mondta a doki, hogy jó lenne kivizsgáltatni magam, mert biztos van valami a szervezetemben, ami ezt kihozza :cry: . (Dóri, ezért is érdeklődtem a medicpoliklinikáról - tényleg, mi volt kontrollon?)
Amúgy az István kórház volt ma ügyeletben - sebészet - és nagyon pozitív tapasztalataim vannak a kórházzal kapcsolatban. Pl. az asszisztens felajánlotta a szobáját, hogy a beavatkozás előtt szoptassam ott meg Marcikát - úgy is idő volt, meg utána egy darabig nem lehet... A férjem addig is ott lehetett Marcikával, meg utána még én is velük, míg készült a papír, stb...
Amúgy lehetett volna választani, hogy altalásban csinálják, de akkor be kellett volna feküdni, lehet, hogy csak éjszaka került volna rám a sor, és akkor csak reggel engedtek volna ki... Így inkább választottam a helyi érzéstelenítést, így itthon vagyok (de q..rvára fájt). Mondta a doki, hogy igazi anyuka vagyok :oops: (legalább ez jól esett)
De most járkálhatok megint egy darabig átkötözésre :evil:

Kép
Kép
timóca
 
 


Manóci: :lol: Akkor is kedves volt tőled! Elteszem jövő júniusig! :lol:

Nelli: Szerintem mindenképpen mutasd meg a dokinak, nehogy komolyabb probléma legyen belőle.

Timóca: Mit vágtak ki?Megint olyan izé volt, mint a múlkor a hátsódon??? :oops: Nagyon sz.r lehetett.... Nagyon bátor vagy, hogy bevállaltad így, de tényleg még mindíg jobb megoldás, mint egy éjszakát bent maradni... Brrrrr. :roll:
Le a kalappal a személyzet előtt.

Ez a fostalicska idő meddig tart még???? Ezer éve nem tudtunk egy jót sétálni Tamarával. Szegény már nem is emlékszik tán, milyen KINT lenni és egy jót aludni a levegőn. :evil:
v.erika
 
 


Timi, sajnálom!!!! :cry:

NElli, vidd el mképp, én is viszem holnap Lillát, mert olyan furcsán fogdossa a fülét, nem ment-e rá a fertőzés... Biztos, ami biztos...
Köhögése már javul, és imádja az oscillococcinum-ot... :lol: :lol:

Csajok, akkor most talizunk, vagy nem??? Én kiírtam Dorkát keddről, de most hallottam a híradóban, hogy mégis aznap lesz a BKV sztrájk, pedig én szerdát hittem... :oops: Döntsünk gyorsan!!!

LÁtom, megint a hétvégi pangás...

NAGY nap volt a mai... Lillával megkóstoltattam az őszibarackot!!! Köpte egyból vissza, pedig a feloldott homeobogyós vízzel teli kanálnak már nagyon lelkesen nyitja a száját, és ügyesen le is nyeli... Szóval az íz vagy a textúra nem tetszett... :lol:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Erika: igen, olyan volt mint múltkor a hátsómon (bár nem úgy nézett ki...)

Szilvi: talival nem tudom mi legyen. Bár én így nem nagyon merek menni (éjszaka picit felment a lázam, és most fáj nagyon a sebem)
Hú, Lilla már barackozik? Lassan mi is kezdjük a kóstolgatást :). De Marcika már nagyon érdeklődik, ha látja, hogy eszünk valamit, már venné ki ő is, és meg tudná enni :). Kíváncsi vagyok, hogy majd ahhoz mit fog szólni, ha ő kap valami kaját :)

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Tdani! Gondolom külön világ az ikreké. :) Anno tanultam, hogy van egy saját nyelvezetük is, amit a külvilág nem ért, csak ők ketten. Én elgondolkodtam régebben, hogy szeretnék ikreket. De lehet, hogy az nagy falat lett volna nekem elsőre. :)

Nelli! Akkor tényleg hosszú baba… Persze én a fiamat sem láttam különösen nagynak, amikor született, csak a dokik a műtőben álmélkodtak, hogy milyen hosszú lába van… Biztos. Ők több babát láttak már. :)

Adri! Remélem, nem voltatok rokonlátogatáson… Menjetek egy héttel később, hármasban… Ja, és lakásügyben… Apukám úgy indított el az életbe 18 évesen, hogy „apóstól, anyóstól távol”! Aztán persze ő is próbált becsalni a saját territóriumába, de akkor felvilágosítottam, hogy ez a jó tanács azt hiszem, mindkét oldalra érvényes, jobb a békesség. És azt hiszem, igazam lett. :)

Cintia! Ezt a bébiszitteres dumát megjegyzem magamnak, azt hiszem, még szükségem lesz rá…:)

Manóci! Édes lehet Hanna, ahogyan kanállal eszik. :) Nem semmi hozzáállás ez a szüléshez! Mikor jutunk mi el idáig? Kíváncsian várom a képeket. :)

Szombatra én is terveztem egyedül shoppingolást, de aztán piszkosul nem volt kedvem egyedül csavarogni, pláne ebben a gánya időben. Úgyhogy apával és manócskával vettük nyakunkba a várost.

Szilvih! Sárgulok! :) NA jó, annyira azért nem, remélem, költözés után mi is eljutunk vhova tornázgatni. Az tényleg sokat dob az ember hangulatán. :)
Már várom én is ezt a kóstolgatós/köpködős időszakot!:)

Timóci! :( Még jó, hogy legalább a hozzáállás emberi volt a kórházban. :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Én nem is értem, hogy több mint 1 hét után nem hogy javulna, romlik a helyzet :( Szegény Briginek taknya nyála egybefolyik, és köhög rendesen. De ma nem tudom levinni, mert senki nemér rá, aki Domira vigyázna, viszont le nem akarom vinni, mert még ő sincs teljesen jól, és ha benyal valamit, akkor lőttek a jövő csütörtöki beavatkozásnak. Marad a holnap este :(

De én most nagyon depis lettem. Több mint 1 hete be vagyunk zárva. Rossz az idő, betegeket kell ápolnom. Minden gépünk bekrepál. Szombaton a mosógép, tegnap a kocsi. Ennyi pénzünk nincs is, hogy mindezt megjavítsuk :( Hívom már 1 órája a szervízet, de minden vonaluk foglalt :evil: lehet ilyen?
Bocsi az önzőségért, de kivagyok.

Szilvi :)
Én a c-vitamint csempészem be neki, de nem nyitja neki a száját.
Lilla már az őszibaracknál tart, hihetetlen! Tudom, Te sem vártad.
Az oscillococcinumból mennyit adsz neki?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


sziasztok!

Timi,
múlt héten voltunk Gergővel és határozott javulás volt kimutatható, plusz meg mi is észleltük. Nincs az éjjeli prüszkölés sem, sem pedig hajnalban. Eltűntek a "+"-ek is , ami nagyon nagyon jó. Újabb bogyeszokat kapott, még eszegetnie kell. Szóval nagyon rendben van ez agyerek mondta a drnő. :)

Azért nem vagyok, mert nekiálltam ezerrel még egy kisebb vállalkozásnak, de egyenlőre csak kicsiben. Meglátjuk mennyire jön be a dolog. Egyenlőre kecsegtető. :) Szóval a maradék időmet is elveszi. (Tudjátok, mindent elkövetek, hogy ne kelljen visszamenni dolgozni-no nem azért, mert nem szeretném a mhelyemet&munkámat, ráadásul visszavárnak, hívnak rendszeresen, a főnököm is épp nerég a céges karira), csak hát 3 gyerek mégiscsak 3 gyerek.

Betegeknek jobbulást kívánok! Marcimnak kinnvan a 8. foga! :shock: :D és továbbra is jóbaba, este 8-tól reggel 7-ig nyomja az alvást (most is alszik épp a szokásos de.-i alvása ?)). Viki is rendben van veseügyileg, kontroll okés, jan-ban kell menni újra, pisi negatív, Gergő is okés. Szóval szép az élet (Mi is esőben sétáltunk tegnap :? ), de nem bírtam a szobában való tobzódást. :x

majd azért igyekszem jönni. :wink:
Vendég
 


Most csak gyorsban,mert mellettem ül a nagyfiam aki játékokat szeretne velem nézegetni a neten :roll:

TIMÓ: Basszuska, mármegint?Megkérdezhetem,hogy most hol jött ki és ez a vmi(kellés?!) milyen dolgokat produkált neked? "" Csak"" szimplán fájt?Aszem nekem is volt már ilyenem anno (ha egyről bezsélünk) csak nekem kifakadt hál'égnek magától.
Más. Marcipánnak már 8 foga van????? Eszternek még egy se, jól előre vagytok! :) Mikor jött ki az első?

DÓRI: végre megvagy te is! :) lehet tudni,hogy mire vállalkozol,vagy ez egyenlőre még kabalából titok? Hmmm?


Most tényleg mennem kell,majd később beqkk!

Kép
Kép
petra78
 
 


Szilvih, nem szerdára beszéltük meg a talit? Én csak rövid tiszteletemet tenném, szóval ahogy a többiek döntenek.

Dóri, hajrá! Ügyes vagy, így kell ezt csinálni :) Én is nagyon töröm a kis buksimat, már csak a Nagy Ötlet hiányzik, és belevágnék én is. Engem sem vonz a munkahelyem, de én nem is szerettem :( A munka jó, de a kollégák és a vezetőség :? :(

Napok óta nem nagyon érdekli Milut a szopi napközben. Bohóckodik, nézelődik, a legaprób neszre is elkapja a fejét. Éjjel viszont pótol.
A nyugodt éjszaka reményében, jól megtömöm este :) hátha...
Egyre nagyobb adagokat eszik, mindkét cici után kap még pótlást, ebből annyit eszik amennyi az üvegben van. Tegnap 200 g-ot nyomott be plusszban :shock: :shock: és szerintem 100 körül szopizott is. Ennek ellenére betartotta a 3 órás kajaidőt, és 2x is kelt az éjjel.
Szerintetek ez normális dolog???? Kicsit aggódom. Reggelre persze kilós pelust szedek le róla, olyan, mintha egyenesen átfolyna rajta a kaja.
Mikor lesz olyan nyugodt éjszakánk mint Dórinak? :( Oly nagyon szeretném már nyugodtan végigaludni az éjszakát, mint régen...

Beteg babóknak és mamóknak gyógyulást!

Csilla
Vendég
 


Timi :)
Szegény te :( Ez nem furunkulus? Nekem volt ilyen kéltszer fiatal koromban :( Nekem is kivágták.
De a kórházban tényleg kedvesek voltak. nemhiába bababarát kórház. Úgy látszik, ez nem csak a szülészetre vonatkozik :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Petra: most a combom hátsó felén van. Nekem azzal volt a baj, hogy elfertőződött (mondta az orvos) De egyébént igen, tályogos kelés.
Nem az én Marcipánomnak van 8 foga, hanem Dóri Marcijának. Nekünk annyi idősen jó, ha 2 fogunk lesz - de lehet, hogy egy se :lol: .

Nelli: de, furunkulus, az elmérgesedett fajtából :lol:
Egyébként érdekes, mert múltkor is az a doki, és most is az ügyeletes doki és a sebészeten a dokinak is az volt az első kérdése, hogy nem vagyok-e cukorbeteg.
Picijeidnek jobbulást!

Csilla: jó huzatja van Milánnak :lol: . Gondolom, nappal szívesebben játszik, minden érdekesebb, mint az "unalmas" evés. Persze éjszaka, mikor nincs látnivaló, eszébe jut, milyen éhes :lol:

Dóri: Köszi a választ. Engem is érdekel, mit vállalkozol. 3 gyerek mellett az se lehet egyszerű.

Kép
Kép
timóca
 
 


Dolli! Ez roppant érdekes dolog volt: mentünk,manó anyumnál volt. Én péntek éjjel 2től szombat reggel 8ig fent voltam...30óra! Párom meg szombat reggel jött meg 24ezésből. 2kor indultunk anyuékhoz,4re értünk Budára. Voltak vagy 10en. És mi a legszebb,SENKI nem volt beteg.Párom erre tök mérges lett és mdta,h azt tudtuk,itt vki nagyon beteg...Aztán egész végig kapták az ívet... Majd el aludtunk a széken,olyan fáradtak voltunk. Megszólalni is alig tudtunk... Én páromnak dőltem és ásítoztam. 30órát fent voltam.Nem hallottam meg szombat délelőtt,h csöngetett a védőnő 3x meg hívott 2x.... Mikor nentünk Budáról anyuékhoz végig folyt a könnyem,mert kimerültem... De szerencsére a szombat éjszakát manó átaludta,kipihentük mAagunkat. Tegnap este vtunk anyóséknál és anyós elkezdett magyarázni,h miért viselkedtünk úgy és miért nem beszélgettünk többet. Páron persze mdta,h milyen hülyén lett ez +szervezve... Karácsonykor ugyan ez lesz: párom 26án jön meg 24ből reggel és kora délután Buda. Azért nem mehetünk 27én mert az már nem karácsony...A pofám leszakad... :evil: De az,h Misi akkor jön meg,nem számít!!! :evil: :evil: :evil:

Kép
cs.adri
 
 


Végülis nem vittem be a dokinénihez Lillát, mert a tanácsadásos időt lekéstük, utána meg sokan vártak... Annyira nem vészes...

Nelli, oscillobol 10 golyócskát oldok fel pici vízben, és dokinéni szerint 2 mokkáskanálnyit kellene neki napi párszor adni belőle, de én inkább az összeset odaadom (így is csak 4-5 kanál), ha tartogatom, telemegy bacival, minek forraltam?
Azért szerintem kis kimozdulás jót tenne nektek. Most a szél sem fúj, teljesen jó nedves idő van, jót tesz a köhögésnek, ha nem szaladgál benne Domcsi. Meg a kedveteknek is. Pontosan értem, mire gondolsz depin. Múlt héten uígy voltam.

Talit akkor halasszuk



NEM FOGJÁTOK ELHINNI!!!!!!!!!!!! Épp most csengetett a postás, és hozott eg ytértivevényeset a HÓ-Show-t szervező cégtől, hogy már megint NYERTEM!!! 3 éjszakás síelést Ausztriában, egy évig felhasználható voucher Stubai-ban!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Kihívtam a dokit! Itt nem szokás kihívni, csak láz esetén, de ő csak 4,5 hós, jöjjön ki. Több hívása van, így később jön, de kijön. Egyébként nagyon rendes dokinéni, soha nem fogad el pénzt. Majd karira kap csomagot.

Mosógépünk olyan eleme ment tönkre, amit 2-3 hét alatt tudnak beszerezni :evil: Addig mit csinálok? Még jó, hogy Anyu itt lakik a közelben, csak hát ez így elég kényelmetlen.

Szilvi, Te örök nyertes :lol: És kihasználod majd?
Köszi az infót!
Holnap már valószínű, kimegyünk.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Hétvégi elvonás után újra itt! Ez már azt hiszem mindig így lez. Péntektől egyszerűen hétfőig nem jutok gép elé...

Visszaolvastam, nem mindenre emlékszem, de:

Timi, neked jobbulást!!! rendesek voltak a kórházban!

Szilvih, mivel játszol, hogy ennyit nyersz??? :)

Adri, :(

Dóri, gratula a fogacskához! :) Tényleg ne titkolózz, mindenki kíváncsi a vállalkozásra! :)

És végre, íme a konyhám! (a terigetőt csak azért hagytam a képen, hogy lássátok, oda kerül majd egy ülőgarnítúra, ha megtaláljuk végre a megfelelőt! )
Kép Kép Kép

Legújabb felvidító szerzeményeim a búcsúból :
Kép Kép

És nem utolsósorban a 4 hónaposam!!!!
Kép

KépKépKép
dikó1
 
 


Azért jó, hogy kihívtam a dokit, mert sípol egy kicsit :( Kapott hörgőtágítót, meg stodalt kell adnom neki.
És Domi pisibeutalóját is elintéztem.


Ildi, szép a konyhátok, és nem utolsósorban a 4 hósotok :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Csilla!
A te fiad és az én lányom nagyon egy szelet fújnak, mintha minden sort én írtam volna. Annyi a különbség, hogy nem kell pótolnom, mert tejci van bőven, de ez a napközbeni bohóckodás és az éjszakai kelés detto.

Dikó!
Konyha szupi, Minád tünemény :)

Szilvi!
Te mázlista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D Gratulálok!
Jóga nagyon jó lehetett.
Mi az a oscillococinum?

Nelli!
Most már csak jó jöhet ennyi rossz után. Mi ha csak egy kicsit esik, leszoktunk menni sétálni, bár szerintem nálunk nem esett annyira, mint felétek.
Rendes a dokinénitek, hogy kiment hozzátok, most már tényleg javulást nektek!

Akartam még pár dolgot, de jöttek hozzánk, délután szülőire megyek, holnap jövök.

Puszi mindennkinek

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Ildi, Mina tisztára rád hasonlít :) És ezen a képen olyan mint egy műanyag játékbaba :lol: Annyira szabályos kis arca van, tündéri. A konyha is jó, nekem leginkább a konyhaszekrény teteje tetszik!

Szilvih, nanemá! micsoda sikerszéria, gratulálok! Az Ausztriai hegyek gyönyörűek, romantikusak, és érezzétek nagyon jól magatokat!

Iszonyt nagyot sétáltunk, 2 órát turbótempóban (azt olvastam ez fogyaszt :lol: ) Milu végigaludta az utat. Az utóbbi pár napban nem voltunk, hiányzott neki a levegő.

El is fáradta, és közben egyfolytában egy jó nagy sajtos melegszendvics lebedgett az orrom előtt :) Indulok is a konyhába!

Csilla
Vendég
 


Szilvih,wow, nagyon gratulálok! :) Szerencsés csajszi vagy, tök jóóóó!használjátok is ki!Én is mennék, gerjedek az ilyenekre :wink: :lol: Az Oscillot Eszti is imádja, én egy kupakkal adok neki naponta!De te Lillának is adsz?Lehet?
Akartalak már kérdezni, hogyhogy elekdted már a hozzátápit?Nincs már elég tejcsid?Lehet írtad már, akkor bocsi nem emléxem :oops:

Timi, :( szegénykém, de hős voltál!És most akkor nem is szoptathatsz?

Ildi,nagyon szép a konyhátok :) és a kő????az nagyon ntetszik :) A szekrény tetején az a sok az Tokai????mert azt én imádom :oops: :lol: :lol:
Mina gyönyörűűűű, valóban játékbaba :)

Nelli,na jól tetted, hogy kihívtad, még jó hoy kiment!
Jobbulást, mostmár biztos hamar meggyógyultok!

Képeket minnyá rakok, csak kicsinyítek!Ezt előbb elküldöm :wink:

Ja, akartam írni, hogy Hannus képzeljétek már négykézlábazik :) tökre feltolja magát, és forog össze-vissza!Olyan kis ügyike!
Na mennem kell etetni, aztán jövök még a képekkel :)

Dóri,ne csigázzz :wink:
manóci
 
 


Szilvi, már megint Kép
Tavaly v. tavalyelőtt nekem is volt ilyen sikerszériám. (internetes játékokon, kismamában majdnem havonta, stb...)

Nelli: Jobbulást Kép

Ildi: szép a konyhátokKép Mina tényleg olyan, mint egy játékbaba Kép

Adri, azóta remélem, sikerült kipihenni magad Kép

Én meg ilyen vagyok Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Móni: de, szoptathatok, direkt olyan AB-ot írtak fel, amit lehet szoptatás alatt is szedni Kép
Nagyon ügyi Hannus, hogy már négykézlábazik Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi,
jobbulást. Tényleg jó lenne utánanézni mitől lehet ez. (Nagyon jó lett a vonalzós kép Livinek :wink: ).

Marci még mindig csak időnként forog, hasról hátra. De leginkább nem csinál semmit. :) :? összes gyerekem ilyen lusta volt. :roll:

Bor: én egyszer ittam jégbort, az valami isteniiii volt.

Kultúrában utazom, ide nem tenném fel, ha vkit érdekel, akkor priviben inkább. :wink:
Vendég
 


Móni, holnapután fél éves Lilla... :lol: :lol: :lol: Rohan az idő. Azért adtunk neki vasárnap, hogy Laci is jelen lehessen a nagy eseménynél, felvettük videóra. MA nem is adtam neki, olyan macerás... 8) Négykézláb???? De édes lehet a kis minimanó!!!!!!!

SZylvi, az Oscillo egy homeopátiás komplex szer, többféle összetevője van. Immunerősítésre is ajánlják, meg influenzás, megfázásos tünetekre.

Csilla, el kell kicsit keserítselek, de mintha a 3 éve írt soraimat olvastam volna... És Dorka azóta sem túl sok éjszakát aludt végig... ÉS ismerek még más ilyen gyerekeket is... :roll: Vannak jobb és rosszabb időszakok. Próbáld minimálisra csökkenteni az ébren töltött időt soptatások alatt. Ne ülve szoptass, hanem vedd ki egy ágyra, amikor felébred, és feküdj mellé, úgy te is tudsz pinhenni szopi alatt. Ha kicsit bealszol, akkor csak fél óra miatt teszed vissza, nagy baj nem lehet belőle... Éjszaka nyugisan szopiznak, nem nyelnek sok levegőt. Kitartás!!! Séta, igen ezt szokták ajánlani, én általában az oviba loholok. A vicc az, hogy Lilla sokkal gyorsabban el is alszik, ha jobban himbálózik a kocsi...
A sajtos szendvicset először ténylegesen az orrod elé képzeltem el... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: hogy zaz után rohansz...

Kép
Kép
szilvih
 
 


timóca! Igen,sikerült kipihenni magam hál' isten...


Csütörtökön meg 5hós oltás,pedig még csak 4,5hós. A doki hetekbe számolja,nem napokba... :roll:

Kép
cs.adri
 
 


Csilla: akárcsak Szilvi, én is ismerek olyan 3 évest, aki nem sok éjszakát aludt még át :evil: . (pedig már rég nem enni kel fel...) Kistesója már most jobb alvó :wink:

Kép
Kép
timóca
 
 


Szilvih: Gratula! Így kell ezt csinálni! Nem befizetni és úgy síelni.... Nyerni!!! :lol:

Dóri: Drukkolok a vállalkozáshoz! És irígykedem. Majd, ha már lehet, mesélj. Én is szeretnék vmit, de ihlet sehol... Pedig nem fűlik a fogam az 5-6 ig tartó munkaidőhöz, pláne hogy itt vidéktájon fél ötkor kicsapják a kölköket az oviból meg a suliból..... :(

Manóci: Hannus nagyon ügyi :D Képet várjuk.

Ildi: Nagyon szép a konyha! Majd rakok én is képet. Mina gyönyörű! :lol:

Nelli: Jobbulást!!! Mosógépnek is! :lol:

Szylvi, Csilla: Alvás: Deettó nálunk.
Már tökre kivagyok! Éhen akar halni, megkapja cickót két slukk, körbenéz, 2 slukk nevet egyet, 2 slukk nyüszít és kész... Jóllakott... :roll: Komolyan vagy hogy 40-et eszik, és befejezte! Éjjel aztán 2-3 felé rámcsatlakozik, aztán reggeli önkiszolgálja magát folyamatosan. :? Pedig 1 hónapja már olyan szépen átaludta az iccakát...
Mondjuk sonkák azok vannak, úgyhogy elfogyni nem fog a drága, de olyan macerás így minden etetés.
v.erika
 
 


Adri: nem azért, de nem az 5 hós oltás szűnt meg :?: (a többiek erősítsenek meg, ha tévedek, de 2, 3, 4, 15, 18 hónapos oltás van, a következő meg csak 6 évesen, mert a 3 éves is megszűnt)

Kép
Kép
timóca
 
 


Na, itt vagyok, bár most nemtom mi van nálunk is, de Hannus még fönt van :shock: nem akar aludni!magyaráz az ágyába, és nézelődik!Ilyenkor már rég durmolni szokott.

Timi,de így van az új oltási rend :wink:

Na, és akkor az ígért képeket küldöm :)


Kép

Kép

Kép

Eszti ilyen idétlen volt hazafelé :lol: :lol:

Kép

És még egy uccsó, valaki említette milyen édes lehet Hannus a kanállal!Megörökítettük, természetesen az első evést :wink: Íme:

Kép
manóci
 
 


Meg akartam kérdezni, hogy nektek időben visszaküldte az OEP a születési anyakönyi kivonatot? Aug-ban küldtem el a munkahelyemnek a THGY igényléséhez Tamara anyakönyvijét, ők továbbították az OEP-nek és képzeljétek én azóta sem kaptam még vissza. :cry: 3 hónapja ülnek rajta. Nektek visszaküldték időben??? Csapjak az asztalra??? Vagy várjam csenben??? :shock:

Manóci: Nagyon jók a képek! Hannus olyan kis törékeny, Eszti pedig annyira huncut! :lol:
v.erika
 
 


Szilvih, Timi, ne vetítsetek ilyen zord jövőt :(!
Alvókával nincs gond, álomszopizunk éjjel, ébredés reggel 9-kor. De az első 3 hónapban gyönyörűen átaludta az éjszakát, 6 körül evett, és visszaaludt 9-ig. Most beiktatott egy plusz kaját 2 körül is.

Móni, ma nálunk is nehéz volt az elalvás, pedig már nyüszített a fáradtságtól.

Most már én is, szóval jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Jó reggelt!

Timi: jobbulást!! BEvállalós vagy, de megértelek! én sem maradtam volna bent egy egész éjszakát!! Drukk, hogy több ilyen izé ne jöjjön ki rajtad!! Kórházi téma: jó, hogy vannak még érző lények is!!

Manóci: képek nagyon jók! Hannus a kanállal :lol:
És a közös kép is ari!
derékfájás nálam is bejátszik, már szóltam is Jocinak, látogassuk meg a természetgyogyinkat. röpke 10-15 perc alatt úgy átmozgatja, megropogtatja mindenem, hogy utána úgy érzem magam, mintha kicseréltek volna

Ildi: konyha nagyon szép, és Jázmin egy kis tünemény!! :D

Szilvih: jajj de jó neked!! mit nem adnék én is egy jó kis jógáért, vagy egy meditációért!!

a 7 végén végre nekem is sikerült egy órácskára lelépni vásárolni :lol:

felébredt a kicsilány, pápá

Kitta
kitta
 
 


Móni, de helyesek a lányok. :) Rég láttam képeket Rólatok. :wink:

Nálunk buli volt az este :? Vikit lefektettük , és Marci rá (tőle teljesen szokatlanul) felébredt (kajabált :roll: ), így kénytelen voltam kihozni a gyerekszobából, olyan 9 után vmivel asszem. Tökjó kedve is volt, nem is aludt olyan dokat napközben úgyhogy nem értem miért nem aludt, gondolom talán újabb fog lehet a ludas. Aztán szopizott még 10 körül és akkor letettem az ágyába és csönd vlt utána. Arra tudok még gondolni, hogy lehet, hgy éhes, mert estére már lényegesen kevesebb a tejem. Gondolkodtam én is a Sinlacon, csak én azt minsig kanállal adtam, de mire Marcikám végezné a technikájával :lol: , éjfélre sem kanalazná ki. Tápszert nem akarok, max még főzit lehetne, ha megenné... de délben sem eszi... csak pár kanállal. Szerintetek mit adjak neki?

na felébredtek..
Vendég
 


cs.adri: a vendégség ezek szerint nem sikeredett túl jól :?
párod mit melózik, h ilyen a beosztása?
oltás: a 4 hósra mi is úgy kaptunk időpontot, h. a 4 hó előtt 1 héttel..

Nelli: jobbulást nektek! mosógép :evil:

Szilvih: Te mázlista :!: :!: :!: Gratulálok a síúthoz!! mikor mentek?? Jó nagy hó van már odakint!! Már én is vágyom egy kis csúszásra!!
Lehet, érdemes lenne lottóznod is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kitta
kitta
 
 


Kép egy reggeli kép:

és anya új frizuja:
Kép

Kitta
kitta
 
 


5 hós oltás tényleg nincs.

Minden baba iszonyú nagyot nőtt, és gyönyörű :lol:

Alvóka: újabban Brigi későre teszi az esti 1/2 órás alvását, és utána megy a fentlét 10-1/2 11-ig, majd éjjel/hajnalban a kétszeri evés :( Én már előrevetítettem, hogy ő sem fog aludni 2 éves koráig, csakúgy, mint Dorka.
Viszont baromira hörög :( Éjjel nagyon megijedtem, mert szegénynek annyira teli volt mindene takonnyal, és hörgött is, hogy olyan fulladós köhögése volt. Miért ment így bele? nem számít az anyatej?

De már olyan édes, ügyes baba. A mozgásban nem haladt még a hasraforsuláson kívül, meg kitekeri magát, meg fel akar ülni, viszont a játszásban, fogásban, a játékok után nyúlásban, a pakolásban már nagyon sokat. És ahogy tud figyelni :lol: Szopi közben meg az arcomat marja szét, és a szemüvegemet akarja leszedni.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Kitta,csini az új hajad :wink: De a baba frizuja is bejön nekem :lol: :lol: :wink:

Nelli,szemüveg leszedés :lol: :lol: édes lehet!Hörgés :( Számít az AT. nyugi, jobbulást nektek!

Dóri,ari vagy, köszi :) Szerintem próbáld a Sinlacot nyugodtan.Én is úgy vagyok vele, hogy jobb azért mint a tápszer.Tökre ügyesednek napról-napra akanállal!az első nap lehet lassabb lesz, de nálunk minden nap ügyesebb Hannus!Olyan cuki már nyitogatja is magától a száját, pedig csütörtökökn kezdtük, és már egyre kevesebbet tol ki a nyelvével! :wink:

Később még tuti jövök, de most megyek.Megfőzök gyorsba, aztán kimegyünk, kicsit süt a nap :) el se hiszem végre!!!!
manóci
 
 


Sziasztok!

köszi a konyhadícséreteket, meg persze Mináét! :)
Az a sok szépség a tetején, mind tokaji! :) És ez csak párom gyűjteményének piciny darabkája!

Csilla, köszi, hogy ezt mondod, mindenki azt mondja tiszta apja! :) na majd keresek egy képet amin együtt vannak! Játékbaba? :D Sajtos melegszendó ide is jöhetne, na valamelyik este az lesz a vacsi! :)

Manóci, nagyon szépek vagytok a képeken!!! Hannus milyen kis ügyes már! Pici a bors, de erős, igaz?! :lol: eszti meg édes, nem is idétlen! :)

Timi, jók ezek az ikonok! Remélem jobban vagy már, vagy legalábbis nem fáj annyira! :cry:

Kitta, nagyon vagány lett az új séró! csinik vagytok!

Dóri, a pépet jobban higítod, és cumisüvegből??? lehet hogy hülyeség, hurrogjatok le! :)

Nelli, szopi közben??? Jó hosszú a karja! :D

Most megyek, engem is vár az ebédfőzés! majd még jövök!

KépKépKép
dikó1
 
 


Hát valahogy kanálpárti vagyok, meg asszem rá is van írva a pépekre, hogy minnél kevesebb időt cumizza a gyerek az üveget a fogak védelmében. Vagy kiissza és kész, ezzel nem ártok akkorát a fogainak?? Mert Marcikámnak már 8 db van. :D Ezért gondolnám a kanalazásos technikát. Meg ahhoz akkor nagyobb lyukú cumi is kéne gondolom, nem az 1-es. Nekünk az van, azzal itta Marci a lefejt tejet párszor.
Jaj, annyira nulla tapasztalatom van tápszer, tejpép, cumisüveg témában. :oops: :oops: Sosem kellett.
Vendég
 


Én általában fekve szopiztatok, így eléri a szemüvegemet :lol:

Annyira nyugtalan, nyűgös most, hogy beteg. Éhes is lehet, de nem eszik úgy, álmos is, de nehezen alszik el, és most is rajtam. Alig lesz elkényeztetve, mire meggyógyul :lol:

Dóri :)
Nekem meg csak tápszerben volt tapasztalatom :( Na de most megélhettem az érem másik oldalát is :lol:
Azt mondják, a kanalazás jobb.
Én említettem a sinlacot a dokinak 6 hós kortól, erre azt mondta, most, hogy van tej, tápszerezzünk? Mert hogy az is egy fajtája. De még én is meggondolom az éjszakai kelések miatt.

Timi :)
Jobban vagy?

Manóci :)
Igen, végre süt a nap! ma már mi vittük Dorkát az iskolába, jól esett :lol:

Megint felhívtam a szervízet, hogy úgy néz ki, a mosógépdob ajtata is tönkrement. erre azt mondta csaj, megcyinálják még garanciába :lol: Meghnézik, a mostani rendelésben lesz-e dob, ha nem, 2-3 hét a rendelés. Elviszik a gépet, és megcsinálják. Nagyon bízom benne, hogy ez így is lesz, mert különben 20-30.000,-Ft egy dob :(

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


csajok! A NeisVac-C-t kapja meg babó. 5 és 6hósan... Ki kellett váltanunk,de ingyenes volt!!!

kitta! Párom a ferihegyi repülőtére fegyveres biztonsági őr. Bár Ő nem szereti ezt a kifejezést,mert mindenkinek az őr szóról az jut eszébe,h egy bódéba ülnek stb. Járnak járőrözni a reptér területén,portán motoznak stb. :(

Kép
cs.adri
 
 


Sziasztok lányok!

Félig meddig elköszönni jöttem, nem akartam csak úgy lelépni, hogy nem szólok. Most, hogy dolgozni fogok nem tudok aktív tagja lenni a topiknak, tessék-lássék módjára meg nem szeretném folytatni.
Viszont ha nem akadály szívesen találkoznék veletek személyesen, ha lesz tali, mondjuk tavasz felé, amikor már nem kell ennyi hacuka a manókra. Szilvi szokott a főszervező lenni, az iwiwen el tud majd érni, ha lesz időpont.
Mindenkinek további szép és tartalmas babázást kívánok.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szegény embert még az ág is húzza..... Nekem sincs elég bajom, hajnalban még beköszöntött a nagyon nem várt "Mikulás" Kép
De amúgy köszönöm, jobban vagyok.
Picit megijedtem, mert hajnalban Marcipán is alig akart "fogyasztani", tele volt egyfolytában az orra. Sőt, este is alig tudtuk lefektetni, egyfolytában felsírt, mikor leraktuk. De még álmában is többször felnyüszített :roll:

Nelli: hogy vagytok? Lehet, hogy egy kis levegőzés is jót tesz nektek ebben a szép időben :lol: . Mi is mindjárt ebédelünk, és megyünk :lol:
Mi is fekve szopizunk :lol:
Mosógépet remélem, sikerül garanciálisan megcsináltatni :lol: Nagyon rossz lehet nélküle, annyi gyerek mellett gondolom mosol naponta...

Dóri: képzeld, leveleztem ma egy barátnőmmel, így a betegségekről, hogy megyek kivizsgáltatni magam, meg hogy ő is jár homeopata doktornőhöz, és milyen jó, stb... szó szót követett, végül kiderült, hogy ő is oda jár a medicpolira :lol: Dícsérte ő is nagyon.

Kép
Kép
timóca
 
 


Szylvi, én örülnék ha csak tessék-lássék módon is, de jönnél néha. Próbáld meg, jó lenne tudni rólad, és Jázminról is! És persze Adriról :)
Naaaaa, lécci lécci lécci!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?