Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi: milyen nagylány már Lilla is :lol:
Olyan csacsink (ti lehet, hogy póninak hívjátok :wink: ), az a piros, nekünk is van :lol:

Még amit szerettem volna kérdezni (már teljesen elfelejtettem, Livinél hogy csináltuk), hogy Ti pl. meddig főzitek ki a picik holmijait (pl. kanál), illetve a vizet meddig forraljátok nekik?

Arra gondoltam még múltkor, mi lenne, ha mindenki tenne fel fotót a picikről, hogy ilyen volt - ilyen lett :lol: . Mert Marcika is sokat változott az 5,5 hónap alatt (nem tudom, emlékeztek-e, hogy akkor írtátok, milyen sötét bőre van - gondolom az még a sárgaságtől van), mostanra meg már egész kisfiús lett :lol: Szerintem elég érdekes lenne egy ilyen összehasonlítás :lol:

Pl. Marcipán kb. 2 órásan:
Kép

Marcpán 1 hetesen:
Kép

És egy múlt heti:
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Ja, és közben találtam egy vicceset. Mi az a címet adtuk neki, hogy a gyerekek papás-mamást játszanak :lol: Kép
(legalábbis ezt látják - apu masszírozza anyuci talpát :lol: )

Kép
Kép
timóca
 
 


Annyira szépek ezek a babák, és már nagyon komolyak, nagyok :lol: Tényleg sokat változtak a hónapok alatt.

Szilvi :)
Szegény Lilla, jobbulást neki!
Brigi is nagyon taknyos, és néha már köhög :( De már nem lázas.
Nagyon nagy már Lilla baba, és olyan édes a tesójával.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is lemaradtam a Szilviák köszöntéséről, ne haragudjatok!!! nagyon boldog névnapot kívánunk, és sok puszit küldünk!!!!

Aranyosak vagytok, hogy miattunk előrébb jönne a tali, vagy halasztódna! :) A kedd valószínű jó, ha tudok autót kölcsönözni!Helyszín állatkerti játszó?

Timi, olyan szép fiú Marcipán!!! Nagyon jó az uccsó kép!

Csilla már vizsgák, nekem az előreghozottak is csak decemberben lesznek! :shock: :? OFF Ide gyorsba, a többiektől bocsi! Nem lehet előre megmondani hány alkalom kell! Ez időközben derül ki! Függ a többitől is, diéta, torna, tudod, amiket írtam! ON

Dolli, Adri, nem irigyellek titeket a rokonok miatt! Csak kitartás a kis család érdekében!

Manóci, köszi, hogy hiányolsz! Hétvégére mindig eltűnök, akkor a fiúké a gép, általában kiszorulok innen a nagy játékmánia miatt! :lol:

ÓÓÓ, lebuktak, megyek átöltözni! :)
Majd még jövök!

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Adri! Nem bók, TÉNY! :) Nekünk is lett volna lehetőségünk Németországban, de párom nem akart tovább kintmaradni. Én meg jó asszonkaként követtem haza. :) Pedig... álom, szép álom. :)
Nagyon édes bébi! :)

Dikó! Köszi! Kitartunk, már nagyjából tudom kezelni a dolgokat, nem veszem magamra a sértéseket, és ha kell, kinyitom a pici szám! :)

Timóca! Tényleg mekkora a változás! Igazi pasis lett Marcipán! Mondtam már, mennyire tetszik ez a becézés? :)

Szilvih! Ekkora hó volt? De szuper! :) Állítólag ma is lesz! Alig várom! :) Tündériek a gyerkőcök! :)

Csilla! Vizsgákhoz nagy kalappal! Nem is tudom elképzelni baba mellett! Tuti nem egyszerű! Kitartást hozzá! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Szerintem vágjunk bele a taliba, és hajrá, többiek, lehet csatlakozni!!! Dincus, Kitta, többiek, merre vagytok???

Kép
Kép
szilvih
 
 


Timi, nem főzöm ki :oops: :oops: :oops:

NAgy gáz?? DE úgyis a kaja sem steril, mármint alma, barack, de még a Lila kanalas orvossága sem... :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Tegnap Jázmin annyira nyűgös volt, hogy akármit csináltam vele semmi sem volt jó, majd este felé adtam neki chamomilla golyócskát, mondván hogy lehet, hogy jön a foga, mert annyira rág és nyáladzik, és csodák csodájára újra végig aludta az éjszakát, nem sírva kelt fel reggel sem, úgyhogy most kíváncsi leszek, hogy a mai esténk, hogy alakul. Homeós anyukák ezeket a golyókat lehet minden nap adni a babóknak?

Dolli!
Új lakásba költözés nagyon szupi lesz. A gondod jelentős része ezzel meg is fog oldódni.

Adri!
Trúdinak milyen szép szeme van!!! :)

Csilla!
Gondoltam én, hogy a vizsgák miatt vagy távol. Megy a drukk!!!!!!!!!!

Szilvi!
Lilla is csupa kisgyermekes arcú már, olyan komolyan tud nézni. Havazos képre irigy vagyok. :twisted:
Szerintem nem gáz, hogy nem főzöd ki a kanalat, szerintem bizonyos mennyiségű koszra szükségük van a gyerekeknek, erősíteni kell aktív immunizálásra a szervezetüket.

Timi!
Livike és Marcipán papás- mamás játéka csúcs!!!!!!! Tényleg mindig olyan jó képeket tudsz megörökíteni.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Születés után:

[/img]http://gfx.babaszoba.hu/albums-upload/19/0102/030182/364612m.jpg[img]

Néhány hetesen:

Kép

Mai nappal:

Kép

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Születéskor:

Kép

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Timi, ez jó ötlet! :)

Milu 1 naposan:
Kép

5 hónaposan:
Kép
Vendég
 


Timi,ez jó ötlet :)

Szilvih,én is csináltam szánkós képet :wink:

Elküldöm én is akik kimaradtak a hóesésből :wink:

Eszti, és a kis Barátnője

Kép


Hanna 1 naposan, még a kórházban
Kép

Hanna 4,5 hósan :)
Kép
manóci
 
 


szylvi, bármikor adhatod, amikor nyűgös, esetleg féloldalt piros az arca. De azért rutinból altatónak ne használd... :lol: Van egy fogzáskor használandó homeos kúp is, Viburcol a neve.
Ma egy kicsit én is elgondolkodtam az agyhártyagyuszi oltáson... Tényleg jön a tél, Dorka meg közösségbe jár...

Ildi, igen, állatkerti játszó.

Képek nagyon jók...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok! Köszi a gratuéációt a manóhoz. A ti manóitok is csuda szépek!!! :D Apának meg nekem is kék a szemünk. :) De ez a kék az én kékem... :P Egyébként tiszta apja.... :)
Van egy friss kiborító sztorim anyósékkal kapcs. Most mennem kell,de holnap amint tudok,jövök és kiöntöm a lelkem ha nem baj... :) Meg fogtok lepődni megint mit művelt.... Nekem leesett az állam...
Jó éjt,sziasztok!
Ébredésmentes,nyugodt éjszakát kívánok!!!! :lol:

Kép
cs.adri
 
 


Sziasztok!

No hát végre eljutok... Ne haragudjatok, hogy ilyen rég nem jelentkeztem, de Csillához hasonlóan nekem is beindult az egyetemi gőzös. De hogy már most a nem létező tököm is tele legyen velük... :evil: Hú, inkább bele se kezdek! Csilla, te milyen formában folytatod?
Milu zabálnivaló! :D
A vendégek is eltaláltak hozzánk, úgyhogy szinte minden nap jön valaki...
Más különösebb nincs velünk, Emma pont ma 3 hónapos! Huh, hogy telik az idő, látom a topicban is ütött a nosztalgiázás órája! :D
Ja, 3 hós adatok, mielőtt elfelejtem: 6230 gramm. Hossz: ?, de a 62-es ruháknak jó része már nem jó, de majd lemérem a héten. Hát, most csak 600 grammot hízott, de a védőnéni aszonta bőven jók vagyunk.
Képeket megnézegettem, ha a hozzászólásokat nem is tudtam mind elolvasni. Minden baba gyönyörű! Ja, és ez úton köszöntöm az újakat! :D
Szilvi! Dehogy haragszom, ugyan miért? :) Végülis nem cumizavar volt, csak átmenetileg sztrájkolt a kisasszony. Cumizavar általában 1 hós babáknál alakul ki, később ritka, de azért nekem is megfordult a fejemben akkor ez is!
A sterizálással kapcsolatban ugyanezen a véleményen vagyok. Én már csak nap végén sterilizálok, oszt ennyi. Emma meg lekopogom makk egészséges. Ennyi kell! Hisz úgysem tudjuk mindentől megtisztítani, talán így kevésbé lesz allergiás, időben találkozik a dolgokkal.
Szylvi! Tegnap nekünk is rossz éccakánk volt, hajnali 3 óta nyöszörgött... :? Édesapja jót aludt közben, én meg csak forgolódtam...Nyugtalanul aludt most nagyon, remélem a mai jobban sikeredik!

Most megyek, de persze előbb részt veszek a múltidézésben. :D
Ígérem, jövök tisztességesen ezután!

Puszi Mindenkinek!

Ja, és talit is megpróbálom, de még nem tudom, hogy lesz a sulim.

Emma pár naposan:
Kép

Emma most 3 hónaposan:

Kép
Kép

2 oldalon fog egyszerre: :D

Kép

Anyával:
Kép

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Szépjóreggelt!

De jó ilyen édibédi babafotókra jönni! Timó, úgy látom, hogy nagy ötlet volt az "ilyen volt -ilyen lett" fotósorozat ! :lol:

Dincus: Végre megvagy te is! HAJRÁ minden felsőoktatottnak a vizsgaidőszakhoz! Nem lennék a helyetekben, elég volt egy életre belőle!

Nnna, akkor a mi anno és most képeink:

Kép Eszter pár órásan

Kép Eszter 5 hónaposan

Sokszor olyan -miből lesz acserebogár- feelingje van az embernek, nem? A mi lánykánk pölö alig akarta megmutatni a szemét, most meg csak gyönyörködünk a kékségében. Anno Imikénél -utólagos bevallás szerint :) - apája el volt hűlve mikor kihozták a műtőből. Ugyanis a 4,6-as óriásbébinknek oylannyira nem volt már ben helye,hogy a nóziját is elfeküdte és tittára félrehordott az orra :). Meg persze a feje is oylan kis nyomi volt még akkor....apa pedig (mivel ezelőtt sosem látott friss újszlöttet) rendesen megijedt, hogy hogy néz ki ez a gyerek?!

Kép
Kép
petra78
 
 


csakhogy értsétek miről beszéltem:) (akkor még nem volt digi gépünk, így fotót fényképeztem...elég sz...ul)

Kép Imike pár órásan Kép Imike 4-5 hónaposan

Kép
Kép
petra78
 
 


Minden baba gyönyörű :lol:
De hogy Eszti már így négykézlábra vágja magát, hihetetlen!

Sterilizálás: én a kezdetek óta nem teszem :oops:
Itt a két nagyobb adja neki így is a koszdózist, nem tudom kivédeni, csak úgy ahogy.

Tegnap este Domi a fülét fájlalta. reggel meg Brigi köhögött hurutosan :( De elegem van a betegségekből!

Szilvi, Lilla hogy van?

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Dincuska, na végre! Már attól féltem nézhetünk más csaj után. :lol: Emma is egyre szebb, mint ahogy a többi baba is gyönyörű!
Én levelezőn nyomom, és már vizsgázom. Kicsit lazább a nappalinál, és a csoporttársaim nagyon sokat segítenek.

Petra, Eszter már a négykézlábnál tart???? Nagyon ügyes! És ezek a violakék szemek! Nem te retusálod a fotókat mielőtt ide felteszed? :)

Csilla
Vendég
 


Sziasztok!

Örülök, hogy nem csak én állok "lazán" ehhez a fertőtlenítős dologhoz. Emlékszem, Livinél még mennyire vigyáztam, most meg :roll: . De ahol nagyobb tesó van, ott úgyse lehet kivédeni :lol:

Petra: Iminek is ugyanolyan szép szeme van, mint Esztinek:lol:

Tényleg jó ötlet volt, az ilyen volt, ilyen lett :lol: . Majd pár hónap múlva újra megcsinálhatjuk :wink:

Nálam is zajlik a vizsgaidőszak, de kedvem sincs tanulni :roll: . Remélem, azért a vizsgák nagy részét meg tudom csinálni.

Na, mennem kell :roll:

Még annyit, hogy vizet meddig forraltok inni a babáknak? - már ha kapnak. Illetve tudjátok-e, hogy meddig kell? Ugyan Marcipán nem kap, de ha kezdődik a hozzátápi, akkor lehet, hogy vizet is jobban inna... (annyira nem emlékszem, Livinél hogy csináltuk, már akkor is be voltam c@rva előtte, hogy mikor mit lehet :oops: )

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi :)
Én 1,5 évig minimum forraltam, talán addig kell is.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Dincus!! De jó, hogy végre jöttél!! Már komolyan aggódtam...
:roll: Hajrá vizsgák!!! Tali, igen, gyere!! LEvágattad a hajad?

PEtra, eszti már 4kézláb??? Nem semmi Félrenyomott orr.. :lol:

Timi, nekem Dorka bőven elmúlt 1 éves, amikor inni kért... akkor meg már eszembe sem jutott, bár mi palackosat iszunk...


NElli, nekem is elegem van... Lilla még mindig hurutosan köhög, tegnap a másik dokinéni is megnézte, akihez tanácsadásra járunk. Nem tartotta szörnyűnek... Csak rossz hallgatni... LÁnyoknak jobbulást!!!

Nem tudom, miért van, talán mindenki nyűgösebb ebben a szép időben, de állandóan kiakadok az embereken. Szoktam tesztelni őket, hogy mennyire akadnak ki, ha valami nyilvános helyen szoptatni szeretnék... Múltkor útlevelet emntünk intézni, 2 gyerekkel ott voltam egyedül (párom csak aláírni futott be a végén), és egy csomót vártunk. Végre behívtak a lakcímkártya-igényléshez (Dorkáét egyszer ellopták), és persze, hogy egyszerre hívtak az útlevélhez. Átszóltam az nőhöz, hogy uitt vagyunk, mindjárt jövünk, de hívott egy újat. Jó, akkor szóljon ki, ha végeztek, ne kelljen újat húznom. Persze nem szólt, újabb várás. Mikor végre bejutottunk, és ötödjére sem sikerült Lillát lefényképeznie, a 28 fokban (túlfűtöttek) elege lett Lillának, és enni kért. KÉrdeztem, hol etethetem meg, mert így nem fog tudni képet csinálni róla. Úgy nézett rám, minthanem is magyarul kértem volna... HOgy itt nem lehet. (de még egy wc sincs!!) Ránéztem a használaton kívüli fényképezős fülkére (fügönnyel), és mondtam, hogy abba bemegyek... De abba nem lehet, mert az egyik oldalon kicsit belátnak. Ekkor már üvöltött Lilla. Mondtam, hátat fordítok a luknak, és befejezve a társalgást, bevonultam.. Párom már ott volt, intézhették addig Dorkát... De még így is behívott egy újabb ügyfelet, mert hogy merjük mi őt megváratni (meg végefelé volt a munkaidejének, amit addig ellébecolt)
Ma hasonló történt, Tescoban eltöltöttem az időt, Lilla éhes lett. Nemrég az Auchanban ugyanez volt, a próbafülkéknél még kedvesen széket is adtak, hogy kényelmesebb legyen.. Mentem most is, és udvariasságból rákérdeztem, bemehetek-e szoptatni... Válasz: NEM!!! A pánztárakon (és az üveghegyen) túl van szoptatóshelyiség... :shock: Nálam hordozó, táska, téli lábzsák, overáll, saját kabátom, pulóver, plussz a tele kocsi... Ezt elmagyaráztam neki, de a válasz akkor is az, hogy NEM!!! Jól van, mondom, akkor hívjon biztonságiakat, én addig úgyis megszoptatok.... És bementem. Kifelé az ügyfélszolgálaton akadt dolgom, és megemlítettem nekik a dolgot úgy mellékesen, reméltem, hogy csak a próbafülkés csajnak volt ez a heppje. De azt mondtk, hogy azért nem lehet bemenni a próbafülkébe, mert előfordultak LOPÁSOK, dehát azért igen, khm, a a szoptatás mégis más egy kicsit, de aztán m,mégis azt hozták ki, hogy ki kellett volna mennem. Teljesen kiakadtam!!! Bemegyek a fülkébe egy szál gyerekkel szoptatni, ugyan mi a fenét tudnék ellopni?????? MEg egyébként sem szeretem, hogy 3 diplomás emberke létemre áruházi tolvajnak néznek...

Na bocsi, ha lelki szemetesládának használtam a topikot, de ki kellett írnom magamból... Meg talán olvassák is páran, így terjed a hír::: Tescoba menni gyerekkel tilos!!!!! :twisted:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Először is a beteg babóknak jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dincus!
Én is nagyon örülök nektek! :D :D Csoda szép Emmácska! :D

Timi!
Lehet kapni olyan vizet, amit direkt babáknak készítettek és nem kell forralni.

Szilvi!
Tudod, hogy én sem vagyok oltáspárti, de a meningococcus elleni az más. Sok országban már kötelezően oltanak ellene, sőt vannak Magyarszágon is olyan települések, ahol az önkormányzat kifizeti a vakcinát a szülőknek. Olyan esetben, mint nálatok, ahol Dorka könnyen hazaviszi a fertőzést érdemes az oltás. De ez csak az én véleményem. :)
Köszi a válaszod a homeopátiával kapcsolatban és altatónak nem fogom használni, de azért megfordult a fejemben. :wink: :D :D
Ha már te is leírtad milyenek az emberek én is leírom, hogy mi is, hogy jártunk. Adrinak voltunk vásárolgatni egy hónapja, az egyik ruhásboltba, ahogy beléptünk, odarohant hozzánk az eladó, hogy tovább ne is tülekedjek be a babakocsival, hanem hagyjam az ajtó előtt. :shock: Szerintetek normálisak az ilyenek, ráadásul ő is egy nő volt, gondolom édesanya. Én elhiszem, hogy vannak akik lopási szándékkal vonulnak be a boltokba, de azért ne általánosítsanak, mert felháborító. Persze azonnal kifordultunk a boltból.

Na akkor most az én nosztalgiázom.
Kép szülés után pár órával

Kép 1 hónaposan

Kép 3 és fél hónaposan

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szilvih: Teljesen jogos a kiakadás! Egyszerű, ostoba emberek, azt hiszik, hogy valamiféle hatalomhoz jutottak, hogy Ők dönthetik el ki, mikor mehet be egy tetves próbafülkébe!! :evil: Empátia meg nulla!!! A "gazdaságos" kuplerájról meg egyébként is megvan a véleményem....

Mi a budaörsi Deichmanban járunk hasonlóan. Tominak akatunk cipőt venni, és hogy-hogynem Tamara rázendített. 2 hónapos lehetett. Erre egy kiscsaj eladó a hátam mögött megjegyezte, hogy minek kell ide ilyen kisbabával bejönni!!! Én nem hallottam de a férjem - vesztére - igen. Gondolhatjátok, kistyúk mit kapott Apától... De ha nem cirkuszol tovább Tamara én bizti az áruházvezetőnél kötök ki.... Elmeséltem volna neki mennyi pénzt költöttünk már el ott, és mennyit nem fogunk ezután... :evil:

Timóca: babavíz? Barinőim olyasmit használnak. Nem kell forralgatni...

Petra: Ezek a szemek!!! :P Ilyen kéket még nem láttam!!!! :P

Babucik gyönyörűek! Itt már csak ilyen szép kismanók vannak!!! :P :P Majd én is küldöm a "régen és most"-ot.

Csáó
v.erika
 
 


Sziasztok!

Fertőtlenítéshez... mi kb 2 hónapig fertőtlenítettünk. Mostmár csak az új cuccokat elején kifőzöm, egyébként pedig forró vízben mosogatom, duplán öblítem az ő holmijait.

Szylvi! Remélem. Bár tegnap épp azt hittem, megint szertefoszlott a remény. Előzőleg beszálltunk egy lakóparkba, majd szept végén szerződést bontottunk, pénzt akkor látunk, ha vki megveszi a lakást. Tegnap felhívtam az ügyvédlibát, hogy ugyehogyugye a földhivatalnál ezt lejelentette és nem szereplünk széljegyzeten, mert ez a hitelnél probléma lehet... Válasz: mikor bontottunk szerződést? Ő erről nem tud. Építésvezető a papírokat másfél hónap elteltével sem továbbította! :evil: De egyébként az ügyvéd is sumákolt, mert azóta már volt, hogy érdeklődtünk nála, hogy áll a lakásértékesítés...
Azt hittem, gutaütést kapok. Befenyegettem perrel, és ügyvédhez fordultunk. Kicsit sok, amit művelnek!

Nelli! Hány centivel született Brigi? Olyan hosszú lábúnak tűnik a pár hetes fotón, mint az én prücsköm! :)

Dincuska! Neked is kitartást a sulihoz! :) Mit tanulsz?

Petra! Nekem azért volt jó, hogy bent feküdtem 2 hétig terhespatológián, mert a férjem akárhányszor bejött, teli volt a folyosó újszülöttekkel, nagyon frisset is látott. Úgyhogy állítása szerint nem ijedt meg. (Én nem tudom, mert ő látta először, míg engem varrtak.) Persze császáros baba eleve azt mondják, hogy más...

Timóca! Te is suli? Fú! Bátrak vagytok lányok! :) Te milyen területen? Forralásban nem vagyok otthon, eddig még nem kapott, csak teát kb 3x.

Tüneményesek a babák, tényleg jó ötlet volt... :) Én is majd kicsinyítek! :)

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


babavíz jó ötlet :lol: . (egyébként általában mi is óbudais babavizet iszunk, de mintha rá lenne írva, hogy fél éves kor alatt forralni kell... a Jana-ról tudom, hogy nem kell - legalábbis a babavíz változatát)

Livivel is volt, hogy vásárlás közben jött rá az éhség, de én meg se kérdeztem, csak bementem a próbafülkébe :lol: . Egyébként is, mi az, hogy nem lehet bemenni? Honnan tudják, hogy mit csinálok bent? És ha tényleg ruhát próbálok, akkor is rámfogják, hogy lopni fogok?
Érdekesek az emberek is, ha épp nyugton van a baba, akkor jönnek oda, hogy milyen édes, milyen aranyos, de ha épp sír, akkor egyből néznek csúnyán az emberre, hogy miért nem zárja be otthon... :roll:
Én arra akadtam ki múltkor, hogy ugyanígy vásároltunk. Ott volt Marcipán is, meg Livi is a bevásárló kocsiban ült. Erre a pultos nénik elkezdték M-t dícsérni, elájulni, milyen édes, stb... szegény Livin ilyenkor látszik, hogy rosszul esik, de a legtöbb ember rögtön őt is elkezdi azért dícsérni (ez így normális, akinek van esze az gondolhatja, hogy a nagyobbnak rosszul esik, ha csak a kicsit ajnározzák). Végül már toltuk oda Livikét is, hátha neki is mondanak pár szót, de nem. Már mi kezdtük el neki mondani, hogy ő is milyen aranyos, milyen szép, de akkor is látszott rajta, hogy rosszul esett neki :roll: . (és rajta az úgy jön ki, hogy otthon nagyon balhés lesz utána....)
Még nyáron anyukámnál voltunk, kint az udvaron. Pont jött arra az új szomszéd néni. Kiszúrta a gyerekeket. Rögtön meg is nézte őket. Dícséri Marcikát, aztán látta Livikét is, és hozzá is volt pár jó szava (látszik, hogy neki is több unokája van). És utána látszott Livikén is, hogy milyen jól esik neki, nincs háttérbe szorítva...

Kép
Kép
timóca
 
 


Emberek!? Mi múlt héten voltunk vásárolni (Kaisers)... Észrevettem, hogy egy egészen helyes, magas srác, belenéz a kocsiba. Mosolyogtam is, hogy milyen ritka, hogy fiatal srácok így érdeklődnek babák iránt. Aztán kapcsoltam, hogy biztiőr, és azt nézte, mit pakolok a babakocsiba. :?
A héten megint arra jártunk, egy másik fiatalember vett minket üldözőbe. Persze civilruhásan, merthogy a "tolvaj" ne sejtse meg, ki is ő valójában. Mikor ötödszörre keresztezte az utamat mintegy "véletlen", akkor megkérdeztem, hol találom a meggybefőttet. Meglepődött, és olyan zavart mosollyal, hogy úristen, lelepleztek, próbált segíteni. A vicc az, hogy fogalma nem volt róla, hol vannak a befőttek. Gondolom másról sem. :)
Ma pedig Erste bank, kenguruban vittem a pöttömöt, mert muszáj volt. Az úton legalább 10-en beszóltak:
- nem fázik a kicsi?
- anyuka nagyon lengén van öltözve (pajzsmirigy hozza magával, hogy állandóan melegem van)
- miért nem ülök le a buszon a babával?
- és miért kenguruba szállítom?
Azt hittem, felrobbanok, persze szépen, illendően válaszolgattam, ők nem tudhatták, hogy már ők a sokadikak, akiknek elmondom, hogy:
- nem fázik a baba,
- én sem fázom,
- baba nem szereti, ha ücsörgünk,
- és csak!
A bankban két ügyintéző foglalkozott hitelekkel, de csak az egyik fogadott pácienst. A másiknál épp voltak. Megkértem, hogy szóljon ki az ajtó elé, ha végeztek az előző ügyféllel, mert nem szeretném, ha rámelegedne a kicsire a kabát. Azt a nézést, amit a csaj levágott, mintha kínaiul beszéltem volna hozzá. Aztán az ügyünkben nagyon segítőkész volt, de ezzel az egyszerű helyzettel nem tudott megbírkózni. :)

De hogy pozitívat is mondjak, C&A, ahol megkérdeztük, van-e másik pénztár nyitva, mert ennél sokan vannak... Megkérdezték babával vagyok-e (nem volt egyértelmű, mert apa távolabb állt a kocsival)? Aztán előre vettek minket a sorban. Azt hittük, hogy az emberek meg fognak minket lincselni (pedig igazán nem ezt kértük, csak van, hogy mindenki egy sorba áll be, a másik kassza meg üres), de nem tették. Türelmesek voltak, mi meg nagyon szépen megköszöntük a kasszásnak, az eladónak, és a sorban várakozóknak. Hát ilyen is van! :D

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Megint nagyon itt vagyok, természetesen megint az iskolával kéne haladnom, csak ilyenkor valahogy SOKKAL fontosabb a babanet :) :?. Viszgázóknak mély együttérzésem és hatalmas HAJRÁ!!

Csak egy kicsit nosztalgiázok én is:

Peti két órás: (bár asszem akkor is ezt raktam fel)
Kép

Okt 23-ai kép, Peti négy és fél hónapos. Azóta persze sokat komolyodott...:D (De négykézlábtól még messze van Petra!!!)
Kép


Az álla a régi, a haja nem :D

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Jó ég, ezek a szoptatós sztorik!!

Igen, a megjegyzéseket én is szeretem!
Bár vannak viccesek is: Petivel siettem a rendelőbe, oltásra, futtomban utánam szólt egy bácsika, kicsit csodálkozva: Maga gyűjti a faleveleket?? A babakocsi alját a gyerekek teledobálták levelekkel, kövekkel, de persze nem volt rámírva, hogy vannak nagyobb gyerekeim is...:D.

Timi, igen, az emberek nagyon tapintatlanok tudnak lenni a nagyobb testvérrel! Nekem az a kedvencem, amikor egyedül vagyok Petivel, és a Nagy Tapasztaltak azt mondják, addig örüljek, amíg ilyen kicsi, addig aranyos. Ilyenkor szoktam mondani, hogy van három nagyobb gyerekem, szerintem azok is nagyon aranyosak, legalább annyira, mint a baba. :roll:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Pár percesen
Kép

Pár napja készült
Kép

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Timi!

Szegény Adri is mindig így jár és attól, hogy ő már nagyobb, látom rajta, hogy milyen rossz neki, mikor csak Jázmint ugrálják körül, sokszor még át is néznek az emberek rajta, úgy tudom ilyenkor sajnálni. De mikor babanézőbe jöttek is emberek, szinte senkinek nem jutott eszébe, hogy Adrinak legalább egy kis apróságot, pl. gyümölcsöt esetleg csokit hozzanak neki. Valamelyik nap Skypen beszlégettem egy munkatársammal és mondja a végén, hogy puszilja Zolit is meg Jázmint is És Adri?????????????? :roll: Annyira figyelmetlenek az emberek

Erika!
Ha Zoli is ilyen helyzetbe kerülne, mint ti, nem szeretnék az eladók helyébe kerülni. Ő nagyon ki tudja osztani az embereket. De azt tényleg megfigyeltem én is, hogy addig jönnek nézegetni, amíg csendben vagy a gyerek, de amikor egy kicsit sír, tényleg úgy néznek az emberre, mintha egy kisbabának nem az lenne a dolga, hogy néha sírjon is.

Dolli!
Kisebbik öcsémnek meg van a biztonsági őr végzettsége és mesélte, hogy tanítják, hogy a babkocsisok lopnak legtöbbet és őket kell fokozottan figyelni :shock: De ha én lopni akarok, akkor azt babakocsi nélkül is megteszem.

Na befejezem, azért látom mindenkinek van ilyesmi bosszúsága.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi! Munkahelyemen sztorizgatni szoktak a biztiőrök... Tudom, hogy sajna van ilyen. Csak kellemetlen az embernek. :(
A másik, meg amikor terhes nőci lop, meg nagymama az unokájával... cikis helyzetek. :?

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Rita, az utóbbi napokban többet jössz mint az elmúlt fél évben :lol: persze örülök neked :lol:
És most nekem is inkább tanulnom kéne :lol: :lol: :lol:

Ja, babakocsis lopósokról én is hallottam. Megértem, de nagyon kellemetlenül érzem magam amikor engem is gyanúsan vizslatnak. ÉN még sosem loptam, persze ezt nem tudhatja a biztonságiőr...

Csilla
Vendég
 


És még milyen rossz szemmel fognak nézni, mikor a nagyobbacska gyerek hisztizik :evil: Én már többször sírtam itthon emiatt :oops:

Egyszer engem terhesen pakoltatott ki a helyi ABC biztiőre :evil: Nap mint nap odajárok. Megmondtam, hogy biztos el tudnék futni ekkora hassal.

Hál istennek nekem olyan ismrőseim vannak, akik a nagyobbaknak is mindig hoznak valami csekélységet. Ez annyira fontos dolog. Én pl. ha az egyiknek szülinapja van, a másiknak is veszek egy nagyon kicsi dolgot a szimbólum kedvéért.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Szilvih
New Jersey-ben lakunk a Delaware-öböl partján... szép és jó, csak a munkahely a városban van... (kb. 1 óra utazás)
Picurok szeretnek összebújni... ugye, 9 hónapig egymás közelségében voltak :wink:
Külön ágyuk van éjszakára a szépen berendezett babaszobában... nappal viszont egy utazó ágyban alszanak, vagy ahol éppen leteszem őket...

Timi
Én eddig se főztem ki semmit... :oops:

Betegeknek jobbulást!

Tanulóknak kitartást!

Babák gyönyörűek :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Képek: Kép megszülettek

Kép napjaink
Vendég
 


Dolli :)
54 cm-rel született Brigi. 3 hósan volt 60,5 cm.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok! Nem tudom,mennyire emlékeztek az anyós panaszkodásomra,de ma ismét kiakadtam.... Szombaton mennénk Budára a párom keresztmamijához(80éves). Ma kiderült,hogy jön még 10rokon(szó szerint) és abból egy kismama van,aki beteg,náthás... Hozzá kell tegyem egy kb 25nm-es szoba van ott,ez az egyetlen helyiség. Párommal felháborodtunk,hogy mi nem visszük manót beteg ember közelébe,ergo mi se megyünk. Anyósék erre: "Addig adjátok oda valakinek a gyereket...!" Szerencséjük,hogy nem voltam ott,csak a szobába hallottam be azt amit mondtak... Hogy mondhat ilyet egy nagyszülő??????? Most meg lenne egy lehetőség,mert az ő udvarukon(kertes ház) van 2ház. Egyik az övék,másik a nagyszülőké. A nagypapa meghalt,nagymama meg el akar onnan meni. Azt akarják,hogy mi költözzünk a másik házba.... Tuti hogy nem!!!!!!!

Kép
cs.adri
 
 


Egy kis múltidézés. Mintha tegnap lett volna... :lol:


Kép néhány órásan
Kép 1 hét múlva 4 hónapos
v.erika
 
 


Mindenki babája nagyon édi+szép :) :)

Üzletes sztorik :twisted: :roll: kiakasztóak!
nekem ilyen szopis még nem volt, csak annyi, hogy fizetésnél fogy el általában Hannus türelme, előtte 1-2 órát nyugiba van, vagy alszik.Erre a múltkor a kasszánál ugye elkezdte a hisztit, és egyre jobban lovalta bele magát.Én igyekeztem vvolna pakolni+fizetni aztán húzni onnan, de a pénztáros már túlzásba vitte a gyönyörködést, és a sajnálkozást.A keze persze nem járt, mindezt megállva a munkájába.Én már jeleztem, hogy igyekezzen azzal, hogy az üres zacsit a kezembe csörgettem, dde csak mondja, hogy szegénykém, jaj de sír..... :roll: Megvárom, csináljon vele nyugodtan valamit, ha akar! :twisted: Erre én:szerintem inkább vonalkódozni kéne kicsit temposabban, mert úgyse hallgat el bármit is csinálnék vele.Inkább szeretnék már fizetni, és ha mozgásabaa kerül a kocsi akkor úgyis elhallgat!Erre kicsit sértve, ilyet szól jó hát ahogy gondolja!!!!

A másik meg a lopáshoz.Akkor még nem volt gyerekünk, sokat jártunk a Metroba,/mostmár nem, mert oda nem lehet gyereket bevinni :? /kiakasztó, hogy ott a bizti őrök a fizetésed után jön utánad, és molesztál, hogy mi van a kosaradba :shock: Aztán a férjemnek sem a francia neveltetés jön elő, ha felhúzzák, és úgy elküldte a pi.....a az őrt, hogy az meg se mert szólalni! :lol:


Voltunk ma oltáson, de nem kaptuk meg mert kicsit még szörcsizünk :( Kaptunk Nasivint, és 2 hét múlva kell mennünk!
4520g, és 55 cm! :lol: :lol:
Felvetettem dokinéninek, hogy mi lenne, ha este adnék neki már Sinlacot?Erre, ő ok. nem csinálunk vele bajt, végülis ő olyan picike, hogy nem muszáj kivárni a 6 hót!Pedig szerettem volna, mint Esztinél, de hát ha a baba egészsége, és a jó fejlődéséről van szó, akkor nem bánom!Ugyhogy ki is váltottam, és ma már vacsoráztunk kiskanállal mint a nagyok :wink: :lol: Egész sépen ette, kiváncsi leszek, hogy alszik tőle, és mennyit fejlődik majd!

Na, megyek mert nagyon álmos vagyok, tegnap elég rossz éjkszakánk volt :(

Vizsgázóknak, nagy vödörrel :wink:
manóci
 
 


sziasztok

nagyon jó ez az összehasonlítás :)
Timóca köszi az ötletet! a lábmasszírozos képen jót derültem :lol:

olvasva a fórumot megállapítottam, hogy nagy az isten állatkertje és alacsony a kerítés.. (lsd rokonok...)

Szilvi a havas képért irigy irigy.. ma ugyan esett de olvadt is.. :twisted: Szilvi én már semmit se főzők ki Petinek (csak első használat előtt) eleinte csinálta ,de miután ahogy megkapta a kifőzés után stb.. Kata elvette picit "használta " és visszadugta Peti szájába.. így nem láttam értelmét, és mióta Peti kúszik már nem lehet elkülöníteni se.

Manóci nálatok is ekkora a hó? :cry: csak nálunk nincs??

Dincuska nem irigyellek.. ill azt sem aki még gyerek mellett tanul.. (én Ádám mellett csináltam a fősuli végét..)

Petra Eszter nagyon ügyes..

a beszólásokra én is ugrok.. anno már Ádámnál is mindenki okosabb akart lenni mint az anyuka.. pl buszon, hogy minek hozom ki hidegbe és ilyen korán stb.. (mindezt a rendelőintézetbe tartó buszon..nem akartam mondani hogy nem sétálni viszem..) ill tavaly a piacon oktatott ki pár árus hogy milyen felelőtlen anyuka vagyok hogy hidehgbe kiviszem a gyereket.. és miután már a 4. szólt be megkérdeztem, hogy fizeti a babyszittert míg bevásárolok?uis nem azért hozom magammal, mert van otthon vki..

hiszti, már nem is veszek tudomást a megjegyzésekről, pedig Kata ritkán hisztis máshol.. (kerülöm a hisztit kiváltó szituációka t, de mindet nem lehet..)
nálunk szerencsére a többség ÁDámnak is , vagy csak ÁDámnak hozott vmi apróságot mikor jöttek babalátógatóba KAtánál.. ill most is Petinél is a 2 nagyobb kapott. (én is mikor barátnőmhőz mentem sokáig nem a picinek vittem hanem a nagynak.. az újszülött és pár hónapos ugyse hiányolja.. de egy 2-3 éves már igen..)
cintia2
 
 


a képek:)

1 naposan
Kép

3 hónaposan
Kép

5 hónaposan
Kép

7 hónaposan
Kép

Kép
cintia2
 
 


Nagyon édesek a babák, gyakrabban kéne képeket felteni!!!!

Móni, mi az a Sinlac?

Cintia, te meg olyan ritkán jössz! Hogy van Peti? Amint látogy igazi csibész kiskrapek :)

Kitta, Dóri, hol vagytok???

Csilla
Vendég
 


Sziasztok,

minden baba nagyon szép!!! :lol:

Timi, ez a születéskor-és mostani képek jó ötlet volt!!

Frissen csatlakozott anyukák- akit eddig nem üdvözöltem volna: Sziasztok itt!!

Beteg babáknak
jobbulást, tanuló/vizsgázó anyukáknak kitartást és sok-sok enegy-t!!

Időhiány és némi lustaság miatt csak bekapcsolódnék, idővel visszaolvasok, ígérem...

Szilvi, Manóci, felétek mekkora hó van/volt!!
Nálunk, ami lehullott (az a kevéske) is elolvadt. :(

Petra:a babóid kék szemei irígylésre méltóak!! Eszter nagyon dögös lesz nagykorára, tuti omlani fognak utána a pasik!!

Sterilizálás: néha napján, mikor úgy gondolom, itt az ideje, akkor nekilátok kifőzni a cumisüvegeket. Amúgy pedig kaptam nővéremtől SunRider - SunBright superclean-t, semmilyen vegyi anyagot nem tartalmaz, ezt használom higítva, mosogatásra.

Tegnap voltunk a 3 hós oltáson... volt ám sírás... aztán szinte az egész napot átaludta Csenge.
Du. 5 körül elaludt, este 10-kor, mikor átraktam a kiságyába (mi ágyunkon aludt addig), felébredt. Evett félálomba, és aludt 3ig. Aztán úgy 4-ig duhajkodott :evil:
Mostanság ez megy minden hajnalban, evés után ő nem tovább aludni, hanem játszani akar. :shock:

Timi,
vannak új méréseink (bár, csak jövő héten tölti a 3 hót) 60 cm, és 5,20 kg.

Én: a popóm, mint egy tűspárna a sok szuritól, de már se láz, sem gyulladt cici :lol: :lol:
Tejcsi is van bőven, szo, minden oks!!

És a képek: Kép 20 perccel születés után Kép 2 és fél hónaposan

(frissebb kép még csak a fényképezőben van...)

Kitta
kitta
 
 


Kitta!

De jó, hogy jelentkeztél, már úgy aggódtam érted! :) Azt hittem, hogy kórházban kötöttél ki a végén ezzel a sok gyulladással.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Kitta :)
Nem csak külsőleg hasonlít a két csaj, hanem a súly- és hosszadatok is hasonlítanak :lol: Brigi 3 hósan: 5,3 kg, 60,5 cm.

Sinlac engem is érdekel, mert 6 hósan majd szeretnék este adni neki valami tartalmasat is, mert ez a kétszeri evés éjjel nem mehet sokáig, mert mellette Domi is sokszor kel, és már kivagyok.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok,

Az érdeklődőknek küldök a Sinlacról leírást. Érdemes feliratni a gyerekdokival. Ja most olvasom, hogy vényköteles is..

http://www.pirulapatika.hu/230049947/betegtajekoztato
v.erika
 
 


Erika,köszi, hogy fölraktad a Sinlac-ról, nem kell leírnom :lol:
Amúgy így néz ki:

Kép

Igen fel kell iratni.Én szeretem, mert egész jó ízű, és azért mégse tápszer.Nem mintha a tápival valami bajom lenne, de........ :) szerintem ez jobb!Eszti is nagyon szerette annó, csak neki 6 hós kora után kezdtem ugye.De Hannus most más, kis törpillám :) had kapjon valami tuningot :wink:

Egész ügyesen ette tegnap este.Az eslő kanalaknál még kicsit bénázott, de utána tök jól belejött, és 45 ml-ert megevett :lol: persze utána kell cicit is adni, az az altató!


Cintia,Nagyon szépek vagytok ti is :)


Kitta,Ti is szépek vagytok :) Jó, hogy meggyógyultál végre!

Ja, klassz volt a hó :wink: örültünk mi is!


Képzeljétek voltam ma vásárolni, EGYERDÜL!!!!! :) Itthon volt ma apa, és ki is használtam gyorsan!Mert a mikiket, csakis egyedül tudom megvenni, és el akartam intézni már azt is.Meg 1-2 kari ajit is vettem már :)

Esztinek meg vettem egy tök ari cipőt!Az a poén, hogy nélküle, és tök jó lett!Nagyon aranyos kis magasszárú téli.És az ára:1990 :shock: ilyet néztem, és egyből lecsaptam rá.Ennyiért?!Azért volt ilyen olcsó mert már csak 3 szám volt belőle, és több ilyen nem jön.Ezt mondták, és tök szerencsém volt, hogy az egyik szám pont 26-os volt ami kellett! :lol:
Ugyhogy ma tök jó napom volt :)
manóci
 
 


Képzeld Manóci, én is eltöltöttem majdnem 2 órát egy új Minimaxos játékboltban nálunk. Addig Brigi aludt, és anyósom volt a gyerekekkel. Úgy éreztem magam, mint elefánt a porcelánboltban. Itthon nem volt semmi ötletem Dorkának. Ott tudtam neki venni kari ajándékot. Most már megvan Dorka, Domi és Brigi mikulása, Domi szülinapi ajándéka, Brigi és Dorka kari ajándéka. Még Domcsinak hiányzik egy kari ajándék.
Persze a szűk családban és csak a gyerekeket nézve.
Mert azért még nagyon sok ajándék nincs meg, de még messze van a karácsony.

De nagyon kellett ez a kimozdulás 1 heti bezártság után, mert már egy boszi voltam :evil:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Erika, elfelejtettem, :oops: hogy:Tominak Boldog SZÜLINAPOT!!!!!!

Még a 8 napba beleférünk :)
manóci
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?