Új privát üzeneted érkezett!

Szijjasztok!

Snoopy!

Teljesen egyetértek Veled! Csak már több oldalról piszkálnak, és próbálják kitalálni, hogy mit csinálok rosszul. Éheztetem a gyereket, rövid ideig eszik (Lermértem, 120 ml kb. öt perc alatt csúszik le neki), nincs elég tejem...stb. :( Szerencsétlen gyerekemet ma este szó szerint megtömtem. Csak evett meg evett, még csak 100 milinél járt, de már visszafelé jött a tejcsi. Akkor nagy valószínűséggel elég neki az, amit magától megeszik. Vidám , vigyorog, dumál kaja után, sőt, néha a cicit i snevetve engedi el. Majd mikro már kijátszotta magát, alszik egy jót...ááá, annyira bosszantó ez, olyan jól elvoltam ezek nélkül a "gyártott problémák" nélkül. :cry:

Bunny!

Semmi baj Mátéval! Lilla imádott ennyire kint aludni. Amikor -10 fok volt télen, akkor is kint tudott csak aludni a babakocsiban, én tologattam, sínadrágot vettem magamnak, és naponta egyhuzamban négy órákat sétáltunk! :wink: Majd 3-4 hónap múlva eljön az az idő, amikor már zavarni fogja a kültéri zaj, megrezzen mindenre, nem tud aludni az autóktól pl. Észre fogod venni. Ekkor jön el az az idő, amikor rohansz vele haza a sétából, hogy el ne aludjon, mert a babakocsiban csak 10 percet alszik, mert mindenre felkel, de otthon 2 órát is. :lol: Isteni időszakok ezek! :lol:

Szijjasztok!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Andi, én még itt vagyok.... nálam is semmi jel, tompa hasfájás, de ez már van néhány napja. de én most éjszaka a viharban inkább nem indulnék szülni, Tündééknek is kívánom a legjobbakat, hogy biztonságban odaérjenek, és persze hamar kibújjon a babóca!!!

Kismama, most már bizti túl a depin, otthon van apa is! ma nálam is kétszer majdnem eltörött a mécses, de csak majdnem. Egyszer, amikor kedvenc macis mézescsuprom tetejét leejtettem, és letört belőle egy darab, majd amikor megváltam a gyűrűmtől :(

Tünde, délután elfelejtettem, most meg már valszleg nem olvasod, de köszi a homeos választ!
akkor holnap elkezdek bogyikat enni, szerencsére kaptam!

Snoopy, megint köszi a hozzászólásokat. Szegény Te, lassan mindenki belejön majd a szoptatásba, aztán majd bombázunk mi is a lehet, hogy ugyanilyen kérdéseinkkel..... :?

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


winnie27:

hát apa sajna még nincs ithon de msn en már egy ideje dumcsizunk.mikor ráér mindig beszélgetünk.de már nemsok és ithon van,kb 1 óra:)

pocim nekem is fáj egy picit de a hátam sokkal sokkal jobban.szurkál de nagyon:(na mek mert párom vissza ért a szünetéről:)
kismama18
 
 

 
 

Megen frissit pici weboldal......
(Bunny75)....
Mégmindig várom a felraknivalókat, ha hibát, elírást találtok, vagy ha csak formailag nincs rendben valami, nem tetszik, stb...

Üdv
Sleepy
sleepy
 
 


Jó reggelt!
Még mindig semmi, csak nem bírok aludni ettől a hülye vihartól. Sebaj, majd napközben, aztán délutánra hátha beindul ez a gyermek. Legalább addigra kipihenem magam.

Bunny!
Úgy legyen, nem bánnám, ha bejönne ez a vihar utáni szülés elmélet. A vihar minden esetre nálunk rendesen tombolt egész éjszaka. Most meg szakad az eső, ahogy lefér. Nem is nagyon bánom, hogy az éjszakát átvészeltük szülés indulás nélkül.

Winnie!
Szerintem marad nekünk az egymás vígasztalása... :D Minden esetre már nem töprengek, hogy mi lesz, legfeljebb doki bácsinak kell kitessékelnie belőlünk az albérlőket. :D Hiába, full extrás szállásról senki se akar olyan könnyen kiköltözni. :wink:

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok Lányok!

Le a mérleggel! Gyerekem tegnap délután egyre kevesebbet evett a mérések szerint, estére már csak 50 ml-t. Majd az éjszakai etetésnél evés után kevesebb volt 50 milivel, mint evés előtt! :shock: :evil: Kezdek rájönni, hogy nem bennem van a hiba! :?

Mennem kell, reggeli roham van...

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!!

Tündétől kaptam smst, miszerint:


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Örömmel értesítelek, hogy 2007. január 19-n reggel 4 óra 50 perckor megszülettem! 3140 gramm és 51 cm vagyok. Anyukámmal együtt mindketten jól vagyunk.
Bank Ákos



:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Pusztok!

Sisotris&Máté

Kép
sisotris
 
 


Gratulálok a Babához!

a 19-e nagyon szerencsés születés szempontjából! :D

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Tünde,

Nagyonnagy Gratuláció az első Ákoshoz!!!:) Minden jót kívánok nektek



Az ájszaka minket is megvizselt, vagyis Danit. Vihar előtti csendben szépen elaludt 9-kor és hajnali 4-kor kelt (közben 1kor is volt etetés, de utána szépen visszaaludt),és sírdogált, meg nyöszizett egész a reggelig.Voltunk sétálni, de már megint olyan hülye szél lett.:( Pedig délután is akartam menni!!!!

csernusn
 
 


KEDVES TÜNDE!

MAGY GRATULA ÁKOSHOZ!!!


Kép

Kép

Ildikóék
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Szuper, ezzel a várakozással érkeztem, hogy babahír lesz, és igen! :) TÜnde, gratula Ákos-babához! Nem kell őket cserélni :wink: :lol: :lol: :lol:

Andi, eddig hozza a kiscsapat a napi 1 baba átlagot :wink: , ha ezt tartjuk, akkor max 4 nap. :lol: meglátjuk.... holnap kismamá-é, de utána már csak mi jövünk, no meg Nika ott bent a kórházban :) én pályázom a vasárnapra, hát majd meglátjuk..... :? CTG nem mutatott semmit, babóca szerencsére jól van, ficánkol ezerrel. tegna este is volt tompa hasfájás, de ezt már megszoktam, meg szerintem eléggé paráztam, hogy nehogy éjszaka kelljen szülni menni. Aztán it Pesten nem is volt nagy vihar.... vagy csak nagyon jól aludtam :)
Du / este megyek dokihoz, kivi vagyok, mit mond... remélem, azért már legalább egy icipicit alakul a dolog odalenn..... :?

Timi, szerintem hagyd a csudába azt mérleget, és akkor nem kell idegeskedned! :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Tünde!
Gratulálunk Ákos babához!!!

Mostmár aztán a többieknek is hajrá!!!!

Timi:
Pont tegnap gondolkoztam el én is a mérlegen. Sok esetben megkérdőjelezem, hogy jól mér-e. Amikor ugyanis szopi előtt felteszem Pannát, ő ficánkol, mert éhes. A mérleg ide-oda mér, aztán egyszer csak kiír valamit. De egyáltalán nem biztos, hogy jól mért! Úgyhogy én éjjel már nem is mérem etetéskor a súlyát, úgyis hozzá kell táplálnom, abból nagyjából tudom, mennyit szophatott.

Anna az egész éjszakát átaludta, az etetéseket leszámítva. Viszont ma összesen ha negyed órát aludt, most tudtam elringatni, pedig sosem szoktam, nehogy rákapjon. Szegénykém dög fáradt, de délelőt még a ringatás sem segített.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169218444.12.jpg[/img] Elvész a hordozóban..:)

[/img] Kép jóllakottan

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok

Tunde
Gratulalok Akos fiatalurhoz! Minden szepet nektek es sok oromet mindket gyerkochoz :!: :D

Szilvi
Latom hasonloan eskuvo rajongok vagyunk :lol: Eddig minden baratnom engem kerte meg hogy menjek veluk nezni ruhat ,mert szakertonek hisznek :lol:

Snoopy
Ez uj info nekem,ezek szerint,bar ezt eddig is gondoltam en vegig mindket mellbol fogok szoptatni,kis kategoria leven :?
Ugy latszik en mindensdeltan tejet szaporitok ,mert masfel orankent eszik Leon :lol:
Igazad van miota nem parazok ,tenyelg tobb a tej.nem merem mar en sem par napja.

Bunny
Hat akkor kezet foghatunk,mert en is kiszamoltam hogy napi 10 szopinal a fel ora az 5 ora szoptatas egy nap.Nekem ez tenyleg csak igy megy hogy a nagy oviban van..
Depire jo ha bezizzitod a baratnoket,nekem majd minden nap jon valaki vagy setalunk babakocsival baratnokkel.

Magnes
Anna nagyon cuki!!!!

Leon atveszelte a 2 hos oltast,nem is sirt :shock: :lol: Csak egy szurit kapott,Alex anno kettot ilyenkor :? ,mar mas a rendszer.Ja es nem is lett lazas tole :D
A szel nem viselte meg,engem annal inkabb,mindig azt hallgattam mikor tepi lea parabolat,de akkora azert nem volt szerencsere.

Nagyfiam beteg lett,ez nala nagy szo,mert evente egyszer szokott :wink:
Ugyhogy ma itthon volt,haaat csajok minden elismeresem azoke akik kettovel vannak otthon nap mint nap :shock:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Tünde :)
Itt is sok szeretettel gratulálok a kisfiadhoz! :D
Kép
Vendég
 


Tünde, gratulálok Ákoshoz! Sok boldogságot nektek!
Zsuzsa

KépKép

KépKép
majola
 
 


Sziasztok!

Hát akkor had álljon itt az én díszpintyem, mint a megtestesült igény szerinti szopis: esküszöm, holnap strigulázni fogom, hogy hányszor teszem mellre. Szerintem a nyűgös napokon, mint a mai, amikor alig aludt, akkor a fél-egy óránként a reális becslés. És ebbe nem számolom bele azt, amikor hajlandó az ujjamat elfogadni, mert unja a tejet.
De legalább pár perc alatt végez, csak egy mellett használ és kiköpi. Persze van olyan, hogy 10 mp múlva meggondolja magát, azt még nem számolom külön... :D

Szia Ákos!
Legyen szép életed a Földön. Okozz sok örömet a szüleidnek!

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Sziasztok!

Mágnes, tök aranyos Anna baba! Még mindig jó sok haja van :)

Nálunk helyzet változatlan, doki néni látott, még mindig tök zárt vagyok.... :? de legalább már elég jól felpuhult a méhszáj. Hála néked málnalevéltea?!? mindenesetre jó lenne már továbblépni ennél :) vasárnap lesz újab CTG, és akkor megbeszéljük a dokinénivel a hogyantovábbot.....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Kedves Tünde!

Örülök azért hogy beelőztetek minket! :lol: :lol: :lol: :lol:
Gratulálok Ákos babához, nagyon klassz nevet választottatok!!! :P
Kívánom Nektek a világ összes örömét és olyan dolgát, ami örömet okoz!!!!


Többieknek jó reggelt. Szombat van, itt a hétvége, gondolom pangás lesz itt a topicban, max Andy és Winnie fog néha bekukkantani, mert ők még ráérnek!
Kismama, te ma vonulsz be?????? Ha igen, akkor nagyon drukkolok, ügyesek legyetek, no para, minden ok lesz!! :wink: :wink: :wink:

Vihart mi is átvészeltük, bár ébren, mert Ákos egy percet nem aludt éjjel, így a mama sem. Itt nagoyn gáz volt a helyzet, abban bíztam, hogy csak ne induljanak be a dolgok, mert ilyen időben nem szívesen vágnánk át a városon, mert itt tényleg röpködtek a fák, ágak meg minden ami mozdítható!
Péntek reggel mentünk nst-re (éjjel csak 3 szülés volt, semmi dömping!), na hát a kis talpas-legény ott aludta ki az éjszaka fáradalmait. 20 percig még csak meg se moccant. Aztán bejött a szülésznőnk, megtapizta a pocakom, és bekapcsolta Ákoson a play gombot, de úgy, hogy azt hittem kiakad utána aműszer. Olyan szinten gerjedt be, mint még soha eddig, a komplett sípcsontját-térdét-talpát meg lehetett fogni, de SZÓ SZERINT! :shock: :shock:
Utána meg nem lehetett lenyugtatni, és non-stop este éjfélig banzáj volt! Ok, nekünk is húzós nap volt, tízre értünk haza, mert bepakoltunk a kiállításra, de azt hittem már sose nyugszik le, és éjjel móka lesz....de nagyon tündéri volt, mert végigaludta az éjszakát. Hát aki ugye elfárad.. :roll: :roll:
Szóval hétvége, egyedül maradtam, de azért majd kilátogatok papihoz!

Babák remélem jól vannak, szopizik mindenki ezerrel, kismamák remélem szintén jól vannak, és számolják vissza NEM A NAPOKAT, HANEM AZ ÓRÁKAT! :wink:

Mágnes: Anna nagyon szép baba, tündéri a képeken! Hogy haladtok szopi ügyben, remélem ügyesen!

Kata: na akkor még jó hogy itt a hétvége, legalább apa is be tud segíteni. Megfázás, vagy influenza, vagy has-baj? Remélem Leon nem nyel be tőle semmit, na meg persze te sem! Ez a barátnős séta, traccsparty biztos segít hoy kicsit kikapcsold az agyad! Tök klassz, ők meg gondolom jönnek szívesen!

Niki: még vendégszálláson, vagy már otthon újra a családi fészekben? Ákos mikor vizsgázik? Szegénynek így tanulni, hogy közben a két szerelme meg távol van! :cry: én képtelen lennék rá, biztos nagoyn hiányoztok neki!

Na most reggeli adagnak ennyi, majd még jövök!
Vendég
 


Sziasztok
Snoopy
Neked mindket pasi oviban/bolcsiben egesz napra ugye?
Kulonben nehez lenne a non-stop szopi :)
Nekem tegnap csak 6* evett,na en luke megazon morfondiroztam, nem keves-e :roll: De egyet lemertem es 150-t evett,tehat tuti nem.Ugyhogy most megint sutba a merleg...

Winnie
Vasarnap ha mesz ctg-re a szuloszobara,mar terningezd magad a helyhez :wink:

Szilvi
Hat tegnap ejjel olyan lazas volt (39.5 )hogy semivel ,sem ment le;hutofurdo,kup,Panadol... ugyhogy kihivtam az ugyeltest,mert en para vagyok :oops: O eddigeleteben 3* volt lazas,tehat tuti hogy ez mar makacs virus.Az oviban csutorotokon rajta kivul 2 gyerek ment haza lazasan :?
Szoval doki kijott 3-kor es azt mondta hogy gege gyulladas,semmi gyogyszer csak lazcsillapitas meg hurutoldo.Ja es jovo heten ne menjen inkabb oviba,hogy teljesen renbejojjon. :shock:
En meg szoptattam Leon babataki egy tunder volteges ejel meg sem mukkant pedig jottunk mentunk a lakasban.
Szoval en negyed 5-kor kerlultem agyba aludni :x Ezutan Alex szokas szerint fel8-kor mar fent kukorekolt.Eszik-iszik szepen csak ez a laz idegesito,barm ost csak hoemlekdese van.
Nagyon feltem Leont,magamat nem,ugye anyarabszolga nem elhet beteg :lol: Remelem az anyatej tenyleg megvedi.

Ugyhogy en mar levest feltettem+palacsinta tesztat kikevertem,ujult erovel megyek a napnak 8) Delutan meg vendegek is jonnek Leon nezobe,ugyhogy kiraly.

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


Na igen, mi még Winni-vel nagyon is ráérünk... :D Legalábbis részemről ohne változás. Hétfőn nst, aztán minden másnap+magzatvízvizsga, ha egyáltalán nyíltam valamit. Aztán mostmár én is rákérdezek doki bánál, hogy mi légyen. Persze tudom előre, hogy azt fogja mondani, türelem... Na kösz, az nekem nics alapból, így vagyok összerakva. :D

Andi


Kép
andykamama
 
 


Tiszta gyagya vagyok, már a vonalzóm is frusztrál. :D Már mióta azt írja ki, hogy lehet, hogy ma születek? hahaha, hülye vonalzó, nem jön ez össze neked... :D

Andi


Kép
andykamama
 
 


Legalább már a fránya nyákdugó hagyna el, azt már égi jelnek tekinteném. :roll:

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok, megérkezett a másik ráérő is :)

szóval még semmi.....
Andi, én jobban vágyok egy kósza, vagy nem kósza fájásra, mint nyákdugóra, bár persze annak is nagyon örülnék, nem vagyok én telhetetlen....
Szilvi, babóca nálnuk is hiperaktív volt tegnap este, megint csillagokat láttam tőle néha a méhszájam területén, hihetetlen pontossággal és erővel tudja magát oda belevetni..... aztán persze éjszaka ő is aludt..... remélem az anyja alvókáját örökli, akkor jó alvó baba lesz :) bár apja alvókája sem rossz, mióta engem ismer ;)

A vonalzó már engem is frusztrál azzal, hogy 40-essel kezdődik... :? bár a doki néni szerint csak holnap töltjük be az időt, dehát ez az ő másfajta számolásából adódik (mensi + 7 nap - 3 hónap + 1 év..... miért találtak ki kétféle számítást, ami két nap különbséggel adja meg az időpontot? csak jobban örülnék, ha az enyémhez számolódna a 10 nap max, és nem az övéhez, de hát ez van..... :? )
A magzatvízvizsgálat réme engem is fenyeget, én is tartok tőle, főleg, ilyen zártan.....

Kata, jobbulást Alex-nak, ez a magas láz elég durván hangzik, de remélhetőleg hamar meggyógyul, ha olyan stramm kis gyerek, nem beteg típus :)
A szülőszobán már voltam, amíg hetente jártam CTG-re, akkor a szülésznőmhöz mentem, aznap, amikor ügyelt, csak most a két napi volt lent, de tegnap tök mázli volt, senki sem várt, maikor odaértem, így hipp-hopp végeztem. A szerdai jó másfél óra várakozás kicsit kiborított.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


sziasztok,


ani épp itt alszik a karomon, ugyhogy egy kézzel nyomulok:)

szilvi,

még mindig a szülőknél, sót ebből lehet hogy több hét lesz, metz ákos 3 hét múlva vizsgázik, persze már ő is itthon van:) látogat minket:) de holnap már megy is vissza. A szakvizsga elég komoly dolog és parázik is tőle rendesen...


Egyébként mi jól vagyunk, már ráálltunk a 3 órás esetésre, ami nálunk jónak mondható, és közben Dani tök jól elvan:)))) Hallelujah!!!

Ja és Menjetek el a Tescoba, mert itt Tarjánban a babaosztályon olyan jó kisrucik vannak, Daninak vettem egy párat, kapucnis felsőt, pólókat, meg egy együttest, és le vannak árazva!!! Nekem semmi bajom a tescos cuccokkal, ha jó minőségűek, és ezek azok, a választék kevés, de amit kaptam az jó!!!!

csernusn
 
 


Sziasztok!

7-e körül jelentkeztem utoljára.Gratulálok az újabb babákhoz!

Winnie! Azt hiszem Te kérted,írjam le a 4,5 órás vajúdásomat.
Mivel túlhordtam a Martinkát,befektetett a doki a kórházba, a 40. héten.Akkor 2 cm-nél jártam.Ahogy teltek a napok,észrevélenül tágultam.Csak azt érztem,hogy sokat húzódik,szúrkál a hasam alja.Szülés előtti napra,így észrevétlenül, 4 cm-ig jutottam.Alig akartam elhinni.Másnap reggel, 5.15-kor ,5 perces fájásokra ébredtem.2 óra elteltével megvizsgált az ügyeletes orvos,és mondta,hogy irány a szülőszoba!8 óra volt.Akkor a hasam fájt csak. Mire leértem a szülőszobára, 6-7 cm volt a méhszáj.Megtörtént az előkészítés. Beöntés nem volt,hanem kúpot kaptam.Hamar beért a dokim,és meglepődve mondta,hogy 8 cm!Megrepesztette a burkot,mert még nem folyt el a magzatvíz.Akkortól kezdve a derekamba ment át a fájdalom.A szülésznőm nagyon ügyesen maszírozta!Megmutatta a férjemnek is ,hogy kell csinálni.Felfektetett a szülőágyra, rámtette a CTG-t.Mondta,hogy majd ha leszállok,sétálunk,ráültet a labdára,stb... Közben azonban eltűnt a méhszáj,úgyhogy maradtam ahol voltam és már szűltünk is. Így született meg Martinka 9.50-kor.Annyira gyorsan történt minden,hogy fel sem fogtam ,hogy szülők lettünk.Tudom,hogy nagyon szerencsés vagyok!Ilyen szülést kívánok mindenkinek!Gyorsat,kevés fájdalommal!


Egyébként Martinka ma 5 hetes. 1 hónap alatt 1kg,20dkg-ot hízott.Egy kicsit talán sok is.Nagyon formás!Szeret szopizni,szerencsére va tejem.Kb.3-4 óránként eszik,éjjel is 2x.A hasfájás továbbra is megvan.Olyankor megszakad a szívem, úgy sajnálom.Mostanában elfogadja a cumit, elalszik vele,aztán kiköpi.Nagyon szeret babakocsiban lenni, és autózni is.

Hát most ennyi!Sziasztok!
alexa2006
 
 


Sziasztok!

Hatalmas gratuláció az újdonsült anyukáknak! :)

Nagyon aranyosak a babák a képeken.


Kicsit nyűgösen telt a tegnapi napunk. Fanni 3 órán keresztül ordított, sehogy nem tudtam megnyugtatni, aztán biztos kifáradt és elaludt.
Amúgy éjjel csak egyszer kel fel, vagyis 4-5 akár 6 óra is eltelik egy-egy etetés között.
Szerencsére termés is volt eddig mindig a pelusban.

Hogy repül az idő, mikor még mindannyian csak pocakosok voltunk és immár majdnem mindenki babázik.
Aki még nem, annak kitartás, biztos hamarosan Ti si karotokba foghatjátok a bébiket.

Szopi: Szerencsére még minden oké vele, bár nem olyan nagy mennyiség van, így a tápszer is marad, de Fanni már igényli a cicizést. Megnyugtatja , sőt követeli is.
Nem is hittem volna, hogy ez bekövetkezik, de szerencsére nem adtam fel az elején, hogy ez változhat...


Íme pár fotó rólunk:

Kép

Kép

Szép napot!
Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Sziasztok!
Szopi ügyben nem haladtunk előrébb. Szopizik, de a tejem nem gyarapodik, etetés után fejni sem tudok. De ma eljutottam odáig, hogy nem idegesítem magam,mert észrevettem, hogy szopi előtt kezdek bestresszelni. Hát kell ez nekem????
Úgyhogy rendbetettem a dolgokat, ha ennyi tejem marad, akkor is eszik valamennyit, amíg egy csepp is van, az is számít. Ha meg mégsem sikerül tápszer nélkül megúsznunk, hát majdcsak felnő valahogy úgy is....
Teszek fel pár képet, ezen látszik is valami végre.:)

Zsuzsi: Fanni baba nagyon szép kislány! És neki is milyen nagy haja van!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169313686.37.jpg[/img] mérlegelünk :)
[img][img]https://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1169313711.55.jpg[/img]
[/img] Kép Sünike szundizik

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok! Ismet bekukkantottam hozzatok - mar a 36. hetben vagyok, ti meg szinte mindannyian megszultetek a babakat (tisztelet a kitarto kiveteleknek)! Olyan izgi benneteket olvasni!

Most lenne egykerdesem, hatha tudtok segiteni. Valaki emlegette a csuklast, hogy lent erzi, tehat fejfekvesu a baba. En mindig lent erzem, a bal combom toveben, DE nem biztos hogy fejfekvesu a dokim szerint, az a biztos, hogy hosszanti. A doppler is lentrol mutatta ki a szivhangjat a vedononel - ez mar inkabb biztato jel. Nektek mi a csuklasos-szivhangos tapasztalatotok, valoban fejfekvesu volt a baba, amikor lentrol ereztetek ezeket a dolgokat? Igaz, jovo csutortokon megyek "fekvesmegallapito" UH-ra, de addig is jo lenne valami biztatot olvasni toletek, tapasztaltaktol...

Es meg egy kerdes: a malnalevel teat napi hany alkalommal erdemes inni?

Koszi mindenkinek elore is, tovabbi boldog babazast es a meg nem babas kismamaknak kitartast, turelmet - mindjart jonnek a picik! :D

Pusz,
Kami a tavasziaktol
kami
 
 


Kami:
Nekem a 20. héttől fejvégű volt Anna, és a csuklást lent éreztem, pláne a vége velé. A szívhangot általában jobb oldalt, köldök alatt telálták meg. Ne aggódj,ha máskor nem, majd a fekvesmegállapító uh-ra megfordul, de szerintem, ahogy mondtad, fejvégű. Kitartást a végére!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jajjj!!
Majdnem elfelejtettem!
Mot és párja üzenik, hogy jól vannak, otthon vannak, szenvednek a szopival és a cumival!! Mindenkit üdvözölnek!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Alexa, gratula, hát ez tényleg egy álomszülés volt, én is ilyet szeretnék :lol:

Zsuzsu, tök jó, hogy megy továbbra is a szopi! Édes Fanni baba, ő is még szinte elveszik a hordozóban! :)

Ági, nektek is tök jól áll a rózsaszín, ez a malackás cucc meg egyenesen vadító :lol:
Mi is üdvözöljük Mot-ékat, remélem, majd be tudnak kukkantani ide is!

Kami, nekem a 30. hét körül fordult meg babóca és én pont onnan éreztem, hogy megfordult, hogy a csuklás helye szépen elkezdett vándorolni fentről lefele, kb egy hétig tartott neki ez a művelet. És igen, a szívhang is lent van, nekem az változik, hogy jobb, vagy baloldalt, attól függ, merre ficánkol a kisasszony....

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Magnes, Winnie, nagyon koszi a gyors valaszt. Es nektek a baba hol mozgott / mozog? Mert az a nyugtalanito, hogy en az osszes mozgasat is lentrol erzem. Nekem sose rugdossa a bordamat meg ilyesmi - viszont odalent sokat "toprog". Nektek is ilyen volt? Mert ha igen, asszem tenyleg megnyugodhatok...
kami
 
 


Kami, nekem mozog mindenhol.... de lent inkább apróbb mozgások vannak, püföl a kezeivel, a popsi is fentebb mozog, azt inkább ilyen fészkelődésnek érzem, illetve nekem időnként ki-kibukkan egy-egy lábi oldalt.... de pl ez tökre függ attól szerintem, hogy hogy fekszik, mert ha a lábak vannak befelé, akkor nem valószínű, hogy kidugja :) a lényeg az, hogy mocorog :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Igen , Winnie, lent nekem is kis cuki mozgasok vannak, ezt hivom en "toporgasnak" - fontebb a koldokomnel inkabb ilyen lassabb, forgasos mozgasok vannak, latszik, hogy kidugja a popsijat. A labat nekem nem szokta kidugni, lehet, hogy azert, mert mellso tapadasu a mehlepenyem es az felfogja a kisebb feluletu mozgasokat...

Hat, nagyon koszonom. Most azert nyugodtabb vagyok - jo lenne elkerulni a csaszit, de persze jojjon, aminek jonnie kell, fo, hogy Aron baba rendben legyen....

Puszi nektek, neked pedig Winnie gyors, konnyu, termeszetes szulest kivanok mihamarabb! :D
kami
 
 


Kami: még én is egyben vagyok. Én is csak nyugtatni tudlak szerencsére. Ákos baba nálam is elég későn kezdett el csuklani, úgy a 34. hét környékén, teljesen egyértelműen lent a bal combom fölött. A baba tökéletes fejfekvésű, és a védőnőnél is a szívhang nagyon jól kivehető szintén a bal oldalamon. Úgyhogy ne aggódj, tuti jól fekszik Zsebibaba!
Málnalevél tea: én minden reggel lefőzök két bögrényi innivalót, és azt iszom meg. Szóval napi 2 csésze! Én 1-1 evőkanálnyi levelet áztatok bele.
Ha bármi kérdésed van, gyere ám nyugodtan!

Kata: remélem Alex jobban van, és tudtaok aludni éjjel. Elhiszem hogy aggódsz Leon miatt, de a tejcsi majd megvédi! Voltak tegnap vendégek? Miért nem mondtad le őket, ha nem volt hozzá kedved, legalább lehetett volna takarózni valamivel. Vigyázzatok magatokra.

Winnie, Andi: jön a MELEGFRONT!!!!!!!!! Arra állítólag jobban beindulnak a babák! Kismamáról. Nikáról semmi hír? Lehet hogy beelőzitek őket??!! :wink:

Niki: legalább akkor Ákos most hétvégén a kis családjával van. Az is valami, erőt merít a héthez. Dolgozik, vagy szabin van? Miből szakvizsgázik? Hogy bírjátok a nagymamás dolgot? A te szüleidnél vagytok? Nem cibálják agyon Danit? Hát le a kalappal előtted, én akár mennyire imádom a szüleimet, mert igazi tündérember mind a kettő, azért nem bírnám ki napokig náluk, férj nélkül. És nem azért mert veszekednénk, meg beleszólnának dolgokba! Hanem, mert megszoktam az önálló háztartást, életet, és most már nehezebben alkalmazkodok valakihez! Kitartás!

Mágnes: Anna tündéri, tényleg igazi kis süni-baba!

Na tegap már nem jöttem, mert volt esemény, meg program szerencsére, és nem dekkoltam itthon egész nap. De. anyuék bevittek a városba, megvolt a heti nagy bevásárlásom, utána meg a barátaink jöttek értem, és kimentünk a kiállításra, aztán kint is ragadtam zárásig. Nagyon klassz volt, baromi szinvonalas az egsz, kár hogy mi már túl vagyunk az esküvőn, szívesen leszervezném meg1x. Kata, gondoltam rád a sok gyönyörű ruha láttán, hogy na itt most aztán te is jól éreznéd magad! A bejáratnál a jegyszedő viccesen megjegyezte, hgoy húú hölgyen, szülést nem tudunk ám levezetni! :lol: :lol: Meg kicsit néztek is, hogy mit keresek itt ekkora pocakkal! De hát ha jól vagyok, akkor miért feküdjek otthon és várjak a csodára. Meg különben is nem álltam végig..
Utána meg elmentünk vacsizni, így még uccsó alkalommal, mert nem hiszem hogy mostanában eltévedünk étterembe. Szóval volt még egy jó tartalma szombatom, aztán ki tudja, jövő héten ilyenkor már mit fogok csinálni...... :roll: :lol: :roll: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hát én is vagyok még...
Voltunk CTG-n, semmi újdonság. Kedden megint CTG, csütin CTG meg flowmetria, meg vizsgál a doki, aztán meglátjuk. De elindult a végső visszaszámlálás, már max 10 nap múlva babázunk, de nem szeretnék addig várni..... :?

Szilvi, tök jó lehetett az esküvő kiállítás, nekem anno is kimaradt sajna, pedig oan jó lehetett.
Nekünk múlt szombaton volt meg az "utsó" vacsi, de ha így haladunk még beleférhet akár még egy ;) na majd szólok apának, már ki is néztem hova :)

Na, minden jót mindenkinek, azért remélem ha már én nem is, hiába foglaltam le a vasárnapot, valaki azért fog ma babázni ;)

ja, málnalevéltea. Én a 37. hét elejétől iszom, az első két hétben napi 1-2 csészét, de azóta már napi 3.... és a méhszájam puhul is, úgyhogy télleg hathat :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,

Kami, én nem tudok segíteni, mert nekem nem csuklott a baba, de ha lent érzed a csuklást és a szívhang is lentről jön, akkor bizti fejfekvésű.:)


Szilvi,

Aranyos vagy, hogy érdeklődsz.:) Anyuékkal nekem semmi gondom, pedig nekem anyukám nem az a nyugodt lélek, bír veszekedést szítani, durcázni, stb. Viszont imádják Danit, és ez nekem a nagy segítség.

Ákossal otthon jól elvagyunk és éljük a világunkat, viszont hogy most hogy szakvizsgázik (Eu-munka-és közigazgatás jogból) neki teljes erővel tanulnia kellene, és ebbe nem fér bele, hogy kiszaladgáljon nekem segíteni, teát főzni, ebédet előkészíteni, babaszobát takarítani, vagy ha én csinálom ezeket akkor babázni addig (mert mint tudjátok Dani teljes embert kívánó kilurkó, bár itthon rengeteget fejlődött:)) Szóval most otthon nem az lenne, hogy hazajön Ákos és átveszi tőlem a kicsit egy kicsit.
Egyébként most szabin van, mert munka mellett még nehezebb lenne neki.

Én meg itthon, ahol a szülők ugyanúgy dolgoznak, viszont apu 2 műszakban, így hol délelőtt hol délután van velem valaki, és kézhez kapok mindent, és nem én dajkálom Danit egész nap, szóval 2 hónap után,van egy kis időm magamra.:)

Egyébként lehet, hogy megpróbál itthon tanulni ő is:)))Kíváncsi vagyok hogy fogja bírni, vagy visszamegy-e Pestre.

Ja és nem tudom a vidékiek hogy vannak vele, de nekem Danival nehezebb az élet Pesten a Panelban, mint itthon kertesházban. Gondolok itt babakocsis sétára, a lakás jobb elrendezésére, nem órákig tart a vásárlás, könnyebb kimozdulni, stb. Nekem jobb lenne itthon lakni, meg ha lenn munkája Ákos is jobban szeretne itt lenni.

Egyébként jól teszed, hogy mész mindenhova, mert utána egy darabig nem fogsz. Bár mi Danit kezdjük már bevezetni az élet sűrűjébe, mert Ákos szerint néha bedepizek.:) Én nem érzem magamon.még.


Szerintetek a kéthós oltást, pont kéthónaposan kell beadni????

És jogsit, csak a lakhely szerinti okmányirodában lehet megcsináltatni?

Winnie kitartás tíz nap nem a világ már:)))

csernusn
 
 


Sziasztok
Alex mar jobban van,nappal mar hoemlekedessincs mint tegnap es ejjel sem volt magas laza.Holnap azertelviszem a dokinohoz,nezz meg ,meg adjno egeszseges papirt,mert csak azzal lehet majda kovetkezo heten vinni oviba.
Apukam jon es addig vigyaz a remelhetoleg alvo Leonra :)

Niki
Akosnak sok sikert a vizsgahoz!
3 oras etetes tenyelg konnyebb,ugyi vagy :)
Nekem az auchanos cuccok voltak rosszak,szetjottek mosaskor meg elengedett varras...ugyhogy azota nem veszek.
Oltast a ket ho betoltese utan kell de nem napra pontosan,lehet utana is akar par hettel is,pl ha beteg a baba akkor szoktak elcsuszni az oltassal.

Zsuzsi
Ugyes vagy,lenyeg hogy az elejen kapjon anyatejet.En is igy csinaltam Alexxal,hogy kiette a cicites utana kapta atapit,ez ment szerencsere 6 hoig.
Egyebkent olvastam hogy ha megvan a babanak a napi 100ml anyatej az mar elega vedettseghez :)

Anna es Fanni is nagyon cuki hajasbabak :lol:

Szilvi
Hat Alex soxor ebredt,de azert mivel mar nem volt magas laza jobban aludtunk.Ilyrnkor berelt helye van az agyunkban,maskor a sajatjaban alszik :wink:
Hat vendegek mar reg akartak jonni es mivel nem volt lazas a gyerkoc igy legalabb volt program ha mar otthon kuksolunk.Rendeltem egy doboz proffiterolt es igy sutnom sem kellett :wink: :lol:
Jaja szep ruhak engem meg mindig lazba hoznak,meghogy azota mar mennyire mas ruhat is felvennek,de mindegy majd 25 evesen megfuzom apat egy duplazasra,bar akkor mar nem leszek az a friss husi :lol:

En is jol elvagyok anyueknal,amikor a nagy pici volt is sokat voltunk,dolgoztak napkozben,dea nagyim jokat foztt es semmire nem volt gondom.
Most meg azert megyunk mert ok lefoglaljak Alexet ,es babaznak is ezerrel.
Mi sosem veszekszunk,szinte baratnok vagyunk,elfogadja a nevelesi elveimet,es sokat segit ha ott vagyunk.
Erdekes amit Nin irt,bar mi nem panelban lakunk,es itt sehol lepcso+lift is van,egyszeru babakocsival.Anyuek haza meg tele lepcsovel :?
Persze a levego jobb,de nekem ott mar nem igen van baratnom,tehat itt a tarsasag a jobb.Ahogy irtam minden nap jon valaki vagy talalkozom baratokkal.Most ra is erek hogy nem dolgozom :lol:

Kata

Kép
Kép
kataa
 
 


NIKI:
A KÉt hónapos oltást mi sem pont 2 hónapra kajuk. Anna dec. 28-án született, és márc. 4-én kapja.
A jogsit nem emlékszem hol kell intézni, de elvileg bárhol lehet, központi a nyilvántartásuk.
A depizés néha rám is rámtör. Alig várom, hogy kimozdulhassunk. Eljárunk sétálni az utcába, de az nem ugyanaz, nem találkozom senkivel. Szerintem Anna is utazó baba lesz.:)

Kami: Nekem is lent mocorgott Anna, fent csak nyomta a popsiját.Elől tapadt meg a méhlepény, és befelé volt a lábacskája, így csak bokszolt.:)

Lányos fülbevalós anyukák:
Ti mikr rakjátok, raktátok bele a Manó fülébe a fülbevalót? A kórházasdit már elszalasztottuk, de nem szeretném sokáig húzni. Egyáltalán ki rakja azt be??? És mit kell csinálni utána a fülével?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Örülök csajok, hogy mindenki jól van, senki nem depizik ma, jókedv és nyugalo!

Tegnap a kiállításon megkérdeztük az anyakönyvvezetőt a házassági miatt, és képzeljétek itt nem is kell, mivel helyben kötöttünk házasságot. Ha meg máshol házasodtunk volna, akkor 300 napnál nem régebbi kellett volna! Ezek szerint ez mindenhol más és más!

Niki, én is úgy vagyok vele, hogy megyek amíg tudok, mert én itthon egyedül bedepizek. Ameddig jól esik, miért ne? Aztán ha Ákos megérkezik, akkor egy darabig úgysem mozduzlunk ki! Örülök, hogy jól érzitek magatokat anyukádéknál!

na megyek vacsit főzni papának, mert biztos farka éhes lesz, mire hazaér!
Vendég
 


Sziasztok!

Ma végre már itthon! Köszönöm a gratulációkat. Megpróbáltam végigolvasni, mi mindent írtatok, de közben fél fülemmel a kiságy felé sasolok, meg belül tombol a pánik, mert most aztán tényleg egyedül kell megoldani mindent. Az első nap itthon a babával!
Majd megírom részletesen a szüléssztorit, mert együtt szeretném a férjemmel, elöljáróban csak annyit, hogy hihetetlenül gyors volt (gyakorlatilag másfél óra alatt megszültem), gátvédelemmel, szóval azt kell mondjam, nem én szültem, hanem Tünde megszületett. :lol:
Aztán a többi nap a kórházban számomra rémálom volt. Persze én vagyok a hülye, hogy túlparáztam a dolgokat. A lényeg, hogy csak ma reggelre jött meg a tejem, ami elvileg tök normális, mégis halálra aggódtam magam, hogy mi van, ha nem lesz. Persze ment a tápszerezés bent, én meg folyamatosan bőgtem, hogy nem tudom táplálni a csecsemőmet. Mivel gyakorlatilag ma reggel szoptattam először igazából (Tündi úgy döntött, ha nem jön tej, akkor ő nem akar szopni - ja hozzáteszem, hogy mellbimbóvédővel szoptatok), teljesen gyakorlatlannak érzem magam és rettegek, hogy mi van, ha éhes marad a gyerek. Nekem meg fogalmam sincs, hogy kell megcsinálni ezt a hülye tápszert, mert ugyan elmondták, de ki tud megjegyezni annyi mindent és a dobozon meg nincs rajta a mennyiség. Úgyhogy úgy döntöttem, nem csinálok, lesz, ami lesz. Szoptatok inkább ezerrel, legfeljebb nem alszunk az éjjel.
Azt sem tudom, hogy kezdjek-e el fejni, mert Tündi is cicin bealvós, kicsit lusti szopó és most vagyunk ugyan szopi után, de mindkét mellem sajog és feszül. (Ennyit az aggodalmaskodásról, hogy nem lesz tejem...)
Szóval a hormonok megindultak, elnézést a kis depiért. Mert különben a szülés csodás volt, a gyerekem egy igazi Chokito gyerek (ronda, de finom :lol: ) és imádom. Majd rakok fel képet, ha a férjem felébred (mert kb. ő is annyit aludt itthon, mint én a kórházban) és egyszerűen kidőlt. Vicces volt: a jobb oldalom Tündi aludt be hortyogva a mellemen, a bal oldalamon meg a párom...
tinu
 
 


Tinu

azért fejjél, nehogy véletlenül mellgyulladásod legyen... mert ilyenkor a babák nem űrítenek teljesen és ez a legjobb időszak, hogy tejet tegyél félre mélyhűtőbe :-)

Gratula, ne aggódj, minden kezdet nehéz :-) Majd belejössz, mi is paráztunk :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Niki, hú, sok sikert Ákosnak a szakvizsgához, mindent bele!!! elhiszem, hogy pici babóca mellett nehéz tanulásra koncentrálni, de hajrá hozzá!!!

Kata, tök jó, hogy gyógyultok!
Csak így még a jövő hét is nehezebb lesz, két gyerkőccel, nem? kitartás! :wink:

Tinu, tök jó, hogy otthon vagytok, és már jelentkeztél is! Sok sikert kívánok a szopihoz!!! Reméljük nem kell majd tápszerezni, és beletanultok! bár már én is ott tartanék ;) majd várunk képeket, meg a történetet, de szuper, hogy ilyen gyors volt és még a gátvédelem is sikerült!

Apának be kellett mennie dolgozni, így aludtma egyet délután (minden lehetőséget kihasználok, amig lehet ;), meg vasatlam egy hatalmasat. Tök jó, 1-2 éve most jutottam el oda, hogy semmi vasalatlan sincsen (ingeket, blúzokat kivéve), szép lassan minden behoztam :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok,

Az itthoni jólétemnek köszönhetően a szg-hez is többször odaférek:)

Tinu,
Ne aggódj, a szopival minden rendben lesz. Én is bimbóvédővel szoptattam az egyik cicimből, kb a múlt hétig, de most már nem.
Várjuk a képeket meg a születéstörténetet.Az enyém sem volt hosszú, mert az is ilyen rövidszülés volt:)

Kata,
Nekem azért is jó itthon, mert Tarjánt egy óra alatt körbe lehet vásárolni, ha tudod mit akarsz, a szülők erdő mellett laknak, és nekem pl egy sétát megszervezni itt sokkal egyszerűbb, mint Pesten. Itt van egy két osztálytárs, akikkel fel lehet melegíteni a barátságot, Pesten meg az összes barátunk olyan elfoglalt....

Alex remélem hamar meggyógyul, jobbulást neki!!!


Nálunk még nem indult be a bablátogatási sorozat, még mindig csak a rokonok látták Danit, abarátok meg csak fényképről. MAjd ha Áki levizsgázik utána jöhetnek.:)


Egyébként engem az zavar, hogy napközben ha Dani ébren van vagy a karomban alszik mást nem nagyon tudok csinálni, mint tévét nézni, mert az olvasás is nehézkes lenne, és abba meg tényleg bele lehet hülyülni.MÁrmint a TV-bámulásba.

Azok az anyukák akiknél a baba sokat van kézben, mit csinálnak mellette?

És egy szexi fotó: Kép

csernusn
 
 


Hali!

Csenge üvölt, így most pár sor csak!

Mágnes!

Én mindkét lánynak lövettem a fülét. Ugyanabban az ékszerboltban lőtték mindkettőnke. Csengének csütörtökön. Orvosi fémből készült nagyon csini fülbevalók közül lehet választani. Belövik, addig sír a pici, amíg a kattanás van. Aztán megsértődik, majd elfelejti. NÉgy hétig-egy hónapig kell ennek a fülbevalónak bent lenni, aztán bármi mehet a fülbe. Kezelni nem kell semmivel. Nagyon ritkán előfordul, hogy begyullad a füle a gyereknek (nekem egyiknek sem gyulladt be, sőt, még csak piros sem volt), akkor kell a gyógyszretárban kenőcsöt kérni rá. Piszkálni nem piszkálta egyik sem, szerintem fel sem tünik nekik, hogy van ott valami. :)

Kínlódás van itthon, megyek...

Sziasztok4

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Boldog névnapot Mágnes :-) Ha jól emlékszem Te vagy az egyetlen Ágnes :-)))

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Ja és mi mást is kívánhatnék, mint sikeres szoptatást :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Ha jól láttam az iwiw-es üzifalon,Nikáéknál is megszületett a bébi!
[quote]S írta:ziasztok megszülettet a "pici" baba 4kiló 15dg 58cm FIU 44 óra vajudá után
Mind ketten jól vannak ))

-Kimásoltam,remélem nem bánják!


Nagy NAgy Gratula!


Kép

Nikának!
Kép


Kitartás lányok!!! :wink:

Ildikó
ilgya1
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?