Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

Dincus, tényleg nem akarok beleugatni a dolgaidba, de vigyázz ezzel a cumisüveggel!! A te érdekedben sem lenne jó, ha a végén csak abból fogadná el a tejet. Gondold el, mennyire helyhez, sterilizálóhoz, stb. lennél kötve. A babák hajlamosak a könnyebb utat választani, te meg fejhetnél nonstop, hogy utána odaadd... Most még nem késő, ha eldobja a cicit, kínáld meg pár perc múlva ismét, az még nem keveredés. Jó lenne, ha vissza tudnád szoptatni. ez egy kezdődő cumizavar!
A képen, amikor a két ujját összeteszi, csúcs!!!!!!!!

Manóci, minden rendben, hurrá!!! A képen a felülésbe húzást gyakoroljátok?

NElli, én is szívesen megállítanám az időt mostanában... NE félj már annyira a fogaktól, ha helyesen kezeled a dolgot, nem lesz semmi baj. Először rá fog picit harapni, de ha nem csinálsz poént belőle mosolygós jajgatással, nem gondolja majd, hogy jó poán. És Dorkára egyszer komolyabb arccal rászóltam, és nem is csinálta többet. Nem szoptatnának ennnyi babát több éves korukig, ha harapnának... :roll:

Tdanie-edina (mert dincust már úgyis dincunak hívjuk :roll: ), tényleg hatalmas pocakod volt. Akkor azért volt annyi furcsa műszer az ágyad mellet szülés után,m ert kint szültél. Amiatt hittem, hogy császár. MEg hát itthon viszonylag ritka ikreket természetes úton... Ott is támogatják a 6 hóig csak anyatejcsi dolgot? Nagyfiadat itthon szülted? Hajrá halloween!!!

Dóri, régen voltá!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


DIncus, bocs, ha vissza tudnád szoktatni.... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy már megint eltűntem, de iskolás hetem volt/van (ma lógok), és a gép is elcsesződött... nem bírta a költözést! :)

Üdv az újaknak, gyűlünk, gyűlünk! :)

Örülök a jó dokis eredményeknek, legyen csak mindenki egészséges!!!
Mi tegnap voltunk csípő vizsgálaton, ráncasszimetria miatt, de szerencsére minden rendben!
Holnap szurira megyünk, kissé el vagyunk maradva a 3 hónapos oltással, már ideje beadatni!

Ma elég nyűgös Minácskám, most is a kezemben alszik, így volt időm visszaolvasgatni! Jól belejöttetek az írásba! :wink:

Tali!!! Igen, legyen!!! Én annyira jól éreztem magam az előzőn! Meg kell mondjam a másik topicomon nagyobb a forgalom, nem is győzök annyit írni, Jovika tudja, de velük nem volt olyan jó a találkozás, mint veletek!
Mi elmegyünk bárhova talira!!!!

Most hirtelen ennyi, kerítek majd képeket a kíváncsiskodóknak! :D

KépKépKép
dikó1
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni!
Nagyon tetszik a polcotok. :)
Kíváncsi leszek majd Hannusra élőben, ha majd találkozunk , mert így képeken keresztül egyáltalán nem tűnik picurnak, olyan kis husis karja van. :D
Mi volt a neurológián?

Szilvi!
Munkakezdés dec 3. :cry: Teljes erővel elkedtem most a fejést, teszem a fagyóba, hajnalban is keltem olyankor tudok legtöbbet lefejni.
Lilla nagyon édes a copfocskával. :lol: Nekünk talán 2 évesen lesz ekkora haja Jázminnak, Adrival is így volt, most meg annyi haja van. :)
Jó lehetett a börze, nekem nagy élmény volt májusban, volt börze Szegeden is meg Békéscsabán is, de meg sem közelíti a pestit. Na majd a legközelebbire igyekszem eljutni.

Csilla!
Új fogacskához új becenév is dukál :!: :D

Adri!
Örülünk ha csatlakozol hozzánk. Írj magatokról egy kicsit. :)

Dincus!
Én nem szerettem a látogatókat, mert alig hogy hazaértünk a kórházból mindenki egyszerre akart jönni és jött is, az első két hétben mást sem csináltam csak látogatókat fogadtam. :roll: Bezzeg most mikor már könnyebben boldogulok, stb.. Senki még csak rám sem nyitja az ajtót. :roll:
A képek csúcs szuperek, szinte mindegyiken mosolyog a leányzód, nagyon egy fotogén csaj. :D :D
Biztos a 3 hós ugrás miatt kelt éjszaka, szerencsére most végig aludta az éjszakát.

Kisriki!
Keresztfiam 11 éves és el is hozzuk, mert most őszi szünet van és szeret nálunk lenni, szombaton visszük vissza, mert akkor meg nagy disznóvágás lesz náluk. :D Nagy buli szokott lenni, már nagyon várom, jó lesz egy kicsit kimozdulni.
Én valószínű, hogy meningococcus ellen beoltatom, de csak egy évesen, olyankor elég csak egy oltást kapni belőle és 10 éves védettséget ad. Ezt is csak azért, mert zárt közösségben gyorsan terjed. De még ezt az oltást is meggondolom, mert én sem vagyok oltáspárti.

Timi!
Mit vesztek Livikének a szülinapjára? Lesz neki zsúr is? Torta milyen lesz?

T. Edina
MI csak halloween tököt szoktunk minden éppen együttesen faragni, mindenki nagyon élvezi. :lol:
Mesélj milyen kint egy halloween-láz! :D

Ildi!
Jó, hogy minden rendben van a csipőszűrésen. Adrinak is volt combredő eltérése.
Említetted a másik fórumot, emlékszem mikor rátaláltam a babanetre először a várandósokhoz akartam írni, de ott egy nap akár 3- 4 oldalt is termeltek, még visszaolvasni is rengeteg időbe telt, nem hogy reagálni az írásokra. Én meg szeretek mindenki üzenetére hozzászólni.

Voltunk ma a 3 hós szurin, nagyon ügyik voltunk megint. :lol:
Timinek a táblázatba Súly.6800gr. Hossz 62 cm.
Ma műszakizik az autónk, délután megyek érte, remélem nem kérnek egy horribilis összeget a végén.
Jövő héten mi is megyünk neonatológiára meg ortopédiára kontrollra. Nekem még mindig nem tetszik a lába Jázminnak Szegeden most találtam még egy ortopédus főorvos nőt, még oda is elviszem megnézetni, hétfő délutánra kaptunk is időpontot, így leszek nyugodt.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi,oltás :) ügyik voltatok!
Polc, köszi :wink:

Ildi,jó, hogy jöttél már :) Tali, jó 5let! :P Legyen

Szilvih,igen a felülögetés is a tornagyakorlatok közt volt!És nagyon megy már, a képen épp anyu fogta, hogy én le tudjam fotózni, mert megzabálom a kis fejét ahogy ülve tud vigyorogni :)

Köszi mindenkinek az érdeklődést, ma is minden ok. volt a neurológián!Hála Istennek :wink: Meg lettünk dícsérve, hogy szépen csináltuk a tornát, mert látszik sokat javult, fejlődött! :)
Kicsit még a nyaki izma feszesebb, azt kell még lazító tornáztatni, és még egyszer 2 hó múlva szeretne látni minket! :)
manóci
 
 


Szylvi,oltás :) ügyik voltatok!
Polc, köszi :wink:

Ildi,jó, hogy jöttél már :) Tali, jó 5let! :P Legyen

Szilvih,igen a felülögetés is a tornagyakorlatok közt volt!És nagyon megy már, a képen épp anyu fogta, hogy én le tudjam fotózni, mert megzabálom a kis fejét ahogy ülve tud vigyorogni :)

Köszi mindenkinek az érdeklődést, ma is minden ok. volt a neurológián!Hála Istennek :wink: Meg lettünk dícsérve, hogy szépen csináltuk a tornát, mert látszik sokat javult, fejlődött! :)
Kicsit még a nyaki izma feszesebb, azt kell még lazító tornáztatni, és még egyszer 2 hó múlva szeretne látni minket! :)
manóci
 
 


Sziasztok!
tdanie: Eddig 3x kóstoltattam, és összesen egy falat ha lement, hátha segítene neki kakálni, meg szeretném, ha hozzászokna a kanálhoz, ne legyen ismeretlen amikor már élesben megy. Persze nem erőltetem.
Nálunk a BCG kötelező, meg is látszik a helye egy életre, legalábbis nekem megvan.

Dincus: Az is amellet szól, hogy csak cicit adj a pindurnak, hogy nincs az a csoda-mellszívó, ami annyira kiürítené a mellet mint a kisbabád, (éshát tudjuk úgy temelődik a tej, ha ürül a cici), és így marad meg a kereslet-kínálat :) egyensúly sokáig.
Egyébként hol jobb lakni? Én szeretnék innen elköltözni, Pestre semmiképp, már Szeged is jó lenne, jó kis város, laktam már ott 5-6 évet.

Szylvi: A disznóvágás jó pöri:) Csak nem a disznónak...
kisriki
 
 


Sziasztok Lányok!

Én már ismerősként szeretnélek üdvözölni Benneteket, ugyanis idestova fél éve, hogy nap mint nap olvasgatom a hozzászólásaitokat. Megragadnám az alkamat, hogy megköszönjem azt a sok jó tanácsot, amit akaratlanul is kaptam tőletek! :lol: (Dóri külön köszi a homeopátiás szülés-segítőkért!!! Remekül beváltak!!)

Szeretnék végre csatlakozni, és hátha én is segíthetek ebben-abban.... :roll: Több topikba beleolvastam, de itt annyira jó kis társaság van, hogy csoda!

Július 24-én született kislányom: Tamara Tatabányán, röpke másfél óra alatt. Van egy nagyfiam is Ő Tomi, 8 és fél éves.

Megpróbálok képet küldeni, de nagyon béna vagyok, lehet, hogy nem sikerül elsőre :?

Üdv, Erika
v.erika
 
 


sziasztok!

Erika,
üdv itt. örülök, hogy segítettek. :wink:

Timi,
hatottak a bogyik!! határozottan! majd 15-én megyünk kontrollra, beszámolok mit mondtak.

megyek diósgolyót gyártani fél kiló darált dióból. ma törtük anyuval...tesómékhoz viszem, mert meglátogatjuk a kisbabát a hétvégén. :) befogom férjet is segíteni.. :D
Vendég
 


Kép Az első copfom

Szóval Ő az én kis nőcim :D
v.erika
 
 


Móni!
Igazán örülök, hogy minden rendben van veletek. :) :)

Erika!
Jó, hogy írtál nekünk. :) , a kislányod rendkívül szép és bájos. Látom ő sem soványka. :lol: Szinte egy idősek az én lányommal, mi júl. 23 -án születtünk.

Dóri!
Milyen az a diósgolyó, én még nem ettem olyat :oops: :oops:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


még ébredés előtt :wink: durmolnak a kicsik ..

50dkg darált dió , ugyanennyi porcukor és darált keksz (nem én daráltam a kekszet, készen lehet venni :) ), rumaroma (a gyerekek miatt) és holland cukrozatlan kakópor kb 7 dkg, és veszel egy nagy üveg magozott meggybefőttet, annak a levét hozzáöntöd. Összegyúrod , gyurmázható állagúra, esetleg kevés vízzel vegytve, ha kell (nekem nem szokott kelleni). Enyhén vizes kézzel nekiállsz lecincálni kis golyónyi darabokat, közepébe meggyet (lecsöpögtetve persze) nyomsz, van ahová csak egy felet rakok, mert akkor batár nagy lenne a golyó. meghempergeted csokiba (ezt is venni) vagy kristálycukorba simán. Én 70 darabot gyártottam! Érdemes előbb megcsinálni, mert szikkadnia kell (nem hűtőben). Karácsonykor mindig ilyet szoktam. Nem kell sütni és isteni finom. :)

na megyek kávézni, csak ezt gyorsan le akartam írni. :)
Vendég
 


Jó Reggelt!

Dóri köszi a részletes receptet, van is itthon dióm a hétvégi disznóvágásra megcsinálom. :lol:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Erika :)
Üdv itt!
Nagyon édes a lánykád!

Tegnap én is barangoltam egy kicsit a topicok között, és megláttam, hogy a várandósok között is van egy ilyen topic, de őszintén szólva elolvasva az utolsó oldalt, messze nem volt a miénkhez. Nem jött be a hangulata, pont még vita is volt.

Manóci :)
Klassz, hogy minden rendben!

Szylvi :)
Nem semmi mérete van Jázminnak :lol: Brigi egy piskóta, de ő majdnem 1 Kg-val könnyebb volt.

Dóri :)
Még mikor Domival voltam itthon, én is sokat sütöttem. Vannak is fincsi receptjeim, de most másra kell az idő :(
Lehetne nyitni egy receptes oldalt, ahova beirhatnánk a fincsi recepteket.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Köszi még egyszer a drukkokat! :)

Erka,1/2 éve olvasol minket, és csak most jössz???!!! :P :lol: :lol: :lol: Üdv itt, és nagyon szép Tamara :)

Dóri,ez isteni lehet, fölcsigáztál, én is mefgcsinálom :wink: Imádom a diós dolgokat amúgy is. Gerbeaud, és a diós beigli nálam visz mindent :P

Nelli,másik topik:no comment :evil: szerintem tudod miért :wink:

Képzeljétek olyan jóóóó!Esztinek tök rég akartam diavetítőt venni, de boltba baromi drága, tízenezrek :shock: és a miénk ami gyerekkorunkba volt az meg tönkrement!
Szóval most ráálltam a dologra, és a Tesz-Veszen vettem egyet!Hurrrá, hurrrá!Először elbénáztam, és lecsúsztam az utolsó percekben egyről, de egy másikra lecsaptam licit nélkül :D Már csak filmeket fogok vadászni :wink:
Hideg téli, szürke napokon tök jó lesz vetíteni.Meg Esztinek is mondtam már,, és rá van gerjedve!De apa mondta, hogy legyen kari ajándék része,így azért mégis valami meglepi is lesz benne!
manóci
 
 


Sziasztok!

Ma kaptuk a 3 hós oltást, kicsit sírt csak, de du. extra nyűgös, kicsit lázas, csak kézben alszik. Úgy sajnálom szegénykémet! :(

A méreteitől sem vagyok elájulva, főleg a többi hasonló korú csajszi, mind leelőzte. :wink: :lol:
született: 3320, haza 3100, kórház 56 cm, itthon 50 :shock:
1 hó: 52 cm,3900gr
2hó: 57 cm, 4700gr
3hó: 59 cm, 5400gr

Ezekkel még adós voltam a táblázatba!

Dóri, jó a diós recept, kipróbálom! :wink:

Nelli, melyik topicra gondolsz? Receptek nekem, jöhetnének!

Erika, üdv, szép a cofis kép!

Manóci, diavetítő, tök jó!!!! :lol:

Most megyek, nehéz fél kézzel pötyögni! Hétvégén nagyizunk! :)

Jó pihit mindenkinek!

KépKépKép
dikó1
 
 


Lassan kezdődik a hozzátáplálás :roll:
Kép
Kép

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást, azt hittem marha bonyolult ide irogatni, ezért nem jöttem előbb... pedig nem is... :lol:

A babák gyönyörűek!!! Örülök, hogy mi is ide tartozhatunk!

Szylvi: tényleg egyidősek! csak 1 nap a különbség!

Küldöm én is az adatainkat:
Szül: 07.24. 3450g 51 cm

1 hós: 4480g 55cm
2 hós: 5540g 57cm
3 hós: 6250g (centit majd kedden tudok, akkor megyünk oltásra)

Holnaptól megpróbálkozunk egy kis wellnessel Siófokon. Már nagyon várom, mivel az idei nyaralás ugyebár elmaradt... Gyártom ezerrel a spéci szopisteáimat, viszem magammal, hogy ott se maradjak utánpótlás nélkül. Nagy parám ez a szoptatás, nagyon szeretném Tamkát 6 hós koráig csak szoptatni, ha már Tominál nem sikerült.... :cry:
Olyan jó, hogy itt mindenki szopipárti!!

Jó csavargást a hosszú hétvégére Mindenkinek!
v.erika
 
 


Sziasztok!!!Már azt hittem, nem is reagáltok a tali kérdésre... LEgyen akkor játszóház? Csak mert az a város közepe, és a nagyobbak is jól elvannak.

Timi, mi van veletek? Csak a táblicskut tetted fel. (Amibe egy kicsit hagy kössek bele; A búzát már nem nagyon ajánlják 6 hós kortól, az is kezd kitolódni a glutén miatt.)

Manóci, másolnék neked pár jó diafilmet, de ez ugye még nem az a kategória :lol: :lol: :lol:

Erika, örülök, hogy végre belevágtál az írogatásba... :P Gyönyörű copfos bébid van!!

Lillának ma lett volna esedékes a heti egyszeri kaki, de nem volt, nyügin is aludt el. Emiatt azért már várom a hozzátápit, persze akkor meg majd az alma, gesztenye fog bekavarni...

4 napos ünnep- párom végig dolgozik, itt meg biztos kihalt lesz a topik, mert mindenki hétvégézik... :cry:

ildi, ne izgulj a súly miatt, tudod, a lányok kicsit lassabban híznak!! Tej az tuti hogy van rendesen, megtömni meg nem lehet... Nekünk is vagy 10 napja stagnál a súlya Lillának, még 3 hét hozzátáiig, remélem, nem akarja kivárni...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Programajánló idő-és vizitdíj (pénz) hiányában szenvedő anyukáknak: (mindent egy helyen)

http://szep.freeblog.hu/archives/2007/1 ... /#comments

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi: köszi, megvagyunk. Marcipán is ma nagyon szenvedett a pocival, nem nagyon tudott ma ő se kakilni :evil: . De gondolom, holnap majd pótolja :lol: (ilyenkor mindig úgy van)
Hozzátápos táblit azért tettem fel, hátha sokan bizonytalanok (még). Régen is tiszta stresszes voltam miatta, hogy mikor mit adhatok, és már most is előre félek... arra emlékszem csak, hogy először almát adtunk Livinek.
Gabonaféléket szerintem jó sokáig nem kapott amúgy Livike (talán 10 hónapos, 1 éves kora körül)- nagyon későn kezdett eszegetni....

Ezért egy körkérdés: Ti hogy csináljátok? Mikor, mit? Cintiáék talán már elkezdték, és lassanként mindenkinél aktuális lesz...

Erika: majd beteszlek a táblázatba, és fel is teszem a frissítettet :lol:

Móni: múltkor írtad, hogy Esztinek más kiskönyve van, mint Hannusnak. Nekünk egyforma van mindkét gyereknél (sárga háttér, plüss kék szamár...)

Amúgy vacakolt a számítógépünk, azért is nem voltam. Majd holnap próbálok pótolni. Vagy vasárnap biztos,mert készülünk a szombati bulira :lol: (Livi-szüli-, Marci-névnapi)

Kép
Kép
timóca
 
 


Szilvi: jó kis program, de szombatra más dolgunk van :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


sziasztok

üdv az újaknak..:)

hétvége óta itthon vagyunk . és próbálom utolérni magam, de nem sikerül..
Kata hol imád hol elutasít (de vhol erre számítottam.. hiszen Ő is pici..de Petit imádja) mikor hazaértünk még aludt felébredt, széles mosoly és közli.. Petiii :)
Peti picit nehezen szokta meg hogy már nem csak körülötte forog a világ. nincs mindig felvéve. ja és az óraátállítást sem tudtam megmagyarázni neki.. 2x próbálta hogy nem hagyom 7 kor elaludni de nem jött össze mert nyűgős és akkor is kell 4-5 körül...

voltunk szív uh-n is.. aszerencsére semmi kórosat nem találtak, csak vmi szívizom meg ínhúr nem fejlödött ki rendesen ill nem zár rendesen, de elnőhető.. azért 1 év múlva még ráles a doki. (mert Peti akkor se bírt nyugton maradni :wink: 2-n nem tudtuk úgy megfogni hogy a doki jól uh-zon.. (Dóri nagyon köszi a segítséget , de most szerencsére nincs rá szükség..)

Timi hozzátápláls nekünk még nem megy :( szerintem Peti lesz az utolsó aki vmit még eldfogad.. bár most rá lesz kényszerítve mert ahogy sokat mocorog a tejem nem elég neki, ill a kórházi herce hurcában érezhetően kevesebb lett :( de az én gyerekem SEMMIT sem hajlandó megenni, 1 falat kostólo majd nagy fintor és már zárja is a száját nehogy be tudjam adni a köv kanaléat..
talán itthon egy pici barackpürét sikerült megetetnem vele amit nem köpött ki a 2 falat után.. (hanem kb 4-5 kanál lement..)
közben észrevettem hogy már +6 foggal nyomulunk, talán vmi rágható dologgal próbálkozom legközelebb és nem pürésítek.. (pl a kótházban mindn nap kapott 1 üveg bébiételt és ügyeltek rá hogy változatos legyen.. hát semmi nem jött be neki.. így tanácsokat ötleteket szívesen fogadok.. (egyik gyerekem sem volt ennyire válógatos..

Nelli nagyon édes lehet a kislányod a mosolyal, (én is imádom..) az ínnel is lehet nagyokat haraponi hogy fájjon.. foggal meg sebeset és olyat hogy ott marad a nyoma..
(Peti a füldokit harapta meg :lol: :lol: mert nem jutott eszébe a dokinak hogy egy ilyen picurka akkorát harap :wink: és nem is akarta elengedni, így dokinéni keze 6 fog elég erőteljes nyomával gyarapodott :wink: )

ja és amin nagyon kiakadtam ..mikor felvettek a kórházvba kérdi a doki hogy étkezés.. mondom, csak szopik..na itt már kioktatott ogy na de anyuka 6 hós kor után már mellé kell táplálni.. (szerintem meg csak lehet.. no mindegy) azttán mikor a hányszor szopik a gyerek kérdésre közöltem hogy nem szoktam számolni, még jobban megkaptam hogy de kell! :?:
ill a rémálmom, minden kajálást le kellett mérnem, és első nap azért kapott infúziót mert nem ette meg az adagját ???

Dóri a recept nagyon jól hangzik..:)
a receptcserét jó ötletnek tartom :) benne vagyok..

látogatokkal nekem szerencsém volt mert inkább 2-3 hónapos kora körül jüttek..
most csak aynóst nem tudom meggyőzni hogy egy épp meggyógyult gyerekkel nem fogok temetőt járni.. merrt szerinte már vasárnap mehettünk volna Petivel, (nem lényeg hogy akkor jöttünk ki a kórházból..) pedig párom mondta hogy Ő elmegy a két gyerekkel, de nem mert menjünk mind az 5-n, max akkor menjünk ma..
hát ez sem jött be, mert én nem megyek Petivel.. (anyukámék megérették és ők jönnek, ill tesóm.. mert most itthon van 1 hétig..) de pl munkatársamat is megkértem, hogy 1-2 hét múlva jöjjön..

Manóci mondtam hogy Hanna nagyon ügyes baba, meg az anyukája is :) :) ilyen jó híreket öröm olvasni :)

húú de régóta írom a hozzászólásom.. azóta melegváltás volt (Peti elaludt , leraktam, de már itt állt Kata.. anyuka meg koffeint fog inni...már látom..)
cintia2
 
 


Hozzátáplálás: mikor nehezebben ment a szopi, vártam, de most egyáltalán :lol: Sőt, egész ki leszek akadva, hogy a nehezen beindított tejcsi majd szép lassan csökken.
Nekem is utána kellene számolnom, hányszor szopik :lol:
Mostanában éppen nappal kevesebbet eszik, éjjel persze pótolja.

Dikó :)
3 hósan 5400g nem rossz. Brigi 5880 volt, nem olyan nagy a különbség, és ő több súllyal is született.

Cintia :)
Drukkolok, hogy ne legyen gond a szívével!
Szilvi :)
Az én párom is dolgozik :( Szóval beszélgethetünk :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Nem tudom felétek, hogy van, de nálunk tegnap megőrültek az emberek. Képzeljétek déluán 4 óra magasságában már nem lehetett kenyeret kapni a városba, mert úgy vitték, mint a cukrot :shock: Ráadásul ma is van nyitva bolt és van kenyér, de ezt a vásrlási pánikot vagy hogy is nevezem nem értem :roll:

Nelli!
Nagyon jó ötlet ez a receptes oldal, de nem tudom, hogy lehet ezt kivitelezni, szeretek én is új recepteket kipróbálni. :D

Móni!
Ez a diavetítő meg a hangulata nekem is teljesen bejön, mennyire élveztük mi is annak idején. :) nagyon jó ötlet. :P
Kifaragtátok a halloween tököt? Mi csak ma este fogjuk, mert ma lesz itt a kerifiúnk is, neki is legyen ez egy jó buli.

Timi!
Nagyon jó a táblázat, én is már előre bajban vagyok ezzel a hozzátápival, nagyon szeretném jól csinálni és nem leterhelni a szervezetét. Mondjuk mire mi odaérünk ti már tapasztaltak lesztek :wink: jöl jön majd a segítség.
Mikor van Marcipánosod névnapja én nem találtam a naptárban.

Erika!
Kellemes időtöltést nektek! :lol: Írj majd milyen volt és képeket ne felejts el felrakni :wink: :)

Szilvi!
Szerintem már én sem mondok újat az én párom is dolgozik, csak szombaton a disznóvágás miatt nem, de akkor sem velem lesz :cry:
Tényleg megfigyelhető még hétvégenként is, hogy üres a topik, nemhogy most majd a négy napban. :cry: Nem baj majd Nellivel elszórakoztatjuk egymást :wink: :)

Cintia!
Örülök, hogy otthon vagytok végre és nincs gond Petike szívével! :P

Az én dundus kislányom hamarosan kinővi a bébihordozót, karácsonyra autósülést szeretnénk neki venni, de gőzöm nincs milyet, mekkorát érdemes venni. Vélemények???

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Ez alatt a topic alatt nyitottam egy új topicot "2007 nyári babák receptes oldala" címmel. Ha Nektek megfelel, ide lehet írni a recepteket.

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Nelli: receptes oldal jó ötlet. De én inkább csak olvasom majd, írni nem nagyon tudok mit :oops: :lol:

Szylvi: Martint Márton napkor tartjuk - nov. 11.
Nálunk is gond, hogy Marcipánom kinőtte a hordozót - már alig lehet beletuszkolni :lol: , de mivel még nem tud ülni, nem merem autósülésbe tenni... (nem is tudnám szerintem) Még én se tudom, milyet kéne venni... (meg attól félek, ha újat veszünk, akkor Livike is szeretne majd újat :wink: - az övé már eléggé viseletes)

Cintia: Nekem is ez volt Livivel, hogy nem akart semmit elfogadni, köpött ki mindent. Ma már tudom, hogy nem szabad erőltetni. Majd ha készen áll rá, akkor úgyis el fogja fogadni.
A kórházban meg nem semmi az orvosok hozzáállása.... Nemhogy örülnének, hogy szopik a gyerek...

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy felhoztátok a hozzátápi témát!
A mi védőnénink azt mondta, hogy itt az idő hogy elkezdjekkóstoltatni Miluval azért, mert később nehezebben fogja elfogadni :shock:
Hát jó, már egy hete tart az almaprojekt, de elég tragikus az eredmény. Még csak 2 kávéskanállal kap, de azt is kilöki a nyelvével, öklendezik, rángatja a fejét.
Nem nagyon tudom mit csináljak, szívem szerint nem eröltetném. És ha már most sem nagyon tetszik neki, akkor úgy is mindegy hogy mikor kezdem el, nem?
Valaki aki már túlvan egy nagyobb gyereken: ez normális reakció lenne Milutól? Mindegyik gyerek öklendezik egy borsónyi almapéptől? Ne adjam fel, vagy inkább hagyjam kicsit későbbre??????
Csilla
Vendég
 


Csilla, ismered a véleményemet, én mindenképpen hagynám későbbre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Múltkor leírtam Kittának, hogy miért. Kár, hogy még mindig vannak ilyen maradi védőnénik.. :( :cry: :cry: :x :x :x Hallgass az ösztöneidre!!! Az alma különben is fog...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Timi,Eszti kiskönyve a kék csacsis,Hannussal én már újat kasptam, ami sokkal sz....abb! :( Majd lefotózom, hogy milyen,de egy kislány van rajta!

Nelli,receptes jó 5let, nagyon mert én soxor már nemtudok mit kitalálni!Ugyhogy kinek milyen jó kajája van azt is írja be,, necsak édességeket! :lol:

Szylvi,hát az emberektől én is rosszul vagyok ilyenkor.Komolyan mintha világvége lenne úgy ráizgulnak a kenyérre, meg a vásárlásra! :twisted:
Mi holnap megyünk vásárolni, úgyhogy tököt is csak holnap faragunk, mert nem vettem még meg!
Képet rakj te is majd róla :wink:
Diázás :P :wink:

Cintia,
tök jó, hogy már otthon vagytok, és örülök, hogy nincs baj! :)

Csilla,én is azt mondom mint Szilvih :!: Szerintem is várj nyugodtan a hozzátápival, ha még nincs kész rá Milu!
Amúgy meg lehet nem ízlik neki az alma.Igaz az az első gyümi amivel kell próbálkozni, de pl. nekem van egy barinőm akinek a gyereke nem szerette!

Na mennem kell óriéási a nyügizés, szerintem m egint fog :cry: :evil:
manóci
 
 


Na elkészült a tökünk! :lol: :lol:

Kép Világosban

Kép Sötétben

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szylvi, ez marha jóóóóóóóóóóóóóóóóó!
Gyönyörű szép, ügyesek vagytok!

Szilvih, Manóci, sajnos az az egy dolog sürget, hogy esténként már oda kell adnom az aznap lefejt tejet... Félek hogy egyszer csak kevés lesz a tej, és még semmit nem tudok neki adni :(

Csilla
Vendég
 


Szylvi: nagyon jó a tök :lol: Ügyik vagytok nagyon :lol:

Receptekhez szerintem jó lenne fotót is mellékelni, hogy néz ki az elkészült hami :lol:

Csilla: szerintem sem kell erőltetni. Livi is ilyen volt, még 10 hónaposan is alig evett valamicskét. (mikor nagyobb volt, Hippet vettünk neki, az felbontástól 3 napig jó, így 3 napig kapta ugyanazt ebédre, és még így is a felét legalább ki kellett dobni :roll: . - ezért is nem főztünk neki, mert ilyen pici mennyiségeket eltenni...) Ezért is írtam, hogy most már nem fogom erőltetni (bár M. biztos jobb étvágyú :lol: ), majd ha készen lesz rá, el fogja fogadni. A másik, meg azért csak kis falatokkal kell elkezdeni a hozzátáplálást, mert meg kell nekik is tanulniuk a nyelést, ez mégiscsak más, mint az eddig megszokott anyatej, nehezebb nyelni...Úgyhogy türelem...

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Szylvi, ez marha jó!!!!! Nagyon tetszik!!!
Üléstéma, én szerettem az állítható dőlésszögű 0-18 kilóig használható ülést. Még az auchanban vettük Bencének, és akár még Mina is használhatná, csak a mosástól kopott egy kissé a huzata. Egyedüli baj már vele, hogy elég széles, így nem férnek el hárman a kocsiban hátul, így keresnünk kell majd valami keskenyebb típust.

Csilla, Nekem sem szerette Bence az almát, ugyanígy reagált... Privit megkaptad?

Szerdán oltáson nekem is javasolta a dokinő, hogy kezdjük el a krumplit, meg stb., de én tojom le, majd decemberben kezdem el kóstoltatni!

Ma este bulizunk! :lol: Bár sok kedvünk nincs hozzá, de szülinap, így mennünk kell Gyerkőcök nagyinál lesznek, szopizni meg hazaszaladok. Azért remélem táncolunk egy jót! :)

KépKépKép
dikó1
 
 


Csilla :)
A hozzátáplálás mindenképpen türelemjáték. Új íz, új állag... Lehet, hogy elsőre nem ízlik neki, vagy csak az állaga furcsa, de majd később szeretni fogja. Szokták mondani, hogy amelyik kaja nem megy néhány kóstolgatás után, tartsunk egy kis szünetet vele, és utána újból próbálkozzunk.
Én nem fogok 6 hós kora előtt semmit adni neki, ha lesz elég tej. Elég lesz utána próbálkozni, semmi baja nem lesz.
Ha meg estére kevés a tej, fejjél minél többet, és add neki nyugodtan oda. Meg tedd gyakrabban mellre, igyál sokat és próbálj pihizni!

Nekem éjjel 3-szor kelt fel enni :evil: 3/4 12-kor, 1/4 3-kor és 1/4 5-kor. Ekkor próbáltam a cumival leszerelni, de 3/4 órát nem sikerült, így nyert és mellre tettem.
Most már nagyon kivagyok :( feszült és türelmetlen vagyok.

Tegnap délelőtt Dorka belázasodott, fájlalta a fülét, fujja az orrát :( Ma vitték anyuék ügyeletre.

Szylvi :)
Nagyon ügyik vagytok :lol:

Kép
Kép
Kép
h.nelli
 
 


Ildi, nincs privi :(

Nelli, ha nem adnék neki pótlást este, Milu is ébredne 2x-3x. Így csak 5 körül eszik, és reggel 9-kor.
Vendég
 


Csilla, ha nagyon éhes lenne Milu, vagy nem lenne elég neki a tej, hidd el, elfogadná a kaját.
Én Dorkával pont 6 hósan kezdtem őszibarackkal, és nagyon ízlett neki, igaz, hogy először csak 1-2 kanállal evett... A gyerkők tudják, mire van szüksége a szervezetüknek szerintem. Ismerek olan babákat, akik még egy évesen is éppen csak kóstolgattak, 20 éve meg már 2 hósan egy szopit ki kellett váltani főzelékkel.
DE: ha mindenképpen az ízhez szeretnéd szoktatni, és nem tudunk lebeszélni, adhatsz neki levet is (valahogy kipréselsz pár cseppet az almából), vagy próbálkozz őszibarackkal. Esetleg ha nem megy a gyümi, én anyatejjel kevert rizspelyhet (natúrt) is adtam Dorkának, már egészen az elejétől. Annak az ízét ismeri, az állaga meg kicsit sűrűbb, mint a megszokott..... Mi soha nem ettünk tejpépet, csak ilyet.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Kép

Halloween
Töklámpások tömkelege...
A kölykök és a felnőttek is jelmezbe öltöznek... gyerekek cukorkát, csoki kéregetnek... erre készülni kell, legyen jelmez is a csemetéknek és legyen adnivaló is...


Elvileg itt is a szoptatást propagálják, csak a megvalósítás nem mindig jön össze... itt korán, sokszor már 2,5-3 hónappal a szülés után a mamik visszamennek dolgozni... (nincs gyes... csak 12 hét a szülési szabadság)
Vendég
 



Sziasztok,

Én is 6 hós korig csak anyatejcsit adok Hannusnak!Esztinél is így volt, és bevált, nem lett semmi baja, és 2 éves koráig szoptattam még :)

Csilla,lével kell kezdeni, én az almából úgy préseltem ki :lol: hogy üveg reszelőn lereszeltem, és ott összegyűlik alatta lé.Na az elején csak 1-2 kiskanálényit kell kínálni, és napról napra többet.Apránként így juttok el majd a gyümölcsig a létől.Ja, és fontos, hogy egyszerre csak egyet kínálj.Össze-vissza nem szabad, hogy ma alma, holnap barack stb.Ha almát próbálsz elsőnek akkor 1-2 hétig csak azt kapjon, utána szép folyamatosan be lehet vezetni a többit is :wink:

Szylvi,
eza töklámpás csodaszép :) :) :) :) nagyon ügyesek vagytok!De jó hangulata lehet!Nekünk idén nem lett végül ,mert nem kaptam már sehol tököt :( Későn kezdtem el vakaródzni :oops: szegény Eszti, de megértette :wink:

Edina,Ikrek nagyon kis cukik :) Jó hangulata lehet amcsiba egy ilyennek, azért egyszer megnézném :wink:
manóci
 
 


hátha érdekel vkit és még nem ismeritek.. : http://home.tvnet.hu/~a3807/index.html

Töközésről idén én is lecsúsztam, annyi minden más volt. :oops: :?

Edina,
nagyon helyesek a kis bébiid. :wink:

Holnap megyünk a tesómékhoz bébinézőbe (1 hetes) :P :P :D :D

Én megjártam ma a Heim Pál baleseti sebészet ügyeletét :? Gergőkém le akart csüccsenni a számítógép elé, és fellökte a széket és cserébe a fióknak csapódott, annak is az éles sarkának. :x mindezt a derekánál hátul, a gerincénél :shock: , fel is duzzadt, úgyhogy sipirc.2 röntgent csináltak, nincs törés, se zúzódás, egy kisebb hematóma lett, és jövő héten kímélet van rendelve neki, nuku edzés. Ráadásul tök kék zöld a gyerek, mert csihipuhizott egy zöldövessel a múlt héten, mert az ő párja nem volt ott. :roll: na mindegy, lényeg, hogy rendben van a kölök. :) ott eszetlenkedett, hogy ráesik a rtg gép, míg ott fekszik, meg ilyenek, tökjó fej volt a rtg asszisztens csaj, jókat derültünk a kiskamaszomon. :lol:

na, balesetmentes vasárnapot mindenkinek! :wink: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Cscsi!

Nem akarok nagyon okoskodni, csak egy két nálunk nagyon bevált tippet adi, ha nem haragszol meg érte. Hanna most, mint ahogy látod is, másfél éves érs még szopik.
Én is azt tudom csak mondani, hogy NE hallgass a védőnőre!!!!!!!!! Majd fizesse ő a korai hozzátáplásás okozta allergiás és/vagy asztmás betegségek költségeit és aggódjon ő, hogy mi van a gyerekeddel!!!! Nagyon sok kutatás bizonyítja, hogy a kicsik emésztőrendszere 6 hónapos kor körül áll készen arra, hogy ne folyékony táplálékot vegyen magához és meg is tudja azt rendesen emészteni. Ajálom figyelmedbe a http://www.iboly.hu/faq_first_solids.htm
vagy
http://www.lll.hu/szilard_etel

http://www.iboly.hu/faq_sleeping.htm

http://www.kismama.hu/cikk.php?id=61&cid=4985

http://otlettar.try.hu/articles/0/26/sz ... lek-1.html
Itt egy nagyon jó táblázatot találsz a szilárd táplálék bevezetésére. :D

És az anyatej nem tűnik el egyik napról a másikra... :D Csak nézd meg a teheneket.. szegéykék 1x szülnek, aztán fejik őket naaaaagyon sokáig. :D

Bocsi a beleblabáért. További nagyon jó babázást mindenkinek! :D

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!!!

Vok, köszi a linkeket, nekem nem volt türelmem kikeresgélni őket, pedig rengeteget olvastam anno a témában!!

Ildi, hogy sikerült a buli? 3 hósan krumpli? :lol: :lol: Olyan rosszul tudok lenni az ilyentől... Nekem is Dorkával 4 hósan jött a dokinő, hogy gyümilevek... Én: Miért? Ő: Csak... :lol: Ilyen meggyőző érv után Dorka 2 évesen kapott először gyümilevet... :lol: :lol:

Szylvi, autósülés: Kevés helyen,de lehet kapni 0-18-as ülést, ami szinte ugyanúgy néz ki, mint a 9-18-as, csak háttal is be lehet kötni. A háttal bekötést ajánlják minél tovább, de addig mindenképpn, amíg nem tud a baba önállóan ülni. De pl. Svédországban még a 9-18-as üléseket is háttal kötik be, (egyszer olvastam, hogy a legbiztonságosabb lenne az összes utasnak így ülni), és jóval kevesebb gyerek sérül meg autózás közben.
Akkor kell ülést cserélni, ha a gyerek fejének több, mint a fele túllóg az ülés tetején, vagy a lába már nem fér el.
Elámultam a tökön...

Dóri, jobbulást Gergőnek...

Timi, boldog szülinapot Livinek!!! Még emlékszem a tavalyira... Már több, mint egy éve írogatunk... :P

Edina, és te is dolgozol? Csak mert lefejt anyatejet írtál, hogy kapnak, de lehet, hogy rosszul gondolom... Annyira szép ruhácskáitok vannak!!! Egyébként mindig ennyire közel szeretnek feküdni egymáshoz? (Már a múltkori képeken is kifigyeltem. )Te hányszor etetsz éjszaka?

Képzeljétek, tegnap kibújt Lilla első foga!!! MEglepett, Dorka 8 hós volt az elsőnél. Elég nyügi volt napközben, de nem vészes. Dorka meg feltűnően csendes volt, a nővéreméknél voltunk vendégségben. Hazajöttünk, erre 38,5 a láza... Aztán ős is nyűgös lett, Laci meg ugye minkában éjjel 11-ig... :roll: Érdekes este volt. Éjjel meg egyfolytában tapogattam, mert tűzforró volt, nehezen is aludt, de nem akartam a lázát levinni, hogy pusztuljanak a vírusok... :roll: Aztán reggelre már csak 37,9 volt, napközben szépen lejjebb ment. Szeretném hinni, hogy ennyi,é s reménykedni, hogy Lilla nem kapja el... Az oviban kering egy ilyen lázasodós vírus...

Receptek: Én még mindig örülök, ha vmit össze tudok dobni a hűtőben található dolgokból...

Kép
Kép
szilvih
 
 


autósülés: orvos barátom mondta, hogy sok haláleset/súlyos sérülés elkerülhető/kivédhető lenne, ha a gyerekek a lehető legtovább hátrafelé lennének bekötve. Vikit nemrég fordítottam meg. Concord, Römer, amik nekem bejönnek elsősorban, Igaz nem a legolcsóbbak, de ne ez legyen a szempont egy biztonsági gyerekülésnél.

Timi,
ja ja, ma volt/van :?: :lol: a nagy bulej Nálatok! Isten éltesse Lívit és Marcid is fél éves. :wink:

Szilvi,
gyümilé :lol: Viki nemrég ismerkedett meg a narancslével meg a kakaóval. Egyikért sincs oda. Csokit meg nem is evett még, müzliszeletekért odavan meg a házi sütésekért. :wink:

Jobbulást a kis betegednek! Kering ez a szar taknyoskodás meg lázasság is, áááh, utálom. Gergő is minden vackot hazahoz a suliból. :roll: :roll:

Kész a tojássalim meg rozmaringos husim holnapra :wink: megyek alludni, nálunk mindenki kidőlt 8-kor. Ja meg a hűtőt is kisuvickoltam. a lehető leggyűlöletesebb házimunka, ami létezik számomra. :evil: :evil: :evil: férj bevállalta a végét :shock: :D :D

na tényleg húztam, jóccakát
Vendég
 


Vok, nagyon köszönöm!!!!!! Tényleg jók, holnap jobban beleásom magam.
Én mondtam a védőnéninek, hogy szeretnék 6 hónaposan kezdeni, de ő azt mondta erre, hogy akkor sokkal nehezebben fogja elfogadni... Már 2 napja nem adom az almát, várok vele még.
Megyek aludni, én is kidőltem.
Vendég
 


Sziasztok! Én júli 9én szültem a kislányom a dél-pesti kh-ba. 51cm-el és 3.75kg-al. 3hósan 68cm és 6,25kg. Gertrúd a neve. Sajnos csak kb 2hónapig tudtam szoptatni,de már az elejétől pótolni kellett. Pénteken lesz 4hós. Már kapja ezeket a püréket higítva c.üvegből: sütőtöl-almával,sárgarépa,őszibarack. Már forog mindkét irányba(az ágy egyik végéről a másikra),állandóan ülni akar. Kezd a foga jönni,bár még nem bújt ki. Nagyon nyügi,nyáladzik,dörzsöli az ínyét és csak akkor nyugszik meg,ha bekenem Vigantollal. Egész nap nevet és már kacag is.
Magamról: 20éves leszek január elején,párom 30éves. 18ker-be lakunk 15hónapja. Én Gyáli voltam,párom idevalósi. 3,5éve vagyunk együtt,jövőre házasodunk.
cs.adri
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk a Balcsiról. Húúúú, de jó volt! Végre egy kicsit kikapcsolódtam én is. Persze anyu-bébiszitter is jött velünk, így aztán nem volt nehéz... :D Még egy kis fürdikélés az uszododában is belefért.... :oops:

Timóca: Boldog szülinapot Livikének! Milyen szép csajszi!!!!

Szylvi: A tök állati jól néz ki! Nekünk csak szimpla fogtalan sikerült...

tnadine: Nagyon édesek a fiúk! Most olvastam egy könyvet: Gyesen voltam New Yorkban c. Tök jól bemutatja a kisbabás létet kint Ámerikában! Nem olvastad?

Cscsi: feldobok egy szopistea receptet a receptes oldalra, hátha estére csinál egy kis plusz tejcsit neked!

Én is próbálgatom este cumiból odaadni Tamarának az aznapi lefejt tejcit, de én még ilyet nem láttam, egyszerűen nem hajlandó szívni a cumót!!!! Nem tudja hogy kell, vagy a fene tudja mi a baj, egszerűen nem megy!!! pedig csak 100 ml körül eszik esténként (is) mégse fogadja el! Van esetleg ötletetek mit csináljak???
Ugyanez volt a helyzet a sima cumival is. Vettem többfélét, - amikor végigvonyította mellettem az összes autókázást, én meg majdnem nekimentem már a legközelebbi fának kínomban,- no az sem sikerült a cumit se fogadja el..... Ezek a nők!!!! :lol:
v.erika
 
 


Dincus, mizujs, remélem, nem haragszol a múltkori hsz-ért???

Erika, ha nem megy, ne erőltesd... :lol: :lol: Szupi, hogy ki tudtatok kapcsolódni... Mi majd Sopronba készülünk 3 hét múlva egy kis Bécsi kirándulással összekötve.

Adri, üdv itt!!! Nem lakunk messze egymástól. :P Én 19 ker széle.

Dokra megint lázasodik, meg mintha a kruppja készülődne... De remléjük a legjobbakat. Lilla meg a második fogán dolgozik, megont nyűgös volt... Jó napjaink lesznek a héten.....

Kép
Kép
szilvih
 
 


szilvih! :)
cs.adri
 
 


Megvolt tegnap a buli :lol: . Livi nagyon élvezte. Főleg, hogy reggeltől folyamatosan kapta az ajándékot. (mindig egyet kapott, azzal játszott sokat, és mikor már unta volna meg, akkor kapta a következőt - így nem volt egyszerre elárasztva :lol: ) A fényképezőm megint elromlott, pont a buli közepén :evil: . Így pont tortás képem nem nagyon van - pedig arra volt a legjobban rákészülve. Azért egy pár képet teszek fel:

Marcipánnak úgy tűnik, ez a kedvenc ajándéka (ő névnapját is ünnepeltük):
Kép

Ezen meg olyan cuki Livike (kapott keresztszüleitől egy fésülködőasztalt, és nagyon élvezi, cicomázza magát a tükör előtt - itt épp muatta, milyen szép lett :lol: )
Kép

És egy Verdás-szüli tortás :lol:
Kép
És megszámolta a gyertyákat is a tortán: egy, kettő, három, négy, öt :lol:

Mellesleg Marcipánozós alakított a bulin :lol: - felhívta magára a figyelmet: olyan dolgokat csinált, mint sose :). Pl. dél körül, mikor tettem tisztába, szépen lepisilte magát. Ilyet se szokott, nem baj, átöltöztünk. Aztán délután, mikor tettem tisztába, végre kiengedte magából a kb. 4 napja tartogatott trotyit (eddig max. 1 nap maradt ki) - először csak a pelenkára, aztán a törlőkendőre, aztán az egész alátét lett olyan, végül egy hatalmasat lövellt a vadiúj szőnyegre :twisted: Úgyhogy ezért tartogatta napokig, hogy a bulin mindenkit megörvendeztessen :D.

Kép
Kép
timóca
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?