Új privát üzeneted érkezett!

Rit
A Tescoban hol van az a telcsi? A játékoknál kell keresni?

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Zulu Kép
nagyon köszi!!!

Pussz
Kangi
kangi
 
 


Sziasztok!

Hát nem tudom mi volt ma éjszaka, de Marci 3 óránként ébredt és szopizott. Tiszta zombi vagyok. Olyan nyügi, hogy csak a kezemben hajlandó megmaradni, még az sem tetszik neki, ha mellé ülök játszani. Front van? Vagy mi?
Nem a foga az bizti.

Képzeljétek pénteken voltunk útlevelet csináltatni neki, és teljes meglepetésre az elõbb hozta meg a postás az útlevelet. Nem akartam elhinni. Milyen gyorsak voltak?!!!!

Filmek: nekem nincs türelmem filmet nézni, viszont olvasok. Éppen most fejeztem be Leslie L. Lawrence A vérfarkas éjszkája címû könyvét. Hát nem egy lányregény. Még jó, hogy korábban már olvastam. Egyik este miközben olvastam a párom jól rámijesztett. Hát azt hittem elájulok.

Djeszter
djeszter
 
 

 
 

Sziasztok
Kataa
köszi ha mégis változnának a dolgok akor majd irok .

Ildiko
remélem hogy megjön az étvágya a Béres csepptöl .

Lányok
a délelöti alvás továbra is kész katasztrofa megint csak a bébihordoba tudtam elaltatni ugy hogy ringatam mert a szönyegén felébredt 2perc alatt Kép

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Csics!

Nappal nálunkmindíg ez van, csak a bébihordóban alszik el, ha ringatom. ha még teát is kap,akkor még jobb!

Petikének mennyire lett hasmenése a tejes dolgoktól? Csak mert ma adtam Emmának Nan 2-es tápszert, ez nem HA, élõflórás, és az orvos azt mondta hogy fél éves korától idõnként adjak Emmának a HA2-es táp mellé, mert a bifidusz jót tesz a hasijának. Erre reggel megette, délbenmeg már tele volt a pelus, úgy hogy nem is nyomott, észre se vettem hogy kakilt. Hígabb volt mint szokott, de olyan homogén, szóval nem volt benne emésztetlen darab. Most nem tudom, hogxy ez az élõ flóra jótékony hatása (rá van írva a dobozra hogy csökkenti a székrekedéses tüneteket), vagy pedig nem bírja a tejport. Hozzátartozik még, hogy olyan 4-5 hetes korában egyszer kapott egy hétig nem HA tápszert, mert bukott és AR tápot kapott, attól pöttyös lett, de hasmenést nem okozott, sõt székrekedéses volt. Dec 8, Ildikó, a ti nem HA- tápos tapasztalataitokra is kiváncsi lennék.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


manó
és még idáig azt hittem, hogy én vagyok félõs... de azért ennyire nem rettegek, de azért rosszat szoktam álmodni. + a sötétben is félek - jót röhögnek rajtam a haverok, hogy mindenféle extrém spotrban benne vagyok, de a sötétség az parázós Kép
Amit az Ildikó is ítr: lenyelt pár anfetamin bogyót a bébi - aztán kiütötte magát rendesen - alig bírták megmenteni, de még most sem derült ki, hogy vajon szövõdménymentesen fog-e gyógyulni v. sem.

Forti
mi a Fogarasiban voltunk és ott most fõsoron van - tehát a könyvekkel szemben, a bejárattól balra esõ elsõ gondola végén...

Kataa
képzeld méhg mindíg alszik. Nagyjából 11 óta egyfolytában - az én lányom!!! - teljesen meg vagyok lepve, már kimentem megnézni a kocsiban, nem e cseréltem el egy alvóskára KépKépKép
azóta már felmostam a konyhát és az elõszobát, megcsináltam neki a fõzit, most netezek és még mindíg durmol.... teljesen meg vagyok lepve!!

csics
mi van veletek? olyan rég óta nem láttalak itt! vagy csak elkerülte a figyelmemet valahogy??

Rit és álomszuszi Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a szülinapi jókívánságokat, és a Gabcsi nevében a féléves jókívánságokatKép Elnézést, hogy nem név szerint, de ki tudja mennyi idõm van irni, mert már alszik 1 órája...

Manó! Kataa!
Boldog félévességet Emmának és Alexandernak!!!KépKépKép

Manó!
A vészhelyzetben a kopasz doki, meg a göndör dokinõ közös kislánya (9 hónapos) extasy tablettát/kat nyelt le a doki nagylánya táskájából kibányászva. A kislány hányt, üvöltött, a szive kalapált és az intenzíven kötött ki, mert majdnem belehalt. De szerencsére túlélte. Hiába tudtam, hogy az a történet nem valós, mégis úgy facsarodott össze a szívem... Fõleg azért mert a Green (eszembejutott a kopasz doki neveKép) doki felesége olyan életszerüen szerepelt benne. Semmi smint, haja akár a szénaboglya, kisirt szemek... stb.
Jaj most olvastam hogy már megirták mi volt benne... azért nem törlöm ki nem baj ugye?Kép

puszi
sasha és a fél esztendõs Gábor nagyfióka ;-)

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom a nemalvók táborához- nem mintha egyébként sokat aludnék egyhuzamban, de ez a mai éjszaka nagyon gáz voltKép. Ádám 9-kor elaludt, 11-kor ébredt, aztán 12-kor, 1-kor, 1/2 2-kor. 2-kor Noémi ébresztett, hogy bepisilt, öltöztetés, ágyhúzásKép. 1/4 4-kor Ádám újra, csurom pisi volt, õt is át kellett öltöztetni, ami irgalmatlan ordítással járt, mert utál öltözni, fõleg ha még álmos is. Aztán még 5-kor és 1/2 7-kor volt egy-egy riadó, és 8 után keltünk. Picit fáradt vagyok...

Ági!
Nem tanítottuk Ádámot lemászni az ágyról, hanem észrevettük, hogy tudjaKép. Nem tudom, hogy tanulta meg, mert csak 1x esett le az ágyról, és nem hinném, hogy ez az oka az óvatosságnak. Mondjuk õ valahogy ügyesebb, mint Noémi volt, mert a lányzó pl. egy csomószor elzúgott a kiságyban, mire megtanulta, hogy állásból hogyan kell leülni, Ádám meg egyszer elesett, aztán többet soha, hanem szépen óvatosan leült.

Zulu!
Hát, nekem még nem záródtak a hasizmaimKép, pedig Ádám már 10 hónapos. Nemcsak a köldököm fölött, hanem alatta is simán befér az ujjamKépKépKép. Azt hiszem, Noémi után is maradt egy pici hézag (lusta dög módjára akkor sem tornáztam). Most meg akkora hasam volt, mint egy ház, hát nem tudom, mit csináljak. Kár, hogy a konduktorok nem foglalkoznak behatóbban a hasizmokkalKép... És amíg tök be nem záródtak, nem is lehet hasizmozni? Majd kerítek egy gyógytornászt. Elvileg egy volt csoporttársam a Petõ után elvégezte a gyógytornász szakot, megpróbálom felkutatni...

Tüni!
Ismerem Gabi nénit. Azt hiszem, õ a fõnök a védõnõk között, mindenesetre a legöregebb... Sajnos, már én is hallottam róla rossz véleménytKép. Hát, jól kifogtad, de ahogy olvasgatok, nem Te vagy az egyetlen közöttünk, akinek ilyen "remek" védõnõ jutott.

Timici!
Köszi a bókot Noémi nevében is!

Most megyek Ádám után, mert mire ezt megírtam, vagy 6x kellett innen-onnan visszahoznom a szobába.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Dec8
Pontosan a Campona mellett van egy müvelõdési ház és ott (ez a Nagytétényi út). Minden órába egészkor kezdõdik de jó ha már háromnegyedre odamész mert akkor kényelmesen áttudtok öltözni. Fentebb már leírtam, hogy mi kell és hogy mennyibe kerül.

Dió
Én az elválsztást a csecsemõk szakácskönyvébe olvastam (Dévics Józsefné). Elég jó és van benne sok recept is. A szoptatásról is ír de az már nekünk nem aktuális mert már mindent kitapasztaltunk.

Nyuszi
A Petra is tegnap hanyatt dõlt és olyan nagyot koppant a buksija. Nem tudom, hogy mi lesz ha majd állni is tud mert azért úgy nagyobbat lehet esni. Állítólag a mostani Forma1 nagyon izgi volt mert végig szakadt az esõ. Köszi akkor nézek én is egy tesztet.

Zulu, Gömb
Én Pesztonkával szívom a Petra orrát. Ebben tényleg az a jó, hogy halk és ettõl nem fél.

Áfonya
De jó, hogy jelentkeztél. Gyere sürübben ha tudsz.

Manó
Nem kell törõdni ezzel. A Petrára is megkérdezik, hogy fiú mikor talpig rózsaszínbe van és látszik a fülbevalója is.

Panda
Akkor Ádámmal ezek szerint nem haladtok az alvás tanításba? Sokszor kel fel még éjjel? És sokáig sír vagy hamar megnyugszik.

Timici
Mi egy éves kor után adatjuk be a Petrának az oltást.
Szoptatás: Én hat hónapig fejtem. Nekem ez megnyugtató volt, hogy mindig van tartalék. Nekem az anyukám mondta, hogy minden szopi után ki kell fejni. Én hallgattam rá mert öten vagyunk testvérek és mindannyian jó sokáig szopiztunk. Mondjuk most már tudom, hogy nem muszáj fejni úgyis elég lehet a tej de nekem ez nagyon bevált így. Éjjel én soha nem fejtem.

Ilke
Én is mindig õszibarackot szoktam neki adni és az hatásos szokott lenni. A narancsot nem próbáltad? Vagy azt még nem akarod, az is jó lehet rá.

Kataa
Boldog félévességet!

Djeszter
Tényleg van összefüggés a vérzés és a tej mennyisége között?

Orsoly
Nekünk fa van de csak akkor teszem bele a Petrát ha nagyon muszáj mert különben egész nap a földön van. Mikor kisebb volt akkor sokat volt benne.

Dió
Megkaptam a mailt, nagyon szépen köszönöm. Sokat segítettél vele.

Nyuszi
Milyen joghurtot vettél? A Petra is tépkedi apa szõrét.

Kataa
Én nem nézem a Forma1-et és a focit sem.

Mona
Gratulálok az alváshoz! Megpróbáltam olyan hígra csinálni a fõzijét, hogy pohárból lehetett inni. Így ivott egy keveset. Lehet, hogy tényleg a kanállal van a baja.

Pszi
Akkor megkérhetnélek, hogy küldjen el. Kívácsi vagyok mert mindenki errõl ír, hogy milyen könnyü volt. Elõre is köszi. Gratulálok a 2. fogacskához!

Forti
Örülök, hogy meggyógyult Levi füle: Vissza kell még mennetek?

Ági
petra2
 
 


Beszti
Nem tudok szinkodot,mindegy eleg ha olyan egkekes: )))
Hat igen babaeso volt akkor,biztos valami front miatt; )))

Rit
Lehet hogy elcsereltuk a ket gyerkocot mert Alex ahogy a kapuhoz ertunk mar nyitogatta a szemet.Persze ehhez hozzajarult az az orult akivlamit furt az udvarban,ugyhogy hoztam is be rogton.
JA es akjcsi utan meg en eldoltem az agyon es aludtam fel orat ,addig Alex ott szoszmotolt a szonyegen ;))Biztos jollaktam a gyrostol.
Most mega elaludt a pokrocan,pedig O is aludt mar 2 orat a seta kozben.
A multkor lattam valahol itt kozelben egy antikvariumban,de mar nem tudom hol hogy hasznalt diafilmek eladok 200/db.Megprobalok gondolkodni mere lehetett !
Azt hiszem kihagyom a holnapot mert a Kriszta most hivott hogy menjunk csavarogni holnap delelott : ))

Mano
Aha en sem szerettem de miota a parom hat kenytelen vagyok elmenni vele neha,es bevallom oszinten hogy elvezem is,csak hat az utana levo ejszka ne lenne; )’

Ildiko
De ugyi Napsugar,ez mar beszed : )))

Djeszter
Nekukn is 3 nap voltaz utlevel,pedig mi surgosseget is kertunk igy volt 2000 az illetek,de mar latom hogy nem kellett volna; (

Csics
Es ha delelott leviszed setalni akkorsem alszik,mert en mar azt csinalom hogy a napirendje szerint 11 korul van a seta es igy letudja a2-3 orajat,aztan meg 5 korul egy 20 perc szunya es igy nem nyugi.

Sasha
Boldog felevesseget Gabcsinak is!!!!

Pocok
Hol vagytok?????

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Haliho!

Kataa!

Még mindig nem vagyok vele kész, köszönhetö ez annak is, hogy du. végre nekiálltam rendberakni a dolgozószobánkat (már katasztrófális volt az állapota, jó, hogy nincs szem elött, mert azért ezen már sokan megbotránkoznának), és közben olyan szédülés jött rám. Aztán meg már hiába csináltam bármint (még a fekvés és alvás sem tett jót), kb. mostanra már egész jól elmúlt.
Persze a párom épp ma jön kicsit késöbb...
Ja és közben a gép is lefagyott, indithattam újra.
De ma este kész lesz, ha esetleg késön, akkor is!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Ági!
Én úgy vettem észre, hogy nálam van összefüggés a vérzés és a szopi között. Második alkalommal járok így, hogy ilyenkor szinte alig van tejem. Még szerencse, hogy átlag 36 napos ciklusaim vannak.

Djeszter
djeszter
 
 


Lányok,
Lili is tegnap éjszaka vagy 3x felkelt és csak kajcsival tudtam visszaaltatni. Valami lehetett, mert olvasom, hogy sok baba aludt ilyen nyugtalanul.

Kataa,
Én még reggel ki szoktam venni a fagyasztóból a zöldséget vagy gyümit, és így délre pont kiolvad.

Anemo,
Igaz én még nem adtam Lilinek spenótot, de szerintem egy kis krumplival keverd.

Ági,
A citrusfélék eléggé allergizálnak, így nekünk mindenképp csak 1 éves kor után lehet megpróbálnunk. Hihetetlen mennyi mindenrõl le vagyunk tiltvaKép. Bármelyik könyvet olvasom, mind azzal kezdi, hogy ez és az csak akkor adható ha a családban nincs allergiás megbetegedés.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ági
Csak akkor ha nem múlik a viszketés neki. Bízzunk benne hogy múlik. Kép

Sajnálom is de azért örülök (nem Levinek van baja), hogy sok baba csinálta a múlt éjjel azt amit Levi. Remélem ma már alszik rendesen minden kisded, mert sooook zombi fog itt beszélgetni asszem. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Lányok,
Hol vagytok?Kép

Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Szerintem mindenki lefeküdt aludni. Én is elmegyek, elteszem magam holnapra.
Jó éjszakát mindenkinek. Remélem a babucik is alszanak ma éjjel.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok!

Én még vagyok... Fejek, utolsó erõmmelKép. Hát nem tudom, mi volt ma a levegõben, de összes gyerekeim visítottak, nyüglõdtek, ordítottak egész napKép. És a katarzis a nap végén: miközben az itt-ott eldobált csetreszeket gyûjtögettem este a lakásban, kezembe került egy cumisüveg. Ami azért volt fura, mert Malcka már nem él ilyesmivel, Anna meg mindig is utálta, ezért el is pakoltam. Kiderült, hogy amig én lerohantam bevásárolni, Apasas megitatta a rá bízott dedet FORRALATLAN vízzel, a NEM STERIL cumisüvegbõlKép. De ugye nem lesz baja? Olyan dühös lettem, ha kérek valamit, tuti, hogy nem találja, de ezt a nyomorult üveget, ezt bezzeg elõásta valamelyik szekrény mélyérõl!
megyek is lefeküdni

jóéjt mindenkinek!
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Kataa, Sasha!KépKép

Remélem érdemes volt várni. Tetszik?
Boldog félévességet Alexandernek és Gábornak!

Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Nálunk szerencsére jól telnek az éjszakák, remélem másoknál is visszaállt a rendKép
Tegnap voltunk elõször hármasban nagybevásárolni, Gergõ kenguruban figyelt. Nagyon jól viselkedett. Azért a végére megéreztem a derekamat.
Szombaton utazunk a nagyszülõkhöz és húsvétig maradunk. Remélem nem lesz megint éjszakai bagoly a fiam.

Kataa, Sasha, Manó!
Boldog felediket Alexnak, Gabinak és Emmának! Most már mi következünkKép

Beszti!
Nagyon aranyos a tábla!

Djeszter!
A tornát csak most kezdtem kb 1 hete, úgyhogy eredmény még nem sok van. Egyenlõre csak a problémás helyekre irányul, has, fenék, comb...Valahogy nem úgy állnak a ruhák rajtam, mint azelõtt és nem szeretném lecserélni az összeset. Régen sokat jártam tornára, az emlékeim alapjám csinálom a gyakorlatokat, aztán majd kazira, vagy elmegyek valahová. Ha nem lustulok el....
Te miket csinálsz és hogy haladsz?
Zulu!
Fel a fejjel, hát a férfiak sokszor nincsenek a helyzet magaslatán.

Rit!
Hát nem jöttem volna rá, hogy a keró mit jelentKépAzt hittem, az is valami extrém sportKép
Hát igen, jó a kert, csak kár, hogy azon túl mindenhová csak autóval tudunk eljutni. Úgyhogy a belvárosnak is vannak elõnyei.

Na remélem ma már jó idõ lesz. Bár mi tegnap is kint voltunk, de aztán inkább behoztam a Gergõt a szél miatt. Szerencsére brumizott tovább a kocsijában. Még horkolt is hozzáKép

Pusz, szép napot,

Judy és Gergõ baba
Judy (fodroczy)
 


Jó reggelt mindenkinek!

Nálunk helyre állt az éjszaka, Levi fél 9-tõl aludt reggel 7-ig, így én is végre aludtam egyhuzamban 9 és fél órát!!! Ilyet utoljára talán pocakos koromban csináltam. Kép Nagyon jó volt, báááár még tudnám húzni a lóbõrd, de Levi nem kegyelmez, õ már nem szeretne vissza aludni.

Zulu
Szerintem nem lesz semmi baj, nem 1 litert ivott a gyerek.

Manó
Boldog félévességet Emmának! Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Forti
de jó neked!!! én meg vagy 5x fent voltam hozzá - ilyet még sosem csinált, nem tudom mi van, csak azt érzem, hogy irtó fáradt vagyokKép õ meg éber és pörög ezerrel...

hurrá kikeltek a petúniáink!! idén magról vetettük õket - és egyenlõre elég szép számmal leledzenek. De jó lesz majd, ha telipakolom a gangot illatozó petúniákkal!!!
most viszont megyek, rendetrakok a gardóbban, mert már megint ott tartunk, hogy nem lehet belépni. elsõ lépésként elõveszem a haspadot - mától ismét gyakran tervezek progitKép

Rit és Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


13
Sziasztok

Nekunk jol telt az ejszaka,mar 8-kor durmolt reggel fel 7-ig: )))

Rit
Lehet hogy Dodesz sokat aludt napkozben es ezert nem volt tul almos,bar az uszas az kifarsztotta nem?


Beszti
Szuper,koszike!!!!

Ilke
Kepzeld kivettem a fagyasztobol a sutotokot es egybol megfoztem es kb 20 perc eleg volt neki,aztan mar alig kellett turmixolni.
Most varja az etetest a,mi mindjart jon.

Zulu
Hat igrn a ferjed segiteni akart.Miert itatta meg Annat,sirt?

MAno
Boldog felevessegt Emma babanak!!!!!
Mindig elfelejtem megirni hogy a fenyekepesz mennyibe kerult, szoval 24db 10*15 es 1 db A4-es meretu volt 12000Ft,nem olcso de megerte ; ))
Ma megyek megint Zalan babazni egesz delutan: )))

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Rossz éjszaka: dettó, Solymival sem lehetett bírni, átlag 2 óránként ébredt, és üvöltött...
Nekem meg közben megjött a mensim, úgyhogy tök fáj a hasam, és fáradt vagyok meg ingerlékeny. Szóval a legjobbkor...

Rendeltem pár babaruhát Belgiumból Kép, van ott egy ismerõs, akinek tettem egy kis szívességet, és kérdezte, hogy nem kell -e valami, mire mondtam, hogy hát, pár kis ruha a gyereknek jó lenne... Kíváncsi vagyok!

Pelenka: próbálta valaki a Rossmannt? Olcsónak olcsó... Elég széles a tapadópántja?

Rit,
Én is imádok magról keltetni. Idén inkább hagymás növényekben utazom: ha minden igaz, lesz egy gyönyörû bíborszínû liliomom és rengeteg mindenféle kardvirág.

Üdv:
Zita
parazita
 


Írtam egy tök hosszú üzit, de elszállt a gép és vele a szöveg.KépKépKépKép
és most nem tudom újra írni, úgyhogy csak annyit, hogy köszi Mindenkinek a válaszokat oltás/fejés/orrszívó ügyben.

Továbbá köszi a szülinapi jókívánságokat is.

Ha lesz egy lélegzetvételnyi idõm megpróbálom újra írni...
Timici
timici
 
 


Sziasztok

A tegnapi nyügi nap és este után jelentem kibújt a felsõ másik fogacska is...de hogy az alsónak hol a párja?Kép
Egyébként olvastam hogy menni babának volt nyûgös napja-éjszakája. Hihetetlen nem?


Ilke

Én az Árkádban vettem a Legot az aluljáró szinti nagy játékboltban. Szerintem minden nagyobb játékboltban lehet kapni, ahol árulnak Legot.

Ági

Danone naturjoghurtba tettem banánt Emíliának.Kép Az én lányom ugyan már feláll, de azért ha fáradt, négykézlábból is bír hatalmasakat koppanni. A szívbajt hozza rám ilyenkor.

Dió

Boldog hófordulót Petinek!!!Kép
A vicc az, hogy még fel sem adtam hirdetést, hogy eladó a lakás, az egyik vevõm a szomszéd, a másik meg kolleganõm.Kép

MAno
Boldog felevessegt Emma babanak!!!!! KépKépKép

Rit, Zita

Én is magról keltetek mindenfélét, de van hagymásom is. Van Liliomom, ami úgy néz ki megfialt a cserépben, mert most kétszer annyi szár nõ kifelé, mint tavaly.Kép Zita hol találtad a bíborszínût? Az enyém fehér, meg van rózsazsínû is.Kép

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok
Rit
nem tüntem el tegnap is irtam csak te nem figyeltél Kép

Mano
elégé meghajtota és nem homogén volt hanem hig Képugy hogy petikénél biztos hogy a tej volt a bünös a dologban mert csak a tejes dolgok után volt hig a széklete .

Kataa
mi 12-1óra közüt szoktunk sétálni a délelöti sétát még nem probáltam de lehet hogy kiprobálom ha jo idö lesz Kép.

Beszi
szuper a tábla Kép

Lányok
ma voltunk babamasszázson és tök jo volt most már 1órája alszik a fiam Kép visszont az éjszakánk megint pocsék volt Kép este 9kor elaludt petike de 11kor felkelt enni megevett 150ml kajcsit én ugygondoltam alszik 2ig de nem félora mulva felsirt a párom szerint éhes mondom most evett félórája de lehet hogy még éhes mondom jo akor kimegyek kaját csinálni adigg apja mellé tetem petikét megcsinálom a kaját beviszem hát ujbol elaludt petikét vissza a saját ágyába 2óra mulva megint felkel kiveszem kajcsi a szájba nem kell csak vigyorog rám ezerel tejesen ébren tea az sem kell mondom akor mész vissza az ágyba aludni ö nem alszik beszélget magába vagy sir szolok az apjának hogy akor most ö jön a baba altatásba mert én álmos vagyok és elaludtam ere regel ara ébredek hogy petikén takaro van ugy látszik fázott ami azért hihetetlen mert idáig csak 1x kelett használni takarot a bady+hálozsák fölé mert amugy jo meleg van nálunk +mindig olyan hálozsák vol,van rajta amiben nem fázott .

Pusz Csics és Petike
csics
 
 


Sziasztok Mamik!

Minket ismét elkapott a takonykór, csak már azt nem tudom, honnan, mert elmúlt héten nem is voltunk babás helyen. A változatosság kedvéért, most egyszerre vagyunk mindhárman. Kép Daniból is dõl a cucc, állandó orrporszívózás. Pedig szedünk vitamint is, ezek szerint nem sokat ér. Láz az nincs, szerencsére. Lehet, hogy amíg kismama voltam, addig egy tüsszentés sem talált meg, most meg bepótolom csõstõl?

Tegnap láttam a Pataki Attila kisfiát a tv-ben, kicsit kiakadtam, amiket mondott, mert a szavaiból úgy tûnt, hogy hermetikusan elzárják a gyereket. Senki nem érhet hozzá. Meg energiamentes a babaszoba és stb. Egy kislány (gondolom vmi közeli rokon) szerette volna megsimogatni óvatosan, Pataki meg majdnemhogy arréblökte a kezét. Lehet én vagyok trehány, hogy nem zárom el a gyerekem és nem figyelek annyira a steril környezetre?

Mona
Dani is 2 napja hasonlót produkált, mint Máté, bár nem üvöltött, csak reggel 7- este 10ig aludt összvissz 10 percet, nem hagyott egy perc nyugtot sem egész nap, + még nyafka macska is volt hozzá. 10kor elaludt, de most nem segített a gitározás sem, aztán 6kor már kipattant a szeme és csak reggel 9 után volt hajlandó aludni, de akkor másfél órát. Dani már amúgy is keveset alszik napközben, ha kiviszem a ligetbe ott max. 40 percet, meg délután 30-40 percet. Éjjel csak 1x ébred szopizni.

Timici, Tüni
Dani kezdettõl fogva 2 cicibõl eszik, de a jobb cicim nekem sem uolyan tremelõ, mint a bal, de mindkettõt elfogadja, csak reggel szokott lenni, hogy elég az egyik.

Kataa
Boldog félévességet!

Daninak vettem buborékfújót, így tanítom a vízbe való fújásra. Eredmény, ha pohárból iszik és már elég, akkor bugyborékol a vízbe Kép Nagyon élvezi a színes szappanbuborékokat, amikor szétpattan az ujjacskáján Kép Az orrfújásra pedig úgy tanítom, hogy fújok az orrommal, és, mintha már kezdené utánozni. Persze nem tudom, hogy lesz majd hozzápárosítva a zsepi is, de az még ráér.

anemona
Valószínûleg összefutunk majd valamelyik szerdán, mert mi akkor tudjuk pótolni az úszást. Eddig Ti hétfõn jártatok ugye? És áttették azt a csoportot szerda 6-ra. Egyszer egy hétfõin már voltunk korábban. Ha Dani orra rendbejön, akkor jövõ szerdán biztosan megyünk. Most péntek, az már tutira kilõve, mert kizárt, hogy javulna 2 nap alatt a helyzet.

Mi is szoktuk a keróversenyt nézni, és nagy vizilabdások vagyunk. A focit mindketten utáljuk. Persze a VB-be bele belenézünk, az legalább színvonalas. A magyar válogatottban van is egy haverja a férjemnek, néha el szokott jönni hozzánk.

Judy
Daniról nekünk van egy olyan uh-videó, amikor épp jól hasbarúg Kép Jól behajlítj a lábát és egy jólirányzott rõgást mér anya hasára. Kép Most uezt szokta csinálni pelenkázáskor, csak kívülrõl Kép

Forti
Dani is mindig rámászik a számcsigépre. Egy képet csináltam is róla, és beküldtem az installos kollégáimnak, a jövõ munkaerõ utánpótlása Kép

Utazóságy
Júliusban megyünk a Balcsira nyaralni. Utazóágyunk nincs, viszont arra gondoltam, hogy a járókát visszük le és abban fog aludni a gyerkõc. szerintetek ez jó? Utazóságyat azért nem akarunk venni, mert egyrészt szinte alig használnánk, itthon már nem férne el, és elég drágák, hogy csak álljon 3 hét használat után egy sarokban. Lehet ezt esetleg bérelni vmi bababoltból? anyukáméknál pedig van kiságy, amit apu csinált.

Dió
Gratula a felálláshoz!
A Zefirelli Rómeó és Júlia tényleg nagyon jó! Én akárhányszor és akármilyen feldoglozásban látom, vagy olvasom, mindig reménykedem, hogy nem így lesz a vége. A Ryan közlegénynek csak az eleje szörnyû, de max. tekered a jeleneteket. Én a Nicole Kidman Másvilág címû filmjét nem mertem megnézni pocakosan, nemrég láttam és nagyon tetszett, egyáltalán nem rémisztõ. Most kapaszkodja meg, szülés elõtti este a Penge2-t néztük a moziban Kép A Ryan ehhez képest piskóta.

Nyuszi
Én még most is csikorgatom álmomban a fogaimat néha, pedig nem vagyok bruximiás Kép

Sasha, Manó
Boldog félévességet!

ildikó
Dani is mutatja a cicát és a kutyát a kikönyvben, meg ahová akar menni oda mutat. Dani minden a balkezével fog meg elõször, de sokszor használja a jobbat is, ez majd késõbb alakul csak ki, azt olvastam. A férjem egyébként balkezes, de nem feltétlenül öröklõdik a balkezesség.

Mindenkinek szép napot, most megyek kotyvasztok vmit Daninak ebédre!

pusz
gumicukor és dani

Nyuszi
Halacskával taliztál mostanában? Egyszer én is szívesen taliznék veletek, ha még szoktatok az Árkádban! Már régen írt nekem mailt, nem tudom, mi van velük.

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Beszti!!!

Nagyon szép a tábla! Szép a színe és édi az a két kiskutyusKépKépKép Köszönjük!

Most más! Ezt irtam az imént a szoptatás topikba! Kérlek mondjátok el a véleményeteket! Most mit tegyek? Hallgassak a dokira? Nem szívesen!


A gyerek másfél hónapja asztmás jellegü hörghuruttal kórházba került. A körzeti doki elküldött a gyeremek Sztk-ba a pulmonológiára egy kedves dokihoz, akinek ez a szakterülete. Múlt héten vultunk újra nála 1 hónap után kontrolon. Elõször be akart utalni az I.sz. Gyerekklinikára GOR gyanuja miatt, hogy vizsgálják meg, de aztán lemondta, mert gyomorszondát akartak neki ledugni. Úgy volt, hogy akkor a Heim Pálba küld nyeletéses röngenre (uh?). Azt is mondtam neki, hogy a gyerekpépes étel evése közben elkezd hörögni, mint akinek nem zár jól a légcsõ és a nyelõcsõ közötti sapka. (tegnap már nem hörgött) Ma is voltunk nála, elvileg a beutalóért mentünk, de azt nem kaptunk, a doki meggondolta magát. Kaptun gyógyszert a bukásra amit 3x kellnapotna adni. Eredetileg tápszert akart irni, hogy azt adjam neki sürítõnek a fõzijébe, meg egyébként is, mire közöltem, hogy ez a gyerek még mindig szopik és csak 1x kap valami mást is az anyatejen kívül. Kérdezte mit eszik és mennyit. Mondtam, de pontos adattal nem készültem, hiszen fogalmam sincs mennyit szopik mert nem mérem. A doki persze megbotránkozott. Aztán meg azt akarta, hogy a gyereknek ne szopi után adjam a fõzit, hanem elõtte. Na jól összebalhéztunk ezen. Nem értettem vele egyet, mire elkezdett érvelni, hogy ne csodálkozzam, hogy bukik a gyerek, ha túletetem, hiszen nem birja a gyomra, és ha így !tömöm! akkor elhízott ember lesz majd stb-stb. Ne etessem túl meg ilyenek. Mondom neki, hogy de hát az anyatejes babát nem lehet túletetni és én éheztetni nem fogom. Sõt a fõzit sem fogom szopi elõtt adni, mert a gyerek ugyanúgy bukik, ha csak anyatejet evett és nem látom értelmét. A doki ezt nem birta felfogni. Sõt azt sem, hogy ha a gyereknek nem kell több akkor elfordítja a fejét ezzel jelzi. Azt mondja erre, hogy persze hogy nem kér többet amikor már dugig ette magát és ezt kéne megakadályozni...! (magyarán ne adjak annyit enni a gyerknek mint amennyi jólesik neki!) Mikor ebbe sem egyeztem bele akkor közölte, hogy jó, ha nemfogadom meg az utasításait (ne hozzátáplálja, hanem elválaszzsak, és mérjem le az evéseket..stb) akkor nem kezeli tovább, mehetünk a H. Pál Gasztro osztályára kezeltetni. Még mindezek elõtt megkérdeztem, hogy a bukások kinõhetõek-e mire a válasz ign volt! És mivel a fiamnál nem súlyos, hiszen az eddigi átlaghízás másfél kg volt. Ha csak ez lenne a baj akkor nem is járnék hozzá, de a pépes kaja alatti hörgése zavar, amit persze pár perc után megszüntet pár köhögéssel. Azt mondta visszatérve a veszekedés alatti mondatokhoz, hogy attól is lehet ez a hörgés, hogy sokat eszik! De akkor vajon miért nem hörög az anyatejtõl? Nem értem ezt a dokit! Sõt már úgy tudja, hogy a délelõtt 11 órás (12) szopi után kap valami mást is, hogy éppen csak annyit szopik, hogy csillapítsa a mardosó éhségét. De a dokit ez sem érdekelte, és fújta a magáét, hogy a gyerket túletetem... Szerintetek mit kéne tennem! Menta! Pele! Iboly! Szívem szerint nem hallgatnék rá, de zavar az a hörgés. Remélem ma sem hörög a pépesnél és akkor leszarom mit mond a doki. A bukások nagyon nem érdekelnek, hiszen kajálás után izeg mozog mint egy kis nyírfa úgy hajlik elõre-hátra, jobbra-balra. Kép

Megyek olvasni!
sasha és a fél éves Gábor

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Nemrég jöttünk meg a sétából, ebéd, és Peti már alszik is. Ma is álomszuszék, mint melegfrontkor mindig.

Gumicukor!
Én sem tartom steril környezetben Petit, sõt! A múltkor a barátnõm meg is kérdezte, hogy "neked is rögtön második gyereked van?" - célozva ezzel arra, hogy nem vagyok valami parázós, mert Peti játéka leesett a földre, és nem mostam meg, hanem visszaadtam neki. Mondjuk itthon, pláne a padlószõnyegen azért nincs olyan kosz, hogy folyton mosni kéne a játékait. A múltkor meg a boltban, egy kislány - olyan 4-5 éves forma - megsimogatta Petit, meg adott neki egy puszit. Én meg persze hagytam, aztán elmagyaráztam Petinek, hogy "látod fiam, így kezdõdik."Kép
Jobbulást nektek!

Csics!
Mióta jó idõ van - azaz ma óta Kép - mi is kétszer megyünk sétálni, délelõtt is és a délutáni szundi után is. Sõt, én nagyon élvezem, hogy mostmár nem az van, mint télen, hogy a négy órai evés után már nem tudtunk sehova menni, mert sötét volt, hanem még ekkor is süt a nap, és ekkor is elindulhatunk.
Hol voltatok babamasszázson? Én itthon szoktam csinálni Petinek fürdés után.

Nyuszi!
Köszi a gratulát. Mi meg már három hete hírdetünk, tegnap is jelent meg hirdetésünk az Expressben, kemény ketten hívtak is, abból nem jött el egyik sem megnézni. Ja, senki nem akar a 15. emeletre költözni. De a legjobb tegnap volt egy nõ, akinek azért nem felelt meg, mert nem ez a legfelsõ emelet. Mert õ úgy akar lakni, hogy felette már ne lakjanak. Tudod, ha nem az a baj, hogy túl magas, akkor az a baj, hogy nem a tetõ. Szerencsére még nagyon nem vagyunk kicsúszva az idõbõl, valaki csak beleszeret egyszer úgy, mint én négy éve.Kép
Petinek is van legója, de õ is úgy játszik, hogy én felépítek valamit, õ meg leszedegeti a legókat, és mindegyiket jól megkóstolja.Kép

Rit!
El ne kiabáljam, Peti most szépen eszik. Remélem így is marad.

Éjszaka: jobb volt, mint az elõzõ. Peti háromszor kelt, de harmadjára csak kiabált egy párat - szerintem álmában -, mire magamhoz tértem, és odamentem volna az ágyához, már aludt.

Lányok!
Arra gondoltam, hogy mostmár, ha jó idõ lesz, rendezhetnénk spontánabb sétás talikat. Kinek mi esik közel, nekünk pl. a Városliget. Naaaaa?

Beszti!
Tök jó a tábla! Nagyon ügyes vagy!

Dió és a ma 9 hónapos Peti
szabotimi
 
 


Kataa
Úszás elmaradt - én most nem mehetek vízbe ugye, a papa meg irtóra megfázott - most jött ki rajta, így jött haza, betegen Kép

Manó
cuppantás Emmának feledik szülinapja alkalmából!!

Zita
Ezek szerint te is kerttel rendelkezõ boldog ember vagy - de jó neked!!
Nekünk bevált a Rossmann pelus, soha semmi gondunk nem volt veleKép

Nyuszi
ha bennehagyod a cserépben a hagymát, mindíg megfial - viszont ha növeszteni, erõsíteni akarod a hagymádat - elsõ évben mindenképp érdemes - akkor vedd ki õsszel!
Gratula a 2.foghoz!!!

csics
Nem biztos, hogy fázott - de szeretik, ha úgymond "le vannak súlyozva". Dodo is imád úgy elaludni, hogy rápakolom méhg az én takarómat is - aztán persze leveszem,mikor már alszik...

gumicukor
Az én bvéleményem az, hogy minél sterilebb környezetben nõ fel egy gyerek - annál könnyebben elkap mindenféle nyavaját - ugyanis a túl nagy sterilitás nem engedi az immunrendszerét megfelelõen kifejlõdni. Úgyhogy, úgy kell Patakinak!
nem, mi mindíg szerdán jártunk, de ugyanez a szintû csoport van hétfõn szerdán, pénteken 6tól + péntek 3/4 4tõl Kép

Beszti
Tök jó a tábla!!

Dió
same here!! ezek szerint megjavultunk evésbõl Kép

üdv mindenkinek:
Rit és Dodeszku

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


sasha

Sajnos a bukáshoz nem nagyon tudok hozzászólni, mert nekünk az elsõ 3 hónap alatt volt kb. 3-4 alkalommal, utána semmi több. Viszont kívánom, hogy minél elõbb találjatok rá gyógyírt a hörgéssel együtt, na meg egy bababarátabb dokit. Egyébként én mindig a szopi elõtt adok neki kajcsit és utána is nagyon jóízûeket szopizik, mindig elfogadja és a tejem sem csökkent. Én anno nem figyeltem annyira a hozzátáplálás és elválsztás közötti különbségre, ezért van most ez. Nem próbálod meg pépes helyett gyümölcsleveztetni, hátha még nincs felkészülve az új állagra. Daninál is majdnem 1 hónapomba telt, ,míg megbarátkozott a sûrûbbel, viszont pár hete a darabossal könnyebben lebratyizott kb. 2-3 nap alatt, pedig még csak most bújt ki az elsõ 2 alsó riszfogacskánk. Ügyesen elnyammogta a kis ínyével. Persze azért fõleg pépeset kap, de már bele-bele csempészek kisebb darabokat. A sajtot pl. nagyon szereti kis szeletkékben. Kép

Pocok
Aranyos lehetett Manka! Kép Az edzástõl nekem sem csökkent a tejem, pedig én is szoktam taposógépezni, én mondjuk szülés után 4 hónappal kezdtem el.

Dió
Én sem mosogatom az itthon leesett játékait. Meg olvastam is, hogy a baba saját környezetével szemben már egyébként is hamar immunissá válik. Sõt van, kutya, macska, papagáj, no para. Én a textilpelusokat néha kihypózom és magasabb hõfokon mosom, ,de pl. már nem bajlódom a vasalgatásával. soha nem is csináltam, egyrészt, mert utálok vasalni, csak ha nagyon muszáj akkor, másrészt, nem nagyon látom értelmét. Akkor megnyugodtam, hogy nemcsak én vagyok ilyenKép

Mi is a Városligetnél lakunk, egyszer talizhatunk, csak ne a héten, mert Daniból dõl a takony, már bocs Kép De jövõhéten pl. lehetne, ha neked is jó!


pusz
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Nyuszi,
A TESCO-ban vettem a bíborszínû liliom hagymát. Iszonyatosan nõ, már vagy 30 centis szára van. Remélem, ki is nyílik.
Én is csikorgatom a fogamat, és nem is csak álmomban.. Kép

Dió,
A Városliget szuper lenne, az nekünk is közel van.

Sasha,
Solymi kb. 4 óránként szopik - azaz napi 5-6x -, plusz kétszer eszik gyümölcspempõt és egyszer fõzelékszerûséget (minden alkalommal kb. 60-80 ml-t). Én a szopások közti idõben szoktam adni neki a pempõket.
Néha õ is bukik, de leginkább akkor, ha nem hajlandó kaja után büfögni, meg ha túlságosan tekergeti magát.
Ha ezt a kajáltatást a dokid meghallaná, szerintem elájulna... Mégse lehet azt mondani Solymira, hogy dagadt - akik látták a talin, azok megmondhatják. Normálisan hurkás, és nagy meg izmos. Hogy mennyit szopik, arról nekem sincs halvány fogalmam sem, de valszeg nem sokat, mert érzem a mellemen is, hogy kevés van benne, és kb. 5 perc alatt végez is a szopival (kivéve éjszaka, akkor álmában többet rágódik).
Hörgés-ügyben sajnos nem tudok segíteni, de talán akkor jársz a legjobban, ha anyai szívedre hallgatsz.... Kép

Rit,
Sajnos nem tartozom a boldogok közé... Kép Csak erkélyünk van (igaz, elég nagy, és kettõ is), ott ügyködünk az anyuval, cserépben meg ládában.

Beszti,
Klassz a tábla!!!!!

Kangi,
A minap gondoltam rátok. Esküvõn voltunk a Rózsák terei görögkatolikus templomban, és Mázár Petiék mondták, hogy ti is ott esküdtetek... Jó lenne majd nyáron találkozni a Somlón Kép

Torna: nekem egész jó a hasizmom, és háj sincs nagyon sok rajtam, de egyszerûen laza a bõr a hasamon... Mit lehet tenni ez ellen?


Üdv:
Zita
parazita
 


Sziasztok!

Ma is rémes éjszakánk volt, Marci most is állandóan felsírt. Talán így napközben javult. Remélem ezzel vége.

Judy!
Én is most kezdtem a tornát, pontosabban hétfõn. Szintén régi bevált gyakorlatokat csinálok, ill. mivel Marcika „megszerelte” a szobabiciklit (kép az albumban), azt szoktam tekerni. Jó lenne eljutni egy konditerembe, de egyedül nem sok kedvem van.

Manó
Boldog félévességet Emmának!

Rit!
Én görögdinnyét szeretnék az idén palántázni. Nem tudom, hogy sikerül-e.

Gumicukor!
Mikor Dani egy éves volt, és voltunk nyaralni, mi is a járókát vittük. Jól elvolt benne. Egy alkalom miatt szerintem nem érdemes utazóágyat venni.
Mi július végén megyünk nyaralni, de szerencsére kiderült, hogy tudnak adni kiságyat gratis.
Marci is elõször mindig bal kézzel nyúl a tárgyakért, bár mostanában mintha változna. Nálunk nincs a családban balkezes.

Képzeljétek Marci ma reggel felállt! Pedig még a térdelés sem volt tökéletes.
És tegnap óta egyedül akar enni. Én kanalazom neki a hamit, de mikor a kanálon van, akkor õ megfogja és a szájába rakja.

Most megyek Daniért a suliba.

Djeszter
djeszter
 
 


Dió, Gumicukor, Zita,
húsvét utám mi is szivesen csatlakoznánk a "spontán" talihoz. Addig vidéken leszünk, de utána ismét jelentkezem.

Beszti!
Szuper a tábla!

Pszi és Balu (majdnem 8 hónapos)
pszi
 
 


Sziasztok!

Éjaszaka: valamit nagyon éreznek a babáink. Nálunk sem tudom, mi volt, emrt ugyan nem ébred sokszor, de két éjszaka is azt csinálta, hogy szopit befejezte, elfordult, és egy pici idövel késöbb elkezdett sirni. És nem birtam megnyugtatni. Mindkét nap végül apa volt a nyerö, de második éjszaka már majdnem elaludtunk, amikor köhögött apa, erre Nátán megint sirni kezdett.
Bár nekünk lehet fog is, merthogy:
Képzeljétek a fiamnak megint jönnek fogai!!!
Alul jön a negyedik, ez még oké, de felül a már meglévö négy mellé jön kettö, ráadásul, ha jól látom, akkor nem is a közvetlenül melletük lévö, hanem egy kihagyássalKépKép (legalábbis azoknak már kibújt a pici végük, a közvetlenül mellette lévöknél még nem látom, hogy ott lennének). Már a 8 is megfelelö mennyiség lenne, de most még kettö! Hány foga lesz egy évesen? És hogy fog kinézni, ha a közvetlen mellettiek csak késöbb jönnek?

Gumicukor!

Nekem nagyon nem tetszik az egész Pataki-féle mizéria.
Jó, az a gyerek még csak két hetes, de azért ha ez a hozzáállás, akkor késöbb sem lesz jobb!
Minden gyereknek meg kell enni bizonyos mennyiségü koszt az egészségéhezKép.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Djeszter
Én tapasztalatból írtam, hogy nem könnyü az ikerterhesség. Különben én is mindig nagyon szerettem volna ikreket, sõt még talán most is pedig nagyon félek az egésztõl.

Dió
Gratulálok Petinek a kúszáshoz és a felálláshoz! Nagyon ügyes.
Ti hova is költöztök?

Nyuszi
De jó már itt tartotok. Mi csak most fogjuk feladni a hirdetést. Tegnap is megvettem a képes ingatlant és olyan jó nézegetni. Remélem nekünk is hamar jön egy vevõ. Építkezni nem akartok?

Ildikó
A Petrának is adok C vitamint de attól nem jött meg az étvágya. Béres cseppet meg nem szeretnék adni neki.

Panda
Jó mozgalmas éjszakád volt.

Ilke
Igen már szopizik rendesen és én már ennek is nagyon örülök.

Ági
petra2
 
 


Sziasztok
Gumicukor
én sem tartom petikét "bura alatt" mert az nem tesz jot az immunrendszernek egy kis kosz nem árt Kép .

Utazoágy
mi is szeretnénk venni ilyet mert igy nyáron ha lemegyünk a balcsira nyaralni lesz hol aludnia petikének is .

Dio
mi a gyerekrendelö egéséges részén ott tartják ,én is bene vagyok egy ilyen spontán taliban a városligetben de csak husvét után .

Sasha
mi az a GOR?

pusz csics és petike
csics
 
 


Zulu,
Hát a papák már csak ilyenekKép. Múltkor a páromtól megkérdezték, hogy miket eszik már Lili, erre mondta, hogy krumplit meg almát, kérdezték, hogy csak ezt a kettõt, erre a drágám mondja, hogy igen. Pedig minden nap elmondom neki, hogy mit evett Lili, most kb. 10-15 félét eszik márKép.

Kataa, Sasha,
Boldog félévességet a fiúknak!

Nyuszi,
Gratula Eminek az új fogacskához!

Sasha,
Nem tudom mi lehet Gabival, nehéz így véleményt mondani, fõleg, hogy a doki is tanácstalan. Az elválasztással kapcsolatban, szerintem az nem lehet gond ha elõbb szopik kicsit és utána eszik, mi is így csináljuk. Viszont a bukások Lilinél is sûrûsödtek amikor elkezdtük a gyümiket. Kb. másfél hónapig tartott, és most kb. 1-2 hete nem bukik. Talán nálatok is ilyesmi lehet. Viszont ez a hörgés fogalmam sincs, hogy mi lehet. A mai ebédje milyen volt?

Dió,
Én benne vagyok egy Városligeti sétában, csak ez a viharos szél kicsit enyhüljön.

Beszti,
Nagyon édes a tábla.
Nátán minden téren viszi a pálmátKép.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Tüni
Hanna is folyton keresztbe fordul (õ már nem is fér el, de nem nagyon zavarja) kikalimpál a rácsok közt. Persz így meg ahhogy rugdossa mindig tökre eltávolodik a faltól Kép. Lassan és ágyastól közlekedik Kép. Eleinte oda tetem a rácsvédõt nehogy beszoruljon, erre alábújt. Szóval mindegy neki. Eddig még egyszer sem szorult be, pedig közben igyekszik hasra is fordulni. Szóval ha lehet mindent egyszerre.
Nekem akkor lett kevés a tej, amikor 3 hetes volt, de igazából eleve nem volt elég csak reménykedtem hogy beindul. De így is 3 napig próbálkoztam, amikor már tudtam, hogy kevés. Egyébként tápszert recept nélkül is lehet venni, szóval max. 1,5 napig nincs gyógyszertár, de ügyeletes akkor is van. Szóval ez nem egyik percrõl a másikra megy, attól ne félj.

Timici
Mi beadattuk. A doktornõ szerint ugyan kicsi az esély, de annyira gyorsan kerülhetnek nagyon rossz állapotba, hogy az már igazán veszélyes. Egyébként nem lázasodott be tõle, nem fájt lábikója. Sõt az utolsó beadásánál már nem is sírt.

Ilke
Nekünk a kamillatea azonnali hatást váltott ki.

Djeszter
Drukkolok az unokahúgodnak.

Mennem kell, Hannus ma nagyon nyügi

Pusz
dec8
dec8
 
 


Ilke
Ugye szombaton lesz a bababörze? Valószínû, hogy nem fogok tudni menni,ill. menni tudok, csak nem sok értelme lenne, mert nem hiszem hogy vennék valamit. A múlt hét hétvégén elõszedtem a félre tett cuccokat és egy rakat tavaszi, nyári szerkó került elõ Levinek. De lehet hogy kinézek veletek, mert soha nem voltam még ilyen börzén. Hány órakkor mentek?

Úgy nézem Levi kicsit betaknyosodott, szívni kell az orrát reggel és este. Remélem nem húzódik a fülére. Kép Kép
Képzeljétek már tökre dudorodik az ínye, remélem már nem sok kell a fogacskának hogy áttörjön. Ha sikerül akkor a bal alsó egyeske lesz kint legelõször.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Rit

Akkor most õsszel kiveszem a hagymát, tavaly elõtt vettem õket, úgyhogy az elsõ évet már elbuktam, de majd most erõsítem.Kép
Rit, 3. fog ez, csak felül van kettõ, alul meg egy .Kép

Ági

De, az építkezésen is gondolkodunk. Vagy olyan házakat is megnézünk amik nincsenek befejezve, pl. most hétvégén kettõt is. Egyet Gödön , egyet Dunakeszin (Dió!!!Kép). És találtam egy jó kis website-t, Fótliget a neve, ahol most árulnak telkeket, kb. 4km-re van Bp.tõl. Azon is gondolkodunk, hogy ott építkezzünk.

Ilke

Az én párom sem tudná elsorolni miket eszik már Emília, pedig van mikor õ eteti hétvégeken néha.Kép Ezek a papák...

Forti

Gyors gyógyulást Levinek, úgy látszik felétek tart tõlünk a fogmanó...Kép

Gumicukor

Halacskával kb. két hete találkoztam , kint voltunk náluk Kistarcsán. Majd javasolom neki, hogy legközelebb megint az Árkádba menjünk és szólok Neked is ok? Egyébként jól vannak, Anna vígan álldogál, nagyon mosolygós baba, csakhát nem nagyon hízik és Halacska meg baromira aggódik.


Sasha

Furcsa lehet ez a hörgés. De én sem hiszemhogy túl lehet etetni egy babát. Szerintem sem árt ha megnézi Gabit egy másik doki is.
Egyébként lehet tényleg hogy a kaja állaga zavarja, Emília is elég lassan barátkozott meg a pépes kajával.Kép

Jó éjt
Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Forti,
Igen, szombaton lesz a ruhabörze, én is pont 1 perce mondtam apának, hogy hoppá, ezt majdnem elfelejtettem.Kép Szombaton még biopiacra is akarok menni, ezért lehet, hogy megkérem apát, hogy furikázzon el minket mindenhova, különben sosem érünk haza. du. meg vendégségbe megyünk. Így nem tudom, hogy mikor érünk oda, az a kérdés, hogy mikor tudunk itthonról elindulniKép.
Jobbulást Levinek!
Annyira csúnya idõ van kint, fúj a szél és esik az esõ, megyek is és veszek egy forró zuhanyt.

dec8,
Igen, a kamilláról már hallottam, hogy jó hatással van a pocira. De szerencsére a körtés õszibarack még mindíg érezteti a hatását (ma is gond nélkül volt kaki).Kép

Jó éjszakát,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Pszi
Ok, akkor sétálhatunk együtt húsvét után, tiszta babakocsikaraván leszünk! Kép

Beszti
Nemrég olvastam, hogy a felsõ 4 fog kijövetele után anem a közvetlen mellette lévõ fogak jönnek ki, hanem 1 kihagyással a következõ. Aztán jön a többi. Kb. 2 éves korára 20 foga lesz a gyerkõcöknek, 6-7 évesen pedig kezdõdik a váltás ismét. Én pl. 1 fog kivételével az összes tejfogamat sk húzogattam ki, szinte mindet tvnézés közben. uncsi volt biztos a film és mûtöttem Kép Nem vagyok semmi mi? Kép

Forti
Nagy drukk a fogacskához!
Ha rendszeresen leporszívózzátok az orrát, biztosan nem megy a fülére. Persze fogzástól is folyhat az orrocskája. Daniét is már 1 hete szívjuk, de nincs ilyen gond. Amikor meglátja a porszívót, azt mondja "búúúú", pedig ezt sosem mondtuk neki.

Majd meséljétek el "lécci", milyen volt a bababörze. Egyáltalán meg lehet ott mozdulni? Csak mert én az SAP csarnoi cipõ és ruhavásáron levõ tömegtõl is a falra tudnék mászni, pedig nincs tömegiszonyom, csak mindenki úgy közlekedik, mint egy vaklégy.

pusz és nyugis éjszakát kívánok most már mindnyájunknak!

gumicukor és dani (furi, hogy pont most 40 hetes, ennyi idõ ugye a kismamiság, egyszerûen hihetetlen, hogy tulképpen már 2x annyi ideje ismerjük egymást Kép )

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Nálunk az éjszaka nyugodtan telt. A Petra 20-tól aludt reggel 9-ig. Én nem vettem észre, hogy van a levegõbe valami mert még nyügös sem volt.

Nyuszi
Gratulálok az új fogacskához!
Jó ötlet, akkor én is megkérdezem a szomszédot.

Beszti
Nagyon jó lett a táblázat!!

Gumicukor
Jobbulást nektek!
Én is ezen gondolkoztam mert mi meg húsvétkor megyünk le a Balatonra és még nem tudom, hogy mibe aludjon a Petra. Mi sokan megyünk és két ágyas szobákba és hát szeretnék a többiekkel is lenni és nem szeretnék 20-kor lefeküdni. Ha meg beletenném az ágyba akkor nagy baja nem lehetne és félóránként meg átnéznék hozzá. A járókával csak az a baj, hogy fa és elég nagy helyet foglal + itt van a babakocsi is még.

Dió
Én sem mosom le a Petra játékait itthon. Boldog 9 hónaposságot!

Djeszter
Gratulálok a felálláshoz!


Ági
petra2
 
 


Zita!

Anyai szívem azt súgja szarjam le nagy ívbõl azt a doki! Tegnap sem hörgött már pépes kaja közben/utánKép Sõt nem is bukott csak elenyészõt, ha nem hagytam, hogy ülõ helyzetben úgy elõredõljön, hogy a pocakja az ágyat, v. lábát érintse.Kép

Csics!
A GOR-t pontosan nem tudom mi. A bukásnak valami diagnózisa, mint a reflux,csak nem olyan durva...

hali
sasha

Kép
sasha
 
 


Na vagyok!

ILke! Nyuszi!
Köszi a véleményt. Szerencsére tegnap sem és tegnap elõtt sem hörgött már péps kajcsitól, mint említettem, a bukást meg a doki szerint is kinõheti. És mivel nem zavarja a babát (nem savas stb.) és gyarapodik, ezért elvileg semmi teendõ nem lenne, hiszen még a Heim Pálban sem tulajdonítottak különösebb figyelmet erre.
Mindegy lassan megnyugszom, kiváltom azt a gyógyszert, kedden megyünk a háziorvoshoz és majd megbeszélem vele.

Jaa mielõtt elfelejtem. Gábor pár napja állni akar. Úgy látszik megunta, hogy tud ülni, holott felülni még nem tud. Viszont ha fekszik és nyújtom a kezem, hogy felüljön akkor jól befesziti magát és feláll. Sõt ha csak fél kézzel fogom az egyik kezét akkor meg is tartja magát kb 5-10 ms-ig. És néha küzd egyedül is, hogy fel tudjon állni, csak nem jött még rá a módjára

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Jó reggelt!

Két felébredéssel megúsztuk az éjszakát. Az a gyanúm, hogy Peti fél éjszaka, illetve felébred és megijed, vagy rosszat álmodik. Mindig úgy sír, régen ezt nem csinálta. És csak a cici nyugtatja meg, arról viszont alig bírom lerobbantani, hagyom egy darabig, de én is nagyon álmos vagyok, így elveszem tõle egy idõ után, de akkor már nem bánja, megnyugszik és alszik tovább. És olyan érzékkel tud akkor felébredni, amikor én este már majdnem elaludtam, még félálomban vagyok, vagy már éppen elaludtam, olyankor alig térek magamhoz.

Ági!
Mi Dunakeszire szeretnénk költözni, ott épül most egy új lakópark. Tulajdonképpen a lakás már megvan, csak ugye el kéne adnunk ezt, ahol most lakunk + hitel, és így tudnánk kifizetni az újat. Persze nagyon bonyolult, mert szeretnénk a szocpolt igénybe venni, ahhoz viszont az kell, hogy ne legyen a nevünkön lakás, vagyis idõben el kell tudnunk adni ahhoz, hogy a földhivatal leírja a nevemrõl és még benyújtsuk a hiteligénylést, mielõtt lejár a fizetési határidõ. Aki ezt kitalálta...Kép Elvileg augusztus 15-én adják át, akkor költöznénk. Már várom.

Városligeti-sétában-benne-levõ-lányok!Kép
Akkor húsvét után találkozunk! Majd megbeszéljük pontosan.

Szép napot mindenkinek! Remélem egy kicsit vidámabb idõ lesz, mint most reggel van.

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Sziasztok!
Tegnap csak olvastam, nem volt idõm írni, amikor este lett volna, akkor meg inkább aludtam.

Beszti!
Nátán fogai úgy nõnek, ahogy kell. A szemfogak késõbb bújnak ki, mint a mellette lévõkKép. Jöttök mostanában dokihoz?

Hát, nem tudom, mit szólna ahhoz Pataki Attila, ami nálunk vanKép. Mert Ádám ugye naphosszat kint van a földön, és mini porszívóként mûködikKépKépKép. Akármennyit takarítok (naponta porszívózás, felmosás, olykor kétszer is) mégis talál valamit, amit a szájába vehet, és megehet. A legapróbb morzsát, papírdarabot is képes felszedni és megenni. Tegnapelõtt a kukából vette ki az almahéjat, szerencsére még észrevettem, mielõtt bekapta volna. Úgyhogy Zulu ne izgulj, egy kis csapvíztõl semmi baja nem lesz AnnánakKép!

Ági!
Sajnos az alvástanítás befuccsolt, és már gyõzködöm a férjemet, hogy hozzuk vissza Ádámot a mi szobánkba, mert nagyon fárasztó éjszakánként 6x kijárkálni. De õ azt mondja, hogy még egyszer megpróbáljuk, aztán, ha nem sikerül, jöhet vissza. Csak akkor kezdjük már el minél hamarabb, mert kipurcanok...

A féléveseknek boldog ünneplést!
És persze a többi hófordulósnak is!

Az okos tornás könyvemben találtam gyakorlatokat hasizomra. Ezek olyanok, amiket még a kórházban kell végezni, tehát nem károsak akkor sem , ha még nem záródtak rendesen az izmok (eddig ezeket az oldalakat átugrottamKép).

Tegnap elpasszoltam egy csomó üres bébikajás üvegetKép. És találtam egy szabás-varrás-patchwork tanfolyamot, ami április végén fog indulni. Teljesen belelkesedtem! Azt hiszem, 4x3 óra, 12.000 pénz, és itt van Halásztelken. Csak azt nem tudom, melyik nap lesz, majd megérdeklõdöm. Nagyon szeretnék elmenni, remélem, a gyerekvigyázást sikerül megoldani!!!

Most megyek fõzni, takarítani, ilyesmi. Kár, hogy esik az esõKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Jelentem megint pokoli éjszakánk volt, Levi fél 8-kor elaludt, majd este 10-kor sírva ébredt, és utána egészen éjfélig ébren volt, nem tudott vissza aludni. Utána megint csak úgy nyogodott meg, hogy nálam volt. Én ezt nem értem, hogy mi lehet velük. Most is tiszta nyûg, ami eddig nem volt rá jellemzõ soha.

Viszont képzeljétek már 2x felállt a kiságyban egyedül. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sasha!
Örülök, hogy megszûnt a hörgés Kép
Nekem a védõnõ azt mondta, hogy sokat tegyem ki a földre Solymit, különben hamarabb fog ülni meg állni, mint kúszni, pedig a kúszás nagyon fontos a térérzékelés fejlõdése, vagy mi a szösz szempontjából... A járókában ugyanis semmi perc alatt megtanul belekapaszkodni a rácsba, és hamar rájön, hogyan üljön meg álljon fel.

Forti,
Gratula a felálláshoz!

Higiénia: a játékokat csak akkor mosom le, ha az utcán ejtjük le. Otthon csak akkor, ha láthatólag koszos. Csapvizet már kapott - a teáját hûtöttem le vele, mert sürgõs volt, és mire felforraltam meg lehûtöttem volna, és úgy öntöm bele, mind a ketten megõszülünk...

Hol lesz az a bababörze?


Üdv:
Zita
parazita
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?