Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Sajnos a nyugis munka csak ritkán jön be mostanába.
Mióta tudom, hogy "nem én szabom meg a határidőimet", azóta eléggé sürgőssé vált néhány dolog, amiket távozásom előtt mindenképp be kell fejeznem.

A székről jut eszembe. Ma kaptam egy új széket, ami annyira hipermodern, hogy kb egy óra múlva nem éreztem a csontjaimat. Pedig olyan édesek akartak lenni a kolégáimKép

A Floragyn recept nélkül is van?

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Nancsi, hogy lehet, hogy te már 14+3 vagy én meg 14+2 és én hamarabbra vagyok kiírva? Nem mintha számítana, csak érdekel:-)Vagy azért, mert uh alapján számolod? Nah mostmár tényleg érdekel:-)

Annácska, mi volt az uh-n?

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 


Nici, itt egy pocak kép és egy afp időpont: 10.10.(afp) A pocak mai friss 14+2, légyszi rakd be a tábliba, köszi:-)Kép

Nyúlanyó+Tamás Botond (2006.03.14.)+Viktória (2003.04.21.)

[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/3ud.png[/img:5b8b07f275]
[img:5b8b07f275]https://babafalva.hu/tickers/4qv.png[/img:5b8b07f275]
nyúlanyó
 
 

 
 

Sziasztok új és már ismer Kismamik!

Hát, Ti aztán termeltek..., csak győzzem visszaolvani.

Csajok, tök jó, hogy már ennyien vagyunk. Ha jól számolom 40 -en + akik még nem jelentkeztek be a táblába.

Has: Az elmúlt egy hétben akkorát nőtt. Megijedtem és elvittem két nadrágomat átalakítattni, mivel lassan már nem lesz mit felvennem. Poci fotót rólunk már a heten láthatok.DE, igy is jó látni a Ti szupi poci fotóitokat.

Folyás: Hát az biztos, hogy Én is hozzájárulok a tisztasági betétek gyártójának meggazdagodásához.

Jövő hét kedden ismét terhes gondozás, utána AFP vizsgálat. Közben elvégeztük a vér-; vércsoport-; EKG-;vizelet vizsgálatot. Minden a legnagyobb rendben.

Nem tudom, hogy megint a várandóság melyik szakaszába léptem, de kb. 1-2 óránként pisilek és folyamatosan tudnék aludni. Kívános és igazán éhes még mindig nem vagyok.

Csema! Remélem minden rendben!!!

Alina!
Ha, fiúnk lesz - szintén Márk.

Ti hallottatok már valamit a Dél-pesti kórházról? Mert,Én eddig csak jókat, de mostánában mindenki szidja. Hát ami igaz, hogy elggé "lepusztult".A gáz az, hogy a dokim ehhez a kórházhoz is tartozik.
Hülye kérdés, de nem tudom a választ:
Ha keresnék egy másik kórházat a dokim maradhatna, vagy választonom kellene egy új orvost?
Köszi
Jó pocakosodást mindenkinek!!!

Era
13+6

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Nyúlanyó!
Nagyon jót kérdeztél, de én hallgatok a dokimra. Az sem jó, ha mensiből számolom, de az sem, ha az UH-ból. Valahogy nem akar kijönni. Eddig 3 orvos látott, és mindhárman mást mondtak. Most az orvosom azt mondta hétfőn, h pont 14 hetes vagyok, mert direkt rákérdeztem. Ezt UH alapján mondta De mondtam, h úgy mentem oda, 2,5 hete, h 10 hetes vagyok, aztán közölte velem, h 12. A 40. hetem (a mosatni orvosom szerint) március 20.-án lenne, de ettől függetlenül 24-re vagyok kiírva. Szal arra gyúrunk a Kismanóval, h apának névnapi ajesz legyen.Kép Engem most az is izgat, h nem nő a pocim. De remélem, már lassan elkezd nőni.Kép

Pusza, megyek főzni, mert a Kedvesem 2 napja nem látott főtt kaját.Kép

Nancsika 14+Isten tudja mennyi.Kép

Kép

Kép
nancsika
 
 


Nancsika!
Tetszik a honlapod!

A 12.heti UH szerint az Én pocaklakóm idősebb egy héttel. A dokim szerint meg 2-3 héttel.
Egy kicsit viszont Én is felelősnek érzem magam, hogy nem tudom pontosan, mivel az utolsó mesi pontos napját nem jegyeztem fel, nem hittem volna, hogy a gyógyszer abbahagyása után azzonnal megfogan. Ezért nem tudom, hogy 14 vagy 15.hétben vagyunk -e.De Én maradok ez eredeti verziónál, tehát 13+6. Engem mindenki azzal nyugtat, hogy majd pontosan fogom tudni, ha már megmozdul.

Mamik! A 14. (15?-16?)hét körül éreztetek már vm-t. Néha olyan, mintha - hogy írjam le? - valaki cirógatna belűről. Nem tudom leírni, mivel még ilyet soha nem éreztem!

Era

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Sziasztok!

Kinyomtattam az LLL honlapjáról a füzeteket, elraktározom, és amikor lesz időm el fogom olvasni ezeket. Remélem tudom majd hasznosítani az ott leírtakat.

Folyásom nekem is van, de mióta melegen fel vagyok öltözve lényegesen kevesebb, ez teljesen elviselhető. AMíg szandálban, zokni nélkül jártam dolgozni (egészen a múlt héteig) addig engem is aggasztott, de ez most egész normálisnak tünik most.

Olyan jó hogy már sokaknak megvan a név, de mi még nem tudtunk dönteni. Második név van csak , de nem igazán nekünk tetsző, de a fiunknak megigértük, hogy egy nevet ő is választhat (azt akkor még nem tudtuk, hogy ilyen nevek lesznek). Ezek a fiúnév a Raul, a kedvenc focistája után, a lánynév pedig a Mercédesz, a kedvenc Forma1-es csapata után (még jó hogy nem Mc Laren). Majd megszokjuk, és amúgy is elé jön még majd egy olyan, amit mi választunk, ha meg tudunk egyezni, mert egyenlőre nekem a férjem verziói sem nyerték el a tetszésemet, ezek egyébként a Brúnó és a Brigi. Itt tartunk!

Csemáról esetleg valami hír?? Drukk neki!! Remélem minden rendben lesz!

Paga 16+2

Gabi
paga
 
 


Czuli, Mamacka, ment a mail. Kép

Nicika, köszi a képszerkesztést a táblába!! Kép
Neked is már nagyon nő a pocid!! Baba jól van? Olyan keveset mesélsz mostanában. Mocorog?

Az én babám még mindig nem viszi túlzásba a mozgást, sőt. Néha-néha pár naponként van egy kis bugy-bugy, kutyorgás bentről, de amúgy erősebb mozgás semmi...Kép

No mindegy, kedden UH, és újra látjuk a minipicit. ÚÚÚÚÚÚgy várom!

Czuli, nekem nincs több folyim, szerencsére (le is kopogtam).

Annácska, ok!!

Titati, minden ok lesz, hidd le. És tudod, AFP szar! Igazán úgyis az lesz a megnyugtató, amikor meglátod az UH-on, és a doki is megnyugtat téged, hogy minden ok!! Kép
És igen, hát a legvégén nem érdemes már tornázni jönni Kép

Eszti
18+1
Vendég
 


Paga! Ez a név választós aranyos a fiadtól! Nagyon tetszett! Kép

KépKép
nicika
 
 


Esztipeszti! Az én babám ugyanúgy viselkedik mint a tied! És ezt már több írásod is alátámasztotta! Kép Szóval néha intenzívebben mozog, mint például szombaton mikor megmutatta magát apucinak! De például az óta nagyon lightos, szinte nem is vagyok biztos benne hogy Õ az! Nagyon érdekes! Remélem ha megszületik, ugyanilyen nyugodt baba marad! Kép
Ami pedig engem illet, már hétfő óta fáj a hasam! Illetve hétfőn görcsölt és szúrt a jobb oldalam, aztán kedden alig éreztem, szerdán a bal oldal szúrt, ma meg lementünk unokahugomért az oviba és ott akkorát szúrt megint a jobb oldalamba hogy lejöttek a könnyeim! Annyira azért nem aggódok, mert mostanában iszonyúan nől a hasam! Biztosan nehezen bírják a szalagok! Végre a start 63 kilónál tartok újra! Tehát +0kg-nál! Ez pedig azt jelenti, hogy alig két hét alatt 1.5kg-ot híztam! Szóval szerintem még nincs vége a hasszurkának is! Remélem kimerítő voltam, de jól esett leírni! Mostanában tényleg keveset meséltem magunkról! Ja és nagyon várom a jövő szerdát az UH miatt és a november elejét is a 4D miatt! Kép

KépKép
nicika
 
 


Ja és az AFP-ről másolok be nektek, hogy képben legyen mindenki!

Az AFP vizsgálat a terhesség 16-18. hete között végezhető (és végzendő) el. A kórosan magas értéket 2,5 MoM felett mondjuk ki, ekkor a "nyitott gerinc" kockázata magasabb. Az alacsony érték általában 0,7-0,8 MoM alatt értendő, ekkor a kromoszóma rendellenességekre kell fokozottan figyelni.

Az AFP önmagában egy lelet, annyit ér, mint mondjuk a testsúly. A genetikai, tehát a fejlődési rendellenességeket szűrő programnak egy borzasztó sok fölös idegeskedést okozó kövülete.
Az AFP értékét általában nanogramm/ml-ben szokás megadni, de mivel szintje több tényezőtől is függ, ezért egy átláthatóbb meghatározása terjedt el a terhesszűrésben. A MoMk érték egyrészt a terhesség pontos ultrahangos korához (12. heti ultrahang szűrés fontossága!) és az anya folyadéktereihez (ezt a testsúly megadásával becsüljük ) viszonyítja a magzatban megtermelt és az anyai vérbe átkerült (!) alfa-fötoprotein mennyiségét. Sajnos ez az utóbbi tényező (a folyadéktereket a testsúly alapján modellezik) az egyik nagy bizonytalansági tényező. A MoMk értéket adott terhességi héten 0,7-2,5 között tekintjük a normál tartományba esőnek. A ng/ml-ben megadott AFP érték általában 20-100 ng/ml közé esik.
Tapasztaljuk, hogy az AFP magasabb értéke többször fordul elő olyan esetben, amikor később a magzati fejlődés károsodását (méhen belüli elhalás avagy később a fejlődés visszamaradása = retardáció) észleljük. Nem a magas AFP az ok, az egy jel.
A baba pedig bármilyen AFP érték mellett lehet egészséges.
A méhen belüli diagnosztikában ma a legjobb eredményességű az ultrahang.
Dr. Nagy László

Korionbiopszia utáni AFP-nél indokolt-e a magasabb érték? Mennyire?
Válasz:
Igen! Mivel ez egy invazív beavatkozás, kivált mikrovérzéseket és ez lehetőséget ad anyai és magzati vér keveredésére. Emiatt az AFP szinte törvényszerűen magasabb, a pontos érték persze egyedileg változik, nem becsülhető.
Tapasztalat, hogy a terhesség első felében fellépő vérzés, függetlenül attól, hogy megszűnik, ártalmatlan jel csupán, szinte mindig magasabb AFP értéket eredményez.
Amit tudnia kell: az AFPt követő ultrahang vizsgálat a döntő a magzat egészséges voltát illetően. Tehát: ha a chorion-biopszia normális eredményt adott, a 18 hetes ultrahang nem talált magzati eltérést, akkor a magasabb AFP figyelmen kívül hagyható.
Dr. Nagy László

Mennyi az ikreknél az elfogadható AFP érték?
Válasz:
Egyszerű a válasz: ikrekre kidolgozott normálérték-határ nincs. A vizsgálat ugyanis az adott minta átlagtól való eltérését mutatja, és fejezi ki egy számértékkel, ebben a mintában persze túlnyomórészt nem iker terhességekből származó vérek vannak, így ezek átlagához az
ikerterhesség nem hasonlítható. Itt a döntő az ultrahang vizsgálat lesz.
Dr. Ács Nándor

Kérdésem lehet, hogy butaság, de hallottam valahol. Az AFP értékéből tényleg lehet következtetni a születendő baba nemére? Az állítás szerint ha a normál tartomány alsó értékéhez áll közelebb a mért érték, akkor kislány, ha a felsőhöz akkor kisfiú lesz. Ez orvosilag mennyiben alátámasztott? Vagy csak kósza mende-monda?
Válasz:
Ez valóban nem tűnik túl tudományos megállapításnak. Legjobb tudomásom szerint az AFP értékéből abszolút nem lehet következtetni a baba nemére. Illetve meg lehet próbálni, csak nem biztos, hogy találunk. Az ultrahang vizsgálat ez ügyben biztosabb eredményt ad.
Dr. Ács Nándor

KépKép
nicika
 
 


Nicika, de nálatok legalább már apa is érezte! Nálunk még én is csak épphogy, nemhogy apa!!! Kép

Na mindegy, csak már úgy szeretném őt jobban érezni.

Amúgy nekem is fájdogál néha a hasam, de nem szúr, inkább feszül. És ilyenkor utána mindig nő. Most is épp fáj, még a derekamba is kisugárzik. Kép

Na jó, azért a kedvem nem ilyen Kép, sőt Kép!

AFP nagyon részletes, köszönjük!

Én viszont már 3 kg-ot híztam, de ez még a megengedetten belül van. Szóval nem aggódom, ma is nagyon klasszul ettem, és általában figyelek (kis kilengéseket eltekintve, de azokat meg inkább nem is jegyzem...) Kép

Ja, és sok-sok fehérjét kell enni, sok-sok értékes husit, az nagyon használ a babának, és a toxémia ellen is kitűnő megelőzés!

Pusz
Vendég
 


Titati,
én hülye vagyok a focihoz, mi az az F.C. Internacionale????? Lányod focizik? Ez mivel járna??
Kép
Vendég
 


Eszti! Már én is szeretném ha minden nap virgonckodna odabent! De hidd el hogy majd el jön az az időszak is amikor szeretnénk ha már nyugiban maradna! Kép

KépKép
nicika
 
 


Nicika, párom pontosan ugyanezt mondta! Kép
Köszi! Kép
Vendég
 


Nya, megfőztem jól.Kép Igaz még a csibe sül a sütőben, de a többi kész. Kép

Lingelera!
Köszike, éppen ma frissítettem egy picit, mert eddig nem nagyon volt rá időm. Kép
A mensi pontos napját én sem tudtam.Kép de kinyomoztam.Kép Tudtam, h amikor megjött másnap, szombaton, meg még vasárnap is jó idő volt, és a strandon punnyadtunk a Kedvesemmel. De ezt persze akkor nem tudtam megmondani, mikor volt. Úgy tudtam csak, h megkerestem a táskát, amivel strandoltunk, és még benne volt a fürdőbe a belépő. Azon meg dátum, úgyhogy pontosan tudtam, h mikor jött meg az ucsó mensi. Kép

Mocorgás: Nah, azt még nem mondom, h éreztem, de valami volt. Olyan mintha a gyomrom korgott volna, olyan kuruttyolás, miazmás, csak nem a gyomromba, hanem ott lent, ahol a kis Potyautas van.Kép

Paga!
Kérhetek linket a füzetekről?
Nevet még mi sem találtunk, még elképzelésünk sincs, h mi legyen. De biztos megálmodjuk, mire eljön az ideje.Kép
Édes a Picifiad.Kép Páromnak mutattam. Erre: *akkor a miénket meg Stéger Williams-nek fogják hívni!* Mert Õ is nagy F1-es, csak márkahű a BMW-hez.Kép

Nicika!
Köszi az AFP-t. Volt ami új volt. Kép

Lányok! Ha fáj, szurkál a pocakom, akkor az most a Manó, vagy csak feszül ott bent minden? Mert volt már nem egyszer, sőt, múlt héten majdnem minden nap. Meg többnyire este szokott belenyilallni, nem picit.

Pussz,
Nancsika 14+3

Kép

Kép
nancsika
 
 


Rohadt sokat bepötyögtem és elszállt mindjárt felrobbanok... Kép

Nancsika
liga link: http://www.lll.hu/leche/28h.shtml

Nicika a táblázatba ha lehet minket is tegyél be

Én 28 éves vagyok, első baba nem tudni még a nemét 10 hetes 6 napos az utolsó UH szerint 2006 április 20-ra várjuk a születésnapomra ( a kalkulátor szerint, doki még nem mondott semmit)
Budapesten lakunk és az Istvánban szeretnénk szülni.

Medi könyvek:

Lennart Nilson-Lars Hamberger Gyermek születik (ajánlom, hogy a National Geographicnál vedd meg a Kálvintér mellett mert akkor kapsz 20% kedvezményt) gyönyörű könyv


Dr Ádám Zsolt Tápainé Bajnay Márta
FelkéSZÜLÉS! Vigyázz! Mozgás! Tornagyakorlatok és praktikus tanácsok kismamáknak Springer


Hidas-Raffai-Vollner Lelki köldökzsinór beszélgetek a kisbabámmal Válasz könyvkiadó

és végül:
Hogyan ne legyünk tökéletes anyák! egy kedves vicces könyv egy anyuka tapasztalatai nyomán, segít feloldódni a görcsös anyukáknak.

Czuli
Én pont ma ilyedtem meg egy kicsit, hogy több és sárgásabb a folyás... remélem nem lesz semmi baj Kép

Istvános kismamik!
Fogtok járni tornára?

Van köztünk Bajcsys anyuka?

Nálunk a legkedvesebb nevek:
Ha vadóc lesz: Áron, vagy Sára esetleg Rebeka
Ha nyugis szelíd baba lesz: Hanna, Ábel


...azt hiszem egyenlőre ennyi...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hát az én babám eddig nagyon nyugis! Kivéve egy-egy alkalmat (eddig összesen kettőt!), tehát a Hanna hozzánk is passzol, persze csak ha kislány lesz! A fiú nevek közül jelenleg a Marcell tetszik nagyon!

KépKép
nicika
 
 


Jelenleg nálunk is Marcell és Szonja a befutóKép
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok Mamik!

Az igért pocakfotó, bár egy kicsit távoli. Ma késő délután készültek.
Itt is látszik, hogy óriásit nőtt a pocim az elmúlt héten. Amúgy, nekem is folyamatosan feszül és a derekam is fáj. A súlyomat még mindig -7kg-val tartom.

Szép álmokat mindenkinek,
Era KépKép

KépKép

KépKép
lingelera
 
 


Era! Szép pocid van! És ahhoz képest, hogy 14 hetes leszel, szerintem elég nagyKép

Nyúlanyó! Neked is helyes a pocidKép

Nevek: Nálunk is képben van még a Sára, Emma, Luca a lányneveket illetően, a fiúnév: BotondKép

Nicika! Köszike a tábla frissítést! Ugye milyen jó, mikor már Apa is érzi a Pöttöm mozgását? Eszti! Hamarosan nálatok is biztos fogja a párod, nagyon tuti leszKép

Képzeljétek, ma bejelentkeztem 4D UH-ra Debrecenbe! Nem is gondoltam, hogy már szerdára tudnak időpontot adni! Így valószínűleg megelőzzük a kórházi genetikai UH-t! Kíváncsi leszek, milyen lesz, látunk-e Pöttömből többet, mint amúgy a 2D-n!

Csemáról semmi hír???

UH beszámolók, pl. Annácska???

Pusssz: Anita (17+6)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Lingerela
Tehát akkor tetszik a név?!!És ha kislány?
A "délpesti" kórházról, én inkább csak jót hallottam.
Tényleg jó nagy a pocid, de nagyon aranyosKép

Témák
Mocorgás
Én a 18. héten éreztem először igazán, egy nagyobb dobbanást belűlről. Volt hogy előtte éreztem csiklandozósat, de az igazi a rúgós voltKépNálunk Apa nem érezte még, mert abban a pillanatban ahogy odarakta a pocimra ameleg kezét a kisfiam egyből elbújt, és vagy 1 órát meg sem mozdúltKép

Folyás: Nekem kicsit több mint egyébként volt, de elég egy kis vékony tisztasági betét.

Szurkálás: Utóbbi 2-3 napban nekem is szúrkált, a jobb oldala, biztos hogy tágulunk, meg ilyesmi.

Eszti
Komoly hogy sok husit kell enni? mert pont amit nem kívánok nagyon az a hús. Egy két falat bőven elég belőle.

Csema remélem minden rendben van veletek, szorítok nektek!!!

Alina+ 20 hetes nagy fiú
Vendég
 


Nyúlanyó : Köszönjuk a gratut, én viszont Anitának gratulálok a jó cukoreredményhez, most olvastam!!

Era
Addig-addig betűztem a neved:Linge..Linger..Lingerer...Lingelel..hogy csak rosszúl írtamKép...még jó hogy a kép mellé odaírtad, hogy ERA.Úgyhogy bocsi. Kicsit befáradtam így estére.Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Lassan kezd elegem lenni a netszolgáltatómból. A korlátlan net náluk lassan 1-1,5 hete azt jelenti, hogy napközben nincs. Gondolom, a számla ugyanannyi lesz most is.

Voltam ma dokinál. Minden oké Kép Azért az megdöbbentett, hogy már a köldökömig ér a méhem Kép Jövő csütörtökön megyek AFP-re.

Czuli: nekem is lényegesen erősebb a folyásom, mint normál esetben. De hát ez ezzel jár.

Era: nézz be a Jahn Ferences topicba. Ott irogat a szülészet főorvosa is. Én alapvetően nagyon bírom azt az embert (személyesen is ismerem, de nem mint dokit).
Ha kórházat is váltasz, akkor jó eséllyel dokit is kéne váltanod Kép

Paga: nálunk semmilyen név nincs Kép Illetve olyan van, amivel mindenkit riogatunk, de igazi név még sehol Kép A fickóm szerint teljesen felesleges is választani, az utolsó pillanatban úgyis meggondolom magam Kép
Balu a 38. hétig Donát lett volna, végül a 40+5-ön Balázsként született meg Kép Zsománál meg 33+5-nél, mikor a mentő vitt be a Schöpfibe, összenéztünk a fickómmal, és megállapítottuk, hogy akkor Zénó lesz. Majd másnap Zsombor lett Kép A riogatás tárgya pedig a Tersztenyák Nyék Kép De hát ehhez a vezetéknévhez értelmes keresztnevet kitalálni... Bárkitől szivesen várok ötleteket Kép Ja, a lányneveink Emma és Adél volt, de ha lány, ebből is kéne új.

Eszti: Hármaskát én még nem érzem. Zsoma volt nálunk a nagyon durva szélső érték. Én a 22. héten éreztem először, a fickóm pedig a 30. héten. És akkor is csak nagyon picit, ugyanis akárhányszor hozzáért a pocakomhoz, azonnal bealudt Kép Ez később is így volt. Apja kezébe vette, és már durmolt is. És ezekután 3,5 hét múlva megszületett. Szóval ő pocak ügyben elég csalódott volt.

Ha már ennyi lll link megy, nézzétek meg a felső sorban lévő képeket Kép Az, ahol a nagytesó a kicsinek puszit ad, na ők az én fiaim Kép

cory 15+0

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Alina! Köszi a gratutKép Te sem kívánod a húst??? Ezzel én is így vagyok! Egyedül, ami jöhet kb 2 hetente az a rántott karaj (pedig eddig csak csirkemellet ettem)... Ez jelenthet vmit a nemet illetően???Kép

Cory! Akkor Ti jól megvariáltátok a fiúk neveitKép

Eszti! Én is +3 körül tartok! (Bár a dokinál még mindig a +2-t mutatta, a cukornál meg +4-t)... De nem nagyon érdekel, a lényeg a bébi egészsége! (Persze nem lenne jó bálnának lenni)

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
A Hanna nekem is nagyon tetszik, de sajna a családom hallani sem akar róla.

Alina és Anita!
Nekem a dokim mondta a 12 hetes u.h. után, hogy sok fehér húst kell ennem.
Nincs a hússal semmi bajom de nálam alapvetően a szénhidrátok jönnek be: tészta, kenyér, sütik.
Sikerült is már 4 kg-ot felszednem. Egy kicsit sok. Nem?

Rita
14+4

Rita
Kép
Dorka 10, Dani 12,5 éves
ritaa
 
 


Nancsika: Mi beszélünk a babához és énekelni is szoktam NekiKép

Titati: Szerintem az AFP-d jó!! A lánykád ilyen kis sportos alkat? Az én nagylányom akrobatikus rock and roll-ozik már 3 éve. Nagyon ügyes!

Bartika: Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál és a vérképed s jó!!KépKép

Zsuzsófi: Üdv. újra köztünk, ne tűnj el ilyen hosszú időre! Örülök, hogy azóta is minden OK!Kép

Czuli: Nekem is több a folyás, de ez normális addig, amíg nem fáj.

Nyúlanyó: Édes pici pocid van, nekem 15 évesen volt utoljára ilyen KépKép

Era: Szerintem ha meg vagy elégedve az orvosoddal, akkor ne válts! Szuper kórház *ar dokival nem ér semmit! A váci kórházról sincsenek jó véleménnyel, de nekem jó a dokim, úgyis sok mindent magadnak kell utána megoldani. A lényeg, hogy tudd mit szeretnél. Jó ötlet Gyezsutól, hogy írd le!
Jó a pocikép, szép vagy, persze a pocid is KépKép

Eszti: Én is sokszor úgy érzem, hogy keveset mozog a baba, de néha pedig meg sem áll.

Hasszúrka: Nekem éjjel, ha fordulok, akkor szokott nyilallni, elég rossz, de nem jelent rosszat!!

Nicika: Szuper a tábla, így mindig képben vagyok a többiekkel. Ha nem lenne összezavarodnék.
Plusz kiló:5, MOM:0,89, AFP:32,2, Haskörfogat: 102cm (!)
Köszi!

Jó éjt Mindenkinek, Csemáért izgulok, Neki külön minden jót!!!!

Tündi

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Mamacka, én már elkezdtem a héten tornára járni, a XIII. kerületbe. Te tudsz valamit esetleg az Istvánban? Felkészítő, tanfolyam, stb.?

Alina, igen, alapvetően a bébinek nagyon sok fehérjére van szüksége, amit amúgy a többi tejtermékből is megkap, de a legértékesebb mégiscsak a húsban van. A fehér és vöröshúsokban. A terhességi toxémiát pedig sokszor okozza a fehérje hiánya, szóval nagyon sok helyen nyomják, hogy minden nap husit, amennyit csak bírsz. Na persze azért nem úgy, hogy reggeltől estig pöri, de én például minden nap próbálok legalább két szelet husit enni (tegnap párolt gyümölcsös, sajtos csirkemellet), zöldséggel. De van, hogy befigyel a töltött paprika, abban pedig már ugye fain kis disznó nyomul. A lényeg itt is gondolom az, hogy azért a disznóból is a soványat enni, és a csirkénél is mondjuk bőre nélkül.
És a hús mellett a rostok és az ásványi anyagok azok, amik nagyon fontosak a babának. Igazából rossz hír (én is nagy tésztás vagyok), de a sok szénhidrátra, cukrokra, felesleges tápanyagokra nincs szüksége.

De a mértékletesség a fő!!! És a kívánalmaknak is élni kell, különben az egész egy nagy nyűg. Szóval én is kilengek, és bizony bevágok néha nagy tál máglyarakás, süti, vagy tészta. Mert kívánom. És a bébinek is biztosan jó, ha az anyuka nemcsak a táblázatok szerint kajál.

Húúú, asszem, marha sokat írtam, bocsi...

Ritaa, azért szerintem a 4 kg még sok.

Era, csini vagy nagyon, és irigykedve olvasom azokat a kismamikat, akik mínuszban vannak a kilókkal!!! Kép

Anita, nagyon szép neveket találtatok, de a többiek is!! Nicika, a Marcell is aranyos!

Na még majd jövök. Puszi

Eszti
18+2
Vendég
 


Sziasztok, jó reggelt!!

Azon ritka pillanatok egyike van, amikor a legkisebbik fiam még alszik.(bár ilyenkor fel szokott ébredni, kb. a harmadik mondat után).

Én még mindig 1 kilónál tartok,ez 13. héten szerintem nagyon jó.Főleg magamhoz képest.Olivérrel ilyenkor már kb.3-4-el voltam több.Most vagyok 61, akkor meg67-68 voltam ez idő tájt.Úgyhogy bízok benne, hogy most nem hagyom el a 80-at.De még meg közelíteni se akarom.Kép

Pocakomon én nem nagyon veszek észre változást, úgy vagyok vele, mint Nicika pár hete, viszont jó pár gatyámat nem tudok már begombolni.Vettem is egy kismama gatyót, rózsaszín, és bársony, olyan szép.Csak hát S-es méret, és még ez is elég nagy.Muszáj volt vennem, igaz, van még kettő nekem is, de azok mind L-esek, és felpróbáltam múltkor, olyan volt, mint tehénen a gatyaKép
Nem tudom ,jó lezs-e most rám.Múltkor kb. 70 kiló voltam már amikor vettem.Sebaj, márciusig úgyis belegömbölyödök.

Era, tényleg szép nagy a pocid.Én csak egy héttel vagyok kevesebb, mint Te, de szerintem nekem tuti nem lesz most ekkora.Kép

Nekünk még nincsenek neveink, nem is akarok kitalálni addig, amíg nem tudom, hogy fiú lesz-e vsgy lány.Mivel midkét fiamnál csak lánynevek voltak, aztán mégis Levente és Olivér lett belőlük, úgy gondoltam ,most ráérek akkor kitalálni, ha már csak tuti egy néven kell gondolkodni.

Bartika, mi is fagyosak vagyunkKép(vagyis inkább csak én).Imádom ittbennt a meleget.

Tündi, láttam a kiságyas topikban tegnap este, hogy Ti gyerekbútorokat csináltok.Tök jóKép
Nincsenek esetleg képek a kiságyakról?Kéne egy legalább 140*70-es, és valami szép.Ha vannak fotók , tudsz esetleg küldeni a mail címemre(profilban).KöszikeKép
Felébredt a gyermekemKép, elég jól bírta.

Ildikó 13+0Kép
vas
 
 


Láttam tegnap Szandit a tv.-ben, a találkozások kamerái előtt jelentette be a gyerekeinek, hogy újabb tesójuk lesz.
Hát nem édes? Kép

Ildikó
vas
 
 


Sziasztok kismamik!

A húst én sem viselem... és most aggódok, hogy kellene ennem, de nagyon nem kívánom, ráadásul a vérképemben minden tökéletes volt csak a húgysav volt kevesebb a minimumnál... bár én nem gondolom, hogy olyan marha nagy szükségem lenne húgysavra... de ez azt mutatja, hogy kevés húst eszem Kép Én amúgy pocaklakó nélkül alig ettem szénhidrátot, tésztát szinte soha, kenyeret is csak néhanapján, és az édességet sem szeretem, de most meg csak kenyeret és tészták bírok enni (három napja csak pizzát eszem)... bár az édességet most sem kívánom. Szerintem biztos az sem véletlen, hogy annyi kismama írja, hogy szénhidrátot kíván... szerintem nem lehet akkora gond ha a szervezet arra vágyik. Múltkor a közértben úgy megkívántam a grillcsirkét, de mire hazaértem vele, hányni tudtam volna tőle. Kép

Tegnap vettem 9900Ft-ért 4db kismamagatyát turiban. Úgy örültem nekik... Kép

Eszti
Az első előadássorozat már elkezdődött most 28.-án lehet elmegyek mert az Ujvári tartja a fájdalomcsillapításról... legalább meg tudnám lesni... Most amúgy nem érdemes bekapcsolódni mert rengetegen vannak, a másik pedik október közepén kezdődik.
Pontosabban is utánna tudok nézni ha gondolod.
Az előadások szerdánként vannak 15 órától és utánna kezdődik a kismamatorna.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!

Voltam tegnap vérvételen, és egész jó lett az eredmény. Sajna nem mindegyik. Tudja valaki, hogy mit befolyásol, ha vörösvértestböl és ásványokból több van a megengedettnél?

Annyira várom már, ma fogjuk anyósoméknak elmondani, hogy unokájuk lesz!Kép Már elegem van a titkolózásból! Jövö kedden meg az én családomnak. Végre!Kép

M
10+5

Kép
Kép
maminti81
 
 


Még azt elfelejtettem, hogy a hízás azért nagyrészt alkat kérdése is, tehát ha valaki többet hízik nem feltétlenül az ő hibája. Barátnőm 30 kilót hízott, ami rengeteg, pedig nagyon odafigyelt, hogy mit eszik... azért remélem én nem így járok. Kép Én egyenlőre még nem híztam 63-64 kiló vagyok.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mminti!

Hű de sokáig bírtátok!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Eszti

Az előadás témák:
szept. 28.: Fájdalomcsillapítás
Okt. 5.: Szülőszoba-látogatás, relaxáció
Okt. 12. Babaápolás, szoptatás
Aztán indul elölről a sorozat, azaz:
Okt. 19.: A kórház szemlélete, a terhesség és a méhen belüli élet
Okt. 26.: Filmvetítés
Nov. 2.: A szülés történései
Nov. 9.: Szülőszoba-látogatás, relaxáció

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Képzeljétek azt álmodtam, hogy kislányom születet! Kép és éppen a szopit gyakoroljuk nagy bőszen. Olyan furcsa volt, mert bár nagyon aranyos kis manónak álmodtam, valahogy mégis idegenkedtem tőle.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!
Hát igenKép Eleve nem akartuk túl korán elmondani, meg még bekavart az a vérzés-mizéria is, úgyhogy csak akkor akartuk, amikor biztos, hogy megmarad a babó...Most már nagyon remélem, hogy nem lehet baj!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Mi is későbbre terveztük de végül apukám szülinapi ajándéka a lett a bejelentés. Ráadásul szinte mindenki rájött ha csak rámnézett... Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Na megyek egy kicsit visszafekszem mert nagyon vacakul érzem magam...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Köszi az AFP bíztatást, már lenyugodtam Kép

sokan panaszkodtok, hgy elszállt az írásotok! Egy tipp, én általában ezt csinálom: amikor megírtam, kimásolom, és úgy küldöm el. Ha pedig elszáll, csak beillesztem és újra küldhetem Kép

Eva
Szerintem is fontosabb a doki, mint a kórház.

mamacka
Ügyi voltál a turival! Pihenj egy nagyot, és jobbulást!

Nancsika:
Nagyon tetszik a POTYAUTAS kifejezés Kép Nagyon találó Kép

Eszti, Tünde:
Még nem focizik. Az ovival voltak hétfőn válgatón, és ott beválasztották. Még nem döntöttünk, hogy fog-e járni. Az edzővel bezséltem tegnap és heti 2x 1-1,5 órás edzés lenne. cska kérdés, anyós tudna-e vállalni heti 2 edzésre vitelt, mert 14.30-kor kezdődne.
Sportosságáról: másfél éve skora óta nem lehet levakarni a bicikliről, 3 évesen kezdett korcsolyázik, 4 évesen sielni, és nem bír megülni egy helyben.
Keresek képet....

Most hallottam, hogy a csíkosodásra a sötétkék nivea testápolót ajánlják, hogy az minden csoda krémnél többet ér.

Nevek: nagyon sok név tetszett nekünk, de pl az össze kedvenc nevünket lefoglalta már valaki itt a topicban. Igyekszünk nem tucat nevet választani. Most per pillanat a Kincső, Ármin és Zétény a befutó. De még újra előről fogjuk kezdeni...

Titati 21+1
titati
 
 


Mamacka, ez jól hangzik. Szerintem biztosan jó, el kéne menni.
Ezeket az infókat honnan szerzed?
Kedden megyünk UH-ra, majd akkor megkérdezem, hogy mondjon részleteket erről. Azért mindenképpen szeretnék a kórházzal ismerkedni, és ezek a témák is hasznosak.
Erre előre be kell jelentkezni? Vagy csak elmenni?

Te akkor mikortól mész? Apukák is jöhetnek?

Bocs a sok kérdésért.

Puszi

Ja, hús téma: én szerencsére még kívánom a husit, de persze sokkal jobban az édes kajákat. Szóval én próbálom az arany középutat tartani, abból nem lehet baj. Kép
Ha nagyon nem megy a hús, azért ne erőltesd...Kép
Vendég
 


Akkor egy pár kép:
2,5 évesen:
http://www.babanet.hu/album/albumimages/1023/16252.jpg

3,5 évesen
http://www.babanet.hu/album/albumimages/1023/49525.jpg

alkata tavaly nyáronKépezzel nem fog művészi tornázni Kép )
http://www.babanet.hu/album/albumimages/2908/60383.jpg

Papival minden versenyen fut egy jó adagot:
http://www.babanet.hu/album/albumimages/2908/70232.jpg

Egyébként ovival heti 1x néptáncol, és ma kezdjük a heti 1 úszást. De igényli is a mozgást. Õ akarja, nem mi eröltetjük. És a mostani egyre több mozgásnak köszönhetően tavalyhoz képest egész levékonyodott Kép
titati
 
 


Mire van szüksége a babának: én úgy tudom, kiegyensúlyozott táplálkozásra van szüksége. És ebben a fehérje, szénhidrát, zsír mind szerepel. Egyik megvonása sem jó. Az agy megfelelő fejlődése pl nem feltétlenül állapítható meg szülés után közvetlenül, mert ha a megfelelő anyagokból hiányt szenvedett pocakban a baba, az okozhat később tanulási zavarokat stb.
És szerintem ez is egy érdekes cikk (csak hogy jól bekavarjak Kép)
http://www.harmonet.hu/cikk.php3?rovat=26&alrovat=33&cikkid=7507&dire=alma-es-fa ja&rovatnev=Az%20alma%20és%20a%20fája

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Titati, jó hír, hogy már lenyugodtálKép
És melyik nivea krémről van szó?
A rendes testápoló tejről, vagy a kör alakú jó kis zsíros vastag állagú krémről.
Bár az én pocakomnak szerintem teljesen mindegyKép
De azért még egy esélyt kap tőlem.

Nagyon ügyes a lányod, hogy ilyen kis sportosKép
Levente is tavaly ősszel elkezdte a focit, de mivel kétszer fejberúgták, és túl sokat kellett futni a labda utánKép, abba is hagyta egy hónap múlva.
Most a karate-t kezdte el az oviban.eddig volt két óra, de az tetszettKép

Nálunk egyedül csak anyósék nem tudják még mindig a legújabb kisbébit.Az a helyzet velük, hogy nem vagyunk túl jóban velük nyár óta, 3 hete taliztunk velük egy esküvőn, de nem is szóltak hozzánk.Nagyon szomorú, hogy ez így van, de azt hiszem ezt a problémát nem tudom én megoldani, így szegények nem is tudják a legújabb picitKép
Viszont a többieknek én is csak a 10.héten mondtam elKép

Hús téma:nem vagyok egy nagy hús zabáló, csak a csirkemellet eszem meg, és abból se túl sokat.Viszont múlt héten lazacot kívántam ,de nagyonKép.
Semmi sem lett belőle.
Aztán már nem is kívánom.
Viszont tegnap vettem egy vaníliás-mandulakrémes milkát, és még mindig nem ettem meg.Kíváncsi leszek, meddig bírom nézegetniKép

Ildikó
13
vas
 
 


Titati, nagyon vagány a kiscsaj, megnéztem a képeketKép

Cory, elolvastam az egeres cikket, hát nem tudom, én Oivérrel kb.20-23 kilót híztam, és 4270g-al született.Tehát ott nem a fogyókúra eredménye a nagy súlyKép

Viszont én meg azt olvastam, hogy akik sok csokit eszenk terhesség alatt, tök kiegyensúlyozott boldog babájuk születik(boldogsághormon)
Én aztán ettem bőven.Szerintem 10 kiló plusz biztos csak a csokinak volt köszönhetőKép
vas
 
 


SziasztokKép

Csemát tegnap megmütötték. Szegénykém sokáig szenvedett a hányingertől amit az altatás okozott. Most infuziót kap és nem kelhet ki az ágyból még wcre sem, vagyis szigorú fekvés van neki előriva. Mindenkinek köszöni a drukkokat, pozitiv energiákat és sok sok puszit küld nektek.


Ma kértem időpotot amnióra, oktober 3án mehetek tanácsadásra, és ha emlékeim nem csalnak akkor rá egy hétre lesz maga a vizsgálat. Ahogy egyre közelebbi az időpont ugy kezdek parázni egy kicsit. Az afpt majd hétfőn fogom telcsin megkérdezni, ugye ha szerdán vették le akkor a következő héten hétfőn már talán tudnak eredményt mondani???Kép

Irigykedem a pocifotokra csajok rendesen, én az ilyenekből keményen kimaradok, de hát ez az átka a sok tulsúlynak, rajtam majd akkor veszik észre, ha eleget fogytam KépKépKép

Ami az étkezést illeti Corynak van igaza, nem szabad egyoldalunak lenni, fontos hogy sok vitamin dus és értékes kajcsit vigyünk be a szervezetbe. A cukor miatta diétánál is arra kellett figyelni hogy inkább az értékes szénhidrátokat együk, mint az üreseket.

A babót még én sem éreztem, mondjuk nem is csodálom, jól be van takargatva KépKép Remélem azért a 18. hét környékén már erőteljesebb jelét adja a jelenlétének KépKép

A folyás ilyenkor alapból felerősödhet, mert megváltozik a hüvely flórája, sokkal nyitottabb sajna a bacikra is. Ha csip, viszket akkor van nagyobb gáz, ilyenkor a doki szokott felirni hüvelykupot vagy krémet ami elmulasztja a csunya bacikat.

Ági
16+1

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Ildikó

Köszi Kép

A testápolóból a sötét kék...
titati
 
 


Ildi: szerintem igazából a születéskori súltról van szó a cikkben.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


<font color="ff0000">A lehető legjobbakat Csemának, és tényleg sok-sok pozitív energiát neki!!!Jobbulást, és erősödjön meg!!!Kép
Ildikó</font>
vas
 
 


Szóval sötétkék niveaKép
Köszi

Születési súlyra gondoltam én isKép
Az volt 4270Kép
vas
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?