Új privát üzeneted érkezett!

Rit
Boldog félévességet Dodónak!

Kryss
Gratula a felüléshez. Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Kryss! Én sem hallottam még ilyet, hogy ilyen pici babának rossz legyen a foga. Szerdán kiderül hogy a gyerekorvos hallott e már ilyet!

Andy!

Én szedtem Continuint, igaz nem tudom mennyire vagyok jó példa mert én hetente véreztem tõle, emiatt hagytam abba. Akkor Ergam cseppeket szedtem, és utána teljesen pontosan megjött azt hiszem 30 nap múlva. És utána a következõ ciklusnál is pontos volt, most meg már a régi fogamzásgátlómat szedem, a femodent, és ettõl már nem vérzek , úgyhogy tuti a continuinnal volt gondom.

Pocok!

Köszi, túl vagyunk az Uh-on, a doki azt mondat, hogy „semmi baj sincs ezzel a babával”. Úgyhogy megnyugodtam. Mi indiainak néztük anyukámmal.Kép

Bababkocsi nyikorgás: Nálunk is az olajozás segített, azóta nem nyikorog.

Most befejezem, mert délre megyünk méreckedni a védõnõhöz, még sose voltunk, de most már ránk szólt hogy ideje lenni.Kép Mi eddig itthon mértük.

Manó+emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sasha,

Elli is pont így kezdte. Elöször szopizott, aztán gyümit evett (eleinte keveset adtam neki,aztán fokozatosan emeltem, az adagokat, de most is maximálom 150 g-ban, mint gonosz anya) és utána még szopizott szomjoltás gyanánt. Vagy ha nem ízlett neki tulságosan a kjcsi (vagy nem lakott jól Kép ), akkor szopizott még utána rendesen. De mostanában már csak ez elsö éhét veri el a tejcsivel, aztán megáll és vár. VigyorSasha,

Elli is pont így kezdte. Elöször szopizott, aztán gyümit evett (eleinte keveset adtam neki,aztán fokozatosan emeltem, az adagokat, de most is maximálom 150 g-ban, mint gonosz anya) és utána még szopizott szomjoltás gyanánt. Vagy ha nem ízlett neki tulságosan a kjcsi (vagy nem lakott jól Kép ), akkor szopizott még utána rendesen. De mostanában már csak ez elsö éhét veri el a tejcsivel, aztán megáll és vár. Vigyorog meg dumál, de szopi nem kell tovább. Na , ekkor jön a kanalas trutyi. Abból simán betermeli az adagját,de utána már nem hajlandó szopizni. Viszont a meleg vizet szívesen elfogadja, tehát szomjas. Szóval nálunk se így indult, csak ez lett belöle. Kép De a többi idöpontban gyönyörüen szopizik. Szerintem a régi szopiszám is megmaradt, mert mostanában este gyakrabban kér. Meg reggel is bejött plusz egy kaja. Eszik 1/2 6 körül (ma), aztán 1/28-kor, 9-kor , gondolom majd 1/2 1-kor ebéd (itt kap kanalasat), 16 körül uzsonna. És innent?l kezdve 1-1 1/2-2 óránként szopi este 8-1/2 9-ig.
De tegnap pl délelött nem aludt, így akkor is gyakrabban szopizott. Viszont délután aludt 1-1/2 6-ig, így akkor ritkábban. De azért összeségében megvan mindennap a 7 szopi.

A napirendünk még mindig nem állt vissza, vagy alakult ki új. Kép Váltogatja a dolgokat, kb kétnaponta. Így tervezni se lehet elöre, ráadásul Elli is elég nyügi, ha nem ugy alakul, ahogy neki jó lenne.

Én nem tudom, miért, de se hosszu u, se hosszu ö, se hosszu ü nem jelenik meg... Ezért írok így össze-vissza. Még a szokásos kérdöjel sincs a helyükön. Egyszerüen kimaradnak...

Most megyek pepecselni.

Lányok, nem emlékszem, ki vett édesburgonyát a babájának? Én is vettem -mi egyébként szeretjük, csak piszok drága, ezért csak ünnepnapokon van néha-néha - csak nem tudom, lehet-e már adni? Elli hat és fél hónapos. (Hogy hány hetes, arról fogalmam sincs jelenleg) És hogy csináljam meg? Gondoltam csak simán megfözni és turmixolni. Szerintetek ezt is apránként vezessem be, vagy krumpli-krumpli, mehet egyszerre nagyobb adag, ha ízlik neki?

macsekog meg dumál, de szopi nem kell tovább. Na , ekkor jön a kanalas trutyi. Abból simán betermeli az adagját és utána már nem hajlandó szopizni. Viszont a meleg vizet szívesen elfogadja, tehát szomjas. Szóval nálunk se így indult, csak ez lett belöle. Kép De a többi idöpontban gyönyörüen szopizik.

A napirendünk még mindig nem állt vissza, vagy alakult ki új. Kép Váltogatja a dolgokat, kb kétnaponta. Így tervezni se lehet elöre, ráadásul Elli is elég nyügi, ha nem ugy alakul, ahogy neki jó lenne.

Én nem tudom, miért, de se hosszu u, se hosszu ö, se hosszu ü nem jelenik meg... Ezért írok így össze-vissza. Még a szokásos kérdöjel sincs a helyükön. Egyszerüen kimaradnak...

Most megyek pepecselni.

Lányok, nem emlékszem, ki vett édesburgonyát a babájának? Én is vettem -mi egyébként szeretjük, csak piszok drága, ezért csak ünnepnapokon van néha-néha - csak nem tudom, lehet-e már adni? Elli hat és fél hónapos. (Hogy hány hetes, arról fogalmam sincs jelenleg) És hogy csináljam meg? Gondoltam csak simán megfözni és turmixolni. Szerintetek ezt is apránként vezessem be, vagy krumpli-krumpli, mehet egyszerre nagyobb adag, ha ízlik neki?

macsek
macsek
 

 
 

Sasha,

Elli is pont így kezdte. Elöször szopizott, aztán gyümit evett (eleinte keveset adtam neki,aztán fokozatosan emeltem, az adagokat, de most is maximálom 150 g-ban, mint gonosz anya) és utána még szopizott szomjoltás gyanánt. Vagy ha nem ízlett neki tulságosan a kjcsi (vagy nem lakott jól Kép ), akkor szopizott még utána rendesen. De mostanában már csak ez elsö éhét veri el a tejcsivel, aztán megáll és vár. Vigyorog meg dumál, de szopi nem kell tovább. Na , ekkor jön a kanalas trutyi. Abból simán betermeli az adagját,de utána már nem hajlandó szopizni. Viszont a meleg vizet szívesen elfogadja, tehát szomjas. Szóval nálunk se így indult, csak ez lett belöle. Kép De a többi idöpontban gyönyörüen szopizik. Szerintem a régi szopiszám is megmaradt, mert mostanában este gyakrabban kér. Meg reggel is bejött plusz egy kaja. Eszik 1/2 6 körül (ma), aztán 1/28-kor, 9-kor , gondolom majd 1/2 1-kor ebéd (itt kap kanalasat), 16 körül uzsonna. És innent?l kezdve 1-1 1/2-2 óránként szopi este 8-1/2 9-ig.
De tegnap pl délelött nem aludt, így akkor is gyakrabban szopizott. Viszont délután aludt 1-1/2 6-ig, így akkor ritkábban. De azért összeségében megvan mindennap a 7 szopi.

A napirendünk még mindig nem állt vissza, vagy alakult ki új. Kép Váltogatja a dolgokat, kb kétnaponta. Így tervezni se lehet elöre, ráadásul Elli is elég nyügi, ha nem ugy alakul, ahogy neki jó lenne.

Én nem tudom, miért, de se hosszu u, se hosszu ö, se hosszu ü nem jelenik meg... Ezért írok így össze-vissza. Még a szokásos kérdöjel sincs a helyükön. Egyszerüen kimaradnak...

Most megyek pepecselni.

Lányok, nem emlékszem, ki vett édesburgonyát a babájának? Én is vettem -mi egyébként szeretjük, csak piszok drága, ezért csak ünnepnapokon van néha-néha - csak nem tudom, lehet-e már adni? Elli hat és fél hónapos. (Hogy hány hetes, arról fogalmam sincs jelenleg) És hogy csináljam meg? Gondoltam csak simán megfözni és turmixolni. Szerintetek ezt is apránként vezessem be, vagy krumpli-krumpli, mehet egyszerre nagyobb adag, ha ízlik neki?

macsek
macsek
 


Hopsz, próbáltam javítani, erre még egyszer elküldte... bocs, a második lesz a jó. Kép
macsek
 


Sziasztok
Beszti
a lévél még nem jött ezek szerint még nem volt idöd lekicsinyiteni .

Ilke
én majd este meg mondom hogy jo-e a péntek vagy nem .

Ági
az ötlett apátol származik mert mi nagyon szeretünk csavarogni .

baba ülés
mi még petikét a bébihordozojába utaztatjuk bár már van neki nagyobb ülése is de megvárjuk vele még ülni tud bene .

apák
megkell védenem öket mert tegnap az én párom a fürdetés után ami az ö feladata megkértem hogy etese meg és öltöztese föl petikét mert elkené mosogatnom meg kikel teregetnem és megcsinálta .

menem kell mert megyünk a dokinénihez lemázsáltatom petikét Kép

pusz Csics és Petike
csics
 
 


Pocok, Manó!

Szerintem is inkább arab!KépKép

Csics!

Tényleg nem, bocsKép, tudom, hogy fontos, de van egy csomó dolgom!Kép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Ilke!
Ha esetleg megtudnád kérdezni a babakocsi szervízban, van egy 2 funkciós sima babakocsink. Még Danié volt, de kitört a kereke. Szeretném megcsináltatni, aztán esetleg eladni, mert annál többet ér, mint hogy kidobjam.

Biztonsági ülés: mi 1 hete cseréltük le a hordozót. Marci nagyon élvezi, mert így mostmár lát engem is, nem kell kitekerednie. Csak az a baj, hogy mivel nem merjük lenn hagyni a kocsiban, így minden alkalommal cipelhetem le.

Aki jár vásárolni Ausztriába, írna nekem néhány címet, hogy hol érdemes? Még nem voltam, de mostanában készülünk. Jöhet mailben is. Köszi.

Djeszter
djeszter
 
 


Csics, Pocok!

Kép
Kb. 1 MB, bocsi...
Remélem tudjátok használni!

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Halihó Csajszik!

Végetért a munka mára, ismét itt.

Fotokidolgozás:
Ahogy olvasgatlak benneteket, még mindig a www.fotomarket.hu oldalon a legolcsóbb a képkidolgozás 45 Ft. Mi ma hívatjuk elõ a víz alatti fotóinkat, már nagyon várom, hogy sikerültek!

Gömb
mi is az Almássy térre járunk, meglátod nagyon jó lesz! mi már 5 hónapja járunk, most már a haladó I. csoportba.

most mennem kell, mert danit meghozták a nagyiék a sétából. remélem fog ebédelni, mert ma még a reggel 5 és 8 órai szopinkívül nem volt hajlandó mást enni, csak ímmel ámmal.

pusz
gumicukor és dani, aki holnap lesz 9 hónapos

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Új kép a profilomban, ez még karácsonykor készült a munkahelyi karipartin.
A profilomban található webcímen pedig aktuális pikcsörök vannak Daniról.

pusz
gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Meg minidg nem tudom, mi legyen ezzel a franya oltassal, olyan lelkiismeretfurdalast erzek, hogy a tali miatt halasztgatom...Kép Vgay ez hulyeseg, nincs jelentosege, mikor kapja meg?

Nyuszika miert nem a fotomarketrol rendelsz kepet, amit gumicukor irt? Most nezem, ott 55 ft db-ja a 10x15-nek, es futarral 650 penzert kiviszik Pesten. Azert ez kicsit olcsobb.Kép

Zsuzsa megkaptam a mejlt, de meg mindig gondolkodo uzemmodban vagyok.Kép

Judy erdekes, Lacko is hozzaigazitotta magat az ora atallitashoz.Kép

Irtam hogy majd reflektalok Rossman pelusrol. Szerintem minden ok vele, most keztduk el hordani. Ugyanolyan szvsz mint a Libero es a Babylove. Ja es ez az uj pelusuk, bordos csomagolasban. A midi asszem 40 ft/db, szoval olcso.

Babakocsi nyikorgas: van egy olyan olajfele hogy WD-40. Minden ilyenre jo, babakocsira, ajtora, stb. Es nem ken ossze semmit!Kép

orsoly es Lacko
orsoly
 
 


Orsoly!

Tudom, most van aki esetleg nem ért velem egyet.Kép
De szerintem semmi jelentössége, hogy pontosan mikor kapja meg, 3 hónaposan, vagy pár nappal késöbb vagy elöbb.
Nátán az utolsó 5 hónapos oltását több, mint 6 hónaposan kapta meg. Elöször ezért csúszott 2 (!) hetet a 3 hónapos oltása, mert a dokinénink szabin volt (ez ugye nem "vis major", csak nem volt, aki helyette beadja), aztán meg ö tolta 1 hetet, mert Beni bárányhimlös volt, és nem tudta, hogy Nátánon kijön-e, és az oltás+bárányhimlö együtt nem túl jó kombináció. Más kérdés, hogy végül megkapta az oltás, és rá két napra kijött a bárányhimlö is (KépKép, nem lett egyiktöl sem semmi baja), persze tudom, jobb az óvatosság!
Igy aztán az összes többi is tolódott!
Szóval ezen ne görcsölj!KépKép Persze nem lebeszélni akarlak az oltásról, mert nagyon fontosak (és ha most ugy döntesz, hogy oltás, akkor azt is meg fogjuk érteni), csak azért ezt sem szabad annyira véresen komolyan venni, hogy "jaj, mi lesz, ha 3 hónapos és 1 naposan kapja meg"...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Orsoly!

Mi az 5 hónapos oltást kaptuk meg 8 hónaposan, a 4. havit pedig 5,5 hónaposan. Mind betegségek miatt.

Djeszter
djeszter
 
 


Kataa
Ok, akkor rövidebb. Holnap mikor??? De akkor menjünk az Orczy kertbe, jó?

Pszi
Mi gyakorlatilag egyfolytában csavargunk, kivéve ha nem túl vacak az idõ. 10.30 körül jó nekem, csak nem holnap, mert holnap Kataaval sétállunk itt, de utána gyakorlatilag mindegy melyik 7köznap. Neked mi jó? Sõt lehet, hogy Kataa is jönne, ha rádumálom, hogy segítek neki lépcsõzni. Mit szólsz Kataa??

Nyusz
akkor inkább próbáld a fotomarket.hu-t ott 10*15 55,-Ft és házhoz is hozzák

köszi a gratulákat, a papának még nem is volt rá alkalma - ma ment elõször melózni. Olyan furi, hogy nincs itthon... de 1 óra múlva randizunk vele Kép

Rit és Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


MA elsetaltun ka Baross utcai Babakelengye boltba,az ugye szemben van a klinikaval ahol Alex szuletett.Megyunk at a zebran es jon velem szembe nogyogyaszon : )))Igy utolag akra idopontot is kerhettem volna tole a zebra kozepen : )))
Viszont vettem Alexnak 2 rvodujju Prince Oliver bodyt nyarra 80-ast es nagyon jo aron voltak.
Az akcio most az hogyha 3-at vessel 4-et kapsz,szerintem nagyon megeri mert is amugyis eleg olcsok atlag 800Ft korul vannak.

Rit
Mondta a baatonm hogy latott mar aegy part gorkorival es egy haromkereku babakocsival,szerintem tuti ti voltatok mert O is itt lakik a kornyeken : ))

Nyuszika
Gratula a jovobeni unokaocsi vagy hugihoz !!!Gondolom mennyire orulnek.

Panda
Koszi ,persze hogy mennek szuresre,szerintem ez nem kerdes csak nekem volt furcsa .
Hat igen alig volt hasa asogornomnek szegeyn baba csak igy tudott elferni ott bent.

Mano
Ez jo hir!!Kivancsian varom a kilos jelentest : )))
Jovo heten mi is visszaadjuk a merleget ugyhogy vihetem majd en is a rendelobe.

Djeszter
Es mar menetirannyal szemben ul Marci az ulesben?Nem csak 1 eves kor utan lehet?
Biztos olvastad hogy megszult a sogornom a BM-bem.Mi is ott voltunk hat hog a micsoda kicsi esregi korhaz.Ember nemvolt a folyosokon,olyan fur a volt.
Ami meg fura hogy nem adnak neki oxitocin injekciokat hogy meginduljon a tej csaszar utan.

Orsoly
EN is elegedett vagyok a Rossmann pelussal,de azert maradok a Babaylovenal de neha ezt is veszem.
Hat ebben enked kell dontened,nekunk volt mar hogy egy hetet tolodtt az oltas a doki neni szabija miatt.Nem tragedia,de azt is megertem hogy ez aggaszt teged,mint altalaban az elso gyerekes anyukakat ; )))

Rit
Ok menjunk,hol talalkozunk????
Az jo neked ha atmegyek a zebran az Ulloi uton ahol a multkor te es ott???Kb 11.30 jo???


Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Rit, Orsoly

Ezért szeretem az internetet, mert mindenféle infot lehet kapni.... ki fogom próbálni a fotomarketet.Kép

Lányok

Építkezett valaki közületek? Ha igen és tud ajánlani megbízható építõ céget, légyszi küldje el nekem! Lehet hogy belevágunk, ha találunk valahol egy jó kis telket.Kép Legalább is egyelõre minden lehetséges megoldást körüljárunk...

Kihajtott a Liliomhagymám....Kép

Kép

Most akkor hol is lesz a tali?

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Kataa

Igen nagyon örülnek, annál is inkább hogy a párom nõvére az idén lesz 40 éves! És a szüleik meg annak is nagyon örülhetnek, hogy lesz egy unoka, akit gyakrabban láthatnak. Bár mi is próbálunk képeket, meg minivideókat küldözgetni emilen amilyen gyakran csak lehet, dehát az nem ugyanaz, mint élõben dögönyözni ezeket a kis manókat!Kép

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Hát amilyen szépen viselkedett tegnap egész nap Emma (déltõl este 6-ig elvoltunk), ma olyan hisztis volt emiatt a mérés miatt. Már a rendelõben hisztizett, aztán itthon evés közben elkezdett sikítozni, én halálra rémültem, elõször azt hittem meleg volt a kajcsi, aztán azt hogy félrenyelt, hasra fordítottam, elkezdtem a hátát nyomkodni, na ki is köpte az utolsó falatot (amit a kutyám felfalt a földrõl), de csak üvöltött, sikítozott. Aztán megevett még 120 tápot, aztán sikítozott tovább, aztán némi segítséggel kakilt, aztán megint sikítozott, míg végre kiderült hogy álmos. Sétáltunk egy órát és végre játszik.

Kataa!

A mázsáláson 7440 gr volt, és 67 cm, igaz itthon 69 cm, de õk rugdosás közbenmérték az üvöltözõ gyereket.

Orsoly!

Emma holnap kapja a 4 hónapos oltást, 6 hónaposan, sajnos nálunk is betegség miatt. Jelentõsége nincs, persze érthetõ ha túl akarsz rajta lenni.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Timici!

ma voltál mell Uh-on? Mindenképpen meséld el mi volt!

manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Elõzõ írásom elszállt,miért nem tudok belépni?
hildi
 
 


Sziasztok!

Na végre sikerült!Szóval rég jártam erre Levi beteg volt,és elég hisztis.Megvolt a keresztelõje végig ordított szegény.
Most már meggyógyult.Megtanult felállni,eddig a feltérdelést gyakorolta,és néha felül.
Végre kevesebbet hízott így 11kg 30dkg és 75cm.A profilomba raktam fel egy képet.

Dió!
Majd írok mail-t.Már Levi is ücsörög a babakocsibanKép

Nyuszika!
Bár régen volt az elõzõ tali,de köszi a fényképet,amin rajta vagyunk,nagyon tetszik.

Gombóc!
Szoktál erre járni?Szerintem legalább 3levelet nem kaptál meg,hogy vagytok,már biztos nagyfiú Zsombi!

Mindjárt ébred Levi mennem kell.
Ildi és Levi
hildi
 
 


Pocok
Bar mar lehet hogy nem olvasod de kosz az infot a kepkidolgozasrol,majd elkuldom apat es igy nincs postaktg : ))))

Nyuszika
Hat igen a mai vilagban mindenki kesobb kezd babazni csak ssajnos neha nem jon gyorsan es ilyenkor mar minden ev szamit.
Ne is mondd nekunk is nagyon hianyoznak a noverem csemetei,bar mostmar telefonon is beszlnek (azt a 100 szot amit tudnak )Imadom ahogy mondjak hogy baba mikor meghalljak Alexet a vonal vegen : )))Anyueknak meg nehezebb ezert vartak mar ugy Alexet hogy legyen egy kezzel foghato unoka is kozelben,na de mostmar ketto van : ))

Mano
Szerintem megint jon a front vagy csak megviselte a vedono latvanya ; ))
.Na akkor elhuztatok megint kg-ban,Alex kb 7360 gramm lehet.

Ildi
Gomboc a Friss babakba irogat a szopi koruli hepaj miatt,en is sajnalom es hivogatom is ide de sikertelenul.Hatha neked osszejon ; )))

Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa!
Igen, Marci menetiránnyal szemben ül, de nem is tudtam, hogy csak 1 éves kor után lehetne.
Gratulálok a sogórnõdnek, nem olvastam, hogy megszült, mert mostanában nem jártam erre.
Hát tényleg kicsi és régi kórház a BM. Annak idején én kaptam oxitocin injekciót a BM-ben, viszont most a MÁV-ban már nem.
Van valahol szülés története? Kiváncsi lennék, hogy mi változott, ill. mi nem.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok!

Nem is az aggaszt hogy kesobb kapja meg az oltast (hiszen igy is kesobb kapja), hanem hogy ilyen hulye anyuka vagyok, akinek fontosabb egy tali mint a gyereke oltasa. Na jo, lehet rajtam rohogni!Kép De most ugy nez ki, hogy megoldodik a problema, mert jovo het csutortokre meg akadna mas, mennek haza a szuleimhez Lackostul. Ugyhogy valszinu ha csutortokon van a tali, most nem megyek.Kép De ezt is sajnalnam, ugyhogy majd meg egyszer vegiggondolom.Kép

orsoly
orsoly
 
 


Beszti, Pszi, Kataa, Judy,
Tök rendesek vagytok, hogy felajánlottátok, hogy legyen nálatok a tali! Szerencsére sikerült megbeszélni velük a dolgot, CSÜTÖRTÖKÖN VÁR A SZOKÁSOS TEREM MINKET!!!KépEgy kérésük volt csak, hogy 2 elõtt ne menjen senki, mert addig megbeszélés lesz abban a helységben.

Pszi,
Ma nem sikerült eljutnom a szervizbe, de holnap mindenképp akarok menni, majd megnézem a nyitvatartást.

Kataa,
Igen Graco babakocsink van.

Nyuszi,
Gratula a babához!

Judy,
Láttam én is az albumban azt a fazont, szerencsére már levették.

Macsek,
Mi voltunk Lilivel szemészeten, szintén ilyen probléma miatt. Ott azt mondták, hogy a gyerekek 90%-a kinövi ezt, de azért 3 havonta vissza kell járni kontrollra. Ne aggódj, biztosan nem lesz semmi baj.

Djeszter,
Ok megkérdezem a babakocsit.


Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


sziasztok
Beszti
megkaptam a mailt mégegyszer köszi Kép

macsek
én vitem petikét szemészetre de mi könycsatorna elzárodás miatt voltunk ott és irto sokan voltak ahová mi tartozunk Kép

LÁNYOK
petikének kint van a 3.fogának a széle már szépen látszik a 4. is már majdnem kint van gyakorlatilag 3fogu lett petike Képviszont tejallergia gyanujával kaptunk beutalot a tüzolto utcai gyerek klinikára a gaszteorontologiai rendelésre holnap kell felhivnom öket idöpont kérésért .és egy uj dolgot talált ki petike leszedi a fejéröl a sapkát Kép séta elött mikor már felöltöztetem és séta allatt is leszedi a fejéröl Kép és vigyorog utána .

Ilke
mikor lesz akor a tali ? csütörtök vagy péntek ?

Pusz mindenkinek
Csics és Petike a 3 foguKép
csics
 
 


Csics,
Csütörtökön lesz a tali 2-tõl.
Gratula Petikének a 3. foghoz!Kép

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Csics
Gratula a 3. fogacskához.
Hogyan derült ki a tejallergia gyanú?

Lányok
Tök jó, akkor csütörtökön talizunk. Ki is jön?????

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Orsoly!
Nálunk a múltkor kifogyott az oltóanyag?! Úgyhogy egy héttel késõbb kaptuk. Ne izgasd magad!!

Fotó
Nálunk a csepel plazaban van egy sima fotó bolt és ott is dolgoznak ki. Asze Photo Porst (de nem biztos) a 9*13-as 69 Ft. Nem sok de a kiszállításnál elveszteném a különbséget.

Ilke
Köszi a felajánlást, továbbadom a címedet.

Lányok
Most nagyon el akartam menni a talira, és meg is szerveztem mindent erre tökre benáthásodtam, és ugye senki babáját nem akarom megfertõzni. (Anyukáját meg romba dönteni) Pedig még a sütihez is megvettem mindent (gyömbéres-csokis gyümi kenyér lett volna Kép). Na jó majd legközelebb.

Hannus képei (újak is) a Galériában dec8 - Hanna babája alatt vannak.

Puszi
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Én megyek a talira elõreláthatólagKép. Ha valaki Újpest, XIII.-ker. irányából jönne, szívesen elviszem, arra megyek, mert beadom Malackát a szüleimhez.

Végre megcsináltam az albumot én is, Anna és Dávid néven fut, egy hónappal ezelõtti képek vannak benne, mert Kedves Férjem MÉG MINDIG nem szkennelte be az újakatKép. Na de hamarosan meglesz a jó kis fényképezõmKép.
pusz
Zulu, kit tavaszi fáradtság kínoz

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Dec8,
Megnéztem a képeket Hannáról, nagyon édes!Kép

Forti,
Mi biztosan megyünkKép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok!


Gömb,
egy het az nem idö, ilyen rövid itervallumban nem erdemes sulytmerni, es nem erdemes izgulni!

Agi,
Rebecca meg a hordozoban ül, mert az 13 kg-ig vagy egy eves korig ajanlott.Biztos nem ok nelkül.Es Rebecca sem "panaszkodik". Pedig Aaron kinött ülese mar itt varna.
De lehet, hogy nem varom meg az 1 evet, de meg varok. Majd meglatom.

Ilke,
ja, azt hiszem, mar tudom, hogy milyen gepröl van szo! Es gondolkoztam is mar, hogy venni kene. Na, majd meglatjuk. Hol kapsz rizslisztet? Kukorica lisztet tudom, lehet kapni a boltban.
Majd megnezem, hogy mifele lisztkeverek az, ami itt kaphato es mennyibe kerül.


Macsek,
A Gutwein nekem nem ismerös, de a lenyeg az, hogy jokat tudtok benne vasarolni.
Az ülesekkel en mar regen foglalkoztam (kb.3 eve), amikor Aaronnak vettünk. Az akkori tesztek alapjan a römer volt a legjobb, igen az, ami 9-18 kg-ig van. Szinte teljesen egyezik a Maxi cosival, csak a Römer meg könnyebben szerelhetö be a kocsiba. Öt fokozatban dönthetö,3 pontu öve van.A Römer Duo Isofix (ara: 220-260 Euro) es a Römer King Quickfix (ara 175 Euro) a leginkabb ajanlott. Ezek viszonta 2001-es tesztek.A mostani shopban a Römer lord van, ez 145 Euroba kerül.
Utazoagyat (60x120) en most lattam a Kikaban,akcioban 65.- helyett "csak" 49 Euro.Össezcsukhato, es taska is van hozza es persze matrac.DE igazabol nem tudom, hogy ez az ar jo-e. Es ha mar oda mentek vegyetek cseresznyemagzsakocskat(kirschkernkissen),most csak 3Euro es sok hasznat lehet venni!(termoforkent aminel nincs kifolyasveszely es borogataskent)


Jo, hogy rokonok hoz tudtok jönni, igy a babonak is kenyelmesebb!

A Hametumhoz sok sikert. DE probald azert a nyakat mindenkeppen szabadon hagyni, amennyit csak lehet, es a hajlatba, vekony vaszoncsikot tenni. Hogy a börredök ne erjenek össze.

Mano!
Szoritok, hogy megis minden rendben legyen!

Orsoly,
szerintem egyhet ide vagy oda az oltasnal mindegy. DE lehet hogy masnak mas a velemenye…Zsani?
En tuti eltolnam az oltast, ha nagyon szeretnek menni a talira!

Timici,
En is kerdezem, hogy mi volt az UH-on????

Gratula a fogacskakhoz, a honapokhoz, az uj produkciokhoz !!!!

Kellemes estet Nektek,
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Djeszter
Örülök, hogy jelentkeztél. Nagyon aranyos Marci.

Tüni
Ez szörnyü lehetett.
Sajnos a barátnõddel még mindig nem találkoztam. Március elején hívott fel és azt mondta, hogy neki az egész hónap nem jó mert dolgozik. Csak azt nem értem, hogy akkor a saját gyerekét sem viszi le. Én nem akartam nagy programot csak, hogy mondjuk lemenjünk fél órát sétálni. Na mindegy majd megvárom amíg hív.

Nyuszi
Gratulálok Emi 2. fogához.
Én is teleteszem az erkélyt virággal igaz, hogy nekünk csak egy van de 10m hosszú. A baj csak az, hogy annyi méhecske volt tavaly is tõle, hogy a Petrát csak hálóval együtt tudtam kitenni a babakocsiba.

Csics
És nem tudsz a Petike mellett tanulni? Sokkal nehezebb munka mellett + még õ is ott van és vele is kell foglalkoznod.
Milyen vacsit csináltál? Én már sokszor azt sem tudom, hogy mit fõzzek.

Pocok
Irigyellek a Hévíz miatt.

Ilke
Akkor szeretném, hogy vegyél nekem is csak hát ne olyan nagyot mert én gyalogos vagyok és a férjem sem tud értünk jönni mert most költözött át a cége a Móricz Zs. térre. Nem tudom, hogy mekkora egy darab, hogy az hányszorra elég hát kb 2-3 at.
Én hétvégén adtam a Petrának almát úgy, hogy megpucoltam neki. Hát fél órát fogdosta de nem kóstolta meg mikor én odatettem a szájához akkor meg hülye arcokat vágott. Mondtam neki, hogy hami de csak nézett rám, hogy mit akarok. Más gyerek gondolom egybõl a szájába vette volna. Különben én is nagyon pánikolos vagyok. És a Lilinek különben ízlett amit te csináltál neki régebben? Már meg is ette az összeset?
Te hol tolod a babakocsit, hogy már megint baja van?

Kryss
Akkor a te lányod sem viszi túlzásba a hízást. Nekem igérted a receptet, nagyon köszönöm. Te már kipróbáltad? Az baj ha nem teszek bele timsót?
A Petra is már tud ülni de nem magától és egy kicsit még imbolyog. De ez is haladás mert egy hete ha felültettem akkor rögtön eldõlt.

Forti
Most látom, hogy a víztõl lett csak most értem ide az olvasásba. Én is úgy félek és csomó ideig törlöm mindig a fülét.

Kataa
Ti most tudtok jönni a találkozóra?

Ilke
Most olvasom a péntek nekem sem lenne jó. Majd megnézem holnap a kismama újságba lehet, hogy máshol is van ilyen játszóház. Nehogy már emiatt elmaradjon.

Áfonya
Hol vagy?

Ági
petra2
 
 


Judy!
Melyik album az név szerint?

s.

Kép
sasha
 
 


Akkor irjunk egy listát (ha valaki kimaradt, bocs, csak a végét olvastam el, de nyugodtan bövitsétek):

1. Ilke-Lili
2. Forti-Levi
3. Zulu-Anna
4. Zsuzsa-Elöd
5. Ági-Petra
6. Zsani-Juli
7. Beszti-Nátán

Autósülés-hordozó:
A következö kategória, amit lehet kapni, pl. 9-36 kg-ig (vagy egyes változatok 9-18 kg-ig) van. Amikor mi a Beninek ülést vettünk, akkor ö már 8 hónapos volt, és emiatt nem akartunk már hordozóülést venni, ha nem kell. És azt mondták, ha tud ülni a gyerek, akkor már nyugodtan szabad neki a következö kategóriát is venni. Az ö ülése 9-36 kg-ig jó. Az elsö idöben egy ék alakú dolgot lehet rakni alá, amivel az egész ülés megdöntödik, a gyerek nem teljesen függölegesen ül (persze saját 5 pontos öve van). Ezt az éket most már kivettük, mert látszott, hogy már nem kell.
De egyébként másfajta nagyon jó üléseket is lehet kapni. Én már nyugodt szivvel merném Nátánt is ilyen ülésbe tenni, emrt már magától is felül, csak azért nem teszem: 1. ö még nem nötte ki a másikat 2. ahhoz venni kéne egyet (mivel ez az egy dolog, amit a Beni nem fog kinüni, végig lehet használni neki), de ami tetszene 45 e Ft (ebben nem spórolok, a bevásárolóközpontos hüdeolcsók szóba sem jöhetnek). De pár hónap múlva biztos kelleni fog...

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok,

Csak egy fél percre beköszönök, amíg Lili nyugis. 2 óra sétálgatás után elaludt Apa vállán.

...na eddig tartott. Kemény 5 perc alvás...

Mi is jövünk a talira Kép

pusz,

gömb és Lili
gombolyu
 
 


Sziasztok!

Ha minden jól megy tali:

8. Judy-Gergõ

Sasha!
Már levették azt az albumot szerencsére. Egy meztelen nõ volt rajta hátulról azt hiszem, a szöveg meg káromkodás voltKép
A legfrissebb albumok címszó alatt volt akkor.

Egyébként a babás albumok szépek!

Pusz:

Judy
Judy (fodroczy)
 


Akkor:

1. Ilke-Lili
2. Forti-Levi
3. Zulu-Anna
4. Zsuzsa-Elöd
5. Ági-Petra
6. Zsani-Juli
7. Beszti-Nátán
8. Gömb-Lili
9. Judy-Gergõ
10. Orsoly-Laci (??)

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Mi is megyünk! Bár lehet, hogy némi késéssel.

Pszi és Balu
pszi
 
 


Sziasztok

Teegnap estere teljesen kivoltam,valami kerulget mert mindenem fajt es fleg a torkom.MEgottam egy Neocirant es lefekudtem,mar a mar job remelem elmulik mert nehogy ar az influenza vegen legyek beteg .
Alex visszaaludt megint,ugylatszik visszaall a regi rend es legalabb igy nem nyugos.


Djeszter
Nem szokott babanetezni,ugyhogy nincs story.Mi ott voltunk es mar lattuk is babat 3 percesen; )))
Ahogy a telefonon mondta a csecsemosok 3 orankent hozzak a babakat,nincs csak egy par most ott,bar szerintem soha nincs csucsforgalom : ))))
MAjd ha tobbet beszelek vele lirom.’

Ilke
Hat szeretnenk menni attol fugg hogy hogy leszek holnapig.

NA eddig tartott az alvas
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


csics
Engem is baromira érdekelne, hogy ez a tejalergia most honnan derült ki???????
gratula a fogakhoz!!

Kataa
sms ment - de ne oda válaszolj, ha akarsz, hanem a mobilomra, mert nemsokár kikapcsolom a gépet!

Tali
Nekünk sajna nem jó, mert max 3/4 órát tudnánk maradni, annyira meg nem éri megKép


egy kérdés: Dodo mostanában irtó keveset eszik, mondjuk épp csak egy kicsivel többet a felénél annak, amennyit idáig evett. Egyedül tápszerbõl képes állandóan lefetyelni - de utána ezt is visszabukja, mint aki dugig van. Ez teljesen normális?? most fogyózik, vagy van egy ilyen szakasz az életükben??

Rit és Dodo(aki kivételesen hajlandó nappal itthon aludniKép)

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Ezek szerint megvan az új internet!Kép Örülök neki.

Tali
Még nem tudom, az idõpont jó, de én is gyógyulófélben vagyok a megfázásból, a torkom még mindig fáj, és nem szeretnék fertõzni. Úgyhogy valószínûbb a nem, de majd meglátom, hogy leszek holnap.

Lányok!
Tegnap sikerült magamra öltenem a hordozókendõt.Kép Úgy kötöttem meg, mintha kengurú lenne, így keresztben a mellkasomon. A kérdésem csak az, hogy fordíthatom benne elõre felé is Petit, hogy tudjon nézelõdni, vagy csak felém fordulhat? Mert minden leírásban csak úgy ábrázolják, hogy a mama felé fordul a baba. Egyébként tényleg tök jó, nem tûnik nehéznek benne Peti, és amíg nincs nagyon meleg, nem is izzadunk bele.

Rit!
Azt nem tudom, van-e ilyen korszakuk, de Peti lassan egy hete nem hajlandó "rendes" táplálékot magához venni, csak cicizni, és abból is kevesebbet, mint szokott. Pedig mi már ott tartottunk, hogy ebédre nem szopizott, hanem 200-250 ml fõzeléket benyomott. És most semmi. Nem nagyon tudok vele mit kezdeni, nem erõltetem, kicsit még várok, aztán felhívom a dokit. Persze tudom, hogy ettõl te még nem nyugodtál meg.Kép

Autósülés
Mi is most vettünk Petinek autósülést 9-36 kg-ig használhatót. Még nem próbáltuk ki, mert autónk az nincs hozzáKép, csak anyósomék autóját szoktuk kölcsön kérni. Bár a hordozót 13 kg-ig írják, Petinek felöltözve már egy kicsit kicsi, azért vettünk autósülést.

Szép napot mindenkinek, talán ma még jó idõ lesz, használjátok ki!

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Beszti, Rzsuzsa es a tobbiek!

Hat ugy nez ki ez a tali ugrik nekunkKép Nem baj, majd megyunk a kovetkezore. Zsuzsa, ha a majusira mentek es el tudtok jonni ertunk, az nagyon klassz lenne.Kép Remelem akkor mar nem jon kozbe semmi.

Ha vltozna megis a dolog, majd szolokKép

orsoly
orsoly
 
 


Dió!
Igen mindkét irányban lehet vinni a kendõben a babát. Én általában magam felé fordítva szeretem vinni, mert úgy jobban látom, nézelõdni így is tud, mert az egyik kezét nem rakom be a kendõ szára alá, így abba az irányba elég jól el tud fordulni. De van olyan is, amikor már így nem akar megmaradni benne, ilyenkor szoktam magamnak háttal berakni Balut. Ekkor az újdonság hatására általában meg szokott nyugodni.

Pszi és Balu
pszi
 
 


Dio,
En is ezt mondanam, amit Pszi, csk hozzatennem, hogy szerintem azert kenyelmesebben "ül" akkor, ha magad fele forditod.
Legalabb is Rebeccanal az az erzesem, hogy akkor mindig fesziti magat. De emlekszem, annak idejen Aaron nagyon jol elvolt benne ugy, hogy a Vilag fele forditottam.

Agi,
Kép, boics mar nem tudtam, kinek igertem!
En meg nem probaltam ki, igy a timso nelküliseget sem tudom megmondani.
Szerintem azert addig ne nagyon sokat ültetsd Petrat, amig magatol nem tud. Mert ha eldöl, az azert meg azt jelenti, hogy nem fejlett a szervezete az üleshez.Persze edzes utan megy minden, de hadd eddze ö magat, amikor jonak latja.(Nem kötözködni akartam, remelem tudod!)Kép

Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Dec8,
Ok, akkor várom majd a levelüketKép.

Zulu,
Ha nincs más jelentkezõ, akkor mi szívesen csatlakoznánk hozzátok. Mi Újpestrõl megyünk.

Kryss,
Rizslisztet most már szinte minden boltban lehet kapni. Én a Sparban szoktam venni, az van itt mellettünk. Aranyos vagy, hogy körülnézelKép.

Ági,
Képzeld tegnap elmentem abba zöldségesbe és már nem volt sütõtökKép. Így magunknak sem tudtam venni. Ma kinézek még a zöldségpiacra, ha ott sem lesz akkor marad a HIPP, abból vettem tegnap 1 üveggel próba képen. Ez különösen tetszik, mert csak sütõtök és burgonya van benne. Se cukor, se rizsdara, rizskeményítõ se más egyéb. Lili most már mindent jóízûen megeszik, sütõtökbõl még 2 adag van a fagyasztóban. Mostanra sikerült kitapasztalnom, hogy milyen állagú és hõmérsékletûen szereti a kajcsikat. És képzeld már minden nap 100-120 gr-ot megeszik. Lili pl. olyan, hogy nem szereti ha 1 félét kap, talán a banán a kivétel. Szóval úgy szereti ha több félét (2-3 félét) keverek össze. Mondjuk burgonya, cékla, alma.
Teljesen átlagosan használom a babakocsitKép, de már én is gondoltam rá, hogy vagy selejteset sikerült kifognunk, vagy ennyire megárt neki, hogy nem emelgetem pl. lépcsõkön, hanem a kerekénél fogva legörgetem. Ilyenkor eléggé megfeszül az egész váz.
A tali a Mikkmakkában lesz most már biztos ezen a héten, de aranyos vagy, hogy körülnézel.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok

Mi is jövünk a talira! Ha közbe nem jön valami. Mert Emília mostanában a délután közepén szokott nagyot aludni...de persze nem mindig. Szóval egyelõre úgy néz ki jövünk.Kép

Kataa, Dió

Jobbulást! Nehogy már ne gyertek, tessék gyorsan meggyógyulni!KépKépKép

Én is elkezdtem egy albumot, de még nem találtam meg a CD-t amin a képek vannak.Kép

Gumicukor

Ti nem jöttök a talira?
Boldog 9 hónaposságot Daninak!Kép

megyek ebédezek valamit

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Részünkrõl ugrott a holnapi taliKépSajnos a férjem nem tud cserélni, így nem tud értünk jönni, és a hazafelé útra már nem vállalkozom egyedül. De nem adom fel, majd a jövõ hónapban megyünk (mindig ezt mondomKép).
Viszont májusban az elsõ csütörtök pont 1-ére esik. Akkor hogy lesz a tali? Szerdán, vagy a következõ csütörtökön? A péntek szerintem akkor nem jó, mert azt hiszem, hosszú hétvége lesz, így mindenki Apázni fog. Legalábbis szerintem, de javítsatok, ha nem így van.

Most megyek is, csak jöttem egy kicsit panaszkodni...

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Megyek is, csak ezt még ideteszemKép:

1. Ilke-Lili
2. Forti-Levi
3. Zulu-Anna
4. Zsuzsa-Elöd
5. Ági-Petra
6. Zsani-Juli
7. Beszti-Nátán
8. Gömb-Lili
9. Judy-Gergo
10. Pszi-Balázs
11. Nyuszika-Emilia

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?