Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Tegnap este elmentünk szalonnát sütni egy haverunk házához. Fél 7-kor mentünk el. Anyósomra bíztam a kicsit egy hatalmas üveg kajcsivalKép Fél 9-kor bezabálta mind a 225 tejcit és egyszerüen nem volt hajlandó elaludni. 23 órakor már telefonált anyós, hogy a gyerek most már mindenhogy üvölt, ha kézben van akkor is. Na mondomKép Csak azt nem értettem miért nem telefonált elõbb??? Hiszen a lelkére kötöttem valami van, nem akar aludni azonnal hazavitetem magam! Én meg abban a hitben voltam, hogy a gyerek a kajálás után elaludt, ugyanis akkor hívtam fel, hogy mi van és monta anyós most viszi aludni... Aztán persze amint beültünk az autóba jött a telefon, hogy elaludt...

Csütörtökön délután kell visszamenni a dokihoz a gyerek SZTK-ba. Ekkor van szabad idõpont, csak egybeesik a talivalKép Kontrollra meg muszály menni. A Hörghurut miatt.

Pusz
s. G.

Kép
sasha
 
 


Csics!

Pontosan milyen rendelet kérdéses?

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Kataa unokanoveremnek meg ma reggel szuletett meg Zalan nevu kisfiaKép Alig ertek be a korhazba, igaz, a 3. terhessege voltKép Tok jo, ugy orulok neki, raadasul csak 3 honap lesz koztuk Lackoval.

Lanyok, ti hogyan veszitek ki a kakit a ruhakbol? En egybol beaztatom Vanishbe, es 50 fokon mosok es megsem jon kiKép

Jahh, egyebkent kisbabasok jottok talira? Mert ha csak a nagyok jonnek....Kép

orsoly es Lacko, aki ma 10 es fel orat aludt egyfolytaban ejszakaKépKépKép
orsoly
 
 

 
 

Orsoly!

Ha csak a nagyok jönnek... te akkor is jössz, ugye?KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Orsoly,

mail ment

macsek
macsek
 


Sziasztok!

Voltunk szombaton úszni és az ottani müvelõdési házba is volt bababörze. Olyan édes kisruhákat vettem a Petrának.
Kaja: a hétvégén már evett egy kicsit a Petra (50g) de azt is úgy, hogy fél órát bohóckodtunk a férjemmel repülõztünk, énekeltünk…. Mindegy a lényeg az, hogy evett.

Panda
Gondolom azért mert sietettek haza azért egy kicsit kitudtatok kapcsolódni a moziba. Mi is két hete voltunk és olyan jó volt végre elmenni de utána nálunk is ment a rohanás.

Ildikó
Én is olyan szívesen ültetgetnék csak sajnos nincs kertünk.

Rit
A Petra ugyanekkora csak õ három hónappal idõsebb. Köszi a gyurma receptet akkor ki is próbálom. Milyen az a mountex hátihordozó és hol lehet kapni?

Sasha
Boldog névnapot Gabinak! És gratulálok az éjszaki alváshoz!

Forti
Jobbulást Levinek! Mi történt a fülével, huzatot kapott?
Boldog 8 hónaposságot!

Dió
Jobbulást a kisfiadnak remélem mire olvasod addigra már nem lesz aktuális.

Andy78
Nálunk a védõnõ szokta lemérni magától.

Ilke
Nekünk még mindig csak két fogunk van. Adtál már neki valamit rágcsálni is?
Hol van az a sütõtökös? Elküldöm a férjemet vagy lehet, hogy mi is tudunk menni a találkozóra mert úgy gondoltam, hogy úgyis csak este tudunk ünnepelni mivel, hogy apa dolgozik. Köszi elõre is és akkor majd szólók, hogy vegyél e. Nekem nem baj, hogy darabba van és nem egészbe.

Nyuszi
Hova ülteted a virágjaidat, az erkélyre? A portolácsak az nem a kukac virág? A virága piros, sárga, rózsaszín, narancssárga és fehér és egész nyáron virágzik.

Zsani
Nézem a pisis pelusokat csak hát ezek a pelusok már elég jó nedszívók és többször kell bele pisilnie, hogy súlya is legyen.

Beszti
Nem lehet, hogy rosszat álmodik? Vagy õk nem álmodnak?
A kenyérbe is lehet egy kis tej mert abba kel meg az élesztõ.

Tüni
Úszás: Szerintem azt megérzik a baba ha félsz. Különben kb csipõig ér a víz nekem (159cm vagyok).

Dió
Nekem is kiskoromban rengetegszer felszúrták a fülemet. Minden gyerekkori fényképen sapkába vagyok.

Csics
Nekem is azt mondták, hogy egy éves kor után 1200 Ft az oltás.

Ildikó
Ezek szerint nem vagyok egyedül és nem csak én izgulok a kaja miatt.

Macsek
Én csak vizet adok a Petrának inni és meg is langyosítom neki és a gyümölcsöt is.

Takarítás: Nem tudom, hogy ti, hogy vagytok vele de engem idegesítene ha más matatna a cuccaim között. Meg én olyan vagyok ha valaki elkezdene itt rámolni akkor nem tudnék itt nyugodtan ülni hanem biztos elkezdenék pakolászni én is. Én is utálok takaritani de azért egy héten egyszer kitudok takarítani. Olyankor szoktam mikor a Petra alszik és akkor kiteszem az erkélyre addig.

Pszi
Gratulálok Balázs fogához!

Manó
Én is vettem sütõtök-burgonyát de szerintem annyira rossz illata van. Te nem érezted annak? Én sem tudnám megenni de azért próbálok adni a Petrának.

Gömb
Ahova mi járunk úszni az csak 4 hónapos kortól van. Szerintem érdemes várni még egy hónapot. A Petrával is mikor elkezdtünk járni akkor elég sírós volt és így ki is hagytunk pár hónapot és most meg szereti nagyon.

Séta: Látom mennyi baba utálja a babakocsit. Nekünk szerencsénk van a Petra olyan aranyosan elnézelõdik. Mindennap lemegyünk 2-3 órára. Már annyi anyukát megismertem. A végén kiderült, hogy egy gyerektelepen lakunk csak azt nem tudom, hogy hol voltak idáig mert én 8 hónapja mindennap sétálok. Ma is csomóan voltak a játszótéren. Nálunk ez nagy szám mert ez nem olyan mint a lakótelep, hogy mindig ezren vannak. Ez egy picurka játszótér a házak között, meg itt van a Kiscelli múzeumnál egy kis erdõ és még ott szoktunk sétálni.

Kryss
És szerinted tényleg elég nekik csak a tejcsi? Itt olvasom, hogy aki tápszert ad a babájának egyszerre megeszik 200 ml-t. Szerintem nekem nincs is ennyi tej a mellembe. És a Petra még mindig egyszerre csak egy mellbõl eszik. A Rebi most hány kg? És õ miket eszik, ezek szerint akkor õ is egy kis válogatós.

Panda
Igen, minden gyümölcsöt nyersen adok neki. Lehet, hogy akkor megpróbálom párolva. A Petrának viszont kedvence a banán.
Jó lenne ha el tudnátok jönni a találkozóra. Drukkolok, hogy szép idõ legyen.

Dec8
A Campona mellett és ez indul óránként.

Ági és Petra
petra2
 
 


Sziasztok
Alex ma nagyon rendes mert a reggeli kajcsi utan visszaaludt es hagyott mindent megcsinalni.Hat igen ezt koszonhetem a tegna pesti kesoi lefekvesnek : ))))

Orsoly
Hu akkor Zalan eso volt : )))Mostanaban ez is divatos nev lett.
En is orulok hogy csak fel ev lesz koztuk,lesz majd jatszotars .
Nekunk meg nem volt kakis ruhank eddig,eleg hihetetlen tudom.

Na megyek mert mar felebredt.
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Beszti!

Köszi a bíztatást, de neki sajnos fekete. Elölrõl nézve nem, onnan neki is csak az látszik, hogy nem teljesen egy színû, de most már kinõtt félig és valahogy be tudtam mögé nézni, és hátul fekete. Mindkettõ.KépKépKép Pedig 1 hét különbséggel nõttek, és az elsõ recéje kibújása óta nem ivott semmi cukrosat cumisüvegbõl. Úgy tûnik, mintha még az ínyében romlott volna el, nem is értem az egészet.Kép

Kataa!

Gratulálok a bátyádéknak!
Én 5 évesen lettem nagynéni elõször.Kép

Ági!

Én cska a kecskeméti bébiétel sütõtökpüréjét érzem nagyon büdösnek, de Emma azt is szereti. A Hipp sütõtökös burgonyáját én nem érzem rossznak. Persze nem egy sült sütõtök illat, de hát arra még várni kell.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltûntem, de rengeteg dolgom volt mostanában. Próbálok visszaolvasni, de szinte lehetetlen, mert olyan sokat írtatok.

Marci közben betöltötte a 8 hónapot. 8810 g. és 70 cm.
Próbál feltérdelni, de még nem jött rá a taktikára, mert az egyik lába mindig beragad a hasa alá. Remekül kúszik hátra fele, de ha nagyon el akar érni valamit, és van egy biztos pont, amibe belekapaszkodhat, akkor odahúzza magát.
Fogunk még mindig nincs, és semmi jele.
Sajna most nincs jó idõ itt, pedig nagyon szeretünk sétálni. Marci imád a babakocsiban ücsörögni, és nézelõdik. Pedig be is kell kötnöm, mert különben képes fejjel elõre kimászni belõle.

Tettem fel új képeket a fiúkról a profilomba.

Most megyek takarítok egy kicsit, míg Marci alszik.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát, nem volt valami nagy a termés itt hétvégén...
Mi is sokat vagyunk kint a jó levegõn, naponta kétszer is kimegyünk. Sétálunk, virágot locsolunk. Már beüzemeltük a hintaágyunkat is , Napsugár imádja, tök hamar elalszik ha beleülünk. Amikor terhes voltam, rengeteget feküdtem benne, lehet, hogy emlékszik rá, és megnyugtatja.

Forti!
Levi nagyon ügyi a képen!

Macsek!
Napsugár is kicsi korától kezdve utált feküdni, ha háton volt, akkor egy ideig lefoglalta magát a babatornáztatójával, de a hasán egy-két percnél tovább nem volt hajlandó feküdni.
Ja, és állandóan szájába volt a keze, aminek öklendezés lett a vége+ kihányta az egész kajcsiját,ami a hasában volt... Így, bevallom, sokat ült az ölemben.

Manó!
Fel a fejjel!
Lehet hogy tényleg nincs is baj, ahogy Beszti írtja. Igaz, én hozzászólni nem nagyon tudok, még sajna nics fogunk...

Ilke!
Épp most nézem Lilibabát!
Nagyon szép kislány! És milyen hosszú szempillái vannakKép

Én is csináltam fotóalbumot," Napsugár baba képei " címmel, ha arra jártok, nézzétek meg!
Ja, és a profilomban is van egy új, " fogatlan " kép!

Ildikó
ildikó
 
 


SziasztokKép

Hétvégén voltunk vidéken a barátainknál. Kicsit féltem, hogy Gergõ hogyan fogja bírni a környezetváltozást, de kellemesen csalódtam. Sírni egyszer sem sírt, éjszaka is aludt rendesen, ráadásul a friss tanyasi levegõ úgy elnyomta, hogy mikor éppen nem evett, szinte csak aludt. Még egy kis színt is kapott a kis arca. Mindenki teljesen el volt ájulva tõle, fõleg, hogy milyen jó kisfiú. Az egyetlen kellemetlen élmény itthon ért még induláskor a lépcsõházban: fiatalok ácsorogtak lent, és miután beraktuk Gergõt az autóba, odajött egy srác, meg egy csaj, és kérdezték, hogy ez -e az a baba, aki decemberben született. Mondtuk, hogy igen. Megkérdezték, hogy megnézhetik -e. Párom elõhalászta a kocsiból Gergõt, megnézegették, és mondta a srác, hogy az õ babájuk ma halt megKép Annyira rossz kedvem lett ettõl, egész úton ezen rágódtam.

Lányok!
Aki Cerazettet szed ahhoz lenne egy kérdésem: Én két hete szedem, és most elkezdtem vérezni. A tájékoztatóján elvileg rajta van, hogy ilyen elõfordulhat. Szerintetek lehet továbbra is szedni? Mikor fog elmúlni a vérzés? Ráadásul észrevettem, hogy nem a nyilakat követve kezdtem el a második oszlopot, hanem pont fordítva? Van ennek valami jelentõsége?

GömbKép
Sajnos együtt nem tudunk menni úszásra, mert én Szigetszentmiklóson lakom, kocsi nélkül pedig nem tudok bekeveredni PestreKép Pedig olyan jó lett volna.

Talira mi sem tudunk menni az oltás miatt, meg be sem tudnánk jutni a fent említett ok miatt. Talán majd valamikor késõbb.

Múlt héten felhívott a védõnõ, hogy ezen a héten valószínûleg jön. Ez csak azért nagy szó, mert 3 hónap alatt egyszer volt itt, és egyszer hívott fel telefonon. Nem mintha hiányozna, csak bosszant, hogy õ ezért kapja a fizetését! Kíváncsi vagyok, hogy a kötelezõ jelentéseit mi alapján írja meg?

ÁgiKép
Végülis sikerült összefutnod a barátnõmmel? Mostanában nem beszéltem vele.

Na megyek, mert kissé hosszúra sikeredtem, csak gyõzzétek elolvasniKép

Tüni és a 3 hónapos Gergõ
tüni
 
 


Sziasztok

Tegnap kibújt a második fogacska, elég furcsa módon nem a meglévõ melletti, hanem vele szemben felül. Szóval ha nem jön a többi is sürgõsen, elég furán fog kinézni a lányom...Kép Amúgy sokkal jobban viselte, mint az elsõt, sõt, rengeteget alszik még az utóbbi két éjszakát át is aludta....kop...kop.Kép Ma is fél 8kor ébredt és most is másfél órája alszik.Kép

Ilke

Lehet hogy Lili elleste az ülést Emíliától...Kép Majd gyakrabban megyünk felétek, ok?Kép Persze a talin úgyis ott leszünk, úgy néz ki. Reméljük nem jön semmi közbe.

Ági

Lehet hogy a porcsin a kukacvirág, nem tudom, de olyan szinekben van amit írtál és késõ õszig virágzik. Két erkélyünk van, azokon szoktam kertészkedni. Gyakorolok, hogyha majd lesz kertünk, ne akkor kelljen elõlrõl kezdeni.

Tüni

Sajnálom azt a pár a kisbabájuk miatt. Szörnyû lehet.Kép És mondták hogy mi baja volt a kicsinek?

Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


sziasztok
Beszti
amit én keresek gyesröl azt most nehéz lene leirni a lényege az hogy a gyesnek voltak vagy vanak kitételei hogy kikaphat és kinem én idáig nem kaphatam de az uj gyes szabály szerint kaphatok ezt a minisztérium ügyfélszolgálata mondta de ma felhivtam a TÁH és ök meg azt mondták hogy nem ezért szeretném megszerezni az Anyák lapja 2003 februári számát mert aban van bene szó a gyesröl ez számomra nagyon fontos ,a részleteket majd a talin elmesélem .

Lányok
petike egyre ügyesebben kuszik söt néha négykézlább áll és egyre ugyesebben halad és egyre összeredezetebb a kuszása Kép le is filmeztük a hétvégén és mostmár mindenhová kuszna Kép mi a páromal elmentünk egy klasz helyre ebédelni utána meg fagyizni és sétáltunk a belvárosba nagyon jo volt fél napot csak 2ben voltunk és csak magunkall foglalkoztunk Kép ez nagyon jo esett adigg petike a nagyinál volt aki mikor átvitük petikét letámadot hogy azt halota hogy én nem akarok 3évig itthon ücsörögni hanem inkább beadom bölcsibe mondom igen befogom adni bölcsibe mert szeretnék elmeni tanulni meg dolgozni ö meg azt mondta hogy akor minek nekem gyerek miért nem tomboltam ki magam elöbb ere bölcsen halgatam csak apának montam hogy én nem vagyok olyan aki otthon tudna ülni 3 évig én szeretnék tanulni is hogy ne butuljak el .

Zsani
én is megengedem hogy a régi ujságokal játszon de neki legtöbször az kell amit mi olvasunk Kép

Pusz csics és petike
csics
 
 


Sziasztok!

Agi en is kitakaritottam eddig, csakhat nekem 127 nm jutott. Tudom, magamnak akartamKép, de ha mar meg tudjuk engedni magunknak, akkor inkabb a gyerkocre es a paromra aldoznam azt az idot, ami alatt kitakaritanek. Mert azert egy ekkora terulet nem megy 2-3 ora alatt, amig alszik Lacko.Kép

orsoly

Ps koszi macsek a mejltKép
orsoly
 
 


Forti,
Örülök, hogy jobban van Levi. Szerintem elképzelhetõ, hogy az út miatt nyûgösebb kicsit.

Kataa,
Gratulálok Zalán babához!

Csics,
A Nõk lapja sajnos nincs meg nekem, de megnéztem az Anyák Lapja idei számait, és mindegyikben írnak ezekrõl a dolgokról. A januáriban az Anyasági támogatásokról, a februáriban a Ki jogosult a GYES-re, a márciusiban pedig Az anyasági segély mindenkit megillet címmel vannak két oldalas cikkek. Sajnos mailben nem tudom ezeket elküldeni mert nincs szkennerünk, de le tudom fénymásolni és a talira el tudom vinni, ha az jó neked.

Ági,
Még nem adtam Lilinek semmit sem rágcsálni. Bevallom kicsit félek tõleKép(nagy pánikoló vagyok), nehogy félre nyeljen. Talán majd egy kis banánt vagy fõtt sárgarépát fogok elsõre adni.
A zöldséges ahol a sütõtököt láttam, itt van tõlünk 5 percre, szívesen veszek nektek, és csütörtökön elviszem a talira. Ma du. le is megyek, mert magunknak is akarok venni. Majd írd meg, hogy nektek mennyit vegyek.

Ildikó,
Hintaágy? HahhhKép, nagy álmom, ha egyszer családi házunk lesz, az elsõ lesz amit beszerzek egy hintaágy. Egyszerûen imádom. Most sárgulok kicsit érteKép.
Köszönjük a bókot!

Tüni,
Nagyon szomorú amit írtálKép.

Nyuszi,
Gratula Eminek a fogacskához!

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Most végre van egy kis idöm:

Nekünk jó hétvégénk volt, kicsit pihentünk, de azért csináltunk is dolgokat.
Kitettük a kertbe (szomszédébaKépKép) a fenyöfánkat az edényéböl. Hát rá is fért. Mert nem tudom, mi oknál fogva, elfelejtettük az edényt kilyukasztani alul (siettünk aznap), igy nem tudodd elfolyni belöle a viz, egy kicsit megszenvedte. Le is kellett vágni az alsó ágait, ezért kicsit mélyebbre ültettük, igy teljesen jó, szép lett.KépKép Hogy mennyit dob egy ilyen kis fenyö a kerten!
Nagyából lemostuk a kocsit (csak vizzel), már nagyon ráfért, mert nagyon koszos volt. A gyerekek meg ott mászkáltak kötülöttünk. Olyan hihetetlen, hogy tavaly ilyenkor még sem Nátán (épp ekkor vetetük el a fümagokat), se a szomszéd kislány nem született meg, most meg a kislány lassan 1 éves lesz (április elején született), Nátán meg 9 hónapos. Ott négykézlábaztak, meg álldogáltak. Nagyon aranyos látvány volt!Kép

Csics!

Többek között azért is kérdeztem, mert én e-mailben biztos nem tudom elküldeni neked. Mivel nincs meg elektronikus formában az Anyák Lapja (elöbb be kellene gépelnem, de az nem 5 perc, sajnos arra nincs idöm), viszont csütörtökön a talira el tudom vinni (itt van most a kezemben). Vagy van még egy ötletem, de az meg csak legkorábban 4-5 óra körül tudom kivitelezni: lefényképezem digitális fényképezögéppel, és képként elküldöm (jó minöségben). Akkor fel tudod nagyitani és el tudod olvasni.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


A gépünk felújítóban volt, úgyhogy ezért hallgattam olyan sokáig...

Kataa,
Gratulálok az unokaöcsikéhez!!!

Tüni,
A Cerazette-nél a szedési sorrendnek nincs semmi jelentõsége. Vérzés elõfordulhat, de legjobb, ha elmész a dokidhoz, és megbeszélitek, mi legyen.
A szomorú sztoritól egész elkeseredtem... Kép

Ugye lesz csütörtökön tali?

Üdv:
Zita
parazita
 


Sziasztok!

Nekünk elég jó hétvégénk volt - minden hétvége jó, amikor apa nem dolgozik.Kép Szülõztünk egész hétvégén, egyik nap az enyéimmel, másik nap a párom szüleivel. Jó volt, de azért megbeszéltük, hogy a következõ hétvégét hármasban töltjük.Kép

Petinek ugyan elmúlt a láza, de még prüszköl, meg köhög. Ez önmagában nem viseli meg annyira, aludni is tud tõle. Viszont négy napja nem eszik semmit, mármit tejcin kívül. Egy falatot sem hajlandó a fõzelékekbõl enni, esetleg egy kis banán és joghurt jöhet. Nem is eröltetem, inkább gyakrabban megszoptatom. Örülök, hogy tudok még szoptatni, mert különben kétségbe lennék esve, hogy mit adjak a gyereknek.

Csics!
Abban igazad van, hogy önállóan döntesz, és nem hagyod, hogy az édesanyád beleszóljon a dolgaidba. Viszont tanulni én is szeretnék, és szeretnék itthon is maradni Petivel, meg majd a tesójával három évig. Annál is inkább,mert GYES, GYED alatt ingyen lehet tanulni. Nem azért, mert nem szeretek dolgozni, és nem azért, mert bármi bajom van a bölcsivel - én is 8 hónapos koromban bölcsibe kerültem, és nem lett semmi bajom tõleKép -, csak mert így gondoljuk mindketten a párommal. Persze, majd kiderül, hogy mennyire bírom az itthon létet, ezt elõre nem lehet megmondani.
Ügyes Petike, jobban halad, mint az én Petim, õ még nem tud kúszni, bár nagyon szeretne.Kép

Ilke!
Én próbáltam kézbe adni Petinek banánt. Hát, ahogy a kis mancsával megfogta, csupa trutyi lett az egész, folyton kicsúszott a kezébõl, mire a szájához emelte, ettõl még jobban szorította, szóval nem igazán ment neki, de nagyon édes volt, mi anyuval legalábbis nagyon jól szórakoztunk.Kép
Viszont kenyérhéjat adtam neki, azzal legalább egy órát elvolt séta közben. Persze tudom, az nálatok nem jöhet szóba.

Olyan jó idõ volt a múlt héten, meg hétvégén, jól meg is fáztunk anyuval, mert túl sokat üldögéltünk a padon.Kép

A talit még nem tudom, attól függ, Peti hogy lesz, még véletlenül sem szeretnénk senkit megfertõzni.

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Megnéztem az új fotóalbumokat! Lili és Napsugár is nagyon szép!Kép

Forti!
Levi nagyon ügyes! Csak nézek, hogy húznak el mellettünk a babák!Kép

Dió és Peti
szabotimi
 
 


Sziasztok!

Macsek,
en is altalaban a H&M-ben szoktam vasarolni, ha valami kell.
Autosulest nem tudom milyet akartok,amiben mar majd ülni is tud es kb.36 kg-ig jo? En tuti, a rmert vagy a maxi cosit ajanlanam. Nekünk is ilyen van. Ha kell tudom reszletezni...


Ilke,
akkor Te nagyon kiismered magad a glutenmentesseggel!!!Föleg, hogy Apukad is tancsolht Neked, ha szükseg van ra!!! Jo a rosszban!Kép
Az albumra majd egy masik szabad percemben keritek sort...

Forti,
Hat ugy nem lehetett valami jo a vezetes. KépEs Levinek sem az ut, sajna.

Mano,
Ilyen gyorsan menne a lyukadas? Ilyet en meg nem is hallottam – marmint azt, hogy ilyen picinek lyukas legyen a foga.Kép Tudom ez nem vidit fel teged...
Remelem, Besztinek igaza van!!!

Kataa,
GRATULA a 3X-os nagyneniseghez!Kép

Orsoly,
en nalam a babaszappan nagyon bejött kaki kiszedesre! Meg frissen atmosom vizzel es a szappannal (talan egesz halvanyan meg latszik ezutan) es ha mosasra kerül a sor, akkor normal kimosom.

Agi,
a legutobbi (kb.3 hete ) mereskor 8370gr volt 70 gr-mal több csak mint az 5 hettel azelötti meresen.
Eddig sütötököt, zöldborsot, ceklat, krumplit, rizst, repat, almat, körtetet es öszibarackot es ezek keverekeit kapta. En most nem is strapalom magam, van, hogy 2 napig nem is kap semmit sem, cicin kivül. Ö is csak egy mellböl szokott egy kajalasnal szpni. Szerintem eleg neki a cici, bar azert igyekszem valamivel gyakrabban szoptatni, atlagban azert 4 orankent.
Egyszerüen nem erdekli a kaja.
Igy azt gondolom, meg egyszerübb dolgunk van, mint azoknak, akinek a gyereke mindenfelet eszik, es esetleg azzal küzdenek, hogy de azert meg se ezt, se azt nem szabad adni.(Majd, ha idösebbek lesznek.) Nalunk ilyen problema nincs!Kép

Djeszter,
Rebi sem talalta meg meg a valtot, hogy elöremenetbe valtson!Kép Esetleg 2-3 lepes erejeig!

Ildiko,
adando szabad percben meglesem a Te lanykadat is!

Tüni,
nem csodalom, hogy rosszkedved lett.Kép Szörnyü is. En is nagyon erzekenyen veszem azota, hogy sajat gyerekeim vannak a babakkal, gyerekekkel törtenteket, meg akkor is, ha nem is ismerem öket!

A folytatas este következik, ezt mar legalabb 4-6 oraja irom!Kép
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok

Ági
Állítólag a fürdõvíztõl lett.

Nyuszi
Gratula Emi második fogához.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Lányok aki már nem szoptat és Continuint szedett amikor abba hagyta mennyi idõ múlva jött meg a vérzése. Én már 6hete nem szoptatok abba is hagytam a szedését és még mindig nem jött meg a teszt pedig negatívot mutat. Ha valaki tud akkor segítsen

Köszike
Andy
andy78
 
 


Mano
Nem beszeltel a dokival??Hogy ilyenkor mi a teendo??/
A noverem egyik fianak meg letorott az elso foganak a fele.Elvitte fogorvoshoz aki azt mondta hogy nem csinal vele semmit ,mert latja milyen aktiv ez meg maskor is elofordulhat : ))))

Tuni
Nekem csak pecsetelo verzesem volt egy honapig.A dokimat felhivtam azt mondta ez mellekhatas szedjem tovabb es tenyelg elmult kesobb.Sot olyannira hogy azota megsem jott,a tajekoztataon is rajta van hogy szedes alatt van akinek nem lesz mensije.Hat remelem csak ezert: ))))
NEm baj ha eltevesztetted a nyilat mert minden gyogyi ugyanazt tartalmazza csak igy nehezebb megjegyezni : )))

Nyuszi
Gartula Eminek a 2.foghoz .
En is nagy panikolos vagyok ,de a baba elott is az voltam igy mar megszoktak a csaladtagok : )))

Kryss
Jaj de mennek a H&M be,imadom a gyerek cuccokati s meg hat ha megyunk akkor magamat sem kimelem : )))

Alexnak mar tuti hogy jon a foga mert ma tobbszor is keservesen sirt,de a cumi neha azert megnyugtatta,ugy sajnalom ilyenkor.Kibujhatna mar.

Kataa es az alvo Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


sziasztok
Ilke
nem tudom hogy most megyek -e mert még elkell intéznem valamit de nincs nyitva csütörtökön a Táh akor tudok menni ha nem akor nem akor majd kitalálok valamit .lilike aranyos a képeken

Beszti
a fényképezös ötlett nagyon jo ha tudod akor küld el ugy mert nem biztos hogy eltudok menni a talira Kép

DIO
ez tök jo ha sikerül elintéznem a gyest akor ezt a lehetöséget kihasználom Kép

lányok
tetem fel uj képeket csics péterkéje albumba a kuszu petikéröl meg van egy négykézlábas kép is

na menem kell mert olasz vacsorát csinálok Kép

puszi csics és a mászo petike
csics
 
 


Sziasztok!

Rá kellett ébrednem, hogy teljesen babanet függõ lettem.
Pénteken reggel el ment az áram (8-14.30 között nem volt).
Alig vártam, hogy visszajöjjön és tudjak babanetezni.
De sajna addigra a környéken elromlott a net és csak mostanra javították meg.
A talira szerintem most megyünk Kép.
Vigyek valamit? Sütni nem tudok Kép , de pl. szörpöt vihetek.
Nagy súlyt nem merek bevállalni, mivel Õuraságát is cipelnem kell.

Gumicukor,
Találsz rólam képet a profile-ban található címen.
Majd egyszer egy kicsit besegíthetünk a sorsnak, hogy összefussunk.
Ezen a héten sajnos nem megyünk a városligetbe, mert kendõs hetet tartunk, mivel elromlott a babakocsink.

Apropó tud valaki jó babakocsi szerelõt?
Remélem, hogy megtalálom a garancia papírt és akkor nem lesz rá szükség, csak most nincs több ötletem, hogy hol kereshetném Kép .

Rakok fel Baluról új képet.

Pszi és Balu (7,5 hó)
pszi
 
 


Tali:
Lányok, beszéltem ma a Mikkamakkásokkal és az a helyzet, hogy nem biztos, hogy csütörtökre oda tudják adni nekünk a termet, mert nekik is kellene. Egész nap hívogattam õket e miatt, de nem bírtak konkrét választ adni. Holnapra minden kiderül remélem. Ha péntekre tennénk át mondjuk, az jó lenne nektek?

Kryss,
Hát igyekszem mindent elkészíteni a páromnak, hogy minél ritkábban jusson eszébe ez az allergia. Ma rétest sütöttem neki, volt is nagy öröm, mert ezt sem evett még sohasem. Most azért tudtam elkészíteni, mert a hétvégén kaptam egy tészta szaggató, nyújtó (nem tudom, hogy hívják pontosanKép) gépet és azzal simán sikerült papírvékony tésztát gyártani.

Pszi,
Itt az újpesti Meg Toysban van babakocsi szerviz. Én is holnap, vagy holnapután viszem a miénket, mert megint nyikorog.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Ilke!

Sajnos nekem nem... Én nagyon a páromhoz vagyok kötve a kocsi miatt, és már jó elöre ez a nap van lebeszélve vele. Ilyenkor ö nem tud elmenni ügyfélhez, azt nem kivánhatom, hogy több nap ne tegye, de én innen két gyerekkel nem tudok bemenni Pestre kocsi nélkül.
Szóval ha nem megy csütörtök du., csak pénteken, akkor mi nem megyünk.Kép

Zsani!

Az LLL mindenképpen jó!

Csics!

A képek még ma mennek, de megpróbálom kisebb méretüre, de azért még olvashatóbbra csinálni, uyghogy enm tudom, mikor lesz kész.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok!

Elöször is megigertem (Kataa azt hiszem Neked) a GYURMA RECEPTet. Tehat ez is egy sogyurma, csak mar nem emlekeztem ra!

<FONT COLOR="0077aa">Hozzavalok:
40 dkg sima liszt
20 dkg so
2 evökanal timso (allitolag patikaban lehet kapni)
2 evökanal olaj
30 dkg forroviz
elelmiszerfestek

Elkeszites:
A lisztet, sot es a timsot összekeverni. Az elelmiszerfesteket forrovizben feloldani. Az olajjal együtt a liszt, so, timso keverekhez adni. Jol atgyurni, hogy a "teszta" sima legyen.

Ha morzsalodos, akkor ne vizet, hanem meg egy kis olajat hozzaadni.

Legmentes helyen tarolni.

Elönyei:
puha, sima, a szaradas utan könnyü a ruhazatrol es a padlorol eltavolitani.</FONT>
NEM MERGEZÖ.

Sok sikert es jo szorakozast!

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok mar harmadszor!Kép

Ilke,
ilyen gepröl en nem is hallottam. Erdekelne! En csak a szomszed neninktöl tanultam meg, hogy hogyan kell kezzel kihuzni a retestesztat.Az is isteni, bar mar nagyon regen nem csinaltam!Kép
Es ha ugyan nem is vagyok liszterzekeny, de nagyon kivancsi lennek a receptjeidre! Ha esetleg leirod valakinek, akkor esetleg nekem is elküldhetned! Örömet okoznal vele! Egy gombnyomassal több, az nem olyan veszes! De csak akkor, ha valaki masnak eleve beirod. Miattam nehogy ilyen munkaba kezdj!Kép

Nyuszi,
gratula a 2.fogacskahoz!

Pszi,
rötyögös Balu nagyon tetszik a csikos sapijaban!

Ilke,
Lili nagyon helyes! Nehez megmondani, melyik kep teteszik a legjobban!

dec8,
hogy Hannanak milyen haja van! Nagyon mokas pofis!

Ildiko,
Napsugar is egy igazi kisasszony! Latni, hogy szeret fürdeni!

Akkor most meselek magunkrol:
Jo volt a hetvegenk, csak egy gyerekünk volt, mert Aaron a papajanal töltötte a szombat felet es a vasarnapot! Ö is nagyon elvezte, es hat (nehogy megegyetek 1gyerekesek!Kép) milyen egyszerüüüü az elet egy kicsi babaval! Szoval jo volt, annak ellenere, hogy Aaronkank nem volt velünk. De legalabb a baratommal volt egy kicsit több idönk egymasra!KépKépKép

Rebecca mar nem krumliszsakKép!!! Ha felül, akkor ugy is marad! Illetve hat csak akkor nem, ha ö akarja igy! Szoval magatol ül!
Es fel is terdel, ha megkapaszkodik valak(m)iben.
Olyan nagyon edes!
Es mostanaban nagyon akar engem, az aput sem mindig kultivalja.Ha a papa tartja öt, gyakran csk hüppögve nez felem, kicsit könnyes szemevel, hogy.:hüüüü, hüüüüü!
Ennek örömere elöastam az etetöszeket, es Rebi teljesen odaig volt erte, jol erezte magat benne : össze-vissza dobolt es kalimpalt!
Most akkor at fogunk szokni az ebrenlevös setakra, igy nezelödhet nagyokat. Es akkor, ha alszik, talan itthon is tevekenykedhetek egy kicsit annak erdekeben, hogy a lakas ne ugy nezzen ki, mint most!Kép
Nagyot setaltunk a hetvegen, a hordozokendövel, Rebi jot aluszkalt benne!
Es annyi ruha volt rajta is es rajtunk is, mint itthon! Mert olyan meleg volt!Kép (De mar megint hül, remelhetöleg nem tul sokaig!)

Mara eleg ennyi belölem,
Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Nyuszi
Igen nagyon örülök, hogy összeismerkedtem másik anyukákkal mert idáig én is mindig egyedül sétáltam és elég unalmas volt. Ma is lent voltunk 2 órát egy 7 hónapos kislánnyal.
A digitális fényképezõvel készült képet, hogy hívatod elõ? Kimented floppyra vagy kiírod Cd-re és azt adod be? Vagy, hogy mükõdik?

Ilke
Olvastam én is és megyek is a nagybörzére is. Hát akkor eléggé meg kell nézned, hogy mit adsz Lilinek. Nálunk a közértbe árulnak gluténmentes lisztet és 1 kg. 900 Ft körül van.
Ha apukád pék akkor biztos finomakat tudsz sütni.

Zsuzsa
Gratulálok Elõdnek a felálláshoz!

Sasha
Én a Petrának adok délelõtt gyümölcsöt és ebédkor meg megkóstoltatom vele a fõzeléket is (mondjuk ez nem mennyiség csak egy-két kanál)
A Petra is nagyon utálja ha az arcánál matatok.
Milyen kutyátok van?

Forti
Nem lehet, hogy attól gyulladt be Levi füle, hogy nem lett rendesen megtörölve? Nekünk az uszodába mondták, hogy nagyon alaposan meg kell törölni mert nekik nagyon könnyen begyulladhat. Az usziba mikor beteg egy baba az 90%-ba a füle miatt van.

Csics
Mi is már hetek óta tervezzük, hogy elmegyünk sétálni a Gellérthegyre de most is kimaradt mert családlátogatásra mentünk.

Macsek
Nem próbáltad úgy, hogy hason fekve fürdeted?

Kataa
Mi délelõtt járunk általában 11-re szoktunk menni de most 10-rementünk mert így kelt fel a Petra. De ha majd jöttök akkor pontosan megbeszéljük elõtte kinek milyen a fürdõruhája. Az Alexnak kell majd biciklis naci de azt ott is tudsz venni, nektek meg úszósapi.
Gratulálok a bátyád babájához!

Forti
Örülök, hogy meggyógyult Levi füle.

Manó
Az mit jelent, hogy rossza foga? Mit látsz rajta?

Babaülés: Ti már rendes ülésbe ültetitek a babátokat vagy még a hordozhatóba?

Ági
petra2
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem nagyon van/volt idõm végigolvasni benneteket, ezért mindenkinek, akinek van: BOLDOG HÓFORDULÓKAT, GRATULA AZ ÚJ FOGASCKÁKHOZ ÉS AZ ÚJ PRODUKCIÓKHOZ, FÕZIEVÉSHEZ, SIKERES SZOPIZÁSHOZ!

Csics
Pont nálad jött be az oldal, bölcsivel kapcsolatban tegyetek úgy, ahogy ti látjátok jónak. Én is ezért kezdtem el dolgozni, amiért Te szeretnél visszamenni majd. Nekem lehet már augusztustól vissza kell mennem, nem biztos, hogy összejön még fél év itthonról melózás, pedig nagyon szeretném, de nagyon kellek nekik odabent. Hát megpróbálom még kibulizni, hátha összejön, és akkor csak januártól kellene visszamennem teljes állásba. akkor lenne Dani másfél éves, fél évig még a nagyi lehetne vele itthon gyesen, 2 éves kortól pedig bölcsi vagy ovi. anno anyukámék engem másfél évesen adtak be bölcsibe és semmilyen lelki károsodást nem szenvedtem miatta, még pár mozzanatra emlékszem is. Egyszer olvastam, hogy aki jár bölcsibe, az sokkal könnyebben fogadja el utána az ovis közösséget, majd késõbb az iskolát.


Én már most is sok babás helyre viszem Danit, hogy szokja a szocializálódást. Persze biztosan más lesz, amikor nem leszek szem elõtt neki.

Képzeljétek! VÉGRE JÖN A FOGACSKÁJA DANINAK IS!!!! Kép Kép KépJobb alsó fogacskából már 2 iciri piciri rece látszik, sikerült levideóznunk is, jól megröhögtettük. amikor etetem kanállal még hozzá is koccan, de még nem bújt ki teljesen. Eddig kb. 1 hete volt egy nyûgösebb éjszakánk, amikor 10 percenként ébredt, keserves syrás közepette, de a cicin megnyugodott.

Más:
Van egy hintaszékünk, fehér színû, karfás, szeretném eladni. Ha valakit érdekel, akkor karolina.csik@freemail.hu ra írjon, ott bõvebb infoval tudok szolgálni + képet is küldök.

Ági
Danival november óta járunk úszni hetente 1 alkalommal, pont télen kezdtük ugye, sokat van víz alatt, de eddig még senki sem fázott meg az uszi miatt, se fülügyileg nem volt még probléma senkivel.

Ma is voltunk úszáspótláson, de megszívtuk kicsit, mert az uolyan csoportot áttették másik napra, és egy csomó elsõ úszós baba volt. Mi szépen magánban megtartottuk magunknak a pótlást, lépcsõrõl elindulást, háton vivést, kicsit még bemutatóztunk is, hogyan adjuk át egymásnak a víz alatt Danit + karúszóztunk is. Viszont az öltöztetése az vami katasztrófa, se ülni, se hanyattfeküdni nem hajlandó 2 mp-nél tovább, állandóan mennie kell, persze másik babákat tanulmányoztni, miközben mondja, hogy baba Kép amíg én öltözöm, addig beleteszem egy járókába, de ott sem bírja sokáig, egybõl áll fel, és ma majdnem ki si mászott. Persze a sok picibabás anyuka sóvárgott, hogy milyen jó, hoy már mászik. Hát jó is, meg nem is, ,de ezt ti már legtöbben tudjátok. Kép

Babaülés
Nekünk nem volt hordozónk, mi egy 0-18kg-os ülést használunk, ami 0-9 kg-ig döntve, a fölött függõlegesen használható. Bár azért ez nem teljesen igaz, mert azért egy 3-4 kg-s babát még nem jó benne ültetni, hiába döntött, a Dani is már 9 kg. de még döntve használjuk és menetiránnyal ellentétesen. Most már kényelmesen ül benne, de mikor még csak 4 hónapos volt, akkor elég sokat feszergett benne.

na, most már elteszem magam holnapra, jó éjszakát!

gumicukor és dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Ági

Digiképkidolgozás www.fotomarket.hu vagy www.porst.hu oldalakon találsz. a Fotomarket olcsóbb, én mindig onnan rendelek és nagyon meg vagyok velük elégedve. Csak fel kell tölteni a gépedrõl a képeket és õk elõhívják, postás hozza ki kb. 4-5 nap alatt utánvéttel.

Remélem sikerrel jársz!

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Beszti,
Holnap mindent megpróbálok ígérem a teremmel kapcsolatbanKép. Az a rossz, hogy a nõci akivel megbeszéltem, hogy minden hónap elsõ csütörtökjén megyünk biztosan (de tuti ami fix, elõtte pár nappal odaszólok), az most betegszabin van, és sajnos a többiek errõl nem annyira értesültek. Így beterveztek egy nagy megbeszélést pont akkorra. Kicsit rossz az információáramlás nálukKép.

Kryss,
Ezt a gépet én a nagymamimtõl kaptam, nála is a spájz legmélyén lapult, aztán most hozzám került. Valami olasz gyártmány, teljesen vadi új. Itt nálunk lehet kapni több félét is a konyhafelszerelési boltban, de elég drágák, így mindig halogattam, hogy vegyek. De ezzel nagyon meg vagyok elégedve mert 7 féle vastagságú laptésztát tud nyújtani, illetve cérnametéltet és szélesmetéltet.
Persze szívesen elküldöm majd ha egyszer sikerül összeszedni a recepteket. Igaz sok ördöngösség nincs benne, csak a lisztet váltom ki általában rizslisztre vagy a Mantler féle aranyárban lévõ lisztre (ez az amit Ági is említett, 8-900.-Ft kilója). A piskótának viszont annyira sikere van a családban, hogy már a nõvéremék meg szinte mindenki rizs és kukoricaliszt keverékbõl (fele-fele arány)készíti és gyönyörû sárga és sokkal finomabb.
Lili is pont azt csinálja mostanában amit te is írtál. Egy karnyújtásnyira van apával, és végig engem néz és heheg ezerrelKép.

Ági,
Apu leginkább a kalácsban profi, csak az a baj, hogy ritkán készít. Egyébként én inkább a cukrászati dolgokért rajongok, mármint elkészíteni, meg persze behabzsolni isKép.
Mi még a hordozóba ültetjük Lilit. De már megnéztünk egy csomó autósülést, de nem tudunk dönteni. Nekem most a Bébé Comfort ülése nagyon tetszik, amit elöl lehet csavargatni és úgy tudod az ülés dõlésszögét és az oldalát(összehúzni vagy szélesíteni) is állítani. Akár úgy, hogy az autóban elöl ülsz.

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Sziasztok Lányok,

Segítsetek! Szerintetek gond, ha Lili az elmúlt egy hétben egy dekát sem hízott? Kép Amúgy a közérzete a szokásos. Nappal alvás, éjszaka ébrenlét, este egy kis hasfájós nyafi. Kissé aggódom, de remélem megnyugtattok. Bár holnap úgyisfelhívom a védõnõt, mert Lilirõl végre levehettük a terpeszbetétet (1 hónapig hordta) Viszont a hurkácskák a két lábán nem egyformák.

Orsoly,
Mi szeretnénk menni a talira Kép

Képzeljétek, bejelentkeztünk úszni az Almássy térre. Elvileg a héten kezdõdik csütörtökön az úszás, de mi csak jövõ héten kezdünk, mert mi Lilivel megyünk Veletek találkozni, és Apácska sem ér rá. Már elõre izgulok. Addig is holnap elkezdjük a nagykádas pancsit. Nagyon ránk fér, ugyanis minden úszik a fürdiknél.

Ági,
Remélem, Lili szeretni fogja az uszit.

...na most befejezem, mert a lányka nyafizik, Apácsak pedig ilyenkor egybõl nem tud vele mit csinálni...de hát az Apákok már csak ilyenek...

folyt köv.

gömb és Lili
gombolyu
 
 


Hi!

Ági!
Tacskókeverék kutyusunk van. Az Ismerjük meg egymást/"sasha" topikban találsz róla fényképet.
Nekünk is van digi fényképezõgépünk és mi az "elõhívást" egy fotónyomtató gép segítségével oldjuk meg. Kb egyárban van egy középkategóriás nyomtatóval. Mondjuk ez fénymásol, scennel és néha köhög, meg krákog isKép Lehet kapni fotopapirt, ami egy az egyben ugyanaz amire a hagyományos képeket is elõhívják. Na jó talán van külömbség, de max a papir márkáját illetõen. Egyszerüen csak ki kell nyomtani. Olcsóbb az "elõhívása" mint a filmes gépeké, még ilyen papír árakkal is.
Még hagyom a zöldségeket, egyelõre inkább a gyümit kombinálom. Bár az alma-banán nem jött be neki.

Szegény fiamnak tegnap óta olyan nehezen jön a kakiKép A banántól biztos. Eddig nem okozott gondot pedig. Próbáltam a hõmérõt, a szélcsövet (az még az újszülötteknek való), de csak az segit, ha együttmûködünkKép Vagyis õ nyom, meg én is nyomok. Nyomom a lábiját a hasához, meg jó erõsen biciklizünk. Magyarán ki kell belõle nyomnom a sz*rtKép
Újdonság is van. Gábor pár napja ha örül úgy csapkod a kezeivel, hogy néha azt hiszem, hogy elrepül. Sejtésem szerint megtanulta a nevét isKép Éééés! Végre valahára rendesen az oldalára tud fordulni, nem marad a feneke vizszintesben, hanem szépen az is oldalra billenKépKépKép Én ennek nagyon örülök. Továbbra is nyáladzik ezerrel, sõt még annál is többel. Ma már ki kellett mosnom az összes partedlijét, mert már mindegyiket úgy teleköpködte, hogy még. Ilyenkor pelust kötök elé, de túl vékony, hogy sokáig ellenáljon a nyálnak, így egy nap 3x minimum öltözik, amit persze utál. Ma napközben csak 2x aludt és meglepõ módon alig nyafizott. Csak most estefelé fetrengett össze-vissza. Lehet kakálnia kellett, bár most nem tudtam belõle kinyomni semmit. Holnap sárgabarackot kap az már biztos. Remélem kicsit meghajtja.
Hú most aztán már megyek aludni, mert leragadnak a szemeim, így is két fogpiszkálóval peckeltem ki õketKép
sasha és a lassan 25 hetes GáborKép

Kép
sasha
 
 


Ilke!

Sajnos nekem nem... Én nagyon a páromhoz vagyok kötve a kocsi miatt, és már jó elöre ez a nap van lebeszélve vele. Ilyenkor ö nem tud elmenni ügyfélhez, azt nem kivánhatom, hogy több nap ne tegye, de én innen két gyerekkel nem tudok bemenni Pestre kocsi nélkül.
Szóval ha nem megy csütörtök du., csak pénteken, akkor mi nem megyünk.Kép

Zsani!

Az LLL mindenképpen jó!

Csics!

A képek még ma mennek, de megpróbálom kisebb méretüre, de azért még olvashatóbbra csinálni, uyghogy enm tudom, mikor lesz kész.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Sziasztok

Ági
Lehet hogy attól, de hogy töröljem neki ki jobban??? Fürcsi után elfordítom a fejét mindkét oldalra, hogy kijöjjön a víz + a külsõ kagyló részét még át is törlöm. Ennél jobban kell???
Lehet amúgy hogy visszaviszem a fülészetre, mert még mindig nagyon sokat vakarná a fülét (ha hagynám).

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Bocsi, nagyon szeretem az ilyetKép, amikor a frissités gombra elküldi a korábbi üzimet! És ha csak késön veszem észre (mint most is...), akkor ott is marad.Kép

Ilke!

És mi lenne, ha azt nem tudják biztositani, akkor a Mikkamakka játéktár részébe mennék? Az ugyan nem olyan nyugis, meg nem csak mi lennék (meg lehet, hogy nem lehetne enni)... De pl. a Camponában lévö Mikkamakkában az 1 év alatti gyerekek után nem is kell fizetni!
Bár nem tudom, mekkora helyük van, elférnénk-e ennyien...
Persze, nagyon kellemelten, hogy egymás között nem tudják a dolgokat, de mi meg már annyira beálltunk a hónap elsö csütörtökére... Most nagyon jó lenneKép, ha valahol beljebb laknánk, nem itt, mert nálunk nyugodtan emg lehetne egy ilyen összejövetelt rendezni (bár nincs olyan nagy lakásunk, de azért elférnénk).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


ilke: nekem nem jó a péntek, de ha a többségnek igen, akkor legfeljebb nem megyünk.

Beszti: mindenképpen irok mailt a csüt. délelötti talinkkal kapcsolatban.

zsani
zsani
 


Ági
Mountex - ez egy hegymászó bolt neve, több is van a városban, és õk tényleg túrázásra valót árulnak. van pl. a Lehel térnél v. a Boráros térnél is.

Kataa
nálunk sem volt még kakis ruha Kép Ma fél éves Dodesz, holnap talizhatunk, ha van kedved!!! van egy csomó mesélnivalóm

csics
De ügyi már Petike!!! Én alig várom már, hogy itt tartsunk!


Rit és az éppen ma 6 hónapos 2 fogú Dodo

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Ilke!
Megnéznéd, hogy hétvégén hogy van nyitva a szervíz. Sajnos egyedül nem tudom olyan messzire elvinni.
Egyébként nálunk az egyik fék maradt benn. Szóval jelen pillanatban használhatlan...

Ági!
Mi kb. Balu 5 hónapos kora óta már nem a hordozható babaülést használjuk a kocsiban. Kicsit dundi a szentem és ha még felöltöztetve tettem bele akkor szinte teljesen beleszorult. Ez nem igazán tetszett neki, így lecseréltük eggyel nagyobbra. A kisebbet itthon használjuk hintáztatásra, mivel benti ruhában azért még jó.

Ilke, Beszti!
Végülis végszükség esetén nálunk is lehet ...
Nem túl nagy a lakás,( meg nem túl nagy szám,) de a Mikkamakkában sem volt emlékeim szerint olyan nagy helyünk. Szóval 38nm és ebbõl 20nm a szoba (babakocsik maradhatnak a gangon). Pont tegnap csináltam Balunak egy jó nagy hancúrozó helyet. Szerintem, akinek a Mikkamakka jó távolságilag, annak jó lesz ez is, mivel cirka 10 percre van a Nyugatitól, de a földalattitól csak 2 perc ...
Szóval komoly az ajánlatom.

Sziasztok!
Pszi és Balu
pszi
 
 


Pszi
Ha már egyszer ilyen közel laksz: nincs kedved valamikor kijönni a szigetre sétállni v. futni természetesen Baluval együtt??

Rit

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok

Alex bealudta pleden ugyhogy gyorsan irok.MA eleg hideg eltt ugy latszik jon a hideg megint : (((
Ugyan Pszi mar emlitette hogy naluk is lehet a tali de akar nalunk is,mi a Petofi hidnal lakunk a 4-6 villamos vonalan.
En is komolyan gondolom lanyok hogy gyertek,van egy jo nagy nappalink ahol elfernenk es a kertben jatszoter is van ha valaki nagyobb tesot is hozna.
En mar regebben is gondoltam erre csak nem tudtam mit szolnatok hozza.
Szoval???

Van egy kerdesem akinek farfekveses volt a babaja ahhoz.Zalan baba is az volt es most jol felhuzza alabat,a doki szerint ez majd egy ket het mulva lemegy magatol.En meg nem is hallottam ilyet,es ti???

Ike
Te egy konyhatunder vagy: ))))A mi babakocsink is byikorgott egyszer de apa megszerelte.Nektek Graco van?

Kryss
Nem nekem kellett de en is lementem,koszi: )))
IGazad van tenyelg egy szerubb egy babaval foleg ha meg nem tud elmenni a helyerol ; ))

Agi
De jo hogy mondod a furdosapkat.Azt ott is lehet kapni????
A apasi akivel beszeltem emlitette hogy majd ott vehetunk Alexnak kisgatyot.
Mi meg babahordozoba rakjuk meg elfer benne,bar 12 honapig jo elvileg az ules de atesom gyerekei mar 10 honaposan nagyok voltak hozza.

Gomb
Remelm majd a talin tudunk talalkozni konyv ugy miatta is.

Rit
OK a holnapi tali de szerintem a parkos hosszu piknik elnapolva huvos ido miatt : (((
Boldog felvesseget Dodo csajszinak!!!!!!

Kataa es a ma 25 hetes Alexander

Kép
Kép
kataa
 
 


Rit!

Boldog 6 hónaposságot.
Sétálni szivesen kimegyek. Futást nem igazán merek bevállalni, mert a kondim már nem a régi ...
Meg hogy gondoltad babával a futást?
Mikor legyen a valamikor?
Én kb. 10.30-12.30 ill. 14.00-16.00 között szoktam csavizni.

Pszi
pszi
 
 


Kryss

Gratulálok a felüléshez! Nagyon ügyi Rebi baba.Kép

Ági

A digitális képeket az interneten keresztül www.tar.hu szoktam kép formájában megrendelni. Elég drága, 85Ft darabja a 10*15-nek, meg még 750Ft postaköltség, úgyhogy egyszerre jó sokat szoktam rendelni. Gyorsan, 2-3 nap alatt kihozzák.
Meg néha itthon is szoktunk nyomtatni színes nyomtatóval, foto papírra. De az majdnem ugyanolyan drága.

Mi már néhány hete rendes ülést használunk, Boulgom Denver a neve. Elég jó, csak nagyon magas,és nehéz beletenni a gyereket. Viszont jól kilát belõle, tud nézelõdni.Kép

Gömb

Szerintem ne aggódj a hízás miatt! Sok sikert az uszihoz!Kép Igen az Apákok ilyenek, az én párom is két másodperc után vagy odaadja a nyafis gyereket, vagy engem kérdez, hogy szerintem mi baja.Kép

Rit

Boldog 6 hónaposságot!!!!Kép

Lányok

Képzeljétek a párom nõvére babát vár! Ez azért is nagy öröm, mert legalább 3 éve próbálkoznak!KépKépKép


Nyuszi

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok!

Látom, nem megy minden simán a talival kapcsolatbanKép. Pedig elhatároztam, hogy most mi is megyünk. Anyukám vigyáz Noémire, és pedig betömegközlekedek Ádámmal. Szépen elterveztem, hogy a férjem eljön értünk autóval, ugyanis délelõttös lesz, pont odaér, mire vége. Erre tegnap kiderült, hogy mégis délutános a hétenKépKépKép. Ha sikerül, cserél valakivel, csak tudni kell, melyik nap. Ha nem tud értünk jönni, akkor sajna nem megyünk, mert Halásztelekrõl busszal-HÉV-vel bõ 1,5 óra utazás, amit kétszer nem merek megkockáztatni.

Sasha!
Nagyon ügyi Gábor! Olvastam, voltatok Halásztelken a hétvégénKép...

Megnéztem a profilokat és az albumokat, MINDEN BABA NAGYON SZÉP!!!}
Én is szívesen frissíteném a profilomat, de nincs digitális fényképezõgépünk, a szkennerünk pedig jelenleg üzemképtelenKép. Szóval, egyelõre marad a régi kép.

Most megyek, mert szépen süt a nap, és szerencsére nem fúj a szél, mint tegnap, úgyhogy megyünk kifeléKép.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Kataa!
Ádám is faros volt, de szerencsére neki semmi gond nem volt a csípõjével. Viszont minden faros babánál komolyan kell venni a kötelezõ csípõszûrést!!!! Bár itt volt már errõl szó, hogy nem minden gyerekovos tartja fontosnak (kötelezõnek?), de a náluk tényleg fontos! 6 hetes korban érdemes elmenni orthopédiára, ahová a gyerekdoki ad beutalót.
Valószínûleg tényleg rendezõdik magától a dolog, de elõfordulhat, hogy nem, elvégre 9 hónapig azokat az ízületeket terhelte a méhben, lehet, hogy kell neki pici segítség (torna).

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Halihó!

Jó régen nem írtam már, de mindig volt valami.
Tegnap a férjem kollégái voltak itt babanézõben. Szerencsére Gergõ barátságos volt, sokat vigyorgott és mindig "beledumált" a beszélgetésbe. Csak egyszer törött el a mécses egy mélyebb hangú leányzótól.
Egyébként jól vagyunk, Gergõ bõre teljesen rendbe jött és most mát biztos, hogy az általam fogyasztott tej volt a ludas, kétszer is tettem próbát. Úgyhogy most nem iszom tejet. Gondolom majd õ is érzékeny lesz rá.
Az óraátállítás mintha nem is lett volna, õ is átállította magát egy órával, ugyanúgy hatkor kel és fél nyolckor már kidõl. Tegnap is már 7 körül elbágyadt, elaludt a kezünkben, nem zavarta a nagy társaság meg a hangzavar.

Talira mi is szeretnénk menni, szerintem nekünk mindegy, hogy mikor és hol, csak legyen. Igazából én is szívesen felajánlom a lakást, csak mi is kiesünk itt Érden.

Mi még a hordozós ülést használjuk, de van nagyobb is, azt nyártól akartam használni, de lehet, hogy hamarabb kelleni fog, mert Gergõ a kicsibõl mindig fel akar ülni.

A babakocsi nekünk is nyikorgott (legalább jobban elaludt a fiamKépapa bekente étolajjal a kerekét és azóta semmi hangot nem ad.

Rit!
Boldog félévességet a kislányodnak!

pusz
Judy és Gergõ baby
Judy (fodroczy)
 


Láttátok azt a bunkót az albumok között? Bárki bármit feltehet? És pont babák közé? No commentKép

Judy
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok,

Kryss, azt hiszem Romert fogunk venni. Ha esetleg egy kicsit mesélnél róla, az jó lenne. Ezen a héten 20% -kal le van árazva a Gutweinban, így mindenképpen meg akarjuk venni pénteken. De azt hiszem, olyat veszünk, ami 9-18 jó (van ilyen, ugye?) és majd egy külön ülésmagasítót vagy mit. Azért tiszta röhej, hogy szinte minden olcsóbb Ausztriában, mint itt! Én már azt csinálom, hogy elore kigondolom, hogy kb mi fog kelleni a következo két-három hónapban (ruha babanak és nekünk, babacucc, stb..) és próbálom ott megvenni. A muszaki cucckat is onnan hozzuk. Mondjuk nekünk elég sok rokon lakik ott, így általában nem egy napra megyünk, hanem egy hosszú hétvégére. Még örülnek is nekünk!

Vasárnap megkaptuk a Hametum krémet (a nagynéném mindjárt tudta, hogy mi ez és nagyon dícsérte) csak eddig nem nagyon segített. Most még kenem vele egy-két napot, aztán ha nem lesz jobb, akkor kipróbáljuk a Penatent. Ismered? Még a férjem fenekét is ezzel kenegette az anyja, 28 éve Kép

Forti,

most megijesztettél egy picit. Úszás után én nem szoktam különösen odafigyelni Elli fülére, csak úgy átlagosan. Kitörlöm persze, de ennyi. Akor azt hiszem, ezután majd fokozottabban figyelek. Bár eddig nem volt vele gond.

Lányok,

vitte valaki szemészhez a babáját? Mi katunk beutalót, mert Elli egy picit kancsal. Meg aztán én is szemüveges vagyok (söt, tulképp apa kivételével mindenki), így a doki néni szerint nem árt az óvatosság. Hát, remélem nem kap szemüveget a kicsilány.

Ági,

próbáltam én már mindent a fürdésnél, hason fekve, háton fekve kezében játék, kanál, bármi, ugyanúgy ordít. De tegnap kipróbáltam lés ha engdem ülni, akkor szent a béke. Csak éppen egyedül még nem tud felülni, és ha én ültetem fel, akkor is elég ingatag. Szóval tegnap nagyon érdekes volt a fürdés-számomra. Egyik kezemmel fogtam, a másikkal fürdettem a síos, fröccskölo, dülöngéö gyereket. De ahogy közeledett a vizszintes felé, azonnal elkezdett üvölteni.

Szóval ülni akar, csak még nem tud. És azt hiszem ez minden probléma oka. Bár tegnap kivittem a konyhába a játszóplédjét, duplán terítettem le a földre és rátettem. Na, ott egész jól elvolt. Csak az a bibi, hogy a konyha iciri-piciri, kb fél méter szer 2 méter hely van közlekedni Kép A többi szekrény meg munkalap. NA, a gyerek játszótere elfoglalta az egész helyet, úgyhogy úgy mosogettem, hogy közben állandóan figyelnem kellett, rá ne lépjek. Ö meg, amikor megtalálta a lábamat, azt kezdte rágcsálgatni. Kép De elvolt!

Digitális képkidolgozás.

Mi mindig a XI.kerületben, a Ballagi Mór utcában csináltatjuk, a Fotolaborban. Igaz, hogy személyesen kell elvinni (mondjuk mi itt lakunk, szoval nem nagy gond, 15 perc séta) de sokkal olcsóbb és nagyon jó 9*13 53 Ft, 10*15 56 Ft ÁFA nélkül.Mindig megkérdezik, hogy kérek-e számlát és ha nem ,a kkor nettó áron adják a képeket.

Tali: pénteken egész biztosan nem tudunk menni, mert elutazunk. Kép

macsek
macsek
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?