Új privát üzeneted érkezett!

Kinga, Bellana, Vali, köszönjük! Kép Majd várjuk a Ti képeiteket is, hogy legyen miben gyönyörködni.

Üdv. az újaknak, jó hogy már ilyen sokan vagyunk!

Bellana, teljesem megértelek. Nekünk a fejünk felett ugyanez folyik már szeptember óta és ők sincsenek tekintettel semmire, se hétvége, se ünnep és se házirend. Már a férjem is és én is összevesztem velük de hiába. Most már a vége fele tartanak de még este 10-kor is bútorokat tologatnak, egyszerűen elviselhetetlen. És ha szólunk nekik akkor jönnek a dumával, hogy nem ők hangosak, ők nem csinálnak semmit. Hétvégeken nem tudok aludni délután mert fúrnak-faragnak és pont akkor kezdik amikor már megebédeltem és pihennék. Egyszerűen elképesztő, hogy milyen emberek vannak.

Chello
chello
 
 


Lino

GRATULA a honlapotokhoz! Nagyon tetszett! A baba is aranyos volt a képeken.
Az UH képek hagyományos vagy 3D-sek?

Szia
Vali
C.Vali
 


Sziasztok!

Fejfájósok!
A kislányom doktornénije homeopata orvos,és nagyon jó készítményeket javasolt nekem,mert az állandó hányáson kívül néha migrénes fejfájásom is volt!Főleg este!Ezeket a homeopátiás szereket,bármilyen fájdalomra ,vagy tünetre lehet szedni,mert NEM gyógyszer és semmi káros hatással nincs a babára!Viszont ezek alkati szerek,tehát mindenkinek a saját "fájdalmának a típusához" valót kell szedni.Bocsi,ha kicsit hülyén fogalmaztam!Nézzetek el a HOMEOPATIA.LAP.HU oldalra és minden információt megkaptok!

Kérdés?
Szed valaki valamilyen komplex vitamint?pl.:ELEVIT?
Muszály ezt?Mindenki mást mond erről is!

Nagyon örülök,hogy ilyen sokan vagyunk!

NANDA
2004.július 5.
11.hét(azt hiszem,mindenki mást mond)
Szent Imre kórház
nanda
 

 
 

Sziasztok!
Kedves Kinga!
Jól esett a gyors üdvözlésed, mert már hetek óta olvasgatom a topikot, de nem szántam magam rá, hogy írjak. Miután ki vagyok írva és elvileg sokat kellene feküdnöm sok mindent nem tudok kezdeni magammal csak netezni! Remélem nálad a kispapa gyorsan "felgyógyul", bár nagyon tetszett, hogy neked az első a Zsebibaba. Igazad van. Nekem szerencsém van, mert a 6 év sikertelenség miatt voltak hullámvölgyek a házasságunkban, de most mi vagyunk a legboldogabbak.Kívánom ezt Neked is.

Keves Nanda!
Nekem kell szednem Elevitet. Rögtön mondta az orvos, hogy jó lenne. Én azért nem bánom, mert elég egyoldalú az étkezésem most / Leginkább csak a főtt tészták érdekelnek most, a többi kajcsi csak nagyon módjával./

Chellot és Bellánát megértem, bár nálunk van felújítás a pocaklakó miatt. Csak pár napig, de a hócipőm kivan az egésztől. De a kispapával nem lehetett bírni, csak felújtott lakásba jöhet a baba.

Jó reggelt kívánok mindenkinek a mai napra és remélem csupa jó hírek lesznek olvashatóak a mai napon.
Mucska 13

Andi
Kép
mucska
 
 


Nanda, én is szedek vitamint az orvosom tanácsára, Maternát. Szerintem kell a szervezetnek és a babának, ráadásul így télen még jól is jön egy kis vitaminbomba.

Hogy vagytok Lányok?

chello
10+2
chello
 
 


Sziasztok lányok!

Én egész jól vagyok ma reggel, gyanús.
Esik a hó, olyan szép, alig várom, hogy menjük sétálni Danival. Még nem látott, nem járt hóban mert tavaly még csak fél éves volt ilyenkor. Kép

Chello: köszi az együttérzést! Fel nem fogom ésszel miért délben kell elkezdeni a fúrást-faragást! Ma bízom benne, hogy nem jönnek, hátha nem indul el az autójuk. Kép Tényleg már gyomorgörcsöm van az ebédidőtől...Nekem is pihennem kéne legalább akkor amikor a Dani alszik, de reménytelen.

Mucuska: én tőlem újíhatnak lakást, de már ezek is, mint Chello szomszédai hónapok óta kopácsolnak! El nem tudom képzelni hova teszik pl. azt a sok lukat a falban! Kép Csak szerintem emberileg sem állnak a helyzet magaslatán. Nem igaz, hogy nem szervezés kérdése lenne, hogy ne délbe fúrjanak. És felháborít, hogy rávágta a férjemre az ajtót! Látnátok a férjemet. Ő egy nagyon kedves, szelíd ember, nem érdemli meg, hogy egy ilyen hárpia így bánjon vele!
Empátia nuku egyeseknél. Alig várom, hogy befejezzék és húzzanak haza és boldogítsák a saját szomszédaikat akiket állítólag nem érdekel mit zajonganak...Na, persze ha totál süketek. Már.
Na, jó befejezem.

Nanda, én is Elevitet szedek.

Sziasztok:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Itt is gyönyörűen esik a hó! Kép Mindjárt megyünk hatalmasat sétálni, meg forró csokit, meg forró teát inni, meg sült gesztenyét enni. Giccsparti lesz. Kép Pedig holnap vizsgázom. Kép

Nanda!
Én is Elevitet szedek, de nekem is volt, aki mondta, hogy én is meghízom, meg óriásbébi lesz a Zsebibabából. De a 12. hétig muszáj szednem, majd utána legfeljebb lecsökkentem az adagomat.

Bellana, Chello!
Kitartást a zajongókhoz, nem minden ember intelligens, még egy elfogadható mértékig sem. Az ilyen helyzetekben asszem az a legdühítőbb, hogy az ilyenek totál kompromisszumképtelenek.
Kép

Mucska!
Köszi a bíztatást! Nektek meg még egyszer gratula, ahhoz is, hogy átvészeltétek együtt a nehézségeket. Kép Miért vagy kiírva? Nem kell válaszolni, ha túl indiszkrét voltam!

Pussz, Kinga 9+6
nyinike
 
 


Kedves Kinga!

Mint a bejelentkezésemben írtam, 6 évig vártunk erre az időszakra. Voltunk 7 alkalommal inszemináción és már át is utaltak a Kaáli Intézetbe bennünket, hogy csak ott lehet esélyünk. Amikor átkerültünk kiderült, hogy van egy kezdődő méhnyakrákom. Műtét következett a beültetés helyett. Ráadásul itt egy oly "kedves " doktornőhöz kerültünk, ha menni kellett én már idegbeteg voltam. Orvos választásra nem volt lehetőség. Így feladtuk, mert már teljesen kivoltam. Mostanra nehezen, de elfogadtuk, hogy nem lesz csemeténk. Vicces, hogy augusztusban vettünk egy kis magyar vizslát " gyereknek". Erre szep. 10-n volt utoljára mensesem. Okt. 25-ig nem is izgattam magam, hogy nem jött meg, mert gondoltam, hogy csak megbolondult a ciklusom. Tesztet nem mertem csinálni, mert régen amikor csináltam bár mennyit késett azonnal megjött. Így a dokinál ért az örömhír. Utána nov. 10-n lett egy vérzésem, de szerencsére nem lett baj. Így aztán a doki mondta, hogy sok fekvés és pihenés.Ki is írt. De azt mondta, hogy már a hosszú próbálkozási idő miatt is kiírt volna. Így most csak bízunk, hogy tényleg végig tudom csinálni baj nélkül.

Andi
Kép
mucska
 
 


Mucska!

Nagyon gratulálok a már-már csodának számító emberpalántához és problémamentes babavárást kívánok!

Minden hánykolódónak jobbulást, nekem meg pont az a bajom, hogy semmi bajom, sőt szerintem túl jó étvágyam van, rá se merek állni a mérlegre.

Mindenkinek nagyon aranyosak a már megszületett és a megszületendő gyerekei is, mindenkit végignéztem.

Panó 6+5
panó
 
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy eddig még nem jöttek a szomszédék!!! Jaj, csak alvásidő alatt ne is jöjjenek!
Voltunk sétálni, de a hó 1-2 -re elolvadt, mert kisütött a nap. azért nagyon jó volt. Az egyik kismamaismerőssel és Bence nevü fiával mentünk, úgyhogy volt nagy szaladozás!

Mucska, bocs, hogy átkereszteltelek fenntebb! Kép
Szoritok, hogy most már minden a legnagyobb rendben menjen!

Kinga, veled mi van, van valami fejlemény?

Bellana
bellana
 
 


Bellana, csak ne kiabáld el! Zajmentes délutáni pihit kívánok Nektek, én is úgy aludnék egyet.

Panó, meg fognak jönni azok a tünetek, ne siettesd a dolgot.

Mucska, ezek szerint vannak még csodák ! Igazán megérdemeltétek már ezt a babucit. Kép

Chello
chello
 
 


Kedves Panó, Bellana, Chello!

Köszi a jó kívánságokat! Nekünk biztos, hogy ez egy csoda! Több mint egy évig ittuk az aloe vera gélt mind a ketten. Lehet, hogy az segített?! Más fórumokban most olvastam, hogy nagyon ajánlják ilyen gondokra. Én nem azért ittam, hanem mert a kezelésektől sok hajam kihullott. A párom meg csak szolidált velem. Persze ez csak utólagos magyarázat. Igazából nem is érdekel, csak az, hogy terhes vagyok.
Mindenkinek kívánok mesterektől és szomszédoktól csendes ebéd utáni pihenést!
Mucska 13

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Mucska!
Köszi, hogy leírtad és nagy gratula és felnézés rátok a kitartásért. Asszem, nagyon jó helyen lesz nálatok a kicsi. Baj meg miért lenne, ha vigyázol? Kép

Remélem, Chello és Bellana már alszik, azaz nincsenek zajok!

Panó!Ne siettesd a tüneteket, én is folyton azon aggódtam, hogy nincsenek tünetek, és azóta már a kórházat is megjártam velük. Kép

Bellana!
Köszi az érdeklődést, fejlemény nincs. Nagyon szép SMS-eket, emileket kapok, de nyugis, békés karácsonyt szeretnék, mert Zsebibabának ez lesz az első. Te fiad nagyon ara, egy ilyen helyes fickóval én is szívesen sétálnék!

Kinga
nyinike
 
 


Kedves Lányok,

Egy SOS kérdés: Ti mennyit adtok a dokinak vizsgálatonként? A doki mondta meg a tarifát vagy Ti döntöttétek el az összeget?

Köszi előre is
Ági (Pocakos)
Ági
 


Ági, a magánrendelőben 5000 egy uh és ott általában a doki mondja meg a tarifát. Persze lehet hogy vannak drágább helyek is. Mikor mész dokihoz?

chello
chello
 
 


Helló lányok!

Felkeltünk! Igaz, csak Dani aludt, de végre tehette, mert nem jött a szomszéd! Juhé!!!
Tényleg ti hogy álltok az álmossággal? Én néha úgy érzem állva elalszom. Kép

Ági! Én minden dokionál mást fizettem. A legutóbbi 7500.-at kért!! És nem mondhatnám, hogy többet tett értem mint akihez most kezdtem járni és aki 3000.-ft-ot kér vizsgálatonként, uh.-al együtt. Szerintem tisztázzd a dokival, hogy ő mire gondolt:a "mennyivel tartozom" kérdés nálam bevállt. Kép Legalább nem fogsz emiatt feszengeni.

Mucska: Szegényem akkor jó sok mindenen mentetek már át! Remélem tényleg pihensz?

Kinga: Akkor most tök egyedül vagy, vagy a szüleiddel?

Bellana
bellana
 
 


Ági, és azok az árak amiket írtam magánrendelőiek!

Bellana
bellana
 
 


Szep jo napot!
Bar mar delutan van,de egesz d.e nem ment az internetKép.
Nem lesz ma tablazat?BarbaraKépha meg tudod oldani az excel feltoltest jo lenne,ha megis maradna a kor.
Lanyok!Kép
Ha estere megjavul a net megirom hany mm a kiskrapek,mert 5-re megyek ma dokihoz!Olyan izgi,mar alig varom!!!!!!!
Egcsi!Kép
Merre vagy?
szoszi
9+2
szoszi
 
 


Köszi az SOS választ Mindenkinek!

Holnap megyek dokihoz, és nem magánrendelőben hanem a kórházban fogad. Majd írok nektek, nagyon ízgulok. Férjem is szabit vett ki, együtt nézzük Bögyörőt a maga kb.6cm-es méretével.

Bellana,
én is el tudok aludni állva, plusz iszonyat szétszórt vagyok. 6 éve járok az anyósomékhoz viszonylag rendszeresen, és legutóbb elfelejtettem a kapukódót. Ott áltam az ajtóban...
persze van csengő, de mégis ez milyen dolog..
pusz
Ági
12+1
Ági
 


Sziasztok!

Szöszi, drukkolok és kiváncsian várom a beszámolót! Kép

Ági, neked akkor holnap szorítok! Kép
Igen ez a feledékenység is ismerős. Én ma a paprikás krumpli felett töprengtem, hogy mintha nem ilyen szine kéne legyen...na ja, ha nem teszek bele pirospaprikát. Kép
Amúgy én a délutáni, esti fejfájásoktól kínlódok. Mi a csudától lehet ez?

Puszz:
Bellana
bellana
 
 


Üdv mindenkinek!

Az egyetlen jó ami ma történt velünk az, hogy elmegy a mester holnap.Kész a fürdő és a wc. Utána tényleg fogok pihenni is, de most ki sem látszunk a kuplerájból. Na persze azért vigyázok magamra, a párom ahol csak tud kímél.
Leírva egy kicsit rossznak tűnik ami történt velünk, de optimisták és vidámak vagyunk. Néha mikor olvasok másokról úgy érzem, hogy még szerencsések is vagyunk. Előre kell nézni nem hátra.
Kinga!
Mit jelent, hogy lecsökkented az Elevit adagot? Kíváncsiságból benéztem az Elevit topicba. Hát ott írnak mindent. Jót is, rosszat is. Én azt a köztes megoldást választom, hogy 5. hónapig szedem. Elvileg utána fejlődnek ki a nagy babák. Sokan viszont tapasztalatból cáfolják. Még azt is olvastam, hogy hiperaktív gyerek lesz a vitamintól. Hát ezt nem tudom elhinni! Jelenleg azt sem hiszem, hogy a kismama meghízna tőle, mert 8 hete szedem, de én csak fogytam és nem híztam semmit. Persze ez a véleményem megváltozhat.
A szétszórság meg remélem nem marad meg végig, mert hülyén érzem magam, mikor egy tétel kell a boltból, csak azt nem tudom, hogy mi.
Pusz mindenkinek!
Mucska
13

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok Kismamák!

Bevallom, annyira el vagyok keseredve, mert ezek a szörnyű rosszullétek, hányások, folyamatos émelygés nem akarnak elmúlni! Két hónapja azzal vigasztalom magam, hogy majd karácsonyra elmúlik, hiszen addigra lejár a 14 hét, leáll az a fránya sárgatest-hormontermelés, de nem, csak hányok és émelygek, és ezek a rettenetes fejfájások szinte minden nap! Tegnap bevettem egy Panadolt, mert több helyen olvastam, hogy az nem árt a babának, hát 40 pecig ültem a számra tapasztott tenyérrel ( nehogy kihányjam a gyógyszert ), de aztán sugárban kijött minden, és a fejfájás is maradt. Milyen karácsony lesz ez így?
Ma azt mondtam a férjemnek, még mindig nem érzem biztosan, hogy ki tudom ezt a kisbabát hordani. Egy kicsit megmosta a fejem...

Süncsi!
A receptet gyorsan kiírtam, nehogy eltűnjön a gépről az az oldal. Talán pár hét múlva meg tudom majd sütni. Van két "lusta asszonyos" receptem nekem is, az egyik túrós, a másik diós jellegű, valamelyik nap leírom őket, mert nagyon népszerűek a barátaink körében.
Amikor azt olvasom, hgy Dömperke, mindig egyértelműen fiúra gondolok, mondtam már? Szerintem az én méhemben egy fiúcska növekszik megint, pedig szinte mindenki lánynak drukkkol. AZ biztos, hogy Dóra lesz, fiúnévnek most a Doriánt ízlelgetjük. (De mintha ezt már írtam volna?!)

Panó!
Azt hiszem, te kérdezted, hogy visszamentem-e dolgozni a gyes után. Nem, amióta teherbe estem Danival, nem dolgozom, már 6 éve itthon vagyok. Talán majd ha a következő generáció is 5-6 éves lesz, beállok a munkavállalók közé, de hogy pályát váltok, az szinte biztos. Egy-két éve az óvónői-tanítónői pályán gondolkodom.
Édesek a srácaid!

Elköszönök, Kingának még annyit, hogy kompromisszum kell a jó kapcsolathoz-házassághoz, de csak egy bizonyos határig! Egyszer írtad, hogy a kórházban elég durván, csúnyán beszélt veled a párod - erről az a véleményem, hogy aki egyszer, akár egyetlen egyszer is tesz ilyet, az sosem tud megváltozni, csak egy ideig tettetni-álcázni, de előbb-utóbb kibújik az igazi benső. Azt akarom kinyögni, hogy szép szavakat, üzeneteket nagyon könnyű gyártani, de a mindennapi apró részletekben kell meglátni a figyelmet, a tiszteletet, a szeretetet! Vigyázz magadra,és dönts bölcsen!

MIndenkinek jó egészséget!

Bori ( a lélekbúvár )
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok!

Bellana!
Nem vagyok egyedül, mert a szüleim tökjó fejek, most hazacuccolok hozzájuk, nagyon jó otthon. Van ráadásul három tesóm, az öcsém dilis kamasz, de a húgaim fantörpikusak. Kép És persze nem feledkezem meg a legjobb barátnőmről sem, akivel aztán tényleg mindent meg lehet beszélni.

Szöszi!
Mi van Veletek? Mekkora a lurkó?

Mucska!
Egyszerűen félbe akarom vágni a tablettát! Nemtom én se, mit gondoljak. Majd még erre megint rákérdezek. Ezt most úgyis elnézik. Mármint, hogy szitaagyú vagyok. Kép

Bori!
Teljesen egyetértek Veled, apuka ügyben. Ugyan elég sokan mondogatják, hogy a baba érdekében el kellene tűrnöm ezt-azt, de én nem hiszem, hogy ez az üdvös megoldás. Tudod, szép SMS-t kanyar nélkül írok akár most is, vadidegennek is. Szavak.
Amúgy én még be sem fejeztem az egyetemet, de már (megint) pályaváltáson gondolkodom. El szeretném kezdeni levelezőn a szociális munkás képzést.

Hát, asszem, ennyi elég belőlem mára, aludjatok jól!
Kinga
nyinike
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Kedves Bori!

Egy ici-picit össze vagy szidva a negatív hozzáálásod miatt. Akinek ilyen édes gyermeke van, az biztos, hogy végig tudja csinálni ezt a terhességet is. Nekem is vannak néha ilyen gondolaltaim a körülmények miatt, de aztán arra gondolok, hogy ha nem állok úgy hozzá, ahogy kell, akkor nem is sikerülhet. Pedig nekünk ez az első és egyben utolsó esélyünk is a babára.
Sok hányáson reggel egy kis sós keksz nem segít Neked? Nagyon sajnálom, hogy ilyen rosszul viseled.

Kedves Kinga!
Egyetértek Borival, hogy nem mindenáron kell elviselni mindent. Én azt szoktam mondani, hogy a gyereknek kell az apja és anyja is, de nem mindenáron. Ha már tűrni kell, akkor baj van és az a gyermeknek sem jó szerintem. Nálam a gyerek az első.( pedig szuperfej a férjem). Ahogy olvastam Te nem is maradsz egyedül, jó a családi háttered és az fontos. Jól belekotyogtam a dolgaiba bocs. Mérlegelj és dönts saját érzéseid szerint, hisz Te éled az életed és Te tudod, hogy Nektek mi a jó.

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok!

Bocs! de elfelejtettem alárni az előzőeket. Egyszer a fejem fogom úgy elhagyni, hogy észre sem veszem.
Mucska
14

Andi
Kép
mucska
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdvözlöm az újakat, jó hogy ilyen sokan vagyunk, legalább több tapasztalatot tudunk megbeszélni.
Én tegnap voltam UH-n. Nem mért a doki nyaki redőt, mert össze volt kuporodva a pici. Azért megmérte a hosszát, de azt mondta, hogy ennél sokkal nagyobb, ha kinyújtózkodik. 4,2 cm volt így. Legközelebb 01.08-án kell mennem UH-ra.

Nekem időnként elég rendesen fájnak a fenekemnél a forgóim. A doki mondta, hogy ez sajnos a terhességgel jár, nem lehet ellene tenni semmit.
Korábban írta valaki, hogy a progi megtámadja a kötőszövetet és az izomzatot. Remélem ez nem lesz rosszabb.

Barbara!
Az én adataim: Csicsóka, 11+4, 2004. július 03., Schöpf-Merei. Köszi.

Csicsóka
Csicsóka
 


Barbara!

Bocs, de kifelejtettem, hogy most szombaton 30 éves leszek, és akkor töltjük a 12. hetet is.

Csicsóka
Csicsóka
 


Szöszi, mi volt a dokinál?

Bori, sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy. Remélem hamarosan elmúlik. Néha nekem is elfogy a türelmem pedig nekem "csak" hányingerem van.

Csicsóka, ki a dokid a Schöpfiben? A kórházba jársz uh-ra?

Chello
chello
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de ez a sorrendiség szerintem nagyon félrevezető!
Én is mikor terhes lettem és megszültem a kislányomat, büszkén hangoztattam, hogy bizony az első a gyerekem. Aztán persze nagyot néztem, hogy férjemmel egyre kevesebb a közös témánk és elhanyagoljuk egymást, mert 1000%-os szülők akarunk lenni, de a házasságunkkal meg nem törödtünk.
Szóval, mikor rájöttem, hogy a gyereknek nagyon rossz, ha az apja és anyja ennyire csak funkcionális, és kezdtem kiábrándulni a kapcsolatunkból, akkor muszáj volt változtatni a hozzáállásomon. Nincs olyan, hogy ki van az első helyen, hiszen a férjed/párod is és a gyerek is ugyanolyan fontos neked. Az ember nem a gyerekével éli le az életét, ő nem társ, hanem gyerek (igaz az élet egyik értelme), aki egyszer kirepül az otthoni fészekből. Szóval próbálom úgy szeretni a gyermekemet, hogy a szeretetem ne csak a gyerekre irányuljon, hanem a páromra is, akivel együtt vállalkoztunk a felnevelésére, hiszen ő a szerelmünk gyümölcse, nem pedig helyettesítője.

Sokáig én is azt gondoltam, csak akkor leszek jó anya, ha mindent és mindnenkit a gyerek alá rendelek, de ez tévedés, a gyereknek az a legfontosabb, hogy kiegyensúlyozott, boldog emberek között nőjjön fel. A kiegyensúlyozottság pedig nem egyenlő azzal, hogy mindent (személyiségemet, társaságomat, hobbimat, férjemet) feladjak, ami egykor én voltam, vagy szerettem... Természetesen ennek ellenére sok lemondással jár a gyermekvállalás, de mennyi örömet kapunk érte!KépA gyerekeink minden hibáinkkal együtt szeretnek minket!Kép

na befejezem, mielőtt lelőnétek!

Üdv: zsuzsi (9)
zsuzsi
 


Szisztok!

Bori, sajnálom, hogy ennyire rosszul vagy!! Mielöbbi megkönnyebbülést! És ne beszélj zöldeket! Persze, hogy ki tudod hordani a babát! Ez a vacak korszak is elmúlik egyszer!!
Én, most nem vagyok olyan vacakul mint a fiammal voltam, vajon mitől lehet?

Kinga, még jó, hogy ennyi szerető ember vesz körül! Kép Én is azzal értek egyett, hogy nem mindenáron kell együtt maradni az apával. Mert, hol jó az a gyereknek, ha az apa így bánik az anyjával? Talán ha megváltozna, bár már ilyen korban...Persze azért drukkolok, hogy úgy legyen ahogy a neked a legjobb!! Kép

Szöszi, mi újság?

Bellana
bellana
 
 


Sziasztok Kismamákok !

Ha nem haragszotok én is befurakodnékKép
Egy hatalmas kérdést szeretnék feltenni.Két napja derült ki hogy babát várok,teljesen véletlenül vettem egy tesztetKép ami 5 percen belül kimutatta hogy bizony itt van a pocikámban az én kis drágám.
Azóta ugya hogy biztos legyek benne csináltam még kettőt ami szintén pozitív.
Viszont a tegnapi SZTK-s leletem a 29 napon negatívat irtak rá, majdnem meghaltam és hazafelé vettem egy Cler Blue tesztet este amint hazaértem nyomás a WC és lepis a tesztcsík hamarabb bejött mint a kontrollcsík,tehát akkor most ugye kismama vagyok????????

Kérem válaszoljatok

Alice
malice
 
 


Alice:

menj el dokihoz, ahol uh van, ott biztosan látják, hogy babócád van!Kép
3 teszt, szerintem 100%-os terhességed!Kép

Drukkolok:
Zsuzsi
zsuzsi
 


ZsuzsiKép

Mostmár 4 db teszt Kép

Alice
malice
 
 


Sziasztok!

M.Alice!

A 29. napon csináltam én is egy tesztet, ami azonnal pozitív lett. Az ezt követ egy hétben csináltam még kettő tesztet, és mind a kettő szintén pozitív lett. A vérzés elmaradása után 8 nappal mentem dokihoz, egyből hasi uh-ot csinált, és megállapította, hogy terhes vagyok, 5 hetes. Petezsákot látott. Rá egy hétre ismét hívott uh-ra, ekkor voltam 6+2, és már láttuk és hallottuk, ahogy dobog a pici szíve!Kép

Tegnap voltam vérvételen. Tegnapra meg is lettek az eredmények. Anyósom vérellátós, gyorsan ki is elemezte, és közölte,hogy nem csak normális, de fantasztikusak az eredményim. Annyira örültem neki, mert nagyon féltem, hogy valami nem lesz rendben.

Holnap megyek belgyógyászhoz! Ott mit fognak csinálni?

Timi
(aki pont ma 8 hetes) Kép
Névtelen
 


Timi Kép

Én is voltam UH-n és ott csak annyit látott hogy meg van vastagodva a nyálkahártya 11 mm, volt és majd hétfőn mennyek vissza UH-ra.
Hű már nagyon várom remélem minden rendben lessz.
Akkor ha nállam is mind a 4 pozitív a labor miért hozza ránk a szívbajt?

Alice
4+2(de lesszünk mi még nagyobbak isKép)
malice
 
 


M.Alice!

Biztos, hogy a legközelebbi uh-on már sokkal többet fogtok látni. Ehhez a laboros dolgokhoz nem értek, de én is így izgultam, mint Te, gondoltam, hogy biztos hibás a teszt...de négyből nyolc csík nem hazudhat! Nekem akkor mondták, hogy később menjek dokihoz (5 hetes körül), mert ha hamarabb megyek, akkor még lehet,hogy nem látszik sokminden, és tuti idegbeteg leszek. Úgy látszik ez így is van!Kép
Kitartás, már csak egy pár nap!Kép

Timi
Névtelen
 


Timi Kép

Igen már csak 4-et kell aludni Kép

Alice
malice
 
 


Kedves Zsuzsi!

Sok igazság van abban amit írtál.
Én azzal, hogy a gyerek az első arra gondoltam, ha olyan gondok merülnének fel, mint sajnos a Kingánál.
Alaphelyzetben természetes, hogy mindenkinek egyformán kell, hogy fontos legyen, hisz, ha nem így van tönkremehet a kapcsolat.Nekem igenis a legfontosabb a baba a pocakomban,(mert még most sem hiszem el, hogy tényleg igaz) de a páromat mindig húzom magammal, hogy jöjjön, lássa ha van rá mód, mert szeretném VELE végigcsinálni, belevonni addig a pontig amíg neki jól esik. Lehet, hogy félreérthető volt a megfogalmazásom, de sok mindenben egyeznek a gondolataink olyan helyzetben amikor mind a két szülő együtt van.
Mucska
14

Andi
Kép
mucska
 
 


Beszéltem a Dokival.

Ő azt mondta ne éljem bele magam hogy kismama vagyok mert más miatt is lehetett pozitív.
Hát ha ennyire valakinek pozitív a tesztje azt nemhiszem hogy ne lenne babája.

Mi a szöszért hívtam felKép

Alice
malice
 
 


Akkor most felejtsd el, hogy felhívtad, és várd türelemmel a hétfőt!Kép

Timi
Névtelen
 


Szasztok!

Már írtam egy regényt és az egész elszállt!Kép

Mindenkinek megnéztem a profiljában a gyerkőcöket és mindenkié nagyon aranyos!Kép

TimiKép
Látom te is egri vagy, ki az orvosod?

babanyúlKép
Dr. Kovács Sándorhoz járok és szerintem nagyon korrekt.

BarbaraKép
Légyszi javíts a táblicskuban, hétfőn 7+1 voltam!Köszi!Kép

KingaKép
Hát meglepődtem! Szegény kispapa akkor már ilyen is marad, hacsak egy isteni csoda nem változtat rajta! Lényeg, hogy a baba jól legyen és ha szerető családod van minden rendben lesz!Kép

ValiKép
Jobbulást!Kép

SüncsiKép
A város tényleg szép és nyugodt, bár csak egy éve élek itt!Kép

MucskaKép
Gratula és üdv közöttünk!Kép

(Pocakos)ÁgiKép
Az én dokimnál 3000 Ft egy vizit akármit csinál.Kép

AliceKép
Látom idetaláltál!Kép Üdlövöldözlek!Kép

SzösziKép
Mostanában nem írtam, mert hánykolódok és a szünetekben belevetem magam a karácsonyi bevásárlás örömeibe. Már nagyon várom a 12. hetet, talán onnantól nem csak a csípős kolbász marad meg bennem.

Egcsi
7+3
egcsi
 


Egcsi!

Te is egri vagy?!

Én Dr. Hernádi Lászlóhoz járok. A kórházba szoktam hozzá menni.

Timi
Névtelen
 


Sziajja Egcsi Kép
Ismersz valahonnan?Látom neked is bejön a kolbász, én egy hete Gyulait vacsizok Kép

Timi

Elfelejtve Kép

Alice
4+2 Kép
malice
 
 


Sziasztok!

Alice! Én is nagyon szorítok!! Nem is értem mitől mástól lehet még pozitiv 1 terhességi teszt?
Ne aggódj, legközelebb már több fog látszani az uh.-on. Én is arra várok ám. Kép Én 23.-án megyek vissza. Addigra leszek kb. 8 hetes és kiderül az igazság.

Egcsi, az én lurkómat nem nézted meg? Kimaradtam a felsorolásból..Kép

Puszi mindenkinek:
Bellana
bellana
 
 


Sziasztok!

Kontárkodok egy kicsit. Olyan jó olvasni benneteket, mert annó én is így kezdtem. Most meg már 30+0 vagyok Kép Ráadásul (ezt többen tudjátok is) az első babámat elvesztettem még idén februárban, és a második május végén fogant.Azóta már eltelt 30 hét. Te jó éééééég.

Timi! A belgyógyász csinál egy EKG-t, megnyomkodja picit a pocidat, megnézi a torkodat, meghallgat és kész.

Amúgy én a terhességem elején nagyon be voltam sz..va mindentől, hiszen egy rossz tapasztalat után az ember már mindent érezni akar, ha nem érez, akkor az a baj, ha érez akkor az, és meg is lett a következménye. Az 5. héten rögtön kórházban kötöttem ki, mert ugyanazok a tüneteim voltak, mint az elhalt babánál. Csakhogy ő élt, és élni is akart. Most meg itt rugdalózik a pocomban, csak mostanában kezd egy kis nyugtot hagyni a kis örökmozgó. Biztos lesz még olyan idő, amikor Ti is azt kívánjátok, hogy bárcsak aludna egy kicsit Kép Nekem is nehezen jött össze az első, és én egész életemben az anyaságra készültem, amikor ilyeneket mondtak nekem, hát jól felháborodtam, vagy legalábbis ferde szemmel néztem az illetőre, de igazuk lett Kép

Mindez arról jutott eszembe, ahog Alice-t rángatják ide-oda, terhes-nem terhes. Alice. Bízz az érzéseidben. Én a másodikat már jóval azelőtt megéreztem, hogy meg kellett volna betegednem. A férjem még mondta is, hogy ne éld bele magad, meg ez nem lehet. Aztán a pozitív tesztnél is azt mondta, hogy várjam meg az orvos mit mond (ráadásul az első teszt negatív lett Kép ). Aztán a 20. héttől, amikor ugyan még látszani nem látszott a pocakomon nagyon, de rugdalózni kezdett, akkor már elhitte. Kép Azóta már túl vagyunk a szülés előkészítő tanfolyamon, a szülőszoba látogatáson, minden létező könyvet, újságot, internetes akármit kiolvastunk, ő is bőg amikor apukák beszámolnak gyermkekük születéséről, sőt az összes UH-n potyognak a könnyei, jobban izgul, mint én. Elviseli, hogy már 7 és fél hónapja képtelen vagyok a házaséletre, amikor kívántam, és együtt voltunk, véreztem, és eltiltottak tőle, úgyhogy neki is lassan telik az idő Kép
Én az első 5 hónapot végig hánytam, néha még most is, kemény 6 hete diétázom, mert terhességi cukorbeteg lettem ( a családunkban generációkra visszamenőleg nincs cukorbeteg), és minden viszontagság ellenére azt mondom, hogy ez egy csodálatos állapot. Nem tudom úgy viselni, ahogy elterveztem, pl. képtelen vagyok beszélni a babához, bár a pocakomat sokat símogatom (és ne higyjétek el, hogy nem szabad, mert bizony szabad, és kell is!)
Bocs, hogy ilyen hosszú voltam.

Alice!
Most mi van a pároddal? Olvastalak benneteket folyamatosan, mert nagyon szurkolok mindenkinek!

Üdv: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Köszi a választ!

Én azt nem nagyon szeretném, hogy megnyomkodja a pocimat, attól nagyon félek, nehogy valami baj legyen. Inkább hagyja békén!
Én mindig attól félek, hogy valami baja lesz a babámnak, hogy nem él...de aztán sikerül ezt kiverni a fejemből, remélem, hogy tényleg nem lesz semmi gond!
Megkérdezhetem, hogy milyen tüneteid voltak amikor baj volt?

Jó, hogy leírtad, hogy "honnan indultál, és most hol tartasz"!

Timi
Névtelen
 


Bogi

A párommal minden rendben van, most épp a meglepődök korszakát éli ugyanis 2 napja nemtér magához amióta említettem neki a babátKép
Hétfőn minden kiderül az UH-n , és szerintem én babás vagyok mert érzemKép
És már érzem kb.(megérzés)egy heteKép

Alice
malice
 
 


Timi!

Egész egyszerűen barnás folyásom volt. Semmi görcs, vérzés sem volt, csak barnás folyás.
A ma megint megjött topicban nagy hangsúlyt fektetnek a hormonszintekre. Valószínű, hogy nekem alacsony vehetett a progeszteron szintem, mégsem adtak a kórházban pótlást. Azt mondták, hogy az ilyen kis terhességnél a babán múlik, hogy meg akar-e maradni. Így rá bízták, hogy mi lesz. 1 hétog bent feküdtem, nem kaptam mást, csak magnéziumot (a nem létező görcseimre), és 1 héttel később mennem kellett UH-ra. Nem tudom elmondani mit éreztem, amikor az orvos bediktálta: Egy ÉLŐ embryo látható. 3mm.
Azonnal megszorongattam az orvos kezét, zokogva mentem fel az osztályra, a nővérekre a szívbajt hoztam, aztán együtt örültek velem. Fantasztikus érzés volt.
Ne aggódj a pocaknyomkodás miatt. A nőgyógyász is megnyomkodja. A babának attól semmi baja nem lehet, hiszen gondolj bele, hogy ő lubickol egy vízzel teli helyen, ahol semmi baj nem érheti egy kis nyomkodástól.

Alice!
Örülök, hogy minden oké otthon. Sokat számít, hidd el. Nálunk is voltak nagyon csúnya zűrök a párommal, ami szintén hónapokig tartott, és elképzelni sem tudtam, hogy mi lehet még ennél rosszabb. Ennek megfelelően alakult a terhességem is, tele zűrökkel. Remélem, hogy mostmár semmi meglepetés nem fog érni.

Aggódásra mindig fogunk találni okot. Most pl. azért aggódom, hogy nehogy előbb jöjjön a baba, mint kellene. Ráadásul pár napja elkezdtem görcsölni, most éppen a hasam keményedik, szóval mindig van valami, de talán rendben leszek.

Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Timi, akkor ne engedd, hogy piszkáljanak!
Miután nekem is voltak vetéléseim,már én is óvatos vagyok. A doki egyenlőre még "alulról" nem is piszkált meg. Nem tudom Boginak milyen tünetei voltak, de ha érdekel leírhatom, hogy nekem mi volt. De az igazság az, hogy a mai napig hajlamos vagyok minden meglévő és nem meglévő tünetet bajnak venni. Valahogy azonban hiszem, hogy ez a baba igenis megmarad!! Hinni kell benne!


Bellana
bellana
 
 


Bogi

Akkor most nem aggódok Kép Hétfőn úgyis kiderül hogy mekkora a baba KépKépKép
Mert szerintem 4 db teszt nem téved, az sztk-s meg lehet hogy a részükről még korai volt Kép

Alice
malice
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: