Új privát üzeneted érkezett!

Laura,

én elég durva gyógyszert szedek, Gynipral a neve, pont a keményedések ellen találták ki, méhlazító hatása van. De annyira megemeli a szívritmust (borzasztó szívdobogást tud okozni), hogy külön kell hozzá szedni szívlassítót (én Verapamilt szedek). Ha jól tudom, csak akkor írják fel, ha kórházba kerülsz, és utána szedheted csak otthon is. Én nem Pipolphent, hanem Seduxent szedtem a kórházban (ezek nyugtatók és ezáltal méhlazítók is), de arról már leálltam a kórház óta. A Gyniprallal is azt terveztük, hogy majd csökkentem, sajnos ez még nem sikerült, mert most négyet szedek kb. 6 óránként, és három nem elég, 8 órát egyelõre nem bírok ki, mert elkezdek úgy 10-15 percenként keményedni. Remélem, most, hogy jobb az idõ, talán sikerül 3-ra csökkenteni az adagot. Nekem azt mondta a dokim, hogy ilyen idõsen már normális, ha van napi 10-15 keményedés, az a lényeg, hogy a méhszáj állapota ne változzon. Ha az rosszabbodik, az gond, akkor kell gyógyszer.

Na megyek, visszafekszem, hátha tudok még aludni.

Szió:

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,
Ez a mozgás-figyelés úgy mûködik (semmi extra) hogy 12 óra alatt kell legalább 10-et mozognia. Ha ennél kevesebb, akkor másnap be kell menni uh-ra. Tehát ha nyolckor felkelsz és már az ágyban fekve érzed, hogy rúgott 10-et, akkor már nem kell számolni a nap hátralévõ részében.
Igazából a kiskönyvben is úgy emlékszem a 34. héttõl ajánlatos számolni.
D.
AE (docka)
 


Sziasztok!

Hú de fura lett , de azért majd megszokjukKép
A lábdagadásról annyit, hogy nekem anno azt mondta a védőnőm, hogy figyeljem majd , mert az vizesedést jelent és akkor csökkenteni kell a sóbevitelt.Szerencsére nálam súlygyarapodás nem volt nagy mértékű , és nem is dagadt a lábam.
A pocim viszont nekem is fekve is keményedikKép, csak abaan bízom, hogy a doki azt mondta, hogy a méhszáj kinyílása most nagyon rossz, de meghozza a gyömölcsét...
Hát kíváncsian várom, valóban könnyebb lesz e, Habár első babánk lesz, így nem tudok mihez viszonyítani....
Mi is kaptunk magne B mellé még egy gyógyszert ami vérnyomáscsökkentő és szívesrősítő: corinfál(ha jól írom...) de nem mindig veszem be, ugyanis 3-szor egyet kéne , de nekem alapból is alacsony a vérnyomásom, aztán elégé kiütöttem magam tőle...
Mindenkinek jó pihenést!

Anita
Anita77
 

 
 

Sziasztok!

Tisztára el vagyok kenődve, mert lehet, hogy toxémiás leszek.Kép Írtam a "friss-be", hátha tudnak segíteni diéta ügyben. Ha esetleg nektek is van infótok, hogy miket ehet ilyenkor az ember légyszives írjátok meg. Sajnos a hízás mellett totál bedagadtak a kezeim és a vérnyomásom is magasabb lett, mint szokott. A babóca szerencsére elég aktív volt a hétvégénKép, szinte egész nap mocorgott, remélem jól érzi magát.Kép Azért eléggé féltem Őt, nehogy baj legyen.
Ti hogy vagytok? Remélem jólKép

Laura
Laura
 


Sziasztok!

Jaj, bocsi, nem akartam ilyen aggodas-hullamot elinditani a pocimerettel! Csak kivancsi voltam, hogy mennyire nagy az enyem... es hat oriasi Kép (A 20. het korul volt 103, es azota is folyamatosan no Kép)

Meg mi sem vettunk semmit (csak legzesfigyelot), es en a kovetkezo UH-ig nem is akarok. De mar nezegettunk mindent Kép

Ti a legkisebb meretbol (56-os) mennyit vesztek? En 3-3-ra gondoltam, + 62-68-asbol tobbet... vagy 68-as meg korai?

Babakocsit, autosulest mi lehet hogy csak a bebi szuletese utan veszunk, akkor legalabb ki tudjuk probalni "elesben" is, hogy hogyan fekszik benne, stb.

Velunk az elejen biztos egyutt lesz a bebi, aztan majd meglatjuk...

Szisz,
Koszi megegyszer a dietes infokat...
Ma megjott az eredmeny, es szerencsere jo lett (mindharom kozepertek).
Sajnos utoljara a 18. heten voltunk UH-n. De elhataroztam, hogy csutortokon addig nem jovok el a dokitol, amig nem ad papirt! Kép Amint meglesz, leirom a merteit (a konyveim a 28. hetre 1 kg-ot irnak, mar biztos nagyobb)

Lanyok, ti honnan tudjatok, hogy lent van a feje?
Nekem idonkent a koldokom korul kidugja a popsijat vagya kobakjat, de nem tudom megkulonboztetni, hogy melyiket.

Sziasztok, vigyazzatok magatokra + a bebikre

batkamano
batkamano
 


Sziasztok!

Laura, nagyon sajnálom! Az ismerősöm is hasonló cipőben volt: diétázott (Canderel-es palacsintát evett...) és a végén irtó aranyos, egészséges kisfiút szült.

Kisruha ügyben én is gondban vagyok. Én is 3 db-ot terveztem venni 56-os kombidresszből, (hosszú ujjú), mert ugye addigra már inkább hideg, mint meleg lesz. Viszont nem tudom mi a logika ezekben a ruhácskákban: a hosszú ujjú kombidressz fölé lehet ujjas vagy ujjatlan rugdalózót adni, ugye? És láttam külön kiskabátot és hozzávaló kisnadrágot is (ebből vettem is), aminek nem volt talpa (=igazi nadrágkinézete volt), ahhoz viszont zokni kell (?) És mi van ha a rugdalozó alá nem ad az ember kombidresszt?
Amúgy 62-eseket vennék főleg meg az utána lévő méretet (68-as?)

Hétvégén voltam a budaörsi kismama áruházban, ott főleg neonato és gracco babakocsik vannak, úgy láttam az árak 50-110E Ft között mozognak.

D.
AE
 


Sziasztok!

egyelőre én még csak kis kombidresszeket rendeltem. 10-darabot 56-tól, minden méretből 2 darabot. Tiszta pamut és nagyon szépek. De a babona ugye...nem mertem megvenni, inkabb majd aug. első hetére hozzákKép No meg textil pelust hozzá. Én 10 darabra gondoltam, fej alá, büfizni, stb...szerintetek elég? Aludni ti mit gondoltatok a babának?

Docka: milyen a budaörsi kismamaplaza? Korrektek az árak? Nagy a válszték? Érdemes kimenni?

Laura

Diétában tudok segíteni, kb. 5 hete csinálom (150g-os most már). Bátran kérdezz, nagyon kiokítottak és olvastam sokat is róla. Ha kicsit visszaolvasol már írtam pár hasznos tanácsot. De elkeseredni nem szabad, teljesen kibírható, tartható és nem is kell sok mindenről lemondani.

Batkamano

Örülök, hogy nálad rendben minden. Milyen légzésfigyelőt vettél?

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne: érzett (érez) bármelyikőtök olyat, hogy a baba feszíti a szeméremszőrzet és a has találkozásánál lévő részt? Nekem két napja ezt teszi, és nagyon kellemetlen, sőt fáj is. A megrövidült méhnyak miatt is zavaró. Meg nyillal is néha arrafelé, de lent is középen és két oldalt is. Ti is nyilalltok néha? Kicsit megijedtem, válaszoljatok, hogy nálatok van-e ilyen! Amúgy nagyon aktív a babó, ma egész nap rugdosott, és már nagyon erős, ezért fáj is. Szerintetek hülyeség ilyen problémákkal felhívni a dokimat?

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Zsizsa!

Én nem érzek ilyet, és szerintem inkább hívd fel a dokid, mint hogy aggódj.
Ha rugdos a picike, egy két helyen én is picit fájdalmasnak érzem, de talán inkább meglepőnek. A dokik amúgy mindig azt mondják nincs hülye kérdés, és még a könyvek is azt ajánlják, hogy azonnal fordulj orvoshoz, ha valamire úgy érzed hogy nem normális...Szóval hajjrá!Kép
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Szia Zsizsa!
Ez a feszités nálam is van, bár nekem nincs méhszáj gondom, ezért nem aggódom annyira.
De mindenképpen hivd fel a dokidat! Tényleg azt mondják hogy nincs hülye kérdés csak késöi!
Szia,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Zsizsa!

Nálam is előfordult már feszítés, de méhszájgondom nincs.Azért szerintem érdemesebb felhívni a dokit. Sőt néha úgy érzem nitha lefele rúgna, elég kellemetlen, de nem fáj csak furcsa! Kép De legalább biztos, hogy jól van és mocorog!

Meme
meme
 
 


Zsizsa!

Feszítés én is érzek, de nálam olyankor az egész kis teste feszül.
Szúrást már most nem annyira de pár hete én is éreztem , de én alul jobb oldalon, de elmúlt.
A székleteddel minden rendben?
Amúgy nemárt ha a dokit megkérdezed, akármennyire apróságnak is érzed, inkább nyugtasson meg....

Laura!

Remélem jól vagytok. Majd én is utánna nézek és írok róla , ha tudok. de próbálj tényelg az étkezésre odafigyelni.

Batkamano:
Kisruciból nem vettünk sokat, ugyanis biztosan a rokonok is hoznak majd, meg gyorsan növekszik a pici, inkább arra kell ügyelni, hogy hidegebb és melegebb holmiból is legyen kéznél.Amúgy nyári melegben meg ha még kis is öblíted egy kicsit , hamar megszáradKép
Meg nem tudni mekkora lesz a picikeKép
Mi nem vettünk 2-3 db-nál többet.

Vigyázzatok magatokra.

Üdv mindenkinek:

Anita
anita77
 
 


Szisz,

A budaörsi áruház szerintem nem egy nagy durranás. Választék azért van. Árak: kombidressz 750-től indul. Kiságyakat 30 E-ért láttam, babakocsi 50-110 körül.

D.
AE
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy segíteni próbáltok a diétával. Nekem van egy tuti receptem fogyásra, csak azt nem merem most csinálni, mert az elég durva, bár pár hét alatt megszokja az ember. Most megpróbálok kevesebbet enni, és egészségesebb ételeket. Tegnap már nem is ettem olyan sokat és a kezem sincs már annyira bedagadva.Kép

Szisz
Mindjárt megkeresem a diétás tanácsaidatKép Nekem mondjuk a cukrom nem szokott sok lenni (az egyik vérvételen pl.3.9 volt) ezért egy kis édességet biztos eszek majd. Szerinted a háztartási keksz az jöhet?

Zsizsa
Én is szoktam feszülést érezni. Tegnap éppen egy görcsölős és keményedős napom volt, és ráadásul még volt ez a szúrás is.Kép Elég kellemetlen érzés, én általában kétoldalt érzem.

Rucikat mi még nem vettünk, majd július vége felé. Én is úgy tervezem, hogy az 56-os-ból fogunk venni 2-3 db-ot fajtánként, és utána majd meglátjuk. A barátnőm is bevásárolt egy csomó rucit, de utána még vennie kellet az 56-osokból, sőt még az is nagy volt a babára. Pedig 56 cm-rel született a babája.

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Laura
Bocsi, az én diátás tanácsaim a szénidrát diétára vonatkoznak, azt pedig magas cukor esetén tanácsos tartani. Szerintem akkor neked nem erre van szükséged. Esetleg kalória diétára? A táblázat amit én kaptam tartalmazza a zsír, kalória és szénhidrát értékekeket minden élelmiszernél. Ha gondolod beszkennelem neked.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Remélem jól van mindenki. Mi most jöttünk a dokitól és szerencsére eddig még (kopp-kopp) nem nyílt tovább a méhszáj.természetesen sokat kell feküdnöm még mindig.
Vigyázzatok magatokra.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

Anita
Örülök, hogy nem romlott az állapotod.Kép Még hány hét van hátra?

Szisz
Köszi, aranyos vagyKép, de a kalóriaszámlálgatás nekem régen sem jött be. Most úgy vagyok vele, hogy azzal is megelégszem, ha nem hízom tovább egy darabig, fogyni úgysem fogok, mert nem bírom a koplalást. Azért az édességből is vissza kell vennem, mert nagyon sokat nassoltam az utóbbi időben.

Lányok
Már megint jön a kánikula.Kép Nem tudom, hogy fogom ezt bírni. Remélem nem lesz semmi baj. A keményedések is elég sokszor vannak mostanában, pedig szedem a magnéziumot is és sokat feszem. Most úgy érzem csigalassúsággal telnek a hetek, pedig már várom, hogy elérjek egy olyan szintet, amikor már megszülethet a baba. Szerintetek a 32. hét már biztonságos?

Üdv
Laura
Laura2
 


Laura!

Mi a 34. hétben vagyunk, nekem a doki azt mondta, hogy a 37. hétig ki kell húzni. Persze a baba már a 32. hét utnán már életképes, csak nem mindegy, hogy mennyire lenne fejlett...
A keményedések miatt annyira ne aggódj, persze nekem is vannak és megfigyeltem, pl: fronthatáskor különösen több, de azt tudom tanácsolni hogy tényleg pihenj ,ha túl sokat keményedsz, szerintem akkor -mint én is - rengeteget feküdni, amennyit csak tudsz.
Mi is sokat pihentünk de a 30 héttől szigorú fekvésre vagyok ítélve, amit be is tartok!
Megjegyzem, tényleg jobb hatással van a keményedésekreKép
Szóval ha csak teheted feküdjKép
( csak jószándékból írtam le, mert nálam beváltKép )
Te most hanyadik hétben vagy?


Remélem mindenki jól van és bírjátok a meleget.

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita,
örülök, hogy jól vagy, csak így tovább!Kép

Laura,
Anitának igaza van, a 37. hét után nem számít a baba koraszülöttnek, de azért ma már ha korábban születik, az sem olyan nagy baj. A 24-28. hét között éretlen szülött, ekkor, még ha túl is éli, akkor is valószínűleg károsodott a baba, a 28-37. hét között koraszülött. Nekem, amikor kórházba kerültem a 20. héten, azt mondták a dokik, hogy a 30-32. hétig húzzam mindenképpen ki, mert akkor már biztos baba lesz belőle. Persze ilyenkor speciális ellátásra szorul, és utána sokszor kell kontrollra vinni, de nagy valószínűséggel már egészséges lesz a kezdeti nehézségek után. A legjobb persze a 37. hét után szülni, de azért én alig várom, hogy a 30-at betöltsem, utána kicsit nyugodtabb leszek (meg aztán utána már csak 7 hetet kell kibírni, az meg már nem olyan sok ahhoz képest, hogy a 18. héttől fekszem folyamatosan). A méhszáj topicban utánanézhetsz, hogy ki hogyan viselte a keményedéseket és a méhnyakrövidülést vagy méhszájnyílást, általában pozitív példákat láthatsz. Az egyik anyuka úgy emlékszem 33+5 napra szülte meg a babáját, és 9 nap múlva már hazamehettek a kórházból! Azért pihenj sokat! A frontok nekem is betesznek, sokkal többet keményedek, pl. most a kedd valami katasztrófa volt. Én 20-22 órát fekszem minden nap, hogy a méhnyakam nehogy tovább rövidüljön. Eddig bevált. Most vagyok 28+6 hetes-napos.

Egyébként voltam a dokinál villámvizsgálaton, és minden oké, nem lett rosszabb a helyzet.Kép

Most futok enni és pihenni, ti is pihenjetek, ha tudtok, és aki tud, menjen sétálni a parkba helyettem is!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Nekem is rengeteget keményedik a pocakom. Tegnap majdnem egész nap egy kis kemény labdához hasonlított. Kb. sétáltam 2km és a végére alig bírtam lépni, úgy fájt. Szerintetek ez normális? Nektek hogy megy a mozgás? Én ha itthon vagyok, ugrálhatok, rohangálhatok ide-oda a lakásban semmi baj, de ha kimegyek és hosszasan sétálok, teljesen nehezen megyKép Igaz, mostanság nagyon ellustultam, alig mozgok, talán attól is lehet?
Én most fordulok a 31. hétbe. Éppen ma, de szeretném ha legalább a 38-ig kihúzná a picur odabentKép Mindig mondom neki, hogy itt kint kánikula van és azt nehezen viselnéKép

No kitartást mindenkinek, mára csak 23-28 fokot mondtak, az egészen elviselhető.

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Lányok
Én még csak kb. 27+3 hetes ill. napos vagyok, bár még mindig nem tudom pontosan, hogy számoljam. Elvileg szept. 20-án kellene szülnöm, akkor meg már ma lennék pont 28 hetes. A keményedések nálam is a 18. hét körül kezdődtek, de a görcsök már jóval előbb a 14. hét körül. Úgyhogy én is jól kihúztam eddig, remélem tovább is bírom, mert még elég sok kritikus hét áll előttem. A méhnyakam a 17. héten már 2000 volt, és szerencsére a 25. héten is ugyanolyan volt még, pedig közben is voltak keményedéseim és görcseim.
Szisz
Te is vigyázz magadra, kicsit vegyél vissza a sétákból, mert azért már ilyen nagy pocakkal nem szabad túrázni.Kép
Mondjuk én úgy tervezem, hogy július vége felé elkezdünk bevásárolni a picinek, nem tudom, hogy akkor fogom-e bírni a mászkálást.
Vigyázzatok magatokraKép

Laura
Laura2
 


Zsizsa!

Örülök nagyon , hogy látlak, persze a többieknek isKép.Valóban rengeteget számít a sok fekvés.Szintén örülök neki, hogy minden rendben van. Nekem is nagyon unalmas már a fekvés, de kitartás!!!!


Szisz!

Mint írtam is kb a 30 hét óta fekvés van nálam , de előtte is már pihenést ajánlott a doki, ami még nem sok fekvésben nyílvánult meg...
(lehet, ettől rosszabbodott annno a méhszáj.....ezt nem tudom)annyi viszont biztos, hogy előtte ugyan így voltam én is , mint most Te.
Itthon minden rendben volt a mozgással, még le sem ültem , de ha folyamatos sétára pl: felsétáltunk a városba, vagy egy egy közeli helyre, vissza már alig bírtam jönni.Annyira kemény lett a hasam. Sőt volt olyan idő is, hogy mindig pisilnem kellett, annyira nyomta a picurka.
Sziszke, nálad a méhszáj milyen állapotban van?
Tudod én is nagyon féltem attól, hogy a sok fekvéstől legyengülök, mert jóformán semmit nem csinálok csak fekszem, de úgy vagyok vele, hogy megéri a sok fekvés.Ha odakerül a sor ,minden erőnket összeszedjükKép Kép. valószínű nem egyszerre szülünk, így majd küldök át én is nektek sok sok energiátKép Kép.
Persze megértelek, mert én is tényleg így éreztem, főleg mikor teljesen "egészségesnek" mondható kismamákkal találkoztam, akik még érzésből sem tudták mi az , hogy keményedés....
Olyankor mindig arra gondoltam, hogy másoknak pedig tőlem sokkal rosszabb, van akinek végig kórházban kell feküdni.Nem vagyunk egyformák.Ja és ne figyelj oda a rosszindulatú emberek beszóllásaira....Nekem pl: sokan mondják "de vékony vagy, de kicsi a hasad" , és????? a doki megdicsért, hogy tartom a kg-at és megnyugtatott, hogy a pici fejlődik rendesenKép....ez a lényeg.

Laura a fent leírtak neked is szóllnakKép, hidd el a sok pihenés tényleg segít!!!!
A bevásárlást illetően , mi vettünk már pár dolgot, de ha csak teheted apróbb dolgokat , ha jobban érzed magad vedd meg , mert jobb ha te látod és nem a párodnak vagy a rokonoknak kell kiadni a listát...
Én picit belecsúsztam ebbe a dologba és a gyógyszertári dolgok és illatszerek megvásárlása már a családra maradt, mivel nekem nem szabad már annyit járkálnom...
Pedig lenne időm rá....
Hú lányok, bocsánat, de jó hosszúra sikeredett....
Jah! Persze helyettem is tegyetek jó nagy sétákatKép Kép Vigyázzatok magatokra!


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Én most közelítek a 30. héthez (sosem tudom pontosan hol állok.)

Ma voltam fogorvosnál, mert kiderült hogy szájpenészem van (valószínűleg valamelyik gyümölcstől) (elég röhejes, mert ilyen csak kisgyerekeknél meg öregeknél fordul elő, náluk a protézis miatt :-))))
Most öblögetnem kell, de remélem nem lesz baja emiatt a picinek. Kicsit izgulok.

Kitartás, minden nappal közelítünk a nyár végéhez :-)))

Szisz, te is júliusig dolgozol ugye? Én még asszem ráhúzok 2 hetet júliusban, utána pihi.

D.
AE
 


Sziasztok!

Laura, Anita köszi a megnyugtató szavakat. Látom nálatok ez már korábban elkezdődöttKép Ezekszerint nekem is többet kell feküdnöm majd.

A méhszájamat kb 3 hete nézte a doki, akkor rendben volt. Sajna most szabin van, de muszáj lesz szólnom hétfőn a helyettesének ezekről a keményedésekről, mert elég aggasztó.

Mi még semmit nem vásároltunk, sőt még a babaszoba festés is előttünk van. Szóval nagyon drukkolok hogy mindenben részt tudjak venni. Legfeljebb mindenhol leülök, mint egy dinnyeKép
De persze ha feküdni kell, akkor azt csinálom majd.

Anita

Ezekszerint én sem fogok sétálok helyettedKépHacsak itt bent nem körözök a lakásban, mert az semmi gondot nem okoz (tényleg érthetetlen).

Laura
Ha az UH-k is kb azt az eredményt hozzák ki a Baba korára, akkor nyugodtan számolj az utolsó menstr.-val. Nálam mindig azzal számolnak. Az UH-kon is kb. az a kor jön ki mindig a mértekből. Tehát akkor 28 hetes vagy és holnap átlépsz a 29-beKép

Zsizsa

Hihetetlenül ügyes vagy és kitartó ezzel a fekvéssel. Már nincs sok hátra és addig is kitartást!

Docka
Július 4-én búcsúzom a munkahelyemről, utána csak a picurral foglalkozom. De sajna még most este 10-kor is dolgozom, addig elég sok mindent kell még megcsinálnom, de már nem tart sokáigKép

No jó hosszú lettem...bocsi.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Bár már többször írogattam a szeptemberi és az őszi topicba is, azért bejelentkezem ide is hozzátok, remélhetőleg nem leszek elüldözve Kép
Most várom a második babánkat, a kisfiam tavaly júliusban született, erről a picurról még nem tudjuk lány lesz-e vagy fiú. Épp a 27. hetet kezdem, elvileg szept. 20-a táján szülök majd, de igazából majd csak utólag fog kiderülni Kép Nálunk szerencsére szinte problémamentesen alakulnak a dolgok, csak hát a gyerkőc utáni futkosás nagy pocakkal már nem a legkellemesebb Kép Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Diti!


Kép hogyan gondolhatsz ilyeneket, hogy "elüldözünk"?
Hidd el nagyon örülünk nekedKép Kép Kép.
Gyere sokat , nézzél be hozzánk, várunkKép.

Vigyázzatok magatokra, remélem mindenki jól van. Én hétvégén nem voltam vmi jól, nagyon szédültem, meg egy kis hőemelkedésem is voltKép.Bízom benne, hogy elmúlik. De ez a sok fekvés is már teljesen legyengít...
Szép napot:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Diti
Örülök, hogy jöttél, ne félj nem leszel elüldözve.Kép Én is szept. 20-ra várom, lehet, hogy inkább az őszibe tartoznék, de amikor először írtam ide, akkor még nem volt őszi topic, úgyhogy ittragadtam. Amúgy sem vagyunk nagyon lemaradva a többiektől. Ugye lányok? Hogy lehet, hogy Te még csak a 27. hetet kezded? Én már holnap betöltöm a 28-at is, és még így is el vagyok maradva attól, ahogy a kismamanaptár (tudod az a kerek forgatós) írja. Abban már a 28+3. napon lennék. Neked, hogy jött ki a 27?

Szisz
Sajnos a mensivel nem számolhatok (dec. 7-én volt), mert a legelején kiderült, hogy a ciklus vége felé fogant a babóca és majdnem két héttel le volt maradva a fejlődésben a ciklushoz képest. Így az Uh-k alapján lett meghatározva a kora és most már megfelelően fejlődik.

Ez a hétvége szerencsére frontmentes volt, így nem is görcsöltem. Napi egy-két keményedés azért volt, de gyógyszert nem kellett bevennem.
Vettünk a babának két rövid ujjú kombidresszt, ezt ugye hidegben is hordhatja rugi alatt? Adhatnátok néhány tanácsot, hogy hogy kell egy babát felöltöztetni. Az a baj, hogy azt sem tudom hideg lesz vagy meleg amikor a világra jön.

Vigyázzatok magatokra és a pocaklakókra.Kép
Sziasztok

Laura
Laura2
 


Anita
Sajnálom, hogy rosszul érzed magad. Azért a pihenés csak hasznodra válhat. Jobbulást kívánok!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok Lányok!
Kicsit eltüntem, mert nagyon sok most a melo, de amarosan vége (még 1 hét), és utána ne mdolgozom többet.
Képzeljétek el, eléggé megijedtem, mert pénteken voltam dokinál, ahol persze kérdezték, hogy vannak-e keményedéseim, mondtam, hogy nem, egyáltalán nem. DOki megvizsgált, és kérdezte, hogy mindig ilyen szokott e lenni a pocakom, mondom teljes nyugalommal, hogy igen, miért? Mert hogy ez be van görcsölve és az nagyon nem jó. Kép A méhszáj szerencsére tökéletes, de azt mondta, hogy szedjek magne b6-ot és ha lehet lazitsak, mert a baba ugyan sokáig kibirja összenyomva, de a méhszáj ki tudja. De viszont azt is mondta, hogy 3 hét múlva nyugotan elutazhatok nyaralni...Mit gondoltok? Kicsit aggódom, söt nagyon. Azóta eltelt egy hétvége, és ébredés után tényleg lazább a pocim, mint egyébként, de különen nem javult Kép Jaj, remélem nem lesz baj!
Ez még csak a 28. hét. Azon is gondolkodtam, hogy lehet, hogy a keményedés miatt mozog mostanában kevesebbet a baba? illetve sokszor mozog csak nem intenziven.
No még egy hét és igérem pihenek majd sokat!
Sziasztok,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok Lányok!
Diti
Amikor indítottam a topikot erősen gondolkodtam a nevén, hiszen én is szept. 5-re vagyok kiírvaKép Nem is tudom miért maradtam a nyár végében...habár ha a Kisbogyó kibírja aug. végéig én már boldog leszek.

Edit

Képzeld éjszaka rám is nagyon rámijesztett a picur. Erőteljesen mocorgott lefekvés előtt és görcsölt a pocakom. Éjszaka ugyanerre ébredtem.
Ma voltam dokinál, de minden rendben talált. (Méhszáj, lepény, magzatvíz). A keményedésre pedig azt mondta, amíg a méhszáj rendben nem akar semmit felírni. Szerintem mielőtt elmész nyaralni nézesd meg mégegyszer a méhszájadat és akkor nyugodt lesz a nyaralás.

Anita
Jobbulást no meg kitartást! Használd ki, hogy most olvashatsz, pihenhetsz, azt mondják szülés után egy ideig nem lesz rá időnkKép Persze mondom ezt úgy, hogy közben minden tiszteletem a tiétek, hogy ilyen ügyesen képesek vagytok végigfeküdni ezeket a hónapokatKép

Laura
Ezt a számítást akkor nem értem. Nekem az elején azt mondták, hogy az orvosok minden esetben a 40 hetes terheséggel számolnak. Ez pedig csak úgy jöhet ki, hogy az első hónapot teljes hónapnak veszik. No mindegy a babák úgyis akkor jönnek amikor kedvük szottyan ráKép
Öltöztetéshez nem igazán tudnék semmit mondani. Én hosszú ujjú kombidreszt rendeltem, de nem tudom az volt-e a helyes választás.

Szép napot mindekinek!
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok Lányok!

Gondoltam hogy nem leszek kitiltva, de azért nem akartam csak úgy "betörni" ide Kép Kép
A terhességi hetek számítása nálam is azért se ilyen-se olyan, mert szülés után össze-vissza egyetlenegyszer jött meg, na utána többet se Kép És az UH szerint kb. akkor fogant a baba mikor már éppen újra meg kellett volna jönnie, szóval 2 hét "mínuszban" vagyunk. Napra pontosan ezért nincs is most kijelölve hogy mikor kell érkeznie, szeptember közepét jósolta legutóbb a dokim. Hát majd meglátjuk Kép
Öltöztetés terén arra figyeljetek hogy sose adjatok túl sokat a babára, gondoljátok át ti hogy öltöztök szeptember-október táján és annak megfelelően vásároljatok. Én mindig ugyanannyi réteget adok a gyerkőcre mint amennyit én veszek fel, ha esetleg nem vagyok biztos a dolgomban, akkor egy nagyon vékony felsőrésszel többet. Az nagyon fontos, hogy vegyétek figyelembe milyen hőmérséklet van otthon. Ha általában meleg van, nyugodtan lehet rövidujjúban, nem fog megfázni. Keze-lába-orra ne legyen hideg és akkor tuti jól érzi magát Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Remélem bírjátok a meleget, legalábbis jobban mint én...
A picurka is annyit mozog, biztosan Neki is nagyon melege van.este is alig bírtam elaludni, sőt nem is nagyon aludtunk...
Lehet, hogy tudtok nekem segíteni abban, hogy hétvégén keresztelőre vagyunk hívatalosak. (sajna csak a párom tud elmenni, ugyanis én fekszem...)
Szóval 8 hónapos kisfiúnak kéne kitalálnom vmi praktikus ajándékot. Ha van ötletek írjátok meg légyszi.

Az öltöztetéssel én is bajban vagyok, de igaza van Ditinek, hogy nem kell túlöltöztetni.De ő még olyan pindurka lesz...

Még azt is szeretném kérdezni, hogy Nálatok az orvosotoknál külön tarifa van a szüléshez?
Ti mennyit gondoltatok "adni"az orvosnak és a szülésznőnek? (tudom, hogy kórháza válogatja, csak úgy kb-re)



Mindenkinek jó pihenést.


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Igen, elég meleg van. Szerencsére nálunk a lakásban 24 fok körüli hőmérséklet van (vastagok a falak) úgyhogy aludni kiválóan tudok (kopp-kopp).

Nekem az a furcsa, hogy én főleg háton alszom, pedig a védőnő azt tanácsolta, hogy oldalt a legjobb, de én mindig arra ébredek, hogy háton fekszem.

Anita, szerintem valami játékféleség lenne a legjobb, bár igen kicsi még, úgyhogy elég nehéz a választás. Múltkor voltam egy játékboltban és elég sokminden 3 éves kortól ajánlott...

Az én orvosomnak van tarifája, 70 és 100 körüli az ár. (MÁV)

D.
AE
 


És honnan derült ki az ár? Én magánba járok, ahol minden alkalomért fizetek, de még senki sem szólt egy szót sem arról, hogy mi lesz szüléskor (ami ugye kórházban lesz, úgyhogy mégis más mint a magán...) De valami tarifa biztos lehet, mert többször hallottam már, hogy a 6 hetes kontrol grátisz...
Kellemes fövést mindenkinek,
Edit

Edit

KépKép
KépKép
szedit
 
 


Sziasztok!

Ma reggel sajnos görcsökre ébredtemKép, pedig már kezdtem hozzászokni, hogy jól vagyok. Azóta már jobb valamivel.
Szisz
A terhesség nálam is 40 hét, csak egy kicsit kitolódik a szülés időpontja. Amúgy szerintem előbb meglesz, csak ne jöjjön túl korán.
Anita
Én is magánrendelőbe járok és ott van terhesgondozási díj, amit 4 hetente fizetek. A szülésnél már úgy tudom nincs tarifa, legalábbis egy csaj mondta, aki már szült nála. Persze azért szoktak a szülés után is adni, de nem túl sokat. Én kb. 30-at gondoltam és 10-et a szülésznőnek, ha meg leszek vele elégedve.

Nálunk is marha meleg van, de ha minden igaz holnaptól jön a hűvösebb.

Laura
Laura2
 


Anita!

A pénzzel kapcsolatban a dokim megmondta a tarifáját, az 50.000,-; a szülésznőnek pedig 10-20.000,- fogunk adni, habár ezt még nem nagyon tudjuk, hogy a mávban mennyit hogy szoktak.
A meleget mi is nehezen bírjuk, de most a óbudán megnyitották a pünkösfürdői strandot, ami tiszta, kevesen vannak, szóval szuper ebben a dög melegben!

Sok pihit

Meme
Meme
 


Köszi az ötletet a vásárlás terénKép
Az árat azért kérdeztem, mert teljesen tanácstalan vagyok. Ugyanis nálunk úgy működik, hogy a magánrendelőben tarifa van, ez jó , mert tudom mikor mennyi az összeg. Ha a kórházba megyek Uh-ra , mert az csak ott van, akkor az orvos azt mondja, ....amennyit gondolok.
Na ezt nem szeretem, soha nem tudom mikor mennyi az elfogadható összeg.
Megkérdezni viszont nem nagyon merem, mert szerintem szintén az lenne a válasza, hogy amennyit gondolunk.Mondjuk a 70-100 ig azon kicsit meglepődtem. Szerintem az rengeteg!
Én is olyan 30-tól gondoltam, mert egyik ismerősünk szült múlt évben, ő 20.000.- adott és úgy nézett ki meg volt vele az orvosunk elégedve.
Hát majd még a kórházban az előttem szülő anyukákat kifaggatom...

Laura!
Vigyázz magadra, lehet, hogy a melegtől is volt a görcsölés.Pihengessél.

Docka!

A fekvés nálam is érdekes. Én is talán legkényelmesebben háton fekszem.Habár tegnap este sehogyan sem találtam a helyem. Már párnival támasztgattam az oldalam.Pedig tényleg az oldalt fekvést (vadászkutya fekvés: oldalt fekve, lábak felhúzva , egymáson keresztbe) ajánlották és írják .De én is mindig a hátamon kötök ki.Habár elég sokszor ki kell járnom esténként.

Ti mennyiszer szoktatok? Mi kb 3-4 szer biztos.

Meme!
Jó pancsizást nektek,Kép pancsizz helyettünk is, mert mi nem mehetünkKép

Vigyázzatok magatokra nagyon:

Anita
anita77
 
 


Anita
Érdekes, hogy az orvosod akkor is kér pénzt, amikor a kórházban Uh-ra mész. Szerencsére az én dokim ilyenekre nem kér semmit, csak a terhesgondozási díj van és a magánrendelőjébe is annyiszor megyek ahányszor csak akarok. Amikor bent feküdtem a kórházban minden nap bejött meglátogatni, a legtöbbször civilben volt, mert amúgy ritkán van ott a kórházban. Nagyon rendes.Kép

A fekvés témában nálam is a háton fekvés a legkényelmesebb, de azért igyekszem az oldalamon maradni, mert állítólag a háton fekvés nem jó a babának. Ennek ellenére én is sokszor ébredek arra, hogy a hátamon vagyok.

Mindenkinek szép, nyugodt napot kívánok!Kép

Laura
Laura2
 


Sziasztok!

Háton fekvés: én is sokszor átfordulok a hátamra, de nem sokaig tart, mert el kezd szorítni a mellkasom, a picur meg rugdos. Nektek nincs ilyen problémátok?

Én még nem kérdeztem tarifát a dokitól, habár nem hiszem hogy mondani fog. Nem olyan típus. Mondjuk szerintem megfizethetetlen ha valaki bevállaja, hogy legyen bár éjszaka, hajnal és nyugisan szundítson otthon, akkor is fogja magát és az egyik betege miatt becaplasson a munkahelyére.
És ez a rizikó fennáll mondjuk egy hónapig bármely nap...
Viszont jó hogy felvetettétek, megkérdezem én isKép

Más: ti gondolkodtatok őssejt levételen? Felhívtam a központot és 7-én lesz döntés. Sok az érv, ellenérv és nem tudom mitévők legyünk. Nagyon sok pénz (persze ha csak egyszer kelljen használni már megérte)Kép Tanácstalanok vagyunk, ti mit gondoltok a dolgoról?

Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Én is ezt érzem Szisz: amikor háton fekszem rögtön elkezd rugdosni. Lehet hogy nem jó neki?

Az áron én is kiakadtam. A magánrendelőben ki van függesztve egy "tarifatáblázat" azon szerepel: havi uh-s vizsgálat 7E, szülés 70-100E. Húzós. (MÁV doki)

Őssejten gondolkodtunk, de aztán elvetettük a dolgot. (Van róla internetes site is) Egy ideig úgy tudom szünetelt a jogi akadályok miatt, most újraindult?

Vett már közületek valaki babakocsit? Én úgy döntöttem, hogy a Neonato Combinato Tris-t veszem meg. (Van a kismama plazaban ilyen, de Budaörsön van egy másik üzlet - nem tudom a nevét - ott olcsóbb. Júliusi kismama újságban van róla info)

D.
AE
 


Haliho!

Én is mindig attól félek nem jó neki és azért mocorog. Elvileg a könyvem szerint ha háton fekszünk, rá tud feküdni a köldökzsinorra és így elnyomja azt. Talán ez okozza...
Docka: megkérdezhetem miért vetettétek el az őssejt levételt?
Babakocsit még nem vettünk, de kinéztünk egy Graco ultimat, örülök amikor így tippket hallok, mert most megnézem amit te írtál azt is.
Üdv
Szisz
szisz
 
 


Sziasztok!

Hú, ma sokkal jobb idő van, bár éjjel ez a szél eléggé brutális volt. Nálunk kánikulában 29-30 fok van a lakásban, elég elviselhetetlen.Kép

A háton fekvésről én azt tudom, hogy olyankor a baba elnyom valami fő vénát, és ez neki sem jó, ezért nem tanácsolják. Én oldalt fekszem párnával a behajlított lábaim között, nekem nagyon bevált. Az is jó, hogy az alsó láb nyújtva, a felső a párnán behajlítva.

Az én dokim tarifája 60E Ft, ami szerintem elég sok, apám teljesen ki is akadt, de a kórházban, ahol szülök, ott 30-40E az, amit ált. minimum adni szoktak (dokija válogatja, van, aki 50-et kér, van aki 80-at). Eredetileg én is 30-40-et akartam, amikor még nem volt dokim, de aztán muszáj volt választani, és ebben nagyon megbízom, és irtó rendes is, és ráadásul spéci gátmetszés technikája van.Kép A szülésznőnek mi is 10-20E-t gondoltunk, ezt majd meglátjuk.

Nekünk az őssejt levétel nagyon drága jelen helyzetünkben, örülünk, ha a többi dolgot ki tudjuk fizetni.

Anita,
én éjjelente egyszer szoktam csak kimenni, mondjuk este általában már nem is iszom annyit, mint nappal.

Sziasztok!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szisz,
Én úgy tudom, hogy csak meghatározott ideig tárolják (20 év? vagy még ennyi se?). És valahogy én úgy érzem, hogy nem kell erőltetni. Na meg az ára is húzós. Egyéb indok tkp. nincs.
D.
AE
 


Sziasztok

Ma voltunk Budaörsön a Kismama Plazaban hát elég nagyot csalódtam. Eszement árak vannak babarucik terén!
Amúgy nem tudja valaki véletlenül, hogy kismama ruhákat hol érdemes venni, főleg elegáns kellen (1 diplomaosztó, 2 esküvő...stb.Kép) Már bejártuk a várost és elegem van a melegből meg a 10000-en felüli árakból/! Kép
No mindegy még elmorgolódok itt magambanKép

Üdv mindenkinek

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Úgy látom ez a hátonfekvés kérdés elég tipikus, én is minden este tudatosan a bal oldalamra fordulva alszom el, mert hogy a jobb oldalon elnyomnék valami vénát, de a legtöbbször háton ébredek. Nálam ebben az a rossz, hogy olyankor a legtöbb esetben egyszerűen lemerevedik a derekam és a baloldali forgóm, csak hosszú percek alatt bírok nagy kínlódva felkelni Kép Ugyanez volt tavaly a kisfiammal is, az vigasztal hogy a szülés után elmúlt mintha sose lett volna Kép
Az összegek nálunk úgy vannak, hogy 1-1 alkalom egy ötös -magánrendelőbe járok-, a szülésre pedig egyszerűen rákérdeztem hogy mi a tarifa Kép A dokim kicsit meglepődött az egyenes kérdésen, de végülis nem akadt fenn a dolgon, közölte hogy általában 40-50ezret szokott kapni. Így én 45-öt adtam neki, mondjuk meg is érdemelte, maximálisan elégedett voltam vele, nyaralni indult, onnan fordult vissza hogy mellettem lehessen Kép

Sziasztok, Diti
diti
 
 


Ja, ez a tavalyi szülés alkalmával történt, ha most is ugyanolyan ügyesen megoldja a dolgokat, simán megkapja az 50-et is Kép Kép

Diti
diti
 
 


Sziasztok!

Most nálunk kellemesen lehűlt az idő és esik is egy pici eső, de ettől sajna a fejem megfájdultKép
Remélem mindenki jól van .
Diti!
Az első szülésed könnyű volt?Akkor most Ti nagyon benne vagytok a babázásbanKép. Biztosan elfoglalt lehetsz a kicsid mellett.Így is terveztétek egymás után a babákat?Kép

Meme!
Sajna én nem tudok jó címeket adni neked. Nekünk picit könnyebb volt, mert anyukám szépen varr és nagyon ari kismami rucikat vart nekem, ami pont a méret.Persze nem annyira kosztümös fazonokatKép

Mindenkinek üdv:

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!Kép

MemeKép
Az Árkádban van egy bababolt( Babaház), ahol kismamaruhák is vannak. Én ott vettem egy nadrágot 5400-ért. Voltak ott különböző kétrészes darabok is, bár lehet, hogy azok is már 10000 körül vannak. Azért ha még nem jártál ott szerintem nézz be, mert elég jó kis ruhák voltak.

Az őssejtlevételt én hasznos dolognak tartom, állítólag már nincs is betiltva. Sajnos az anyagi helyzetünk miatt nem vetődött fel, hogy mi is éljünk a lehetőséggel.Kép

Babakocsit úgy néz ki, hogy kapunk, ezért nem is néztem. Majd talán jövőre veszünk, ha már úgyis másfajta fog kelleni, ahogy nő a baba, bár nem nagyon értek hozzá.

A fekvés dologgal kapocsolatban még annyit, hogy nektek nem fáj a hátatok? Én főleg emiatt nehezen alszom el.Kép Amúgy általában én is a bal oldalamra fekszem, a baba meg mindig motoszkálni kezd bal oldalon alul. Lehet, hogy nyomja az ágy?

Vigyázzatok Magatokra!Kép

Laura
Laura2
 


Köszike a segítséget az Árkádban megnézem!

A fejfájás az nálam is műkődik sajnos egész nap!

A hátfájás szintén, de mostanában már nemcsak az ágyban, hanem egész nap!
Kép

Viszont lassan elkezdtünk vásárolni a babócának, apránként akarjuk begyűjtögetni a cuccokat (habár nem vagyok babonás, de azért nem merek olyan hévvel vásárolni, ti nem éreztek ilyesmit?)

Mindenkinek pihikét

Meme
Meme
 


Sziasztok!

Mi még semmit sem vettünk a babónak, sem bútort, sem ruhát. Egyrészt babonából eleve a 30. hét után akartam elkezdeni vásárolni, amit szombaton töltök be, de így még nehezebb lesz, hogy feküdnöm kell, nem tudom, hogy szerezzük be a dolgokat.

Nekem érdekes módon nem a hátam fáj a fekvéstől, hanem a pocakom tetejénél a melleim alatt húzódik, és fél óra múlva fáj. Újabban kitámasztom magam kispárnával, úgy jobb. De elég vacak így, hogy egész nap fekszem.Kép

Fejfájás és hátfájás mindenkinél szűnjék, abrakadabra! (Remélem hatásos!Kép)

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: