Új privát üzeneted érkezett!

Leragasztani a fiókokat?!Hogy ez nem jutott eszembe :D Na Eszti, készülj!!! 8) Na jó nem mindet fogom leragasztani, csak amit nagyon nem akarok,hogy pakolásszon...legyen azért egy kis öröme :D
Háromszéki,
nagyon jó képek!Milyen aranyosan fürdenek együtt!Nővéremnek van 3 fiacskája, a nagy 6 éves lesz, de már nem mindíg akar beleülni a kicsikkel...inkább egyedül és zuhanyozni szokot :)
A képnézegetősen annyira cuki Ancsi arca, ééédesen néz :D
Domidina, wow, micsoda sikerek!!!
ma anya foglalkozik Esztivel du, hogy tudjak kicsit tanulni holnapra...háát, nem fűzök hozzá sok reményt...
megyek altatni,
sziasztok

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


mármint szokott

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Orsi, le tud mászni, mert megoldottuk. Van az ágy alatt egy matrac és azt kihúzzuk egy kicsit. Ezért aztán általában fejjel érkezik lefele, de magasabb helyekről -ha időben szólok, hogy fordulj meg- már háttal tolat lefele. :)

Imádja az ágyát, többször is föl-le mászik, hancúrozik, állataival játszik. Rendszeres esti program, hogy rohangál fel az ágyába és gurul lefele. :D

Kép
Kép
Kép

Tehát kb. így közlekedik :), de gyakran legurul, ha olyan vicces kedve van :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 

 
 

Verti, csak arra vigyázz a leragasztásnál, hogy ne cellux legyen, mert az ráragad a bútorra, van egy másik fajta ragasztó, de annak nem jut eszembe a neve.:(

Geri nem teljesen meztelen, kisgatyóban fürdik. Eddig ő is zuhanyzott, de most már imád Ancsival fürödni. Persze, froclizza is néha, olyankor a kicsi visít, megcsapkodja, belemar stb.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


evi,
tutik a kepek, nekem az elso kepnezegetos tetszik, az nagyon eletteli:-)
edina,
en nem sokkolom boriszt olyan pepes kajaval, amiben amorf darabok vannak, mert semmi baja a darabossal, de azt nem csipazza, ha hol ilyen hol olyan...igaz en aliznak se tortem ossze sose villaval, apepes utan jott a normalis. szoval nagyon gyakorlott vagyok turos gyumi ugyben, mert 3 honapja azt eszi reggelire, max. a 2fajta gyumit valtogatom benne, s hol puff. rizzsel, hol koles-hol zabpehellyel kapja, ez utobbit szereti leginkabb, en meg a puffasztott rizsest, mert azzal nincs marecar (visszaolvasva, jo szo, benn hagyom. ertsd: macera). szoval en a gyumiket-turot (keveset-kb 5 dkg-ot) es egy fel joghurtot meg a gabonapelyhet beteszem egybe, s egyutt leturmixolom, semmi gond ugy a turo allagaval!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára momoska 2009.01.21 12:15-kor.

Kép
Kép
momoska
 
 


jo ez a fejjel lefele kep is...:-) nalunk a kedvesem mindket koloknel nagy hangsulyt fektetett ra, hogy nagyon hamar - meg helyvaltoztato mozgasra nem is voltak kepesek - olyan 7-8 hos koruktol, mindig mutogatta nekik, hogy labball lefele megyunk le magas helyekrol, azaz igy forgatta okat...ezert borisz szinte mindig igy ment le, sot a lepcsot is igy kozeliti meg lefele, bar - sajna - a pelenkazorol is igy akar lemenni.

ja. lepcso. ma felszaladtam becsukni az ablakokat, borisz lennmaradt, de az also lepcsozaroracsunkat meg csak egy drottal (amit raakasztunk a racs egyik lecere) zarjuk. mivel borisz csendben elvolt lenn, meg elkezdtem fenn pakolaszni, eccer csak hallom, hogy "ana" eleg kozelrol, 2 lepcsofok valasztotat mar csak el attol, h. teljesen fenn legyen, azaz sunyiban kinyitotta a racsot es felmaszott. uj zarmegoldast kell kitalalnunk lentre.

aliz se rajong mostanaban azert, hogy borisszal furodjon, egy ideig kovetelozott, de most inkabb lezuhanyozik joval hamarabb, meg vacsi elott, szeret pizsamaban itthon hederelni.

de gerin miert van kisgatyo furdeskor??? mar szegyenloskodik elottetek?

timi,
nekunk a fontosabb fiokokon (gyogyszeres, iratos stb.) gyerekzar van. ikeas.

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska, azért van rajta kisgatyó, mert Ancsi nagy érdeklődést mutat "bizonyos" testrészei iránt, :oops: és ezt elkerülendő.
Amúgy nem szégyenlős. Fürdés után, amikor törülközik, Ancsi mindig le akarja támadni. :)

A gyógyszereket mi egy magasan álló szekrényben tartjuk, még számunkra is nehezen elérhető helyen.:-)

Szerintem Ancsi szeret az ágyáról fejjel előre lejönni, mert ha szólok, megfordul, de így jobban tud "vetődni" (kézilabdás szakszó):D és imád gurulni.

Ja. még valami eszembe jutott. Edina, írtad, hogy párod félti Lilit, hogy ne menjen víz a fülébe. Édesanyám is mondta, hogy régebben mennyire vigyáztak, nehogy víz menjen a babák fülébe. Ehhez képest én már nyáron beleraktam Annát a kádjába pancsolni :) Pedig jócskán ki-befolyhatott neki a víz :D

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


[quote] írta:Fürdés után, amikor törülközik, Ancsi mindig le akarja támadni.


nem semmi a kiscsaj.:-) aliz meg nem vonzodik ennyire, azt mondta: borisze azert meg szebb, mint apae, de ezt nem nekem mondta, hanem egy baratnojenek, s en hallgatoztam:-))

borisz viszont meg csak par hete kezdi felfedezni a sajatjat, egy felfujt lufival jatszott pelenkazas kozben, sazt vettem eszre, hogy allandoan afutyijenel tartja, s nagyokat rohog...aztan meg fura volt, hogy nem tudtam lesimitani a futyijet, mikor ra akartam adni a pelust:-) de igazabol csak par napja latta meg sajat szemevel, hogy mije van neki ott, gyorsan el is kezdte nyujtogatni megdobbento hosszusagra:-)

sztem se gaz, ha viz megy a fulukbe, foleg sima furdoviz. borisz is fekudt eleg mini koratol ugy a kadban, h. csak az arca volt kinn.

Kép
Kép
momoska
 
 


[quote]b írta:orisze azert meg szebb, mint apae


Azt hiszem, Aliz sem piskóta :D
Azért sztem a lányok bátrabbak, Geri ugyanis nem tárgyal ki ilyesmit a barátjával, pedig amúgy bőbeszédű.

Én nem emlékszem, ez hogy volt Gerinél, mikor fedezte fel :)
De hogy Ancsi érdeklődést mutat ezirányba, az biztos :D nézi, nagyokat nevet közben és persze meg szeretné kaparintani :D De azért nincs elkeseredve, hogy ez nem jön össze. :) De piszkálja a köldökét is, mellbimbóját, ha nem vigyáz, jól megcsípi. :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


talan itt egy kicsit hasonlit aliz a regi kepemre. Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


borisz csak a sima emberbort szereti, ha valakinek a laba (hasa, hata stb.) meztelen, akkor szalad oda paskolni nevetve. de aliz viccesebb volt: masfel eves koraban a jatszoteren barkit meglatott mezitlab, odaszaladt, lehasalt, s elkezdte puszilni a labat. teljesen osztonosen es reflexszeruen.

Kép
Kép
momoska
 
 


Momoska
szerintem nagyon is hasonlít. Én is előszedek ilyen képeket, bár én tudom mi lenne az eredmény. Rám abszolút nem, ugyanis tiszta Tibi.

Lilinek is tetszenek a testrészek, ugye ami kilátszik az a köldököm, azt néha keresgéli is, főlhúzza a blúzom, na meg az anyajegyek, amióta megmutattam neki. A saját köldökét is megszemléli, már amennyire látja. A testrészeit már tudja, melyik melyik. Édi amikor kérdezem hol a popsid és a combját ütögeti, mert hátra még nem tud.

Igen valóban nagyon félti a víztől, még soha nem volt úgy vízben, hogy lefeküdt volna a kádba és víz folyt a fülébe. Esetleg ha hajmosáskor ami belemegy, de rögtön ki is kell törölni. A fülgyulladástól fél nagyon.
Mi lesz így a medencében?????.......

Képzeljétek, most aludt el, és megint a kiságyban és megint fél óra kellett csak hozzá. Úgy reménykedem, hogy sikerülni fog! Ugye, ugye sikerülni fog.....
Már csak következetesnek kell lennem. Csak mondjuk ezt időzíthettem volna a kiruccanásunk utánra is, de ez hirtelen jött csak.....

megyek teszek-veszek....

KépKép
domidina
 
 


Eszti is nézegeti ám a testrészeket! és ő a kádban ülve már megtalálta a puncikáját, úgyhogy nekünk már nem is kell külön megmosni 8) :lol:
de a köldök nálunk is nagy szám.
Alíz de édi ezen a képen és tényleg hasonlít a pici momoskára, még a haja is :) És még mindíg annyira tetszik, olyan kis vagány csajos!
ha túl leszek ezen a vizsgán még van 1 beadandóm és kész vagyok! már nagyon várom a végét.
Edina, következetesnek lenni NAGYON NEHÉZ!! Legalábbis nekem...pedig fontos.
Eszti kisebb korában (mert már nagylány :lol: ) szeretett feküdni a kádban és a füle is teljesen benne volt a vizben. Semmi probléma nem volt soha. Végül is, ha babauszira járnánk velük, akkor is menne a kis fülükbe viz, én ettől nem tartok.

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Verti, Ancsi még nem fedezte fel :oops:

Momoska, tényleg olyan Aliz, mint te a képen, csak színesben :)

Én következetes vagyok, hihihi, én következetesen mindig mellébújok, ha felsír :)
Amúgy Ancsi hamar elalszik, ha meg nem hamar, akkor kár a gőzért, mert nem is fog, olyankor hagyom, hogy még egy kicsit fönt legyen. Ha 2-3 perc után nem szenderedik, hanem felpattan és mászik át rajtam, hogy leszálljon az ágyról, akkor nem is kínlódok. Félóra múlva önként megadja magát :D

Tényleg babaúszás: Gerivel jártam anno, a Rege szállóba. Nagyon élvezte.

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Sziasztok!
Edina, hogy ez a te kis Lilid mennyire okos kiscsaj! Nem semmi, büszke lehetsz rá (bár kétség kívül az is vagy!)!
Orsi, Kolimanó tagadhatatlanul a te gyermeked! Tényleg nagyon hasonlít rád. Aki engem ismert kis koromban, nekem is mindenki azt mondja, hogy Linusban engem lát kicsiben, én is raknék fel magamról kiskori képet (érdekelne a kívülállók véleménye, még ha ők mást is mondanának), de nem tudom, hogy melyik dobozban vannak a régi fényképek. Sajna van egy rahedli dobozunk, amit ki sem bontottunk már több, mint 1 éve, amióta elköltöztünk Szigetszentmiklósról.
Csajok, avassatok már be, mamice-rékáról van szó? Csak nem hazaköltöztek??
Én is díjazom, ha tudom, hogy ki mit főz, mert én is el-ellopok egy-két ötletet tőletek. Most pl. a sóskát kívántam meg…Rizses-mindenféle zöldséges finimság tegnapelőtt volt, de azt magamtól találtam ki. 8)
Timi, nálunk is Lina sokkal szívesebben eszik, ha kézzel teheti meg. A sütőtököt, krumplis-zöldséget csak így ette meg legutóbb. Belebújós előke? Jól hangzik, az ujját is védi?
Senki ne keseregjen, aki most nem tud jönni, nyáron összehozunk egy nagy partyt! Ha van kedvetek, lehetne partyzni Szigetszentmiklóson (Évi, mit szólsz, elkerülhetnég Pestet!), van egy kis nyaralónk viszonylag nagy kerttel, terasszal-lépcsővel (talán addigra nem múlnak el a mászós kedvek), pancsolós medencét is tudunk prezentálni. Olyan 3 gyűrűset.
Lina legújabban amikor táncol, már a fejét is rázza jobbra-balra, nagyon vagányan csinálja.
Évi, tündéri képeket tettél fel, így látatlanban is nem csodálom, hogy nem tudtál választani! Te is tuti biztos lehetsz, hogy nem cserélték el se Gerit, se Ancsát, ők is mennyire hasonlítanak egymásra! Hangerő, fiókban pakolászás? Ismerősek. Amikor kicsik voltunk, a tesómmal mi is mindig hajszobrászkodtunk hajmosáskor.:D
De jó, Edina, bár nekem is működne, hogy nem áll fel, nem ül fel, és főleg nem kiabál, amikor beteszem a kiságyba aludni. (vagyis amikor ott hagynám, már félig alvóban.) Ahhoz már iszonyúan fáradtnak kell lennie. Volt már ilyen is, de nem ez a jellemző. Hol vettétek végül a szandit?
Évi, de ügyesek vagytok ezzel a matracos-ágyban alvós megoldással! Nekem is az az álmom, hogy ha lesz tesó, akkor előbb-utóbb legyen emeletes ágy is, de azt nem is gondoltam, hogy ilyen hamar is lehet!
Nem semmi sztorik Ancsáról, Alizról és Boriszról!! Gondolom Momoska, milyen jót mosolyogtál, amikor Aliz kitárgyalta a család férfi tagjait. És kétségtelenül kis Aliz hasonlít kis Momoskára!
Én is félek a fülgyulladástól (a babauszi lehetőség miatt gondoltam csak, hogy akkor annyira nem lehet nagy gáz), de ahogy olvasom, nem kell, hogy az ember ennyire óvatos legyen, ezek szerint. (Bár mindkét ilyen téren bátran vízbemerítős anya 2 gyerekes!:!: ) Bár ha jól emlékszem, Kolosról is volt nyári pancsolós kép azt hiszem a nagypapájával, gondolom a fülét neki is érte már akkor is víz, nem, Orsi?
Néhány kép

Imád fésülködni néha még a fogkefével is, még nem igazán érzi a finom különbségeket :lol:
Kép
Mászás, mint ősi ösztön; mindenhová
Kép
Ezt meg csak a lábujjhegyek miatt
Kép

Kép

Kép
csürci
 
 


Aztaaa, Lina balerina :D de édes!
Party ötlet nagyon jól hangzik :D :D
Az előke védi a karokat és az egész felsőtestet 8)

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


Timi, nekünk is van olyan fiókzárunk amiről momoska beszélt, bármilyen bababoltban lehet kapni. de nem vettünk eleget, így gyorsan kellett cselekednem, hát leragasztottam. most meg már lusta vagyok kicserélni...így fog maradni míg a 2. gyereknél már nem kell. :lol:
Kolos is kapott már tésztát enni kézzel, igaz, h minden csupa kosz volt utána de élvezte.

Évi, jók a képek...ügyesen lemászik a kis Annus.

darabos kaja: jaja, kolos is ilyen...vagy legyen vlmi darabos, avgy pépes, de ha mindkettő egyszerre azt kiköpi. amúgy a túrót ő sem ette meg ha nem volt teljesen pépes.

Momoska: ezek a kölykök olyat is tudnak amit nem is gondolnánk :lol: úgy látszik hiányoztál Borisznak, így utánad ment, nem zavarat h kizártad.
Alíz annyira édes azon a épen!! nem raksz még fel kiskori képet róla?? légyszi! :lol:

Kolos is megtalálta már a kukiját, nyár óta húzogatja, meg izélgeti fürdésnél, pelenkázásnál.
a köldököt is is szereti, felhúzza a pólóm mint Lili és belenyúl, megcsipkedi... :roll:

Edina, hajrá altatás! kíváncsi leszek mi lesz később.
mikor is mentek, hányadikán?
következetesség...igen, elég nehéz. sajnos én sem vagyok az, pedig mindig elhatérozom, hogy az leszek de mindig elfelejtem. vagy úgy alakul, h nem tudom betartani... :cry:

Csürci, én ahhoz képest h elsőgyerekes anya vagyok abszolút nem izgatom magam semmin. bevallom eszembe sem jutott h fülgyulladást kaphat kolos. :oops: annyira imádja a vizet, a nagy medencét anyáéknál, h lehetetlenség volt kiimátkozni belőle, mászott vissza már akkor 6-7hósan is. most nyáron meg már a saját lábán megy be. jaj, de várom már!!! :lol:
a minap épp a kutyákat etette jutalomfalattal..és hát ő is meg akarta kóstolni. anya persze kivette a szájából.
egyszer meg evett egy pogácsát, de mivel egy magas a kutyákkal, az egyik elvette tőle, de ő szorította nem adta oda, maradt egy darab a kezében, azt gyorsan megette...szóval nem vagyok parás. de lekopogom nem is vagyunk betegek - leszámítva egy náthát és egy 1 napos lázat 1 év alatt, egész jó nem??
úgy vagyok vele, h annyi mindenen aggódhatnék és arra csak rámenne az egészségem, minek? én is így nőttem fel, és semmi bajom nincs. bezzeg a páromat féltették...és ő a betegesebb. ( ld előző oldal, betegségek rovat. :wink: )
snooopy
 
 


ja, Csürci...igen mamicéről van szó. nem költözött haza (végleg) csak sulit csinál ezért ideiglenesen a szüleinél lakik. nem tudom hány éves suli, de majd megy haza.
snooopy
 
 


már éppen befejeztem lili eltüntette az egészet, hú de mérges tudok lenniiiiiii....

következetesség, majdnem sikerült az este, fél óra forgolódás után kivettem 2 perc alatt elaludt. Nem volt most türelmeme, nem voltam valami jó hangulatban este.
De éjjel 2x kelt, kivettem, adtam inni, aztán 1 perc séta után már tolta el magát vizszintesbe, na be az ágyba, forgolódott még egy-kettőt aztán otthagytam. kb. 10 perc amíg bent voltam.

mit is írtam még?....

most vasárnap du. megyünk, kedden jövünk.

Cipő: Rider gumi szandi, nem bababoltba vette, nálunk a Spar-ba vannak üzletek, valamelyikbe vette ahol márkásabb cipőket árulnak.

fiókok: nálunk semmi sincs zárva, ragasztva. Általában mindig szem előtt van, és tudja vannak olyan szekrények amit nem szabad kinyitni (porceláno pl.) akkor hangosan mondom a nevét azzal a bizonyos hangsúllyal és már megy is onnan. Persze van olyan fiók amit ezerszer is kipakol, mert tudja hogy lehet. Ilyenkor hiába is szólok rá. Érzik ők, hogy meddig lehet elmenni. Legalábbis Lili. Én nem is gondoltam zárra.

Borsófőzi volt tegnap, magához képest elég sokat evett, aztán nekiálltam én a kajámnak. Az is kellett neki. Rántott comb rizzsel. Na de neki nem jó a saját kanala, villával akar és nagykanállal, vagy én teszem a szájába a kezemmel. Ő nem csipeget, az istenért nem venné fel és tenné a szájába a kaját.

Ma viszem a dokinénihez, megbeszéltük megnézi. Ugysem volt egy éves tanácsadáson, bár a rendelésre megyünk ott ilyenkor alig vannak. A tanácsadáson meg ezren.

Szakad az eső, szomorú az idő...


na már megyek megünk jön...

KépKép
domidina
 
 


Sziasztok!
De jó sokat írtatok, az a baj a felére sem emlékszem már... :oops:

Orsi Kolos tényleg teljesen úgy néz ki, mint te kiskorodban! Nálunk Roli nézett ki úgy, mint Levi. Illetve fordítva... :wink: Momoska most, hogy láttam Alíz kisebbkori képét tényleg te vagy. Borisz meg úgy néz ki mint Alíz, szóval nem mondtam nagy hülyeséget (úgy néz ki Borisz képe jobban él az emlékezetemben).

Levi is még a nyáron felfedezte, hogy van kukija. Olyan édes volt, látszott rajta fogalma sincs mi lehet az. :) Azóta is húzogatja, nyomkodja. Na azért lufit nem tart vele, mint Borisz!! :)

Nálunk sincs sehol fiókzár...pakolgat, pakolgat, de úgy érzem mégsincs rá szükség. Csak a konektorokban van dugasz. (Mindegyik nagyon alacsonyan van.)

Annának is milyen sok haja van! Olyan kis tündéri kislány, azért látszik rajta boldogan éli kis világát. Van az ágyán leesésgátló. Ja, persze ha le tud gurulni, akkor nincs. Először én is csak martacot akartam venni Levinek (most az van, de nem nagyon használja), végül úgy határoztam kap hozzá ágyat is leesésgátlóval. Jó fej vagyok, mi? :wink: Egyébként ahogy elkezdett mászni levi én megtanítottam lemenni az ágyról, mert ő ugyebár főleg ott van, beszokott... :roll: Féltem ha előbb kel leesik.
Persze Lina semmivel sincs lemaradva főleg virgonckodásban!! :) Nem semmi lábújjforma! :D

Edina gratula az altatáshoz!!! Csak így tovább! Majd kiderül az utazás mennyire szól ebbe bele.

Mintha a mi éjjeleink is jobbak lennének. Igaz kel 3x legalább, de az mégsem óránként!!! :) (Remélem nem szóltam el magam)
Tegnap itt volt anyukám és tök jó volt, mert nem akart most semmibe beleszólni, így nagyon jót dumáltunk és egy kicsit kilevizhette magát.
Már főleg kétlábom közlekedik a drága gyermekem képzeljétek, valamint egész nap nasizik. Állandóan hami van. (Most itt táncol a lábamnál és nézi ahogy írok)

Féltés: én azért féltős vagyok, de úgy gondolom nem viszem túlzásba. A fülére csak az elején figyeltem, már nem. Nálunk kutya ugyan nincs, de a szőnyegről, kőről képes úgy enni, mintha az lenne az asztal. :roll: A köldök nálunk is nagy szám, Levi is úgy néz rá, mint a világ nyolcadik csodájára. :)
Fogalmam sincs mit akartam még írni...

KépKép
kora
 
 


Új szokása a ruha alatti tapizás-simizés és most bár biztos a Kispál zsákmányállat című számának a refrénjét elkezdem énekelni akkor lenyugszik.... :wink:
Most pedig nem menekültök: képáááradat!!!!!
Mindennel telefonál... Kép itt meg apával Kép
Így közlekedtem Kép most így Kép
Persze a legjobb út mindig anyán keresztül vezet! :wink:
Kép
Kép Kép
Sikeresen szétszedte a szenyeskosarat és lelkesen vándorolt a tetejével...
Kép
Hova is dobjam ezt a bombát??? Kép
Na mostmár aztán elegetek van belőlünk!!

KépKép
kora
 
 


Nagyon boldog születésnapot Levinek!!!!!!! :) :) :)

Kép

Kép

Lilypie First Birthday tickers
háromszéki
 
 


Isten éltessen, Levi-fiú!!!

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok,

csak azért jöttem hogy:

NAGYON BOLDOG 1. SZÜLINAPOT LEVIMANÓ!!!!!!
Kép

MÉG ESTE ÍROK BŐVEBBEN IS, CSAK TANULOK HOLNAPRA. jaj, nagybetű lett, mind1. szóval drukkoljatok nekem. 9kor kezdődik. és be vagyok parázva. a gyomrom egy görcs...enni alig bírok már most, mi lesz holnap :?: :roll: :cry: :x
snooopy
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT LEVIBABA!

Kora, tudod hogy mindenki szeret képeket nézegetni abból sosem elég. Nagyon jó képek, a kis huncut Leviről.

Megjártam a dokit. Most nem volt szerencsém, ezren voltak amikor odaértünk, uh. egy darabig a kocsiban ültünk és vártunk. Épp amikor bementem, még nem kerültem volna sorra, de nyitották az ajtót, meglátott a doki és hivott is be, Tünci járva hogy lássa hogy megy. megvizsgálata, de nem talált eltérést. Annyi hogy megint naponta adjam a D-vitamint. Lehetnek ilyenkor lazábbak az izületei amitől ropoghatnak a csontjai. Ennyi

Du. meg fodrászhoz megyek, legalábbis remélem eljutok hozzá.

Bementünk a spárba is, és van ott az előtérben olyan pénzbedobós, játék amibe bele lehet ülni nyomogatni a gombokat stb. Mikiegeres. Amikor Tünci meglátta akkorát sikított és rohant oda, hogy be, be, be!!!!

Ma nem kellett neki a kajám (tökfőzelék fasírttal) mondjuk én sem ettem meg. Csak azt tudnám minek rendelek ha tudom nem olyan mint az enyém!!! Jó vagyok mi?

Ha visszajöttünk a fürcsiből átgonolom a kiságy kérdést, lehet kiveszem a rácsokat. Tul. képpen nem igazán van már rás szükség. Alacsonyan van, oda lehet tenni a földre azért valami puhát, tud menni, lemászni róla. Anyuéknál a franciaágyon alszik, onnan is lemászik és jön ki az előszobába ha felébredt.

KépKép
domidina
 
 


na mig ez a diszno vegre alszik, egy kis aliztorzsfejlodes kepekben...eszpessöli for orsi...hatha jo kedve lesz vizsga elott (vagy utan)---bocs, ha sok lesz, 5 evet probalok osszefoglalni (6. evet mar ismeritek). Kép 3honapos Kép 5honapos Kép 1 eves Kép masfel Kép ketto eves Kép 2 es fel Kép 3 eves Kép 3 es fel Kép 4 eves Kép 4esfel Kép 5eves

Kép
Kép
momoska
 
 


edina,
bator vagy a racskivetellel:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


levikolok nagyon jofej:-) az apas telefonos meg a szajban allatotvivos kep kulonosen:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


NAGYON VIDÁM SZÜLINAPOT LEVINEK!

Orsi, egy kalappl neked, s ne felejtsd el a csokit!!!!!!

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


sziasztok,

most nekem szallt el minden amit irtam, remelem nem hagyokkisenkit!

LEVIKENEK BOLDOG SZULINAPOT KIVANUNK!!!!!!!!!!!!!! jooooook a kepek is!!!

Edina, es mindenki! koszi a menutoket, jo beloluk otleteket meriteni. Momoskanak tetszik a reggeli turos kajaja is! de most a tokfozelekes fasirtot kivantam meg. (az a baj hogy most midnent megkivanok de mar faj a hasam a sok kajatol...........) :oops:
Orulok hogy az orvosno mindent rendben talalt!

Orsi, drukkolok Neked. Koli hianyzik gondolom de kitartas!!!

Ancsi latom, kezebe veszi az iranyitast ha ugy gondolja, hatarozott kiscsaj lehet! jo az agya is.

Lina ballerina eeedes gyonyoru! en nem merem igy hagyni body-kaba, mert ko van nalunk es nincs padlofutes, pedig olyan jo lenne!

Holnap megyunk ortopediara, megkerdezem hogy jo-e a doki szerint Nori cipoje, mert miota visszajottunk, kint alig hajlando setalni (max 15 percet), most vagy kinotte es kenyelmetlen, vagy esetleg csak unalmas lett neki itthon???? :cry:

ismeritek valaki ezeket? (hetvegere neztem ki hogy kimozduljunk itthonrol, az elevengyerekek.hu-n talaltam)
1./ Köketanchaz minden vasarnap a Marcibanyi teri muvkozpontban:
http://www.elevengyerekek.hu/allando-gy ... arnap.html
2./ http://www.megajatszohaz.hu/
es:
3./ Vasarnapi fedett jatszoter:
http://www.elevengyerekek.hu/allando-gy ... zoter.html

ezt gyors elkuldom

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Momoska, koszi Aliz kepeit, nagyon jo nezni/latni a fejlodeset! ugy latom, a kajaval nem volt gond, 4 evesen az a napszemuveges kep meg nagyon kis huncutos :lol:

KépKép
Kép
csillaz
 
 


na akkor en is teszek meg kepet...

varjuk a buszt
Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


na akkor en is teszek meg kepet...

varjuk a buszt
Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


bocsi az elobb 2x ment el... :oops:

vizesesnek orul
Kép

diszkoban:
Kép
Kép

delutani szieszta
Kép

keselyus (remelem ezt meg nem tettem fel)
Kép

KépKép
Kép
csillaz
 
 


Köszi a köszöntéseket!

Edina az jó ha a doki nem talált semmi rendelleneset. Már nem kell nekik adni minden nap a vigantolt?

Momoska jó az Alízfejlődés! :) Nekem az 1 éves mérges-vagy kétségbeesős és a 3 és fél maszatkás tetszik a legjobban!

Orsi majd számolj be az eredményekről!

Csilla hál'istennek minden oké! Ez a lényeg! Milyen édes fejet vág Nóri! :)
Én már akartam is kérdezni, milyen cipő kell a már járó gyerkőcnek? Harántemelős? Anyám állandóan idióta bazi kemény cipőket vesz Levinek, hiába mondom ne vegyen, majd veszek én normálisat. Az utóbbi kettőre mondtam is vigye vissza cserálje be. Szóval csilla kiváncsi vagyok a doki mit mond!

Érdekes lehet ez a táncházasdi. Gondolod Nórit már érdekelné?

KépKép
kora
 
 


Huh, a keselyűs nem semmi! Nekem madár fóbiám van!

KépKép
kora
 
 


Sziasztok!

Ma később keltünk, többször keltünk, de csak pár perc volt, de 4-kor viszont arra mentem be, hogy áll a kiságyban, na ott már ringattam is.

Ezzel el is dölt a kiságy kérdése, még várok, amíg hálózsák van rajta, nem tudna benne menni, ha mondjuk felkel és ki akarna jönni a szobából.

Vigantol:
Két hete azt mondta, hogy ritkithatom, most viszont ismét naponta kell adni tavaszig. Vettem neki multivitamint is, szirup, csak sajnos narancsos izű amit nem szeret, és sajnos még a gyümölcsléjéből is kiérzi, uh. nem issza. Higítanom kell.

Cipő:
Kora, olyat vegyél (még ha drágább is) ami tiszta bőr, nagyon nagyon hajlékony a tapla és nem kell harántemelős. Én azon a véleményen vagyok, hogy hadd mozogjon a bokája, még alakulóban van a lába nem kell beszorítani. Minél jobban hajoljon a bokája. Ha bent lehet, akkor inkább zokniban menjen, vagy olyan is nagyon jó amit Momoska nézett a neten.

Én elefanten félcipőt vettem neki, de ha lett volna szandit vettem volna. Mondanom sem kell, a cipő orrán lassan már nincs bőr, úgy lekopott. De ez is vékony bőrből van és hajlékony. Szerintem ez a márka is jó. A téli cipője is elefanten. Persze vannak más nagyon jó márkák is.

Nagyon jók a képek, és is csináltam tegnap,csak még le kell kicsinyíteni.

KépKép
domidina
 
 


Kép bujócskázunk

Kép Lili mondja: le, le.... vagyis leszedte már a fülét a mikiegérnek

Kép ez az egyik kedvenc könyve, ebből tanulta az állatokat

Kép pléddel a fején szokott sétálgatni, hogy ő most bújócskázik

KépKép
domidina
 
 


Most ahogy elnézem Nórit a diszkóban biztos érdekelné a táncház is! :)


Lili bújócskázik a kiságynál is? a könyves a legjobb! Játszik a sátorban?


Most már biztos (remélem nem szólom el megam most) Levi kevesebbszer kel!!!! :) És még így is későnkelők vagyunk! Ma 9kor krltünk. 8) A kiságyat mi még ősszel szétszedtük, ugyebár soha nem volt benne, akkor meg minek foglalja a helyet. Mostmár megvárjuk a tavaszt és amíg elkészül újra a szobája és utánna kezdem a kiszoktatást az ágyunkból. Remélem nem lesz még késő.


Edina köszi a cipő infót. Anyukám most olyan télicipővel állított be aminek nem bírtam behajlítani a talpát. :roll: komolyan mondom néha úgy csinál mintha nem nevelt volna fel 2 gyereket.

KépKép
kora
 
 


nagyon tetszenek a csajok, a bujos lili kep meg a csodalkozos noris leginkabb:-))

te csilla,
ha egy tanchazert felugrassz pestre (bocs! budara:-), akkor johetnel talizni is:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek!Levi ahogy telefonál apával :D aranyosak!
Alízos is jó, kis husis volt 5hónaposan, és a végén a kirakott nevével olyan édesen néz a kamerába!
Nóri pedig a táncparkett ördöge! Csilla, és te hogy vagy, bírod a strapát? Már a 12. hét?!De jó, én ezt hogy vártam!,
Domidina Lili pedig ahogy kukucsol a kiságy mögül!nagyon cuki, na és az a kép ahol kapirgálja a falat....nagyon huncut ám!!

Nekünk is óóóriási hírünk van:
fogak száma: 1/4!!!! kibújt elől a jobb alsó
éjszakai ébredések száma: 0
átaludt éjszakák száma: 1
:lol:

Timi
KépKép
Kép
verti
 
 


nocsak, levi es eszti egyutt javul alvasilag:-)
gratu a foghoz! nalunk 4 honapja semmi...fura ez a fogzascucc!

tegnap nem is mondottam, h. 15.55kor ebresztettem boriszt es 16.08-kor az oviban voltam. UJ REKORD!! tapsot kerek

az mas kerdes, hogy aliz kijelentette, h. o meg maradna, megvarja, mig a baratnojeert is jon az apja, a vegen mar csak ketten voltak a csoportba, de vegre megerkezett apoka (akkor 41 perce ultunk ott borisszal), akkor meg kitalaltak, h. aliz inkabb elmenne hozzajuk, ugyhogy jottem haza kettesben borisszal 5kor.

most meg egy masik baratnojet hozta haza, aki csak itt nalunk mondta, h. fajt egesz nap a torka, kohog is rendesen...agyoncsapom!

hat csilla, valoban jol latod, h. aliznak nincs gondja az evessel. sosem volt, sot...a bolcsiben mindig dicsekedtek a gondozonok, h. 3x is kert, mi meg fogtuk a fejunkte, h. allitsak le. vannak szakaszok az eleteben, mikor keveset eszik, de nala nem kell ketsegbe esni, bar tudja a termeszet, mit csinal, mert 2 eve nem nott a suly, azaz lassan annyi lesz, minta kortarsaie:-)

3 evesen igy reggelizett:(altalaban minden megkivant, ezert ilyen vegyes, ahogy o kerte:-)

Kép

Kép
Kép
momoska
 
 


Sziasztok

3mas lett
el sem hiszem!!!!!!!!!! annyira boldog vagyok!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
már 1 vizsga választ el a diplomától. hujééé!!!
Köszi lányok a drukkokat! aranyosak vagytok!!! jól esett.

(látod momoska, tudok én örülni 3masnak, csak nem angolból :wink: )
és nagyon köszi a képeket, láttam tegnap csak nem tudtam írni, anyáék 4re hozták kolit és onnantól nem igazán tudtam érdemben hozzátenni a tudásomhoz. kicsit nyafi volt, és azt veszem észre h mikor sokat van anyáékkal utána kezelhetetlenebb. szerintem ott mindent megkap, elkényesztetik, az van amit ő akar...és mikor én nem adok oda neki vlmit egyből hiszti, levágja magát a földre... de mától már nem az van amit anya akar. :lol: majdcsak helyrerázódunk.

Kora, örülök, hogy jobbak az éjszakék. talán Levi rááll az alvásra és kevesebbszer fog felkelni. ideje is lenne ha hagyná anyukáját aludni, így 1 év után!! :lol:
képek nagyon tetszenek! a szájban-játékvivős különösen.

Csilla, Nóri is cumizz az ujját?, annyira aranyos. de az a négykézlábas, ahol piros ruhában van és figyel.. megzabálom. :lol:

cipő: szerintem is jók az elefanten cipők, nekünk félcipő van - ajánlom. bakancsból meg vlmi kenguruu vagy mi, de abban is gond nélkül jár, de itthonra csak zokni van rajta.

Edina
[quote]p írta:léddel a fején szokott sétálgatni, hogy ő most bújócskázik
Kolos dettó ugyan ez!! azt hittem csak ő csinál ilyet, de hozza oda nekem épp ami a kezébe kerül, takaró, textilpelus, apa levetett pulcsija és nyújta felém, hogy rakjam a fejére. :lol: azzal mászkál a szobában, néha nekimegy bútoroknak, de nem izgatja magát.

Timi, ez szuper!!! gratula a foghoz és az átaludt éjszakához is!!! neked milyen lett a vizsga??
snooopy
 
 


momoska, képek: a 2,5 éves aliz már hasonlít önmagára... szerintem ott a legédesebb. de picinek az a felálló haj!! :lol:
asszem koli is ilyen lesz ami az evést illeti.
snooopy
 
 


Amit Csilla belinkelt a fedett játszótér..oda jártam gimibe!! nem is tudtam, h ott ilyen van! tök jó. lehet elnézünk oda, bár ahogy nézem nem vlmi rugalmas a nyitvatartás. vasárnap 10-13ig?, pont ebédidőben??

http://www.elevengyerekek.hu/allando-gy ... zoter.html
snooopy
 
 


grat, orsi...!!! akkor johet a talalka. remelem, nem betegitik meg addigra a gyerekeimet, mert aliz most idecipelte egy baratnojet, aki csak itt arulta el, h. faj a torka, kohog is rendesen.
amugy rajottem, h. nem lenenk ovono...nem szeretem idegen gyerekek feneket torolnni (most ment kakalni aliz bnoje). aliz raadasul olyan aranyos, mindig szinte ugy kakil, h. nem lesz kakis a feneke) a belganak van egy szama wunderscheisse cimmel, ami egy ilyen szerrol szol, amit ha beveszel, utana nem lesz kakas a feneked...ezert aliznak, mikor 3 ev koruli volt mindig azt mondtuk, hogy megint "wunderscheisseset kakiltal", egy ideig nem reagalt ra, de egy-ket honap mulva o kerdezte: "anya, ez most nem bundas fejsze volt?". azota igy hivjuk mi is ezt az allapotot:-)

igen, en is csak most (hogy keszitem a kedvesem szulinapi ajijat) nezem, aliz mennyire nem hasonlitott mostani onmagara, bar most foleg az idetlenebb kepeket raktam fel rola, azokat jobban szeretem, mint a tundibundiket:-)

Kép
Kép
momoska
 
 


köszi momoska! igen egész héten arra gyúrtam, hogy hétfőn tali!!! :lol:

ajánlom, hogy ne kapjon el senki senkit.
snooopy
 
 


Csilla, ezt láttad?? vecsésem lesz jövő szombaton és épp azt beszéljük Szabival elnéznénk erre. itt aztán kolos mászhatna, eshetne...imádná. szerintem, aztán lehet lógna anya nyakén h menjünk haza. :lol:
http://www.megajatszohaz.hu/index.php?o ... 5&Itemid=1

Momoska, szerinted? élvezné egy 1 éves gyerek ezt? nincs túl sok kép, de azért lehet sejteni milyne. én biztos élvezném. :lol:
snooopy
 
 


hat ha nem fel a felette ugralo gyerekektol, s attol, h. ettol o elesik, s nem tud ugralni:-)) e ha van kisebb ugralovar is, amit kicsik hasznalnak, akkor bizonyara, az jo muri. aliz mindig nagyon birta az ugralovarakat, masfel evesen probalta eloszor a balcsin, de azt ne, szerette akkoriban, ha rajta kivul mas is ugral benne.

Kép
Kép
momoska
 
 


Jó kis udrálóvárak vannak ott!

Orsi gratula! Kép

Momoska-elkészülés: Kép
Jófej gyerkőc a barátnő. Ő még nem tudja, hogy akkor ne járkáljon kisgyerekes barátnőhöz. :wink:

Timi nektek a foghoz gratulálok és az éjszakai kelések száma 1-hez!!!
Mi is csúnyán leálltunk pár hónapja a fognövesztéssel.

Most fejeztem be a torta tésztájának a sütését. (hétvégére van tolva a dolog.) Persze hogy sikerült megégetnem az újjam! :roll:

KépKép
kora
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?