Új privát üzeneted érkezett!

Félixanyul
A homeos cuccokat úgy ajánlotta a doki néni, hogy Ch30-as potenciálban.
Az Arnicara pl. hogy szülés után, majd 3-4 óra múlva és másnap is.
Ez a kiserek szere, de pl nekem bazi nagy gátsebem volt és egy hétig be volt dagadva az egyik oldalon, menni is alig tudtam. Ebben az esetben addig amíg le nem meg a duzzanat.
A Gát sebre a Staphashagria (fejből írtam, nm bizti hogy így kell) azt is amíg be nem gyógyul a sebed.
A China-t ő lekvár szernek nevezte, addig szedd amíg olyan agyonvertnek érzed magad.
A ch30 mindegyikből jó, akkor naponta 1X 5 golyócska

Mágnes
Még múlhéten átküldtem a homeos doksit, de lehet hogy nem érkezett meg mert nem láttam a honlapon. Átküldöm megint a másik mail címre.

Snoopy
Köszi az infokat a kórház reformmal kapcsolatosan. Engem megnyugtattál. Habár az jutott az eszembe, lehet hogy a te kicsi lányod már kicsúszik a 6 hónapos türelmi időből, mert nagyon nem akar kijönni :lol:

Brigo
Jól emlékszem, hogy te írtad, hogy a kicsinek el van törve a kulccsontja? Ha érdekel a homeos doki nénink Calcium Phoshoricumot ajánl rá a bébiknek.

Cic
Ha a szexhez nincs sok kedved akkor tényleg nem a legjobb, habár, ha már választanom kéne egy szülés megindítás vagy hogy kipróbáljuk a prosztagladinos módszert inkább az utóbbit választanám :lol:
Nekünk az póz jött be, habár kell hozzá egy megfelelő magasságú ágy hogy én fekszek az ágy szélénél apjuk meg térdel. Legalább ilyenkor térdre borul elöttem :lol:

KépKép
Kép
krista
 
 


Mot! :)
Még ha málnatea lenne.... de jó lenne.... de csak málnalevél tea.
Állítólag elég szar íze van, aki issza, már tud nyilatkozni. 36. héttől lehet inni, segít a tágulásban és a méhszáj felpuhulásában, vagyis elvileg gyorsíthatja a vajúdási folyamatot. Eddig úgy vettem észre, akik ezt itták, meg még kombinálták mondjuk gátmasszázzsal és Caulophyllum nevű homeós bogyóval is, azok pikk-pakk megszültek. Na, az tuti, hogy én is be fogok vetni mindent. (Azért remélem, nem az autóban fogok megszülni :D , bár erre elég kicsi az esély...)
A hétvégi szőrözéshez meg kitartást kívánok, az én apjukom totál leizzadt, mire összehozott valamit. És még azt hitte, milyen erotikus mutatvány lesz. :D

Cic!
Kizárásos alapon, ha előről és oldalról nem, akkor hátulról.... vagy lovagló... :D
Persze abszolút megértem, hogy semmi kedved hozzá, nekem már régóta nincs. :oops: Majdnem a második trimeszter eleje óta abszolút elveszítettem az érdeklődésemet és valahogy nem is esik jól. Szóval, ha apa sehogy se bírja, egyéb kezelésben kell részesíteni. (elektrosokk, gumibotozás, kikötözés... :wink: :D )

Brigó!
Kitartás, szegényke, nem semmi éjszakáid lehetnek a kis tökös miatt, a nagy tökös meg szégyellhetné magát... Nem csak odáig kéne terjedni a feladatkörének, hogy "én adom a magot....". :roll:

Snoopy!
Hát még mindig egyben?? Ez a kiscsajszi nem semmi. Csak nehogy úgy járj, hogy elindul, meglátja a doki szőrös képét és sikítva visszafordul! :D
Na jó, hülye vicceim vannak, Neked már nem biztos, hogy ennyire humoros a helyzet. Remélem, már tényleg csak órák/napok kérdése.

Andi


Kép
andykamama
 
 


Brigó!

Megint csak azt tudom mondani, hogy üdv a táborban.. nekem is van olyan nap, amikor máté folyamatosan a cicn van... AZt mondják ez ok, mert így utasítja a szervezetet, hogy több tejet termeljen...
sztem front van, gyerekem tegnap, ma nyüszi, de nagyon....

Mózeskosár: mi kaptunk kölcsön, légzésfigyelő benne, most még jó... de sztem újszülötteknél csak rövid ideig használjátok ki... Máté ma 5110 gramm volt... Szerintem hamarosan az ágyban köt ki :-) Én szeretem, mert akár a hálóban, akár a nappaliban vagyunk bele tudom rakni és ha a dolgozóban vagyok, csak felkapom és viszem :-) Amúgy nem tudom, hogy milyen összeg....

Én a járóka helyett vettem egy utazóágyat. Szerintem azt is jól ki lehet majd használni..

Nem olvastam vissza, csak ezt az oldalt... Pótlom hiányosságom :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 

 
 

Ilgya, tudtam ám, hogy valaki már említette itt a bodzateát, én ezért is vettem, mert a bodzaszörpöt nagyon szeretm, csak most nem akartam olyan édeset inni. Na nem mintha a 2ek méz kevésbé lenne az... :oops:
És várom ám az sms-t!!!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


csajok az mit jelent (tobben irtatok mar), h a mejszaj 2110? mm v mi? es azt h merik? nekem tegnap a dokino masfel-ket ujjnyit mert es megsimogatta a baboca fejet (aztan meg ma is vereztem es jott belolem vmi nyalkas ize is). szerinte nincs egy hetem sem hatra...

krista, koszi a valaszt. a szulesre nem javasoltak vmi bogyokat? h jobban bird/gyorsabban kibujjon?

KépKép
felixanyul
 
 


ja es meg vmi, ahhoz, h a parom (aki nem ferjem, de csinaltunk apasagi nyilatkozatot) tudja intezni az anyakonyvi, stb. dolgokat, amig en bent vagyok a korhazban kell meghatalmazas? es ha igen, milyen szoveggel?

KépKép
felixanyul
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Felixanyul, szerintem hamarosan nálad is esemény lesz, drukkolunk!!!! Tényleg versenyfutás lesz itt, vagy 3-4-en minimum vagytok szerintem, akik célközelben! :)

Elvileg Nikiék meg már hazaértek, reméljük, ha lesz egy percnyi időd, bekukkantasz!

Korena, már én is gondoltam rád, reméljük minden ok, jelentkezz majd, ha tudsz!

Tünde, köszi, én is örülök, hogy minden ok :) csak azért ijedtem meg, mert belőlem is vmi sárgás taknyos cucc jött, az meg még korai lenne, de szerencsére akkor nem az volt :)

Ilgya, szívesen :) szerintem is majd fel lehet tenni, ha MÁgnes erre jár... :)
És a tegnapi előadás nem volt olyan nagy szám, egy óra vége is volt kérdésekkel. Ami jó és hasznos infó volt, hogy tényleg csak anyatejet adnak a babának, ha nekünk valamiért nincsen elég, akkor a Heim Pálból hoznak át pasztőrözött, vagy milyen anyatejet, és azt adják a babának ,de semmi tea, stb. Meg hogy nem csap alatt fürdetnek, hanem kistálban, és megmutatják, lehet menni nézni. Fejő csak egy van, így mellszívót érdemes lehet vinni, de a kézi fejést is megmutatják. (aztán reméljük a gyakorlat is fedi az elméletet...... :? :) ). Vinni a babának érdemes rucit, fürdőlepedőt, takarót, pelust napi 3-4-et adnak, meg popsitörlőt is kell vinni, babaápolási szereket adnak. Meg még ami jó, hogy pár hete van 24 órás neonatológus ügyelet, eddig éjszaka csak telefonos volt.
Azt hiszem ennyi. Ha érdekel, majd a múlt heti "gyengéd születés" témáról is írok, az tökre tetszett.
Ja, és egy nővér, meg egy csecsemősorvos tartotta, passz, hogy kik..... :?
Lábgörcsre szerintem szedjél Calcium-ot, én heti 2-3 Calcium Sandoz pezsitabit megiszom, (mondjuk magnézium mellett), de így nekem kezelhetőek a görcseim, általában csak a "majdnem" görcsig jutok el, ilyenkor émg van időm gyorsan visszafeszíten ia lábamat.
Mózeskosár: nekünk a babakocsihoz volt...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Hű, Félix! A doki néninek igaza lesz. :) A nyálkás izé már a dugó!
A szüléshez pedig a Caulophyllum nevű homeós bogyót szokták javasolni.

Ilgya!
De jó, hogy fel-felbukkansz, már azt hittem, elhagysz minket.

Korena!
Merre vagy? Minden oké? Nagyon rég voltál. :cry:

Niki!
Várjuk a fotót a bébiről. :D

Andi


Kép
andykamama
 
 


Sziasztok!!

HOMEOPÁTIA!!!!!!!!

CAULOPHYLLUM 9CH:
A méhszájat készítti elő a lazulásra, tágulásra, lecsökkenti a tágulási időt a szüléskor, nem pedig hetekkel elötte.
(Nekem elég sokáig zárt volt a méhszájam, és a doki már mindenféle praktukus tanácsokkal ellátott, hogy mivel próbálkozzunk.)
Ebből a a szerből, amit egy hónappal kell a szülés elött elkezdeni szedni, napi 5 golyócskát kell bevenni egyszerre. Elötte és utánna fél órával nem lehet enni, inni még vizet sem, hogy jól felszívódjon a nyálkahártyába, Kerülni kell a mentolos , erős fűszeres ételeket. A szer adagolóval van ellátva, és nem kell kézbe venni, hanem közvetlenül a kupakból be lehet venni. Száraz hűvös helyen kell tárolni, és ügyelj arra ,hogy ne kerüljön mikró, hűttő , mobil és szám.gép közelébe!

Az ARNICA MONTANA C30: megelőzi a szülés alatti kivérzést, gyorsítja a regenerációt
a vajúdás kezdetén kell bevenni 1*5 golyócskát
szülés után 1 órával megint 1*5-t
majd szülés után 1 hétig napi 1*5 golyócskát.
Én a vajúdás kezdetén elfeledtem bevenni, mert nem voltam olyan biztos benne ,hogy valóban élesben menneka dolgok, de utánna szedtem..

homeós bogyóval: 36. héttől először 5 napon át 1*5 Caulophyllumot szedtem, majd 5 napig 1*5 Cimicifuga recemosát, aztán megint Caulophyllum stb. Mellé egy héten egyszer 1*5 Arnicát.
Ezeket a szereket aztán a vajúdás alatt sokkal sűrűbben és nagyobb dózisban kell!

CAULLOPHYLUM 9 CH-T , ami a tágulási időt lecsökkenti.
Cimicifuga recemosát : Cimicifugát szülési fájdalmak enyhítésére.
Arnica:vérzékenység csökkentésére,fájdalmak csökkentésére,szöveti sérülések gyorsabb gyógyuása.

málnalevél tea: erősíti a méh izomzatát, és könnyíti a tágulást.

A napi 3-4 csésze málnalevél-tea mellett az illóolajas gátmasszírozás a másik hatásos, sokszázéves bábatrükk, amivel szintén lehet segíteni gát puhítását, és ezáltal a gátmetszés elkerülését. Szülés előtt 1 hónappal kezdtem, minden este 3-4 percig. Gátmasszázsolaj recept: 50 ml búzacsíraolaj, 50 ml orbáncvirágolaj, 10 csepp muskotályzsálya és 5 csepp rózsaolaj.
------------------------------------------------------------------------------------
A várandósság során jelentkező farkaséhség enyhítésére édesség helyett citromos szőlőcukor a legjobb.

A szülés előtti rendszeres gátmasszírozás lecsökkentheti a gátrepedést, felkészíti a gátat a fokozott igénybevételre. A masszírozást 34-36. hétben érdemes elkezdeni, és jó folytatni egészen a szülésig. Masszírozásra az orbáncfű olaj a legalkalmasabb, mert izomlazító, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatása is van.

Hársfatea: a terhesség során gyakran előforduló álmatlanság ellen, lefekvés előtt jó fogyasztani.

Komló tea: csökkenti a terhességgel összefüggő reggeli hányingert..ezen már sztem túl vagyunk.

Borsmenta és fodormenta tea: hányinger ellen, segíti az emésztést, magas ásványi anyag és vitamin tartalmuk van.

Csalántea: enyhíti a terhesség során kialakuló vashiányt.

Csipkebogyó tea: magas C-vitamin tartalma miatt növeli az immunrendszer ellenálló képességét.

Ezek sztem mind nagyon jók, és természetesek is!


Ha még ezek után érdekelne a tejserkentő szer neve, akkor itt van az is:
A tejserkentő: URTICA URENS 5 CH: NAPI 2*5 GOLYÓ, de hallottam már kúra szerűen is (3 nap 3*5 golyó, 2 nap 2*5golyó, és 1 nap 1*5 golyó, aztán szünet, én így szedtem !)

VIGYÁZZAT MERT UGYANEZ A URTICA URENS 15 CH-BAN PONT AZ ELLENTÉTÉT VÉGZI, EZT A TÚLZOTT TEJTERMELÉS LEÁLLÍTÁSÁRA SZEDIK!

Mellgyulladásra a Belladonna 9 ch- ajánlják napi 3*5 golyócskát.

Homeopátiáról mára ennyit!


Remélem segítettem vele.: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Mózeskosárról:

Sztem jó dolog, de nem egy muszáj dolog...
Első 2gyerekné nem volt és nemis hiányzott...most vettünk, mert a babakocsiba is használhatjuk, mert, így, ha elalszik benne, kiemeljük a kocsiból és aludhat benne tovább.

Viszont nem használhatók hosszú távon..max. félév sztem.
Ez az időszak viszont a legnehezebb.

Voltam ctg-n kedden, csütrötökön meg dokinál, de a babó nem akar még ki kívánkozni látszólag.
Méhszájam zárva fennt van még a kicsi...

Viszont szorítok magamnak, mert az első 8 a második 16napot késett, kijár nekem egy pntos baba, de jöhet hamarab is..mostantól már rá fogok készülni.

Vettünk neki télapós rugit, remélem beleszületik....a vége már nem könnyű, aludni, pihenni sem esik jól.
Tudom jó helyen van a baba, így nem számolom a napokat.

Viszont nagyon várom már, hogy megláthassam a kispofiját.

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziszike, köszi a homeopátiás dolgokat, újra- és újra tök jó olvasni, aztán valami csak megragad a kis(mama)agyunkban :)
remélem, felkerül a honlapra is..... ;)

A télapósrugisbabához meg drukkolok! :)

Én tegnap rénszarvasos hálóinget vettem magamnak. :) de azért a baba ne siessen karácsonykor meglátni ;)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok csajok

Ma voltam uh-n
Még mindig nagy a bab de egyenletesen nő.Cukros dolog kizárva mert 4.9 volt a cukrom.Egyszerűen csak nagy.Fiú létére annak is kell lennie:):)

33 héten 2385g
BPD: 87 mm
FL: 63mm
AC: 297mm

Fejvégű még mindig szerintem már igy is marad.Legalább nem harántos vagy faros :):):)

Ha már nagy legalább helyesen feküdjön nemigaz?
:lol:

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem jöttem már, mert próbáltam pihenni, de nekem egyszerűen nem megy a nappali alvás. :(
Mindenesetre a mai éjszaka már jobb volt, csak 11-kor, 2-kor, és 5-kor kelt Zsombi. Csak az a bibi, hogy nem 10 percig szopizik, hanem egy órát, és így már nem is olyan sok idő jut pihenésre. De azért valamennyire már feltöltődtem, megfőztem, és kimostam egy adag ruhát, most épp vasalni készülök.

Zsuzsi!
Kitartást a teához! Már úgy sem sokáig kell innod! :D

Snoopy!
Köszi, megnyugtattál. Azt azért nem gondoltam volna, hogy 40 nap! :shock:

Szilvi!
Sajnálom, ami veled történt! Remélem már jobban vagy!!!!
SAjna úgy tűnik, hogy ezt a babát tényleg csak én szerettem volna.... :(
Komolyan, olyan, mintha a párom nem szeretné Zsombit, vagy legalábbis nem annyira, mint Jázmint. Pl. Jázi anno, ha sírt, felvette babusgatta, most meg be sem megy a szobába, vagy legfeljebb odadja Zsombinak a cumit, és kész. Meg Jázit nagyon szerette fürdetni, most annyi, hogy ő fogja a kiskádban, de pl. amíg én megcsinálom a fürdővizet, nincs az az isten, amiért levetkőztetné Zsombit. És ezeket meg is említettem neki, hogy én ezt ÍGY látom, de persze tagadott mindent. Mindenesetre javulást nem látok, de néha már azt hiszem, hogy akkor csak én képzelek be dolgokat.

Winnie!
Ez szuper lenne, ha tudnátok költözni!!! És akkor majd képeket is teszel fel az új lakról, ugye?

Tünde!
Szép méretekkel rendelkezik Ákos. Szerintem készülj fel, hogy nagyobb lesz a születési súlya, mint Zitának. Nekem is mindenki ezt mondogatta, én meg nem hittem el, de tényleg így lett. De hol fér el benned ekkora gyerek???? :)

Ilgya!
Zsombi is olyan kis csúnyácska (jaj, milyen anya vagyok, ilyet nem mondhatok a gyerekemről, de értitek, ugye?) ezekkel a kiütésekkel. Majd ha felébred, a csillár alá rakom, és lefényképezem (olyan sötét van idebent, borús az idő, semmi napfény). És meddig tart ez? Tényleg 4-5 hónap???

Krista!
És ez a calcium mire jó? Gyorsabban összeforr a csont tőle?

Bunny!
"Örülök", hogy akkor nem csak mi küzdünk ilyen problémával. Ugye az a baj, hogy hiába második gyerek, de csak első szoptatás, és nem tudom, hogy csak azért sír, mert éhes/szomjas, vagy más a baja. Jázikám behúzta a kaját cumisüvegből, és ha utána sírt, tudtam, hogy vmi más a baj, nem az éhség.

Felixanyul!
Izgi! :D Ezek szerint a héten baba lesz!!!

Nika!
Örülök, hogy minden oké volt az uh-on! Szép nagy babóca lesz ő is! Jázit 2,5kg-ra becsülték ilyenkor,és 3850gr-mal született.


Szép napot mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Brigó: Köszike megnyugtattál :):)
Lehet mégsem lesz 4kg? :):):):):) Három hét múlva újra kell majd mennem uh-ra legalább látom a kis kukist :)

nika70
Salgótarján
 
 


Kismamák petíciója a szülészválasztás korlátozása ellen - édesanyák és édesapák kezdeményeztek petíciót az egészségügyi miniszterhez a szabad szülészet- és szülészorvos-választás korlátozása kapcsán. Itt találod a részleteket, és töltheted le a petíciót, valamint az aláírásgyűjtő ívet: http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... ews&file=a rticle&sid=314

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Bunny, ugyanezt felraktam én is tegnap :lol: :lol: :lol:
de minél többször látjuk, annál jobb, szem előtt van, nem kell annyit visszaolvasni :wink:

Brigó, persze, majd teszek fel. :) még csak üres festett falak vannak. A babaszoba halványzöld lesz :)
De nagyon tetszik a lakás!!!
És jó, hogy másr azért tudtál kicsit pihizni... és nagyon bízom benne, hogy azért rendeződnek a dolgok pároddal, vagy ha tényleg Te (is) vagy a szülés után túlérzékeny (azok a fránya hormonok......), akkor is helyreálltok...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Brigó: ne vedd ennyire a szívedre az egészet!
Nálunk Zsolti volt az újdonság, akit sokszor tett tisztába, fürdette, stb...most meg alig-alig.
És talán, ahogy olvasod már le is írtam: Újdonság volt a baba az életébe és mindent meg akart tanulni, része lenni, de most, hogy tudja, hogy mennek ezek a dolgok neki természetesek..
észre sem veszi, hogy nem veszi ki a részét! Szólj neki és kérdd meg, ha szükségét érzed.
De ez nem azt jelenti a picit kevésbé szereti!!!! Sőt-ugyanannyira szereti-ebbe sose kételkedj!

Beszélgess sztem erről a párodról sokat és ne kesredj el, mert ő is ugyanúgy akarta ezt a picit, csak a férfiak ezt másképpen élik meg..
Hívdd fel a figyelmét arra, ha a pici milyen édi, rakd oda neki, hogy apa nyugtassa meg vagy mondd azt ma apával fürdik, te meg addig a nagyobbal játsz.

Vagy csinálj vmi programot kettesbe nekik.

Szóval hajrá és ne izgulj, mert ez csak átmeneti állapot és nem a szretet hiányáról vagy a baba nem akarásról szól!!!

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Naaa, mindenki szül??? :lol:

Nika!
Hát, lehet, hogy ti megrezegtetitek a 4kg-ot, de szurkolok, hogy ne legyen túl nagy baba. Mondjuk a feje a lényeg, és Zsombi hiába, hogy nagyobb volt súlyban Jázinál, de a fejkerület ugyanakkora volt, vagyis így ugyanakkorát kellett kinyomnom.

Winnie!
Tőlem úgy is rakhatsz fel képet, hogy ilyen volt, ilyen lett :)
Én remélem, hogy csak én vagyok túl érzékeny, és nem jól látom a dolgokat a párommal kapcsolatban. Csak ugye tudom, hogy milyen volt régen, és látom, hogy milyen most.

Sziszike!
Akkor ezek szerint nem egyedi eset? De nekem akkor is rosszul esik, hogy nem "törődik" annyit Zsombival. Persze lehet, hogy csak a hormonok miatt....


Na, itt egy kép Zsombiról, ezen látni a kiütéseket. Most már van a naykán is, meg a tarkóján, és a mellkasán is egy kevés :(

Kép

Szóval ez lenne a tejkiütés?

Jó éjt mindenkinek,
Brigó

Kép

Kép
brigó
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam jönni, mert elég sokat melóztam, aztán meg csak bedőltem az ágyba.
Ma reggel voltam megint a kórházban NST-n, tök jó minden, a vérnyomásosm is 120/80 volt. Hát ennek nagyon örültem. Aztán a dokim levett valami hüvelyvkenetet, állítólag ilyenkor szoktak valamit még vizsgálni, és közölte velem, hogy mivel hétfőre vagyok kiírva, szeretettel várnak, hétfőn be kell feküdjek. Amúgy fájásopm semmi nincs, meg ma nem vizsgált meg, hogy nyíltam-e.

Szóval, ha addig nem kerülök be, akkor még vasárnapig tudok veletek lenni. Bár én már hétvégén szeretném, hogy rámjöjjön a szülés. Azt hallottam, hogy egy hetet még várnak,ha minden rendben, és aztán 41 héten beindítják a szülést, ha addig nem történik semmi.

Hát ennyit rólam röviden.

Mágnes! Én iszom a málnalevél teát, napi 3 bögrével, egy bögrébe egy evőkanál teát forrázok le, 10 percig hagyom állni. Látom, hogy senkinek sem ízlik, én kimondottan szeretem az ilyen teákat. Régebben ittam csalánt is, meg fogyiteákat, és nekem ízlenek, pedig nem rakok bele semmit.

Brigó! Gyönyörűek a gyermekeid. Büszke lehetsz rájuk. A fürdős kép tetszett a legjöbban. Neked is olyan, mintha már sokkal nagyobb lenne Zsombi?

Snoopy! Kitartás. Előbb utóbb kibújik belőlünk a kisördög.

Mot! Sok sikert a fazonigazításhoz, aztán csak óvatosan, mert ilyenkor sokkal érzékenyebb az ember bőre.

Szilvi! Remélem máér jobban vagy, és nem valami hányós vírust fogtál ki. Elég ciki lehetett a helyzet, de te ne törődj ezzel, elvégre a kismamáknak mindent szabad, még hányni is az utcán, meg akármit.

Winnie! Hát ti nagyon szerencsések vagytok, hogy kész lett a lakásotok. Gratulálok. A mienk kb egy évet biztos fog csúszni, mert még ablak sincs rajta.

Tünde! Nika!Nekem is kiselefánt parám van. Bár most elég sokat olvastam olyanokat, hogy mennyire félrebecsülték a baba súlyát, mind többet, vagy kevesebbet jósolta, és volt, ahol egy kiló eltérés is volt. Úgyhogy márcsak ez nyugtat. Főleg, most hallottam, hogy ilyenkor egy hét alatt negyed kilót hízik a baba. Nekem 4 hete volt 3 kilóü körüli, tehát szintén kiselefánt, vagy mamut? Majd kiderül. A lényeg, hogy a feje ne legyen túl nagy, és akkor szépen kifér a 4 kilós is.

HOlnap még lemegyek melózni, aztán ha lesz erőm, írok nektek.

Ja! MOst jut eszembe, ki vette át a forródrótot Cictől? Nekem csak az ő mobilszáma van meg.

Valaki írja meg, mert akármikor szülhetek, és akkor nem tudlak benneteket értesteni.

Na puszi mindenkinek, és jó éjszakát.

Kép[url=https://lilypie.com]Kép
[/url]http://b1.lilypie.com/rRFUp1.png
kviki73
 
 


sziasztok!

bocsi h csak igy belekotyogok, csak a málnalrvélteához szolnék,,,én ugy tutam h a 37.httöl ihato napi két csészével, én izesitettem, de szörnyü volt. a lényeg h ne sokáig ázzon a teafü mert akkor még ihato lesz. nekem segitett a fiam pillnatok alatt szabad jelzést kapott másfél éve..

Brigo!

gratulálok a kisfiadhoz, régen dumcsiztunk, talán már el is felejtettél...

Ilgya!

szia, itt is látlak??
:D
Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Sziasztok!

Drukk minden majdnem- mindjárt-szülőnek! :D

Brigó: ha a férjed eddig még akarta a babót, akkor nem hiszem, hogy ez megváltozott volna... De nem lehet, hogy egy fiúhoz máshogy áll hozzá, mint egy lányhoz?

Kép
Kép
tinu
 
 


Mágnes férje vagyok....

Az én drágám, kicsit pihenősre fogta.....
Bevonult pár napra a korházba.... pontosabban bentartották....
Átmenetileg szünetel....

üdv Sleepy

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Huh, Mágnes/Sleepy, remélem semmi komoly baj nincs!!!
Miért kellet bent maradnia?

Viki, a forródrótot Winnie és én vettük át. A listán rajta vagyok, de elküldöm priviben a számom.

Winnie, Neked van hétvégén is net-ed?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Brigó: azt javaslom bíztassd a férjed és ne érezze te ezt elvárod, muszáj neki.
Viszont, kérdd meg, ha szükségét érzed.
Nekem első fiú volt és itt nem a hormnokról van szó, sztem úgy gondolják mi jobban értünk hozzájuk, de egy ügyes feleség ezen is változtathat.
Amikor nála van a pici dicsérd meg, milyen ügyesen megnyugtatta vagy mikor hallja mondd azt neki tiszta apja..stb..kis praktikák, amik, aztán sokat segíthetnek. A lényeg ne zárdd ki az életedből őt, érezze neked ő is nagyon fontos, de a kicsik is.
Tudom nem könnyű, de találd meg az utat, mert itt nem a szeretet hiányáról van szó-ez tutti!

Tejallergia??hát én nem tudom, biztos az???
Nekünk csak tejpöttyök voltak, mert erős volt a tejcim-ez a nóziján volt.:)

Sleppy: miért maradt bent mágnes, ugye nincs baj???????

Málnalevél tea!!! nekem meg kifejezeten ízlik, jól esik..én kiáztatom és forrón iszom még meg-olyan jó! Szóval ízlés kérdése.:)

Viki: engem első babónál befektettek másnap, szóval vasárnapra voltam kiírva és hétfőn már mehettem is be..kerek 1hetet tétlenkedtem ott.:( Úgy, hogy zárva volt a méhszájam, pedig lépcsőztem, sőt haza lógtam "gyakorolni is" szóval csinálhattam mindent, de Zsolti döntött, csak 8napo késés után akart jönni.:)

Remélem neked nem kell ennyit várni. Amúgy magzatvízszívárgással indult mindkét szülésem, csak Anna nem 8napot, hanem 16ot késett.:) Szerencsére nála nem fektettek be!

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Nika: sztem nem csak a fej a lényeg, a válla, meg, hogy van fordulva stb..
Zsoltim 37cm-es fejjel és 3700grammal született.
Anna 38cm-es fejjel és 4400grammal...szóval tudom milyen egy 4kilós.:)
Nem kell megijedni, mert, ha tudsz jól tágulni..lehet meg sem vágnak.:) Másodjára megúsztam, olyan jó!

Viki: Olyan rég néztek Uh-on 30.hét körül..:( Akkor volt 2kilós a babó.

Viszont Annánál a 40.héten 4886-gr-ra becsülték...viszont azt mondták, hogy a 40.hét után veszítenek a súllyukból....jah és 10%+- lehet az eltérés.:)


Szép napot.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Tünde, hétvégén (egyelőre) nincs netem, hétközben viszont "munkaidőben" nagyjából folyamatosan online vagyok :) és nyomkodom gyakran a babaneten a frissítés gombot :lol: :lol: :lol:

Mágnes / sleepy, remélem nincsen gáz, ha errejársz még, mesélj, hogy van a család, drukkolunk!

Viki, drukkolok, hogy még hétvégén meginduljon a dolog, kórházazás nélkül. Te sem tudsz valamit Korenáról?
én is küldök számot, de én is rajta vagyok a listán, aztán valamelyikünknek küldd a hírt. A jelek szerint Tündének inkább hétvégén, én meg lehet, hogy hétközben napközben gyorsabban tudok értesíteni...
ez a "kiselefánt" para aranyos, mármint a kiselefánt :) engem egyelőre a "bálna" para fog el, ami magamat illeti.....

Sziszike, hát reméljük, nem 24 nap következik ;)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


ja, egyet elfelejtettem, egy kérdés:
A mellet / mellbimbót kell valahogy szoktatni szopira? mert ellenkező véleményeket hallottam / olvastam, a legutóbbi az volt, hogy kell, frottírtürcsivel kicsit dörzsölgetni, ill kenegetni, stb. tényleg?


A kilókról meg csak annyit, hogy pont legutóbb egy kollégámnál 700g-mal elmérték a babát, ami azért nem kevés... meg hallottam már mástól is ilyesmit. Úgyhogy én azért kicsit szkeptikus vagyok az ilyen méricskéléssel...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Tegnap én is kiváltottam a várandós csomagot :x nem vitték túlzásba az biztos,ja és kék a cumim,pedig én is annyira rózsaszínt akartam..... :cry:

Náthára van valami jó tippetek?

Zita!
Szegény gyerekek! Én is mindig összehasonlítgatom már a pociban is,mi lesz ha kibújik? :D De olyan jók az uh-s képek!!!!

Oké,akkor majd jelentkezem. :D

Szilvi!
A te bébid se lesz kicsi,ha már most két kiló körül van :shock:

Krista!
Nekem is CH30-asba ajánlotta a szülésznőm,pedig a kis tájékoztató füzetbe,amit a patikából hoztam ott mindegyiken szinte CH5 van,vagy esetleg CH9 :? Mi lehet a jelentősége nem tudom???

Bunny!
Köszi a mózeskosaras infot!!
Ja és mególdodott a dolog,met kaptam anyóséktól egyet,igaz textil,de a célnak megfelel,végül is csak azért szerettem volna,hogy ne a hordozóba legyen a pár napos baba,úgye jön a karácsony meg minden nem lehet a kiságyban egész nap. :D

Nekünk is utazóágy volt járóka helyett!!!! :wink:

Szépen növöget Máté babád!Már kész nagylegény!Bombázhatsz minket bátran a fotóival! :D

Winnie!
Köszi az infot az előadásról,és ha lesz egy kis időd természetesen szívesen elolvasom a "gyengéd szülés" -ről a beszámolódat. :D
Már vettem is Calcium Sandozt! :wink:
Biztos jó lehet a kocsid,ha van hozzá mózeskosár is,mutattad már nekünk?? :oops:

Sziszike!
Ez tök szupi! :)
Csak azt nem értem,hogy előtte miért kell szedni???Én őgy hallottam,hogy a homeópátia megelőzésre nem jó,vagyis akkor nem fölösleges előtte??? :oops: Majd,ha beindulnak a dolgok,csak akkor kell,nem????? :oops: olyan béna vagyok ehhez komolyan....

Tudom,hogy nem életbevágóan fontos a mózeskosár,de van egy pár fölösleges dolog ezen kivül is szerintem,amit megveszünk a babáknak :wink: meg főleg második gyereknél szinte minden megvan már,valami újdonságot akartam neki is,ami Dávidnak nem volt. :D

Majd azért reméljük mi is kapunk télapórugis képeket a minimanóról! :wink:

Andykamama! :wink:

Nika!
Gratulálok a méretekhez! És örülök,hogy a cukrod jó!!!Ügyesek lesztek,biztos vagyok benne!!!

Brigó!
Na jól van na :oops: nem mondunk olyat,hogy csúnyácska a saját gyerekünkre (amúgy is én kezdtem :wink: :D ),de ezek a tejpöttyök nem egy szép látvány! :x Attól még szép a baba!!! :D

Második babónál már nem annyira izgalmas a dolog,én már ott észrevettem,hogy nem simizte annyit a hasam,mint a Dávidnál,nem kényeztetett annyit (reggeli,masszírok,puszikák stb...)most csak a "kötelező" dolgokat csinálja és nehezebben viseli a hisztijeimet is. :?
Én is kiváncsi leszek,hogy mi lesz,ha megszületik,mert félévig nálunk is ő fürdette a Dávidot. :D Majd meglátjuk!
Nekünk sokáig tartott a tejpötyös dolog ,lehet,hogy nálatok hamarabb elmúlik,ne aggódj így is gyönyörű a Zsombi!! :D

Viki!
Örülök,hogy rendben van a vérnyomásod!
És hogy hogy ilyen sokáig dolgozol? Azért ne vidd túlzásba,pihizni is kéne!!! :wink:

Csilla!
Néha itt is előfordulok,sok jó tanáccsal látnak el a lányok,és tök szupi ,mert egyidősek lesznek a babák,jó lesz megosztani a tapasztalatokat később is!!! :D

Sleepy!
Szorítunk Ágiéknak,hogy minden oké legyen!
Miért tartották bent?
Ja és köszönjük,hogy csinálgatod a honlapunkat,nagyon jó lesz!

Snoopy????Talán már esemény van????Szorítunk nagyon!!
Cic????

Niki!
Otthon vagytok már?

Szép hétvégét kívánok!És várom a babaesőt,a híreket! :wink:

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziszi, Kviki köszi a bíztatást.Én is azt gondolom ha a feje az adott hének megfelelő mm akkor nem kell aggódnom. azért köszi nektek :D

nika70
Salgótarján
 
 


Sziasztok!

Winnie!

Régebben valóban sok helyen lehetett olvasni, hogy hogyan kell edzeni a mellbimbót. Igazándiból teljesen felesleges. A szopi kezdetén mindenképpen érzékeny. Ha előtte dörzsölöd, akkor már előtte is érzed, hogy kellemetlen ha dörzsölöd. Viszont mellékesen felszabadíthat a szervezetedben oxitocint, ami méhösszehúzódást keményedést okozhat.
Szerintem még kár forszírozni a terhességi heteidet nézve.... :)

Valaki kérdezte a beöntést. Nem szimpi, hogy belém avatkozzanak. A méhszájtágító hatás kezd csábító lenni.

Snoopy

KépKép
snoopy
 
 


Jó reggelt Csajok!!! :)

Mágnesnek millió puszi :)

Kép
mot
 
 


Snoopy, köszi! én is valahogy így gondoltam, csak konfirmálni akartam....
szóval még mindig várakozó állásponton...
és akkor továbbra is otthon?
És bocsi, csak érdekel, hogy ilyenkor mi történik, hogy továbbra vannak fájásaid, csak hol vannak, hol meg elmúlnak? és milyen gyakran kell most járnod dokihoz? bemész minden nap vizsgálatra, vagy nem?
mindenesetre további kitartást, sokat gondolok Rád /rátok :)

Ildi,
náthára Vikinek volt régebben tippje a hagymatea, amikor én voltam beteg, nem tom pontosan a receptet, reméljük még idenéz, és leírja ;) én csak a sok, forró, mézes teát tudom javasolni, infralámpa, gyümölcs, orrcseppnek a Sterimar esetleg segíthet, az sima tengerisóoldat... más most nem jut eszembe.
Akkor a gyengéd születéseset majd leírom.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Csajok! :)

Tegnap Királynőm karate edzés tartott odabent és olyan sokszor éreztem, hogy csak na!!! Fantasztikus érzés volt!!!!

:)
mot
 
 


Sziasztok,

nem olvaslak most el benneteket, csak röviden leírom mi történt...

délután 2-kor bementunk, de az ü. doki hazaküldött az 5 percesekkel, mert mondta, hogy teljesen zárt vagyok valszínű belülről nyílok és a magzatburok meg fog repedni, és akkor jöjjek vissza.

Hazamentünk, háromszor fürödtem, meg minden, és úgy hét körül bedurvultak a fájások, és 9-ra már 3 percesek voltak, úgy mentem hogy kocsi, fájás, kórházbejárat, fájás, lift fájás, 3. emelet fájás, szülészet fájás... Mire felkerültem az asztalra, azt mondta a ü. doki, hogy gyorsan visszaértünk, és hogy már 4 újjnyira kitágultam, és mehetünk szülni. Felhívták a dokimat, aki még bejött (biztos mondták neki, hogy könnyű szülés lesz.:)) és szerintem 9.15-től 22.33-ra meglett a baba. Beöntés, érzéstelenítés nuku. Érdekes, hogy a szülőágyon már nem érdekelt.
A kitolásnál jó pár nyomást elbénáztam, de a végére nagyon belejöttem. És a férjem volt a legnagyobb segítség, ő, aki be sem akart jönni. Annyira szakszarűen fordítgatott, meg minden, hogy le a kalappal előtte, és bírta, még azt is nézte, hogy vágnak át, mert azt kellett, de meg sem éreztem, a varrással ellentétben.
Mondjuk én elág nyávogós vagyok, ilyen fájdalmakkor. Azt tudom, hogy egy másik lány megrémítettem a szülőszobán az ordításommal, de mondta, hogy megkérdezte, hogy én kaptam-e érzéstelenítőt, és megnyugtatták, hogy nem, ő viszont kapott.
Utána ott hagytak minket és szopizott is, a magzatmázat nem mosták le.Nem mondom, hogy minden percét élveztem a szülésnek, de a végeredmény gyönyörű. Minden tekintetben egészséges, és nagyon szép kisbaba.

Most csak 3-an vagyunk itthon, így kicsit fáradtak vagyunk, a férjem próbál segíteni, a babát nagyon jól fogja, először ő fürdette, tegnap már én. Mindkét eddig itthon töltött éjszakán a hasamon aludt, mert a kiságyában nem volt hajlandó, vagy én nem voltam elég türelmes???Nagyon sajálom, ha sír, mert olyan elkeseredett tud lenni, remélem nem fogom kapkodni őt, mert a jóhoz könnyű hozzászokni.

Etetés: Gőzöm sincs jól megy-e, anyatejet kap, eddig kihúzta, meg pár kanál ánizss vizet, mert teának nem nevezném, cukor nélkül, mert a dokinő mondta, hogy a tejem a tápláláshoz elég, de szárad a nyelve, meg még picit sárga, és adjak neki plusz folyadékot. nem tudom jó-e ez neki. De mindig készségesen megissza.
Azt hiszem fejnem kell majd, mert valahogy nehezen akar beindulni a tejnövekedés.
Anyukám jön a jövőhéten, már volt, de sajna szabít csak a rendes születési időpont után adtak neki.

Egyébként nagyon jól vagyunk, fura, hogy egy kis jövevény van velünk.:)De ha ránézek elsírom magam örömömben.

Bunny,

ez tényleg szerelem!!!!

Remélem a férjem nem bánja.:))) Kép

csernusn
 
 


Sziasztok!

Niki!
Nagyon szép a kisfiad! Sok örömöd legyen benne! :)
Olvasva a történeted, tényleg jól viselhetted és valóban könnyen mentek a dolgok.


Lányok!
Nekem is küldje el valaki az elérhetőségét, mert nekem is csak Cic száma van meg.
Sajnos én hiába küldtem el az enyémet priviben, nem ment át, pedig többször is próbálkoztam. :cry:
De ha adtok egy mail címet, arra biztosan átmegy.
Úgyhogy aki átvette a forró drótot, küldje el a számát és az emilcímét.Köszike.
Mert ki tudja a kisasszonynak melyik nap lesz a szimpatikus a kijöveltelre.
Bár az is lehet, hogy tovább akarja a benti meleget élvezni. :wink:

Ma voltam ctg-n és nem volt nagyon szuper az eredmény, mert a kisasszony bealudt, hiába simogattam, meg ébresztgettem. :(

Még egy kérdés!
Szerintetek erre a kis időre, ami még nekem hátravan érdemes valami homeós bogyót szedni ???(már ha egyáltalán kapok is a patikában ilyesmit)
Vagy elég csak a málnalevél tea???
Tanácstalan vagyok!

Szép napot mindenkinek!
Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Niki: Gyönyörü a kisfiad büszke lehetsz rá :D

nika70
Salgótarján
 
 


Niki
Gyönyörű a fiatok, nem csodálom, hogy szerelmes vagy :)

Tegnap voltam védőnőnél. Eddig 9 kg-nál tartok. Amúgy minden rendben, még mindig pihi a nap nagy részében. Védőnő említette, hogy számoljak a császár lehetőségével a mélyen fekvő méhlepény miatt. Mondtam, hogy már gondoltam rá, hogy nagy a valószínűsége. Majd jövő héten megkérdezem a dokinénit is.

Hallottátok a tegnapi hírekben, hogy marad a szabad orvos és kórház választás? Amíg nem döntik el, hogy melyik kórházat nem zárják be és melyik osztály marad, addig ezt sem tudják megoldani.
Azt mondták, hogy minimum fél év, mire ez eldől.... kaptunk egy kis haladékot.

jkzsanett
 
 


Niki!

Nagyon édes a kismanód, örülök, hogy jelentkeztél, majdnem megkönnyeztem, ahogy olvastam :)
és ha tudsz, majd még gyere!addig is jó babázást!

Zsuzsi, Viki, elküldtem priviben a mobilszámomat, Zsuzsi, az emilcímemet is.

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Sziasztok!

Niki! Édes a babád :) Nagyon szép, formás.

Hát csajok, szerda este azt hittem megyünk szülni, de leálltak.
Ma vagyok 38+6, Gergőt ekkor szültem.

Az mi, hogyha lejár a terminus, akkor be kell feküdni? Nem lehet hazajönni? Mert nekem már inkább szimpibb, hogy indítsák akkor meg, de hogy egy hétig legyek bent a "semmiért" kórházban, az nekem nem jön be.

Niki! Csak feküdjetek be az ágyban egész napra, ettől tuti beindul a tejed. De tényleg csak legyetek ott, szóval semmi takarítás, vagy főzés vagy valami. Nem is kell majd a tea.

Csajok! Én mindenkinek kiküldtem a teljes listát a telefonszámokkal. Létezik, hogy nem kaptátok meg?

Még senki nem írt smst, de én is nagyon kíváncsi vagyok, ki lesz a következő.

Sziszi! Te honnan tudtad, hogy a magzatvíz szivárog? Nekem is van egy kis folyás, nem tudom, hogy mi. Múltkor volt kenetvétel meg streptococcus tenyésznés, negatívak voltak. És mi van ha folyik valamennyire? Attól még nem kap valami fertőzést a kőc, ugye?

Na pussz, gyerekezek :)
cicmerák
 
 


Winnie:
Küldtem a munkahelyi címedre a számomat!
Remélem meg is kaptad!

Zsuzsi

Kép
zsuzsu74
 
 


Zsuzsi, ahha :)

Cic, én megkaptam a listát.
Magzatvízszivárgás: tök jó, kaptam egy barátnőmtől egy ilyen szivárgásjelző betétet, neki, ill neki is egy ismerősénél megmaradt, ez tök jó biztonságtudat, aztán remélem nem kell elhasználni. mert úgy elég drága...

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Cic : A terminus vége a 40. hetet vagyis a kiírt idöpontot jelenti,.Nálunk is ez a bevett gyakorlat ha nem szülsz meg a kiírt időpontig be kell feküdni a kórházba.

nika70
Salgótarján
 
 


Hali,

Magzatvízelfolyás, én csak az asztalon tudtam meg mikor megrepesztették, és tök jó érzés volt. (Ez volt az egyik legjobb rész, a másik mikor már kinn volt a feje, és láttam, ahogyan húzzák kifelé és kicsusszant a válla karja, lába és kinn volt):)
A szivárgás nem tudom mennyiben különbözik.


Köszönöm a dícsérő szavakat Dani nevében is, aki azóta László is lett!

csernusn
 
 


Na, én megyek, jó hétvégét, és remélem, hétfőn megint olvashatok babahírt, de olyan sokan vagytok, hogy akár többet is! :)

KépKép

KépKép
winnie27
 
 


Niki: én is gratulálok Dani László babához, tényleg nagyon ksi formás baba! Annak meg pláne örülök, hogy ilyen könnyedén ment a dolog, és ilyne élményeket hagyott benned, férjed elött meg le a kalappak! Ügyesek vagytok. Most viszont pihizz sokat, és gyönyörködj a kisfiadban!!!!!
Vendég
 


Niki: nagyon szép, vagyis inkább gyönyörű ez a Dani gyerek! Jól látom, hogy vöri hajú? Én úúúúúúgy szeretnék vöri babót, de hát valszeg, "csak" szőke lesz. :wink:

Kép
Kép
tinu
 
 


Sziasztok!

Cic: amikor szívárog, az olyan, mikor egyet lépsz és pisilnél..már bocsi. de nem tudod visszatartani, szóval sugárban, aztán annyi...ha szívárog, abból lehet gond, de ezt sztem tutti érezni fogod.
Azt hiszem 12órán belül a szívárgástól meg kell szülni, közben is adnak magzatvíz tisztítókat stb..

Sztem nem kell izgulni, mert tényleg érzed, majd!

Niki: gratulálok a manódhoz.
Remélem nekem is könnyen megy, majd.:)

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Magzatvíz: hű én emlkszem, pont aznap kérdeztem a dokit, hogy az milyen... Azt mondta ne izguljak, érezni fogom a különbséget... Igaza volt :-)

NikI!

Gratula Danihoz és az új szerelemhez :-) Pihnj sokat, rakd cicre Dani babát és tej beindul... Haplusz van, mert kezdet kezdetén bizti lesz, azt mindenképp fagyaszd le :-) nekem teli a mélyhűtő :-)

Máté ma 5180 gramm, a kaki még mindig szenvedés, ma glicerin kúppal sikerült, mert manó már nagyon küzdött... és úgy örültem, h amikor aludt egészséges kaka szag vette körül :-) Ma behúzott 170 grammot, igaz két ciciből, mert az egyikben csak max 100 gr körül van. Sajna nem vagyok tejcsárda :-( de két ciciből meg van az elegendő mennyiség :-)

orvos és kórház választás... no comment. Hülye ez a agyar politika... na de babázzunk inkább....

apropó, holnap a tv2 lesz claudia új műsora... kíváncsi vagyok rá :-) és azt hallottam, hogy a tkábel is indítja a babatv adót, ami elvileg nagyon jó piciknek. komoly zene, oktató program, stb...

gyerek a vállamon alszik és hangosan szuszog. megzabálom. Holnap ha időm engedi teszek fel új képeket :-)

KépKép
KépKép
bunny75
 
 


Sziasztok!

Niki, nagyon szép formás Danibaba, gratulálok!
Hát igen, ismerős érzés, hogy csak ránézel és sírsz. :)

Bunny, én anno a DM-ben vettem vmilyen kenőcsöt, a baba hasát kellett kenni, masszírozni, és segített kakilni neki. Arra emlékszem, hogy ánizsos volt, asszem. :oops: :lol: Ha érdekel, akkor a babaápolási dolgoknál találod.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!
Holnap olvasok vissza is, most gyors bejelntkezés.
Hazaengedtek kimenőre, hétfőn vissza kell mennem a kórházba.
Szerdán uh-n a manónknál kamrai arrithmiát vettek észre, ez valami féle szívritmuszavar.
Egyik doki azt mondta, ez semmi komoly, gyakori, szülés után elmúlik. Másik doki: folyamatosan figyelni kell, ha gond van, azonnal császár, maradjak bent.
Saját dokim: újabb uh, aztán meglátjuk. Az újabb uh-n is látható volt, de a dokim is azt mondta, hogy ne aggódjak, minden rendben van, keringés, áramlás, szívszerkezet. Én mindenesetre végigbőgtem két napot.
Most ott tartunk, hogy hétfőn időpontunk van a SOTE I.-re, ott van egy szívspecialista, és megnézi a mi kis drágánkat.
Én érzem ,hogy semmi baja nincs!! Ha azt mondják, hogy max. annyi probléma lehet, hogy nem lesz űrhajós, hát üsse kavics, Csak komolyabb probléma ne legyen.. De úgy gondolom, hogy egy szívbeteg gyerek gyenge, és nem olyan kis virgonc mint a mi Pannánk.
Hát szóval ez van, hétfőig nem leszek okosabb, próbálom magam lefoglalni addig is.

Niki: a babátok gyönyörű!!! Nagy- nagy gratula!!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?