Új privát üzeneted érkezett!

Közben Marcika megnyugodott - apával játszik :lol:
Még a horror-beszámolómból kimaradt: mutatta a doki az asszisztens csajoknak, hogy legalább 1 liter trutyi kijött a sebemből :oops:
Most már remélem, hamar meggyógyul.
Hab a tortán: anyukámnak kötőhártyagyulladása van - így nem tud jönni, mert fertőző. A férjem meg egész éjjel hányt + hasmenése volt :roll: . Mi jöhet még?

Kép
Kép
timóca
 
 


jobbulást, Timóca... :x
Vendég
 


Közben visszaolvastam.
Timóca, ez tényleg szööörnyűűűű... És még a család többi tagja is "dögrováson" (bocs) van... Minden elsimerésem, a helytállásodért.
Dincus, nem lehet, hogy mégiscsak magzatvíz az? Vagy esetleg a zselé, ami esetleg kellett a vizsgálathoz... Lehet venni valamiféle tesztet patikában, ami kimutatja, ha magzatvíz szivárog.
Az a "cicis" teszt meg arra lesz jó, hogy fájásokat (méhösszehúzódásokat) váltson ki. A mellbimbó stimulálása képes ilyesmire a terhesség végén, úgy olvastam. Sztem előbb is kipróbálhatnád... hátha... :)
Nagyon szorítok neked és a kis druszámnak. Ez a vége, hát ez a legrosszabb, a várakozás szpontjából... Hajrá... :D
Vendég
 

 
 

Edina, pedig már azt hittem, hogy bevált a jóslatom...
Az azért jó hír, hogy nem fektet be most rögtön. Homeobogyókkal tessék nyomulni ezerrel, még nem késő!!! És a vajúdás alattiakat is szerezd be, hátha mégis vmiféle indítás kell, és akkor mindent be kell vetni.
Magzatvíz: Akkor mindig éreznéd, hogy ici.picit távozik vmi, pl. hirtelenebb mozdulatoknál, furcsább testhelyzeteknél... Nekem az első pár órában elég volt egy tisztasági betét hozzá, annyira kevés folyt el.
Jó, hogy a dokid ilyen természetes oxitocintesztet csinál, vki egyszerűen beléd nyom egy injekciót, és kész. A kívülről bevitt oxitocinban az a bibi, hogy amikor már fájnak a méhösszehúzódások, akkor a szervezet a saját oxitocinjához termeli az endorfinokat is, ami ugye fájdalomcsillapító. De ha kívülről kapod, akkor csak a fájást kapod..

Timi, nem semmi, miken mentek keresztül. Algopyrint azt szabad szedni szoptatás alatt, meg nézz utána, melyik arnica lenne jó a homeoból. A tejed meg a traumától csökkenhetett le, ne félj, ha túl leszel rajta, megint lesz. Addig nyugodtan szedd elő a fagyiból, ha nagyon éhes este Marci. Majd termelsz helyette másikat.

Oltás: Este nem volt hőemelkedése, éjjel jól aludt, meg a hajnali szopi után is du. 1-ig. Már 10 percenként néztem, hogy lélegzik-e. :oops: Csak annyit vettem észre, hogy nem tudott hason elaludni, pedig születése óta úgy alszik, hanem háton. Biztos húzódik a combja....

Kép
Kép
szilvih
 
 


Timóca! Jajjjj, hát nem irigyellek! Gondolkodtam egész héten, hogy merre lehetsz elveszve, de ilyen horrorokra nem gondoltam! :shock: Mit mondott a doki, mitől teremtődött ez az izé? Én is megőrülök az ilyenektől. Pedig most nekem is bedurrant egy kisebb szemölcs a mellem alatt (pici korom óta tartozékom), és olyan mintha félig le lenne száradva. Nem tom, mitől lehet, talán álmomban megpiszkáltam. :?
Sajnálom ezt az egész kálváriát, és akkor még férj is meg anyukád is... Murphy! Ami elromolhat, el is romlik, vagy hogy van ez? :roll: Nade, ennek is végeszakad, túllesztek rajta hamarosan! :D

Bár már küldhetném a sms-t, de írok már akkor is, ha útban vagyunk a kórházba... :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi, hogy eddig nem jöttem, de sajna Marcikám nagyon nyűgös, pocifájós, nemalvós... :cry:
Sok mindenre nincs idő, de olvasgatni azért szoktalak titeket, csak írni nem tudok! :(
Nem tudom ki hogy csinálja, de nekem magától még soha (na jó mikor ici-pici volt akkor!!!) nem aludt el! Vagy az én kezembe, vagy apáéban alszik el! Vagy cicin, vagy a babakocsiban tologatva! Nálatok hogy van ez?

Dincuska gondolok rád ma!!! :P És kitartást, kibújik, amikor Ő akar!

Timóca nem semmi, amin kersztül mentél! Ezután már csak jobb lehet! És mondták, hogy mitől jöttek ezek ki???

Szilvih köszi, hogy hiányoltál minket!!! :)

Szilvy nem tudom gratulátam e már, de ha nem most megteszem!!! Gyönyörű nagy baba! És én is úgy láttam nincs már köldökcsonk? A vérezgetés nekem is kb. 6 hétig tartott vagy talán még addig se! Abban biztos vok, hogy kb. 2 hét volt mikor eléggé, utána már alig!

Gyors dobok fel képet, aztán mennem kell mert szalad a lakás! :oops: Nálatok???

Kép

Egyébként itt csak bepróbálkoztunk a cum-cummal nem kell nagyon neki!!! Kb. 5 percig aludt vele!

Kép

Itt Vikin alszik, Őt nagyon szereti, igazi pótanya! :D

Kép

"Imádok pancsolni!"

Hát egyelőre ennyi, mindenkinek szép napot!

Orsi

Kép

Kép


Kép
babyborn
 
 


Sziasztok!
Babyborn, nagyon édesek a gyerkőcök!
Nálunk is szalad a lakás, úhogy megyek is. Csak Szilvynek, mivel kérdezted: nem tudom, rokonembernek tetszett-e a spájz, de gyorsan becsukta az ajtaját, miután észrevette, hogy oda rejtettem előlük a vasalatlan ágyruhát...
:shock: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Timóca, nagyon sajnállak! Mielőbbi jobbulást neked és mindenkinek a családban!!!

Szilvih, képzeld Rolcsi 2 éjszakája a helyén alszik!!! Gondoltam miután brszéltünk, hogy megpróbáljuk! Este odabújok mellé, és hajnali 4ig ott is marad! :) Ja és tőlem függetlenül apa is nézte a hosszú hétvégéket, szóval rá sem kell beszélni! ha én is pancsizhatok már, akkor megyünk! :D

Dincus, hajrá, tiszta vagy, mehet az Emma-kicsalogató-összebújás apával! :D Nekem nem folyamatosan szivárgott, csak mozdulatoknál, kb napi 2-3 tisztasági kellett, és mivel víztiszta és szagtalan volt ezért gondoltam magzatvízre. De a zárómon is magas burokrepedést írtak a felvételnél, szóval az volt, de látod 1 héttel szülés előtt kezdte...

Babyborn, jók a képek, főleg az összebújós! :)

Na most lépek még alszom kicsit! :)

KépKépKép
dikó1
 
 


ORsi, nagyon jóképű Marcid van, lehet, hogy én meg őt nézem ki a lánykámnak??? 8) Persze meggondolandó, mivelhogy fiatalabb... :lol: :lol: Látom ,már ti is midiben nyomjátok. Mi is most váltunk éppen. Sztem nagyon hasonlítanak a tesók.
Nálunk DOrka volt ilyen nehezen elalvós. Lilla, még ha nyűglődik is eegy kicsit, de el tud aludni egyedül, és ezt a jó szokását remélem, megatrtja. És mindent uúgy csináltam velük, ezért gondolom, hogy alkat kérdése.

Ildi, hajrá hosszú hétvége!!!Remélhetőleg még jó lesz a Balaton hőfoka. Valamivel előbb azért foglaljátok le, mert most is telt ház volt.
Ügyes Rolcsi, hogy ilyen könnyen vette az akadályt. Nálunk fordított a helyzet: Magamat kellene kiszoktatnom Dorka ágyából... :twisted: Ő uis nem jön át, csak visít az ágyában :evil:

Dincuska, bejelentkezés???

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Egyben vagyunk még mindig, és most valahogy elmúlt a türelmetlenségem is. Talán azért, mert tudom, hogy jövő hétnél tovább úgysem maradhat. :lol: De amilyen fájdalmakat tud okozni...ajjajj...eddig olyan finoman mocorgott, most meg mintha egy kalapácsvető gyakorolna bennem! :lol:
Ez az EST fájdalmas és kellemetlen? Egy ismerősünk azt mondta....csak nem igazán tudom elképzelni, hogy mi lehet fájdalmas...hát csak a fájások, nem?Vagy nem tudom. :roll:
Tegnap csak bele akartam kóstolni abba a profiterolba, de bepusziltam a egészet! :oops: Mindenkinek ajánlom, a Corában lehet kapni, de nem az a kimérős (sztem az nem olyan jó), hanem ami ott a torták mellett van dobozban. :D
Ma lehet, hogy elugrunk Soltvadkertre a fagyizóba... Nyamm! Ennyi édesség...már rá sem állok a mérlegre! :D
Holnap meg vásár lesz Kisteleken, jó nagy területeten vannak, jó nagy tömeg szokott lenni...hátha hatással lesz rám, úgyhogy oda is kimegyek! Na, meg a vásárolgatás sem egy utolsó szempont... :wink: :lol: Bár most telefonáltak, hogy megjött a mózes, meg akarunk légzésfigyelőt is, szóval csak visszafogottan! :D
A telefonálgatások meg egyre rosszabbak...Reggel 8kor csörög a telefonom, hogy na megvan-e... :evil: Dühömben 11-ig aludtam! :lol:
Babyborn! Marci baba tünemény, szerintem is van némi hasonlóság Vikivel, nagyon aranyosak együtt! :D
Emmamami! Vasalatlan cuccok a spájzban? :lol: Ez tetszett! :D
Dikó! Mehetne az összebújás, de az én drágám nagyon be van tojva! Azt mondja, ő inkább kivárja a jövő hetet, de nagyon félti Emmácskáját! Azért még spontán próbálkozom... :D Mondjuk, csak óvszerrel mehetne a dolog, mert Ő nem kezelte ki magát, és ugye így elmaradna a legnagyobb hatás... :roll:
Képzeljétek, Kisteleken se homeós bogyókat nem kaptam (legalábbis olyan hígításban), se olyan betétet... :( De ha most útra kelünk, akkor minden gyógyszertárba bekukkantok! Bár esetemben tuti nem a magzatvíz szivárog, de azért nyugodtabb lennék...
Szilvi! Dorka nagyon cseles, de szurkolok, hogy megoldódjon a szundi-téma! :D

Kitta!
Nem jöttél azóta, mióta írtál az ultrahangról...Nem tán...? Ne hagyj minket kétségek között! :?:
Dóri! Te is régen jöttél, minden ok :?:

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Hello, itt vagyok.
Aggodalomra semi ok Dincus, csak nem volt időm feljönni.
Te még itt? Már azt hittem Emma baba kint van :lol:
Tegnap nagytakarítást csináltam otthon... háát, este nem kellett altató... :D Ma aput hazahoztam a kórházból, viszont hétfőn viszem varratszedésre.
Ja, és hétfőn mennem kell a Barossba is, ctg-re, de már az új dokit kell keresnem. :evil: Azt mondta a dokim, hogy a helyettese tudni fogja, ő mikor elérhető, és ha épp úgy jön ki a lépés, bejön, mikor szülök. Kicsit csalódott vagyok, hogy a finish-ben lepasszol...

Timóca, Te barossba kinél szültél? Engem vmi Bőze doktor vesz át.. Remélem, szimpi faszi lesz.

Kitta
kitta
 
 


Elalvás: Én is emiatt panaszkodom folyamatosan, hogy nem tud maga elaludni Brigi, és sokszor én is nehezen altatom.

Tegnaptól nevelés van :lol: Hagytam 10 percig sírni Brigit. nagyon behergelte magát, a szívem szakad meg. Utána hasra vágtam, elfogadtattam vele a cumit nehezen, és elaludt.
Ma meg délután a cici elalélt. letettem, Még 1/2 órát csöndbe volt, majd sírt egy kicsit, utána elhallgatott, és elaludt. Muszáj valamit tenni, mert az altatásos helyzet már tarthatatlan volt.

Dincus, mennek a drukkok!
h.nelli
 
 


nagyjából sikerült visszaolvasni mindent...

Babyborn: Baby-babák nagyon cukik!!

Timóca: Kisműtéted :evil: , remélem, azóta helyrejött a popód! Végül is, azt megmondták, mi is volt ez a szörnyűség, ami így megkínzott? Férjnek, anyósnak is jobbulást!! Még jó, hogy a gyerkőcökkel minden rendben van!!

Ildi: Jó pihenést és szép időt a nyaraláshoz!!!

Bugyi téma: én tangapárti voltam, míg apát meg nem ismertem. Ö a franciákra esküszik, így szépen lecserélődött a készlet. Igazság szerint, nem is bánom...Ráadásul, jön lassan a betétes korszak, így tán jobb is, hogy a "szélesvásznúhoz" vagyok szokva :)

Kaptam nemrég szülő barátnőktől megmaradt Tena-t 2 méretben, meg 1× hasznás hálósbugyót... Hát, a pellenka méretű Tena elrettentett...komoly, akkora fog kelleni??

Kitta
kitta
 
 


Kitta, még annál is nagyobbat adnak a gyerekágyon!!! :lol: :lol: De sokan csak normál betétet használnak.Nekem a Brendonos hálós bugyim volt, az kicsit olyan rövidgatyesz-fazon, abba csak ez a kórházi naaaagy volt jó, mert a szárnyakat nem tudtam hova tenni..:)
MOst helyzet van, majd jövök...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!
Dincuska, lehet a sok édesség kicsalogatja Emmát... De úgy látszik, az érdeklődők türelmetlenebbek, mint te... Még ilyent! Én is utálnám, ha egyfolytában hívogatnának. Jöjjenek fel inkább a Babanetre. :lol: A ruhákat már kivasaltam... De nem volt jobb hely, ahova dugjam őket... 8)
Kitta: tényleg extranagy kell.... De csak pár napig. Addig viszont áldás lesz.
Nelli: nekem a lányom aludt nehezen, 1 éves koráig vagy az autósülésben (hintázik), vagy babakocsiban, vagy a kezemben... De aztán erről leszokott, viszont a mai napig igényli, hogy valaki legyen mellette az elalvásnál. :cry:
A kisfiam egészen más, mindig magától elalszik.
Timóca, remélem, mostmár SOKKAL jobban vagy!
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

nem fogok jönni egy ideig, és nem is voltam olvasó üzemmódban sem mostanság, komoly viharfelhők vannak felettünk, sajnos nem hiszem, hogy tudnak rendeződni a dolgok, ha biztosra eldőlt a dolog, akkor majd jelentkezem.

Pocakosok, kitartás! Babáknak minden jót kívánok.

Ja, itt figyel a polcon a Beba HA-s tápi ... :cry: :cry:

pusz,
Dóri
Vendég
 


Jaj, Dóri, gondolom, Vikivel van baj... Kívánom, hogy minél hamarabb rendeződjenek a dolgok...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szép reggelt minden kedves mamának, és babának!!

Szilvih: én is olyan nadrágos fazont kaptam. Tuti, kész leszek attól a pelenkától... de ha kell, akkor nincs mit tenni... :)
Ha jól emlékszem, te írtad, hogy az alvás Dorcival nem túl fényes mostanság. Helyzet változatlan??

Emmamami: vasalt ruha sztori :lol: én már vagy 3 napja készülök vasalni, de csak egyik helyről pakolom a másikra...nincs kedveeeem

Dóri: bízzunk abban, hogy hamarabb rendeződnek a dolgok, mint gondolnád!! Én drukkolok, és bármi is a gond, kitartást és erőt kívánok neked/nektek!!
Remélem, jössz minél előbb, jóbb hírekkel, újra vidáman!!!

Az estém kemény volt. A frontra már tuti, hogy érzékeny vagyok!! A medencém...és a gerincem töve :shock: iszonyatosan fájt.és a pocakom is feszült. Most reggelre már megint semmi, jól érzem magam. Drága párom meg teljes kétségbeesések közt, mert mindig attól fél, itt az idő :lol: Tegnap mondta, hogy napok óta görcsbe szorul a gyomra, mikor látja, hogy én hívom telen... :lol: :lol:
Úgy látszik, nála nagyobb a szülés előtti izgalom :lol:

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok!
Dóri, én is azt kívánom, h. minél hamarabb itt lehess...
Kitta, ez már a 37. hét! Tök jó. Lassan tényleg mindenórás leszel... De a párod már most az :lol: Le vagyok maradva itt újként, bár visszaolvasgattam, de még nem sikerült teljesen - meg az agyam is lyukas így 2 gyerek mellett -: fiad lesz, vagy kislányod?
Dincus? Helyzet? (Már rosszabbak leszünk lassan, mint a "hajnali" telefonálóid... Egyfolytában kérdezgetünk. De én spec. mindig úgy jövök fel ide, hogy háááááthaaaa...) :wink:
Szép napot nektek!
Vendég
 


Emmamami: háát, igen, kell idő, mire az ember visszaolvas mindent. De lassan meglszel vele. Mikor csatlakoztam, nekem is volt mit visszaolvasni, és kicsit furi volt, hogy nem tudok mindenkit beazonosítani, de idő és türelem...rózsát terem :)
Kicsilány lesz, és a neve Csenge :lol:

Dincus:
én csak ennyit üzennék neked: megy a drukk 1000-el!!

Kitta
kitta
 
 


Kép Kép

Kitta, nagyon szép név a Csenge!
Miután nagy nehezen sikerült lekicsinyíteni gyerkőceim fotóját - bár látom, nem eléggé, remélem, azért nem lassítja le nagyon az oldalt :oops: - feltettem őket. Hannalucalányom és Ármin Benjámin látható tehát itten fent... :)
Vendég
 


Emmamami :)
1 év??? Huh, az kemény lenne.
Most is az a baj, hogy eszik, majd mire elaltatom, alszik 1/2 órát, és az egész kezdődik előről.

Dóri :)
Ne csináld, hogy itt hagysz minket bizonytalnságban. Mi a baj? Egész megijedtem. Kívánok sok erőt, bármi is a gond!
A tápszer nekem is a polcon van.
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, de a helyzet változatlan! :( Most jöttünk meg a vásárból, jó nagy volt, rengetegen voltak... Keményedtem, de semmi komolyabb! Viszont Emma kapott a Keresztanyjától szép keresztelő rucit, meg a Mamától is egy édes együttest...Meg kell őket zabálni! :D
Kaptam tökjó pelenkát is a vásárban, nem az az átlátszó, amit a Tescoban lehet kapni, igazán jó minőségű! :D
Tegnap végül nem mentünk sehová, mert zuhogott az eső...De ma fél füllel azt hallottam, hogy tán a Vadaspark be van tervezve... Jó lenne! :D Kórházi csomaggal megyek mindenhová! :lol:
Kitta! Boldog névnapot!
Örülök, hogy apud már jobban van! :D Nálunk is Sándor odavan a francia bugyeszért...de nem bírom, valahogy a varrás nagyon zavar...de biztos nem jó fajtát vettem! :roll:
Tenát akkor én is beszerzek! :D Jujj, már a 37. hét...Azta! Elhiszem, hogy már mindenki be van sózva! :D
Emmamami! Kislányommal még jobban kívánom az édességet mint egyébként (amúgy is nagyon édesszájú vagyok :oops:), ma is bepusziltam a kürtös kalit meg azokat a kandírozott finomságokat... :oops: :lol:
A visszaolvasás még nekem sem volt meg teljesen, kb. a 30. oldalnál tartok! De olyan jó volt a fényképeket látni az akkori pocakosokról, akiknek már most 2-3 hónaposak a babái! :lol:
A gyermekeid csodaszépek... Nem tom, de ma olyan sírhatnékom van, nézem őket, és potyognak... :oops: Apánknak is megmutattam, a lányodba ,,beleesett!" :D
Dóri! Jaj...nem tudom, mi lehet a háttérben, de erőt és kitartást kívánok hozzá! Ha könnyítenél a lelkeden, meséld el, hátha jót fog tenni! Várunk vissza jó hírekkel!

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Timi!
Nagyon brutális ami veled történik, 1 liter az nagyon sok. Elküldték tenyésztésre a váladékot? Remélem azért már jobban vagy illetve a családod is jobban van.

Szilvi!
Jázmin is nagyon szeret hason aludni! :lol: Én éjszaka vagyok úgy, hogy felkelek és megnézem, hogy szuszog-e. Tiszta agyrém az egész. Tegnap már olyan hullafáradt voltam, hogy férjem elzavart aludni, mert nagyon gázul néztem ki, pedig nagyon jól alszik éjszaka a lányom. :roll:

Edina!
Sikerült kapnunk olyan dekort a falra, mint ami nektek is van a gyerekágy fölött. Tök jó, apának is nagyon tetszett.
Én is nagyon édesszájú voltam még pocakosan. A palacsintáért pl. majd meghaltam. Érdekes most már nincs bennem, hogy azonnal ennem kell valami nyamit.
Most már tényleg bármelyik percben karodban tarthatod Emma babát. :lol:
Kiváncsi vagyok a keresztelőruhátokra, ha tudsz raksz föl róla képet?

Kitta!
Sok boldog névnapot kívánok neked! Férjemnek meg pont ma van a szülinapja. :lol:
A pasik tényleg ilyenek. Zoli pont úgy viseklkedett a végén, mint a te párod. Nagyon stresszelt tőle, hogy nem ér haza időben, meg lemarad a szülésről. Ha telefonáltam neki mindig olyan furi volt a hangja, szerintem mindig azt hitte, hogy pont most szülünk. :lol:
Sajnálom, hogy más dokinál kell szülnöd! Ez már tuti biztos?

Babyborn!
Köszönöm a gratulációt, és igen már nincs köldökcsonk, egy hetesen leesett neki. A nagylányomnál is így volt, szerencsére.
Szépek a gyermekeid! Hát a lakás nálunk is szalad, férj próbálja tartani a frontot, több kevesebb sikerrel. :lol:

Emma!
Spájz :lol: :lol: :lol:
Gyerkőcökre igazán büszke lehetsz. Ti is nagyon szépek vagytok!
András Bence még hiányzik a leltárból :lol:

Igyekszem még jönni, de nem mindig jut rá időm, a kis drágám mindig ad valami elfoglaltságot. :lol: Gondolom nem vagyok vele egyedül. :lol:
Egy jó hír, úgy tűnik fogynak a látogatók! :lol:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


A csudába!!! Mától hivatalosan betiltom az édességekről történő társalgást!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Ahányszor olvasok róluk, mindig megkívánom, és most is már a negyedik kókuszgolyónál járok!!! PEdig ki sem volt bontva, ez tartott vissza, de most még ez sem volt elég... Máskor elég jól meg tudom állni, csak akkor van, ha olvasok róla. :x

Szilvi, hurrá, fogynak a látogatók... Nálunk inkább úgy volt, mint Ildiéknél, nem sokan voltak ránk kíváncsiak, de nem is baj, úgyis rengeteg dolgunk van, meg Laci rengeteget dolgozik, én meg nem tudom a házat egyedül puccban tartani. Pl. anyukám sem látta még Lillát... :shock:

Edina, pedig a tömeg szülésindító hatása nálam megvolt. VAsárnap börze, hétfőn szülés... :lol:
Kitta, boldog névnapot, férjuradnak meg születésnapot!!!

Emma, nem semmi, hogy milyen kis orgonasípjaid vannak!!! Hogy bírod? András BEncéről nem dobsz képet???

Nálunk Lilla ma elég nyügi, most éppen a kenguruban alszik... letéve... :roll: :twisted:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Emma : Ármin igazi címlapra való baba! Micsoda mosoly!!! Hanna is szép, édes kis futrinkás haja van :lol:

Dincus: Kösziiii :lol:
A kis rucira én is kíváncsi vagyok ám!! Én holnap pakolom be a kórházbamenőst. Már minden nagyjából 1 kupacban, csak még nem a tatyiban. Neked viszont valóban mindenhol utitárs kell, hogy legyen a cucc!
Pityergés :lol: Néha vannak ilyen napjai az embernek.
Az édességel pedig én is így vagyok...ma kapros-túrós lepényt sütöttem, aminek a tésztáját reggel fél 7 kor dagasztottam be...anyu szerint tiszta dili vok, hogy már hajnalban kotyvasztok... :oops:

b]Szylvi: [/b] Köszönöm szépen!! Férjednek sok boldogságot!!
Doki: azt mondta, az új doki tudni fogja, mikor elérhető, így van némi esély arra, ha épp nem oltári messze nyaral, még be is eshet szülésre... Bár, én erre túl sokat nem adok... :?

Szilvih: kókuszgolyó nálunk is volt a héten :lol: apró falatnyi golyókat gyártottam, amiből egy esti filmnézés mellett 6-8-10 golyócska simán legurult :oops: :lol:
Köszönöm szépen! A férj szülinap nem nálunk, hanem Szylviéknél van :)

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok,


Kicsit eltűntem mert itt volt nálunk nővérem fia, és 3 gyerekkel nyomultam :P :lol: Hát kevesebb időm volt mindenre, az tuti.
Csak nagyjából tudtam visszaolvasni, mert jó sokat is írtatok :wink:

Rólunk:minden ok. szerencse szopi megy ezerrel.Voltunk az egy hós státuszvizsgálaton is.Hannám már 52 cm, és3170g. :)
Valamelyik nap elég gázos volt amikor az a nagy szél fújt.Na azt naon nem bírja szegénykém :( nyügös volt egész nap és alíg aludt csak 1/2 órákat.De szerencse ez csak 1 nap volt.

Dóri, :( nemtom mi lehet veletek, de remélem mihamarabb rendbe jön bármi legyen is az.Ha bármiben tudnék segíteni csak írj nyugodtan priviben is ha gondolod :!:

Kitta, nagyon Boldog Névnapot kívánunk mi is!! :)

Timi, :( fú nem semmi ami veled, ill veletek történnek, főleg így egyszerre!Na ez a legrosszabb.De remélem már jobban vagy és tudsz ülni.
Kicsit, hogy felvidítsalak ezt neked örökítettem meg, a múltkori eszmecserénkhez.Miközben pakoltam el a cicim a fejés után ezt megláttam, és meg kelllett örökítenem :lol: :lol:

Kép

Dincuskám, :) te még egyben???!!!!Pedig már azt hittem a jó híreket olvasgatom itt mire újra tudok jönni.
Akkor még szorítunk tovább nektek.Remélem azért beválik a dokibácsid, mert nem olyan helyes mint Csabikánk :wink: Hétfőn hívom már a Képhetes kontroll ügyében időpontéért!
És az ígért fotók következnek.A virágos pollcok, a boros, meg a gyertyatartónk.És nem utolsó sorban a Hannus ágya, a közös szobánk színével! :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép



Na, ennyi :lol: Akinek uncsi volt, hogy foglaltam az oldalt attól bocsánat! :wink: De már befejeztem :!:
manóci
 
 


Sziasztok!

Cintia, Kitta, boldog névnapot :lol:

Móni: jó ez a fejős kép :lol:

Ha lehet még fokozni: tegnapra úgy belázasodtam :evil: Először csak a hideg rázott, 3 paplan + pléd, és még fújtuk is rám a meleget meleglevegős ventillátorral, de még úgy is rázott a hideg. Aludni is alig tudtam fél éjszaka. Most már szerencsére jobban vagyok, lement a lázam is, de még egy kicsit gyenge vagyok :cry: . Holnap kell visszamennem a sebészetre, remélem, a sebeimmel minden rendben, most nem fájnak.

Kép
Kép
timóca
 
 


Manóci:Köszönöm szépen! :lol:
Viccelsz?? Lefoglalni a gépet? Háát, csak bátran, és ha időd engedi, többször!!!!
Ezek szerint Hanna szépen cseperedik :D
Eszti cicifejős képe meg haláli!!!
Tetszenek a virágtartók, meg a boros tartó. Vásárolt, vagy készíti őket vki családtag? A szoba színe tetszik, meleg, vidám szín!!

Timóca: köszönöm!!
jajj, aszittem, már sokkal jobban leszel! Fránya láz!! Jobbulást! Férjed jobban? Holnapra megy a drukkk! Azért, remélem, a gyerekekkel minden ok!!

Többiek, mi van veletek??

Dincuska: mizuuuu??? juujjj, de izgi, lehet, már csak Timócától fogunk hírt kapni rólatok???

Holnap megyek ctg-re, és talizok az új dokibával. Kíváncsi leszek rá!! Remélem, patent lesz!!

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok!

Alig vagyok pipa, már a búcsúzásnál tartottam, amikor bumm...és most nem a babanet, hanem a drága mozilla tolt ki velem... :evil:
Ok, már lenyugodtam, közben néztem Kevin Costnert... :D
Szóval, végül nem a Vadasparkból jövünk, hanem a soltvadkerti cukiból... :D De akkor tekintettel Szilvire, nem mesélem el, hogy micsoda szénhidrát-mennyiséget sikerült leküldenem a torkomon... :lol: Ha nem foglalná Emma is a helyet a pocimban, akkor biztos többet is tudtam volna... :oops:
Szylvi! Örülök, hogy kaptatok olyan díszeket, remélem sikerült jó áron beszerezni! :D Mostmár azért lassan kezd csömöröm lenni az édességtől... :D Azon gondolkodom, hogy csinálni kéne egy kis bundás kenyeret, csak hogy valami más táplálék is csücsüljön a hasamban! :D
Majd lefotózom a keresztelőrucit, nagyon édi: csipkés és egy piciny rózsa is van rajta... :D
Szilvi! Hogyhogy anyud sem látta még Lillát, vagy ő nem Pesten lakik? Ma elég sokat talpaltam, akkor lehet hogy holnapra nekem is megteszi hatását? :D
Kitta! Irigyellek, hogy fel tudsz kelni ilyen korán sütögetni... Elkényezted Jocót: egyik nap kókuszgolyó, utána meg lepény... Jó dolga van az uradnak! :lol:
Manóci! Itten van a dokim:
http://www.tancsics-ohaza.sulinet.hu/aranyoldalak/bartfai.htm
Tényleg nem egy Csabi fiú...nade azért szeretem én Őt is persze, ő segít hozzá a kicsi lányomhoz! :D Örülök, hogy jól megy a szopi! :D Sajnálom Hannust, akkor ezek szerint frontérzékeny... :?
Meg kell mondjam, Eszti sem semmi a képen, ahogy feji a tejecskét... :D
Már a 6 hetes kontroll, jó gyorsan telik az idő... :D És akkor Csabinak megmaradt az állása, csak annyi a különbség, hogy a Szabolcsban rendel?
Ó, gyönyörűségesek ezek a kovácsolt vas cuci-mucik... Csak ámulok és bámulok, nekem is kőőőőő... :oops: :lol:
Hannus szobája bűbájos, és milyen szép rend van! :D
Timóca! Hát ez már több a sokknál, hogy még be is lázasodtál... :evil: Az is lehet, hogy a gyulladás okozta, nem? Én attól is be tudtam lázasodni, hogy elrepedt az ujjam! :oops: Remélem mostmár semmi gond, és a jövő héten már teljesen egészséges leszel, mint Makk Marci(d)! :wink: :lol:

Megyek olvadozni Whitney Houston hangján... :oops: :D

Puszi Nektek, szúnyogmentes éjszakát (nem úgy mint nekünk tegnap :x )!

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Kitta, boldog névnapot, remélem, még ma olvasod! :D
Dincus, basszus, megdobbant a szívem, mikor láttam, h. épp tiéd az uccsó bejegyzés, de aztán hamar rá is jöttem, hogyha menned kell, hát nem biztos, hogy eszedbe jut a babanetre irkálni... :lol: Nagyon sokat gondolok rád! (Ez a többminttestőr tényleg jó film, már századszor néz(ném)... Most csak inkább hallgatom) Szilvi, most ne olvasd! Dincusnak még: az édességet én is imádom, de most aztán, hogy szoptatok, főleg. Szinte egész nap mást se ennék. Úgyhogy, készülj fel a legrosszabbra - vagy legjobbra... :P
Manóci, csodaszép a kuckó, nekem is nagyon tetszenek ezek a kovácsoltvas szépségekl, és a fal színe is nagyon klassz! Kérünk még képeket (ugye?)! És a fejős kép.... édes! :lol: (Neked is van Hannád, nekem is lesz Eszterem - legalábbis, remélem, hogy egyszer még szülhetek... Mondjuk kislányt... Majdnem Eszter lett az Ármin. Csakhát, fiú lett ugye.)
Timi, kitartást... Ez iszonyatos lehet. Remélem, holnap a sebészeten minden OK lesz! Majd mesélj - ha tudsz, de biztos tudsz, mert jobban leszel! :P
Vendég
 


Jó reggelt!!

Dincus: ne bosszankodj!!
Édesség: azt mondják, lányos kismamák édeset, fiúsak sósat kívánnak. Ez nálam is bejött! Tuti nem jött volna fel 16 kg-cska, ha nem eszek ennyi édességet!! Bár, szerencsére azt mondják, nem látszik az a 16 kg... :wink:
Valóban el lett kapatva az én drágám, bár ő nem annyira édesszájú, mint én. Joci inkább húst-hússal típus... A nagymamája mondta neki, meglátszik, hogy jól van tartva :lol: :lol:

Emma: Köszönöm szépen!!

Képzeljétek, tegnap apa volt pecázni, fogott is halat, de akadt egy, amit nagy harcok árán sem tudott megfogni!! Ült a bot előtt, egyszer csak: SLUSSZ, bot a vízbe repült :shock: Miután észbe kapott, hogy ez bizony okltári nagy cet, ledobta ruháit, és ugrott is egy fejest a bot után!! A hal vitte és vitte befelé a botot, aztán utólérte, még húzta is kifele, -muris látvány lehetett-, de mikor már a partról húzta kifelé, a hal leakadt... :evil:

Kitta
kitta
 
 


Sziasztok!
Megint a pempörsz keltett. :evil: :evil: Komolyan, most már írni fogok nekik. Persze régebben elhatároztam, hogy nem adom neki többet éjszakára, de most váltottunk ,éretet, és abből a legkisebb a midi, a többiben még elvész. Elázott a matrac is elég szépen, mi a csudát csináljak vele???

Kitta, halas sztori kicsit hátborzongató, kicsit olyan walt disneys... :lol: Dokibához szorítok, rossz ilyen bizonytalanságban lenni... Mostanában olyans ok ilyen sztorit hallok, biztos mert hoildéj szízon van... De végiggondolhatnák előre a dokik, hogy kit vállalnak el, és kit nem..

Dincus, anyukám egy külön sztori, de egyébként tényleg 200 km-re lakik tőlünk.Röviden csak annyi, hogy megsértődött, mert kértem, hogy amíg be nem áll a tejem ,ne jöjjön, mert addig nem vagyunk fogadóképesek... (mondtam, hogy legalább 2-3 hét) De SAjnos ő nem is az a típus, akin elkezdenék keseregni, hogy nem jön. Ezt rossz pont neked leírnom... Nekem apukám van már odaát, ő viszont nagyon hiányzik... :(

Szylvi, akkor a te férjednek boldog szülinapot... :lol: Aranyos votl a fürcsis kép, és milyen jó az a macis betét, nekünk Lilla 6 hetes koráig nem szeretett fürdeni, amíg bele nem nőtt az ergonomikus kádba. Bezzeg most már ki sem akar jönni... :lol:

Móni, szépek a polcaitopk, de Manóról is tessék képet feltenni, plííz!

Csajok, nem gondoltam én komolyan a múltkor az édességes dolgot, csak be voltam pipulva magamra, hogy ennnyire gyenge vagyok..

Timi, Dincus, Kitta, dokitörténeteket várom!!!

KÉpzeljétek, vettema vaterán Medela anyatejgyűjtőt 200 Ft-ért!! :lol: Bontatlan csomagolás... :lol: AIgaz, a postaköltség még 317 Ft, de akkor is 500ért van meg a 2000 ft-os kütyü. :!:

Kép
Kép
szilvih
 
 


találtam még egy jó oldalt homeopátiáról:
http://www.homeopathya.hu/gyermek.php

Kép
Kép
szilvih
 
 


Na, Szilvi, most itt dühöngök, én meg 2000-ért vettem anyatejgyűjtőt, sajnáltam is rá a pénzt. De szembe se jutott, hogy megnézzem a Vaterán :evil: De most tanultam belőle.
Viszont múlt héten (csak nem volt erőm írni) megjött a hordozókendőm :lol: Ti milyen pozícióban szoktátok használni? Főleg, ha szoptatáshoz is használjátok (fekve, vagy ültetősen?)?

Sebészeten kivették a sebből a gézlapokat, kialkoholozták a sebet, és simán bekötötték. Szerdán délelőtt kell visszamenni. Fájt amikor csinálták, de hamar túl voltam rajta. Innentől kezdve már csak gyógyul. Legalábbis remélem, hogy már gond nem lesz több. Most másik orvos volt (ma nem rendelt, akinél eddig voltam), és ott is kérdezték, hogy kaptam oda injekciót? Mondtam, hogy 2 hónapja, lehet attól. Kérdezték, hogy milyet, mondtam, hogy méhösszehúzót. Mondták, hogy lehet attól :evil: Én jól beszívtam a Barosst, ami lehet rossz, velünk minden megtörtént :evil:

Kép
Kép
timóca
 
 


Timi, mi az elöl keresztet használjuk. Kitől rendelted? A Kismama magazin hátuljában szoktak lenni hordozókendő tanfolyamok, ingyenesek is, a lényeg, hogy a gyártók a saját kendőjükre szerveznek tanfolyamot. Én múlt héten beszéltem mindegyikkel, egyik sincs augusztusban :x , de az egyikcsaj azt mondta, hgy úgyis csak az elöl keresztet tanítják, később meg a hátra vevőset, 5-6 hós kortól. Fektetve ő már nem javasolja, mert ez jobb a csípőjének, terpeszti. Úgyhogy megnyugodtam. Ha rákeresel, biztos találsz megkötési leírást a neten.
Nekem mákom volt az anyatejgyűjtővel, a többi ezerért volt, de ez az egy 1 ft-ról indult... :lol:

Injekció miatt seb???? Te tényleg kikaptad a Barosst.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok,

Köszi mindenkinek a kedves szavakat :)

Timi, annyira sajnálom, nem semmi amin átmész!Drukkolok a dokira, hogy ne fájjon :? Szopiztatni tudtáll a láz miatt?Vagy hogyan oldottad meg?Csak mert én azt hallottam, ha lázas vagy nem lehet szoptatni :(

Emmamami,tök jó, név ügyileg ilyen egyforma az ízlésünk??!! :) Nekünk a neveink már megvannak régóta.Vagyis amikor először terhes lettem onnan.Úgy voltunk, ha lány Eszter, vagy Hanna, ha fiú akkkor Zalán!Aztán mikor megszületett Eszti a szülőszobán tanakodtunk, hogy melyik legyen :) aztán apa mondta neki mindegy én meg rávágtam akkor legyen Eszter!A következő lány meg ugye nem volt kérdés már :)
Zalánunk az sajnos nem lett, és szerintem már nem is lesz :( De a két szép csajnevünk megvan :wink:

Dincus,Örülök, hogy tetszenek.Van ám még egy nagy 4 emeletes ugyanilyen sarok virágtartó csak az még nincs beállítva a helyére!
Dokid nem semmi.Persze olyan már nem is lehetne mint a "mi" Csabink, már a kora miatt, de azért amit elért szakmai szinten, hát le a kalappal!!!Többek közt eleve summa cum laude végezte az orvosit, azért az már valami! :) Remélem emberileg is bejön, és nem csalódsz majd benne!
Rend, hát igen nálunk majdnem mindíg rend van!Én ilyen maximalista majom vagyok.Nem bííírom a kupit, állandó pakolásban vagyok.Akkor tudok nyugodtan leülni, ha ez a látvány van mindenhol a lakásban :wink: Konyhában főleg, mivel amerikai, és ha valaki bejön a nappaliba eleve szembevágná, ha a konyhában minden elöl lenne, meg sok edény, szanaszét!

Kitta,Édi vagy, akkor árasztalak képekkel :P :wink:Mondjad mit tegyek még fel?! :wink: Ezeket mi nem csináltattuk, így vettük készen.
A meleg vídám szobaszíneket szeretjük mi is, ezért most amikor festettünk jó kis belevaló színeket választottunk.A nappali is bordós pirosas, előszoba cappuccino szín, stb. :wink:


Szilvih, Igenis, értettem, manókákról is mennek képek! :)

Mélyen alvás

Kép

Játszótéren

Kép
manóci
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk NST-ről. Fájások görbéjét leginkább a nagy alföldi síksághoz tudnám hasonlítani... :( Ennél még pár héttel ezelőtt is durvábbakat produkáltunk...
Utána próbáltam Szegeden beszerezni a homeós cuccokat, de azt hiszem az internetes cím, amiről néztem, nem teljesen jó. Segítsetek! :? A papíromon ez volt: Caulophyllium D4/C4, Cimicifuga D1/C1, Gelsemium D4/C4. Arnicát kaptam D6-ot. Aztán vettem egy könyvet, abban meg így volt leírva: Arnica 9 CH, Caulophyllium 5CH. Szóval, mostmár állatira össze vagyok zavarodva. :roll: Amit most Szilvi küldött, ott meg CH15 van... Melyik a helyes? Valaki ráncba tudja szedni az infóimat? Az az Arnica sem jó, amit vettem? Mert ha nem, akkor holnap vissza tudom vinni. Pedig annyit beszéltünk már a homeopátiáról, de valahogy olyan ellentétes dolgokat lehet róla találni. :roll:
Emmamami! Ha itthon jön rám a szülhetnék, akkor írok egy pár sort, hogy elindultunk... :D Több mint testőr jó volt nagyon, pedig én sem elsőre láttam... :oops: :D Most a Bridget Jones naplóját szeretném beütemezni...pedig ha azt nem láttam 20szor, akkor egyszer sem! :oops: :lol:
Szoptatás alatt akkor nekem ,,annyi"! :lol:
Kitta! Jaja, én is ezt hallottam. Nekem is azt mondják, hogy nem látszik az a közel 20 kilócska... :oops: Azért én látom a fenekem környékén és a combomon... :D
Sándorkám is nagyon húsos, de a kedvence a pizza, na meg a brassói...ezeket nem tudja megunni! :lol: Csak most túlzásba vitte a szimpátiahízást... :P
Húha, pecázós story nem semmi! :shock:
Szilvi! Akkor a Pamperst ki sem próbálom, vagy ez annyira változó, hogy kinek mi jön be? Előbb végigmegy az ember az összes létező pelenkán, aztán az utolsó lesz a befutó...amilyen peches vagyok! :lol:
A matracnak nem mosható a huzata? Vagy aláment?
Anyudat sajnálom, de igazán megérthette volna... :? Enyém nagyon hiányzik, de sajnos nem jöttünk ki olyan jól...túl nagy volt a korkülönbség, 42 éves volt, amikor születtem!
Én apummal vagyok úgy, hogy elég belőle a kis adag is... :?
Én most vettem a Corában valami aventes szettet: van benne bimbóvédő, bimbókiemelő meg anyatejgyűjtő. Így volt kétezervalamennyi...De én is sajnáltam rá kicsit a pénzt, mert mi kerül benne annyiba? Úgyhogy Szilvi, ügyes vagy! :D
Timóca! Hordozókendő= kengurú? Kicsit tudatlanka vagyok! :oops: Remélem én is, hogy nem okoz mostmár több kellemetlenséget neked a Baross...na meg ez a seb sem... :?
Manóci! Arra a négyemeletesre is kivi vagyok, majd ha beállítottátok... :D Eddig tényleg elégedett vagyok a dokimmal emberileg is meg szakmailag is. Kicsit szenilis (ami a korából adódik), de azért nagyon odafigyel rám! :D
Én is rendmániás vagyok, csak amellett lusta is... Képes vagyok több napig rosszkedvű lenni a kosz meg az összevisszaság miatt... de nem mindig megy, hogy összekapjam magam, és na megcsináljam! Erre szokta a párom mondani, hogy van ambíció, de nincs kondíció! :lol: Bár ezt ő főleg arra mondja, ha kinézek valamit, és most nincs pénzünk rá... :D
A konyhától ki tudok akadni... Nekünk ugyan nem amerikai, de egybe van nyitva a nappalival, úgyhogy gyakorlatilag ugyanaz a helyzet! De azt akárhányszor takarítom, mindig csupa kosz! Bár az a kő miatt is van...nagyon ki kéne cserélni! Ahogy a nappali ablakát is...és akkor nem menne ki télen a fűtés, és nem jönne be annyi por a szobába, és tán több mint 1 napig tiszta tudna maradni! :D
Na, most jó sok(k) voltam! :lol:
Mostmár kíváncsivá tettél, érdekel az egész lakás, kérek képeket! :oops: :D Bordós-pirosas, meg cappuccinos... :D
Gyerkőcök gyönyörűek, mint mindig! Nem akarsz Hannusnak is egy fotóalbumot, mert látom, Esztinek van... Meg is néztem! :D Vagy ajánlom a kep.tar-at, és ott mindkettőjüké elférne! :D

Puszi Mindenkinek, délután sütök csupa-csokis muffinokat! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok :D

Jó sokat írtatok! Vagy csak én voltam régen? :oops:

dincuska: azt hittem, már babahírre jövök! Ezer drukk megy Neked, hogy a kövi NST-n Mount Everesteket produkálj az Alföld helyett :lol:
Lakásotok (már amennyi a képeken látszik) nagyon csini, barátságos. Én is odavagyok a narancsos színekért :)
...most értem a Prof nem nyújt olyan szép látványt, mint Ő... mondatodhoz. lehet, hogy Emmácska ezért nem akar kibújni? :lol:
Mózest megkaptátok már? Milyen ajándékok voltak benne? :wink:

emmamami: nem tudom, köszöntöttelek-e már? Üdv közöttünk :) Nagyon cukik a gyerkők! András Bence nem engedte, hogy közkinccsé tedd a fotóját? :wink: Melyik neveket használjátok?

szilvih: bocs a nyanyabugyiért :oops: Persze, hogy nem a "normál" bugyikra gondoltam!

petra: kürtőskalács, nyammm... :D Én azt szoktam mondani, hogy a fiúk fizikailag, a lányok pszichésen fárasztanak le. :shock: :lol:

Nem tudom, lefutott téma-e, azért leírom: én anno azt tanultam, hogy egy csecsemő napi anyatej-igénye a testsúlyának 1/6-a. Ha egy 3600g-os babával számolunk, az napi 600ml, napi 10 szopinál 60ml/alkalom, 6 szopinál 100ml/alkalom. Hízás mértéke 80-400 g/hét között az első 2 hónapban normális. Nem tudom, változott-e ez az elmúlt 20 évben, de a józan parasztit elővéve nem :D
Én a magam részéről megelégszem azzal, hogy hetente egyszer lemegyünk a védőnénihez és megmázsáltatom a krapekot (ma voltunk, 200g-ot hízott a héten).

Alvás: én sem akarom elkiabálni, de Marcika az esetek 90%-ában este 8-9-kor, majd hajnali 3-4 között szopizik! Berci egy éves koráig ilyet nem csinált, most is heti 2-3-szor megébred éjjel 1-kor!
Viszont Berci tüncifiú, gyakorlatilag egyedül elalszik délután is, este is! :D
szilvih: nálunk az van, hogy ha Marci felkel, áthozom a mi ágyunkba, megszoptatom. Ha nem alszom bele, akkor büfi után a szobánkban lévő mózesbe teszem bele a manót, ha meg igen, alszunk együtt a kövi szopiig. Így csak egyszer megyek át éjjel a lakáson.

szylvi: mégegyszer ratula Jázminhoz, nagyon szép baba! Szülés...hmm, a varratokért nem irigyellek, bár, ha nem fáj, az jó! Én azért is viselem nehezen ezt a vérezgetést, mert ha az nem lenne, nem is tűnne fel, hogy szültem (a bébit leszámítva, hihi). Örülök, hogy bejött a fürdetőkrém! :)

Na, én is panaszkodom a csecsemősökre: engem az azért nem izgatott nagyon, hogy itatják éjjel a babákat, de amikor bementem a csecsemőe és azt láttam, hogy ki van támasztva a cumisüveg a "kenyereskosár" szélére, nővérke meg a másik szobában adminisztrál...hát, eldurrant az agyam. És persze, én a nagypofájú, nem szóltam egy büdös szót sem (nem az én gyerekemet "itatták"), csak kivettem a pici szájából az üveget és letettem mellé. :evil: :evil: :x :?

nelli: aztaa! (hogy Bercit idézzem), nem semmi a gyarapodása Brigibabának :)

Látogatók már megint: (a múltkor csak elkezdtem, de Berci nem hagyta befejezni)
dikó: nagyon sokan kivárják a 6 hetet, lehet, hogy ezért nem mennek még Hozzátok. Én, bár szelektálva, de biztattam a telefonálókat, hogy jöjjenek nyugodtan előbb. Hiszen játszóra is járunk a picivel, nem "fertőznek" jobban, mint a nagytesó játszópajtásai!
Viszont vannak olyanok is, akiknek nem mondhat ilyet az ember (közvetlen családtagok), de a háta közepére nem kívánja a látogatásukat :?

Na, ezt elküldöm és folyt.köv.

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


timóca: ez nagyon brutális! Tudtommal Nurofent, Panadolt, Algoflexet, Algopirint lehet szedni, nem megy át a tejbe. Antineuralgica-ban koffein van, így, ha nem szoktál kévézni, lehet Rád és a babára is hatással (merthogy az átmegy...)

babyborn: nagyon édesek a srácok! Vigyázz, Viki elkényezteti, aztán, ha elkezdődik a suli... :wink:
Nálunk uez van a fiúkkal, a csajok halálra nyúzzák mindkettőt :lol:

manóci: a Ti lakásotok is nagyon csini :D Berci meg uígy feji a cicijét, de még nem tudtam lefotózni :oops: :lol:

dincuska: most akkor milyen bogyód van?
:oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
jovika
 
 


Sziasztok!

Timi!
Sajnos tényleg előfordul helytelen injectiozás vagy nem megfelelő fertőtlenítés miatt un. injectios tályog, én még mikor gyakorlaton voltam akkor láttam ilyet.
Még Jázmin születése előtt beszéltünk a 3 éves oltásról, szóval utána jártam és úgy van, hogy aki 2004 szeptember 30-a után született az már nem kapja a 3 éves szurit, mert beletették a 18 hónapos koriba.

Móni!
Annyit beszéltek Edinával Csabi dokiról, hogy nagyon kíváncsi lettem rá! Róla nincs képetek? :lol:
Eszti nagyon édes a fejővel? Még én is fejek, de jó lenne, ha már nem kellene és ráállnánk a kereslet-kínálat rendszerére. Te hogy állsz ezzel?
Hanna jól kinyúlt, ahogy alszik! :lol:

Szilvi!
Én is Pamperst vettem, mert mindenki azt ajánlotta, de nálunk is főleg éjszaka melléfolyik a kaki, pisi. Ha ez elfogy biztos kipróbálok mást is. Sokan a Huggiest mondják jónak. Ti használtátok? Anyu témát sajnálom, sajnos nálunk is rossz a viszony közöttünk, most próbál kedveskedni az unoka miatt, de ami elromlott az már nem lesz ugyanolyan, mint amilyennek kéne lennie.

Kitta!
Te tényleg elkényeztetted a párodat :lol: , én is szeretek sütkérezni, de még nem merek nekiállni , de mától viszont én főzök újra. Anyutól hordtuk eddig, de nem volt az igazi.
Te, hogy szoktad az almaszósz készíteni, mert én még nem csináltam, férj pedig rágja a fülem, hogy ő nagyon szereti és a napokban megakarom vele lepni. :D
Halas sztori nagyon állat. Te is szeretsz horgászni?
Zoli is olyan, mint Jóci, húst hússal, nincs is olyan nap, hogy ne legyen hús készítve. :roll: :lol:

Edina!
Lesz az a fájásgörbe magassabb is: :lol: Kitartás!!!!!!!!!!!
Várom a fényképet a ruciról! :wink:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Szilvi: a pampers nálunk sem jött be ugyanebből az okból :evil: . Nem is értem, hogy lehet, főleg, ha ilyen sokan panaszkodnak rá, akkor nem bennem van a hiba. Pedig mikor a lányom volt pici, akkor csak azt használtunk.
A kendőm Nandu, és kaptunk hozzá kis füzetecskét képekkel, leírással, több féle kötésmóddal.

Szylvi: én most felváltva a Huggiest és Liberot használom, és jó mind a kettő.

Dincuska: a hordozókendő nem egyenlő a kenguruval, de funkciójában hasonló. Ugyanúgy bele tudod pakolni a gyereket, és magadra tudod kötni. Csak szerintem a hordozókendő jobban tartja, és kényelmesebb a picinek. Petra már tett fel képet az 59. oldalon :wink:

Kép
Kép
timóca
 
 


Edina, bocs, a múltkor megadott oldalon német potenciálok voltak megadva, te meg úgy látszik, Boiron-os patikába tévedtél, igazából ebből van több. A Boiron az francia cég, ott ch-ban adják meg a potenciált, ami a hígítások számát jelenti. Itt van még egy link, itt a gyógyszertárak címei is benne vannak az egész országban.
http://www.boiron.hu/index.php?lang=hu& ... SiteFaq#12
Még jövök

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dincus, jó lesz a legközelebbi Ctg meglátod.Már téényleg itt az idő, Emmával lassan találkoztok, csak türelem.Tudom, így a végén az ami már nincs.Esztit én is 5 nappal túlhordtam, és már kész voltam a várakozástól.
lakás képek :) Ok. majd holnap fotózok neked 1-2-őt :P Már úgyis késő van.
Nagy polcot megjegyeztem, és rakom majd neked.
Ma beszéltem dokinkkal, és csütörtökön kell mennem hozzá du. a Szabolcsba, mert ugye most ott vannak :(

Jovi,jó lehet Berci is :) megnézném ő mit fejne ki :lol: :lol:

Szylvi,Csabiról csak egy kép van a kórházunk honlapján, de szerintem az nem túl jó.Élőben sokkal aribb :wink:
Hát én nem minden kajáltatás után fejek, csak ha hagy benne annyit, hogy még nagyon kemény a cicim.Már van a fagyóban egy jópár pohárral,de lassan szerintem kialakul a kereslet kínálat.Bár már nem emléxem Esztinél ez hogy volt, de asszem max. 3 hós koráig fejegettem.

Szilvih,én pont úgy vagyok mint Timi.Az első gyereknél Pampers-t használtam, de nem volt oan jó.Most meg a Huggies-t, és a Libero-t felváltva.Mindkettő jó, mert gumis a dereka, és nem tud kifojni a kaka :) Legalábbis nekem ezekből még soha nem fojt ki.
manóci
 
 


Sziasztok!
Dincuska, ne aggódj. Én is kétségbeestem, mikor az uccsó NST-m nyílegyenes volt. A védőnőm azt mondta, a szülés előtt elsimulhat. Igen nehezen hihetőnek tűnt... De a következő NST-re már nem is kellett mennem. :lol: Bridget Jones-t én is imádom. Ha neked is olyan étvágyú deded lesz, mint az én kicsifiam, hát lesz időd akár 100x is megnézni...
A Pampers nekünk sem vált be. A DM-es pelust próbáltátok (Babylove)? Mi azt használjuk mind2 gyereknél. Jó, Ármin kakája kifolyik felül néha, dehát nem csoda, hihetetlen mennyiségeket képes produkálni... Nincs az a pelus, amelyik felfogná. :D
Jovika, örülök, hogy itt vagyok! LÁttam a gyerkőceidet a régebbi oldalakon, hát csodaszép mind a 4! És gratula a legkisebbhez is! Kérdezted: a gyerekeknek többnyire mindkét nevét használjuk, azért kaptak kettőt, mert a férjem, vezetékneve nagyon rövid. Ármin neve egy kicsit hosszúra sikeredett... Sokan mondják, hogy nem tudják majd, melyiket használják, stb, én meg azt mondom: el tudják ők dönteni. Ha mindkettőt egyszerre, az se tragédia. Direkt választottunk egymással is jól hangzó neveket.
Hát, nagyon nem akartam ebbe a témába belemenni (benneteket akartalak "kímélni" ilyesmitől), de nagyon aranyosak vagytok, és - tök természetesen - kérdezitek többen, hol van Andris Bence fotója. Ő sajnos már nincs közöttünk, a vonalzóját egy másik topikon tettem fel (annak a témája miatt szóba került Andris, és hát akkor miért ne lehetett volna neki is kis vonalzója), és hát itt is megjelenik, külön nem vettem le. Felvállalom, ha azt gondoljátok, morbid - meg azt is, ha azt, hogy nem vagyok százas... - és meg is értem, dehát ő is az én gyerekem még akkor is, ha nincs itt velünk. Hát, ezért nincs fent kép róla.
Timóca: igen, én is hallottam/tanultam erről a tályog-dologról. Injekció szövődménye lehet, Jó sz..ul adhatták be, te szegény... További jobbulást!
Jó éjt/szép napot nektek!
HAJRÁ, DINCUSKA!!! :lol: :lol: Kitta, te meg pihenjél... 3 hét múlva már úgysem fogsz... :twisted:
Vendég
 


Jaj, még Móninak (is): soksoksok képet kérünk!
Meg Dincusnak: hova a fenébe ment rád 20 kiló? Hát mekkora voltál előtte? :) Igaza volt itt valakinek (bocs, már nemtom, ki írta), hogy elmehetnél pocakos modellnek...
Na, tényleg búcsúzom, már kedzek sok(k) lenni...
Vendég
 


Jaj, még Móninak (is): soksoksok képet kérünk!
Meg Dincusnak: hova a fenébe ment rád 20 kiló? Hát mekkora voltál előtte? :) Igaza volt itt valakinek (bocs, már nemtom, ki írta), hogy elmehetnél pocakos modellnek...
Na, tényleg búcsúzom, már kedzek sok(k) lenni...
Vendég
 


Ez a lökött babanet... Mostmeg elküldte kétszer... bocs...
Vendég
 


Timóca, a Nandunak biztosan van ingyen hordozókendő tanfolyama, mert az egyik csaj, akivel beszéltem, pont Nandu-s volt. De ez az elöl kereszt nagyon egyszerű, bár a múltkor már nem sikerült ülve szopiztatnom benne, de akkor simán kivettem, és fekve tettem vissza, így is nagyon jól takart a kendő, csak így jobban kellett fognom Lillát.

Szylvi, akkor nem vagyok egyedül (sajnos), akinek nem felhőtlen a viszonya a felmenőkkel... Egy kicsit olyan ufo dolognak tartottam ezt, meg azt mondják, szüléskor az ember egy kicsit a saját anyjához is közelebb kerül, mert hát ugyanazt éli át, de nálunk nem jött be. Tényleg nem tudja 30 év történéseit eltörölni egyetlen esemény.
Huggies: használtuk, tényleg jó, meg a Libero is. A pempörszbe szerintem túl kevés nedvszívó anyagot raknak, vagy csak a lába közé rakják, mert akkor folyik ki, amikor fekszik. Amúgy aranyos figurák vannak rajta, de hajnali 4kor, mikor ágyat húzok és az egész család felébred, nem tud feldobni... :x

Jovika, ügyes Marcifiú. Én is bele szoktam aludni a szoptatásba hajnal felé, és akkor érdekes, nem bír ki újabb 4-5 órát a következőig :P . Gondolom, nem eszik eleget, aztán reggel 7kor újra kéri... De akkor van olyan, hogy délig alszik.

ALváshelyzet nálunk: most készülünk átrendezni a szobákat, mert ez a gyerekek együtt altatása nem jött be. Nem Lilla ébreszti Dorkát, hanem fordítva. Bár Dorka kicsit jobban alszk most, illetve nem visítva megvárja, míg mindenki felébred, hanem átjön hozzánk.

Dincus, szerintem ne pempörszel kezdjél... :twisted: Amellet, hogy Sz...r, még rohadt drága is...

Móni, nagyon drága Hanna, neki is mennyi haja van!!! Ti is hármasban szoktatok játszóterezni?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Emmamami, nagyon sajnálom... :cry:

Kép
Kép
szilvih
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?