Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Plichard a babakocsi dícséretet, mert egyébként nagyon befolyásolható vagyok (sajnos). Ráadásul teljes káosz van a fejemben babakocsi ügyben. A legjobbat akarom megvenni a babának, de azért ne legyen ronda sem. Én megvizsgáltam boltban ezeket a kocsikat és ez a cross típus nagyon jól rugózik, az utak meg nálunk meg persze szinte mindehol elég romosak.
A parák nálam is megvoltak az elsőnél, szinte azt sem tudtam elképzelni, hogy majd hogy fogom felöltöztetni. Pláne megfürdetni. Aztán minden jön magától. Csak a baba érezze, hogy magabiztos vagy és akkor nem lesz baj. Kép
A fürdetés nálunk sem nagyon megoldható a fürdőben, ezért már az előzőnél beszereztünk egy kádálványt. A bababörzén vettem 1500 pénzért, és összelehet csukni használat után. nekünk bevállt.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Kanyin!
Kösz az infot, ezek szerint betartják a 30 napot mert ugye az Apeh a beérkezéstől számolja a határidőt.
Nagyon jó a babakocsi!

Bocsi, hogy eddig nem tettem : Üdvözlet az újaknak!

Szoptatás: szerintem aki természetes úton szül az eleinte úgyis fekve fog szoptatni kivéve ha gátvédelemmel sikerül világra hozni a babát.

Koci!
Neked mint szakmabelinek mi a véleményed az Anettkáról írt újságcikknek, amiben a Star nevű lap megkérdőjelezi Anettka terhességét és vetélését?

Kép

Kép
katus73
 
 


sziasztok! Ma már sokkal jobban vagyok, asszem a baba feladta egy időre a megfordulást, mert mintha még mindig lent rugdalna...

Banya, ami neked van, azt úgy hívják, h szeptált méh, az az, amikor egyben van, de van középen egy sövény. Nekem teljesen külön van a kettő, és lent találkoznak csak a méhszájnál. Láttam uh-on, és most olyan, mintha egy lufi lenne a babát tartalmazó méhemen. Engem is ijesztgettek mindenfélével, konkrétan nem a félidőt emlegették, hanem hogy bármikor elmehet a baba, ami ugye egy ideig vetélést jelent, aztán meg koraszülést. De a dokim azt mondta, h ne aggódjak, mert nem törvényszerü, ha jól tágulok, akkor végig tudom hordani. Kb két hónapja szült egy csajszi ilyennel, és még túl is hordta, pedig őt is fektették meg gyógyszerezték, nehogy korán szüljön Kép. Egyszerüen csak sokkal jobban kell vigyáznunk magunkra! Neked hol tapadt meg a lepény? Állítólag annak van nagy szerepe, mert az a jó, ha nem a falon vagy a környékén. A szeptált méhet egyébként állítólag könnyen lehet müteni, majd kérdezd meg! Te tapasztaltál nehezen teherbeesést?

Kanyin, nem semmi, szegény kislányod!!! Borzasztó lehetett! Kép

Kanyin, szupi a kocsid!!! Az enyém végülis nem lett átfordítható karos, de legalább súlyra könnyü és van rácsatolható hordozó is hozzá, 27e Ft volt. NAGYON érdemes használt cuccokat nézni a neten, a mellszívót és feleannyiért lehet kapni, mint újonnan!!!

Én is teszek fel képet:
Kép

Blackrose, nekem a tesztcsík nem mutatta ki a strepto b-t, csak megnyugtatott a védőnő, h ááá biztos csak ment a pisibe egy kis hüvelyváladék, attól lett magas a fehérje... szóval erről ennyit! Sztem követeld a pisileadást!!
Hát, én nagyon szomorú lennék, ha a párom nem akarna velem lenni és segíteni a vajúdás alatt Kép .Azt még megérteném, ha nem akarja a véres jelenetet végignézni a végén, de hogy egyedül hagyjon amíg szenvedek... hááát... de te már tapasztalt vagy, és tudod, h kibírod nélküle is, úgy biztosan nem olyan rossz.

Pogi 27+2

pogacsa
 
 

 
 

Pilchard, nem akartál állványos kiskádat? Vagy mondjuk a mosógépre tenni? (nálunk ott lesz)

Azért én is nagyon kiváncsi vagyok, hogy fogjuk egymást "kezelni" majd a babával, de már nagyon izgatottan várom a találkozást!!! Biztos tök béna leszek az elején, de majdcsak belejövök! Kép

pogacsa
 
 


Pogi!
Köszi a választ...!
Jó kérdés ez a lepény dolog... a 12 hetes uh-n azt mondták, hogy mellső fali, a 16 hetesen meg hogy hátsó fali. Nem értem. Nem is tudtam hogy a méhlepény tud vándorolni. Azt sejtettem, hogy elmozdulhat, na de hogy ennyire...
Szeptemberben volt egy laparom, ez erősítette meg a gyanút egyébként. Előtte életem első uh-ján láttak valamit, amiről gyanították, hogy sövény. Utána az összes létező uh-n azt mondták, hogy valami lehet ott, de nem látszik. Ezért volt a lapar. Utána azt mondták, hogy nem tudták műtét közben lecsípni a sövényt, mert hogy nem is igazán sövény, hanem inkább egy izmos, vastag fal. De annyira, hogy a korrigáló műtét sem lenne egyszerű, hanem rendes nagy műtét lenne, és azt tanácsolták, hogy csak végső esetben válasszam ezt a megoldást, mert lehet hogy az összenövések miatt nem lehetek utána terhes. Azt mondták, próbáljam meg így és meglátjuk.
Megpróbáltam. Egyébként majdnem egy évet vártunk, szóval nem estem rögtön teherbe.
Most pedig hogy siekrült, egyáltalán nem érzem úgy hogy vigyáznának rám, nem tanácsoltak semmit, nem kaptam gyógyszert, csak folyton azt hangoztatják, hogy bármikor bármi lehet, és vagy megmarad, vagy elmegy... Kép

Kép
Kép
banya1
 
 


Pogi!

Szerintem nem leszel béna. Én egy szerencsétlen, önbizalmatlan, alapból béna típus vagyok. És mikor elöszőr a kezembe kaptam a babámat teljesen megváltoztatott. úgy öltöztettem fel szülés után néhány órával a 2,2 kg-os gyerekemet mintha mindig azt csináltam volna. Ez valahogy bennünk van nőkben. Erre lettünk kitalálva.Kép Szerintem senki ne aggódjon ezen, minden jön magától.pl. általában a férfiak szokták fürdetni a csecsemőket, nálunk azt mindig én csináltam, Õ meg sem merte volna fogni. Pedig a lányom elkülönített helyen volt a sárgasága miatt, még a fürdetést sem tudtam megnézni. És otthon minden tökéletesen ment. Egy dolgot kivéve, amitől most is parázok: a köldökcsonk kezelése. Számomra az egy rémálom.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Elfelejtettem! Tök jó az a kocsi, biztos jó könnyű ennek is megvannak az előnyei. Nekem meggyőződésem, hogy nincs olyan kocsi, ami minden igényt kielégítene. Igazából kettő kellene, egy nagy hosszútávra, sétálgatni, és egy könnyű az utazgatáshoz.
Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Banya, nem fog az olyan könnyen elmenni! Bízz magatokban! Kép Meg mostmár egyre közelebb lesz a megszülethetőség határköve nektek is!!! Hát, nekem is azt mondták, h nagy mütét lenne, és a forradások miatt romolhat is a helyzet (pl ha bele akarna tapadni a lepény), de ha ezt az első babát kihordom, utána már okosabbak lesznek. Szóval ha menni fog, én nem fogom megmüttetni, főleg, h most a baba a kisebbik méhemben van, ennél csak jobb lehet a helyzet. Ja, még azt is mondták, h általában farosak a babák, így valszeg császár. De egyébként még akárhány kisbabám lehetne.

Kanyin, köszi Kép Miért volt gond a köldökcsonk? Hamar leesik, nem?

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Akartam irni az állványról is,csak annyira szenvedek az éhség miatt hogy mindent elfelejtek!
Szóval gondoltam arra is,csak miután a barátnőmnek kétszer összecsuklott az állvány,kádastól,babástól-alig tudta kikapni a picit-igy nem tudom hogy az állvány volt e gyenge,vagy mindegyiknél megvan e ez a veszély.
És mivel jó nagy házat épitettünk,a mosógép nem a fürdőben van,van mosókonyhám.Kép

egyetértek Kanyin,egy kocsi sem tud tökéletes lenni,mert a Pogácsáé is nagyon jó,könnyű,szemben majd az én -olyan mint a bergon-majd 20 kilós kocsimmal,de nálunk is amilyen utak vannak,akkora kerék kell,hogy ne ugráljon benne a baba,meg jó massziv legyen a váza.Vki könnyű kocsit keresett,szerintem olyasmi lenne jó neki mint a Pogácsáé,nem akarok hülyeséget tippelni,de ezek olyan 12 kiló,vagy még annyi sincs.Van 7-8 kilós kocsi is.

Sziasztok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Kislányunk lesz! Kép

Fejvégű fekvésben van, és 1300 g-ra saccolta a doki. Amúgy minden rendben van vele, legalábbis amit egy UH-val látni lehet.

Ex, ha majd táblázol, légyszi vedd ki a nálam lévő összes nevet és csak annyit írj be, hogy lány, mert foggggalmunk sincs még, mi lesz a neve Kép Kiderült, a férjem nem rajong egyikért sem, amit kitaláltam korábban.

Üdv az újaknak! Lassan megint elveszítem a fonalat, ha két napig nem nézek be. Kép

Kanyin, jó ez a kocsi. Szegény lányod, mennyi rossz dolog történik vele mostanában. Kép

Banya, Pogi, hogy mik vannak! Kép Remélem, mindkettőtöknek lesz egy problémamentes terhessége és szülése a végére.

Most több nem jut eszembe sajna, de mindenkinek minden jót, állítólag hétvégére jön a meleg! Kép

Üdv, Hello (29+3)
hello
 
 


Sziasztok!

Egy délelőtt nem vagyok, és már alig bírlak követni Benneteket! Kép
Sajna most nincs túl sok időm írni, mert lassan pakolnom kell, utazok haza Félegyházára. Holnap megyek dokihoz, "találkozunk" Julcsikával, meg is mondom neki, hogy néha egy kis pihit is beiktathatna a karate rúgásai közé...
Ma délelőtt voltam tornán, és hát a relaxálás nem igazán ment a végén, mert hiába volt csivitelő kínai meditációs humbukk zene, meg hiába koncentráltam teljes erőbedobással, Julcsika majd kirúgta a bal oldalamat. Tehát csak őrá tudtam figyelni. Meglátszik, hogy Vivaldin nevelődik a drága, amikor az szól, akkor nyugi van. Kép

Én tesómtól örököltem Avent mellszívót, őszerinte ezek a legtutibbak, nagyon "hájtek", rögtön a cumisüvegbe megy a tej. Egyébként még annyira nem tanulmányoztam át, meg a férjem elnevezte fejőgépnek, így most még a szekrényben lapul...

Kanyin, szerintem is jól néz ki a babakocsi! Kép Nekem ezek jobban bejönnek, mint a könnyűek. Bár tapasztalatom zéró, csak a külsőből ítéltem.
A szálka-sztori nem semmi lehetett! De a lényeg, hogy túl vagytok rajta. Emlékszem, egyszer az óvodában egy kissrácnak állt keresztbe a torkában egy szálka, anyukám fuvarozta be a kórházba.

Móni, Te is légy üdvözölve közöttünk! Kép De most már én is egyre hátrébb kerülök a táblában. Szóval ezután legyenek szívesek fiatalabb kismamák csatlakozni! Kép

Mosással kapcs. már én is érdeklődtem, tesóm azt mondta, hogy elég ha max. az öblítő szenzitív. A mosópor nálunk ugyanaz lesz, mint amilyennel a mi ruháinkat is mosom. Szerintem a mi babakorunkban sem stresszelték ezen magukat az anyukák...Kép

Szerintem minden először szülő nőt elkap néha a para, hogy jól fogja-e majd csinálni a babával kapcsolatos dolgokat. De hát bízzunk az ösztönökben, meg próbáljuk megfogadni a tapasztaltak tanácsát. Kép

Hú, pakolnom kell!
Lehet, hogy otthonról nem jelentkezem, mert ott csak anyóstól tudok írni... Kép

Mindenkinek nagyon szép hétvégét!

Gombik, ja és ma pont a 30. héten! Kép

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Sziasztok!
Edit: a MÁV-ban Dr. Szabó Györgynél, és Te? (Adélt is nála szültem, nincsenek aggályaim)
Blackrose: Igen, érdekes egybeesések. Az Adél név nagyon sokat jelent számomra, örülök, hogy ezt választottuk, el sem tudnám képzelni másképp. Érdekes, hogy egy éve még volt, aki ilyen nevet nem is hallott(?!), a rokonságnak idegenül csengett, és túl komolynak, de ahogy Adél kitölti élettel, mindenki megszereti ezt a nevet. Számotokra is minden szépet és jót kívánok hozzá!
Katus, nem vagyok biztos, hogy igazi szakmabeli vagyok, ha azt nézzük, hogy nincs tévénk, nem olvasok napilapot, és bulvárt főleg nem, hanem hetilapokat (ízlés dolga), leginkább azonban a kossuthot, meg a bartókot hallgatom, innen értesülök, meg olyan médiumokból, mint a Babanet Kép. Így Anettkáról semmit sem tudok. A médiában most leginkább Sólyom érdekel, ha valakit ki kellene ragadnom.
Pogacsa, Banya: én is bízom Bennetek!
Vera
kóci
 
 


Ja és elfelejtettem a kínomat:
Testvérfellépő: nektek van, lesz? Honnan? Boltban ui. nagyon drága. Ahogy a prospektudsokat nézem, ha a testvér feláll a babakocsi végén a felállóra, nem igazán lehet tolni a kocsit. Vagy van praktikus megoldás?
kóci
 
 


Sziasztok, rengeteget írtatok, rohadt hosszú leszek! Kép
Pilchard, Zsu, Kisvirág, köszi a padlófűtéses infot. Igazság szerint a tervekben a nappaliban hajópadló-parkettát akartunk, radiátoros és ablak előtt süllyesztett radiátoros megoldással. De mivel magas lesz, félünk, hogy nem lesz elég „konfortos”, így egyre inkább a padlófütésen gondolkodunk, ezért szeretnék tapasztalatokat gyűjteni. A szobákban és a hálóban radiátor lesz. Csak ahol köves felület van, az alatt lesz még padlófütés.

Pilchard, nálunk mondjuk megoldott a fürcsi a mosógép tetején, de mikor voltunk Sárváron, ott hoztak egy állványos bébikádat. Nagyon tetszett. És kényelmesen minden kéznél volt.

A pocakom nekem is szokott remegni, én sem tudom ilyenkor milyen műsor megy odabenn. A szeméremcsontom, meg ahogy ti is írjátok, ott a lenti csontok nekem is fájdogálnak, a fiammal nem emlékszem, hogy ilyen lett volna…
Ráadásul tegnap bementem a munkahelyemre, szerintem a dög melegtől, mert már rajtam volt a kabát, majdnem elájultam. Mázli volt, hogy le tudtam ülni. Ilyet sem éreztem még…

Kari, jobbulást, én is homeos párti vagyok, na meg a sok tea és a kiizzadás...

Kóci, Caroline, üdv a csapatban Kép

Kisvirág, a hugom mindennapos, és még nem fordult be teljesen a babája, kicsit harántban fekszik. A védőnője jól be is ijesztette, hogy majd császáros lesz, pedig még beilleszkedhet.
Dokinál mi volt?

Banya, drukkolok neked, semmi gond nem lesz, bízzál benne. Pihenj amennyit csak tudsz, nemsokára félidőben leszel Kép

Pannamari, gratula a kisfiúhoz és a jó cukoreredményekhez.
Jut eszembe, tegnap én is voltam egy újabb terhelésesen, az éhgyomri 5,3, a terheléses 7,0. Acetonom még mindig van, de már kevesebb, 3. Kép

Kanyin, dehogy vagy felelőtlen. Sajna ilyenek becsúsznak. Drukkolok, hogy a rossz emlék mielőbb elfelejtődjön.
A kocsi meg nagyon tuti, jól néz ki. Én most nem nézek "újat", mert van a fiamé, amit ugyebár direkt több babára terveztünk. Neki most veszünk egy fellépőt.
Kóci, ennek még nem néztem az árát, tényleg drága???

Hello, gratula a kislányhoz! Örültök, hogy lányosodik a család?

Doren

Kép
Kép
doren
 
 


Szoptatás: én anno megvettem az avent kézit, de nem tudtam használni, nem volt annyi tejem, amit még ki lehetett préselni. Elajándékoztam, most bánom, mert kipróbálnám megint, hátha most sikerülne. Viszont megint venni blikkre egy újat!... Kép
A másik, hogy én fekve sosem tudtam szoptatni, csak ülve. A hugom viszont csak fekve tudott. Ez mindenkinél egyéni, a baba és a ti kényelmeteken múlik.
Exdeus, az én szopipárnám nem olyan alakú, mint Pogié, ugyanolyan, mint az interneten a képeken, egy nagyon enyhén hajlított kifliféle…

Kari, a szoptatós székre arra gondolsz, aminek lábtartója is van? Szerintem ezek csak nevesített marketing fogások. A lényeg, hogy ha ülve szoptatsz, a hátadat meg tudd támasztani, illetve kell valamilyen párnaféle, hogy ne karizomból tartsd a babát sok ideig, mert az kényelmetlen. De lehet, hogy te is csak fekve tudsz majd szoptatni, akkor meg ezek feleslegesek...
Ja, és az idő. Én próbáltam tartani eleinte a 3, később a 4 órákat. Egyrészt mi nem vagyunk itthonülős fajták, nem tudtam volna semmit csinálni, sehova menni, ha bármikor cicit kap. Másrészt a baba pocakjának is kell ürülni. Tulajdonképpen nem is emlékszem, hogy ebből bármiféle gondunk lett volna, inkább az volt, hogy estére ugye már kevesebb volt, és akkor nyűgisebb lett egy kicsit, én meg próbáltam húzni az időt, hogy a férjem is hazaérjen a munkából, mert ő volt a fürdetős.
A barátnőm pl. elvből nem adott cumit a babának, és mikor kérdeztem, hogy na jó, de mivel nyugtatja meg, mondta, hogy cicire teszi. Na, én ezt nem bírnám, hogy állandóan cicizzen...

Babaruhamosás: én sem csináltam extra dolgot belőle. Igaz a mai napig külön szennyese van, de ez már inkább megszokásból. Viszont szinte az elejétől a sajátjainkkal mostam, sensitive öblítővel az elején. Egyedül a textil pelusokat mostam külön, magas hőfokon, és vasaltam.

Holnap látogatóba megyünk Pécsre. Pécsiek, kérlek csináljatok jó időt. Köszi!

Doren
29+6!

Kép
Kép
doren
 
 


Sziasztok!

Régen írtam, de olvastalak titeket. Kóci, az a testvérfellépő engem is érdekelne, de én sehol sem láttam, hogy árulnának, nem is gondoltam, hogy drága, olyan kicsike találmány...
Mellszívó: Nekem is kellett, mert tök bepánikoltam, hogy nincs tejem, mert a kórházival nem sikerült fejni, aztán mikor hazajöttünk, vettünk gépit, és kiderült, hogy van, csak én annyira ideges voltam, hogy úgy éreztem nem jön semmi a gyereknek. Szóval most viszem magammal.
Van valaki rajtam kívül akinek kellett ellenanyag szűrést csinálni, mert én tök elfelejtettem, hogy nekem kéne, nem szóltam a dokinak, pedig a Máté után is kaptam szurit, és úgy tudom a 2. szülésnél lehet emiatt bibi.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Sziasztok!!!
Kanyin nagyon szép a babakocsi!!!Megéri,bőven!!!
Én még mindíg árulom,de ha nem megy el akkor ez marad,annyira nem idegeskedem!Kép
Szerintem ez a szálkás dolog egyáltalán nem felelőtlenség,mi magunkal is bármikor megtörténhet!!!
Sajnálom a picilányt,de legalább túl van rajta!
Figyeld meg,szerintem innentől kezdve nagyon óvatos lesz vagy, nem fog enni halat!
Nekem 2évesen megakatt a szálka,és nem is eszem azóta a halat,csak nagyon ritkán és óvatosan!!!

Mellszívóról,én a Medellát hallottam jónak,nekem az is van!Szerintem ez egyéni,valakinek ez jön be valakinek az!!!

Pilchard!!!Én a fürdőben fogom fürdetni a picúrt,mondjuk mi panelban vagyunk!
Egy ötlet:anyuéknál is sarokkád van,mi lenne ha vágatnál rá egy deszkát,leméred és egy akkorát amire a kád is elfér,és kivéve a babó is!Mi is így oldjuk meg!Kép
Ilyen álványos összecsuklós dologról már én is hallottam,elég gáz!!!
Amúgy ettől a baba elejtéstől én is rettegek!!!Kép

Kisvirág!Az enyém is harántban van,és majd kirugja az oldalam!Kép
Ez a korpás dolog tényleg jó,próbáld ki!
Én velem meg pont az ellenkezője történik,nekem nem kell erőlködnöm!

Pogi!A te babakocsid is szuper,sokat jelent közlekedésnél,hogy könnyű!!!Kép

Üdvözlöm az újakat!!!!!!Kép

Blackrose!!!Tényleg milyen sorban jövünk!Kép

Tényleg jöhetne már a jóidő!
Már kezdek jobban lenni,csak az orrom folyik nagyon!
Ma kinyaltam a lakást pöccre!!!Kép

Az igazi pelenka az a Tetra?Ez jó minőségű???
Én nem értek még hozzá!Kép

Mindenkinek sok puszi!!!
Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Hello!!!GRATULÁLOK A KISLÁNYHOZ!!!
Mézgombi!!!Jó utazást,és szép hétvégét otthon!Kép

Szilvi

Kép
szgoron
 
 


Pilchard, az én kocsim 8 kilós a hordozó nélkül!!!

Hello, gratula a kiscsajhoz!!! Kép

Nekem egy bajom van a babakocsimmal, mégpedig az, h két külön tolókája van, és így nem tudom, hogy fogom fél kézzel tolni... na majd meglátjuk...

Babaelejtésről: én a kisebbik hugicámat ejtettem ki a nyakamból, amikor olyan egy éves lehetett, lett neki jókis agyrázkódása... de két hét alatt kiheverte...

pogacsa
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól. Minden OK. A méhszáj zárt. A baba kb. 22 hetes. Súlya fél kg körüli. A gond az, hogy az én babóm, nem alszik be, sőtt folyamatosan izeg-mozog ezért nem nagyon lehet megállapítani pontosan mi van a lába között. De a dokim szerint is valszeg puncusa van.
Jövő héten megyek terheléses cukira.

Úgy örülök, hogy mindenki dícséri a kocsimat. Legalább megnyugodtam, hogy jól választottam.

Kóci. Én Tidrenczel Zsoltnál. Az előzőt szintén és nagyon szeretem. A Te orvosod is fiatal, ha jól gondolom, hogy kiről van szó.

Tényleg ma megkérdeztem, hogy mennyi lesz a szülés. Azt mondta, hogy amennyit gondolunk. Nem csalódtam benne megintcsak.

Testvérfellépőt én is akarok, de hallottam, hogy nem ocsó mulattság. Főleg ahhoz képet, hogy babakocsit már kapsz 20ezerért is, ez meg több mint tízezer.

Nem tudom milyen volt(ak) azok a kádálványok, de a milyénk soha nem csukodott össze, mivel van keresztbe egy akasztó, ami ezt meggátólja.

Pogi. Igen, ami az előnye az esernyőre csukahtónak az a hátránya is. Sajnos egy kézzel nem nagyon lehet tolni, főleg ha elől bolygósak a kerekek és nincs befixálva.

Szilvi, sajnálom, hogy nem tudod eladni a kocsit. Egyébként a Tetra pelenka a legjobb. Azt vegyetek. Tényleg nincs párja.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Kanyin, mitől jó a Tetra pelenka? Még nem is hallottam róla! Olcsóbb, mint a többi slágerpelus? Kb mennyi? Nekem a liberót mondta egy ismerősöm, h nekik az vált be, a Pamperst viszont nagyon szidták.

pogacsa
 
 


Sziasztok!
Ismét köztetek, olvastam mindent és mindenkit.. Kép Üdv az újaknak, majd megpróbálok visszatérni, bár most kissé megzavarodtam.. hogy milyen sokan vagyunk..Kép
Ex! Szép babód van, tegyél fel képeket még! Akinek van még felvétele, az tegye fel, imádom a bébi képeket!
Én is Bergon kocsit nézek, és tényleg para a súlya.. majd megrágom még.
No puszi mindenkinek, Satuk+ Olivér (30+4)

satuk
 
 


Sziasztok!

Délután már elkezdtem írni, aztán jött apa, és ki lettem túrva...Kép Elmentem pisilni, és mikor visszajöttem, megkérdezte édesen: jaj, lehet, hogy nem kellett volna becsukni a babanetet???KépKépKép

Zuerst:
Blackrose!
Üdv köztünk!!! Neked is hasonló a problémád, mint nekem. De jó Neked, már csak 52 napig nem szeretnél szülni... Én még legalább 86-ig... Neked is szokott lenni pocakfeszülésed odalenn?? Nem keményedés, hanem feszülés, mintha telekajálod Magad. Nem fáj, csak kellemetlen néha...

Virág!
Köszi a gratut!

Gombika!!!
Kerek 30! Gratulációm!Kép

Kanyin!
Gratula a kislányhoz! Örülök, hogy minden oké Veletek. Azért mozog a kicsi olyan sokat, mert még van hol...Kép
Nagyon szép a babakocsi, és tényleg nem sok érte a harmincezer! Milyen a Tetra pelus és mitől nagyon jó? Én moshatón gondolkodtam először, de lehet, hogy nem az lesz belőle. Kapható viszont olyan pelus, ami komposztálható, tehát lebomlik egy az egyben. Nem tudom, tanácstalan vagyok...

Hello!
Úgy látom a nemek harca kezd kiegyenlítődni!Kép Gratulálok a kis nunishoz!

Annamari!
Gratulálok Dominikhoz!

Ex!
Tisssszta hüle vagyok: persze, hogy szülés ELÕTT akart lenni!!!KépKépKép Utána max. már csak az ágyba fordul majd...Kép

Banya!
RELAX!!!!! Ne aggódj, nem fog elmenni a babád!!! Vigyázol Magadra, pihensz eleget, egészségesen próbálsz élni, mindent megteszel, hogy rendben legyetek. Úgyhogy nyugalom! (Megint csak a szám nagy, én éppen ugyanígy parázok...Kép) Egyébként dolgozol még? Nem javasolt a dokid táppénzt?

Mellszívó: én kaptam egyet, kézit. Remélem, hogy tudni fogom használni és kelleni is fog! Mindegyikről hallottam jót is, rosszat is. Majd meglátjuk.

Nem tudom, milyen front volt ma, de Mazsola nem nagyon erőltette meg magát, hogy jelezze az ittlétét... Lehet, hogy megint este lesz műsor...Kép

Pusszantás mindenkinek!

Norwell+Mazsola (26+1)

Kép
Kép
norwell
 
 


Sziasztok!

Reggel óta nemrég értünk haza. Kicsit hosszú volt ez a nap.
Először is voltunk dokinál. Azt mondta, szinte teljesen normális a méhnyak. Így 10 nap múlva kell visszamennem kontrollra. Hurrá-hurrá-hurrá!!! Kép
Utána a Westendbe nézelődtünk (jó drágák a kismamás cuccok), majd az Ósanba és a Corába voltunk. Jól esett egy kicsit kimozdulni. Kaptam egy gatyót, de nem kismamás, mert azokból még mindig nagy a legkisebb méret.

Pogi: örülök, hogy jobban vagy. Kép
Köszi az infót a korpával kapcsolatban. Ki fogom próbálni.
Erről a duplex méhről akkor hallottam, mikor a kórházban feküdtem, ugyanis a mellettem fekvő lánynak szintén az volt. Õ akkor volt 34 hetes és csak januárban szült meg. Úgyhogy egyenlőre no para a koraszülés miatt.
A ti kocsitok is klassz Kép

Caroline: üdv itt. Grat. Lilikéhez. Nagyon szép nevet választottatok.
Engem egyenlőre csak ijeszteget az dokim a varrással. Kicsit parázok tőle. Egyenlőre most kaptam 10 nap haladékot. Ma azt mondta, szinte teljesen normális. Remélem így is marad.

Pilchard: volt dugó a váci úton, de annyira nem volt vészes. Viszonylag hamar átjutottunk rajta.
Köszi neked is a tippet. Kipróbálok én mindent Kép
Tök jó a link. Imádom ezeket a hülyeségeket.
Babafürdetés: én a szobába fogom egyenlőre, míg a baba belefér a babakádba. Szerencsém van, mert a tesóméktól örökölünk egy állványos babakádat Kép Nekik sosem csukott össze.

Kanyin: Örülök, hogy minden rendben van a babával és veled Kép Nem semmi amin átmentetek 15-én. Szegény kislányod biztos nagyon fájt neki. Remélem azért már jobban van.
Nekem tetszik ez a kocsi Kép Nekem is hasonló világos lesz, szerintem tök tuti Kép

Blackrose: szerintem is követeld ki a pisi leadást, mert nekem is így derült ki, hogy sok a baci benne. Kaptam is rá antibiotikumot.

Banya: nem egyszerű a te eseted sem, de te erős csajszi vagy és szépen augusztusban megszülöd a kis drágát!!! Legyél nagyon optimista!!! Drukk százezerrel!!!

Hello: grat a kicsilányhoz Kép

Mézgombi: nagyon jó utat és jó pihit. Grat. a kerek 30-hoz Kép

Azt hiszem beszerzek egy Avent-os mellszívót. Ártani nem árt. Jó lesz azért, ha kéznél van Kép

Volt valaki a Praxisba 4D-n? Mennyivel előbb érdemes bejelentkezni?

Szoktátok nézni a Fókuszt? Csak azt akarom megjegyezni, hogy a M.Anikó mindig uolyan fölsőben van, csak minden nap más színben. Jó nagy már neki a pocakja.

Most teljesen kinyúltam. Ma korán lesz szundi
Mindenkinek jó éjt!
Kép
Kisvirág (23+0)

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok Csajszik!

Köszike mindenkinek.

Kisvirág: én nekem már van szülésznöm (választott) éppen, hogy le tudtam foglalni. Majdnem lekéstem róla. Fehérfi Kriszti (a Schöpfi-ben) a barátnöm szült nála. Állítólag nagyon jó szülésznö. Elsö találkozásra nekem nagyon szimpatikusnak, nagyon aranyosnak és segítökésznek látszik. Mellszívóhoz: nekem a Kriszti azt mondta, hogy a kórházban is ki lehet próbálni a Medela típusút (kézi és gépi is van) és utána meg lehet venni ott. Az árát is mondta: kb. kézi 5000 Ft gépi 19000 Ft körül, ha jól emlékszem rá. Bár én kaptam kölcsönbe Medela és Avent típusú mellszívót is.(kézi)

Pogácsa: lehet hogy én is ezt fogom követni babakocsi ügyben, feladok egy keresés hirdetést az igényeimmel. Hátha találok egyet. Köszi.

Babafürdetéssel kapcsolatban: én akartam venni a kiskádhoz állványt, de rájöttem, hogy felesleges, mert találtam itthon egy magasabb kicsi asztalkát amire rá tudom majd rakni a kádat. És még spóroltam is.

Most ennyi egyenlöre.

Puszika mindenkinek:
Annamari+ Dominik

KépKép
pannamari
 
 


Sziasztok!

Pogi, Norvell. Valszeg félre értettük egymást, valami miatt én a textil pelusra gondoltam mikor rákérdeztél. Ezért írtam a Tetrát. Arra amit lebüfizhet, meg alátehetsz, szóval nem a pelenkázó pelusra. Bár régen ezzel pelenkáztak. Bocsi, de én erre gondoltam.
Az egyéb pelusról annyit, hogy mi az elején Liberot használtunk, elég sokáig newbornt, mert ugye picik voltunk. Én meg voltam elégedve vele. Aztán valszeg, mert olcsóbb volt, vagy aranyosabb volt a mintája már nemtom, a Pamperst. Aztán egyszer valaki mondta, hogy próbáljuk ki a Tescost. Nem a fehér csomisat, hanem a lilát. Végül azt használtuk nagyon sokáig. Teljesen Pampers minőség. Én mindegyikkel meg voltam elégedve, szinte soha nem folyt ki belőle semmi. A legvégén pedig up&got használtunk, amit itt vettünk egy kis bababoltba darabra. Nekünk az is nagyon jó volt. A lényeg, hogy légáteresztő legyen és ne olyan neylonzacsis anyagú. De szerintem majd mindenki megtalálja az igazit.
Remélem tudtam segíteni.

Kisvirág! Örülök, hogy jobb lett a méhszájat. Neemhiába drukkoltunk. De jó neked, hogy nem kell még kismamigatyi. Én már úgy érzem magam mint egy bálna, vagy egy tengeritehén. Ja, a fókuszt nem nagyon szoktam nézni, csak főleg a bemutatóját látom, de ez már nekem is feltűnt. Kis kötő a mell alatt, és mindig más színű. Kép
Satuk, én is a súlyától vagyok ki a Bergonnak, de szerintem ennél még vannak nehezebbek is.

Edit

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!

Mi ez a tetra pelus?ez a neve?
A pelenka is egyéni azt mondják,van akinek az olcsó zsákos vállt be,másnak meg a drágább.A bababoltos pasi azt mondta az ő lányuk minden drága pelusból kipisilt,a dm-es baby love (azt hiszem)vált csak be.Én akartam venni pampers neww bornt,de vki irta hogy állitólag nagyon szoros a gumija,úgyhogy most nem tudom.

Kisvirág:szuper hogy jó hirekkel jötettek haza.Feküdnöd úgyanúgy kell,vagy kicsit mozoghatsz többet?

Norwell:nekem is volt olyan pocakfeszülésem,és egy idő után rájöttem hogy bizonyos időközönként tartott egy pár napig,utána mindig nagyobb lett a pocim,gondolom azért feszült.

Kanyin:köszi,ezt az akasztósat meg fogom nézni.Jó hogy itt beszélünk mindenféléről,mert tudja az ember hogy mire figyeljen oda.

Szilvi:ezt a deszkát meg fogom nézni,nem rossz ötlet.

Tök jó hogy vannak képeitek az iwiwen,igy már arcokat is tudok társitani a nevekhez.

Tényleg csajok,itt az adatlapokon alig egy két embernek van fényképe feltéve,ez hogy alakult igy?
Persze ha vki "anonim" akar maradni,tiszteletben tartom.
Nekem sincs még fent,mert nem "találom" a képeimet,a párom átmásolta egy külön vinyóra az összes képünket,és nincs ideje hogy átmásolja nekem a gépemre.Én meg analfabéta vagyok a számitőgépekhez!

Olyan jó hogy ilyen sokat irtok,mert itt punnyadok egész nap-semmit nem tanultam a héten-és mindig azt lesem van e ujjabb hozzászólás.
holnap megyünk egy két dolgot intézni,kaját venni,ilyesmi,nagyon kiváncsi leszek hogy fogom birni a járást,mert az egy helyben állás még mindig iszonyú.

Csajok:mikor és hol kell majd intézni a kisbabánk taj számát,anyasági segélyt,egyéb dolgokat?

Sziasztok!
Ezt nem tudom mihez kötni,de muszály feltennem,annyira jópofa.Kép

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok! Lehet, hogy nagyon megbotránkoztok a kérdésemen, de aki esetleg eü-ben dolgozik vagy volt hasonló tapasztalata kérem válaszoljon. Igaz-e, hgy epidurális érzéstelenítés előtt le kell szedetni a műkörmöket, vagy akinek nincs, annak le kell mosnia a körömlakkot, mert ha nem, akkor nem alkalmazzák az érzéstelenítést?

Előre is köszönöm!
Vendég
 


Sziasztok!

Pilchard, ez a pisivizsgálat nálunk még egy helyen belül is védőnőfüggő. Az enyém nem nézi, viszont ott van két másik, akik szokták. Engem nem mozgat, ha érzem, hogy vmi baj van, akkor úgyis szólok.
Ahol én szülök, ott is úgy van, hogy este tíz-fél tizenegy körül elviszik őket, de hajnali kettő-három körül hozzák őket megint. Azt nem tudom, hogy a lefejt tejet odaadják-e nekik, ez még érdeklődés tárgyát képezi, hacsak nem felejtem el. Szerintem ne vegyél mellszívót előre, ha mégis kell, szerintem ez az, amit csak meg tudnak venni a férjeink is, ha mégis szükségessé válik. Esetleg menjetek be egy üzletbe, és mondd meg a párodnak, hogy ha kell, akkor vagy ezt vagy azt vegye meg neked.
Fürdés: mi vettünk tappancsos szűkítőt, ezt a nagykádba is bele tudjuk tenni, de azt előtte ki kell zománcoztatni. Ezen felül azért valószínűleg veszünk egy babakádat valami olcsóbb helyen, hogy a szobába is be lehessen vinni. Aztán hátha úszik majd a szoba…mivel a földre tesszük majd le, és oda le is lehet ülni.
Pelus: én írtam, hogy szoros a gumírozása, legalábbis a szülésfelkészítős nő szerint. De ettől függetlenül nekünk is van pár csomaggal, elvileg ugye 5 kilóig jó, a gumírozása meg majd kiderül. Ha nem nekem lesz jó, a környezetemben van pár kismama, valaki talán el tudja használni.
Katus, az én férjem ezen a héten kedden kapta meg a pénzét (febr. 10-én adtam be a bevallását személyesen). Egyébként a mosáson még lehet, hogy én is elgondolkozom, hiszen nem öblíthetem a ruhákat és a többit állandóan ecetes vízzel. Szóval egyszer amúgy is váltani kell. Lehet, hogy az lesz, hogy először öblítő, aztán ha van vmi gáz, akkor próba az ecetes vízzel…de ne legyen erre szükség.
Kanyin, ne aggódj, nem vagy felelőtlen! Mindenkivel történhet ilyen, ha nem bízol semmiben, magad teszed tönkre. Örülj, hogy a lányod ilyen könnyen átvészelte! Hidd el, lesz még olyan, amikor majd Õ (is) téged fog hibáztatni…igaz, annak meg nem feltétlen lesz alapja, de ráérsz akkor stresszelni magad.
A babakocsi szuper! Szvsz megéri az árát!!!
Blackrose, én pont a tökéletes ellentéted vagyok! Mi már akkor vásároltunk, amikor hírből sem voltam terhes. És az az érdekes, hogy kis kivétellel fiús cuccokat, és lőn Petike. Ma pl. kiskesztyűt vettem neki, mert nálunk kötelező kórházi felszerelés. Magamat meg egy rövidgatyás pizsivel leptem meg, aminek a felsője gombos, és olcsó is volt (annyira, hogyha a kórházi napokat kibírja, már akkor is megérte).
Pogácsa és Banya, tudom, hogy nehéz, de ne hallgassatok a dokitokra, ha hasonló rémségekkel traktál benneteket. Ha kihúzzátok a 28. hétig, akkor már minden jó, mert ma már olyan a kórházi felszerelés, hogy semmi baj nem történhet. Csak a kórházi tartózkodási idő hosszabb egy kicsit, legalábbis, ami a babát illeti.
Az apás szüléssel kapcsolatban én azt mondtam a férjemnek, hogy nekem bőven elég, ha a fejemnél fog állni, tehát, ha nem akarja, nem kell végignéznie a véres jelenteket. Persze, azt szeretném, ha ő vágná el Peti köldökzsinórját, de ez még messze van (vagy mégse?).
Banya, azért vándorolhat a lepény, de szerintem a helyzete attól is függ, hogy a méhed hogy alakul a terhesség során, tehát, hogy hogyan változik. Az enyém a kezdetektől fogva mellső fali, a múltkor a doki csak rámpillantott az UH-val, és megjegyezte, hogy még mindig mellső fali a lepényem…
Pogácsa, a Tetra pelenka az textil, a Libero meg ugye eldobható.
Hello, nevek kitörlve, de beírom, hogy puncis.
Mézgombi, akkor én mit szóljak? Reggel hatkor indultunk, és kb. 45 perce jutottam számítógép elé. Gyanítom, ez meg is látszódik a hozzászólásom terjedelmén. Most Word-ben gépelek, aztán Ctrl+X utána Ctrl+V. Asszem, lesz olvasnivalótok rendesen.
Grat. a kerekhez egyébként! A tanácsokat nálunk anyu és a mamám fogja szerintem osztogatni. Aztán vagy megfogadom, vagy nem. Nyilas létemre szeretek a magam hülye feje után menni, max. megbánom.
Doren, padlófűtéshez annyit, hogy a párom lakásában (ahol most anyós van) a parkettás szobában radiátor van, de az összes többi helyiségben (konyha, fürdő, műhely) padlófűtés, ezek egyébként metlakizva vannak.
Köszi a szopipárnás infokat. Gondolom, már kezdesz unni. Tehát akkor bőven jó lesz, ha csináltatok anyóssal egy henger alakú valamit. Ahány szopispárna annyi féle lesz. Tehát már nem pocifotóink, hanem párnafotóink lesznek.
A textilpelusokat persze én is külön fogom mosni, de azt is csak azért, mert ugye az nálunk tisztába tevésre lesz, annak ugye nem árt a magasabb hőfok. A mai ruhákat viszont érdekes lenne pl. 70 fokon mosni, mert lehet, hogy csak egy Barbie-méretű akármi maradna belőle.
Szilvi, én a múltkor totál elfelejtettem, hogy a miénk merre fekszik. És a felvételről sem tudom kinézni… Textilből a Tetra pelenka a legjobb! Legalábbis én ezt hallottam, nekünk is ilyen van.
Satuk, tennék még képeket szívesen, de ez a felvétel kicsit rövidre sikeredett, mivel a doki későn kapcsolta be a videókameráját (ezzel a technológiával a DVD-ben is lejátszható fájl formátumot produkál), így pl. nincs képünk a kukijáról sem. Pedig azt olyan büszkén mutogatta az elején a drága!
Norwell, én még ki szeretném várni a márciust (14 nap), az áprilist (30 nap), és min. két hetet a májusból (14 nap), ez tehát 58 nap. De ez a minimum!!!! A Pogácsának írt részt (pelus ügyben) neked is javaslom (Tetra pelenka=mosható pelenka, de ezt hajtogatni kell, már vannak előre gyártott mosható pelenkák is, pl. Monapel). Nekünk van textilünk és eldobhatónk is, ama okból, hogy apuci közölte, hogy ő ugyan bele nem teszi a textilbe…de végül is mindegy, mivel eldobhatóból is van egy kis időre való (minden féle – mind méretileg, mind márka szempontjából), csak majd haza kell hozni a garázsból.
Mellszívó ügyben annyit, hogy ha nem kell, az nem azt jelenti, hogy nem lesz tejed. Elvileg az a legjobb, ha nincs rá szükség, a kereslet-kínálat elve alapján ugyebár.
Miénk gyerek sem mozgott ma sokat, de lehet, hogy csak a pesti levegő miatt. Már itt gépelem ezt a hsz-t 20 perce, most viszont ficereg ezerrel. Csak győzzetek olvasni (de lehet, hogy szidtok majd felmenestől mindenestől).
Kisvirág, mi ma elkerültük a Váci utat, csak az Auchannél, a Nagy L. kir. útján, az Egressy úton, a Csengery utcán és a férjem az öcsémmel a Kaszinó közben jártak. Habár lehet, hogy a férjem belefutott a Váciba is, mivel eléggé nehezen keveredtek el értem és a barátnőmért az Auchanbe a Kaszinó közből.
A fókuszban nekem annyi a bajom, hogy szegény M.A.-t mindig olyan előnytelen ruhákba öltöztetik, valahogy mindig sikerül kihangsúlyozniuk, hogy olyan hatalmas a melle (de lehet, hogy csak nekem nem szimpi). De vmelyik nap egész jó ruci volt rajta, az szvsz jól állt neki, de ma megint elromlott a stylist ízlése.

Frissítettem az oldalt, szóval folytatom, lassan betelik két oldal…na befejeztem, megnézem még a profilomat.

Szép estét, és jó olvasást, remélem, mindenkinek válaszoltam, vagy reagáltam.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál, és szerencsére megnyugtatott, mert babucim egész nap meg sem moccant, már kezdtem aggódni. De az UH-n megnéztük a szivecskéjét. 1 hónap múlva elkezdődnek az NST-s vizsgálataim, kicsit már parázok a szüléstől. Ti nem féltek?

Mellszívó: nekem is az aventet ajánlotta egy barátnőm, úgyhogy nemsokára meg is veszem.

Fürdetés: Sajnos a mi lakásunk olyan adottságú, hogy a szobákat nem lehet télen rendesen felfűteni, így kénytelenek vagyunk a fürdőszobában fürdetni+pelusozni. Én egy pelenkázós kádállványra gondoltam, csak hát az is necces a kis méretek miatt.

Babakocsi: én is eléggé tanácstalan voltam, ha azt szeretném, hogy minden követelménynek megfeleljen, akkor talán nem is találnék jót. Múlt héten a Brendonban beleszerettünk egybe, ami megközelíti az igényeinket: Peg Perego Venezia. Sajnos eléggé drága (73ezer FT), és máshol nem forgalmazzák. Van valakinek tapasztalata ezzel a kocsival? Még Pierre Cardint fogunk nézni, de ebbe annyira beleszerettem Kép !

Kisvirág: örülök, hogy tetszik a nevünk, kb. 3 éve eldöntöttük, hogy ha lányunk lesz, ez lesz a neve. Most csak azért gondolkodtunk még rajta, mert annyi van már belőle. De Lilire csak ez a név illik Kép.
Én 4 hete voltam a Praxisban (ott mondták először, hogy kislányunk lesz), és azt hiszem, kb 3 héttel előtte jelentkeztem be. Nagyon aranyos volt a doki, csak Lili aludta az igazak álmát, így az arcocskáját nem láttuk olyan jól, de így is kivehető. Sztem az apukájára hasonlít!
Nekem a 24. héten jelentkeztek görcseim, és az aktuális vizsgálaton megállapította a dokim, hogy 2100-as a méhszájam. Másnap be is kellett feküdnöm a kórházba. Én is nagyon féltem attól, hogy elveszítem a kicsit. Meg kellett várni, amíg a görcsök elmúlnak, és utána egy negyed órás műtéttel összevarrt a doki. Nem volt annyira kellemes, de tűrhető. És azóta tényleg sokkal jobban vagyok, nagyon ritkán fáj a hasam. Elég sokat pihenek, de azért el is szoktam menni itthonról néhány órára.Szóval azt akarom mondani, hogy nem kell félned akkor sem, ha esetleg mégis összevarrják, de szerencsére nem úgy néz ki a helyzet! Sokat pihenj!

Exdeus: köszi, hogy betettél a táblázatba, hát bizony, eléggé az elején vagyok...

Nagydolog: nekem, mióta vaspótlásként Ferrograd Folicot szedek, semmi problémám nincs vele, szerencsére. A dokim írta föl.

Jár vki közületek az aktív szülés kp-ba?

Na jó, azt hiszem, mára ennyi elég lesz.

Jő éjt mindenkinek!
caroline
 
 


Ex: a pisivizsgálat azért fontos, mert semmi tünete nincs a bacinak, egészen addig, amíg vesemedence gyuszit nem kapsz tőle vagy a szüléskor meg nem betegíti a babát! Szülés előtt mindenképp kérj egy vizsgálatot te is!
Nem semmi mennyiséget írtál! Kép

pogacsa
 
 


Sziasztok4

Moka4:műtőben dolgozom,anesztes asszisztensnőként.A műkörmökről annyi a tapasztalatom hogy esküvőmre volt,nem birtam megvárni mig lejön,majd megőrültem tőle,igy leoperáltam magamnak otthon,hát majd be szartam egy hétig úgy elvékonyodott a körmöm.Ezt csak ezért irom,mert nem tudom milyen tipusok vannak,de mi a műkörmöket ha már azzal jön be a beteg a műtőbe nem szedetjük le,de a körömlakkot mindenképp le kell mosni.mert a köröm ill.körömágy szine információkat adnak nekümk.Valamint tesznek egy "csipeszt" az ujjadra,ami a saturációt mutatja-a vér oxigén tartalmát(egyszerűen irom,hogy értsd/.És ezek a műszerek nagyon érzékenyek,a fényelnyelés utján működik,amit a körömlakk meggátolhat!
Ha tudsz előre beszélj anesztes dokival ahol szülsz,mert mindenhol más szokások vannak,és nem hiszem hogy szülés közben hiányzik az embenek hogy még jól le is csesszék.
De ha a körmöd olyan hogy nem lehet eltávolitani addig,a lakkot mindenképpen szedd le.

Menni akartam ma vácra kaját venni,meg egyéb apróságokat,hát hajnali 3-tól 6-ig nem aludtam semmit,annyira fájt a hasam,Ameli is csuklott,rugdosott,remegtette a hasam,mióta meg felkeltem reggelizni,megint keményedik,úgyhogy maradtam kényszerpihenőn.
Szegény párom,mikor meglátta a listát amit irtam ,a fejéhez kapott és azt mondta gyorsan szerez vkit,aki elmegy vele.Kép
Anyósomék a szomszédunkban laknak,szerencsére kapható volt a dologra,mert különben lehet du-ra érne csak haza a férjem.Annyira imádnivaló pasi,de semmi érzéke a bevásárláshoz.

Caroline:én kezdek izgulni,egyre többször gondolok a szülésre.Főleg amikor fáj a hasam,belegondolok hogy ettől még mennyivel jobban fog,hát olyankor parázok nagyon.Tegnap mondtam is a férjemnek,mert én nagyon tudok pánikolni,meg hisztizni kórházban,hogy felhatalmazom hogy "tegyen helyre" ha úgy látja már nem önmagam vagyok.Kiabálja le a fejemet amig észhez nem térek.
én még olyan 37-40 napot szeretnék kihúzni,utána jöhet.

Lenne egy körkérdésem,aki akar az válaszoljon.
Honnan jött a nevetek/azonositó?
nekem van egy kék plüss macsekom,őt hivják pilchardnak,ez egyébként egy mesefigura is,meg legó is van belőle,Bob a gazdija,lehet ismeritek.


Sziasztok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Még elfelejtettem vmit.Pogácsa,te mint fő szakértő,szerinted ha id.keményebb lesz a hasam ,de úgy hogy látszik hogy egyik oldalon kemény,és ott meg is emelkedik,az keményedés,vagy a bébi nyomja ki magát arra az oldalra?Remélem érthető volt,nem tudok fogalmazni.(se).

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


sziasztok! Ma van az FMH-ban bababörze, lehet, h átnézek, az nem olyan nagy megterhelés talán, és amúgyis kezdek begolyózni a bezártságtól...

Pilchard, nekem a nevem óvodában ragadt rám, a Pogányból lettem Pogi, ahonnan egyenes út vezetett a Pogácsához. De azóta is sok helyen így hívnak, egyetemen pl... na jó a diákjaimat kivéve ;)

Én ezt a műkörmös dolgot nem értem: hogy akar valaki finoman bánni szülés után a kisbabájával műkörömmel?????? Könyörgöm!!!

pogacsa
 
 


Pilchard, nekem is tud foltokban keményedni, és az általában a keményedés, nem a baba! Nekem a hasam tetejének a bal oldala tud valami hihetetlen módon kiugrani. A bébike általában azért nem tudja olyan sokáig statikusan tartani sztem.

pogacsa
 
 


Sziasztok!

A pisivizsgálatot én is fontosnak tartom, abból sok minden észre tudnak venni.

Jövő héten meg a BNV-n lesz bababörze, de nem a Kismama újságos.

Pilchard! Én még nem hallottam erről a macsek névről. De jó. Én pl. azért vagyok Kanyin, mert amikor még régebben írogattam ide a lányom kb.1-1 1/2 éves volt akkor Õ a kavicsot, amiket rendszeresen gyűjtögetett kanyinnak hívta. Aztán akkor ez jutott eszembe. így lettem Kanyin.Kép

Pogi. Műköröm: gondolom neked még nem volt. Régen nekem is ez volt a véleményem a műkörmös anyukáról. Már nekem is jó ideje van, igaz, hogy ha nem vagy hozzáértő azt gondolnád, hogy sajátom, mivel alig 2mm-rel lóg túl az ujjbegyemen.. Nem fogjátok elhinni, de leginkább a párom ragaszkodik hozzá. Egyébként a műköröm sokkal veszélytelenebb, mintha a saját körmöd nagy, mivel teljesen tompa. Ráadásul sokkal kevesebbet kell vele foglalkozni. Teszek fel róla képet, remélem nem gáz. Én még soha nem sértettem meg a kislányom bőrét ezzel a körömmel.
Amit írtál a műtétekről már én is hallottam, mert gondolom ha kezd elkékülni a körmöd (alatt) az nem túl jót jelent. Mikor kaptam az érzéstelenítést foghúzáskor, akkor meg a szememet nem engedték becsukni, mert gondolom a pupillák méretváltozásából is lehet rosszra következtetni. De lehet, hogy ezeket csak én gondolom.
Na, elég volt belőlem.

Edit
Kép

Kép
Kép
kanyin
 
 


Sziasztok!!

Gyors bekukk!!
A féloldali pukliról én azt hittem hogy az a babinkó popsija.Kép mondjuk nem tart nekem az olyan soákig max 10-20 mp-ig.

A műkörömről... egy részt lehet hogy tényleg az anesztesnek lesz baja vele(egyik barátnőm huga szívta meg egyszer. Feltették a műkörmöt délelőtt, estére bekerült a kórházba vakbélgyuszival, úgy leszedték neki mint a sicc). De Moka4 gondolj bele,hogy fogod tudni megfogni az a picit, fürdetni, pelusozni, köldökcsonkot kezelni(nekem műköröm nélkül is marha nehéz volt, holott áplolónő vagyok és gyakorlat idején nem egy nem kettő gyerekét kezeltem... igaz annak nem én voltam a Zannnnya ;) )Ha már kicsit hosszabb a körmöm is óhatatlanul megkarmolom a kölköt(Tomi szóvá is teszi ha hosszú mert ahogy mondja: "Köjmöd fáj,au") Szóval gondold át!! Ez nem le/beszólás, csak tanácsként írtam!

valamiről akarok már 2 napja írni de nem tudom már miről.... Megvan!!!
Valaki írta, hogy csak hason tud elaludni, és a manója nem tolerálja.
Én is így vagyok. És már a tudatom tele az oldalt meg a hanyadt fekvéssel. Ezért múltkor belázadtam, és összeszedtem a lakásba található összes párnát, takarót és nyoszolyát építettem magamnak. Közepén egy akkora lyukkal amibe a pocim bele fér, de nem is lóg...és Tomi délutáni szunyája alatt én is szunyáltam, de jó volt.
Amúgy amikor Tomi született a meglepetés erejével jöttünk rá a szobatársammal, hogy jéééé most már lehet hason is aludni... örömünk a tejbelövelésig tartott persze mert akkor meg a mellünk miatt nem ment a dolog. Kép

Na lépek, mert T kiabál, hogy anya, kiszállsz most!(Tiszta Big Brother!!! Tán mert tényleg ő lesz a nagytesó ?)

Évi

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Kanyin, értem, tényleg nem ilyen kicsike mükörmökre gondoltam... nekem csak olyan marha nagy volt egyszer, és megkergültem tőle, h nem tudok bánni az ujjbegyemmel, nem volt hosszú életü... Szóval sztem én a meglevő körmeimet is le fogom vágni nullára.

Na voltam a bababörzén, vettem négy édibédi kis sapkát, egyet amiben hazahozzuk, két vékonykát nyárra, meg egy macifüleset őszre, meg még egy fürdőlepedőt. Szinte csak babaruha volt, viszont abból rengeteg, és itt is volt tömeg bőven, jól le is fáradtam, és a pocakom is keményedett, szóval mostmár pihi ezerrel.

pogacsa
 
 


Sziasztok!
Pogácsa, én egyáltalán nem azt mondom, hogy nem fontos! Sőt. Én is tisztában vagyok vele, hogy a szülés előtt mindenféleképp fontos egy vizsgálat, de akkor meg kapásból kenetvételt kérek, mert az csak egy dolog, hogy kimutatják a pisiből, hogy van benne baci, azt is tudni kell ugyebár, hogy milyen. Kép Egyébként én az esetek nagy többségében gombásodok, a múltkor is ez volt.
Pilchard, engem már jópárszor leegoistáztak a becenevem miatt. Ez még anno akkor jött, amikor tesómmal megcsináltattam a freemail-es és chat.hu-s azonosítómat. Az első verzió egy fizikai kifejezés volt (nem tudom, pontosan mi, arra emlékszem, hogy a betűvel kezdőtött) a másik meg ez, ami a deus ex machina (reál beállítottságúak segítségéül: az isteni gépezetből) kifejezés első két szavának felcserélése. Ez van. Kép
Kanyin, szerintem nem magával a műkörömmel van a gond. Nekem mondjuk a sajátjaim ekkorák, mióta leszoktam a körömrágásról, azóta nőnek, mint a bolond gomba.

Egyébként még egyszer bocsi a tegnapi termésemért, de nem akartam senkit kihagyni.

Ági

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek köszi a gratulációt a nunishoz! Kép

Doren, igen, nagyon örülünk, hogy most kislány érkezik hozzánk! Bár még fogalmam sincs, hogyan kell majd pelenkázni (ill. főleg letisztogatni a "dolgokat" róla), hiába harmadik baba! De gondolom Te is így lehetsz most ezzel, nem? Kép

Pogi! Mi is voltunk de. az FMH-ban! Csak azzal a különbséggel, hogy mi a vasútmodell kiállításra mentünk! Pistinek nagyon tetszett is. (Meg nekünk is persze. Kép) Olyan furcsa, mert ahhoz képest, hogy van egy 22 hónapos fiam meg egy 7 hónapos pocaklakó lányom abszolút nem tudtak meghatni a babaruhák, annyira megvan szinte mindenünk! Persze volt azért 1-2 édesebb cucc, de sikerült megállni, hogy bármit is vegyünk. Nyilván egy első babásnak azért más a helyzete ilyenkor.

Kanyin, jópofa ez a névadásod! Nem is gondoltam volna, hogy ilyesmi áll a dolog mögött. Azt hittem, a vezetékneveddel lehet kapcsolatban, mert mintha régebben mondtad volna, hogy vmi bonyolult vezetékneved van.

Pilchard, ezt a macsekot én sem ismerem sajna. Amúgy az én nevem azért lett ez, mert régebben gyakran előfordultam a chat-en is (itt a bneten) és mindig szóvá tették egyesek, ha valaki nem köszönt. Ezzel a névvel viszont meg sem kellett szólalnom ha éppen nem akartam, automatikusan köszöntem is már, ha beléptem! Kép

Ja, a védőnő témához: nálunk is csak súlyt meg vérnyomást mér, vizelettel soha nem foglalkozik. De az van minden egyes vérvételnél a kórházban, automatikusan, gondolom ezért. Haskörfogatot sem mér, de azt minek is kéne tulképp?

Caroline, én nem magától a szüléstől félek, hanem az egyéb (ált. fölösleges) kórházi beavatkozásoktól. A szülés az egy természetes folyamat, jól ki van az találva nekünk. Kép Ám amiket a dokik csinálnak, na azt szívesen kihagynám. Persze sajnos, ha az ember kórházban szül, akkor ott nem ő szabja meg a feltételeket. Kép Ez van sajna.

Szép hétvégét,

Hello (29+4)
hello
 
 


Sziasztok!

Pannamari: én is sok jót hallottam a Krisztiről, de én még nem választottam senkit. Egyenlőre 4 jelöltem van, mindről jókat hallottam. Nehéz dönteni, de már igencsak ideje lenne.
Azt hiszem akkor a kórházba fogom kipróbálni a mellszívókat, aztán majd meglátjuk.


Kanyin: hát tényleg nem hiába drukkoltatok.
Köszi is mindenkinek. Kép
Az viszont nem annyira jó, hogy nem jók a kismama gatyik.
Nagyon nehezen kapok magamra normál gatyót. Hasam azért már alakul, de semmi seggem. Így ha olyan gatyó méretet nézek aminek jó a dereka, hasa annak nagyon lóg a segge és hát úgy nagyon ronda. Most sikerült egy kicsit szteccseset vennem. Tán pár hétig jó lesz, aztán megint vadászok.

Pelustéma: A sógornőm a Huggies pelusra esküdött. Neki a liberóból és a pampersből kifolyt minden. Szerintem ez a babótól is függhet.
Én venni akarok vagy 20 db textil pelust is és csakis Cseh gyártmányú Tetrát. Sok kismamától azt hallottam, hogy az a legjobb.

Pilchard: Remélem azért már jobban vagy és nem keménykedsz. Az apu dolga most, hogy segítsen nekünk.
Az enyém is néha rosszul van, hogy miket kérek tőle, ma épp a lakást takarította ki. Tényleg annyira édesek. Kép
Mi voltunk ma a városba. Apa névnapjára kapott egy gatyót (holnap lesz). Remélem hozza a zsákjában a meleget. Én szóltam neki Kép
A doki pedig azt mondta, hogy továbbra is feküdjek, pihizzek és egyem a magnéziumot. De azt hiszem most annyira nem fogok szigorúan feküdni. Szép lassan teszek-veszek azért itthon. De semmit megerőltetőt Kép
Nekem a nicknevemet jó pár éve apa adta, mikor elkezdünk netezni. Azóta pár haverom is Kisvirinek hív. Mostanában apa egyébként Mogyorózsáknak hív. Mivel én vagyok a kis Mogyorónk zsákja. Jópofa mi. Amikor meg kiderült, hogy lehet, hogy varrni kell, akkor azt mondta na bevarrják a Mogyorózsákot Kép Meg odasúgta a fiának, hogy édesem rád varrják a házad Kép Annyit szoktunk röhögni Kép

Lehet, hogy hülye vagyok, de mi az az iwiw?

Ex: irigyellek, hogy már csak 58 nap Kép Nekem legalább 120 van még...
A Marsit mindig ugyanabba a fazonú felsőbe bújtatják, csak mindig más a színe. De tényleg némelyik szín nagyon előnytelen neki...

Caroline: de jó, hogy minden ok a babával Kép
Mi a Bence névvel vagyunk úgy, mint ti a Lilivel. Már vagy 2 éve Bencét szeretnénk, de most, hogy a pociban van a férjem nem akarja ezt a nevet, mert abból is sok van. Én hiába győzködöm, nem tudom meggyőzni. Úgyhogy mi még nem választottunk nevet.
Én is a Ferrogradot szedem, de nem minden nap, mert nekem nem megy tőle a nagydolog Kép Tiszta röhej ez az egész Kép
Köszi a megnyugtató szavakat a varrásról. Már nem is parázok annyira tőle. Azért sokat pihizek, hátha kihúzzuk még sokáig Kép
Mi az az aktív szülés kp?

Blackrose: én tudok csak hason aludni és a kicsi nem igazán szereti, de ennyit még kibír Kép Elég lesz akkor nem hason aludni, ha már folydogál a tejecske.

További szép hétvégét.
Kisvirág Kép

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Sziasztok!
Kisvirág, nézd meg a freemail-es ládádat! REmélem, még jó a cím, arra küldtem neked egy iwiw-es meghívót, hogy tudd használni az oldalt. Remélem, tetszeni fog.
A férjednek üzi, hogy hozza a meleget. Ill. itt ma is viszonylag jó idő volt, de én nem szeretem az átmeneteket...
A házikóvarrásra tett megjegyzése nagyon aranyos, lehet, hogy én is jót mosolyognék, ha a férjem vmi hasonlóval állna elő ilyen esetben. Kép

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!

Majd akarok irni sok mindent,csak képet is akarok feltenni,épp azon ügyködünk,de közben elolvastam amit ex.irt
Ex:Te vagy az én emberem!Hogy tudsz meghivót küldeni?nekem nincs,és eddig akárkit kérdeztem senki nem tudott!Mihez kötött a meghivő küldése?

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Sziasztok!

Nos itt vagyok,sikerült a kicsinyités.
Először is köszi hogy megosztottátok a nevek eredését!Ime az én pilchard cicám!Kép

Kanyin.szépek a körmeid,tényleg nem látszik hogy műköröm!

kisvirág:nagyon tetszett a Mogyorózsákos story,jót nevettem.Az én párom is kitakaritott ma,és a bevásárlás is sikeres volt!Kapott is érte nagy piros pontokat,meg sok puszit!
Hát ez a keményedés már nem tudom az e,döntsétek el Ti,egész nap ezt csinálja de csak pár másodpercig tart.Kép

Annyi mindent akartam irni,most meg semmi nem jut az eszembe.
Majd még jövök/most jutalomból átadom a gépet a páromnak,hagy játsszon kicsit!
üdv Mindenkinek!
Ja és nemhogy nem baj,egyenesen szuper hogy ilyen jó sokat irtok!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ex. ez jó kérdés, mert én sem tudok meghívót küldeni.
Pilchard, ez elég X aktás, nekem ilyenem soha nem volt az elsőné. Most még érthető, de ez elég izgalmas.Kép

Kép
Kép
kanyin
 
 


Pilchard, az enyém is pontosan így néz ki, amikor keményedik... Ált. naponta 10-15x csinálja, és kb. 20-30 mp-ig tart. Cuki a cicus! Már azt hittem, igazi macsekod van otthon... Kép
hello
 
 


Sziasztok.
Azt hiszem csak a szülőszobán jöttem rá az előző várandósságomnál, mi az a keményedés. Az se magától volt. Talán majd most. Néha mintha érezném. Így 32. héten, Pilchard, természetes is. Nem?
Az én nevemet apukámtól kaptam, mert sűrű hajjal születtem, vagyis kócos voltam. Gyerekkoromban mindenki így hívott, de ma már senki.
Ha beüt a tavasz, a férjem csúszdát eszkábál a kertbe. Már annyit nyaggattam, hogy biztos megcsinálja. Ezzel akarom kihúzni az utolsó hónapot. Van csúszda-építő tapasztalatotok? Adél a játszin csúszdázni szeret a legjobban, de a játszi nagyon messze van, nem fogunk mindennap kimeni.
V.
kóci
 
 


Sziasztok!
Volt egy meghívóm, de az elküldtem Kisvirágnak. Azt nem tudom, hogy a meghívók száma mitől függ. Lehet, hogy Kisvirágnak épp van szabadja, majd ha jön, megírja. Ugye Kisvirág? Kép
Pilchard, szerintem ez nem keményedés, hanem a babád valamije. Én azt gondolom, hogy a keményedés olyan általános valami, hogy akkor mindenhol olyan, mint egy betonfal. Nekem csak akkor van ilyen "puklim", ha Ficergő odakucorodik az adott részre. Kép
Na csajok, megyek feküdni. Ma annyit ettem, mint hat másik...szvsz holnap majd egy daru kell hozzám. Kép
Szép éjt mindenkinek!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!!!

Igen,hogyan kell meghívót küldeni az iwiwen???Senki nem tudja?!

Pilchard:Ez szerintem nem olyan keményedés,ezt a baba csinálja!KépNagyon jó a kép!
Nekem is szokott így állni a pocim!!!Kép

Kanyin:Szerintem is nagyon jó a körmöd,és a gyűrű is gyönyörű!!!!Kép
Örülök,hogy minden ok volt a dokinál!!!

Kisvirág:Én is remélem tetszik majd az iwiw,rengeteg ismerőst lehet találni,akikre állmodban nem gondolnál!Kép
Boldog névnapot a párodnak!Enyémnek ma van!
Anyuéktól,ilyen szökőkút párásítót kapott(unk)!Nagyon szép!!
Tőlem egy farmert!!!

Köszönöm a válaszokat a Tetrát illetően!!!Kép

Szerencsére a párom már Hétfőn mehet dolgozni,kezd már javulni a lábia,de még mindíg nem tökéletes!
Így jár aki focizik!Kép
Kaptam anyuéktól egy marha jó bébihordozót!!!
Úgy örülök neki,napellenzős!

Jó éjszakát mindenkinek!!!
Szilvi

Ui:A Marsit tényleg sokszor előnytelenűl öltöztetik!!!Ja és herótom van már tőle,mert úgy foglalkoznak vele mintha ő lenne az egyetlen nő aki terhes!!!Anyunak is herótja van,ő a Blikknél dolgozik,igaz marketingen de ő,hogy ki van....!!!
Azt hallottátok,hogy a Palikkal várják a leveleket baba név illetően?Amire a legtöbb szavazat jön az lesz majd a neve!Nevetséges!

Na pussz mindenkinek!!!

Kép
szgoron
 
 


sziasztok! Na ma is van termés! Kép

Ex, a hüvelykenet az más, a vizelet-tenyésztésből derül ki, h milyen baci(k) van(nak) a pisiben. Nem a sima vizelet elemzés, ahova vihetsz akármilyen üvegben, hanem a tenyésztés, amihez külön steril üvegcsét adnak. De persze tenyésztésre csak akkor küldenek, ha a sima elemzés mutatott valami eltérést, pl magas fehérvérsejt számot.

Pilchard, igen, ez a keményedés, legalábbis nálam pont így néz ki, csak a hasam bal oldala, mert ugye ottani méhemben van a baba. De nekem is pont ilyen csálé amikor kemény! És közben sokkal jobban érzem a hasi ereim lüktetését is. Nem épp kellemes.

A wiwes meghívók számáról: amikor iwiw lett a wiw-ből, annyira megnőtt a felhasználók száma, h nem bírta a rendszer, és kénytelenek voltak megszüntetni egy időre a meghívásokat. Aztán pár hónapja minden régebbi felhasználó kapott egyet, és állítólag áprilistől lesz megint több. Én két hétig kerestem egy meghívót, mire volt valaki aki át tudott adni nekem egyet, hogy meghívhassak valakit.

Na megyek alukálni lassan, mindenkinek szép álmokat!!! Kép

pogacsa
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?