Új privát üzeneted érkezett!

Rita

Nekem Lacinál előfordult, hogy fájt a hasam. De csak ritkán. Jól meg is ilyedtem olyankor.

Védőnő
Elvileg ő az egyetlen, aki nem szabadon választott. Jó mi? Pont a leg bizalmibb dolog a gyerekkel kapcsolatban.
Viszont írásban le lehet mondani a gondozásról. Én a fiúknál lemondtam. Sajnos már nem a terhesség alatt. Most i le fogom mondani. Egyrészt az egyik legjobb barátnőm védőnő, és úgyis tőle kérdezek, ha valami nem ok. Ráadásul a gyerekorvosunk aszisztense.
Másrészt meg úgyis járok majd minden hónapban nőgyógyászhoz. Ő méri a vérnyomásomat meg a súlyomat, meg mindent. Azért nem fogok a két gyerekkel a védőnőhöz mászkálni, hogy ugyanezeket megcsinálja, meg a labor eredményeket bemásolja a kiskönyvbe.
Persze sok hely van, ahol a védőnő adja a laborba a beutalókat, de azt meg akkor már el lehet intéztetni inkább a háziorvossal.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Rita: Nekem is akörül van a vérnyomásom. Remélem, nem fog feljebb menni.
Nekem is szokott fájni a gyomrom, de csak ritkán. Inkább a hasam fáj. De az fájt Livivel is.

Ez a védőnős dolog elég fura, hogy nem lehet választani. Főleg, ha házhoz is jön, mikor pici a baba.

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Szilvih!
Köszike az infót. Jó alaposan áttanulmányozom a témát!

Rita!
Örülök Adélodnak! Ha jól emlékszem akkor Gigiéknek is bejön ez a név :D !
Sokan amikor megtudták, hogy Adél lesz a lányunk, úgy néztek ránk mint egy űrlényre :oops: . Nem értették hogy tudtunk ilyen nevet kitalálni!

Védőnő téma: a körzeti védőnőnkkel én összesen kétszer találkoztam. Egyszer amikor eljött bemutatkozni, meg utánna még egyszer megjelent egy röpke fél órára. Közölte hogy megvan velem elégedve és hívjam ha valami gondom támad.
Dokihoz nem a körzetünkbe lévőhöz járunk, ezért ott más védőnő van.
Most pl fogalmam nincs vajon melyiket kell megkeresnem!

Remélem mindenkinek jól telt ez a hosszú hétvége :D .
Sziasztok!

Kép

Kép
erzsó78
 
 

 
 

hali,
nem vagyok pár napig,rohanok hanyat homlok hozzátok hogy annyi visszaolvasnivalóm lesz hogy nem győzőm erre tessék :roll: nem maradok le semmiről :twisted:

rita,
ööööööööööööö,hát én már most is azon gondolkodom hogy mi jöhet majd a harmadináknál ami az első kettőnél nem volt de semmi nem jutott eszembe.úgy látom meglepi lesz :lol: de valami újdonságra számítok :twisted:

védőnő:enyim jó fej,nem piszkál és nem egrecíroztat :lol: ha megyek jó ha nem felhív hogy mi van.akkor megígérem neki hogy megyek, persze ezt nem tudja kivárni és egy hónap múlva megint telefonál :lol: :lol: :lol: de amúgy én is úgy tudom hogy őt nem válszthatod mert lakcím szerint van :?

én:mondjam vagy mondjam a paráimat :lol: :lol: :lol: :lol:
na jó,ma éppen jól vagyok de azért tűntem el két napra mert totál mély depresszió sok sok sírással meg önsajnálattal :oops: :roll:
úgyhogy most nem mondodm majd inkább ha megint előjön :evil:

na tipli el egy kád vízbe mert b kikészített ma :cry:
cupp
Vendég
 


Sziasztok!

Anikó, a gyes mindig a minimálnyugdíjjal egyenlő, jelenleg 25800 rémlik, lehet, hogy a százasra nem emlékszem. Ebből én 23ezer valamennyit kapok meg, asszem nyugdíjjárulékot vonnak belőle.

Erzsó, úgy látom, már kérdeztél is Szakbarbártól.:)

Gyomorfájás: nekem akkor van, ha nem sikerül akkor és pont akkor ennem, amikor a pocaklakó megkívánja. :roll: Tuti pasi lesz. :twisted:

gigi, deprsszió hess, hess, jó kis séta a jó levegőn, sok csiklandozásos nevetés Bálinttal, esetleg nézzétek meg a videót, hogy milyen pici baba volt, amikor megszületett. Engem ilyenek szoktak feldobni.:)

Védőnő: Nekünk isteni jó fej védőnőnk van, pedig nagyon elfoglalt. Szívesen megyek vele beszélgetni kis vérnyomásméréssel egybekötve. Egyébként én is úgy tudom, nem lehet választani, de még erről a lemondásról se hallottam.

Kép
Kép
szilvih
 
 


Kedves Anyukák!
Ha érdekel titeket nagyon jó minőségű, márkás angol babaruha kicsikre és nagyobbakra ( Next, George, Mothercare, Early days, gap…) 0-1,5 éves korig
Jelezzétek emailben és küldök feltöltésről értesítőt!
Köszönöm a figyelmet
Továbbijó babavárást és babázást kivánok
Szerettel
Lovas Juszti
julovas@vipmail.hu
juszti75
 
 


Sziasztok! :)

Gigi!
miért vagy depis? Szokott ilyesmi előfordulni Veled vagy "csak" a hormonok művelik ezt? Nekem is vannak kiakasztó napjaim, de ilyesmi nem szokott előfordulni, max mindnekivel harapós vagyok egy kis ideig. Kb. 1-2 órát :roll: , aztán lenyugszom. :lol:

Ma megint tökjó idő lesz, megyünk jó agyon sétizni Vikivel meg bevásárolni, mert már pénteken kellett volna, de barátnőméknél voltunk családostul, meg a bátyámék jöttek, szóval minden nap volt valami kaland. Így cipelhetem a karton vizeket én. :evil: Vagy megvárhatom férjet, mígy hazaér és együtt nyomulunk, de inkább lezavarom egyedül. :)

Dóri
Vendég
 


Dóri

Szerintem inkább várd meg a férjedet. Bár gondolom Viki sem könnyebb egy karton víznél.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Ildi!
babakocsialjban hazatoltam a Kaisersből egy kartont most délelőtt meg pár dolgot vettem. :) Petit meg majd elzavarom a többiért vmelyik nap.
Vendég
 


dóri,
mióta babás vagyok folyton előfordul :oops: na jó,azért nem szó szerint depi,csak ez a mindenen bőgök,ha rám néznek akkor is szindróma :roll: szvsz hormonok mert ha éppen nem vagyok terhes tényleg csak akkor bőgök ha jó okom van rá,mondjuk nézem b újszülött kori képeit :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok,
jöhetek én is?
azért is mertem irni, mert látom itt Gigit, akit egy régi topikról ismerek, és tudom, h kb. egy nap fogunk szülni, ugye???? :wink:

Rólam annyit, h van már két fiam, most várom a harmadikat :wink: , dokinál még nem voltam, igy azt sem tudom, ,mi van velünk. Sokszor leesik a vérnyomásom, eléggé hányingeres vagyok, de nov. 6-án végre eljutok orvoshoz, és akkor ő majd elmondja,h mi a helyzet.
ha minden rendben, akkor a szt irmében fogok szülni, szülésznőm már van (elég paramami vagyok :lol: ) dokim meg remélem bevállal majd...
most ennyi, remélem maradhatok, és majd megpróbálok visszaolvasni...

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


Sziasztok!

Zsanci!
Üdv itt! Tök jó hogy egyre többen vagyunk :D !

Gigi!
Mostanában én is mindenen elbőgöm magam. Ki érti ezt???!!!! :D
Csak tomboljatok kicsi hormonok :wink: !

Rólunk: nagyos sokszor leugrik nekem is a vérnyomásom. Ilyenkor lekell kicsit pihennem.
Holnap kell mennem dokihoz, remélem csinál uh-t is és végre láthatom Tökmagocskát :lol: !
Ma voltam a házidokinál, hogy vegyen táppénzre. Azt mondta hogy csak akkor tud ha viszek a nőgyógyásztól egy papirt, hogy veszélyeztetett terhes vagyok. Ez marha jó :evil: !

Erzsó

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Zsanci!
Üdv. itt, persze, hogy csatlakozzál és várjuk a híreket majd! :)

Gigi!
Ez tök normális amit a sírásról írsz. :lol: Én majd a szülés utáni depitól parázok, mert az bizony cudar volt Vikinél, mindenen, de tényleg mindenen bőgtem, elaludtam egy félórára, felriadtam szó szerint és mászkáltam a lakásban, hogy egyszerűen nem találom a helyem (a baba édesdeden aludt, férj is éppen, Gergő meg anyunál volt), és ok nélkül bőgtem, szóval ijesztő egy érzés volt, és felhívtam a gyerekorvosunkat és neki mondtam el mi van, és nagyon hamar helyrejöttem és javult a hangulatom egy homeós bogyira. :) És érdekes, mert Gergőnél semmi ilyen nem volt, és nem nagyon szeretném ezt újra átélni harmadik babával. :oops:

Nem tudom mi van ma, Viki tiszta nyűgös, mindjárt megy is apájával fürdeni, mert kééész van. :evil: :roll:

Ma alig ettem vmit, csak sültkrumplit kívántam salival, semmi átvágyam nem volt, pedig reggelre még sütöttem fincsi muffint is, de az se kellett, szegény családnak kell az egészet megennie. :P

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!!

Zsanci, üdv itt! És gratulálok!Ki a szülésznőd a Szt Imrében? Kipróbáltad már? :twisted: Csak azért kérdezem, mert szeretnék egy tutijót találni ott, aki profi gátvédelemben.

Dóri, ne ijesztgess, hogy még a 12ik héten is ez a semmi sem jó étvágy van!!! Nekem most egy ideig jobb volt, de ma megint, valószínűleg front van, az álmosság is nagyon erős volt. Depresszió: Legalább már tudod, hogy melyik homeo jó rá.:) Én is mindenen elbőgtem magam szülés után, négyen voltunk egy kórteremben, és volt, hogy együtt bőgtünk.:) Visszagondolva kicsit röhejes. :roll: :twisted:

Erzsó, a múltkori linkben épp tegnap láttam az indokokat, ami miatt egy orvos táppénzre vehet egy Kismamát. Én szerintem az émelygésre meg a nagyon alascony vérnyomásra-szédülésre fogok hivatkozni...

Képzeljétek, ma voltam dokinál, próbált hasi uh-t, de olyan béna volt, hogy kb. 5 percnyi nézegetés után sem tudott egy testhosszat mérni. :( De a szívét megkérdeztem, és az látszott, hogy dobog!!! :P Tökre örültem, mert mondta, hogy a 12ik hetit az Istvánban szokták csinálni 4Dvel, gondolom, annyian vannak, mint a heringek, de akkoris 4D! :lol:

Remélem, ti ma jobban voltatok, mint én!!! :x

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi!
nálam ez van.. de legalább tartom a súlyom egyenlőre. :) Tuti a frontok is közrejátszanak, lsd. Viki mai alakítása. :evil:
Hogy hogy hasi uh-ot csináltak Neked a 8. héten? :shock: Nem értem. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap voltam uh-n, a nyakiredőt nézték. A baba jól van, egészséges, 6,6 cm, a redő is jó (0,17 cm), kalimpált a kezeivel-lábaival. Mondta is a doki, hogy nagyon aktív baba. Hasi uh volt.

Depresszió... nekem azt hiszem most kezd előjönni. Egyszerűen úgy érzem, hogy nem tudok semminek örülni. Néha meg is ijedek, hogy nagy lehet a baj velem. Van, hogy sírok, van, hogy ok nélkül ideges vagyok.

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Anikó, örülök, hogy minden rendben volt a babóval. :) Remélem nekem is hasonló jó élményben lesz részem szombaton. :)

Akkorát sétáltunk ma a szigeten, úgy elfáradtam, és még du is mentünk a suliig meg vissza. Szerintem azért nem rakódnak rám a kilók, mert rengeteget megyek Vikivel, míg amikor vele voltam terhes, akkor az irodában csücsültem, így meg is lett az eredménye. :roll: De most igazi fitt kismama vagyok. :lol:

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam ma dokinál. Bár ne lettem volna :oops: !
Nem volt a saját dokim és a helyettese nézett meg. Egy szemtelenül fiatal, tapasztalatlan (szerintem) srác.
Közölte hogy megsértette a méhszájat ezért ma kicsit vérezgetni fogok. Hát vérezgetek, szerencsére nem nagyon. (kopp-kopp-kopp).
Nagyon durván vizsgált, azt hittem leesek az ágyról!
Azt mondta hogy méh rendelleneségem van, mert hátra hajlik a méhem. ( eddig minden doki szerint előrehajló volt).
A sok rémiszgetésnek az lett a vége hogy megkért hogy csináljak majd mégegy tesztet.
Ezáltal az uh is elmaradt :evil: !

Remélem nektek jobban telt a napotok!
Bocsi hogy ezt mind leírtam, de olyan jó volt kiírni magamból!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Erzsó, szóhoz sem jutok mekkora paraszttal volt dolgod! :shock: :evil: :evil: Terhességről annyit mondott, hogy csinálj még egy otthoni tesztet ??? :shock: Ne haragudj, de ez az orvos nem normális, ha a sajátod, ha nem. Semmi uh? Minimum egy hcg szint mérés a vérből és egy uh. Komolyan nem értem..
Én kiköveteltem volna magamnak az uh-ot, és nem hagytam volna annyiban a dolgot, az biztos.

Most hogyan tovább?
Vendég
 


Erzsó, messziről kerüld ezután ezt a barmot! Próbálj megnyugodni, és pihenni, és minden rendben lesz.
Gondolom, nem tudta kitapintani a terhességet, és ráfogta, hogy rendellenes alakú. Különben én úgy tudom, hogy ez csak a teherbeesést befolyásolja, a terhességet nem, ne nyugtalankodj, és várd ki a dokidat, ráérsz még!!!

Dori, tök jó, hogy iyen nagyokat tudtok sétálni. Én most egy pár hétig itthon voltam begubózva, de most már talán neki merek indulni a nagyvilágnak, holnap állatkert és gyes intézés!! Jövő hétfőtől újra "dolgozó" nő leszek!

Nektek mi jut eszetekbe arról a névről, hogy Berta?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Csináltam még egy tesztet, ami ismét pozitiv lett :D !
Apának is megmutattam, nézze meg Ő is. Nehogy legközelebb azt mondják biztos nem jól láttam :wink: .
Este felhívtam a dokimat, megbeszéltük hogy hétfőn 13 órakor uh.
Majd elmesélem neki milyen "jófej" a helyettese. Mert még sok ostobaságot mondott! Tegnap még paráztam, de a teszt után kicsit megnyugodtam!

Holnap hajnalban indulunk Pestre, temetésre :( . Remélem utánna azért még tudunk valami jó programot szervezni!
Az állatkert tök jó ötlet!

Szilvih!
A Berta név nálunk esélyes! :D
Amikor még nem tudtam, hogy babás vagyok, akkor a patikába jött egy csaj és ő is Berta volt. Nagyon megtetszett a neve és azóta nálunk benne van a pakliba.
Nekem bejönnek azok a nevek ami nem tömegnév és nem lehet agyon becézni.
Egyébként az Adélt is a patikából vittem haza. Mondtam is a férjemnek hogy lehet ilyen nevet adni egy kislánynak!
Aztán annyira megtetszett.......

Na kicsit hosszú lettem!
Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok Lányok!
Szeretnék csatlakozni hozzátok, jelenleg 12 hetes terhes vagyok. Van már egy fiam, Boldizsár, aki lassan (novemberben) 2 éves. Tegnap voltam uh-n, megnéztük a kis pocaklakót, aki nagyon elégedetten üldögélt. Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én borzalmasan álmos vagyok, délután alszom Boldival, este 9-kor már alszom. Hányinger ezerrel van, pedig most már kellene múlnia, nem?
Lenne egy kérdésem azokhoz, akik hasonló cipőben járnak: mivel nemsokára lejár a gyed, szeretnék papíron visszamenni dolgozni, majd 1 nap múlva táppénzre menni. Mikor kell bejelentenem a munkáltatómnak, hgoy vissza szeretnék menni? Írásban vagy szóban kell megtenni? A munkahelyemen már jeleztem,hgoy vissza szeretnék menni, de nekik fogalmuk sincsen, hgoy mit kell csinálni, mivel ez egy közintézmény, aminek a fenntartója az önkormányzat, onnan kapjuk a fizetést, mindent. Szóval kinek kellene jeleznem? Vicces,hogy még a munkahelyen sem tudják. Az ötleteket előre is köszi!
Makesz
makesz
 
 


Sziasztok!

Makesz!
Üdv a csapatban! :) Sajnos a munkahelyes kérdésben én nem tudok segíteni, de talán a csajok fognak tudni adni vmi infót.
Hányinger: elvileg el kellene múlnia, nekem is voltak jobb periódusaim, azt hittem enyém a világ, de pl. tegnap cudarul voltam. :( Remélem nem tartozom azon "szerencsések" közé, akiket végigkísér ez a remek állapot. :roll:

Dóri
Vendég
 


Szia Makesz!!!

Nem tudom, kinél kell jelenteni, szerintem telefonálj körbe, majd kiderül. Viszont fontos tipp: Még az idén kezd el vagy töltsd le a betegszabikat, mert így időarányosan csak 1-2 nap, és kevésbé viszi le az átlagodat (bérezett napok+betegszabi átlaga), mert ez után számítják a következő gyást, gyedet. Különben 15 nap, és ez kevés szabis napnál jelentős lehet. A gyest meg nem nézik jól szemmel táppénz alatt, azt inkább írasd vki más családtagra, nagyszülő is lehet.

Többiek ma merre jártak ebben a szép időben? Ti hordjátok már a terhes gatyókat? Én elkezdtem, a többi már nagyon szorított, meg így jobban látszik a pocakom is.:) Tudtok vmi reális helyet, ahol lehet kapni terhesruhákat? Az Auchanban azt mondták 2 hete, hogy mostanában már lesz, de jó lenne még pár tipp, ahol 5ezer alatt gatyót tudok venni.

Ma megjártük a MÁK-ot, nagy tülekedés nyitásnál, pár napos gyerekek, terhes anyukák egyvelege, 32-en voltak előttünk a sorszám szerint. Erre elmentünk játszótérre fél órára, mire visszajöttünk, meg már túlment a sorszám. :roll: SZerencsére az egyik biztonságiőr rendes volt, megsajnált minket (72 éves anyukám, 3 éves Dorka, meg én pocakkal), és beprotezsált minket, mert különben újabb 66 embert kellett volna végigvárni. :evil:

Erzsó, Berta nekem is tetszik, de ez még csak olyan "első hallásra, most ízlelgetem." :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


zsanci,
üdv itt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: örülök neked,jó lesz ez a topic meglátod :wink:
ööööööööööööö,én is 6-án mék dokihoz,nem is mondtad hogy te is :twisted: így kell megtudnom :twisted: :wink: ???????????
maradsz végül is a dokidnál?M.G-vel beszéltél már?én uh és doki után irány H puszit adni szülésznénimnek :lol: már nagyon vár :wink: :wink: :wink:

makesz,
neked is üdv és sajna én nem tudok segíteni de jönnek nálam okosabbak is a témában és majg ők fognak.

erzsó,
ez valami eszméletlen durva ami vele történt :evil: :evil: :evil: látod én pont ilyenek miatt félek még Uh-ra is elmenni máshoz...........az ilyeneknek kéne bevonni az egedélyét :evil: és nem a normális dokikat b@szogatni :evil: el tudom gondolni mennyire kiakadtál :cry: de nemsokára mész a saját dokidhoz és megbizonyosodhatsz róla hogy minden rendben!

dóri,
velem szülés után madarat lehetett fogatni szóval babayblue megkímélt.most vagyok olyan optimista hogy azt feltételezzem most is meg fog :lol: és itt minket olvasgatva meg magamon elgondolkodva bizony arra jutottam hogy teljesen normális a para :roll: többedik gyereknél meg aztán kiváltképpen de a hormonok is tehetnek róla nagy mértékben szvsz.és ahogy megy az idő úgy lesz egyre jobb.......
Vendég
 


MAkesz, helyesbítek, neked Gyednél lehet, hogy mind a 15 nap betegszabit ki kell töltened már az idén is, mert az nem fizetés nélküli szabinak számít, mint a gyes. Érdeklődj utána.

Kép
Kép
szilvih
 
 


szilvi,
de bizony hordjuk ám :lol: én már a hetedik hét óta :lol:
5 ezer alatt lehet egyáltalán gatyót kapni????????????????én már b nél sem kaptam pedig annak már 3 éve :roll: de lehet hogy csak rossz helyen kerestem.itt nézz körül,nem mondom hogy olcsó de elfogadható áron vannak, szuper minőség is tökre csinik.én most elég sokat vettem itt és nagyon elégedett vagyok
www.christinamoda.hu
Vendég
 


sziasztok,
köszönöm, h befogadtok!!!! :lol: :lol:

Gigi,
igen, szülésznővel azonnal beszéltem, ahogy megtudtam, mi a helyzet... :lol: :lol:
dokit meg azt hittem mondtam...:(
Szilvih,
Nekem Molnár Gabi a szülésznőm, aki profi a gátvédelemben, de nagyon jó még állitólag a Kondor Kata is, és persze a Nyulas Jolán és az Újvári Bori és Kecskeméti Vera...

Kép


ZsanciKép
...hogy az utolsó emlékünk egymásról egy szép mosoly legyen...
zsancikant
 
 


zsanci,
akkor én vmit nagyon félreértettem :oops: én ott tartok hogy azon filózol felhívd e nehogy F. beelőzzön mert hogy ő is rá pályázik....... :lol: de hogy nem akarod míg nem voltál dokinál.....vagy vmi ilyesmi rémlik :oops: álmondtam?????????????????????????na de mindegy is az tuti hogy csodállak hogy így bírod :D én most elhatároztam hogy hármaskánál nem érdekel hogy azt mondja korán mentem akkor is elmegyek legkésőbb a 6.héten :lol: :lol: :lol: :lol: én nem fogok még egyszer ennyit parázni :roll: mikor ő meg tud nyugtatni :wink:
és utána megyek a 8.héten is :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: és akkor a 12.ig meg már könyebb kihúzni.amúgy idővel jobb ám :roll:
én most voltam ugye 7+4nél asszem.....na ez kitartott a 9.hétig és akkor megint megmarhultam de már csak nagyon picikét és hamar le tudtam győzni a kényszerképzeteimet :lol: tudod mi segít nekem:hogy álmodozom :wink: de tényleg,felidézem mikor b-t először megláttam uh-n és elképzelem hogy most milyen lesz és ettől olyan boldog leszek :lol: :lol:
na elhúzok naplót írni hogy el ne felejtsem a dolgokat :twisted:
Vendég
 


Sziasztok!

Makesz: Az én lányom is novemberben lesz 2 :lol: . (jövő vasárnap)

Képzeljétek, én meg elkaptam azt a vírusos nyavalyát, tegnapelőtt egész nap hánytam, alig tudtam felkelni az ágyból :cry: . Tegnapra már szerencsére jobban lettem, de még nem az igazi.

Az előző terhességemnél én is vettem az auchanban egy tök jó terhesgatyót (nagyon csini), és kb. 3000 Ft volt. Azt szoktam mostanában hordani. Illetve van még 1-2 gatyám, amik nagyok voltak, és most még jók a hasamra. De örülök, hogy Ti is hordtok már, mert azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen kövér :lol: . Pedig hát semmit nem híztam (sőt, most fogytam a betegség miatt), de a hasam már hatalmas...

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Nagyon köszönöm mindenkinek a megnyugtatásokat gyomorfájás-ügyben!
Tegnap olvastam a babaszobán, hogy a 9. hét jellemző tünete a puffadás, hát valószínűleg ezt éreztem. Valami hormon lassítja a simaizmok működését, és mivel az emésztőszervekben is simaizmok vannak, ez is lelassul.
Megoldás: kicsit kell enni, többször.:)

Ezt leszámítva sokszor eszembe jut, hogy nagyon élvezem, hogy ez a terhesség szinte észrevehetetlen. :) Még nem merem nagyon elkiabálni, mert még a 12. hét messze van, meg utána is lehetnek kellemetlenségek, de eddig klassz! :)

Még nem hordok terhescuccot, bár egy kilóval több vagyok, hála a vacsorázásnak...:(
Eddig nem ettem este, de most sokszor nem bírom ki, meg nem is lenne helyes talán, hát ez van. :roll:
Lesz miért küzdeni legalább szülés után... :D
Van egy tippem terhescuccra, lehet, nagyon sznob vagyok, de nekem ez vált be legjobban: TUDOM, nem egyszerű megtenni, de mi (egy évben egyszer kb... :) persze nem mindig terhescuccért!!! :lol: ) ki szoktunk menni Bécsbe. Ott a H&M-ben nagyon klassz terhesruhákat lehet kapni, nagyon jó áron.
Ha valaki megteheti, ne hagyja ki!

Szia Makesz!
Én sajna nem értek semmihez, ami kicsit is hivatalos ügy :) , de vannak itt szakemberek, Szilvi például. Nekem ezügyben (is) a férjem az eszem... :lol:

Timo, szegény! Jobban vagy már, ugye? nem tudok elképzelni a hányásnál rosszabb közérzetet... (Azt hittem, mindent megadnék egy kis fogyásért, de nem, mégsem... :( Ezt ne!)
Vérnyomásod hogy van?
Azt hallottam, a galagonya csökkenti a vérnyomást, be is szereztem egy adagot valami rágcsálnivaló formájában, de még nem vetetettem be. Kíváncsi vagyok, ártani biztos nem árt... :)

Zsanci szia! Harmadikra lányt szeretnél, vagy belejöttél a fiús életmódba??? :) Mekkorák a nagyok?

Dóri, a szülés utáni depresszió nekem sem ismeretlen, mindháromnál volt, elsősorban a rengeteg nemalvás miatt.
Most remélem felkészültebb, okosabb leszek, de nem fog váratlanul érni, ha mégis rámtör.
Szörnyű, az biztos. :(
Milyen homeobogyót kaptál rá?
Profi lehet a gyerekorvosod!

Erzsó, remélem már el is felejtetted ezt a barmot, ne is gondolj rá többet, azt sem érdemli meg. :evil:

NINCS KEDVE VALAKINEK TÁBLÁZATOT GYÁRTANI??? :) :) :)

Most megyek, délután állatkertbe megyünk az összes gyerekkel... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!
Köszi a segítséget munka ügyben, azt hiszem sikerült elintéznem (legalábbis azt hiszem, és már ez is valami :D !
Timóca: nagyon egyidősek lesznek a gyerekeink! Szerintem mi csináljuk jól!
Azt hiszem sikerült kialudnom végre magam, tegnap este fél 9-kor elaludtam és ma reggel 7-ko keltem. Szegény férjemmel nem is nagyon tudok törődni, állandóan alszom, ha itthon van :oops:
Terhes ruha: Már én sem nagyon férek bele a ruháimba, pedig én nem is híztam még semmit, de a hasam már nagyon megnőtt. Mi lesz még itt??? nemrég a Camponában jártam, és láttam,hogy hamarosan ott is nyílik majd H&M, kifejezetten gyerekeknek és mamáknak. Lehet, hogy mégsem kell Bécsig utazni!
Makesz
makesz
 
 


Sziasztok!

Rita: képzeld, mikor itthon mérem a vérnyomásomat (főleg, hogy ilyen beteg voltam), 101-81 körül volt :). Elég alacsony, de legalább nem magas :lol: .

Makesz: szerintem is jó ez a korkülönbség :lol: . Igaz, hogy a kistesóval már 8 hónapja próbálkoztunk... A lényeg, hogy összejött.
Camponába majd akkor elnézek, közel van :lol: .

Annak idején, mikor a lányommal voltam terhes, a Madrinában Budaörsön (azóta Brendon lett) vettem egy nagyon jó melltartót. Azóta is az a kedvencem, de már elég szakadt. Nincs benne merevítő, kismamás, alkalmazkodik a mellhez, ha nő... Szóval nagyon jó. Kéne még beszerezni, csak nem tudom, hol. Félek, hogy nem kapok hasonlót. (általában merevítősek vannak, azokat meg utálom :oops: )

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Mindenki hétvégézik? Nagyon helyes! Én is, csak másmi miatt kellett benéznem. :oops:

Rita!
Én Pulsatillát asszem 300-ast szedtem, és sokkal jobb lett, aztán el is múlt. :) Tényleg nagyon jó a gyerekorvosunk, le nem cserélném semmi pénzért, hiába költözünk el, akkor is hozzá járok majd szerintem. Nagy kincs.

Timi!
Jobban vagy?

Én voltam ma uh-on, 13+4nek megfelelő méretű a babóm, minden rendben vele, nyakiredő is, és bizony valószínű, hogy fiúcska, mert megmutatta mije van. :lol: Azt mondta a doki, hogy a nagy esküt nem tenné le, de nagyon úgy tűnik, hogy fütyis. :) Gergőm legnagyobb örömére. :):)

Dóri
Vendég
 


Dóri!!
Nagy gratula a fütyishez!!! De jó, hogy ilyen korán tudhatod! Irigy-irigy!
Van valaki, aki nem akarja tudni a nemét csak szülésnél? Én úgy csodálom az ilyen embereket. :twisted:
Én, a kis anyagias, már anyagi szpontok miatt is akarom tudni.; akkor már Dorkának pl. most télen is kicsit fiúsabb színeket vennék, hogy hordhassa a kistesó is. :oops: Meg hát a kíváncsiság....
Köszi a terhesruha tippeket. Auchanba benéztem, de az összes terhesgatya olyan volt, hogy csak popsitól lefelé volt normál (pl. kord) anyag, az egész derékrész körbe nyúlós pamut. :?: Nekem nagyon nem jött be, főleg télen, nem hiszem, hogy olyan jól melegítene, arról , hogy egy mosás alatt elnyúlik, már nem is beszélve.

Makesz, mikortól leszel dolgozó nő? Én hétfőtől. :roll:

Rita, állatkertben mi is voltunk, csak csütörtökön. Olyan kár, hogy a fele el van kerítve...
Táblázatban nem vagyok jó, de tényleg jó lenne egy...

Zsanci, köszi a szülésznőtippeket, majd becserkészem őket... :twisted:

Gigi, jó, hogy már csökken kicsit nálad is a para, nekem is szelídül. Lehet, hogy a pocak növekedése is teszi, nem? Van vmi kézzel fogható. :twisted: Meg egyre közeledik a bűvös 12.hét... Már úgy várom, a 4D uh-val együtt... :roll:

Nálam most a fáradtság tomobol, talán kicsit jobban a hányingernél. Simán elalszom Dorka mellett a nappaliban, aztán felriadok... Szerencsére, már nem örökmozgó. Viszont a párom bejelentette, hogy év végéig majdnem minden hétvégén dolgozik, meg persze hét közben is... :( :x Ennyit a kicsi pihiről...

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!
Én is bekukkolok! :D
dori_bp, gratulálok a kicsi fiúcskához! De jó neked, hogy már tudod, hogy kicsi fiú. Én kérdeztem a dokit, azt mondta, hogy talán majd a 20. héten meg tudja mondani, hogy fiú vagy lány. Pedig úgy szerettem volna tudni! :roll:
De majd a 18. heti genetikai uh-n rákérdezek! Hátha...

szilvih, nekem már csak a fáradtság van meg tünetként, meg néha a nagyon megkívánom ezt-azt. :lol:

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Sziasztok!

Dóri: köszönöm, már jobban vagyok :lol: . 1 nap hányás, 2 nap rosszullét, utána már jól vagyok :lol:
Gratulálok a fiúhoz :lol: . Remélem, nekünk is meg tudják mondani, bár mi pont a 12. héten megyünk a tarkóredőszűrésre, úgyhogy lehet, hogy nekünk is csak a 20. hét körül mondják meg :?

Ha van fél percetek egy kérdőívre, ez egy barátom hugának a dolgozatához kell:
http://www.freeweb.hu/luxi/Kerdoiv/

Köszönöm:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Timi, kitöltöttem a kérdőívet. :) Lehet nálam azért látszott a babó neme majdnem tuti biztosan, mert a 13. hét végén voltam (dokim mondta ekkor menjek). Holnap megyek be a kórházba a laborra meg van némi elintéznivalóm. :?

Jóéjt mindenkinek! (Ezt a fos időt.. :evil: , Vikit mint akit megcsípte a cecelégy, délelőtt is aludt másfél órát :shock: és du fél 5-ig 2 és fél órát :shock: :shock:, és 8 óta alszik :D )

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!
A kérdőívet én is kitöltöttem! :lol:
Ma megkaptam a kiskönyvemet. :P
Most majd szaladgálhatok különböző vizsgálatokra, elég sűrűek lesznek a napjaim. A védőnő november 22-én már jön is ki. Akkor leszek 17 hetes kismami.
Kihez mikor megy látogatóba a védőnő?

Kép


Kép
aanikoo28
 
 


Sziasztok!

Ma voltam uh-on. Láttam "Tökmagocskát"! Teljesen meghatódtam amikor mutatták a kis szívét és hallottam a szívhangot. Eddig nem is nagyon fogtam fel, hogy ismét pocaklakóm van. de most hogy láttam .....
Én még nem hordok kismami gatyót, még beleférek a régiekbe :lol: !

Dóri!
Gratula a kislegényhez! Jó hogy már tudjátok mi lesz, így legalább nem kell törni a fejeteket lánynéven :D !

Makesz!
Üdv köztünk!

Nálam egyszer sem volt a védőnő amikor pocakos voltam! Összesen 4× voltam nála, de az bőven elég volt.

Adél ma belázasodott, de ezen kívül semmi baja nincs! Igaz étvágya sincs :cry: ! Ha holnapig nem javul akkor írány a doktornéni!
Remélem mindenki jól van és nincs már hányás, hányinger stb... :wink:

Kép

Kép
erzsó78
 
 


Sziasztok!

Hozzánk egyelőre nem jön a védőnő. Sőt, nekem is csak az AFP után kell menni legközelebb.

Anikó: gratulálok a kiskönyvhöz :lol:

Erzsó: igen, olyan jó megint szívhangot látni/hallani :lol:

Dóri, Anikó, köszönöm a kitöltést :lol:

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Én is voltam ma uh-n,a doki ma jobban meg tudta állapítani a korát, és így november 20-ra már be is jelentkeztem 4D uh-ra az Istvánba!!!
Olyan fura, hogy Dorkával ilyenkor már több vérvételen is túl voltam, most (ez másik doki) meg azt mondta a doki, hogy ráérünk az AFP-vel egyidőben. Osztottam a véleményét... :twisted: A másik ,pedig hogy még mindig nem vizsgált meg manuálisan egyszer sem, mióta terhes vagyok, max hüvelyi Uh, de ezt sem bánom... Lehet, hogy csípni fogom ezt a dokit? Kár, hogy nem vállal szülést.:) Ja, és fél óra alatt végeztem várással együtt a terhesrendelésen.

Na hasonló jókat kívánok mindenkinek, most beszédülök az ágyba.

Kép
Kép
szilvih
 
 


hali,

én is vagyok csak rídonli :oops: egész nap szaladgálok ez a hülye építkezés miatt már úúúúúúúúúútálom az egészet,mindig kell valami és még olyan messze vagyunk a késztől,brühühühühüh :evil: és ha arra gondolok hogy ez még nem az utols építkezésünk sírva fakadok :cry: :cry: :cry:
és a tegnap estém úgy telt hogy rájöttem hogy mikor b-t vártam egész nap simiztem a pocimat és beszélgettünk már most meg majdnem hogy csak este jutott eszembe hogy kettecske ott van a pocakban :cry: úgyhogy én egy bűnrossz anya vagyok mert már most sem foglalkozom eleget kettecskémmel és hova akarok én harmadik gyereket mikor már a másodikat is hanyagolom :cry: ??????????????????????????

szilvi,
örülök hogy bejön a doki, akkor hozzá fogsz járni végig terhesgondozásra?4d-s uh ra hányadik héten mész?
én pont 12 hetesen megyek majd......sztem kizárt hogy akkor már meg tudják mondani hogy mije van avagy nincs :? és azon gondolkodom ne jelentkezzek e be egyből 16.hét környékére.......sztetek?mert pont olyan hülyén jönnek ki az ünnepek meg az afp-m hogy eredmény csak karira lesz,két ünnep között meg nincs uh és nagyjóból a 21.héten tudok csak menni genetikaira meg dokihoz.és gondoltam beiktatok plusz egy uh-t jézuskára :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: mert hogy az olyan messze van én meg olyan kivi vagyok :oops: :lol:
ja és szilvi,ne vegyél fiús ruhákat mert majd cserélünk ruhatárat :lol:

dóri,
gratulálok a pasidhoz,mi lesz a neve?

erzsó,
adél hogy van?jobbulást neki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

timi,
ááááááááááááááááááááááááá,én most jöttem rá hogy te ki vagy :oops: :oops: emaileztünk egy időben,mikor halásztelekre költöztetek........mond hogy te sem ismertél rám hogy ne érezzem magam ilyen rosszul :oops:

most el viacolort venni :roll:
cupp
Vendég
 


Sziasztok!

Erzsó!
Jobbulást Adélnak! Annyi baba beteg.. :(

Lányok, én meg a mizéria kellős közepén csücsülök. :roll: Szitu a következő, akinél szültem a 2 gyerekemet nem tud elvállalni, mert pont akkor külföldön lesz 2 hónapot :cry: , így keresnem kell vkit. Ezt fel is dolgoztam, mert volt egy alternatívám szintén az Uzsokiban, de sajna ő meg akkor tud menni szabira pont, és ezért nem tud elvállalni. :( na erre bepánikoltam, tegnap kórházba be, sírás-rívás, és ajánlott a dokim 3 embert, ebből 1 nem jöhet szóba nálam, marad kettő. Ha minden jól megy, akkor ma du TALÁN el tudok menni a privátjába az egyiknek, a másikat lecsekkoltam tegnap, és nem érzem úgy, hogy az az "igazi". :( De lehet, hogy csak hasonlítgatom az én jó öreg dokimhoz, és azért nem tetszik. nem tudom, hülye vagyok.. :roll: Mindenesetre, ami nem tetszik: súlymérés nuku, szívhanghallgatás nuku, amit pedig a saját dokim már ezelőtt 3!! héttel megtett, mert tudja, hogy ez annyira megnyugtatja a kismamákat és igaz, hogy az elején voltunk, de addig kutatta a hasamon a hallgatóval (tudjátok, ami kihangosítható), hogy gyönyörűen lehetett hallani, és annyira jó érzés volt! :) Ja, és megkaptam azt a bizonyos összeget, amit a szülésért szoktak adni a kedves anyukák. Én sem ingyen kívánnám, de azért nem mondanám így, hanem tuti azt, hogy amennyit gondol vagy vmi ilyesmi. Szóval vannak dolgok, amik nem tetszenek. :( Viszont a szülésznők, akikkel dumáltam erről, mert ismerem őket mind egybehangzóan ezt a dokit mondták elsőre, aztán másodiknak a másikat. De dilemmázom, de nagyon. :(

Másik remek hír. már terhes voltam, mikor levette a dokim a citológiát, mert elfeljtettem 1 éven belül menni (1 éve született a lányom, ezért). :oops: És P2, minden negatív. Erre vmi bajt éreztem pár napja, és kiderült, összeszedtem egy rohadt gombát, ami életemben egyszer sem fordult elő velem, így most 1 szem gyógyszert kaptam, kenőcsöt meg kúpot. és most azon pánikolok, hogy nem árt-e a babának, mert hogy ez a bizonyos új doki írta fel, bár ő azt mondta semmi baja nem lesz tőle, és ne izguljak. de azért csak elolvastam a tájékoztatót és ott bíz más szerepel! :shock: :cry:

Szóval, kééész vagyok akkora szarban csücsülök. Annyira gáz, hogy a doki, akit nagyon szeretek meg vagyok vele elégedve, együtt szültünk 2x stb, és több, mint 10 éve járok hozzá nincsen. És lesz helyette egy idegen. Elég nehezen emésztem a dolgot... és már az őrületbe kergetem a férjemet ezzel a témával, de mit csináljak.. komolyan ezzel az erővel, ha egyik dokit semérzem igazán szimpinek, akkor ugyanott lennék, mintha besétálok a kórházba, és szülök az ügyeletesnél, lobogtatva a borítékot előtte. fene se tudja, de el vagyok kámpicsorodva igazán. :(

Szilvi!
Te az Istvánba jársz? Vagy nem értem hogy-hogy olyan dokihoz terhesgondozásra, aki nem vállal szülést vagy nem nála szülsz?

Gigi!
Név nincs. :oops: :oops:

Dóri
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek az aggódást Adélért! Hála istennek mára láztalan lett, ezért nem is mentünk doktornénihez.

Dóri!
Próbálj megnyugodni és higgadtan átgondolni ezt a témát! Tudom nem könnyű. Nálunk is hasonló a helyzet. A dokim akinél Adél született, múltkor közölte velem hogy legközelebb a saját rendelőjébe menjek. Kicsit kiábrándító volt, mert úgy éreztem hogy ez az egész a pénzre megy ki. Adélnál 2500 volt alkalmanként a terhesgondozás és 25000 a szülés. Gondolom most már 4-5000 körül mozog.
A lényeg hogy ma megkerestem egy másik dokit, akit nagyon sokan ájánlottak. Sajnos nem tudott vállalni!

Még se kiskönyvem, se igazolás a táppénzespapírhoz. Az ember azt hinnné hogy második vagy többedik gyerkőc esetén már nem lesznek ilyen gondok. Aztán tessék!

Timóca!
Kitöltöttem a kérdőívet.

Gigi!
Kitartás az építkezéshez! Ne is gondolj ilyenre hogy bűnrossz anya vagy! Amikor még nem láttam Tökmagocskát uh-on, sokszor megfordult a fejembe, hogy minek nekünk még egy gyerek amikor hárman is tökéletes a családunk! Pedig tervezett baba, csak úrrá lett rajtam a pánik. Hát nem vagyog büszke magamra :oops: !
És tegnap óta mintha kicseréltek volna :) .

Nálatok alapból 3D ill. 4D-s ultrahangot csinálnak?
Nálunk sajna nem :cry: !

Dóri!
Milyen tabl. kaptál? (Diflucan, Mycosist)

Nálunk süt a napocska de baromi hideg van.
További szép napot nektek!

Kép

Kép
erzsó78
 
 


dóri,
sztem el sem hiszed mennyire árétzem a helyzetedet.én 13 éves korom óta járok a dokimhoz.nekem az a bibliám amit ő mond.mikor én szültem a dokim aznap du ment szabira .én reggel szültem.de ugye ezt nem tudtuk előre mikor szülünk így átéltem én is pár necces hetet :cry: és most sem sokkal jobb a helyzet mert május pont az a hónap amikor konferencia koneferencia hegyén hátán :roll:
egy vígasztalajon,a szülésznő a fontos és őmiatta talán nem fogod magad olyan "idegenül"érezni.és azért vagyunk hogy minket is az örületbe kergess :lol: :lol: :lol: na jó,komolyra fordítva nekem nagyon jó olvasni más érzéseit mert rájövök hogy nem én érzek egyedül így és nem bennem van a hiba és hogy ezek az érzések tök normálisak :wink: úgyhogy ne kímélj minket, én sem foglak titeket :oops: de az a jó abban hogy többen vagyunk hogy nem egyszerre vagyunk mélyponton így tudunk lelket önteni a másikba :)

gyógyszer:ne izgulj,babának ebben a korban már nem árt semmi :P nekem dokim azt mondta 11.hétig.vagyis mondtam neki hogy kicsit soknak tartom a váladékomat ő meg mondta hogy nem tudok neki olyan gombát produkálni amit a 11.hét elött megkezelne :twisted: de utána biztonságosan lehet bármivel.
tájékoztatóra meg hogy mit írnak ne foglalkozz,szülésznőm azt mondta hogy mivel ugye kismamikon nem végezhetnek kísérleteket ezért mindenre ráírják a gyógyszergyártók és így védik le magukat.bnőmnek pl kellett betalocot szedni,papírján nagyjából az volt hogy ha beszedi gyerek kéz és láb nélkül fog születni :evil: de a nődokija azt mondta szedje,ő szedte is és makk egészséges babája született :wink: szóval emiatt nyugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :D

az meg hogy megmondja mennyi az annyi tényleg elég kiábrándító,főleg mikor ő még nálad a világon semmit nem tett le az asztalra...........szóval érted......mert még ha az a doki akinél már kettőt szültél megmondja azt mondom nem érdekel mert tudom mit várhatok tőle és hogy szép szülésem lesz vele.....de így.......fizetsz X összeget és nem is tudod miért :?

erzsó,
igen,nálunk alap a 4d-s uh de hát ennyi pénzért el is várom :roll: :evil: és most megint rádöbbenek hogy az én dokim annyira de annyira felső kategória hogy ihaj.mikor olvastam hogy kétezerötszáz azt hittem huszonötezret akartál írni /vizit mert az inkább van közelebb az én dokim vizitdíjjához mint a kétezerötszáz :shock:
Vendég
 


Sziasztok!

Gigi: valóban, én sem emlékeztem Rád :lol:
Sokszor én is elfelejtem, hogy terhes vagyok :oops: . Hát igen, az első gyerekre még több ideje volt az embernek. Fogalmam sincs, hogy fogok boldogulni 2 gyerekkel úgy, hogy foglalkozzak mindkettővel :oops: . De biztos megoldjuk :lol:

Erzsó: Neked is köszönöm a kitöltést :lol:

Nálunk a kórházban sima UH van, egyedül a 12. heti tarkóredőszűrést csinálják 3D-ssel.

Én a dokimhoz a rendelőjébe járok, ott nem kell fizetni. Igaz, sokat kell várni. De nagyon lelkiismeretes. Ha magánba kéne menni hozzá, akkor is hozzá mennék :lol: .

Timi

Kép
Kép
timóca
 
 


timi,
érdekes én azon még nem izgulok hogy ha kettő lesz itt és mindkettő jelt ad magáról nem fogok tudni kellőképpen foglalkozni velük....csak még most így hogy a nagy minden percemet magának követeli kettecském meg ilyen visszafogott ő marad alul b-vel szemben :roll: és vhogy olyan rossz mert úgy érzem mintha különbséget tennék a két gyerek között :oops: mert hogy b-vel sokkal többet foglalkoztam ilyenkor mint most.....persze tudom hogy ez nem az én "hibám" mert hogy most azért már más az élethelyzet mert már itt van b.és akkor nem volt senki......csak olyan nehéz nekem ezt így megemészteni meg elfogadni :cry:
mikor talizunk :lol: :lol: :lol: :lol:

körkérdés:nincs meg valakinek véletlenül a bioalma az alma együttestől meg a gryllus vilikétől a maszkabál?
Vendég
 


Sziasztok!

Gigi!
De örülök, hogy így ráéreztél a problémámra. Beszéltem 2-es számú jelölttel és jövő hét keddre bejelentkeztem hozzá a magánba, előadtam őszintén a problémámat, sztem ez a legcélravezetőbb. Nekem a legdurvább az volt, hogy konkrétan nme szégyellte az összeget az arcomba mondani, hogy ő mennyit szokott kapni ill, hogy az uh-ért még külön 3 ezret kér a vizitdíjon felül. Na ezt pofátlanságnak tartom, és mondom nem azért, mert nem tudom kifizetni, hanem az egész hozzáállása miatt! :evil: :evil:

Maszkabál megvan és a pelikán is meg vmi újabb Kaláka cucc! Érdkel? :wink:

Erzsó!
Amit kaptam az 2 szem tabletta Diflucan, Klion D100-as kúp tabletta vagy mifene 10 napig és Mikogal krém.

Kisétáltunk (30 perc gyalog) a piacra anyuval meg a gyerekekkel (őszi szünet van a suliban is) és úgy érzem, mint akinek megfázott a torka, mert pofáztam meg röhögtünk meg minden, ami kell. Most fáj és krákogok. :( Remélem nem leszek beteg. :evil:

Dóri
Vendég
 


Dóri!!!
Át tudom érezni a problémádat, de nyugiii! Sok idő van még szülésig, addig még találhatsz nagyon jó dokit, a lényeg, hogy ne ragadj le olyannál, aki valamilyen szpból nem szimpi! Van másik kórház is ám!!! Tiéd egész Budapest! Ha megnyugtat, még én sem tudom, kinél fogok szülni, egyelőre egy sztk-s dokihoz járok. Az Uzsokiban nem ajánlom Sztakót, a neve alatti topikban leírtam élményeimet. Nekem nagyon szimpi volt Tiba, nagyon nyugisan és háborítatlanul szült nála a szobatársam, a harmadik gyerekét. Az én dokim szabin volt, és végülis Tibára bízott, gyakran megnézett, meghallgatta kínjaimat. Többiekre már nem nagyon emlékszem. Ja, volt vmi Vass(?) doki, elég sztárdokinak tűnt, fiatal, és róla tudnám elképzelni, hogy előre megmondja az összeget. Szerintem is ez undorító. SZóval rengeteg időd van még, és ha nem nyugtat meg más doki által felírt gyógyszer, nyugodtan kérdezd meg a sajátodat, hogy mi a véleménye róla, akkor talán nyugodtabb leszel. 14ik hétben vagy, az már második harmad, nyugodtabban be lehet már venni gyogyikat. Különben a gomba terhesség alatt nem ritka, megváltozik a hüvelyben vmi, és hajlamossá tesz. Szóval ne nyugtalankodj annyit, az jobban árt a babának! Szorítok, hogy sikerüljön dokit találnod!
Tényleg, lehet már szülésznőt választani az Uzsokiban?

Gigi!!! Hát nem irigyellek az építkezés miatt!! Mi gyerek előtt vállalkoztunk rá, most biztos beleroppannék, (mondjuk én egy tízessel több vagyok, mint te :twisted: ) Te strapabíró kismami vagy, levezényeled, és kész! Pocaklakóval meg majd később beszélgetsz::: :roll: :twisted: MOst fogd úgy fel, hogy többet adsz Bálintnak, amíg lehet, mert egy kicsit úgyis ő fog háttérbe szorulni, ha a kicsi megszületik. :roll:

Nekem szerintem nagy szerencsém van, mert tavaly májusban kiharcoltam, hogy DOrkát vegyék fel oviba, hiszen úgy volt, hogy megyek vissza dolgozni. Most örülök, hogy lesz egy kis időm csak magamra meg a ház rendbetételére, fogorvosra, miegymásra, mielőtt megszületik a pici. De olyan furcsa, mert várom is, meg nem is, hiszen Dorkával véget ér egy korszak, amikor csak én voltam neki, most majd kezdődnek a barátok, óvónénik, kinyílik előtte a világ, szóval végleg lezárul valami, ami eddig volt. :roll: De azért cask jó lesz neki is, meg nekem is, hogy délelőttönként csak a kistesóra figyelhetek, délután meg egy picit többet rá... Remélem.

Erzsó, azért kérdezd meg, a régi dokidnál mennyi a szülés, mert régen sem dolgozott drágán (Legalábbis pesti árakhoz viszonyítva), hátha nem mentek feljebb az árak. Mármint ha ragadszkodsz hozzá. Sajna különben ez a gyakorlat, ha sztks doki is, de van magánrendelése, oda kell menned. :evil: Nálunk az Sztk-ban 2D uh van, tarkóredőre kell mennem az Istvánba, ott 4D van.

Kép
Kép
szilvih
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: