Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Szégyellem magam az eltűnésem miatt, de rámjár a.... rendesen.

Alíg lélegezgettem föl május 31 után, hogy le van zárva a múlt év. Bejelentkezett a cégemnél a VPOP és az APEH egyszerre ellenőrzésre. Hétvégén pedig nekiálltunk a párom öröksége házat felújítani, hogy el tudjuk adni. Szóval meghalni nics időm.

Most nem annyira örülök, hogy a gyerek mellett van munkám is.

Nagyjából én is követtelek titeket Vikivel a kezemben, csak válaszolni nem tudtam.

Minden gyerek hihetetlenül szép, és növekedik ezerrel.

Aisa legjobban a medencében tetszett, egyszerűen fantasztikus!
Enéh haja pedig lenyűgöz.
Kende már nem is baba, hanem nagyfiú :o)
Pannát délután fogom megsasolni és utána áradozom majd róla.

Petra, Bálintról nem tudsz képet csatolni?

Szerencsére mi jól vagyunk és Viki is növekszik. Bár most egyre lassabban, mert a melegtől nincs étvágya. Csak 100g-ot hízott két hét alatt.

Az éjszakáink sem mennek simán. Túl vagyunk a fogfájáson, bár még a foga nem jött ki. Erre most a meleg miatt ébred többször az éjjel.

Ti hogy bírjátok?

Én pénteken megint tüsire nyírattam Viki haját, mert szegény rettenetesen izzadt a nagy hajától. Úgy döntöttem nem kínzom egyenlőre a lányos hosszú hajjal.

Mozgásban egyedül ülünk, hátrafelé elkezdtünk mászni, kúszni bármikor- bármilyen irányban. A négykézláb is nagyon jól megy, szinte már alig fekszik. Ennek következtében egyáltalán nem bukik :)

Viszont a kaja dolog nem tökéletes. Utáljuk a sárgarépát :O)
Főzelékből csak az anyatejest hajlandó megenni, a húst pedig leginklább gyümivel szeretjük. Viszont meg akarjuk kóstolni, amit anyáék esznek. Általában addig kepeszt, amíg ki nem erőszakol egy falatot. Én pedig rossz vagyok és adok neki :P

Aludni továbbra sem szeretünk. Csak 1 órát alszik napközben, persze azt is több menetben. Az éjszakát is 1-2 felkeléssel aludná végig 10-6-ig. Szóval nem kényeztet el engem :(

vannak új képek:
http://viktoria.try.hu/

Állat témában: mi kb egy hónapja voltunk a cégemmel egy lovas farmon. Vikit egész nap nem lehetett az állatoktól elcibálni. Egyszerűen imádja őket. Azóta a Margit szigeti állatkertbe hordom.
Biztos gyereke válogatja, de kár lenne kihagyni azt az örömöt, ahogy extázisba jön az állatoktól /a lovak a kedvencei/.
Az állatkertbe csak idő hiányában nem jutottam el, de rövidesen kiprószáljuk.

Lányok nem tudja véletlenül valamelyikötök, hogy hol lehet kapni ilyen kicsi babákra karra rakható úszógumit?

Igyekszem gyakrabban jönni!

Puszi az összes babának!

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Kati,

Nem is tudom eddig miért nem tettem fel képet Bálintról...mondjuk mindig kutyafuttában olvasok, írok, és gondoltam majd egyszer.......na most megpróbálom.. :roll:

Nnna, hát nem sikerült. Túl nagy a képméret és nekem gőzöm nincs hogy tudok kisebbet csinálni belőle. :(
petra73
 
 


Sziasztok!

Petra73!
Sajnálom, pedig szívesen megnéztem volna a képet Bálint babáról. :? Majd esetleg kérdezd meg apát, ha hazajön, hátha tud segíteni.
Egyébként meg minden dokinéni mást mond erről a babakocsis dologról is. :? Pedig amiket írsz, Kende is régóta csinálja, és elég biztosan. Mind1. Lehet, h tényleg hosszú babám van, és azért.

Zkatica!
Örülök, hoyg végre jelentkeztél. :D Sajnálom, hogy ennyi mindennel kell egyszerre foglalkoznod :( , de jó, hogy nem tűntél el teljesen. :D
Viki haja tényleg varázsalatos. :shock: :P Jó sok, és gyorsan nő. Nem csodálom, hogy levágtad. 8)
A melegtől mi is szenvedünk. :(
Az nagyon jó. ha ennyire szereti lányzó az állatokat! :wink: Akkor tényleg vinni kell mindenfelé, és nem szabad, hogy elfelejtse ezt. Jól teszitek!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

:arrow: :!: Tegnap délelőtt sétáltunk a Dunaparton, és betámadtak minket a szúnyogok. :x Én meg későn tettem fel a szúnyoghálót a babakocsira. :evil: Szegény Kendét 3 helyen is jól megcsípte valami. :( Nekem nem szúnyognak tűnik, mert rajta az nem így szokott kinézni. :shock: Most ezek sokkal pirosabbak, és inkább hosszúkásak, nagy hólyag lett, és annak a közepén van a csípésnyom. :roll: Szegényt biztos nagyon zavarja (mintha a meleg nem lenne elég :? ), mert ha arra téved a kis keze, akkor elkezdi karmolni, vakarni. :x Ha hűtőfürdőztetem, az megnyugtatja kicsit, lejjebb is megy a piros folt, de max fél óráig jó. Már kentem árnikával, meg Fenistil-lel, de nem igazán használnak. Mit tehetnék még? :?: Annyira sajnálom, és olyan lelkifurdalásom van, hogy előre nem tettem fel ezt a fránya hálót. :oops: Van 5letetek??? :idea: :?: :?: :roll: :!:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Nem értem, miért írja, hogy 5 hónapos + 1 napos ??????????????????????????????


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Szilpa nem semmi súlya és hossza van Kendének! :) Jó kis vasgyúró lett már belőle! :)
Képet, képet, képet.... :!: :!: :!: :!:
Hát ez a nő nem semmi, hogy így viselkedik a gyerekkel! Nagyon durva. Nem lehet túl szép gyerekkora a kiscsajnak. Szegéééééény...
Próbáld meg Kendének ezeket a csípéseket hideggel borogatni, hátha az hamarabb lehúzza. Aisát is megcsípte ma egy szúnyog, amikor a tó körül sétáltunk most este. Eddig nem mutatta, hogy zavarná, remélem holnapra sem lesz másként. :roll:
Boldog 5. hófordulót Kende fiúnak! :)

Kati de jó, hogy jelentkeztél!!! Nagyon édes Viki, igazi kis tündérlány! :) Ügyes, hogy már ilyen sokmindent csinál. :) Magától felül már fekvő helyzetből???
Sajnálom, hogy ilyen zűrös az életed most, hogy ennyi intéznivaló van. Még jó, hogy Viki is bírja a gyűrődést. :)
Hát én a meleggel nagyon hadilábon állok. Előszőr nem klímát, hanem külső rolót kell vennünk ezekre a tetőablakokra. Nem olcsó és kell belőle 4 db... :roll: De muszály lesz sajna... mert kezdek bekattanni ebben a hőségben. No meg Aisa is szegény. :cry:

Petra, ha nem megy, akkor emilben küldjél esetleg képet a fiókáról, aztán majd megpróbáljuk mi lekicsinyíteni és feltenni! Már nagyon kíváncsi vagyok rá én is! :)

Aisát ma is eléggé fejbe verte ez a hőség: aludt kétszer több mint egy órát! :) És egész elviselhető hangulatban is volt, csak a délutáni alvás előtt sírt valamiért keservesen, még a cicit is alig akarta bekapni... :roll: Pedig nem szoktam cicin altatni, de most jobb ötletem már nem volt, de majdnem így sem sikerült! :( Ma kétszer pancsoltunk odakint, holnap meg már a fürdőkádját fogom levinni neki, abba jobban belefér. :roll: Ezt a kis medencét hosszilag kinőttünk, pont a felfújható bigyókig ér a lába és így nem tud pancsolni rendesen. :( Keresztelőre kell kérnem egy nagy medencét, amibe én is beleférek! :wink:

Na, megyek szunyálni...

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

SEHOL SENKI???? Mi van csajok, merre bújkáltok???

Csak azt akartam írni, hogy Aisának már érezni az első fogacskáját alul. Apa már tegnapelőtt mondta, hogy neki furcsának tűnik az alsó ínye. Én akkor nem láttam semmi különöset, és Aisa nem engedte, hogy benyúljak a szájába. Tegnap megtapogattam és már kicsit szúrt, ma pedig már látszik is a kis fehér rece! :):)

Örülök neki, de azért kicsit félek, hogy milyen lesz így a szopizás! :roll:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Én babázok egész nap, mert a kisasszony nem nagyon alszik, és igényli a társaságom.
Szekrény félig kész, talán holnap befejezzük.

Odex!
Gratula a fogacskához! Már akartam is kérdezni hogy Aisának van-e, mert Enéhnek még sehol semmi.

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Ez a hülye idő teljesen kikészít engem is meg a Kiscsajt is. Tök hisztis.
szerencsére alszik nappal néhány órát. :)

Most hallom milyen eső volt Pesten. Tök fura, nálunk még a szellő sem rezdült.

Sikerült néhányszor visszafordulni a Kiscsajnak hasról, hátra, de sajnos Ő nem annyira örült neki mint én, s ebből következően, nem csinált rendszert belőle. Du-ra simán elfelejtette, mit tudott még délelőtt. :(

Nagyon nehezen viselem, mert még apája is műszakban kell, h dolgozzon, ezért este 7 előtt nem is ér haza. :(

Vettem pancsolót 600 ft-ért :) Persze ma nem tudtam kipróbálni. :?
Talán majd holnap.

Odex
gratula a fogakhoz. :) Nálunk sincs még semmi. :) Bár piszokul félek tőle, mi lesz ha beindul :)

Holnap megint kánikula lesz :(

a lakásban nálunk tegnap 29 fok volt :( Pedig nem is tetőtér, nem is panel. Olyan jól sikerült a szigetelés. :) Tavaly alig volt a lakásban a legmelegebb időben is 22 fok. Ha az ember huzamosabb ideig volt a lakásban fel kellett öltöznie, mert elkezdett fázni. :) Mostz meg :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Odex!
Köszi. :oops:
Most próbálom épp a rázókeveréket, de már kezdenek tűnni a csípések. :) Ebből van "hígabb", ami kimondottan csecsemőknek való. De mindig találok rajta egy-egy újabb csípést. :( Szegénykémet ennyire szeretik a szúnyogok. Pedig itt a szobában én nem találkoztam velük. Engem is szoktak szeretni, de mégsem...
Kende is köszöni, átadtam. :D
Jó nektek, hogy tudtok kint pancsizni. :)
Gratulálok a kibújni akaró fogacskához!

Mi is nyűglődünk egész nap. Már cicin is feszeng, meg sír..... 1-1,5 óránkéntcicizik, hogy kapjon elég folydfékot, de soxor így se jó neki semmi sem. :twisted: Délutánra annyira kifáradt a nagy sírásban, hogy nagy nehezen elaludt cicin :? , de akkor szerencsére aludt 3 :!: :!: :!: órát! Én is vele 2-t, meg tudtam ebédelni, stb... :) Ébredés után volt egy jó óránk, azóta folytatja amit délelőtt elkezdett. :x Megyek is, mert anyunak is égnek áll már a haja. :shock:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa,
szegénykém, ennyire melege van. Náunk is gyakran van evés, de eléggé kicsi mennyiségeket eszünk. Ennek következtében pedig a tejpépet nem nagyon eszi. Tegnap is egész nap egy szál pelusban volt.

Este elmentünk nagyfiammal a múzeumok éjszakájára. Szegény mire felsétáltunk a Várba annyira fáradt volt (meg meglátta, hogy megy a VB) haza akart jönni. Szóval végül sétáltunk egy jót, de nem mentünk be sehova. Viszont az alagútban nagyon tetszett neki a focizás.

Otyka,
szerintem az is sokat számít, hogy egy deka levegő mozgás sincsen, azért is van ilyen meleg a házban. Nálunk is hasonló a helyzet, pedig ez a ház aztán nem lett szigetelve az elmúlt 30 évben:(:(:(
dehogy felejtette el délutánra, csak már biztos fáradtabb...

Odex,
gratula a foghoz. És szerintem ne izgulj, mert meg fogja szerintem oldani, hogy ne fájjon majd a szopi.

Nagylányomnak be nem áll a szája újabban.

Katica,
akkor mostmár esetleg talizni is tudsz?
megnéztem a képet, meg a felvételt. Viki egyszerűen fantasztikus. Olyan szép és még mindig a rengeteg haja:):) meg az az evés:):):)

Lányok,
Nálunk egy deka eső nem esett. csak dörgött meg villámlott. pedig hogy vártuk:(:(:(

[/img]

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Itt 1 kép az ominózus szekrényről! Sikerült nagynehezen összerakni! :?
Majd írok részletesebben is, csak most nincs időm!

Jah!
Szilpa! Neked van skype-od! Mi kell hozzá? Webkamera, mikrofon...? Vagy mi? vagy semmi?


Kép

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Én is megjöttem. :D

Van egy napszemcsink. Kende nem tépi le, de ha ráadtuk, leblokkolt. :shock: Előtte ment a duma, meg vigyor, meg mocorgás, utána meg csak feküdt szótlanul, és egy mosoly se buggyant ki belőle. Én ahhoz hasonlítottam, minz amikor a nagydumás papagájt letajkarod, és akkor hirtelen csönd lesz reggelig. :lol: Amikor levettük, bekapcsolódott a gépezet újra. De majdcsak hozzá szokik.

Ebben a nagy melegben Kende írtóra szenved. :( Az én 2 hónapos kora óta tökéletesen 12 órát egyfolytába átalvós kisfiam teljesen "elromlott". :x 1-2* tuti kelünk éjjel is. Nappal meg 1,5 óránként akar enni. :shock: A védőnéni, meg a dokinéni azt mondta, ne adjak semmi teát, meg ilyeneket, szomjúságra is cici. :shock: Na, ebből az lett, hogy éjjel-nappal cicizünk. Már teljesen kivagyok. Kiszívja az összes energiámat+éjjel is rosszabbul alszok, tehát K.O. vagyok már reggel-délben-este. :? :? Még a géphez is csak nyűglődni jövök (ez nálam nagy szó :!: ). Bekapcsolom, megy egész nap, de épphogy a mail-jeimet nézem át, ha átnézem, és ennyi. :x És nem is tudom, hány éve volt olyan utoljára, mint tegnap, hogy este 11-kor lefeküdtem aludni!!!!! :shock: :!:

Voltunk strandolni :D , jót játszott, meg aludt Kende az árnyékban. 8) Amíg apja vigyázott rá én istudtam úszni, meg kicsit kikapcsolni. Jó sok haver ott volt, így társasági életet is tudtam élni. :D

Most pár napja 5 percem nincs nélküle, mert apu dolgozik, anyu meg lerobbant. :cry: A keze annyira kész van, hogy alig bír fogni vele, meg megmozdítani. Erőt kifejteni egyáltalán nem. kajáláskor mi vágjuk fel neki a húst, paradicsomot, stb.. elég gáz. Szóval rá se tudom hagyni, mert nem bírja felvenni, megfordítani is csak nehezen. A jobb keze teljesen tropa, a ballal még valahogy elvan... Persze a melegben Kende még 5 percig sincs el, tehát most nem elég, ha ide ül anyu a szobába gépezni, és csak figyelgeti.
Persze Murphy, hogy minden egyszerre jön. :wink:

A fogam 1 hétig nagyon fájt. :twisted: Csütörtökön elvitt minket apu a fogászatra. Soron kívűl mehettem be, és így is majdnem 2 órát foglalkozott velem. Nem találta a lyukat, elküldött UH-ra, közben 1 embert csinált meg, utána megint én. A sorban várakozó öregek meg állítólag kint mondták a magukét. Nyűglődős Kendére addig apu vigyázott kint. Jól be is izzadt szegény, mert persze a váróban nincs légkondi. Egy db plafonventillátor forgatja a meleget körbe-körbe. :x
Most meg megint elkezdett fájni, és kiderült, hogy jön az alsó bölcsességfogam. :x :shock: :twisted:
Nem is tudom, hogy jutottam volna el, ha nincs ismerős, és sorba kell állni. Babetetés, meg ilyen melegben hogyan bírta volna... :?: Fogalmam sincs. De babóka elég jól bírta. Kivételesen nem kért enni 3,5 órán keresztül!!!! Csak hazafelé a kocsiban, de akkor meg eljátszottunk a vízzel teli cumisüveggel. Amiből persze nem hajlandó inni, csak rágcsálni. Viszont elvenni már nem lehet tőle. De ha letekerem, akor mintha pohárból inna, úgy valamennyire elfogadja, és több folyik be, mint ki!!! Lehet, hogy mi nem tanulunk meg cumisüvegezni? Van ilyen??? Persze a vizzel még csak barátkozik. Eleinte azt is fintorogva köpte ki.

Sancsi!
Ez a szekrény nagyon jó!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :shock:
Skype-hoz egy hangszóró/fejhallgató kell, meg mikrofon. Nekem van egy "fülesem", ami azt jelenti, hogy a fejhallgatóhoz van hozzáépítve a mikrofon, és le tudom hajtani a szám elé. (Kb. 2000 Ft) De van hangszóróm is, bár a fülest akkor is fel kell vennem ,mert a mikrofon azon van. Webkamera nem kötelező hozzá, csak ha azt akarod, hogy a másik fél lásson is téged. Én ebből simát vettem( 4000 Ft), de létezik olyan is, ami egy csomagban van webkamera + fejhallgató-mikrofonnal (asszem 6000Ft lett volna). Én az óbudai Auchanban vettem / láttam. A skype letöltése, üzembe helyezése kb 5 perces mutatvány, ás nagyon kezdők is simán megbírkóznak vele. Nagyon örülök, hogy van, mert így full ingyen videóbeszélgetek mindenkivel, akinek egyébként is állandó internet elérhetősége van. Azoknak nem kerül plussz pénzbe. :D Szólj nyugodtan, ha bármi kérdésed van még róla. Ha tudok, válaszolok.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Kép

Kép

Kép


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Képzeljétek, én itt panaszkodok :oops: , hogy mostanában a nagy meleg óta nem tudok mit kezdeni a fiammal, nyűgös, nem alszik, stb... :( erre most már több, mint 3 órája alszik!! :D
Hihetetlen. :shock: Nem is tudom, mikor volt utoljára ilyen??? 8) Már azon aggódom, hogy mi baja lehet, hogy ennyit alszik. :? Lehet, hogy a fejemben is baj van már a melegtől?? :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Szilpa,
persze, hogy aludt szerintem tegnap nem volt az a fülledt hőség.

Lányok,
ma megyek be a munkahelyemre drukkoljatok:):) kíváncsi vagyok mivel fogad Főnökasszzonyom.

majd írok többet is:):):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Hát, nem tudom, de Kende alá mintha 2 vödör vizet öntöttem volna, úgy be volt izzadva, és én is fürdőruciban ültem, és pihegtem itthon. 31 fok volt, a páratartalmat ne mtudom, zt az én hőmérőm nem írja ki. Szal meleg az volt. A panel átka: éjjel is csak 29 fokig megy le a hőmérő. Napok óta figyelem. Kende általában kisgatyóban nyomul itthon pelus nélkül, mi meg anyuval bkiniben. És napi 4-5 tusolás van.
Ma végre hűvösebb van. Ma "csak" 29 fok van itt bent.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Drukkolok, hogy főnökasszonyod jól fogadjaon. Most tulajdonképpen miért kell bemenned??? Csak nem akarnak kirúgni. Ilyenkor nem lehet kirúgni senkit Gyed/Gyes alatt ha jól tudom.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


csak kíváncsi vagyok mit ajánl, mert már februárban azt mondta menje vissza. Én mondtam, max ha itthonról is dolgozhatok és csak megbeszélésekre kell bemennem

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy!
Mi volt bent????

Odex? :?:
Otyka? :?:
Sancsi? :?:
Zkatica? :?:
Petra? :?:
Mi van veletek?????????????????????????????????????? :?: :?: :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Amikor akarok mehetek vissza. a helyemre nem vettek (vesznek) fel senkit. nagyon sok a meló és teljes a káosz.

ennyi volt. meg mindenki megcsodált minket.

tényleg jól eltűnt mindenki

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Az éjszakánkról nem is írtam:
Óránként-másfél óránként keltett, cicizni kellett. :o Egyszer volt csak hajlandó vissza aludni ringatásra tejcsi nélkül. Az a baj, hogy nincs apa, akinek a kezébe nyomhatnám. Rajtam meg megérzi a tejszagot, és ha addig nem is akart volna kajcsiznui, rólam eszébe jut. :? Így keltünk 3/4 2 (25 perc kaja), 3 óra (20 perc ringatás), 3/4 6(20 perc cici) 3/4 8 (sok cici. nem tudom mennyi, mert én hamar baludtam rajta :oops: ), 10 óra (20 perc cici. Utána már nem aludt vissza. :evil: Zombi-Szilvi lettm :shock: :evil: Napközben hasonló tendencia végig. Sőt! Délután volt 2 óra üvöltős időszak, amikor semmi sem volt jó. Fürdés, cici, ringatás, játék, kiságy, járóka, cumi, tea, kézben, földön, ezek mind nem jöttek be. Csak a sírás. Ekkor már én is elkezdtem sírni, így bejött anyu, és kivitte a konyhába magával, hogy én próbáljak meg aludni. Persze elhelyezkedtem, erre az alattunk lakó fiatal csaj bekapcsolta max hangra a tuc-tuc zenét. :twisted: . Majd kint vki elkezdett játszani a kutyájával, aki erre vidám ugatóörcsben tört ki :evil: És ezekre rákontrázott vlaki a szemben lévő házból, és hasonló hangerővel hallgatta a jó kis mulatós zenét. :twisted: :twisted: . Feladtam. Bevettem egy Algopirint a fejfájásra, és felkeltem. :cry: Szal most "jól" vagyok. Anyu levitte sétálni Kendét, ő aludt babakocsiban 3/4 órát. :D Jó neki. Remélem, ma este sikerül aludnunk.

Zseppy!
Milyen jól elvagyunk mi itt kettecskén!! :) :(

Hahóó! :!:
Többiek!!!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Mi is elvagyunk, hol hiszti, hol nyugi :)

Igazából a meleg nekünk annyira nem is volt rossz. Az első felében iszonyú nyűgös volt, de aztán szépen megszokta, így éjjel-nappal aludt a kánikula másik felében :)

Tegnap akkora vihar volt, h komolyan féltem :) Na arra meg sem rezdült :)

Adom neki ezerrel az almalevet meg az őszilevet, de tovább még nem léptem :) Nem mertem. :oops: :lol:

Szilpa
Azért nem semmi. Néhány évvel ezelőtt 2 évig bent laktam pesten panelben. Nyáron, minden 3. nap haza kellett jönnöm, s otthon aludnom, mert annyira fájt a fejem. :( Borzalmas volt. Nem tudom Te panelben laksz-e, de akkor is borzasztó lehet. Lehetett. Mert most már azért lehűlt a levegő :)
ezek a képek fantasztikusak. Egyre szebb Kende. S hogy változik
:?: :?: szerintem rengeteget változott a szülés óta. Akkor tiszta apja volt, de most már kevésbé. :)


Szerintetek se csináljam ezt a 90 napos diétát? Valaki diétázott szopi alatt?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok! :)

Vagyok én is ám, folyton olvasom ám a fórumot, de annyira keveset írtok mostanság, hogy inkább én sem írtam! :(

Sancsi, tök jó lett a szekrény, jól jártatok vele! :)

Szilpa jók nagyon a képeitek, hihetetlen sokat változott Kende! Szeretném élőben is látni! :)
Nem csoda, hogy ilyen változóak a gyerekek is (hol alszanak, hol nem stb.) ebben a melegben. Én is nehezen bírom, Aisa is szenvedett. Ő is volt, hogy csak 20 percet aldudt, tegnap meg délután egyhuzamban 2,5 órát. Ilyen kb. két hónapos korában lehetett utoljára. Éjszaka alszik, de fel-felsír, vagy a foga miatt vagy a melegtől, fene tudja. Reggelre rendszerint 180 fokban el van fordulva a kiságyban! :roll:
De szerencsére azért nem volt fent annyit mint Kende, és enni sem kért. Én bekészítettem a cumisüveget, hátha szomjas, de eddig nem kellett az sem. És a cumit sem fogadja el mostanság. Úgy becsukja a száját, hogy képtelenség beletuszkolni! :lol: De ennek örülök nagyon! :)

Zseppy mi volt a munkahelyeden?? Ajánlottak valami jót??? A te lányodat is szeretném már látni nagyon! :)

Otyka, én elkezdtem a 90 naposat, de másfél nap után olyan éhes voltam, hogy nem bírtam tovább. Én már úgy vagyok vele, hogy nem próbálkozom, amíg szoptatok, nincs értelme. Nem bírok nem enni, kell a kalória ahhoz hogy legyen tejci. Már belenyugodtam, hogy a hasam akkora mint egy 3 hónapos terhesé, ez van. Majd talán elkezdek felüléseket csinálni, azzal most többet érek, mint a fogyókúrával. Próbáld meg, de szerintem szoptatás mellett képtelenség fogyókúrázni.... :roll:
Tegnap nálunk is nagy vihar volt este, alig tudtam elaludni úgy kopogott az eső a tetőablakon. Aisa szunyált ezerrel, kutyó meg parázott addig-adigg könyörgött, míg be nem engedtük a szobába. Így négyesben aludtunk a gyerekszobában! :):):) Ha ezt egy védőnő vagy gyerekdoki látta volna.... :roll: :oops:

Aisa már integet pá-pát ha mondjuk neki! :):) Olyan édes, úgy tekergeti a kis csuklóját, és közben nyitogatja-csukogatja az ujjacskáit. Persze csinálja olyankor is amikor nem kéne! :):) Meg tudnám zabálni!
A foga tök szépen nő, már látszik az egész, és már úgy kocog az üvegpohár amikor hozzáér! :) De szerencsére nem fáj amikor szopizik, vigyáz rám! :):)

Szilpa, sikerül pihenned???

Többiek úgy látszik elmentek nyaralni.... :cry:

Megyek én is a lánykámhoz!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég voltam :oops: , de megpróbálok újra aktívabbá válni ... :D

Szilpa,
köszönöm szépen a táblát mégegyszer.

Sajnos nem tudok olyan sokat visszaolvasni most, mint amennyit írtatok, így írok picit magunkról. :oops:

Voltunk nyaralni Siófokon és szerencsére 2 hét múlva újra megyünk Dobogómajorba. Beni nagyon élvezte, féltem az éjszakáktól, de ugyan olyan volt, mint itthon.
A nagy melegben minden nap feljártunk Anyósomékhoz, ott van kert, medence, picit jobban lehetett bírni.

Beni még nem mászik, nem áll fel, sőt még fel sem tud ülni magától, de egész nap mozog, még evés közben sincsen 1 nyugodt perce. Forog és oldalazva forog a tengelye körül, írtó jópofán csinálja.

Már mondja: mama, hami, nem, baba, bár még nem tudatosan a megfelelő pillanatban. Nagyon jól megy a tapsi-tapsi is és a pá-pá.

Evés: semmilyen gyümi nem megy, semmilyen formában, mindentől öklendezik és hányikál.
Uzsira kap kb. 1 hete tejpépet, de még csak fél adagig jutottunk, de ezt elég jól megeszi. Ma kezdtem pont a főzit újra 20mili sütőtök-krumplival, de meglepő módon csak pont az utolsó falatnál kezdett öklendezni. Holnap megpróbálok 30 milit adni.

Foga még nincsen.

Éjjel 2-4 alkalommal kelünk és szopizik.

Röviden ennyi, most már nagyon fáradt vagyok, de megpróbálok visszaolvasni és rendszeresen jönni ezután.

Ja! Odex! Akartam már írni, hogy nekünk vannak Szentiváni volt osztálytársaink, 76-os korosztály, lehet, hogy ismered őket?
(Árpádba jártunk)

Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba,
micsoda Pasi:):):):)
Ne izgulj, majd fog mindent csinálni. Nekem fiam is sokkal később kezdte a dolgokat, de mégis 1 évesen már járt.

Evéssel ügyik vagytok.

Otyka,
nekem még a norbira is azt mondták, amíg szoptatok inkább ne. Kell a fehérje a szervezetnek.

Odex,
aranyos lehet Aisa...
azt ajánlották, hogy akármikor visszamehetek. hát azért még így nem tervezem.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Hol is kezdjem?
Szerdán voltunk fél évesek, ennek örömére meglátogattuk a dokinénit a fél éves kontroll miatt. Enéh 7 kg. Már aktívan forog hátról hasra, csak vissza nem hajlandó, pedig tudja azt is.
Reggelente mindig hasrafordulva és vagy keresztbe, vagy fejjel lefele találom meg a kiságyba. Már lejjebb eresztettük, nehogy kiesen belőle, mert ha ilyen ütemben mocorog, akkor egyszercsak azt veszem észtre hogy hopp! Felült, vagy feltérdelt!
A fogínye is teljesen fel van dagadva, azt mondták bármikor jöhetnek a fogacskák.
Kaptunk gabona- és rízspépet kostolóba, csak még nem mertem Neki adni. Az van írva a dobozra hogy nem adható tej allergia esetén. Én tejérzékeny vagyok, és mondta a dokinéni hogy akkor sajtot se adjak a csajszinak (állítólag 7. hónaptól ementálit és trappistát lehet adni). Mondjuk amúgy sem terveztem hogy 1 éves kora előtt bármiféle tejterméket is adnék neki. Mindegy. Próbáltam hívni a milupát, persze folyamatosan foglalt volt. Írtam nekik mailt, de még nem válaszoltak.

Otyka! Én is próbáltam ezt a 90 napos diétát. Hát mit mondjak! 7 napi g bírtam, de állandóan éhes voltam, meg kezdett apadni a tejem, úgyhogy abbahagytam. Amúgy sincs sok tejem, de akkor inkább maradjak kövér minthogy ez a kevés is elmenjen. Nekem akkor a hasam, mint 6 hónapos terhesen. Nagyon zavar hogy semmi nem jön rám, de sajnos ez van. Most itt a nyár, a sok friss zöldség-gyümölcs, majd talán most lejjebb megy.

Szilpa, Ilba!
Nagyon édesek a srácok!

Szilpa!
Szerintem Kende rád hasonlít! Nem irigyellek a panel miatt. Nyáron dög meleg, összel meg míg nem kapcsolják be a fűtést meg lehet fagyni. Anyósom is panelban lakik. Pünkösdkor voltunk lent, hááááááááááát! Fáztunk! Remélem 2 hét múlva nem lesz se hideg, se meleg, mert megint megyünk 1 hétre.

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Sancsi,
Enéhnek boldog fél éves szülinapot utólag is!
Milyen gabona és rizspépet kaptatok? Adtál már neki? Ízlik?

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Szilpa,
mi is kelünk elég sokszor, most éjjel 5x, de én úgy csinálom, hogy amíg eszik, addig ok, de ahogy alább kezd hagyni és csak cumizik, kihúzom a cicit a szájából, megvárom, hogy keresi-e még a cicit (10-ből 1x talán) és rakom is vissza az ágyba. Így azért végzünk 4-5 perc alatt, én is jobban vissza tudok aludni, mint 20 perc fentlét után.
Hátha nálatok is bevállna ...

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Ilba!
Milupa HA-pép. Ezt a fajtát állítólag csak receptre lehet kapni, de van belőle olyan is, ami recept nélkül is kapható.
Apa "unszolására" tegnap és ma kapott belőle. Remélem holnap nem azt mondják a milupások hogy nem adható.
Ízlett neki. A normál adag az 5 e.k. pép-por+ 160 ml víz. Tegnap 1 e.k-t, ma kettőt kevertem be. Elégedett morgások közepette bepuszilta mind. :)
Olyan édes, ha valami ízlik neki, akkor elégedetten morog mikor berakom a szájába a kanalat! :D

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok! :)

Ilba az a lényeg, hogy szépen kezdi elfogadni a kajcikat. :) Érdekes, hogy pont a gyümiket nem akarja elfogadni, azt általában szeretni szokták a gyerkőcök, főleg az édeseket! :roll: Nagyon édes Beni a képen! Aisa sem mászik még, csak hátrafelé tolat, nem ül fel magától, pedig nagyon szeret ücsörögni. Szerintem idővel mindent megtanulnak, nem lesz gond! :)
Szentiváni ismerősök: ismerek néhány Árpádost abból a korosztályból. Pontosabban sokmindenkit ismerek, de csak látásból így nem tudom, hogy Árpádos volt-e vagy sem. Ha írsz neveket (akár priviben is), akkor tudom mondani, hogy ismerem-e. :)

Sancsi utólag is boldog hófordulót Enéhnek! :) Aisa sem akar mindig visszafordulni a hasáról, inkább elkezd ordítani. Persze akkor meg nem jó ha visszateszem a hátára, mert ő inkább ülni akar... :cry:

Nálunk ma volt keresztelő! :) Olyan kis édes volt, bár nagyon elkezdett sírni, amikor leöntötték a vízzel. Addig nagyon jól tűrte, de akkor már elég volt neki. Hozzá kell azért tenni, hogy pont alvásideje lett volna, mert reggel 1/2 7-től ébren volt. :lol: De végül abbahagyta a sírást, és hallottuk a papot is prédikálni! :lol: :wink:

Amúgy meg tök felborult a napirendünk, mostanában napközben nem alszik el, csak cicin :(, így kaják előtt cicizik, aztán alvás és utána jön a rendes kaja. Így most talán többször eszik, mint egyhónapos korában! :oops: Éjszaka is kelünk többször, de eddig nem akart enni, betettem közénk az ágyba és szunyált tovább. De ha ébred ma akkor megpróbálom inkább megetetni, hátha utána visszaalszik és be tudom tenni a helyére. Mert így csak az lesz a vége, hogy teljesen megszokja hogy köztünk alszik. Azt meg nagyon nem szeretném, mert így nem tudunk rendesen pihenni mi sem. Viszont éjszaka sokszor győz a lustaság, és alszunk inkább tovább. :oops:

Most lépek, mert éhes és fáradt vagyok! Kisasszony is biztos felébred megint, és nem tudjuk rendesen kipihenni magunkat. Mert persze reggel sem hajlandó visszaaludni, hanem 7-8-tól már megy a játék...Nem ehhez vagyok én szokva... :roll:

Majd teszek fel képeket később...

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok,

jó sokáig nem írtam, de olvasom mindig a hozzászólásokat, aztán van, hogy írnék is de valamiért mindig elmarad. Meg hát igaziból mi még nagyon fiatalok vagyunk az itteni bébikhez képest, úgyhogy csak figyelek, hogy majd később hasznát vegyem a tapasztalataitoknak (hú de furcsa volt így leírni ezt a szót).

Bálint egyébként édes, hál'Istennek az alvásunk úgy tűnik továbbra is marad, esténként 9-10 fele elalszik (ma épp már 1/4 9-kor kidőlt) és reggel 6 órakor óramű pontossággal kel. Nem tudom hogy csinálja, hihetetlen. Aztán evés, játék, alvás. Délelőtt egész hosszúkat szokott aludni, 2-3 órát, aztán gyakorlatilag minden evés, játék után kb 1órát. Szóval nem panaszkodhatok.
Azt hiszem sikerült nagyjából kiismernem, kb.2 óra alatt fárad ki a játéktól-ébrenléttől. Persze ez majd változni fog, de egyenlőre működik.

Ja, és ma hangosan gurgulázva nevetett! Már egy-két napja csinálta egyszer, de azt gondoltam 'véletlen' volt. Ma viszont többször is produkálta. Amúgy irtó vicces, mert nekem rengeteget mosolyog, de ha pl. sétálunk, vagy fürdik, akkor teljesen bekomolyodik. Olyan komoly fejet vág, mint egy felnőtt.

Szilpa,
újra megnéztem a képeket és szerintem is abszolut rád hasonlít Kende. Olyan furcsa, mert már olyan nagyfiúnak látszik a képeken. Nem semmi mennyit változnak.

jó éjt mindenkinek,
Petra
petra73
 
 


Sziasztok!

Már megint nem tudtam jönni 3 napja... :oops:
Nem tudom, mi van velem mostanság. :roll: Állandóan fáradt vagyok. :(
Majd megpróbálok visszaolvasni.

Addig is:
:arrow: Ma végre az esti szopi végén volt kaka! :D :P :wink: :) Hihetetlen: 13 és fél nap után. :!: :o :shock: Holnap akartam vinni a dokihoz. Eddig mindig azt mondták, hogy ha nem szenved tőle, ne aggódjak. :? Most sem szenvedett, de ez már nekem is sok volt. De végre megoldódott. :)
:arrow: Másik: Ma este előszőr sikerült végre vissza is fordulnia! :idea: :D Eddig csak hátról ment hasra, de most este a hasra fordulás után felkönyökölt, körbe nézett :roll: , gondolkozott fél percig, és visszafordult hátra. 8) :D Aztán kerekedett a szeme :shock: , hogy mit ugrálunk, meg tapsikolunk itt ujjongva. :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Üléspróbálkozás:
Kende is folyamatosan húzná fel a törzsét. :shock: Ha félútig segítünk, onnan már simán felhúzza ülésbe magát. Csak nem tud még ülni, így eldől valamerre. :roll: Én nem szeretem erőltetni, Viszont, ha segítünk, akkor szépen tartja, és jól el lenne. Sír is érte sokat, mert nem nagyon engedem neki. :cry:

Éjjeli alvás:
A csütörtök éjjelünk is olyan nagyon siralmasra sikerült, mint az előző. :( Kb. az éjszaka 3/4-ét nem aludtunk. :x Pénteken mikor már hűvibb volt, már csak 3-kor kelt fel, de én annyira kivoltam már, hogy nem pattantam rögtön. :? Pláne azért, mert nem nagy sírás volt, hanem inkább nyöszörgés, és azt hallottam fél perc után, hogy altatja vissza magát. :o Akkor már direkt meg sem moccantam, nehogy észre vegyen, inkább aludjon. Bevált. :) Ezt még 2-szer eljátszottuk 20-20 perc múlva. Csak közben az járt a fejemben, hogy fúj-fúj rossz anya! :oops: , de már nagyon kész voltam az előző két éjszakai nem alvástól. 5 órakor viszont már sírással ébredt, meg annyit kínozni sem akartam, így felkeltünk enni. Vissza is aludt utána még 8-ig. :) De legalább már reményt láttam!!! Most, szombat éjjel pedig, hogy már 2 napja "rendbe jött" számára az idő, csak fél 6-kor ébredt meg enni!!!! :D Nagyon heppi voltam! 8) Evett 25 percet, és vissza is aludt volna, ha nem ugrok ki olyan hirtelen mellőle az ágyból. Ettől megébredt, amikor sietve vissza raktam az ágyába. De ha nem rohanok ki, tuti, hogy végig pisilem az egész lakást. :oops: Már alig bírtam ki a szopi végéig. Na, meg lett az eredménye annak, hogy nem bírtam kivárni, míg rendesen visszaalszik... Mire visszamentem a szobába, már javában dumált, meg tornázott. :roll: Lábujjfogás + pörgés háton, meg arrébb mászás hasra fordulással. Nincs olyan művelet, amit nem mutatott be hangos kommentárral kísérve kb 1 percen belül. :roll: :D
Eddig, ha ilyen volt, megvártam, míg elalszik, mert ha megunja és sír, vagy vissza kell forgatni , akkor nehezebb álmomból felkelni, mint ébren kivárni a végét. De én ma olyan hulla voltam már, hogy úgy voltam vele, én alszok, majd szól, ha problémája van. Nem tudom, meddig bulizott, mert én úgy elaludtam, mint akit fejbe vertek, és reggel jóízűen aludt amikor megébredtem 8-kor. Gyorsan én is aludtam tovább. Aludt fél 9-ig, akkor kelt csak fel enni. Szal remélem, rendeződünk. Csak kéne még jó pár nap ilyen időben. :wink:

Beszéd:
Nálunk volt már E.T.-s tehénbeszéd: Ez olyan, amikor össze szorítja a száját mint a széles szájú kisbéka, és közben előre meg felfelé nyújtja a fejét, közben meg olyan hangokat ad ki, hogy múúúúúúúúúúú, meg búúúúúúúúúúúú. :D Mostanában a panaszkodás van napirenden :roll: : Szinte mindig apa-val kezdődik, onnan cifrázza: apapppablapabababopbabla, és néha megy a mammaaaammammamblappapapa. :lol: Ha sokáig nem figyelünk fel rá, akkor elkezdi valamelyik játéknak mondani :) , majd hasra fordul, és sírós hangra-fejre vált, és úgy mondja tovább ugyanezt. :D A következő állomás innen a sírás szokott lenni. :cry:

:cry: :cry: :cry:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

:arrow: Ma Kende produkált valami kúszás szerűséget! :D Letámasztotta a homlokát, és a lábával feljebb nyomta magát. A hasa természetesen lent volt. :shock: Még véletlenül sem akarta megemelni a popóját. :) Csak azt vettem észre, hogy szopi után, miután hasra fordult, ott küzdött, hogy elérje a csörgős nejlon zacsit, ami a fejem fölött volt az ágyon. 4 „lépésből” meg is oldotta, és amikor az ujja vége hozzá érhetett épp annyira, hogy zörögjön, ahogy kapargássza, meg is nyugodott a lelke. :D :D

Otyka!
Igen, én panelben lakom. :( Ezért is vagyunk ennyire kikészülve.
Szerintem, amíg szoptatsz, addig ne diétázz, meg ne fogyózz. :!: Elég az edzés. A többit inkább csak utána.
Köszi. :oops:

Odex!
Négyesben a szobában? :o Ez igen! :) Én is meg tudom sajnálni kutyit. Hisz eddig is velünk élt, ő is családtag! Max nem engedem, hogy bekapják egymást a gyerekkel!! Most mióta baba van ő is még tisztábban van tartva, de eddig sem hanyagoltuk el, hiszen együtt élünk vele.
Köszi a kérdést, mostanában kicsit többet tudok pihenni. :) Azért is voltam kevesebbet mostanság, mert már nem bírtam. Ki vagyok merülve, és inkább elmentem lefeküdni. Majd csak helyre rázódok lassacskán.
Keresztelőről képet kérünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!: :roll:

Ilba!
Nagyon szívesen. :) De én csak elküldtem, meg beírtalak, nem én voltam az egyedül a döntésben, hanem mindenki, akit benne látsz. Közös erővel követtük el! :lol:
Nyaraltatok Siófokon? :D Irigy-irigy! :oops: Pláne, hogy megint mentek 2 hét múlva valahova! De jó nektek! :roll: Pihenjetek sokat! :wink:
Nagyon ügyes Beni, hogy már ennyi mindent mond! :P
És ez a kép!!! Haláli a kispasid! :D
Sajna, ha én idő előtt húzom ki a szájából a cicit, akkor tuti, hogy felébred, de akkor nagyon. :( De ez csak éjjel érdekel, nappal nem annyira. Akkor, ha mégis felébred rá, hát felébred. Ha nem, nem. Éjjel viszont figyelek, hogy ne kelljen még plusz 1 órát fent lenni. :oops:

Sancsi!
Gratulálok Enéhnek a fél évhez!! :D
Köszi. :)

Petra73!
Attól, hogy fiatalabb a bébi, még írj csak nyugodtan! :) Pl. Aisa és Kende között is van majdnem 2,5 hónap, de nem baj! :D Már kezdtelek ám hiányolni!!!!
De jó, hogy nálatok még ilyen jó alvókája van Bálintnak. :D Ahogy olvastam, mintha pár héttel ezelőtti Kendéről írtál volna.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Ha véget ér a tgyás, automatikusan kapjuk a gyest, gyedet? tudja valaki?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Otyka!

Ha a céged kifizetőhely, akkor ők intézik a dolgokat, csak egy papírt kell kitölteni. Ha nem akkor neked kell menni intézni mindent. Ennek a menetét nem tudom, de ha a tb utalja majd a pénzt, akkor elég lassan fog megérkezni az első lóvé.

Volt nálatok is keresztelő??

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Hát senki nem írt... Én unatkozom, úgyhogy írok egy pár sort! :roll:

Petra, azért mert nem teljesen egykorúak a babák nyugodtan írj, és kérdezz, hátha tudunk valamiben segíteni. Vagy egyszerűen csak dicsekedj, ahogy mi is tesszük! :lol: :lol:
Ugye milyen jó érzés, amikor előszőr elkezd kacagni a gyermek?? Nekem akkor a meghatódottságtól potyogtak a könnyeim!!! :oops: 8)

Szilpa talán Kende is végre "helyrebillen" alvás-ügyileg. Én is nagyon elszoktam már az éjszakai kelésektől, így sokszor nagyon nehezemre esik kimászni az ágyból.
Gratula a visszaforduláshoz!!!! Nagyon ügyes már!! :lol: :lol:

Nálunk annyi változott, hogy Aisa a járókában megkapaszkodik a fába és kezdi szépen felhúzni magát! Egy párszor térdelő helyzetbe már felhúzta magát, de ha megfogjuk a kis kezét, akkor felhúzza magát állásba is! :) Olyan édes, és nagyon tetszik neki! :lol: Bár elég vicces, mert a kis lábacskái még tök össze-vissza állnak, hol lábujjhegyen áll teljesen, vagy a talpa külső élén, csak nagyon ritkán teszi le teljesen a talpát! :) Kezd erősödni a drága, vízszintes fekvésből is próbálja felhúzni magát ülésbe. Ha lefogom a lábát, akkor néha sikerül is neki! :) Van hasizma nekije! :lol: :lol:

Na, nem rontom tovább a levegőt, úgy látszik csak nekem van ennyi időm! :oops: :roll: (mondjuk én nem nézem a vb-t...max. a döntő meccset vasárnap)

Többiek????

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Fejek, közben meg drukkolok a németeknek. :P

Sancsi,
Na, mi újság a tejpéppel?

Odex,
Keresztelős képek nincsenek?
Aisa tök ügyi, Beni totál messze van az állástól. :roll:

Petra,
Nagyon ügyes Bálint, mi 4-5x kelünk éjjel.
Gratula a gurgulás nevetéshez! :)
Nem csinálsz mérőszalagot?

Szilpa,
13 nap?????????? Te jó ég! :shock:
Köszi a dicséretet.
Kende nagyon ügyi. Eőbb fog mászni, mint Beni. :wink:

Otyka,
Én a GYED-et személyesen intéztem az OEP-nél és 1 héten belül már utaltak is.

Kikaptak. :( Kép

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok!

Otyka!
Én is úgy tudom, hogy hamar megküldik a lét. Nekem is kb 2 hét alatt küldték. :) Persze azt mondták, kb 30 nap, de nem volt annyi.

Odex!
Aisa nagyon ügyes már!! :P Képet rakjál fel! Nagyon kíváncsi vagyok már a hercegnődre! :oops:

Ilba!
Én a digóknak drukkoltam. Nagyon szeretem őket!!! Bár fociban nekem nem ők az ászok, hanem a brazilok meg a spanyolok, de minden másban olasz mániás vagyok. :D
Nagyon édes Bendek a hintában!! :P

Petra!
Az első gurgulázó nevetéstől én is majd hanyatt estem örömömben! Annyira édesek ilyenkor!!! :lol:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Megnéztem Bálintot az emilen és Pannát is a weblapon. El vagyok ragadtatva :lol:

Szúnyog miatt nekem is van gondom ezerrel. Rajtam ezer csípés van, Vikin szerencsére csak pár, de őt valami csoda folytán nem zavarja. Engem annál inkább.

Odex: igen, Viki már egyedül felül és biztosan ül, nem kell mellette lenni. Mászik is, mostanában pedig állandóan feltérdel a járókában. Már félek, hogy rövidesen feláll. Akkor megint pattoghatok, hogy mikor esik el.

Egyébként 74cm hosszúak és 8,9kg-osak vagyunk :D

Fogunk még mindig nincs, pedig 2 napja újra fáj neki. Azóta többször is ráharapott a cicimre. Azt hittem szörnyet halok, ő pedig jól kinevetett, mert tetszett neki, hogy kínlódok.

Mi is sokat pancsolunk az erkélyen és strandon is, mert csak így lehet elviselni ezt az időt. Szerencsére a kiscsaj sellő volt előző életében, szereti a vizet :lol:

Szilpa, a fiad már kész nagyfiú, és mennyit változott! Szerintem nyugodtan adjál neki vizet. Ilyen melegben nem árt a gyerekenek. Viki is issza egész nap, kb fél óránként adok neki pár kortyot.
Vikinek sem kell már több, mint 1 hónapja a cumi. Kizárólag pohárból hajlandó inni.

Lányok, én sem foglalkozom a fogyókúrával a szopi végéig. Akkor majd úgyis annyi minden orvosi dolgot kell megcsináltatnom, hogy az étvágyam is el fog menni. Kezdve a fogpótlással, folytatva egy sarok csontkinövéssel a talpam felé.

Ilba, Beni is sokat változott, nagyon fess legény. Irigyellek a sok pihi miatt. Remélem most sikerülni fog a szilárd kajára szoktatás.

Mi is kelünk még 1-2-3-szor éjszaka. És sokat alszik sajna közöttünk. Ha nem alszik elég mélyen nem tudom berakni az ágyába, mert meg sem mozdítom és felébred. Így a 140-es ágyon, apa az egyik felén, mi a babával a másikon :twisted:

Én rossz vagyok kaja ügyileg, mert már adok a lánynak kenyér héjat rágcsálni, pedig még nincs fogunk. Így is szereti! Sőtt, a fagyinkból is mindig kunyerál, és én nem bírok nemet mondani. Egyre többmindent akar megkóstolni a kajánkból. Ha nem nagyon gázos, én adok neki. Eddig még nem lett semmi baja tőle.

Nálunk is volt keresztelő, nehezen bírta a meleg templomot, így jól esett neki a hideg keresztvíz. Szerencsére kisebb hangoskodással megúsztuk, bár a második felében már én tartottam.

Petra, gartulálok a minta gyerekedhez! Ne félj írni Róla, mert én szívesen nosztalgiázok :P

Én beküldtem a GYED-hez a papírt áprilisban, aztán májusban felszólítottak, hogy adjam be újra a magánnyugdíjpénztári belépőpapíromat. Megtettem. Azóta semmi. Szóval ügyintézője válogatja.

Zseppy, mikor akarsz visszamenni dolgozni. Szerintem ne siesd el, mert mostanában én folyamatosan bánom, hogy megtettem. Már két hete szinte folyamatosan bent vagyok, szóval ultra szar minden. Most pedig már nem szállhatok ki. :x

Legyetek jók, én is olvaslak titeket, ahogy tudok, írok.

Puszi

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Katica!
De jó, hogy jelentkeztél! :D
Már óriási a lányod :o , és nagyon ügyes! :D Sok mindent csinál. Régen látam, kíváncsi lennék már rá! :roll: Ha tudsz, dobj légyszi egy képet róla!!! Keresztelőről is! :)
Jó neked, hogy a kis sellődet nem zavarják a szúnyogok. :!: Én is átvállalnám Kende helyett az összeset. Engem is szerettek régen, de idén még 1 sem csípett meg, a fiamat viszont eszik rendesen. :( Úgy szenved tőlük szegénykém. :(
Én adnék neki vizet, de ezt sem issza. :(
Hát te aztán biztos kényelmesen fekhetsz. :shock: Ekkora ágyon 3-an!!! :o :(
Máris vissza mentél melóba? :?: :o De nem minden nap ugye? Veled van Viki is? Vagy hogy csinálod? :roll: :?: Bocsi ha hülyéklet kérdezek, de lemaradtam teljesen. :shock:
Hát, remélem ,a GYED-del nem járok majd így.

Csajok, most pár napig nem leszek, mert holnap leugrunk 3 napra Balatonra :D haverék telkére, mert ilyenkor össze gyűlik a nagy baráti társaság, és pár napig folyamatos buli van lent. :lol: Persze babával én ill. mi (merthogy apja is velünk lesz!!!) most nem tudunk a többiekkel egy faházban lenni, így a szomszéd utcában bérlünk egy kis házat. :) Mivelhogy egy kis faház van a haveréknál, és ott szoktunk egymás hegyén-hátán aludni ki hol talál magának helyet. 8) Tehát manó majd azért mégiscsak tud a buli mellett aludni. :) Így én most éjszakára ki leszek vonva a buliból (valamit valamiért, de nem bánom egyáltalán :P ), de legalább nappal jó lesz. Strand, barátok, vidámság! :D :D :D Már nagyon várom!!! :D
Addig is legyetek jók!!! :D


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Na én is megvagyok csak rendszertelepítés volt, s a gyerek mellett nem egyszerű, ráadásul sokáig a leveleimet sem tudtam visszatenni. Úgy kellett buherálnom, de végülis sikerült.

Odex
Gratula a keresztelőhöz. Nekünk jövő héten lesz vasárnap. Már nagy a készülődés, remélem jó idő lesz. Nagyon ügyi már Aisa. A kiságyat már leengedtétek?
Négyesben alvás? El tudom képzelni. Egyszer Bejgli is megijedt a vihartól, háát nem tudtam lerugdosni az ágyról. Most annyiban jó, h a ház alatt van egy odújuk, s oda be tudnak menekülni. Azóta már eszükbe se jut bejönni.

Ilba
Csoda édi Beni baba :) Nagyon ügyesen hintázik. Jó, h el tudtatok menni nyaralni. Tényleg érdekes, h nem eszi a gyümölcsöt, pedig azokat a babók szeretni szokták állítólag. Érdekes 8) :wink:
Próbáltad, h esetleg, ha éjszaka felébred cumit, vagy vizet adsz neki? Éjjel van, h a Kiscsaj is felébred kaja után 1-2 órával, s én a cumiját adom oda. Szerencsére amint elalszik kiköpi.

Zseppy
Mi van veled mostanában, úgy el vagy tűnve. Lakás?

Szilpa
Jó bulizást. Aztán lehet, h apával összejön valami? Szerintem is adhatsz neki vizet. Jobb mint állandóan cicire tenni, mikor megszomjazik. Főleg, ha nem vagy otthon.

Kati
Klassz, h végre jelentkeztél. Biztos, jó fáradt lehetsz. Én is szoktam nézni a honlapodat, hátha van frissítés. :) Zseppy ugyanúgy a tiédet is :) Jöhetnél gyakrabban is.

Mi most voltunk mázsálni, s a Kiscsaj túl vékonynak találtatott. Túl sokat mozog, s ezt a kalóriamennyiséget a tejcsivel nem tudom garantálni. Ezért el kell kezdenünk a gyümit, is meg a főzelékeket is hivatalosan. Már kapott őszit+almát összeturmixolva, meg almát+banánt turmixolva. Ezt a banén-alma cucc nagyon bejött neki. :) Úgy falta :). Aztán kapott sütötök+répa bébiételt, na az nem lett nyerő. Viszont a sárgarépapüré jónak tűnik, majd meglátjuk.

Még nem csináltam neki főzeléket, mert még az is gondot okoz, mikor adjak neki gyümit, mikor bébipapit, mert most is úgy tűnik, h egész nap kajál :shock: :D :lol: :roll:

Viszont elképesztően sokat mozog. Egyszerűen nem bírok vele. Az a legújabb mániája, h a hóna alatt kell fogni, s akkor Ő ugrál a combomon, hasamon. S sikítozik. Aztán ha leteszem pörög, forog, visszasírom azokat az időket, mikor még csak a hátán feküdt. :)

Olyan sokat mozog, h utána egyszerűen beájul az alvásba, van, h két mondat között szájában egy könyvel, rágókával. :lol:

A diétát abbahagytam, sajna a tejem szinte a nullára lecsökkent. Azóta helyrejött, de akkor rossz volt nagyon.
Viszont jónak tűnik így elsőre. :)

Holnap fog Anyu vigyázni először a gyerkőcre. kivi vagyok, h fogja bírni. :) Meglehetősen izgulok.

Asszem már azt sem tudom miket írtam :) S még egy csomó mindent szerettem volna mesélni. Azt a következőben :oops: :oops: :lol: :lol:

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok,

én is ismét itt vagyok. Bálintot tegnap is meg ma is nagy tortúrának tettem ki. Tegnap az Árkádban voltunk pár órát, hát teljesen fel volt zaklatva. Gondolom az a sok hang, meg ember, mindenesetre nem tudott elaludni, pedig alvásideje lett volna. Itthon persze kidőlt, de csak nagy nehezen.
Ma meg céges napunk volt Csillebércen, és hát megígértem már, hogy kimegyek megmutatni a bébit, pedig ebben a melegben nem sok kedvem volt. Ráadásul éjjel rosszul is voltam, na mindegy. Ma ugyanaz volt, mint tegnap, ezerrel fel volt izgatva és sehogyse akart elaludni míg kint voltunk, persze mikor hazajöttünk akkor is nagy hiszti volt még - gondolom már annyira fáradt volt. Aztán nagy nehezen kidőlt fél 7-kor, szerintem még az is lehet, hogy csak éjjel kel majd, vagy holnap reggel.
A legújabb az, hogy a kocsiban végigsírja az utat. :( Nem tudom miért, korábban se kedvelte a hordozót, de ha elindult az autó mindig elaludt. Na most nem! Olyan rossz, mert a hátsó ülésre kell tennem és így nem is látom!

Ilba,
csinálnék mérőszalagot, de nem tudom hogy kell. :oops:

Kedden voltunk 3 hós oltáson, 66cm és 7340g Bálint!!! Éreztem én, hogy nem akármilyen súlyt tartok az ölemben! :D

Ja és a gyomorbajomról csak annyit, hogy megvolt a tükrözés - nem kellemes, de nem is fáj - és találtak helicobacter-t a szövettanon, így most egy 14 napos durva antibiotikum kúrán vagyok. 3 féle antibiotikumot nyomok, 1000mg-os meg 500mg-osak pl. és ugyan már csak 4 nap van hátra, de sajnos megjöttek a mellékhatások. Éjjel ettől voltam rosszul, kemény hasmenés, hányinger, meg ami kell. Azon rettegtem, hogy Bálint nehogy felkeljen - persze felkelt és enni kellett adnom neki -, merthogy egyedül voltam itthon, meg még ma is. :( Ja és emellett még ki van sebesedve a szám belül, meg tiszta afta (így írják?) és olyan szájszárasságom van egész nap, hogy meg lehet marhulni tőlr. Persze nem múlik el ha iszom, neeeeeem.

Na tovább nem panaszkodom, ezt a pár napot már csak bírom. (mostmár értem miért úgy mondta a doki, hogy 'jó lenne, ha bírná 14 napig')

Na jóccakát,

Petra
petra73
 
 


Petra,
valamelyikünk vonalzójára rámész és bejön az oldal.
Lap tetején a Baby & Kids Birthday és ott kell beállítani az adatokat.
Ha megvan, akkor a középső ablakban lévő dolgot másold be a profilodban (ennek az oldalnak a tetején a segédletekben) az aláíráshoz.

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sziasztok Lányok,

nem nagyon tudok mostanában írni, de azért olvaslak ám Benneteket!!!

Katica,
De jó, hogy jelentkeztél! képzeld nem tudok küldeni neked mélt. Mindig visszadobja a freemail. Nem megyek visszadolgozni még egyenlőre biztosan. Itthonról nem dolgozhatok, azt meg nem bírnám lelkileg, hogy Ő nincs mellettem. Majd lesz valami....
Viszont a könyveléssel kapcsolatosan lenne egy pár kérdésem:(:(:(

Olyan nagyok már ezek a Pöttömök, pedig nemrég még a hasunkban voltak.

Lakással még nincs semmi, várjuk, hogy mekkora összeget akarnak felajánlani:(:(:(

Enci baba rengeteget mozog. De szerencsére a súlyára nem mondtak semmit. Csütörtökön voltunk Doki néninél és 6590 gramm.

Szombaton voltunk nagymamimat meglátogatni (240 km oda aztán vissza is ugyanennyi). Nagyon jól viselte a doglokat. Igaz megzavartuk, így a reggeli kakilása kimaradt. Már majdnem itthon voltunk, amikor a kocsiban sikerült. hát utána az a negyedóra eléggé érdekes volt a kocsiban. Jól tele pakolta a gumibugyit és szaga is volt rendesen a dolognak:):):):)

Vasárnap meg elmentünk Visegrádra. Azt is nagyon jól viselte. Nagyfiam meg teljesen oda volt a lovagi bemutatótól. a végén még lovagolt is egy picit. Meg isemrősünk önkéntesként kint volt, így bevitték a lovagokhoz. Nagyon nagyon tetszett neki. Este azért még végig nézte a VB döntőt.

Lányok,
mióta megújult a babanet, nem tudok feltenni se ide képet, se a fotóalbumba.:(:(:( Aki tudja, iwiw-en vannak új képek.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok

Holnap írok is, de most csak feldobok pár képet

Kép
Kép
Kép
Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Tovább

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Niki&Viki & Kati

Kép
Kép
zkatica
 
 


Sziasztok!

Ilba, utólag is boldog hófordulót nektek!
Keresztelős képek később lesznek, nekünk nem sikerültek túl jól, nővérkém (keresztmama) meg mindig elfelejteni áthozni az ő gépüket.

Kati, nagyon jók a képeitek! Viki egy igazi tündérlány!
Aisa felülni magától még nem tud, rájött, hogy ha kiabál, akkor úgyis segítünk neki, feleslegesen meg nem töri magát! De most a héten már ő is ott tart, hogy simán feltérdel a járókában! Ha meg picit segítünk, akkor fel is állna...
Nyugi, én is szoktam Aisának falatkákat adni a mi kajánkból. A Túró Ice jégkrémre egyenesen rá van kattanva!
Alvás: mi is kb. Hasonlóan nézünk ki, csak nekünk 150-es az ágyunk kb. De nem valami kényelmes, mindig attól félek, hogy leesek az éjszaka közepén.

Szilpa, milyen volt a nyaralás?? Ki tudtál kapcsolódni egy kicsit, Kende hogy viselte?? Remélem azért kicsit tudtál pihenni is.

Otyka, a járókát már hétvégén leengedtük, a kiságyat még nem, de már az is aktuális lesz. Nagyon ügyin feltérdel már, és szinte napról-napra ügyesebben megy neki.
Hát szerintem az én kutyámnak tök mindegy, milyen odút építenénk, ő csak akkor érzi magát biztonságban viharban, ha mellettünk lehet. Ha tehette volna, még az ágyba is bemászott volna. Régebben ébredtünk úgy, hogy Dexter köztünk feküdt...Pedig azért nem nehéz őt észrevenni az 55 kilójával.
Kíváncsi vagyok Pannának hogy fognak ízleni a főzelékek. Olyan élvezetes volt az elején nézni a kis pofiját, amikor ismerkedik az új ízekkel. Én ma narancs és grapefruit levet kóstoltattam vele. Nagyon bejött neki, de ezt valamiért kibukta utána, pedig szerencsére elmúlt már ez a bukás dolog.
Hogy bírt anyukád Pannával??

Petra, nem semmi méretekkel rendelkezik Bálint! Már simán lehagyta az én lányomat. Remélem, jobban vagy már az antibiotikum miatt. Nem lehetett egy leányálom így a gyerekre is figyelni...

Zseppy, közben találtam egy ingatlanos oldalt, ahol a környező településeken lévő eladó ingatlanok vannak. Hát nem semmi árak vannak. Azért nézz körül, hátha találtok valami megfelelőt. www.homebank.hu

Nálunk nincs azóta semmi különös változás. Az éjszakák kicsit jobbak lettek, ha rögtön cicire teszem a kisasszonyt, és nem hagyom hogy felpörgesse magát, akkor kajcsi után visszaalszik és le tudom tenni. De reggel 7-nél tovább mostanság nem alszik. Nagyon hozzászoktam már a jóhoz.
Holnap megyünk kicsit csavarogni keresztanyuval a Budakeszi Vadasparkba. Kíváncsi vagyok hogy fog tetszeni neki.
Én meg elkezdtem hétvégente dolgozni járni. Nem egy leányálom: takarítok egy cukrászdában reggel 6-tól 10-ig. Eddig egyszer voltam, nem vészes a meló, de a hajnali kelés annál inkább. Főleg, hogy előtte kb. Fél 2-ig ébren voltunk Aisával. Szóval 4 óra alvás után elég zűrös volt a vasárnap. Nekem is anyum vigyázott másfél órát a gyerekre, mert páromnak is el kellett mennie. De jól elvoltak, én is izgultam ám, mert nekünk is ez volt a „főpróba”.
Na, most megyek, leragadnak a szemeim.

Jelentkezzetek!!!!

Aisa és Hajni
odex
 
 


A szmájlik megint lemaradtak! :oops: :cry:

Helyette egy kép:
így tudok már állni:
Kép

És még egy:
így térdelek:
Kép

Aisa és Hajni
odex
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: