Új privát üzeneted érkezett!

Babyborn picifiad meg nagyon édes...
cintia2
 
 


ILDI: ezer drukk!!!!!!!

BABYBORN: üdv itt!Mindig öröm, ha bővül a "kiccsaládunk" :) !

SZILVIH:kendő 8) Jóóóó téma, na. Én kölcsibe kaptam egy kismama-magazinból rendeltet, a csajszi akié fixre megkötötte nekem, és most csak magamra kll tekernem.Elöl hordós, zsebibabás módszerrel viszem Esztert.Te hogy csinálod?a szopi kendőben-dolog nagyon érdekelne, mert nekem nem megyen....Most hirtelen nem tudom megnézni, hogy hova valósi vagy, de errefelé (Szekszárd, Székesfehérvár, Paks) igen-igen furcsán néznek rám amikor magamra kötött gyermekkel megjelenek.Akár egy nemnormálisra....DE már nem zavar, mélyen a szemébe tudok nézni a leg meghökkentebbeknek. (Férjem szerint még élvezem is a nem mindennapi figyelmet....ja, valóban! :wink: ) A leggyakoribb kérdések: -nem fullad meg?, .jó ez így neki?, -nem fél, hogy kiesik?....NEKED an valami ilyen jellegű tapasztalatod?

CSILLA,NELLI:szopi...nálam is változó a helyzet.Mire megnyugszom, hogy minden simán megy és van tej amennyi kell, akkorra befigyel egy, a maihoz hasonlatos nap, amikor csemetém szinte folyamatosan "lóg a szeren".Alig aludt valamit délelőtt, sokszor jelentkezett kajcsizni, nyugtalan volt és az esti elalvás pedig....
:? Én a Naturland-Fitolac teáját iszom, nem tudom, hogy milyen lenne ha nem innám, így jónak tűnik az állapot. (de az is lehet, hogy csak pszichésen hat rám, nemtom) Azt viszont olvastam valahol, hogy kell a bőséges folyadék fogyasztás, de a túl sok sem jó, mert pont az ellenkező hatás váltható ki vele....valaki hallott már ilyenről?


Késő van, menek aludni egy órácskát mielőtt lánykám nyammantana újra.Ő még kétszer kel iccaka, ami nem is lenne baj, de legtöbbször sokáig tart visszaltatni. JA! Nemtudom hirtelen, hogy ki írta, de nálunk is a szülői ágyban horpaszt a legkisebb és cickón alszik el.
Én azt vallom 8) hogy amit eme bő egy hónap alatt el lehetett rontani a gyereknevelésben.....na az minálunk el is lett rontva!

Kép
Kép
petra78
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, megyünk nyaralni!!!
Hévízre megyünk le 5 napra hó végén, én annyira nem vágyom, de Dorkának meg párocskámnak már nagyon kell egy kis kimozdulás, mert mi a múgy olyan "menős" család vagyunk. Kicsit félek, mert kezd olyan jó kiszámítható lenni a napirendje, ott meg félek, hogy borul minden, majd meglátjuk. Akkor lesz Kapolcs is, ha rossz idő lenne.

Petra, kendő:nem tudom, melyiket gondolod zsebibabásnak, a fektetős pózt? Sajna én azt nem tudom megkötni, pedig sokkal jobb lenne a hátának. Én csak a legegyszerűbb, beleültetős kötést tudom, de még ez is sokkal jobb, mint a kenguru, mert az egész testét odaszorítja hozzám, és csak hozzám, tehát nincs közöttünk semmi más pánt. Tehát testközelség megvan, és a háta is jól meg van támasztva. Szopizni úgy szokott, hogy elöl gombos ing van rajtam, és ahogy "ül", pont szájmagasságban van a cici, (nekem nincs túl nagy :oops: ), azt bekap, és mehet. :P
Én pont ellenkező megjegyzéseket szoktam kapni (vagy a rosszakat meg se hallom), pl. hogy "jaj, de jó annak a babának ott közel az anyához!"
Ebben a szeles időben is nagyon élveztem, hogy ha feltámadt a szél, ráhúztam teljesen, ha meleg volt, széjjelebb húztam.

Szoptatás: Akkor ma mindegyik manó lógott a cicin, mert az enyém is. :roll: Illetve többször elkezdett szopizni, és hamar bealudt. Biztosan a frontot érzik, vagy szomjasak...

Nelli, jó lesz, ha csak a pici lesz veled... Próbáld az összebújást...
Legvégső esetben az is átlendíthet egy holtponton, ha adsz neki pici pótlást, amitől jó bealszik, és akkor te is alszol. Ha alszik 2-3 órát, a te melled is megtelik, így megint sokat tud enni. Nekem anno Dorkával sikerült tejtesót találni, így csak 1-2 szer kapott tápszert. Akkor azt hittem, amikor be kellet keverni a tápszert, hogy m ost vége az egésznek, ha már elkezdtem, egyre többet kell majd adni, de siekrült megálni a lejtőn... Mondom, végső kísérletként, ha nem lesznek a nagyobbak, próbáld ki...
Mit értesz genetikán? Anyukád sem tudott szoptatni, vagy hogy Domcsiékat te nem tudtad?

Kép
Kép
szilvih
 
 

 
 

Babyborn, de, én is úszom mindennel!! Kis időre lejjebb kell adni az igényeket, különben meghülyülök!!!

Szilvi, én át tudom érezni, hogy még szeretnéd bent tudni a babát egy kicsit… Én is így voltam, szerettem pocakosnak lenni (mondjuk akkor nem volt ilyen hőség), és tudtam, hogy úgyis lesz kint sokat, bent meg már nem lehet…

Ildi, hajrá!!!! Baromi megértő dokid lehet, ha nem izgulja tönkre magát a magzatvízcsorgás miatt, az enyém a körmét rágta idegességében…

Timi, még az én 3,5 évesem is saját babakocsit akart az első séták alkalmával, sőt bele is feküdt! Aztán már csak itthon feküdt bele az előszobában, majd az is elmaradt… Sajnálom az ovit.. Nincs valami játszócsoport ott Halásztelken?

Kdiőltem, megyek aludni…

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok!

Teszek fel képet az én kis ikreimről... :lol:
[img]www.kepfeltoltes.hu_.jpg][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/070715/Resize_of_K_p_027_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][/url]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

[img][img]http://kepfeltoltes.hu/thumb/070715/Rotation_of_Resize_of_K_p_068_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu[/img]

Kép
Kép
szilvih
 
 


Na akkor nagyban is megpróbálom:
8)
Kép

Kép

Kép
Kép
szilvih
 
 


A dátum segít kitalálni, hogy ki kicsoda... :twisted:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Tényleg egyformák :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Kistelekről jelentkezem. Bedugult a jobb fülem (meg fáj is), úgyhogy nagyon nyűgös vagyok! Utálok fél süket lenni! Hétfőn még a fül-orr-gégének is bele kell férnie a programba!
Ildi! Megértem, hogy már nagyon túl lennél rajta, de kitartás, mert kint lesz eleget, bent meg soha többé! :wink: Drukkolok, hogy a mai nap a Tiétek legyen! :D
Babyborn! Falat a kisfiad! :D
Petra! Én is ettől félek, hogy nem fogom kibírni, hogy ne altassam néha magunkkal... :oops:
Szilvi! Ez a nyaralás tökjó lesz, hidd el, Neked is kell a kikapcsolódás. Az idő miatt nem kell aggódni, szerintem hó végére is marad a kánikula! :shock:
A képek irtó jók! Tényleg szinte tök egyformák! :D

Úgy strandolnék egy nagyot! Sógornőmék nemrég mentek ki Majsára! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Szilvi :)
A nyaralás bizti jó lesz :lol:
Tegnap adtam neki pótlást a délelőtt lefejt tejből, és estére telítődött a mellem. Éjszaka is rendben volt, meg délelőtt, de délutánra most megint alig van, ilyenkor persze folyton rajta lógna. Ráadásul bántják a szelek is szerintem a szoptatós teától, így tekereg evés közben, meg fel-felsír alvás alatt.
Pisis pelus van elég, csak ez a délután ne lenne.
Könnyebbség lesz, ha nem lesznek itthon, de nagyon fognak hiányozni.
Egy gyerekkel már olyan magányos az élet :lol:

Mennyi a nagyon sok folyadék?
Mert én is hallottam ilyenről, csak nem tudom definiálni.

Ildi :)
Mi újság?

Csilla :)
Neked jobb lett a helyzet szopi ügyben?
h.nelli
 
 


Nelli!!!! EZ TÖK JÓ!!!
Ebben a nagy melegben ne is várj mást!!! LÁtod, mindegyikünknek lóg a szeren a babája!!! :lol: Az külön jó, hogy tudsz fejni, ne izgasson, hogy délután oda is kell adnod, lesz ez még másképp!!
Csak így tovább!!!! Úgy örülök! :P
Sok folyadék: szerintem a 4 liter normál körülmények közt kicsit sok, ebben a melegben lehet, hogy kell...

Ildi????

Csilla, te meg ne nyugtalankodj, azért nem feszül a melled, mert beállt arra, hogy nem eszik éjjel. De ha reggel egy mellből is jóllakik, lefejhetnéd a másikat, mer tugye akkor az egész éjszaka+ 3 óráig nem ürül, tejtermelésnek ez tényleg nem tesz jót. Azt vagy lefagyasztod, vagy este odaadod neki. Mennyit tudsz egy mellből kifejni?

Kép
Kép
szilvih
 
 


Nem tudjátok véletlenül, a május 21 az Ikrek, vagy Bika? :roll:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Szilvi Ha én hasfogós dolgot eszem, akkor a baba kakiját is megfogja??? Na erre még nem gondoltam! Köszi az ötletet! Akkor reggeli kávé??? :?
Ja és nagyon édesek a lányok!!! Én is mindig azt nézem, hogy kire hasonlít a kisfiam, mert egyik nővéréből, meg a másikból is van ! :)
Cintia Akkor a Laevolac-ot legközelebb én is kipróbálom, ha már nagyon nagy gáz van! Köszi!
Petra Engem is érdekelne ez a kendő, mert nagyon sokat van a kezünkben, és így biztos könnyebb is lenne, meg jó lenne kimozdulni itthonról... és hát nagy babakocsival Volánbuszon, hát szinte lehetetlenség! Ha privibe, vagy esetleg itt tudnál küldeni képet, amikor rajtad van babóval?
Tejcsi-szopi Nálam tudjátok mi válik be (sose gondoltam volna) 1 l Sió (ez reklám??? :P ) őszibaracklé, na meg a pihi... na de az sajna ritkán adódik!
Sajnos fejni már nem tudok, de még az elején sikerült és még van a fagyiba... :D De én is észrevettem, hogy változó vmikor sok van, vmelyik nap meg alig, ilyenkor én is elkeseredem mert mindkét lányzót sokáig szopiztattam!
Pont ma gondoltam, hogy de jó volt, mikor Marci még a pociban volt, néha úgy hiányzik, főle, hogy több baba már biztos nem lesz (imádtam pocakos lenni, ti???). De ezt a meleget én se nagyon bírtam pocival... így megértem Ildit! Kitartás!!!
Dincuska reméljük semmi komoly a füleddel, próbálj rá vmilyen fülcseppet (kövirózsa, azt úgy tom lehet adni pocakosnak is!)
Az ottalvással kapcsolatban én már az elején elrontottam, de olyan jó a babával együtt aludni, ja és nem fárasztó! :oops:
Sziasztok!!! Tovább szép napot!

Kép

Kép


Kép
babyborn
 
 


Timi, sajnálom az ovit :( akkor egy cipőben leszünk, vagyunk 1 évig!

Szilvih, tényleg olyanok mint az ikerek, nagyon cukik :wink:
Nyaralás, hát megértelek.Én is egész nyáron gerjedtem, hogy most ha nem lennék terhes úgy nyaralnék, de így?Ilyen picivel?!Mi úgy döntöttünk most nem.Marad a kert, és a kismedence :) majd jövőre van betervezve!

Babyborn, én is imádok a babával aludni, éjszaka kelés szopi után vissza se rakom, mellettem szuszog reggelig :wink: és imádom :oops: :)
Sió őszilevet lehet inni?Nekem azt mondták a csecsemősök a kórházba, hogy almalé, ice tea, víz, ezek a legjobbak, mert a rostosok is okozhatnak hascsikarást!Nem volt nálatok?

Edina, fül :( reméljük nem lesz semmi gond.Ebbe a mellegbe méég ez is?! :? Jövő héten nagyon gáz lesz a 40 c-ok!Kismamákat nagyon sajnálom.Én is baromira kínlódtam a melegtől!
manóci
 
 


Elszállt az egész, imádom a babanetet...! :evil:

Szóval sziasztok! :)

Nelli! Örülök, hogy a szopi-helyzet javult, remélem mostmár nem lesz vele gond! :D
Szilvi! Valószínű, hogy majd később fog eldőlni, melyik jegy jellemző rá jobban. Hát, nagyon a határon van, van aki szerint még bika, van aki szerint már ikrek. Régebben sokat foglalkoztam asztrológiával, tapasztalataim szerint a periódus vége már inkább a következő jegy uralma alá tartozik, tehát ikrek. :D Na, ezt jól kifejtettem! :D
Babyborn! Én szeretem a pocakosságot, de már annyira kíváncsi vagyok a kis csajszimra, hogy már nagyon türelmetlen vagyok! :oops:
Lányaid mit szóltak a kisöcsihez?

Fül: sajnos nekem már többször volt vele bajom, de kb. 1 éve semmi. Most megint felkavarhattam valamivel bent a helyzetet! :? Csöpiztem már bele fülcseppet, na akkor dugult be úgy igazán... :evil: Holnap mindenképp jó lenne elmenni füldokihoz is, elég nyűg ez a meleg, valóban!

Szylvi, Jovika, hogy vagytok?

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska, most nekem is elszállt minden :evil:

Szilvi: szerintem is ikrek, de ajánlom a http://www.astronet.hu-t.

Móni: mi is jövőre halasztottuk a nyaralást.

Ildi egyelőre még nem üzent, de elképzelhetőnek tartom, hogy már a szülőszobán vannak :lol:

Kismamákat sajnálom nagyon most pocakkal, én poci nélkül is nehen viselem ezt a hőséget. És mi lesz még jövő héten...

Reggel megyünk a belklinikára (terheléses cukros vizsgálat), remélem, rendben lesz minden.

Kép
Kép
timóca
 
 


Szilvi: rosszat írtam, szóval amit ajánlok http://www.astroweb.hu

Kép
Kép
timóca
 
 


Sziasztok!

Nelli, te most talán kicsit jobban állsz!
Milán reggel még egy mellből eszik, délután-este már mindkettőből. Eddig benyomott 120-akat, ma este mindkettőt csontra leszívta, így evett 80-at :(
(Igaz, ma nagyon sokszor tettem mellre, és jó sokáig rajta is volt.)

Fejni nem is nagyon tudok, pár csepp jön még ki, sajnálom összemaszatolni a fejőt. A reggeli lefejés dobja meg a napi adagot, de ha az nem lenne akkor talán 20-30 g jönne össze.

Én is megiszom 3-4 litert, és eszem is rendesen. Múlt héten még 100-120 -at egy mellből evett, és még 1 dl-t le is tudtam fejni egy nap. Mostanra teljesen kiürültem???? Van ilyen?
Vagy csak a melegtől?
HELP !!!! Szoptatni akaroooook! Holnap megyek a homeós cuccért.

Ja, honnan tudjam mikor kell pótlást adni? És mennyit?
Pisi van, kaki is napi 3-5. Olyan nagy baj még nincs talán...

Csilla [/b]
Vendég
 


Szilvih, döbbenetes a két fotó, nagyon egyformák!

Akinek most nem reagáltam, bocs. Hulla vagyok, muszáj aludnom :(
Vendég
 


CSilla!!

Ne parázz!!!!!!!
Én ezért nem szeretem a méregetést!!! Persze hogy fogsz tudni szoptatni, minden rendben van. Nem mindig egyformán van tejünk. A meleg miatt is lehet, hormonális okai is lehetnek.

Régen ajánlgatták az egy mellből szoptatást valami olyan indokkal, hogy nem telik meg 3 óra alatt egy mell, 6 óra kell hozzá... Most már rájöttek, hogy a tejtermelődésnek jobbat tesz, ha mindkét mellen van rendszeresen inger.
Ha a van kb. 5 pisis pelus egy nap, és a súlygyarapodás is megvan, akkor nincs min aggódnod. Még mindig sikerül 3 óránként etetned? Mert akkor pláne nincs semmi baj, azért üríti ki csontig, mert be van állva az ő adagjára.
A gyarapodás mértéke nagyon jó heti 200 g felett, 100-200g között tök jó :P , 100g alatt esetleg meg lehet nézni, mi lehet a baj...
Az, hogy nem tudsz kifejni semmit szoptatás után, lehet amiatt is, hogy te nem tudod úgy kiváltani a tejleadó reflexet, mint a baba. Tele mellel még nem kell sok inger, az persze, hogy könnyen megy.

Szóval, ha csökkent is a tejed, az vszleg az ezen való agyalás miatt lehet, nyugodj meg!

Tejnövelő tippek:

malátatartalmú italok (maci kávé, barnasör) Ezeket soha nem próbáltam, de mások esküsznek rá

birsalmatartalmú dolgok: birsalmasajt, birs-alma ivólé (nagyobb szupermarketekben lehet kapni)

búzacsíra, lucernacsíra(próbáltam, tényleg jó, nem szabad túl sokat)

túró (nekem nagyon bejött)

Nagy folyadéktartalmú gyümölcsök sárga-görögdinnye, őszibarack (ezek inkább a folyadéktartalma, nem az összetevői miatt)

Babyborn, persze, minden átmegy a tejbe. :) Én ma is megettem délután pár aszaltszilvát, és lefekvés előtt meg is volt az eredmény... :lol: Mielőtt feláldozod a reggeli kávét, próbáld ki. :roll:

Pelenka: Én továbbra is ki vagyok akadva a Pampers-re. A múltkor annyira kifolyt, hogy fél óráig sikáltam az összes ruhadarabját. MA meg a Tesco 16 Ft-os pelus mindent kibírt, pedig már pisi is jócskán volt benne. :shock:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Sziasztok Lányok!

Nos, megtörtént, aminek meg kellett történnie, kicsit korán, de megszületette a kislányom, olyan gyönyörű:)Teszek majd fel róla képeket. A vonalzót még nem cseréltem le, semmi energiám ilyen apróságokra. Szoptatok és alszok felváltva, a lányommal együtt. Kb annyit, mint ő :oops:
Nagyon ilyesztőnek (illetve korainak) tűnő szülés volt. 4-én este vígan Sex és NY-ot nézve nevetgéltem a TV előtt, pattogatott kukoricával, amikor elkezdett fájni a derekam.Szerencsére bnő üres lakását vigyáztuk Cegléden, nem kellett Pestről lejönni. Egy rövid pillanatig azt hittem, na meg fog jönni, de ráeszméltem h ez egy pár hónapja lehetetlen:)Ekkor még nem érdekelt különösen, de lassan lassan már apának is szólni kellett, aki a kimerültségtől elaludt és alig bírtam felkelteni. Nem is akarta elhinni:) Én sem tudtam, hogy mi a fene van most. Hosszas tanakodás, tűnődés után beszéltünk az orvossal, aki azt mondta maradjunk otthon, ülljek be egy kád vízbe, felesleges még bejönni, szerinte másról van szó. Reggel vár minket. Hát mit mondjak...szép éjszaka volt. Ülve elaludtam a fürdőkádban, ennyi masszázst még soha nem kaptam, de egyre nyűgösebb lettem.Fagyit kértem, nem volt a lakásban, se tej semmi, amit megkívántam. Nem tudom hogy bírta ki a párom...Sosem gondoltam volna még délelőtt, hogy ez vár éjjelre. Na 5-én aztán már az orvos is felkészült a nagy menetre, és délutánra megszületett Adél. Kérdeztem h baj lesz-e abból h a 34 héten születik, d eazt mondta, hogy jó eséllyel nem. Na mikor aztán kibújt és lemérték mindneki nézett nagyot:) A doki egész kis konzíliumot hívott össze (na jó, 2 másikat), hogy milyen szép, erős baba született a keze alatt 34 hétre. Egyébként Adél súlya 2500 gr-ra csökkent, amíg bent voltunk. Nem is engedtek haza egyhamar. Később mondta adoki, hogy nem lenne meglepve, ha kiderülne h igazából elmérték az elsőnél, de ez van...már nem derül ki. Mindenestre azt mondta, hogy én tartom (illetve Adél) a háromhavi rekordot súly-hét összefüggésben:) Azt is mondta, hogy ha akarjuk úgy is felfoghatjuk, hogy szerencse, hogy nem lett Adél ennél nagyobb a 38. hét környékére, amikorra eredetileg várta, mert az lehet, h császárral ment volna.
Mindenesetre most már itthon vagyunk, a nappal és éjszaka felcserélődött, a lányka megkeverte őket, most épp alszik, megyek én is lassan.
Visszaolvasok mindent, ígérem! Jó éjt mindenkinek!

KépKép
gálos viktória
 
 


Csak gyorsan, mert lassan indulunk a klinikára.

Megjött Ildi SMS-e :lol:


"Szia. Hajdú Jázmin Ildikó 3,35 kg, 56 cm, 34 fej, 1:42-kor. Nagyon cuki fekete haja van. Jól vagyunk, már szopizunk. Dikó."

Sok boldogságot Nekik :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


VIKINEK, ILDINEK SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK A KISLÁNYAIKHOZ!!
Szeretettel gratulálok nektek!!

(És örülök nagyon minden új Adélnak! :wink: )

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sok Boldogságot Jázminnak és Ildikónak!!!!!!!! Végre végre kislány!!! :twisted:

Kép
Kép
szilvih
 
 


Hahó csajok!

Most csak annyira ájultam be ebben a hőségben, hogy feldobjak egy mai hordozókendős képet. Ti is ezt a "pózt" :) szoktátok?

Kép

Kép
Kép
petra78
 
 


Vikinek és Ildinek nagyon sok boldogságot, jó egészséget, sok tejcsit és nyugodt éjszakákat kívánok!

Csilla :)
Nem jobb nálam a helyzet :( 100 mg? Hát én ennél jóval kevesebbel küszködöm. tegnap este, éjjel és ma reggel szinte semmi tejem nem volt :( Most van valami, mert már alszik egy ideje.

Most jött meg a kapszula. Hát kiváncsi vagyok, kidobott pénz volt-e.
h.nelli
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Szívből gratulálok a kislányodhoz. Látod mégiscsak lány lett. :lol: Gondolom nagyon nagy a boldogság! :lol: Majd mesélj, ha hazaértetek.

Jovika!
Most már mi következünk. Nagyon zárul a kör, nem sokan vagyunk már kismamik.

Szilvi!
Meglátod te is nagyon fogod élvezni a nyaralást. Kimozdultok és csak négyesben lesztek, Dorkának is meg férjednek is tényleg kell egy kis kényeztetés. :lol:
Először nem értettem, hogy miért raksz fel két ugyanolyan képet a lánykádról, csak mikor a szöveget is elolvastam akkor hídaltam le, szinte tényleg tök egyformák. :lol:
Igen nagyon szeretek pocakos lenni, nem valószínű, hogy lesz még gyermekem és most szeretném minden pillanatát kiélvezni a várandóságomnak, de nagyon repül az idő, a hetet még nagyon szeretném végig vinni. Igaz ez a meleg így tényleg nagyon borzasztó!!!!!
Május 21 még Bika, 22- től vannak Ikrek.

Kitta!
Milyen volt a Balcsinál? Gondolom rengetegen voltak, vannak ebben a melegben.

Babyborn!
Én is úgy tudom, mint Manóci, hogy nem lehet inni őszi levet, nekem is ezt mondta a védőnő.
Két lány után biztos nagy öröm volt, hogy kisfiatok született, ő a harmadik Marci baba a topikban. :lol: :wink:

Edina!
Hogy van a füled?
Jól esett a hiányolásod. Szombaton sokár értünk haza a moziból. Nagyon jó volt, szerdán feltétlenül nézzétek meg. Már nagyon várom a könyvet, kiváncsi vagyok mi lesz a vége. :wink: Tegnap meg csak lustiztam ebben a dög melegben. Te hogy bírod?

Timi!
Ha hazaértek számolj be az eredményről, remélem minden rendben a vércukorral.
Ovit nagyon sajnálom, a mi városunkban vagy mondhatom úgy is itt a Dél- Alföldön a viharsarokban, pont az a gond, hogy nem tudják betölteni a férőhelyeket és toborozzák a gyerekeket, ez sem jó, bár nem csodálom, hogy kevés gyermek születik ebben a régióban, nagyon nagy a munkanélküliség aránya. Meséli a szülésznőm, hogy júniusban alig született gyermek és júliusban sem várható nagy dömping.

Csilla!
Ha éjszaka ennyi ideig képes aludni Milán, akkor bizti nem éhes.
Szerintem ebben a nagy melegben a babák sem esznek annyit, hisz mi felnőttek is inkább csak szomjasak vagyunk. Próbálj tényleg lazítani, az biztos segítene.
Múltkor írtad, hogy milyen sokat ébren van a kisfiad, Adri is ilyen volt, egyáltalán nem hozta a tankönyvi adatokat :) Milán mit csinál amikor ébren van?

Petra!
A kislányodnak nagyon jó lehet ez a hordozó, hallja a szívhangod, olyan lehet neki, mint mikor a pocidban hordtad :lol: Nyilván én is beszerzek egy ilyet. :wink: :lol: Szilvi biztos meg tudja mondani,hogy jól használod-e.

Nelli!
Szorítok, hogy beváljon a kapszula!

Viki!
Örülök, hogy otthon vagytok.

Rita!
Egyébként jól vagytok? Vizsgáknak gondolom már vége?

Holnap megyek ctg-re, már előre parázok tőle, utálom az egészet.
Nagyon fáj a hátam is, néha alig bírok ülni, mert úgy érzem beszakad az egész. Nektek nem volt vagy nincs ilyen?

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


BABYBORN: kép neked fentebb! :) Nekem nagyon bevált, csak ajánlani tudom mindenkinek!

ILDI: Hát megvagytok ti is.... :) tiszta szívből gratulálok!

SZYLVI,JOVIKA: ti jöttök :)) !

SZILVI: Szilvyhez hasonlóan és sem fogtam először a szitut, de aztán.... :shock: TÖK egyformák!!!!Egyformán édesek!

CSILLA:Én is hasonló parűkkal küzdöttem az első gyerkőcnél, mostanra talán sikerült levetlőznöm.Eszterem nálunk szinte mindig egyszerre két ciciből kajál, így elég neki.Sokszor amikor már csak egy bőrdarabom van a szilikon puffancs helyett, és azt gondolnám, hogy na ebből aztán semmit kislányom....ő akkor is kisajtol magának annyit amennyi épp kell...Inni én is sokat iszom, de nem viszem túlzásba -bár ebben a melegben ki tudja mi az elég...- mert állítólag az sem jó.Fejni nem fejek, annyi termelődik amennyi kell, több nem.Van itt is olyan amikor 1,5 óránként rákéretőzik a cickóra a csajkám, és azon szunnyad el, de akkor is van benne -bár nem gondolnám!!!!- annyika amennyi elég akkor.Nyugi meg! Vannak nehezebb időszakok, de majd belejövünk rendesen :)

Lányok, ti hogy álltok a tej folyásával?Én sokszor -mindig- amikor belövell "könnyezek" ezerrel. A múltkor míg szopizott az egyikből, a másikra rátettem a mellkagylót hogy fogja fel a cseppeket, és 20-at (!) csöpögtettem csak úgy el a nagyvilágba....

Plenka: nekünk a Libero és igen a drágábbik Tesco-s ( nem a kék fehér csomagolású) jöttek be.Minőségre szinte egyformák!

Kép
Kép
petra78
 
 


bocsi a helyesírási-betűkimaradós hibákért....ultra light vagyok...

Sziasztok!

Kép
Kép
petra78
 
 


Isten hozta az új babákat! Ildi, Viki, gratulálok Nektek! :)

Csilla,
Szilvi mindent leírt, amit én is gondolok/tudok a témáról. Szerintem sem lehet akkora nagy gáz, nyugiiii!

Petra,
jó a kép, és az is szuper, hogy bevált nálatok a kendőzés. Nálunk visítva üvöltött mindkettő a kendőben, így Marcinál be sem vetettem. Ő a kengire esküszik. :) Baby björn van és az szuper. :wink:

Nálunk Marcika is sűrűbben szopizik, szomjas, kb 5-6 perc alatt végez. De kell is nekik, ebben a k..a hőségben..

megyek... gond van a kivitelőzvel Fóton :evil: nem úgy mennek a dolgok, ahogyan mi szeretnénk, de bele sem kezdek.. :roll: :evil: :evil:

(este kürtős kalácsot sütünk, ha minden igaz.. :P :P :P )
Vendég
 


Ildinek, és Vikinek nagyon nagy gratula!!!!

Viki, tök jó volt a szüléssztori :wink: képeket várjuk!

Timi, mi újság volt a cukron ma?

Szilvi, de jó nálatok az ovi helyzet.Azért az nem egy hátrány, hogy tudod neked nem kell majd kűzdened, ha be szeretnéd adni!
A szülésnél meg végképp előny, ha nincs annyi szülő nő.Szülőszobán tumultus nem lesz, az tuti :wink: erre a hétre még megya drukk, hogy egybe maradjatok!

Nelli, kapszula, hajrá! :)

Csajok, hétvégén értük el a születési súlyt! :lol: Kis manóm meztelen súlya most 2800g!!!!!Ja, és kiváncsiságból lemértem ma de. mennyit eszünk, és 80-at!Az jó?3-4 órákat alszik vele, éjszaka meg 6-ot is egybe!Akkor én csak gondolom, hogy nem lehet baj.Bár ma úgy döntöttem én is, hogy mivel nekem sem örökké ölyan kemény lehet újra elekzdek fejni! :? Szerintetetek?Fejjem?
Mondjuk mi úgy szopizunk, hogy minden evésnél rárakom mindkét cicire, de soxor nekem sem kemény ám.Bár úgy vagyunk mint Petráék, hogy azért ő abból is jóllakik :wink:
manóci
 
 


szylvi, hogy mit csinál Milán amikor nem alszik? ÜVÖLT!!!
Nem tudom, hogy a meleg teszi -e, vagy sikerült máris totál tönkretennem, de nem tudom egy percre se letenni. Lóg rajtam mint egy kismajom, el is alszik, de amint becsempészem az ágyba, azonnal reklamál.
Nincs szivem sírni hagyni, pedig lehet ezt kéne még most az elején...

Petra, nagyon jónak tűnik a kendő. Én eddig nem akartam, de ha lenne, leganább szabad lenne mindkét kezem (éns nem kéne bal kézzel begépelnem a szöveget :lol: )

Hogy bírjátok ezt a meleget? A mi lakásunk DNY-i... 11-től napnyugtáig telibesüti... már az összes redőny le van eresztve, lámpafénynél kuksolunk :)

Csilla
Vendég
 


Kép

Hát nem édes?
Mellesleg ma új becenecet kapott, Ali a terrorista után, most Sakál az üvöltvény :)
Vendég
 


Köszi az érdeklődést, úgy néz ki, a cukrom rendben van :lol: . De a pontos eredményt szerdán küldi a doktornő - azért menet közben is nézték a kis cukormérővel, de az állítólag nem olyan pontos. (éhgyomorra 6 csővel vettek le, utána fél óránként 3 csővel - 6×) A fejem majd szétrobban, nagyon nehezen viselem a meleget :evil: . Szinte nem kapok levegőt itt bent a lakásban, pedig minden nyitva, hogy legyen egy kis huzat, de még az is meleg...

A hordozókendő nekem is tetszik, lehet, hogy én is beszerzek egyet. Nincs ilyenkor nagyon melege benne a babókak? Nekünk is kenguru van (még Liviről), de még nem merem bele tenni Marcit, mert abban is tartani kéne - szerintem nem a legjobb fajta (Chicco)

A méricskélést szerintem felejtsétek el! Csak bestresszeli az embert. Egyébként is minden gyerek más. Livike sose volt nagy evő, ilyen picinek is mikor jól "bezabált" 2 mellből, akkor is max. 90-eket evett (de az már tényleg a maximum volt). Tegnap délelőtt kíváncsiságból lemértük Marcit mennyit evett - 140-et egyből, azt is light-osan (épp nem volt annyira nagyon éhes :wink: ). Szóval tényleg nem lehet hasonlítgatni, úgyis annyit eszik minden baba, amennyire szüksége van. Van, aki többet, van aki kevesebbet.

Csilla: én is úgy tudom, hogy ilyenkor nem lehet még őket elkényeztetni, úgyhogy biztos nem az a baja. Lehet ám, hogy ez az idő őket is megviseli (enyém nagyfiam is nyügibb mostanában).
Nagyon édes a fotón Milán :lol:

Petra: tejfolyás: nálam most érdekes. Ha jobból eszik, akkor a balbó nem csöpög. Viszont ha balból eszik, van, hogy nemcsak csöpög,hanem spriccel is jobból :lol: Nem tudom, hogy miért "felemás". (szerintem egyébként egyformán van tej mindkettőben, legalábbis nem vettem észre, hogy az egyikben kevesebb lenne)
Pelenkát most én is kaptam a barátnőmtől egy nagy csomag Liberót, kíváncsi vagyok, milyen lesz. Remélem, az már tényleg bennt tartja a cuccost, mert van, hogy naponta 4-5× is át kell öltöztetni Marcit. :roll: Pamperst többet biztos nem veszek. De van, hogy a Huggiesból is kifolyik. Már arra gondoltam, hogy Marcika hígabbat kakil az átlagtól, de szerintem azt is be kéne szívniuk a pelenkának, nem? Hiszen a pisit is beszívják... Már arra is gondoltam, hogy én vagyok béna, és rosszul teszem rá a pelenkát, de ha a férjem teszi tisztába is ugyanúgy kifolyik :roll:

Nelli: szorítok, hogy beválljon a kapszula :lol:

Kép
Kép
timóca
 
 


Csilla!
Pedig olyan kis ártatlan szemekkel nézz Milánka! :lol: El sem hiszem, hogy szokott sírni :wink: :)

Manóci!
Az tényleg nagy előny, hogy nem kell más szülőnő vajúdását végig élnem, ezt tényleg nem bánom.
Szerintem semmi gond nincs nálatok a szopinál! Ha éhes lenne nem maradna csendben akár 6 óra hosszat.

Milyen könnyű másnak mondani, hogy minden okés, bezzeg, amikor majd belekerülök én is a malomkerékbe, jövök ám kétségbeesve, hogy mit csináljak. :lol:

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre jelentkezhetek...Hát, kicsit hosszú volt a nap! :?
Reggel 8-ra bent voltunk Szegeden, elbúcsúztam a háziorvosomtól (aki még a gyerekorvosom volt... :oops: ), kikértem a papirjaimat. Aztán zúztunk a Klinikára. Elsőként az ultrahangon akartam túllenni, múltkor bejöhettek hozzátartozók, most meg mondta a doki, hogy inkább ne. Szegény párocskám! Pedig úgy szerette volna látni Emmát!
Eredmények: BPD: 88, Fronto: 99, Thorax: 100/95, Femur: 70, becsült súly: 2768 gramm. Az elég jó, nem? :D Ezzel nem is volt probléma, azon csak röhögni tudtam, hogy Pesten a frontora már a 31. héten több mint 100-at mértek... :D
Olyan drága volt, majd megzabáltam! Mondta a doktornő, hogy úgy lélegzik, mint egy felnőtt, nagyon kis ügyes, jól begyakorolta már! :D
A lepényhez azt irták:G.I. Nem tom, ez az érettsége lehet? :roll:
Viszont a doki látott vesemedencetágulatot. Na ettől frászt kaptam! Mindkét vesén van sajna, ezt irja:
Bal oldali vese mérete: 54x28 mm, benne 20x20 mm-es foly.tart. képlet. Pyelon? Jobb oldali vese mérete: 51x24 mm, jobb oldali pyelon: 13x13 mm. Húgyhólyag: 38x33 mm. Subvesicalis obstructio?
Hát én nagyon megijedtem. Május végén voltunk 4d-n, ott mondták, hogy látnak egy kis tágulatot. Meg is emlitettem a dokinak (1 hét múlva mentem), aki nem látott semmit, erre most megint! :evil: Azért irtam le, mert tudom, hogy némelyikőtöknél volt hasonló, Dóri rémlik meg talán Nelli, hogy emlitettek ilyesmit.
Átmentünk a gyerekklinikára is, ott azt mondta a doki, hogy nem akar semmit mondani, nem is nagyon tud, majd szülés után meglátjuk.
Ctg-n minden okés volt, ilyen még nem is volt, hogy nem kellett 1 óráig ott ülnöm! Nagyon szép görbéket produkáltunk.
A kenet eredménye persze pozitiv, ezen már meg se lepődök, felirtak antibiotikumot is meg kúpokat is!
Na, ennyi elég volt belőlem.

Viki! Nagyon örülök, hogy jelentkeztetek. Tetszett a szüléstörténeted. :D Az meg, hogy most 2,5 kiló volt vagy 3, mindegy. A 2,5 is sok a 34 héthez képest... :D Még egyszer gratulálok, és várom a képet a fekete hajú kismamódról! :D
Ildi! Neked is gratulálok, ahhoz főleg, hogy megkegyelmezett Neked Jázmin, és nem várt tovább a 40 fokban! :D Klassz, hogy csajszi tényleg! :D
Szylvi! Köszi kérdésed, a fülem rendbe jött. Ebéd után itt Kisteleken elmentünk az Sztk-ba, és kimosták! Mennyei, hogy végre újra hallok vele! Párom is bent volt, szerencse, hogy nem lett rosszul, aszongya nagyon durva dolgok távoztak... :oops:
Örülök, hogy élveztétek a mozit, én is nagyon várom már, hogy megnézhessük! :D Meleg...valami iszonyat!!!!! :? Elég rosszul tűröm, igyekszem minél kevesebb időt kint tölteni!
Ne izgulj a Ctg miatt, lehet hogy az csak pillanatnyi állapota volt!
Dóri! Mi a gond? Meséld csak el, szidd egy kicsit őket, az tuti jól fog esni! Kürtös kalács: nyami!
Manóci! Grat Hannus súlyához! :D
Csilla! Milán olyan édes, álomgyerek feje van, én is alig hiszem el, hogy tud üvölteni is! :D
Timóca! Örülök, hogy rendben lesz a cukor. :D Állitsatok be a lakásba még egy pár ventillátort is! Ja, vagy a gyerekek miatt nem lehet, ugye?

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok,

Petra, köszi a kendős képet, nagyon tetszik; mondtam is apának vegyünk, mert én is néha uabba a cipőbe járok, mint Csilla, hogy Marci egyfolytában a kezünkbe lenne, és így mellette semmit nem lehet csinálni, néha már nagyon szalad a ház... :?

Manóci[b], nekem anno még 11 meg 8 évvel ezelőtt azt mondták a védőnők, minnél több rostotst kell inni, mert annál több lesz a tejci, ezek szerint ez is már megdőlni látszik??? Majd figyelem, hogy fáj e a pocija tőle? És mi van akkor, ha őszibarackot eszek, vagy netán Marci iszik őszilét??? Az miért nem okoz hascsikarást?

[b]Szylvi
, igen nagy öröm volt 2 lány után 1 fíúcska, apa imádja is eléggé... bár régebben nem akartunk még egy gyerkőcöt, de a férjem rágta a fülemet milyen jó lenne egy fíú még a lányok mellé,,, de sokáig nem jött össze, és aztán mikor már nem is számítottunk rá jött, és nagy örömünkre kisfíú és egészséges, mint a makk. Szoktam is mondani neki Makk Marci... :P
Egyébként Marcell, Tamás a neve! :D

[/b]Timóca, miért kellett cukrot nézni nálad? Magas volt terhesség alatt?

Dincuska, bocsi a fülcsepp miatt, csak egy ötlet volt, nekem bevált, meg a lányoknál is... :oops:

[b]Viki, Ildi
, hadd gratuláljak a babókhoz én is... nőjjetek jó nagyra!

Nelli, mi az a kapszula, amit szedsz, mi a neve??? Én lemaradtam róla...

Dóri, Fóton építkeztek, hol??? Vmi lakópark, vagy saját építés?

Lányok: nálunk a Pampers vált be eddig... A kislányoknál a Liberót használtuk, de abból most minden kicsurgott! :? Néha az olcsóbb pelenka nem is rosszabb, mint a márkás! Régen lehetett kapni darabra is pelenkát... a lakótelepen, ahol laktunk volt egy bababolt, onnan vettem olcsó pelenkát, és uolyan jó volt, mint a Liberó. A Pampersről meg annyit, nekünk régen annyira nem vált be, pont ezért amit itt egy páran említetek, mindig minden kicsurgott belőle, a pisitől meg annyira szétázott (pedig elhihetitek, hogy rendesen cserélgettem nekik), hogy vmilyen zselés anyag jött ki belőle mindig! De most szerintem ezt fejlesztették egy kicsit! Bár most fiam van, aki köztudottan máskép pisil, mint a lányok! :P Ma is lepipilte a saját bokáját, annyira cuki volt! :D
Tényleg Ti ilyen melegben, mit adtok rá? Én most csak egyszáll pelusba öltöztettem!

Ja és a becses nevem: Orsi

[/b]

Kép

Kép


Kép
babyborn
 
 


Most nézem, elbénáztam itt a dolgokat! Hihihihihhi

Kép

Kép


Kép
babyborn
 
 


Babyborn! A füldoki azt mondta, hogy jó hogy csepegtettem bele, sokat kitisztitottam igy vele! Az meg hogy bedugult tőle...hát kellemetlen, de ezek szerint gyógyitó dugulás volt! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Olyan aranyosak vagytok, hogy nyugtattok, meg is van a hatása :)
Biztosan csak a hőség miatt nyűgös, hiszen éjszaka amikor hűvösebb van, gyönyörűen alszik. Szóval nem éhes...
Most leeresztettem a redőnyoket, pár órája hűvösebb is van. Azóta békésen alszik!
Még egy kérdés: ebben a melegben Ti adtok a babának vizet? Olyan sokan mondják hogy adni kell, mások meg tiltakoznak.

Szilvih, köszönöm a tanácsokat, tényleg megnyugodtam kicsit.
Dóri, a kürtős kalácshoz van olyan formátok? Vagy valami forma nélkül süthető recepted van? Én nagyon szeretem, de sajnos nem tudok sütni :(
Olyan építkezés pedig nincsen, ahol minden flottul megy! Ne is idegeskedj ezeken a zükkenőkön, a végére úgy is gyönyörű házatok lesz.
Esténként amikor sétálunk egyet Milánnal és apával, gyönyörű kis kertvárosi utcákat fedeztünk fel egy köpésre a lakásunktól. Láttunk egy nagyon helyes kis mézeskalács házikót, zsebkendőnyi kerttel, hatalmas, árnyékot adó fenyőfával... A ház lakatlan, ablak-ajtó betörve, a kert gazos. Ki kéne nyomozni ki a tulaj, és vételi ajánlatot tenni. Csak sajnos hiányzik hozzá 10 millió :) Mézeskalácsocskát ugyanis rendbe kéne hozni, és beépíteni a tetőteret :(
Timi, érdekes, én épp azt veszem észre, hogy a bal mellemben kevesebb van. Vagy már ez is csak a szopi-paráim egyike? :roll:
Nálunk a Huggies és a Pampers vált be. Liberó a kifolyós. Sőt, Pampers annyira jó, hogy éjszakára mindíg azt adom rá.
Dincuska, én úgy tudom, hogy a G.I. az 1.érettségű lepényt jelent, ez a jó.
Fülmosás... azt olvastam egyszer, hogy nem is lenne szabad tisztítani a fülünket, mert a fülzsír védi a hallójáratot. Na, ha nem tisztítanánk, vajon akkor mi jönne ki??? :D

Én kis Angyalkám (mert az is tud lenni) ébredezik, megyünk eszünk egy kevéskét...

Csilla
Vendég
 


Vikinek nagy gratula a baához, sok boldogságot és sok tejecskét!!!
Vendég
 


Edina!

A méhlepényed I-es érettségű fokú, ami teljesen normális, a méhlepény is öregszik és meszes foltok, szigetek jelennek meg rajta. Az enyém múlt héten II-es volt, ezután már csak a teljes érettség következik.

KépKép
KépKép
szylvi
 
 


Ezt találtam a hordozókendőről:
http://www.hordozo.hu/taxonomy/term/10?page=1
Én csak az elöl keresztet tudom. Itt elég sok tudnivaló le van írva.

Kép
Kép
szilvih
 
 


sziasztok,


Csilla,
nagyon kis helyes Milánka! :D Nem úgy néz ki, mint egy éhező gyermek. :!: :lol: :lol:

mi most hűsölünk :D megy a klíma :roll: éjjelre meg kilövöm.. de vmi katasztrófa, 31 fok volt itt benn a IV. emeleten (pedig ide "csak" reggeltől délig süt a nap be, de a tető telibe kapja, és azt érezni). Tudjátok, mi anyuéknál vagyunk napközben, csak aludni járunk haza. Így könnyű. :) Meg van egy nagy 4 m-es medence, abban vagyunk. Viki meg a kacsaúsztatóban, de pl. csak du mentünk ki, mert az árnyékban is nagyon gáz volt a hőség. :? A ház meg jó hüvi, Marcika is jó nagyokat szunyált szerencsére.

Holnap ottalszunk és sütöfetünk. Kürtikalács kinn fog sülni parázson :D (ezért az este :wink: ) van Erdélyből speckó sütőeszközünk 3 db, és 10 rudat tekerünk majd holnap, 2 kg lisztből. :P jó kis fogyikaja :oops: :oops: :lol: :lol: :lol:

Orsi,
Fóton nyomulunk, ja. Saját építés, egy telket vettünk meg (300nöl-jó nagy). :) Végülis elsimították a zűrt férj+apám az emberrel. Így okés is. De gond mindig van, az tény.
:roll:

Nálunk most ujjatlan body van Marcin. És betakarva. Szunyál. :D

Dincuska,
igen, sajnos jól emlékszel. Mi is (Viki) meg Nelliék is Domcsival vesések. :( Pyelon=vesemedence. Tényleg no para szülésig, a 6 hetes (vagy lehetséges probléma miatti hasi uh-on) majd megmondják a konkrétumokat, ráérsz akkor gondolkodni mit hogyan tovább. Szerencsére a legtöbb tágulatot kinövik a bébik, még ha meg is marad. :wink: Látod, még az én 21 hónaposomnál sem tettek semmit, még nála is lehet happy end. Sajnos vese ügyben eléggé otthon vagyok (ne legyen rá szükség :!: ), de ha kell tudok segíteni ebben, meg kérdezz nyugodtan. De nem lesz semmi, nyugi. Csomószor a terhesség során észlelt tágulat VISSZAHÚZÓDIK és születés után kicsivel már meg sincs.

De gáz, hogy apát nem engedték be. :evil: micsoda dolog ez.. :shock: :?
Vendég
 



Kép
Kép
szilvih
 
 


Dincuska :)
Tényleg elég a konkrétumnál aggódni, és még akkor sem biztos, hogy kell, mert nekünk is kétoldali tágulat volt, és kinőtte Domcsi, "csak" a vizeletvisszafolyást nem, de az nem biztos, hogy társul a tágulathoz.

Csilla :)
Édes ez a baba!
Szerintem ebben az időben sokak babája a mamán lóg :lol:
nekem tegnap pont egész nap aludt, csak nyammogni ébredt fel a cicin, de csak pár percre. Szerintem sokat nem ehetett.

Orsi :)
Kapszula neve: More Milk Plus

Manóci :)
Gratula a súlyhoz!

Ez a hűség elviselhetetlen :(
A nagyok ma mentek nyaralni, így azért könnyebb lesz, bár hiányozni fognak.
h.nelli
 
 


JAj, Nelli, most jön a fejmosás, mert olyan negatívan gondolkodsz!!! :x Eddig az volt a baj, hogy sokat szopizott, most meg, hogy alszik. Pedig lehet mindent a jó oldaláról is nézni: Eddig azért szopizott sokat, mert dolgozott a tejen, most meg azért alszik, mert már van neki elég... Tegnap egyébként telítődött a melled?
A 100 g-ot a heti gyarapodásra értettem, nem az egyszeri kiszopizott mennyiségre...
Az is lehet, hogy eddig nem volt még jó a szopástechnikája, és azért szopizott sokáig, most meg már rövidebb idő alatt végez.. Lilla is már 5-10 perc alatt kivégez egy cicit, akármennyire tele is van. De ha tényleg úgy érzed, hogy nem szopizik eleget, tehát nem hallod, hogy sokáig folyamatosan nyel, akkor ebben a melegben ébresztegsd minimum 3 óránként, hogy elég folyadékhoz jusson.

Hajnrá pihi, ha a nagyok elmentek!! Meglásd, ebben a pár napban helyrerántod a dolgokat!!!

Kép
Kép
szilvih
 
 


Dincuska, nyugi, szerintem se aggódj amíg meg nem születik!Persze utána se, mert nem lesz semmi, reméljük! :) De most ezen ne stresszelj!

Babyborn,én már nem tudok kiigazodni a védőnőkön sem. De nekem ezt a kórházba monddták a csecsemősök.Őszibarit szoktam enni, de nem sokat, max 1-et.Hátha az is gondot okoz. Sárgát viszont nem merek. :wink:

Timi, örülök, hogy minden rendben :wink:

Fú, mennem kell sírás van, meg lejárt a mosigépem is!
manóci
 
 


Sziasztok!

Taliztam délelőtt egy barátnőmmel, azt hittem, meghülyülök a melegben, mire hazaértem! És délután mennem kell a védőnénihez... :(

Babyborn! Édes lehetett a fiad, ahogy lepisilte saját magát... :D
Csilla! Örülök, hogy nálatok is minden okés! :D Mézeskalács házikó bizti gyönyörű, a mi környékünkön is olyan szép kertvárosi rész van a Rákospatak mentén... De basszus...mennyiért adnak ott egy házat, múltkor majd elájultam?! :?
Dóri! Vikinél, hogy jelentkezik ez a tágulat? Milyen problémával jár nálatok? Hát, igyekszem nem aggódni, nem is akarom elhinni, hogy beteg, olyan kis játékos cukormócsing!
Nelli! A vizeletvisszafolyás látszott már a pocidban is az uh-n? Ez akkor összefüggésben van a magzatvíz mennyiségével? Nálunk az átlagos, ürít rendesen a bébi.
Végülis már nem kell sokat várnom, pár hét és itt lesz! Remélem, tök egészségesen!
A méretéről tudtok valamit mondani? A miénk nagynak számít? Olyan kevés anyagot találtam a neten erről. :?
Manóci! De jó, hogy említetted a mosást, megyek én is, tele a szennyes... :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincuska, ti merre laktok? Az én mézeskalács házikóm is a Rákospatak környékén van :lol:
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?