Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Csirippiri, Lyly, Cory: Várom (várjuk) a beszámolót és képet a holnapi UH-ról, biztos minden rendben lesz!

Csema: Mivel töltötted meg a pipit?

Zsu, Csema: Köszi a beszámolókat az EDA-val kapcsolatban. Nálunk a védőnő már most megkérdezte, hogy akarok-e majd, mert jeleznie kell a kórháznak KépKépKép Mondtam neki, hogy most kössék már be, mert hányingerem van, hátha elmúlik, tiszta röhej volt az egész.

Mariannka: örülök, hogy jobban vagy, a leletek milyenek lettek?

Paga: Nálunk az vált be, hogy a férjem itthon volt velem 1 hónapig. Persze ezt csak úgy tudtuk megtenni, hogy nem vállalt akkorra bútort. Anyósom és Anyukám meglátogatott minket, hoztak hamit. Én sem tudnám elviselni, ha egész nap itt lenne valaki.

Titati: megtennéd, hogy elküldöd a recepteket: tpribus@invitel.hu

Lyly: kérem szépen a kenyérreceptet! Köszi

Czuli: Bomba kismami vagy!
Én nem merek ezek után feltenni képet a bálna testemrőlKép

Bartika: Én előzőleg a 9. hétig 2kg-ot híztam, utána 22-t!Kép
Tapasztalatom az, hogy a súlyos kilók a félidő után pattannak fel, úgyhogy vigyázat!!!

Nicika: Szerintem normális a vérnyomásod, egy előadáson hallottam, hogy a vérnyomás teljesen egyéni, van akinél a 140/90 is normális, másnál ez már súlyos. Ha tudod, hogy általában mennyi szokott lenni, akkor ahhoz kell viszonyítani. Persze nem árt vigyázni és ellenőrizni.

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


A Bergon szerintem is nagyon jó, többféle változatban kapható, csak egy kicsit nehéz. Ha nem kell állandóan emelgetni, akkor jó, belül nagyon tágas a babának.

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Eszti:

Az illóolajok állandóan párolognak, illannak, ezért jól zárható, és sötét üvegben (mert összetevõik jelentõs hányada a fény hatására is bomlik) tároljuk.
A növényi hatóanyagokat nagyon magas koncentrációban tartalmazzák, ezért amilyen áldást jelentenek gyógyító céllal használva (óvatosan adagolva), olyan nagy veszélyt jelentenek nagy mennyiségben. Fontos, hogy gyermekek elõl jól el legyenek zárva.
Egyes betegségek, vagy terhesség esetén tilos alkalmazni néhány illóolajat. Aki szeretné részletesen megismerni ezt a listát, tájékoztatást kaphat Biegelbauer Pál: Gyógyító illatok címû könyvébõl.

http://www.napfenyes.hu/index.php?i=391

Most ezeket találtam hirtelen

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 

 
 

a vérnyomásról:
Én is úgy tanultam,hogy a WHO szerint 140/90 az elfogadott,de!!!
Nekem a múlthéten volt fennt a 24órás vérnyomásmérő és átlagban130-at hozott ki,arra azt mondta a doktornő, hogy terhességben nem elfogadott magas, és írt fel Dopegytet. Szóval azt kell szednem!
TündiKép
megpirítom a hagymát,csirkemájat gombát majd teszek bele áztatott zsemlét,keménytojást,petrezsejmet és 1 nyerstojást.Összerottyantom, és ezzel töltöttem meg a pipit. Nekem alig jutott!!Apa lecsapott rá!

KépKép
csema
 
 


Sziasztok!

rengeteget írtok egy nap, alig bírok visszaolvasni....

Én biztos nem ajánlanám a Bergon babakocsit, csak annak, aki:

-soha nem akar tömegközlekedni
- jó nagy autóval, és ezen belül jó nagy csomagtartóval rendelkezik,
-bodybuildingezni akarKép
-nem zavartatja magát, ha nem fér be a boltba a babakocsival....

A Bergon babakocsi, dög nagy, dög nehéz, és dög szélesKép Pedig anno nekem is tetszett.

Nekem az első gyerekemmel azt hiszem 6 babakocsim volt, plusz ugye anyuval egyszerre voltunk terhesek, meg egyszerre babáztunk....szóval neki is volt még 4 babakocsija, így eléggé tapasztaltnak érzem magam e téren.

Nagyon ajánlom a PegPerego, és a Graco babakocsikat. Mindkettő örök élet meg egy nap....

Nekem jelenleg van egy régi mózeskosaras babakocsim, kertben altatni, szobában ringatni a kicsit, tökéletes.

Van egy Neonato 3 funkciós babakocsim, mózessel, sportrésszel, hordozóval. Mindhárom részét külön lehet feltenni egy sportkocsi vázra. Ez elég nagy kocsi, de városban sétálni, vagy amikor autóval rohangászom, akkor csak a váz+hordozó szuper.

Van még egy Graco Mirage babakocsim, amire nincs már szükségünk, ez a tömegközlekedős babakosink volt, 3 hónapos kortól, kb egy éves korig. Szuper, mert majdnem teljesen fektethető, 8 kg, tehát nem halsz bele. Akkora bevásárlókosara van, hogy 9 üveg ásványvíz is belefér, és el is bírja...van lábzsákja, illetve nem csak rátehető, hanem rácippzározható esővédője van, ami hidegben nem fagy meg ( sokkal stabilabb, mint más esővédő)
Szóval klassz kis kocsi, de el szeretném adni, mert Bence még nem nagyon szeret gyalogolni, és olyat szeretnék venni, amin van testvérfellépő (pgperego Pliko)
Ha vkit érdekel szívesen felteszem a képét (kettő is van belőle, anyunak is van egy, és ikerkapoccsal testvérkocsiként használtuk)

Jah és van egy Graco city Sportom, ez egy nagyon szuper kocsi, csak 5 kg, keskeny, pici, városban egyenesen fenomenális. Ezt csak akkor adnám el, ha összegyűjtenék eg PP Ariára...

Ezenkívül lányok tudjátok mit ajánlok nagyon???

A Cora katalógusban láttam, hogy akciósan 19 990 Ft a Nania hordozó+babakocsi váz. Nekem is volt ilyenem, és most újra fogok venni, mert nagyon bevállt!!!! Adnak hozzá egy rögzítő talpat, amit a kocsiban kell rögzíteni, és utána csak bele kell pattintani az ülést, nem kell mindig ki be kötögetni. Jah és ha kiszálltok az autóból, egyszerűen csak rárögzíted a babakocsi-vázra, és már tolhatod is. (ez alvó pici babánál a legideálisabb....jobb mint a travel-system, mert sokkal kisebb, jobban fordul, és sokkal könnyebb is. És mellékesen a Nania Francia márka, az egyik legjobb biztonságiülés gyártó a Römer, és a concord után....

Remélem ezzel nem untatok senkit, csak segíteni szeretnék, és szívesen válaszolok minden kérdésre...

Titati, lécci nekem is küldd el az összes receptet!
schusy@napnet.hu

Zsu
12+0

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Tünde köszi! Kép Majd én is jobban utánanézek.
Igazából egy dolog húz effelé, hogy nagyon sokan esküsznek, hogy marha jó a terhességi csíkok ellen. Tudom, hogy ez alkat kérdése is, mert valakinek kenés nélkül sem lesz csíkos a hasa, de úgy vagyok vele, ha tehetek érte valamit, hogy szép maradjon a pocibőröm, akkor teszek, de ártani nem szeretnék a babának.
Vendég
 


Sziasztok!

rengeteget írtok egy nap, alig bírok visszaolvasni....

Én biztos nem ajánlanám a Bergon babakocsit, csak annak, aki:

-soha nem akar tömegközlekedni
- jó nagy autóval, és ezen belül jó nagy csomagtartóval rendelkezik,
-bodybuildingezni akarKép
-nem zavartatja magát, ha nem fér be a boltba a babakocsival....

A Bergon babakocsi, dög nagy, dög nehéz, és dög szélesKép Pedig anno nekem is tetszett.

Nekem az első gyerekemmel azt hiszem 6 babakocsim volt, plusz ugye anyuval egyszerre voltunk terhesek, meg egyszerre babáztunk....szóval neki is volt még 4 babakocsija, így eléggé tapasztaltnak érzem magam e téren.

Nagyon ajánlom a PegPerego, és a Graco babakocsikat. Mindkettő örök élet meg egy nap....

Nekem jelenleg van egy régi mózeskosaras babakocsim, kertben altatni, szobában ringatni a kicsit, tökéletes.

Van egy Neonato 3 funkciós babakocsim, mózessel, sportrésszel, hordozóval. Mindhárom részét külön lehet feltenni egy sportkocsi vázra. Ez elég nagy kocsi, de városban sétálni, vagy amikor autóval rohangászom, akkor csak a váz+hordozó szuper.

Van még egy Graco Mirage babakocsim, amire nincs már szükségünk, ez a tömegközlekedős babakosink volt, 3 hónapos kortól, kb egy éves korig. Szuper, mert majdnem teljesen fektethető, 8 kg, tehát nem halsz bele. Akkora bevásárlókosara van, hogy 9 üveg ásványvíz is belefér, és el is bírja...van lábzsákja, illetve nem csak rátehető, hanem rácippzározható esővédője van, ami hidegben nem fagy meg ( sokkal stabilabb, mint más esővédő)
Szóval klassz kis kocsi, de el szeretném adni, mert Bence még nem nagyon szeret gyalogolni, és olyat szeretnék venni, amin van testvérfellépő (pgperego Pliko)
Ha vkit érdekel szívesen felteszem a képét (kettő is van belőle, anyunak is van egy, és ikerkapoccsal testvérkocsiként használtuk)

Jah és van egy Graco city Sportom, ez egy nagyon szuper kocsi, csak 5 kg, keskeny, pici, városban egyenesen fenomenális. Ezt csak akkor adnám el, ha összegyűjtenék eg PP Ariára...

Ezenkívül lányok tudjátok mit ajánlok nagyon???

A Cora katalógusban láttam, hogy akciósan 19 990 Ft a Nania hordozó+babakocsi váz. Nekem is volt ilyenem, és most újra fogok venni, mert nagyon bevállt!!!! Adnak hozzá egy rögzítő talpat, amit a kocsiban kell rögzíteni, és utána csak bele kell pattintani az ülést, nem kell mindig ki be kötögetni. Jah és ha kiszálltok az autóból, egyszerűen csak rárögzíted a babakocsi-vázra, és már tolhatod is. (ez alvó pici babánál a legideálisabb....jobb mint a travel-system, mert sokkal kisebb, jobban fordul, és sokkal könnyebb is. És mellékesen a Nania Francia márka, az egyik legjobb biztonságiülés gyártó a Römer, és a concord után....

Remélem ezzel nem untatok senkit, csak segíteni szeretnék, és szívesen válaszolok minden kérdésre...

Titati, lécci nekem is küldd el az összes receptet!
schusy@napnet.hu

Zsu
12+0

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Ilu!
Nekem is napi 3-4 alkalommal eleredt az orrom vére, de az orvosom szerint ez belefér. Bár ezek a panaszaim a 14. hét után megszűntek, állítólag a terhesség előrehaladtával romolhat a helyzet (ezt inkább csak az orrdugulásra mondják). Mindez azért van, mert a vérben keringő nagyobb mennyiségű ösztrogén több vért juttat az orr nyálkahártyájába, amely ugyanúgy megduzzad, mint a méhnyak.

Titati!
Nagyon szépen köszönöm a recepteket.

Tunka!
A lányok nagyon várják a kistesókat. Meg is beszélték egymás közt, hogy az egyik baba Annáé, másik pedig Dóráé lesz.Kép Érdekesség: mielőtt megtudtuk volna, hogy ikreket várunk, a kicsi lányom a pocakomat hallgatva megjegyezte, hogy két baba van odabent.

Szisz!
Az nem bénaság, hogy egy kicsit tehermentesíted magad. Minél több a gyerek (főleg ha mind kicsi) annál inkább elkel a segítség. Nekem is szükségem lesz rá, csak még nem látjuk a megoldást.

Hízás: A 12. hétig nem híztam semmit, viszont azóta 4 kg-ot, cirka 5 hét alatt. Igaz hogy a pocakom mérete duplája a tiéteknek, sőt!

Bori 17+0

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Bocsibocsibocsi a dupláért.....

Zsu
12+0 még mindigKépKépKépKép

Én holnapután megyek Uh-ra, én is kérek szépen drukkot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Hát az én páromnak nincs szabija. Illetve úgy van, hogy akkor nem kap fizetést. A kötelező 5 napra meg max a bejelentett után kapna pénzt. Úgy néz ki, amíg én kórházban leszek, addig anyósom jön (Nagykanizsáról), hogy kevesebb szabi kelljen Lacinak. Aztán ő itthon lesz velünk 1-2 hetet.
Az első fürdetéshez én ragaszkodtam, hogy az a miénk, úgyhogy nem is hívtunk senkit Kép, gyerek is túlélte Kép
Az én szüleimre meg nem lehet úgysem számítani semmiben. Itt laknak tőlünk 1 buszmegállóra, de a szülés idején sem ők lesznek a fiúkkal, hanem egy mellettük lakó baráti pár. Anyukám most karácsonykor kijelentette, hogy ő még nem óhajt unokázni.

Babakocsi: gondoljátok át, mire és hogyan akarjátok használni. Tömegközlekedtek vagy autóztok, kell-e lépcsőn cipelni, terepen használnád inkább vagy betonon...
Ha sokat kell emelni, akkor minél könnyebb kocsit vegyetek (Eszti: a Bergon én úgy tudom, elég nehéz). A könnyű kocsi az újszülött kortól kategóriában kb 10kg. Az én kocsim 16kg üresen, az nagyhalál volt az első gyerekkel, mikor buszra akartam szállni vele. Ha terepen mentek, vagy rossz az út, akkor érdemes nagy kerekű kocsit venni, ha sokat betonon, szűk helyeken, akkor meg bolygókerekeset.
Nekem ezenkivül még fontos volt, hogy átfordítható legyen a tolókarja, de ez eléggé emberfüggő.
Ja, és ha valaki sokat tömegközlekedik majd babakocsival, akkor érdemes úgy számolni, hogy két kocsija lesz, mert amikor már ülni tud a baba (kb fél év), akkor érdemes venni egy könnyű sportbabakocsit. Aki autózik, annak csak a csomagtartó szab határt Kép
Jó, hogy eszembe jut (ma kicsit szétszórt vagyok). Próbáljátok be a csomagtartóba a babakocsit összecsukva, nehogy úgy járjatok, mint egy ismerősöm, akinek minden alkalommal szét kellett szednie a babakocsit, és rengeteget autózik.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


én 8 kiolóval vagyok könnyebb eddig.....és egy szemernyit se vagyok jobbanKép Mondjuk én el is határoztam, hogy egy dekát se szeretnék hízni terhesség alatt, igaz nekem van 30 kg feleslegem....

Bencével 7 kg-ot híztam, és 9-el voltam kevesebb amikor hazajöttünk, viszont vele nem voltam így rosszul mint most. Tehát akkor nem fogytam az elején...

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Köszi a babakocsi tanácsokat! Egy mély régitípusút én is kapok, de gondoltam az jó lesz a teraszon altatni.
Mi sokat megyünk majd kocsival, szóval majd a csomagtartóba próbálom!
Feltettem a keresztszemes törölközőt amit épp hímzek, csalóka mert kb az egyharmada van kész!A delfinest.

KépKép
csema
 
 


jó éjszakát mindenkinek! Drukk megy a holnapi uhura készülőknek!KépSziasztok!

KépKép
csema
 
 


Sziasztok! Én már meg sem jegyzem, hogy milyen sokat írtatok ma...Kép

Nekem már óriási problémát jelent, hogy is lesz, ha hazajövünk a kórházból! Én sajnos már Anyukámra nem számíthatokKép,Anyósommal viszont van egy kis bibi... Õk nagyon nyomulósok! Már most azt tervezik, hogy legalább 2 hétre ideköltözik, pedig km-re laknak, mert kellesz a segítség, mert mi nem fogjuk tudni ellátni a babát, mert neki is anno milyen jól jött a segítség, meg ilyesmi...Persze biztosan szükségem lesz a segítségre, de inkább a háztartásvezetésben, főzésben! Én úgy gondolom, a babát nekünk kell ellátnunk, és el is tudjuk, miért ne tudnánk??!! Hozzátok hasonlóan én is úgy gondolom, hogy az első pár hét hadd legyen a hármónké.Ahogy már írtam, biztos szükségem lesz segítségre, csak várják meg, míg szólok!

Czuli! Szerencsés alakod van,csini a pocidKép

Nicika! Örülök,hogy sikerült venned gatyód, jól áll a pocidonKép

Titati! Ha nem gond, én is kérhetnék recepteket? artheemus@index.hu Köszike!

Eszti! Köszi a dícséretetKép Lehet is hasonló a pocink, hisz' majdnem egyidősök vagyunk, meg úgy láttam, az eredeti testalkatod is hasonlóKép

Drukk az ultrahangosoknak! Mi szerdán megyünk megintKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Már nem is mondom, hogy sok voltam, úgyis tudjátok, de még folytatomKép

Hízás: Én +2 kg-nál járok, de már néha bálnának érzem magamKép Mi lesz mondjuk januárban?... Igaz, tudok zabálni...

VPetra! Mi anyósékhoz vagyunk állandó lakcímre bejelentkezve, de tőlük 10 km-re lakunk, egy külvárosi részen. A védőnőt nem érdekelte a személyi szerinti cím, csak az, ahol fellelhetőek vagyunkKép Így a mi házunk szerinti védőnőhöz tartozok!

Holnap kezdik csinálni a babaszobátKép,így biztos nem tudok majd jönni vmi gyakranKép Ugyanis, amit 1-2 hete írtam, hogy téliesítjük a teraszt szárító, vasaló szobának, módosult: babaszobát csinálunk! Így nálunk is külön lesz a picur, igaz a mi szobánkból fog nyílni, így nem lesz annyira egyedül!

Most már tényleg elhallgatok, egyelőreKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Bori
Oké-oké, ezt a béna dolgot azért nem egészen úgy gondoltam. Azért némi rutinnal már rendelkezem. KépDe ahogy mondod a házimunkára jól fog jönni a segítség.

Cory
Az első (és nemcsak az első) fürdetést én se hagynám másra, mintahogy eddig sem tettem.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Anita!
Nem vagy sok, én szeretem olvasgatni amit írsz/írtok! Úgyhogy írj bátran!

Képzeljétek, a Párom kitalálta, hogy fog egy bölcsőt barkácsolni a Picúrnak! Már most el akarta kezdeni, de én nagyon babonás vagyok, és még nem engedtem!

Nálunk itt lesz Anyu a Kicsi születése után 1 hétig, utánna meg Anyósom 1 hétig. Már előre félek, hogy mindenbe bele fognak szólni, főleg Anyósom...

Holdviola
Vendég
 


Nikica! Jó a nadrágod, és nagyon helyes a pocid is. Szerintem tö jól áll.

Zsu! Szenzációs amit a babakocsikról írtál azt hiszem i fogom jegyzetelni amikor együnk kocsit vásárolni, mert ennyi infót nem tudok megjegyezni, meg majd akkor kérdezni is foglak.
Azért az a 8 kg minusz az húzós szerintem. Vigyázz nagyon magadra!

Paga 12+6

Gabi
paga
 
 


Zsu! Anita!

Megy a drukk az UH-ra!!!!
Kép

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Eszembe jutott, hogy vajon némely szülő és anyós nem emlékszik arra, amikor ők voltak fiatalok? Õket nem zavarta a sok felesleges beleszólás? Vajon mi is ilyenek leszünk? Úristen!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Sziasztok!

A nagy babakocsilázban csendben megjegyezném: mi kendőztünk. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


SziasztokKép

CsemaKép
A szakácskönyvek boritóját a neten rendeltem meg, mármint a fakönyvekét. http://www.matati.com/home_1_1.php?89d57726aea29754027acd878f7c3d1d&fo_kat=1&al_ kat=11&p=0 ÉRdemes végignézni Anita facuccosait, nagyon sok jó dolog van nála. De csináltam szürkekartonnal is könyvet, az olyan lett mint a hagyományos keményfedeles könyvek. A muffinrecepteket szivesen átküldöm neked.
Sőt ha gondolod akkor a könyvkötés két fajtáját is, amit használok. A recepteket utána ugy tudod szerkeszteni ahogy szeretnéd, és ha kinyomtatod akkor csak füznöd kell.
Az órák szintén szalvéták, nem kézzel rajzoltak, csak olyan a hatásuk, a kisangyalkás élőben még jobban olyan mintha kézirajzolásu lenne, mint a katicás. ( A szalvéták voltak ennyire jók).

Te is küldhetsz recepteket, ha ráérszKép

TitatiKép
Tőled is szivesen fogadom, ha van időd dobj meg vele légyszi.

Cimem: agiboszi@freemail.hu

CzuliKép
Csini vagy, és a pocid is nagyon édiKép

NicikaKép
Gondoltam hogy szeretnéd felporbálni, csak sima ötletnek szántam a dolgot, ha már végső elkeseredésedben nem kapsz esetleg még se nacit.
Meglestem a fotot, de bevallom elég elbujosra sikerült csinálnod. Ezalatt azt értem hogy a naci is sötét és a háttér is az, igy nem érvenyesül az uj gatyó, viszont a poci és a mosolyod igazi anyucisKép

ZsuKép
Korrekt és igen kimeritő volt amit a babakocsikról irtál. Tőkéletesen osztom a véleményed, nem mindegy hova és milyen funkcióra veszi az ember a járgányt. Nekem egy PP Roma kocsim volt első időben, hát buszra szállni vele egy élmény volt, üresen kb 14 kilo, viszont a betonon sétálni vele tökéletesnek bizonyult. Nyárra meg egy esernyőre hajthatót vettem a fiatalurnak használtan, de baromira bejött, mert viszintig lehatható volt, jó nagy lábtartóval ami szintén állitható volt, igy könnyen lehetett altatni is. Viszont azzal a francia csodával felkeltetted az érdeklődésem, lehet hogy majd apát megfüzöm egy kisebb beruházásraKép

Én magam részéről most 6 kilo minusznál vagyok, ami remélem csak fokozodni fog, mivel jelentős sulytöbblettel kezdek, ezért egy dekát sem hizhatom, csak is fogyás a megengedett. Meg ugye erre a diéta is ráfog segiteni, mostmár csak abban bizom, hogy a szoptatás alatt nem jön vissza ujra, mint a fiamnál.

Köszönöm a drukkokat a sogornőmnek, elkell neki bőven. Hála az égnek a pocinővekedése megállt, és bizunk benne hogy a következő napokban elkezd csökkenni is és a viz szépen felszivodik.

HoldviolaKép
Nagyon rendi a párod, a gyerköc tuti imádni fogja a bölcsötKépKép

Mindenkinek jó éjszakátKép
Ági
12+4

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Paga, az a nagy igazság, hogy babakocsimániás vagyokKép

Még egy nagyon jó tanács. Biztonsági ülpsr ne sajnáljátok a pénzt. én pl sose vennék mondjuk Pierre Cardin autósülést. Se nvtelent.

Römer, Neonato, Cam, Pegperego, chicco, concord, Bebé Comfort, Nania, Graco
Én csa kezek közül vettem, veszek vennék.

Sajnos a Cora oldalán még nincs fent az az akció amit írtam, de keresek máshonnan képet mindjárt...

Kép

Találtam isKép Remélem nektek is annyira tetszik, mint nekemKép

Zsu
12+0

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


ÁgibosziKép

Én anno 2002-ben vettem 25ezerért, azóta már láttam 35-ért is, tehát nagyon olcsó 20e-ért.

Én imádtam, csak akkor még naív voltam, és azt hittem a travel-system is van ilyen jó, azért adtam elKép Én marhaKép De nem baj így legalább új leszKép

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jó reggelt!
Most készülődök vérvételre meg uh-ra. Jól be vagyok tojva. Gondoljatok rám!!!

Babakocsi: nekem egyáltalán nem hiányzott, hogy a babakocsira nem lehet rátenni a hordozót, mivel én nem vezetek. Ha autóztunk, akkor úgyis a férjem is ott volt, aki meg simán elcipelte a hordozót addig amíg kellett.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


ÁgibosziKép
Köszi a címet nagyon örülök neki, szuper ugyanis az ötlet és még a doktornéninek is ilyet csinálnék karácsonyra, ő olyan hogy értékeli ezeket és pénzt meg nem fogad el.
Várom a recepteket, s természetesen én is küldök, de írd le mi érdekel, mert Nekem receptenként van össze szedve,innen-onnan + ha kaptam jó szakácskönyvet ki szkenneltem!
A szerkesztés is érdekel, hiszen az is kell hozzá!
Mégegyszer köszönöm külön azért mert egyébként is azt tartom igazi ajándéknak amit én készítek abban benne van a szívem lelkem és nem elrohanok venni valamit, mert úgyis kell venni!Kép
ZsuzsófiKép
Nekem nagyon tetszik a kocsi, de ez sportkocsi is?
Most megyek be kell adnom az inzulint, ennem és a védőnőhöz menni, de igyekszem vissza és küldöm mindenkinek amit kért!
Én különben-3kg-nál tartok, de ez várható volt a diéta miatt!! nem vagyok szomorú mert nagy+-al kezdtem alig merem leírni, 70kg-al!!!

KépKép
csema
 
 


ÁgibosziKép
Olyan katicás szalvétád nincs véletlenűl? Cserébe én is tudok küldeni valamilyet egy fióknyi szalvétám van!

KépKép
csema
 
 


ÁgibosziKép
mégegy kérdés?
Spiráloztad a könyvet?

KépKép
csema
 
 


Sziasztok!

Cory, megy a drukk!! Kép

Köszi a sok ajánlást babakocsi ügyben. Én tök tapasztalatlan vagyok, ezért is jön jól minden tanács. Én nem fogok sokat BKV-zni, ha megyünk valahova, biztosan kocsival fogunk, vagy fogok. Ettől persze tuti, hogy bármilyen kocsit veszünk, bepróbáljuk a csomagtartóba. Szóval a Bergon nehéz. Pedig 11 kg-t írnak arra, amit kinéztem. Az nehéznek számít?

Én is a PegPeregoról hallottam jót. Namost lenne még egy kérdésem: ha már ülni fog a gyerek, én mindenképpen szeretnék egy pici ülős kocsit, ami könnyű, pici. Ebben az esetben kell nekem olyan babakocsi, ami később ülőnek is jó? Mert józan parasztival gondolva nem. Elég mózes és dönthető háttámlájú, és mikor már ül, úgyis veszünk pici ülőset, nem??
Vagy rosszul gondolkodom? Egyáltalán van ilyen babakocsi, amit csak fekvősnek és félülősnek lehet használni?

Zsuzsófi, és többiek, köszi a segítséget, nagyon jól jön. Nem szeretnék felesleges pénzeket kidobni rossz babakocsira.

Zsu, még nem is mondtam, hogy gratula a 12. héthez!

Még egy kérdés (BOCS!!): amit képként becsatoltál, miben más, mint egy babakocsi? Emellé is kell babakocsi???? Vagy ez babakocsi és hordozó egyben? Ez milyen idős koráig jó?

Na jó, nem írok több kérdést. Csak tegnap megpróbáltam kiigazodni a kocsik között, de nagyobb a zavar a fejemben ezügyben, mint eddig. Azt hittem, ez egyszerű dolog, aztán kiderül, hogy dehogy....Kép



Eszti (14+6)
Vendég
 


Anita, milyen UH-otok lesz szerdán? Nekünk legközelebb szeptember végén kell csak menni genetikaira.
Vendég
 


Anita, milyen UH-otok lesz szerdán? Nekünk legközelebb szeptember végén kell csak menni genetikaira.
Vendég
 


SziasztokKép

CsemaKép
Először is kérdés: van e olyan postafiókod ami elég nagy, mert tegnap este hiába küldtem neked a profilodba levőre azt irta ki hogy amit küldtem tul nagy. Esetleg MSN cim? az enyém: sgkapu@freemail.hu
Szalvim csak egy ilyen volt sajna a legnagyobb bánatomra, mert másnak is szerettem volna csinálni, mert katica bolondKép De ha látok akkor veszek neked isKép Én lassan nem férek a szalviktól mert gyüjtöm is őketKép
A könyvet nem spiráloztam, hanem saját kezüleg füztem, varrtam, azt a technikai leirást is szivesen elküldöm neked.

CoryKép
Drukk és várjuk a beszámolótKép

A képet és leirást elnézve, ez csak egy kocsi váz és egy hordozó, tehát nem mélykocsis, ez igazán arra jó hogy ha valaki sokat autókázik akkor a hordozót csak rá kell kattintani és már lehet is menni gyalogosan. Ez akkor igen ideális ha mondjuk elaludt a babó és nem szeretnéd felébreszteni, mert igy szinte észre sem veszi hogy változott a helyzetKép

Eszti Kép
Általában ami fekvős és ülős is, az nem csak fél ülős, hanem rendesen fel lehet állitani (jó magyarosan) a háttámlát. AMikor már stabilan ül a lurko akkor érdemes könnyű babakocsit beszerezni, akár csak sima ülőset, nem dönthető támlájut. Ez mondjuk főleg nyáron nagyon praktikus, rövid utakhoz, bkvzáshoz.

Csema bármilyen gyüjtemény jöhet receptekből, mindenevő vagyok ezen a térenKép

Ági
12+5

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Sziasztok! Új vagyok itt, eddig csak az indexen írtam. Ma vagyok 13+1.

Befogadtok? Kép

KépKép
KépKép
scullyx
 
 


http://www.kismamaweb.hu/kismama_index/

Ingyenes angol tanfolyam az Interneten Kismamáknak!

KépKép
nicika
 
 


Eszti!

Ez a babakocsi annyiban más, hogy a biztonsági ülést teszed rá a talpra, tehát csak addig jó, amíg nem növi ki az ülést. De mivel egy síma ülés is ennyibe kerül, én inkább vennék kerekesetKép

De mindenféleképp kell hozzá másik kocsi, mert ebbe 1-2 óránál tovább ne mlehet az újszülött. A nagyobb már többet is lehet benne.

Jah és Eszti, a későbbi kicsi ülős kocsira, javaslom neked a PegPerego Aria-t (5 kg)
A Graco City Sportot (5 kg)
Vagy a Chicco Ponee-t (5,5 kg) mindhármat jól lehet fektetni, nagyon könnyűek, lehet vele tömegközlekedni is, viszonylag nagy kosaruk van, és jól párnázott a babónak.

Cory, megy a drukk ezerrelKép

Zsu
12+1

Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


A recepteket elküldtem: Tünde-sződ, Zsuzsófi, Anita és Ágiboszi címére. Süssetek, főzzetek! Kép

Gyezsu:
Nekem kengurum volt, de 1x használtam, a sarki boltig, aztán ól elátkoztam azt aki kitalálta..leszakadt a derekam! Pedig egy komoly (6 éve 7 ezer ft.), márkás kenhuru volt. Többet soha!!!

Zsuzsófi
Én ezt a kerekekeken gurló hordozót egyáltalán ne tartom jónak! A gyerek nem tud benne normálisan feküdni, mert ugye nem sík a háta. Ha érted mire gondolok. Több órát ilyenbe gubbasszon a picike, nem tudom mennyire szerencsés.

Esztipeszt:
Akkor a babakocsihoz én is hozzászólok... Az a kerekes hordozó CSAK hordozó, tehát amellé kell még babakocsi, és egy óriási lakás, ahol tudod rakosgatni, mert ugye nem kis darabról van szó.
A Bergon kocsi, nagyon szép, nagyon komoly, a babaának biztos nagyon kényelmes, de valóban nem lehet vele se BKV-zni, se csomagtartóba pakolni. Ha csak az enber környéken akarja tologatni, arra viszont tökéletes lehet. Mondjuk én hiányolom róluk a bolygókereket.

Igaz nem egy felkapott márka (nem is értem, hogy miért), de én az ABC design-re esküszöm.
Amire figyelj mindenképp, hogy az a kocsi, amit már újszülöttjkortól hazsnálnál, annak a háttámlája legyen teljesen vízszintesbe dönthető. Ebbe hason is tudod altatni, és szállítani a babót. 2 funkciós kocsival érdemes kezdeni, annak vízszintestől ülőig (nem derékszögig)dönthető a háttámlája. Aztán mikor már hosszan, és stabilan ül a gyerkőc, akkor lehet egy kis ülőkocsit venni, aminek dönthető a háttámlája (ha mégis elbóbiskolna, akkor praktikus). ezek általában esernyőre csukhatók, és könnyűek.
Tehát 2 kocsival (2 funkciós és esernyőre csukható) minden igényt ki lehet elégíteni. a kettő 50-ből megvan, és akkor már jó minőségűeket vettél.

Na, azt hiszem hirtelen ennyi.

Titati
17+5
titati
 
 


Ági, én olyan kocsit nem vennék amit nem lehet dönteni, mert még a hároméves hugom is hajlamos arra, hogy elaludjon a babakocsiban. erre mindig számítani kellKép Mondjuk amiket én javasoltam kocsikat, azokat már 4-5 hónapos kortól lehet használni, mert elég jól dönthetőek....


Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Jujj, Ági, ez a honlap nagyon jó! A könyvkötő technikát nekem is el tudnád küldeni? Az villant be az agyamba, hogy nagymamám, aki újságíró, régebben írt meséket is, most összegyűjtötte, és ki szerette volna adatni, de nem jött össze - hát kiadhatja neki a család is Kép Bár persze úgy lenne az igazi, ha a dédunokák rajzai díszítenék, dehát arra még jópár évet várni kéne, tekintve hogy egyelőre csak egy dédunoka van, és még ő is csak firkál Kép

Lányok, mennek a drukkok!!!

Én meg tegnap fogtam fel, hogy betöltöttem a 10. hetet, az azt jelenti, hogy már a 11-ben vagyok, ez pedig azt jelenti, hogy jövő héten már a 12-ben leszek Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bocsi, kicsit hosszú lettem...
titati
 
 


Titati, én is rohangálós kocsinak javasoltam, és írtam is hogy hosszú távon nem használható. Azzal viszont nem értek egyet, hogy ha nagy a lakás csak akkor vegyél....mivel hordozót úgy is veszel, az nem foglalja a helyett. Az alját meg tartahotd a kocsi csomagtartójában, vagy a cipősszekrény melletti résben, mert nagyon kicsi!

Az Abc design jó, csak nem úgy tapasztaltam hogy tartós. Mondjuk én azt is nézem egy kocsinál, hogy ne csak egy gyereket szolgáljon ki.KépKépKépKép

Két kocsival tényleg végig lehet egy gyereket tologatni, nem azért írtam ennyi félét, hogy mind megvegyétekKép Kinek mi a legjobbKép Csak én vagyok babakocsi-mániás, de mivel elköltözünk innen a nagy kertesházból a kicsi panelba, meg kell szabadulnom a gyűjteményemtőlKép

Zsu, aki mostmár eldugul, elviszi orvoshoz a kisBencétKép

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsófi
ezaz: "Mondjuk amiket én javasoltam kocsikat, azokat már 4-5 hónapos kortól lehet használni.."
MÁR???? És addig??? Azért mert egy kocsi ilyen-olyan márkás, nem kell azt megvenni...pláne, ha 5 hónapig nem is tudod használni. Addig mit csinálsz????

(bocsi, kifakadtam...nem bírom, mikor csak a kurva drága márka lehet a jó, nem baj, ha nem használható, de márkás legyen, és drága... Uffff....) Kép

Titati
titati
 
 


Zsuzsófi
ABC designem van, a lányomat 2,5 éves koráig, minden nap 3-4 órát sétáltattam FÖLDÚTON, és kutya baja, a váza meg se nyikkan, huzatmosás után tejesen új hatása van.
Nem azért vettem most másik kocsit, (most is ABC design-t!!!!) mert az már nem jó, hanem az sajnos nem dönthető vízszintesbe!
titati
 
 


Esztipeszti
A 11 kilóra reagálnék: szerintem ne azt nézd, hogy mi van ráíva, hanem próbáld megemelni. Mert lehet, hogy olyan a kocsi súlyelosztása, felépítése, hogy könnyűnek tűnik, de lehet ugyanez a 11 kiló nagyon nehéz is egy másik kocsinál.
Amit mindenképp nézz meg, hogy vízszintesbe lehessen dönteni, és legyen lábzsákja. Szerintem enélkül nem szabad megvenni újszülöttnek. (Én sajnos ezeket nem gondoltam végig az első kocsi vásárlásakor régen, és azóta is bosszankodok miatta.) Amit pedig még érdemes nézni, hogy bolygósítható-e a kereke, illetve átfordítható-e a tolókarja. Ez a kettő már csak kényelmi funkció.

Titati 17+5
titati
 
 


Sziasztok!
Nekünk is két babakocsink van. Van egy Graco, aminek az ülése 3 fokozatban állítható, alján nagy kosár (ez nagyon praktikus), két gyereket hurcoltam már vele és még a harmadiknak is ez lesz. Még mindig tök jó állapotban van. És ahogy Titati is írta, szétszedtük kimostam a huzatát és olyan mintha új lenne. Tehát jó strapabíró, anno amikor vettük árban középkategóriásnak számított. Van még mellette egy szaladgálós ernyőre csukható kocsink is. Ezzel a kettővel mi teljesen jól megvoltunk ill. megvagyunk.
Ha a babaülésben a kocsiban elalszik a baba és nem akarjuk felkelteni akkor Apa megfogja és szépen felhozza, de egyébként lehet olyan babakocsit is kapni aminek a tetejére simán rá lehet tenni a hordozót (sógoroméknak ilyen van).

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Titati, nyugi Kép Kép Kép

Nekem olyan szerencsém volt, hogy lényegében semmi babaholmit nem kellett vennünk. Széles a baráti kör, körbejárnak (egyre bővülő darabszámmal Kép) a ruhák, és sok minden mást is kaptunk - kölcsön, vagy végleg, mert már az összes gyerek kinőtte. És én igyekszem is kihazsnálni ezeket a kapcsolatokat, ha valami hiányzik, nem a boltba rohanok el, hanem írok egy köremilt a babás barátoknak, ismerősöknek - és valakinek mindig akad már vagy épp nem használt autósülése, járókája stb. És természetesen én is adom tovább (kölcsönbe Kép) azokat a dolgokat, ami a miénk.

Nekem kengurum soha nem volt, csak kendőm (ez is kölcsönbe Kép), de sokan mondják, hogy a kendőnek sokkal jobb a súlyeloszlása, mint a kengurunak. Ha gondolod, nálam kipróbálhatod Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


TitatiKép
Hová küldjem a recepteket? De én csak egyesével tudom, mert úgy mentegettem innen-onnan le!
ÁgibosziKép
MSN címem: csema01@citromail.hu
Megpróbállak felvenni, de Nicikát sem sikerűlt Õ vett fel engem!
Várom a kötési eljárásokat is
NicikaKép
Szuper! én elhatároztam hogy bővítem az angol tudásomat! Köszi!!!!Ha itt vagy küldöm a keresztszemes mintákat

KépKép
csema
 
 


Hello Lányok! Látom megy a fórum rendesen... én csak kapkodom a fejem, azt sem értem miről beszéltek a kocsikkal kapcsolatban... mi az a beülő, meg hordozó... Kép
Na majd rendesen bele kell vetni magam a témába úgy látom, ez központi kérdés!!! Kép

CORY! Megy a drukk! Ne izgulj minden rendben lesz, majd gyere és mesélj mi volt!!!
ANITA! Neked is megy a drukk, egy ilyen átépítéshez nem kevés energia kell!!!
Rajtam kívül még ki az aki dolgozik? A múlt héten olyan jó volt otthon simán ellennék tovább is... és akkor ilyen dolgokkal foglalkozhatnék... mint a babakocsiválasztás. Kép
Tud valaki olyan oldalakat, ahol lehet nézegetni babakocsikat? Már csak, hogy lássam is, mi az amiről beszéltek... Kép

KépKép KépKép
Kép
bartika31
 
 


Csema
Jöhet oda ahonnan én küldtem Kép Köszi... Nem baj, ha egyesével jön Kép

Nicika
Köszi az angoltanulós linket. Hasznos. Te mindig olyan jó dolgokat találsz a neten.

Gyezsu
Igyekszem Kép
Mikor praktikus a kendő/kenguru, szóval ezek a testen hordozó bigyók? Mert én ezt nem látom át.

Szisz
Mi úgy "jártunk" a mostani "új" ABC kocsinkkal, hogy az autósülésünket pont bele tudjuk rakni Kép Jót mosolyogtam rajta, pedig ilyen funkciót nem is akartunk. És egy tök más sima, mezei hordozó stabilan elvan benne/rajta.
titati
 
 


Bartika

Én is dolgozom Kép

pl. a Bergon honlapja: http://www.bergon.hu/main.php?oldal=termekek2&p_id=1&level=2
Meg különböző bababoltok oldalán is találsz kocsikat.

Ja, aki esetleg mégis Bergonban gondolkodik, van nagykerük, ahol mezei ember is vásárolhat.
titati
 
 


Sziasztok!

Bartika31!
Én is dolgozok, sajna... Jobban el tudnám viselni, ha nem kéne! Így munka végére tiszta hulla vagyok, a házimunkára nagyon nincs energiám. Remélem ez a fáradékonyság elmúlik néhány héten belül.

Holdviola
7+4
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?