Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zkaica!
De jó, hogy jelentkeztél. :) Már nem tudtam, mi lehet veled.

Odex!
Hát a hátán már pörgött egy ideje, általában a feje a lába helyén volt :roll: , stb, de már forog is. Ma már ugrálhattam hozzá eleget, mert visszafordulás még nem megy, és mint tudjuk, utál hason lenni. :( És ez egyre jobb lesz... :D

Ilba!
Jó pihit nektek!!!
Siófok! :P De szeretem. Kiskoromban minden nyáron ott nyaraltunk. :wink: Csupa szép emlék.... :P
Persze exemmel is sok szép emlékem van onnan. És már az is előjön, ha Siófokról esik szó. A pics...ba. :evil: Nem tudok olyan helyre nézni/menni, ahol ne rá emlékeztetne vmi. :( Így tényleg nehéz túllenni rajta. (Bár lehet, h nem is akarok de ha akarnék, akkor se.. :oops: )
Remélem, jó időtök lesz!!!!
Beni nagyon szép! És azok a szemek!!!!!!!!! 8)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Beni boldog 7. hónapot!
Nagyon öregszünk! :(

Aisa

Aisa és Hajni
odex
 
 


Beni! Aisa!
Boldog 7. hónapot!!!!! :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 

 
 

Sziasztok!

Vagyok én is, csak most nincs időm írni.

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok! :)

Megint sehol senki??? :( Mindenki kint van a jóidőben!?? :roll: Jól teszitek! :) Én sajna nem, mert a kisasszony nem akart elaludni odakint a babakocsiban, most a szobájában durmol, én pedig főzőm az ebédjét! :)

Aisa köszöni szépen a köszöntéseket! :)

Otyka, mi van veled?? Nagyon rég nem írtál! :( Jössz ma Ivánra babamasszázsra??

Kati úgy látszik neked sem sikerült leülni írni nekünk egy pár sort! :(
Sancsi detto....

Na, akkor megyek én is! :(

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex!
Én itt vagyok, csak a mélt olvastam, meg ami benne van. Eléggé sikerült felhúznom magam rajta. de ez van.

Tényleg végre jó idő van. :wink: :roll:

Kende most aludt el, úgyhogy egyedül megyek le sétáláni. Illetve most leviszem kutyót is. :P Vele úgyis ritkábban tudok mostanában foglalkozni :( . És a kis drága annyira örül, ha csak hozzá szólok. :D

Otyka!
Kati!
Tényleg eltűntetek.... :cry:

Zseppy!
Ti? :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lányok,
Végre alszik Enci baba... Tegnap este már a sírás határán voltam, egész nap max.15 percet aludt Lánykám. Ennek eredményeképpen este már csak üvöltés, akármit is csináltunk vele. Persze, aztán reggel felkel és úgy nézett rám:):):) meg tudnám zabálni. De már fél órája alszik:):):)

Odex,
Ti sokkal kisebb súllyal is születtetek. szóval ne aggódj szerintem egyáltalán. Meg ha rengeteget mozog, akkor le is mozogja ám, amit eszik. Nekünk születésünk óta ez az első hónap, hogy félkilót hízott.

Vasárnap voltam Doki bácsinál. Háát. Doki bácsi nagyon rendes volt, meg nagyon jó kedve volt. De azért a hasam nyomkodása erősen igénybe vett. mondjuk most is érzem a sebem, biztos jön front... és a következő babára még másfél év tuti várakozás:(:(:(

Ház, lakás
még várjuk az értékbecslőt. mivel mi kívül-belül műemlékházban lakunk ez alapján fog majd az önkormányzat felajánlani összeget. Szóval még egyenlőre várakozunk.

Szilpa,
ott volt új csajszi is, amikor lent voltatok vidéken?
Újpestet azért sajnáltam. Teljesen felháborít, hogy már a 2.helyért is kirúgják az edzőt és a kapus edzőt. Miért????:(:(:(

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy!
Nálunk napok óta ez megy. :( Napközben csak 20-30 percet alszik egyszer, és estére meg semmi sem jó, csak üvölt. :x Én meg már tiszta ideg vagyok. :? Már előre félek az estétől.
Akartok még 3. babót is? De jó! :)
Az kellett volna még csak, hogy az a rohadék is jöjjön!!! :shock: :twisted: :!: :roll: :x Akkor én tuti nem mentem volna. :!: :!: De csak miután jó alaposan megtépem!!! :twisted: :evil: :twisted: :evil:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hát szomorúan kell konstatálnom, hogy nagyon megcsappantunk! :( No mind1, előbb-utóbb csak előkerülnek a többiek is! :)

Zseppy nyugi, Aisa is hasonlóan keveset alszik, de nálunk szerencsére estére nincs sírás! :) Egyre érdekesebb nekik a világ, érthető, hogy nem alvással akarják tölteni a nap nagyrészét! :)
Egyébként valami gond volt, hogy vasárnap voltál a dokinál? Vagy csak sima kontroll???

Szilpa én is úgy sajnálom néha szegény Dexi kutyót. :( Bármennyire is szeretem, alig van időm vele foglalkozni. Mindig csak rendre van utasítva szegény. :( Az a baj, hogy én vinném magunkkal sétálni, ha lehetne vele pórázzal közlekedni. De abból nem séta, hanem rohanás lenne, ami babakocsival együtt elég vicces lenne! :) :lol: Szabadon meg az a baj, hogy minden kutyás kerítéshez odamegy, jól felhergeli őket és szalad is tovább. Szóval zeng az egész utca! :)

Én kivagyok ettől a foci-vb-től már most. Nem vagyok focirajongó, alapból párom sem, de a vb-t és eb-t mindig nézi. :twisted: Így most szépségápoló estet tartok. :) Most is holt-tengeri pakolás figyel az arcomon, már ideje volna lemosni. Aztán zuhany, hajmosás, manikűr, pedikűr stb... :)
Két napja fáj a bal cicim. :( Olyan mint amikor régen még duzzadozott a tejtől, úgy feszít, de nincs benne sem csomó, nem is kemény. És Aisa ha szopizik is belőle, nem múlik el. :( Néha annyira fáj, hogy nem bírom azon az oldalon fogni Aisát, pedig mindig ott tartom őt, jobb kézben szinte nem bírom. :( Nem tudom mit tudnék vele kezdeni, már masszíroztam, fejtem, kentem krémmel de semmi... :( :cry:

Na, megyek mert már tök rászáradt a fejemre ez a cucc! Remélem Aisa nem ébred fel, mert ha meglát így akkor egész éjjel nem alszik! :) Múltkor úgyis úgy megijedt szegény amikor meglátott törölközőbe csavart hajjal! :( Alig mert rámnézni, amikor meg mégis rámnézett, elkezdett sírni! :( Olyan édes volt... Csak apjánál nyugodott meg! :lol: :roll:

Na legyetek jók, jó éjt mindenkinek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szilpa még azt akartam írni, hogy én még mindig nem kaptam meg a táblázatot amiben az adataink vannak! :(
Elküldöd majd nekem??? :?:
Köszke!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Én nem tűntem el, olvaslak Titeket szinte minden nap, csak odáig nem nagyon jutok el, hogy írjak is. Pár napja Bálint is keveset aludt nagyon, amitől én kellően kiakadtam, de most újra kezd beállni vmiféle rend és szinte minden evés után (némi játék majd üvöltés után) sikerül elaludnia. Mondjuk igaz, hogy ő még nagyon pici a ti babáitokhoz képest.
Pár napja amúgy próbálom 'edzeni' és nem ölbe venni csak amíg etetem, meg ébredés után egy picit. Leterítettem egy plédet a földre és vagy oda teszem le, hogy nézelődjön - persze kb.5 perc után sír - vagy beteszem a pihenőszékébe. Persze sokat sírdogál, mert sokkal jobban szereti mikor mama ölében van és sétálunk. Csak ez a gonosz mama :D nem akarja ezt. Szóval időnként hagyom hosszasan üvölteni. :( A dokinéni is azt mondta ne hagyjam magam, mert a fejemre fog nőni és csak ölben lesz hajlandó létezni. Az a baj, hogy még mindig nem fedezte fel a kezecskéit se, szóval szegénykém unatkozik mindenhogy (gondolom én).
Tényleg, Nektek mi a véleményetek a cumi kontra ujjszopásról? Bálint még csak az öklét szopja, az ujját nem találja - mivel ökölben van a keze :D . A cumit eddig nem fogadta el, pár napja kezdi szívesen szopni ha már fáradt (nem az alvásnál), de már nem tudom örüljek-e neki vagy forszírozzam az ujjszopást. Mert ugye a cumi állandóan ki fog (most is) esni a szájából, akkor sír, cumi vissza, megint kiesik, sírás, cumi vissza........ Míg az ujja mindig kéznél van :lol: , megnyugtathatja magát bármikor. Csak ugye sokan mondják, hogy aztán nem tudnak a gyerkőcök leszokni róla és elvenni nem lehet. Persze szerintem ez is gyerekfüggő.
Szerintetek?

Hétvégén mi is leugrunk egy napra Zamárdiba, remélem jó idő lesz. Igaz, hogy 'rohanás' lesz az egész, de legalább kimozdulunk.

Petra
petra73
 
 


Szia Petra! :)

Cumi - ujjszopás:
én mindig is cumiellenes voltam mindaddig amíg Aisa meg nem született: mentem be hozzá az intenzívre, és a szájában volt a kórházi cumi. Inkább bevittem a sajátját, hogy ha már adnak neki akkor az övéhez szokjon. Aztán itthon is megmaradt a szokás, de már csak akkor kell neki, amikor elalszik. Utána kb. 10 perc múlva ki is köpi. Ez a kiesik - visszaadom dolog, egy idő után meg fog szűnni nálatok is, mert nagyon ügyesen megtanulják, hogy hogy kell a szájukba venni. Meg aztán ha elkezd érdeklődni a világ iránt, akkor úgysem fog kelleni neki. Én amondó vagyok, hogy a cumiról könnyebb leszoktatni a gyereket, mint az ujjáról. (pont amiatt mert az mindig "kéznél" van) Nem is beszélve arról, hogy az ujjszopás miatt még az új fogacskák is csúnyán nőhetnek.

Jó kikapcsolódást nektek Zamárdiban! :)
Az ölben-levéshez sokat nem tudok hozzáfűzni mert Aisa szerencsére sosem volt ilyen. Általában elvolt magában egy jó ideig ha nem aludt. Amikor meg már felfedezte a kis kezét, akkor már eljátszogatott magában. Most persze már kell vele foglalkozni, de szerencsére most sem azt igényli, hogy kézben legyen! :)

Hajni

Aisa és Hajni
odex
 
 


Na mi is itten vagyunk. Megnéztem a filmemet :)

Én is inkább cumi párti vagyok, mert arról talán könnyebb leszoktatni. Nálunk is csak addig kell a cumi, míg be nem alszik, utána ő is köpi ki. Illetve, ha nagyon éhes, s nem akarom teával megtömni még akkor szoktam odakínálni neki.

Szerencsére a kiscsaj sem ölben levős. Ha már nyűgösebb, akkor sem azt szeretné, h felvegyem, hanem h foglalkozzak vele. :)

Nálunk mostanában egész jól telnek a napok. Gondolok az elmúlt 2-3 napra. :) Igazából, amióta jó idő van azóta normalizálódott. Olyannyira, h tegnap átaludta az éjszakát. De nem ringatom magam hiú ábrándokba, tudom, h nem lesz maradandó :)

De ma anyira aranyos volt. Képzeljétek mikor meglátta az apját, elkezdett sikongatva rúgkapálni. Majd megzabáltam. :) Biztos elege volt már az anyjából :) S utána is mikor az apjánál volt teljsesen jól érezte magát. Tök büszke volt az apja, s olyan boldog volt, h így akarja a lánya :)

Majd teszek fel képeket, amint a kutyákkal játszik :)

Zseppy
Láttam Enciről az új képeket, hihetetlen sokat változott mióta nem láttam. :) Tényleg miért voltál dokinál vasárnap?

Kati
Mi van veled?

Én is akármilyen mérges vagyok rá, akár azért mert éjjel többször felkel, vagy nappal többet sír, amikor rámnéz mindent elfelejtek. :)

Na megyek fürdetni, apája elaludt, s még vacilálok, h felébresszem-e. :lol: :lol:

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Odex!
Én imádom a VB-t :P , és már előre sírok, hogy vége lesz!! :cry:
Nagyon szeretem a focit, és minden nyáron vissza számolok, hogy mikor indul a bajnokság. :) Most legalább kevesebb lesz a kihagyás. :oops:
Bocsi, elküldtem újra a táblicskut mindenkinek. :oops: Remélem, most átment. De szóljatok rám nyugodtan!!!! :shock:

Petra73!
Bálint babát sajnálom :( , de ezt én is végig játszottam Kendével. Én sem bírtam soxor, de muszáj volt. :( Én sem akarok ölbebabát. Pedig Kende simán rászokna, ha hagynám. :?
Nálunk is az ment sokáig (amikor már megszokta, hogy nem lehet ölben), hogy kaja, utána kis játék, és ha elfáradt, akkor kiságy, és alvás. :) Mostanában már nem mindig sikerül elaludni :( , bár fáradtság az van. Olyankor üvöltünk a kövi kajáig. :x
Cumit Kende sem fogadja el, csak ha már nagyon nem jó semmi más, de akkor is tartanom kell, nehogy kiessen, és pár perc után kiköpi, és már nem is kell vissza. De ennek örülök is. :) Ő is sokáig csak az öklét szopizta, meg szemből a négy ujját hol egybe, hol külön, de a hüvelykujjra sokat vártunk. Mostanában már megtalálja. :) Szerintem gyerekfüggő is, de ha állandóan valaki a cumit tömködi, akkor előbb utóbb rászokik szerintem. Én nem akartam, hogy cumizzon, de ha szüksége van rá, akkor úgyis fog. Vagy az ujjára szokik rá, vagy kikövetei a cumit. Mindkettőre vannak érvek-ellenérvek, nem tudnék én se dönteni, bár inkább cumit nem szeretnék. Úgyis ő dönti el. Cumiról is nehéz leszoktatni, sok gyerek van, aki még oviba is hordani akarja, és ha nincs cumi, óriási hisztit képes akárhol rendezni. Kézre ellenérv, hogy ha használja a kezét, akkor nem tudja majd a szájába tenni. Áááá, nem tudom én sem. :shock: :? :roll: Nehéz kérdés. :!:

Otyka!
Lánykád nagyon édes lehetett, ahogy ragaszkodik apához. :P
Kende is így ragaszkodik hozzá az utazás óta, de sajnos neki nehezebb :( , mert nem láthatja minden nap. Pl. ma sem jött fel :( , mert már hulla fáradt volt. Pedig apa is büszke volt, meg boldog, hogy mennyire rászokott a gyerek a 3 nap alatt! :D Én nem értem ezt. Én akármilyen fáradt is lennék, akkor is az első a gyerek lenne. Mások vagyunk. Pedig tudom, hogy imádja, meg mindent megad neki, mégis... :?

:arrow: És végre megtört a jég! 8) Tudjátok, mondtam, hogy az utazás óta nem hajlandó napközben aludni :? , biztos az alatt hozzá szoott nagyon, hogy nem volt rá lehetősége, mert sosem hagyta valaki, vagy idegen volt a hely, vagy nem tudom. :? Csak minden nap 1* aludt, és max 20 percet. :( Ez ma nem így volt! :lol: Aludt egyszer dél körül 20 percet. :) Már kezdtem rosszul lenni, mert nagyon fájt a fejem. :evil: Így bevettem egy Algopirint, de az engem kiüt, és lefeküdtem én is. :) Én nehezen alszok el. Épphogy elaludtam volna, csörgött a telcsim :twisted: (apja volt). Kinyomtam, és írtam sms-t, hogy alszunk, majd hívom. Amint letettem a telefont az asztalra, elhelyezkedtem, gyerek felébredt. :evil: :twisted: Áááááááááááááá!!! :x :( Alvás kihúzva, fejem még jobban elkezdett fájni! :twisted: Délután fél 3-kor megint a szokásos elfáradásos hiszti után átraktam az ágyába, és minő csoda! :shock: 3 perc múlva aludt!!! 8) :wink: El se hittem! De gyorsan eldobtam mindent, és én is lefeküdtem. :D :P 2 óra múlva telefonra ébredtem (apja volt. :roll: :D Ki más?!) Akkor vettem észre, hogy olyan jót aludtam, hogy a nyálam is kifolyt. :oops: 8) A beszélgetésemre a manó is megébredt, de csak a végén. Pedig halk voltam. Azután már egész délután-este jó kedvű volt. :D Nem is tudom, mikor volt nyugis esténk utojára, amikor nem üvöltött este 6-tól lefekvésig mindenért a fáradtságtól! :?: :shock: Szóval ma jókedvű esténk volt!!! :D 8)


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lányok,
honap államvizsgázom, csak gyors bekukk...:):):)

Otyka, Odex
Mivel nem szoptatok azért kellett mennem, ne aggódjatok. Viszont már 2 napja görcsölgetek, tutti meg is fog jönni.

Cumi,
Nekünk nagyfiamnál szerencsénk volt, mert 2,5 éves korában fogta, kidobta a cumit és nem is kereste aztán. Viszont egyszerre több cumit is adjatok neki felváltva, mert ha egyet szétrág, elég nehezen szokja majd meg az újat. Cumizásnál hozzá lehet szoktatni, hogy csak alvásnál van cumó...

Ujj szopás,
Szerintem gyerk függő, hogy melyik lesz, de az ujj mindig ott van. Unoka öcsém annyira rászokott, hogy szinte mindig a szájában van az ujja. Hiába vesszük neki ki és magyarázunk neki, próbáljuk elterelni a figyelmét nem megy. Szóval ez a másik véglet.

Egyébként amikor az embőr lányának gyereke lesz eléggé hamar kezdi feladni a gyereknevelésről alkotott elképzeléseit.

Tegnap Enci baba eléggé sokat aludt, alig lehetett hallani a hangját.

Otyka,
Enci baba két hete csinálja a hasizom gyakorlatokat:):):):) A járókát már körbe járja, megy a játékok után:):):)
Nálunk apára is van vigyorgás, de összehasonlíthatatlan azzal, amikor végre anya újra feltűnik a szinen. Olyankor jár keze, lába, nyújtja a kezecskéit. Viszont most volt először tegnap, hogy apa is el tudta altatni:):):)

Petra,
ne izgulj, ha nem hagyod magad tudomásul fogja venni, hogy nem veszed fel minden nyafira. Kitartás.:):):) Meg szerintem egyre jobban nyílik ki és még ők csak szemlélődni tudnak, az meg vízszintesben nem olyan izgalmas, mint jó magasról, anya vagy apa kezéből.

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Zseppy!
Megy a drukk ezerrel!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :P :!:
Nekem már 3 hete megjött. :twisted: Utálom. És erre tegnap este újra megjött. :evil: :shock: Teljesen kész vagyok. :evil: Legalább azt a 8 napot megvárhatta volna, ami hátra volt még a 28-hoz. :( Ha már nem tudott még pár hónapot várni. :? Grrr. Nekem régen napra pontosan 28 nap volt mindig. Jó, tudom, hogy még kell idő, míg rendeződik, de nem lehetne esetleg, ha eleinte több lenne, mint 28 nap? :?: :roll:
Hát, igen, cumi-ujjszopás témáról ezért is mondtam, hogy érvek-ellenérvek hasonló arányban vannak. :? Mindenki maga döntse el, szerinte mi lenne náluk a jó. :!: :?: És tényleg ilyenkor adja fel az ember az elveit, amiket "tudatlanul" kitalál magának. :)

Többiek!
Reggel óta sehol senki? :shock: Mi van veletek? :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Zseppy

Államvizsga, h sikerült? drukkolok ezerrel. Reggel óta :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Zseppy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :shock: :shock: :shock: :?: :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lányok,
végeztem. 2-kor mentem be és már 1/2 3-kor kész voltam. meg van, befejeztem:):):):):):):):)

még jövök részletesebben is írni később

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, csak mostanában nem sokat ülök a gép elé.

Enéh ma 2* hasra fordult, de nem igazán erölteti magát. Mindkétszer úgy hagytam, de nem volt hajlandó visszafordulni(pedig ezt a mutatványt már bemutatta párszor), inkább elkezdett sírni hogy fordítsam vissza.

Mindenkinek jó hétvégét, meg minden.

Jah! Meleg téma! Én bármikor ki tudom vinni Enéht, mert az erkélyre csak késő délután süt a nap, ezért ott minig kellemes az idő.

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Este akartam írni, csak nem engedett (még szerencse, hogy word-ben elmentettem. :D ) :

Sziasztok!

Le sem írtam tegnap, hogy Kende már a második nap, hogy aludt délután 2 órát!!! :D Kihasználtam az alkalmat, és aludtam vele én is. :P :oops: De olyan jót, hogy még a nyálam is kicsordult. :oops: :roll: Remélem, hogy így marad, mert az nem normális, hogy egy még nem is 5 hós baba reggel 9-10-től este 9-10-ig ne aludjon napközben, vagy csak 1* 20 percet kb. :shock:

Erre ma:

Kende ma megint nem aludt egész nap :twisted: , egész nap csak a sírás, meg a hiszti ment. :evil: Jókor, mert én ma nagyon kivoltam megint agyilag :twisted: , meg úgy néz ki, visszajött a náthám is. :x (Orrfolyás, fejfájás) És már a gyomrom is fájt. :cry: Gondolom, az idegtől. Délutánra már elértem azt a pontot, hogy én is sírtam Kendével versenyben. :cry: :evil: És nem bírtam abba hagyni. :roll: Meg álmos is voltam, mert sz@r éjszakám volt, kb 6 óra alatt 6* keltem fel magamtól valamiért, pedig Kende aludt. :shock: :( Így anyum levitte délután 1 órára üvöltő Kendét sétálni, hogy tudjak kicsit pihenni. Babakocsiban aludt 10 percet!!! :) :!: És én meg nem tudtam. :( Rám jött a sírás, és végig sírtam az egészet. :cry: Mire feljöttek, anyu rám nézett, és jól megijedt, hogy néznek ki a szemeim. :roll: De ha egyszer nem bírtam abba hagyni... :( Faca. Estére kicsit jobb lett. :) Nem akarok megint bedepizni. Örültem, hogy túléltem a tavaszit. Legszívesebben elbújnék a világ elől, ilyenkor meg jön a lelkiismeret-furdalás, hogy milyen anya vagyok... :oops: :roll: :(

Na, megyek, hátha ma sikerül aludni is. :roll:

Jó éjt! :!:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Ez meg már a mai lesz. :D

Délelött átmentük egy séta keretében apja lakásába, és amíg segítettem bútort szerelni, manó aludt 3/4 órát!!! :D

Fél 4 körül hazajöttünk, 4-kor kaja, utána egyedül :!: , csöndben :!: a járókában játék, majd 5 körül kis nyügi, elkezdtem ringatni, és 10 perc múlva már aludt. :!: :D :shock:
Azóta alszik megint!!!!! 8)

És eddig nekem ringatásra nem volt hajlandó elaludni a kezeimben már régóta. :( Biztos érezte a közelben a tejszagot. :D Anyunál el tudott aludni ringava ha tényleg álmos volt. :roll: Nálam csak cicin, vagy ha hagytam sírni. :cry: Bár mint tudjuk az utolsó 2 hétben sehogy se nagyon. :x Most meg iiiigeeeeen!!! :lol: :D :wink: Ennek nagyon örülök. Már kezdtem parázni, hogy nem vagyok jó neki, vagy valamit rosszul csinálok. :(

Szóval most sokkal jobb kedvem van. :D :lol: :P


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sancsi!
Enéhnek gratula a forgáshoz!!! :D

Többiek!
Mi van veletek??????????? :?: :?: :roll: :?: :?:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Hihi
Valami mindig kimarad.

Az estém megint nem volt túl hosszú. :roll: Fél 6-kor manó riadót fújt! :( (Nem tudom, mi ez az új stílus már 4 napja. :roll: Tudom, másokhoz képest ez elég jó, de saját magához képest korai. :( ) Evett, és mivel az ágyba rakásra felébredt :x , csak negyed 8-kor volt hajlandó vissza aludni. :shock: Utána negyed 9-kor megint ébresztő! :shock: :!: Éhes vagyok c. drámáját adta elő 1 felvonásban, aztán 3/4 9 körül elaludt. :) Ekkor már nem tettem vissza, nehogy arra ébredjen meg megint. :? Együtt aludtunk, és 10-kor újra felébredt. :) Mivel közel volt a cici, megérezte :) , és csak akkor volt hajlandó megnyugodni, ha megint cicizhetett. :shock: Szerintem nagyon lusta, mert sosem szívja ki rendesen. :( Mindig marad benne. Megnyomom, és csak úgy spriccel. Akkor meg mi ez a sűrű evés? :?: Hiszen nem maradhat éhes!!! :!: De utána már beállt a normál rend. :)

Na, Miközben a másik topikba irogattam, Kende felébredt! (6 körül) :shock: Mindegy! Haladás! 1 órát aludt egyhuzamban!!! :)


Hihi! Addig irogattam , míg megint visszaaludt egyedül... :) :oops: :D :lol: :oops: :wink:
[/color]


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Zseppy előszőr is gratulálok a sikeres államvizsgádhoz! :) Ügyes vagy.... :lol:
Azért nem szopiztok már, mert Enci végül sosem fogadta el már a cicit???

Sancsi Enéh majd fog forogni bőven! :) Én is alig vártam, hogy megtörjön a jég, aztán utána meg úgy gondoltam, hogy milyen jó is volt, amíg nem forgolódott! :wink:

Szilpa tudom sajnos én is, hogy milyen az, ha alig alszik napközben a gyerek. :? Aisa max. kétszer fél órát hajlandó aludni mostanság. Ez pont semmire nem elég, max. egy mosogatás meg egy ebéd fér bele. Pedig szalad az egész lakás (konyhára, fürdőre ráférne egy alapos takarítás), halomban a vasalni-való stb.... No, mindegy, lesz ez még így sem...
Szilpa ne keseredj el ennyire ezeken a dolgokon. Biztos vagyok benne, hogy Kende is érzi rajtad a feszültséget, és ez még rátesz egy lapáttal nála is.

Képzeljétek ma előszőr strandoltunk odakint Aisával! :) :lol:
Nagyon tetszett neki. Itt fent a tetőtérben kb. ugyanolyan meleg van, mint kint (27-28 fok), éjszakára is alig hűl le :arrow: így éjszaka nem tudott jól aludni Aisa, egy csomószor fent volt, forgolódott, aztán amikor kinyitottam az ablakot akkor sikerült visszaaludnia. Visszatérve: kimentünk, hátha le tudjuk hűteni szegénykémet, mert tényleg rosszul viseli ezt a klímát idefent. A levegő is alig jár, ha meg nyitom az ablakokat, ajtókat, akkor huzat van. :twisted:
Elvoltunk kint kb. két órát, aludt is kb. fél órát és nagyon jól viselkedett. Meglátta a kutyát vagy a macskát, elkezdett sikongatni örömében! :) Aztán feljöttünk kajálni, és azóta egy kicsit nyűgösebb megint. Nem is tudom mi lesz, ha még melegebb lesz. :roll: :shock: :(
Már gondolkodtunk, hogy veszünk egy klímát, és éppenhogycsak lehűtjük vele a levegőt, hogy lehessen aludni. De nem szeretném, hogy Aisa megfázzon, vagy valami baja legyen, inkább megkérdezem a doki véleményét.

Képzeljétek ha minden igaz ma megyünk egy kicsit csajok "bulizni". :lol: Este leteszem a leányzót, apa marad vele (meccset néz úgyis), én meg megyek az éccakába! :):):)
Ez lesz az első, hogy elmegyek így este hosszabb időre. Biztos fogok hazatelcsizni, hogy mi újság, minden rendben van-e! :):)
Itthon most vannak ilyen alapítványi napok, és lesz egy csomó program, meg koncert (Christal, holnap meg Kozmix), meg sörsátor stb.... Nem is tudom, mikor voltam utoljára társaságban... :):)

Na, megyek eszek előtte még valamit...
De addig dobok egy képet még a mai pancsikolásról! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Először ülve fröcsköltem ki a víz felét:
Kép

Aztán a lábammal is dolgoztam egy kicsit:
Kép

És aztán egy jót aludtam:
Kép

Aisa baba

Aisa és Hajni
odex
 
 


Odex,
gyönyörű Aisa!!!!!!!!

Szopi azért nincs, mert még kanállal, meg cumis üvegből sem fogadta el a tejcsit. Ciciből meg pláne nem, pedig a fejésnek köszönhetően azért beindult ám rendesen megint.

Viszont ma ebédre is tejpépet kapott és uzsira meg tejpép almával keverve. Már nyúl a kanál után és tömi a szájacskájába. Olyan jóízűen eszi :):):):)

ma kint voltunk Papánál a kertben egész nap. rendesen kiszívta az egész napos friss levegő.

holnap meg képzeljétek jön a kismenyem hozzánk egész napra. kíváncsi vagyok mi lesz:):):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


KEDVES SZILPA!!!

NAGYON-NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK NEKED!!!! :lol: :!: :P

Aisa és Hajni
odex
 
 


Zseppy, köszi a dícséretet.
Hihetetlen, hogy Enci nem akarja elfogadni a tejedet. Ilyet ezelőtt még sosem hallottam. :(
De az tök jó, hogy a tejpépet így nyomatja! :) Én is adok Aisának, a maradékot pedig megeszem, hmmmmmm még nekem is bejön, főleg ha jó sok gyümit rakok bele neki! :oops: :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex!
Előszőr is nagyon szépen köszönöm!!! :lol: :D
Nagyon ari vagy! :D
Honnan lested ki? :) :?:
Remélem, jól sikerült a buli!! :!: :!:
Aisa nagyon édes!! :P :D Jó lehet ez a kinti pancsi! 8) Ilyenkor nagyon irigy vagyok a kertes házra... :oops:

Zseppy!
Gratulálok a vizsgádhoz! :P
Én sem hallottam még olyanról, hogy nem fogadta el a tejcsit. :shock: :( Sajnálom. :cry: Nagyon rosszul viseled?

Megyek, mert hulla vagyok. :roll: :?
Holnap írok majd bővebben.

Jó éjt!


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Zseppy,
gratulálok a vizsgádhoz!

Szilpa,
utólag is Boldog Születésnapot!

Mi lent voltunk hétvégén Zamárdiban, ott valamivel elviselhetőbb volt a meleg, bár szegény Bálint folyamatosan ragadt az izzadságtól.

Odex,
mi is legfelső emeleten lakunk és ha jól emlékszem két évvel ezelőtt volt egy olyan nyár, mikor folyamatosan, hosszú ideig ilyen meleg volt. Én akkor még egyedül voltam, de úgy kikészített, hogy nem tudtam aludni (éjjel takaró nélkül, mozdulatlanul fekve is izzadtam - legalább 29 fok volt), hogy beszereltettem egy klímát. Azóta is áldom az eszemet ahányszor csak ilyen idő van. Persze most Bálint miatt még óvatosabban használom, de mivel a nappaliban van, ami egybenyílik az alvós szobánkkal, így éjjel pl. simán mehet. Sőt, igaziból én csak beprogramozom, hogy 1-1 órákra kapcsoljon be, mert folyamatosan nem is kell nyomatni. Szóval szerintem jó dolog. Mi most el fogunk költözni kertes házba, de szintén tetőtérbe és ragaszkodtam hozzá, hogy ott is legyen. Mostmár igazán jó áron lehet kapni klímát és így se a gyerek, se én nem leszek olyan elviselhetetlenül nyűgös. Legalábbis nem a meleg miatt. :)

Petra
petra73
 
 


Sziasztok!


Szeretnék csatlakozni hozzátok ha lehet, és hát van egy néhány problémám. Kiváncsi vagyok a véleményetekre!
Nekem 2 babám van, 5 hónaposak. Mostanában a fiúval van olyan problémám, hogy nem akar enni.
Sajnos nem anyatejet fogyasztanak hanem tápszert.
Tegnap is csak 2-szer volt hajlandó tápszert enni és 3-szor evett őszibarackos bébiételt, mert persze az finom, édes.
A dr.nő mondta, hogy napi min 4 dl-ert meg kéne ennie tápszerből.
Ezenkívül azt mondta, hogy keverjem össze a tápszert a kajával, meg tegyek a tápszerbe KAKAÓT??????
Egyáltalán VAJON HÁNYSZOR KELL ENNIE EGY ILYEN KORÚ BABÁNAK SZERINTETEK??
Merhetek nekik adni már újkrumplit meg répát?? Tudjátok a műtrágya miatt.
KÉRLEK HA TUDTOK SEGÍTSETEK!!!!
fruzsi06
 
 


Fruzsi,
Üdv köztünk. Te is a MArgitban szültél? mikor? kinél? ikreid vannak?
Szeóval, de a kérdésed. Szerintem azért a kakaót hanyagold, legalábbis én ezt tenném, a kakaó helyett lehet kapni ovomaltin nevezetű dolgot. az hasonló a kakaóhoz, de nem az. ilyen piciknek már elvileg lehet adni.
Szerintem igaza van abban doki néninek, hogy keverd az őszibarackhoz a tápit.
nem csoda, ha ilyen dög melegben ők sem esznek, hiszen inkább mi is a hűvösebb dolgokat szeretjük enni-inni ilyenkor. Az őszibarackot gondolom nem melegíted meg, hanem hűvösebb, a tápit meg nem langyosan adod neki? hátha az a baj, hogy most ennyire meleg van.
Én most a tejpéppel próbálkozom. Naponta egyszer ehhez keverek neki valami gyümikét és így kapja. De eleinte a tejpépet is tápival csináltam meg.

Szilpa,
Boldogságosat Neked!!!!!:):):):):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Sziasztok

Fruzsi
Üdv köztünk. Én is kiváncsi vagyok kinél, mikor szültél :) Sajnos nem tudok segíteni, de talán még Odex adhat jótanácsokat, ő elég régóta ad Aisának főzeléket, gyümit.

Odex
Annyira édes Aisa. Milyen volt a csajokkal a buli? Bocsi, h ma nem mentem, de masszázsra sem mentem végül, mert ettem barackot, + epret s nem volt túl jó ötlet keverni a kettőt :)

Szilpa
Boldog szülinapot utólag is :) Kiscsaj sem laszik olyan sokat. Bár én mostanában nem panaszkodhatok. Abbamaradtak a hisztik, s két szopi között alszik rendesen 20 percet :D
Nem lehet, h csak szomjas, s azért igényli a sok kaját? Hogy megy a forgolódás Kendének? Kacag már hangosan?

Zseppy
Én sem hallottam, h nem kéri a tejci. De anyum mesélte, h én se voltam hajlandó szopizni. Úgy kellett neki bekeverni az anyatejet mindenbe :) Mit tud Enci?

Mi még tejcsizünk, de már adtam neki almalevet, az nem jött be. :) Kapott körtelevet, az nem volt rossz, de iszonyú büdöseket pukizott tőle :) :lol: :lol: Most őszibarackot kapott, azért már a második kanál után megvolt veszve. Annyira ízlett neki. Teljesen odáig volt. Benyalt egy csomót :)
Sajna visszafordulni még mindig nem tudunk, útban van az a fránya kéz 8) És még mindig nem kacagunk, pedig annyira várom már :)

na mennem kell pussz mindenkinek
jó lenne megint összefutni, nem?

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Voltunk tegnap az ikeában. Még annó kinéztem egy gyerek-szekrényt. Kék, és olyasmi mint a disney-mesékben rajzolt szekrény. Ma megvettün! És a lényeg! 48e helyett 20e volt! :lol: Annyira boldog vagyok! Mondtam annó Sanyának hogy nem érdekel mennyibe kerül, ezt meg kell venni a csajszinak, de most tök jól jártunk. :P
Csajszi is tök jól elvolt, csak kaja közben "mutatkozott" be mindenkinek! Hát igen! Az előkét nem szereti felvenni. :?
Jah! És nagyon tetszett hogy még cumisüvegmelegitő is van ott. Ha ezt tudom, akkor nem szenvedek itthon azzal hogy hogy tartsam melegen a vizet a tápihoz. Tényleg szinte csak a gyereket kell vinni. Még baba-mama szoba is van. Ezek nekem most tök újak, :oops: mert eddig ezekkel sosem foglalkoztam, pedig elég sokat jártunk régen oda.
Mindenesetre tök jó hogy ennyire családcentrikus. Ezek után még szivesebben megyünk!

Fruzsi!
Az én lánykám lassan már 6 hónapos. Most kezdtem el a hozzátáplálást, igaz én nem gyümölccsel(fájt tőle a hasa). Szerintem nyugodtam adhatsz neki krumplit(ha eszi)-répát. Én üveges bébikaját adok neki, szerintem a kezdeti kis mennyiségek miatt nem érdemes pacsálni vele, mert lehet meg se eszi.

Odex!
Aisa mennyi idő alatt fordult hasra? Enéh ott tart, hogy a kezét mindig maga alatt hagyja, és úgy fekszik hason, majd ha elunja magát, visszafordul.

Hypernyűgös mostanság. :cry: Persze aki nem alszik, az ne csodálkozzon.
Tegnap este fél11-kor még "pofázott", és reggel fél6-kor már megint "pofázott" du 3/4 3-ig 2x1 órát aludt, majd az erkélyen sikerült 1/2 1-et (ezért masszázsra se mentünk). Azóta megint fent van. Mindjárt kiviszem megint, hátha elalszik, és talán már nincs olyan meleg.

Zseppy!
Gratula a vizsgához!

Szilpa!
Boldog szülinapot!

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok! :)

Szilpa bevallom őszintén, hogy sokszor szoktam benézni a másik topicba, amibe te is írogatsz és ott olvastam, hogy mindenki köszönt téged. Gyors megnéztem a táblicskunkat is, és láss csodát, ott is június 18-a szerepelt!!!! :lol: A másik topicban nagyon sok hasonló korú baba van, mint Aisa (sőt egy hasonló nevű is, csak ők "j"-vel írják :)), és jó olvasni, hogy velük mi van. Már akartam is írni egy párszor, de valahogy mindig "elszállt a bátorságom." :oops: :lol: Nem mintha olyan ijesztőek lennétek!!! :roll:
Aisa köszöni a dícséretet! :)

Petra azt hiszem az lesz a vége, hogy veszünk egy klímát, mert ma elég kiállhatatlan volt a kiscsaj. Másra nem tudok gondolni, csak a melegre. Meg kezd iszonyatosan anyás lenni. Bemegyek a konyhába, nem lát, akkor elkezd ordítani... :cry: Pedig eddig ilyen probléma egyáltalán nem volt. Ma voltunk Westendben és ott tök szépen viselkedett mert ott nem volt meleg. Úgyhogy biztos az is hozzátesz egy lapáttal. Majd körülnézünk és veszünk egyet remélem.

Fruzsi üdv. itt. :lol: Én is úgy gondolom, hogy a kevesebbet evés a meleg miatt van. Aisa amúgy megeszik simán 2 üveg bébikaját, de mostanság ő sincs oda az ebédre adott főzelékekért, viszont a délutáni gyümi-uzsit mindig jóízűen elfogyasztja. Ha csak pár napig van ez a sztrájk akkor ne aggódj, azért arra figyelj, hogy legalább vizet igyon, hogy a folyadékmennyiség meglegyen.
Én úgy tudom, hogy a szükséges napi mennyiséget úgy kell kiszámolni, hogy testsúlykilónként 120-150 ml-t kell számolni. Így jön ki a napi mennyiség, amit el kell osztani ahányszor eszik a kicsi. Pl. 5 kg-os baba: 5x150=750 ml/nap, és mondjuk eszik naponta 7x, akkor 107 ml-t "kell" megennie étkezésenként.
A kakaót én is hanyagolnám, van abban mindenféle rossz ami egy kisbabának nem kell még.
Ha jól emlékszem vissza, akkor Aisa 5 hónapos korában még 7x evett. De ha kevesebbszer eszik többet, akkor sincs gond.

Hát a hozzátáplálással kapcsolatban: szerencsére Aisa anyatejes, de ha tápos lett volna, tuti korábban kezdem el volna hozzátáplálni. Ezt neked kell eldönteni ill. a dokival / védőnővel megbeszélni. Az első zöldség a krumpli (nem új, hanem bio), ha natúrban nem fogadja el, akkor tehetsz hozzá almát, úgy sokkal ehetőbb. Ezt egy hétig kell vele szoktatni (én csaltam, mert nem tartottam ezt be, kb. 3-4 napig próbáltam, aztán jött a köv.), aztán jön a sárgarépa, sütőtök. MIndig csak keveset 3-4 kanál, aztán napról napra lehet növelni a mennyiséget. Én a helyedben elkezdeném, a friss zöldségekben, gyümölcsökben sok vitamin van. De tényleg beszéld meg a dokival, nehogy aztán leszúrjon.
Engem is érdekelne, hogy hol szültél, hogy hívják a babákat - egyszóval írj magatokról egy kicsit bővebben, ha időd engedi! :lol:

Otyka neked is köszi a dícséretet! :lol: Hát bulinak túlzás nevezni, egy jót beszélgettünk, megittunk egy sört, aztán fél 1 körül jöttünk haza. Nem volt valami nagy szám ez a rendezvény itt a réten. :(
Én sem bánom, hogy kihagytuk a mai sétát: 1. kva meleg van mindenhol, 2. 1/2 7-kor jöttünk haza Pestről (voltunk Westendben - tényleg nagyon király a baba-mama szoba :)), 3. én nem ettem epret+barackot, mégis meg kellett állni befelé menet a Mekiben, mert rámjött a dolog. :oops: És ami a legviccesebb, hogy nem volt wc-papír, pzs is csak kettő volt nálam, hát mi húzott ki a sz@rból (szó szerint!!!!) :?: :?: :?: Hát Aisa popsitörlője! :lol: :lol: :lol:
Elég vicces volt, de nagyon jól jött! :P

Taliban benne vagyok, de valami hűvős helyre menjünk!!!! :oops: :roll: Soha nem szerettem a nyarat, meleget, és ettől a nyártól már most tele a hócipőm. Felőlem jöhet az ősz! :lol: :roll:

Puszi mindenkinek!
Az eltűntek pedig jelentkezzenek egy rövid helyzetjelentéssel! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sancsi közben "beelőztél" a hozzászólással! :)

Hát pontosan nem tudom megmondani, hogy mennyi idő kellett Aisának mire teljesen hasra tudott fordulni, de nem túl sok. Az elején segítettünk neki, aztán hamar rájött magától, hogy ki kell húzni a kezét.! :)
Te erre mondod, hogy Enéh keveset alszik???
Aisa napirendje: kb. 1/2 7-kor ébred :arrow: kaja :arrow: duma+kis játék :arrow: aztán visszaalszik kb. 1/2 9-ig. Ebéd előtt max. 20 perc szunya, aztán délután még 20 perc. És aztán este fél 9-kor fürcsi+kaja :arrow: irány az ágy. És alszik reggelig. Én asszem ez aztán tényleg nem sok, néha már én is nagyon kivagyok miatta. Szerencsére nem túl nyűgös amiatt hogy csak ennyit alszik. Hanem a meleg, meg anyahiány, meg "foglalkozzatok már velem" hiszti megy sajna... :oops:
Ikeában valóban jó a baba-mama szoba, de ahogy írtam fent is a WestEnd is király és a Mammut-ban is van. Nagyon jó dolgok ezek, az ember sokkal jobban tud gazdálkodni így az idővel, és hosszabb időre is el lehet indulni. Asszem a Kalászi Corában is van, de ott még nem voltam bent.

Az nagyon édes az a szekrény amit írtál! Nekem is tetszik és 20 rongyért meg pláne megéri! :) Ügyik vagytok...

Aisa és Hajni
odex
 
 


Otyka,
le sem merem írni miket csinálunk. hanyatt fekve már mászunk, mint a rák. figyelés fel és lökés. hason is szerintem már két héten belül mászik. a babakocsit fel kellett állítani ebbe a félig ülő, félig fekvő helyzetbe, mert máshogy nem marad meg benne:):):) az, hogy fordul, meg forog már régen nem csodálkozunk rajta:):) Meg ha minden rendben van be nem áll a szájacskája. Meg azt játsza, hogy szétteszi a kezecskéit és oda kell tenni az arcunkat. aztá odahúzza a nyakához és csókolgatni kell. Ezen olyanokat röhécsel, meg nevetgél.

De ezt ne vegyétek alapnak egyáltalán. nagyfiam 6 hónaposan még felülni nem tudott, csak forgolódott. szóval minden gyerkőc más.

Egyébként eléggé nehezen viseltem a nem szopizást, nem tejcsizést. Végül a Párom mondta már, hogy ne kínozzam magam:(:( volt egy pár kiborulásom

tali,
nekünk ezen a héten nem jó, mert nincs autó. esetleg ha tényleg Margit sziget, vagy Hajógyári??? Oda még vállalom a cuccolást, de nem nevezhető hűvösnek:(:(

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Zseppy
De ez tök klassz. :) Miért nem dicsekedsz vele? Szerintem senkit sem zavar. :)
Mi kicsit megakadtunk, mert most azt csnálja, h állandóan emeli a fejét, meg a lábát egyszerre, mintha fel akarna ülni. Persze nem sikerül neki. :) Még kúszni nem tudunk, de hasra már pillanatok alatt átfordul. Persze háton fekve ő is vándorol. Fogalmam sincs hogy csinálja. :) Sajna a mi babakocsinkat nem lehet félig ülőbe tenni :( Vagy fekve, vagy 90 fok. :(

Még nem kacag. Ez úgy hiányzik :( :(

Odex
Klassz a baba-mama szoba, mi? :) Elfogadnám azt a széket :)

Este mi is nyűgősek voltunk. De már alszik. Remélem reggelig. :) Már háromszor átaludta az éccakát. Lgalábbis este 9-10-től, reggel 5-ig. Nekem az már átalvás. :)

Sancsi
Tök jó, h akciós volt a szekrény. Egy képet tehetnél fel azért. :)

Margit szigetre mehetünk. Én most már úgyis tök jól közlekedem babkocsival bkv-n. Már tudunk mozgólépcsőzni is. :)

milyen aktív ma mindenki :)

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Petra73!
Megvagy! :shock: Szóval ezért tűntél el! :D
Örülök, hogy jól éreztétek magatokat! :D A klíma tényleg jó. Én is gondolkozok néha rajta. Főleg, mikor nem tudom, Kendét hogy, és mire rakjam le, mert már annyira meleg a kis teste szegénynek. :( :roll:
Köszönöm szépen. :oops:

Fruzsi!
Szia! Üdv itt!
Az én fiam 2 nap múlva lesz 5 hónapos. :D Ő még szerencsére anyatejes. Mást nem is kap még. :) Kende többször kér enni a nagy melegben (kivéve ha átalussza :) ), de szerintem nem éhes, csak szomjas, mert a tejcsi elejét (pár perc) simán eszi. :) Ez ugyebár a hígabb rész, ami inkább a szomját oltja. Utána vissza fogja magát, és kevesebbet eszik :? , a végén meg 10 perc után csak ímmel-ámmal kajál. :shock: Kiköpi, nevetgél, dumál, :) megint beleszívogat. Igazából ez lenne a táplálóbb, ami sűrűbb, de ha egyszer nem kell, hát nem kell. :? Biztos ettől a melegtől nem annyira éhes. Ezzel én is így vagyok. :) Én is csak este tudnék normálisan enni, de akkor mi lesz a fogyóval? :? Mind1. A lényeg, hogy szerintem ne ess kétségbe, lehet, hogy a fiad is a meleg miatt csinálja. Várj egy kicsit hűvösebb napokat, és figyeld meg úgy is. Ha baja lenne,akkor nem hízna, és nem lenne jókedvű, meg normális alvó, stb...
Kakaó!!??? :?: :shock: Én úgy tudtam, azt ilyenkor még nem lehet. :?
:?: Engem is érdekelne, hol szültél? Melyik dokinál? Hogy hívják a babókat? Pontosan mikor születtek? Te hány éves vagy? Merre laktok? Persze csak ha nem veszed zaklatásnak...

Zseppy!
Köszi. :oops:

Otyka!
Köszi neked is. :oops:
Szerintem is csak szomjas.

Kendének már nagyon megy a forgolódás. :roll: Mire leülök, megint hason van, és sivít, hogy fordítsam a hátára. :shock: Bár amióta fel tudja nyomni a kis fejét, azóta hajlandó pár percet hason lenni, és nézelődni. :roll: Már párszor felnyomta a kis mellkasát egyenes karral. :D Meg már próbálta kétszer is maga alá húzni a kis lábait, csak félúton visszacsúszott. :) De egy idő után már úgy sem jó. :( Hamar elfárad. Akkkor vagy szórakoztatni kell, vagy álmos. :?
Hangosan kacagni? Azt már régóta csinálja!!! :lol:
De minden nap bemutat valami újat. :P Alig bírom követni :shock: , meg beírkálni a kis naplójába. :D
Kende egyik nap délután-este egyedül forgolódot párat, majd 2* kivette maga alól a kezté, majd másnap délelőtt még "beszorult", estére viszont már ki tudta venni. A kövi nap még néha ritkébban maga alatt maradt, de azóta simán kiszabadítja. :D
A hátán már talán 1 hónapja forog mint a búgócsiga. Mindig máshol van a feje, meg a lába. :D
Mostanában pár napja mindig fel akar ülni. Ha félig ülő, félig fekvő helyzetbe ülök, és úgy van rajtam, akkor folyamatosan húzza magát. Egyszer már majdnem sikerült, csak az utolsó pillanatban visszaesett. :)
A duma nagyon megy. :lol: Folyamatosan mondja az összefüggő mondatait. Csak még egyelőre mi nem értjük. :P
Tud már ütni is. Néha olyan pofonkat oszt a fájós fogamra, hogy csillagokat látok!!!! :shock: :) A múltkor pl feküdtem mellette, és ahogy csapkodott az arcom előtt, fel-le, beleakadt néha a számba, én meg brümmögtem neki. Rájött hogy kell csinálni, és akkorákat kacagott, és közben nagyon gyorsan "pörgette" a számat. Nagyon cuki volt.
Már megtalálta a lábát, és fogja, húzza maga felé. A lábujjai is meg vannak, azt is próbálja húzni, de nagyon messze van, és lefárad, mielött a szája elé érne. :D
Már 2 napja tud köpködni, mint egy igazi pasi. :shock: 8) És nagyon tetszik neki. :lol: Jó sok nyálat gyűjt a szájához, és elkezdi kifelé fújni... pö-pö-pö... :lol:
Ja, és valamelyik nap a pelenkázón észrevettem, hogy hason hátrafelé haladt. :) Kinyújtota a kezét, és hátrébb tolódott, mert a hasa alatt csúszott a ruha. :)

Sancsi!
Ez tényleg jó vásár volt! :idea: Ügyesek vagytok! Én sem tudtam, hogy az Ikea ennyire bababarát. Jó tudni.
:!: Édes lehet a lánykád, ahogy kajál előke nélkül! :shock:
Alvással szerintem mindenki szenved mostanság ebben a melegben! :(
Köszönöm szépen! :oops:

Odex!
Gyere nyugodtan oda is! :P Mindenkit szerettel vár a csapat. Nyugodtan beírhatsz! Ne szállljon el a bátorság! :!:
Westendben merre van a baba-mama szoba??? :roll: :?:
Popsitörlő! :idea: Ez jó!! :!: :D
Én nagyon szeretem a nyarat. Bár tavaly éreztem először, hogy a nyár az meleg :!: :D Biztos a terhesség miatt. Kíváncsi leszek, most hogyan fogom bírni... :?: :!:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Lányok,
kúszást akartam írni:):):)
Westendben, a metro szintjén a WC-knél biztosan van.

Fruzsi,
még azt akartam írni, hogy ilyen melegben az ivás a mindenek előtti. (szerintem). krumpli, répa ha van a közelben biopiac ott próbáld meg beszerezni.

Szilpa,
Én nagyfiamat ilyenkor többször megmosdattam csak a mosdóban. Olyan hálás volt:):)

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


Szilpa
baba-mama szoba a legfelső szinten van. Lifttel lehet feljutni oda. A tetőtér szintjén van.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Otyka látom, te se mentél b.masszázsra. Enéh pont akkor aludt.
Ha összerakjuk a szekrényt, teszek fel képet. Szerintem még ezen a héten meglesz. Apa be van sózva :lol: , csak kicsit át kell rendezni a szobát, mert így nem fér be, és a gyerekszoba még sehol sincs :oops: , meg így legalább lehet a szekrényhez igazodni.
Enéh ma kezdett el kacagni, de azt is csak akkor, ha odahajolunk a nyakához, és elkezdünk szimatolni, majd nevetni. :roll:

Odex!
Köszi az infót! Már eljutottunk a hasra forduláshoz, csak a keze van még maga alatt. :? Nem semmi. Tegnap még úgy sem ment.
Ezek szerint Ti se alszotok sokat. Enéh sajnos nyűgös a nemalvás miatt. :(
Ebéd mostanában nálunk sem megy, inkább délután adom oda a főzit, akkor hajlandó megenni.
Kalászi Corában a baba-mama szoba állítólag elég gáz. Egy ismerősöm mondta hogy ők voltak. Nekem szerencsére nem kellett.
Enéh is hisztizik ha nem lát. Ma is eljátszotta. Pakoltam, és mikor kikerültem a látószögéből, akkor ment a hiszti. :?

Szilpa!
Az előke nélküli kajálásnak általában ruhacsere a vége :? , amit szintén úúúúúúúúúútál, de mostanság kicselezem egy pelenkával! Azt teszek a nyakába, azért nincs akkora hiszti.

Zseppy!
Érdekes, hogy Enéh is csak ezt a félig fekvő-félig ülő pozitúrát viseli el a babakocsiba. Vagy ha nagyon álmos, oldalra kell fordítani, és akkor nyugi van.

Tényleg! A Ti gyerkőceitek napközben hol alszanak? Enéh egyszerűen nem hajlandó a kiságyban aludni :? . Csak a nagyágyban, vagy a babakocsiban hajlandó aludni(ha alszik), ott is csak oldalt fekve. Szerencsére éjjel a saját ágyában alszik.

Jó hogy mondtátok a Westendet, már ezt is tudom! :wink:

-cs-

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Bocsássátok meg, hogy még nem név szerint válaszolok nektek. Gyorsan végigolvastam miket írtatok, köszönöm a tanácsokat.
Hát a testsúly szerint kiszámolt kaja az nem jön be, mert a kisfiam 7,5 kg és pl. ma örülök ha négyszer megeszi a 120-140 ml-ert. Ma 3-szor evett tápit (fél öt van) és egy kis krumplit szívesen evett, most ha felébred adok neki egy kis őszibarackot és örülök ha este megeszi a tápszerét.
Lehet, hogy a meleg miatt, remélem.
Én a Nyírő Gyulában szültem és ott is "készültek" a gyerekek. Inszemináció által fogantak, első próbálkozásra. Január 16-án születtek meg, én decemberben betöltöttem a 36-ot.
Vereczkey volt az orvosom aki mindezt elkövette.
38-ik héten születtek meg, de nem is akartak még kijönni. Nagyon jól viseltem a terhességet, tulajdonképpen a doki már nem várta meg míg magától megindul esetleg. Császármetszés volt, de jobb is azt hiszem mert Dávid 4 kg-al Kíra pedig 2,7 kg-al jött a világra.
Kíra miatt nagyon kétségbe voltam esve, főleg mint kezdő anyuka, lusta volt az evésben, vékony, áttetsző kis kezei voltak. Ma már úgy eszik mint a gép kb. 6,5 kg és most Dávid miatt kell aggódnom.
fruzsi06
 
 


Én voltam a kalásziban, szerintem annyira nem gáz. :) Nem valami nagy szám, de nem is vészes. Van mikró is.

pussz: Otyka
-----------------------------------------------------------

Kép
otyka
 
 


Sziasztok!

Megint száműzve vagyok a tv elől. :cry: Nem mintha lenne benne bármi érdekes. :twisted:

Szilpa eddig azért nem vitt rá a lélek, hogy írjak oda is, mert az eléggé pörgő topic, és nekem nincs annyi időm, hogy mindig olvassam és reagáljak. Annak meg nem sok értelme van, hogy csak néha-néha írok egy kicsit. :roll:
Ügyes már Kende, hogy ilyeneket csinál! :) Dobhatnál róla néhány mostani fotót, már nagyon rég nem láthattuk! :cry:

Sancsi nemsokára Enéh is rájön, hogy ki kell húzni a kezecskéjét is, és sokkal kényelmesebb neki! :) A te lányod is ügyi nagyon! :) Ma szerencsére jól evett Aisa, ebédre betolt 300 gr főzit husival. Uzsira pedig 3 kisebb őszibacit meg egy pici tejpépet! Ja, és utána a cici is ment még! :) És ma végre rendesen aludt is a kiscsaj: kétszer kb. másfél órát! :) Már mentem nézni, hogy lélegzik-e még egyáltalán, olyan szokatlan ez nekem! :roll: :oops:
Aisa napközben csak és kizárólag a nagyágyban alszik, és csak úgy tud elaludni, hogy odafekszem mellé. :oops: Próbáltam, hogy beteszem a kiságyba, de olyankor elkezdett játszani, aztán ha megunta ordított, hogy jöjjek már és aludjunk! :roll: Ez most még nem annyira gáz, viszont ha már mászni fog, nem fogom tudni otthagyni a nagyágyban: felébred, aztán már le is potyog... Nem tudom akkor mi lesz. :?:

Fruzsi szép súllyal születtek a babáid. :) Nekem csak egy volt, időre is jött mégis csak 2450 gramm volt. Ő most 6,5 kg. :roll:
Szerintem ne aggódj még az evés miatt. Ilyenkor már nem kell heti 20-30 dekákat hízniuk. Tudod mérni Dávidot? Mert ha nem áll meg a hízása ennyi kaja mellett sem, akkor nem lesz gond.

Mi megint pancsoltunk ma odakint. Tetszett neki nagyon, és élvezte hogy jól hűsíti a víz. :)

Ilba mi újság veletek, hazajöttetek már?? Milyen volt?

Aisa és Hajni
odex
 
 


Áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
:!: :evil: :twisted: :roll: :?: :x :shock: :!: :? :( :?: :cry: :arrow: :wink: :twisted: :evil:
Írtam egy csomót, és elszállt..... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :evil: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry:


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kendével ma voltunk tanácsadáson.
7660g, 69 cm. :shock: :D
Csak azt nem értem, hogy akkor hogy jók rá még a 68-as ruhák???? :?: Hiszen a pelus is felvesz még valamennyit... :?
Mind1.
A dokinéni megvizsgálta, és csak anyit mondott: tökéletes baba. 8) :) :P

Zseppy!
Kende is vagy 4* fürdött ma. :? Utána sokkal jobb kedve volt. :lol:
Meg aludt is jó sokat ma. :D Dokinéni után séta közben a babakocsiban kb 1/2 órát. :) Utána ebéd után itthon 1 órát :) , meg még este 5-től 2 órát!!! :D Egyébként is jó kedve volt (főleg fürdések után). Ma nagyon jó kisfiú volt! :P

Sancsi!
Én ma direkt rákérdeztem, hogy feljebb emelhetem-e a babakocsi hátulját a félig ülős helyzetbe :?: , és megtiltották! :!: :!: :!: Mert elég hosszú baba, hosszú testet kell majd tartani a hátának, és ha kitámasztom, akkor nem erősödik rendesen. :? Azt mondták, hogy hagyjuk erősödni, és minál tovább kúszik-mászik majd, annál erősebb lesz. :? Tehát az a jó, ha minél később fog ülni. :roll: Meg se mertem említeni, hogy soxor úgy fogjuk az ölünkben, hogy ültetjük. :oops: Majd leszokunk erről, és visszább veszünk. :( De akkor hisztit tud csapni, mert minden érdekli már. :wink: Szegénykém. :( De a gerincét nem akarom elba..ni.
Kende az ágyában alszik nap közben is. :) Direkt erre szoktattam, hogy mi is tudjunk mozogni a lakásban. :) Sokszor megébred, hogy átrakom oda szopi után, ha bealszik, de általában sikerül vissza aludni. :) De van, hogy ébren rakom oda, mert álmos, és szépen elalszik. :) Van amikor nem tud már visszaaludni, olyankor szidom magam, de ez is benne van a pakliban. :roll: Néha van csak, hogy az ágyamon alszik el, ha szopin beaudt, és nem akarom, hogy felkeljen, mert előtte keveset aludt, és sok volt a nyűgi. :? De mondom, ez általában nem így van. És a legritkább amit pl ma is csinált, hogy a járókában aludt el a játékhalmazon. :D Onnan nem teszem át, hagy aludjon nyugodtan. :) Inkább óvatosan kibányásztam alóla 6(! :!: ) játékot. :lol:

Fruzsi!
A gyermekeid 5 nappal idősebbek a fiamnál! :D
Szép súllyal születtek! :shock: Gratulálok! :)
A doki miért nem tudott még várni, ha egyszer minden rendben volt?? :?:
Szerintem Dávid miatt se aggódj :!: , biztos a meleg miatt van ez így. Hiszen látod, minden baba másképp reagál erre a hirtelen dög melegre.

Odex!
Hát, igen, eléggé pörgős topik. :) Nehéz lépést tartani. :? Soxor napi 2 oldalt kell vissza olvasni :roll: , és lereagálni. :shock: Huhh. Ha kimarad 1 nap, mint nekem most is, már előre félek, mi vár majd. :?: :? Ha meg több nap is kimarad esetleg, lehetetlen képben lenni. :? :roll: De én szeretem őket is. :oops: Ők voltak az elsők, akikhez elkezdtem írogatni.
Köszi. :oops:
Dobok fel majd képet, csak még ki kell válogatni a jókat. :wink:

Ilba írt nekem mélt. :) Elküldte az adatokat, így beírtam a táblába, és körbeküldtem mindenkinek. :) (Remélem :oops: :wink: 8) ).
Írta, hogy ilyen melegben az anyósánál vannak, mert ott van kert, meg medence :? :roll: , és hűsölnek Benivel. :wink: (irigy is vagyok redesen :oops: ) Ma is 9 után jöttek haza, és rendesen elfáradt. :? De majd jön ide is írni. Addig is puszil mindenkit.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


:arrow: Húú! :shock: Most jut eszembe! Mit láttam ma! :shock: Egy nő (szerintem nagymama lehetett) jött szemben az utcán. Már korábban is láttam babakocsival leszállni a buszról, akkor még külön fogta a kocsit, meg a gyereket. Később a gyerek a babakocsiban. Nem mozog, csak sír. :cry: Mondja neki a nő, hogy látod, ott egy kisbaba, és ő milyen ügyes, mert nem sír a kocsiban. Elment mellettünk, és egyszer csak azt mondja, hogy huppsz :!: , és óriási ordítást hallok. :shock: Hátranézek, gyerek orral kiesve a betonra( :!: :!: ), és nagyon sír szegény :cry: :cry: (persze ülős kocsi, és nem volt bekötve, járdák állapota meg, na ezt inkább hagyjuk... :x ), erre nőci visszaülteti (nem a legfinomabb módon :shock: ), és megy vele tovább, mintha mi sem történt volna :!: :x , még mondja is, hogy ne ugrálj mán! :!: :evil: :shock: Hát én teljesen elhűltem! :shock: Meg se nézte, hogy lett-e baja :?: , meg se vigasztalta :!: , csak vissza "dobta", és gyors léptekkel tovább iramodott. Annyira sajnáltam azt a szegény kislányt! :( Az ilyennek macska kéne, nem gyerek a kezei közé.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

Szilpa,
meglepve olvastam ezt a babakocsiban ülés témát, hogy a doki szerint ne emeld meg félig ülőhelyzetbe.
Bálint még nincs 3 hónapos, de már a félig ülő helyzetben közlekedünk, hogy tudjon nézelődni. (nem tudom hány centi, de a 68-as ruhák jók rá). Megkérdeztem a dokinőt, és mondta, hogy egész nyugodtan ültethetem. Bálint jól tartja a fejét, hason fekve kinyomja magát és mikor az ölemben van, állandóan fel akar ülni (irigylem a hasizmát :-) ).
Amúgy a dokinő is pont azt kérdezte, hogy mikor az ölünkben ültetjük tartja-e a fejét, meg magát, mert ha igen, akkor nyugodtan ülhet a babakocsiban is.
Egyébként szerintem a babakocsiban azért nem töltenek el olyan rengeteg időt.
Na mindegy, úgy tűnik mindenben mindenki mást mond. :)
petra73
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet: