Új privát üzeneted érkezett!

Lányok, tudom, hogy húzzam meg magam, de lehet az, hogy egy baba kórosan sokat alszik? Most komolyan. Andris csak enni ébred ...

Kangi, az örök elégedetlen
kangi
 
 


Kaska,
Viola dumcsijaKépKépKép

Kangi,
Kitartás! Tavaszt már többen megsürgettükKép
Ha már nem sárga, akkor én nem aggódnék.

Toffi,
Válasz mentKép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Momo,
Zsebit Isten eltesse sokaig! Kép Gyonyoru kislany! Kép

Nadine,
GRATULALOK! Sok boldogsagot, sok tejcsit es jo egeszseget kivanok! Kép Nem semmi meretei vannak a lanykanak! Kép

Leszter,
Nagyon klasszak a kepek! Az X labu az nagyon ott van...KépKépKép

Bombi,
Udv a topicban! Kép

Miszike,
Hat, szegeny, jol rad jar a rud. Kép Tudsz mar valami uj infot a dokidrol?

Anyicska,
de jo kepek! Kép

Évi,
Zsombim kislabu legenyke, most mult 2eves es a hotaposoja 21-es. Meg a tavaszi cipoje is. Es vastag zoknit kell raadnom, hogy ne essen orra a hotaposoban. Kép

Zulu,
gyerkoceid tovabbra is gyonyoruek! Kép
Olvastalak am a Babaszoban. Az oltasokkal kapcsolatban. Kép

Tündér,
oszinte reszvetem. Kép

Andi,
tolvajok. Eszem megall, mar egy fogorvosi maganrendeloben is...Kép

Reka,
egyutterzesem! Szornyu, ahogy bantak Veletek! KépKép (Daninak nincs nagy feje, nem ertem, miert mondtak ezt. Kép)
En osszel 37 hetes terhesen toltottem 24 orat a Janos Kh-ban ZSombival, ugyanilyen eses miatt. Ott a dokik legalabb rendesek voltak, bar ott 72 orat akartak benntartani. Sajat felelossegre jottunk el...Kép

Toffi,
reszletes beszamolot kerunk am a nagy naprol! Fenykepekkel megtuzedelve! JA, es nagy nagy gratula! KépKépKép Milyen az asszonysors? Kép

Pussz,
Gombóc
gombóc
 
 

 
 

Sziasztok!

Miszike,
jobbulást neked! Beki ébresztője Kép!

Réka,
kórház Kép, és most már nem látsz semmit Danin? Elképesztő, amit a dokikról írtál... Kép

Andi,
huhh, mennyi rossz hír... szegény... Kép

Nadine,
hatalmas gratula Grétihez, szuper, hogy végül mégis kibújt magától! KépKépKép

Momo,
ooooolyan gyönyörű ez a lány!!! Ilyenből akár négyet is! Kép (VAgy lehet, hogy te ezt nem így gondolod??? Kép)

Kaska,
Viola is nagy dumás! KépKépKép Itt röhögtem hangosan.

Kangi,
vidít-vidít. Nem tom, az állandó alvás nem gáz-e. De a védőnőd nem tud ebben tanácsot adni? Úgy emlékszem, neked jó fej védőnénid volt, vagy most, hogy elköltöztetek, másik lett? Ne búsulj, mindjárt tavasz. Állítólag húsvétra megjön. (Aztán lécci majd te is vidíts engem pár hónap múlva, jó??? Kép)

Csajok,
a gyerekszáj-rovatba: mondom Ankának: vigyázz, be ne üsd azt a buci fejedet. Anka: buci-buci tarka... Én: az nem buci, te, hanem boci. Anka: boci-boci tarka, se füle, se szarka... Én: Anka, a szarka az egy madár, a bocinak farka van! Anka: boci-boci tarka, se füle, se madárka... KépKépKép

Na pusssz, jóccakát!
F.
franyo
 
 


Réka!

Hát nem értem miért jó a dokiknak ha bunkón viselkednak az amúgy is ijedt aanyukávalKép

csak hasonlításképp, hány centi Dani fejkörfogata. Emmáé is elég nagy, az átlaghoz képest, ezért vagyok kiváncsi hogy mennyi az annyi Daninál, mert nekünk még senke sem mondta hogy anyuka nagy a feje a kislánynak, csak ha másokéhoz hasonlítom látom. Egyébként nálunk a férjem családjában van mindnekinek ilyn fejeKép, felnőttkorra nem látzsik már . Emma 35-ös fejjel született, az 1-es sapik amiket ránkbeszéltek a Kenguru goldban (majd meglátja a kismama hogy elég az ekkorát is megszülni) egy percig sem voltak jók ráKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Kangi!
Kitartás! Most már bizti itt lesz a tavasz.
Akartam még régebben írni, csak elfelejtettem, hogy Daninak is volt vízsérve, de elmúlt. Azt mondta a doki, hogy a legtöbb babának elmúlik. Gondolom Titeket is visszahívtak kb. fél év múlva kontrollra. Szóval ne aggódj, mert én is megijedtem amikor mondták, de szerencsére jól a lakult.

Tüni!
Neked is akartam írni, hogy Daninak is le volt nőve a nyelve, de kb. 6 hetesen elvittem a sebészetre és egy pillanat alatt megcsinálták. Olyan gyors volt az egész, hogy Daninak még sírni sem volt ideje. Csak utána volt egy kicsit rossz látvány, hogy folydogált a szájából a vér. De az is csak kb. 5 percig.

Most az eddigi hozzászólásom után kicsit kezdem azt érezni, hogy minden baj utolér minket. Pedig erős kis krapek Dani.

Manó!
Majd lemérem holnap centivel, mert már alszik. A doki nem mérte, csak ránézésre mondta, hogy úristen mekkora a feje. De talán emlékszel már írtam régebben, egyszer mondták neki, talán az egy éves kontrollon.
Ő is 35-ös fejjel született a 4100 grammhoz, bár akkor tényleg olyan kis buci fejűnek tűnt.
De nekem is nagyon nagy a fejem, bár nem feltűnő, de még nem találtam akkora bukósisakot ami rámjött volna. Ezért motorozok ritkán.

Franyó!
Anka dumaKép
Én nem láttam Danit egy percig sem betegnek, ha nincs az a valami a lepedőn, amire én azt gondoltam, hogy talán hányt, be sem viszem a kórházba.

Gombóc!
Emlékszem a lépcsős esetetekre.Kép A kórházban pont te jártál az eszemben, mert én nem tudom, hogy bírtam volna ezt ki nagy hassal. Arról nem is beszélve, hogy a röntgenen én is kaptam a sugarakat rendesen.
Mi eddig a Bethesdába "jártunk", ott mindig nagyon rendesek voltak velünk. És sajna sok tapasztalatból beszélek, voltunk már 3x a sebészeten, 2x a neurológián, 2x ultrahangon.
Az egyetlen negítv az volt amikor Lőrincet meglátogattuk, hát elég morci dokik voltak ott.

Kaska!
Viola dumaKép

Momo!
Nagyon édi a kislányodKép

Leszter!
Sarokban álló PetraKép Nálunk is ez a bünti.

Na léptem, mert hosszú volt ez a nap, bocsi akik kimaradtak

Jó éjt,

Réka
muki
 
 


Réka!

Ok, kiváncsi vagyokKép

Emma 3400 gr-os 51 cm-es volt és ehhez volt 35-ös buksiKép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Reka,
Viola 37-es fejjel szuletett...
(lehet, h nem kellene ennyit sirnom a csaszi miatt? Kép)

Kaska
kaska
 
 


Sziasztok,

Momo,
ez a nőci valami gyönyörűséges!Kép
Mesi hízogat azért? Mi Dávidkával csináltuk végig ezt a székrekedős-bukós-kevesetevős figurát, de Ő szerencsére viszonylag jól hízott. A mai napig annyit eszik, mint egy fakír, de úgy látszik, nagyon jól hasznosít. Szemben a 10.5 kilós húgocskával, aki viszont aratómunkásokat megszégyenítő étvággyal rendelkezikKép.

Kaska,
fogyáshoz nagy gratu!Kép És akkor hajrá kistesó!Kép

Zsuzsó,
már közel a célKép. Mélben küldöm majd a garázskapus címet, nem felejtettem elKép.

Kangi,
tarts ki!Kép Andris sztem még téli álmot alszik, tökéletesen megértem, legszíveseben én sem másznék ki a paplan alól tavaszig. Csak a büdöskölkök nem hagyjákKép.

Réka,
én lánykámat kisfejűzik...Kép. Én nem találom Dani fejét nagynak. A családunkban az unokaöcsémnek volt átlagosnál nagyobb kobakja, de már hozzánőtt, most 3 évesen teljesen átlagos Kép. Persze amiatt is tűnt nagyobbnak a buksi, hogy elég vékonyka volt a srác, most egy kicsit kikerekedett.
Mindenesetre ritka empatikus dokit sikerült kifognotokKép.

Franyó,
kész vagyok Anka dumáján!KépKépKépKép

Beszédről jut eszembe, Macus elég érdekesen ragoz, rémlik, tanultam egyszer a távoli múltban errőlKép, de nem emlékszem, melyik korosztlyhoz kapcsolódóan. Olyanokat mond pl, hogy kapt,adt, stb.

Gombóc,
jaja, nem voltak itthon a srácok, én pedig jól kineteztem magamKép.
Pasikákról is tessék írni!Kép Lehetőleg képes dokumentációval ellátvaKép.

puszka midenkinek,

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Urszila,
mi egy Baby Luuf nevű balzsamot használunk orrdugulásra,köhögésre és nekünk eddig elég jól bejöttKépA mellkasát és a hátát kell bekenni reggel és este,minden gyógyszertárban lehet kapni!

Momo,
boldog születésnapot a kis kétévesnek! Ne keseredj el az én lányom ennyi idősen 7-9 naponta kakilt és a dokik szerint ez normális voltKép Lesz ez még sokkal jobb!

Zulu,

nagyon helyesek az alvós képen Kép

Kangi,

ha nemrég múlt el a sárgasága akkor még normális ha sokat alszik!Később még visszasírod majd ezeket az alvós időketKép

És egy-két kép akkor rólunk:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Bocs,hogy egy kicsit sok lett,de még újak vagyunk és gondoltam,így legalább láttok minket is!

Szép álmokat mindenkinek,

Bombi
bombi
 
 


Zulu,

hat, a kiskrapekok most mar jol vannak, egesz februarban betegesdit jatszottunk. Kép ZSombi kiheverte a tudogyulladast, utana a barihimlo oltast is, Nandi meg a horgogyulladasbol gyogyult fel vegre marcius elejere, ezert o meg a 4 hos oltast kapta meg. Pont aznap, mikor kirobbant ez az oltas artalmas/nem artalmas balhe. Es raadasul szerintem nem volt teljesen egeszseges aznap, de a dokino azt mondta, beolthato. Ezert csutortok ota ujra paramami vagyok, argus szemekkel lesem a kisebbik kispasit. Kép Meg a nagyobbikat is. Kép

Nekem a fo param, hogy Zsombi meg mindig nem beszel. Kb. van egy 10 szavas szokincse, oszt annyi. Pedig rongyosra mondokazom, enekelem a szamat. Kép Lehet, el kene vinni valami szakertohoz? Ki foglalkozik ilyesmivel?

En meg nagyjabol kimasztam a depibol, vegul nem kellett elmennem pcihomokushoz, pedig voltak csunya onveszelyes gondolataim is. Kép
Apa igyekszik tobb kimenot adni, a gyerkocok is megkegyelmeznek neha-neha es egyszerre alszanak delutan, olyankor potlom valamelyest a sok minusz alvasoramat. Kép

Hat igy telnek mindennapjaink. Kép
Es NAGYON VAROM MAR A TAVASZT!

Pussz,
Gombóc

ui: Ja, es a hugomnak megszulettek az ikerlanyai, az eletuket mentettek meg a korhazban, de most mar jol vannak. Kép Dalma 2.4-gyel, Noemi 2.9-cel szuletett, napra pontosan 4 honappal Nandi szulinapja utan. KépKépKép
gombóc
 
 


Gomboc,
megkesett beszedfejlodes akkor van, ha a gyerek 2.5 ev folott sem beszel. Ezen belul az egyeni kulonbsegek normalisak. De ha nagyon nyomaszt, kereshetsz logopedust vagy fejlesztopedagogust, hatha akkor megnyugszol.

Nagy gratula a hugodnak! Kép Kép Kép Dalma nev nekem nagyon tetszik, ha harmadszorra is lanyom lesz, lehet, hogy azt kapja Kép

Kaska
kaska
 
 


Réka, Marci feje 38, Tomié 37. Simán születtek, egyiknél sem ez okozta a gondot. És rájuk nézve nem mondanád meg, hogy nagy a kobak, mert olyan formája van a koponyájuknak. Ja, és a 38. heti UH nem bírta belőni a koponyaméretüket. Vagyis annyi hét nincs a terhességben vagy mi. Kép

Nadine, gratula a babához.

Kangi, nem baj, ha sokat alszik. Én egyszer felhívtam a gyerekorvost Tomi hasonló produkciója miatt (mondjuk nála kicxsit más a helyzet, legalábbis akkor más volt), erre utána soha többé nem ismételte. Ill. havazás másnapján továbbra is többet alszik. Amúgy jóbaba, ébren sem nyikog folyton.

ÉÉÉÉÉs új családtagunk egy kis berni pásztor. Majd megpróbálkozom a képfeltevéssel. HA valaki extrém nagyot akar szívni, hát javaslom a baba mellé az ebcsecsemőt. Ráadásul elfelejtettek előre szólni, hogy legalább két hétig, míg nmincs meg minden oltása nem lehet a kertbe se vinni. Meséljek még?
sofka
 
 


Gombóc,
Ha van egy 10 szavas szókincse, akkor NEM beszélünk megkésett beszédfejlődésről (különösen nem egy 2 éves kisfiú esetében). Az irodalomban megoszlanak a vélemények a megkésett beszédfejlődés kérdésében. Egyesek szerint, ha a gyerek nem használ konzekvensen egyetlen szót sem 18 hónapos koráig, már megkésett beszédfejlődésről van szó. Ez persze nem jelenti azt, hogy valami baja is van. És itt az egy szó lehet pl. a 'ba', ami azt jelenti, hogy 'banán'. A magyar irodalomban az az elfogadott, hogy lányoknál 2, fiúknál 2,5 éves korig kell megjelennie az első szónak.
zsuzsó
zsuzso
 
 


Gyönyörű minden gyerek a képenKép Itt minden gyerkőc nagyon szépKép

Nekem nagyon depi hétvégém volt a gyerkőcök extra elevenségével. Nem is tudtam jönni, meg nem is akartalak Titeket is lehangolni. Engem ez az időjárás is kikészít.

KaskaKép
Csak alakformálás miatt tornázom, meg sok édességet próbálom ezzel kompenzálni.

GombócKép
Nagyjából nekem is csak evett aludt Domcsi annak idején.

Beszéd: férjem 2 éves korában még nem mondott semmit, aztán meg egyik pillanatról a másikra folyékonyan beszét. Azóta sem lehet lelőniKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Na, hátha mégis hagynak.
Réka,
veletek tényleg mindig történik valami. Szerintem - így laikusként - Dani tök jólnéz ki, és nekem egyáltalán nem tűnt föl, hogy túl nagy feje lenne. Egészen elképesztő, hogy ennyire bunkók tudnak lenni a dokik Kép te meg persze ott állsz kiszolgáltatottan.
Ja, azt már sokszor akartam kérdezni, hogy Dani hogy szedett össze szalmonellát a tél közepén?

Na, mégsem hagynak.
Zs
zsuzso
 
 


HalihóKép

Na előkerültemKép
Szeged suli, osztálytali, tapétázás, stb.

Nadinenak sok boldogságot a picihezKép

Lányok,
ha csak ketten jönnétek, akkor nincs kedvetek inkább Ikeázni csütörtökön?????
Ki van benne??

Pusz:

Manócs
manócs
 
 


Halika,

Gombóc,
jó kis hónap lehetettKép. Én nem aggódnék még beszéd miatt, Dávidka is későn kezdett, de rögtön egész mondatokban.
Szerintem szimplán lustaságról van szó, így is meg tudja értetni magát, no strapa, igazi férfiKép.

Sofka,
mennyi idős az ebke? Én most kifaggattam a tenyésztőt ezügyben, és azt mondta, hogy 3 szuri után kivihetem, persze ne érintkezzen más kutyákkal. Nálunk Teó bonyolítja a helyzetet kissé, de az lesz a megoldás, hogy tíz hetesen hozzuk haza a pindurt. Vagyis már nem ide hozzukKép.

megyek, mert Macus korán kelt, és kezd kissé hisztériássá válni

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Réka szerintem sem nagy Danid feje, tök jól néz ki Kép lemérted végül hogy mekkora?
Én most lemértem enyém Daniét, hát szerintem az övé viszont kifejezetten kicsi: 47 cm, és ennyi volt már kb 3 hónapja is. A mellkasa meg 46. Aggódjak?

Momo
Mesi csodaszép Kép

Bombi
a Te gyerekeid is nagyon szépek Kép

Andi
psandi
 
 


Megmértem a saját fejemet is, az 55 Kép
psandi
 
 


Sziasztok,

Réka
csak azért tudom, mert Kevinnel mostanában sokat játszunk a centivel, és mindig méregetni kell őt, szóval 50 cm. Szerintem az övé is inkább nagyobbacska.Kép

Sofka
kutyus tökédi lehetKép De te jó bátor vagy, négyeske után most ötöskeKép

Momo
Zsebi micsoda nagylány lett!Kép

Gombóc
szerntem minden időszaknak megvan a maga parája.Kép Én most azt találtam ki, hogy K miért nem iszik pohárból. Na, miért? Mert azannya lusta, sokkal egyszerűbb kitenni az asztalra, mint mindig rohangálni a pohárral, őrizni amíg iszik, vagy átöltöztetni minden korty után...De már 2 hete megembereltem magam, és csak a reggeli kakaó és az esti tej megy üvegből, a többi csőrös pohár vagy itthon sima pohár.

Amúgy K-nak is 15-20 szava van, de azzal bármit elmondKép És amikor mondom neki, hogy "mondjad, hogy szia", vagy "köszi" akkor közli, hogy nyem. (Néha mondja, de többnyire lekakálja, mit akar az anyjaKép) Abszolút érti, mit szeretnék, de nem akarja.
Szerintem ha mindent ért, és kifejezi magát (akár pantomimmelKép) akkor nyugi.

Zulu
jó hallani rólatokKép Jöhetnél gyakrabban.Kép

Most dicsexem egy kicsit: van egy játékunk "Mit esznek az állatok" a címe, össze kell párosítani az álltaokat a "hammájukkal". K imád vele játszani, és már mindet összerakja! A néhány nehezebbet (teknőc+káposzta, kukac+falevél, amik nem olyan hétköznapiak) 1-2 alkalommal kellett megmutatni, és most már hibátlanul csinálja.
Olyan büszke vagyok!Kép

Viszont a múltkor anyukám jól rámijesztett: mesélte, hogy játékosan tartotta az öklét Kevinnek: "gyere, boxoljunk", és K tök megijedt! Mutatta, meg mondta hogy "puff-puff" meg "bá" (bácsi) és lefeküdt a földre, mutatta, hogy elesik, utána meg anya ölébe bújt, anya szerint féltKép Én meg tök kibuktam, sose nézünk napközben tévét, ha kéri a "baba-tv"-t, akkor Minimax, boxot utáljuk, és egyáltalán, kb a hiradó magasságában van először bekapcsolva a tévé, szinte még véletlenül sem láthatott ilyesmit. Először azt hittem, hogy talán Tom és Jerry, vagy valami hasonló, de anyu szerint kifejezetten azt mondta, hogy bácsi.
Azóta én nem mertem megemlíteni előtteKép

Na, ennyi, megyek pihizni, 2 napja szinte egyfolytában fája fejemKép
pusza
e
ellimami
 
 


Na, még 1 kép az immár végképp nevéhez méltatlan Dagimadárról.Kép
(Pedig 13 kiló ám, csak jól rejtegetiKép)
Kép
ellimami
 
 


Julka végül magától átment csorgó orrúvá, aztán nagyjából annak is vége. Viszont még mindig köhög néha, de az is elmúlik 1x.

KaskaKép kösz a ránkgondolást, de inhalálni nemigen lehet egy ilyen kicsi gyerekkel, félő, hogy magára borítja a forró vizes edényt. Viola dumaKép

BömbiKép ismerem a Baby Luffot, mindháromnak szokott használni, sőt nekem is a felnőtt változat, de valahogy most nem működött. Gyerekek szépekKép

SofkaKép őszinte részvétemKép Az sem semmi, amikor már ki lehet vinni Őkutyaságát, valszeg I. félni fog, és ott kell állni mellette.

RékaKép Szerintem sem nagy Dani feje! Legalább is nem tűnt fel, lehet, hogy azért, mert nálunk Andris volt a nagyfejű, az I. tavaszára kötött sapit Zsuzsi 1 évre rá hordta, Julkának meg még mindig nagyKép Nálunk anyukám azon izgult anno, hogy Zsuzsinak kicsi a feje, persze mert Andrishoz szokottKép
Zsuzsinak volt "rendes" agyrázkódása, a bölcsiben esett le, pár perc múlva kezdett furán viselkedni, persze rötön hívtak, otthon meg elaludt, amíg vártuk Apát, hogy bevigyen a krházba. És ez nem volt normális alvás, furán mély volt. Különben azt mondják, hogy ha homlokára esik a gyerek, és főleg, ha meg is kékül, akkor nincs baj.

GombócKép eszedbe ne jusson ezért szakihoz vinni Zsombit! Azok ott is találnak valamit, ahol nincs! Szerintem is Zsombi, ha 10 szót is, de beszél! Julka is kb. annyit használ, igaz, még van egy hónapja a 2 éves szülinapjáig.

MomoKép tündérke a 2 évesed, hiába boszizod!Kép

Urszila
urszila
 
 


Franyó,
Anka dumájaKép

Bombi,
Nagyon szép gyermekeid vannakKép

Gombóc,
Örülök, hogy kilábaltál a depibőlKép
Gratulálok a hugodnak!Kép
A barátaink első fia még 3 évesen sem beszélt, csak pár szótagot, csak a szülei értették meg. Aztán bekerült az oviba és pár hónap alatt teljesen felzárkózott a többi gyerekhez.

Sofka,
Tomikának boldog névnapot!Kép
Új családtag azért biztosan édesKép

Elli,
KépKép
BoxKép Esetleg máshol, vagy amikor más vigyázott rá nem láthatott a tévében...?
A leírásod alapján megtetszett az a "Mit esznek az állatok" játék. Nincs olyan képed, ahol Kevin ezzel játszik?Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Sziasztok!

Végre találtam egy centit. Nem volt egyszerű.
50 cm a buci körfogata, a füle fölötti legszélesebb helyen. De a dokik soha nem a centi alapján mondják, hogy nagy a feje, hanem csak ránézésre. (Már a kórházban is mondták az egy éves kontrollon.)
Most is ránézésre mondta a doki. Megnéztem a fejét és olyan a fejformája, hogy a füle fölött szélesedik ki nagyon. Meg a homloka is nagyon magas. Ma úgyis kell mennem a zárójelentést elvinni a körzeti dokinénihez, majd rákérdezek.
Csak azért aggaszt a dolog, mert azt mondta most a kórházban a doki, hoyg vízfejűségre utal az ekkora koponya. De gondolom annak csak lenne más, értelmi szinten is megnyílvánuló tünete, nem? Annyira igaz, hogy mindig van min parázni.

Elli!
BoxolásKép Dani múltkor lövöldözött egy fadarabbal, pedig itthon csak Teletubbies meg Mackóshow megy. Én sem tudom, hogy hol láthatta, de valahol bizti. El kell fogadni, hogy úgysem lehet megvédeni mindentől. Én is inkább megmagyaráztam neki, hogy ez nem jó és hogy csak a csúnya bácsik csinálnak ilyet. Azóta nem csinálta.
Ja és nagyon kis csinos és ügyes kisfiad vanKép

Bombi!
Nagyon édesek a gyerekeid, jó, hogy tettél fel róluk sok képet, szeretjük nézegetni.Kép

Gombóc!
Jó hogy végre túl vagytok a betegségeken. Kopp-kopp. ÉS jó, hogy sikerült egyedül kilábalnod a depibőlKép
Hugidéknak gratula az immár 3 gyerkőchöz. Mi volt a gond a babákkal, mert szép súllyal születtek?
A randinkat lassan megejthetnénk, bár félek tőle, nehogy bevigyünk valami bacit a végre meggyógyult csemetéidnek.

Sofka!
Gratula az új családtaghozKép Jó gyorsan bővül nálatok a családKép Mi kutyink a 3 hónapos korában kapott oltás után mehetett ki először. Bár akkor is kerülni kellett a más kutyákkal való érintkezést.

Zsuzsó!
Szalmonellát fertőzött csirkehusitól sikerült valahogy elkapni, de még nem sikerült kideríteni, hoyg hogyan. Arra a következtetésre jutottunk, hogy talán amikor lemostam a husit és megnyitottam a csapot, ott maradhatott rajta a baci és talán utána amikor megnyitottam a csapot megfoghattam Dani kezét, ő meg talán a szájába nyúlt. De az is lehet, hogy a boltban kapta el, mert ott úgy csomagolják a húsokat, hogy a csomagoláson kívülre is rákerülhet a baci és mikor az emberek nézegetik, hogy melyiket vegyék meg megfogják. Aztán mondjuk megfogják a kisautókat ugyanazzal a kézzel és a kisautókat Dani is meg szokta nézegetni. És bár a kezét nem szokta a szájába venni, elég ha ott a boltban kap egy kiflit és azt rágcsálja.
De most már van olyan szupi eldobható törlőkendőm ami az összes ilyen vackot elpusztítja, azzal szoktam törölgetni a mancsát.

Urszila!
Neked meg bocsi, mert most néztem, hogy a múltkor Beu után szabadon Urszulának szólítottalakKép

NA léptem.

Réka
muki
 
 


Sziasztok!

Nadine, gratulálok Grétához, jó egészséget és optimális mennyiségű tejecskét kívánok!


Gombóc: Gergő 2,5 éves koráig elvolt a kb. 10 szavas szókincsével. Ehhez képest most kitűnő tanuló, falja a könyveket. Szóval nyugi!

Kangi: nekem ilyen gyerekem ugyan nem volt, de ismerős 4 gyerekes anyuka mesélte a másodikjáról, hogy 5 hónapos koráig csak enni volt ébren! És egészséges volt meg minden. Szóval örülj neki, hogy nyugis baba!

Ancsi egy hónapja nem cicizik éjjel, és most már volt pár olyan éjjelünk is, hogy valszeg egyáltalán nem volt ébren, legalábbis én nem ébredtem fel rá. (nappal persze pótol)
Rengeteget dumál, szokásosan vagány (pl mostanában a pizsama nacit csak a hintalovon lehet fölvenni, persze neki egyedül). Begyűjtött egy bronhitist, 3 hétig köhögött, túlesett élete első ab-ján is, szerencsére láza csak 2 nap volt. kb egy hete elmúlt, azóta zabál mint aki hetekig éhezett. Méreteit nem tudom, aug. óta nem vittem egészséges rendelésre (betegre si csak most kétszer).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Réka!

na erről ennyit. Emmának is 50 cm-es a kobakja már jó régóta, tavaly télen tehát kb 1-1,5 évesen volt 49 cm neki, most már egész sapka szezonbanKép 50 cm. Ilyenkor már lassan nő nekik. Nekem mégse mondta soha senki hogynagy. és ahogy írja Elli Kevinnek is ennyi. Ez teljesen normális, a doki előbb mérjen aztán beszéljen. lehet hogy nálatok esetleg azért feltűnőbb, mert ahoyg írod nem egyformán széles mindnehol, Emma pl kis golyófejűKép lehet azért nem olyan feltűnő. Bár azt már nekem is soskzor mondták hogy kis dagi, a feje alapján, közben nem is dagi, tök arányos.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szisztok!

Előszedtem a régebbi képeket és megállapítottam, hogy tényleg elég nagy a bucija Daninak. Ez eddig nem nagyon tűnt fel. Nem is méretében nagy, hanem arányaiban nagyon magas a homloka.
A doki egyébként tőlem kérdezte, hogy rendben van-e értelmileg. mindezt azok után, hogy amikor bejött a szobába, Dani hangosan köszönt neki, hogy "Szia Doktor néni", meg amikor kopogtatta a lábát mondta neki, hogy "kipp-kopp ki kopog", meg a toroknéző pálcikáját amikor eltörte, mondta neki Dani, hogy "add ide szemét" és elvitte és kidobta a kukába, majd amikor ment ki a szobából elköszönt tőle, hogy "viszlát doktor néni". Szerintem rendben van értelmileg.Kép

Úgyhogy ez van kicsit nagy a feje, kicsit húzza a száját. Most már tuti, hogy vagy színész lesz vagy a tévében műsorvezetőKép

Réka
muki
 
 


RékaKép
Én mikor 1/2 éve elestem éjjel, és elájultam, bevittek a mentők, és az egyik doki nem akarta elhinni, hogy ferde szájjal és asszimetrikus arccal születtem. Mindenáron azt akarta bemesélni, hogy idegrendszeri probléma. Hát nem az. Így születtem és kész. És mindkét lányom arca egy kicsit asszimetrikus. A méhem lehet ilyen, mert a baloldalukkal probléma volt: Dorkának a nyaka volt merev, Domcsinak a csípőjével volt gond.
És valószínű Anyunak is ilyen méhe lehetett.
Sztem Dani is csak így született, nincs semmi bajaKép

Puszi:
Nelli
hnelli
 
 


Sziasztok!

Jo sokat olvastam, es most jo sokat is irok.Kép

Tuni,
De, van feltekenyseg. Pl. szoptataskor, vagy amikor egyszerre furdettuk oket, es nem Petrara iranyult minden figyelem, stb. Ilyenkor hisztizik, sikit Petra.Kép De tobbnyire nagyon edes az occsevel, pl. ma seta utan Marci sirt a vetkozesnel, es Petra odament hozza, es tok ovatosan ekezdte simizni a pocijat.Kép
Veletek mizujs?Kép

Reka,
DokikKép Hihetetlen, minek megy az ilyen gyerekkorhazba dolgozni?Kép De jo, hogy minden rendben!Kép
En mostanaban nem lattam eloben Danit, de a kepek alapjan nekem semmi nem tunt fel a kobakmeretevel kapcsolatban.Kép
Bakker, en nem ertem ezeket a dokikat.Kép Aszongya, vizfejusegre utal az ekkora koponya, de NEM NEZI MEG ultrahanggal.Kép Ami egy kb. ketperces vizsgalat! Amikor ugyis ott vagytok a korhazban! Hadd parazzon az anyuka az elejtett megjegyzeseken! Tok kivagyok az ilyeneken.Kép Meg jol fel is huztam magam megint.Kép Majd lassan osszeszedem magam, es leirom a mi tortenetunket, ott is hasonlo volt a hozzaallas...
Jo sokat beszelt Dani a dokival.Kép Petra szerintem az elejetol a vegeig orditott volna, nem birja az ilyen maceralast. Gondolom, a dokiktol megkaptam volna a magamet...

Kaska,
Hat, most mit mondjak, neha en is kiabalok.Kép En sem vagyok ra buszke...
Babara gyurasKépKép Hajra-hajra! Mar elesbe megy?Kép
Viola szovege nem semmi!Kép

Momo,
Zsebi gyonyoru!Kép Kedvencem az utolso kep, ahol olyan almodozva nez.Kép Hihetelen, hogy mennyi haja van!Kép

Kangi,
Somlozos ApacukaKép Enyem meg vizsgara keszul, ezert nagyjabol minden nap megy egy haverhoz, aki segit neki felkeszulni. Mult heten egyszer volt itthon furdetesre, de akkor is csak azert, mert nekem programom volt. szoval a gyerekeket szinte nem is latta, reggel meg aludtak, este pedig mar aludtak. Hetvegen meg betegeskedett, ezert en furdettem mindket kolkot, es persze minden egyeb is ram maradt. Es ez a keson hazajaras el fog tartani 21-eig...Kép De muszaj tanulnia, ha ez a vizsgaja nem sikerul, lottek a BME-s diplomajanak, azaz karba veszik az osszes eddigi tanulasa. Mondjuk ehhez azert eleg linknek kellett lenni idaig...Kép
Alvas: bennunk is ugyanez merult fel, marmint hogy nem tul nyugodt-e ez a gyerek. Marci is hihetetlen nyugis, amikor nem alszik, akkor is sokaig bekesen elnezeget az agyban. A mi elozmenyeink utan en eleg sok mindenen birok parazni, az idonkenti kancsalitastol a nem-szereti-hason-emelni-a-fejet-en keresztul a nyugodtsagig.Kép Aszongyak pedig, hogy rendben van a gyerek, de nehez elfelejteni az elso napokat.Kép Na majd ha jar, beszel, ir, olvas, szamol, akkor talan en is megnyugszom...

Dorki,
Pottyok hess! Borgyogyasz-ugyben nem tudok segiteni.
Szombaton megyek tornara, felteve, hogy lesz. Remelem, mert en mar nagyon varom!Kép Fekete gatyo tovabbra is ervenyes?

Franyo,
Buci-buciKép

Bombi,
Gyonyoruek!Kép

Sofka,
Kis berni edes lehet.Kép Gondolom, ez a szobafogsagosdi nemi plusz takaritassal jar.KépKép De szerintem csak kutyatarsasagba nem lehet vinni, amig az oltasai nincsenek rendben, es olyan helyre, ahova mas kutyak piszkitanak. A kertetekbe gondolom mas kutyak nem jarnak be, ezert urulekuk sincs otthagyva, akkor miert ne mehetne ki?? Vagy van masik kutyatok? Sot, ha az utolso oltasa egy sima veszettseg, akkor mar az elott is lehet kutyak koze vinni (mondjuk egy hettel az elozo oltas utan, hogy a vedettseg kialakuljon), mivel seta kozben veszett kutyaval ugysem talalkozik. De ha az utolsot egy Coronaval egyutt kapja, akkor erdemes megvarni a kutyak koze vitellel azt, plusz egy hetet, hogy vedett legyen. De kertbe velemenyem szerint nyugodtan... Na, ezt eleg ossze-vissza irtam, ha nem vilagos, szolj, es nekifutok ujra.Kép

Elli,
Jokepu Kevin.Kép Es meg okos is!Kép

Na most ennyi, puszi:

Leszter
leszter
 
 


Leszter, ha a kertbe lehet, meg van mentve a haza. Itt ugyanis nins másik kutya, csak macskák. AZ baj? Nem a mienkek.

Urszila,. van aki mellé álljon. Kép Orsié az ebgyerek. És pesztrálja.-

Plusz takarításról nem nyilatkozom. Borzasztó.Kép
sofka
 
 


Beteg a kis makkomKép Úgy értem a kis makkegészséges, sosembeteg Kevinnek 38,6 popóbanKép Egyelőre csillapítok, más tünet nincs, és dr-hoz nem akarom vinni ebben az influenzás időben...
Vagy vigyem? Anyukám szerint hívjam ki holnap reggel a dokit, de egy láz miatt...?
Na, majd meglátom.
pusza
e
ellimami
 
 


ManócsKép elfelejtém írni, mi jönnénk Arival. Mármint hozzátok. Ikeában nem nagyon van mit csinálni a gyerekekkel, nem? Legalábbis a múltkor a játszósarokban voltak a legkevesebbet.

ElliKép hátha elmúlik reggelre! Homeobogyók? Kálcium, C-vitamin?

Urszila
urszila
 
 


Elli,
én is várnék, mondjuk én amúgy is várok mindig 2 napot, hacsak nincs vmi extra tünet, randa köhögés, hasmars, stb. Ebben az influenzában tényleg fennáll a veszélye, hogy egy szimpla meghűléssel leviszed, és masszív vírusokkal tértek hazaKép. Jobbulást a kis véznagézának!Kép

Leszter,
ismerősek az érzéseid, én is így voltam Macussal, mindig találtam valami aggódnivalót, és szentül meg voltam győződve, hogy a gyereket valami súlyos kór emészti, csak eltitkolják előlem az orvosok. Le sem merem írni, miket képzelegtem összeKép.

Andi,
Macus is 47-es kobakkal nyomul, nem bírtam magammal, megmértemKép.

Sofka,
én is betáraztam már Domestosból... Nálunk még van 3 nyugis hétKép.

Csajok, én már teljesen meghülyültem, ma a játszón csörgött a telefonom, és amíg beszéltem, Macus odajött azzal, hogy talált egy üres flakont, és kidobta. Szépen megsimogattam a fejét, "ügyeskislány", majd rutinosan benyúltam a zsebembe, és a szájába nyomtam egy kutyakekszet... Azért ez már nagyon gáz.

azt hiszem, ma korán lefekszemKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Reka,
Ja, kozben rajottem, hogy hulyeseget irtam az UH-val kapcsolatban, Dani ahhoz mar nagyfiu.Kép Csak ugye Marcit UH-val neztek (nala egy tunet alapjan felmerult a vizfejusegKép), de neki meg lehetseges ez a kutacsan keresztul. Engem meg elragadtott a hev.Kép De akkor sem ertem, irtad, hogy rontgeneztek, azon is kene latszania szerintem...

Sofka,
Akartam valaszolni, de akcio van. Majd kesobb.

L.
leszter
 
 


Elli!
Gyógypuszik a kis makkodnakKép
Én tuti megmutatnám holnap dokinak, de én elég parázós vagyok, mert nagyon sok rosszat hallottam. És pláne, hogy a ti dokitok homeoban is utazik. És sok folyadék, C-vitamin, homeobogyeszek.

Zulu!
Ismerős a sztorid. Én az utcán amikor hirtelen kiáltok Daninak, hogy vigyázzon, mindig Natit mondok neki (az exkutyink), mert ő volt mindig olyan szétszórt mint Dani.
Az emberek meg néha néznek, hogy milyen fura dolog egy fiút Natinak hívni.

Megjöttünk a dokitól. (Háziorvos) Remélem nem szedtünk össze semmit a rendelőben.
Azt mondta, hogy mehettünk volna a Bethesdában, ha eddig is mindig ott voltunk.
A nagyfejűségre azt mondta, hogy nem nagy, de szokatlan a fejformája és nyugodjak meg mindig ilyen volt, nem most lett ilyen. És mondta, hogy a születése után csinált 2 koponya UH-n, ahol kimondottan agykárosodásra utaló dolgokat kerestek kiderült volna, ha vízfejű. Azért most nyugodtabb vagyok, elvégre Ő az aki orvos és kicsi kora óta ismeri Danit.
JA és reggel óta köhög Dani, csak hogy mindig legyen valami.

Leszter!
Engem is pontosan ez bosszant, hogy folyton mindenfélét mondanak az orvosok, de csak úgy a levegőbe. Az ember meg tiszta para, hogy akkor most mi van. Mert mennyivel tisztább lenne azt mondani, hogy ezek a tünetek erre, meg erre utalhatnak, de nem biztos, jó lenne megvizsgálni. Csak gondolom ez drága mulatság. A kórházban is mikor született azt mondják anyuka nem lélegzik a gyereke, azt elmennek. Hát mire gondol ebből az ember.

NA megyek, mert a dokitól hazafelé beugrottunk egy cukiba és várnak a sütik.

Jó éjt,

Réka
muki
 
 


Leszter!
Igen koponya UH-t nekünk is kutacson keresztül csinálták.
Viszont ezt a mostani röntgent nem értem. NEm a csontok látszódnak csak rajta. Akkor hogy került rá Anton???

Réka
muki
 
 


Sofka!

szerintem baj a macska. Parvot hordozhatnak, és az veszélyesebb mint a többi oltott kutya. bírjátok ki szerintema 3 hónapot, nálunk is így volt, igaz nálunk nem volt gyerek még akkorKép

De hátha lesztenek jobb ötlete van, végülis ő a szakember.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Elli,
Roninál is ez volt pár napja, csak láz, semmi más. Persze péntek délután. Ma már semmi.

El is felejtettem írni, a hétvégén ha kaki volt a pelusban, Roni közölte 'apa tisztába'Kép Apa azóta sem jött rá hogy vettem rá Ronit (sajnos én sem)Kép

Maci_2
maci_2
 
 


Hali Kép
Én továbbra is hulla meg telehócipős, úgyhogy most csak annyi, hogy köszi a biztatásokat. Sárgasága régesrég elmúlt már, és azért ma már volt ébren is Kép És zabál. Meg hízik. Julcsi meg folyton "cucálni" akarja, ez a ringatás és a nyúzgálás sajátos keveréke Kép

Jó éjt! Minden betegnek gyógyulást és Réka Danija nem is nagy fejű, hanem a fejformája sajátos. Műsorvezető Kép Zulu kutyakexes sztorija se semmi Kép

Kangi
kangi
 
 


Sziasztok,
lenne egy kérdésem, hátha van valakinek tapasztalata, mert a neten nem találtam infót.
Nagyszülők elvinnék Dávidkát síelni a hosszú hétvégén, és nem tudom, kell-e vmi papír tőlünk, vagy simán kivihetik az országból? Mondjuk, mivel a vezetéknév stimmel, és anyósom elég jól tartja magát, max. azt mondják, övék a gyerekKép. De azért jó lenne tudni, hátha van vmi erre vonatkozó szabály.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Zulu
szerintem nincs semmi ilyesmi, főleg, hogy most már külön útlevél van, nem a szülőjében van a gyerek. (amúgy ha lenne ilyesmi sztem tudnék róla, mert reptéren dolgoztam, de sosem mondták, hogy ilyenre figyelni kéne)
kutyakex Kép

Andi
psandi
 
 


Sofka,
A macska semmi olyan betegseget nem terjeszt, ami ellen az ebecske most oltast kap. (Mano, a parvot sem, van a macskanak kulon parvovirusa, ami a kutyak parvojahoz hasonlo betegseget idez elo, de csak macskaban.) Persze nem azt mondom, hogy nem betegedhet meg a kutya, hiszen sok olyan betegseg van, ami ellen nincs vedooltas, de ezeket ugyanugy megkaphatja az oltsaok utan is, mint most. Szoval szerintem ki lehet vinni a kutyat a kertbe, de persze ovatosan a hideg miatt, mint egy embercsecsemot.Kép Es nagyon fontos a gyerekek miatt a rendszeres, gyakori fereghajtas, mert azt viszont tenyleg osszeszedheti a macskaktol is!

L.
leszter
 
 


Csajok!
Bár engem még nem érint, de most voltam egy gyógyszerész barinőmnél és ott lapozgattam egy gyógyszerészeknek szóló gyógyszertájékoztatót. Ez hasonló, mint amit a gyógyszerek mellé adnak a dobozba, csak jóval bővebb és részletesebb.
És az volt benne az Algopyrinről, hogy terhesség és szoptatás alatt TILOS.
Nem úgy volt, hogy ezt az egyet szabad?

Réka
muki
 
 


Sziasztok
kicsi ex-makk nincs jobbanKép Tegnap este 39,1, reggel 38,7-el ébredtKép
Kihívtam a dokinénit, jobbat nem tudtam kitalálni. Én nem vagyok az a túlaggódós fajta (asszem) de annyira fura, hogy beteg. Olyan kis elesett. Azt hiszem, több mint egy éve nem volt igazán lázas vagy ennyire nyomottka szegény.
Viszont még a haja is ragad a Panadol sziruptól, pedig itthon volt Apa is, együtt adtuk be...vagy talán pont azért...?Kép
pusza
e
ellimami
 
 


SziasztokKép

Még élek ámKépKép
Csak időm nincs még mindig - azt nem kaptunk senkitől KépKép

Nadine-nak és Gombóc tesójának gratula!!!KépKép

Betegecskéknek jobbulást!!!

Dobok pár képet, aztán rohanok... talán egyszer tudok írni is, feltéve, hogy érdeklek még valakitKép

Kép

Kép

Kép

Kép

Puszi MindenkinekKép
Toffi
toffifee
 
 


Azta Toffi!Kép
Nagyon szép vagy! Gratulálok Nektek!Kép

Elli!
Jobbulást mégegyszer Kevin fiúnak.
Volt már a doki? Szerintem jobb ez így, hogy kihívtad. Nem tudhatod, hogy mi okozza a lázat és akár egy egyszerű megfázásnak is annyi féle szövődménye lehet, ha nem kezelik időben.
Sok puszi a remélem már láztalan kobakjára.

Réka
muki
 
 


Leszter!

hogy miket t udok itt megKép De komolyan, én egész életemben azt hittem hogy a macsekok és a kutyák parvoja ugyanaz. Volt régen egy rotweilerünk, aki kint lakott az udvarban, elkerítve, semmi más kuytával nem találkozott, de ez egy gyárudvar volt és sok volt a kóbor macska. és sajnos pár hónaposan elpusztult a rotink parvoban. a macsekokra fogtuk, mert senki mással nem találkozott.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Elli!

Én mindíg kihívom a dokit házhoz, adok neki 1 vagy 2 ezer forintot és nem kell sorban állni a sok beteg között. és nem csak járvány időszakban csinálom így.

Most Emma is beteg, hasmenése van, pedig amúgy semmi tünete, nem rosszkedvű, nem lázas, jó étvágyú, így itthon vagyunk.

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Toffi,
gyönyörűséges menyasszony voltál!Kép További sok boldogságot!Kép

Nálunk kitört az influenza, az egészben az a legrosszabb, hogy várható volt, hétvégén kis sógornőm elfelejtette megemlíteni, hogy kisebbik unokaöcsi erősen hasmenős még, és a fél család hány otthon. Milyen tökjó, hogy ennek ellenére odavitte a gyerekeit a nagyikhozKép. Én tényleg nem szoktam ügyet csinálni egy meghűlésből, náthából, főleg, ha nincs is tünet, de influenzás időszakban, nyilvánvaló tünetekkel illik otthon maradni szerintem. Úgyhogy most várható, hogy Mancika is elkapja, szuper, így is olyan dagatttt, pont kapóra jön egy kis hányós-hasmenős, gyorsan menjük vissza tíz kiló aláKép.

bocs a panasznapértKép

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?