Új privát üzeneted érkezett!

Ja, es lattatok a legujabb sparos pontgyujto akciot? Gyerekevoeszkoz keszletet adnak 1999 ft-ert 10 pont elleneben :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Sno!
Jól hangzik az ovi, remlhetőleg meglesz a rávaló is :wink:
Én is féláron vettem, amit az előző oldalon linkeltem be Danának;)

Mazsi!(és a többi elveszett bárányka :wink: )
MZ/X jelentkezz!!! :D

Helga!
Mi jegyünk is oda szól, a 108-as szektorba, G sor, szóval találkozunk :wink: Majd figyellek :wink:
Köszi Emili frizu dicsit, de éppen kócos volt, előtte vettem le róla a sapit :lol:
Evőkészletet láttam, de én már vettem egy nagyon hasonlót,annak minden részén más a minta, és csak 800 pénz volt, Tramontina márkájú:DDe tetszik ez is, viszont inkább a nagykésre fáj a fogam :oops: :lol:
Ja, akkor ha lesz addig Pemperses pontod, oda is tudod majd adni :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Pann,
akkor hajrá!

Egy sima gyerekcipő boltban vettem, tavalyi fazon gondolom azért árusítják ki gyorsan amíg meg nem jönnek az ideiek. Szerintem bármelyik Siestát árusító boltba bele lehet futni. Sajna csak mérsékelten vízálló, de eddig máshol sem találtam vízállót.

Ebbe az oviba jártam én is, csak akkor még nem volt magán (ill. ebbe is, mert a másik kettőbe is jártam, szóval mindet ismerem), meg a két öcsém is, úgyhogy a dolgozói gárda régi ismerősökként köszöntött minket.
És tényleg nem lógott ki Sebő túlságosan, az ovis nénik kiakadtak, amikor mondtam, hogy 19 hónapos, azt hitték azért megyünk mert a jövőhéten már vinnénk. Egy vegyes csoport az egész ovi (a foglalkozásokra vannak csoportokra bontva), és pelenkáznak ha kell de ez titkos. 41 gyerek van, és most sok a 3 év körüli köztük.

Helga,
nem, a doktornőt most láttam először, az egyik kolléganőnek a gyerekorvosa ill. homeopatája, mert ő spec. füll-orr-gégész. De tényleg érdekes volt, most elindított a homeopátia irányába.

Magán ovi, de hivatalosan ők sem fogadhatnak 3 év alatti gyereket.

pont a héten jutott eszembe, hogy mikor lesz újra spar pontgyűjtés, és vajon mi lesz terítéken. A gyerek evőeszközkészletre én is gyúrok, szerencsére nem is kell sok hozzá.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 

 
 

Helga

Ma csak a te kedvedért (no meg az 5 kg kosz kedvééért) porszívóztam, én nem tapasztalok ilyet, nekem tökéletesen működik, bár nálam a heti 1x-i porszívózástól nem nagyon tud benne semmi elkopni !!!!!! :wink: :oops:
Szerintem gyorsan vidd el szervizbe míg garanciás !!!!!!!! :wink:
Én csak az illatosító illatát érzem amit bele kellett tenni az oldalába !!! :wink:

Sno

Nem csodálom, hogy már ovisnak nézték Sebit !!!! :wink:
Mennyi a magán ovi ha nem vagyok túl indiszkrét ???? :roll:

Amit anyósomtól kaptunk hálózsák szuper már írni akartam régebben is csak mindig ki megy a fejemből !!!!
Szóval ASTI-s és olyan mintha nyári paplanból lenne, tehát könnyű, de meleg és Disneys szamár van az elején oldalt cipzáros a teteje patentos, az árát nem tudom, de nagyon-nagyon szupi !!! :wink:


Tegnap én is felhívtam a védőnőt, hogy akkor szeretnénk a Prevenarra jelentkezni, mire közölte, hogy előbb ki kell tölteni egy papírt, amit majd csak novemberben fog megrendelni a Dr-nő, ami majd decemberben jön meg és az elsőt akkor kaphatja meg Tomika !!!!EZ aztán magyar módra működik !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :twisted: :evil:

Dana

Tomi is rákapott a legóra, pontosabban neki dupplója van, de egész magas felhőkarcolókat épít belőle !!!!

Én bele se merek gondolni, hogy mi lenne ha Tomi és munka mellett tanulni is kellene, néha örülök, ha este még élek !!!!! :wink:

Ágiboldi

Tőled meg szerettem volna kérdezni, hogy mit kell a bölcsibe vinni és mennyit (pelus, szalvéta miket ???) ????

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!


"Harminckét éves lettem én ...."

Szegeden jartunk, kiprobaltuk a Megyeri hidat, ugy mentunk az M0-son, sokkal jobb igy, mint keresztulmenni a varoson.
Ja, es vegre en is vezettem Szegeden is meg az autopalyan is. Van meg gyakorolni valo, bar kezdek mar belejonni! :)

Panka,
Szuper! Remelem, tudunk majd talalkozni!
Eddig nem vettem Pamperst a Rossmannban (volt egy csomo akcio: Huggies, Tescos pelus), de mindenkeppen bevaltom majd a Kismamas kuppont, igy biztos lesz valamennyi pontom. Majd viszem.

Kditke,
Nem tudom, most elgondolkoztattal, hogy vigyuk-e szervizbe a porszivot..... Mi hetente 2x-3x hasznaljuk, es ez nem indokoloja az eros porolast!
Mire Tomi megkapna az osszes oltast a Prevenar-bol, mar boven be fogja tolteni a 2 eves kort :evil: Nem kapkodja el a dokitok.....
Dupplo: en Karacsonyra tervezek venni Aronnak :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Brigi! Boldog Nevnapot!!!!!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Lora!
Briginek boldog névnapot kívánok!:)

Helga!
Ok, én is beváltom majd:)
Boldog születésnapot kívánok neked!!!Ügyes vagy hogy belevágtál a vezetésbe, én nem merek :oops: :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Helga

Nagyon Nagyon Boldog Szülinapot Kivánok !!!!!!!!!!!!

Gratula a vezetéshez !!! :lol:
Mikor feljöttem dolgozni hetente 2x vezettem le a Szeged-Bp. távot egyszer hételején, egyszer hétvégén. Addig is vezettem sokat otthon Szegeden is de minél többet vezet az ember annál nagyobb a rutinja annál könnyebb !!!! Ha meg egyszer Bp-en elkezdesz vezetni akkor bárhol tudsz !!!!(szerintem itt Bp-en a legnehezebb a sok dugó és nagy forgalom miatt, ehhez képest Szeged egy nyugalom béke szigete az ottani forgalommal)
Vezess minél többet ha alkalom adódik rá !!!!!! :wink:

Ha naponta 2x porszívóznál akkor is bírnia kellene a porszívónak !!!!Szerintem ne sokat hezitálj a szervizen !!! :wink:

Ez a magyar eü. gyermek téren - nehogy túl sok oltást kelljen az államnak fizetni , kitalálták ezt rendesen !!!! :twisted: :evil:

Briginek

Nagyon Boldog Névnapot !!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :P

Pankaa

Van jogsid de nem mersz vezetni ???Miért ???? :wink:
Nincs ráírva a jogosítványra, hogy csak BÁTRAKNAK vagy igen ??? :wink:
Csak vicc nem szeretnélek megsérteni csak nem értem, ha sokáig halogatod annál rosszabb és elfelejted !!!!

Hétközepén jön a felmentő sereg anyósom képében ha már ilyen hosszú lesz ez a hét !!!!(szombaton is kell dolgozni :twisted: )

Kép
kditke
 
 


Brigó,
Boldog Névnapot!

Helga,
Boldog Szülinapot!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk még, szerencsére meg is gyógyultunk. Bár mintha újra kezdte volna most Brigi, de egyelőre betudom a fogának. Képzeljétek, úgy meglepett, mert ugye átszakadt már egy ideje a 10. foga és körülnéztem felül is, hogy duzzadtak-e már. Erre kiderült, hogy a 11. fogacska is átszakadt már egy jó ideje, mert elég nagy már. :) Ahhoz képest, hogy 2 fogat is kinövesztett, tök jól aludt! :D

Múlthéten voltunk a dédinél is Mezőkövesden. Tök jól elvolt az unokatesóival, pedig azt hittem, hogy lesz vita az egyikkel, mert karácsonykor nem csípték egymást. :) Mi is pihizhettünk apával egy kicsit, mert mindig volt ki kényeztesse a lánykánkat.

Ünnepeltem köszöni szépen a névnapi köszöntéseket! Apróságokat kapott, de aminek a legjobban örült az az, hogy elmentünk kisvasútazni a Normafához. Nagyon élvezte a vonatozást is és a kirándulást is. Aztán játszótereztünk, megebédeltünk, ő aludt is egy kicsit, aztán ismét játszótér és kirándulás. Ja és gőzös nosztalgia vonattal mentünk! Végül csak este jöttünk haza, pedig a 9.45-ös vonattal mentünk. :) Brigi azóta is a képeket nézegeti itthon és vonatozik a fa kisvonatával. :) Szóval jó nap volt. :D

Helga
Boldog szülinapot! És jó koncertezést majd!
Én is most tudtam meg, hogy nagy kedvencem a Depeche Mode ismét jön Bp-re júni 23-án. Remélem tudok majd menni, a múltkorin is voltam. :)

Bozotka
De jó, hogy jelentkeztél! Hát ez a vigyem dokihoz, vagy ne vigyem dokihoz kérdés nehéz. Valószínüleg, ha semmit nem látok (tényleg semmit!) akkor nem vinném, ha pedig látok valamit, vagy csak egy kicsit is bizonytalan vagyok, akkor vinném.

Kditke
Nekem azt mondta a védőnő, hogy azért kell a papir, mert nem kötelező még ez az oltás, ezért csak így tudják megigényelni. Egyébként meg direkt rákérdeztem, hogy mi van, ha valamiért nem kapja meg 2 éves kor előtt (pl. folyton beteg). Erre az volt a válasz, hogy azért is kell a papir, mert annak a dátuma számít az ingyenességnél. Tehát ha most megigényeled, akkor valamikor tuti megkapja Tomika az oltást.
Fúú, most kell ledolgozni a okt. 24-ét? Jaaj, akkor a párom is dolgozni fog szombaton. :( Látszik, hogy nem dolgozom, különben már min. 2 hónapja tudnék róla. :oops: Viszont legalább jövőhéten csak keveset fog dolgozni. 8)

Igyekszem képeket is felrakni. :)
lora7
 
 


És a képek:
Kép Kép
Kép Kép
Kép Kép

Azt a kék kupak sapit még a nagymamám kötötte a bátyámnak, aki most 38 éves. Szóval nem egy mai darab, de nekem nagyon tetszik.
Mellette lévő képen meg masszírozom Őnagysága hátát, mert nagyon szereti. Képes hosszú perceken keresztül egyhelyben feküdni érte. :lol:

Ja valaki kérdezte a csizmát és esőnacit. Sikerült venni, csizmát a Visegrádi utcában, a nacit meg teszveszeltem. :)

És még egy kérdés a végére: Más gyereknek is vannak kényszeres cselekvései? Pl. Briginek ha adom a cebiont, lecsavarom a kupakot, csepegtetek kanálba (ált. joghurtba), próbálnám lánykám szájába tenni, de addig nem lehet, míg a kupakot vissza nem tekertük. Sokszor az utcán képes felszedni az összes szemetet és elviszi a kukába. Otthon a joghurtot sem eszi, míg a tetejét ki nem dobtuk. És még sorolhatnám... Azért gondolom, hogy Briginél talán már kényszeres, mert különben sír. Bezzeg a szőlőszemeket nyugodt szívvel szétdobálja a lakásban. :evil: Másnál is van hasonló?

Bocsi hogy hosszú lettem, már befejeztem! :oops:
lora7
 
 


Lora, igen, a kupakot nálunk is vissza kell tenni, különben nem hajlandó addig semmi mást csinálni.. Kapku (kupak) felkiáltással addig idegeskedik, míg vissza nem csavarom :shock:
És a szemétbe pakolás is mániákus, ajna nem a szeméttel, hanem pl tegnap a parkban a kavicsokat hordta a szemetesbe és nem lehetett abbahagyni, mert még volt kavics.. már láttam szemeim előtt, h a szentistván parkból megyek nyugdíjba, mert elég sok a kavics :shock:
Ez jó kis névnap volt :)

Helga boldog szülinapot!!

Kditke, bölcsibe elvileg havonta egy csomag szalvéta, papírzsepi, egy db szappan, és pelenka (ill. ha szobatiszta lenne akkor wc papír)

Nagyon jók ezek a fürtöshajú kiscsajok, Emili, Brigi!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Lora,
Brigó megint sokkal nagylányabb lett :D Az a sapi, meg a garbó...Párizsba beköszöntött az ősz :D

Ilyen jellegű kényszeresség nincs, inkább csak múló szeszélyek, de vannak viszont idegkitörései, egy pillanat alatt kiborul, ha nem az van amit akar (nem minden esetben), és annyira pipa lesz, hogy csak némán leteszi a fejét valamire, és mély levegőket vesz, ha ilyenkor megzavarjuk ordítani kezd, aztán úgy elmúlik ahogy jött. Persze van rendes toporzékolós hiszti is, de az ugye szériatartozék ebben a korban.

Ma kipipáltam a fogorvost (régóta cipelt teher). Másfél év szoptatás meg a terhesség egy lyukas fogat eredményezett, ezzel kiegyezem.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Ditke!
Nem sértesz meg:)Azért nem vezetek, mert nem tudok :lol: És túl sok emberéletbe kerülne,mire megtanulnám.Meg a mnáésik, hogy én nem látok ki az autóból :lol: Komolyan, legalább középne kéne ülnöm, és ne legyen eleje és hátulja :lol: És csak 20-al mernék menni :lol: ,és vagy vezetek, vagy a forgalmat figyelem, vagy a táblákat, vagy hogy merre is kéne menni.Ja, és ott van az :lol: üvöltő Emili is, így ez kicsit sok nekem.Ja, és sötétben sem látok. :lol: Csodálkozom is mindig, hogy miket észre nem vesz a férjem, én mindig csak akkor látom, ha már mellé értünk egy bicajosnak, vagy bárminek :roll: Szóval sötétben még rosszabb a helyzet.Tolatni, és parkolni sme tudnáóék, ezt is mindig konstatálom, amikor ravúrozik a férjem :wink:

Sno!
Tényleg nem sok az az egy fog :wink:
Hűha, akkor Sebi komolyna veszi ezt a szériatartozékot :wink: Emili egy szelíd bárányka akkor hozzá képest, ő max. kiabál pár másodpercig, utána elterelhető a fiygelme, toporzékolni is csak ennyi ideig szokott :lol:

Lora!
Nagyon aranyos nagylány Brigi!Szépen megünnepeltétek akor a névnapját!:)
Fogakat is jól kinövesztette suttyomban :lol:
Sapi nekem is szemet szúrt, nagyon jól áll neki!!!El is hiszem, hogy szereti a kényeztetést:)
Kényszercselekvések:Emilinél is van, pl. a joghurtól nálunk is le kell venni a papírját a tetejéről, megmindja hogy hová üljek, hol etessem, és a kukázás nála is favorit, a kavicsokat is szereti beledobálni:)Sok ilyen kis apró dlog van, amiket ugye csak én ismerek, és mások nem tudják, hogy miért nem eszik(mert nincs nála is egy kanál, vagy mert nem abban a székben ülünk, ahová ő gondolta).Mindig mutatja mindennek a helyét, este ő dobja ki a pelusát, és a ruháját a szennyesbe.Anyáéknál is viszi, de ott máshol vanak ezek a dolgok, így ők csak lesnek, hogy hová viszi a pleust,ruhát :lol:
Nagyon kis rendeszerető, a száját is törölni kell állandóan amikor eszik ha már egy kicsit morcsos, akkor megtörli ő:)
De úgy tudom a kisgyerekeknél ezek normális dolgok, így tanulják meg az állandóságot, a dolgok rendjét a világban, és ez az állandóság segít nekik eligazodni a nagyvilágban :wink:

Mennem kéne vasalni, de már hallom a hangját:(Hátha visszaalszik még...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lora

Nagyon édi Brigi a képeken !!!!! :lol:
Jó tanács én is így kezdem a hátsimogatást kiskoromban utána már csak úgy tudtam elaludni ha simizték. :wink:

Kényszeres szokások:peluskidobás a szemétbe, tápis cumisüveg a konyhába azonnal kimosni, cipőlevétel ha bejövünk a lakásba, kavicsok szedegetése az utcán nálunk is van, Tomi azt nem szereti ha koszos a keze, állandóan törölni kell evéskor ha valamit kézzel eszik, etetésnél meg van az én helyem, mint Pankaa-nál, ha meglát egy bármilyen ruhadarabot hirtelen elkezdi vele a csempét törölni a földön, felmosó nyelet nem is említem, mert ha tehetné reggeltől estig azzal szaladgálna és közben takarítna-remélem ez a jó szokása megmarad monsjuk 10 év múlva is.(most hirtelen ennyi jut az eszembe)

Remélem nálunk is így van az oltásnál !!!! :lol:

Pankaa

Szerintem nem egy nagy kunszt a vezetés ez így leírva nagyon bonyolultnak tűnik, de a valóságban nem ilyen vészes !!!Én nagyon szeretek vezetni sokszor megnyugtat ha ideges vagyok, berakok egy jó CD-t és mire hazaérek már el is felejtettem a munkahelyi stresszt.:wink:

Tolatás-parkolás ezért jó a Merci, mert az elején ott a célkereszt !!! :wink: :lol: :P (vannak bizonyos tipusú autók amiknek tényleg csak nehezen lehet érezni az elejét és a hátulját !!!! :wink: )

Sno

Én is a napokban voltam fogorvosnál, szerencsére nekem is csak 1 fogam sínylette meg a terhességet, de az állkapcsom változatlan fáj, félek valami cysta okozza az egészet, vissza kéne menni, de nincs kedvem !!! :oops:

Szerencsére én még nem ismerem a toporzékolós hisztit, nálunk még nem volt csak az ordítós, mint a fába szorult féreg az igen, de ilyenkor nem nagyon veszek róla tudomást , bár már volt olyan is mikor elindultam a konyha fele egy pohár vízért, de mire odaértem abbamaradt a hiszti !!! :wink:

Ágiboldi

Ez nem annyira vészes valahol olvastam, vagy hallottam már nem is emlékszem hol de fel voltak a szülők háborodva, hogy mennyi mindent kell a bölcsibe vinni. :wink:

Ma sokat fejlődött beszéd téren egyre több szót ismétel Tomi utánunk, nagyon édes, most állandóan anyázik és apázik, nagyon tetszik neki, hogy hallgatunk a nevünkre és egyből ugrunk. :lol:
Eddig ugyanis ana és pppa voltunk. :wink:

Kép
kditke
 
 


hahó

kényszeres dolgok
nálunk nincs (még), de sztm is természetes, olyan megnyugtatásféle lehet, h a világ dolgaiban rend van...
mondjuk ha vlmi ilyesmit kéne mondanom, akkor azért a játékbabakocsi-tolást megemlíteném, ez az egy, ami mindent visz. lehet akármilyen játszótér, játszóház, ő babakocsit tol :oops:

a snorsi által írt fejlehajtós sírdogálás/duzzogás nálunk is van, békítésre egyértelműen rosszabbodik. ki kell várni, amíg magától odajön

vezetés
pankaa szívemből beszél, én sem jeleskedem, mondjuk ha muszáj akkor jól megy, de én önként nem ülök a volánhoz, bár tény, h nem nagy kihívás, mert autónk sincs :lol:

még két dolog, ami lillus blogjáról jutott eszembe (timo is igen ritkán ír :evil: :lol: )
vettem a dm-ben egy spriccelős folt- és kárpittisztítót (solar a neve, kb 600 ft, van vanish is 1700-ért -ezt nem próbáltam-) és simán kijön vele minden dzsuva a bkocsiból és le se kell venni a huzatot

a másik simán egy megfigyelés, ami engem tök meglepett. túrós tészta volt ebédre, adtam kelének, ah én szeretem, cukor-tejföl kombóban és nem evett belőle. bezzeg az apja szalonnás-sózottjából lenyomott két tányérral... szvl saját ízlése van :lol:

majus3
 
 


Brigike köszöni a dicsiket! :D

Kditke
Máris kaptunk 20-ára időpontot a pneumo oltásra. Remélem ti is kaptok hamarosan. :wink: Egyébként kiderült, hogy csak most kapták meg az oltóanyagokat.
Én nem simogatom, hanem masszírozom Brigót! Nagy különbség! :lol: És nem függ össze az alvási szokásokkal (nem is alvásidőben), így tuti nem okoz gondot az elalvásnál.

Május
Jó és olcsó szőnyegtisztítót nem tudsz véletlenül? Vagy ez jó arra is?
Már rég akartam írni neked a hétvégézéssel kapcsolatban:
http://www.danubiushotels.hu/packages/d ... ec_hid2=35
Ha gyerekmentesen mentek ez szerintem nem túl drága és Pécs jó hely! Csak épp 3 éjszakás az ajánlat, az lehet sok a Kele miatt. :roll: Anyuék mennek most novemberben ide, ha érdekel majd írok róla tájékoztatót.

Köszi a "kényszeres" válaszokat. Kicsit megnyugodtam, hogy másnál is vannak hasonlók, talán akkor nem kóros. :)

Pann
De jó neked, hogy túl vagy a nőgyogyin. Megmondom őszintén még nem tudtam rávenni magam a 6 hetes óta. Pedig menni kéne... Már mindenki volt rajtam kívül?
lora7
 
 


Sziasztok!

Elöszőr is megkésve,de Boldog Névnapot Briginek és Helgának Boldog születésnapot!

A hétvégén teljesen kiakadtam.Laura annyit motorozik és úgy fékez,hogy a cipő talpának a részeit látom.Jó kis lyukat csinált rá.Pedig a cipő assos és a talp gumi része feljön a lábújja kezdéséig.Direkt ilyet adtam rá,hogy ne a velur kopjon.Ráadásul 2 nadrág lábszárát is kilyukasztotta ahogy a kerékhez ért fékezés közben.Nem is emlékszem Dani ilyet csinált volna.Pedig Ő bölcsibe is és itthon is állandóan motorozott.Most csak a 3. nagyságú motoron mehet ahol lábújhelyen ér le a lába. :twisted:

Panka
Jól néz ki a cipő.Nálunk is az assoba most van leértékelés,de így is a bundás cipők 6990-ért adják.
Logisztikát tanulok és mellé németet.Elhelyezkedni csak reménykedek,de talán majd 3 szakmából az egyik sikerül.
Vezetés terén Én se ügyeskedem.És leírom,most gondolkodom rajta,hogy újra meghosszabítsam a jogsimat.Mivel mikor Danit szültem kiment a fejemből és azóta halogatom.Barátnőm oktató,pont említettem neki,jó lenne pár óra. :oops:

Blin
Gréta megkapta az oltást?Hány kg?Úgye nem fogyott?

Sno
Gratula az ovihoz.Biztos nagyon jó lesz,meg ha fizetni is kell,talán jobban figyelik őket.
Nemrég hallottam,ha a gyerek 2,5 éves korára szobatiszta,akkor elvileg már mehet oviba,de ezt az óvodavezető dönti el felveszi-e.
Ilyen olcson boltban még nem találtam siesta cipőt.Pedig elvileg itt gyártják. :?
Családtervezésre nem válaszoltam.De Én már dolgozni szeretnék.Igaz harmadikat se akarunk.Csak most már azon gondolkodok,hogy oldom majd meg munka elött-után a gyerekek oviját,suliját és még főzés, takarítás....

Pann
Megkérdezhetem nálatok Gergő is nehezen jött össze?
Szorítok,hogy ebbe a 3 hónapba azért legyen kistesó.

Helga
Áron a képen annyira nagyfiús.Ha olvasok sokszor megakad a szemem rajta.Nagyobb képet nem raknál fel róla?Annyira jól áll ez a haj neki.

Kditke
Nálunk is dupló van.Karácsonyra tervezek Daninak kis méretű legot venni,Lauráé marad a dupló és Ő meg karácsonyra kiegészítésként kapja a cirkuszos duplót./már nyár óta a szekrény tetején van.Reménykedem Dani nem veszi észre/

Lora
De aranyos Brigi a képeken.Alig ismertem rá.Én is szeretem a kiskoromból megmaradt ruhákat rá adni. :)

Kényszeres dolgok:Minden a kukába megy,ha piszoknak találja.WC papírt míg rám vár szétszedi,majd a Wc-be rakja,Villany fel és le kapcsolása,ha nem éri el székre áll,Motorozáskor,ha lakásban van nem szeret utolsó lenni és ilyenkor síkítozik és Daninak előre kell engedni,pici kosz láttán a parkettán üvölti kosz és már hozza a söprüt.

Na felkelt megyek.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!


Aron megkapta a pneumo elleni utolso oltasat hetfon. Nalunk ugy latszik van rendesen oltoanyag, mert mindenki eleg gyorsan kap idopontot. Sot! Volt elottunk egy kisfiu, aki csak a 15hos oltasra jott, es rabeszelte az orvos az anyukat a pneumora igy azt is megkapta a pici....
Latszik, hogy vannak kulonbsegek... Lehet, hogy azert mert Bp-n gyorsabban kioszottak az oltasokat.

Vezetes: azert hozza kell tennem, hogy vettem 2 orat egy autosiskolaban, hogy felevelenitsem a tanultakat. Mindenkeppen erdemes par orat venni, kulonben sosem mer egyedul az ember kimenni a forgalomba. Szegeden sokkal jobb, egyszerubb volt vezetni, foleg vasarnap reggel. Itt Bp-n sokkal stresszesebb.

Kenyszeres dolgok: nalunk meg nincsenek! Viszont kialakult egy rossz szokasa: az eveshez valami jatek kell a kezebe :evil:

Nalunk komoly toporzekolos hisztik vannak! Nagyon durva!

Porszivo: valoszinuleg nagyon gyorsan megtelik a porzsak.... ma legalabbis ez derult ki szamomra.

Brigi nagyon aranyos a kepeken! Tok nagylanyos! A kalapos kep nagyon tuti!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Hali!


Törtem a fejem, de nálunk nincsenek kényszeres dolgok. Akkor ez most baj? :shock:

Cipő: én vmi bélelt gumicsizma-csizma keverékre szavazok, mivel Gergőt muszáj kivinni locs-pocs/eső/latyak-ban is, nem kockáztatom meg a rendes téli cipőt.

Karácsony: mi már megbeszéltük, h Gergő olyan 3 kerekű bicót kap, amit lehet egy rúddal hátulról is irányítani, meg ha kell, akkor tolni is. Még nincs ugyan a szekrény tetején, de lassacskán ideje lesz beszerezni, mert idén mindenképpen szeretném elkerülni a Karácsony előtti őrületet. :roll:

Duplo: van vmi hasonlónk, Gregő nagy ívben tojik rá. :? Rajta kívül már minden gyerek építkezik?

Düh levezetés: nálunk még mindig a tükör csapkodás a leggyakoribb. Néha két kézzel a saját fejét is üti, ami elég ijesztő, bár mostanában egyre ritkábban csinálja, de azért én furcsállom. :roll: Ezt csinálja más is? Megnyugtató lenne....

Dana! Gergő nekünk pikk-pakk összejött, elhatároztuk, h jöhet és jött. :D Most meg itt bénázunk...elkeserítő. :cry:

Lányok! Akinkek cumis a babája, hogy korlátozza? Nekünk egyre nagyobb gondot okoz, h rszeresen kéri, és ha nem kapja meg, akkor sír, aztán dühöng. :( Próbálkozom a figyelemeltereléssel (vígasztalásra, ölelésre ilyenkor nem tart igényt), de előbb-utóbb újra eszébe jut és kezdődik elölről. :? Az a baj, h nem is vagyok biztos abban, h jó ha megvonom tőle a cumit, lehet, h kevésbé lenne függő, ha "szabad felhasználású" cumija lenne. :roll: Elvileg alváshoz, és utazáshoz "jár" a cumi, egyébként nem, de tegnap már finomítottuk a szabályt azzal, h ha kéri, akkor megkaphatja. :roll: Az is lehet, h csak lazábban kéne vennem ezt az egészet, odaadni neki a cumit és kész, de minden alkalommal sokkolnak a játszótéren cumival futkosó ovisok, és emiatt nem tudok felülemelkedni ezen a problémán. :shock: Azt sem tudom, h mikor kellene elkezdeni a leszoktatást. Úgy érzem, ehhez még nagyon kicsi, de - ahogy már itt vki pedzegette - a cumik "korhatárosak". Ha van vkinek vmi jó ötlete, vagy tud egy jó cikket ezzel a témával kapcsolatban, ami irányt mutatna (főleg az adjam/ne adjam kérdésben), n megköszönném! :roll:
Vendég
 


Halihó!

Na látszik nincs kedvem tanulni. :)

Kényszeres dolgokhoz akartam még írni,hogy ha indulunk valahová,vagy csak mondom,hogy megyünk már szól,hogy nincs cipő és megy az előszobába és ül le,hogy adjam rá.Majd feláll és üti a fejét és mondja hogy sapka?Ja meg egy nagyon durva,ha bekakil és nem otthon vagyunk akkor szól vagy elbújik és mikor mondom megnézzük akkor ott ahol van lefekszik és tisztítsam ki./Ez nagyon jó dolog lesz esős,havas időben :roll: /Biciklin kakil be akkor meg nem hajlandó ráülni és áll míg haza nem érünk.
Ja meg délutáni alvás után nyomba Daniért akar menni az oviba és akkor jön a hiszti ha nem mehet.

Hiszti:nálunk síkítozás van./most már ritkábban/,de nehéz kezelni.Ugye Sno?Szőrnyű mikor rájön és a szomszéd nem tudja mi van már megint.Szerintem ez nehezebben kezelhető,mint ha lefeküdne a földre és dobálja magát.Ha valaki tud tanácsot adni rá,szívesen fogadom.Barátnőm kislánya ott ahol van dobja magát a földre és dobálja magát.Volt hogy 20 percig nézte az Anyja.Sajna tényleg Ő se tud mit csinálni vele.Igaz nagy akarata van.

Helga
Tényleg a dokitok a 15 hós oltással beadta a másik oltást?Nálunk 1 hónap elteltével adják csak be a két különbözőt.Meg is kérdem nem adná be mégis egyszerre.Még 4 oltás hátra van.Egész télen mehetünk dokihoz,meg figyelhetem ne legyen beteg.

Pann
Dehogy bénáztok.Nem lehet,hogy csak nagyon akarod?Picit tereld el a figyelmed róla./jókat írok,meg pont Én dumálok :? /Bocsi,hogy leírtam,de nekem a dokim állandóan ezzel jött.
3 kerekű triciklin Én is gondolkodok,azzal legalább nem teszi tönkre a cipőit,nadrágjait.
Nálunk Dani bölcsibe járás/2 éves kor után/kezdett el csak duplózni.
Cumi:Laura is ha meglátja az ágyában akkor veszi a szájába.Eddig sikerült elvennem,lebeszélnem róla.Engem is riaszt az ovis cumisok,de nagyon nagy fegyelem kell,hogy el tudd venni.Nekem bizti az nem lenne meg.Mindig megsajnálnám.
Jobb ha nincs kényszeres dolgok,mert néha megőrítőek.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Jó reggelt!


Dana! Igen, mindenki ezt mondja, h koncentráljak másra, meg ne akarjam annyira, de nem hiszem, h ez így megy. Legalábbis nekem nem. Hogy "ne akarjam", amikor akarom? :roll:

Szállásról jutott eszembe, h ha vki nagyobb társasággal menne, akkor érdemes megnézegetni a kulcsosházakat is ( http://www.kulcsoshaz.hu ), mert azok között is van már olyan, h az embernek tátva marad a szája (szauna és plazma tévé, csak h nem unatkozzunk):
http://www.kohid.hu/

Kép

Másik kedvencem, nyári szezonra:
http://magyar.sopronhotels.com/ferto-tavi_pihenohaz.php
Kép

Sajna ez is csak nagyobb társasággal "működik", de n tetszene egy ilyen cölöpházas nyaralás. :D

Rita! A Hársas tónál hol szálltatok meg? Keresgéltem a neten, de nem jutottam semmire. :(


Más:
Tegnap a játszótéren a következő párbeszéd zajlott le köztem és a velünk homokozó kisfiú között:
-...Oviba jársz?
- Igen. Nagycsoportos vagyok.
- Melyik oviba jársz?
- A Batthyányiba, azt hiszem.
- És ma miért nem mentél?
- Azért, mert beteg vagyok.
- :shock: :shock:
A beszélgetésünk itt végződött. Komolyan nem értem azt a szülőt, aki nem viszi oviba a gyerekét, mert beteg, de gond nélkül leviszi a játszótérre a legkisebbek közé. Hát normális az ilyen??? :x :x :x Vigye sétálni, ha úgy érzi, h friss levegőre van szüksége, de ne engedje homokozni az egészséges picikkel!

Megint más: képzeljétek, Gergő is elhagyta a tápit! N örülünk, h mindenféle szülői elhatározás és megvonás nélkül leszokott róla. :D :D Most már csak azt kell kitalálni, h milyen formában kapjon napi fél liter tejalapú akármit. Ti h oldjátok ezt meg?

Ja, és egyszerre jön a 17. és 18. foga (alsó rágók), úh kétnaponta ordít egyet éjszaka...nem vmi szupi, alig várom, h kint legyenek, de n lassan jönnek. :(

Most elrohanunk játszótérre, mert du-ra esőt mondanak. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Pann!
A Siestában van bélelt csizma, ami vízálló, állítólag :roll: Majd tezsteljük:)
Ez a cölöpös tényleg nagyon jól néz ki!
Emili építkezuik, teszek is majd róla képet:)
Cumi:kismamában voltak cikkek ebben atémában(kismama.hu-n vissza lehet szerintem keresni)
Emilinek is alváshoz jár acumi, és úton, ha már nyűgösködik.De itthon is van hogy kéri, ha bemegy a szobájába, és meglátja.De akkor mondom neki, hogy most nem lehet cumikázni, csak amikor csicsizol:DEzt nagyjából el is fogadja, és rázza a fejét, hogy nem:)De van hogy meglátja az utazós cumiját öltözéskoor, és el is kéri, akkor megkapja amig öltöztetem, de utána elveszem tőle, és mondom neki, hogy a játszótéren(már ha oda megyünk)nem szabad cumikázni!Na akkor már nem is kell neki, a kapuban kiveszem, és szó nélkül odaadja.Szerencsére más gyerek nem is cumizik a játszón, vagy csak nagyon ritkán.
Tápelhagyás:gratula, én is gondolkozom rajta, a tejet megisza, de szerintem az nem annyira tápláló,bár lehet hogy ebben a korban már ez is elég, ha eszik rendesen mindenfélét :roll:
Foghoz kitartást!

Teszek pár képet, tegnap kapott kis asztalt székekkel, de csak 2 széket szereltünk össze, így is alig bírtuk este lefektetni, mindig ki akart jönni:)Reggel persze első dolga volt megnézni az asztalkáját, és ülteti a székre a babáit:)
Kép Kép egyedül építette :) Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Briginek utólag is boldog névnapot!

Helga Boldog szülinapot!

Dana: Igen megkapta múlthét csütörtökön az oltást, eddig azzal nincs semmi gond, aznap azért elég nyűgös volt. Meg azóta egyfolytában mondogatja, hogy " Bibi, néni szuri!"
A védőnő most nem volt ott így nem méreckedtünk, majd valamelyik nap elszaladunk a tanácsadásra, de azért itthon méregettem, csak ez a mérleg nem olyan pontos. Olyan 10 kg körül van, amikor beteg volt biztos fogyott, mert látszott rajta, hogy vékonyabb volt, de kb 1,5 hete gyógyult meg, azóta hízott és olyan 85-86 cm.
Ugye én ker-marketingre járok és az utolsó évben, jövőre lehet még szakot választani, ami közül egyik a logisztika.
Te hol, vagy hogy tanulod a németet? Nekem is kéne.

Kényszer: Minden pöszmötöt ki kell dobni, fél percenként kell törölni a kezét, ha eszik, vagy mindig szól, hogy csöpög, amikor folyik az állán a kaja. Ha próbálkozunk a bilivel, kér wc papírt, meg is törli a nuniját és utána ő is kidobja a wc-be.

Vezetés: Én imádok, szoktam is sokat, teljesen kikapcsolódok. Én a Pesti vezetéstől féltem nagyon, de a Szolnoki Főiskolára járok, de Pestre járok tanulni és már nincs semmi gond.

Oltás: Minket felhívott a védőnő, hogy kérjük-e, mert rendelni kel és majd hív ha megjön.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


halihó,

vezetés: hát én is kezdő motoros vagyok a 12 éves (!) jogsimmal. Persze Tbánya sehol sincs Pesthez képest, de azért így is büszke voltam magamra, hogy már kezdek belejönni. Aztán tegnap átmentem Tatára az autópályán, úgy hogy nem volt gyorsítósáv...majdnem egy kamion alá sikerült besorolnom...belegondolni sem akarok.

Dana,
igen, Laura valóban szép hangosan tud sikítani :D
Ez a munka dolog olyan egy kicsit, mint a terhesség, csak legyünk túl a szülésen/legyen munkahely+ovibölcsi, alig gondolunk rá, hogy hogy lesznek aztán a dolgos hétköznapok. Persze majd szépen kialakul. Milyen messze van tőletek az ovi? Hova fog Laura bölcsibe járni? Szopival mi van?

Pann,
az emberek ált. szívesen benyomnának egyet a tükörnek, Gergő még őszintén kezeli ezt a dolgot :D
Én 3,5-es tejet adok Sebinek, de ő még szopizik mellé.
A vízálló csizmán én is gondolkodtam, de kényelmes lesz az neki egész télen, járás, szellőzés szempontjából?

Nekünk van tolós háromkerekű biciklink, jó alternatívája a babakocsinak!

Panka,
jól néz ki ez az asztal! Emilire nem mondok semmit, mert csak ismételni tudnám magam :wink:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Ma ünnepelek. Gergő végre megtanult puszit adni. :D :D :D :D

Vezetés: bárhol, bármennyit, bármikor - de azért a pesti agresszív stílust meg kellett szokni. :?

Sno! Amennyit télen kint leszünk, szerintem annyi belefér. Nagyobbacska gyerekekkel rendelkező rokony mondta, h mindig gondjuk volt a beázott cipőkkel, úh most már csak csizmát kapnak télre a lányok. Próbálok más kárán okulni, aztán majd tavasszal megbeszéljük, h mi hogy vált be. :wink:

Bicó: Gergő a játszin kipróbált egy kétkerekű, pótkerekes bringát. El-vagyok-bizonytalanodva. :roll:

Panka! Tényleg jó az asztal, a miénk már nem ilyen szép tiszta ("vki" rszeresen összefirkálja, hiába kap papírt), de gergő is n szereti, főleg ha tud magának fogni vkit, aki leül vele rajzolni. :lol:
Vendég
 


Megjártuk az ügyeletes fogászatot, szerencsére pont ügyelt a fogorvosom egyből nekiesett a bölcsességfogamnak ls röpke 25 perc alatt ki is húzta, jelenleg szét akar szakadni az állkapcsom !!!!! :twisted:

(még jó, hogy a múlt héten voltam és egy fogat tömött csak be mondván minden fog rendben van, állítólag ezt nem lehetett látni)

Pankaa

Aranyos az asztal és a felhőépítő kisiparos kiasszony is !!!! :wink:

Pann

Cuppanós a puszi, nálunk már régóta megy de ennél finomabb nincs a világon igaz ???!!! :wink:

Konstatálom a FOG kibújáskor is szenved az ember és kihúzáskor is !!!!!

Én is csak a csizmára voksolok !!!!! :wink:

Én még eröltetem a napi 1x-i tápit, úgyhogy semmi önkéntes leszokás !!!!!!!! :oops: :wink:

"Kényszer tevékenység"=precíz, pontos tisztaság szerető, természetvédő gyermek, úgyhogy akinek a gyermeke ezeket nem teszi az IGENIS kezdjen aggódni !!!! :wink:

Dana

Ezek nem kényszeresek, hanem okos dolgok Laura részéről !!!
Mit szólnál ha télviz idején sapka és cipő nélkül szaladgálna ki ????
:wink: :lol: :P :lol:

Helga

Kicseréltétek a porzsákot már ami benne volt eredetileg ???
Én a szövet porzsákra esküszök !!!! :wink:

Hogy hogy gyorsan megtelik ???

Kép
kditke
 
 


Pann,
az építős kérdéshez lemaradt a múltkor, az eddigi egyetlen ilyen jellegű tevékenysége: 4 sörös dobozból (teli) tornyot épített, és nagyon büszke volt magára, én is :D
A puszi még mindig nem megy, néha megpróbálja, de fúj.
Oké majd benchmarkolunk, bár a mama beígért egy csizmát is...
Mi volt a gond a pótkerekessel? Vagy pont hogy jó volt, és inkább kihagynátok a háromkerekűt?

Ditke,
fog kibújás, kihúzás :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


hali!

Sno! Legalább már egyszer épített vmit. Te már tuod, h tud, csak nem akar.:wink:

Ma megmértem, h mekkora Gergőre a cipője, és n meglepődtem, úh most azonnal megyünk cipőt venni. Persze lesz csizma is, de majd csak a téli locs-pocsba. Így jártunk. :lol:

Pótkerekes bringa: ez a döbbenet, h jó volt, leért a lába a pedálra, csak nem tudta h kell hajtani. Nézegettem a neten, a Decathlon 4 éves kortól ajánlja ezeket a bicókat, úh valószínüleg mégis inkább a tricikli lesz a nyerő. :roll:

Na tényleg megyünk, Gergő már türelmetlen.
Látom az ég kékjét! :D :D :wink:
Vendég
 


Ez kimaradt: "d"
Vendég
 


Pann, mi Szattán laktunk (már kétszer) Kiskemence vendégház www.kiskemence.hu SZUPER!!!!! :) Innen kb negyed órás autóút a Hársas-tó.

Beteg gyerek a jászón: :evil:

Baba: több családot ismerek, ahol a második baba váratott magára, (aztán a harmadik megint nagyon gyorsan összejött :)). Mi Petire vártunk kicsit, de amikor emiatt búslakodtam, igyekeztem arra gondolni, hogy az elszalasztott kombinációból :oops: biztos nem is a legtökéletesebb baba született volna. A legnagyobb és legkedvesebb ajándékokra sokat kell várni úgy látszik. (Persze ettől még a rögtönösszejöttek is legjobbak és legedvesebbek! :))
Igen, nem lehet nem akarni, ha az ember mindennél jobban vágyik rá. :)

Cumi: A középső két gyerek nagyon nagy cumista volt, mindketten 4 éves korukig. Ekkor mindketten maguktól, egyik napról a másikra elhagyták. Oviba, utcára sosem vitték, játszótérre pláne. Csak itthon használták, ahogy öregedtek, meg lehetett beszélni velük a szabályokat. Én eléggé nem szeretm, a férjem védi a cumit, ő értette meg azt is jobban, amikor éppen valami miatt nagyobb szükségük volt rá, voltak ilyen időszakok. A drasztikus elvételnek azért vagyok ellene, mert nem tisztességes, végülis mi szoktattuk rá, miért ő szenvedje meg a leszokást (meg mi is mellesleg). Szóval leszoktatási trükköt nem tudok, de a tiltott gyümölcs tényleg édesebb. :)

Rajz: Peti múltkor a Vasas Sportklub falát firkálta össze, de psssszt!! :)

Tuti hómentes tél receptje: végy három pár szuper vízhatlan hótaposót még novemberben. Így tettem két éve, asszem tán két havas nap volt egész télen. Úgyhogy én az elletábort képviselem, inkább szőrös belű, tehát meleg, de bakancs-szerű cipőt veszek a gyerekeknek, ha mégis esik a hó, veszek hótaposót. Addig nem. Igaz, sima gumicsizmájuk mindig van, ha csak sima locspocs van, fagy nincs, arra az is jó.
De ebben is bizonytalan vagyok, mit a következőben:

A pneumo-oltást mindenki beadatja??? Nem tudom, én tanácstalan vagyok. Konzultáltam ezügyben a drnőnkkel, aki megerősítette a tanácstalanságomat :), mert szerintem nem jó minden ellen beoltatni a gyerekeket, hiszen az átélt betegségek erősítik az immunrendszerüket. Ő ebben megerősített, és elmondta miért ajánlja, miért nem. És döntsek, megérti, rám bízza. Most vívódom... Az influenza jobban idegesít, bár lehet, ha nem olvasnék újságot nem zavarna az sem. Mindig a nagyszabású dolgoktól rettegek, influ-világjárvány, globális felforrósodás, ilyesmi. :)

Orsi, a fejét lehajtó Sebin jót derültem... :) Meg Ágiboldi te jutottál eszembe mostanában, ugye Boldi volt, aki a fejét lábadra hajtva zokogott még szepa-korában? Hát Peti is hasonlókat csinál mostanában, estefelé az a menetrend, hogy a térdemet ölelve árvagyerek tekintettel néz rám és zokog, ha nem veszem fel.

Orsi még egy, NÁLUNK NINCS SÖRÖSDOBOZ :D :D :D , Peti ezért kénytelen konzervekből építkezni (tudom, a konzerv rosszabb mint a sör... :))

Kép
Kép
Kép
Kép

(((Nem mindig egy szál pelusban van itthon, ez ugyanakkor készült, mint a tűzhelyre mászós sorozat, egy nagyon meleg nyári estén. Ált. ruhában tartom. :))))

De lego primo, kocka, toronyépítő neki sem pálya. Tkp. egyáltalán nem játszik játékkal, kivéve hintaló és motor, csak megy, mászik és pakol egész nap. Van játéka pedig.

Vezetés: én nem tudok... :oops:

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


((Orsi, hogy enyhítsem az előbbi hsz-om szigorát: sör van, csak nem dobozban... :)))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita,

Na azé ... már aggódtam miattatok :lol:

Mi nem adatunk pneumot, az egyetlen nem kötelező, amire kértem receptet a bárányhimlő, de azt sem biztos, hogy beadatjuk. Aztán persze ez még változhat.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


sziasztok, mindenkit üdvözlök!
Tegnap hazajöttünk Kanizsáról, Bajszi-papáéktól (a Mami nem bajszi :lol: csak amennyire én, szóval néha mégis).
Na, nagyon klassz volt ez a 10 nap: a papa végig azon mesterkedett, hogy megfejtse Roli hóbortjainak a mikéntként- a végére nagy haverok lettek.
...és a nagy szenzációóóó: végre kibújt Roli utolsó metszőfoga (nem tévedés 8) ), már nem nyuszkófogú többé! (Az egyik felső kettese még januárban kijött, a párja meg csak most, miután lassan a szemfogai is mind kint vannak. Már komolyan attól féltem, hogy neki is csírahiányos a fogsora, mint Tamás egyik unokahugának, akinek majd 18 éves korában kell pótolni a fogsorát, mert minimum 4 maradandó foga nem jött ki. :(

(Lora, te talán találkoztál is ezzel a kiscsajjal, mert ő is úttörővasútas- vékony,fogatlan, Harrypotter-arcú kislány :lol: )

Május,
Roli is szereti tologatni a babakocsikat, szerintem nem ciki. Ja, és ő is a pikáns ízeket részesíti előnyben mint gyulai lángolt kolbász. (és a köszi a múltkori részképesség összefoglalót-majd figyelek ezekre a jelekre).

Orsi,
szóval Sebi már elvegyülhet az ovisok között!! (Most jövök a vénasszony dumával-hogy "olyan hamar megnőnek". Legalábbis a Pici mellett Rolit mindjárt olyan nagynak láttam, pedig aztán...

na, idáig jutottam, de folyt. köv.-a képek szenzációsak!
Vendég
 


Sziasztok!


De jó, h jelentkeztetek! Rita! Neked külön köszönöm az eligazítást, minden témában! Cipő ügyben ezek szerint jól jártam el, ui. egy magasszárú, bélelt Falcon cipőt vettem Gergőnek. (Fő a következetesség! :oops: :lol: ) Már fel is avattuk, meghomokoztattuk, aztán az orrát lemotoroztuk. Igyekeztem közben nem az árára gondolni... :? Az az egy vígasztal, h csak tavaszig kell kibírnia, jövőre már úgysem lesz jó. :) jaaa, és képzeljétek, igaz, h Sebit nem értük be, de 23-as cipőt kellett vennünk. :o

Építés: nálunk van sör is dobozban, meg egyéb konzervek is, abszolút hozzáférhető helyen, de semmi. Gergőnél a bontatlan olajos üvegek dobálása a menő. :x Ha egyszer eltörik az a flakon, én nem tudom, mit csinálok vele! Ma mondjuk amúgy is sok volt a rovásán, mert egy késsel (vacsiasztalról meglovasított kenőkéssel) a fa ülőgarnitúránk egyik székének az élét módszeresen szétkalapálta, aztán "Ha már lúd, legyen kövér!" alapon lerántott még egy tányér spagettit a földre. :x

Jaaa, és elkaptam fél mondatot a Híradóból, és úgy értettem, h szept-ig befagyasztják (akármit is jelentsen) a családi pótlékot! Mondjátok, h rosszul hallottam!

Most volt időm szöszölni a kicsinyítésekkel, úh felteszek néhány képet is:

Szept. vége, Duna part:
Kép
Kép

Múlt hétvége, Balcsi:

Kép Kép Kép

Legalább vki dolgozik... :lol:
Vendég
 


Megnéztem, sajna jól hallottam:

A kormány befagyasztaná a családi pótlékot is

A bérek mellett szeptemberig a családi pótlékot is befagyasztaná a kormány. A kormány elfogadta az átdolgozott költségvetés tervezetét, amelyet a pénzügyminiszter holnap nyújt be a parlamentnek. Veres János elmonda: terv szerint csak szeptember elsejétől indulhat el egy szigorított nyugdíjkorrekciós program, és ugyaneddig befagyasztják a családi pótlékot, továbbá a kiegészítő nyugdíjemelés sem januártól lesz esedékes.


Gondolom akkor ezt még meg kell szavaznia a parlamentnek, és csak akkor lép életbe...még remélek. :roll:

Má nem azé', de mér a nyugdíjasokat és a kismamákat kell anyagi téren zaklatni??? Nézzék már meg a saját fizu papírjukat!!!

Bocs, h ha vki úgy érzi, h off, de amúgy is ideges vagyok, mert februártól már csak a gyes jön és most még a családi pótlékot is el akarják venni. Ez annyira nem feeer! :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Pann: mert a legkisebb ellenállást tudjuk csak tanúsítani. Akárhány kismama lázadozhatna, nagy baj nincs belőle. Legfeljebb nem születik több gyerek, ami rövid távon direkt jó:evil:. Én is nagyon mérges vagyok. Össze kéne szedni hány és hány család-, gyerek- és kismamaellenes intézkedés született a közelmúltban.

Ja és ha már gyerekszám: családtervezéssel kapcsolatos terveink: Petinek nem lesz KIStestvére :), ősztől kicsit, majd fokozatosan egyre többet szeretnék dolgozni (vagyis már most is van némi), de mindig csak annyit, hogy a gyerekekkel is lehessek. Lehetőleg többet, mint az elmúlt két évben és most az iskola miatt, mert ez nagyon nehéz mindannyiunknak. És mázlista vagyok, mert bölcsi nem lesz, csak családi segítség.

Gergő elképesztő egy fazon a képeken!!

A lányok meg (Emili, Brigi) olyan bájosak! Peti kicsit szerelmes lett Emilibe, Brigi meg a "párizsi" képen és masszázs közben - zseniális! :)

Jó éjt!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Pann

Max. jogos a felháborodás, azért, mert a hülye bankosok balhét csináltak miért a kismamának és a szegény nyugdíjas szív ??? :evil:

Szívjon a bankos kapjon ő kevesebb fizetést- meg sem éreznék az ő béreikkel- aztán majd meggondolják, hogy fedezet és egyéb nélkül kinek adnak kölcsönt !!!! :twisted:

Ha ezt a tervezetet elfogadják abból tuti bukta lesz, remélem a többi pártnak a parlamentben van esze és nem fogadják el !!!!! :twisted:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Erőm nincs visszaolvasni, csak az utsó oldalt tudtam átfutni. (véres orvosi jelentek jönnek, aki nem bírja gyomorral, vagy reggelizik, ugorjon!)
Linussal tegnap voltunk a fül orr gége kontrollon ( egy hete ott kezdtük) és végül szegénykémnek fel kellett szúrni a fülét. Egy hétig folyamatosan lázas és levert volt, a doki ugyan a hagyományos tölcsérrel nem látott semmit a fülében, de szerencsére elküldött minket hallásviszgálatra és ott kiderült, hogy valami nincs rendben. Szegénykét hárman fogtuk le, de az egyik fülénél úgy szorította a két nővér a Linus fejét a mellkasomhoz, hogy én is alig kaptam levegőt.

Kicsit utánnaolvastam a neten, mi is ez az egész, mert ugye a rendelőben nagyon hamar lerázzák az embert - szóval mindenhól azt írják, hogy helyi érzéstelenítést kap a beteg fülszúráskor, de tegnap a Linus semmit nem kapott... (hacsak a bazi szoros lefogást nem tekintem annak!)

Most megyek feléledek kicsit, mert a héten a dr.H és Szf kombóm kimaradt, Linus nem engedett kijönni vasalni! Erőt kell gyűjtenem hozzá - mármint a vasaláshoz!

Nameg megint itt lesz a német dédi egy hétig - külön jó, hogy most beteg a gyerek is!

nanica
 
 


Pann
Ez annyit jelent, hogy nem lesz emelés. Persze ez is gáz, de túl nagy emelésre amúgy sem számíthattunk volna.

Nanica
Fúúú, szegény Linus! :( És jobban van már legalább? Párom sem kapott soha érzéstelenítést, pedig régen sokszor felszúrták a fülét. (Persze ez igen régen volt :)) Gondolom úgy vannak vele, mint a foggal, hogy ha be van gyulladva és fáj, akkor minek az érzéstelenítés, ha amúgy is fáj! :evil: :x :evil:

Helga
Nálunk is kell egy 1 hónap szünetet hagyni a pneumo oltás előtt és után. Brigi sem kaphatta meg eddig, mert szept. 18-án kapta a 18 hósat. És utána az influenza ellenit is csak 1 hónap múlva kaphatja. Úgyhogy furcsa, hogy nálatok ez másképp van. :roll:

Bigsis
Még lehet is, hogy tényleg találkoztunk az unokahugicával. :lol: A leírásod illik az egyik kislányra! :lol: (Sajnos nem szerepel a fotóinkon :lol: )

Építés
Brigi sem épít. Csak az apja duploból. Viszont Brigócám remekül rombol. :lol:

Kditke
Azért az túlzás, hogy fedezet nélkül adnak hitelt. Legalábbis a lakásoknál.

Építés
Helyesbítenem kell: épp most épített egy szép tornyot építőkockából! Most úgy örülök! :lol: :oops: :lol:
lora7
 
 


Sziasztok!

Nanica!
Jajj miket olvasok:(Szegény Linus na meg Te is miken mentetek keresztül:(Mielőbbi jobbulást kívánok Neki!Hogy hogy nem volt érzéstelenítés????? :shock: :x Felháborító!!!!!

Lora!
Milyen Duplótok van?Tesóm akar venni Emilinek karácsonyra, és látom hogy van egy primo almárkájú, ami nagy bogyós felületű, nem olyan apró mint a Lego.De látom azt is, hogy jó drága!!! :evil:

Rita!
Ez hízelgő, Petinek puszi érte:)De hogy zajlott a szerelmi "vallomás"?Jók a rámolós pelusos képek:DPneumot én már beadattam 2-t, a 3. ingyé lesz ha minden igaz:)Én oltás párti vagyok.Tudom hogy hiába van beoltva a bárányhimlő ellen is, még elkaphatja, de ha ezáltal nem lesz olyan erős, és zövödménymentes lesz, akkor már megérte.Lehet hogy a Pneumococcus is megtámadja majd, de "csak" náthás lesz, és nem kap agyharigyurit:)Ez is elég.

Pann!
Teljesen ijogos a felháborodásod, én eddig ezt nem hallottam.Remélem hogy nem lesz belőle semmi!!!!
Gergő asztalosnak készül?:DNagyon szépek a képek, de aBalcsistól fáztam:DÜgyesen gereblyézik a kis kertész;)Emili söprögetni szeret, van is neki egy kis seprűje(ő meg boszinak készül:D)

Dikte!
Jobbulást a fogad helyének!:)

Bigsister!
Hát Roli nem hamarkodta el akkor a fognövesztést, de alényge hogy megvan!

Tegnpa megvolt a nagyim temetése.Szép volt a beszéd, kicsit jobb volt mint amire számítottam.Emili meglepő módon szó nélkül végighallgatta!Biztos érezte a "hangulatot":(

Itt annyira hideg lett, 6 fok van!!!!Brrrr...........

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka
Sima duplónk van, nem a Primo. Primot már nem forgalmaznak a márkabolt szerint. Teszveszen és hasonló boltban ki lehet fogni. Egyébként tesóméktól van Micimackós, vonatos, állatkertes (2 féle is) meg sima alapcsomag is itthon. Ja, meg dinós is, és még ki tudja, hogy milyenek. Már nem férünk el tőlük annyi van. Elraktam egy részét, hogy később is örüljön neki. De még így is gondolkodom, hogy eladok belőlük.
lora7
 
 


Pann, a befagyaszt annyit tesz sztem, hogy nem emelkedik x ideig, de attól még folyósítják ami eddig járt. (ettől persze még felháborító)

Nanica, szegény Linus, gyógyulást neki. Boldi is most végzett egy torokgyulladással, olyan rossz volt nézni, h levert a láztól. De antibio és elmúlt.

Rita, biztos jól emlékszel, nemigen van olyan pozíció amiben Boldi még nem hisztizett :lol:

pl. most is :twisted: :twisted:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Én is kicsit lemaradva, de itt vagyok. :oops: :oops:

Lillus megkezdte a bölcsit, második nap egyáltalán nem sírt, ezzel rögtön a bölcsisnő szívébe lopta magát. :) Kedden már ott is alszik, remélem működni fog. :)

Csak néhány dologra reagálva:

építés:
Lillus nagyon szeret és 9 kockából simán épít tornyot. :)

Téli szerelés:
én teljesen le vagyok maradva, Lillusnak még sem kabátja, se csizmije nincs. Tegnap vettem neki egy sálat. :oops:

Nanica!
Ó, szegény Linus! Totál átérzem a dolgot, bár ugyan össze sem hasonlítható, de Balinak is már szúrták fel a fülét és még őt is nagyon megviselte! Jobbulást!

Ágiboldi!
Boldi már meggyógyult akkor? Kedden jön már a bölcsibe?

Oltás:
nemrég olvastam egy cikket a védőoltásokról, elgondolkodtatott, hogy kell-e még többet beadatni. Bár, mi eddig is csak az agyhártyagyuszi elleni adattuk be Lillusnak. A prevenar-on és a barihimlő ellenin gondolkodunk, de majd meglátjuk.
Amúgy itt a cikk:http://www.antalvali.hu/egy_bennfentes_kitalal_interju_egy_volt_oltoanyag_kutatoval

Bigsis!
Írj még, milyen a kétgyerekes lét! Olivér milyen baba? Roli hogy viszonyul hozzá? stb. :)

Nagyon jók a képek! :)

Na, ennyire futotta most, bocsánat, hogy nem írok mindenkinek! :oops:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja igen, oltás. Én oltáspárti vagyok, mindent beadatok amit lehet. Sztem van annyi betegség ezeken kívül is, h majd attól megerősödik az immunrendszere, ha nem muszáj ezekkel ne szenvedjen. Ráadásul ha anno bizalmatlankodnak még ma is hullanának a gyerekek torokgyíkban.. (mindig eszembe jut a Móra féle körtemuzsika :( )

Timo, igen, igen meggyógyult. Szerdán küldték haza, aznap kezdett antibiotikumot szedni (miután a saját dokink egy hónapig kezelte homeopátiával), és péntekre már semmi baja nem volt. Úgyhogy kedden tuti a bölcsi, hétfőn is csak azért nem mert vissza kell mennünk délben a dokihoz, h adjon egészséges-igazolást a bölcsihez.
(jelzem ez azt jelenti, h hétfőn se dolgozok, vagyis vasárnap és most mindjárt éjszaka ledolgozom a hétfőt mert ez egy rugalmas állás és munkahely, itthonról is lehet, de elképzelem, hogy ez amúgy még egy szabadnapot jelentene, azaz a szombattal együtt 5 munkanap, és ez csak egy torokgyull., ráadásul Boldi már másfél hónapja jár és még nem volt beteg! szóval nem könnyű ez a munkába vissza dolog, készüljön mindenki)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!


Mondták a Híradóban, hogy nem emelik a családipótlékot, de azért reménykedhetünk benne, hogy nem szavazzák meg :( (bár szerintem meg fogják)

A mi orvosunk simán bead egyszerre két oltást. Áron a 2., 3. és 4. havi oltásnál megkapta a DiPerTe mellé a pneumokat is. Én félig meddig oltáspárti vagyok. Rota ellen pl nem oltattam, de bárányhimlő ellen én is gondolkodom. Az influenza ellenit nem terveztem, de a médiának sikerült rámijesztenie, úgyhogy tanácstalan vagyok....

Építőkockák: Áron semmiből sem épít tornyot! Max két kockát egymásba tesz, ha én a kezébe adom a kockákat, de ilyen tornyokról, mit amit Emili meg Peti épített, nem is álmodom!

Lora,
Azt hiszem a dupplos hozzászólásodat elmentem, egy szót sem értek belőle, de Karácsonyra én is ilyet tervezek venni Áronnak.

Kditke,
Természetesen már kicseréltük az eredeti porzsákot, de mi papírporzsákot használunk, mert a textilt itt a lakótelepen nem tudjuk kiüríteni. Úgy vettem észre 2-3 alkalom után dobhatnám ki a papírporzsákot, ami luxus olyan árak mellett.
Bölcsességfog :(

Téli cipő: én is a bélelt bakancsra gondoltam.

Metszőfog: Áronnak még hiányzik két felső metszőfog, a szemfogai nem jöttek még ki, de az első négy rágó már igen.

Baba: nálunk az első terhességem szinte egyből összejött (sajnos elment a baba, mostanában lenne 3 éves :cry: ), viszont utána Áronra közel egy évet kellett várni, sajnos túlstresszeltem magam.

Nanica,
De jó, hogy jöttél! Sajnálom, hogy ilyen beteg Linus :( Jobbulást neki!!!

Pann,
Nagyon jók a képek Gergőről! Ügyesen szedi össze a leveleket!! :) Még régebben kérdezted a soproni cukrászdát! Egy nagyon jót tudok a Szécsényi téren :) közel a Tűztoronyhoz! Mi a Szieszta Hotelben voltunk a Lővérekben. Szuper volt.

Áron mostanában nagyon hisztis korszakát éli. Érdekelne, hogy másnál is van e ilyen......

KépKépKépKép
thelga
 
 


Helga, igen, másnál is van ilyen. Boldizsár gyakorlatilag majdnem mindenen amit elhatároz és én nem engedem fetrengésig dühíti magát (10 percenként van ilyen szitu). A múltkor az Ikeában a földön feküdt a lift előtt és ordított. De ott nem baj, mert mindenkinek van gyereke és/vagy terhes, legalább előre lát ilyet. A közlekedés lehetetlen, a babakocsiban végig ordít és tépi ki magát, de ha kiveszem nem engedi megfogni a kezét egy pillanatra sem, tehát irtó veszélyes és nem is haladunk semerre. Totál kiborító..

Közben megnéztem (nagyjából) az oltásos linket, de egyrészt nem hiszem el teljesen, végtére is bármire találunk hiteles személyt aki valamit mond, másrészt pl. a megbízhatatlanság és szennyeződések kapcsán meg azt gondolom, hogy ha mégis kórházba kerül egy hétre pl. akár egy bárányhimlő szövődménnyel (lásd Danáék), akkor hirtelen 15 féle olyan anyaggal fogják kezelni amit ugyanazok gyártanak, tehát abban meg akkor leszek kénytelen megbízni.

Porszívó: a miénk Samsung, és egyik napról a másikra iszonyat büdös lett. A levegő amit kifúj erősen sz@r vagy lábszagú :lol: Ilyet nem tapasztalt valaki? Arra gyanakodtam, h a takony és por valami kölcsönhatásba lépett!? :roll: (nem, nem szívtam fel vele sz@rt :lol: )

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,
Akkor megnyugodtam! Áron is ilyen fetrengős hisztiket vág le, annyira rossz, hogy semmit sem lehet ilyenkor tenni, nem lehet a figyelmét elterelni, semmivel sem lehet megnyugtatni! És Ő is egyre többször csinálja ezt, ma is volt vagy 3x :(

Büdös porszívó: nálunk még nem volt ilyen hála. Lehet, hogy valami kajamaradékot szívtál fel vele, ami megromlott????

KépKépKépKép
thelga
 
 


Nálunk ma nem 3 ilyen volt hanem 38, de ha nem egyedül vagyok vele akkor annyira nem gáz, bár ma séta közben a Váci utcán jobban sikítottam mint a gyerek mégpedig azt, h azonnal menjünk haza mert így nem lehet .... De a szerdai lázas bágyadt nézése óta egyelőre még toleráljuk a hisztit mint az egészség jele :wink:

Boldiapu is erre tippelt, kicseréltük a porzsákot. Hacsak a csőben nem döglött meg valami akkor nem értem..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Nanica,
akkor nem csodálom, hogy nem jöttél mostanában. Gyógyulást Linusnak, neked pedig kitartást! Hogy-hogy hirtelen ilyen gyakori vendég lett a nagyi?

Helga,
nem is tudtam, hogy elment egy babátok, akkor nem meglepő, hogy stresszeltél Áronnál.
Érdekesen alakul Áron fogsora, fel se tűnt, hogy elöl nincs neki, vagy csak régen láttunk róla képet???

Ágiboldi,
végülis igaz, hogy ha valami van akkor is kapunk injekciót, meg ki tudja még miket, a védőoltások csak egy részét képzik ennek a halmaznak. Én nem szoktam vitázni a kötelezőkkel, csak tényleg olyan picurik még amikor kapják nyakra-főre-kombinálva.

Minden beszámolód után csodálattal adózom, hogy még élsz te is meg a gyerek is :D

Nem lehet, hogy az etetőszékből jövő szagot kavarja fel a porszívó? :lol: Tudom, tudom, már rég levetted a huzatot 8)

Timo,
A hozzászólásokban úgy beszélnek a védőoltásokról (kötelező), mintha a mi döntésünk lenne, hogy beadatjuk-e, de pl. Vali hogy kerülte el, hogy ne legyen beoltva??? Már a szülei is harcos ellenzők voltak? Pl. ha mi a gyerek apjával inkább leüljük a büntetést, de nem oltatunk, aztán Sebi mikor felnő minden évben beoltatja magát influenza ellen, plusz nyáron ha utazik valami távoli helyre, plusz kullancs ellen meg mittomén, akkor azért jól nézünk ki.
Persze ezek költői kérdések :D
Lillusnak hajrá bölcsi!

Rita,
nem terveztek több gyereket? Pedig most kezdett volna csak igazán érdekes lenni a dolog, mondjuk egy ikerpárral :D Eredetileg hány gyerkőcöt terveztetek? Volt aki negatívan állt a sokgyerekességhez? Csak mert úgy veszem észre, hogy már arra is furcsán néznek, aki három gyereket vállal.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?