Új privát üzeneted érkezett!

hali!
Köszönjük a gratulációkat!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.28 22:47-kor.
Vendég
 


Halihó!

Sehol senki???

Bigsister

Nagyon szép Oliver.Már az 5 napos képen igazi fiús,és mennyi haja van!!! :D :D :D
Hol szültél?Annyira szép a környezet,meg nagyon tetszik,hogy már a kórházba a tesó,Apa...Meg tudják nézni,fogni.Nekem ez a megoldás nagyon tetszik.
Nálunk még "primitívebb" a dolog.Ablakon keresztül Én mutatom meg a látogatóknak.Apát és Danit csak suttyomba tudtam bevinni a szobába,míg a szobatársam az ajtóba örködött.Mesélj!!!
Még egyszer nagy gratula a kisfiadhoz!

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!

Alvásidő rövid volt, dolog meg sok:(
Most anyáéknál vagyunk, sok a program itt is:)

Bigsister!
Nagyon édes akis Ojibé!!!!:DTényleg szép a szülőszoba!!!
És miylen aranyos Roli a kistesóval!!!Szép csaléd vagytok, gratulálok még1x!!!Sok boldogságot, jó egészséget kívánok nektek! :D

Dana!
Szegény Dani, nehezen keveredik ki ezekből a nyavajákból:(Mielőbbi jobbulást kívánok neki!Milyen foghúzásról vasn szó??
És mire gyanakodtok, hogy járvány van??

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

 
 

Bigsister

Nagyon szép a kis Olivér és a hatalmas haja !!!!???
Sokat égett a gyomrod ???? :wink:

Én is kivánok mégegyszer nagyon sok boldogságot ehhez a gyönyörű két kis szépséges kis fickóhoz ! :wink:
Nagyon megható a kistesó és nagytesó kép !!!


Dana

Hogy van Dani ?????
Köszi hasonlíatnánk a remélom az elm utcában című horrorfilmhez tar kopaszon !!!!(mármint én )

Tomi is minket szokott megütni ha valami nem tetszik, mi is sírással rívással fogadjuk, mire ő puszit nyom az arcunkra és mosoly, hogy már el is van rendezve a verekedés, de legközelebb is simán megüt ha épp olyan kedve van, úgyhogy nálunk ez nem annyira válik be egyenlőre legalábbis. :twisted: :evil:

Mellékelek egy képet, ma már annyira megszokta a szemem, hogy le mertem fényképezni a kis kopcsingert !!!! Kép Szégyenlősen Kép Szőke herceg lokni nélkül

Kép
kditke
 
 


Hali,

etnikumokat olvastam emotikonok helyett, és elgondolkodtam, hogy mi ez az új vonulat...

Bigsis,
Oli nagyon cuki, látom ő sem a skandináv vonalat képviseli :D
A szülőszobás kép nagyon művészi, ezzel kéne hirdetni magát a kórházat, meg az egész hacacárét, az első szülők biztos beugranának :twisted:
Az utolsó kép láttán pedig elmerengtem, hogy mi lenne, ha itt lenne egy újszülött...háááát...

Nanica,
elővettem a kalapácsos dühöngőt, de egyelőre a célzásra való koncentráció megakadályozza a feszültséglevezetést.

Ágiboldi,
Aszem Vekerdynél olvastam, hogy egy ovis beszoktatásnál egy kisgyerek elkezdett sírni, mire az összes többi is rázendített az "anyát akarom"-ra köztik az ovónő saját gyereke is, aki az anyja mellett állt :lol:

Ditke,
tök vagány lett Tomi, az apjának kell igazat adjak (de csak mert idáig nem ér el a haragod :lol: :lol: :lol: )

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Bigsis, nagyon jók a képek, irtó aranyos! Boldinak is ilyen volt a haja :D

És ha már a hajnál tartunk, Kditke, csatlakozom Sno-hoz, apukának igaza van, marha jó Tomi haja!

Sno, etnikumok :lol:

Ma itthonról dolgozom (de 8 órát, úgyhogy Boldi bölcsiben van). Fura egyedül lenni itthon. Már 8-9-ig kitakarítottam a lakást. A munkahelyén az ember ilyenkorra még a kávéját se itta meg :wink:

Hogy van Dani?

Bigsis, majd ,megírod, h milyen otthon két gyerekkel?

Hiszti, ki is írta, hogy elindul a másik irányba és akkor úgyis utána megy? Talán Dana Lauráról. Kipróbáltam: Boldizsár nem jön utánam, hanem a másik irányba elindul leszegett fejjel mint egy dúvad, és konkrétan világgá megy..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Bigsis!
Nagyon helyes a kis Olivér, sztem hasonlít Rolira! :) Majd írj bővebben, ha tudsz!

Ágiboldi!
Lillus sem jön utánam, ha elindulok, sőőt, még puszit is küld, meg pápázik! :)
Holnap én is dolgozom, meg szerdán és csütörtökön is. Most valahogy nem esik olyan jól menni. :( (jó mi, már a második héten nyavajgok) :lol: :lol:

Kditke!
Sztem is jobb így Tomi frizurája! Sokkal kisfiúsabb! Szóval ne sajnáld a kis fürtjeit! :)

Lillus mára bepöttyösödött. Nem tudom, hogy a melegtől van-e vagy a láz utáni kiütés. De csak kétszer volt lázas. Így még érvényes a 3 napos láz vagy vigyem dokihoz?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Ja, anyósom szerint bárány vagy rózsahimlője van a gyereknek.
Itt egy fotó a foltokról: Szerintetek?
Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Boldi

Irigyellek a takarítás miatt én 1 hete itthon vagyok, de amit kitakarítotam már megint tiszta por és rendetlenség. (játék rumli)
Naponta 3x pakolok ez is kevés !!!

Ma a kimosott megszáradt ruhákat kéne elpakolnom, de a lomtalanítás után is tele vannak a szekrények !!!!No de csak ráveszem magam, muszály !!! :twisted:

Köszönöm Tomika nevében a dicsérő bókokat !!!! :wink:
(most már én is kezdem megszokni a kopcsingert)

Timi

Igen így egyhuzamban nem annyira jó ez a munka dolog (saját tapasztalat). :oops:

Pöttyekben én nem vagyok jó, nálunk mikor egyszer volt ,kiderült a száraz bőr okozta, mely testápolóra nagyon szépen elmúlt !!!

Sno

Nincs olyan messze Tatabánya !!! :wink: :lol:
Apuka köszöni, hogy neki adtál igazat !!!! :wink:

Lora

Az előző oldalon akartam már írni, hogy milyen jó az új avatarképetek !!!!!!! Nagyon szép Brigi a kis loknijaival !!!:wink:

(ezek a loknis haj iránti vonzódásaim talán a tudat alattimból jönnek, hogy jó lenne egy kislány Tomi mellé?? Elmebaj) :twisted:

Kép
kditke
 
 


Timó, ilyen Boldi hasa is volt többször is. Egyszer azután amit én maszekban háromnapos láznak diagnosztizáltam, aztán akkor amikor úgy döntöttem, h pont a kanyarós oltás után 10 nappal, aztán egyszer csak úgy, indok nélkül. Sztem ha már nem lázas akkor még megvárhatod, h elmúlik/javul-e holnapra.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!



Bigsis,
Nagyon gratula a csodaszep fiucskahoz! Hihetetlenul aranyos! Nekem is tetszik a jo nagy haja! :)
Es nagyon jol nezel ki a kepen? Megkerdezhetem, hogy szules utan hany oraval keszult??? :) Biztos, hogy Te szuleted azt a babat :D (csak vicc volt :lol: )

Timi,
Jobbulast Lillusnak!!
Szerintem tuti nem baranyhimlo, mert ugy emlekszem, a holyagok nagyobbak. A rozsahimlore pedig mar nem emlekszem.
Haromnapos laza Aronnak nem volt, igy abban sem tudok nyilatkozni.

Aron mar alszik, eddig felvaltva szorakoztattuk a ferjemmel, de jo, hogy ma ejszakas....
Remelem, delutan ki tudunk majd menni setalni! :evil:

Kditke,
Nekem is jobban tetszett Tomi loknikkal :)

Agiboldi
Munka :evil:
Remelem, Boldi jol viseli majd az egesz napos bolcsizest!

A multkor irtad Boldi automaniajat! Hat az nalunk is nagyon van :) Orakon keresztul kepes forgatni, nezegetni az autojait, es 100x elmondani, hogy az egy auto :) Annyira aranyos. Aronnak meg minden jarmu auto, a traktor is .... de ami kesik, nem mulik :)

Panka,
Megnezegettem a pampers-os jatekokat, hat kiszamoltam, hogy legalabb 20 csomag pelenkat kellene vennem, hogy a bennunket erdeklo jatekokat megszerezzem.... :shock: Ennyi max egy ev mulva jonne ossze. De igerem, hogy ami pontokat osszegyujtunk, azt elkuldom Neked, bar valoszinuleg nem lesz tul sok decemberig :(

KépKépKépKép
thelga
 
 


Nanica,
Hu, a harapas az nalunk is elkezdodott, pont a napokban. Eddig duheben a fejet verte a mellkasunkhoz vagy a fejunkhoz. Ez utobbi nagyon rossz! Jo lenne, ha leszokna roluk! Iszonyuan agresszivan tud viselkedni, ha nem kap meg valamit azonnal.
A harapas ellen allitolag nagyon hatasos, ha visszaharap az ember.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Gergő alszik, már nem is tudom mióta! :shock: Az biztos, h már mindent megnéztem a neten, amit akartam, kiteregettem, megfőztem és meghámoztam a krumplit a szilvásgombóchoz, és MÉG MINDIG alszik! Na nem mintha baj lenne. :wink: :lol:

Bigsis! CSatlakozom az előttem szólókhoz, n cuki nagy hajú babátok van! ha géphez jutsz, szívesen olvasnék néhány mondatot a kétgyerekes lét első napjairól!

Timo! A képet látva azt mondtam magamban, h elvinném orvoshoz, aztán kiegészítettem annyival, h ha van lehetőség időpont kérésre, és nem kell a többi beteg között várakozni. :roll: Tovább nézegetve, simán lehet vmilyen allergia is, kb. így nézett ki Gergő bőre is az uszis időszakban (klórallergia). Új étel, új mosópor, új fürdető stb.? :roll:

Sno! Hajvágó: http://www.grundig.hu/index.php?id=1422

Dana! Cicák: szerencsére mindegyik gazdára talált, egyet megtartottunk. :D :D Dani hogy van?

Csak felébredt....
Vendég
 


Bigsis
Gratulálok a kislegényhez! Írtó jóképű kiskrapek! És tényleg tök fiús már most is!
Ha van egy kis időd én is olvasnék rólatok szívesen egy kicsit, ill. a szüléstörténetre is kíváncsi volnék!

Timi
Brigi is volt egyszer ilyen pöttyös, nem látszik a képen számomra tisztán, de szerintem nem himlő. Brigi is volt egyszer hasonló, akkor a melegtől volt. Amikor allergiás lett a DM-es pelusra is hasonló volt, de akkor csak a derekánál és a pocakján. A láza mennyi volt? Sztem ilyen kiütés max. magas láztól lehet. (Legalábbis nálam 39 fok felett jönnek kis hasonlók.) Én szerintem várnék a dokival. A barihimlő viszket, is nem? Meg az tényleg hólyagos.

Kditke
Én is egyetértek a többiekkel, hogy nagyon helyes kis krapek lett így Tomi! Úgy is helyes volt, meg nagyon szép a haja, de így lett igazán kisfiú!
Köszi a Brigilokni dicsit! Még a végén meggondolod magad 2. gyerek ügyben? :lol:
Nem te panaszkodtál, hogy alig van foga Tominak? A képen én nem ezt látom! Most hányadiknál tartotok?

Helga
Erről a visszaharapásról már én is hallottam, de nehezen tudom elképzelni, hogy direkt fájdalmat okozzak neki, főleg így. Szerencsére Brigóca nem egy harapós típus. :)
Képzeld, nálunk meg repülőmánia van. Kitárja a karjait és utánozza a hangját még akkor is, ha nem látja. Sőt még a madarak repülése is nagyon tetszik neki. :D
lora7
 
 


Mazsi
Irigy-irigy amiért Lea így szereti ha fotózzák. Brigó is rengeteg mosolyog hasonlóan Leához, de ha a kamera előkerül... :(
Hihetetlenül aranyos a képeken Lea! :D

Nanica
Neked akartam még írni, hogy néztem picasán azt az ágyat. Nekem az a bajom vele, hogy Brigi sztem félálomban megpróbálna lejönni a lépcsőn, és leesik. Ráadásul Linus ha jól tudom, még mindig veletek alszik, így még jobban félnék, hogy vissza akar majd menni az eddigi helyére.

Én most ezügyben két dolog közt vacilálok. Az egyik egy rendes ágy leesésgátlóval. Csak ezzel is az a bajom, amit az előbb leírtam, bár kissebbet esik. A másik ötlet, egy kiskanapé, amit úgy lehet kihúzni, hogy tulképp. szivacsot terítesz a földre. Innen nem eshet nagyot, viszont nincs ágyneműtartója.
lora7
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést.Dani már nagyon jól van,és pont délelött hívtam fel a köjált,hogy mi lett a széklet eresdmény.Szerencsére negítív,de akkor meg nem értem mi volt a gond,hogy ilyen gyorsan kiszárad,meg hasmenése,hányása volt.Talán holnap a doki megmondja.

Sno
etnikumok :D :D

Panka
Foghúzás sajna nekem van,de nem is egy.Terhességek nagyon tönkretették a fogaimat,így most állandó vendég vagyok a fogdokinál.

Kditke
Szerintem is nagyon jól áll a rövid haj Tominak.
Ne is mond a takarítást.Nálunk is ha takarítok nyomba megint szanaszét a játékok.Laura már megszokta,hogy ha felmosok nagyhangon mondja "csúszik" és az ágyról nem mer lejönni. :lol:

Timi
Lillusnak az egész testén vannak pöttyök?rózsahimlőről nem tudok nyilatkozni,de szerintem ez nem bárányhimlő.Azok inkább nagyobb hólyagok/mint a vízhólyag,és sérgás,vagy fehér színű/,a kisebb holyagjainak is van közepe.És általába első nap csak 3-4 jelenik meg a testen,majd fokozatosan több./gondolod Daniról tudok képet felrakni,igaz már 3 napos hólyagok/
Ahogy nézem a képet/de nem okoskodni akarok/Daninak szokott kisebb korába ilyen lenni a teste,és mindig a doki nekem azt mondta,hogy vírus utáni kiütés és ez lemegy a testről.Így reagál a vírusra a szervezetük.Volt,hogy mandulagyulladás után pöttyösödött ki.

Ágiboldi
Ezek szerint a munkával otthon jobban haladsz?Takarítani Én is reggel szeretek.

Helga
Pampers játékról eddig nem hallottam,pedig kb.Én ennyi zacskót dobtam ki nemrég a kukába.Most jó mérges vagyok. :twisted: Melyik oldalon lehet megnézni?

Pann
Gergő hogy van el a cicával?Képet majd raksz fel?Szobatisztának nehéz volt megtanítani?
Nagon gondolkodunk valamilyen cicán,vagy kiskutyán,mivel állandóan könyörög Dani.
Ma voltunk állatkereskedésbe halaknak kajáért és Laura már a höcsögöt a kezében fogta,hogy viszi haza.Az eladó meg csak jajgatott,hogy valami baja lesz az állatnak.De neki még a hörcsög cica. :)

Lora
Az ágy témával mi is vacilálunk.Laurának nehéz,hogy milyen legyen.Daninak nagyon jó van,ő egyszer aludt a lemászónál a fejjel lefelé,de még nem esett ki az ágyból./picassán van kép róla/
Ismerösünknek volt ez a földön szivacsos megoldás,de ott meg a szoba másik végébe találták meg mindig.

Valaki nem tudja milyen honlapon van fenn az állandó fogak váltása?Tudom még korai,de Daninak már kettő nől alul és még a tejfog nem akar kihullani neki.Így bajba vagyok mit csináljuk/dokik is mást mondanak/.Neki nagyon szép fogsora van nem akarom,hogy most meg gacsiba legyen.

Ingyenes oltásról hallott valaki valamit?
Kérdeztem a dokitól,de érdemleges választ nem adott, és attól félek nem tudja beoltani,2 éves koráig.
Ma is hazaküldött bennünk,hogy a 15 hós oltást még nem adja be,majd mikor mindenki meggyógyul a családba.
Pann
Ha jól emlékszem Te írtad,hogy a kullancs ellenit beadatod.Megkapta Gergő?/nálunk csak 2 éves kor után engedi/

Mmóni
Hogy vagytok?A gyógyszer segített botondnak Lyme kór legyőzésébe?TV még megvan?Vagy vettetek újat és a szobatisztaság?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Lora

Fogak száma a 10-ik bal felső örlő most van kibújóban 3 hete folyamatosan !!! :wink:

Helga

Én visszaharaptam Tomit a hari után attól független harap. :twisted:

Dana

Nagyon sokat beszél Laura ahogy leírod, nagyon ügyes !!!!
Tomi még mindig a megszokott 6-8 szót mondja és mutogat !!!!
A BABÁZÓ-n olvastam a fogváltásról nézd meg ott a kisgyermek résznél !!!!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

A melóhelyről jelentkezem. Reggel kissé nehéz szívvel jöttem el, ugyanis mikor mondtam Lillusnak, hogy elmegyek dolgozni, odajött, átölelt a karjával és mondta, hogy neeee! Úgy fájt! Persze, két mp múlva már ment is játszani, de akkor is nagyon rossz érzés volt! :( :(

Ja, amúgy tegnap elvittem Lillust a dokihoz, 3 napos láza volt. Igaz, csak két napig tartott, de ez van. Majd elmúlik.

Majd még jövök!

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo, akkor hasonló élményünk volt ma reggel, én a bölcsiből jöttem el úgy, h most először sírt és mondogatta, hogy anya, anya (ezt így még nekem célzottan sose mondta, erre vágytam, persze a körülmények nem voltak jók). Szörnyű volt otthagyni, majd' megszakadt a szívem :( De tudom, h aztán megnyugszik és játszik, eszik, alszik, saját szememmel látom mikor értemegyek, h jól elvan :)

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Timi és Ágiboldi

Még olvasni is nagyon nehéz ezeket az elválós történeteket !!!! :oops:

Kitaláltam ez ellen magamnak egy jó módszeret, olyan munkahelyet keresünk apának jövőre, hogy ő hordja bölcsibe Tomit így nem az én szivem szakad meg ilyenkor !!!! :wink:
(azért van ám itt ész) :lol:

Ma megyünk a 18 hós oltásra, valakinek lett utána komolyabb baja, mintha valaki írta volna, bocsi ,de nem emlékszem, hogy ki ! !!!Rákérdezek a pneumococcus elleni védőoltásra én is !!!!

Ha így haladunk kihal a TOPIC !!!!!
Tomi alszik én már megjártam a Tescót, megfőztem az ebédet, már csak egy kis poszívózás és ablakpucolás vár rám du-án. :wink:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Ma olyan jó kis téli cuccokat turiztam,annyira örülök.Még overált is tudtam venni potom 290 ft-ért.Most szezon elötti kiárusítás van és fel akarják dobni a turit,hogy jobban menjen,így minden ruci csak 290.

Laura úgy eltüntette a cumiját/csak a NUK-os jó,MAM-os kb.20 darab van itthon egyet se fogad el/,Hogy fél óráig sírt pedig mellette voltam és símogattam.Este vagy kereshetem,vagy leszokunk róla.Még szerencse csak alváshoz kell.

Timi,Ágiboldi

Hát majdnem sírtam ahogy olvastam.Mégh így is rossz,pedig Dani nálam már 5 éves.De ahogy írjátok pár perc után már nagyon jól érzik magukat./nekem ezt mindig hiába mondják/

Kditke
Igen Laura már sok mindent mond,de ha csak kedve van,vagy szimpatikus neki az egyén.Mikor itt voltak Orsiék egy szót se szólalt meg.De hallanád Sebit milyen szépen beszél!!!Úgye Sno?
Köszi az oldalt mindjárt megnézem.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Képzeljétek kire bukkantam a neten: Rókira! Blogot ír a tejmentes életről, receptekkel. Akit érdekel:
http://tejmentes.blogspot.com/
lora7
 
 


Sziasztok!

Bölcsisek:tényleg nagyon szomorúak a sztorik, nekem is megszakadna a szívem, remélem nem "kell" beadnom, vagy csak önszántamból. :? Egyébként én voltam gyakorlaton bölcsiben, és tényleg az van, hogy amig van kinek sírni,/anyának/addig sírnak is, de utánna pikk-pakk elfelejtik a bánatukat, és elkezdenek játszani, és elvannak amig értük nem mennek. :wink: Persze gyereke válogatja, de általában én ezt tapasztaltam.

Lora!
Tök jók az új képek:DHogy találtál Rókira?
Emili is szereti a repülőket, meg a darukat is:o

Ditke!
Szerintem jó lett Tomi frizuja, tiszta apja :twisted: :lol:

Dana!
Tényleg jó áron turiztál, én most vaterán, tesz-veszen vásárolgattam, az itteni turik most nagyon panganak :roll:
Cumi:Nukosból is vegyél 20-at :twisted: :D

Timi!
Akkor 3 naPOS láz kipipálva :wink:

Helga!
Köszi a Pampers pontokat, de kell hozzá a blokk is:?

Nanica!
Nagyon szuperul néz ki a gyerekszoba, de én is attól tartanék, hogy a sok forgolódás közben lecsúszik a végeken, vagy lemászik, mert az oylan buli, vagy alatta akar aludni, kis kuckóba:D

Harapás:Emili egyáltalán nem harap, ha mrges akkor toporzékol, meg dobálja ami a kezében van, vagy tépi a haját,mint Hókuszpók:D

Képzeljétek, tegnap Emili 3x is hányt, délután.Este elvttük dokihoz, mondta bizti vmi vírus :? (de szerintem is benyelt vmit,pontosabban a Körös vizét, amiben fürödtünk 7végén).Kapott Daedalonetta kúpot, meg B6 vitamint.Éjjel láza is volt, de reggelre már kutya baja, igaz az étvágya még nem a régi, de elevensége már igen :twisted: :D
Ma megmutatta, hoygan tud csúnyán nézni:a szemöldökét ráncolja, és kissé lehajtja afejét:Majd teszek róla képet is, olyan édes:)Persze tőlem tanulta, próbáltam szigorú képet vágni a rosszalkodásaihoz, hát ez lett a vége!Ha én vmi "rosszaságot csinálok(pl. nem indulunk azonnal a játszóra, vagy nem pattogok ahogy a kisasszony diktálja, csúnyán néz rám :twisted: :lol: )
Játszótéren kezd irígy lenni, a saját holmiját nagyon félti és azt sem szereti, ha mások akarnak csúszni a csúzdán utánna:D
Na itt a kép:
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Ágiboldi, Timi
Tényleg szörnyű érzés lehet a bölcsiben hagyni a gyerkőcöt így. Én is félek, hogy mi lesz majd. (Ha egyáltalán felveszik)

Kditke
Hehe, és még te mondtad, hogy örökre 7 foga marad! :lol: Erre jól beelőztök, mert Brigónak még csak 8,5 foga van. És ő már 3 hónapja növeszti az első rágóját. :lol:

Dana
Szerintem is az a megoldás, ha beszerzel jó sok Nuk-os cumit is! :lol: Egyébként meg lett estére?

Panka
Tök véletlen találtam rá. Már nem emlékszem, hogy mit, de egy receptet kerestem és az ő blogja is előjött. :)
Nagyon kis helyes a mérges Emili! :lol:
lora7
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok?Remélem azért írni is fogtok nem csak olvasni.

Panka
Jobbulást Emilinek.Hasmenése nem volt?Nem tudom ez milyen vírus de egyre többet hallok.Itasd sokat!
Megkérdezhetem Te hol dolgozol?Hogy még bölcsibe is voltál gyakorlaton.

Lora
Ha jól emlékszem neked húzták ki a bölcsességfogadat.Milyen gyógyszert kaptál?
Kedden nekem is kihúzták az egyiket és ciszta volt benne így annyira fáj már a fél arcom.Csak sajna nem tudom mit vegyek be.Doki meg azt mondta holnapra hagyjam abba végleg a szoptatást és ad antibiotikumot. :twisted:
2 óra keresgélés után megtaláltam a cumit.A játékos állattartó legaljára tette bele.De ha nem lett volna akkor le kellett volna szoknia.
Tényleg jók a képek.

Képzeljétek tegnap a játszin 19 hós kislánnyal kezdett el játszani Laura és kiderült már 2 hónapja nincs pelusa.Éjjel 2-szer kel hozzá az Anyuka.De beszélni egyáltalán nem beszél,csak Anyát,Apát mond.Mikor pisilni akart meg Anyuka futás és húzta le a bugyiját.Olyan aranyos volt.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Lora

Igen tényleg átléptük a bűvös 7-et !!!!!! :wink:
Azt vettem észre, nálunk legalábbis, hogy a rágók sokkal lassabban és nagyobb nyüszivel bújnak ki, főleg a felsők !!! :wink:

Brigi tiszta anyukája !!! :lol:

Tegnap voltunk 18 hós oltáson, Tomika 85 cm és 12553 g. :P

Estére még fájt a kis karja, kapott Nurofent, ma reggelre meg belázasodott olyan forró volt a kis feje, ma is kapott Nurofent, de az étvágya kedve változatlan, nagyot játszott a játszin és egyedül ment fel a csúszdára és csak biztosítottam.(pedig elég magasak a lépcsőfokok.(okos tervezők felnőtt méretekre tervezték) :twisted:

Tegnap is, mint minden oltás után a cukiban kötöttünk ki apukával, a gyerekorvos már előre kérdezte hogy ma is a szokásos bánatölő fagyira megyünk ???(ami érdekes ebben , hogy Tomika soha nem evett fagyit, még sütit sem pedig ilyenkor szerintem neki volt fájdalma az oltásokkal egyedül, a fagyit pedig mindig mi ettük) :lol: :wink:

Megkérdeztem a védőoltást azt mondja a mi gyerekorvosunk, hogy neki még nem szóltak, sem az ÁNTSZ-től a pneumococcus elleni védőoltástól, de a védőnő ezt hallotta egy továbbképzésükön: valószínűleg úgy lesz, hogy a védőnőnek össze kell írni az októberben 2 évet betöltött korosztályt és akik ez után töltik a kettőt ők még beleesnek az ingyenesbe, ha a szülő kéri !!!!!Remélem így is lesz !!!! :wink: :lol:

Van egy jó receptem van ha valakinek nem lenne ötlete vacsira:

Palacsinta tészta sósan borsosan és fokhagymásan elkészítve, ha kisült tejfölt, kukorica sajt. Valami mennyei !!!!Próbáljátok ki !!!
(ha apuka húsimádó akkor darált hagymán dinsztelt husi is mehet bele)

Pankaa

Nagyon édes Emili, Tominak is van hasonló nézése, meg lehet őket zabálni annyira aranyosak !!!! :wink:

Nanica

Nagyon jó a vizes felvételek !!!! :lol:
Most tolt ke a kerimami engem, hogy miért adok a gyerekre karúszót, mivel hamis biztonságérzetet ad neki a vízben és nehezebben fog megtanulni úszni alkalom adtán !!! :twisted:

Dana

Cumit Tomi is csak alváshoz használ, de én ahányszor nagybevásárlást tartok, általában 2 hetente mindig veszek egy tartalék cumit, mert Tomi is elbűvészkedi őket !!!!

Csak egy jó tanács, mert soha nincs elég cumi (vagy az autóban marad, vagy a kerimaminál, vagy az udvaron dobta el vagy a pelenkázós táskában, mivel vésztartaléknak mindig viszünk mindenhova egyet !!!! :wink: (jelenleg Tescósban a 2 db-os Nuk-os akciózva van) :wink:

Kép
kditke
 
 


Tényleg jó Rókica blogja.
Nem tudjátok mi van vele?
Pont tőle szerette volna tudakozni,mert az egyik barátnőm kislánya/15 hós/és 3 fajta nyelven beszélnek hozzá,és még nem mond semmit,hogy Rókicáéknál ez hogy oldodott meg?Nem tudja valaki?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Kditke

A 18 hós oltástól mind a két barátnőm kislánya belázasodott,nem pedig a 15 hóstól.Ezt Én annyira furcsáltam.

Jó nagy már Tomi.Képeken nem is látszik a súllya.
Védőoltásba remélem benne leszünk,De annyira lassú a dönteni akarásuk.

Karúszóval kapcsolatba Én vitatkoznék a keresztmamával,mivel szerintem a mellény és az úszógumi még rosszabb biztonságérzetet ad,és karúszóval szerintem jobban érzi a vízet .Dani kiskora óta csak karúszózik és tavaly vitték oviból úszásra.Már a második alkalommal az úszni tudó gyerekekhez rakták be,mert annyira jó érzéke van.Még könyörögtek is az oktatok,hogy nyáron vigyem úszás táborba.

Na jó most befejezem,mert velem lesz tele a forum.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!

Nagyon jók a képek! Emili , a kis szigorú zabálni való!
Olivér nagyon édes, és a nagytesó, ahogy kuksizza :D
Ditke: Tomi haja is jó szerintem! (én csak tiniként voltam oda a hosszú hajú pasikért! :wink: )

Köszi az ágy tippeket! Én is parázok tőle, szerintem egyenlőre megvesszük, de nem altatjuk rajta, inkább az alatta lévő kuckót szeretnénk kihasználni.
Dana: Dani mikortól alszik a magasított ágyon? Sok helyen 5-6 éves kortól ajánlják az emeleteságyat. Én sem szeretném hamarabb felengedni.

A hétvégén csináltunk egy próbát. Leeresztettük a kiságyat és feltettük a rácsot. az eslő éjjel 4ig birtam, akkor bevettem magunk közé. Addig is vagy 4 szer szopizott és úgy kellett visszavarázsolni a kiságyba. Második éjszaka éjféltől 4ig semmit nem aludt, csak foglyamatosan szopizott és köztünk sem akart megmaradni, végül a napaliban kötöttünk ki a kanapén ... eszembe jutott Mazsi és a fotelban alvás. Másnap a doki azért megnézte a nátha miatt és kiderült, hogy jönnek a szemfogak is! A harmadik estét már nem vállalatam be, visszaszereletük a matracot és újra (együtt) aludtunk végre ...

folyt köv

nanica
 
 


Dana
Dalacil-C-t szedtem és Advil Ultrát. Az advilt lehet szopi mellett, főleg egy 1,5 évesnél. Az antibigyónál meg nézd meg Róki tanácsát a 446. oldalon. Én megfogadtam. És a gyerekorvos és a védőnőm is azt mondta, hogy jól tettem. (A védőnőm eleve ezt javasolta) De ez a gyógyi vényköteles, és ha már úgyis mész iratni akkor kérhetsz valami kevésbé durvát is. Esetleg a háziorvostól nem tudsz kérni, hátha az normálisabb? Brigi kapta a Normaflort és szoptattam mellette (igaz Brigó csak 1-2x szopizik/nap), nem lett semmi baja.
Részvétem egyébként a fogfájás miatt.
Ja és Rókicáéknál én úgy tudom, hogy 1 nyelven beszélnek a gyerekekhez. Angolul. Ill. nem tudom járnak-e bölcsibe, mert ott biztos magyarul beszélnek hozzájuk.
lora7
 
 


Cumi:nekünk is csak alváshoz kell, de csak 2 van az adott típusból, ezenkívül van egy halom régebbi, használaton kívüli, tarcsiba :wink:
Elhagyni még csak 1x sikerült a Tescoban, leszedte a cumiláncról. :twisted: Azóta csináltam én egy tutibiztos láncot, azt sem leszedni magáról, sema cumit róla nem tudja. :wink:

Dana!
Most nem dolgozom, munkám is megszünt menet közben, de eredetileg csecsemő-gyerekápolónő vagyok:)

Ágy:szomszédban is van egy huszen pár hónapos kisfiú, ő máűr régóta heverőn alszik, nem másziok le róla, a kisűgyban nem tudott nyugodtan aludni,mindig beütüötte magát a rácsokba :roll: De a heverőn meg alszik szépen :roll: Én még nem tervezem leszedni a rácsokat.

Na most utánna nézek ennek a 18 hós oltáshoz kapcsolódó homeós nodóza akűárminek, ha többen is lázasok lettek tőle. :roll: Hátha megúsznánk, nem hiányzik megint egy betegség!

Emili teljesen jól van, nem volt hasmenése sem.Ma spenótot ettünk, és sütöttem túrófánkot is, azt is ette:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


helló!
Éppen azt akartam írni, hogy már egy órája alszik mindenki, erre felébredt a Kisvakond... :(
Szóval egyelőre nincs szervezett napirend, Roliét próbálom tartani, az nagyon jól működött, de most "tűzoltás" van. Ha röviden össze kéne foglalnom, azt mondanám: basszus!
Különben ez az első napom velük hármasban, mert tegnap még itt volt anya.
(Pann, teljesen magamba néztem, amikor kérdezted, h anyós legalább hasznos-e, mert tényleg az: főzött ránk, kitakarított mindent, Roli nagyon jól szórakozott vele. SZóval egy szavam se lehet(ne), ha el nem rontja olyan beszólásokkal, hogy "nem azért mondom, Kata, nekem nem volt segítségem, mikor kijöttem a kórházból, de azért te csak pihenj!" Meg sokszor kezd "idehallgassál-"lal mondatot és azt nem szeretem, mert kioktatászagú.)

Húha, mennem kell, mert türelmét veszítette a Picúr...
Vendég
 


Sziasztok!

Lora nagyon kedves invitálására bekukkantok újra, pedig tényleg nagyon égek, hogy ilyen régóta nem jelentkeztem be!

Dana:

Mi valóban túlnyomóan angolul beszélünk a lányokhoz, én max mondókázni vagy énekelni szoktam nekik magyarul. Viszont a család többi tagja, a babysitter, és az összes közösség (bölcsi/ovi/játszótér/zenebölcsi/szopis csoport) magyar nyelvű.

Én úgy vettem észre, hogy amelyik szót előbb/többször hallja, azt tanulja meg. De egy idő után megtanulja mindkettőt.

Van olyan ismerősünk ahol szintén három nyelvet hallott a gyerek: apuka héberül, anyuka magyarul, és egymás között meg angolul beszéltek. Mivel apuka is, anyuka is otthon volt és sok időt töltöttek a gyerekkel, megtanulta mindkét nyelvet rendesen, az angolt meg pár szó erejéig. Zsuzsával egyidős a kislány.

Gyerekfüggő is a dolog szerintem... Zsuzsa gondban volt úgy láttam, hogy a játszótéren nem tudott kommunikálni, de most hogy látom Szilvit, aki ugyanabban a helyzetben van, ő egyáltalán nincs bajban, megérteti magát. Szóval biztos attól is függ, milyen a természete.


Rólunk:

Képzeljétek, Szilvi bölcsibe jár! Ma volt a harmadik napunk, és egyúttal az első nap, hogy ott is hagytam. Egy mukk nélkül!!! játszott kint másfél órát, én meg bentről leskelődtem, és mivel ilyen jól ment a dolog, bent is ebédelt. Szépen leült az asztalhoz, és evett a többiekkel. Aztán kiadták és 2 órát aludt a babakocsijában. :)

Szóval Zsuzsa után (aki 8 hónapig nem szokott be a bölcsibe és végül mi adtuk fel és vettük őt ki), ez maga a Hawaii.

Remélem nem gondolja meg magát!

És jövő hétfőtől megy Zsuzsa beszoktatása az oviba, na az szerintem nem lesz ilyen zökkenőmentes.

Szilvi olyan kis tündérbogár!

Lányaim:

Kép


Kép

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Mi is itt vagyunk!

Először is nagy-nagy gratula Bigsister a gyönyőrű pici fiadhoz. Nagyon szépek együtt a tesóval!

Nemek:
Mi szoktunk Gréta előtt mesztelen lenni, főleg, hogy felváltva fürdünk vele. Azt tudja, hogy neki nunija van és nekem is, de az apja kukacát nem nagyon érti, mindig csak meg akarná fogni a vízben. Illetve mivel mi már nagyon-nagyon régen nem szopizunk, így nagyon érdekli a cicim is, a legelső alkalommal amikor lrdekelni kezdte le akarta venni, azóta tudja, hogy nem lehet és neki is van és hol.

Munka, bölcsi:
Már én is szívesen visszamennék dolgozni, de ugye engem nem vesznek vissza illetve hétfőn kaptam meg a levelet, hogy ráadásként szeptember elsején megkezdődött a felszámolása a cégnek, január elsejével megszűnik.
Most elkezdtem keresni a munkahelyet nagy erőkkel, csak még azt nem tudom, hogy lesz Gréta bölcsije megoldva, ha felvesznek valahova. Év közben felvesznek-e egyáltalán stb.
Egyépként gondolok minden reggel a bölcsisekre és persze főleg az anyukákra, én nem tudom hogy fogom majd vislni, de szerintem nagyon nehezen.

Tali:
Sajnos nekem nem jó az időpont, kezdődik a sulim, illetve akkor hétvégén vendégek lesznek nálunk.
Agiboldi neked meg boldog szülinapot előre is!

Kditke:
Nagyon helyes Tomika az új frizkóval!!!!
Mivel Grétának elég vékonyszállú és kevés volt a haja mi is vágtuk többször a tavasszal, nyár, de mostmár nagyon szépen el kezdett sűrösödni és nőni. Így megmondtam többett nem lehet levágni, jobban mondva én nem vágom le többt.

Rita:
Nagyon szépek a gyerekek, jó lehet nagy családban élni.

Fiús-lányos szokások:
Imádja a babákat, imád nekem segíten a takarításban stb, de szereti az autókat is nagyon. Nem lehet kirángatni a kormány mögül, ha valamelyik autóba beültetjük.

Panaka:
Gréta is nagyon-nagyon csúnyán tud nézni, ezt az apjától örökölte.

Rólunk:
Augusztus utolsó hétvégéjén elkisértem apát mentősversenyre Balatonaligára három napra, Gréta meg itthon maradt anyuékkal. Nagyon nehéz volt, de szerencsére le voltam foglalva, mert fényképeztük és videóztuk a fiúkat, ahogy versenyeztek, így nem volt sok időm gondolkozni. Csak amikor anyu fölhív második nap délelőtt, hogy Gréta minden miatt elsírja magát, akkor gondolkoztam a haza utazáson, de kibírtam.
Jó volt azért kicsit kikapcsolódni, esténként elmenni a többiekkel beszélgetni, szórakozni.
Mikor hazaértünk futott oda hozzánk és azt se tudta mit csináljon velem, puszit adott harapdált, nagyon örült.

Most hétvégén meg a dédinél voltunk Kisvárdán, meg a nagybátyámnál (anyu apukája és testvére), ahol nagyon jól éreztük magunkat. Gréta is felszabadult volt, egyfolytában dumált, játszott, szinte nem is kellett vele foglalkozni, el volt. Egyfolytában kiabálta dédi és Gabi( nagybátyám).
Voltunk állatkertben is, Nyíregyháza mellett van Sóstón (Agiboldi nem tudom tudtad-e), gyönyörű szép. Hatalmas, több mint 3 óra alatt rájtuk be úgy hogy nem álltunk meg igazán, meg nem tölttünk órákat egy állatnál. Szerintem méretben nagyobb a Fővárosinál, de szinte az állatok fajtáját tekintve is. Volt pingvin, fóka, tigris, párduc, leopár, maci, rengeteg majom faj, madár faj, teve, zsiráf, házi állatok, krokodil stb. stb, rengeteg és most épül még egy terrárium, ahol úgy tudom cápák is lesznek.

Most ennyi majd jövök még!

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!


Róki! De jó, h jelentkeztél! Lenne egy anti-szopis kérdésem: vajon meddig tart a tejtermelés a szoptatás után? Én már lassan 7 hónapja nem szoptatok, és MÉG MINDIG van tejem, és - bevallom - a guta üt meg tőle lassan, mert valószínüleg ezért nem jön össze a tesó. Mit lehet ilyenkor tenni? Vagy mire számítsak, mikor áll le magától a tejelválasztás? :roll:

Cumi: nekünk Aventesek vannak, meg egy ajándék NUK. Jobb híjján (így?) elfogadja a NUK-ot is, úh talán átállhatnánk arra. Azt hiszem olcsóbb is, meg nem bánnám, ha csak végső esetben használná. :roll: Elvileg alváshoz és utazáshoz jár(hat) cumi, de mostanában azt veszem észre, h sokszor "önkiszolgál" és az itt-ott letett cumikat megszerezve boldogan mászkál a lakásban. :x Nem szeretném, ha ENNYIRE cumis gyerekünk lenne. :?

Tápi: képzeljétek, befejeztük az esti tápizást (a hajnali az persze még megvan :evil: ). Már eleinte sem tetszett, h fogmosás után még tápi van az ágyban, de most, h Gergő egyre inkább hagyja megmosni a fogát (hurrá! :D ), így bekeményítettem, és megszűntettük az esti evészetet. Szerencsére gond nélkül elalszik nélküle, úh tényleg csak el kellett határoznunk. :D Persze fürdés előtt még megcsinálom neki a tápit, h ne legyenek elvonási tünetei ( :lol: ), de általában nem iszik belőle csak egy-két kortyot, úh a tele üveget tudom a hűtőbe tenni, és hajnalban ezt kapja meg, persze megmelegítve.

Játszótér: tegnap teljesen megdöbbentem, Gergő áldozatból agresszorrá vált. :shock: Nem tudom, h melyik a jobb, szülőként biztos, h ez a kínosabb. :? Nem tudom, h hányszor kellett bocsánatot kérnem és visszaszolgáltatni a kisebb gyerekek kezéből kitépett labdát, homokozó lapátot, kiskutyát, stb + fokozottan figyelnem kell, mert hajlamos jó erősen megszorongatni a kisebbek gyanútlanul odanyújtott kezét. Ez vmi életkori váltás lehet? Nem mondom, h nagy baj, mert az sem volt jó, h úgy tűnt, vele mindent meg lehet tenni, de most a másik végletbe estünk és nem szeretném, ha állandósulna. :roll:

Turi: nálunk most nyílt egy a Bosnyákon, a már sokat emlegetett cipőbolttal szemben. 1990.-/kg, ami n jó ár, 1290-ért vettem tegnap 6 vékony pulcsit, meg egy kordnacit, mind márkás és jó állapotú. Számolgattam, h ha a legalacsonyabb árakkal számolok, akkor is feleannyiból jöttem ki, mintha a Keletinél vásároltam volna, ráadásul sokkal nagyobb is az üzlet. Téli cuccok még nincsenek, úh vastagabb pulcsikat/nacikat még nem tudtam venni, de most már tudom, h hova kell majd menni...na ennyi volt az ingyenreklám.:wink:

Bigsis! Azért ez a "basszus" elgondolkoztatott... :lol:
Vendég
 


Halihó!

Ma Én leszek az egyetlen aki ír?

Rókica
De jó,hogy jelentkeztél!Ha tudsz gyere többször.
Nagyon köszönöm a válaszodat,a barátnőmnek megnyúgtatásként elmondom amit írtál.Főleg az miatt,mivel Ők is Bölcsibe indulnak.
Ez akkor nem hasonló dolog mint amit a Helen Dorone/lehet nem jól írtam/nyelviskolába tanulnak?Egy másik ismerősöm viszi oda a fiát/2,5 éves/angolul már a színeket tudja,de ha magyarul kérdik tőle akkor össze-vissza mond mindent.
Nagyon jól veszi az akadályokat Szilvi.Gratulálok.Lehet meg Zsuzsa az ovit fel se veszi annyira drasztikusan,mit a bölcsit.Szerintem ez inkább óvónő kérdése inkább.
Jók a képek.Szlvinek te se vágattad a haját még?Én se akarom,de Laurának annyira egyenletlenül nő.
Már szoptatási tanácsadó vagy?Sikerültek a vizsgák?Blogodnál olvastam,hogy már dúla vagy.

Blin
Sajnálom a munkahelyedet.Nem várod meg míg végzel a suliddal és úgy keresel munkát?Megkérdezhetem mit is tanulsz?
Nálunk is Apósom tanította meg,hogy autóba kormány mögé ülhet,és Ő se akar kiszállni belőle.
Azért a pár napért irigykedek kicsit.

Bigsister
Sok sikert a napirendhez.Az nálunk is nehézkesen jött öszze az elején.Míg szopik Olivér addig Roli eljátszik egyedül?

Nanica
Dani már 1,5 éves kora óta alszik az ágyába.Ez igazából nem emeletes ágy/nem tudom nézted-e a picassán a képeket/de nem volt gond.igaz 1 hétig Én is dariztam,hogy mikor esik le róla éjjel.
Laurát az ősszel akarjuk átszoktatni másik ágyba/nála mi is vacilálunk milyen legyen,helyhiány miatt/Igazából Apa neki is olyat csinálna,mint Daninak,de sajna nem fér el.Most keresgélek az interneten olyat ami alacsonyabb és Dani ágyába lehet tolni nappal.Esetleg valaki tud olyan írja meg!Lauránál még az is gond,hogy Ő elevenebb és hiába mondanám,hogy maradjon az ágyába,bizti kijönne.Daninál ezzel se volt gond.Még most is reggel ha felkel,sokszor szól hogy kiszállhat-e az ágyból.
Mind a két szemfog egyszerre jön?Sok sikert az éjszakákhoz.

Lora
Köszi a tanácsot.Tegnap vettem advil ultrát és ma elviselhetőbb.

Panka
Nagyon jó hír,hogy már Emili meggyógyult.

Sno
Nem jártok erre az ősszel?Szívesen várunk bennetek,de ez másra is vonatkozik.

Körkérdés:
Kinek hogy eszik a gyereke?Egyedül/mint Pannál és Rókicánál/,vagy etetitek?
Ha etetitek egy helybe marad és rendes mennyiséget eszik?
Kezdek rájönni,hogy nálunk Laura evés közben unatkozik./nem nevetni/Ha nagyon éhes eszik egyedül,de ha pici kaja van a gyomrába,akkor nem hajlandó enni egyedül,ha etetem meg pár kanál után ki akar szállni az etetőszékbe.Probáltam azt is,hogy két kaja közt nem ehet semmit,de a második kajánál is ezt csinálja.Zsolti az mondja,bizti a melegtől nem eszik,de kérdeztem tőle télen mire fogjuk?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Szia Pann megelőztél :lol: :lol:

Laura ha meglátja a cumiját Ő is rohangálna vele a szájában,de néha szóltunk és olyan kedve van már nyomba adja is./vagy futunk utána és elveszem/

Gergő már magától alszik el az ágyába?Vagy Te is ott állsz mellette?
Nagyon ügyesen oldod meg a tápis elvételeket.Megkérdezhetem,tudom hogy már írtad,de hogy szokott rá Gergő az önnállóan evéshez?/bocsi most ez a rögeszmém/

Játszótér:
Én is nagyon örülnék ha "durvább" lenne a lányom,de Ő még inkább adja a cuccait és elmegy máshová egyedül játszani,mint harcolna.Szerintem ezen ne aggodj.Legalább az életbe is megállja a helyét. :lol: Mikor elvették tőle a játékait,Te mentél visszaszerezni?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Sziasztok!

Na a lányom elaludt végre és folytatom a tegnapi hszt!

Dana, egyedül evés: Én Linust kb 10 hónapos kora óta hagyom, hogy egyedül próbálkozzon. Sosem volt nagy evő, most sem eszik sokat, mégis 12,6 kg az itthoni mérlegen.
Szóval ő az első falatokat vagy mohón kezdi lapátolni vagy nagyon kéreti magát és egy falatot sem eszik. Majd egy idő után nyújtja nekem az evőeszközt és kéri hogy adjam az ételt! (korábban nem is tudtam kanállal etetni, csak ő akart mindent.)
Én már nem parázok azon, hogy mennyit eszik, tiszta idegroncs lennék tőle!

Köszi az ágyba szoktatási infót. Mi is arra gondoltunk, hogy lassan kéne saját rács nélküli ágyikó. A Nagypapa most készíti a leesésgátlót :D

felébredt...

nanica
 
 


Dana

Tomi etetőszékben ülve az étkezőben eszik, kap egy kanalat és ő is lapátolja a szájába a kaját meg én is így aztán csak egyszer kiürül a tányér.
:lol: Étvágya neki a 18 hós oltás után romlott,(2 napja) addig mindent szinte falt. :wink:

Nálunk elalvásnál csak az estinél ott kell állni mellette.
Napközben otthagyom becsukom rá az ajtó és alszik este nem tudom miért igényli, hogy ott álljunk ???!! :shock:

Cumik nálunk a felső polcokon vannak így ja felébred elcsenem a kiságyból és elrakom, hogy még csak ne is lássa, ha fárad és álmos akkor elkéri (vadul mutogat felfele ) !!! :wink:

Pann

Miért vagy annyira tápi ellenes ???(a fogmosás után értem, de előtte nem eheti meg ?)
Én meg pont azon erölködöm, hogy amíg csak lehet nálunk csak reggelente ugyan, de menjen a tápi minél tovább !!!!! :wink:

Nanica

Mi bizti nem váltunk még idén ágyat, így legalább még biztonságban tudom, bár néha a napközbeni alvásakor azt veszem észre, hogy az ágyában állva tolja el magát a faltól a kis Erőbenő !!! :roll:

Akkor közel egy súlyban van Tomival Linus !!!! :wink:

blin

Nagyon szép Kisvárda környéke, jártunk többször is arra egy barátnőm arra fele született Nyírkarászban. Nagyon barátságosak ott az emberek, mintha nem is MO-on lennénk. :wink:

Balatonaliga miatt én is irigy-irigy !!!! :wink:

Bigsis

Nagyon ismerős ez az anyós történet, mikor anyósom régebben eljött ő is elkezdte a kedvenc monológjait, mert hogy neki soha senki nem segített mikor hazaért császár után a kórházból, az Ő gyerekére 2 percig senki nem vigyázott ingyen, ő fizetett az anyósának, hogy vigyázzon az unokájára című dolgot.
Aztán szép lassan elhagyta, de neki is vannak még mindig rigolyái de már messze nem olyan rémes, mint volt, mióta Tomika megvan !!!! :wink:
A múltkori ittlétekor mire hazaértem a munkából megpucolt 2 ablakot is, pedig régen még mosogatni se segített. :o

Hátha majd a tiéd is idővel észbe kap !!!Reménykedjünk !!! :wink:

El sem tudom képzelni a kétgyermekes anyukák életét, mire az egyiket megeteted, tisztába rakod jön a másik, hogy éhes és őt is tisztába rakod, mire vele végzel megint a picúr aztán jön apa aki éhes még jó hogy ő már szobatiszta (:lol: )!!!(bocsi ezt nem hagyhattam ki) Nincsenek üres perceid az bizti !!! :wink:

Pankaa

Bölcsiről:
Én is voltam annak idején gyakorlaton bölcsibe, de arra is emlékszem, hogy akkor volt a gyerköcök legjobb dolga, mikor nyári gykorlaton ott voltunk, mert akkor minden gyerekre jutott egy valaki aki babázott vele, nem pedig csak a kedvencek és a legkisebbek ültek a gondozónők kezébe.(bocsánat tisztelet a kivételnek, biztos van ilyen , de én annó 15 éve (nem ma volt) ezt tapasztaltam) :wink:

Kép
kditke
 
 


Rókica:
Tegnap nem írtam, de nagyon szépek a lányok, Zsuzsa már kész hölgy, Szilvi meg nagyon huncut.

Cumi:
Nálunk is csak alváshozvan, vagy ha nagyon nyűgös. Nálunk a pelenlkázón van és esetleg tisztába tevésnél veszi el, de ha végeztünk mondom neki tegye le, nem kell az akkor leteszi.

Dana:
Még két évem van a suliból, kereskedelmi és marketing, és addig is meg kéne valamiből élni. Illetve próbálnánk gyűjteni saját lakásra is, ami elég nyögvenyelősen megy így is, főleg mentős fizetésből és gyedből.

Ágy:
Nálunk tuti leesne az ágyról, ha nem teszünk oda semmi, nagyon-nagyon forgolódik alvás közben, előfordult már, hogy a franciaágyról is leesett, amikor elaludtam mellette, pedig keresztbe volt fordítva.

Evés:
Nálunk egyszerenűen nem bír megülni egy helyben sokáig, gyorsan kell enni, vagy lefoglalni, például, hogy ő egyen egyedül, amivel már régóta próbálkozunk. A kanalat már szépen használja, mi is általában úgy eszünk mint Kditke-ék, ketten.
A második az legtöbbször kézzel megy.

Kditke: Tényleg nagyon szép és jó ott lenni és mintha a levegő is jobb lenne. Gréta most volt először és nagyon jól érezte magát, egész nap nem volt panasz rá.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Sziasztok!

Bigsis,
Nagy-nagy gratula az új kis jövevényhez! Nagyon aranyosak együtt a tesók! Na az én szülőágyi képeim egyáltalán nem ilyen vidámak, pedig nekem is állítólag könnyű szülésem volt.
Jó ötlet szerintem Roli napirendjéhez igazítani az életeteket, a kicsié úgyis állandóan változik.

Kissé elmaradtam. Végre sikerült nagyjából belülről rendbe tenni a vidéki házunkat, jövőre talán már élvezhetjük is a munka gyümölcsét.

Most meg az ovival teljesen felborult minden napirend a családban. A múlt hét elég húzós volt. Annak ellenére, hogy mindketten Bálint és én is nagyon vártuk az ovit, mégis sokkal nehezebb volt az elválás mint gondoltam. Nem vagyok egy nagyon érzelgős típus (vagy ki tudja), és tudom, hogy már nagyon kell Bálintnak a saját korosztálya, de mégis rossz volt látni mennyire megviseli. Szerencsére még csak 10-en vannak a csoportba, rajta kívül olyanok, akiknek már volt bölcsi/ ovi tapasztalata. Hétfőn egész nap bepisilt, mert nem volt hajlandó pisilni ott, szerencsére azóta nem fordult elő. Keddi napot egész jól töltötte, párszor bementem hozzá, de elzavartak az óvónők. Szerda reggel sírt az oviba, hogy anya ne menjen el, mondták menjek nyugodtan haza. Na én csak a kapuig jutottam, aztán visszafordultam és megnyugtattam. Nem nagyon örültek neki az óvónők, de így legalább nem sírva hagytam ott. Az egész napot végigizgultam, de szerencsére vidáman fogadott. Pénteken otthon sírdogált, hogy ne menjünk, de aztán az oviban már minden rendben volt. Ez a hét jól indult, remélem ezzel le is tudtuk a beszokatást. Nehezítő tényező volt az is, hogy a legjobb barátja és ismerős gyerekek a másik csoportba vannak. Nem akartam átkérni Őt, mivel nekem azok az óvónők nem szimpatikusak. Bár szerdán majdnem meginogtam. A legfurcsábbak azonban az együtt töltött délutánok voltak. Uzsonna után fél 4 fele mentem érte és mentünk egyenesen a játszótérre. Három-négy napon keresztül csak azt hallottam, hogy anya segíts. A mászókán, a csúszdán segíteni kellett felmászni, nem azért mert nem tud, hanem, hogy anya kisbabája lehessen. Ráadásul a macska arisztokraták című rajzfilmből eltanulta a kiscicáktól, hogy mama-mama. És ezt hajtogatta nekem kismacska hangon, ezen már csak nevetni tudtam.

Egyébként nemcsak az elválás, de a bizalomépítés fontos lépcsője a bölcsi/ovi. Bálint amikor kistesója lett, akkor egy hónapig azt kellett hajtogatnunk neki, hogy mindenki szereti, annak ellenére, hogy van egy másik lény is akire zúdul szeretetünk. Most meg, hogy ovis lett, elmondja a napirendet aminek a vége az, hogy uzsonna után értem jön anya. Ekkor szokat rákérdezni, hogy ugye érte megyek. És ez olyan jó érzés megélni, neki és nekem is, hogy igen ott vagyok mindig uzsi végére, számíthat rám.

Természetesen az oviból már a második napon megkaptuk az első vírust. Náthásak lettek, Bálint csak kicsit nem akadályozta az oviba járást. Botondnak viszont meg kellett tanulnia, hogy hogyan vegyen levegőt cumin keresztül is, mert az orrán keresztül nem ment. Első éjszaka fél óránként kelt azóta szerencsére profivá vált. Szemfoga már egy hónapja kicsit előbújt, de aztán úgy döntött bevárja a másikat is, így most két duzzadt szemfog van és folyik a nyála ezerrel. Szerencsére már csak két másik szemfog van hátra és egyelőre nyugi lesz fogzás terén.

Cumi,
Boti úgy tűnik nem márkafüggő. Eddig gyógyszertárit használtunk, de ma vettem neki aventost és már meg is találta a rácsos ágyba, kivadászta és vidáman cumikázott, míg meg nem láttam és el nem vettem. Egyébként a Dm-be minden cumira az van írva 18. ill. 20. hónapos korig. Ezek szerint lassan már el kell kezdeni a leszokatást. Ti mikorra tervezitek?

Kiságy,
Nekünk két rács kivehető a kiságyból, így minden reggel Bálint kiveszi őket és Öcsi kimászik hozzá az ágyra. Egyelőre nekem jó, hogy rácsok között van Öcsi, de biztonság érzést ad, hogy ha nagy gond lenne, akkor végül is ki tudná Ő is szedni a rácsot és ki tud jönni. Később tervezem, hogy állandóan ki lesz véve a két rács, aztán majd meglátjuk. Lehet megy a tesó mellé a franciaágyra.

Beköszöntött nálunk is az újabb korszak, Öcsi ki tudja nyitni az ajtókat, így már nincsenek határok. Ezt ki is használja, imád mászkálni a lakásba.

Hajvágás,
Nekem tetszik kisgyerekeken a nagyon rövid haj, szerintem Tominak is jól áll. Öcsinek nem tervezzük 2 éves korig a hajvágást, a göndörke haja miatt. Meglátjuk mi lesz télen.

Evés,
Öcsi önállóan és kézzel eszik. Ez egyben a szórakozása is. Ha például úgy tartja kedve, kiönti a tálból a kaját (jobb esetben) az etetőszékre, aztán eszik és közben rakosgatja a falatokat. A kanál csak dísznek szolgál. Mondjuk mi levest nem eszünk, de a főzeléket is megeszi kézzel. Megengedtem neki, hogy egy kefirt maga egyen egyedül kanállal. Egy ideig 50%-os arányban lapátolta befele, aztán végül elkezdte inni, ami persze nem ment. Könyökig kefires volt, meg persze az etetőszék is, meg az előke is. Visszatértem a joghurt esetében az etetésre. Engem inkább az bosszant, hogy elég nehezen szokik le a kajadobálásról. Ha már nem éhes, akkor ledobálja a kaját a földre. Én pedig nem szoktam mindig mellette állni ha eszik.

Beszéd,
Úgy látom sereghajtók vagyunk, az eddigi szavak: „ez” és „ana” mellett megjelent az inni szó és mintha néha az enni-t is ki lehetne venni, de ez nem biztos. Ennek ellenére úgy tűnik néha, hogy egyfolytában beszél, egyelőre ismeretlen nyelven.

Tápszer,
Állítólag lesz babylove 3-as tápszer a DM-ben, csak szállítási gond van. A helyén álló vonalkódon 600 gramm van 999 Ft.-ért. Ezek szerint átálltak volna más kiszerelésre. Viszont kaptam akciós Humana-t 1059-ért + üveges bébikaja. Nem is akartam hinni a szememnek, de tényleg ennyi volt. Én a fürdőkádban szoktam megetetni Botondot és Bálint is nyalakodik belőle. Aztán fogmosás. Hülye rendszer, de valahogy így alakult. Csupán az én nyugtatásomat szolgálja, hogy hátha jobban alszik.

Dana,
A lyme folt elmúlt, gondolom a vírus is kiirtódott, ezt nem ellenőrzik. A Tv egy régi volt, amit kidobni sajnálunk, de nem is használjuk. A szobatisztaság teljesen jól működik, sőt ma az oviban kakilt, ami szerintem nagy szó.

Pann,
A játszótéren volt alkalmam végignézni jó pár gyerek fejlődését és eddig még mindig előtört mindenkiből (mértékek különböztek) az agresszor. Bár emlékeim szerint ez mintha későbbi a két év fele szokott volna előjönni, de nyilván ez is változó.

Blin,
Én is hallottam már, hogy a debreceni állatkerttől sokkal jobb a nyíregyházi, de hogy ennyire, azt nem gondoltam volna. Jövőre biztos el is megyünk a gyerkőcökkel.

Üdv:
Mónika

mmónika
 
 


Róki
Örülök, hogy benéztél! :)
Szilvi úgy megváltozott, hogy meg sem ismertem! :o Zsuzsa meg kész kis hölgy lett. :)

Dana
Most, hogy mondod, lehet hogy Brigó is unatkozik az evés közben. Sőt még szopi közben sem bír mozdulatlan maradni egy másodpercre sem. Viszont ha játékosan próbálom, akkor azért eszik. Kivéve ha nagyon éhes, akkor fal. Ja, meg a játszón más gyerek kajáját akkor is megenné, ha már kipukkadna tőle, tökmindegy, hogy ropiról, vagy gyümiről van szó. :evil:

Pann
Már régóta meg akartam kérdezni, hogy jelenleg hány fognál tart Gergő? Ha jól emlékszem neki volt már 1 évesen is vagy 16 foga, ugye?
Én ugyan nem vagyok szakértő, de nem hinném, hogy amiatt a kevés tej miatt ne esnél teherbe. Tudnék elég sok ellenpéldát mondani, sőt ismerek tandem szopis anyukát, ahol a nagyobbnál folyamatos volt a szopi a pocakosság idején is. (Igaz, kicsit megcsappant neki, de nem szűnt meg)

Bigsis
Ez a "basszus" nem hangzik valami jól!
Anyós téma nekem is ismerős. Ő mindig azt mondja, hogy 2 kicsi gyereket nevelt az egyetem mellett. Csak azt felejti el, hogy az anyjával egy faluban lakott, így volt ki segítsen nap mint nap.

Mmóni
Olyan jó olvasni amiket írsz! Persze nem szegény Bálint ovis történetét, nehéz lehet. De ha már nagyvécézik is, akkor nagy gond már nem lehet. Meg kell szokni neki is. És tök jól csinálod, szerintem is fontos a bizalom.
Brigi is kiissza a joghurtot, de ő ügyesebben ezekszerint mint Botond. Ő sem sokszor hagyja, hogy etessem. Mi viszont eszünk leveseket, sőt Brigi nagyon is szereti őket (főleg mert sárgarépa imádó!). Ami idegesít benne, hogy a levest is kiissza a tányérból, ami szerintem rossz szokás, bár tény, hogy még mindig tisztább így, mintha kanállal próbálkozna. :roll:

Ágytéma
Jelenleg ez az ágy foglalkoztat. Igaz ez is magas, de ma élőben is megszemléltem, annyira kicsi a létra rés, hogy ott csak nem esik le. Persze ez még egyátalán nem eldöntött, Brigiapunak még nem is mutattam. :) Azért a véleményeket szívesen meghallgatom. Szóval az ágy: http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80123993
Jé most néztem, hogy megfordítható, az még jobb, mert úgyis sarokban lenne az ágy, így egy leesésgátlóval tök jó lenne, aztán meg ha nagyobb lesz már létrázhat is. :wink:
lora7
 
 


Pann:

A tejelválasztás normális esetben átlag 45 nap alatt teljesen leáll. Ha neked 7 hónap múltán is van tejed, akkor irány az endokrinológus, vagy ha nincs, akkor kérd meg vagy a nőgyógyászodat vagy a háziorvosodat, hogy utaljon be egy hormonvizsgálatra.


Dana:

Nem ismerem a Helen Doron módszert, de ezek szerint nekik sikerült legalább angolul megtanítaniuk a színeket. Lehet hogy magyarul egyszerűen nem foglalkoznak vele ilyen rendszeresen, és csak azért nem tanulta még meg őket magyarul.

Szilvinek már kétszer vágattam a haját. :lol: Csak kicsit egyenetlen, mert természetesen közben egyfolytában rázza a fejét és visít, úgyhogy ember legyen a talpán aki hozzáférkőzik egy ollóval.

Szopis tanácsadó vizsgát még mindig nem tettem le, ellenben elvégeztem a dúlaképző tanfolyamot. :) A szopis tanácsadó vizsga szerintem még évek kérdése, mert 2500 gyakorlati órát kell összeszedni, ami ha heti 40 órát töltenék szopis tanácsadással, akkor is 2 év lenne.

Amit az etetésről írsz, szerintem tök normális ebben az életkorban. Mi általában együtt eszünk, a lányok SK ami persze elszórakoztatja őket, de még így is tekeregnek, gimnasztikáznak, kinyitják az ablakot, kukucsolnak a függöny mögül, stb. Sőt, nálunk elég rendszeresen van étkezés a nappaliban a TV előtt. :? Nem ideális, de így van egy kis béke, és esznek is. Persze itt csak szendvicseket, gyümölcsöt, darabos cuccokat kapnak, de még így is kötélidegzet kell a takarításhoz.

Etetőszéket már nem használunk, visít, ha megpróbálom belerakni, én meg nem erőltetem.

Ja, méretek.

Szilvi 10 kiló és 74 cm. Kb. Mert a 80-as ruhák még nagyok rá.

Jó evő egyébként, még a vasszöget is megenné, plussz még szopik. Úgyhogy nem aggódom. Ő az apja alakját örökölte (vékony), majd örülhet neki ha kamaszodik.

Cumi nálunk nincs, ellenben szopi az még van, de nem azzal alszik el, és a bölcsis szörnyülködések ellenére nem kell bejárnom hozzá 3 óránként megszoptatni a bölcsibe. :evil: :twisted: Ilyen hülyeségekkel traktáltak ott.


Mmóni:

Együttérzek az ovis beszoktatással kapcsolatban... nekem most pl sokkal nehezebb volt Szilvitől elválni, mint anno Zsuzsától, akivel ilyenkor még bizakodtam abban hogy majd beszokik.

Egyébként halál komolyan, ezekben az intézményekben az anyákat is "beszoktatják" mert nekünk is alkalmazkodnunk kell ám az ő struktúrájukhoz. És én úgy gondolom magamról, hogy eléggé bárány lelkű vagyok, de azért most már kezd kialakulni egy kép arról, mikor az intézményben jobban akarják tudni, hogy mit csináljak a gyerekemmel. Mint pl mikor megmondták, hogy nem jó, hogy Zsuzsával angolul beszélünk otthon, vagy most Szilvivel mikor megmondták, hogy az nem jó, hogy ő még szopik. És ha az ember véletlenül valami házirendi szabályt nem tart be, akkor rendesen leszidják mintha én is valami óvodás lennék! Ezen én mélységesen meg vagyok döbbenve, hogy mennyire nincs felnőttnek kezelve a szülő, mennyire nem tekintik partnernek, és kezdek rájönni hogy erre háklis vagyok. :twisted:


Ágy:

Szilvi még rácsos ágyban alszik, kivéve persze ha Zsuzsa ágyán vagy a miénken alszik el. ;)

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Sziasztok!

Roki!
De jó, hogy benéztél! Nagyon helyesek a lányok, Zsuzsának így utólag is boldog szülinapot kívánunk! :) És jó, hogy írad Szilvi méreteit, így örülök, hogy nem csak Lillus ilyen "kis" termetű. :) :)

Lora!
Lillus is megeszi más kajáját a játszin, néha már tiszta ciki, de legalább a többi anyuka is tudja, hogy a másé mindig jobb! :)
Én a gyerekágyra szavazok leesésgátlóval. Szerintem, ha már érett a használatára, akkor nem fog leesni. Vagy első időkben tegyetek az ágy elé a földre egy paplant vagy szivacsot, ha mégis lepottyanna. Mi olyan 2 éves kora körül tervezzük Lillának az új ágyat.

Cumi:
Lillusnak is van és ő is gyakran elkéri napközben is, főleg ha mondjuk megüti magát, mert akkor csak a nyunyó nyugtatja meg. De amúgy alváshoz kötelező. :) Szerintem még ráérnek használni, kábé ha még egy év múlva is intenzíven igyénli, akkor nekivágunk a leszoktatásnak. De majd meglátjuk. Most ezt gondolom.

Evés:
Lillus egyedül akar enni, mindent a "baba" (így hívja magát). Általában ügyesen lapátol kézzel, de ha elfárad vagy nem sikerül a lapátolás, akkor jön a keze. :) Pl. bármilyen kenyeret (lekváros, vajas stb) szépen rátolja az arcára, lenyalogatja ami rajta van és középen kirágja. :) Nem ám, hogy a széléről enné szépen! :lol: :lol:

Na, felébredt! Tegnap este fél 8 óta folyamatosan aludt... ilyen még nem nagyon volt. :) Ebédidőben folytatom.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Szóval ügyesen lapátol kanállal. :oops: :oops:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Hahó,

Róki, igen, igen, én is megfigyeltem amit az intézmények szülőidomításáról írsz. És a módszerük: "Anyuká"- nak neveznek, kicsit mintha gyerek lennék. Onnantól, h leanyukáznak, én már nem egy diplomás dolgozó felnőtt állampolgár vagyok, hanem az ő kontextusukban "anyuka", és nevelhető.

Ágy: még nagyon távoli, így véleményt se tudok mondani. Boldi összevissza forgolódik, elképzelésem sincs, h ebből hogy lesz az ágy hosszában alvás takaróval :roll:

Tegnap nem akart hazajönni a bölcsiből!!! Hurrá! :lol: mégse utálja :wink:
Csak most elkezdett folyni az orra, de gondolom ez vagy fél évig így lesz.

Evés: nála is egy kanál, nálam is. És ő is ledobálja és rakosgatja ha nem éhes, mint Botond. Mmónika, mostmár gyere gyakrabban :wink:

A többit elfelejtettem..

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Pann, én is inkább örülök, mint Kditke, hogy megeszi azt a jó sok tápit (bár drága mint a fene). Tejet ugyanis nem hajlandó se kakaó, se semmi formájában, esetleg gyümölcsös ivójoghurt..
Viszont nagyon érdekelne a fogmosás témája, hogy csináltátok??

Ez egyben körkérdés is. Nem megy. Nem hajlandó. Összeszorítja a száját és rázza a fejét, h nehogy betaláljunk. Már több típusú kefe is volt, és a fogkrémen se múlik.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Pann
A fogmosás engem is érdekelne, mert már most látom, hogy sárgulnak Brigi fogacskái, viszont fogmosás az nuku.

Timi
Én is későbbre terveztem, de miután az utazóágyból kimászott így jobbnak látom egy kevésbé veszélyes ágy után nézni. (Bár ezzel meg is magyaráztam, hogy a tegnap felrakott ágy az max. fordítva jó egyelőre. :roll: ) Az itthoniból is ki tud mászni, csak itt jobban tudok rá figyelni.

Ágiboldi
Ha veszek ágyat Briginek, akkor tuti, hogy normál felnőtt méretűt. Tehát legalább 90cm széleset, így elfér még akár keresztben is, hosszában meg kúszhat kedvére 2 m-en! :lol:
lora7
 
 


Sziasztok!


Jol felporgott a topik mostansag! Szuper!!!!
Orulok, hogy Moni is meg Roki is jottek!

A picasa-n nagyon jok a nyaralasos kepek! Hihetetlen, hogy Moniek milyen batrak, magas hegyek koze ket ilyen eleven kicsivel en biztos nem vallalkoztam volna!

Roki,
Nagyon szuper a blog, elvezet olvasni, ahogy irsz! Erdekes volt, ahogy leirtad a WHO allasfoglalast a tejrol (inkabb tej, mint tapszer!, es az sem kell olyan sok, mint, ahogy hallottam). Mert nekem ez okozott nemi lelkifurdalast, hogy nem igazn tudom, Aron mennyit szopik, es hogy megkapja-e a szukseges napi tej (tejfeleseg) mennyiseget. De ugy latom, igen. Aron meg mindig rajong a tejpepert, igy nalunk abbol megvan a napi 2-3dl, plusz meg kap kis joghurtot meg persze a szopi (ami ejszakankent akar 4-5x is van).

Nanica,
Hat nem semmi a kalvariatok az ejszakai szopival/alvassal kapcsolatban. Pont en is a napokban kezdtem el, hogy ejszaka probalok inkabb vizet adni, de persze egybol elharitotta a kezemet, es nalunk is kb 10-20 percenkent felsirt, hajnali 3-tol fel5-ig kitarttottam, de utana megtortem, es kapott szopit.... hat latszik, hogy nem lesz egyszeru menet. Szerintem nalunk is bejatszanak a fogacskak is.


Mi ujjra huzhato fogkefet hasznalunk, rendesen harapja a kezemet, de azert jutunk valamire. Fogkremet meg nem hasznalunk. Hetfon megyunk tanacsadasra, megredezem majd a dokit, kell-e az mar?

Lora, Nanica,
Nagyon szuperek az agyak, de szerintem is meg nagyon korai ez meg! Szerintem egesz ejszaka azon paraznek, nem esik-e le Aron rola. Igy en inkabb sima agyat vennek (termeszetesen azon is kell a leeses gatlo), es csak sokara (2-3 ev mulva) vennek olyat, amit mutattatok!

Eves: nalunk Aron abszolut visszafejlodott. Eddig kanalazgatott, es mi is ugy csinaltuk, ahogy Kditke, azaz egy kanallal O egy kanallal en. De mara ez visszavaltozott arra, hogy csak en kanalazok. Nem tudom, mi tortent.... Egyedul levest, teat hajlando kanalazni onalloan, de abbol csak par csepp kerul a szajaba, ha O csinalja.
Kezzel nem igazan eszik, egybol szettrancsiroz, szetken mindent a kezevel. Igy nalunk az is kilove.
Hogy ebbol mikor lesz onallo eves????

Na megyek, mert Aront apa elvitte a munkahelyere, es muszaj kitakaritani, fozni... de hat nem alltam meg, hogy ne reagaljak nehany dologra....

KépKépKépKép
thelga
 
 


A leesésgátlóról mindig eszembe jut, hogy a húgom élete egyetlen kartörését 3 évesen szerezte, mikor kiugrált hátrafelé a leesésgátlós ágyból. Ha még meg is lett volna emelve az az ágy, hááát...
persze egy 3 éves gyerek úgyis bizti megtalálja a módját, h összetörje magát..

Kép
Kép
agiboldi
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?