Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Mariannka: én is ott fogok szülni Kép

Lyly: nem semmi pocakod van Kép A fickóm szerint nekem is nőtt a pocakom, de hát nekem alapból is elég nagy van, így nem látványos a dolog.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Tunka: (
gyorsan, amíg nem telik be megint 3 oldal)
én pl. még nem döntöttem el a 4D-s uh-t, hogy mikor.
Sőt, lehet, hogy fura ezen a fórumon, de még azt se tudom, hogy elmenjek-e.
De szerintem, ha vki egyszer akar csak menni, akkor minél később.
mariskaris
 
 


Tunka!
Ha jól emlékszem, azt írtad, olyan naci kell, aminek nem pamutból van a betétrésze. Amit én tudok, az olyan, hogy az egész derékrész pamutból van. Ha így is kell, megírom a telszámotKép

Lyly!
Nagyon jó a pocid!Kép Röpke 5 és fél hét, és nekem is ilyen lesz?Kép

Mariannka, Cory!
Én kérdeztemKép Én is ott szeretnék.
Ha szabad kérdeznem, kinél szültök majd?

Kép
Kép
maminti81
 
 

 
 

Tunka: én valamikor a 30. hét körül. Illetve még karácsony előtt. Akkortájt 28-29 hetes leszek.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Maminti: én a Bálint Mihálynál. Te?

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Tunka
Én a 16. hét körül készülök 4D-re. Meg majd a vége felé, olyan 30-32. hét körül.

Mariskaris
Szerintem érdemes elmenni.

Egyébként a Praxisban azt mondták anno, hogy a legjobb képek a 30. hét után készülnek.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Köszönöm Lányok!

Nektek is hamarosan látszani fog!!! Kép Kép Kép
Igen, már észreveszik, nem nagyon lehet már eltitkolni. Kép
Sajna, a keresztcsontom is fáj, meg a szeméremcsontomba is nyilall.
Nekem hátrahajló méhem van, azt olvastam valahol, hogy a 12. hét táján kell kiemelkednie a kismedencéből. Lehet, hogy most jön elő, azért fáj?

Lyly
12+2

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Tunka, ne haragudj! Én a 17-18.hét körül szeretnék először menni 4D-re! Még a 20.hét előtt szeretnénk tényleg minden eshetőséget kizárni! Vagy szerintetek felesleges? Majd lefotózom mindjárt legalább a nacimKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Cory!
Ha minden igaz, Kocsis Évánál, de azt mondta, még nem tudja, hogy el tud-e vállalni akkor.

Kép
Kép
maminti81
 
 


Tunka!
Nekem már hanyattfekvéskor is eléggé kidudorodik a hasam. Lassan te is megérzed a mozgásukatKép

Szisz!
Én nagyon büszke vagyok, hogy ketten vannak a pocakombanKép

Annácska!
Köszönöm a boxoló manócskák képét, el is mentettem. Különben nem a gyámhivatalba kell menni, hanem az anyakönyvi hivatalban tehető apasági nyilatkozat - van benne tapasztalatunk, meg abban is, hogy milyen megalázóan viselkednek a házasságon kívüli gyermekvállalókkalKép

Cory!
Nem szeretnék senkivel sem vitatkozni a családi járulékokkal kapcsolatban. Lesznek akik jobban járnak (pl. akik nem tudják igénybe venni az adójóváírást), de alapvetően nem változik a helyzet, sőt! A példád, amit felhoztál, egy kicsit sántít. Az 53.000 Ft-hoz még hozzá kell adni a 13. havi családipótlék 1/12-ét. Így 54.900 Ft a jelenlegi juttatás, jövőre viszont 54.000 Ft lesz. És sajnos csak a lakosság 1/3-a (vagy annál is kevesebb) jár majd jobban. Mivel mi nem tudjuk igénybe venni az adójóváírst, többet kapunk majd, de bosszantó, hogy összeségében az e célra szánt államháztartási kiadások alacsonyabbak lesznek.

Bori 16+4

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Bori,

nekem is ilyesmit mondott a könyvelő.Kép
Elkeserítő...

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Bori: nem adtam hozzá a 13. havi családipótlékot, mert 3 gyerekeseknél lesz beiskolázási vagy milyen díj, de az összeget nem tudom.
De én azt látom a környezetemben, hogy a többség nem tudja igénybe venni az adójóváírást, akkor meg olyan, mintha nem is lenne.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Tunka!
Én is sokszor azt érzem, hogy a kérdéseimre nem válaszolnak.
Épp nyaralni voltatok, amikor szóba került a 4D UH témája. Akkor írtam már, hogy én a 10. héten (menstruációm alapján a 12. héten) voltam, persze kényszerből mentem ilyen korán, de későre kaptam a klinikán UH időpontot és félő volt, hogy lekésem az AFP-t. Megérte elmenni és mindenkinek csak ajánlani tudom már a terhesség korai stádiumában is. Ha visszakeresel, raktam fel képeket is, azon látni a két UH-módszer közti különbséget.
Szeretnénk még egyszer elmenni, de majd csak a vége felé.

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Cory! Milyen más színekre gondolsz a táblában? Én úgy gondoltam hogy 3 szín=3 harmad! Vagy van jobb ötleted?

KépKép
nicika
 
 


Anita
Majd mesélek mi mindent láttak a 16-17. héten és majd eldöntöd.
Én is sokat vaciláltam rajta, hogy nem korai-e, de ennek a gépnek a felbontása sokkal jobb mint ami a dokimnál van, és genetikai uh.-ra nekem a 20. héten kell majd mennem. Miután az előző gyereknél nem volt jó az afp-m, így gondoltam hogy esetleg ez megnyugtathat. Na meg hát ugye nem is vagyok már fiatal, de genetikai vizsgálatra meg 35 felett küldenek (annyi meg még nem vagyok). Szóval.....
Ja és még kíváncsi vagyok arra is mit rejteget a lábai között. Kép
Na most jót elmélkedtem.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Proone! Csak ezt a kettőt sikerült most átküldenem! Beállt a freemail, de majd később lehet hogy megpróbálom újra! Ja, és csak és kizárólag ezen a módon tudom küldeni!

KépKép
nicika
 
 


Nicika!

Szerintem nagyon jó ez a tábla így, ahogy van! Remélem majd én is felkerülök rá sereghajtónak a végére!

Holdviola
7+0
Vendég
 


Mindenki aki zenét szeretne! Nagyon sajnálom hogy mindenkinek nem tudtam elküldeni amit szeretett volna, de hogy őszinte legyek iszonyú időbe telik amig feltöltögetem! Ennyi időm azért nincsen ám! Egész nap mégsem ülhetek a gép előtt! Majd lassanként küldök mindenkinek, illetve megpróbálom! Szóval türelmeteket kérem!

KépKép
nicika
 
 


Elgondolkodtattatok. Eddig csak abból a szempontból gondoltam a 4D-sre, hogy én(mama) milyen képet látok a kisbabámról, arra nem, hogy talán az orvos is jobban láthat valamit, amit esetleg látnia kell.
Borkadorka, köszi.
mariskaris
 
 


Holdviola!
Az tuti nem leszel, mert én vagyok a sereghajtó!Kép
Te mikor akarsz felkerülni a táblába?

Nicika!
Hogyhogy nem vagy hajlandó az éjszakáidat és a nappalaidat a gép mellett tölteni?Kép Majd utánanézek, hátha meg tudom szerezni valahogy!

Kép
Kép
maminti81
 
 


Lyly! Tényleg látszik már neked is! Nem semmi! Csini!

KépKép
nicika
 
 


Köszönöm a válaszokat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Maminti81: egy varró nőnek a száma amit meg tudsz adni vagy egy üzleté.lehet hogy tényleg igazi kismama ruci kéne mert pár hét és szerintem másba nem fér el a pocakom.csak most vagyok bajba mert a régiek már pociban nem kényelmesek(pedig a többiekéhez képest amiket láttam pici a hasam, de a babák mérete tökéletes).

Cory,Szisz2! én is a praxisba megyek és a dokim mondta hogy Dr Hajdú Krisztinához mennyjek mert ő a legjobb.a Szabolcsban ő csinálta a genetikai uh-t.Én is a 20. hét környékén mennék először.szeretnék dvd-t vagy videót kapni a picúrokról!

Lyly:tényleg szép a pocid.ezt már nem lehet elrejteni a kiváncsi tekintetek elől. én is olyan büszke vagyok az enyémre pedig akkora mintha egy jó vacsi után lennék,de állandóan simogatom!

Borkadorka!mi is úgy örülünk a 2 babócának.már kukucskáltam a használt holmik között de venni nem fogok semmit idő elött!néztem babakocsit hát nem egyszerű választani annyi féle van!
tunka
 
 


Cory!
Biztos sokan vannak, aki nem tudják igénybe venni az adójóváírást, mi is azok közé tartozunk. Mégis magunk ellen beszélve, nem tetszik, hogy a kormány pont itt húzza meg a nadrágszíjat, mert mint már írtam, összességében kevesebb pénzt szánnak ezen kiadásokra a jövő évben. Nem beszélve arról, hogy egyelőre ez csak ígéret.

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Tunka! Én mindíg azt a terhességi kort írom a táblába amit ti szeretnétek. Ha az orvos mást, mond és szeretnéd hogy javítsam, természetesen javítom! Szóval javítottalak!

KépKép
nicika
 
 


Tunka én a 19. héten és a 30. hét után valamikor készülök 4D-re!

KépKép
nicika
 
 


Maminti81!

A sereghajtót csak képletesen írtam, gondolom pár napon belül jócskán lesznek már alattam is... Egyébként minél előbb szeretnék felkerülni a listára!
Vendég
 


Lyly! A hátrahajló méh amúgy számít valamit terhesség alatt? Csak mert állítólag nekem is az van!

KépKép
nicika
 
 


Bocsánat, hogy ennyit írok, de még valami: az 1 meg 2 gyerekesek vannak itthon többségben, és ők egyértelműen többet kapnak majd. Tehát az 1/3-ot én teljesen kizártnak tartom.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Holdviola! Szeretnél felkerülni? Vagy esetleg már kérted is? Bocsi de tényleg már azt sem tudom hol áll a fejem!

KépKép
nicika
 
 


Tunka, Mariskaris és aki még nem látta!
A 4D UH ilyen képet készített a 9+4 hetes babákról, jobban modva csak az egyikről, mert a másik csak a kobakját volt hajlandó megmutatni. Nem beszélve a mozgó felvételről, ott a másikat is láttam teljes egészében egy rövid ideig, de később elfordult.

Bori 16+4Kép

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Nicika!

Ha lehet, akkor szeretnék felkerülni!
Adatok:
Holdviola
Baranya
25
2005. 07. 08.
2006. 04. 15.
7+0
1
1

Előre is köszi!!!!!!
Vendég
 


Milyen jól látszik! Kösz, hogy újra betetted.
mariskaris
 
 


Bori:
felkutattam az uh képeket és megtaláltam!!!!!!!!!!!!utána láttam hogy már itt is fenn van. az utolsó uh-n a doki csk 1 képet adott amin a kobakjuk teteje látszik. az a baj hogy én órákon keresztűl elnézegetném az uh monitoron őket.ezért akarok én is 4D-re menni ott megnézetem minden testrészüket!!!!!!!amúgy tündéri a 2 nagylányod.

Nicika! remélem nem vetted akadékoskodásnak amit írtam, nekem igazból mindegy az a fő hogy a babák szépen fejlődjenek.hétvégén megcsinálom a máglyarakást!!!!!!!!!!!!csak még egy kérdés: a zene amit küldözgetsz és amiért " szétszednek" az anyucik az már meglévő babáknak van vagy arra hogy a pocilakó halgassa és megnyugodjon tőle?
tunka
 
 


Sziasztok, jó hétvégét,
szerencsére most ér véget a munkaidőm.
mariskaris
 
 


Holdviola! Beraktalak a táblába! Igyekszem feltenni is!

Tunka! A babazene, amit feltettem 0-3 éves korig ajánlott! És nyugi! Nem vettem akadékoskodásnak! Kép

KépKép
nicika
 
 


Nicika!

1000 Kösz!
Vendég
 


Sziasztok!

Nicika: köszi szépen, hogy javítottad a napokat a táblában. Nagyon kedves vagy, hogy küldözgeted a zenét, de felmerült egy kérdés bennem.

Akinek átküldted már, nem tudná esetleg továbbküldeni, és akkor neked nem kellene naphosszat töltögetni?

Többiek mit gondoltok?

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


oLYAN jót találtam ki!!!!!!! csináltam mérőszalagot amin minden uh alapján mért CRL adatot berajzoltam egymás fölé és most döbbentem rá milyen nagyak a babáink ahogy kicentiztem a 77 és 74 mm-t nagyon meglepődtem.ez számomra olyan jól szemlélteti hogy nőnek és mekkora a méretük valójában!!!!
tunka
 
 


Még egyszer köszi a pocidicséretet, Mamócák! NAGYON ÉDIK VAGYTOK!!! Kép

Nicika,
állítólag semmit nem számít a hátrahajló méh, bár a szakirodalom szerint így nehezebb teherbe esni (nekünk 3. próbára jött össze, anyukámnak és a 6. hónapi próba után, a 10 évvel fiatalabb húgom elsőre, a mensije előtti napon voltak együtt apuval, hogy szóval már biztosan nem lesz terhes...Kép)
Olvastam egy másik fórumon egy főorvos válaszát ezzel kapcsolatban: állítólag a kismedencéből nem mindig tud kiemelkedni a méh rendesen, és ez végső soron a baba sorvadásához is vezethet. De ő a több évtizedes praxisa alatt még ilyennel nem találkozott...Kép
A zenével kapcsolatban türelmesek leszünk.Kép

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!
Hétfön tudok csak jönni, mert nincs otthon net.

Maminti
6+5
Kép

Kép
Kép
maminti81
 
 


Mariannka a továbbküldős módszer maximum úgy lehetséges, ha valaki tud óriásfilet-küldni, ugyanis hogyha a levelemet simán továbbkülni, akkor is megvan egy letöltés szám, amit ha elértek akkor nem tölthető!

KépKép
nicika
 
 


SziasztokKép

Hu annyit irtatok hogy az csak na, nem győztem olvasgatni.

Ma voltam cukroslötyi iváson, kiváncsi leszek az eredményre.

Apaságinyilatkozat:
Általában az anya lakhelye szerinti Önkormányzat anyakönyvi hivatalába kell menni. Vinni kell magatokon kivül a terhes kiskönyvet, személyit és lakcimkártyát. Hogy mikor csináltatjátok meg az mindegy, csak még szülés elött.

Akik házasok, azoknak 300 napnál nem régebbi házassági levél kell, (vagy nem tom hogy hivják, nekem már nagyon régen volt olyanom).

A gyerek anyakönyvi kivonatát legtöbb helyen a korházban intézik, de tisztelet a kivételnek, van ahol ott elveszik a papirokat, de a korház illetékssége szerinti önkormányzatnál lehet majd átvenni. A lakcimkártyát is ott kell intézni, ahol szülünk (ez főleg a fővárosnál érdekes, tehát amelyik kerületben látja meg a bébi a napvilágot, annak az önkormányzata állitja ki a papirost). A TAJ kártya választható: postai vagy személyes ügyintézésben. Postán kb egy hónap legalább, és ez azért érdekes mert addig nem tudod megigényleni az egyszeri anyasági támogatást.
Személyesen a budapestieknek eddig a Teve utca volt az intézési hely. Az anyasági támogatásnak és a családi pótlék igénylésnek a leadási helye meg a Lőportál utcai Tb intézmény. Mindegyikre külön formanyomtatvány van. Azoknak könnyebb egy kicsit, akiknél tbkifizetőhely a munkahely, mert akkor ott mindent el lehet intézni a családi pótlék terén.

Lányok akik már betöltötték a 13. hetet azok ne felejtsenek el igazolást kérni a magzati kedvezményről a dokijuktól, mert már jár, attól a hónaptól amelyben átlépte a babóca a 91. napot.
Sajnos előre láthatólag már csak dec. 31ig, de legalább addig is vegye igénybe aki tudja.

Magam részéről előbb tudni szeretném hogy mi várható valójában jan. 1től , majd utána elég lesz fognom a fejem, addig csak toto a dolog, de a tervezet nem dobott fel Kép

Orsi, AnnácskaKép
A II. nőin csak elveszik a papirost és a VIII. kerületi Önkormányzatnál kapjuk meg az anyakönyvi kivonatot, és ott kell a lakcimkártyát is intézni.

CsemaKép
Nagyon édi a foto a kicsiről, elhiszem hogy boldog vagy és hogy megkönnyebbültél valamennyire. Rajtam még keményen rajtam a para, de már nem kell sokat idegeskednem.

ÜDv az uj mamiknak, mostmár jó sokan vagyunkKép

CoryKép
Mikor mész a védőnőhöz? Még mindig szenvedsz rokakomától?? Szegény, ha ennyire megizzaszt ez a manó szerintem tuti összejött a kislányKép Én már elbizonytalanodtam az érzéseimet illetően, majd egy pár hét mulva face to face megtudjukKép

TunkaKép
4D uhra én max a 30. hét körül megyek, ha megyek. Danival se voltam, sőt bevallom nem is vágytam rá. Most is csak apró, halvány gondolat merült csak fel bennem. Kicsit sokkalom az árát, bár mihez képest, tudom...

Mindenkinek termékeny és rokamentes hétvégét kivánok

ÁGi
12+1 vagy 13? még nem dölt elKép

KépKép
KépKép
Ágiboszi
 
 


Én szívesen továbbküldöm bárkinek a babazenét, egy számot küldött nekem e-mailen Nikica, csak nem tudtam még megnézni, de továbbítom bárkinek, ha leírja az e-mail címét.

Paga 12+3

Gabi
paga
 
 


Ágiboszi!

Mi az a magzati kedvezmény? Én még nem vagyok járatos az ilyen dolgokban, megköszönném, ha írnál pár sort róla!

Holdviola
Vendég
 


Sziasztok!

Babetta:Én is sokat járok pisilni sőt ha nem megyek időben akkor még a pockom is fáj. Igen nagyon jól látszott a baba az UH! :-))

Anita: a 12.héten ha lesz terhesgondozásod az UH-val együtt akkor ott kérnek minden leletet tehát a fogorvosét is.

Tunka: néha én is úgy érzem , hogy rám senki sem figyel de azért kitaró vagyok és olvasok és írok! :-)) Én nem tervezem a 4D UH. Annyira jó az Uh gép az SZTK-ban , hogy szerintem fölösleges.

Már nekem is korlátozottak a nadrágok. Anyumék nyaralnak és arra várok , hogy hazajöjjenek mert akkor varratok velük kimama gatyót! :-))

Én még nem érzem , hogy mozogna a baba... annyira jó lenne már!

Ilu 15+3
czuli
 
 


Paga!
Elküldöd nekem? Emailcím a profilomban!
Köszi!
Vendég
 


Paga,

nekem is küldd lécci az agnes@express-travel.hu címre. Köszönöm!

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Ági! Nagyon sokat segítettél. Köszönöm, szinte mindent megírtál, amire kiváncsi voltam. Nyomtatványok gondolom a netről le fogom tudni tölteni, és gondolom lesz hozzá tájékozatató is, arról, hogy mit kell csatolni a nyomtatványhoz. Én augusztus 30-án leszek 91 napos, az lehet, hogy akkor én már most augusztusban igénybe tudom venni a családi kedvezményt?

Még egyszer köszi-köszi.

Paga 12+3

Gabi
paga
 
 


Ha én táppénzen vagyok, akkor is igénybevehetem az adókedvezményt? Akkor is kérjek igazolást?

KépKép
nicika
 
 


Ja és Czuli és Ági én sem megyek azt gondolom 4D-s ultrahangra. A dokim azt mondta, hogy látványnak szebb, nem nem tud mást mint amivel ő néz, az egy jól felbontású 3D-s Uh. El szoktam gondolkodni a dolgon, de a babám pár hónap múlva úgyis ott lesz nekem, akkor annyit fogok benne gyönyörködni, hogy csak na!

Paga

Gabi
paga
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?