Új privát üzeneted érkezett!
INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK   –   INAKTÍV TOPIK

Szisz Kép
Az érzéstelenítésről megkérdeztem a fogdokit a héten és azt mondta a Lidokain helyi érzéstelenítésben nyugodtan kapható Kép

Annácska 8+4

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Cory
Akkor neked mázlid van, nekem a nagyobbik most lesz (jövő héten) 5 éves, de minden éjszaka felkel 1-szer pisilni, amire nem lehet nem felébredni, és akkor a kicsiről még nem is beszéltem, persze ő is ébred, de véletlenül sem kelnének ugyanabban az időben. És ez még csak halmozódni fog februártól Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Paga! Ne reménykedj, hogy sokáig tudod hordani a ruháidatKép Én is azt hittem! Combban, fenékben jók, de begombolni. Most már a csipőgatyák is kényelmetlenek... Lehet, ha hazajön a párom, megcsináljuk fotótKép

Mariskaris! Nagyon szívesenKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 

 
 

Annácska
Sajna én végig fogdokihoz jártam a két terhességem alatt. Első időkben tényleg csak Lidokaint kaptam. De egy bizonyos idő után már szurit adtak, nekem sajna volt így gyökérkezelésem is meg foghúzásom is. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz: ez durván hangzik. Nekem csak szopizni keltek fel. Aztán egyszercsak már nem. Azóta meg egyik sem. Szerencsére Kép
Majd márciustól ismét beállok a mosott rongyok közé :D

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én sem bírom visszaolvasni a leveleket, majd apránként.

Üdvözlet az újonnan csatlakozott kismamáknakKép

A rosszullétekhez (émelygés, hányás) nem tudok hozzászólni, mert nálam ez mindhárom terhességem alatt kimaradt, viszont kitartás, az általánosságban a második harmadra elmúlikKép
Tegnap egy kicsit megerőltettem magam, most szúrkál a hasamban. Úgy érzem, mintha a vakbél tájékáról sugározna a fájdalom. Pihenek egy napot, ha nem múlik, megyek orvoshoz.

De van egy jó hírem is, már nem csak buborékokat érzek a hasamban, hanem tegnap szabályos boxmeccs kezdődött. Hol a hasam egyik fele, hol pedig a másik dudorodik ki. Az ikreknek ilyenkor már nincs igazán sok helyük.

Tunka!
Tényleg lehet közjegyző előtt is apasági nyilatkoz tenni? Ha igaz, oda megyünk, mert ő nem beszélne olyan megalázóan, mint az anyakönyvi hivatalban.

Bori 16+4

Bori

Kép
borkadorka
 
 


Cory
Már hozzászoktam. Annyira, hogy ha ők nem kelnek fel akkor felébredek magamtól, és csodálkozom, hogy miért nem ébrednek. Én hülye, ahelyett, hogy inkább aludnék. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz! Én már csak a gondolattól is rosszul vagyok, hogy hamarosan fel kell keresnem a fogdokit! Az a mumusomKép
Tényleg meg tudja vki mondani, hogy meddig kell (hanyadik héteig) felkeresni a fogorvost, belgyógyászt? Van erre vmi "szabály"? Kép Vagy majd a védőnő megmondja?

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita: szabály nincs, és mégcsak nem is kötelező, csak ajánlott. Én novemberben fogok menni fogdokihoz, akkor aktuális a szokásos kontroll.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Bori! Tök jó, gratulálok! Nagyszerű érzés lehetKép Az erőlködéssel vigyázz, pihenj sokat!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita
Egyelőre még én is halogatom a fogdokit. Nekem is kéne már mennem, eddig még soha senki meg sem kérdezte, hogy voltam-e, na majd ha elkezdődik az ovi (akkor csak az egyik gyerkőcöt kell magammal cipelnem). Meg kéne még mennem EKG-ra meg házidokihoz is. Nagyon el vagyok lustulva. Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Szisz Kép
Lidokain szurira gondoltam, nekem azt mondta a doki az kapható Kép
Egyébként én is piszkosul ez vagyok lustulva Kép Még a kiskönyvet sem intéztem el, pedig a dokim már kereste Kép

Annácska 8+4

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Bori Kép
Irigyellek a meccs miatt Kép Olyan jó lehet érezni a pindurokat Kép
Kép
Vigyázz magadra, de erőltesd meg magad Kép
Ha jól tudom a gyámhivatalba kell menni elintézni az apaságit, de lehet hogy a közjegyző is megcsinálja Kép

Annácska 8+4

[color=#0000ff:203f9deef2][i:203f9deef2]Annácska, Peti és Dondi baba [/i:203f9deef2][/color:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://www.mamanet.hu/rulers/3688_10900.jpg[/img:203f9deef2]
[img:203f9deef2]https://vonalzo.picibaba.hu/8869.jpg[/img:203f9deef2]
annácska
 
 


Annácska
Akkor részletezem: nekem úgy volt, hogy az elején nem szuri volt, csak befufukázták Lidokain spray-vel. Aztán később(azt már nem tudom hanyadik héttől) kaptam rendes érzéstelenítő injekciót. De ha a dokid szerint lehet akkor bizti úgy van.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Jaj el is felejtettem mesélni. Kép Szerdán voltam a gyerekorvosunknál (vittem a kisebbiket 15 hónapos oltásra) és behoztak ikerbabákat. Hát annyira de annyira édesek voltak. 4 és fél hónaposak voltak, mindkettő fiú, és egypetéjűek. Tök egyformák voltak! Úgyhogy hirtelen elkezdtem irigyelni az ikres mamijainkat! Kép

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Képzeljétek, most megyek először védőnőhöz. De nem izgulok. Remélem, utána, 1-2 dologban okosabb leszek.
mariskaris
 
 


Sziazstok Lányok!

PÉNTEK VAN!!! Nemsokára lustizhatunk kedvünkre hétvégén! Remélem, a gyerkőcös mamáknak is lesz módja oihenni.

Csema,
hatalmas gratula a babócához!!! Kép Nagyon aranyos, bár már én tartanák ott! De csak 30-án megyünk uh-ra. Ja, és nagyon szívesen a listát, ha bármi kell, ami nincs rajta, csak írd meg, a férjem kollégája meglehetősen gyors "beszerző" (2-3 nap)... Kép

Babetta és a többiek,
én sem alszom ám, van úgy, hogy hajnali 1-4 között "vígan" ébren fekszem... és pisilni járok. Olyan érzés, mintha azonnal bepisilnék, aztán kiderül, hogy csak egy kevés, de a doki szerint a növekvő méh nyomja a hólyagot.

Maris,
a fogdokinak feltétlenül mondd meg a babát, ők biztosan tudják, mit lehet adni. Az érzéstelenítőből sem mindegy, mit adnak! Én hétfőn voltam fogásznál, kapásból a szemfogam lyukadt ki Kép, és semmit nem adott rá, amíg betömte. Ki lehetett bírni... Folyton a kicsire gondoltam közben, így alig vettem észre...
Mamócák! A lyukas foggal tessék nem viccelni és az ínyproblémákkal, mert fertőzéses gócot indíthat el a szervezetben, ami a vérrel együtt a babát is veszélyeztetheti! Úgyhogy kezelés minél hamarabb!!!

A családi kedvezményről azt nyilatkozta a könyvelő ismerősöm, hogy sajnos a többgyermekesek járnak egy kicsit rosszabbul (mint mindig, szegények), és tényleg megszüntetik jan. 1-től. Kép Ez a családbarát magyar politika, közben minden politikus tépi a száját, hogy így fontos a család, meg úgy fontos... De amikor hatalmon vannak, akkor mindjárt az autópálya a fontos...Kép

Lányok, nekem tegnap óta a szeméremcsontomba nyillal néhányszor, és a keresztcsontom is fáj (az már régebben). Normális ez szerintetek?

Lyly
12+3

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


sziasztok!

Medike01!
Nekem azt mondta a dokim, hogy ha fáj a fejem, nyugodtan bevehetek egy aszpirint vagy algopirint, csak ne csináljak rendszert belőle!


Babetta!

Én sem alszom át az éjszakát, 2X megyek ki pisilni. Mondjuk többet is iszok, mint régen, talán ezért is.

Holdviola
7+0
Vendég
 


Lyly: én megnéztem a tervezetet, és úgy számoltam, hogy nem járnak rosszabbul a többgyerekesek sem. Nem járnak lényegesen jobban, csak néhány száz forinttal kapnak többet, de rosszabbul csak azok járnak, akiknek magas a jövedelmük, és emiatt nem kaphatják meg az adójóváírást.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Bori!
úgy irigyellek én is érezni akarom már Õket.este ahogy hanyatfeküdtem a párom azon mosolygott hogy egy picit se dudorodott ki a hasam csak éppen nem horpadt be.remélem pár hét és én is érezni fogom őket.azt hallottam hogy aki már szült az hamarabb érzi a mozgást mert jobban tudja mire kell figyelni.
a közjegyzőt a védőnő mondta nem 100%.
Pisilés: én éjszaka kb2x megyek ki bár én elötte is kijártam.mostanában volt olyan hogy bár pisiltem éreztem hogy még kell majd és 2 perc múlva újra a WC-n voltam!

tegnap a párom is rátapasztotta a fülét a hasamra de szerintem csak azt hallotta ahogy emészt a hasam, mert utána én is belehallgattam a hasába és eszméletlen hangokat hallottam mondtam is hogy lehet hogy benne is vannak babócák!

Nicika! töltögeted a pocakos naplót .én az elöbb irogattam bele és ragasztottam be a képet!
tunka
 
 


Igen, én is így számoltam. Mi egyébként jobban járunk. Mi a családi adókedvezményt eddig sem bírtuk kihasználni, a párom hivatalos fizuja minimálbér, én meg ugye gyed-en vagyok.

Szilvi és Katababa
szisz2
 
 


Cory,

valszeg neked lesz igazad, és én értettem félre valamit. De azért mégiscsak elszomorító, hogy először a gyerekeseken húzzák meg a nadrágszíjat...Kép
Bár ha ezen múlik az ország jövője...Kép

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


lehet hogy nem figyeltem jól hol lehet viszonylag olcsóbban venni nacit.én még nem akarok olyat amibe pamut betét van elöl inkább farmert vennék .most az van rajtam csak ha ülök kigombolom és a zippzár is lecsúszik.
tunka
 
 


Lyly: mi lényegesen jobban fogunk járni, mert eddig a 3 gyerekesek kaptak 23ezer családipótlékot, és 30ezer adójóváírást. Ez összesen 53000. Na, mi ebből a 30-at egyáltalán nem tudjuk igénybe venni, szóval csak 23. Az új szerint meg lesz 42 ezer családipótlék, és még 12e adjóváírás. Ez összesen 54ezer. Ami nekünk ha nem isteljesen, de közelítőleg talán menni fog. De aki eddig is meg most is mindent jóvá tud írni, az is jól jár, bár nem sokkal.
A következő gyerekeknél meg 200Ft-tal több havonta a bevétel, ha mindent igénybe tud venni, ha eddig az adójóváírást nem, akkor meg lényegesen.
És ma itthon nagyon sokan vannak minimálbérre bejelentve, és sok olyan is akad, aki ténylegesen annyit keres. Na, ők, sokkal jobban járnak majd. Én ennek örülök. Pl anyósomék lényegesen többet fognak kapni, és rájuk is fér.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Csema! Én még nem is gratuláltam a picurkádhoz! Nagyon édes az UH képen, nagyon szépen látni őt! Szóval őszintén gratulálok!

KépKép
nicika
 
 


Babetta! Nagyon sokan vagyunk így a lányok közül, akik egész éjjel pisilni járnak. Köztük én is! Már pár hete ez van, éjszakánként 2-3 pisi! Sajnos! De már megszoktam és mindíg azonnal visszaalszok utána!

KépKép
nicika
 
 


Paga! A honlapom: nicika.gportal.hu A bal oldali menű között van egy olyan hogy BABASAROK és ezen belül keresd A KISBABÁMAT Nos itt találsz UH képeket, pocakos képeket, babaholmikat is! Remélem így már megtalálod! Kép

KépKép
nicika
 
 


Titati! A mailt megkaptam, köszönöm szépen.

Anita! Pedig reménykedtem, hogy még sokáig tudom használni a nadrágjaimat, mert még mind jó, és nem szűkek, de nem is voltak, van 1-2 db ami sztreccses anyagú, kicsit nyúlik. Na mindegy most már megvan Titati jóvoltából a gyártó elérhetősége, ha kell, akkor veszek 1-2 nadrágot.

Paga 12+3

Gabi
paga
 
 


Anita! Még én sem voltam fogorvosnál! De hogy őszinte legyek abszolút nem vágyom oda! A fogorvos nekem is a mumusom! Mindent meg kell hogy csináljon, vagy csak amit én kérek?

KépKép
nicika
 
 


Cory! Tényleg nem kötelező a fogorvos? Pedig ha jól tudom a kiskönyvben is van neki egy rublika, amit ki kell töltetni vele!

KépKép
nicika
 
 


<font color="0000ff">Nicika!
Arra van lehetőség, hogy emailben átküldd nekem a babazenét...? Plííííz! Kép
Profilomban megtalálod!</font>

KépKépKépKép
proone
 
 


Nicika,

néhánnyal fentebb írtam, hogy jobb, ha mindent, szép sorjában megcsinál, mert a rossz fog egy csomó bajt csinálhat neked és a babónak is. Csak lassan, de mindent alaposan!!! A rossz fog az izületekre is káros lehet.

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Nicika: szerintem a te érdeked, hogy ne maradjon lyukas fogad, mert újszülöttel, ha bedurran, akkor neccesebb elmenni. DE senki nem kötelezhet fogorvoshoz menésre! Ráadásul ahhoz mész, akihez akarsz. Az egyszeri anyasági nem a fogdokin múlik, a gyerek meg bent nem marad azért, mert kihagytad :D

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Tunka! Én még nem is írtam semmit a Pocakosnaplómba! Az az igazság hogy én egy sima naplót írok és oda rakok csak képeket is! Persze nem az eredetit, hanem másolatokat nyomtatok! Kép Lassan már betelik, pedig jó 2cm vastag!

KépKép
nicika
 
 


Nicika: van ilyen rubrika, igen. És szerinted mit csinálnak, ha nem mész el? Kép Nem tudnak semmit sem tenni. Az egyszeri anyaságinak a 4db orvosi pecsét a feltétele. A többinek meg semmi köze a terhes gondozáshoz. 4nél meg jóval többször még a dokidhoz, és ő is adja majd az igazolást.
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


- Mama miért sírsz? - kérdezi a kisfiú az édesanyját:
- Mert én nő vagyok - válaszolta az asszony.
- Ezt nem értem! - mondja a kisfiú
- És ezt soha nem is fogod megérteni .......... - válaszolta gyermekét
átölelve az anya.

Később megkérdezte a fiúcska az édesapját is.
- Papa, miért sír a mama látszólag minden ok nélkül?
- Minden nő ok nélkül sír. - Ez volt minden amit az apa válaszolt.

A fiúcska felnőtt, férfi lett, és még mindig kereste a választ, vajon miért
sírnak időközönként a nők. Egyszer megkérdezte a Legfelsőbb
Hatalmat.
- Mondd Atyám, miért sírnak a nők olyan könnyen?
Az Atya elgondolkozva válaszolt:
- Amikor a nőt teremtettem, valami különlegeset alkottam.
Oly erőssé tettem a vállát, hogy a világ terheit elbírja, mégis oly
gyengéddé, hogy vigasztalást is tudjon adni.
Oly belső erőt adtam neki, ami lehetővé teszi, hogy akkor is tovább
menjen, amikor már mindenki más feladja, hogy a betegségek és a
bánat idején is ellássa családját panaszkodás nélkül.
Oly mély érzéseket adtam neki, amelyekkel gyermekeit mindig és
minden körülmények között szereti, még akkor is, hogyha a gyermek
őt mélyen megbántotta.
Oly erőt adtam neki, mellyel a férjét minden hibájával együtt szereti
és elviseli, és azért alkottam a férfi oldalbordájából, hogy vigyázzon
férje szívére.
Oly bölcsességet adtam neki, hogy tudja, egy jó férj soha nem sérti
meg a feleségét, mégis néha próbára tesz a nő érzéseit,
határozottságát és kitartását, hogy sziklaszilárdan férje mellett áll-e?
És végezetül könnyeket is adtam neki, hogy sírhasson. A könnyek
kizárólag csak az övéi, és annyit használ belőlük, amennyire csak
szüksége van.

Látod: Egy nő szépsége tehát nem a ruhájától függ amit éppen visel,
vagy az alakjától amilyen az ő formássága, de még nem is attól
ahogyan a haját viseli.
Egy nő szépségét a szemeiben ismered fel, mert ez a szíve kapuja,
ahol a szeretet lakozik.

Add tovább ezeket a goldolatokat minden nőnek, akit csak ismersz. Ha
ezt megteszed, segíted a nők önbecsülését!
HISZ MINDEN NÕ SZÉP AKI SZERET!

KépKép
nicika
 
 


Mai tábla!
Kép

KépKép
nicika
 
 


Nicika: tök jó a tábla Kép Mindig olyan jó érzés megnézni Kép Jövő héten már én is a másik színbe kerülök Kép Lesznek más színek is? Kép

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


<font color="0000ff">Nicika!
Köszi! Mennyi van meg (hány szám)? Az első kettő átjött. Nem tudod úgy küldeni, hogy csatlova a file-t? (Nem tudom, mekkorát enged a freemail...)</font>

KépKépKépKép
proone
 
 


Nicika!

Nekem is el tudnád küldeni a babazenét? A címem a profilomban megtalálod! Előre is köszi!

Holdviola
7+0
Vendég
 


Nicika, bekerülhetek?

Mariskaris
Veszprém
27
2005.06.17.
2006.03.24.
10+0
1
1.
mariskaris
 
 


Nicika,

átküldenéd nekem is a zenéket még egyszer? Már nem voltak fent, amikor először küldted, és meg tudta nézni a párom.
Köszönöm szépen!

Lyly

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Újra itt vagyok.
És nagyon örülök, hogy ti legalább annyira tartotok a fogdokitól, mint én:-))))
Na, a nagyon örülök azért nagyon viccesen van írva!
Nem nagyon volt délelőtt időm olvasgatni az írásokat, épp csak belekukantottam.

Az apasági nyilatkozat engem is érdekelne, ha ez az , amire én gondolok.
Megrögzött hajadon vagyok és a párom sem egy nősülős típus.(...természetesen egy 11 éve stabilan működő kapcsolatban( (:-))
Tudjátok, mi a legegyszerűbb módja, hogy "mégis ő legyen az apa"?

Medike

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Megirigyeltem a pocakos fotóitokat, így a párom csinált egyet-kettőt rólam. Ugye, már nekem is látszik?

LylyKép

Kép

Kép

Kép
lyly
 
 


Sziasztok!

Kép Kép

Kellemes napot mindenkinek, üdv az újaknak. Kérdeztétek, hogy fog-e szülni valaki a Szent Imrében. Hát mi ott szeretnénk...

Olyan jó, hogy ilyen sokan vagyunk...

Mariannka

Mariann & Istvánka 2006.01.31.

KépKép
mariannka
 
 


Lyly!

Hát persze, hogy látszik! És szép is! Bárcsak már nekem is látszana!

Holdviola
7+0
Vendég
 


Lyly! Egyértelműen látszik! Szép poci, gratulaKép

Nicika! Teljesen szétkapnak a lányokKép Majd, ha nem nagy gond, és lesz egy szusszanásnyi időd, én is kérhetném a babazenét? Én is lemaradtam a múltkor...Kép De nekem ráér! Mail a profilban, de van freemailes is, yahoo-s a páromnak, nem tudom melyik bír a legtöbbet! Köszi előre is!

Anita 14

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Lyly, látszik bizony!! Nagyon helyes pocika.
(Nem hittem volna, hogy ilyen hamar, már a 12. héten ekkora.)
Észreveszik már az emberek?
mariskaris
 
 


Holdviola! Türelem (ami most még nagyon nehéz), hamarosan látszani fogKép

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Mostanába senki nem válaszol nekem, kezdek kétségbe esni hogy csak az én monitoromon jelenek meg.igaz nem vagyok túl aktív de munka mellett nehéz? és annyit írtok!
Valaki írja meg nekem hol lehet venni nacit nem túl drágán( mivel még úgy is kinövöm egy párszor)!!!!!

És még tegnap kérdeztem a 4D uh-ról hogy ki mikor akar menni.

Nicika! szuper a tábla. a heteket a mensi alapján írod mert ha a szerint hogy a dokink mit mond akkor én 13+4 vagyok azt hiszem!
tunka
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?