Új privát üzeneted érkezett!

ria
nekünk szerencsére előkerült apa gyerekkori gördeszkája, úgyh nem kellett vennünk. a lényeg, h 20cm-nél szélesebb legyen mert azon kell hasalnia, szvl a cél az, h ne lógjon le a karja. a koraiban egyébként kölcsönöznek, persze pont akkor nem volt :)

plichard
én ugyan feltétlen híve vagyok a korai fejlesztésnek, de sztm így, h peti 3 hónapos, elég a dévény, koncentráljatok arra. a hrg és a tsmt között az alapvető különbség sztm, h a hrg vízben van, szvl mindenképp macerásabb, mint a tsmt, amit otthon kell csinálni. uezért a tsmt olcsóbb is. de sztm vagy a koraiba, v a petőbe jelentkezzetek vizsgálatra, és akkor ott megmondják, h mi lenne még jó. (ez ugyan pesten van, de talán egyszer, a vizsgálatra meg tudjátok oldani az utazást)

dana
a járás miatt nem kell aggódni, ott már sokkal tágabbak a határok, mint a fordulásnál, kúszás-mászásnál. hivatalos, orvosi adatok szerint (lorca :lol: ) a járás jellegzetes életkora 15-18 hó (!) a szélső érték pedig 13-21 hónap (!). de neked is azt tudom mondani, mint plichardnak, h ha aggódsz laura miatt, akkor oldjátok meg egyszer a pestre jutást a vizsgálatra, és nincs több kérdés...

snorsi
tökéletesen egyetértek, n sok múlik azon, h a gyerek milyen szülőhöz kerül. sztm pl kditke jó példa arra, amit írtál, sztm ők ink büszkék tomi rosszcsontosságára, mint sem kiborulnak tőle. de óvva intenék attól is, h egy nyugodtabb gyerek anyukájáról olyanokat gondoljon bárki is, h "neki mennyivel könnyebb", mert az sem könnyű, csak más típusú a nehézség..

helga
ma volt a 4. éjszakánk, h kele nem aludt délután. először csak véletlenül alakult így, aztán most már mi nem tesszük le aludni, merth 4 napja fél 8kor kel! és ami még n jó (bár paradoxonnak tűnik), így, h nem alszik du, sokkal kevésbé nyűgös. nem tudom, áronnál ez h van, de én azt gondolom, h kelének ez a max 13-14 óra az alvásigénye, és mivel ebből 2-4 órát nappal aludt, éjszakára annyi maradt, aminek a vége ötkor volt :lol:

majus3
 
 


Sziasztok!

Május! Köszi a gördeszka infót! :) Nagyon cuki Kelemac új vonalzóképe! :D

Délelőtt a dokinál voltunk kontrollon. Minden ok, így mehettünk a játszira, ott pedig összefutottunk Pannal és Gergővel. :D Tudtunk legalább egy kicsit beszélgetni. Most meg alszik a ded! :D

Timi! Mi most kaptuk volna a héten az oltást, de elhalasztjuk mert azért még köhög. A védőnő azt mondta nem aznap lehetnek tünetei az oltásnak, hanem 2-3 hét múlva. mert amire kapják azoknak a betegségeknek ennyi a lappangási ideje. Szóval ne ijedjek meg ha 2 héttel később látszólag ok nélkül belázasodik. :roll:

KépKép
csongria
 
 


Druszám!
Te néha raksz fel képeket, de azok nagyon ütősek! Kelemac vonalzóképe.. itt olvadozunk Lillussal! :lol: :lol: :lol:

Ria!
Köszi az infot, nem gondoltam, hogy ilyen sokára lesz tünet, már, ha lesz. :?

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

 
 

Kditke,
Azt hiszem, rátok nem vonatkozik a méteren alul pakolj el. :lol: Legalább kettő. :lol:

Temperamentum/nevelés:
A kísérlet, amhol a két 11 hónapos másként viselkedett, nem túl mérvadó szerintem. Már csak azért is, amit Ágiboldi írt, két gyerek nem bizonyít semmit.
De ha azt vesszük, hogy nem rossz a virágtépés, mert felfedez, és értelmes pszichológus nem várja el egy 11 hónapostól, hogy szót fogadjon, ami azért tényleg nonsense, akkor azért lehet értékelni. Nekem nem az a "jó" gyerek, aki 11 hónaposan leül és idegen környezetben hosszú ideig mozdulatlanul bambul, passzív. Mivel a nevelést csak kölcsönhatásban lehet vizsgálni, nem mond semmit az, ha mindkét szülő csak ül. Én nem ülök le, miközben a gyerek a virágot tépi, hogy sztem más sem, így a kísérlet nem valós helyzetre épül.
A gyerek-szülő összeillés sztem fontosabb a temperamentumnál. Gyerkőceim átlag energiaszinttel rendelkeznek, ahogy én is. Ha ez borulna, biztos rosszul viselném. A legjobb párosítás egy iszony energikus szülő, hasonló gyerekkel, de az nem én vagyok.
Az első év a későbbi jellem kialakulása szempontjából a legfontosabb év, a korai szocializáció, anya-gyerek kapcsolat egy életre kihat. Én detto elég sok pszichológiát tanultam, plusz hobbim is. Bőven van idő, hogy vki elszúrja a dolgokat.

Na, vki éhezik és elég hangosan jelzi...

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca, azért a potenciálisan jelenlévő nagymama is sokat segít a gyerek-szülő összeillésen, ha egy félóra szabadságod se lenne akkor magasabbnak tűnne a gyerekek energiaszintje, a tied pedig sokat romlana :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ditke,
lehet, hogy apuka jó gyerek volt, de szerintem is passzolnak Tomikával egymáshoz :twisted: (amennyire ezt így ismeretlenül meg lehet állapítani)

Ágiboldi,
nekem továbbra is az a megérzésem, hogy a tehetséggondozás problematikája Boldinál fog jelentkezni.

Május,
Kelemacnak ismét új arcát ismerhettem meg a vonalzón.
KM milyen kihívások elé állít téged mostanában? Régebben a szórakoztatása volt probléma, amikor a hátonfekvés volt az egyetlen opció, bár mintha az rémlene, hogy viszonylag jól elmolyolt magában...Szóval milyen a "hétköznapi" Kele?

Timo,
mindjárt itt a 12. hét! Más terhessége mennyivel gyorsabban telik :o !

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Lorca

Igen a kettő talán megfelel !!!
Energiaszint nekem: 0 amióta dolgozom teljesen lefáradok, apukáé nagyon sok- akkor lehet innen fúj a szél !!! :lol:

Megvan az MRTG és a labor lelet mindkettő negatív, mennek a további kivizsgálások a vashiány miatt. :twisted:

Ágiboldi

Szintén csak helyeselni tudom a leírtakat, mikor itt volt a nagymama lefárasztotta Tomit nekem ezerszer könnyebb volt a dolgom !!! Ezért szoktam emlegetni az aranyat érő nagymamákat, és irigy is vagyok arra akinek a közelben lakik !!! :wink:

Timi

Ugye nem a levegőbe beszélek ?? Már azon gondolkodom, hogyan lehetne lefárasztani, milyen sportot mozgásformát kitalálni neki ???Úszás meg sem kottyan 1 óra úszás után 3 óra pörgés-nagyon "halacska" a szentem !!! :wink:

Ma az udvaron ásványvizes üvegből itta a vizet, nagyon tetszett neki, igaz 3 váltás ruhába került a dolog !!Ja és visszatekeri a kupakot az üvegre !!!!!

Május

Büszke én - NEM - vagyok Tomi rosszcsotosságára (apuka igen de az más kérdés) de nem tudok mit tenni csak állandó rettegésben élni, hogy mikor történik vmi baja.(paramami) :twisted:

Azért nem hiszem, hogy nehezebb egy kevésbé mozgékony gyermekkel, biztos ott más jellegűek a problémák, de az kevesebb fizikai aktivitást és kevesebb energiát igényel. pl. ha könyvet nézeget, kockát rak össze hosszú perceken át, amit Tomi is megtesz ha olyan kedve van, de nem lehet kiszámítani, hogy meddig , ill. akinél nem kell azt várni, hogy mikor mászik fel a kanapé hátára és onnan mikor pottyan le !!!

Ha lenne egy csendes szótlan kis a szobaközepén csendesen üldögélő játszogató gyerekem, nem biztos, hogy akkor nem épp azon aggódnék, hogy mi baj van ezzel a gyerkőccel !!!Így jó ahogy van !!!A későbbieken meg nekem változatni, hogy olyan legyen amilyenre én szeretném !!!(ha sikerül)

Az pedig lehet, hogy a javára válik, hogy ilyen kis "nyüzsis", mivel már a mai világban is letiporják a csendes, szótlan emberkéket !!!
Régen talpraesettnek hívták ezeket a manócskákat, egyébként pedig anyukám és anyósom is ilyen kis aktív, két percig nem tudnak megülni a fenekükön, de a jéghátán is megélnek ! :wink:

Kép
kditke
 
 


Sno

Igen apuka és kisfia túlságosan is passzolnak !!! :wink: :P :lol:
Sebiről alig írsz !!!Újabb fénykép ????

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Lorca: a vizsgálat kb 10 perces volt, apának sem voll több, pedig neki kb 5ször annyi anyajegye van. A doki ránéz a pl. a hátadra és ha van olyan, ami gyanús neki, azt nézi megnagyítóval. Nem volt vészes… Az én hátamon még egy két szép anyajegyet még a medikusnak is megmutatott ( oktatókórház…)

Csimpi, neked akartam még írni, hogy nekünk is hamax ülés van., de ezt a fajtát sokan azért nem ajánlják, mert csak a hamaxos csomagtartóra szerelhető fel! Ennél jobb és olcsóbb a vázra szerelhetője. A közös mailre azt hiszem küldtem egy gyerekülés tesztről szóló oldalt…


Kiegészítve Ágiboldi leírását a teszthez: kulcsfontosságú volt, hogy a szülő csak szóval tiltsa el a gyereket a növénytől, mintha az mérgező lenne.

nanica
 
 


:oops: én Kelének a régi képét látom :( (pirsocsíkos pulcsi, kétkézbe kapaszkodós...) vagy visszaállítottad?

nanica
 
 


Sziasztok!


Az utobbi par napban itt volt az anyosom, nagyon sokat segitett, nagyon jo volt, hogy itt volt. Aron is orult, hogy korulotte forog a vilag, es hogy sokan vannak korulotte. Egyebkent jo szokasat, azaz a korai kelest megtartotta, sot tovabbfejlesztette :( Tegnap hn5-kor kelt, ma mar fel5-kor kereste a helyet az agyban, egyfolytaban morgott, igy aludni mar nem tudtam. Viszont a korai kelesnek az az eredmenye, hogy visszatert a napi 2x alvashoz, azaz alszik de fel orat, es delutan akar 2-3 orat is. Pl ma is mar 2 oraja durmol, de lassan felebresztem, mert jo lenne azert 8-fel9 korul lerakni.
Egyebkent, ha kesobb rakom le, akkor sem alszik tovabb reggel.... valoszinuleg megerzi, hogy kel fel a napocska, hiaba van teljesen lehuzva a redony.
Eleg neki ennyi alvas. Kiskoromban en is ilyesmi alvo voltam, azaz este viszonylag koran fekudtem, de koran is keltem.

Es ha mar arrol van szo, hogy kire is utott ez a gyerek, hat akkor azt kell mondjam, hogy Aron ram utott, azaz nagyon tarsasagi gyerek, imadja, ha sokan ajnarozzak. Magatol nem nagyon jatszogat. Kicsit hisztis tipus :) azaz vannak latvanyos duhrohamai, de nagyon gyorsan meg is nyugszik :)
Apa nyugodt tipus, ilyen volt gyereknek is, ahova laraktak, ott jatszott, akar orakat is egy vodorrel. Viszont neki is voltak rosszalkodasai: pl imadott tüzeskedni, felgyujtott egy szénakazlat is.
Szoval nem minden fekete vagy feher.....

Majus,
Nagyon jo Kele uj kepe!!!!! Orulok, hogy fel8-ig alszik. Este mikor altatod??

Timi,
Orulok, hogy Lillus jol erezte magat a nagyszuloknel, es hogy utana nagy orommamorban fogadtatok egymast :) Megneztem a videot a furcsirol, hat nem semmi! Mossa a hajat meg a pocakjat :) Hihetetlen! Nagyon jo az uj csikfoto!
11. het betoltve! Hurra!!!

Mazsi,
Aronnak -1 es -1.5 dipotrias most a szeme, de ugye ez fokozatosan javul, viszont a doktorno szerint nem biztos, hogy van annyi plussz a latasaban, hogy elkeruli a mi rovidlatasunkat. Tehat valoszinuleg O is rovidlato lesz, de ez majd csak kesobb (valoszinuleg iskolas korban) derul ki. Nagyon jo az uj csikfoto!

Dana,
Aron is kapott pupillatagitot a szemeszeten, de gondolom, az masfajta volt, mint ami lazat okozott Nektek! Mi van Lauraval? Hogy birja???


Kditke,
:) Rosszcsont Tomi! Meg az ágyát is elhuzta???? :shock:

Sno,
Sebi mar ketszavas mondatokat hasznal???? Nagyon ugyi!!!

Egyebkent Lorca otlete nyoman en is osszeirtam, milyen szavakat hasznal Aron.... hat kb egy ujjamon meg tudom szamolni!

Na ezt elkudom... ugy latom elegge lemaradtam a tarsalgasban....

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ja, Ria,
Gratula Beninek a hosszabb acsorgashoz!! Mostmar tenyleg nem sok hianyzik, es elindul!!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Sziasztok!

Még mindig hűséges olvasótok vagyok, csak egyszerűen idő hiányában nem tudtam lépést tartani veletek január táján, amikor befogadtatok. Attól fogva meg egyre jobban bántott a lelkiismeret, hogy nem írok, pedig Május mondta is, hogy bárki jöhet, aki nem csak egy-két hétig ír... :oops:

De most megint nem bírtam ki, annyira szívemből szóltatok a rosszalkodós téma kapcsán! :)

SNOrsi: olyan irtó kedvesen fogalmaztad meg a gyerekek szemszögéből, hogy még négy gyerekkel is minden nap el kéne olvasnom...:)

Szóval köszi Orsi!

A temperamentum meg valóban teljesen lemérhető már egészen kicsi korban. Nagyon meghatározó élményem a második gyerekem csecsemőkorából, hogy azt hittem, mindent tudok már a babákról, de ő szöges ellentéte volt a nővérének. :)
A harmadik és negyedik gyerekről nem is beszélve, csak náluk nem ért meglepetés... :D

Bocsánat a belepofáért!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Helga,
Ha megnyugtat, a mi listánk is nagyon rövid, pedig már olyan is van benne, hogy hammm. :lol:

Nanica,
A 10 perc vizsgálat azért kibírható. Valószínűleg elég rövidtávon azért bírnám, hogy néhány medikusnak legyek az állatorvosi ló, de azért nem sokáig. :wink:

Kditke,
A vashiányvizsgálat apukára vonatkozik? Ha van abban valami, hogy az alacsonyabb energiaszintet eredményez, akkor Tomiapunak az biztos nincs. :lol:
Sztem ne félj attól, hogy vadóc lesz Tomika. Lehet, de ennek nem sok köze van ahhoz, hogy mennyire robbanékony. Kamaszkorban elég sokminden változik. Soha nem a túlfűtött gyerekekkel van bajom, akikre a szüleiknek van ideje, hanem azokkal, akikre nincs. Elég durva dolgok is vannak. Volt rá eset, hogy nyuszi "kislány" nekiment az apjának, mert valami fiúdolgon összekülönböztek. Apuka járt rosszabbul!
Leírásod alapján tuti balek típus vagyok. Csak tudnám, hogy fogom leszoktatni Szöszit a fenékcipelésről. :lol:

Ágiboldi,
Nati pörgősebb, mint Szabi. Egyke korunkban akkor volt segítség, amikor tanítottam. A terhességet is kb egyedül csináltam végig, nem egy emlékem van arról, hogy a hasamat kerülgetve mászok fel több méter magasba, mert 1,5 éves Nata fejjel előre lóg a magasból. Sokat szopizott, ami folyamatos éjszakázást jelentett. Ez most ok, de 15 órás alvásigénnyel azért nem. :twisted: Szülni is úgy mentem, hogy hisztérikusan vártam, hogy valaki jöjjön már, mert egyedül vagyok Natival és iszony gáz van. Hogy mi nyomja le az energiaszintet, van tippem. A megtámadom a wc-t egy bleee kedvéért, majd megyek a 40 fokba játszizni délelőtt 9-től, hogy valahogy elérjük a délután 1 órát, mert akkor már hazafele elalszik és csak fel kell vinnem, ez eléggé ott van. :lol:
Nem viccből szoktam mondani, hogy Szöszi anyósnak köszönheti az életét. El nem tudom mondani azt a pánikérzést, amikor először kellett hármasban megbírkózni egy játszózással, bevásárlással, főzéssel. Teljesen boldoggá tesz az a tudat, hogy ezt azért nem kell rendszeresen megcsinálnom. :oops:
Nálunk sem én vagyok energiabomba, hanem anyós. És áldom is érte azt az angyalkát, aki kitalálta, hogy nekem ilyen jusson. Még ha nem is állíthatom, hogy tökéletes.
Szerintem 15 gyerek is könnyebb, ha többen vannak rá, mint egy, ha egyedül. Nekem legalábbis Nati egyedül sokkal nehezebb volt, mint most a kettő, anyóssal megspékelve. De attól még szerintem áll, hogy temperamentumnak hasonlónak kell ahhoz lennie, hogy jó legyen a viszony.

Orsi,
Amikor egyszer írtad, hogy nem szülőfüggő, hogy melyik gyereket verik el, az öcséd kapcsán, nekem az az összefüggés jutott eszembe, amit írtál. Valószínűleg szüleid nem bírták szusszal. 8)
Én is pár átlagosan jó képességű gyereket szeretnék magamnak. :wink: A kiemelkedő tehetség pont olyan szívás, mint az alap butaság. Egyetlen 150 feleti IQval rendelkező ismerősöm van, de attól, hogy menza tag volt, az élet apró-cseprő dolgaival nemigen boldogult. Barátosném, aki a második világháborút a 19. századi törikönyvben kereste ellenben boldog kétgyerekes családanya, jó házasságban. Inkább boldog legyen, mint okos. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Kepzeljetek, most vettuk eszre furdeteskor, hogy Aronkam hatan van egy kullancs :( Meg nem ment nagyon a bore ala, szepen ki tudtuk venni. De azert nagyon aggodom! Remelem, nem lesz semmi....

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ditke,
ráéreztél a Sebi fénykép dologra, mert épp ma vágtam le a haját, és először kicsit megijedtem, hogy csak egy hajszál választja el a hülyegyerek frizurától, de aztán megszoktam :P Végül a meo azt mondta, hogy oké a séró (pfú, de megkönnyebbültem).

Helga,
szerencsére eddig Sebi is az én fajtám, de még nagyobb szerencsére nem olyan, mint én (értsd. már hatások érték). Pl. már kicsinek rimánkodtam magamba, hogy ha valami nem jó neki, akkor szép tisztán ordítson, ne ücsörögjön csendesen nyakig a sz@rban, hacsak azért nem, mert kellemes :mrgreen: .

Rita,
ó, köszönöm, ez nagy "szakmai" elismerés! :D Hogy peregnek a 4 gyermekes napok?

Lorca,
Mai szavunk a "bicigli" (három szótag 8) ), eddig csak "bici" volt.

Gyereket verni (vagy bárkit), szerintem csak idegből lehet, tehát amikor a tehetetlenséged átlép egy küszöbön. Nem tudom elképzelni, hogy hideg fejjel, teljesen nyugodtan oda ballagok a gyerekhez, és lenyomok neki egy sallert, csak hogy jól megtanulja mi a rend (aki ezt megcsinálja, az egy nagyon veszélyes ember). Épp ezért én nem fogok kövezni, ha valakinél (pl. nálam) elszakad a cérna, és odacsap egyet, mert az azt jelenti, hogy lelki vagy fizikai tartalékai végére ért az illető, ami meg nem feltétlenül csak az ő hibája. De mindent el fogok követni, hogy ne történjen meg.

Nekem is van magas IQ-s barátom, konkrétan a 2007-es év logikai világbajnoka :o Egy évig ültünk egy asztalnál, nagy élmény volt, de a végére megváltás volt távolabb kerülni tőle, viszont azóta is nagyon szeretek vele találkozni.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno, :lol: pont ez az apukám filozófiája is :lol: gyereket csak hirtelen dühből ütünk (kiegészítve azzal, hogy akkor se az arcát mert az megalázó). Kaptunk is néha a húgommal, meg is érdemeltük, nem is ártott :lol:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Helga,
Fúj kullancs. :( A körök, ha akarnának, már megjelentek volna, ugye?

Orsi,
Nagyon jól halad. :D Nat eléggé megszenvedett a több szótagos szavakkal. A kettőig elég jól eljutott, de ott megállt egy jó ideig.
Mondókázás?

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!


Próbálom, próbálom.....tartani a tempót és még sok minden mást. Most leraktam egy újabb pakkot - kész az adóbevallásom (még időben :lol: ), úh ez már nem szorít. :D :D

Rosszalkodás: olyan nálunk is van, h röhögve nézi, h mit csinálok, ha olyat művel, amiről tudja, h "NEM SZABAD!!!" És nap mint nap csinál olyanokat, amiket szintén "nem szabad", de olyan, mintha nem tudna róla. Legalábbis látszik, h nem heccelésből csinálja, hanem mert tényleg érdekli a dolog (konkrétan: fürdőszoba fiókból kullancsriasztót elővenni, kupakját, szórófejét eltávolítani, kiálló csövecskét szopogatni. Méééééér???? :shock: :x ).

Homokozó: mi ma próbáltuk először mezítláb. Először zokni nélkül, de szandálban tettem be a homokba, de síráshatáron kapaszkodott fel rám, mikor tapasztalta, h a homok hozzáért a lábujjaihoz. Jaaaj. :lol: Én azt hittem, h az a baja, h a szandálba befolyt homok nyomja a lábát, ezért levettem a szandit, és visszatettem Gergőt a homokba. Ekkor produkált egy pár mp-es ugra-bugrát (mint abban a régi Coca- cola reklámban, ha emlékeztek), aztán rájött, h ez nem is olyan borzasztó, és inkább csak érdeklődve nézegette, h homokosak lettek a lábujjai. :lol:

Gyereket ütni: mi (mármint a tesóim meg én) annak idején kaptunk egyet-egyet a szebbik felünkre, ha már nagyon nem bírtunk magunkkal, de azért én inkább kihagynám, ha lehet. :roll:

Kullancs: hol szedte össze Áron? És be volt fújva? Ha igen, akkor mivel, és hol (mije)?

Temperamnetum: hát én Gergőnél egyelőre még csak jegyzetelek, nagy dolgokat még nem mernék kimondani. Általában olyan kis kedves, jó hangulatú gyereknek tűnik. :roll: :D

Melanoma vizsg: nekem áprilisban nézték, minden ok. :D :D Abszolút egyszerű vizsgálat, sztem sokkal könnyebben tolerálható, mint pl. egy nőgyógyis meeting. :roll:
Vendég
 


Pann,
semmiképp sem akarunk rábeszélni (mármint a gyerekverésre) :lol: :lol: :lol:

Melanoma vizsgálat,
most már felcsigáztatok, ez valami új dolog, vagy hirtelen támogatott lett, vagy hogy-hogy, vagy csak figyelmetlenül olvasok? (nincs tv-nk, és indexen sem tájékozódom)

Sebi csinál direkt is olyant, amit tudja, hogy nem szabad, közben kihívóan néz, de ezt is a tapasztalás kategóriába sorolom, csak nem fizikai, hanem idegi ismeretszerzés.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gyors válaszokat.Telefonáltam,és beszéltem több orvossal,de eltérő válaszokat adtak.De ahogy írtad Mazsi szerintem a csepptől lázasodik Laura.Ha reggel cseppentettünk,akkor 3 óráig aranyom lázas volt.Este az kritikusabban telik,mivel alvás után ahogy megy fel a láz,úgy kezd ébredezni.De csepegtetés után 3 órával itt is láztalan.Ahogy nézzük a látásában azért korlátozza.Erős fény zavarja,/most neki jó,hogy nincs napsütés/,és sokszor észrevesszük,hogy nem lát rendesen.De nem gond már holnap reggel túl leszünk az egészem.

Mazsi
Igen atropin cseppet kaptunk.Leának miért kellett?Neki is a törést nézték meg?Hogy sikerült?

Helga
Kullancstól Én is nagyon félek.Múlt hétvégén Dani füle mellett mászott egy hatalmas.Még szerencsére időbe észrevettem.Sajna Vas megye kritikus helyen van ranglétrán.
Mikor gombászni megyünk belőlem általába 3-4-et szednek ki,de beoltva nem vagyok.

Ria
Daninál is ez az oltás pont 14 napra jött ki rajta.MI meg pont akkor indultunk nyaralni.Szegény 2 napig annyira levert volt.

Május
nagyon szuper a kiskép!

Rosszaság:
POnt tegnap voltak itt ismerőseink és nekik a kisfiúk 2 éves lesz a nyáron.Ő tényleg nagyon rossz.PL:sütőajtót kinyítja rááll és már fenn is van a tűzhelyen.Míg itt voltak a legkisebb gond a tejszelet szétkenése a parkettán volt.Laura csak nagy szemekkel figyelte,De Daninak többször is nekiment.Szülei általába csak nevetnek rajta,vagy félrehúzzák.Abba a 2 órába totál lefáradtam.
Tényleg igaz hogy nyugodtabb gyereknél más gondok vannak.Nálunk Dani tótál ilyen.De sajna ennek hátulütője,hogy gyerekek között nehezebben barátkozik,zárkozotabb,félénkebb.Mellette az ovisbarátok szülei szívesen hívják el mindenhová,mert nincs gond vele.Laura ennek ellentétje.Ő rendesen tud itthon is,játszótéren is "rosszalkodni".Szerintem igazán rossz gyerek az akinek tényleg nem lehet megmondani mit csináljon.Ebbe a korba meg csak felfedezik a világot.

Orsi
Gratula a beszédhez.

Kditke
Hiperaktivításon Én is gondolkodtam már,mivel Dani temperentuma után Laura pont a fordítottja.Látom a lakás minden részét felfedezi Tomi. :D

Melanoma vizsgálat:
Pont ma olvastam róla.Nekem is el kellene menni,mivel szopi közbe Laura az egyik anyajegyemet szereti csavargatni és már kezd elváltozni.Bármelyik bőrgyógyászati rendelőbe csinálnak ilyen vizsgálatot?

Holnap nem elég a szemészet,délután viszem mindkét gyereket allergológushoz.Remélem Dani negatív lesz,de sajna Laura vértesztje még nem lett készen.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Helga, hol szedte össze Áron azt a kullancsot?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Orsi

Nemzetközi melanoma nap volt szombaton.Ingyenesen vizsgálták meg mindenkinek az anyajegyeit akik bejelentkeztek.
http://www.vasnepe.hu/kronika/20080519_ ... _megelozes
Ezt a cikket találtam róla.Csak azt Én se tudom,hogy vizsgálatra egy sima bőrgyógyász rendelésre mehetek-e.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Jóreggelt! :evil:

Itt szakad az eső, nem tudom ti hogy vagytok vele, de Lillust iszonyúan nehéz idebenn lefoglalni, már most alszik újra! :roll: :roll:
Remélem, mire felkel, eláll és legalább egy rövid sétát tehetünk. Van vmelyik gyerkőcnek esőkabija??

Gyerekverés:
én életemben egyszer kaptam ki a szüleimtől 14 évesen, mert 2 órával később mentem haza, mint ahogy meg volt beszélve (telefon még nem volt nekünk). Anyukám elnáspágolt, de többet nem is késtem! :lol: :lol: :lol:
Mi sem vagyunk a fizikai bántalmazás hívei, de biztos lesz olyan eset, mikor rácsapunk Lillus kezére vagy hasonlók.

Nálunk Lillus energiaszintje magasan veri a Bali és az én szintem összesen! :) :) :oops: De jó ez így, ha másfajta lenne, akkor meg állandóan azon törném a fejem, miért nem "rosszalkodik", biztos beteg. :roll:

Helga!
Nem emlékszem, de egy szobában alszotok Áronnal?
Kullancs: :? Huh, én úgy félek tőle, fogalmam sincs, hogy kellene kiszedni vagy mit kell vele csinálni! Menjünk kórházba? :oops: :oops:

Végezetül dobok egy 11 hetes pocakfotót. Gyenge idegzetűek ne nézzék, iszonyat durva, Lillusal félidősen volt ekkora hasam! :oops: :oops:
Kép

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!

Timo: nagyon édes a pocakfotó! :D :) (én is szeretnék...

Melanoma nap/viszgálat: sztem bármelyik bőrgyógyászaton megcsinálják, sőt, a mostani tájékoztatón az áll, hogy elvileg a háziorvos is meg tudja nézni, és ha nem biztos a dolgában, lehet hogy csak akkor küld el bőrgyógyhoz.

Csimpi: Ha már nincs tökéletes cipő, akkor melyik tulajdonság szorulhat háttérbe, melyikből érdemes engedni? (azt már írtad, hogy inkább kérge legyen jó, mint puha a talpa...) Mi a véleményetek egy puha talpú, magas és erős kérgű, de enyhén formázott talpbetétű lábbeliről? (Linea)

nanica
 
 


Osi, nehogy félreérts!! Nem úgy értettem a még négy gyerekkel is mindennap el kéne olvasnom-ot, hogy ilyen hatalmas tapasztalat ellenére, sőt!! Négy gyerek ellenére is sokszor elfelejti az ember, hogy az ő szemszögükből nézze a dolgokat, vagyis hiába növöget itt mellettem négy gyerek is, sokszor nem úgy tekintem a tetteiket, ahogy írtad, vagyis elfeledkezem arról, hogy nekik egészen más motivációik vannak, mint nekem.
Na így. :)

Négygyerekes élet: röviden: nagyon jó. :) Hosszabban: nagyon jó, de időnként nagyon fárasztó is, sok mindenre jut idő, de sokszor nagyon rövid a nap.
((Meg most még tanulok mellettük egy ideig, így sokszor rossz is, mert nyilván csak tőlük vehetem el az időt erre is, a lelkiismertem meg sokszor bök emiatt. Aki dolgozik gyerek mellett, biztos tudja, miről beszélek. Nagyon jó időnként kiszakadni a gyerekezésből és az eszemet használni - ami maradt belőle :) - de közben folyton otthon vannak a gondolataim.))

Látod, egy rövid kérdés, én meg csak írok-írok... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Szaisztok!

Timi
Nagyon jó a pocak kép! :D Szerintem nem is nagy.Mikor Laurát vártam elöbb éreztem a mozgását Kb.15 hetesen.Kiváncsi vagyok te érezni fogod-e.Itt is esik az eső és nagyon hideg van.Daniról lemaradt esőkabátunk van és hasznájuk rendszerese./múltkor biciklizéskor/Laurát a csukja nagyon tudja zavarni.

Nanica
Köszi a felvilágosítást.Akkor elmegyek a házi dokihoz.

Rita
Mikor írsz csak ámulok neked mennyi energiád van 4 lurkó mellett.Én néha kettővel is a plafonon tudok lenni,ha valami véletlenül nem úgy alakul ahogy kigondolom./főleg a takarítás terén/Hogy van nálatok pl.mikor hisztizik vagy sír valamelyik,akkor a másik megnyugtatja,eltereli a figyelmét.A 4 gyerek együtt szokott játszani vagy azért megvannak a párok?

Voltunk szemészeten.Most aztán döntsem el mi a jó.9-re voltunk rendelve,de 10.30-ra be is értünk.A két dokinak a véleménye a kifelé kancsalságba annyiba egyezik,hogy nehéz korrigálni még műtéttel is.És mivel Laura nem állandóan ferdít a szemével így dönteniük is nehéz.Most is írtak fel egy szemüveget mivel picit rövid látó,de ha nem lenne kancsalítás az se kéne.Sajna a most felírt szeműveg az tisztára más mint az előző,de árban hasonló.Megkérdeztem ettől a dokitól,hogy a prizma szeműveg az miért nem jó/múltkori doki azt írta fel/és azt mondja hogy nem a szem izomzatával javul úgy a szem,hanem csak látványba.Teljesen elkeserített.Még az interneten szemész tanácsadást megkérdek,mert van teljesen 2 eltérő szakvéleményem és rosszat meg nem akarok Laurának.
Bocsi hogy csak leírtam,de nagyon dühös vagyok,hogy legfontosabb dologba se tud 2 orvos egy szakvéleményt mondani.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Majus3:köszi az infót,közbe kaptam egy számot,Fóton ,ami nekünk jobb mint Pest.tegnap elküldte a kérdőívet,kitöltöttem,és holnap reggelre már mehetünk is állapotfelmérésre.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Dana,
Ez a szemészet eléggé emlékeztet Nati és az orrmandula esetére. :? Csak épp a szem enyhén szólva fontosabb, mint az orrmandula dolog. Nehéz döntés. De inkább még pár szemész, azután a nagyátlag hátha kihoz vmit.
:evil:

Timocska,
Nagyon szépen kerekedsz. :D
Ne aggódj, Szabival az AFP vérvételen megkérdezték, hogy ikreket hordok-e, pedig még túl korán is mentem. Azután meg még picike is lett a pocim a doki szerint. Nekem csak az első pár hónap volt nagyon gyors pocisodás szempontjából, azután lelassult kb félidőben.
A Dechatlonban vettünk Szabinak esőkabátot. Nagyon aranyos a kis narancssárga kanárim. :)

Ha úgy gondolod, hogy nehéz esőben:
Szabi áttért az egy alvásra megint, ettől szenved, megint. Bepróbálkozom egy altatással.
Nyüszi, majd kb elalszik, Nati felvisít, hogy kakálnia kell.
Nyüszi. Gyerek fel a wc-re, újság kezébe, rohanás vissza, majd Sz kb elalszik.
Nati felvisít, hogy kész. Sz felébred, nyüszi.
Semmi kaka, csak egy boldog mosoly. "Vicceltem! Nem kell kakálni! :twisted: "
És ez az altatás kb egy órát tartott, mire most végre mindenki elaludt. :lol:

Orsi,
Én leszoktam arról, hogy a "gyerek tudja, hogy nem szabad". Amikor így sasol, arra gondolok, hogy én az akadály vagyok, mint az autó, amit sasolok, amikor át akarok menni az úton. Mert átmenni muszáj, de azért az autót is tiszteletben tartom, mert mégiscsak nagyobb, mint én. Nézőpontváltás itt is segít. :lol:

Hiperaktivitás:
Elég súlyos probléma, betegség, iskola előtt nemigazán diagnosztizálható. A gyerek, aki biztos ebben szenvedett és ennél fiatalabb volt, órákon keresztül képes volt fel alá rohangálni, cél nélkűl és üvöltött közben. Amikor az út végére ért, nagy erővel beleverte a fejét az akadályba. Óvatosan ezzel a jelzővel. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


...Decathlon... egyszer biztos megtanulok helyesen írni. :evil:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak olvasok. Valahogy nincs mostanában jó hangulatom, de nem tudnám megmondani miért. Lehet, hogy benne van ez a munkahely, az idő stb.

Apa ma kint van Németországban hozznak be mentőautót, utána visszafelé leteszik Szombathelyen, holnap vizsgázik és utána jönn haza.

Egyépként aránylag jól vagyunk. Mi még kétszer alszunk napközben, délelőtt is és délután is 3/4-1,5 órát. Éjszakák mostanában elég sokszor felsírt, sokszor fel kell venni, tegnap és tegnapelőtt viszont teljesen átaludta az éjszakát. Mai már nem volt jó, most kétszer sírt. Valszeg a foga miatt, kint a 11-ig hegye (fölső bal rágó, egyépként ez a harmadik rágónk) és mellette a szemfoga helye is nagyon fehéredik. A popsija is nagyon piros és szegénykémnek még hólyagos is.

Timi: Olvastam mitörtént, vigyázz nagyon magatokra és szerintem csini vagy nagyon!!

Ja és tegnap voltam fodrásznál, szőkültem és jól "megtépet".

Most ennyi, jövök még, ha még átolvasta a maradék részt.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Ilyen lettem:

Kép

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


Nálunk dörög, villámlik, mindjárt égszakadás lesz.

ELSŐ UH: aug.31.

KépKép
Kép
Kép
b.lin
 
 


sziasztok!

tegnap reggel elszállt a hsz-m :twisted: és megsértődtem a rendszerre :wink: :lol:

Lin
csini lettél :wink: esetleg egy szemből fotó? :lol: :wink:
mi a helyzet a munkahellyel?

Timi
Te is csini vagy! :wink: Ne izgulj a pocak miatt!

még nincs esőkabija Leának...mi megvártuk míg elment a vihar és utána mentünk ki... :wink:

Dana
szemészet :twisted:
ezek szerint kell a szemüveg :cry: na de melyik? :roll:

sztem akinél vmilyen elváltozást látnak elsőre a vizsgálatnál mindig kitágítják mert a picik szeme még túl jól korrigál és ez a dioptriák megállapításánál bezavar...így egy kis atropin után pontosabban meg tudják vizsgálni őket.
Laurának az első drnő nem is tágíttatta a szemét?

Leának azt hiszem 4 napig kellett csepegtetni, a fény zavarta de a mozgását nem befolyásolta...

Helga
rem nem lesz semmi gond a kullancstól...lehet tudni hol szerezte be?
oltást beadattátok? nekünk most egy bio kullancsirtó spray-t javasolt a védőnő de még nem néztem utána...

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


a 7végén hőlégballontalálkozó volt Kőrösön...egész nap kint voltunk a szabadidőparkban.
Lea nagyon élvezte a rengeteg gyereket, a teret, egész nap megállás nélkül szaladgált :lol: Megtanulta rúgni a labdát (közben foci kupa zajlott) sőt arra is rájött h akár ülőkének is használható a labda :lol:
néhány fotó...
Kép Kép

vasárnap pedig anyóséknál voltunk és a sógorom barátnője elhozta az újdonsült "vérebét" Zeuszt :lol: Lea odáig volt és vissza :lol: Kép Kép

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Ria
Leának bő 1,5 hónap kellett az állástól az önálló járásig

Sno/Lorca
köszi a matrac infot...
anyagi okokból vszínű egy sima szivacs kerül beszerzésre...

Ditke
most már értem miért ekkorák a kis Herkules kajcsi adagjai :wink:
kitartás és igenis büszke lehetsz rá! :lol:

Dana
felújítás alatt van a családi házunk amit 2 éve vettünk meg és most a burkolásnál járunk...
de nem ott lakunk, különben tuti már diliházban lennék :lol:


holnap megyünk Leával szemészetre (SOTE) ...eredetileg a jövőhéten szerettem volna de a drnő nem bizti h lesz úh megint egyedül megyünk mert apa nem tud eljönni velünk :cry:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Halihó! :)

Megjöttem a dokitól, elviekben egy hét panaszmentesség után feloldva minden tilalom. Persze, Bali azt mondta, hogy az idén már nem élünk házas életet! :lol: :lol: :lol: (majd emlékeztetem rá, ha egy hónap után a lábamat átölelve mászik utánam) :) :)

Méhszáj zárt, a vérképem olyan szuper, hogy minden érték tartományon belül van, pedig most még vitamint sem szedek. Hétfőn uh! :)

Még jövök, csak most Lillusaltatás van! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sziasztok!


Kullancs: A Pilisben voltunk kirandulni, es az egyik pihenohelyen, ahol jo kis fuves teruletet talatunk :twisted: , kicsit megengedtuk Aronnak, hogy maszkaljon. Ugyhogy valoszinuleg ott szedtuk ossze a dögöt :( Kb 12-13 ora korul szedhettuk ossze, es a furdetskor (20ora) korul vettuk eszre. Nem volt melyen a bor alatt, igy a ferjem egy szemoldokcsipesszel gond nelkul kivette. Jo idegesek lettuk tegnap este, csomot olvasgattunk Lyme korrol meg agyhartyagyulladasrol.... az egyik irodalom szerint csak 1-2 napnyi benttartozkodas utan fertoz a kullancs, mig masik szerint mar 4-8 ora elteltevel... Na mindegy, a lenyeg az, hogy figyeljuk a kullancscsipes helyet, ha nehany nap mulva (esetleg par het) megjelenik egy nagyobb piros kör, esetleg kokardas elrendezesuve valik, akkor azonnal jelentkezni kell az orvosnal, mert kezelni kell. A Lyme kort 4-5hetes antibiotikum kuraval lehet gyogyitani, mig az agyhartyagyulladast a szervezetnek maganak kell legyozni.
Nagyon bizom benne, hogy nem lesz semmi.
Oltast Aron meg nem kapott, mostanaban annyi oltast kapott, varni szerettem volna meg ezzel, es kullancsriasztonk sem volt. Ma lattam a dm-ben biot, de arra csak az volt irva, hogy szunyogriaszto. Jo lenne bio kullancsriasztot beszereni. Gondolom, patikabol....

KépKépKépKép
thelga
 
 


Timo,
Nagyon jo a pocis kep! Tenyleg jo nagy mar ahhoz kepest, hogy meg csak az elso harmadban vagy :) Orulok, hogy jo a verkeped, es hogy minden rendben Veletek! Gondolom, azert mostmar kicsit ovatosabb vagy Lillus emelgetesevel is.

Dana,
En nem valtanam ki a szemuvegeket! Az a gond, ha most egy harmadik orvoshoz mennel, az lehet hogy felallitana egy harmadik diagnozist..... nem tudom, megerne e Nektek ez a macera es aztan az idegeskedes. De lemaradtam az elejerol. Miert is mondtak, hogy menjetek szemeszhez?

Rosszalkodas: azt hiszem, Dana jol leirta, hogy van egy hatar! Tehat, amikor mar minden mozdulata rosszalkodas a gyereknek, az mar nagyon rossz. Ha a szulo meg nevet ezen, az meg megrosszabb.....

Mazsi,
De jo lehett a leghajos rendezveny!!! Ugy kiprobalnam egyszer!!! Gondolo, Ti nem mentetek vele :) Aranyos a kutyus is! Kullancsok? Nem voltak???

KépKépKépKép
thelga
 
 


Lin,
Jó lett a szín. :) Szemből? :D

Helga,
Ha a szülő nevet az ilyen viselkedésen, akkor sztem nem a gyerek viselkedik rosszul, hanem a szülő. :roll: A gyerek simán neveletlen, de azt nem lehet az ő számlájára írni. A gyerek szempontjából semmi rosszat nem csinál, hiszen a szülei megdícsérik érte - a nevetés elég pozitív jutalom. :?
A kullancsnál az számít, hogy a gyomrában lévő vírusok átjutnak-e a vérkeringésbe. Ha mindenféle szadi módszer nélkül csak kiszedtétek, akkor nem sok az esélye. A kullancsot meg be lehet vizsgáltatni, ha megvan még. Lyme kóros ismerős azt mondta, hogy ő már este érezte a délutáni kullancsot, úgyhogy az vszínűleg, szerencsére, kiesik. Az ellen amúgy sem véd az oltás, úgy tudom.

Mazsi,
Zeusznak is annyira tetszett a barátkozás, mint fordítva? :lol: Ha már családi ház, akkor nem lenne jó nektek is egy? Együtt felnőni, milyen szép dolog is az. :wink: Most már biztos tudná értékelni. Én nagyon sajnálom, hogy egy kutya kívül áll a lehetőségeink határain.
Mikor várható a beköltözésetek?

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok!

Bekukkantok én is egy kicsit.

Helga,
Mi is bekullancsozódtunk múlt-múlt pénteken. A Pilis is elég veszélyes tavasszal, főleg abban a formában, ahogy mi űzzük a túrázást. Apa ugyanis rendre letér az ösvényről és bóklászunk bent a dzsindzsában. Öcsinek a hajában láttam meg a kullancsot, még csak mászkált rajta. Elég nehéz volt kiszedni, mert mindig visszaesett, Öcsi meg fél másodpercre se tartotta egy irányba a fejét. Aztán megnéztem Bálintot neki már benne volt a fejében, gyorsan ki is szedtem körömmel, mivel a csipeszke eddig nem tartozott a túrafelszerelésünkhöz. Hazafele beugrottunk a Lidl-be vásárolni, ahol a Bálint arcán mászott egy újabb példány, eme felfedezésemet csatakiáltással tudtára adtam a boltban tartózkodóknak is. Otthon már nem volt bennük, nekem a két ujjam közötti hártyában volt egy, aztán meg apa talált a térdemben is egyet. Apa is begyűjtött kettőt, de azt csak másnap vettük észre. Most hétvégén a Mátrában voltunk, de ott nem szereztünk be egyet sem.

Kullancs,
A Pilisi túra után egy kicsit utána jártam a témának, ha nem haragszotok röviden összefoglalnám a „felfedezéseimet”. A kullancsambulancia honlapját tanulmányoztam át, elég hiteles, egy kullancs kutatónak a honlapja. Alapvetően két betegséget terjeszt a kullancs. Az agyhártyagyulladást és a Lyme-kórt. Az agyhártyagyulladás vírust kb. minden ezredik kullancs hordozza, gyakorlatilag nem gyógyítható, viszont van ellene védőoltás. A Lyme kór kb minden 10-100 kullancsban van (területtől függően Európában), viszont gyógyítható egy vörös kör jelzi a csípés körül (lappangási idő több héttől akár év is lehet), ez ellen nincs oltás. Sok antibogyóval gyógyítható, nekem is van ismerősöm aki már átesett rajta. Az oltással az a baj, hogy nagy macera, ahhoz képest, hogy milyen kis esélye van a fertőződésnek. Egy oltás még nem véd, rá egy hónappal az újabb már igen, de kell még egy kb. egy év múlva, majd minden 3. évben ismételni kell az oltást. A gyerekeknek főleg a fejükben, fül mögötti területeken gyakori a befúródás. Én úgy tudom (erről nem láttam információt), hogy az első 3 órában biztosan nincs fertőződés, így érdemes túrázás közben is nézegetni a gyerekeket. A honlapon valami 24 óráról ír, de ezt nem volt egyértelmű nekem. Illetve a Bp.-i parkokban is van kullancs, tehát érdemes átnézni ha a fűben játszanak. Kivenni én egyszerű csipesszel szoktam a potrohához nem nyúlva (ott van a vírus a gyomrában) gyors mozdulattal kirántva. A honlapon a videó a lassú kihúzást mutatja be, a kullancs mintegy elengedve a bőrt. Vannak néphiedelmek, hogy a fokhagyma és a B12 vitamin evése véd a kullancs ellen. Előbbit kipróbáltuk a Pilisi túra előtt ez nem jött be. Valóban büdösebbek leszünk ezektől, de nem biztos, hogy a kullancsnak is az a büdös ami nekünk.

Mi nem gondolkodunk oltáson egyelőre, pedig valószínűleg a sok túra miatt a veszélyeztetettebb csoportba tartozunk. A kritikus az áprilistól-júniusig tartó időszak és főleg azok az erdők, ami nedvesebbek. A Pilis tuti ilyen, a Mátra csak úgy porzott nem is volt bennünk kullancs. Eltelnek évek is, hogy nincs bennünk kullancs, pedig apa szokott gombászni, ami elég veszélyes kullancs szempontból. Ha valaki az erdei úton túrázik nem nagy a veszélye a kullancsnak, csak ha úgy mint mi tökön-paszulyon keresztül belemegy a sűrű aljnövényzetbe. Meg persze ha leheverednek a fűbe. A Pilisi túrán még nem fújtam be magunkat kullancsriasztóval, pedig ott csücsült a szekrényben, így nem tudom mennyire védene. A legjobb (a honlap szerint is) az a bizonyos bio kullancsriasztó, nekünk is ez van.

Sági,
Sajnálom, hogy már nem jössz, de ha ez csak a ráfordított időnek szól, akkor ha lesz időd később várlak/unk vissza.

Alvás,
Elfelejtettem ki vetette fel a témát. Szóval nálunk azt hiszem volt összefüggés a szopizás és az éjszakai sűrű felkelések között, mindkét gyereknél. Öcsi a 7.-8.-9. hónapban szinte óránként kelt. Aztán úgy döntöttem elég és éjszaka csak egyszer hajnalban kaphatott szopit. Ez sokat javított. Bár az ára az volt, és ezt tudtam is ezért tartottam ki csak eddig, hogy szép fokozatosan leépül a szopi, mivel nappal nem volt hajlandó szopizni. Egy hete feladtam az utolsó hajnali szopit is és azóta szinte átalussza az éjszakát. Én a szopit se vízzel, se tápszerrel nem helyettesítettem, hogy ne legyen miért felkelnie. Végül is ha Öcsin múlott volna a 7.-8. hónap környékén már nem szopiztunk volna, így kihúztuk a 13 hónapig. Azért nem vagyok most túl boldog, pedig tudom, hogy ez is több mint az átlag. Szóval közel 1 évesen mindkét csemete nagyjából átaludta az éjszakát (remélem nem kiabálom el), persze vannak és lesznek egy-két felébredés, Öcsinél cumibeadás.
Az elalvás egyelőre velem történik. Beteszem a kiságyba , odafekszek mellé (mellette van a tesó francia ágya) és bedugom a rácson a kezem. Öcsi megkezdi a kiságyban a vándorútját. Hasra fordul, oldalra pörög, feltekeredik a rácsra, felül, majd elvágódik a kiságy másik végében stb. Szélsőséges esetben feláll és kidobja a cumiját. Ekkor nem nagyon álmos. (Ma többszöri cumikidobáló akciója után kimentem a szobából, aztán mivel sírást nem halottam visszamentem és békésen aludt a cumika kidobva a franciaágyra.) A kezemmel is játszik, ráfekszik, vagy jellemzően hasra fordul és úgy, hogy a keze az én kezembe legyen. Azt viszont nem szereti, ha simogatom, illetve nem nyugszik le tőle. Most betettem egy tigrist is a kiságyba, reménykedve, hogy kezemet idővel helyettesítheti. Egyelőre max. a kiságy másik végébe dobta. Ez a rituálé az éjjeli visszaaltatásnak is működik nagyon kényelmes és lehet aludni közben.

Timi,
Örülök, hogy jól vagy és jól végződött a Lillus elvonó-kúra. Én csak kétszer egy-egy napot nem aludtam otthon, de Botond annyira kiakadt, hogy egy hétig a nyomomban járt, üvöltött és verte az ajtót, ha elmerészeltem távolodni tőle pl. WC-re.

Rosszcsont téma,
Nagyon egyetértek veletek. Szerintem az is nagyon fontos, hogy jól kiismerjük a gyerekünket és ne változtatni akarjunk rajta, hanem alkalmazkodjuk hozzá. Ezt majd kifejtem, de most küldök.

mmónika
 
 


Helga,
Elraktátok a kullancsot, hogy esetleg meg tudják vizsgálni?
Én sem tudom hogy kell kivenni egy kullancsot, pedig az egyetemen tanították (csavargatni, bekenni nem szabad, mert akkor hányja(!) bele a cuccot), de hogy mit szabad azt elfelejtettem, szerintem venni fogok speckó csipeszt a gyógyszertárban, meg nézek valami riasztó kencét (sajna a Weledának azt hiszem nincs :lol: ).

Dana,
Vas megye tényleg veszélyes, két unokabátyám is kapott kullancs miatt agyhártyagyulladást.

Timo,
én is irigy!

Mazsi,
mikor lesztek kész, vagy tabu ez a kérdés?:D Nagyon jó a két kölyök a képen.

Csimpi,
voltam a Renoban, és láttam a bama gyerekcipőit, nekem jónak tűnnek (nincs betét, van kéreg, a talpat elfelejtettem hajlítgatni). Mi róla a véleményetek?
Felnőttben én imádom, életem legjobb bakancsát köszönhettem neki, és most vettem egy nyári cipőt is, már érik a szerelem :oops:

Lin,
majd kapsz apától a friziért! :P amúgy segített a lelkednek?

Lorca,
jó volt a szemléltetés! Egyébként azért írtam így, mert nem akarom liberálisabbnak feltüntetni magam, mint amilyen valójában vagyok :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

De. már én is írtam egy hsz-t, csak nekem nem a gép rendetlenkedett, hanem Gergő, vmit megnyomott és egy mozdulattal más oldalra ugrottunk, hsz meg eltűnt. :?

Helga! Én a DM-ben vettem a bio kullancsriasztót, úh nézd még, lehet, h csak pont elfogyott. :wink:
Jut eszembe kullancscsipeszt is be kéne végre szerezni. :roll:

Dana! Szemészet: :shock: :shock:

Mazsi! Látom, h már nem annyira aktuális, de azért elmondom, h mi is egy Ikeás Sultan matracot koptatunk 3 éve (ráadásul a legdrágább verziót, mert iszony derékfájással tudok ébredni), de egyáltalán nem vagyok vele megelégedve. Hiába forgatjuk, x havonta, így is érezni, h hol fekszünk, és újra fáj a derekam. :( Már látom h előbb-utóbb az itt már emlegetett parketta-szivacsmatrac kombinációnál fogok kikötni. :? Vagy - az itt már szintén emlegetett - gerincdokinál. :lol: :shock:
jaaaaj, és n cukik a képek! Nekem az utolsó a kedvenc!

Lorca! "D" betűs áruházat én is rendszeresen elgépelem, a honlapját is csak a google-ból tudom megközelíteni. :oops: :lol: Ezzel kapcs: esetleg láttatok ott gumicsizmát is? Kabátunk nekünk is van (bár inkább széldzseki), és nekünk is szép narancssárga. :wink:

Sno! Gondoltam, h "nem erre megy ki alátét". :wink: (beírhatsz magadnak egy extra piros pontot, ha visszaolvasás nélkül tudod, h ezt mire írtam :lol: )
Vendég
 


Jó reggelt!

Tegnap délután voltam először a dolgozóban. Nagyon jó volt, végre egy kicsit ki kapcsolódni. Bár fura volt terhesekkel és nőgyógyászati betegekkel beszélgetni. Ebbe még vissza kell rázódnom. :lol: Nagyon beszűkül az ember itthon. Régen nem volt probléma a csacsogás.

Reformálunk! Most éjszakától nem hoztuk magunkhoz át Benit. Az utóbbi időben már 10-től köztünk aludt. :oops: Hát a fél éjszakát az ágya mellett töltöttem, de ha beválik akkor mindenképpen megéri mert nem tudunk pihenni. :(

Ma meggyünk a bölcsibe ismerkedésre. 10-11-ig. Hát kíváncsi leszek. :roll:

Helga! Sajnálom a kullancs dolgot. :( Tesóm is és én is Lyme-os lett. Tesóm 11 évesen. Én nálam nem tudni mikor kaptam el de valszeg 10 éves a történet. Most kezeltek ki belőle. 12 hét antibiotikum kúra volt.

Lin! Jó a hajad. De szőke voltál eddig is nem? :roll: Gratu az újabb fogacskákhoz.

Dana! Szemészet :evil: Sajnos az orvosok ilyenek. Volt, hogy az adott szülőnővel kapcsolatba nem tudtak egyetérteni. Egyik azt mondta meg tud szülni a másik, hogy nem aztán valamelyiknek igaza lett(mert gyerek még nem maradt bent!) De ha az ember gyerekével szórakoznak így az igen bosszantó!!!

Timi! Pocakfotó: Nem semmi. :) Hajrá tilalom feloldás!!! :D

KépKép
csongria
 
 


Ria

Sok erőt és kitartást az átszoktatáshoz megéri, mert meghozza a gyümölcsét !!! :wink:

Nálam munka fronton az a nehéz, hogy ne folyton Tomikáról beszéljek, mint valami újdondült friss anyuka, mindenkinek vele dicsekszem. De szerintem ez érthető is első gyermek lévén !!! :wink:

Timi

Pocakfotó nagyon ari, jobb mint mikor én terhes voltam, mivel én előtte is duci voltam, rajtam észre sem vették, mikor szülés előtt köntöst vettünk csak annyit mondott a csaj, hogy ekkora méretet nem tartanak, de nem jött rá, hogy terhes vagyok !! :wink:

Pann

Nagyon jó Gergő új avatarképe !!!

Helga

Kullancs :twisted: :evil: :shock: !!
Áron hogy van, piros folt ?


Mazsi

Hercules-nem rossz, mi Benőkének hívjuk a Frédi-Béniből. :P

Nagyon szuperek a fényképek, nagyon klassz lehetett a kirándulás !!! :P

Neked is kitartást sz építkezéshez, mi is átéltük, szörnyű egy dolgog, de ha vége lesz akkor nincs annál nagyobb öröm és boldogság az embernek a sajátjában !!! :lol:

Kutyát én is javaslom, Tomi is teljesen odavan a kutyánkért, olyan cuki mikor játszik a nagy böszmével !! Az meg egyenesen imádja !!! :lol:

Lorca

Hyperaktivitás nálunk csak átvitt értelemben jött szóba szerencsére, ma pl egy szavam sem lehet a kis lurkóra végignézta a székéből, hogy mosogattam, a ruhákat teregettem és ahogy felraktam a húslevest ez kb 1 óra volt. :P

Dana

Nagyon nagy a kiváncsiság és a huncutkodás Tominál, de egy arany falat valójában !!! :lol:

Szemészet :twisted:

Sno

Sebi új frizuja fénykép ????
Nagyon bátor vagy én még nem mertem ezt megtenni , nálunk a kerimami vágta le a fufuját, de nagyon jó lett (gondoltam lesz kit szidni ha nem sikerült), hátul még nem nyúltunk hozzá ugyanis visszakunkorodik és olyan aranyos így, pedig ha vizes már a háta közepéig ér !!!(kis huligán) :wink:

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!


Csatlakozhatok hozzátok.
Az én kislányom is 2007 tavaszi babó. (március 1)
Vendég
 


Sensi

Örömmel látunk a körünkben, nagyon szép a pici lányod !!

Kép
kditke
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is , talán lesz egy kis időm visszaolvasni.
Sajnos nem tudok gyakran jönni, még olvasni sincs időm. :( Mindig van vmi dolog, mg ugye a jó idő miatt sokat vagyunk kint is.
Emili 10-12.30-igaludt,felkelt, evette gy kis meggy levest, amjd elkezdett ordítani, nem tudtam hirtelen mi lelte,beültem vele ahintaszékbe, majd elaludt.
:? Pedig 2re mentünk volna tornára.Most is alszik még, remélem nem lesz beteg!!!!
Visszaolvasást nem is tudom hol kezdjem :oops: , van vagy 10 oldal biztosan!

Emili még mindig nem beszél, értelmeset, csak halandzsa, meg ha baj van akkor ajja":D
Epret kapott már ő is,nagyon imádja!

Felébredt :?
Ezt azért elküldöm, aztán majd látom mikor jövök mgint...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Nanica!
Na ez a statisztika nagyon jó, mikor olastam mondtam is a férjemnek, hogy Emili szedte fel alegkvesebbet a bandában születése óta, azóta tömni akarja állandóan :lol:
Emilnek 2 szanidja van, mind2 Siesta.
Lépegetéshez gratula!!!

Kérdés:reggelire mit esznek a babók?Emili tápit, majd kiflit kap, vagy kekszet, banánt.Mostanában kezdtem el adni neki, mert régebben nem evett akkor ebédre rendesen, de most eszik így is sokat megint hál istennek!

Pann!
Jó az új vonalzós kép!
De jó Gergőnek, hogy ilyen sok foga van már!Mi még mindig csak a 6. kinövesztésénél tartunk.:S

Ditke!
Nem lehet, hogy "növekedési fájdalma" van Tominak?Múltkor olvastam róla egy cikket, anno nekem is sokat fájt a lábam:(

Lora!
Mi majd most megyünk "járás" kontrollra, nekünk mondták a rehabon.

Sno!
Nem semmi, hogy Sebi már tud számolni!!!!:OÉn is csak lesek!Nagyon ügyes!Emili max. eldúdolja a dallamát egy-egy mondókáénak, de véletlenül sem szólalna meg :twisted:

Lin!
Nagyon sajnálom hogy nincs meg a meló!De ki lehet rúgni vkit gyed alatt?????

Emili lázas, 38.5:(De nem köhög, orra nem folyik.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Helló!
Hát Sági meglepett! A hivatkozott okot tökéletesen meg tudom érteni, nálam is ez szokott lenni. 8) :wink: Bár elsőre azt hittem, hogy a nyilvánosságból lett elege (én egyszer emiatt gondolkodtam a törlődésről). Már akartam is tőletek kérdezni, hogy volt-e már, hogy felismertek/leszólítottak a játszin vagy valahol babanet read-only anyukák?

Rosszalkodás: az én tűréshatáromba még belefér, amit Roli művel. Tény, hogy a lehető leginkább bababarát a ház (Roli mindkét szinten szabadon jöhet-mehet, nyitogathat és pakolhat). Sajnos, a baba viszont még nem házbarát… :roll: Az IKEÁ-nak én is hihetetlenül hálás vagyok: én a sok tízezer nyitogatásra letesztelt konyhabútor miatt. :lol:

Pann,
Amit írtál, azt a szórófej alatti csövecske-szopogatást Roli is csinálja: ő vmi cipőápolóét választotta. Pont a múltkor írtam össze hasonló költői kérdéseket egy barátnőmnek, ha nincs is rájuk magyarázat, legalább hadd szórakozzon. (Mint ahogy a ti történeteiteket is nagyon vicces olvasni-ugri-bugri Gergő meg Szabi és a fürdőkádas kísérletei… :lol: :lol: :lol: )

Hát Orsi!
Megfogadtam, hogy Sebin már nem fogok meglepődni…nagyon ügyes! (na jó, még utoljára egy meglepett arc :o )Csak a „bicigliben” 2 olyan hang is van, amit Rolitól még sosem hallottam: a C és az L.

Lin, Panka, jó hogy előkerültetek! Most meg Lora tűnt el nagyon….

Mazsi,
Az az utolsó kép, Lea a koszorús kutyussal tényleg nagyon festői. Ezt kellett volna benevezni a fotópályázatra! (Mikor dől el a verseny?)

Kullancs: oltatni nem fogom, én a riasztóban bízom és hogy időben észreveszem a gyerekben és ügyesen kikapom. (Legalábbis gyerekkorunkban ez még elegendő volt, hogy ne kapjunk fertőzést-pedig mi is rengeteget gombásztunk Zalában és nagyon sok kullancsot kiszedtünk egymásból a hugiékkal-ráadásul rossz módszerrel).

Timo,
A pocak mérete nem sokkolt, de hogy fej nélküli a pocak….! :wink: (Én is pont tegnap voltam nőgyógyásznál: A Picúrnak már 6,3cm-es a fejecskéje!)

Sensi,
Üdv! Anna nagyon szép! És márc. 1. a kedvenc szülinapom…
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?