Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Helyzet változatlan, de azért fekszem. Tegnap beszereztem a Született Feleségek első évadját dvd-n, azt nézem. Marha uncsi a fekvés, de hát ez van. :?

Naptej:
fogalmam sincs mikor és milyet fogok beszerezni, de lassan már kellene. De arra emlkészem, hogy tavaly Ágiboldi nagyon sokat panaszkodott a Vichy miatt, hogy összefogott mindent. Lehet, hogy utána olvasgatok kicsit, melyik milyen. :roll:

Fürdőruci:
hmm, nekem is kellene valami, mert a normál bikinim nem jó rám, illetve nem is szívesen veszem fel! :oops: :oops: Ugye van pocakos fürdőruci is? :)

Ria!
52000 Ft elég durva összeg! :roll: Sztem kérdezd meg a védőnőt, ő milyen multit javasol. Lillusnak nem adok semmit egyenlőre, aztán majd ősszel meglátjuk.

Mazsi!
Iszonyatosan hiányzik Lillus... este, ahogy néztük a tv-t, sokszor hallkabbra vettem, nehogy felébredjen a kismanó! Aztán Bali emlékeztetett, hogy nincs itthon! :( :( De beszéltem anyukámékkal, semmi baj nincs vele, nyekk nélkül elaludt este. Egész nap kinn vannak a levegőn, jól elvan a kiscsaj! :)

Csimpi!
Én tudom...

Szép napot mindenkinek! :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Jó reggelt!

Viszonylag tűrhető éjszakánk volt. Este még lázas volt de most már rosszalkodik...

Timi! Nagyon édi Lillus új fotója. Nem baj unatkozz csak, visszasírod még. :lol: Van pocakos fürdőruci. A Brendonban asszem.

Törzsvásárlás! Pontokat gyűjtök és levásárolhatom. De sose fog (remélem) annyi összegyűlni , hogy legyen értelme.

Multi! Vettem a Cebionnak egy 2X Multi nevezetűjét. Remélem be is tudom adagolni.

na mennem kell, mert valaki nagyon panaszkodik....

KépKép
csongria
 
 


hahóóó
nekünk szupi éjszakánk volt! egyszer ébredt negyed ötkor, aztán háromnegyedkor, viszont utána csak háromnegyed nyolckor, ami egyéni rekord. és a legcsúcsabb, h most tízkor fogta a kezem, átkísértette magát a szobájába és a kiságyánál mutatta, h vegyem fel. nyújtózkodott a cumi és maci után, majd befordult a fal felé, és elaludt :lol: (gondolom, ez még nem tendencia, de már egy ilyen éjszaka is kincset ér :wink: )

ria
tupiban nincs mostanában vlmi akció?

timo
nekem van terhesfürdőrucim. nekem n tetszett, úgy néztem ki benne mint egy hatalmas eper :lol: ha legközelebb talizunk, elviszem szívesen :wink:
ja és teszek fel két húsvéti képet, amivel még lógok neked (mostanra kerültek fel a gépre :lol: )
Kép Kép [/img]

majus3
 
 

 
 

Naptej:
Tavaly a gyerekeknek ajánlott Vichy 50+t használtam Natira. Nálunk átment a meo-n. :wink: Nekünk nem fogott meg semmit. Persze lehet, hogy csak nem használtam elég hosszú ideig elég lelkesen. :roll:

Május,
A nagy műtétnek vannak látható hatásai?

Május,
Az alvási ciklus egy felnőttnek 3 óra, egy gyereknek emlékeim szerint ugyan kevesebb, de nem egy vagy fél óra. Az nem hinném, hogy magyarázná ezt a gyakoriságot. :( Ha megnyugtat, én is végigjátszottam már az egész repertoárt, amikor pont az unom az éjszakázást szakaszomban voltam Natival. Semmi változást nem láttam soha. :lol: Így Szabinál már be se nagyon próbálkoztam, és ugyan úgy ébred. De ő legalább 3 óránként ami tényleg bírható és tolerálható hosszú távon. Ezt az óránkéntiről viszont nem mondanám.
Elég tv mániás vagyok, de azt még én sem hinném, hogy egy fél órás híradó túl tudná terhelni.
Remélem, azért hamar vége lesz ennek a szakasznak.
Apa nem vethető be? Nálunk ez bevált. Nem is nagyon tiltakozott Nati. Szabival is voltak ugyan próbálkozások, de max egy felületes ébredést tud elintézni. Ha komolyabb a helyzet, akkor nálunk is megy a szigorú anyázás.

Orsi,
Mondat! wow! Feltétlenül jelezd, amikor átlép a 2+ mondatokba. A nyelvtanár agyamat nagyon érdekli, hogy mi a határ. :lol:
Ikea matrac nálunk is életmentő volt. Nem tudok elég hálás lenni nekik. :D Nagyon is kényelmes, jobb, mint az (ex :twisted: ) családi francia ágy.

Helga,
Terhesen elég sokszor bealudtam, miközben Natira "vigyáztam". :oops: Csak gyerekbiztos lakás kell és mehet a durmolás. :lol: Most is szeretném eljátszani, de sajna kettővel már az én alvókám sem bír.

Ágiboldi,
Azért a 2x2 órás napközbeni alvásért elönt a sárga irigység. Nálunk a napi 1x1épphogy, ha úgy sikerül, nem épp a legjobb kedvét hozza ki.

Kép KépKép
lorca
 
 


Hű, Május, nagyon kreatív vagy! (és totál összezavartál, h akkor mikor is lesz húsvét, mert tényleg így tavasszal szokott lenni..)

Lorca, Vichy: vagy nem adtál rá fehér cuccot. Vagy jóelőre bekented és vártál sokat mielőtt ráadtad a fehér cuccot.

Timo, a H&M-ben annyira klassz kismamarucik vannak, mindig sajnálkozom egy sort, h bezzeg mikor én terhes voltam még nem volt nekik.. használd ki a kedvemért :wink:

Pontgyűjtés: én a brendonon akadtam ki a múltkor, h otthagytuk Boldi születése előtt x havi teljes jövedelmünket, az összes babaágy, komód, pelenkázó, babakocsi, ágynemű stb... még a szüleim is az én kártyámra gyűjtöttek minden pontot, erre volt rajta összegyűlve mostanra alig 5 ezer Ft. Hát nagyon köszi, ez aztán a kedvezmény!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi,
Általában reggel, bőven indulás előtt kentem és főleg az arcát, kezét. A fehér ruha sem volt épp nyerő nálunk, a játszóig se húzta volna ki fehéren. :lol: Lehet, hogy tényleg ez a titok nyitja. 8) Magamon utáltam, de nem tudom, van-e olyan naptej, amit tűrnék. :wink:

Kép KépKép
lorca
 
 


Sziasztok Bocsi eddig olvasó üzemmódban voltam !

Most sem épp a legjobb formámban vagyok Tomiapuka épp kivizsgáláson vagy ugyanis az utóbbi 3 hónapban 18 kg-ot fogyott, ami engem nagyon aggasztott.Paramami mellett parafeleség is lettem !!! :oops: :evil:

Mazsi

Igen Tomika nagyon okosan kitalálja mindenek a veszélyesebb oldalát lásd korlátmászás ??? :twisted:

Ti hogy álltok Lea szemével, kell még vele valamit csinálni ???

Ágiboldi

Jó, hogy írtad a Vischy-t azt akkor bizti nem veszek !!
Brendon pontgyűjtő dettó !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A napi 2x2 óra alvás nálunk is megy, de ha nem figyelnék oda még este is aludna még egyszer 6-8-ig de akkor már nem merem altatni, mert félek, hogy akkor éjjel nem aludna !!Így viszont este olyan fáradt, hogy ezért tud nehezen aludni, valamit erre még ki kell találnom !!!

Úgy látom ezek a Schöpfiben született gyerekek alvásilag nagyon jól állnak. Valami altatót kaphattak odabent ami elég sokáig kitart !!! :wink:

Május

Egy pillanatra én sem tudtam, hogy mi is van jelenleg húsvét előtt avagy után ???? :o
Nagyon jó a tankini !!!! Hi-Hi-Hi !!!!
Babe naptej könnyen beszívódik, nem ragadt ????????

Lorca

Gyerekbiztos lakáson mit értesz, mert nálunk már senki nincs biztonságban, edények fedők, kuka, székek, etetőszék. :roll:

Nagyon Hercules ez a gyerek, tegnap a hátán az etetőszékével mászkált, már előre rettegek mi lesz később !!! :lol:

Ria

Patika szerintem lassan belőletek él !!!

Nem akarom elkiabálni, de Tomi a száraz bőr miatti pöttyeken kívül még nem volt beteg !!!Aminek ngyon tudok örülni olvasva a ti kálváriátokat !!

Kitartást és sok erőt, no meg türelmet (irigylek mindenkit akinek van nekem az utóbbi időben gyakran idő előtt elfogy ) ez csak arról jutott eszembe, hogy írtad Beni rosszalkodik, Tomi a rosszaság csúcsa, csak azt csinálja amit nem lehet !!!!!!!!!!!!!!

Körkérdés: Kinek milyen rossz/eleven a csemetéje ????????????????

Timi

Csak türelem édes egészséges babyt terem :wink: :lol: !!!!!!
Én a hetedik héttől feküdtem folymatosan a szülésig, át tudom érezni a helyzeted, bár neked nehezebb hiszen Lillusra is kell figyelni !!

Én úgy szoktam lenni, hogy de jó lenne ha valaki elvinné egy kicsit Tomit, mire jön a kerimami elviszi, de már az ajtóban hiányzik, mikor mennek el és várom, hogy mikor jön már haza !!!!!
Érdekes érzés !!!!!!

Csimpi

F kosár nem semmi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Akkor már kb érzitek Timivel, hogy én mit érezhetek a D ill. E kosarammal ami állandó !!!

Nekünk van benti szandink és kinti cipőnk is talpa még kerek, lehet örökli a lúdtalpamra való hajlamot !!!??????

Kép
kditke
 
 


Majus
az én tojásaim hol voltak ezekhez képest :shock:
Nagyon ügyi vagy!!!! :lol:

Ditke
még ebben a hónapban megyünk egy kontrollra a dr.nőhöz és kiderül mi a helyzet a szemével...én még időnként látom h kancsalít :cry:

Remélem Tomiapunak semmi komoly baja nincs :roll:

rossz/eleven?: nem tudom h ebben a korban beszélhetünk-e erről :roll: sztem tök természetes h mindent megvizsgál,szétszed, pakol,rámol, bekukucskál mindehová stb.
az más kérdés h persze nálunk sem lehet mindent :lol:

Lorca
Leának nem jó apa :cry: még :wink: merth mondtam Atinak h a hétvégétől kőkemény bevetésen lesz non-stop :lol:
ha elkezdek dolgozni sajna lesznek olyan munkák (kongresszus, meeting stb) amikor nem tudok otthon aludni... :cry:

Ria
Cebion 2xMulti? mit tud? ezek szerint ebben már többféle vitamin is van?

Nanica
ma esett le az üzid :oops: :lol:

matrac
most már áruljátok el melyik ez a szupi IKEA-s matrac? (akciósan mennyi volt? érdemes várnom egy újabbra?) az előbb jártam a honlapjukon...csak h apának be tudjam adagolni :wink:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok,
Köszi a névnapi jókívánságokat!
Itt vagyok, csak közben pár oldalt kihagytam, mert voltunk május 1.-től két hetet Erdélyben egy körúton (meg dolgozok is, meg júniusban költözünk is (ez az elkövetkezendő nem jelentkezésem megindoklása is egyben)). Elég jól bírta az utazást, bár mindig alvásidőben mentünk tovább (ált. 2-3 napot töltöttünk egy városban) és közben pár napra összeszedett egy hányás-hasmenést (vsz elkapta barátaink kisfiától, akiket meglátogattunk).
Zsófi még mindig nem jár, bár néha tesz 5-6 lépést is egyedül, de inkább csak unszolásra (párat ritkán önállóan is). Már kezdek aggódni. Viszont a szája annál többet jár, megért mindent és remekül ki tudja fejezni, hogy mit szeretne. Megmutatja, valami módon megmagyarázza, csak ha mégsem úgy csináljuk akkor van gáz. :twisted:
Legújabb akciója, hogy egyedül akarja felhúzni a cipőjét. :lol: Érdekes módon ez nem szokott sikerülni és rettenetesen fel van háborodva. Azon is, ha én feladom rá.

Szopi,
Zsófi éjszaka kb. ugyanannyit szopzik mint bébikorában: 1X és hajnalban még 1X. Napközben ha anyukám vigyáz rá, akkor nem hiányzik neki különösebben (viszont amint hazaérek követeli), de ha itthon vagyok akkor a déli alváshoz sem tudom kihagyni.
Átverni, elvonni a figyelmét ilyen esetekben csak pár mp-re lehet, különben ordít és rángatja a pólómat. Pedig én már szeretném lassan leépíteni, de ehhez még nincs elég erőm.

Timi,
A többiek is tudják mi van Ságival? :?: Remélem nincs semmi komoly baj (ennyit azért elárulhatsz). És többet nem is fog jelentkezni?

Bigsis,
Az utóbbi időben már kerülöm a vásárlást Zsófival, mert nagyon gyorsan elfogy a türelme. Különben nekem is Dechatlonos bikinim van (még sajnos nem lötyög rajtam, pedig tavaly vettem).

SNO,
Hol is veszed te a Weleda termékeket? Szeretnék én is fürdetőt is meg naptejet is. Eddig én még nem naptejeztem Zsófit, bár már nagyon barna, különösen a kézfeje.


Most ennyi telt tőlem. Megyek csinálok egy kis túrógombócot!

KépKép
bozotka
 
 


Drukkolunk Tomiapunak!

Mazsi! Igen ez egy komplex multivitamin készítmény. Tele vitaminokkal és ásványi anyagokkal. Immun erősítő.

Körkérdés! Hát igazán én se nevezném rosszaságnak, mert nem tudatos. Most a kedvenc szórakozása a fürdőben a mosógép gombját elállítani, a wc deszkát a kezére csukni. Meg még számtalan ilyen dolog. :lol:

Május! Előjáróban nekünk is ilyen gyakszikat mondtak amit leírtál. De be kellett otthonra szerezni gördeszkát? Nagy labdáról van szó? Mondjuk biztos nagy labda , mert a kis gumi labdánkon próbálhatnám gurigálni Benit. :lol:

Mi most már 3 hete használjuk a Vichyt és szinte csak fehér bodyja van de nem tapasztaltam elszíneződést. Ágiboldi és a krém színe alapból kicsit sárgás volt?

KépKép
csongria
 
 


Sági írt egy emailt a közös email címre, aki még nem olvasta volna.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Sági
sajnálom!:cry: :cry: :cry:

Ilyenkor tök rossz érzésem van :cry:

Bozótka
ezt nevezem :wink: nem apróztátok el a dolgokat (2 hét) :lol:

sztem ne aggódj a járás miatt, ő most a szellemi dolgokat fejleszti :lol:
Lea pl mióta elkezdett járni, semmi újat nem mond sőt...

mindjárt jönnek anyósék :twisted: férjuram pedig túlórázik :twisted: :cry:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Helga,
Nagyon jó képeket készített a férjed Zsófiról. Esetleg egyszer ha ráérsz elküldhetnéd eredeti méretben is. Elküldöm priviben a mail címemet. Előre is köszönöm.

KépKép
bozotka
 
 


Sziasztok!


Bozotka,
Kuldtem kepeket!
Jo sok minden tortent Veletek az utobbi idoben!
Hova koltoztok??? Kerteshaz??? Varoson kivul?
Aron sem jar meg, Ot meg vezetgetni sem lehet :(

Majus,
Tojasok :lol:

Lorca,
Gyerekbiztos lakas??? Hat nalunk nem ilyen van. Mi is IKEAS matracon alszunk (van hozza keret is :) )

Timi,
Hat el tudom kepzelni, nagyon hianyzik Lillus! Kivancsi vagyok, holnap milyen lesz a talalkozas! Orulni fog, vagy sertodott lesz? De szerintem hatartalanul orulni fog, ha meglat Titeket!

Ditke,
Tomiapunak mennek a drukkok!

Ria,
52ezer ft? Azt hiszem, Ti tartjatok el a patikat!
Beninek jobbulast!!!!

Ma voltunk szemeszeten, 1 eves kontrollon, hala, semmi gond nincs, illetve az, hogy lehet, hogy orokolte a mi rovidlatasunkat Aron, de ez majd csak kesobb derul ki.

KépKépKépKép
thelga
 
 


Mazsi!

Ugye Ti vettetek Hamax ülést. Melyik típust és mennyiért? Megérte?
http://www.biker.hu/?m=40&kat=Gyermek%FCl%E9sek
Vendég
 


Csimpi
nekünk Polisport ülésünk van
bár nincs kapaszkodója,Lea nagyon élvezi a "száguldozást" :lol:
a hátsó vázra szerelhető

Helga
most még nem tudják megmondani rövidlátó-e?
Leára már 1x rámondták h rövidlátó :twisted: a mostani álláspont szerint nem az ugyan kíváncsi leszek mi lesz a kontrollon :wink:

Ditke
Tomi lábfájása?


Csajok ma ittam egy üveg bodzás Radlert :lol: Kóstoltátok már?Elsőre fura volt de tulképpen ízlik :lol:
Én a nagy sörivó csak valami üdítővel tudom meginni :oops:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi,
túlélted az anyós inváziót? :twisted:
matrac: 21 e Ft-ról volt leárazva 9,9 e Ft-ra, 30cm vastag szivacs, 140x200. Amikor hazaértem próbáltam lecsekkolni a neten, hogy milyen akcióba is futottunk bele véletlenül (az volt kiírva, hogy a hét akciója vagy mi), de nem találtam semmit, még magát a matracot sem.
Ha nem a legolcsóbbra mennénk rá, akkor én biztos hogy minél szélesebbet vennék, nem biztos hogy szivacsot vennék, vagy ha igen akkor sem 30 cm-et, hanem csak a felét. Valaki megkérdezte a gerincdoki ismerősét, hogy melyik a legegészségesebb fekhely, és azt a választ kapta, hogy a sima szivacs matrac parkettán :o .

Ti rendszeresen ellenőrzitek a közös postafiókot, vagy hogy vettétek észre Sági levelét?
Egyébként csatlakozom Mazsihoz, hiányozni fog a mérsékelt front oszlopos tagja :cry:

Május,
nem merted feltenni előbb a képeket, mert még felmentünk volna locsolni, nagyon cseles! :lol:

Bozotka,
a fürdetőt a DM-ben veszem, de sajnos naptej nincs, azt az internetről kéne rendelnem.

Ditke,
más tünet nincs apánál? Nekem a megmagyarázhatatlan fogyásra ill. hízni nem tudásra az első gondolatom mindig a bélgiliszta 8)

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


ja, ami lemaradt: szuper Lea fotója, mindkettő! Fodrásznál volt? :lol: :lol: :lol:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Kissé szét vagyok esve...

Lorca,
ma Sebi látott egy repülőt (már a kondenz csíkból felismeri őket), de mire a mama odaért már eltünt, így elújságolta neki, hogy: "ninc epüő"
Én ilyen tempóban képtelen lennék az új információkat elraktározni, olyan dolgoknak emlékszik a nevére, amiket vagy alig mondtunk, vagy több nappal ezelőtt, nem csodálom, hogy ma már négykézláb kúszott az udvaron...

Ditke,
rosszalkodás: egy pillanatra helyezkedj bele egy olyan valakinek a helyébe, aki a dolgok, jelenségek nagy részével először találkozik. Nem tudja mi az, milyen az (hideg, meleg, selymes, szúrós, stb.), mit lehet vele csinálni. Aztán kipróbálja, és mondjuk érdekesnek bizonyul, tehát újra és újra érezni kell. Ebbe szoktunk mi durván beleavatkozni.
Sebi egy időben minden öltöztetésnél megörült az előbukkanó kezének, én pedig biztosítottam róla, hogy megint őrűlt mázlija van, hogy megvannak.
Ma a kertben bogarászva néztem a frissen nyírt füvet, hogy valyon mit csinálnék, ha először látnám, végig simítanám, megszagolnám, megkóstolnám, tépegetném.
Ilyen szemmel nézve is rosszaságnak tűnik Tomi ténykedése?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Mazsi,
Nekünk is olyan matrac van, mint Orsiéknak. Sultan vagy mi.
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/90073695 Remélem, jót linkeltem.
Én meg pont azt vadásztam, hogy ilyen magas legyen. Anyósnak így is macerás ráülni. Az árára nem emlékszem, de mintha Sebiénél azért több lett volna. Azért annyit sem fizettem volna, mint a katalógusár. :oops: 140x200

Estére egy kicsit megéheztem, készítettem magamnak egy uborkás kiflit. Az első csücsöknél tartva Nat először egy, majd mégegy falatot kért, majd a kezébe vette a dolgok irányítását, nekem meg maradt a hopp. Robit megkértem, hogy csináljon nekem egy pizzát. Miután kezdte leenni róla a drága a zöldségeimet, édesen megkérdezte:
Neked miért nem volt elég a kifli, amit ettünk?

Helga,
A gyerekbiztos lakás nálunk életmentő. Azért még mindig vannak javítani valók, így 3 év után is, de elég jól állunk. Így igazából nincs olyan, hogy "nem szabad", nincs ütközési felület (Ranschburg). Ez először csak spontán alakult, azután jött az ideológia :wink: . Nemrég meglátogattuk egy barátnőmet, ő most tart a pocisodásnál. Kb 10 perc alatt átrendeztük a lakását, mert egy szót nem tudtunk váltani, négyen ugráltunk a két gyerek körül, hogy megmentsük a berendezést.

Most, hogy szóba jött a beszéd, rájöttem, hogy gyarapodott a szókincs. :) Mondja már, hogy ánnye. Mielőtt vki azt hinné, hogy ez én vagyok, jelentése: vegyél fel. :twisted: Van már ama, baaa és egy nyomatékos hammm. Ebben meg az a jó, hogy az evés nem tartozik éppen a csúcs kedvencek közé.

Ma a játszin Szabival a kezemben rohangászva beszélgettem egy ismerőssel. A 3. gyereknél tartanak, 3év 3hó, 1év 7hó, 7hét. A középső már hónapok óta nem babakocsizik, hanem a saját kis lábain követi a csapatot. Anyuka kb egyedül a gyerekekre, iszony jókedvű és energikus, a picivel a kezében rohangált fel-alá a nagyok után. :shock: Azt mondta, hogy nagyon fáradt, de ha én úgy néznék ki, mint ő, este 7 után még mindig a játszin egyedül, akkor örülnék. :twisted: Ha nem láttam volna az alakját tavaly, arra gondolnék, hogy örökbefogadták a harmadikat, mert semmi nem látszik rajta. Ilyenkor egy kicsit úgy érzem, el vagyok rontva egy kicsit. :lol: De nagyon kedvet kaptam egy újabb terhességhez. (annyira azért nem, hogy kezdjük is, csak épp álmodozom)

Kditke,
18 kg 3 hónap alatt? Ez azért engem is megijesztene. Eredmény?
A gyerekbiztos lakás azt jelenti nekem, hogy nincs kuka, fedő... ami a kezébe kerül. :lol: Repült az üvegasztal, a virágok, állvánnyal, a macska (örök vadászmezők, miután vidéken egy autóval találkozott), a konvektorok, meg még nem is tudom mi minden. Jött ajtómágnes, konnektordugasz, torlaszok. Eddig csak a galérialépcső és az akvárium volt, amiben nem engedtem. Azok maradtak. 8)

Körkérdés:
Nem rosszalkodnak.
Kedvencem, amikor a fürdőkádba dobál dolgokat. Persze amikor már tele van vízzel. Ilyenkor az arcát szoktam nézni, teljesen lenyűgöz az a feszült figyelem, ahogy vizsgálja, hogy a különböző tárgyak (hajkefe, pulóver, újság, gőzmozdony...) mit csinálnak, hogy merülnek, hogy kergetőznek a vízsugárban. Bedobja, izgatottan figyel, majd indul a következő tárgyért, mielőtt még valaki odaér és elrontja a kísérletet. A fürdőszobai szemetesünk akkor ért karrierje végére, amikor az összes használt pzst és hajcsomót a vízben láttuk viszont, boldogan úszkálva.

Orsi,
Az új infókat nem most raktározza, hanem kifejezi, amit eddig tanult. Szerintem nagyon jó, ahogy beszél. Az epöő az három szótag, amellett tagadás, mondatban és tulajdonképpen múltidő. :shock: Le vagyok nyűgözve!
Hangokkal hogy áll? Tanulásban indul az ajkaktól (m, b és hasonlók), a magánhangzók is megjelennek, kb párhuzamosan, majd onnan indul hátra, képzési hely szerint. A g pl egy nehéz hangnak számít.
A saját nevét használja már vhogy? Az is mérföldkő.

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca,
hangok, amik a b, m, p után jönnek: dandi (Dani), töcsi (tölcsér, törcsi), szita, néni, lábam, a k-t még biztosan nem tudja t-vel helyettesíti, tata (kacsa, ami már ráadásul hápi)
saját maga megnevezése: mostanában figyeltem fel rá, mert látványos, ahogy kihagyja. Mindent ismétel utánad, és ott elhalgat.
Hú, tök jó, hogy érdeklődsz!

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Estére már itthon lesz Lillus! :) Úgy várom! Bár, meg kell hagyni, tegnap este csajos buli volt nálunk, pár barátnőm eljött meglátogatni és hajnal 1-ig iszogattunk, dumcsiztunk.. és hát marha jól esett, hogy nem kellett csendben lenni, nem kellett odafigyelni, hogy Lillus aludna! :oops: :oops:

Orsi!
Mindig elámulok Sebő beszélőkéjén! Hihetetlen! :) Lillus megmaradt annál a pár szónál, amiket eddig is mondott, egy-két újdonság néha eszébe jut, de ennyi. :roll:

Lorca!
Natinak olyan jó beszólásai vannak! :D :D :D És megkívántam az ubis kiflit! :lol: :lol: :lol:
Na, mikor ilyeneket írsz (3 gyerek, jókedvű anyuka, csini stb), akkor eszembe jut, hogy ott tuti nem stimmel valami. Vagy van otthon egy dugi nagyi, vagy nem normális a nő, vagy jól mutatja a szépet a külvilág felé. Vagy túl pesszimista vagyok? :roll:

Csimpi!
Eszembe jutott, hogy már tök régóta írkálsz ide, de képet még sem rólad, sem a gyerkőcökről nem láttunk. Nem dobnál fel párat? Ha ide nem akarsz, akkor jöhet a közös mélre is! :wink:

Mazsi!
Dögösek vagytok mindketten a képeken! :) :)

Ma délelőttre engedélyeztem magamnak egy rövid sétát. :)

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Jó reggelt!

Körkérdés! Ha már fél percre megáll a baba kapaszkodás nélkül akkor onnantól kinek mennyi idő volt, hogy elindult a baba?

Szóval tegnap óta megáll fél percre kapaszkodás nélkül. :D Annyira tetszik neki, hogy hangosan nevet közbe.Úgy örülök!!! :D :D :D

Timi! Iszogatás??? Mit iszogattál :wink: Egyébként nyugodtan lecsúszhat egy pohár bor vagy ilyesmi. Mi mindig mondtuk a korán görcsölőknek, hogy mehet 1-2 pohár bor vagy feles. Ha bejöttek "visszatartásra", tömény alkoholos infúziót nyomattunk. Van aki úgy "be rugott" tőle, hogy a mosdóba se tudott kimenni. Jó sétálást.

Mazsi! Nagyon jók a képeitek.

Mindenkinek kellemes napot!

KépKép
csongria
 
 


Közönöm a drukkokat apukáért, tegnap csak hasi UH és EKG eredménye lett meg ami mindkettő negatív, megdicsérték, hogy milyen "szép mája "van , azt eddig is tudtuk, hogy nem alkoholista mivel szinte absztinens, ha leszámolom a 6 havonta elfogyasztott fél doboz sört amit altatóként iszik meg. :lol:

Az EKG-n megkérdezték, hogy sportol-e valamit, mert annyira jó a kondija, mivel a kerékpáros terheléses EKG-n a sportolók normáját sikerült hozni. :P
A labor és a MRTG eredménye hétfőn lesz meg, a PM a gyanus a Dr.-nőnek, mivel anyukájának is van a hyperthyreosisa. (fokozott pajzsmirigy működés) :twisted: :oops: :evil: :o

Lorca
A fürdőszobai jelenet- akár Tomikát látnám !!!! :wink:

Konektordugó nálunk is van szemeteskuka a szekrényben de mindent nem tudok elpakolni, így is minden az egekben van, de annyira okos, hogy mindenre kitalál valamit. Tegnap odavitte a pelusos zacskót az erkélyajtóhoz ráállt és kinyitotta a kilinccsel az ajtót és szököben volt. Örülök, hogy okos meg minden de ez már kicsit sok !!!! :wink: :oops: :o

Orsi

Igen ha az ő szemszögükből nézi az ember a dolgokat akkor persze más, de nézze Ő az én szemszögemből !!!:wink:
Gratula Sebinek a "csevegéshez" !!!!!!!Nem semmi !!!!!! :lol:
Hát jó akkor nem rossz csak kiváncsi de ez sajna nem sokat javít az én helyztemen !!!! :twisted: :evil: :twisted:

Bélgiliszta még eszembe sem jutott, tényleg, kérek tőle belőle, hátha nekem is sikerülne pár kilót ledobni vele !! :P :P
Tudod ilyenkor az ember azonnal a legrosszabbat feltételezi, nem a leglogikusabbat !!!

Aranyos a kezes story !!!! :lol: :lol:

Ria

Nálunk a pár másodperces megállás után kb 1 hét volt talán a 2-3 lépés és utána 5-6 nap a több lépés ,majd kb.1 hét a folyamatos járás.

Gratula Beninek !! :wink:

Mazsi

Nagyon szuper a képetek, mind a kettő !!

Lábfájás megszünt, hál istennek,(kop-kop lekopogom) nem tudom van-e köze hozzá, de nem eröltetem bentre a szandit és a teraszon is sokat van zokniban-persze vastag zokniban !!!

Helga

Minden porszívózás alkalmával eszembe juttok Áronapuval együtt !!! :wink:

Gyerekbiztos lakás szerintem csak Lorcáéknál van, én már azon is gondolkodtam talán ha egy üres szoba padlószőnyeggel az talán biztonságos, mert az én fiam mindent képes elcibálni, tegnap este a kiságyát húzta a szoba közepére !!!

Kicsit hosszúra sikerültem Bocsi !!!
(Tomi alszik, apuka dolgozik az udvaron nyugi van) Kép Teraszon sátorlebegtetés előtt Kép Kedven kaktuszom bocsi de ezt muszály felraknom !!

Kép
kditke
 
 


Orsi,
Nyelvtanulásban Szabi még nemigen tart sehol, Nati meg már enyhén sok is nekem. De akkor is a központi érdeklődési területem a nyelvtanulás, szerintem nagyon érdekes, nincs az a mennyiségű infó és részletesség, ami nekem sok lenne. Egy csomót tanultam Nati nyelvtanulásából is, többet, mint a bugyuta ELTE nyelvszakon.
A legjobb szakasz a nyelvtanulásnak sztem, ahogy látványosan halad a hangképzés és a fogalomalkotás. Natinál is a legjobb, amikor szép sorban végig tudtam nézni a nyelvtani fejlődést. Sebi meg korához képest nagyon előre van. Pláne, hogy fiú. Nati!!!nál nem sokkal fiatalabb ismerős csemete is van, aki kb itt tart.
Natinál csináltam kb 1,5 évesen, hogy feljegyeztem, mekkora az aktív szókincse. Ilyesmit nem csináltál?
(Aktív szókincs, amit önállóan használ, megfelelő értelemmel. Például a repülő akárhogyan ejtve, az biztos az, de pl a számok nem mert az még csak mondóka)

Timocska,
Túl pesszimista vagy. :lol: Harmadik éve ismerem a csajcit, még a legnagyobb gyerek minikorából. Hihetetlen pozitív szemlélete van. Francia, Németországi neveltetéssel, tanár. Dugi nagyi nincs a részéről, de férjnél sincs, úgy tudom. Ráadásul nem magyar az anyanyelve, ez nagyon nehezíti az életét. Eleinte alig értette, amit mondtam neki, de szerencsére angolul is tud. 8)
Egy gyerekről három évesen már le lehet olvasni, ha valami nincs otthon rendben, Johanna olyan, mint a tűz, szélsebesen rohangál fel-le a játszin, erős önbizalommal, ráadásul két nyelven folyamatosan beszél már legalább két éves kora óta. Még azt sem mondhatnám, hogy anyagilag olyan jól állnak, hogy az húzza ki a csávából, amolyan nem túl erős középosztály. Látszik rajta, hogy fáradt, mert nagyon is megdolgozik a mindennapokért, de a mosolya és a jókedve valódi, látszik rajta, hogy élvezi a helyzetet, még ha tényleg maximálisan le is van terhelve.
Az én önbizalmam elég erős, de azért rengedezik néha, amikor látom, hogy így is lehet. Nem irigylem, mert nem könnyű amit csinál, és nagyon jól csinálja. Drukkolok, hogy legyen még egy negyedik csemete is náluk.
Még sem tőle, sem a férjétől nem hallottam keményebb szót a gyerekek felé. Messze nincsenek elkényeztetve.

Csongria,
Gratuláció az ácsingózáshoz! :D
Nálunk nemigen volt állás, vagy legalábbis nem sokáig. Nati a gravitációt legyőzendő tanult meg járni, előtte nem lépegetett. Szabi amikortól már megtanult hosszabb ideig állni, próbáltatott lépni is. Kb lép-borul-feláll-borul sikerességgel. De a borulások tömege még mindig tart. :wink:

Kditke,
Van azért kamránk és pici szobánk, ami azért nem épp gyerekbiztos, meg a galéria is tiltott övezet. Onnan azonnal repülnek, ha elkezdenek rendezkedni. :twisted:

Kép KépKép
lorca
 
 


..németországi...

Kép KépKép
lorca
 
 


Ria,
gratula Beninek az álláshoz. Megnéztem egy picivel kevesebb, mint 1 hónap kellett a stabil áldogálástól az elindulásig. Hajrá!

Ditke,
azért az látszik a képekből, és a beszámolókból, hogy Tomi nem egy alapeset, úgyhogy sok energiát és türelmet hozzá!

Lorca,
igazából minden felírok, amit nem felejtek el, egy naptárba, most még tudom, hogy melyik aktív, és melyik amit csak mond. A számoknál egészen addig azt hittem, hogy csak mondóka, amíg észre nem vettem, hogy ha számokat lát (pl. vonalkód, vagy egy papírra felírva), akkor azonnal jön az őőt, hét, nóóóc, tíííí.

Timo,
én is röntgen szemekkel szoktam vizslatni a szuper anyukat :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Rég jelentkeztünk be! Linussal a héten voltunk dokinál, most végre a doktornő és nem a műkörmös nővérke vette le a vért, így édekes mód elsőre sikerült. Jövő kedden megyünk a háziorvoshoz, akkor értékeli ki az eredményt… kíváncsi vagyok nagyon!

Linusnak még mindig nem találtam szandit, pedig ebben a hőségben már kéne valami nyitottabb. Visszaolvasni azért volt időm. Amióta ilyen jó az idő, én is leveszem Linusról a játszótéren a cipőt. Jó nagy homokos rész van a játszótér körül, lehet benne mászkálni… Ma is egy órát tepert a homokban...

Naptej, napégés,bőr: offtopic: voltunk ma a bőrgyógyászaton a Melanoma nap végett, és nem találtak sem rajtam, sem a férjemen, ami jó hír mert igen sok sok anyajegyünk van!!

Munka: főiskolán, pályázatokkal foglalkoztam és az exfőnököm, (az ő helyére kerültem) megkapta az erasmus koordinátori feladatokat és le szeretné passzolni. Egyenlőre csak ezzel kéne foglalkozni, és a régi munkámat később venném újra vissza. Linus is jó esetben 1x1-2 órát alszik, ami elmegy a háztartásra, szóval ha munka, az csak bölcsi mellett jöhet szóba. Beiratkozás nincs, csak előjegyzés, de közölték, ha most felírnak a listára, ősszel vagy még később lehet csak hely…

Panakaa??

Sági :(

Stabil állás és járás: Linus biztonsági játékos. kb 10 hónapos volt, mikor kapaszkodás nélkül állt percekig és az első önálló (nem bútoba kapaszkodós) lépéseket rá másfél hónapra tette meg. Utánna megint semmi, és most a pünkösdi hétvégén kapott rá a (vezetgetős :evil: ) sétára. Most már ott tart, hogy ha valahova menni akar, nem mászik, hanem kétségbeesetten néz rám, nyújtja a kezét és kéri, hogy vezessem... :?

nanica
 
 


ria
igen, kell egy gördeszka, ráadásul a szélesebb fajta, nem könnyű beszerezni. de hátha tudnak nektek kölcsönözni! a labda meg az a fitt-ball típusú, tesco, stb. helyeken van kb egy ezres

kk 1.
kelénél nem volt igazán jellemző az ácsorgás, nála ink abból látszódott, h vlmi lesz járásügyben, h már egy kezét fogva elég biztosan sétált

kk2.
rosszalkodás nálunk nem igazán jellemző, sztm lassabban halad a világ felfedezésében, v legalábbis lassabban, mint mi a pakolásban :lol: a szobában szemmel tudom tartani, az előszoba gyerekbiztos, a többi ajtó meg zárva van

programajánló
ma voltunk a nemzeti múzeum kertjében, múzeumok majálisa van, egész klassz dolgok vannak, ha vlki arra jár, érdemes benézni http://www.majalis.hu/

snorsi
felismeri a számokat?????? aztaaaaa!!!! nagy a várólista az egyetemen? :lol:
csak összehasonlításképpen, nálunk két szó van, 1. anyanyanya :lol: 2. tyejtye, ami mostanában kejke lett. mi kelére tippeltünk, de akkor ezt most elvetem, ha a saját név használatnak ekkora jelentősége van. de h akkor mi lehet??? :roll:

timo
nem vagy egyedül, nekem sem hitelesek az örökhepi emberek. olyan egyszerűen nincs, h vlkinek ne legyenek problémái (ami meg is viseli), rossz időszakai. max olyan van, aki még saját magának se vallja be, de az milyen már :?

majus3
 
 


Örökhepi:
Ha valakiről el lehet mondani, hogy röntgen szemekkel vizslatja a tökéletes anyucikat, akkor az én vagyok. :lol: Ahhoz sokat kell "tennie" egy tökélyanyucinak, hogy úgy gondoljam, tényleg oda tartozik. Nálam ez több éves személyes ismeretség és több gyerek megléte alapkritériumokkal indul.
Az, hogy vannak eü gondjai (nem életmentő műtétre vár), anyagi gondjai (szept vissza kell menni dolgozni részidőben, mert ő keres jobban), mégiscsak a 8.kerben lakik, látom, hogy a karikák mögül reménykedve pislog a kapu felé, hátha jön már a férj, hogy egy kicsit lanyhuljon a nyomás. Emellett valódi mosollyal tud a gyerekek felé fordulni, a gyerekeken nincs nyomás, nincs tökélyhajszolás (nem tudja elkapni, koszos marad, sebaj). A gyerek nem felesel, nem hisztizik, nem verekszik, csodásan beszél, nyílt és vidám. Nekem példaértékű.

Orsi,
A számok, mint alakok felismerése nem jelenti a mennyiségfogalom ismeretét. De ha már társítja, a 8 az nóóóc, akkor fogalom. :shock: A számokat egyenként, vagy csoportban azonosítja? A betűktől külön veszi? Helyesírással hogy áll? :lol:
Aktív, amit nem ismétel, hanem spontán mond, esetleg amire rá lehet vezetni. Darabszámilag hol tart?
Azt hiszem, felkötheted a gatyádat. :lol: A helyedben bőszen nekiállnék a szakirodalomnak, mert ilyen versenytempóban könnyen kimeríti az alap gyereknevelés fogásait. A tehetséggondozás iszony nehéz. :lol:

Nanica,
Egy ilyen bőrgyógyi vizsgálat mennyi ideig tart? Gondolkodtam már rajta én is, de még nem szedtem össze a bátorságomat. Az egomat csak kicsit rombolja, ha valaki egy nagyítóval nézeget. 8)

Kép KépKép
lorca
 
 


Számok,
a látott számokról nem tudja, hogy milyen szám (remélem), de tudja, hogy ezek azok a nóc, tíz cuccok. Tehát a számok képéhez köti a nevüket (a csoportot a csoporthoz).
Bár ma reggel a habtapi nullája felett bizonygatta, hogy nujja, de ezt már én sem veszem be, egyrészt mert sosem mutogattuk neki a habtapin a számokat, ki sincsenek csomagolva, másrészt most a nujja a kedvenc, és elég sokat mondogatja, szóval a tapi jókor volt jó helyen :P

Annyira azért nem aggódom, hogy majd 4 évesen fel kell járjak vele a Fazekasba (bár közel lenne anyóshoz, szóval meg tudnánk oldani :D ), elvégre növekedésben, és mozgásban is jól bekezdett, aztán jött Brigó (szószerint :o ), meg Nanica által összeszedett statisztikákat sem ő vezeti. Szóval én kiegyezek egy jó képességű/adottságú, de átlagos gyerkőccel, ill. inkább remélem az ő saját érdekében.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sziasztok!

Régen voltam,de sajna a gép tönkrement és tegnap tudták csak megcsinálni.Igaz sok minden elveszett és még kell pár progi is rá,de már forumozni tudom.Ma próbáltam visszaolvasni.

Sági
:cry: :cry: :cry:
Ha esetleg még olvasol nagyon sajnálom.Ilyenkor bennem is van egy kis rossz érzés.Pedig te voltál az elsők között akit nagyon megszerettem volna ismerni személyesen.Már bánom nem mentem fel Pestre.És utólag is köszi a leveleket a szopival kapcsolatba./lehet te adtál mindig egy kis löketet hozzá,hogy még most is szopizunk./

Csimpilimpi
Nem is válaszoltam a karúszós kérdésedre.Mi a tescoba vettük és azon cm.adatok voltak.Én se adtam volna még rá Laurára,de a gyógyúszos csaj annyira mondta,hogy próbáljuk ki,mert így jobban érzik a babák a vízet,mint uszógumiba,És ne féljek mert biztinságos.Szerinte jobban mint az úszógumi.
Köszi mégegyszer a recepteket elmentettem.

Lora
Látványos unatkozás az nálunk is van.Jó időbe bicajozunk,pár házzal odébb lakó kutyust nézegetjük sétálva,ami nálunk kb.45.perc 8) ,itthon sokat kell vele játszanom/ha Dani nincs itthon/.Egyedül játszás az nála a szekrénye kipakolása,és a babája cumiztatása,torony építés.
Laura is cicin alszik el nappal is,és este is98%-ba.

Lorca
kézen fogás nálunk is csak ideig-óráig,de ha Apóst látja nyomba nyomul felé mert cipeli a seggét.
Sajna egyedül hagyó szülők sok van.De ez még semmi ahhoz,hogy mikor odajöttek a gyerekhez és kb.5-en mondták nekik a magukét,róluk meg lepergett az egész. :twisted:
Nagyon jó a nagyi-Nati beszélgetés :lol:

Ria
Valamiről lemeradtam?Miért kellett neurológushoz mennetek?Nézegetem a honlapot.Az egyensúlyózás nálatok miért van?Vagy azért ezt nézik mert még nem megy?Nagyon jók a képek!Főleg a sörcipeléses.Hogy van Beni?

Mazsi
Sajnálom az éjszakáitokat.
Hú mennyi madaratok van. :shock: :lol: Nagyon jók a képek.Most csináltatjátok a konyhát?
Szemüveg rakosgatás megyeget,de Laura pár másodpercnél tovább nem tűri el.Voltunk a kórházban szemészeten és ott azt mondták még korai ekkora gyereknek szeműveg és elöször megnézik nincs-e törés a szemébe.Most 3 napig pupilla tágitó szemcseppezünk és kedden nézik meg.Itt úgy érzem alaposabb volt a doktornő./igaz ezért nem kellett fizetni :twisted: /

Nanica
Köszi a receptet.

Kditke
Nagyon jók a képek.Nekünk is van ilyen kaktuszunk,de picibe és kevés virággal.Tiétek hány éves?
Laura is szeret mindenre felmászni,aminek Én nem örülök.Főleg a lépcsők a mániái.
Tomiapunak szurkolunk,hogy minden rendbe legyen.

Emőke
A karúszókat kipróbáltátok vízben is?
Hogy aludtatok a héten?Ágy átcipelésben Orsival értek egyett.

Helga
Ma reggel gondoltam rád.Mi is 5-kor keltünk és Dani meg 5.30-kor megjelent. :twisted: Így ebédünk már 8-kor kész volt.Most meg olyan vagyok mint a hulla.Remélem ebböl nem csinálunk divatot.

Május
Hogy sikerült a reggeli visszaaltatás?
Honlapot olvastam,és nagyon jókat írnak.gyakorlatokat már Te csinálod Kelével?

Május,Ria
Annyira jó hogy Pesten ilyen alaposan megnézik a gyerköcöket,mert itt Én a koraiba úgy vagyok elkönyvelve,mint paramami,mivel Laura nem beteg,csak lusti járni.Kár,hogy nem közelebb lakunk.A Gekko honlapját nem olvastátok?Én oda írtam régebben még Laurával kapcsolatba,hogy nem akar menni és ott is azt mondták ne eröltessem,inkább hagyjam sokat mászni.Nálatok mit mondanak?

Bigsister
Hogy vagy?Tudjátok már fiú vagy lány lesz?

Sno
orvosokhoz akkor nem mentetek?Én is várnék vele.Fülpiszkálás nálunk is van,de Laura ha unatkozik akkor inkább az orrával van elfoglalva. :twisted:

Timi
Hogy vagy?Lillus mentes napok azért most jól jönnek,igaz Én is szomorú lennék.

Bozotka
Képeket nem raksz fel a kirándulásról?Laura is nagyon jól tudja főleg mutogatással kifejezni magát.

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Jó reggelt!

Dana! Nálunk nem az a baj, hogy nem tud járni. Általánosan le van maradva. Nem csak a mozgása, hanem a finom motorikus képességek, beszéd stb... 11 hónak felel meg átlagosan. Nem baj nem izgulok be fogja hozni. A járást mi se erőltetjük.

Május! Tudnál esetleg képet fel tenni a gördeszkáról? Ti kölcsönöztétek?

Apa végre haza jött!!! Kedden utazott el. Rossz volt nélküle, főleg egy beteg gyerkőccel. De Benőke jobban van már 2 napja nincs láza. :D

Na lépek inkább foglalkozom a kis családommal! :D

KépKép
csongria
 
 


Timó, milyen volt a találkozás Lillussal? :wink:

Rosszalkodás: én értem mire gondol Kditke, és szerintem igenis van a kíváncsiságon túlmutató rosszcsontoskodás. Szerintem Kditke is pozitív értelemben használja a szót (annak ellenére, h igenis bosszantó is tud lenni, még ha nem is reagálunk rá feltétlenül haraggal, mert van annyi eszünk, bár nálam néha rezeg a léc..). Ilyennek minősítem mikor a szeme sarkából lesi, h mit szólok hozzá, mert tudja, h nem szabad (kályha stb, bár nincs kedvem ismét leírni, h vannak olyan szituk és eszközök amik nem eliminálhatók). Továbbá hangsúlyoznám, h igenis van a gyereknek rá jellemző temperamentuma (lásd Embergyerek sorozat a spektrumon). Tehát szerintem ha Tomit kölcsönkapná egy hétvégére egy olyan anyuka, aki szerint a lakás tuti gyerekbiztossá tehető, ill. nincs rosszalkodás csak kíváncsiság, az erősen meglepődne saját ingerültségén, mikor a gyerek a hátán cipeli el a barikádot.
Természetesen ez a rosszalkodás nem büntetendő, mert alapja nyilván valóban a kíváncsiság, a gyerek pedig 1 éves.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sno

Igen Tomika nem egyszerű eset , hatalmas a mozgásigénye én már majdhogynem hajlottam a hyperaktivitás fogalma felé, de többen megnyugtattak, hogy csak nagyon érdeklődő és nagy a mozgásigénye a sok energiája mellett. Rengeteg türelem és jó kondi kell az én kis lurkóm mellé, ami már néha kifogyóban van, az a szerencse, hogy mikor ő alszik akkor én is tudok pihenni apuka jóvoltából.

Sebi nagyon okos !!!
Szerintem teljesen igazad van abban amit írsz, hogy legyen inkább "egy jó képességű/adottságú, de átlagos gyerkőc".Mivel nagyon nehéz élete lehet a "csodagyerekeknek", és a családjának is ! A környezet sem úgy tolerálja őket ahogyan kéne !

Ria

De rossz lehet, hogy nincs otthon a férjed napokig én el sem tudom képzelni, hogy EGY napot nincs mellettünk !!! :twisted:

Ezért rettegek, hogy nehogy valami baja legyen, belehalnánk mindketten Tomikával. Szó szerint !!!:twisted: :evil: :oops:

Lorca

Nagyon irigylem ezt az anyukát akiről írtál !!!!!Nem semmi erővel és energiával kell rendelkezzen !!!(pénzt, vagyont nem irigylek senkitől soha, mert azt el lehet érni, de ezek a nagy dolgok szerintem!!!!)

Mikor látom a többgyermekes anyukákat a jólnevelt gyermekeikkel, akik szépen illedelmesen viselkednek, udvariasak, akkor meg szeretném a titkot kérdezni tőlük. :wink:
Nagyon félek, hogy Tomika nem lesz ilyen kis udvarias, hanem egy kis vadóc lesz, pedig elég szigorúan van fogva általam, de apuka nagyon elnéző vele és mivel jelenleg vele többet van félek, hogy rám nem fog hallgatni. :twisted:

Sági

Nagyon sajnálom, mert így net-en keresztül is egy nagyon kedves lányt/anyukát ismertem meg az ő személyében, mikor elolvastam a levelét kicsit lelkiismeret furdalásom lett, hogy lehet én is többet foglalkozhatnék Tomival az írás helyett, de mivel én általában alvásidőben írok ezt el is vetettem.

Én nagyon örülök neki, hogy ráleltem erre a lelkes kedves kis csapatra és befogadtak maguk közé !!!

Dana

A kaktusz kb 7 éves lehet, most anyukám ültetett el a fiaiból ismét, de úgy, hogy a fele cserép fehér a másik fele piros, biztos nagyon szép lesz amikor nyílni fog.
Egy titka van, hogy télen világos kb 15-fokos helyen legyen, nyáron pedig szűrt fényt kapjon (nálunk fa alatt) ne telibe a forró napot !!! Tomi is sokat lépcsőzik és most már váltott lábbal, de rettgek a leeséstől ami már be is következett kisebb könyökpleuzúrral megúsztuk !

Bár nagyon magas a fájdalomküszöbe, mert a héten apukával játszottak mikor leesett a kanapéról és egy szó nélkül felállt és játszott tovább, és bármilyen "harci" sebesülés van egy másodperc sírás aztán játszik tovább !! :wink:

Após-fenékcipelésről jut eszembe Tomika is nagyon rafina kiszemeli magának az általam "baleknak" nevezett személyeket akik általában a mamák vagy kerimami és vele cipelteti magát, velünk nem próbálkozik, mivel tudja, hogy mi nem vesszük fel csak végszükség esetén !A belskot pedig mindig és mindenhol megtalálja magának, bármilyen társaságben !! :wink:

Timi

Hogy áll a pihenés ??? Otthon van már Lillus ???

Kép
kditke
 
 


Csajok!

Volt az ismerőseitek közt valakinek pupillatágító szemcsepegtetés?Laurának tegnap este csepegtetünk és már este észrevettem,hogy belázasodott tőle.Ma reggel megint,de most 38,5 a láza.Semmi más baja nincs.A doki azt mondta,hogy csak kipirul az arca tőle,de nem lesz lázas/és ezt többször is megismételte,szerintem soknak ilyen volt a reakciója/,de akkor meg most mi van?Csepegtessek tovább vagy hagyjam?Esetleg ha valaki tud tanácsot adni annak örülnék!

Ria
Szerintem ez nem gond,Daninál annak idején meg majdnem 1 évvel idősebb gyerek szintjén volt szerintük szellemileg és most mégis olyan mint a korosztálya.Laurát meg el se küldték felmérni.Mondjuk ezt nem értem miért.A képek alapján szerintem semmi gond Benivel.Szerintem hasonlít Laura mozgásfejlődésére.

Ágiboldi
Rosszalkodással nagyon egyet tudok éteni.Dani alapból egy nagyon nyugodt gyerek,Laura meg az ellenkezője és néha csak nézek hogy reagáljak dolgokra.
Tényleg hogy van Boldi?Alig írsz róla valamit!

Cseresznyét adtatok már a gyerköcöknek?Nálunk most érik és Laurát a fa mellöl alig tudom elhúzni.Nem engedi kimagozni,hanem ő rágja körbe és a végén meg kiköpi a magot.Ennek az az eredménye,hogy az összes rucink csupa folt és a keze ragad,meg végig cseresznyeleves a teste.Hát alig tudom kimosdatni belöle.Tényleg egyáltalán ehetnek?

KépKép
KépKép
dana 1
 
 


Ágiboldi

Egyszerre írtunk és nem láthattam a leveled csak most, szó szerint errre gondoltam csak nem tudtam magam ilyen "szakszerűen "kifejezni !!!!! :wink:

Pontosan erről van szó !!!
Ezentúl ha valamit nem tudnék értelmesen leírni csak hozzád fordulok, mint szinkrontolmácsomhoz !!! :lol: :P

Persz természetesen bünti nálunk a járóka fogalmában kimerül !!
No ez az egyetlen TUTI gyerekbiztos hely a lakásban. :lol: :lol:

Kép
kditke
 
 


Dana! Mi a neve a pupilla tágítónak? Szerintem nem lehet tőle lázas. Mi a terheseknek gyakran alkalmaztuk a szemvizsgálathoz, de ilyen tünetet nem tapasztaltunk. De sose lehet tudni. :roll:

Ágiboldi! Igen persze igazad van. Nálunk is gyakran a hajamat tudnám tépni, de még nem rossz... Majd később ha olyan lesz mit apuka vagy én :oops: ...Jajj nekem! :lol:

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!

Tegnap estére Bali hazahozta Lillust. Teli szájas vigyorral fogadott, de azért kellett neki pár perc, hogy beazonosítson! :) Úgy hiányzott, olyan jó volt kicsit megdögönyözni! Ma reggel pedig már "ugyanúgy szeretett", mint mielőtt elment! :D :D

Dana!
Én már adtam Lillusnak cserit, igaz csak fagyasztottat, de nagyon csípte. Persze, sokakat puffaszt, de kis mennyiségben sztem jó.
Sajnálom, hogy Laurára így rájár a rúd! :( :(

Ria!
Lillusnak kábé 1 hónap kellett az ácsorgás után, hogy elinduljon és még egy, hogy stabilan menjen! Rajta Beni! :D :D :D

Tényleg, Lin is hol van???

Kditke!
Ezt a fajta rosszalkodást Lillus is műveli, pedig kislány! :) :)
Tényleg, apuka hogy van?

Fekvésem alatt megnéztem a Született feleségek első évadját, most rághatom a körmöm, mi lesz a következőben! Mert időm az nem lesz megnézni... ja, meg nincs is meg! :( :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Druszám!
Még egyszer köszikösziköszi! :D :D :D Milyen öblítőt használsz? :wink:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


"rosszgyerek",
igazából azóta nem hiszek a rosszgyerekségben, mióta olvastam vagy Vekerdynél vagy Ranchburgnál, hogy nem is a gyerek habitusa okozza a problémát, hanem az, hogy ha a szülő és a gyerek habitusa üti egymást. Szegény öcsémnek pont ez lett a veszte...

na innen fogom folytatni kb. este, senki nem fogja érteni :twisted:

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Timi

Aranyos lehetett Lillus miközben méricskélt, hogy ki lehetsz !! :wink: :wink:

Megnyugtattál, hogy nem csak az én gyerekem ilyen kis eleven :P

Apuka köszöni szépen jól van - szerinte.
Az orvos megkérdezte tőle, hogy: mi a panasza ?, mire ő mondta, hogy: semmi, de mi baja van ? mire ő - semmi, akkor miért jött ide kérdezte tőle - azért mert az aggódó feleségem és a főnöke elküldött. Szóval kb. ez az ő betegségének a lényege, szerinte neki semmi baja, nagyon jól érzi magát, jó az étvágya, jó a közérzete, de mivel az utóbbi időben nagyon sokat mozog (gyerek utáni futkosás, játék és fizikai munka a ház körül) ezért fogyott le, ami el is képzelhető, de szerintem jobb egy-két vizsgálatot leellenőrizni !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(Bocsi de rövidebben nem tudtam volna leírni) :wink:

Sno

Ez valami többrészes mese ??????? :wink:
De persze kiváncsian várjuk !!!!!!

Ja azért érek rá megint, mert apuka elment tankolni Tomi meg ismét alszik !!! De jó gyerek, hogy megint alszik, csak túlságosan kipiheni magát és kezdődik a huncutkodás-kiváncsiság !!!

Kép
kditke
 
 


Dana
Leának Atropinnal kellett tágítani és nekünk mondta a dokinő, h esetleg belázasodhat figyeljünk...
sztem csörögj oda a kórház szemészeti osztályára(ott most tuti vannak :lol: ) és kérdezd meg (esetleg gyerekorvosotok? nálunmk non-stop elérhető mobilon)

mindjárt megnézem az atropin alkalmazási előiratát mit ír erről...

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


ennyit találtam :cry:

Gyermekek érzékenyebben reagálnaka hőháztartás atropin által előidézett zavarára, ugyanakkor kifejezettebbenemelkedhet a testhőmérsékletük.

sztem nyugodtan hívd a kórházat! én azt tenném :wink:

olyan hülye vagyok, h elfelejtettem az akkor kapott instrukciókat :oops: :oops: :oops:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi, Leának kicsit megugrott a vonalzója, már másfél éves :D (és nagyon cuki az új képe)

Sno, én is olvastam. Vagyis a szülő másmilyen gyereket várt/képzelt el magának stb.. Ráadásul elég sok pszichológiát és pedagógiát tanultam az egyetemen ahhoz, h azt is tudjam, h az anya viselkedése, a gyerekre adott reakciója határoz meg szinte mindent, azaz ha egy gyerek rossz, akkor ott valamit elb@sztak. Viszont szerintem erre még se Kditkének, se nekem nem lehetett időnk, és azt hiszem mindkét gyerek harmonikus családban nevelkedik, nem kiabálunk rá, nem veszekszünk egymással (és ahogy szuper Tomiapu leírását olvasom ott se lehet hiba)

A spektrumos műsorban két 11 hó körüli gyerekkel csináltak kísérletet, akiket még nem lehetett félrenevelni: leültették az anyukát egy újsággal meg a gyereket egy könyvvel. Az első gyerek kitépte az anyuka kezéből az újságot, egy percig se volt hajlandó a saját könyvét nézegetni, a második gyerek viszont csendben elvolt egy csomó ideig. Aztán behoztak egy cserép virágot, az első gyerek hozzányúlt, anyuka mondta, h nem szabad, ígyhát a gyerek nézegette tovább a könyvét. A második gyereknek is mondták, h nem szabad, de a gyerek kb 20x esett neki a virágnak, amit végül el kellett távolítani. Ezzel bizonyították a temperamentum különbségét (persze lehet, h épp ilyen passzban voltak csak, de szerintem a kísérlet nyilván alaposabb, több gyerek bevonásával stb készül)
Namármost az első gyerek anyukájának nyilván könnyebb úgy nyilatkoznia, miközben kedves jólnevelt gyeremekét mindenki csodálja, h nincs rossz gyerek, csak türelem kérdése.
Persze a legtöbb gyerek a kettő között van, csak melyik merre húz.. és az sincs eldöntve melyik a jobb, később milyen előnyt vagy hátrányt okoz melyik temperamentum.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sziasztok!

Sali barátnője vagyok,miatta olvastam régen a topicot,de ahogy megszületett a kisfiam nem volt időm,leginkább azért mert egy hónapig kórházban voltunk.Tegnap teljesen véletlenül bekukkantottam(nem is tudtam hogy Sali már nem ir),és pont jó oldalba olvastam bele.

Petim izomhipotóniás,eléggé nagyfokú,kisregényt nem akarok irni,a lényeg hogy most járunk Dévény tornára,és el akartam vinni a HRG-hez is.De közbe meg a TSMT-t is ajánlották.És láttam pont erről beszéltetek.
Nem tudja vki hogy mi a különbség a kettő közt?
Időben(kocsim sincs,jogsim sincs,nem is Pesten lakunk)már nem fér bele hogy mindkettőbe elvigyem,de igy meg nem tudom melyik a jobb,mert nem tudom melyik mit takar.
Ha valaki tudja leirná nekem?
Nagyon szépen köszönöm.

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Ágiboldi,
amit írni akartam az pont az általad leírtakkal van összhangban (szerintem), hogy az öcsém, akiről már többször meséltem nem egy visszahúzódó alkat, mondhatnám beteg ha nem ő van a középpontban, hát ő beleszületett egy családba ahol a csendes szemlélődés az erény, nem akarom részletezni, rengeteg a konfliktus, kevés a sikerélménye a hétköznapi családiéletben, és akkor még finom voltam. Közben meg ismerek olyan embereket, akiknek, ha ilyen gyerekük lenne egész nap a vállát veregetnék, hogy milyen talpraesett, és nem győznének vele büszkélkedni.
Mellette ért a felismerés, hogy akár egy újszülött is lehet "rossz". Csak könnyebb elviselni a fejjel a falnak menést, egész napos nyígást, ha legalább sejted, hogy mi mozgatja, erre meg akkor van nagyobb esélyed, ha a gyereked a "tefajtád". Ria hozzászólásából pl. arra következtetek, hogy bár nem fog örülni, ha Beni rosszalkodni fog, de lesz hová visszanyúlnia emlékért :lol:

Szóval itt semmiféle nevelésitanácsos okosságról nem akart szó lenni, csak elmélkedem a jelenség felett.

Meg még azt akartam írni, hogy azért könnyebb úgy ráhangolódni a gyerekre, hogy az a napi misszió, de munka, tesó, stb. mellett már más a leányzó fekvése. Ha van egy olyan program, ahova időre kell mennünk, már megjelenik bennem némi feszültség.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno, pont ma fogalmazta meg Boldiapu, hogy Boldiban az én iszonyatos makacsságom ötvöződik az ő kielégíthetetlen kíváncsiságával :lol: :lol: (amúgy én visszahúzódó csendes gyerek voltam és ő is inkább szemlélődő barátkozó, csak így együtt ütős) :wink:

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ágiboldi

Igen a családi életünk hál istennek rendben van,van egy tündéri férjem aki imád benünket, a csillagokat lehozná nekünk ha azt kérnénk, én pedig viszont, ordítozás, kiabálás nincs, anyagi problémáink nincsenek,(jó egy lottó ötös bármikor jól jönne) tehát szerintem összerakhatom a kezem minden téren, hogy ilyen a kis családom.(nem apuka sztárolása, de szerintem kevés férj vállalná be a főállású apaságot !!! Ez igencsak tiszteletre méltó :wink: )

Nem tudom nálunk kinek a géneit örökölhette Tomika, mi mindketten nagyon jó gyerekek voltunk szófogadóak, barátkozók, apuka azt modja, hogy ő nagyon örül neki, hogy ilyen érdeklődő, mozgékony kisfia van.(Majd kiváncsi leszek 20 év múlva is ezt modja-e ??)

Ma reggel 5 órés ébresztő után (Helga, hogy birod ???) apuka leszerelte a bárszekrény ajtaját, mivel tegnap a kisfia a fotel karfára felállt és kinyitotta. Nehéz, keményfa ajtó, bárszekrény tele üveggel. Most már senki nincs biztonságban.((??)
Szerelés közben Tomika segített apukának, aki ennek nagyon örült. Mikor már nagyon-nagyon akart segyteni betettem a járókába és egy hang nélkül játszott ott tovább és szemlélődött, hogyan szerel édesapa. Tehát panaszra igazából nem lehet okom, mert már most alszik is annak ellenére, hogy ma korán kelt.

Ágiboldi Apuka üdvözletét küldi így ismeretlenül is !!!:wink:

Felrakok pár képet, hogy alátámasszam a mondottakat. Kép Segítség nélküli kanapémászás és villanyoltás.

Kép
kditke
 
 


Halihó!

Mindenki játszizik? :)

Ria, Pann!
Megkapták már a gyerkőcök a 15 hós oltást? Volt vmi mellékhatása?

Ágiboldi!
Apuka nagyon hiteles diagnózist adott Lillusról is! :lol: :lol: :lol:

Kditke!
Nem semmi Tomi, azért Lilla még nem tart itt! :roll:

Timi
Kép Kép
timocska
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?