Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!



HU! Timo! Nagyon vigyazz magadra! Szoritok, hogy minden rendben legyen Veletek! Szerintem is kicsit megeroltettedmagad az utobbi idoben! Ugyhogy pihengess sokat! Jo otlet, hogy Lillus inkabb nem garazdalkodik korulotted!

Sno,
Hat eleg nagy dilemma! Szerintem is kerdezz ra egy masik fulesztol, neki mi a velemenye, es ha O is azt javasolja, hogy jarjatok vegig az utat, akkor vagj bele!
Igy latatlanban nehez velemenyt mondani, de ilyen kis gyrekocoknel a faradsagtol elofordulhatnak ilyen kisebb egyensulyzavarok....

Ria,
Epilepszia??? Na nem man!!! :evil:

Panka,
Megneztem a blogotokat, hat nem semmi jo kis kirandulason voltatok! Nem semmi, hogy Emili ilyen jol birta! Sot! Gondolom, O birta a legjobban kozuletek :)

KépKépKépKép
thelga
 
 


Ja, elfelejtettem megirni, hogy Aronnak kibujtak alul a meg hianyzo metszofogai... lehet, hogy emiatt voltak a korai ebredesek?? Remelem, igen!

Egyuttalvas: en szeretek egyuttaludni Aronnal, de apaval is :) Remelem, majd sikerul ugy megoldani a dolgot, ahogy Lorcaek, azaz szepen, gond, siras nelkul attenni Aront a sajat ágyába, ami szerintem mar nem a kisagy lesz, hanem egy gyerekhevero. Lorca, gondolom, Natit gyerekheverohoz szoktattatok at 1,5evesen???

KépKépKépKép
thelga
 
 


Lora,
Szerintem par napig apa vagy a nagyi altassa Brigit! Hatha par nap mulva, amikor ujra Te altatod, mar nem igenyli anniyra a cicit.....

KépKépKépKép
thelga
 
 

 
 

sziasztok!

Mióta megkaptuk a bicajülést Leával csak tekerünk :lol: :wink:
Már épp mondtam h jó lenne egy kis eső mert a vasalnivalóm meg csak gyűlik...
De ilyen szép időben nincs szívem (és kedvem ) a 4 fal közé kényszerítnei magunkat :lol:

Helga
a gép elé üléssel hasonló a helyzet nálunk is...Lea csak püföli a billentyűzetet, rámol az asztalról...stb :?

Ez az 5-kor kelés borzasztóan hangzik :shock:

Klassz az új csíkfotó :lol:


Ditke
ez a járóka nem túl biztonságos ha jól látom...Tominak nem kellett sok idő h felfedje a gyenge pontját :shock: :lol: :wink:

Látom igazi kis vasgyúró (csúszda borogatás) :wink:

A suttogós módszer nálunk nem működik...Pedig én tényleg kitartó vagyok/voltam :cry: :cry: :cry: Most épp készen vagyok én nincs már energy hozzá :oops:
H merre a kiút , még nem tudom :cry:


Ria
pecás sztori nagyon tetszett :lol:
számomra a horgászat a dögunalommal egyenlő :oops: főleg ha folyó vízen zajlik...persze halastavon kicsit más a helyzet ott legalább gyakrabban akadnak horogra a delikvensek :wink:

epilepszia :shock: :shock: :shock: sztem lassan könyvet írhatnátok a felmerült és be nem igazolt (szerencsére :lol: ) diagnózisokkal kapcsolatban :roll:
rem Kami Áronjához hasonóan negatív lesz az eredmény :wink:

Emőke
a székre vagy úgy teszem fel h én mögötte állok vagy mellettem van (áll a széken) és átkarolom... elvileg nem tud leesni :roll: eddig megúsztuk :oops: :wink:

Régen láttuk Lilient!!!! Esetleg néhány fotó? :lol: :wink:

A átvigyem-ne vigyem témában nem vagyok kompetens :cry: :wink: én is vívódom még :lol:


Lora
anyósékkal 3 napot?????:shock: :shock: :shock: Egy hős vagy! :lol: :wink:

Sz.r éjszaka=üdv a klubban :lol: Sztem a foga lesz csak még nem látod őket...

Majus
neked is részvét a 5-ös keléshez :cry:
Én már ott tartok h ezzel is kiegyeznék ha éjjel rendesen aludna :lol:

Timi
a Pocaklakódnak üzenem h maradjon a fenekén! A lehető legjobb helyen van odabent! :lol:
Én anno nagyon sokat "beszélgettem" a kisasszonnyal.
Engem úgy fejbe vágott az általad említett diagnózis 8nekem is így szerepelt a papírokon :cry: ) h 1 hónapig feküdtem

Lillusnak is jobb lesz talán h egy kicsit lefoglalják, hisz úgysem érti még h anya miért fekszik egyfolytában, ahelyett h vele hancúrozna :roll:

Szval csak pihizz!!!!!

Ágiboldi
sztem ez nem a mufurcságról szól... :lol: :wink:
alapvetően nekem is ez az álláspontom, bár tegnap megszegtem :lol:

Ma pedig egy "Ringatós" anyukával és kicsi lányával taliztunk a játszin .Így egy kicsit elviselhetőbb a tűző nap és a homokozó :lol:

Sno
irány egy másik FOG! bár Lea is piszkálja a fülét...
én is a Ria féle állatfajba tartozom... :oops: :lol:

Nanica/Lora
jelentem az éjszakai kudarcok ellenére a nappali alvás probléma megoldva :lol: CICI NÉLKÜL :lol: :lol: :lol:
Egy nagy fitness labdán ülve,dúdolászva az ölemben ringatom el és NEM KERESI a cicit :lol:

Majus/Ria
ha nem nagy fáradtság tényleg írjatok a foglalkozásokról :wink: engem is érdekel!


El vagyok zavarva a géptől...
Folyt köv holnap :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Csimpi,
köszönöm a lehetőséget!
Elküldtem a képeket, jó sokat, jó nagyokat. A közösben is megtalálod, mert lehet, hogy a freemail nem fog tudni megbirkózni vele.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Sno!

Próbáltam megfogni a lényeget:

Kék szandi: majdnem tökéletes! Jó magas a szára, belül is jó a kiképzése. Van erős kérge. Az egyetlen negatívum a viszonylag keményebb talp. Ami miatt (főleg a nagyobb babáknál - és ugye Sebi nem 70cm és 8kg) kissé merevebb térddel járhat a baba. Nagyon hangsúlyos esetben robotjárásnak jellemezném. De ez a nagyobb gyerekeknél általánosabb. Tehát nem csak a cipő miatt lehet. Emiatt lehet kisebb egyensúlyzavara. Ami nem is igazán zavar. Most tanulják belőni az egyensúlyt a talpukon levő 3szögben(ezt nem tudom érthetően elmagyarázni, de az egyik a sarok, a másik kettő a nagy és a kislábujj alatti párnácska) Ezt talán nehezebbé teszi a kemény talp. Api szerint ha nem túl jellemző az instabilitás a mozgására (kevesebb, mint 50%) akkor várd ki a 18hónapot. Addigra ezeknek a dolgoknak javulnia kellene. Ha nem, akkor még mindig nem vagy elkésve a vizsgálatokkal.

Drapp cipő: ugyan sokkal puhább a talpa, viszont nincs kérge. Nem tartja meg a bokáját. Inkább legyen kemény a talpa!

Sajna a múltkor végigjártuk a lehető összes gyerekcipő boltot és a legsújtó végeredmény, hogy NINCS TÖKÉLETES. A legjobb eredményt az újfajta Supy cipők érték el! De ennek is lehetne puhább a talpa.

Szerintünk ne aggódj emiatt. Figyeld alaposan a mozgását. Akár fel is írhatod, hogy naponta hányszor látod másnak. Melyik cipő van rajta, fáradt-e...stb. És ha szaporodnak az esetek, vagy nem múlnak hónapok alatt sem, érdemes a végérejárni a dolognak!
Vendég
 


nagyobb gyerek=nagyobb súlyú nem idősebb
Vendég
 


Ja és az összes baba lehetőleg járjon sokat mezitláb kavicson, homokban és fűben! Isteni lábtorna!
Vendég
 


Timo,
:(

Mazsi,
Mostanában kellene kocsit vennetek. Ma egy LEA rendszámú úszott el mellettünk. :D

Helga,
Ha egy 200x140-es ágyikót gyerekheverőnek tekintesz, akkor igen, oda szoktattuk Natit. Persze van szépséghibája a dolognak, miután megszületett Szabi (3 hónappal az átszoktatás után), Robit kitúrta és most meg vele alszik Natmat. :wink: Mentségünkre szóljon, hogy Nati akkor még szintén ébredt éjjel, a mi ágyunk meg tele volt Szabival és velem. Az egyedül elalvást is csak Szabinak sikerült eddig megtanulnia. A jó oldala, hogy elég nagy ahhoz, hogy a délutáni alváskor a két gyerkőccel együtt szundikáljak rajta. 8)

Ria,
Epilepszia? :shock: Lassan már tényleg bepróbálkoznak nálatok az egész gyerekgyógyászat tankönyv repertoárjával.

Lora,
Cicialvás ellen nálunk apa vált be. :wink: De ha a közelemben volt Nati, akkor csak cici. Szabinál meg érdeklődés hiányában halt ki az esti szopi. Én jobban ragaszkodtam volna hozzá, mint ő.

Nanica,
Ha a munka mellett döntesz, nagyon sürgősen szaladj bölcsi után. Május elején voltak a beiratások. Vagy beirattad Linust?

Orsi,
Egy kis fülpiszkálás miatt? :shock: Szabinak is van egy ilyen labilitási hajlama az utóbbi időben. Fülgyulladás kezdeménye volt a diagnózis a múlt héten, kapott ab-t, de nem jött a jósolt láz, pedig dokink nagyon biztosra mondta. Így most én is füles dolgokon vacillálok. Személy szerint kicsit be vagyok ráérő időmben pánikolva, hogy mi lesz, ha esetleg két hét múlva lobban be, amikor Angliában leszünk.
A vérvétel valószínűleg a bakteriális fertőzés gyanúja miatt van. Nekünk volt, felesleges tortúrának láttam.
A szemészet talán nem olyan brutális, egy éves kor körül amúgy is ajánlatos, ott talán nem veszítesz, ha elmész.
Amivel megvizsgálták, az nem egy timpanométer volt? Végre lenne valaki, aki élőben látott egyet. 8) A kütyü, ami a fülkürtben lévő folyadékot méri.

Ágiboldi,
Mostantól tartom magam az önéletrajzot soha alapszabályhoz. :twisted:
Natinál jó két évbe került, hogy hajlandó legyen kézen fogva menni, de ehhez az kellet, hogy még a szobából a konyhába menet is mindig bepróbálkoztam. Hogy úgy mondjam, mostanra mondhatom el, hogy sikeres. Ez valóban szoktatás kérdése. Csak épp most még nem telt el annyi idő a születése óta, hogy hatásos legyen, ha alapból nem hajlandó rá. :twisted: Szabinál egyenlőre merev ellenállást tapasztalok kézfogó kérdésben.

Csimpilimpi,
Azt hiszem, Szösz még teljesen hájas talpú, de reggel majd megnézem. A lúdtalpasságnál nem inkább az számít, hogy mióta jár - a korral szemben? Amit ezalatt értek, hogy egy évesen Brigi már lenyomott két és fél hónapot két lábon, Szabi meg csak egy hetet, úgyhogy Szösz mindenképp fejletlenebb talpizmokkal kell, hogy rendelkezzen egyidősen. Azaz ő tovább lesz lúdtalpas, akkor is, ha mindkettőjüknél szépen elmúlik, nem?
Meddig ok a terpeszben járás? Szabinak van kb 15 cm a két lába között alap helyzetben. És rém görbék a lábai. :lol: (Natinak is az volt, már egyenes, úgyhogy amiatt azért nem aggódok)

Kép KépKép
lorca
 
 


Lorca!

Valamiért direkt nem tettem hozzá, hogy a 13 hós még nem jár! Csak áll. A 14 hós 10 hónapos korában elindult. Plusz van jó 2,5-3kg különbség a kicsi javára. A fiatalabb 18-19es lábbal rendelkezik, az idősebb 21-essel!
Ezért érdekel a dolog. Próbálnám azt gondolni, hogy vmi bizonyíték lenne a benti cipő mellett. Persze szó nincs arról, hogy ettől a most macitalpas nem lesz később (akár a jövő héten) tökéletes boltozatú. És fordítva. A másik is lehet lúdtalpas. Csak tényleg érdekel, van-e levonható konzekvencia a dologból!!!
Vendég
 


Csimpi és Csimpiapu,

Köszönöm szépen a megszakértést! Megnyugtató, amit leírsz, ha nem jön be valami új jelenség, akkor inkább várok. Köszi, köszi, köszi.

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


hahó!

Timi
h vagy/tok? :lol:

Sno/Csimpilimpi
Leának Elephanten szandija van és ennek is elég kemény a talpa...amiért mégis megvettem az a magas kéreg...
ezek szerint a szandik merevebb talpúak mint a kiscipők? (Lea kiscipője is Elephanten de rugalmasabb a talpa :roll: )

Lorca
OK lecserélnénk az Opelt :wink: szponzorálnád? :lol: :wink:

Alvás
háááát amekkora sikert értünk el a szopi terén akkora gáz az éjszakai alvás :cry: :cry: :cry:
nem tudom h én rontottam-e el vagy egyébként is ilyen rossz alvó lenne, mindenesetre momentán egy nagy kudarcnak látom és a legrosszab h a megoldást sem tudom :cry:
Az tuti h a mellettünk(velünk) alvást elvetettem mert én nem tudok úgy aludni...
Behozni a szobánkba a kiságyát sztem is hülyeség lenne már csak azért is mert a hétvégén pl 3 napig ott aludtam a szobájában vele , ő az ágyában én a fotelágyon a kiságy mellett és úgy sem volt jó, mellettem kötött ki :oops: Nyomorogtunk a 70 cm széles ágyon ketten :x (ergo én nem aludtam)

A hétvégén elkezdem az éjszakai szopi kiiktatását és hátha jobb lesz...Egyébként Lora amit írsz a cicin visszaalvásról nálunk is stimmel...Ezért reménykedem abban h talán jobb lesz...Apát már tréningezem az éjjeli műszakra :lol:
Persze az is lehet h marad minden a régiben,merth erre is volt már példa ismerősöknél :cry: Hiába hagyták el az éjjeli szopit úgyanúgy ébredt a bébi...

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi
Anyós témában tényleg hősnek tekintem most magam, de inkább nem részletezem. :oops: :lol:
Szopi témában, most már több vacak szopizós-nemalvós éjszaka után ma másodjára nem kapott éjjel cicit, és felébred ugyan, meg iszonyúan üvölt még a kezemben is, de kb. 10 perc megnyukszik és alszik tovább reggelig. Egyelőre még nem volt érzékelhető, hogy a hiszti rövidült-e éjjel. Remélem ez így beválik, vagy most gyorsan kinő mind a 20 foga, mert ez az utolsó ötletem. Pedig Brigó több mint egy hónapon keresztül átaludta az éjszakát ébredés nélkül. :? Kíváncsi vagyok, hogy nálatok beválna-e! :wink:

Csimpi
Szerintem azért Lorcának igaza van. Mert Brigi pl. már 8 hónaposan felállt és 9,5 hósan indult el. Megnéztem a talpacskáját, sztem szép a lábboltozata és nem hord bent cipőt. Egyébként örülök, hogy szóba került, mert a köv. kérdésem az lenne, hogy innentől kezdve lehet betétes cipit venni neki? (Csak mert néztem, és a legtöbben van sajna)

Sági
Nem áztatok el nagyon tegnap? Mi pont megúsztuk. :lol:
lora7
 
 


Mazsi
Az még lemaradt, hogy cicivel viszont elaludt a cicin, de amint kiesett v. kivettem a szájából újból fent volt, ergo én sem aludtam. Így meg végigalszom az éjszakát egy max. 20 perces megszakítással. Tehát sztem próbáld ki! :wink:
lora7
 
 


Csimpi
Most néztem Sebi cipőit és pont a kék szandit dícséred inkább. Az Maus! Tehát igaz, hogy van a márkákból ilyen is, olyan is. :? Marad, hogy értsen hozzá a szülő. :evil:
lora7
 
 


na esik az eső úh vasalhatok :twisted: :lol:

Lora
Brigi hányx szopizott éjszaka?
Lea 2-3x és azon agyalok h egyáltalán ne adjak mostantól vagy először csak az egyik majd a másik szopit hagyjuk el? Félek a mellgyuszitól :?

Lea most reggel és este (elalváshoz) szopizik de érdekes módon ezt a két alkalmat kiköveteli...Mondjuk ezt nem is bánom ezzel már akár bölcsibe is mehetne :lol: csak az éjszakákkal szánna meg végre :lol: :lol: :wink:

Voltatok végül "járós" ortopédiai kontrollon? Én addig tuti betét nélkli cipit adok rá...

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi
Még mindig nem voltunk ortopédián. :oops:
Brigi éjjel 1-2x szopizott. Ez még nem is lett volna baj, csak mostanság folyamatosan szopizni akart éjjel. Itt sokalltam be. Annyi tejet csinált kb. 1 hét alatt, hogy megint feszül a mellem, pedig már egy jó ideje nem éreztem ilyet. Sztem próbálj először egyet, aztán meglátjátok. Bár ebben meg semmi következetesség nincs. :?
Nálunk főleg a reggeli, ami nélkül összedől a világ. Este elalszik nélkülem is, persze csak ha nem vagyok ott. Lehet, ha reggel se lennék, akkor a reggeli se hiányozna. Hát szép, lassan rá kell jönnöm, hogy én csak a tejcsárda vagyok, amúgy mindenkivel jól elvan. :evil:
lora7
 
 


Lora!

Én nem adnék betétes cipőt rá. Tudom, hogy 90% olyan és szinte lehetetlen találni szépet és jót egyben. Lányoknak egyszerűbb, mert én szoktam venni egy pár ezer Ft-os "szép" cipőt, meg egyet, amit én tőlem ronggyá hordhat. De az utóbbi a jó cipő. Sőt! Én arra figyelek a legjobban, hogy a benti cipő legyen a legjobb. Az csináltatott szandál. Nyáron kintre amennyit ezek sétálnak az egyenetlen talajon...
(Sokan kinéznek pl a játsziról, de a homokozóban mezitláb vannak a gyerekeim nyáron)
Luca nyári szandálja ilyen: http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=32
23-as méret. Hál' Isten lassan nő a lába. De összeszámolva most 5 pár cipője van, ami jó rá! :oops: Egy benti szandi (3500Ft) egy kinti (9900Ft) egy szép cipő (3500Ft) sportcipő (3000Ft) félcipő (8900Ft)
Ez egy gyerek, két évszak. Majd 30e!!! Szóval nem a legolcsóbb odafigyelni a lábukra!
Én a legnagyobb hangsúlyt a kajára és a lábbelikre fektetem. (Persze, dietetikus és orthpéd :lol: )

Éjszakai szopi: tudom, hogy nem mondok nagy újdonságot azzal, ahogy nálunk volt. De azért elmondom. Elalváshoz volt cici plusz kb hajnali 3kor mégegy. Kb ennyi idős korukban bevezettem a vacsit. 18óra körül kenyér sajttal és sonkával. Vagy ilyesmi. Utána elaludt magától. 22h-kor szopi, később tápszer és simán aludt reggelig.
Azt nem tudom, hogy azért ébrednek-e a babák, mert éhesek, vagy mert megszokták a kelést és mivel mellesleg éhes is, addig nem alszik vissza, amíg nem kap kaját.
Lorca, nálatok még mindig rossz a helyzet tápi mellett?
Vendég
 


vasalok ám... :oops: :lol:

Csimpi
a vacsi már kb 1 hónapja bevezetve 18-f7magasságában:vagy az ebédről maradt főzi vagy szendvics vagy tejpép (bár ez utóbbiból nem mindig eszik meg egy adagot (150ml vízzel készített adagot)
8-f9 körül alvás szopival
majd 23-éjfél körül egy újabb szopi +hajnali 2-3 körül még1 + 5-6 körül egy újabb és így alszik f9-9ig

sztem nem éhes,de ez majd kiderül ha elvonom tőle :roll:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mennyi ideig cicizik ébren/összesen? Belealszik pár pillanat alatt, mint újszülött korában? Mert akkor sztem sem éhes. Vagy ha csak "csócsálja". Mert a cumis babáknál is van néha ébredés éjjel. De ez csak az éber és mély alvás közti váltás miatt van.
Hátha! Én drukkolok!

Bicikliülés: van vmi vélemény a Brendonban kapható OK baby ülésekről? Vki mintha írt volna róla. Most akciós és gondolkodom rajta.
Vendég
 


Csimpi
Pár korty után bealszik...
Én is a váltásra tippelek mert tulképpen csukott szemmel áll az ágya végében és lesi h jövök-e...

Lea már február eleje óta nem cumizik...
Sztem egyébként a felső 4-es fogak a bűnösök :x a jobb oldalinak már kint a széle de bala még csak egy nafy dudorként van jelen :?


kivasaltam, kisütött a Nap is úh most irány az udvar :lol:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Sziasztok!

Kopp-kopp, de tegnap óta sem vérzés, sem görcs nincs. Gyanítjuk, hogy megpattanhatott egy ér vagy a hüvelyben vagy a méhszájon, mert hát ugye hétfőn házaséletet is éltünk.. :oops: De ez csak puszta találgatás.

Most van egy kis lehetőségem, Lilluska már ágyban, Bali a másik szg-et uralja, visszaolvasgatok.

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Mazsi!
Ezt az éjjeli szopis dologot neked kell eldöntened, Lea önként nem fog lemondani a jóról. Ha már nem bírod tovább az éjszakázást, akkor légy kemény és következetes. Ha viszont bírod, akkor ne tessék itt nyavajogni! :lol: :lol: :lol: Lehet, hogy lesz egy-két rázós éjjeletek, de aztán neked lesz jobb. Lásd Druszám, Kelemac 1-2 nap alatt leszokott az éjszakai szopiról!

Fülmacerálás:
Lillus is szokta, elég gyakran. Először azt gondoltam, rájött, hogy van füle és tetszik neki. Majd azt, hogy biztos a fülbevalója izgatja. Aztán már azt, hogy biztos fáj neki. De ha megnyomom, akkor nem sír, úgyhogy gondolom semmi baja. Bali nagy fülfájós, azt mondja, ha fájna neki, akkor bőgne rendesen.

Orsi!
Nem akarom a többieket ismételni, de nem lehet, hogy túl sokat netezünk és ezért látunk szinte mindenben valami nem odavalót? Ahogy én láttam, Sebi nagyon belevaló kiskölyök!! De te vagy vele minden nap, te tudod, milyen szokott lenni. Ha megnyugtat, csináld végig a vizsgálatokat!!

Holnaptól gyerektelen leszek... :( :( :( :(

Timi
Kép Kép
timocska
 
 


Timo,
Szuper! Orulok, hogy jol vagytok!

KépKépKépKép
thelga
 
 


Timo!

Örülök, hogy jobban. Viszont ne felejtsd el, hogy múlt héten beteg voltál. Ott egy örökmozgó kislány. Sütsz, főzöl, takarítasz... Talán picit kevesebbet kellene! Tegyél rá magasról, ha már öntisztulásnak indul a lakás és az ágynemű sajtszagot áraszt. Most a picurka a legfontosabb. Ne foglalkozz a kilókkal. Tárazz be a hétvégére Boci csokiból, rendelj pizzát. Hozass Balival DVD-ket. Nagyon unalmas lesz így is, de az elkövetkező pár hónapban (évben) nem lesz erre lehetőséged. És talán visszagondolva ezekre a napokra nem is lesz olyan nagy a kísértés egy otthonülős, semmittevős napra! :lol: :lol:
Vendég
 


Mazsi,
Szabinak is ez az éjjeli menetrendje. :wink: Éjfél, 2-3, majd 5 körül, majd 7-8 között ébred. Ez volt a tápi, de a szopi is hasonló volt. Amikor 2x is átpisilte a ruháját egy jó hete, hiába újítottam be az 5-ös pelust, akkor elegem lett, úgyhogy azóta csak esti tápi van kb2,5dl, majd csak víz. Nem igazán háborgott, azaz nem evésre kellett, nem is szokott sokat inni. De pár napja vízből is benyakalt fél litert, amikor napközben nem is iszik meg ennyit általában. Poénból nem tudom elképzelni, hogy kéne neki a víz cumizásra, szerintem szomjas.
A mellgyuszitól sztem nem kell félni. Igaz, jöhet bmikor, de azért az esély elég kicsi rá most már.
Esetleg ha a mennyiséget csökkentenéd? Ha te keveset iszol, máris kevesebb, hátha akkor nem érdeklődik annyira.
Az éjszakának nemigen van köze a szopihoz. Nézz be nagyobb gyerekek topicjába, ahol már senki nem szopizik. Még ott is vannak éjszakázások. :? Ööö...feldobni próbállak. :roll:
Szóbeli szponzorálást bmikor szívesen vállalok! :lol:

Csimpilimpi,
Nem érzem rossznak a helyzetet, mert nem ébredek fel teljesen. :wink: De tény, hogy pár hetente elönt az elégedetlenség, hogy miért kell nekem jó három éve három óránként kelnem. :lol: Most pont a happy szakaszomat élem, úgyhogy meg vagyok elégedve a világgal. Nálunk a tápi rontott az éjszakákon. Nagy szerencsém van abban, hogy bár aprónép nem az éjszakai nyugalomról híres, azért az én alvókámmal nehéz kiszúrni.
Megnéztem Szabi lábát, kezd egy kicsit emelkedni a talpacskája, de csak nagyon halványan.
Ha a kicsi még csak nem is jár, és így kialakult a tökéletes boltozat, akkor ez nekem pont arra a bizonyíték, hogy a benti cipő nem kell lúdtalpveszély miatt, mivel az eleve elrendeltetés az még a használatnál is erősebb. A statikus állás biztos nem elegendő ahhoz, hogy a talpat megmozgatva bmilyen változást okozzon.
A lábfej rövidke csontjai is (tudom, hogy van vmi normális kifejezés is, de anatómiai hiányosságaim széles körűek) a kézhez hasonlóan később alakulnak ki rendesen? Mikor?

Kép KépKép
lorca
 
 


Orsi,
Most jut eszembe. :wink: Mivel Szabinál is van most egy ilyen labilisabb idő, meg nálatok is, egy kicsit elgondolkodtam. Natinak a fülével nem voltak gondok, mégis volt nála is olyan szakasz, hogy mozgásban nekilendült, azután csetlett-botlott, nem volt egyenes ívű a mozgásfejlődés. Amolyan két lépés előre, egy hátra. Megkérdeztem másokat is Nati korú gyerkőccel, nekik is ilyen emlékeik vannak. Arra jutottunk, hogy most biztos másra koncentrál, az foglalja le az agyi kapacitásukat. Sebi talán hajt a mondatszerkezetek kialakítására. 1,5 évesen már használhat akár bővített mondatokat is, az meg még óriási meló a kis neuronjainak.

Szabi bemutatta, hogy milyen is lesz, amikor betör a hiszti korszak. Azt hiszem, nála nem ússzuk meg. Kétszer nem lehet ekkora szerencsénk. :twisted: Iszony fáradtan jó fél órát üvöltött, mire elaludt. Lenyomta a teljes visítós-ordítós repertoárt a hanyatt nyomom fel a csípőmet és verem a fejem a falba ízesítéssel. Még azzal is próbálkoztam, hogy kézben altassam el, amire még nem volt példa. Persze a gyakorlat hiányából eredően reménytelenül. Sajnos képtelen voltam mozdulatlanul tartani. :twisted: Mert ha csak egy picit is moccantam, beindult a sziréna. Megjelent agyam egy sarkában, hogy feliratok vmi bébialtatót a repülőútra, mert ha ezt előadja, akkor vhol Franciaország környékén kidobnak a gépből. Mindezt úgy követte el, hogy reggel még dicsekedni akartam, hogy csak hajnali 5 után ébredt fel először. 8) Nekem úgylátszik le sem kell írni az ilyen jó hírt, már az is elég, ha gondolok rá és gyorsan megcáfolja a jó kisfiú imidzsét.

Nat és mama beszélgetnek.
Mama üljél ide az ágyra! (30cm-s puha szivacs)
Nem tudok, a mamának fáj a lába! Nézd csak, van itt rajta egy púp!
Nati megszakérti, majd:
Miért nem adod vissza a tevének?

Kép KépKép
lorca
 
 


Mazsi, csatlakozom Timóhoz. Ez máshogy nem fog menni.

Nati :lol: :lol: és visszaadta?

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Jó reggelt!

Timi! Jaj de jó, hogy jól vagytok! :D Igaza van Csimpinek tölts el egy ilyen semmit tevős pár napot. Biztos, hogy kicsit feltöltődsz. Ha haza jön Lillus még több türelmed lesz hozzá, ha már nem kell feküdnöd.

Nati :lol: :lol: :lol:

Fül macera! Beni szinte állandóan macerálja. Kivéve ha el van foglalva. Ha fáradt, ököllel túrja. Például, ha fürdésnél kicsit belemegy a víz azt se viseli túrja.

Sajna betegek lettünk. :( Benike 2 napja, nagyon csúnyán hurutosan köhög. Adom neki az ACC-t de most éjjel belázasodott és olyan mintha a kilégzésnél sípolna. Ennek köszönhetően nem aludt éjjel semmit. Sajna egyedül vagyok vele. Apa Polgárba van az új üzletet rendezi. Hajnal 4-ig 3 percenként sírt. 4-től félóránként. Megváltás volt. Pedig mellettem aludt. Biztos nem a vigasztalás hiánya volt a probléma nála.

Körkérdés! Ad valaki valamilyen immun erősítőt a babának? Gondolok itt akár multivitaminra. Nagyon gondolkodok rajta. Szerintem egy kicsit túl sűrűn beteg... :roll:


Helga! Nagyon jó az új képecske Áronról. :D

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!

Timo,
Éljen, éljen!!! De azért pihizz tovább!!!! :)

Mazsi,
Neked kell eldöntened a dolgot, Lea úgyis ragaszkodni fog a cicihez. Ha erős vagy és be akarod az éjszakai szopit fejezni akkor 2-3 nap alatt sikerülhet. De legalábbis egyesével leépítheted. Nekünk nagyon simán ment.

Lorca,
:lol: :lol: :lol:

Ria,
Jobbulást Beninek!!!! Peti csak Cebiont kap, de azt is csak addig amíg van az üvegben. Aztán ősszel újra már valami multival kezdünk.

Megyünk ma strandra felmérni a terepet meg, hogy ne 40 fokban találkozzon Peti bőre a nappal. Ha valaki csatlakozna a Dagályon leszünk. :D
Vendég
 


Sági! A vízbe is bementek? Csinálj képeket. Kíváncsi vagyok, hogy tetszik neki a strand. Tavaly még olyan picik voltak. :D Asszem én el kezdek valami multit.... :roll:

KépKép
csongria
 
 


hali!

félreértetek :wink: nekem nem az éjszakai 2-3x szopi a gondom hanem az ezen kívüli 4-5 felébredés és anya után kiabálás...
Ha már csak szopizni kell akkor az nekem egy jó éjszaka mert csak 3 óránként kelek!!! de fél óránként-óránként ébredni már hetek óta na ez a gáz :cry: de nem rinyálok többet nektek ígérem... :oops:
egyébként is május júniusra terveztem az éjszakai szopik kiiktatását h legyen a nagy szeptemberi változás (Lea bölcsi,anya munka) előtt min 2 hónapja megszokni az új (szopi nélküli) éjszakákat.

Ria
a májusi Kismamában van egy cikk az immunerősítésről és néháy készítményt fel is sorol...
a múltkor beszélgettem egy anyukával és nekik a Béres csepp kúraszerű használata nagyon bevált...

Lorca
a kevesebb ivás nálam nem működik mert akkor iszonyú fejfájásom van estére (de ez így volt a szoptatás előtt is) :cry: előző életemben egy kacsa lehettem :lol: :wink:

az egyenként elvétel mellett döntöttem :roll: az éjjel a 23-as szopi már kimaradt (nem részletezem az éjszakánkat :x )

Timi
de jó,de jó (mármint h jobban vagy)
Lillus pedig nyaral egyet :wink:

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


Mazsi! Ha neked olyan minden éjszakád amilyen most az enyém volt :shock:, akkor részvétem. :( Most két kávé és egy Red bull után vagyok úgy ahogy. Köszi akkor megnézem a kismamát.

KépKép
csongria
 
 


Sziasztok!
(előre szólok, hogy maxi hsz. lesz)

Timo,
De jó! Csak így tovább! :lol: :lol:

Sági,
Nagyon kedves felajánlás volt, h vállaltátok volna Lillust! Hú, a strand miatt nagyon irígykedek ám! 8) Tényleg, van napszemüvegetek is?
Én pont tegnap vettem egy bikinit (decathlon-ban, olcsóért), de egyelőre csak Roli fog pancsolni a kertben egy kis felfújható medencében. :cry:
A fürdőruha vásárlás egy "élmény" volt: először az Auchan-ban próbálkoztam, de Roli pont akkor dobta ki a kukorékoló zseblámpát a babakocsiból és kezdett tutulni, amikor én a próbafülkében, majdnem meztelenül éppen rádöbbentem, hogy össze van csíptetve a bikini alsó a felsőjével egy lopásgátlóval. :twisted: :twisted: Szóval ha valahogy bele is tudtam volna bújni (amiben nem hittem-bár utána az eladócsaj váltig bizonygatta, h lehetséges), akkoris csak külön és a fenekemen fityegett volna egy melltartó ill. a hátam közepén egy bugyi. :roll: :roll: Hah, az kellett volna még csak az énképemnek! :wink:

Ria,
Beni tényleg elég sokszor beteg, beszélj a dokitokkal, mit ajánl. Én is csak Cebiont adok, ha eszembe jut (meg ha meg van fázva), de sok gyümölcsöt eszik.

Mazsi,
Az ilyen anya utáni kiabálásos ébredésre csak egy ötletem van: nincs valami kis kedvenc plüss-izéje vagy kedvenc takarója, amihez hozzábújhat ha felébred? Múltkor mondtad, h a fogára kitaláltál vmi jó kombinációt, akkor az most nem lehet, ugye? :(
A biciklizés miatt is irígy vagyok: én most nem tudnék megtanulni elől egy pocakot, hátul egy bébit egyensúlyozni.

Csimpi,
Kíváncsi lennék a férjed szakvéleményére Supy vs. Supi+ témában…. (Roli még bőven telitalpú, pedig általában szandiban van idebent is)

Lorca,
A tevés-sztori nagyon aranyos! :lol: :lol: Remélem, jegyzeteled Nati beszólásait! (Én korábban is láttam hasonlóságot R. és Szabi között: a kis bozontos szemöldökűek! És R. is kancsalított kicsit…

Orsi,
Én sem vinném se vérvételre se koponya röntgenre. (Neurológia: nem tudom, milyen lehet az a vizsgálat. Mi fejlődésneurológián voltunk, az nem volt macerás a gyereknek, csak megnézegették, hogy tudja-e az ő korában elvárt mozdulatokat/reflexeket/szociális magatartásformákat. Akkor megnyugtattak, aztán a kontrollra már én sem vittem el… :oops:
Szerintem is simán lehet, h egyszerűen több minden másra is figyel, miközben mozog. :D
(Roli gyakran nem is előre néz, miközben megy valahová, és mire szólok neki, hogy koncentráljon, ne vigyorogjon másfelé, addigra felborul vagy nekimegy vminek. :roll:
Nanica,
Az a könnyed munka nem végezhető 4 órában? Én nagyon jó lehetőségnek tartanám 1,5 éves gyerek mellett….
Helga,
A Poronty :oops: a héten vesézte ki a rácsoságy utáni lehetőségeket (már tök cikinek érzem, h mindig ezzel jövök, de tényleg a legtöbb témában sok hasznosat olvastam már)
Május,
Erre a TSMT-re beutalóval lehet menni, a korai fejlesztők ajánlása kell hozzá vagy bárki jelentkezhet? Az ára is érdekelne meg az elérhetőségük, de majd keresek még infót róla….
Ditke,
Hát Roli még nem várja a kistesót, azt sem tudja mi az. (Ugye, aki még kettőig sem tud számolni….? :wink: ) De ha megkérdezem tőle, „hol van Olivér?” , akkor nagy vigyorgás közepette akár több réteg ruha alatt is megkeresi a pocakomat, konkrétan azt hiszem a köldökömmel azonosítja a Babust. Mekkora csalódás lesz neki!!! :lol:

Szívesen hallanék pár szót Bozótkáékról és Bella barátnője családjáról, meg persze Pannról és Rókiról.
Ágiboldi,
te is kevés "háztáji" hírt mesélsz... :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Timo! De jó!!! Sokat gondoltam rátok, most kicsit megnyugodtam. :D :D :D

Nap: az UV-nak mindegy, h hány fok van, csak a hőérzetünk változik, a sugárzás az májusban is sugárzás. :? Én mindkettőnket lekenem 40-es naptejjel, mielőtt kimennénk a játszira, bár egyikünk sem túl boldog tőle. Főleg az a rossz, h a naptejünk nem szívódik be (NIVEA) és Gergőt egy idő után homokkéreg borítja a ráragadt homoktól. :x A bőrgyógyink egyébként az 50+-os Bioderma naptejet ajánlotta (gyógyszertár).

Immunerősítés: nálunk csak Cebion, de nagy dózisban. :lol:

Játszi: tegnap de. kikeveredtünk a Városligetbe, úgy fél tíz körül. nem voltak sokan, jól elvoltunk, aztán legnagyobb meglepetésemre óvodás csoportok kezdtek megjelenni, szépen sorjában. :o Rövid idő alatt dugig lett a játszótér, és teljes lett a káosz. Többgyerekes anyukák csak tekergették a fejüket a saját gyerekeik után, míg az óvónénik üldögéltek a padokon és kényelmesen beszélgettek. Azt, h éppen mi történik a gyerekekkel, és egyáltalán megvannak-e, nem tudom, h ki figyelte. Mindenesetre nem szeretném ha Gergő ilyen óvodába kerülne. :?

Fülpiszkálás: Gergő pont ma reggel vette elő a fürdőszobaszekrényből a fülpiszkálót, és egy-egy pálcikát a fülébe dugva, nagy vigyorogva büszkélkedett a zsákmányával. Persze nekem kapásból az ugrott be, h ki fogja szúrni a dobhártyáját, úh el kellett koboznom, de fura, h ennyire tudja, h h kell használni. :roll: Megj.: tényleg kipucolta a fülét. :lol:

Elesés-imbolygás: minél fáradtabb, annál sűrűbben.

Éjszaka: nálunk kezd elmaradni az 5 órai tápizás. Kopp-kopp. Már két éjszaka eltelt nélküle, és remélem ez így is marad. :D :D Lehet, h megérezte, h már gyűjtöm az erőt a megvonáshoz, és inkább önként lemondott róla? Vagy kinőtte? Mindegy is, lényeg, h jól alakulnak a dolgok.

Beninek jobbulást!!! Dokihoz mentek?

Natiszáj: :lol: :lol:

Cipő: én épp most neveztem ki a benti szandit kintinek, úh most kint IS azt hordja, és letörlöm a talpát, amikor bejövünk. Nem ez az ideális megoldás, de egyelőre nem tudom eldönteni, h mi legyen, mert ezt amúgy is mindjárt kinövi, úh nyárra bizti, h kell egy mérettel nagyobb, de abban nem vagyok biztos, h nyáron bentre egyáltalán kell-e bármi. Szóval még rágom a szandál témát.
:roll:
Csimpi! Nekünk Salus szandink van, azzal mi a baj? Mezítlábas homokozós: az onnantól működik, mikor már meg tudod mondani neki, h CSAK a homokozóban legyen mezítláb, nem? Nálunk a homokozón kívül beton van vagy aprókavics. :(
Vendég
 


Bigsis! Gergőnek van napszemüvege. :lol: Kb. 2 mp-ig bírja benne, egyébként játék funkciót tölt be az autózások során, más haszna nincs. :?
Vendég
 


Csongria,
Szabi kapott Bérest+Cebiont. Nem mondom, hogy érezte volna a hatását. :? Elvben 10 kg fölött már lehet, de nem vártam ki, egy picivel még alatta volt.
Dokinkat kérdeztem, hogy mit ajánl, hát nagy sóhajjal azt mondta, hogy ez van. N kell vigyáznom mindenféle huzatra, éjjel pedig szigorúan hálózsák. Azt biztosra tudom, hogy a legutóbbi megfázása az éjszakai huzat miatt volt Agárdon, úgyhogy lehet benne valami. Előtte egy jó ideig - hetekig :roll: - nem volt semmi gond.
Szoktak

Mazsi,
Ja, hogy a szopi mellé van még ébredés is?? Akkor kicsit másképp fekszik eme gyerek. A hideg-meleg, sötét-világos, éhes-szomjas, túl tele van, szorít ... dolgokat végigjátszottad már? Az alvásciklus kb 1,5 óra nyugit legalább kéne, hogy engedjen. Túl sok inger? Tv? Ha van még egy kis szopis teád, azt ihatnád, abban van egy kis nyugtató, hátha hat rá. :wink:
Gonosz módon én emiatt raktam át apát a másik szobába. Egy-két ilyen héttől én is megvadulnék. Ha nagy ágyban alszotok, akkor talán jobban elfértek.
Önkiszolgáló szopi?
Végső esetben egy próba Nurofent is bevetnék :oops: , hátha fáj valami. Vagy legalább aludjon pár órát.

Pann,
Nem tudom, mikor jön el az idő, hogy tudja, csak a homokozóban lehet mezitláb. Natinál még nem jött el. Ha ilyen kis szúrós a környék, akkor hátha nem is lesz kedve kimászni.
Natinál is vannak ilyen öntisztító fülpiszkáló támadások. Hasonló az aggodalmunk. :oops: Eddig még nem volt gond.

Kép KépKép
lorca
 
 


Bozotka nemtom hol vagy, de boldog Zsófi napot!

Én Eucerin gyereknaptejet vettem, valaki (Panka?) ajánlotta. És te hol vagy? vagy nem figyeltem és vidéken.

Pann, igen ez az óvodás dolog aggasztó. Tovább megyek, én már az utcára néző alacsony kerítésű bölcsik/ovik kapcsán is eltűnődtem, h onnan nem tűnhet-e el gyerek.

Bigsis, nálunk semmi újság :D tökéletes éjszakák, napközben tomboló hisztérikus rohamok kedves szaladgálással és szerencsére sok alvással váltakozva.

Azért 1,5 éves gyerek mellett nem lenne olyan könnyű dolgozni.. kivéve ha alszik nappal 2x2 órát mint Boldi tegnap. De jó szívvel nem ajánlom.

Itthoni szandi nincs, nem is volt és nem is lesz. Kinti szandit 1 hónap alatt használat nélkül kinőtte, most vettem másikat, Asso, vagyis van benne harántemelés, de továbbra sem érdekel.

Én is Cebiont adok, napi 6-8 cseppet, amíg van.

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Sági!

Miért törölted magad?????

Pann!

Én Babe 50 faktorosat használok. Teljesen beszívódik és nem ragad. Amúgy elvileg mászkálhatna a kavicson is mezítláb, ha bírja a talpa. Csak a lábralépés is veszélyes. Nálunk fű van az összes játszin, vagy gumi-viacolor és homok...
De nem lenne jó, ha legalább a zokniából nem ömlene a homok? Bár úgyis minden másból ömlik! :lol:

Bigsis!

Nem tudom, miért váltak szét. Mert ugye ez a kérdés a Supy vs. Supi+ témában? Mármint nem tudtam, hogy szakmai oka van-e a dolognak, vagy emberi... Te biztos többet tudsz a témáról! :oops:
Vendég
 


tsmt
a mienk a koraiban van (www.koraifejleszto.hu). elvileg kellett beutaló a koraiba + ott 9ezer az első vizsgálat. ott jártunk kétféle fejlesztésre is, és most maradt ez a tsmt. árban ez a legjobb :lol: , mert 8 hét alatt csak 3x kell odamenni (2500/alk), hátránya, h nekünk kell egy héten 6x csinálni vele a feladatsort. bár most már egész jó, mert már nem utálja és végülis nem vészes, 20 perc naponta az egész
az eredményességéről majd a végén nyilatkozom, de én igazából most, a 3. héten is látok már változást. az egészből a legnehezebb a férjemet volt meggyőzni, ő igazából hókuszpókusznak tartja az egészet :?

kismama
tegnap belelolvastam, mert kaptam ajeszba, de engem n felhúzott. már terhesen is idegesített ez a stílus, de ezek szerint nem a hormonok miatt :lol: volt. sztm bármilyen témában százszor ink internet+fórumok, mint az az újság

mazsi
egyetértek timoval, vagyis a tapasztalat nálunk is azt mutatta, h az egész szopi dolog rajtam áll vagy bukik. hónapokig jártam át hozzá éjszakánként 3-4x szopiztatni és amikor egyszercsak úgy gondoltam, h nekem ez már túlzás, erre nem lehet szüksége és csak egy hajnalit tartottam meg, onnantól kezdve úgy volt jó. de sztm ha rajta múlik, még n n sokáig tartott volna. nem akart volna megbántani :lol: :lol:
és sztm ez a megfejtése a sima anya után kiabálásnak is. éjszaka nálunk a következőkből lehet választani: simi (nem percekig, csak buksisimi), cumi, maci, esetleg víz. ha ez nem volt elég, akkor lehet sírdogálni pár percig, amíg újra átmegyek. nem mondom, volt néhány többkörös éjszaka, de eddig még mindig én nyertem :wink: de h el ne kopogjam (kopkopkop) már több hete simán alszik egész éjjel, meg se mukkan. egyedüli szépséghiba az öt órai kelés, de hát semmi sem tökéletes :twisted: (bár ma már a 2. reggel volt, h másfél órát még a kiságyban töltött...)


ria
sztm is adj vlmit beninek, min egy üveg cebiont

snorsi
bár már bizti meghoztad a döntést, de azért én is leírom a magam véleményét. én nem csináltatnám meg ezt a rengeteg vizsgálatot. max, ha bizonytalan vagy, akkor nézze meg még egy(két) fülész. kele is füles(mackó), és főleg, ha fáradt, n bírja tekergetni. (sebi esetében pedig lássuk be, azoknak a füleknek nem is lehet ellenállni :lol: )

mi ma voltunk a heimpál fülészetén, végre megcsináltattuk a lenőtt nyelvét. tökjó volt minden, nem is n sírt, nem vérzett és mindenki n n kedves volt.

timo
dejó, h jó hírek. hát hiába, rosszalkodunk, rosszalkodunk? :twisted:

majus3
 
 


Sziasztok!

Zsofinak nagyon boldog nevnapot kivanunk!

Sagi,
Remelem, nem bantodtal meg valamin, hogy torolted magad!!!

Ria,
Aron meg nem kap semmilyen immunerositot, szerintem majd az oszi teli idoszakban, amikor kevesebb lesz a gyumolcs, illetve ha megfazik, akkor kap majd valamilyen multivitamint. Beninek szerintem is adhatsz valamit, amit a tobbiek ajanlottak (Cebion, Beres...)

Bigsis,
Koszi az ággyal kapcsolatos infot. Elolvasom azt a porontyos cikket :)

Agiboldi,
Orulok, hogy nem vagyok egyedul ezzel a benti cipovel kapcsolatos idegenkedesemmel..... bocsi Csimpi....

Mazsi,
Majd mindenkeppen szamolj be az eredmenyekrol! Ha Neked sikerul, en is belevagok! :)
Sajnalllak a fel oras kelesekert! :cry: Hogy birod??

Majus,
Ha jol ertem, fel kellett vagni Kele nyelvet??? Mennyire tiltakozott??? Azert kerdezem, mert lehet, hogy Aronnak is fel kell majd vagni, de majd csak kesobb, ha kiderul, hogy akadalyozza a beszedben.
Orulok, hogy Kele ilyen jol elvan a kisagyban. Nem semmi, hogy reggel meg ratudod venni, hogy masfel orat meg ott toltson.... Nalunk ez elkepzelhetetlen, a kisagyban mar egy percre sem merem berakni, mindig attol tartok, hogy kimaszik. Ezert szeretnenk majd gyerekheverot venni.
Nalunk Aron, ha reggel felkel (sajnos, maradt a reggel 5-os kelese), akkor szepen lemaszik az agyrol, es jon-megy a lakasban.....en meg neha vissza is alszom.... :shock:

KépKépKépKép
thelga
 
 


Halihó,

Lorca,
amiket leírtál, azt teljesen passzol Sebire, a bizonytalankodás kezdete egybe esik a kommunikációs megtáltosodással.
Mindenkinek köszönöm a véleményezést, egyelőre kihagyjuk az élveboncolást (Bigsis, a neurológiára a vizsgálatok garmadája a belépő, nem lehet mazsolázni :P )
Május, mire célozgatsz itt Sebi fülével kapcsolatban?!? :lol:

Timo,
remek, hogy elmúltak az aggasztó tünetek! Örömmel hallom, hogy a libidód még terhesen is veri az enyémet :twisted:

Alvás mizéria,
hát én a másik utat választottam (tom már szássszor elmondtam): az estét, és az éjszaka első felét apával töltöm, a második felét, és a reggelt Sebővel. A zombi időszakomnak az vetett véget, hogy konfortossá tettem az együtt alvást, amire a közelmúltban egy erősen leértékelt 140x200-as ikea matraccal tettem fel a koronát. A leszoktatásra azóta nem is gondolok, mióta nem felsír éjszaka, hanem szólongat: ana, ana pó, ana póóóó (szopó 8) , nem tudok elég hálás lenni neki, hogy ezt a szótagot választotta, így nyilvános helyen is viszonylag diszkréten adja a tudtomra, leszámítva a vad cici paskolást).

Naptej: ööö...Weledat fogok rendelni, csak tenném már!

Nanica,
írj egy kicsit a munkáról, milyen jellegű lenne, stb.

Bigsis,
Én is most vettem a decathlonban fürdőrucit, végre lehetett külön alsót és felsőt válogatni. Meg sikerült olyan úszógumit venni, amilyent tavaly a szállodába adtak a babáknak, és nekünk nagyon bevált (persze rögtön utána láttam Danáék karúszóját :roll: )

Sági?

Orsi
Kép Kép
sno
 
 


Helga, Ágiboldi!

Nehogymá' azt higgyétek, engem bánt ha nem kap bentre cipőt a gyerek!!!! Én csak az orvosi (férji) véleményt osztom. Ezért is érdekelt, hogy kinél hogy áll a lúdtalp kérdés. Hátha tudna az ember valami bizonyítékot mutatni. De nem jött össze. :oops: :lol:
Én már túl vagyok azon, hogy megváltsam a világot!
Vendég
 


Voltunk orvosnál. Aszmatikus hörghurutja van. :( Gondoltam, hogy valami ilyesmi mert sípol kilégzésnél. :roll: Kaptunk Spiropentet. Megy az ACC és lázcsillapítás. Ha holnap is lázas akkor a Cedax baby is kell.

Képzeljétek nálunk a patikába törzsvásárlói kártya van. Amire a vásárolt összeg után kerül pont a kártyára. Én ezt január óta gyűjtöm és az derült ki belőle, hogy nem egészen 5 hónap alatt 52000 ft költöttem csak ebbe a patikába. Mert a fogamzásgátlómat múltkor nem itt váltottam ki. Meg előfordult, hogy más patikába tévedtem. Azért ez elég durva. :roll:

Naptej! Én kenem a kis kopaszt mert leveszi a vékony sapiiját. Az egész feje be van kenve. Vichy 50+. A patikába pont azért ajánlották ezt mert könnyen kenhető és gyorsan beszívódik.

Fürdőruci az nekem is kéne, nagyon kitágult a termálvíztől az alsója. :evil:

Május! Akkor a ti koraitokban jutányosabb az ár. Mert itt 9500 az első a második 5700, és így csökken egy kicsit. Csak kár, hogy nem fogy el. Nekem személyesen ezt a Lakatos Katalint kellett felhívnom akit a te általad be linkelt cikkben is említettek. Hát én biztos, hogy hiszek benne, de hogy Beniapu mit hisz majd... :roll:

KépKép
csongria
 
 



naptej
én is ma szereztem be ,szintén Vichy 50+ (állítólag homokálló is :lol: )az tuti h azonnal felszívódik és nem ragacsos a bőre (du kipróbáltuk

Ria
ez nem túl jó hír :cry: mennek a gyógypuszik!
rákérdeztél esetleg az immunerősítésre?

52000 :shock: hát igen nem nehéz elkölteni ennyit bár én még nem számoltam így utána :roll: e azt tudom h amíg a a gyógyszertári kenceficéket használtuk havi 3000Ft-t hagytam ott csak Lea cuccaira és ebben nincsenek benne a vitaminok, antibogyók , fogigátló stb.

Ezeket a fejlesztős foglalkozásokat nem támogatja az OEP? vagy ez a támogatásssal ennyi? :shock:

Sno
nekem vhogy kiesett a Ti éjszakai rendszeretek :oops: :roll: tetszik... :wink:
a leszoktatást csak azért forszíroznám mert ha szeptembertől visszamegyek dolgoznmi elég sokat kell vezetnem és ilyen zombi aggyal nem túl biztonságos :oops: :cry:

Bigsis
de van koktél ami beválik de mindnenap nem adhatom neki :lol: a múlttkor volt talán 2 éjszaka amikor csak szopizni kell akkor talán írtam is h fittnek éreztem magam a 2x 3 óra alvással :wink:

Nem kell neki semmi és senki az ágyába :cry: (rajtam kívül)


Lorca
"A hideg-meleg, sötét-világos, éhes-szomjas, túl tele van, szorít ... dolgokat végigjátszottad már?" IGEN, és sztem nem ez a gáz :roll:
Túl sok inger? az más... akkor ink nem tud elaludni...de az elalvással ált nincs gond
Tv? esténként a Híradó megy mert azt ált megnézem...ennyi kell a nagyvilágból nekem is :oops: miután a nappaliban van TV és a játszótere is így ott van közben...

sztem egyébként a fogak mellett az alvási fázisok közti váltással van baj...

Dana
h megy a szemüveg szoktatás?

Pankaa????

Timi
h telt a gyerekmentes napod?

mazsi+Lea

KépKép
mazsi*
 
 


ria
te jó ég, ez nem semmi összeg! és mit adnak a törzsvásárlóknak? :lol:
mindenképp írj majd a tornátokról! engem n érdekel, h ott milyen. nekünk 15 gyakorlat van (pokrócban lengetések, labdán zötyögtetés, forgatások, gördeszkán gurítás, stb), ezt kell egy héten 6x végigcsinálni

naptej
nekünk babe 50+, még tavalyról maradt :oops: (nincs az a tudományosnak álcázott reklámduma, aminek hatására én évenként újat veszek..)

helga
nem bír kimászni a kiságyból. egy ideig még simán visszafekszik, aztán kap néhány játékot és hát tény, h 10-15 percenként átmegyek, szvl nem igazi a pihenés már nekem sem. de ezek kérem, elvek 8) (igen, én is tudom, h még csak 13 hónapos :lol: )

a nyelve pedig egyértelműen le volt nőve. már a kórházban is mondták, de az volt a vélemény, h mivel a szopit nem zavarja, hagyjuk. de tény, h nem bírta egyáltalán kinyújtani, semennyire. szvl nem kell logopédusnak lenni ahhoz, h egyértelmű legyen, h a beszédfejlődésben akadályozza majd, akkor meg mire várjunk? fél perc volt az egész, az ölemben ült, egy speckó fogással át kellett ölelnem, a dokinő meg elnyisszantotta. volt egy kis sírás, de semmi extra és nem is vérzett. annyira nem rázta meg, h amíg utána 20 percet kellett várnunk a folyóson (biztos ami biztos alapon) folyton vissza akart menni a rendelőbe :lol:

fürdőruha
én tankinit akarok a quelle-től (bár eddig azt sem tudtam, mi az, de mióta megvilágosodtam, már egyértelmű: bikini tankoknak :lol: ), csak meg kéne rendelni...

majus3
 
 


Tavaly Vichy50-es naptejünk volt, kár, h nem írtam le előre a véleményemet mielőtt elmentetek megvenni. Sárgára színezi az összes fehér ruhát, ruhaszegélyt, mindent amihez hozzáér, kimoshatatlan domesztosszal, kloroxszal, stb-vel, neonsárga folt marad örökre, csak az olló viszi ki, kb ki kellett hajítanom a nyári bodykat.
Tanács: ne adjatok rá fehér ruhát/sapkát/zoknit nyáron, vagy esetleg kenjétek pucéron és várjatok sokat amíg tuti beszívódik, talán én ezt nem tettem.
(persze lehet, h a mostani eucerin is :lol: 8) , eddig még csak az arcát kentem... 8) )

Benti szandi: azért nem adok rá, mert kényelmetlen (gondolom Helga te is). Ez a gyerek szaladgál, kúszik, mászik, kanapén fetreng és földön térdel, a csat bevág a húsába, stb. Én bevallom őszintén, hogy akármilyen paramamának ismertetek meg, a lúdtalp (bár ismerem, h felnőtt/öregkorban milyen sok gondot okozhat) abszolúte kívül esik az aggodalmi zónámon.

Május természetesen várjuk a képes illusztrációt a tankinihez!

Kép
Kép
agiboldi
 
 


Ti nem tudjátok, Sági miért törölte magát????

Fürdőruha: nagyon nagy választék volt a GL Outletben a héten. Kb 3000Ft/db és tuti jó minőség. Van IV-es méret is!!
Én azon kesergek, hogy a mellem ismét F-kosár felé tekintget. A fenekem meg XS. NA de sírjon akinek fordítva, nem igaz?! :lol:
Nálam kezd siralmassá válni az étvágytalanság. Terhesség előtt -6kg-nál tartok. Azt sem tudom, hogy lesz tejem ásványvízből. De talán szabadalmaztatom, mert nagyon jövedelmező lenne! :oops:
Vendég
 


Én alapból magamnak Vichyt veszek. Vettem 50+ naptejet is, de egy idő után nyúlós, ragacsos lett. Szintén fogott. De a többi napteje bevált. Csak ez az egy nem!
Ja és az én BABE-m is tavalyi! 2 év a szavatossága!
Vendég
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?