Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Beszti
mi a szülinapjára anyukánknak ruhát ,parfümöt, szoktunk venni vagy egy klasz divatos cipöt Kép mert ezeknek mindig örül Kép.

Sasha
mi a börosztályon voltunk itt is vanak anyás szobák pont ugy ahogy leirtad anyiért én is fizetösben voltam csak én a 2500ft-ba igaz ezért csak 1 ágyat kaptam az egyik 3ágyas korterembe és hát látam én is hogy aki nem tudot fizetni az ülhetet egy kisámlin egész éjjel nekem pont egy ilyen szobatársam volt megfejelve nem alvos babával mire sikerült petikét elaltatni adigra a kislány felébret és felébresztete petikét is és ez igy ment 4 napbol 2 napig Kép
az anyukája egész éjel ha aludt egy kisámlin aludt Kép én a 3. napra tejesen kikészültem és ugy kértem a dokit meg hogy ha lehet hagy menyünk haza de nem mehetünk Kép 4. napra szép lett a böre Petikének és az éjszakás növéris azt mondta hogy már szép a böre igy szerdán nagyvizitkor hazaengedtek feltételesen csak a feje miatt kell bejárnunk kezelésre ha rendbe jön akor végre megkapjuk a zárot is .de nekem is elegem lett egy idöre a korházbol .

Judy
mi itthon semmit nem csináltunk vele mégis begyuladt a korházban meg huzogaták és azt mondták hogy huzogatni kell nehogy ujra begyuladjon .

Panda
Köszi Kép

Kataa
neked is Kép

és mindenkinek Kép

Kataa,Nyuszi
elárulom hogy milesz ha forogni fog Kép mindig fordithatjátok vissza és ha nagyon sietek akor majd csilagokat látok az idegeségtöl Kép mert néha én azt látok ha sietünk és Petike meg forgolodik Kép

Lányok
Petike egyre töbet beszél föleg a gyagya szot ismétli sokszor Kép meg dá-dá, na na-na egyre imádni valobb ahogy dumál Kép ilyenkor olyan aranyos Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Sziasztok!

Beszti, be lehet kerulni a tablazatba? Az adataink:
Gombóc, 29.5 ev, Budapest III. ker., Zsombor Viktor, 01.28.
Koszi! Kép

Es lenne egy kerdesem. ZSombor mar 2.5 hetes es meg minidg fent van a koldokcsontja. Alkoholos vattaval pucolgatom, hintoporozzuk, mindent teszunk, ahogy mutattak, de meg minidg ott van, kb. 4-5 mm atmeroju. Kép Ez mar kóros? Nektek mikor esett le? Es hogy ismerheto fel a koldokserv?

Koszi szepen,
Gombóc
gombóc
 
 


Forti,
Köszi a megnyugtatást és a gratulát isKép.

Nyuszi,
Édesek a gyerkõcök, biztosan jól eljátszadoztak együttKép.
Ma úgy döntöttem, hogy kicsit változtatok Lili menüjén és alma helyett egy picike sárgarépát fõztem krumplival és még zutty bele egy kocka fagyasztott tejcsi is. A legrosszabbra is fel voltam készülve, de láss csodát 50 gr-ot benyomott belõle, igaz nem olyan lelkesedéssel, mint az almás variációból, de azért ez is valamiKép.
A fókázást láttam, tök ügyi Emi!
A pelenkázón már nálunk sincs nyugalom, Lili a popsi törlõkendõs dobozt szokta 2 mp alatt letolni, ha szeretném ráadni a pelust, az már csak úgy mûködik ha valamit a kezébe adok.

Lányok,
Egy hülye kérdésKép. Nem tudom ti hogy adjátok a babuknak a kajcsit, de Lili nagyon öklendezik ha picit is sûrûbbre készítem a fõzit. Úgy hajlandó csak megenni, ha olyan krémleves sûrûségû a pempõ. Ez gondolom nem baj, mert hát a léhez van ugye szokva, de hogy csináljam? Most egy ideig adjam neki így, vagy fokozatosan azért próbáljam sûrûbbre készíteni?

Csics,
Köszi. Hogy van Peti?

Beszti,
A párom anyukájának erre az alkalomra egy arany karkötõt vettünk. Nagyon örült neki.

Gumicukor,
Nagyon ügyes Dani!

Sasha,
Ilyen durva kórházi állapotok lennének itthon? Azért ez elég elszomorítóKép.

Pusz,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 

 
 

Sziasztok!

Gombóc!
A nagykönyv szerint kb. 6-10 napon belûl le kell esnie.
Nekem Dóri nem tud olvasni, úgyhogy õ ezt nem is tudhatta, tehát 3 hetes korában esett le neki. Szerintem Zsomborod sem tud...Kép
Vagyis ne izgulj, természetes!
Majd nálam okosabb válaszol neked biztosan a köldöksérvvel kapcsolatban, de mivel én is ettõl féltem, mert ugye nekünk is elég sokára esett le a csonk és az egyik oldalon nagyobbnak is láttam a köldökét, megkérdeztem a dokit. Állítólag a sérvnél, a köldök mellett, nagyon lazán be lehet nyomni a pocakját.

Gumicukor!
Gratula Daninak! KépKépKép
Nem irigyellek! Fog még a hajad szála az égnek állni, amikor majd látod, hogy feláll, aztán azt is látod maj, hogy el fog dûlni, de esélyed sincs elkapni. Kép
Hamar meg fog tanulni kapaszkodni, ne izgulj. Mi már túlvagyunk rajta, sõt képzeld fogócskázni is tudunk. Igaz mindketten négykézláb, de Dóri úgy kavar, hogy néha rendesen fáj a térdem amikor mászok utána. Kép

Ilke!
Igen, fokozatosan sûrítsd neki! Én is így kezdtem Dórinak, mert elvégre a folyadékhoz voltak szokva. Én mindig készítettem a kajcsi mellé folyadékot, hogyha nem elég híg, akkor ott azonnal hígítottam mindig egy picit rajta. Egy idõ után már nem volt rá szükség. Nálunk is a sûrûséggel van gond, csak nálunk már öklendezik Dóri ha túl pépes a kajcsija. Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Csics,
Hát akkor mostanában jól kijutott nektek... Sok erõt és kitartást!!!!
Nekünk azt mondta a doki, hogy fürdésnél mindig feszítsük meg egy kicsit húzással a bõrt a fütyijén, de csak annyira, hogy ne fájjon neki. (Remélhetõleg tudja, mit beszél: ha jól tudom, neki is 2 fia van...)

Sasha,
Remélem, Gabi megnyugszik majd...

Beszti,
Vehettek neki valami ékszert, vagy drágább konyhai gépet (ha szeret fõzni), vagy ha van valami hobbija, akkor azzal kapcsolatosat, vagy mobiltelefont...

Gumicukor,
Akkor melléfogtam Kép. Gratula Daninak a produkcióhoz!


Üdv:
Zita
parazita
 


Sziasztok!

Kata, nem okoskodasKép, csak Rekanak van koldokserve, teszek fel a profilba kepet rola. A koldoke ki van dudorodva, siraskor, erolkodeskor, ha ulni, allni kezd, erosebben kijon. Ez enyhenek szamit, allitolag ennel sokkal rondabbak vannak. De sajna ugy nez ki, mi sem usszuk meg a mutetet, ha csak valami csoda nem tortenik addig.

-Afonya
afonya
 
 


Ilke
Ti honnan tudjátok, hogy hány gramot eszik vmibõl?

Gombóc
Nekünk ponosan kéthetesen esett le a köldökcsonk. Szerintem még nem vagytok elkésve,de azért kérdezd meg a dokidat.

Beszti
Köszi a táblátKép

bringa és hanna (25 hét)
bringa
 
 


SziasztokKép

Tegnap voltam 6 hetes kontrollon. Szerencsére minden rendben van. Sõt, mondta a doki, hogy szerencsés vagyok, mert a hüvelyem egyáltalán nem tágult a szüléstõlKép (ahogy õ modta? *****-os komfortfokozatKép )

Gergõ is jól van, bár bukás-ügyben kezdek aggódni. Igazából nem is a büfiztetésnél visszajövõ tej zavar, hanem az ami két kaja közben jön vissza. Ennek túrós az állaga, és kaja után 1-2 órával is elég szép mennyiségben jön. Sõt, van, hogy közvetlenül a következõ kaja elõtt jön. Sajnos nekem is ilyen refluxos betegségem van, amibõl kifolyólag már a létezõ összes méretû csövet le kellett nyelnem, és a forgalomban levõ szinte összes ilyen gyógyszert végigzongoráztuk. Szerintetek ez örökölhetõ?

CsicsKép
Nem semmi amin keresztülmentetek. Remélem Petike most már hamar rendbejönKép

FkataKép
Gergõ is meg szokott még ilyedni. Sõt mi aludni is úgy tesszük le, hogy a kezeivel ne tudjon kapálózni, mert különben nem tud elaludni.

Na befejezem, mert Gergõ itt nyügizik a kezemben. Mennem kell vele néhány kört a szobábanKép

Tüni és Gergõ (6,5 hetes)
tüni
 
 


Áfonya!
Dehogy veszem okoskodásnak! Kép
Azért írtam, hogy "Majd nálam okosabb válaszol neked biztosan a köldöksérvvel kapcsolatban". Én csak azt írtam amit nekem mondtak, mert Dórinak is meg volt duzzadva az egyik oldal, de szerencsére elmúlt!
Hát sajnálom szegény Rékát, egyszerûen nem tudok mit mondani. Kép
Tényleg vedd le a képet, elhisszük!

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


A fraszt hoztatok ram ezzel a "vedd le a kepet"-tel, le is kaptamKép De nem ertem, miert? Egyebkent direkt kivagtam a lenyeget, nehogy valami aberralt kedvence legyen. Vagy idegen szemmel nagyon ronda? Mert eloben nem veszes, nekem fel se tunik, nomeg ilyen es kesz.

Kata, egyebkent igazsagod lehet am, en nem azt cafoltam. Olyasmi ez a koldokserv, hogy valami nem nott ossze /hasizom? es akkor ertheto is, hogy mozgasfejlodesnel miert rosszabodhat/ es ezert kituremkedik, ami mogotte van. Nagyon konyhanyelven fogalmaztam, de csak ennyit jegyeztem meg, remelem, erheto. Szoval az altalad emlitett benyomhatosag lehet ez a res is, en el tudom kepzelni. Szules utani hasizom-allapotot pl. igy kell megnezni, tehat lehet, ugyanarrol van szo /vagy most nagy baromsagot irtam, pedig a vegere egesz meggyoztem magamKép/

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Tüni!
en azt nem tudom,hogy örökölhetö betegseg e,de azt tudom,hogy Aaron is sokat bukott,a legvaltozatosabb idökben jött a turo.De aztan kinötte.Kb. hat honapos lehetett.Es most Rebecca is turozik allandoan,ö ugyan mar elmult valamivel 6 honapos,de meg mindig.Mostanaban akad mar rozsaszinü(cekla) vagy mas szinü turo is.En nem izgulok,majd elmulik!

Beszti!
Megcsinaltam az almas-dios sütit,nagyon jol sikerült!
Köszi a finom receptet!Kép

Sasha,Csics!
Tovabbi jobbulast es remelem nem kell tul gyakran tesztelnetek a korhazat!

Ilke!
En Rebeccanak eleg sürüre csinalom,öt eddig meg nem zavarta az ilyen.Bar azt tovabbra sem mondhatom,hogy nagy mennyisegeket enne,de haladunk!

Kryss&Rebecca

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
Koszi szepen a megnyugtatast, kedden jon a gyerekorvos, akkor megkerdezem tole is ezt a koldok dolgot.
En naponta 6-7-szer is kipucolom alkohollal a koldokcsonk kornyeket + 7-8-szor is behintoporozzuk, es megis ott van meg minidg. Kép
De koszi a megnyugtatast, KépKépKép
Gombóc

ui: Afonya, megneztem a kepet, nem ilyen Zsombi pocakja. Kép
Gombóc
 


Gomboc,
orulokKép

Kata, nem meggyozes kedveert tettem fel, hanem Gomboc es mas aggodo megnyugtatasara. De Gumicukor velemenye is erdekelne, hogy Naluk mekkora a "kicsi" serv? Es hogy mit mondott a doki a mutetrol? En mar el is felejtettem, mondvan, egy eves kor az még messze van, minek aggodjak addig. De most hogy szobahoztatok.. na majd rakerdekKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok

Kepzeljetek a baratnom hozott Alexnak egy igazi Montanai Cowboy felszerelest.Egy farmer+ing+western csizma,kb 1 evesen lesz jo ra.Annyira edes,mar alig varom hogy raadhassam.
Nagyon el volt ajulva Alextol,meg hogy milyen jo baba,sokat beszelgettunk es sajnos a ferjevel nem alakulnak tul jol a dolgok,mert nem tudja elfogadni hogy mar nem lesz baba : (
Remelem legkozelebb nala talakozunk,csak Alexnak meg fel kell noni a repulo uthoz.

Ma megyek egy baratnomhoz egy par oraraa mig apa kondiban lesz,ugyhogy csak gyorsan irok mert hajat kell mosnom.
EN mondom mar felek tole mert annyira hullik hogy nehaazt hiszem kopasz leszek a vegen.: (((((
A Bioboltban igertek egy szert amit szopi alatt is lehet hasznalni,mad a jovo heten megveszem.

Csics
Na jo hogy Petike mar beszelget,Alex szokicse a papa es a meme.
Milyen az amikor begyullad a koszmo?.Latod hogy mindenki mast mond huzogatas ugyben : )

Gomboc
Alexnak is 3 htes koraban esett le,es utan mar nem is valadekozott,ugyhogy ne aggodj.

Nyuszi
Nagyon edesek a babak!!!!Mond meg Halacskanak hogy tunderi Anna baba olyan igazi lanyos : )))

Pocok
Nem hiszem hogy nem fotogen, : )))NA jo akkor csak kuldj egyet igerem nem publikalom egy napilapban sem : ))
Na mindegy legfeljebb majd eloben latom ,mert keszulj valamelyik hetvegen tamadunk : ))))

Lanyok
Alex mostanaban azt csinalja hogy emelei a kis popsijat+hatat olyan hidalas szeruen es elforditja egy kocsit ,ez a forgas elso jele vagy mi?????

Pusz
Kataa es Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Kataa!

Átadtam Emmának Alex üzenetét.Kép Amúgy a tápnál igazad lehet, én is rájöttem hogy Emma csak akkor vergõdik és kiabál evés közben, ha nem igazán éhes. Ha várok fél órát és utána etetem simán megeszi. Úgyhogy én maradok is a már bevált Humanánál. Egyébként és sárga és foltot hagyó tápot még nem láttam.

Csics!

Sajnálom ami Petikével történt, remélem már jobban van. Mi Emmával 10 napig volunk kórházban, de én is kétszer kaptam ezalatt sírógörcsöt, alig tudtam abbahagyni, úgyhogy nem vagy egyedül.Kép

Fkata!

Én nem tudom természetes e a kalimpálás, de Emma 4 hónapos és még mindíg kalimpálós. Minden nagyobb, de néha kissebb zajra is összerezzen, és ilyenkor csap egy nagyot a keével. De máskor meg simán átaludja az éjszakai csetepatét a szomszédoknál, vagy pl a tüzijátékot, petárdahangot szilveszterkor.

Gumicukor!

Gratrulálok az álláshoz!

Sasha!

És én még az István kórházról panaszkodtam? Ahhoz képest amit te írsz, ott nagyon jó állapotok vannak.


Képzeljétek Emma teljesen átalakította a napirendjét, sajnos.Kép Nappal minden evés elõtt alszik kb 1 órát, de nem tud magától elaludni, viszont annyira hisztizik az álmosságtól, hogy muszáj elringatnunk. Ennek következtbén este is alszik az utolsó evése elõtt, és utána mikor elaltatom éjjelre, így már nem olyan álmos és ezért reggel 6-kor felébred. Pedig nem éhes, mert ilyenkor nem sír, csak dumál az ágyában, van hogy fél órát, van hogy 2 órát, uána visszaalszik, és 8-kor kel, de még ilyenkor sem éhes csak 9-kor. De ez így olyan rossz, mert a bébi õrzõn keresztül halljuk amhogy dumcsizik, és mi is felébredünk már 6-kor, pedig eddig el voltunk kényeztetve, mert 9-ig aludt. Nem tudom mi okozta ezt a változást.

kataa!

Igen, ez a forgás elsõ jele!!! Egyébként Emma azóta se fordult meg újra, úgy látszik nem volt neki akkora élmény mint nekünk.

manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sasha!

László kórházat akartam írni, nem Istvánt! Mindíg keverem!Kép

manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok lányok!

Ezt muszáj megírnom! Ma éjjel fél kettõtõl reggel hétig hagyott aludni a gyerkõc! Annyira jól esett!! Kép Milyen egyszerû dolgoktól is lehet boldognak lenni...

Vízivás: tanácsotokra nem tettem cukrot a következõ vizébe, ami persze nem tetszett elõszörre a kisasszonynak, de másodjára már oké volt. Amúgy amikor csak lehet, inkább szopit adok, vizet csak akkor, ha épp félórája szopta üresre a ciciket, és mégis tátogatva sír.
Különben a hízás miatt nem aggódom, mert tegnap mértük pont a lánykát, és heti 25 dkg-ot hízott, amióta hazahoztuk. Ami ha jól tudom rengeteg. Kép Valahol úgy olvastam, hogy 12-17 dkg az elvárható hízás ekkora kisbabáknál.

Sziasztok, és mingyárt visszaolvasok!

Kispici
kispici
 
 


Kata007,
Köszi az ötletet a hígítással kapcsolatban. Viszont ma kicsit sûrûbbre sikeredett a fõzi, de már nem akartam hígítani, gondoltam megkóstoltatom vele így, hátha. Erre tök szépen etteKép.

Bringa,
Mivel Lilinél nagyon kell majd figyelni, hogy melyik ételre hogy reagál (az allergia gyanú miatt), ezért a doki tanácsára elkezdtem vezetni amolyan étkezési naplót. Minden nap felírom, hogy mibõl mennyit evett meg. Így amikor kész van a kajcsija akkor át szoktam önteni egy pici AVENT-es üvegbe, abból jól tudom etetni is és látom is, hogy mennyit evett. Persze ha már 150-200 gr-oknál fogunk tartani akkor nem fogom ennyire mérni, csak az elsõ idõkben próbálok jobban figyelni rá.

Tüni,
Nem tudom örökölhetõ-e ez a betegség, de szerintem beszélj errõl a dokival.

Kataa,
Alex biztosan nagyon vagány lesz abban a szerkóbanKép.
Nekem elég jól mérséklõdött a hajhullás, mióta figyelek arra, hogy minden nap bevegyem az Elevitet.

Kispici,
Hát igen az alvás néha aranyat érKép.

Többiek, merre vagytok?

Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 


Mano
Ez a budi tapszer az Aptamil nevu a Milupatol.Tegnap este azt csinalta hogy 60 utan szinte kiabalat hogy nem kell neki.Kiprobaltam hogy ehes-e es veletlenul lecsuszott neki meg 90 anyatej,szoval teljesen biztos hogy az jobban izlik neki,csak hat a mennyiseg veges sajnos : (
Ha ez sem jon be akkor en is Humanat kerek ,hatha azzal szerencsem lesz.

Kispici
Persze hogy lehet : )Jo is az, en is imadok aludni mar ha hagynak.Meg jo hogy mar 2 honapos kora ota atalussza az ejszakat,mert nem tudom hogy birnam.

Zsani
Apos kinyomozta mar a gyerekulest ????

Ilke
Hat mar varom a merseklodest mert ma a baratnom mondta hogy a valsztekom mellett lehet latni hogy kevesebb a hajam : ((((
Hat en enm vettem eszre de ez nagyon durva.
Lehet hogy benevezek majd egy vervetelre is ha nem mulik.

Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem,méghozzá a babaúszással kapcsolatban.Arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek mennyire van értelme.Ugyanis én már sokféle véleményt hallottam és nem tudom eldönteni,hogy melyiknek higgyek.Elég messze van az uszi,de ha jót tesz,akkor áldozok rá.
Szóval?Bulcsú 5 és fél hónapos,nem tudom,nem vagyunk-e elkésve...

A hajhullással nekem is problémám van,de kezdmúlni.Mivel egyébként is mennem kellett bõrgyógyászhoz,megkérdeztem tõle.Azt mondta,hogy szoptatás esetén teljesen normális,akár a pici 1 éves koráig is.Vagyis nem szoktakkülön vérvizsgálatot kérni erre.De ha esetleg megszúratom magam,kérjek vasvizsgálatot.A gond akkor van igazán,amikor foltokban hullik.A vitamin viszont jó ötlet,én is elkezdtem újra szedni.Egyébként tényleg elkeserítõ tud lenni,amikor mindenhol a hajaddal találkozol!Nekem reggelre a párnám is tele volt!

Kispici! Nyugodtan add oda szerintem a cicit fél óra után is,mert akkor is van benne tej,mindig van!Vmennyi mindig gyûlik össze!És minél gyakrabban szoptatsz,annál több lesz a tej és majd szépen beáll a kellõ mennyiségre!Tapasztalat...,Kép


Vera

anyapoc
 
 


Kispici
A 25 dkg szerintem pont jó, nem rengeteg!

A profilomba tettem fel egy hintaszékrõl képet, szeretném eladni. Kb. 2x használtam, szopihoz vettük, de én egy tornazsámolyon jobban szeretek szoptatni. Most csak a helyet foglalja.
Mail-en (karolina.csik@freemail.hu) bõvebben is tárgyalhatunk Kép

dani szunyál, itt vol tma nálunk a hugom, jól kidögönyözte.
A mai menü répás karfiolpüré zelleres krumplival + petrezselyem, minde betermelõdött pici poci által Kép Már nem teszek bele anyatejet, anélkül is behamikázza.

Pénteken voltunk úszáson, sajnos nem volt sikerélményünk, ugyanis 2 alkalommal nem voltunk a nátha miatt. Most már a haladó csoportban vagyunk. Lépcsõre kellett leültetni a babákat és megfordítani, de Daninak valszeg nem tetszett a rücskös anyagú lépcsõ és tiltakozott, ahogy közeledtünk kiabálni kezdett, de nem sírt, de látszólag nem tetszett neki a dolog.
Most itthon edzem úgy, hogy mezítláb mindenfélét hozzáérintek a tappancsához, rücsköcs anyagot, szõrös takarót, puha szivacsot. eddig mindig zokniban volt, íg ynem érezhette az anyagok másságát a lábikójával. viszont a víz alá merülést nagyon komálta.
Meg a hátunkon kellett vinni a vízben, fogtam a 2 kezét õ meg kalimpált a lábával. + a csuklómon kellett tartani a hónaljánál fogva és úgy "úszni " pár medencehosszot.

Az oktató csajszi azt mondta, hogy majd megszokja, csak furcsa még neki, hogy a víz folyékony és abban valami szilárdat érez a lábával.

Köldöksérv
Jobboldalon van, a köldöke kidudorodik, mint egy kis csengõ (ami önmagában nem baj), csak mellette van egy icipici kis duzzanat. remélem nem kell kés alá menni vele.

most megyek tv elé bambulni
gumicukor és dani

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Anyapocnak igazazsága vagyon, nyugodtan tedd félóra múlva is mellre a babádat, mert van ott tejcsi! Én is tapasztalatból mondom! Nem kell félni, nem fog fájni a pocója a babádnak!

anyapoc
Mi járunk Dani 4 hónapos kora óta babaúszásra, szerintem mindenképpen jót teszel vele, ha elviszed, egyrészt nagyon jó mozgásfejlõdés szempontjából, másrészt neked is jó idõtöltés lesz, hozsen találkozhatsz más mamákkal és babákkal is.

Elkésve nem vagy vele, bármikor elkezdhetõ, viszont az igaz, hogy minél korábban (ált. 3 hónapos kor vagy amikortól már biztosan tartja a fejét a baba) érdemes elkezdeni, mert még akkor természetesebb érzés neki a vizes közeg, mert kötik még az anyaméh emlékei.

Mi az Almássy térre járunk, és minden a babák saját üteme szerint történik, nem veszik ki a kezedbõl, mert a legbiztonságosabban a mama vagy papa kezében érzik magukat. Ha nem megy valami, azt nem erõltetik, víz alá sem nyomják, ha a baba nem akarja éppen.
Hová szeretnétek járni?
(A profilomban található webcímen nézhetsz képeket a babaúszásról)

gumicukor

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


A www.nandu.hu oldalon olvashatsz a babaúszásról egy anyukától + vannak képek és videók is.
Hogy több szem többet lát alaon tudj dönteni!
A gyerekdrnõ nekünk kifejezetten javasolta, mert szerinte is nagyon jó!

na, eldugulok

KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Sziasztok!

Nagyon rég nem jelentkeztem, de én is dolgozom itthon, könyvelést. Volt mostanában néhány határidõ, de túl vagyok rajta.
Gyerkõc: egy héttel a héthónapos szülinap elõtt Betti 7 kiló és kb. 70 centi. Még mindig nem forog, csak véletlenül néha, viszont hasonfekve tolja magát hátra, közben tök pipa lesz, hogy egyre messzebb kerül a játékoktól. Foga nincs, nem is szenved tõle. Mellesleg a nõvérének 1 évesen jött ki a foga, úgyhogy nem vagyok türelmetlen. A pelenkázás nálunk is kész cirkusz, annyira jár keze lába, és olyan erõvel rúgKép ja és a keze meg egy markológéphez hasonlít, amerre járunk mindig beleakad valami. A hajam, vagy egy popsitörlõ, stb.
Kajálás terén nem vagyunk bajnokok, kb. 50-80 gr. fõzi fogy egyszerre, tejcsibõl 100-200 között változó. Most este pl. csak 60 gr tejet ivott. Egyébként gyakran elõfordul hogy este szinte nem eszik semmit a fáradságtól.
Viszont a dumálás beindult, kiabálással, sikongatással. Mindig rohanok be, hogy mi baja van, közbe csak szórakozik és küld egy vigyort felém. Majd úgy járunk, hogy egyszer nem rohanok, ha tényleg lesz valami gond.

Csics, Sasha, jobbulást a fiúknak, nagyon rossz lehetett a kórházban, remélem hamar rendbejöttök.

Conti, Betti lassan hét hó

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok

A mai napot ill. most egy kis idõt azzal töltöttem, hogy visszanéztem az arhívba, anno amikor még pocakosok voltunk. Nagyon kellemes érzés volt újra olvasni azt a részt pl. amikor írtam nektek hogy reggel óta görcsöl a pocakom és hogy éjjel indulunk a kórházba. Ja és hát látni a pocakos táblát ahol még a 4. helyen vagyok... Kép Kép Kép

Most a jelenrõl egy kicsit:
Levi is kb. 2-3 napja tolja magát hátrafelé, és ha megtámasztom a talpát vagy az ágy végébe ér, elkezd kutyázni. Annyira édes, majd megzabáltuk a csöpp popsiját ahogy tologatja felfelé. Ezzel egyetemben elkezdett egyhelyben forogni hason, nem a tengelye körül, hanem araszol a játékai után és mindig csak azt veszem észre hogy már megint fordítva az ágy vége felé fekszik fejjel.
Bettihez hasonlóan Levi is sikongat (de még milyen hangosan), gagyog magyaráz ezerrel, és a markoló gép nálunk is mûködik. Fõ atrakció ha meg tudja szerezni a szemüvegemet. Kép Hozzá teszem elég nehéz neki, mert nem hagyom magam.
Ja képzeljétek már pár napja a kiskádba mindig annyi vizet teszek hogy majdnem teljesen tele van a kád, és Levi nagyon élvezi, mert ilyenkor megfogom a tarkójánál és a popsijánál és azt játszuk hogy lebeg. Ringatom a vízben úgy hogy ne érjen hozzá az aljához. Nem tudom hogy õk még emlékeznek-e a pocakbéli dolgokra (remélem igen), mert ilyenkor meg sem mozdul, csak élvezi a pillanatot. Annyira aranyos.

Forti és Levi aki már 29 hetes

Kép
Kép
forti
 
 


Sziasztok!

Kataa
nekem is hullik a hajam és utálok is hajat mosni, mert hosszú hajam van, tele lesz vele a fürdõszobai kuka, padló, kád...A védõnõ szerint ez vashiány, fõleg ha száraz bõrrel párosul, meg töredezõ körmökkel. A vitamin biztos jó rá, én mindig elfelejtem bevenni a vasat, pedig figyelni kell rá, mert azt mondta a baba is vérszegény lehet. Hát nem úgy néz kiKépOlyan erõ van benne, ezerrel rugdossa a hasamat a pelenkázón, és a hajamat is úgy húzza, hogy a könnyem is lejönKépTényleg le kéne vágatni több okból is.
klassz lehet a western szerkó. Jó neked, hogy ennyi barátnõd van, mi nem sok mindenkit ismerünk itt, azért is jövök az internetre.

A babaúszáson én is gondolkodom, akkor pont idõben vagyunk. Milyen ellenérvek vannak?

lányok
Köszi a fütyi-köldök hozzászólásokat. Most úgy döntöttem, húzom és mosom, eddig úgyse csináltam vele semmit. Persze csak finoman.

Gergõ olyan aranyosan kacag 1-2 hete. Egészen elérzékenyültem tõle. Szerintem csikis, mert vetkõzésnél nevet, meg ha a levegõben hintáztatjuk.

Ma viszont kínlódás volt az evés. Miért kapja el a fejét állandóan, ez volt a nap rejtélye. Ha csak a cici volt elkapt ha a szoptaníttal kapta a pótlást elkapta, ha vártam, hogy éhesebb legyen elkapkodta. sajnos mást nem tudok adni neki, szerintetek mi lehet az oka a fejemet hátravágom címû mûsornak?

Jó éjt
Judy&Gergõ
Judy (fodroczy)
 


Sziasztok!

a megint megpróbálta a krumplit de nem volt sikere ma ki is hányta (mint Ilke Lilije). Próbáltam már simán, almával és ma meg répával. De van egy jó hírem is de. megevett már egy egész banánt.
Különben meg már elegem van az egészbõl. A hétem is átjött az apósóm és kérdeztem, hogy miket eszik a Petra. Én mondtam neki, hogy tejet. Kicsit úgy érzem már, hogy mindenki megbotránkozik azon, hogy õ még mindig szinte csak szopizik. Mindenki csak azzal jön, hogy bezzeg az õ idejébe már pár hetesen ez meg azt kapott a babája. Az anyósóm meg, hogy miért nem sózom meg a krumpliját így õ sem enné meg. Kicsit felidegesitettem magam de már nem törõdöm senkivel. Azt eszik a Petra amihez van kedve. Sajnos mindig hallgatok erre-arra és tuszkolom bele a kajákat mikor õ neki meg nem kell. A hányás is emiatt volt. Pedig szegény elfordította a kis fejét csak én mondtam neki, hogy na még egyet, na még egyet…

Beszti
Nekünk is kifakadt az oltás tegnap és az egész ruhája olyan lett. (ezt még szerdán írtam) Ma meg leszakadt a tetején az a kis bõr, most van a vállán egy „lyuk”. Elég mély.

Nyuszi, Ilke
Merre sétáltatok? Úgy irigyellek benneteket meg a Fortiékat is. Olyan jó lenne ha nekem is lenne sétálótársam.

Gumicukor
Hogy neked mennyi idõd van úszás, baba-mama torna + külön torna. Biztos csak beosztás kérdése. Én is gondoltam arra, hogy kellene valamit csinálnom mert sokszor már azt érzem, hogy bevagyok zárva ide a négy fal közé.
GRATULÁLOK DANINAK, HOGY MOST MÁR Õ IS MEG TUD FORDULNI!!!!

Macsek
A Petra jól viseli az orrszívást, nem szokott közbe sírni. Te a Normafa közelébe laksz?

Védekezés: Mi nem védekezünk mert a doktornõm nem javasolta a gyógyszert, spirált még nem szeretnék, számolni meg nem tudok mert nekem még nem jött meg a szülés óta az óvszer meg szerintem nem a legjobb. Így marad a szoptatás és ha az már nem elég akkor meg jön a Petrának a kistestvére.

Kataa
Te kérdezted már az orvosodat errõl az injekcióról? Érdekelne, hogy mi a véleményük az orvosoknak. Azért biztos kényelmes lehet mert kapsz egy injekciót és 1 évre nincs gond vele.

Ilke
Nagyon hosszú Lili. Örülök, hogy azért egy kicsit hízott is. Mi kedden megyünk méreckedni mert vasárnap lesz 7 hónapos.
Rennie: nekem is fájt a gyomrom, meg kaja után mindig visszajött a sav és akkor vettem és elolvastam a leírását és abba volt leírva, hogy nem ajánlatos és én így nem is mertem bevenni hanem inkább kekszet ettem.
Boldog 7 hónaposságot Lilinek!

Tus
Azért próbáljad meg kifejni mindig azt a keveset is és akkor biztos napról napra több lesz. Ne keseredjél el.

Forti
Ügyes Levi, hogy már végigalussza az éjszakát.

Betti
Nagyon ügyes Ádám, hogy megtanult szopizni. Hidd el így neked is sokkal egyszerübb lesz.

Ildikó
Nekem is elektromos, légkeveréses sütõm van. Nem hiszem, hogy ez baj lenne.

Nyuszi
Mikor alszik Emilia du? Próbáld meg akkor lerakni mikor látod rajta, hogy már nagyon álmos. Szerintem így akkor kevesebbet fog nyüglödni és talán hamarabb elalszik. Sírni szerintem semmiképp ne hagyjad. Éjjel mikor felébred akkor sír is mert ha nem akkor nem szedjed ki és lehet, hogy visszaalszik. Nálunk is úgy volt, hogy mikor felébredt éjjel akkor csak én hallottam, hogy mozgolódik de különben csöndbe volt. Kicsit nyüglödött de utána mindig elaludt újra, gondolom unatkozott a sötétbe.

Beszti
A Petrát sem kellett rászoktatni teljesen magától megtanult elaludni. Nálunk is úgy van mint nálatok. Este szopi a nagyágyba és utána átviszem a szobájába a kiságyba de ekkor még õ is ébren van. A szobába teljesen sötét van és van egy macikája a rácshoz kötve és azt szokta rángatni. Beteszem és kb 5 perc és már alszik is. Azt vettem észre, hogy mikor álmos szinte már azt várja, hogy betegyem az ágyba és akkor már oldalra is forditja a kisfejét és elkezdi szopizni a levegõt és elaltatja magát.

Pocok
Én hat hét utána fürödtem csak, addig zuhanyoztam.

Ági és Petra aki holnap lesz 7 hónapos!

Boldog 7 hónaposságot Emiliának!!
petra2
 
 


Sziasztok!

Gratula a forgolodoknak es a kutyazoknak. A kis fokhagymagirizdes /nagymamam utan szabadonKép/ popsijuk tenyleg olyan edes ilyenkor. Nektek nem remeg be a kezuk-labuk? Reka az elejen igencsak ingatag oszlopokon alltKép

Uszasrol: nekunk nagyon bejott, Reka nagyon elvezi, bar mi keson kezdtunk jarni, 7 honapos korul. En a bõre miatt vártam vele, elegge erzekeny, a kloros viz es egyaltalan a hosszu vizbenlet biztos nem tesz jot. A gyerekorvos csak annyit mondott hatranykent, tobbet lehet majd beteg, jo alkalom a korsagok osszeszedesere.

Agi,
nekem a doki kimondottan felhivta figyelmem, ne eroltessem a kajat /eddig szepen evett, de most, hogy jon a felso foga, nem akar enni/, mert csak megutaltatom vele a dolgot es evekig kinlodhatok majd. Azt mondta, az Anya dolga a szokasos idokben /tizorai, ebed, esetleg uzsonna/, megfelelo minosegu /vitamin/ kaja felkinalasa. A Gyerek dolga pedig eldonteni, mire es mennyire van szuksege eppen beloluk. Higgyem el, tudni fogja a baba. Nekem nagyon szimpatikus ez a hozzaallas.

Judy,
nem jon a foga esetleg? Reka akkor nem akart szopizni, ha fajt az inye.

Lanyok, akinek hianyzik, beirnatok a profilotokban, hogy mikor szuletett a baboca? Nem mindig van tablazat az akt. oldalon es a valaszoknal esetleg nem mindegy, 1 honap ide vagy odaKép

Alvas: eddig Reka mintaalvo volt, de most elromlottKép Epp valamelyik felso foga jon es emiatt ejjel atlag ketszer fel is ebred. Remelem, ez csak atmeneti allapot. De nem a tizenvalahany fog idejereKép

-Afonya
afonya
 
 


Nalam kozben masnap lett, sok hofordulosnak szep vasarnapotKép

-Afonya
Névtelen
 


Jo reggelt
Gomboc
petikének is 2hetes kora körül esett le a köldökcsonkja .

Ilke
Petike sem szereti ha a bébiétel sürü nagyon joban szereti a kicsit higabbat Kép mert azt joban letudja szivni a kanálrol ,bár nem ökledezik a sürötöl sem csak néha .petike köszöni szépen jol van a feje ugynézki nem sokára rendbe jön de a fütyije nem akarodzik meggyogyulni .

Bringa
én csak sacolni szoktam a bébiételnél a cumisüvegnél meg látom mert ugyebevan számozva Kép

Kryss
én is eben reménykedek hogy egy pár évig nem kell korházba menem Petikével .

Kataa
piros és álitolag nedvedzik az utobit az orvosok mondták de már javul Kép.igen ez már a forgás jele vigyáz mert az ágyrol könyen lepotyanhat ha már forog csak egyetlen hely van ahonét nem esik le az a föld no és az ágya Kép .

Conti
Petike is 70cm csak ö már 5 hónaposan ennyi volt csak a sulyával van námi lemaradás Kép háton mászni ö is tu hason még nem igy ö akor szokot mérges leni Kép .

Lányok
Petike ismét ugynézki hogy hizik Kép hála az uj tápszernek amit a dokinéni felirt Kép igaz hogy drága de petikének nagyon izlik ez egy olyan tápi amit az étvágytalan babáknak irnak fel tele van vitaminal vasal és Taurinal .

Minden hófordulosnak BOLDOG HÓ FORDULOT Kép

Pusz Csics és Petike Kép
csics
 
 


Beszti!

RGB: (220,255,255)ha lehet.
Tõlem lehet ma vagy holnap is a táblázat.

Sziasztok
Pszi és Balázska (6 hónapos)
pszi
 
 


Látom,pesten még a babasúszás is más...KépA gyerekorvosazt javasolta,hogy 5 hónapos kora elõtt ne vigyük,ha nem muszáj,az oltásokat kapja meg.Most meg ismét szakad a hó....KépSzóval mi egy vidéki usziba járnánk(B.fûzfõ).Ott fél óra egy foglalkozás,amikor elmondják,hogy mit kell csinálni és aztán oldd meg magad!Azt hiszem,ilyen extra dolgokat,mint lépcsõreültetés szb..itt nem csinálnak.Na meg hogy haladócsoport...!Egyébként Pestrõl jár le két nõ.Az egyik ismerõsöm,aki az usziban dolgozik,megnézte,hogy mit csinálnak,amikor az õ babájuk is kicsivolt és úgy gondolta,hogy ezért nem érdemes ennyi pénzt kiadni.Megnézte,hogymit csinálnak,aztán levitték a babát õk és úgy tornáztatták,úsztatták.Szóval itt nem viszik túlzásba.Deazárt kösz a tippeket,megnézem majd!

Ági!Hát nem irigyellek ilyen anyóssal meg apóssal!De ne hagyd magad!!!Te tudod a legjobban,hogy mi kell a babádnak,nem õk!Mi egyébként a sütõtökkel kezdtünk.Azt általában minden baba szereti,mert édes.Megpróbálhatod elõször az üvedgest(a Kecskemétinek van),hogy ne kelljen egy egész tököt megvenni.Annak az a hátránya,hogy krumplival sûrítik(nem érezni rajta) és van egy pici cukor benne,de azért kipróbálni jó.Ha ízlik neki,akkor érdemes megvenni a tököt.Megsütöd a sütõben,leturmixolod és máradhatodis naki.Én el szoktam tenni a mélyhûtõbe jégkockatartóba.Próbáld ki!Ezt kapja vacsira Bulcsú:Ebédre meg rizspépet,amit a drnõ ír fel.Van vaníliás kivitelben,amit szeretünk(én is).Ez azért is jó,mert késõbb lehet hozzá adni gyümölcsöt és jó kis desszert.
A krumpli és a répa nálunk sem jött be.Csak ki...Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Nem találkozott valamelyikõtök véletlenül a tavasszal? Mi már nagyon várjuk...

Gumicukor!
Olvastam, hogy az Almássy térre jártok úszni. Én is most gondolkodom rajta, hogy el kéne kezdeni, ha már jó idõ lesz. Vannak ott beíratkozási idõpontok, tanfolyam szerû, vagy mindenki akkor csatlakozik, amikor akar? Peti már hét hónapos, de úgy olvastam a babauszas.hu-n, hogy bármilyen korban el lehet kezdeni. Megkérdezhetem esetleg, mennyibe kerül egy foglalkozás?

Ági!
Ne hagyd magad! Eleinte nekem is meg akarta mondani anyósom, mibõl mennyit adjak, meg magyarázta, hogy tegyek bele cukrot meg sót, én bólogattam, aztán csináltam úgy, ahogy én gondoltam. Próbálkozz szép lassan, tudja az a gyerek, mi kell neki!

Csics!
Örülök, hogy Petikéd hízik!Kép

Na, mindenkinek minden jót a hétvége hátralévõ részére! Apa megint dolgozott egész hétvégén, de legalább itt vannak a szüleim, és az tök jó!Kép

Dió és Peti
szabotimi
 
 


sziasztok
Hát mi továbbra sem alszunk. Kép Igaz, ma már nem óránként, hanem kétóránként keltünk csak, ami mostanában méár jónak számít. Pedig fognak se híre, se hamva. Viszöntt nagyon ügyi nappal, mosót meg állandóan fel akar állni a kádban.

Anyapoc
Hová valósi vagy? Mert hozzánk is a fûzfõi uszi van a legközelebb Kép

Ilke,Csics
Köszi a válaszokat Kép

Ági
Bölcsészdoktorit csinálok, már ha lesz erõm befejezni Kép

Kataa
Én megint elkezdtem vasat szedni,s mintha kevesebbet is hullana a hajam. De lehet, h már megunta,mert sokáig hullott Kép Ja, s az a legfuribb, h mondenki szerint több és dúsabb a hajam Kép

Pszi
Boldog félévességet!

Zuszsa
Nektek majd holnap! Kép

bringa és hanna (25 hét)
bringa
 
 


Sziasztok

Agi

Boldog 7 honapossagot Petranak!KépKépKép
Neha en is ugy erzem be vagyok zarva a negy fal koze. Sajna allando setalotarsam nincsen. Ilkehez csak neha jutok el, mert masik keruletben lakunk. Nem is tudom ki lakik a legkozelebb hozzam, talan Gumicukor, vagy Viki, ha jol tudom ok Zugloiak. Dehat az sem a szomszed utca.Kép
Es ne torodj azzal ki mit mond, Petra etetesevel kapcsolatban. Szep lassan bele fog jonni, ne eroltesd. Probalj neki minel folyosabb cuccokat adni, eleinte en azert adtam boltit, mert azoknak nagyon finom az allaga. Es en sem sozom a kajakat. Probald meg valamelyik almas bolti hamit, az almat mar ugyis kostolta Petra.Kép
Vagy a sutotokot Emike is nagyon szereti, lehet darabokban is kapni es nem kell cukrozni. En fozni szoktam, hejastol, aztan csak kanallal kiszedem a belet.

Forti

Nekem is nagyon tetszik mikor kutyaznak, olyan aranyosak, ahogy hintaztatjak magukat.... a multkor en is atolvastam a pocakos utolso napjaimat. Eszembe jutott hogy nem ehettem cukros kajakat, nyaron ugye fagyit, sutit, stb. Emlekszel? Fizikai fajdalom volt neha...Kép Aztam mikor mentem be a csaszarra es a felveteles doki nezte a papirjaimat kerdezte a vercukros adataimat es pont a hataron volt,es azt mondta emiatt nem kellett volna dietaznom.....bbbrbbrbrbrbr Kép
Hat jo, hogy ilyenkor a diabetikus nover vagy mi jol beijeszti a kismamakat nem?

Dio

Nem irigyellek, hogy hetvegen is dolgozik a parod, azert hetkozben van legalabb szabadnapja?
En is nagyon varom mar a tavaszt. Epp tegnap gondolkodtam azon hogy eloszedem a Jacinthagymaimat tavalyrol....Kép...es alig varom mar, hogy kezdhessem a viragmag csiraztatast az erkelyre. Hajnalka, Lobelia, Petunia, meg a hagymasok Liliom, Mesevirag...
Gyere mar tavasz!
Kép

Nyuszi es a ma 7 honapos Emilia

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Bringa!

Mi is veszprémiek vagyunk(láttam a táblázatban) és úgy néztem,hogy kórházban együtt lehettünk és nekem a Hanna névismerõs is.Bulcsú 24-én született, Hanna meg 22-én,ha jól láttam.Kép
Ti jártok az usziba?

Látom,nem megy az alvás.Nekün már sikerül 8 órát aludni egyben,pedig 2óránként kelt Bulcsú is!

anyapoc
 
 


méár=már
Viszöntt=viszont
mosót=most
húúúúúúú Kép

bringa
bringa
 
 


Anypoc
Nem járunk, Hannának is nagyon érzékeny a bõre.
Dejó! Végre egy földi Kép Ha gondolod, küldj egy képet az e-mail-emre, s akkor hátha felismerlek. Tuti együtt is voltunk, mert én igaz egy hetet elõre is szoktattam magam a kórházhoz Kép (túlhordás), egy napot még rá is húztunk sárgaság miatt, így csak27-én jöttünk haza.
Neked elsõ baba?
bringa
bringa
 
 


Sziasztok!

Gumicukor!

Úgy irigyellek az úszás miatt, én is nagy tervekkel voltam hogy 4 hónaposan kezdjük, de Emma még nem kapta meg a 3 hónapos oltását sem, úgyhogy nem tudom hogy mikor tudjuk elekezdeni. Szerinted nem késõ olyan 5-6 hónapos kor körül?
Mi egyébként Kõbánya-Újhegyen lakunk és itt van az Újhegyi uszodában babaúszás, gyalog kb 5 perc tõlünk, úgyhogy én ide szeretném hordani, bár nem tudom itt milyen a szinvonal.

Hozzátáplálás:

Én adok Emmának sárgarépát meg néha almát, vagy magában vagy krumplival sürítve. De a különbség az, hogy Emma nagyon szereti, fõleg a sárgarépát magában. Szerintem eröltetni nem érdemes, mert úgy tényleg csak megutálja. és mindenkinek magának kell eldöntenie hogy mit tart jónak, nem pedig az orvosnak meg a nagyszülõknek.(A mi orvosunk már a húslevesbõl a csirkemellet adatná Emmának, na azért azt már mégse!). Én nagyon sokat gondolkoztam ezen, hogy mi a jó, vagy mi nem, ha már így alakult hogy már csak tápszert eszik, és úgy döntöttem, hogy mivel ízlik neki kap naponta egyszer gyümit vagy zöldséget, de CSAK azt a néhány félét, amit a Kismama újságban megadtak egy táblázatban (ezt az újságot eléggé a moder irányzat képviselõjének tartom ilyen ügyben), hogy 6 hónapos kortól lehet adni (tápos babáknál 4 hónapos kortól). ez pedig a sárgarépa, burgonya, sütõtök, alma, õszibarack, cékla, meggy. Én 7 hónapos koráig ezeket fogom fokozatosan bevezetni. És a csirkehusit, meg banánt meg narancsot hagyom késöbbre, hiába mondja a doktor néni hogy azt is adhatok.


manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lenne egy kérdésem hozzátok: Ti tartottatok már névadót a csemetéknek? Én tavasszal szeretném megtartani Emma névadóját (sajnos nem keresztelõt, mert se én se a párom nem vagyunk megkeresztelve, így egyházi esküvõ se volt, mondjuk ezt csak énbántam, õ nemKép), de nem tudom hogy ezt hogy kell megszervezni. mennyivel elõbb kell bejelentkezni, mit kell vinni, meg ilyesmik? Egyáltalán elég hozzá egy keresztszülõ, mert nálun ka nõvérem fia lesz a keresztapa, de neki még nincs felesége, így keresztanyuka nem lesz. Ha tud valaki valamit errõl az írja már le nekem. Köszönöm.

Manó és Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok

Nyuszi
Eminek boldog 7 hónaposságot!!!!!
Igen emléxem a nyárra, és arra hogy meg voltunk fosztva minden földi jótól. Kép Kép Kép
Az gáz igen, hogy a frászt hozzák ránk, de azért jobb félni mint megilyedni. Gondolom van rá okuk hogy riogattak minket, lehet hogy volt 1-2 anyuka aki nem tartotta be a diétát rendesen.
Emlékszem én is majd meghaltam egy adag fagyiért vagy dinnyéért (amibõl nem elékszem meg egy szelettel Kép )

Az úszás engem is érdekelne, tényleg írjátok le hogy ilyenkor még lehet-e csatlakozni stb. stb.

Pszi
Nektek boldog félévességet

Ági
Petrának is boldog 7 hónaposságot Kép

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Bringa!

Nálunk elsõ baba.És elsõ unoka,úgyhogy félek,jól el lesz kényeztetve!Én a 39-esben voltam,rooming in-ben.Te?
Bulcsú 2 héttel hamarabb jött,de még éppen jókor.Ha még 2 hetet vár,nem biztos,hogy ki tudom nyomni.Mi amúgy 30-án jöttünk ki,természetesen sárgaság miatt.Nem volt rossz befeküdni elõbb?
Nálunk az apukának elég érzékeny a bõre,remélem,nem örökölte.De azért szeretném az úszást kipróbálni.Te hallottál vmit róla?

Mindjárt küldök képet az emiledre!

anyapoc
 
 


Bringa!

Elküldtem az emilt!

anyapoc
 
 


Sziasztok

Zsuzsa
Hat igen mar csak akkor hagyom a kanapen ha ott vagyok mellette,amugy vagya kisagyba vagy a babahordozoba nezelodik.

Anyapoc
Udv itt : )))
Hat igenen is vashianyra gyanakszom,lehet hogy nem eleg ami az Elevitben van.Csak olya nkorulmenyes elmennia korzetihez mert meg kocsival messze van,majd megkerdezem hogy lehet-e kapni recept nekul vasat,
Tenlyeg azt lehet tuladagolni????
A babauszasrol is minden doki mast mond,leglalbbis nekunk hogy mikor kell elkezdeni,en is filozok rajta.

Forti
Kepzeld en is ezt tettem tegnap,olyan jo volt olvasni a gratulaciokat,majd kinyomtatok mindent egyszer : )

Judy
Hat ez a baratnom nem igazan koszeli mert az USA-ban el es kb 3-4 evente talakozunk,e-mial az jo dolog de megsem szemelyes.
Pont a multkor panaszkodtam hogy a gyerektelen baratnok megfogyatkoztak : (((
A hazban van 2 csaj akivel setalni szoktunk de a babateman kivul masrol nem igen hajlandok beszelni : (((En is a tarsasag kedveert jarok ide.Nekem is csinalja ezt ,szerintem ez a tapszer sem izlik neki azert,es amintegy kicsit jollakott kb 80 utan mar cirkuszol,neha a cicimert is eltuszkolja ,nem tudom talan mar kevesebb a tej ? : (((

Agi
Na pont ezert felek elkezdeni a hozzataplalast,mert sikerelmeny nem mindigelsore,vagy masodszorra van.Konnyu tanacsolni hogy ne torodj senkivel amikor ugyis a szivedre veszed,legalabbis en ilyen vagyok : )
Meg nem kerdeztem de csak amasodi baba utan gondolkodom majd egy huzamosabb dolgon,most egyenlore jo a gyogyszer,vagyis nem jo de kenyelmes.
Ti aztan rabizzatok a veletlenre,de izgi.

Csics
De jo hogy Petiek hizik,ez a Humana tapszertol van???


Dio
En us uuuuugy varom, szerintem most hogy oothon vagyunk meginkabb kell a napsutes+jo ido.

Mano
Nekem sem volt sajnos templomi eskuvom,hat nem esett jol mert ugye azember elkepzeli hogy a padsorok kozott halad …,de azert Alex meg lesz keresztelve,mi igy egyeztunk mert bar a ferejem nem katolikus.Nekunk majusban lesz ha jon a noverem haza,meg nem gondolkodtam a keresztapan,vagy a ferje lesz vagy a batyam.
Szerintem eleg egy keresztszulo is.
Az egyik rokonom anyakonyvvezeto es a multkor meselte hogy az egyik nevadon a Demjen Rozsi volt a keresztapa,de csak egyedul.
Szerintem annyi az dolod hogy bemenj a Polgi Hivatalba es kerje egy idopontot ami nektek jo.

Nyuszi,Agi
Boldog 7.honapot a lanyoknak!

Kisutott a nap!!!!
Kataa es az alvo Alex

Kép
Kép
kataa
 
 


Hali!

Gabcsi ma is és tegnap is napközben csak 40 perceket hajlandó aludni, pedig olyan álmos, látom rajta. Nem sírva ébred, de 10 perc ébrenlét után már nem lehet bírni vele aludni meg nem akar, ellenben ömlik a nyála, de nem igazán érzékeny érintésre sem az inye.

Névadó: Én nem keresztelem meg a fiamat 2 okból. 1: Ha én választhattam volna nem keresztelkedek meg és a párom sem. Nem hiszek istenben, legalábbi nem ebben a formában, de ezt most hosszú lenne megindokolni. A mondásokat persze használom: "Istenem" "Jézus Mária"Kép
2: Szeretném, ha megismerné a külömbözõ vallásokat és majd õ kiválasztaná miben hisz.
Ja és lesz keresztanya és keresztapa is, de nem házasok õk sem.

sasha

Kép
sasha
 
 


Bringa, Anyapoc!

Jeletntem, én is Veszprémi származású vagyok, azaz ott laktunk 12 éves kormig, de még most is sokat visszajárok, mert a mamámék ott laknak!
Ti merre laktok?

Egy kérdés: Dorinának nagyon piros a popsija. Kentem Neogranormonnal, Sudocremmel, Bepanthennel 1-1 hétig, de sehol semmi változás. Amíg levegõztetem addig, szép, de a következõ pelenkacserénél, ugyanolyan, mint volt.
Nincs valakinek ötlete?

ÉS mégegy: Ti szoptatás után fejitek a melleteket, vagy meddig kell fejni, hogy be ne gyulladjon? Nekem csak esténként van rá idõm kiüríteni õket, de sajnálom, mer megy másnap a csapba. Állítólag Körmenden senkinek sincs szüksége anyatejre. (Én a fiammal majd megvesztem, hogy valahonnan szerezzek, de akkor senkinek nem volt fölös.) Jó tudom nem sok, de egy tápszeres babának napi 150-200 ml is már jól jönne nem? Na mindegy, ez Körmend!

Heni és Dorina( holnap 1 hónapos)
heni1979
 
 


Ilke
Vettem én is õszibarit (fagyasztottat), de áruld el nekem hogy a héjját hogy szedted le. Vagy van olyan is ami hámozott? Úgyhogy én most hajítottam ki az egészet, mert nem lehetett levarázsolni róla a rucit és az íze is szörnyû volt. Ha nekem nem ízlett akkor Levinek meg pláne nem jött volna be.
Nem olvastad amit múltkor írtam??? Amikor mondtad hogy talizzunk a cd miatt?

Kataa
Én is most akarom elmentegetni az arhívot, kiírom cd-re és Levinek majd meg tudom mutatni ha nagy lesz.

Forti

Kép
Kép
forti
 
 


Kataa!

Sajnos a vasat lehet túladagolni,nem lehet recept nélkül kapniKépMár én is próbálkoztam.Ami miatt nem jó túl sokat szedni,mert székrekedést okoz.Brrrrrrr!!!Mennyire nagyon hullik?Nagyon-nagyon,Ja,köszi az üdvöt!

Heni!

Mi a Haszkovón lakunk,másik 30000 emberrel együtt.Sajnos.Körmend azért csak jobb,ha anyatejügyileg nem is...én speckó nem fejem a mellem,mert Bulcsúnak annyi elég,ami van és kialakult a kereslet-kínálat.Ha meg nem elég,akkor többször rakom mellre.Nem szoktad lefagyasztani?Mert akkor lehet a fõzelékbe tenni.Vagy amit lefejsz este,másnap belerakhatod a kajcsiba!Kép

Csajok!

Nálatok is nehezebben jött a kaki,amikor már nem volt folyós?Mert Bulcsú annyit erölködik ilyenkor!Tiszta vörös,még a szeme is könnyes lesz szegénynek!

Megyünk sétálni(megfagyni)!!!Már nem eski a hó!Ja,itt esett ám a hó!

anyapoc
 
 


Sasha,
A keresztelõrõl írottakkal a szívembõl szóltál!!!! Pont a napokban adtam elõ szinte ugyanezt a nagymamámnak... Sok puszi Gabinak!

Csics,
Örülök, hogy jobban vagytok!!!

Babúszás - én félek tõle, de szerintem mindenki hallgasson a saját szívére ez ügyben...

Solymi beteg lett - tiszta takony, hõemelkedés, sokat kakál (olyan halványat, sok tejcsomóval), rosszkedvû és sokat alszik. Úgy sajnálom szegényt, és úgy hiányzik a mosolya...
Tegnap még voltunk vele a TESCÓ-ban, és vettünk neki bodykat meg rugikat, tök normál árakon...

Zita
parazita
 


Forti,
Már én is terveztem hetek óta, hogy visszanézem a várandós idõk levelezéseit, de most, hogy te is említetted, rászántam magam. Annyira jó voltKép! El is kezdtem kimásolgatni, de csak két hónapig jutottam. Nagyon édes lehet Levi a fürdés közben.
Képzeld visszatért az álommanónkKép! Mióta kibújt Lili két felsõ foga, azóta megint átalussza Lili az éjszakát.
A fagyasztott õszinek a héját és úgy szedtem le, hogy 1-2 percre meleg vízbe tettem és utána egy kis késsel szépen meghámoztam, aztán gyümölcscentrifuga és a végén az üveget beleállítottam egy meleg vizes tálba, hogy kellõen átmelegedjen. Kicsit macera volt, de almával elég jól megette Lili. Most már viszont learchiváltam a centrifugát, jöhet a passzírozóKép.
Olvastam ám a leveledet, bocsi. Ezen a héten feltétlen hozzuk össze a talit, most mi megyünkKép! Nekem a héten el kell mennem fogorvoshoz, holnap beszélek vele, hogy mikor tud fogadni. Ezt leszámítva bármikor jó. Délután esetleg jó lenne nektek?

Judy,
Ez furcsa, mert nekem is eléggé hullott a hajam, de a bõrszárazság és a körömtöredezés az megmaradt. Lilitõl múltkor vettek vért és nem volt vérszegény, gondolom akkor én sem lehetek, vagy mégis?
Nálunk is volt régebben ez a fejelkapkodás, aztán valahogy magától elmúlt.

Ági,
Szerintem ne törõdj azzal, hogy ki mit most, csak Petrát nézd, hogy neki hogy jó. Ha nem fogadja el még a kajcsikat, akkor valszeg neki még nincs itt az ideje a hozzátáplálásnak. Elvégre megtömni ugye nem lehetKép. Ha Lili sem fogadná el egyáltalán az ételeket én sem erõltetném. Viszont így, hogy egy rendes adag szopi után még elfogad 40-60 gr fõzit, így adom neki. A sima krumplit én sem próbáltam meg azóta. Viszont az almás krumplipürét nagyon szereti. Ma is megevett belõle 50gr-ot, pedig ma is olyan jó pépesre készítettem. A sárgarépás krumpli is ízlett neki, viszont abba tettem egy kocka fagyasztott tejet is. Ha Lili már forgatja el a fejét és nem nyitja a száját amikor odateszem a kanalat akkor én már nem szoktam erõltetni. Teljesen rábízom, hogy mennyit eszik. Ne idegeskedj, ha Petra igényelni fogja már a kajcsikat biztosan el fogja fogadni majd. Na most kicsit összevissza írtam, de azért érteni ugyeKép?
Sajnos ritkán tudunk csak találkozni a többiekkel, mert azért annyira nem vagyunk közel egymáshoz. Viszont március 6-án lesz a következõ tali! Jó lenne ha el tudnátok jönniKép!
Néha én is érzem, hogy kicsit sokat vagyunk itthon, erre azt hiszem csak a jobb idõ lesz az igazi megoldás. Ja és egy könnyebb babakocsiKép. Ma megnéztem egy-két helyen, de még nem találtam olyat ami igazán jó lenne.
Boldog 7 hónaposságot Petrának!
Nekem a Digestive Rennie volt és annak nem írtak ilyet a tájékoztatójára.

Áfonya,
Nekem is tetszik a dokid véleménye a kajcsi bevezetésérõlKép.

Csics,
Jó hallani, hogy Peti javul és az étvágya is visszatér.

Pszi,
Boldog fél évességet Balázskának!

Anyapoc,
Milyen az a rizspép amit a dokitok ír fel?

Nyuszi,
Te így értesz a virágokhozKép? Nekem sohasem sikerül a hagymás virágok ültetése. Az a tuti, amikor már viszonylag jó idõ van és megveszem a kisebb palántákat (muskátli..) és azokat kiültetem.
Boldog 7 hónaposságot Emíliának!

Manó,
Nem tudom milyen egy névadó ünnepség, nálunk keresztelõ lesz majd valamikor áprilisban.

Heni,
Szerintem ha tudod fagyaszd le a tejcsit. Aztán talán késõbb lesz valaki akinek kell. Ha elég sterilen fejed, akkor 6 hónapig eláll a fagyasztóban.

Zita,
Jobbulás Solyminak!

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam, de végre volt egy kis idõmKép.
Puszi,
Ilke

KépKép
KépKép
ilke
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?