Új privát üzeneted érkezett!

Figyu csajszik! Ismeritek a Lyoness-t? Most arra akarnak rávenni, az a nő volt itt, elmagyarázta a dolgokat. Valaki benne van? Mert nem teljesen tiszta minden... Priviben is írhattok, nehogy kimoderáljanak...

Most viszont elment vele csomó időm, úgyhogy mehetek konyházni...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Helló!

Pil: Itt is megy a drukk-hegy, biztos innen lesz szép a javulás, és aztán már csak rossz emlék lesz. Amelinek is rota vírusa lehetett? Szegény, neki se lehet semmi! Kitartás!!! Privibe ha ídőd engedi, írd meg újra a számod, vagy a skype-on!

Nagy járgány téma: Én is ettől paráztam, hogy anyuék egyszer "meglepik" Mátét egy ilyennel. nem szerencsére, lábbal hajtóst kapott, az is náluk van. Mi is panellakók lévén nem tudnánk hova tenni. De itt van egy kissrác akinek vannak ilyen csodái, és akkor hűűű, az összes gyerek ott terem, és jól összevesznek rajat. De azért mindenki sorra kerül, és vigyorognak ezerrel! Szóval nem ellenzem, szerintem tuti veszek majd az unokáknak!

Gabella: Jó az a nari ruha, ha nincs még gazdája, jöhet! Akkor ha zöld a kék, az is jó, és akkor csinálj abból is egy rucit, lehet rajta szív, vagy valami, de rádbízom, ha béna narival, akkor fehér, vagy mitt tóm én. Egyszínűnek is jó, na....Lényeg, hogy 2 rucink legyen.

Vicky: Engem is, Zentainé Szabó Nikoletta (iwiw). Csak mert te nevedet nem tóm....

Meteor: Na, ne hagyd magad, majd ha keresel is vele, akkor emlegesd, hogy hogyan is volt ez....Nekem is volt duma, pont azért mert neki kellett sokszor gyerekezni, én tanultam. Meg az se tetszik neki, hogy Noi bölibe megy szept.-től, én meg melózni, de a pénz szerinte is kevés. Na, erre varrjak gombot....

Ex: Petinek jobbulást! Nem tód, hogy a gyes-hez mi kell még? Mármint a papír kitöltve, aztán?

Juca: Amennyire látszik jó a cípő!

Ja, Méz, szerintem már nem jön föl, majd ha eljut hozzám valami infó, akkor megírom. (ugye lány, vagy fiú...)

Mentem.

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Na cipők:

(hugom: ilyenekért ennyi idős korában ölni tudott volna. :wink: Mondanom sem kell, Kinga is cuppan rájuk. Egyébként meg kényelmesek, és strapabíróak. Jobb oldali példány másfél hónapos motorozós csuka! Bentre bőr szandi lesz, meg nyárra, kis szattyán, de ezekben kb. 2 órát tölt max. rohangászva, motorozva)

A modellem nem tudott megülni, megállni egy helyben, én meg rohangáltam utána, de nem kaptam el egyetlen értelmes pillanatot sem. :wink:

Kép
Kép

tjuca
 
 

 
 

Juca! Ugyanilyen kiscipit (a nyitott elejű!) néztem múltkor a piacon, csak nem volt méret, de annyira megtetszett! Én is megveszem az olcsót is, csak ne legyen nagyon műanyag, mert Lackónak izzadós a lába...

Délután bérbe hozok haza szomszédgyereket. :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Era!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Gyere, mesélj, hogy van Nojka! Remélem, totálisan meggyógyult! És hogy nem emlegetünk, nem azért van, mert nem hiányolunk! Igaz, csajok!?!?!?!?!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok! (Ha még nem elég belőlem mára...)

Akkor most a folytatás!

Benianya! Én algopirin párti vagyok! Én csakis azt eszem, ha fáj a fejem, fogam, akármi. Gyerekeimnek még nem adtam, de az öcsémnek is azt ajánlotta a doktornő, csak anyu meg nem váltotta ki, mert neki a rubophen az isten… (Szerencsére az ismerős gyógyszertáros csajszi kiadja nekem recept nélkül is… El ne áruljátok!)Szopi. Lehet, az irigység beszél belőlem, de ha már terhes, akkor ne hagyd… (Bár szopizna még Meske…)

Reni! Peti nem semmi, hogy elbújik! A kistesóm is ezt csinálta egy időben, de ő kórházban szokott rá, hogy bebújt a szekrénybe, mert 3 éves kora előtt kivették a manduláját, és ott csak úgy mert tojni…
Én mamám nem tud kötni, mindig azt mondja, esetleg görcsöt. Aztán a két lánya köt, horgol, varr, hímez, rongyszőnyeget sző, amit el tudsz képzelni, én is kötök-horgolok, mama meg nem érti, honnan örököltük a tehetséget. A hugom viszont már nem tud kötni...
Nálunk nincs Deichmann… Pedig ott tényleg jó kis cipőket ki lehet fogni! A Reno cipő létezik még? Még Kecskeméten szerettem ott is a gyerekcipőket…

Veráska! Én is nyelvtanulás ellenes vagyok, de végülis jó játék ez a gyerekeknek, semmi erőltetés, addig jó. Remélem, az elektromos kütyüs megnyilvánulásom miatt sem haragudtál meg rám! Azzal én úgy vagyok, hogy gyereknapon, falunapon, vidámparkban, vásárban, akárhol, próbálja ki a gyerek, játszon vele, élvezze, de nem fog kapni, ahogy lovat meg hullámvasutat se kap… De ugye ebben se vagyunk egyformák!
A babát nagyon sajnálom, de valóban érdemes úgy hozzáállni, hogy mégis sikerülhet természetesen is! És ez azért jó!!!!!!!!!!!!!
Jók ezek a kiscipők!!!!!!!!! Ilyesmi volt Lackónak is, mármint az a zárt orrú. Az volt az első szobacipője…
A talit én is mindenképpen könnyen megközelíthető helyre szeretném, mert ugye mi meg a világ végén vagyunk…
Ja, és a fiús pulcsit bevállalom! (Vagy már írtam?)

Vicky! Mi is Forma-1 mániásak vagyunk, azért fél 5-kor nem keltünk fel, délután néztük. De tavaly kint voltunk a Hungaroringen, remélem, egyszer a Gold-tribünre is beülhetek versenyt nézni!

Juca! Játékügyben a hozzáállásod nagyon tetszik!!!!!!!!!!!!! Akár én is írhattam volna, csak nem tudtam így összeszedni a gondolataimat.

Nálunk ami játék van itthon: egy mázsa plüss, fele még az enyém volt… A 28. évét taposó hajasbabám is megvan még, Mesi tök szeret vele játszani. Van Lackónak dömper, pedálos traki, motor, bicaj, roller, de ez mind fokozatosan volt használva, most szinte már csak a bicaj használatos. A motort már örökölte Mesi. Neki van egy műanyag babakocsi meg a Fisher Price „járókeret”, de azt a pampers pontokért kaptuk, ahogy az FP csigát is. Lackónak van legó, néhány társas, gyurma, építőkocka, sok-sok matchbox, meg még attól is sokkal több tescos favonat. Na az a legjobb találmány a világon. Előre rettegek, mikor majd Bionicle meg Barbie lesz a divat… Nem akarok venni babakonyhát se, mármint azt a műanyag fullos felszereltségűt semmiképp. Egyedül a játékporszívó fordult meg a fejünkben, de elvetettük… Labdák azok még végtelen mennyiségben vannak. Ja, meg a babilon néven futó golyós, pálcikás építőjáték, bár azzal Mesi még veszélyeskedik, úgyhogy kicsit eldugtam. (Azt hiszem, ha jobban el lennénk eresztve anyagilag, akkor se lenne sokkal több. Bóvlit meg most se veszek…)

Kmammy! Kevin nagyon helyes fiatalember! Viszont olyan fura, hogy bár sapkában van, kint a füle. Nem vagyok egy fülfájós, de amíg kabát kell, addig úgy érzem, a fülére is kell valami. Ha már a fülére nem, akkor sapka se kell. Sapi helyett még inkább fülvédőt használok én is, ha 20 fok alatt van… Az is fura, mikor babás műsorokban pl. a Spektrumon az angol gyerekek is sapka nélkül kabátban játszanak kint a szélben. Vagy ez már csak mánia?
A vadaspark biztos jó lehetett, nekem is jól esne már valami kirándulás!

Azt hiszem, mindenre reagáltam, amire akartam.
Holnap valószínűleg nem leszek, max. beköszönök, szerdán viszont erősen belefogok a tali helyszín keresésbe, vagyis nem belefogok, hanem belemerülök!
Alziza! Köszi az újabb tippet!
És a priviket vagy méleket is elküldöm a ritkán jövőknek!

Pusz mindenkinek!

Ja, áruljátok már el, kinek ígértem fiús pulcsit??????????

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gab!

Az amerikaiak nem ismerik a huzat kifejezést. Ugyan van rá szó: draught, de csak néznek, ha azt mondod a huzattól fáj a fejed/füled/derekad. Nos lehet sapi ügyben is teljesen más az angolok hozzáállása.

Kofa egyik tanárának a gyerekei (angol) is szeretik a hideget. Egy nagy beszólása volt az osztálykiránduláson a kislánynak: felvett egy pulcsit a szélben, és megjegyezte, hogy jé, hová tűnt az angol vérem, nincs is hideg. :lol: Mondhatnánk, hogy nekik nincs rehomájuk a téli térdzoknis iskolai egyentől?

tjuca
 
 


Kmammy! Édes Kevn nagyon!!!!!

Wawel! Akkor Te választottad el Kornélt anyukád segitségével?

Gab! kösz! De hogy???????Ezerszer nemet mondok, kifogyott, fáj, elterelés vizzel, dugom az ujját a szájába, :twisted: nyomom a nyunyus kutyát a ketébe-semmi. Cici kell, és húzza, vonja, marja, nyarvog-a végén mindig megadom magam.Hogy kell??????????

Juca! Gáz a gyed ügy, szenya állam!!!!!!!!!!!

benianya
ákosbenianya
 
 


Wavel!

Neked határozatlan idejű munkaviszonyod van, és az más! A szabi is jó. Szagembert kérdezz, mert én TB fronton (is) elég hülye vagyok.

tjuca
 
 


Kép

Remélem most sikerül feltölteni. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök de szerencsére nem kerülök gépközelbe.

Benianyu!

A titok nyitja az aloe vera, de ez már lerágott csont. Panna ettől bírja ilyen jól a bölcsit.
Apának egy parfümöt és egy inget vettem. ( A parfümöt az DM-es kedvezménnyel sikerült megvennem féláron.

Juca, gabi!
Én is nagyon sajnálom, hogy nem tudunk menni és nem ismerhetlek meg titeket és a többieket személyesen de sajnos pénz és idő hiányban szenvedünk.

Kép

Kép
katus73
 
 


Gabi, Írországban olyan hideg volt tavaly májusban, hogy előfordult, hogy kölcsön téli kabátban vacogtunk. Ezzel szemben az ottaniak simán polóban, sapi nélkül szaladgáltak, a gyerekek is. Szokás/megszokás kérdése.

Nem nagyon szeretem ezt a nyelvtanulás/ujjszopás ellenes kifejezést. Olyan, mintha azt hangsúlyoznád, hogy ezek a dolgok mennyire türhetetlenek, elfogadhatatlanok. :?

Katus, sajnos egyenlőre nem nagyon érzem az aloe jótékony hatását. Bár ha belegondolok, a bölcsiben sok gyerek kórházban kötött ki, mi "megúsztuk" néhány hét itthoni kúrálással. De azért az sem volt semmi. Mindenesetre nem adom fel, hátha csak több idő kell neki. Te mennyit adsz belőle a lányoknak?

Képzeljétek, kiderült, hogy a körzeti ovi, ahová tartozunk montessori szemléltetű. Ismeritek? Vélemény?

Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 


Üdv.

Bénianyu, igen, ez igaz! Olyan "felmondási idő" féle az a plusz egy hónap. És simán lehet dolgozni GYES mellett teljes munkaidőben, én is úgy dolgozom. :) Kifejezetten semmi teendőd nincs, csak a munkahelyednek tudnia kell, hogy GYES mellett melózol, és számolnod kell azzal a csöpp összeggel, hogy igényled-e majd az adójóváírást vagy sem.
A mi járgányunk 2-4 éves korig van, de a súlyhatára 50 kg, na azért durva lenne egy ötvenkilós négyéves, gondolom, Peti kicsit később éri csak el a félmázsát. ;)
Ez a quad egyébként egész jól bírja a terepet, tehát nem borul fel, és mindig megy mellette valaki, aki irányítja, mert egyenesben még Peti sem tudja tartani.

Kimike, szerintem semmivel sem balesetveszélyesebb, mint egy tricikli...figyelni így is-úgy is kell a gyerekre!
Hallod, de óriási ez a cipő! Vagy csal a kép... :o

Veráska, nagyon ügyes Dávid! A Tescos járgány olyan, hogy egy gombot kell nyomni rajta, de amint elengedi, megáll.

Pil, +++++++++++. Elolvastam ezt a myasthenias dolgot, hát nem semmi, viszont jól kezelhető, ha ne adj' Isten még is ilyen betegsége lenne kisPetinek.

Juca, akkor én rosszul vagyok kódolva, mert én szívesen átadnám a mocit másnak is, de Peti azt hiszem nem adná egykönnyen. :D Én tőle féltettem, le is lett fotózva, még mielőtt ráülettük.
Érdekes ez a munkanélkülis dolog... Most néztem meg, aki álláskeresési járadékot kap, az is biztosított, és TGYÁS annak jár, akinek volt a szülést megelőző két évben 180 napi biztosítási jogviszonya. De hallomásból tudom, hogy ahány TB ügyintézési hely, annyi szokás. Én azért kinyomtatnám neki azt, amit ők tettek fel a honlapjukra, hogy akkor árulják már el, hogy miért NEM, ha ők azt állítják a neten, hogy IGEN?!
A cipők jók, hiperlányosak! :)

Kmammy, érdekes, nálunk Vadaspark van, de én jobban szeretem az Állatkerteket. :)

Wawel, pedig ha tudnád, hogy hányan cserélnék a löttyöt tejre! :D

Colett, íme:
Amennyiben az igénylő folyószámlára kéri az ellátás folyósítását, igazolni szükséges a számla feletti rendelkezési jogát. Abban az esetben, ha a gyermekgondozási segély iránti igény elbírálására illetékes Igazgatóságnál vagy kifizetőhelynél családi pótlékot korábban nem igényelt, személyazonosító adatait a személyazonosságot igazoló érvényes hatósági igazolvány, kártya típusú gépjárművezetői engedély vagy útlevél bemutatásával, vagy másolatával, a lakcímre vonatkozó adatokat a lakcímre vonatkozó rész másolatával, a gyermekre vonatkozó adatokat születési anyakönyvi kivonat másolatának(ennek hiányában más erre alkalmas közokirat másolatának) csatolásával kell igazolni. A Társadalombiztosítási Azonosító Jel (TAJ) – mind az igénylő, mind pedig a gyermek vonatkozásában - hatósági bizonyítvány, hatósági igazolvány másolatával igazolható. Szükséges benyújtania továbbá - amennyiben magánnyugdíjpénztári tag – a magánnyugdíjpénztári belépési nyilatkozatának másolatát is.

Gab, nálunk van még Reno, de már nem az "igazi", a kolléganőm nem is olyan rég volt bent, már polc sincs, csak néhány, olyan kínai-jellegű, dobozok dobozok hátán, stb.
Sapka szerintem nem csak a fül miatt fontos, hanem inkább a kis buksijuk miatt, főleg, hogy ilyen kevés rajta a haj. Legalábbis én így látom. Peti pl. imádja tatám simlisapkáját, az meg csak a feje tetejét takarja, a fülére nem ér le.

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok,


Gabella: :lol: :lol: :lol: Tényleg nem csak te, hanem többi magyar anyukák is furcsán néznek minket öltöztetés szempontból.
Egyik napon voltunk játszótéren amikor nekem nem volt egyáltalán hideg, én hosszú kardigánnal kimentem és Kevinnek adtam vékony kabátját és tavaszi sapkáját. És egyik ismerős anyuka minket látva, azonnal kiabált többi anyukának, „nézzétek! Kevinéknek nincs kabátjak!” Egész játszó figyelmét kaptunk, nagyon ciki volt. :oops:
Volt egy tanítványom fiú, ő egy év alatt 364 nap 23 órája csak rövidnadrággal volt. Amikor esett a hó, akkor is, sí táborra is úgy jött. Anyukája mesélt, hogy nagyon ciki vele valahova menni, mindenki őket figyeli, biztos beszélnek róla, hogy miért nem ad szegény kisfiúnak hosszúnadrágot stb. Kivételesen szalagavatón csak egyszer láttam őt hosszúnadrágosan, de ünnepelés kezdés előtt öltözött, és végen azonnal visszahúzott a rövidnadrágot. :lol: Érdekes, ő itt Budapesten volt 5 évig, de soha nem fázott, soha nem hiányzott az iskolából. Tényleg ez csak megszokáskérdése.

Kimike: Maria Montessori? Nekem szimpatikus :) , de nem ragaszkodom.

Tjuca: Tegnap elfelejtettem írni, köszönöm a fényképész infót. :P Nekem tetszenek a hagyományos képek, nem jelmezes, nem díszes stb. Ja, huzat kifejezés nekem is újdonság volt először.

Ma jó rövidebb lett a hajam. Ott volt japán haj katalógus is :roll: , abból kiválasztottunk. Furcsa, de legalább majd kevesebb sampont használok.


Puszi!
Vendég
 


Pil!!!Ezer drukk!!!És küldtem privit!!!!!

EX! Kösziiii!!!Akkor kérjek adójóváirást vagy ne?
És az hogy van, hogy ugye 1 évig a gyes alatt van x ft fizud+ a gyes, utána mag a gyessel kevesebb, viszont nem kérheted(csak hogy a pénzednél legyél), hogy emeljék meg a fizudat. :twisted:

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok!
Mielőtt apánk megint telepít, írok gyorsan!

Akkor én fagyos vagyok... :-)

Huzat. Én is gyerekként hülyének néztem a felnőtteket, hogy mit nyávognak egy kis légmozgástól, de úgy 20 felett én is érzékeny lettem rá.

Kimike! Igazad lehet, túl keményen fogalmaztam. Szóval a korai nyelvtanulással úgy vagyok, hogy azoknak jó, akiknek két nyelven beszélnek a szülők, egyébként ha otthon nem hallja, úgy gondolom, összezavarodik. De nem tudom, nagyon jó kis agyuk van a manócskáknak, én nem hordanám, majd suliban megtanulják. De ettől még lehet jó, mert nem járna akkor senki!

Benianya! A GYES csak plusz pénz, még jó, hogy nem veszik el, ha van munkád. Régen ez se volt, úgyhogy tessék neki örülni! Ok, utána már hiányzik az a huszonezer, de nem tudsz mit tenni...

Megyek is, itthon van apa az ovijáratból...

Holnap jövök! Pusz mindenkinek!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Jó reggelt!

Bár látom, nem én voltam a legfrissebb :wink: Benianya, mit csinálsz ilyen korán?????

Pil: rengeteg drukk, erő, kitartás! Most már csak jobb lesz!!! Nagyon szurkolunk Nektek! Ameli hogy van?

Veráska: babát sajnálom, de tényleg nézd pozitívan: lehet így is! És itt látszik, hogy ha az ember nem gondol rá, nem görcsöl, akkor bármi megtörténhet :D Leszel Te még pocakos!!!
Helen Doron szerintem jó, itt is van, csak kb. 8000 pénz egy hónap, ami négyszer 1 óra. Talán, ha visszamegyek dolgozni, akkor jut rá. Én is úgy gondolom, hogy amíg nem kényszer a gyereknek és élvezi, csinálja. Addigra talán magyarul is kárál valamit, bár most eléggé beindult :D

Quad (vagy mi....): a Petis kép szuper! Egyelőre anyagilag még a gondolat sem született meg, nem is láttam itt a Tescoban. Valószínűleg a gyerekem ön- és közveszélyes lenne vele, így egyelőre marad a kismotor (anyuci és apuci edzésben marad :D ). Ja, meg a nagy....

Én is GYES mellett megyek vissza dolgozni, a bölcsis papírt beadtam, döntés júniusban.

Juca: cipők klasszak, kicsit "túlrózsaszín", de ha lányom lenne, biztos nálunk is ez lenne a sláger. Amúgy is annyi klassz csajos cuccot kapni, ilyenkor "sajnálom" hogy fiam van.

Gab: igen, olvastam tavaly, még mielőtt csatlakoztam, irigykedtem, sárgultam is tisztességesen :wink: Szerintem máskor is felkelünk, mert délután Bálint mellett a legkevésbé sem lehet nyugodtan nézni :? Amúgy Talma miatt is volt, hogy felkeltünk hajnali 4kor.... :oops: :roll: :shock:

Amúgy jól vagyunk, apa egész hétvégén itthon volt :lol: , játszóztunk, vasárnap egy órát lent voltunk, Bálint nagyon élvezte, ment, mint a golyó, alig győztük utolérni. És amin baromira meglepődtem, a kőlépcsőn egyedül felment (na jó, némi megingással, de nem kellett fogni a kezét), ráadásul úgy, hogy egyik láb, másik láb (tehát nem úgy, hogy a lépcsőre mindkét lábával rálép). Azt élvezte a legjobban, ha volt valami gödör (frissen ültetett fa, vagy lejtő), azon rohangált, nem győztünk kiabálni, hogy lassan.

Kép

Viera: mi a csuda van Veletek?? Hogy vagytok? Nonó? Ígértél képeket is....

Na, most ennyi jut eszembe....

Szép napot, remélem ki tudunk menni, itt legalábbis egyelőre nem esik!

Pussz

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Ex!

Itt motormaffia van a téren. Délelőttönként kb. 15-20 gyerek van lenn, és megy a motorcserebere. Itt minden gyerek rájön kis idő múlva, hogy jobban jár, ha odaadja az övét, mert különben kimarad a buliból. Itt inkább az ellenkezője megy, amint kiérünk Kinga már hagyja is ott a mociját, és pattan az idegen motorra, mert bár lehet ugyanolyan, de az mégsem az övé. :shock: Természetesen ez a többi játékra is igaz, akár a legapróbbakra is. Ha egyik szülő megjelenik egy buborékfújóval, akkor min. 5 gyerek ugrabugrál körülötte, hogy elkapja a bubikat. A homokozós cuccok is közösbe mennek, aztán hazamenetelkor mindenki Hamupipőt játszik. Ja és még az a gyerek is rájön, hogy labdázni úgy jó, ha van, aki visszarúgja, aki nagyon félti a saját játékait. Az okosok ezt hívják szocializációnak. Aztán van az etetős szülő, aki becsülettel meghámoz egy almát a gyereknek, aztán rájön, hogy vagy egy kilót hámoz, vagy inkább otthon eszik a dede. :lol:

tjuca
 
 


Vicky!

Szerintem is durva a cipő. :twisted: De Kingának még mindig csak 21-es a lába, és nincs ebben a méretben hatalmas választék. Velúrt meg azért nem veszek, mert egy hét alatt szétzúzza. Farmernacival egyébként nem annyira pudingos, úgy inkább csajosnak mondanám. :lol:

tjuca
 
 


Sziasztok,

kicsit le vagyok maradva, de igyekszem bekapcsolódni :) .

Visszaolvasok és talán este reagálni is lesz időm.

Colett: privi ment!

Puszi

Eni
marcy
 
 


Sziasztok!

Na, épp most hívott a védőnő, jól be is paráztam. Magas a vércukorszintem, s ez szerinte nagy baj, mert még nagyon a terhesség elején vagyok, úgyhogy még egyszer mehetek terheléses vércukorra. + vizeletet is vinnem kell, mert abban meg magas volt az aceton tartalom, állítólag a sok hányás miatt. Kornéllal semmi ilyesmi bajom nem volt, nem ám most lesz, mert lehidalok! Jajj.

Benia: szerintem valakivel keversz. Én Kornélt már 1 éves korában elválasztottam, illetve ő saját magát, nálunk semmi gond nem volt. De sokszor egyébként már én sem tudom, mit ki írt! De ez jó, mert azt jelzi, hogy sokan írnak! :D

Kimike: Kornél cipője is ilyen! :wink:

Juca: Kinga lábbelijei csodaszépek! Néha úgy irigykedem a lányos anyukákra! Olyan édes cuucok vannak lányoknak! Persze fiúknak is, de sokszor elkap a hév, hogy remélem a második lány lesz!

Gabella: fantasztikus dolgokat kötsz! Hogy a manóba van ennyi energiád?

Na, megyek, mert jönnek hozzánk. Kornél édesdeden alszik, remélem sokáig, mert ma nagyon hamar kelt. Aztán a baba-mama klubban igyekeztünk lefárasztani!

Anita

Kép

Kép
wawel
 
 


Anita!

Még mindig lógsz a fotókkal Kornélról!!!!!!!!!!

Hát, igen a lányokat sokkal jobban lehet öltöztetni és a választék is nagyobb kislány ruhákból. Ez miatt szoktam is mérgelődni vásárláskor!

Csajok!
Ki mit sűt-főz húsvétra? Én 25.-én vizsgázok így nem akarnék nagy felhajtást csinálni, de még ötletem sincs!

Kmammy!
Nekem fel sem tűnt, hogy kint van Kevin füle! :oops:

Vicky!
Nagyon vagány Bálint!!!

Juca!
Micsoda szirupos kiscipő! Egyébként kislányokon nagyon dívik a rózsaszín!!!!

Éppen most vettem észre, hogy Juca és Marcy babói 3 hét különbséggel fognak születni!!!!

Ha valaki tud valamit Pilékről, ossza meg velünk, plízz!

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok,

Pancsi még alszik, szóval próbálok gyorsan írni.

Juca,
ismerős lány mivel cukorbeteg ezért veszélyeztetett terhes. Közölték vala, amikor a 6ik hónapban volt, hogy vagy visszamegy dolgozni, vagy nem kap több táppénzt:( Állítólag van jan. 1-től valami új idióta szabály.

Ex,
köszi amiket írtál. Igazság szerint semmi kedvem visszamenni a bankba, de amit írtál, hogy Gyes mellett is lehet akár 8 órás munkát vállalni az érdekesen hangzik!

Pil,
remélem már jobban vagytok!

Kismotor,
na Juca pont írta, hogy lányos anyukák nem reagálnak, jelentem nálunk pont ezen ment tegnap a vita: a Guszti megnézte a tescos katalógust és kitalálta, hogy az eredetileg kinézett beltéri csúszda mellé ő még quadot is vesz Panninak, na arról nagy nehezen lebeszéltem -> én inkább egy rendes biciglit vagy triciglit vennék neki, nem motoros cuccot, de akkor jött a következő : a lábbal hajtható utánfutós traktor.
Egyenlőre még nem sikerült meggyőznöm, hogy semmi helyünk alakásban és már van a gyereknek motorja, triciklije még egy ilyen cucc felesleges...szóval most csak reménykedem, hogy nem állít haza egy ilyennel.

meteor
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi,anyagcsere negativ,pajzsmirigy is jó.További keresés.Légzéstámogatás kell továbbra is.
A szállóról is ki kell költöznöm,mert csak akkor maradhatnék ha minden este ott alszok,de ez képtelenség,akkor soha ne legyek itthon Amikával meg Petivel?Igy is nagyon megviseli Amit ez az egész,megszakad a szivem mind a kettő miatt.

Benianya:irtam privit!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Hali.

Holnap megyünk dokihoz. Volt ma nálunk a védőnéni, és kitaláltuk, hogy Petinek (ismét) háromnapos láza volt, és attól lett túrórudi. Mivel tényleg semmit nem tudok, amit újként kapott volna! És a legutóbb is, mikor a tejre gyanakodtunk, előtte volt láza, lehet, akkor is az okozta a pöttyöket. Főleg, hogy azóta teszteltük, és másodszorra semmi reakciója nem volt a házitejre az én kicsi fiacskámnak.

És dicsekszem: öcsém megtanította Petinek, hogy melyik a jobb keze-bal keze-jobb lába-bal lába. Megkérdezed és megmutatja. Majd sutyiban levideózom, és felteszem.

Bénianyu, úgy van, ahogy írod. Egy évig kapod a fizudat+ a GYES-t, de aztán nem kérheted, hogy emeljék meg a fizudat, mert az annyi, amennyi, a két összeg független egymástól.
Adójóváírást csak akkor kérj ha biztosan tudod, hogy jól számolják ki az adóelőleget, nem csak úgy húbelebumm módra. Mert kicsit szigorodtak a feltételek...na meg attól függ, hogy mennyi a fizud havonta. Priviben küldhetsz egy közelítő értéket...akkor mondok valami okosat. ;)

Vicky, emellett is lehet edzésben maradni, a férjem mondta is, hogy ez egy jó sétáltatási mód, Peti sétáltatja őt. :D
Nálunk a Tescoban két darab volt összesen, ebből egy volt a dobozos, amit elhoztunk, és egy volt összerakva.
Hallod, akkor Bálint érik a szobatisztaságra! Itt vagy egy másik fórumon volt erről szó régebben...csak szita az agyam.

Juca, igazad van, mindig a más gyereké a jobb. De szerintem ehhez a szülőnek is szocializálódnia kell, ahogy az almás rész is mutatja.

Wawel, te végül is miért is voltál ilyen korán terheléses vércukormérésen? Mikor Kornéllal voltál terhes, volt valami gond? Mert ugye csak 24 hetesen kell alapból menni...

Preni, hát nem mi vagyunk az etalon, de nálunk a húsvét semmi érdekesről nem szól: sonka, kolbász, tojás, retek, újhagyma. Főzés nem nagyon van, a család sem igényli. Anyós néha összehoz némi franciasalit és sonkatekercset. Hagyományos húsvéti étkek...

Meteor, huh, ez durva. Mondjuk szerintem folyósítási napok számára vonatkozó rész nem változott...
Egyébként rosszul írtam, a törvény szerint a gyermek egyéves kora után GYES mellett időkorlátozás nélkül lehet keresőtevékenységet folytatni. ;)

Pil, ez szomorú, hogy ketté kellene szakadnod. Akkor én tényleg hálát adhatok a sorsnak, hogy engem itt Szegeden simán bevettek a szállóba annak idején. (Mondjuk nálunk ebből régebben majdnem származott vita, mármint a szegedi vezetőségben, mert a szálló állampolgári segítséggel épült...)
Továbbra is szurkolunk nektek!!!!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Húha, lemaradtam valamiről :oops:
Ex: mit írtam, amiről az jön le, hogy érik a szobatisztaságra a fiam? Vagy távolbalátsz? :wink: Ugyanis tegnap esti fürdés előtt megvolt az első igazi bilibe pisilés :D De erről nem nagyon tudhattál még tegnap... :shock: Mondjuk nagy segítség volt, hogy a férjem pont kezet mosott és folyt a víz :lol:
Doki mit mondott?

Pil: továbbra is mennek a gyógymanók Petibabának!

Húsvét: sonka, tojás. Főtt kajából lehet kipróbálok egy Knorr Rafinéria mártást (valamikor akciós volt, gondoltam, kipróbáljuk). Ma lecsós tarhonyás pörköltes valamit csinálok (ehhez van itthon minden :arrow: spórolás van) Tegnap este meg sütöttem palacsintát (egészségesen étkezők ugorjanak :oops: )

Amúgy mintha én is lettem volna így a tizenvalahányadik hét környékén terheléses cukros vizes vérvizsgálaton.....

Hűűű, fiatalember reggeliért reklamál (ja, ő nem tolt be nemtudomhány palacsintát este.... :lol: )

Pussz

Vicky

Kép
vicky21
 
 


Sziasztok!

Pil!Nagyon remélem,nem soká kiderül Petikének mi a problémája és helyre jön.Amika jobban van már?Mennek a gyógymanók még mindig!+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Vicky!Palacsinta nyami!Amúgy igen Helen Doron nálunk 7000/hó,de állítólag létszám függő mennyire jön ki adott helyen.A tananyag nem olyan vészes igaz egyszer ki kell fizetni de 18000 az éves ami 4 cd,4 kiskönyv és 4 nagykönyv.Mindegy,mi már belevágtunk,úgyhogy hordom továbbra is.Bilizéshez gratula!Azért mindenkinél csak elkezdik ezek a tökmagok :lol: A te fiad is akkor egy örökmozgó?!

Ex!Ügyi Peti!Várjuk a sutyi videót! :lol:

Gab!Na én aztán nem vagyok olyan haragudós fajta.Ami a szívemen az a számon,de ha én is kapok a fejemre nem szoktam haragudni.Pulcsit meg majd egyeztetjük.Szólsz ha ráérsz és akkor elmondom az igényeim.De egy kismellény is kellene :roll: Lassan üzletet nyithatsz!Lyoness?!Ilyenről még nem is hallottam.Avon és Oriflame-hez hasonló?

Juca!Jók ezek a cipők!!!!Reménykedem,hogy a következő lány lesz nálunk és akkor aztán én is veszek ilyen jó kis cuccokat neki.Akkor Kinga lehagyta Dávidot,mert a 20-as cipi még nagy neki,de a 19-es már kicsi.

Kimike!Na,az ilyen cipik tetszenek nekem is.Szerintem nagyon menő egy kiskrapeknak!Amúgy is mi a Norbival ugrunk a narancssárgára.Dávidnak van egy csomó narancs gönce,irtó jól áll neki.

Kmammy!Kevin tündéri!!Új hajról fótót!! :lol:

Wawel!Nekem is már az elejétől gondok voltak a cukrommal,többször voltam terheléses cukorvizsgálaton,de csak nagyon szigorú diétára fogtak.Azt mondták ha a diéta nem használ akkor sajna inzulin,de hála az égnek erre nem került sor.Remélem nálad sem lesz nagyobb probléma

Reni!Én semmi extrát nem csinálok húsvétra,mert nem nagyon leszünk itthon.Ilyenkor szoktunk dédi látogatásra is menni,úgyhogy itthonra csak valami egyszerű lesz.

Meteor!Traktor:Dávidnak már egy éve van de még most sem tudjuk igazán kihasználni mert csak féloldalasan tekeri,még nem teljesen ér le a lába.Az hogy tologatja az ember,az meg igen csak derék kinyíró művelet.Nekünk lent dekkol a garázsban a trakec.Meg a másik,annyira még Dávidot sem érdekli,hogy nap mint nap elő kellene venni.Motor és a tricikli egyenlőre a menő a járgányok közül.

Na most ennyi voltam mert 10-re angolra megyünk.Majd jövök még.
Mindenkinekm szép napot!!!
Nálunk egész szép idő van.Ezerrel süt a nap,bár reggel elég hideg volt.Deres volt minden.

Andi

Kép
Kép
veráska
 
 


Sziasztok!

Na megígértem hogy jövök, aztán meg nem is jöttem. Ezer bocsi de belázasodtam és megfájdult a torkom (de úgy istenesen, hogy nyelni sem tudtam), szóval totál ledöntött a dátha. :( De már túl vagyok a nehezén. Zoló hálistennek nem kapta el, jól van.
Képzeljétek, hétvégén babalátogatóba voltunk. Már 3 hónapos a kishölgy, mégis olyan ici-picinek tűnt Zolka után. Elözönlöttük őket (merthogy 8-an mentünk egyszerre – a ”banda”) de nagyon jót tettünk velük, mert a kicsi úgy elfáradt, hogy este fél kilenctől hajnal 4-ig aludt életében először! :P Aztán kajcsi és tovább 8-ig óránkénti cumi kéréssel. Azt mondták ez volt a legjobb ajándék, amit eddig kaptak! :wink:

Alziza: Sajnálom a nagyiddal történteket! Felháborító! :(

Colett: Gratula a vizsgádhoz! :)

Tjuca: Ezek igazán csajszis topánkák! :)

Kmammy: Tündéri Kevin, biztos nagyon élvezte a vadasparkot. Dobj egy képet az új frizudról!

Vicky, Ex: Erre a lépcsőzésre én is emlékszem, úgyhogy itt volt róla szó. Valami olyasmi, hogyha a gyerek le tud menni egyedül a lépcsőn, akkor áll készen a szobatisztaságra. De javítsatok ki, ha tévedek.

Preni: Nálunk leginkább sonka, kolbász, főtt tojás a menü. Ezzel kínáljuk a locsolkodókat. Ezen kívül szerintem a hidegtálon sült husi, töltött husi lesz, és plusszba töltött káposzta. Ja, és természetesen sütihegyek. Nekem könnyű dolgom lesz, mert a család anyáéknál gyűlik össze, így a sütés-főzésnél én és a hugom csak kiskukták leszünk. :)

Jól láttam, hogy téma volt a deichmann (csak átfutottam a hétvégi termést)? Mi ma megyünk (igaz kb 1 órás utazás, mert egerben van legközelebb) , majd megmutatom mit sikerült kifognunk. Nagyon jókat láttam a legfrissebb kataógusukban.


nancsa
 
 


Pil: ++++++++++++++++++++++++++++++++++


nancsa
 
 


Sziasztok!

Ma ment volna Kofa Kinga anyakönyvi kivonatának a másolatáért. Még egyszer alaposan végignyaltam a papírokat, és láss csodát megtaláltam!!! Még jó, hogy nem a sorbanállás közben telefonáltam, hogy sztornó, mert leharapta volna a fejemet!!!

Pil!

Tartsatok ki!

Veráska! Nancsa!

Köszi. A nyári ruha kollekció is most jött meg, komolyan vannak benne olyan cuccok, amit még én is felvennék. :-P

Ex!

Hát igen, itt megy a nagy szocializáció. :-P Szülőnek gyereknek egyaránt. Én mondjuk hasonlóan nőttem fel. 8) Tudod egyik délután itt volt uzsi, másik délután ott, de tuti, hogy minden nagymama legalább 2-es szorzóval kezdett sütni. Én is szeretném, ha így nőnének fel, bár azóta nagyon sok dolog megváltozott, és nem feltétlenül jó irányban. :roll:

tjuca
 
 


Sziasztok!
Bár ígértem, de még ma is el vagyok havazva. Összekapom magam, amilyen gyorsan csak lehet!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Addig egy mai fotó mai szerzeményű ruciban:

Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Nagyon csini Meske!
Deichmann sajnos, itt sem helyben van, hanem 60 km-re, Nyíregyházán, de kint van a város szélén Stop Shop-ban még egy jó pár üzlettel , Tescoval, Lidl-lel, így jó, mert nem kell bemenni a városba! Csak éppen kocsit kell szereznünk!

Nancsa!
Ti aztán jól megadjátok a módját az ünneplésnek, mármint a kulináris részének!

Én vasárnap húslevest, rántott húst csinálok, na meg főtt sonka,tojás. Sütök valami sósat-sajtosat és csinálok joghurt tortát. Ezt ötlöttem ki. De mindezt magunknak! :lol: Mert én bízza a csengőt és a telefont is kikapcsolom hétfőn!!!!

Juca!
A lényeg, hogy meglett! Én is hajlamos vagyok úgy elrakni dolgokat, hogy emlékszem, hogy azért raktam el, mert fontos stb, de hogy hová???????????? :roll:

Reni
Kép
prenata
 
 


Pil!

Nagyon szorítok!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reni
Kép
prenata
 
 


Húsvét... Menü még nincs. Majd jönnek anyósomék, mert ők is menekülnek otthonról a locsolók elől, ide meg max. az öcsém jön, meg egy rokon fiú az apjával, oszt kész...

Tojás meg süti tuti lesz, de a többiről dunsztom sincs. Ja, szendvics, hétfőn ugyanis nem főzünk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ez a szokás tetszik, megtartom!

Most viszont megyek, sütöm a gofrit...

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntem az utóbbi időben, de sajnos nincs közelben sem gép, sem net. :cry:
Már harmadik hete Félegyházán vagyunk Julcsival, anyáéknál, hetente járok ctg-re, meg már a 39. hetet taposom, így nem merek már visszamenni Pestre.
Most egy net kuckó nevű helyről írok, már nagyon hiányoztatok, nem bírtam ki, hogy ne adjak életjelet.
Jól vagyunk, szombaton kell újra mennem ctg-re, most hamarabb visszahívott a dokim, nem várjuk meg a jövő hetet. Már vannak joslófájások, hétfőn össze is pakoltam a kórházi motyómat. :)
A gyomorégést, és az óriáspocak okozta mozgáskorlátozást leszámítva jól vagyok, állandóan kattog az agyam, mire van még szükségünk, már nagyon beindult a fészekrakás. :)
Julcsika is jól van,múlt héten 3 napig lázas volt, semmi más tünet nem volt, csak nagyon magas, 40 felettti láz. Szerencsére már túl vagyunk rajta. Nagyon beindult a szövegládája, állandóan dumál, sokat bővült a szókincse, már mindent próbál utánunk mondani. Járunk játszóra, amíg bírom, megyek vele, imád ott lenni, vannak barátai, meg Andriskával, az unokatesójával is ott szoktak találkozni, mikor mennek haza az oviból.

Nem tudtam visszaolvasni, remélem jól vagytok.

Pil, nagyon sokat gondolok rátok, küldöm én is az energiát, és remélem hamarosan túl lesztek ezen az iszonyatos időszakon. Légy nagyon erős! Sok-sok gyógypuszi nektek!

Ha valami fejlemény van, jelentkezem, remélem nem felejtetek el teljesen addig, míg újra tudok rendszeresen netezni.- :D

puszi mindenkinek!

Mézgombi

KépKép
KépKép
mézgombi
 
 


Szia Mézgombi! Dehogy felejtünk el!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pont ma adtam el egy elektromos mellszívót Kkfélegyházára, gondolhatod, hogy rátok gondoltam! Nem csuklottál? :D

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Era! Nem műkszik az msn... Írj már ide, hogy jó-e a 45 centi, és a megszokott forint-összeg! Kösz, pusz! Megyek, gyártok tovább.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv.

Jól vagyunk. Pöttyök múlóban, doki szerint is háromnapos láza volt. De mivel ezt csak egyszer kaphatja el, így a februári pöttyök háttere továbbra is rejtély marad. :)
A torka még kicsit piros Petinek, de egyébként minden OK.

Vicky, röviden arról volt szó valahol, valamikor, hogyha megtanulnak rendesen lépcsőzni, akkor már érnek a szobatisztaságra (is).

Veráska, hát Dávid nagyon kislábon él ezek szerint. Nekünk az első cipőnk volt 19-es, de ez még valamikor Peti 10 hós kora körül.

Tjuca, na látod, semmi nem vész el! :)
Egyébként igazad van, sajna nem a jó irányba halad a világ. :(

Preni, nálunk van egy szekrény, ahol csekkek, papírok vannak. Ott mindent meg lehet találni, csak győzzük átnyálazni a sok dossziét. Mondjuk a mi részünk (értsd Feri, Peti és én cuccaim) egészen rendben van.

Gombi, jó, hogy jelentkeztél. Drukkolunk nektek!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok!
Csak röviden:
Ex! Nincs véleten macskátok????Nem értek ezekhez a dolgokhoz, ez ugrott be.

Dosszié: Nekem 3 dossziéba, apa, anya, lakás-van lefűzve külön minden: gáz, villany, igazolványok, orvosi papirok-biztositás, még a gyerek rajzai is. Szeretem, hogy bármikor időrendben, bugyikba téve megtalálok mindent. :wink:

Ex! Ha ECHO-ssal van keverbe a bér, akkor is tudsz majd nekem számolni?

Pil-el beszéltem ma, Ami már otthon van, Petike kiságyban, de az orrában a légzéstámogató(jó, hogy nem maszk azt mondta), és van olyan vizsgálat amire ápr. 20ra jegyezték elő, pedig az intenzivről a doki intézte. Mérges vagyok a hazai eü-re!!!!!!!!Most miopáthia a gyanú. Nagy nagy drukk nekik!!!!!
Gondoljatok rájuk minden nap, beszéljük meg, hogy pl. minden nap 9-10 ig rájuk gondolunk, többször is az 1 óra alatt-ha többen tesszük egyszerre talán az is jóóó!!!!!Tudom, hogy nektek is sokat jár eszetekben, de ha egyszerre tesszük, talán nagyobb lesz a dózis. Benne vagytok?

Mindenkinek üdv!
holnap autót takaritok, amúgy én is dáthás vagyok, de meg akarok gyógyulni!!!!!!Pénteken mennénk a debreceni aquaparkba 2-3 órára, Beni napra és leginkább Blani jutalmul, balettért, sok csillagos ötösért, meg csak úgy, mert imádjuk. Remélem jól sikerül!!!!!!!
puszka mindenkinek!

benianya
ákosbenianya
 
 


Sziasztok csajok!
Bocsi az ismételt eltűnésért, de dögrováson vagyunk. danival szinte pinponglabdaként adjuk vissza egymásnak a takonykórt, és már ott tartunk, hogy nekem arcüreggyulladásom van, neki meg 2 napja 40 fokos láza! Holnap megyünk mindketten a fül-orr gégészhez, meglátjuk melyikünknek mit mond majd.
Emellett, ma volta nőgyógyásznál, és nem túl rózsás a helyzetem!!
Szóval, van egy szép méhszájsebem, amit majd meg kell műteni, de nem ez az igazi oka a babanélküliségnek. Hanem az, hogy a petefészkeim nem működnek jól. Tehát az ovu tesztek jól mutatták, hogy nem volt rendes peteérésem. Mint gondoltam, vérvételre küldött, ami a mensi 3. napján lesz esedékes (azt mondta napok kérdése és meg fog jönni) és majd a ciklus 23. napján. Ha meglesznek az eredmények, vissza kell mennem, és megbeszéljük a továbbiakat meg a műtétet. Említettem neki az Lh tesztet és tök örült neki, hogy figyelem magam, és mondta hogy csináljam továbbra is, hátha az is ad megint valami tájékoztatást! Szóval ez van! Vagyis még nem 1 hanem még jópár hónapot kell várnunk tesóbabára!!
Most megyek is, Dani még mindig lázas, de már alszik, így apázok egy kicsit. Most rámfér a lelki támogatása!!
Szép estét mindenkinek!

Bocsi, hogy nem olvastam vissza, (csak futólag) és nem reagálgatok, de erőm nincs hozzá, mind testileg, mind lelkileg!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok Csajócák,

Pil: mennek a drukkok és megfogadom Benianya tanácsát, bár nagyon sokat gondolunk rátok egyébként is, azért minden nap 9-10 óra között biztos, hogy mennek a gyógymanók és a pozitív energia!!!

Oriandy: sajnálom :( , de legalább most már tudjátok az okot és lehet is segíteni rajta!!! Remélem néhány hónap múlva már a pocakosok táborában köszönthetünk téged is!!! Addig is puszi Daninak és gyógyuljatok meg.

Gombi: rád is sokat gondolok, olyan izgi, már nagyon várom, hogy megszülessen a kis hugica/öcsike :D !

Gab: Mesi rucija nagyon csini, mint maga a kis modell csajszi :wink: !

Benianya: nálunk is hasonlóan működik a rendszerezés (külön fizetési papírok, garancia jegyek és egyéb iratok), de nem nekem köszönhetően :roll: . Engem csak cuccosnak hív Isti :) !

Ex: Petike nagyo ügyi :) ! Milyen hasznosan töltik az időt az öcséddel :wink: , gondoltad volna?

Wawel: amikor Kornéllal voltál várandós, akkor semmi probléma nem volt a vércukorszinteddel??? Remélem nem lesz nagyobb probléma, nem értem miért lehet ez :shock: .
Egy kicsit azért én is jobban parázok, mint az első babavárás alatt, mert most jobban igénybe van véve a szervezet. Kiváncsi leszek én is a 2. vérvételemre, hogy most minden rendben lesz-e???

Vicky: nagyon édes Bálint a kakashintán (legalábbis nálunk így hívják :D ) . Vasárnap nagyon szép idő volt, legalábbis kb. du. 2-ig. Mi is kint voltunk a játszótéren családostól és nagyon élveztük. Sokan voltak, amikor becsuktam a szemem, olyan érzés volt, mintha strandon lennék. Úgy értem, hogy pont olyan zsongás volt, de mégis kellemes :) !

Húsvéti menü: tojás, sonka, torma, kalács :) ! Hogy mi lesz az ebéd az ünnepek alatt fogalmam sincs, de nem is leszünk itthon :) . Süti lesz 4-5 féle köztük túrós gyümis, ami tuti :) !

Néhány szó rólunk:
A szakdolival való egyeztetés miatt el vagyok havazva. Jövő héten pénteken megyek suliba.
25-én megyünk 18. heti UH-ra, már nagyon várjuk, bár már lehet, hogy írtam :) !
Marcika eddig is tiszta boldog kisfiú volt, de most vhogy még inkább kicsattan a jókedvtől :D ! Nem bánom :wink: !

Bocsi, hogy nem reagáltam mindenkinek!

Puszi

Eni
marcy
 
 


Bénianyu, írd le, aztán kiokoskodok valamit. :)
De van macskánk, de totál házicicc, tutiziher nincs semmi baja, és Peti sem rá allergiás. Eddig senkiben fel sem merült, mert egyéb - allergiára utaló - tünete nincs.

Andy, ez nem valami jó hír, hogy várnotok kell, de tudod, majd ha lesz, akkor az lesz a lényeg, ne arra koncentrálj, hogy nincs. Tekintsetek előre! Fel a fejjel!
Neked és Daninak mielőbbi javulást.

Marcy, nem, nem gondoltam volna! Tegnap lehidaltam, mikor megmutatta Peti, hogy mit tud!

Ági és
KépKép
exdeus
 
 


Sziasztok Csajócák!

Le vagyok döbbenve! Nézem az Igazság ára cimű műsort és megállapítottam a férjemnek, hogy mi átlagon aluliak vagyunk, mert nem volt 100 partnerünk, nem fizettek a szexért, mert nem ütjük egymást szex közben stb. Vagy ez csak műsor? Nem tudom, de akkor is megdöbbentő számomra!!!!!!!

Eni!
De jó, hogy jelentkeztél, már éppen hiányolni akartalak!!!!!!!!!!

Ex!
Nekünk tavaly nyáron volt 3 napos láz! Igen, nekünk is van renszerező hely az iratoknak, de azért így is előfordul kavarodás!

Gombi!
Ez már olyan izgi! Nektek nem fúrja az oldalatoka, hogy fiú vagy lány?

Benianya!
Holnaptól én is erősebben koncentrálok 9-10-ig. bár, amúgy is nagyon sokat gondolok Pilékre!

Viera!
Mi van veletek??? Jól vagytok??????????

Reni
Kép
prenata
 
 


Sziasztok Csajok!

Nagyon gyorsan próbálok sok mindenre reagálni, aztán úgyis majd a végén eszembe jut, hogy a felét elfelejtettem :-)

Reni, kitartás! Hétvégén menj el és vegyél magadnak egy táskát. Petit addig bízd apukájára. Kell egy kis szabadidő. Néha muszáj. Mi is már alig bírtunk Kírával az utóbbi időben, erre a páromnak eszébe jutott mentőötletként, hogy lenn van a pincében egy műanyagcsúszda, amit Kíra tavaly nyáron kapott a kertbe szülinapjára. Na, most már itt van a nappaliban. Gyerekek, komolyan mondom, 3 napig semmi gond nem volt a gyerekemmel. Néha oda kellett néznem, hogy megvan-e még. Csak a ruháit nem győztem cserélni, mert még rövidujjúban is egyfolytában szakadt róla a víz, ahogy egész nap lépcsőn fel, csúszdán le… Sajnos kezd már elmúlni a csúszda varázsa, valami újat kell kitalálnunk :?

Benianya, Kíra sem öltözik egyedül, illetve a sapkát tudja a fejébe húzni egyedül, de többnyire fordítva :D vagy legalábbis a szeme előtt lóg a madzag. A zoknival és a cipővel próbálkozik, de mivel nem megy, pedig nagyon akarja, általában egy nagy hiszti lesz a vége. :evil:
Köszönöm kérdésedet, egyenesben vagyunk :-) Tavaly ugyebár elkezdtük ezt a wellness tanácsadásnak nevezett „vállalkozást”. Aztán valahogy abbamaradt a dolog, nyáron elején arra jutottam, hogy ezek a hónapok, amit most Kírával tölthetek, sose jönnek már vissza, ezért gyakorlatilag csapot-papot magam mögött hagyva elvonultunk 4 hónapra nyaralni. Aztán október-novemberben úgy gondoltuk, hogy mégiscsak kellene az üzlettel is foglalkozni, hiszen ezt magunknak csináljuk, a mai világban sose lehet tudni, mikor szűnik meg bármelyikünknek a főállása, aztán ott van a nyakunkon egy halom hitel meg szeretnénk még egy-két kistesót is, ráadásul szívesen foglalkoztunk vele, és mi magunk is rengeteget alakultunk előnyünkre, az egészségünket, a táplálkozásunkat, életmódunkat, és üzleti felfogásunkat tekintve egyaránt… Szóval ismét belevágtunk, és tényleg próbáltunk minden percünket ennek áldozni az elmúlt időszakban. Ezért tűntem el. De most már leszek, mert sínen vagyunk :-)
Gyógypuszik a gyerkőcöknek!
Láz miatt ne aggódj! Az orvos figyeli, amit kell. Algopirynt azért nem ajánlják, mert nem tesz jót a szívnek, de ez nem arra az esetre vonatkozik, amikor valaki szedi néhány napot vagy 1-2 hetet.

Ja, zoknit én mindig adok éjszaka, zsákban is!

Ujjszopás: Kíra is nagyon szopta, amikor jöttek a szemfogai, mindegyiknél. Most még egy hiányzik. Viszont tegnap óta szó szerint csuklóig van a szájában a keze, szerintem kezdenek megindulni a hátsó fogai. Vagy az még korai? Van, akinek már 16-nál több van, lányok? (mármint nem a lányok, hanem a gyerkőcök közül :-) )

Al, mi van a nagyiddal? Hogy van?

Pil? Veletek? Nagyon szorítunk, hogy elmozduljatok erről a mélypontról! :-( Sok erőt és kitartást kívánok!

Gabella, be sem merem vallani, de képzeld, ez a Kincses sziget itt van nálunk, a lakóparkban. :oops: Még soha nem voltam benn, mert Kíra nem igazán igényli a „társas szórakozást”, még télen is jobban elvan a játszótéren, szabad levegőn, pedig szoktam látni, hogy mindenféle programok ki vannak írva. Ha gondoljátok, bemegyek és körbeszemlélek, csak írjatok egy kb. létszámot, hogy mennyien lennénk…
Ja, a cukrászda csődbe ment, de most nyit egy új :-)

Veráska, hihetetlen, hogy Dávid már WC-zik! Emlékszem, annak idején is nagyon meglepett, amikor írtad, hogy bilizik :-) Nagyon ügyi. Mi még csak most próbálkozunk a bilivel, de kizárólag reggel, mert napközben a játékokban elmélyedve Kíra még nem tud rá figyelni, de reggel általában szól, hogy „Kaaa(ki)! Bíííí(li)!” :-)

Amit írtál kistesó-ügyben: próbálj a pozitívumra koncentrálni (már amennyire tudsz): így is sikerülhet, minden külső segítség nélkül! Persze azért a párod kell hozzá! :-) :wink:

Kimike, ne hülyéskedj, hiszen nem az ára számít! Jó legyen, ne szorítson, azt’ jól van! Neked hogy megy a munka?

Ex, jobbulást mindkettőtöknek! Nagyon vagány Peti a szuper járgányon! :-) Hiába, fiúgyerek...

Meteor, a múltkor olvastam az irományodat a kifizetőhely megszűnésével kapcsolatban, erre tegnap nekem is megjött a papírom. Felvilágosítana valaki nagyon röviden, tömören és érthetően, hogy ez most mit jelent és kell-e valamit tennem!?!?!? Előre is köszi!

Ja, és azt is mondjátok meg légyszi, hogy ha én GYES mellett szeretném kiváltani a vállalkozóit, az milyen költségekkel jár? :?:

Juca! Látom, játékok terén nagyjából egyformán működnek a lányaink! A konyhaszekrény az első! Aztán a többi, amit felsoroltál, azzal a különbséggel, hogy nálunk az összerakósok is nagy kedvencek!

Kmammy, aranyos a fiad. És most, hogy egy ideig nem voltam a fórumon, teljesen jól észrevehető, hogy a magyar-tudásod is milyen sokat fejlődött, mióta itt írogatsz :-)

Katus, jó hogy hallunk rólatok is! Gyere többször!

Katus, Kimike! Az aloe vera mint növény szerintem is tök jó, mi is fogyasztunk aloe terméket, de emellett mást is, mert attól még nem jutsz hozzá minden vitaminhoz meg egyéb tápanyaghoz, hogy aloét iszol. Én személy szerint úgy gondolom – és úgy tapasztalom – hogy a kiegyensúlyozott táplálkozás, a tápanyagok egyensúlya az igazán fontos a betegségek megelőzésében. Vagyis hogy mindenből jusson megfelelő mennyiségben!

Anita, én pl. annak idején kifejezetten örültem, hogy nem az édes szirupot kellett innom, hanem kiflit tejjel. Úgy látszik, mindenkinél máshogy működik. Emlékszem, nekem a legnagyobb problémám az volt, hogy éhen ne haljak, mire sorra kerülök :-) :-)

Eni, írj Te is többet magatokról! Hogy viselitek egymást Kistesóval? Le a kalappal, hogy még suliba is jársz közben! Mennyi van még hátra? Mármint a suliból. :-)

Vicky, a mérleghinta nálunk is nagy kedvenc, de csak addig, amíg rá nem ül, utána egy perc és meg is unja… :evil:

Nancsa, Te is gyógyulj!

Méz, vigyázz magatokra, és jelentkezz, amint tudtok :-)


Mára ennyi csajok, bocs hogy ilyen hosszúra sikerült, igyekeztem senkit sem kihagyni, remélem, sikerült :-)

tandika
 
 


Sziasztok!

Tandika! Írtam privit!

Többiek! Ha visszaolvastam, jövök, és írok! Lackó a szomszédékkal ment oviba, úgyhogy laza vagyok ma reggel, Mesi meg még alszik.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Sz.r éjszakánk volt, Kíra kínlódik a fogával, fél 2-kor aludt el nagy nehezen, akkor is leginkább kifáradt a sírásban. :-( Remélem, most már jobb lesz...

Ígértem képeket Nektek, most csak egy frisset teszek fel gyorsan, hogy ne maradjon el, aztán majd még körülnézek

Kép Kíra most

Puszi

tandika
 
 


Jaj, de cuki a kis copfos Kíra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem semmi, hogy ennyi foga van, Mesinek még csak 12, nincs még egyetlen szemfoga sem, viszont már hetek óta azt hiszem, azok jönnek, mert folyton matat a szájában...

Andy! Sajnálom a nőgyógyis helyzetet, de akkor mostmár legalább a jó úton vagytok, jól kikezel a doki. A méhszájseb meg semmit nem akadályoz, sajnos nekem már Lackó előtt megvolt. Nekem is műteni kéne, de olyan betoji vagyok!

Reni! Ez az igazság ára műsor valami szörnyű! Én csak az elsőt néztem, de csak lestem, hogy miket mondtak. Elhiheted, hogy az emberek kisebb része ilyen, de abból hogy csinálnának izgalmas műsort, hogy mondjuk én nem csalom a férjem, nem volt előtte senki más, nem is titkolózom előtte, nem játszom az agyam, és még az anyámnak is megmondom, ha bajom van vele. Szóval semmi különös titkom nincs, max. nem tud rólam mindenk mindent, de bármelyik része abszolút vállalható, és semmi megbotránkoztató nincs benne... Nyert már egyébként valaki ebben a műsorban?

Na, új oldalon vagyok, és nem tudom, mi volt az előzőn... Majd nekifutok még egyszer, de most konyha szünet!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon köszi mindenkinek a bíztatást, igazán jól eskik!
De én azt hittem ennél rosszabb már nem jöhet, aztán mégis...
Daninak ma felszúrták a fülét, mert tele volt gennyel és nagy valószínűséggel ez okozta neki az immár 3. napja tomboló igen magas lázat! Hát nem tudom, ki élte már át ezt a helyzetet, de nekem kellett lefognom a gyerekem, és ez valami kegyetlen dolog. Mármint lefogni, amikor tudod, hogy nagyon fáj neki. A szívem majdnem megszakadt érte. Én már akkor majdnem bőgtem, amikor ezt az egészet bejelentette a doktornő! Látta rajtam, hogy majdnem sírok, ezért rákérdezett, hogy beleegyezek-e. Azt mondta: aszalgathatnánk simán antibiotikummal, de 2 naponta kéne feljárni Szombathelyre kontrollra, hogy hogyan reagál rá a füle, és még akkor sem biztos, hogy ezt megúszná, így meg felszúrja, kitisztul + kapja az antibiotikumot és 2-3 nap alatt helyre is jön.-- ÚGY LEGYEN!!!
Hát nem csoda, hogy extra nyűgös volt az én ki nyuszikám!!
Most megint 39 volt a láza, de szerencsére evett már (ha nemis sokat), így beadtam neki a gyógyszert, meg a lázcsillapítót, meghűtőfürdőztem és most alszik.
Hát ez van lányok! Szegény embert az ág is húzz!! És ez milyen igaz.....

Andy

Kép
oriandy
 
 


Helló!

Hát, velünk semmi izgi, csak annyi, hogy szombaton Máté szülinap, aztán ugye Húsvét. Tortarendelést leadta, csokis, legyen rajta Smarties mosolygó arccal (tavaly ezt "alkottam"), és autós marcipán. nem is igénye s a lelkem....

Andy: jajj, szegényke, most tuti nehéz, de biztos jobb lesz majd. Én akkor is majdnem elájultam, mikor Noi fülét kiszúrattam....Igaz, más, de szörnyű volt az is. Bébi meg úgyis tudja, hogy mikor jöjjön, ha te is rendben leszel már, sulid is lemegy.

Igazság ára: Én is az elsőt néztem, hát, nem mennénk. Pénz o.k., de azért egész ország előtt kiteregetni a szennyest. Biza nekem vannak érdekes sztorijaim, na, azt meghagyom magamnak...

Tandika: Édes Kíra! Fog miatt együttérzek. Mi most szenvedünk az utolsó 4-el, de csak piroslik, java még hátravan.


Ja, amiért írtam:


Mézinek csordogál a magzatvize, fájás még nincs, de már a kórházban van!!! Ezt sikerült a skype-ról vadásznom, ha valami van írom!!!

KépKép
KépKép
colett77
 
 


Juhé! Méz-családnak drukk!!!!!!!!!!!!

Úgy látszik, most születnek a babák, az nlc-n is az egyik ismerős csajszi megszült tegnap.

Colett! Kell a ruci?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Gyermekek / magzatok kor szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?